PDA

View Full Version : Semifinala : Otelul Galati - Petrolul Ploiesti 2-4 (0-3 / 2-1)



m8k
29th November 2012, 23:21
Se joaca tur retur, cine se califica in finala?

Shinnok
29th November 2012, 23:30
Petrolul.

Petrolul - Astra, Astra ia cupa.

fl0o
29th November 2012, 23:50
Se joaca tur retur, cine se califica in finala?Unde se joaca turul ?

Leo
30th November 2012, 03:13
SEMIFINALELE CUPEI ROMANIEI TIMIȘOREANA

vor avea loc în două manșe (12 decembrie 2012 și 17 aprilie 2013), prima echipa urmând să joace turul pe teren propriu.

Semifinala 1: Oțelul Galați - Petrolul Ploiești

Semifinala 2: CFR Cluj - Astra Giurgiu

megastar
30th November 2012, 08:36
Din cate stiu eu se joaca turul la Galati.

Tim
30th November 2012, 09:21
Heheh , nici macar intoarcerea in timp nu reuseste sa provoace rusine celor fara de morala.

Ei balesc in continuare dupa inca un trofeu rusinos dupa un blat mizerabil si dupa ce au intalnit doar echipe anonime.

Nu tine baieti, ma voi ruga zi si noapte ca de data asta sa nu mai luati nimic.:(

cip
30th November 2012, 09:43
Din cate stiu eu se joaca turul la Galati.
dezavantaj clar...ehe,daca mai era ****stan sefut la executiv la federatie,nu se intampla o asemenea grozavie...ba chiar il vedeam pe Orbulete tusier la ambele meciuri :D

hai lupi :D galbeni! /hello

fl0o
30th November 2012, 10:52
ma voi ruga zi si noapte ca de data asta sa nu mai luati nimic.:(Spor! Fa-o din genunchi.

Bobi Cearton
30th November 2012, 11:04
Dintre cele 4 semifinaliste, Petrolul e singura care are traditie, are peste 2 mil de suporteri, are aerodrom si aeroOZN-u:yes: Sa vina Cupa la Ploiesti!:yes:

megastar
30th November 2012, 16:55
FC Otelul Galati solicita Federatiei Romane de Fotbal reprogramarea mansei intai a semifinalelor Cupei Romaniei Timisoreana in primavara anului 2013. De asemenea, solicitam si Ligii Profesioniste de Fotbal mutarea etapei a XX-a a Ligii I Bergenbier, tot in primavara, pentru o ierarhizare clara si logica a campionatului national. Cererile oficiale le-au fost deja trimise celor doua foruri care patroneaza fotbalul romanesc.
Narcis Raducan (director general FC Otelul Galati): "Am facut aceste cereri deoarece avem foarte multi jucatori indisponibili din cauza problemelor medicale, iar o semifinala de Cupa Romaniei, eveniment de prim rang, trebuie sa beneficieze de concursul tuturor factorilor. De asemenea, prelungirea sezonului de toamna al Ligii I va face ca problemele de lot sa se accentueze. Or acest lucru va conduce la o calitate scazuta a jocurilor oficiale, ceea ce va afecta interesul general pentru fenomen. Este si o forma de respect necesara fata de publicul spectator."

http://otelul-galati.ro/stiri/Mass-media/25/Solicitri-pentru-FRF-i-LPF/4197

Tim
30th November 2012, 17:34
Muriti, mizerilor. Nimeni nu o sa va planga.

Sunteti o rusine pentru acest sport.:(

Shinnok
30th November 2012, 17:37
cine te-a sucarit, bre? :D

Tim
30th November 2012, 17:39
cine te-a sucarit, bre? :Dte crezi simpatic?

Shinnok
30th November 2012, 17:39
nu.

Bobi Cearton
30th November 2012, 17:45
Am schimbat avatarul, vin cu ceva legat de Petrolul:D Am tinut cu Craiova 37 de ani, acu la batranete ma rasfatz in tzitzei.:D

Otelarii se dau loviti, ultima sarja e reziduala.:D

Freek
30th November 2012, 17:47
Bobi, 2 mil. de suporteri? cum asa?:D

Shinnok
30th November 2012, 17:49
isi face clone :D

Bobi Cearton
30th November 2012, 17:49
Bobi, 2 mil. de suporteri? cum asa?:D

Pai da, 240.000 suflete din Ploiesti plus inca 1.8 mil din tara si diaspora.:D

Freek
30th November 2012, 17:50
Asteptam datele recensamantului:D.

fl0o
30th November 2012, 23:03
Pai da, 240.000 suflete din Ploiesti plus inca 1.8 mil din tara si diaspora.:DSa nu-i uitam pe cei de pe Marte.

shukru
2nd December 2012, 23:39
Sa nu-i uitam pe cei de pe Marte.

voi aia multi :))

megastar
3rd December 2012, 06:54
voi aia multi :))

Cred ca ne asemanam la cmportamentul spectatorilor. La bine avem stadionul plin ochi, la rau ramanem 4-5000. Oricum, am mai spus-o admir suporterii petrolisti. Ei si cei de la U Cluj au aratat ca pot ramane tari in ligile inferioare, si cred ca asta e cel mai important test.

philos
4th December 2012, 13:54
daca noi nu mai suntem, iar r&d sunt pa si ele :D... atunci nu ma mai intereseaza decat spectacolul... motiv pt care mi-as dori o finala petrolul-astra :)

Leo
4th December 2012, 13:59
Petrolul-Astra sa fie. :D

megastar
5th December 2012, 21:45
Otelul Galati va intalni Petrolul Ploiesti in turul semifinalei Cupei Romaniei miercuri, 12 decembrie 2012, pe stadionul Otelul. Partida e programata sa inceapa de la ora 20.30.
Biletele vor costa 15 lei (tribuna I), 10 lei (tribuna a II-a) ?i 5 lei (peluze).

Julio_Zane
6th December 2012, 00:25
din prima vedere,Petrolul Poliesti pare favoita,dar nu se stie niciodata...

megastar
10th December 2012, 16:30
Gata, partida s-a amanat pentru anul viitor.

Freek
10th December 2012, 16:58
17 aprilie, riscati sa fie zapada si mai mare:D.

fl0o
10th December 2012, 21:06
La noi nu e zapada, deocamdata. Nici nu stiu daca e bine sau nu ca s-a amanat.

megastar
10th December 2012, 23:11
La noi nu e zapada, deocamdata. Nici nu stiu daca e bine sau nu ca s-a amanat.

E cod galben de maine. Oricum, din iarna cred ca vom iesi mai puternici.

Doctor_Satan
11th December 2012, 10:30
La noi nu e zapada, deocamdata. Nici nu stiu daca e bine sau nu ca s-a amanat.

