PDA

View Full Version : Semifinala : CFR Cluj - Astra Giurgiu 2-0 (0-0 / 2-0)



m8k
29th November 2012, 23:23
Se joaca tur retur, cine se califica in finala?

Shinnok
29th November 2012, 23:29
cum ar fi sa avem o finala Petrolul - Astra? Daca am avea Otelul - CFR am sti deja castigatoarea :D

hai Astra!

fl0o
29th November 2012, 23:49
Daca am avea Otelul - CFR am sti deja castigatoarea :DToate cartile sunt facute, deja incep sarbatoarea http://www.essexbikers.co.uk/forum/images/smilies/extended/food-smiley-012.gif

bogdan_nj
29th November 2012, 23:51
Dar granzii capitalei unde sunt ? Unde sunt granzii ? :D

fl0o
29th November 2012, 23:53
Dar granzii capitalei unde sunt ? Unde sunt granzii ? :DPe digisport si gsp... sa ne /helloga /hellolile

:rolleyes:

Freek
29th November 2012, 23:53
Nu e granzii :D.
La ce joaca Astra si eu o vad castigatoare dar totusi e perioada lunga de pauza intre tur si retur...

Shinnok
29th November 2012, 23:55
Nu e granzii :D.


deh, e pentru luzari :))

nayram
30th November 2012, 00:27
aici se decide castigatoarea cupei

philos
4th December 2012, 13:55
astra...fara doar si poate... imi doresc o finala spectaculoasa :)

m8k
5th December 2012, 18:46
Miercuri, 12 decembrie, se va disputa partida Otelul Galati - Petrolul Ploiesti, iar joi, 13 decembrie, a fost programata întâlnirea CFR Cluj - Astra Giurgiu. Partidele retur vor avea loc la 17 aprilie 2013.

....numai la noi se poate sa joci turul si apoi peste 4 luni returul! Tare ne iubesc miticii! Nu au nici o mila, desi noi ne luptam pentru tara in CL! Suntem echipa cu cele mai multe meciuri din prima liga, noi jucam si in cupele europene, si in cupa, si in campionat! Va multumim miticilor, sper sa traiti din ajutoarele sociale pe care le produceti de acum incolo!:ok:

Hingherul
21st March 2013, 17:12
Marți, 16 aprilie: CFR - Astra, 21:30, Digi Sport 1

Partidele retur se vor disputa la 21 și 23 mai. Orele de disputare se vor stabili ulterior.

delaoltenia
21st March 2013, 17:17
ROMANIA! :ok:


:D

Leo
16th April 2013, 12:19
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7949/10749943/1/caseta-cfr-astra-cupa.jpg?height=1442&width=600

Hingherul
16th April 2013, 20:03
primul meci si primul sut dat in 3,14zda Lorenei.
hai Romania /hello/hello/hello/hello/hello/hello

Shinnok
16th April 2013, 20:05
Astra campioana mai mica! :ok:

Leo
16th April 2013, 20:07
Bai Hinghi, ai probleme cu tastele?

Hingherul
16th April 2013, 20:09
nu bre. nu apare corect cand scriu 3,14?

Leo
16th April 2013, 20:15
Lasa manevrele astea si pregateste-te, la 21.00 intra in sceana Masca. :D

Hingherul
16th April 2013, 20:16
cine e in seara asta? :D

Leo
16th April 2013, 20:17
Eu sunt. :))

Srdjan
16th April 2013, 20:30
Interes scazut, cica doar 4.000 de fani la meci. Trica aclamat de suporteri

Hingherul
16th April 2013, 20:53
ce ratangiu e Cacadu :))

rosu la Muresan. tare :D

relansat
16th April 2013, 21:44
ce meci trist.

Shinnok
16th April 2013, 22:27
cred ca Astra are prima sansa in retur.

Freek
16th April 2013, 22:32
Cred ca CFR are prima sansa in retur.:D

Shinnok
16th April 2013, 22:33
Duamne feri!

Freek
16th April 2013, 22:35
Nu pot sa zic doamne ajuta ca ma bate al barbos.:D

Srdjan
16th April 2013, 22:44
Trica, la prezentare: ”Schimb tot, inclusiv echipamentul!” Si a schimbat aproape tot, mai putin rezultatele..

Freek
16th April 2013, 22:45
Si-au schimbat echipamentul? :confused:

delaparis
16th April 2013, 22:48
Cand se joaca returul ?

