PDA

View Full Version : Primera Division 2012/2013



Pages : [1] 2 3 4

El Pistolero
29th November 2012, 23:09
Discutii aici pana face Vadim subforum si pana recupereaza datele pierdute din ultimul an.

lucian_iasi
1st December 2012, 23:59
Rezultatele de astazi:
Getafe - Malaga 1-0
Valencia - Sociedad 2-5! Dar Valencia a jucat in 10 din min 41 la scorul de 1-0
Barcelona - Bilbao 5-1

Srdjan
2nd December 2012, 00:02
Visca Atletico

Razor
2nd December 2012, 00:19
Ce gol ! :ok: In sfarsit , mai da si Ronaldo din lovituri libere...a picat bine fix in derby :D

El Pistolero
2nd December 2012, 00:20
Asa ma. Acum sa-i vedem pe astia de la Atletico ce pot.

Srdjan
2nd December 2012, 01:06
Analiza SkySports imi arata ca Falcao nu a fost lasat sa miste in prima repriza. Interesant

Srdjan
2nd December 2012, 01:15
Slab derby-ul Madridului. In lipsa de fotbal, se cearta si se pal****sc ca niste tate

Iulian.
2nd December 2012, 01:16
Nu prea cred ca Atletico egaleaza. Mai degraba marcheaza Real din nou.

Srdjan
2nd December 2012, 01:42
Benzema e singura raza de soare in meciul asta gri

Xaviesta
2nd December 2012, 13:00
Aseara iar m-am uitat la o comedie.

http://cadfael.tv/image/src/1354400642347.gif

messi19
2nd December 2012, 13:11
Aseara iar m-am uitat la o comedie.

http://cadfael.tv/image/src/1354400642347.gif


unii pe aici sunt chiar obsedati :rosu:

Xaviesta
2nd December 2012, 13:33
unii pe aici sunt chiar obsedati :rosu:

Ok, ok. Stiu ca ai pata pe mine de cand am zis ca nu imi place cum a jucat Celtic cu Barcelona. Nu trebuie sa arati asta pe fiecare thread de pe forum.;)
Nu stiu care e problema ta. Nu am voie sa rad de Ronaldo? Mie mi-e scarba cand il vad cum se prosteste pe teren asa sau simuleaza ca un retardat.
Ia uita-te pe net ce inseamna cuvantul "obsedat". Daca venea alt user cu gif-ul ala taceai din gura. Stai tu cuminte si uita-te la meciurile lui Celtic.

Srdjan
2nd December 2012, 13:49
Atat de laudat in ultima vreme, Falcao nu a existat asearãa pe gazon. Zero.

Xaviesta
2nd December 2012, 13:55
Atat de laudat in ultima vreme, Falcao nu a existat asearãa pe gazon. Zero.

Aletico nu a existat niciodata in meciurile cu Real. La fel si Falcao.

Srdjan
2nd December 2012, 13:58
Oricum a fost slab meciul de aseara. Am fost dezamagit de echipa lui Simeone

Xaviesta
2nd December 2012, 14:00
Oricum a fost slab meciul de aseara. Am fost dezamagit de echipa lui Simeone

+1

Atletico e foarte puternica pe Vicente Calderón. Are 7 victorii din 7 meciuri. Acolo e greu pentru orice echipa. Mai putin Real.:rolleyes: De vazut daca vor putea sa mentina ritmul si sa ramana in fata Realului in clasament.

Srdjan
2nd December 2012, 14:05
Trebuie sa recunosc oricum ca sprintul ala a lui Ronaldo din minutul 78 a fost impresionant

messi19
2nd December 2012, 14:30
Ok, ok. Stiu ca ai pata pe mine de cand am zis ca nu imi place cum a jucat Celtic cu Barcelona. Nu trebuie sa arati asta pe fiecare thread de pe forum.;)
Nu stiu care e problema ta. Nu am voie sa rad de Ronaldo? Mie mi-e scarba cand il vad cum se prosteste pe teren asa sau simuleaza ca un retardat.
Ia uita-te pe net ce inseamna cuvantul "obsedat". Daca venea alt user cu gif-ul ala taceai din gura. Stai tu cuminte si uita-te la meciurile lui Celtic.

da eu nu am pata pe tine. si mai ales nu pt ca ai zis ca nu iti place cum joaca Celtic. mai ales ca nu cred ca ai mai vazut in viata ta vreun meci de'a lu Celtic in afara de alea 2 cu Barca. deci nu cred ca stii cum joaca.