Ar putea fi un lucru bun, avand in vedere schimbarile promise.
Tii minte 2006? Ce frumos debutam noi dupa restructurarea echipei?
O varianta similara astept si acum.
Cu jocul actual, am risca sa pierdem jocul de pe teren propriu, ceea ce ar insemna 0 sanse de a ajunge-n finala.

fl0o
11th December 2012, 23:18
Da' acum s-a trezit Pena sa ingrase porcul :rolleyes:

Hingherul
21st March 2013, 17:12
Joi, 18 aprilie: Oțelul - Petrolul, 21:30, Digi Sport 1

Partidele retur se vor disputa la 21 și 23 mai. Orele de disputare se vor stabili ulterior.


Daca timisorenii vor sa comenteze.... :D

delaoltenia
21st March 2013, 17:14
nu vor :D

Otelul! :ok:

Gabri3l
25th March 2013, 23:22
sa vina a 3-a cupa la Ploiesti!!!...

fl0o
26th March 2013, 09:34
Mai impartiti-le si cu altii.

megastar
29th March 2013, 16:22
Partida se va juca joi, 18 aprilie de la ora 20.30.

megastar
5th April 2013, 22:20
-KqjZD1CgTU

GhMSTfFriu0

megastar
16th April 2013, 06:39
La aproape doi ani distanță de la „finala campionatului” cu Timișoara, Galațiul fotbalistic se pregătește din nou de un meci mare, în care își pune la bătaie mândria, valoarea și viitorul european. Jucătorii, staff-ul tehnic, oficialii și suporterii Oțelului așteaptă cu nerăbdare ceea ce își doresc a fi meciul vieții: joi seară cu Petrolul, manșa tur a semifinalei din Cupa României. Cu toate că Petrolul a câștigat ultima întâlnire din campionat, scor 1-0, Oțelul a fost echipa mai bună, iar principalul avantaj al gălățenilor pentru semifinală îl reprezintă experiența acumulată în ultimii doi ani în astfel de confruntări cu miză uriașă.
„Este un meci la care ne gândim încă de când s-a tras la sorți și e normal să fie așa pentru că ne poate salva întreg sezonul”, a spus Narcis Răducan, managerul general al FC Oțelul.
Antrenorul Petre Grigoraș a declarat la finalul partidei cu CS Severin că își dorește o victorie fără gol primit. „Sigur că ar fi ideal să câștigăm meciul cu Petrolul fără să primim gol, dar este o dublă manșă și ne vom lupta până la capăt pentru calificare”, a spus „Grig”, care a adăugat în glumă că cel mai bun scor pentru Oțelul în acest meci ar fi 10-0.
Unul dintre liderii vestiarului, Gabriel Paraschiv, își dorește să-și încheie cariera la Oțelul cu singurul trofeu de pe plan intern care le lipsește roș-alb-albaștrilor. „Pentru mine e un obiectiv primordial. Aș vrea să câștigăm Cupa României pentru că ar fi încununarea unei generații frumoase”, a spus „Para”.

http://www.viata-libera.ro/sport/41187-otelul-se-pregateste-de-meciul-sezonului-galati-viata-libera-cupa-romaniei-petrolul-ploiesti

Tim
16th April 2013, 10:50
Eu un lucru nu inteleg: sa zicem ca printr-un antijoc perfect reusiti sa treceti de Petrolul, sa zicem ca jucati finala cu CFR Cluj, in meciul ala care sta capra?Cum stati cu datoriile unii la altii?

fl0o
16th April 2013, 10:57
Eu un lucru nu inteleg: sa zicem ca printr-un antijoc perfect reusiti sa treceti de Petrolul, sa zicem ca jucati finala cu CFR Cluj, in meciul ala care sta capra?Cum stati cu datoriile unii la altii?Pai... asteptam sa ne spui tu, daca nici tu nu mai reusesti sa tii evidenta atunci cine?

megastar
16th April 2013, 10:58
Eu un lucru nu inteleg: sa zicem ca printr-un antijoc perfect reusiti sa treceti de Petrolul, sa zicem ca jucati finala cu CFR Cluj, in meciul ala care sta capra?Cum stati cu datoriile unii la altii?

Da-mi exemplu de un meci in ultima perioada in care am facut antijoc.

florian.X
16th April 2013, 11:05
Eu un lucru nu inteleg: sa zicem ca printr-un antijoc perfect reusiti sa treceti de Petrolul, sa zicem ca jucati finala cu CFR Cluj, in meciul ala care sta capra?Cum stati cu datoriile unii la altii?

tinand cont ca cfr'ul nu face fata in campionat atunci cand joaca in cupele europene, cred ca cfr'ul va face un mic "sacrificiu" si va lasa cupa deoparte :))

megastar
16th April 2013, 11:06
tinand cont ca cfr'ul nu face fata in campionat atunci cand joaca in cupele europene, cred ca cfr'ul va face un mic "sacrificiu" si va lasa cupa deoparte :))

Eu sincer nu inteleg de ce nimeni nu ia in considerare Astra.

florian.X
16th April 2013, 11:12
Eu sincer nu inteleg de ce nimeni nu ia in considerare Astra.

pentru ca e in cadere libera, si nu mai joaca nimic:)...bine, mie unul mi'e indiferent cine merge in finala, poa' sa mearga toate 4 deodata, si sa se joace la "liniuta", care da mai aproape :))

megastar
16th April 2013, 11:21
pentru ca e in cadere libera, si nu mai joaca nimic:)...bine, mie unul mi'e indiferent cine merge in finala, poa' sa mearga toate 4 deodata, si sa se joace la "liniuta", care da mai aproape :))

Pai si CFR-ul joaca ceva?

florian.X
16th April 2013, 11:43
Pai si CFR-ul joaca ceva?

depinde cu cine joaca :))

megastar
16th April 2013, 11:54
depinde cu cine joaca :))

Nu au nicio victorie anul asta. As spune ca nu fac favoruri.

florian.X
16th April 2013, 12:37
Nu au nicio victorie anul asta. As spune ca nu fac favoruri.

intotdeauna e un inceput pentru orice :D
eeeehhh vezi, de ce sa faca exceptie tocmai acum...cu retrogradarea n'au probleme, nu au in gand sa mai piarda un sezon lung prin Europa, deci focusare totala pe campionat:)

Gabri3l
17th April 2013, 07:35
desi ne-ati facut de vreo 4 ori mai mult biletul in peluza noastra decat la voi... tot vom veni in jur de 1000 de suporteri din Ploiesti:yes:

megastar
17th April 2013, 08:21
desi ne-ati facut de vreo 4 ori mai mult biletul in peluza noastra decat la voi... tot vom veni in jur de 1000 de suporteri din Ploiesti:yes:

Cat va costa pe voi un bilet?