Shinnok
16th April 2013, 22:48
poimarti. pe 22 mai :))

Srdjan
16th April 2013, 22:50
Si-au schimbat echipamentul? :confused:

O s-o faca curand :D

Gabri3l
17th April 2013, 07:38
hahah... ce panarama de joc, nu merita nici una din ele sa ajunga pana in semifinale

Ess
18th April 2013, 19:04
Trica, la prezentare: ”Schimb tot, inclusiv echipamentul!” Si a schimbat aproape tot, mai putin rezultatele..

da, asa e!
deasemenea, s-a apucat de unul singur sa faca fundatia pt tribuna (lipsa) din nord... :D

de unde nu-i, nici d-zo n-are a cere... :D

TZEFERU
22nd May 2013, 07:30
Voi nu stiti decit sa faceti misto unul de altul. Daca CFR aduce straini de ce aduce straini, daca nu aduce cei din Romania is luati la misto. Nu aveti nici un pic de spirit constructiv vad numai nevoia asta dezlantuita de a cauta tot timpul nod in papura in orice. In mod sistematic vad atita energie invetita in a sublinia numai lipsurile, problemele. Multi de pe aici nu numai ca se uita ostentativ la un cos de pe fata altuia daca il observa dar il si pisca daca poate pe celalalt si subliniaza acest lucru neincetat.
Unde este solidaritatea voasta fata de semenii vostrii ? Numa gura e de voi. Nu e de mirare ca se munceste in Romania gratis "pentru acumularea experientei" ca in savanele africane si multi nu se gindesc decit cum sa il tepuiasca pe celalalt.

Dupa parerea mea Trica ar trebui sa aibe sansa macar sa incropeasca o echipa in vara si sa vedem la toamna cit va reusi. Nu stiu ce putem obtine noi in acest meci pina nu vad cum intram in teren, sigur avem sanse la calificare, in deplasare am obtinut mai multe puncte decit acasa. Zic aveam sanse la un 1-1 si intr-adevar echipa ar avea motiv sa se concentreze pentru ca cistigarea cupei in momentul asta chiar ar insema ceva. Daca pierzi campionatul la locul 2 la mustata si iei Cupa parca iti ramine un gust amar...dar acum nu e cazul, e chiar ceva.

Poate ca o sa jucam bine, sa vedem. Astra e o echipa care sta bine pe picioare, au citiva jucatori chiar buni.

Doctor_Satan
22nd May 2013, 09:39
Sper sa avem o finala disputata de echipe romanesti. :happy

delaparis
22nd May 2013, 20:53
a marcat CFR ?

Shinnok
22nd May 2013, 20:54
2 pauza / 1 final :P

Leo
22nd May 2013, 20:54
CFR a deschis scorul.

dextercioby
22nd May 2013, 20:58
A gresit mezinul Lung. De sarea dupa minge era fault la portar, ca Hora avea piciorul sus.

Leo
22nd May 2013, 21:12
Asediu la poarta clujenilor.

relansat
22nd May 2013, 21:16
ce e cu taranoiul asta de pe banca astrei?

halal comportament.

dextercioby
22nd May 2013, 21:19
Joaca moghiorii astia, Trica a facut din rahat bici. Pauza, giurgiuvelele au mult de munca.

Sergio_D
22nd May 2013, 21:40
De-ar fi sa speculez, as spune ca in seara asta bate CFR-ul, iar in meciul direct din campionat o sa castige Astra.

dextercioby
22nd May 2013, 21:45
Specula, nimic mai mult. Astra poate ajunge si din finala cupei, daca termina Petrolul pe 2. Nu vad de ce-ar face un aranjament cu nimic sigur.

Freek
22nd May 2013, 21:50
E bun meciul? merita urmarit cat a mai ramas din el?

Leo
22nd May 2013, 21:59
Da.

Freek
22nd May 2013, 22:20
Si gata:D
2-0 CFR.

Razvane te astept cu "Hai CFR".

Leo
22nd May 2013, 22:21
E gata.
finala este Petrolul - CFR

Hingherul
22nd May 2013, 22:22
zi trista pentru Romania fotbalistica....

Bobi Cearton
22nd May 2013, 22:27
Hai Petrolul!:D

Nightwish
22nd May 2013, 22:29
zi trista pentru Romania fotbalistica....

De ce? Ca a ajuns campioana in finala Cupei?

Roddicted
22nd May 2013, 22:45
ungure, unde erai pana acum cateva zile?

Nightwish
22nd May 2013, 22:49
ungure, unde erai pana acum cateva zile?
La ce te referi, ceausel? Unde ma aflam geografic, cu sufletul, cu postatul pe forum? Indiferent despre ce ar fi vorba, de ce te fute pe tine grija?

delaparis
22nd May 2013, 22:50
Felicitari CFR ... si felicitari Sergio pt pronostic :D

Roddicted
22nd May 2013, 22:50
ma fute, pana acum cateva zile(mai exact meciul steaua vs viitorul) erai invizibil.