Gabri3l
17th April 2013, 08:29
Cat va costa pe voi un bilet?

vreo 16-18 lei, din ce se aude.. oricum, e convenabil pretul pentru noi, tinand cont si de banii de deplasare, cheltuieli adiacente, samd. e muuult mai mai bine fatza de cei 50 de lei cat ne-a costat biletul in cupa anul trecut la tzaranii aia de la astra la un meci de prin optimi de finala sau cam asa ceva:)

megastar
17th April 2013, 08:30
vreo 16-18 lei, din ce se aude.. oricum, e convenabil pretul pentru noi, tinand cont si de banii de deplasare, cheltuieli adiacente, samd. e muuult mai mai bine fatza de cei 50 de lei cat ne-a costat biletul in cupa anul trecut la tzaranii aia de la astar;)

Si pentru noi e acelasi pret 16 lei, in peluza. Ca o gluma, vei avea intrare gratuita la partida Otelul - Concordia Chiajna.

megastar
17th April 2013, 08:51
Oțelul Galați și Petrolul Ploiești se întâlnesc mâine în cea de-a doua semifinală a Cupei României . În urmă cu 50 de ani, Siderurgistul Galați, predecesoarea Oțelului de azi, pierdea finala Cupei în fața Petrolului cu 6-1, în fața a 45.000 de spectatori, pe fostul „23 August“. La inițiativa ProSport, ieri, fostul portar Victor Câmpeanu, omul care a avut cel mai mult de suferit din tabăra gălățeană în finala din 21 iulie 1963, le-a făcut o vizită elevilor lui Petre Grigoraș. Câmpeanu a pășit ieri din nou pe un teren de fotbal după o pauză de 26 de ani în speranța că Oțelul va reuși să răzbune eșecul suferit de Siderurgistul în 1963.

„N-am mai suportat teatrul din teren!“

Ultimul meci la care Victor Câmpeanu a asistat pe viu a fost Oțelul - Dinamo (scor 3-3), în 1987, când fundașii gălățeni se dădeau din fața lui Cămătaru pentru a-i face culoar spre „Gheata de Aur“. „Cămătaru marcase deja de două ori până la pauză. A fost momentul în care am decis să plec de pe stadion și să nu mai revin. Și până azi (n.r. - ieri), m-am ținut de cuvânt. Am plecat pentru că nu am mai suportat teatrul din teren“, a spus Câmpeanu. Primul care i-a ieșit în față fostului portar de la Siderurgistul, la vizita de ieri, a fost chiar Branko Grahovac.

Un schimb scurt de replici și atitudinea jovială a bosniacului au fost de ajuns pentru ca Victor Câmpeanu să-l pună la inimă pe Branko. „Nu vei lua gol, sunt sigur! Să stai cu gura pe fundași, să-i ții concentrați tot timpul“, a fost sfatul simplu dat de Câmpeanu, care a rămas plăcut impresionat de atmosfera din lot: „Sunt convins că domnul Grigoraș a contribuit la această atmosferă. Dacă țin unul la altul ca la ochii din cap, n-au cum să nu câștige trofeul. M-au cucerit, mă întorc pe stadion să-i văd de acum meci
de meci“.

„În ’63, la finală, a fost ceva ciudat cu noi“

Victor Câmpeanu și-a amintit că finala contra Petrolului, din 1963, a fost pierdută la o diferență de scor foarte mare din cauza unei căderi fizice rapide și inexplicabile.

„La cât de bine mergea trupa noastră, eram convinși că o să câștigăm. Am început în forță, am condus prin golul dat de Zgardan, dar apoi a urmat ceva ciudat. Brusc, după doar un sfert de oră, ni s-au înmuiat genunchii la toți. Am și acum în minte imaginea lui Anton Munteanu care a tras un șut banal, o minge simplă pe care, pe care în mod normal o scoteam și cu capul, dar, inexplicabil, picioarele nu m-au ascultat. Ghetele au rămas înfipte în gazon. Așa am luat primul gol, iar după căderea fizică a venit și cea psihică. Și până la urmă am luat șase. Nici celor de la Petrolul nu le venea să creadă cât de ușor le este. Pahonțu și Munteanu ne întrebau ce se întâmplă cu noi de suntem așa de «morți»”.

Calificare grație mediei de vârstă scăzute!

Echipa gălățeană, antrenată atunci de regretatul Traian Tomescu, jucase acea finală din postura de divizionară B, ce tocmai reușise promovarea. Sfertul de finală cu Progresul București (Divizia A) a fost de un echilibru aproape perfect. După 1-1, la Constanța, și 2-2, a doua zi, la rejucare, s-a ajuns să se aplice drept criteriu de departajare media de vârstă a echipei. Iar Siderurgistul s-a impus cu 24,9 ani, față de 26,6 ani pentru Progresul. Și în semifinală a fost nevoie iar de rejucare.

După 3-3 la Ploiești, în primul meci cu CSMS Iași (Divizia A), a doua zi a câștigat Siderurgistul cu 5-1. „Noi am obținut calificarea în finală la Ploiești. Poate acesta este destinul, ca și băieții de acum de la Oțelul să se califice tot acolo“, a conchis Victor Câmpeanu, care mâine va fi în tribune la Oțelul - Petrolul.

Victor Câmpeanu a început fotbalul la Câmpia Turzii, fiind remarcat într-o finală a campionatului juniorilor și a fost adus la Tânărul Dinamovist București. Ulterior, a trecut pe la Dinamo Bacău, Dinamo Brașov și Dinamo Cluj, iar în 1960 a ajuns la Galați, unde și-a și încheiat cariera

Câmpeanu are un singur meci în echipa națională de seniori, Iugoslavia – România 0-1

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/pe-stadion-dupa-26-de-ani-la-initiativa-prosport-victor-campeanu-a-asistat-la-antrenamentul-elevilor-lui-petre-grigoras-10755166

Bobi Cearton
17th April 2013, 08:59
Din imaginile tv, arena din Galati pare o incinta cu dimensiuni reduse, stadion mic, ingesuit, lucru neplacut ochiului. Pt Petrolul e bun si un egal cu gol marcat.

megastar
17th April 2013, 09:03
Din imaginile tv, arena din Galati pare o incinta cu dimensiuni reduse, stadion mic, ingesuit, lucru neplacut ochiului. Pt Petrolul e bun si un egal cu gol marcat.

Stadionul are o acustica incredibila, si nu e neplacut ochiului. Din pacate e intr-adevar cam vechi si se simte nevoia imbunatatirii conditiilor (tribune acoperite, schimbarea scaunelor pe alocuri,etc). Lumea incepe sa se uite la noile stadioane din Romania si sa compare.

Sevilla86
18th April 2013, 15:55
Hai Otelul :D

Duba
18th April 2013, 17:25
N-am mai suportat teatrul din teren!

Ultimul meci la care Victor Câmpeanu a asistat pe viu a fost Oțelul - Dinamo (scor 3-3), în 1987, când fundașii gălățeni se dădeau din fața lui Cămătaru pentru a-i face culoar spre Gheata de Aur. Cămătaru marcase deja de două ori până la pauză. A fost momentul în care am decis să plec de pe stadion și să nu mai revin. Și până azi (n.r. - ieri), m-am ținut de cuvânt. Am plecat pentru că nu am mai suportat teatrul din teren, a spus Câmpeanu.

Lucruri perfect adevarate, pe care suporterii tineri nu le-au trait. In acei ani, dinamo si Mircea Lucescu, antrenorul de atunci al fostei echipe a securitatii comuniste, faceau cele mai mari mizerii. Nu realizau nimic in Europa, fiind eliminati printre altii de 17 Nentori Tirana, "cucereau" (furau) insa "ghete de aur". Lucru ce a facut ca Revista L'equipe, sa desfiinteze o perioada acest asa-zis trofeu. Asta a fost si e dinamo!

fl0o
18th April 2013, 17:30
Te bagi si tu acuma de parca ai sustine o echipa sfanta.

Duba
18th April 2013, 17:36
In comparatie cu dinamo sau echipa sarmana chiar ca suntem sfinti. Noi am realizat performante uriase pentru fotbalul romanesc la nivel international, iar altii s-au facut totdeauna de *****. Asta-i diferenta.

Aurel.D
18th April 2013, 19:23
:happy :happy Crapă fierea în el

Duba
18th April 2013, 19:26
Aurica, ochi de sticla!:D Este ca-ti aduci aminte de episodul cu Camagaru??? Ce de sosoni luati an de an, dar in Europa erati de tot kakatul. Hai recunoste ca asa a fost.:D

Hingherul
18th April 2013, 19:31
Aurica, ochi de sticla!:D

:happy:happy:happy
deci de asta ii sticlesc ochii asa in ultima vreme?? eu credeam ca ii fileaza o lampa :D

cip
18th April 2013, 19:36
La aproape doi ani distanță de la „finala campionatului” cu Timișoara, Galațiul fotbalistic se pregătește din nou de un meci mare, în care își pune la bătaie mândria, valoarea și viitorul european.
:happy

Hingherul
18th April 2013, 19:37
prea multi zambilici pe aici. mutam threadul pe diverse? :D

cip
18th April 2013, 19:38
desi ne-ati facut de vreo 4 ori mai mult biletul in peluza noastra decat la voi...


vreo 16-18 lei, din ce se aude..
:))

Bobi Cearton
18th April 2013, 19:40
Hai sa lasam echipele comuniste sa-si dispute secera si ciocanul, sa ne concentram pe disputa de astazi. Meci echilibrat, Otelul joaca cu entuziasm acasa, poate indoi orice echipa pe teren propriu. Petrolul e si mai si, in ultimele meciuri a aratat o forma sportiva remarcabila.

cip
18th April 2013, 19:43
prea multi zambilici pe aici. mutam threadul pe diverse? :D
da,pe "e sarbatoare-n casa noastra",vine manusa :D

Leo
18th April 2013, 19:57
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7949/10761611/2/caseta.jpg?height=807&width=342

Leo
18th April 2013, 20:22
Petrolul este favorita. Sa vedem ce se intampla.

TaciAcolo
18th April 2013, 20:26
ce lume putina

Leo
18th April 2013, 20:34
Min 3, 0-1 Geraldo.

Shinnok
18th April 2013, 20:35
Un stelist ii rezolva pe galateni :D

z3uSS
18th April 2013, 21:04
echipa care conduce cu 1-0 practica cel mai frumos fotbal din romania ?!

Shinnok
18th April 2013, 21:09
Welcome! Esti z3uSS de pe 365? :)

z3uSS
18th April 2013, 21:11
dap :)

Hard
18th April 2013, 21:18
ce lume putina

O semifinala a cupei este mai putin importanta decat un meci cu Steaua. Trageti voi concluziile.

Bobi Cearton
18th April 2013, 21:21
Si Otelul a jucat bine, precis, in viteza. Un egal era normal.

Leo
18th April 2013, 21:48
Si 0-2, autogol Cojoc.

Leo
18th April 2013, 21:59
0-3 Bokila

Cristy RVD
18th April 2013, 21:59
Ce frumos canta galeria otelului :D

Shinnok
18th April 2013, 22:00
vai de capu' otelului. petrolul in finala.

Leo
18th April 2013, 22:01
Petrolul castiga finala.

2stupiddogs
18th April 2013, 22:10
Stadionul are o acustica incredibila, si nu e neplacut ochiului. Din pacate e intr-adevar cam vechi si se simte nevoia imbunatatirii conditiilor (tribune acoperite, schimbarea scaunelor pe alocuri,etc). Lumea incepe sa se uite la noile stadioane din Romania si sa compare.
Ce vorbesti tu acolo?! Despre acustica? Ce acustica poate sa aibe...un spatiu deschis??? :hmm: Despre acustica unui stadion se poate vorbi doar daca este (relativ) inchis, adica daca are tribunele inchise cel putin in partea de sus...daca nu si in laterale sau in spate!
Cat despre imbunatatiri....imi amintesc ca la peluza in care am stat nici macar scari nu erau ci o poteca stramba pe care se putea urca pentru ca solul era uscat. Era o idee de scara dar cica era in "reparatii" (sau atunci se construia. oricum, o scara f. ingusta!) ca sa nu mai vorbesc de accesul la acea peluza, un teren viran care candva s-a vrut sa fie unul cu zgura dar in acel moment eram atenti ca nu cumva sa deranjam vreun sarpe, veninos sau nu...
PS
BINEEEE mah PETROLULE! /hello :D


O semifinala a cupei este mai putin importanta decat un meci cu Steaua. Trageti voi concluziile.

Noi am tras concluziile si inca in urma cu multi ani.... raman in picioare, neschimbate! :))

RunRun1730
18th April 2013, 22:15
Hai Petroluuu Hai Petroluuu Hai acum echipa meaaaa! :D

Hard
18th April 2013, 22:18
Sincer ii compatimesc pe cei care au crezut ca otelul va ajunge in finala cupei anul asta. Cum au ajuns pana aici???

RunRun1730
18th April 2013, 22:20
Sincer ii compatimesc pe cei care au crezut ca otelul va ajunge in finala cupei anul asta. Cum au ajuns pana aici???