Freek
22nd May 2013, 22:50
Alo, alo, ALO e cineva pe fir? :D

Nightwish
22nd May 2013, 22:57
ma fute, pana acum cateva zile(mai exact meciul steaua vs viitorul) erai invizibil.
Din cate tin minte nu am postat nici macar la steaua vs viitorul, nu de alta insa nu prea mai era nimic de spus :)

Roddicted
22nd May 2013, 23:00
e trist cum in momentul cand amaratii tai nu conteaza, esti dat disparut.Cum scot putin capul, iesi imediat la suprafata

Hingherul
22nd May 2013, 23:02
hai bre lasati ciondaneala. sa uram succes petrolului si gata :D

Nightwish
22nd May 2013, 23:13
e trist cum in momentul cand amaratii tai nu conteaza, esti dat disparut.Cum scot putin capul, iesi imediat la suprafata

Da, adevarul este ca esti un trist. Am remarcat de mult asta :))
Pe tine te caracterizeaza sa intrii pe forum dupa o victorie a adversarilor sa-i injuri pe respectivii si sa le explici ce naspa si slabi sunt. Pe mine nu ma caracterizeaza, mai bine ma retrag si-i las pe respectivii sa se bucure si sa-si pupe in fund ciobanul :D. Capisci?

Ess
22nd May 2013, 23:23
Da, adevarul este ca esti un trist. Am remarcat de mult asta :))
Pe tine te caracterizeaza sa intrii pe forum dupa o victorie a adversarilor sa-i injuri pe respectivii si sa le explici ce naspa si slabi sunt. Pe mine nu ma caracterizeaza, mai bine ma retrag si-i las pe respectivii sa se bucure si sa-si pupe in fund ciobanul :D. Capisci?

este din astia... "mereu superiori...cateodata" ce-ti pierzi vremea?

ot: nu vreau sa fiu ipocrit, ma bucura calificarea in finala. la fel de cat m-a "bucurat" victoria lui chelsea in finala cu vulturii. au cam semanat meciurile astea...bine...pastrand proportiile...

si inca ceva pt suporterii dunareni care au conceput baner-ul cu "antrenament pt finala": nu strica un pic de modestie, baieti. altfel devenim toti niste veri becali lasand fotbalul in starea de hibernare.

Freek
22nd May 2013, 23:24
Daca si Astra are suporteri...

Ess
22nd May 2013, 23:26
Daca si Astra are suporteri...

are banere care sunt concepute, parca, in ghencea...
adica sa fim seriosi: ce este giurgiu pe plan fotbalistic, sau sportiv in general? s-au trezit cu o echipa, ca si-a bagat lula nicolae in el ploiesti.

Nightwish
22nd May 2013, 23:26
Ess, suporterii dunareni cu respectivul banner au in jur de 7 becali.


PS: pentru necunoscatori, becalul este unitatea de masura a prostiei

Freek
22nd May 2013, 23:30
are banere care sunt concepute, parca, in ghencea...
adica sa fim seriosi: ce este giurgiu pe plan fotbalistic, sau sportiv in general? s-au trezit cu o echipa, ca si-a bagat lula nicolae in el ploiesti.

Nu stiu cum veti sta voi ca numar de suporteri, dar cred ca Astra strangea 1000-2000 de suporteri adusi la stadion ca la mitinguri, cu autocarul si 20 lei in buzunar.
Astra Giurgiu nu are suporteri, samantari, ultrasi, cetateni sau cum vreti sa le spuneti.

delaparis
22nd May 2013, 23:34
Suporterii CFR au dreptul sa fie fericiti in seara asta deoarece echipa lor este calificata in Cupa Romaniei.

Jigniri pe acest subiect se vor sanctiona sever

Hingherul
22nd May 2013, 23:36
sa fie fericiti dar sa nu se simta prea bine :D hai petrrrrrolu`!

Ess
22nd May 2013, 23:37
Astra Giurgiu nu are suporteri, samantari, ultrasi, cetateni sau cum vreti sa le spuneti.

...da' cfr-ul cati are?

poate avem noroc si vin 5000 de u-isti sa-i ureze multa "sanatate" lui walter, pe arena nationala.

...si atunci vezi "babes bolyai vs cale ferata" :happy:happy:happy

Ess
22nd May 2013, 23:42
apropo: si meciul asta si cel din finala europa ligue seamana mult cu clipul asta, unde the "bigger"... numa' "big" nu ii...:rosu::rosu::rosu:

4yG0QE9ce3U

Freek
22nd May 2013, 23:46
...da' cfr-ul cati are?

poate avem noroc si vin 5000 de u-isti sa-i ureze multa "sanatate" lui walter, pe arena nationala.