I-am lasat noi sa ne bata .... :D si au ajuns golanii pana in semifinals!

Bobi Cearton
18th April 2013, 22:28
FOTO: Cea mai tare imagine a zilei a fost surprinsă la Oțelul - Petrolul Ploiești! :) GENIAL: Ce făceau două doamne în tribune

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/cupa-romaniei/foto-cea-mai-tare-imagine-a-zilei-a-fost-surprinsa-la-otelul-petrolul-ploiesti-genial-ce-faceau-doua-doamne-in-tribune-10764916

Leo
18th April 2013, 22:39
Victorie absolut meritata a petrolistilor. Poate scorul este un pic usturator, avand in vedere ca numai in prima repriza galatenii au avut 4 ocazii de gol, aparate de Bornescu.

*Coco*
18th April 2013, 22:47
Grande Grig:evil: Asta la cat e de prost antrenor a uitat ca meciul se joaca in dubla mansa si i-a dat posibilitatea Petrolului sa fie calificata inca de acum in finala.

Nu ai ce face cu asta antrenor ca sa te bati la titlu, el nu stie ce e aia defensiva,iar daca adversarul iti mai da si gol prima data, problema se pune cu cat pierde.

Antrenor limitat dupa cum am mai spus.

megastar
18th April 2013, 23:09
Acum am ajuns de la meci. Ce poti sa mai spui la un asemenea scor? Am fi penibili sa dam vina pe arbitru, trebuie sa ne uitam doar in ograda noastra. Petrolul a fost mai buna la toate capitolele, mai matura, mai puternica, mai tare pe picioare. Nici Dumnezeu nu a tinut cu noi, portarul aparand tot iar cand nu a aparat portarul scoteau fundasii.
Nu pot sa nu fiu invidios pe galeria Petrolului care in aceasta seara a mai oferit o lectie . Mi-as dori si eu asa ceva, dar ce sa-i faci...?
E singura galerie care chiar conteaza in Romania.
Felicitari Petrolului, viitoarea castigatoare a Cupei Romaniei.

Lordul
18th April 2013, 23:13
Petrolul in finala ! Bokila rupe stilul

cip
19th April 2013, 07:53
un fleac,i-au bokilat :D

Doctor_Satan
19th April 2013, 09:03
Petrolul a jucat ca o echipa mare, dar au avut si noroc cu carul.
Scorul e imposibil de intors la Ploiesti. Comparativ cu ce s-a jucat la Cluj in cealalta semifinala, meciul de ieri parca a fost din alt campionat. Dupa jocul prestat, acest meci ar fi trebuit sa fie finala Cupei.
Singurul aspect negativ a fost caracterul infect al lui Contra. Un om de 2 bani.
Petrolul trebuie sa castige Cupa.

Otelul a facut o greseala enorma in campania de transferuri: l-au dat pe Pena si l-au luat pe Vancea ca atacant de gura portii. E greu sa gasesti un jucator atat de slab.

laurdog
19th April 2013, 09:05
Le spuneam acum ceva timp galatenilor de aici ca trebuie o restructurare masiva a lotului! O repet acum.
Grig nu poate face minuni cu niste jucatori uzati si blazati. Daca aveti tineri aduceti-i la prima echipa si scapati de zombie astia.

cimitiru' ghencea
19th April 2013, 09:18
Petrolul castiga finala.

si supercupa.:D

megastar
19th April 2013, 10:27
Le spuneam acum ceva timp galatenilor de aici ca trebuie o restructurare masiva a lotului! O repet acum.
Grig nu poate face minuni cu niste jucatori uzati si blazati. Daca aveti tineri aduceti-i la prima echipa si scapati de zombie astia.

Avem si tineri, avem si oameni noi la echipa. Dar ceva nu se leaga. Din pacate pentru noi sezonul s-a cam terminat.

fl0o
19th April 2013, 12:15
Sincer ii compatimesc pe cei care au crezut ca otelul va ajunge in finala cupei anul asta. Cum au ajuns pana aici???Dar pe Steaua n-o compatimesti? Nu stiu care si ce a crezut, cert e ca ne-am dorit.
Superba peluza ploiestenilor, inca o data...

cip
19th April 2013, 18:48
piu!
si ce volubili erau,acum nu se-aude cip-cirip :D

Bobi Cearton
19th April 2013, 18:54
Otelul n-a avut noroc, nu i-a intrat nimic, in timp ce Petrolului i-a iesit tot.

megastar
19th April 2013, 20:15
piu!
si ce volubili erau,acum nu se-aude cip-cirip :D

Noi am tot vorbit pe aici, dar daca petrolisti nu sunt... Cu tine de exemplu ne plictisim. Am vorbit despre meci dar voi nu vreti asta asa ca ce rost are?

LUPULGALBEN
19th April 2013, 20:52
sunt si petrolisti, dar de obicei le e sila sa posteze sau sunt pe stadion. probabil de aia sunt stadioanele asa de goale in romania, ca toata lumea sta si posteaza pe onlinesport.
A fost un meci frumos/interesant. in tribune v-am cam dominat, desi si voi ati avut o coregrafie ok. Si da, avem sanse 95% sa ne calificam in finala.

Gabri3l
19th April 2013, 23:57
mda... victorie meritata, desi scorul e putin cam mare.

99% calificati in finala:yes:

Tim
20th April 2013, 09:58
trifilara..........


:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

megastar
20th April 2013, 10:01
mda... victorie meritata, desi scorul e putin cam mare.

99% calificati in finala:yes:

Doar o chestie exceptionala ar mai putea schimba soarta calificarii. Sper sa jucati la fel si in finala.

fl0o
21st April 2013, 19:41
Ce 95,99% ? Bafta in finala! Bafta si in supercupa! Si sa avem parte de un meci mai frumos si pentru noi in retur.

Tim
22nd April 2013, 12:40
Ati citit ultimul articol al lui Megastar?:happy:happy

Doctor_Satan
22nd April 2013, 12:44
Sincer, n-am avut timp. Nu ne faci tu un rezumat?
Si din Dunarea Batrana si Viata Libera.

megastar
22nd April 2013, 16:30
Ati citit ultimul articol al lui Megastar?:happy:happy

Care dintre ele? Apropos, multumesc de reclama.

megastar
21st May 2013, 07:59
In aceasta seara are loc returul. Speram la un rezultat care sa mai spel din rusinea de la Galati. La o rasturnare de scor doar jucatorii trebuie sa viseze.

fl0o
21st May 2013, 20:48
La o rasturnare de scor doar jucatorii trebuie sa viseze.Adica ce... eu n-am voie? Hai cu calificarea, baietii!http://weedtracker.com/cannabis/public/style_emoticons/default/smoking-smiley-5427.gif

Shinnok
21st May 2013, 20:53
petrolul - otelul 3-6 :D

fl0o
21st May 2013, 20:56
petrolul - otelul 3-6 :DIn tur a fost 3-0... daca le dam 6-0 acum maine ma duc si le pup la toti picioarele :D
Oare va trebui sa stau la rand?