...si atunci vezi "babes bolyai vs cale ferata" :happy:happy:happy

Putini cati sunt, sunt...exista. :D

m8k
22nd May 2013, 23:58
Si ce? Cupa romaniei? Ne doare in *****, cupa ungariei e obiectivul nostru principal!:ok:
...dar totusi e dureros sa vezi un meci al CFR-lui cu un oltean "get be get" din Craiova care il are idol pe becali si la fiecre faza striga ca fura CFR si ca oierul e inchis pe nedrept! ..aveam asteptari mai mari de la ei!:headbang:
Hai petrolul, chiar ma doare in cot daca castigam sau nu finala!

Ess
23rd May 2013, 00:02
Si ce? Cupa romaniei? Ne doare in *****, cupa ungariei e obiectivul nostru principal!:ok:
...dar totusi e dureros sa vezi un meci al CFR-lui cu un oltean "get be get" din Craiova care il are idol pe becali si la fiecre faza striga ca fura CFR si ca oierul e inchis pe nedrept! ..aveam asteptari mai mari de la ei!:headbang:
Hai petrolul, chiar ma doare in cot daca castigam sau nu finala!

...exact!

*******u' s-a apucat sa sape de unul singur fundatia pt peluza din nord si ne-a distrus liliacul ce mirosea atat de frumos primavara, in jurul orelor 10-11 dimineata, pe vremuri cand mai frecventam si noi striptis-urile cu reduceri pt studenti din gruia... :)

Gabri3l
23rd May 2013, 00:08
...da' cfr-ul cati are?

poate avem noroc si vin 5000 de u-isti sa-i ureze multa "sanatate" lui walter, pe arena nationala.

...si atunci vezi "babes bolyai vs cale ferata" :happy:happy:happy

nu are cum pt ca nu se vor auzi de cei 20 000 de petrolisti.....

imi pare bine ca nu jucam in finala cu echipa taranului de Niciolaie! :ok: ....o sa fie o finala interesanta, intre 2 echipe campioane ale Romaniei si cu trofee in palmares..
si cred ca Petrolul are prima sansa, tinand cont ca jucam mai bine decat Cfr, desi in campionat am facut doar egal...dar jucam ca si acasa pe Arena Nationala.

m8k
23rd May 2013, 00:11
Am ajuns la momentul in care cei din parc ne tin pumnii!:headbang: ... numai anomalii in tara asta!:rosu:..ne luptam cu fosta u cluj in finala!:jerk:

Ess
23rd May 2013, 00:17
nu are cum pt ca nu se vor auzi de cei 20 000 de petrolisti.....

imi pare bine ca nu jucam in finala cu echipa taranului de Niciolaie! :ok: ....o sa fie o finala interesanta, intre 2 echipe campioane ale Romaniei si cu trofee in palmares..
si cred ca Petrolul are prima sansa, tinand cont ca jucam mai bine decat Cfr, desi in campionat am facut doar egal...dar jucam ca si acasa pe Arena Nationala.

deoarece in 1 iunie n-am sa fiu in tara, n-am sa vad meciul, dar sper sa fie o finala pe cinste, sa va bucurati de ea CA SI SUPORTERI AL ACESTUI SPORT.

pt tine gabriel: am spus ceva despre "suporterii" astrei pe acest thread, e valabil si pt tine cu "tinand cont ca jucam mai bine decat Cfr". doar o conjunctura fericita pt voi, total trista pt mii de clujeni si hilara pt o societate "europeana" al secolului 21, a facut ca voi sa contati: bucsa. hai sa incercam sa vedem sportul si sa lasam becalismele care se caracterizeaza prin memoria scurta...asa cum n-am uitat ca cfr-ul azi traieste deoarece a fost la "u" cluj un om suficient de idiot ca sa-l trimita pe paskani din moina pe gruia: il chama bagiu :ok:
cat priveste stadionul, suporterii si traditia, insa - pt ploiesteni: jos palaria. :ok:

Gabri3l
23rd May 2013, 00:31
@Ess... Bucsa e nesemnificativ pentru noi, contam si fara el, stai linistit. el e doar un fel de sponsor la noi, contribuie doar cu vreo cateva sute de mii de euro la bugetul anual al echipei. asta inseamna chiar mai putin si decat am incasat doar din marketing si bilete
in acest sezon, adik aprox 1 mil de euroi....plus ca si consiliul local contribuie serios(e o suma destul de importanta si isi permite sa faca asta an de an, tinand cont si de puterea financiara a orasului) + o serie de sponsori.. deci ti-am zis asta ca sa intelegi.
istoria noastra nu a stat, nu sta si nici nu va sta vreodata doar intr-un singur om... asa cum poate e la altii.
ps: oricum..multumim pt aprecieri . :ok: o sa fie o finala la fel de importanta pentru ambele echipe.

relansat
23rd May 2013, 09:59
superb. in weekend, astra probabil ca va matura pe jos cu ei. c-asa-i pe la noi :)