Tim
21st May 2013, 20:59
Mi-e atat de sila de jegosii astia, joaca doar la obstructie, arbitrul ii apara nu ii penalizeaza cu penaltiuri, .........sa desfiinteze cineva aceasta adunatura jegoasa.:(

fl0o
21st May 2013, 21:01
Ai emotii, ma? Simti ca nu mai functioneaza papusa?

Tim
21st May 2013, 21:03
Simt o stare de borala cand vad cat de jegos jucati.....
Ati cumparat arbitrii de nu va pun cu botul pe labe? Prosti sa fie ploiestenii daca nu cer control antidoping.

florian.X
21st May 2013, 21:14
cata frustrare pe unii...incercati frate, si traiti'va viata, si depasiti momentele, ca nu va foloseste la nik frustrarea asta...geeeeez!!! :)

fl0o
21st May 2013, 21:17
cata frustrare pe unii...incercati frate, si traiti'va viata, si depasiti momentele, ca nu va foloseste la nik frustrarea asta...geeeeez!!! :)Va trebui sa mai treaca vreo trei generatii cica...

florian.X
21st May 2013, 21:23
faza e ca toate campioanele din Romania, si e valabila si pt campionatele mari- spre ex vezi ult. etapa din Portugalia, de duminica...-, dar in toate campionatele, echipa campioana a sezonului respectiv va fi ajutata in sezonul respectiv, ba de terte echipe, ba de arbitrii, etc ( vb poetului, "raul, ramul..." :)) )...asa ca nici Otelul nu a fost exceptia de la regula...problema voastra e ca au fost timisorenii implicati, combinata cu retrogradarea lor, si nu veti scapa prea curand de ei si de grija lor pentru voi, iar probabil daca l'ar fi luat ei, ar fi fost cea mai curata echipa ever, ceea ce nu ar fi fost asa :) ( or sa se supere, dar sincer nu mi pasa...asta'i adevarul...)...si mai mult decat sa le recomand sa depaseasca momentul si sa incerce sa se detaseze si sa fie relaxati, e mult prea frumoasa viata, n am ce sa le spun. aici depinde de puterea lor de intelegere, si cam atat

Leo
21st May 2013, 21:32
Pana una alta este 0-1. Petrolul este de nerecunoscut.

Intra Bokila si Boudjemaa. Se schimba treaba.

fl0o
21st May 2013, 21:45
1-1, gata, mi s-a blegit speranta :D
Luai-as papusa in pl lu' ala... :mad:

relansat
21st May 2013, 22:09
cat de mult poate sa imi placa astafei. duamni. numai mie mi se pare foarte bun? serios, muncitor, viteza si disponibil la efort ... tot ce vrei ...

Leo
21st May 2013, 22:20
1-2

Calificarea s-a pierdut in meciul tur.

eSteven
21st May 2013, 22:25
petrolul sta intr-o mana de jucatori, doi dintre ei intrati la pauza.
scorul din tur nu a avut nicio legatura cu realitatea din teren nici de DEPARTE. cel mult un gol diferenta, era in conformitate cu jocul si vedeam si noi fotbal adevarat in meciul din seara asta.

poate sa imi explice si mie cineva din Galati unde sunt banii din CL castigati de Otelul?

felicitarile sincere pentru petrolisti se pot primi de la don`soara tim.

Bobi Cearton
21st May 2013, 22:31
Petrolul merge, dupa 18 ani, in finala de Cupei Romaniei, fapt ce reprezinta un moment important in istoria clubului. Lupii vor da buluc pe NA.:D

Tim
21st May 2013, 22:46
acum e gata. se putea si mai bine.

Freek
21st May 2013, 22:49
Se stie castigatoare cupei, nu?:D

Nu pot sa o vad pe CFR sau Astra ridicand cupa, mai ales dupa fotbalul prestat de cele doua echipe.
Succes Petrolul.

dextercioby
21st May 2013, 22:50
Au incercat si ei un Bayern - Arsenal si aproape le-a mers. :D

megastar
21st May 2013, 23:16
poate sa imi explice si mie cineva din Galati unde sunt banii din CL castigati de Otelul?


Erau in cont pana la venirea lui Adamescu. Acum ne-a transmis ca a cumparat Otelul atat cu datoriile cat si cu banii din cont. Intelege tu ce vrei de aici.

Gabri3l
22nd May 2013, 00:32
Petrolul din nou in finala ....... :ok:

felicitari celor de la Otelul pentru victoria din retur si jocul bun din aceasta semifinala!

Razvan T.
22nd May 2013, 06:50
Se stie castigatoare cupei, nu?:D

Nu pot sa o vad pe CFR sau Astra ridicand cupa, mai ales dupa fotbalul prestat de cele doua echipe.
Succes Petrolul.

Cred ca o sa zic pentru prima data "hai draghe Cfr" :groggy: ... pui si doamne iarta :))

**** Walter! :D

megastar
22nd May 2013, 08:33
Petrolul din nou in finala ....... :ok:

felicitari celor de la Otelul pentru victoria din retur si jocul bun din aceasta semifinala!

Dupa cum am spus si dupa jocul din tur, felicitari viitoarei castigatoare a Cupei Romaniei editia 2013, Petrolul Ploiesti.

megastar
22nd May 2013, 08:40
cat de mult poate sa imi placa astafei. duamni. numai mie mi se pare foarte bun? serios, muncitor, viteza si disponibil la efort ... tot ce vrei ...

A fost cel mai bun om din turul campionatului. Totusi antrenorii Otelului s-au prins destul de greu cum sa il joace. E pe acelasi profil cu Antal dar parca un pic mai serios si mai determinat.

Doctor_Satan
22nd May 2013, 08:49
Meciul n-a fost rau, dar fara un atacant bun, e normal sa irosesti situatiile de gol. La cum s-a jucat meciul, rezultatul ar fi putut fi intors cu 1-2 piese bune in atac.
Ne consolam cu gandul ca a trebuit sa jucam semifinala cu echipa care merita trofeul.

laurdog
22nd May 2013, 08:50
Ba da' prostanaci ati fost in tur sa moara jiji. Petrolul e favorita la castigarea cupei daca joaca asa cum trebuie pentru ca am impresia ca CFR o pacaleste pe Astra iar cine crede ca vor dormi in finala se inseala.

Doctor_Satan
22nd May 2013, 09:36
Prostanaci. S-au aparat bine, noi am ratat ca amatorii si ne-au ars pe contraatac cand apararea noastra visa.
Dar chiar daca ar fi castigat la o diferenta mai mica meciul din tur, ieri ar fi jucat altfel ploiestenii.
Ne sunt net superiori in ceea ce priveste valoarea lotului. Noi am fi avut o sansa de a juca finala daca picam cu oricare dintre celelalte 2 echipe.

florian.X
22nd May 2013, 09:46
Cred ca o sa zic pentru prima data "hai draghe Cfr" :groggy: ... pui si doamne iarta :))

**** Walter! :D

s'a lovit asta micu' la cap:confused:...ce'ai mha ungure?:))

eSteven
22nd May 2013, 16:45
Erau in cont pana la venirea lui Adamescu. Acum ne-a transmis ca a cumparat Otelul atat cu datoriile cat si cu banii din cont. Intelege tu ce vrei de aici.

Sa inteleg ca a cumparat clubul cu bani mai putini, decat cei din contul Otelului, nu? NU a fost pus sa accepte niste clauze, sa se oblige la anumite investitii, conduita pro performanta, nimic? I s-a dat asa clubul... "fa ce vrei cu el"? Chiar nu inteleg aceasta situatie penibila, aproape horror.

Echipa asta a Otelului a cedat o gramada de jucatori si nu vad cu ce s-au inlocuit... inca pare ca se zbate in mediocritate. Spun "pare" deoarece astept sa vad in decurs de un an ce face Grig cu jucatorii actuali, asta daca accepta sa continue fara sa se aduca nimic nou.

megastar
22nd May 2013, 16:55
Sa inteleg ca a cumparat clubul cu bani mai putini, decat cei din contul Otelului, nu? NU a fost pus sa accepte niste clauze, sa se oblige la anumite investitii, conduita pro performanta, nimic? I s-a dat asa clubul... "fa ce vrei cu el"? Chiar nu inteleg aceasta situatie penibila, aproape horror.

Echipa asta a Otelului a cedat o gramada de jucatori si nu vad cu ce s-au inlocuit... inca pare ca se zbate in mediocritate. Spun "pare" deoarece astept sa vad in decurs de un an ce face Grig cu jucatorii actuali, asta daca accepta sa continue fara sa se aduca nimic nou.

Combinatul dorea sa scape de echipa, l-a pus pe Marius Stan sa caute pe unul cu bani si el s-a gandit la unul din sponsorii echipei, patronul de la Astra Asigurari. Cica in contract ar fi fost niste clauze, dar ele s-au negociat intre Adamescu si oamenii combinatului. Situatia e mai mult decat penibila, mai ales ca acum Stan e cel care il acuza cel mai tare pe Adamescu.

Tim
22nd May 2013, 16:55
Sa inteleg ca a cumparat clubul cu bani mai putini, decat cei din contul Otelului, nu? NU a fost pus sa accepte niste clauze, sa se oblige la anumite investitii, conduita pro performanta, nimic? I s-a dat asa clubul... "fa ce vrei cu el"? Chiar nu inteleg aceasta situatie penibila, aproape horror.

Echipa asta a Otelului a cedat o gramada de jucatori si nu vad cu ce s-au inlocuit... inca pare ca se zbate in mediocritate. Spun "pare" deoarece astept sa vad in decurs de un an ce face Grig cu jucatorii actuali, asta daca accepta sa continue fara sa se aduca nimic nou.

Eu nu inteleg ce nu intelegi.:D

Tot acest scenariu l-am anticipat si povestit de 2 ani incoace. Banii sunt la cei ce au contriguit la "marea performanta" : sandu , stan, netoiu , petrescu, duru si ceilalti servitori ai mafiei dambovitene.Adamescu este doar un pion in acest scenariu, el are rolul de a creea impresia ca el a luat banii.E atat de simplu.
Ce nu inteleg eu in continuare este de ce nu se implica DNA-ul in acest caz flagrant de spalare de bani.

megastar
22nd May 2013, 17:05
Eu nu inteleg ce nu intelegi.:D

Tot acest scenariu l-am anticipat si povestit de 2 ani incoace. Banii sunt la cei ce au contriguit la "marea performanta" : sandu , stan, netoiu , petrescu, duru si ceilalti servitori ai mafiei dambovitene.Adamescu este doar un pion in acest scenariu, el are rolul de a creea impresia ca el a luat banii.E atat de simplu.
Ce nu inteleg eu in continuare este de ce nu se implica DNA-ul in acest caz flagrant de spalare de bani.

Iar tu?... Hai du-te si bucura-te, ati luat titlul 24, lasa-ne sa ne vedem de ale noastre.

Tim
22nd May 2013, 17:08
Mega, ce e cu frustrarea asta la tine, tu erai pozitiv tot timpul?:D

megastar
22nd May 2013, 17:14
Mega, ce e cu frustrarea asta la tine, tu erai pozitiv tot timpul?:D

Pai eu vorbeam cu omul si tu vii cu placa. Ti-am sugerat sa faci ceva pozitiv, du-te si sarbatoreste. Nu cred ca trebuie sa plictisim pe altii cu vechile si lungile noastre discutii.

Tim
22nd May 2013, 17:16
Omul nu stia unde sunt banii din UCL. Nici voi nu stiati unde sunt pana acum ceva vreme.
Acum stiti doar ca nu mai sunt.:D



Chiar, de ce nu mergeti in audienta la primar si sa-l intrebati sincer cum a impartit prada?

megastar
22nd May 2013, 17:17
Omul nu stia unde sunt banii din UCL. Nici voi nu stiati unde sunt pana acum ceva vreme.
Acum stiti doar ca nu mai sunt.:D

Conform actelor sunt in contul echipei Otelul. Problema e ca Adamescu nu vrea sa ii cheltuie cum trebuie.

Tim
22nd May 2013, 17:20
min 20 de milioane sunt in contul otelului?


Cine e atat de naiv msa creada asta?

megastar
22nd May 2013, 17:24
min 20 de milioane sunt in contul otelului?


Cine e atat de naiv msa creada asta?

Tot o dati pe asta cu 20 milioane. Nu au fost niciodata atat de multi bani. Otelul a trait atat timp cu banii din anul titlului si aia de la UEFA au venit treptat. Din calculele mele ar mai fi ramas in cont vreo 6, maxim 7 milioane.

Tim
22nd May 2013, 17:27
Hai sa ne intelegem: in fata anchetatorilor otelul trebuie sa justifice minimum 20 de milioane euro. Nu ma fa sa mai adaug si drepturi TV si alte venituri.


Pentru asta trebuie sa raspunda stan si sandu. Acum sau mai tarziu.
Becali a raspuns dupa 17 ani , deci nu e niciun motiv sa imi pierd rabdarea.:D

megastar
22nd May 2013, 17:35
Hai sa ne intelegem: in fata anchetatorilor otelul trebuie sa justifice minimum 20 de milioane euro. Nu ma fa sa mai adaug si drepturi TV si alte venituri.
Pentru asta trebuie sa raspunda stan si sandu. Acum sau mai tarziu.
Becali a raspuns dupa 17 ani , deci nu e niciun motiv sa imi pierd rabdarea.:D

Esti genial... minim 20 de milioane fara drepturi tv. Stan e greu sa faca puscarie sau in general sa pateasca ceva atat timp cat era doar un angajat. Daca e vorba sa si-o ia Bors si compania, sa mor de ma supar.

fl0o
22nd May 2013, 17:40
Si tu tare mai lungesti discutia asta... :rolleyes:
Felicitari ploiestenilor!

Tim
22nd May 2013, 17:44
Inca odata sesizez public DNA sa ancheteze cazul marius stan- otelul galati 2011.

megastar
22nd May 2013, 17:45
Si tu tare mai lungesti discutia asta... :rolleyes:
Felicitari ploiestenilor!

Corect. Gata m-am calmat.

fl0o
22nd May 2013, 17:49
Inca odata sesizez public DNA sa ancheteze cazul marius stan- otelul galati 2011.Bun, mai ia o pastila si te asteptam si maine.

cip
22nd May 2013, 17:53
Esti genial... Stan e greu sa faca puscarie sau in general sa pateasca ceva atat timp cat era doar un angajat
toti angajatii,atentie la mine!
furati bre cu incredere,zice Michael Jackson din Galati ca nu patiti nimic :))

megastar
22nd May 2013, 17:56
toti angajatii,atentie la mine!
furati bre cu incredere,zice Michael Jackson din Galati ca nu patiti nimic :))

Ce legatura are sula cu prefectura?

Tim
22nd May 2013, 18:00
Bun, mai ia o pastila si te asteptam si maine.Ce, din ce am spus eu in ultimii doi ani nu s-a adeverit?

Cine trebuie sa ia pastile antiprosteala?;)

cip
22nd May 2013, 18:02
Ce legatura are sula cu prefectura?
pai daca scrii aberatii...
ce legatura are faptul ca un angajat (cu drept de semnatura,precum s(a)tan asta al vostru) care fura, nu poate pati nimic daca-i simplu angajat?
ce,Mariusica era femeie de servici la club si raspundea de suspensoarele albinutelor harnice?
pana si aia raspundea si lua cu suspendare :D daca se demonstra ca le-a dus acasa...
de unde le tot scoti?

fl0o
22nd May 2013, 18:09
Ce, din ce am spus eu in ultimii doi ani nu s-a adeverit?

Cine trebuie sa ia pastile antiprosteala?;)Exprima-te mai citet ca nu inteleg ce vrei sa spui.
aaa! hai ca am inteles, iti lipseste o virgula... pai nu s-a adeverit mai nimic, sau nu-mi amintescu eu :confused: ce dracu... chiar nu stiu sa fi avut tu dreptate vreodata.

Ps: nu de pastile antiprostela era vorba. Desi, la cata prosteala ti-ai luat...

megastar
22nd May 2013, 18:18
pai daca scrii aberatii...
ce legatura are faptul ca un angajat (cu drept de semnatura,precum s(a)tan asta al vostru) care fura, nu poate pati nimic daca-i simplu angajat?
ce,Mariusica era femeie de servici la club si raspundea de suspensoarele albinutelor harnice?
pana si aia raspundea si lua cu suspendare :D daca se demonstra ca le-a dus acasa...
de unde le tot scoti?

Eu scriu aberatii? Pai daca tu ai un angajat care iti fura banii ce faci?

cip
22nd May 2013, 18:30
Eu scriu aberatii? Pai daca tu ai un angajat care iti fura banii ce faci?
il bag la bulau.fara nicio remuscare.

Tim
22nd May 2013, 18:35
Remember, daca la Becali s-a putut dupa 17 ani, niciodata nu e prea tarziu.

Transmiteti-i asta si lui stan.:ok:

fl0o
22nd May 2013, 20:16
Acuma il sun, mai ai de trimis vreun mesaj? Ala pentru DNA l-ai trimis tu direct?

Doctor_Satan
23rd May 2013, 09:00
pai daca scrii aberatii...
ce legatura are faptul ca un angajat (cu drept de semnatura,precum s(a)tan asta al vostru) care fura, nu poate pati nimic daca-i simplu angajat?
ce,Mariusica era femeie de servici la club si raspundea de suspensoarele albinutelor harnice?
pana si aia raspundea si lua cu suspendare :D daca se demonstra ca le-a dus acasa...
de unde le tot scoti?

Vezi cum vorbesti fara sa ai habar de situatie? Esti mai rau decat tim.
Stan nu avea drept de semnatura singur. La Otelul pentru orice tranzactie erau necesare 3 semnaturi: Stan, presedintele consiliului pe nume Bors si inca una (am uitat cine era). Ideea e ca 2 din 3 semnaturi erau de la reprezentantii combinatului. Deci daca banii s-au dus intr-o directie, atunci aia e Mittal, nu Stan.
Mai informeaza-te inainte sa continui cu aberatiile.



Ala pentru DNA l-ai trimis tu direct?
Nu e necesar pentru ca DNA-ul are un om care citeste tot ce se scrie pe OLS. Ca tim aici e mare formator de opinii, ca doar vezi bine cate codite are. :rolleyes:

Tim
23rd May 2013, 09:12
Vezi cum vorbesti fara sa ai habar de situatie? Esti mai rau decat tim.
Stan nu avea drept de semnatura singur. La Otelul pentru orice tranzactie erau necesare 3 semnaturi: Stan, presedintele consiliului pe nume Bors si inca una (am uitat cine era). Ideea e ca 2 din 3 semnaturi erau de la reprezentantii combinatului. Deci daca banii s-au dus intr-o directie, atunci aia e Mittal, nu Stan.
Mai informeaza-te inainte sa continui cu aberatiile.


::happy:happy:happy

Gata , s-a descoperit unde au disparul banii din UCL. Al dracu' indianul MITTAL......:happy:happy

Marius
23rd May 2013, 09:15
Deci daca banii s-au dus intr-o directie, atunci aia e Mittal, nu Stan.

Nu zicea stanel ca a lasat banii in conturile clubului cand i-a dat echipa lui adamescu? Ca erau 7-8-9 milioane de euroi in conturi?

Doctor_Satan
23rd May 2013, 09:23
Probabil din acest motiv am si zis "DACA".

fl0o
23rd May 2013, 17:49
N-ai cu cine...