problema e ca lumea mai comenteaza de una de alta... insa tu in afara de sa vii cu poze si filmulete despre Real sau Ronaldo... sau Mou cateodata... nu mai stii nimic. si mai si zici ca esti fan Barca. tu esti fan Barca sau doar anti Real??
nu cred ca am vazut vreun comentariu legat de meciul foarte bun al Barcelonei de aseara. sau din ultima vreme. tu doar vii si zici ce prost (daca e cazul) joaca Real. sau ca a mai facut nu stiu ce Ronaldo.

alt user care putea sa vina cu giful ala era mariomax. da el cred ca e in concediu de a ratat momentul. in rest... mai vezi pe altcineva sa stea toata ziua sa caute imagini despre Ronaldo ca sa le puna pe OLS?? cred ca ai plans 24/24 cat a fost cazut OLSu zilele trecute.:rosu:

Roddicted
2nd December 2012, 14:57
xaviesta poate fi impulsiv si putin "obsedat" de Ronaldo, dar nu poti sa zici de el ca nu este fan Barcelona :)

Xaviesta
2nd December 2012, 15:42
da eu nu am pata pe tine. si mai ales nu pt ca ai zis ca nu iti place cum joaca Celtic. mai ales ca nu cred ca ai mai vazut in viata ta vreun meci de'a lu Celtic in afara de alea 2 cu Barca. deci nu cred ca stii cum joaca.

problema e ca lumea mai comenteaza de una de alta... insa tu in afara de sa vii cu poze si filmulete despre Real sau Ronaldo... sau Mou cateodata... nu mai stii nimic. si mai si zici ca esti fan Barca. tu esti fan Barca sau doar anti Real??
nu cred ca am vazut vreun comentariu legat de meciul foarte bun al Barcelonei de aseara. sau din ultima vreme. tu doar vii si zici ce prost (daca e cazul) joaca Real. sau ca a mai facut nu stiu ce Ronaldo.

alt user care putea sa vina cu giful ala era mariomax. da el cred ca e in concediu de a ratat momentul. in rest... mai vezi pe altcineva sa stea toata ziua sa caute imagini despre Ronaldo ca sa le puna pe OLS?? cred ca ai plans 24/24 cat a fost cazut OLSu zilele trecute.:rosu:

Daca te-ai uita mai bine ai vedea ca eu sunt printre putinii useri care comenteaza normal La meciuri in fiecare weeekend. De Mou sau Ronaldo nu am mai zis nimic de la El Clasico, doar am comentat la meciurile Realului. Nu stiu unde naiba ai vazut tu ca eu vin cu poze cu aia 2, dar nu am pus decat giful ala si atat. Daca tu crezi ca eu stau sa caut un gif 24 de ore atunci ai o problema grava. Am vazut faza live, iar azi am dat peste acel gif. Nu sunt dependent de forum ca altii si asta se vede dupa cat de mult postez. Ti-as mai raspunde la cateva lucruri, dar m-as cobori prea mult la nivelul tau. Nu meriti.

messi19
2nd December 2012, 15:48
Daca te-ai uita mai bine ai vedea ca eu sunt printre putinii useri care comenteaza normal La meciuri in fiecare weeekend. De Mou sau Ronaldo nu am mai zis nimic de la El Clasico, doar am comentat la meciurile Realului. Nu stiu unde naiba ai vazut tu ca eu vin cu poze cu aia 2, dar nu am pus decat giful ala si atat. Daca tu crezi ca eu stau sa caut un gif 24 de ore atunci ai o problema grava. Am vazut faza live, iar azi am dat peste acel gif. Nu sunt dependent de forum ca altii si asta se vede dupa cat de mult postez. Ti-as mai raspunde la cateva lucruri, dar m-as cobori prea mult la nivelul tau. Nu meriti.

acuma dupa ce au disparut datele din ultimul an e si normal sa vii sa zici ca tu nu postezi nimic legat de aia de la Real :)):))

Xaviesta
2nd December 2012, 16:03
acuma dupa ce au disparut datele din ultimul an e si normal sa vii sa zici ca tu nu postezi nimic legat de aia de la Real :)):))

Am zis mai sus ca am comentat la meciurile Realului uneori, dar nu am pus poze cu Mourinho sau Ronaldo. Stai linistit ca Vadim o sa recupereze datele, si apoi o sa vezi ca am dreptate.

Nu prea ma mai obosesc sa-ti raspund. M-am convins de tine cand am vazut ce ai zis mai devreme. Mi-am dat seama cat de des intri tu pe forum, iar atunci cand o faci se nimereste sa pun un gif cu ala. Tot ce ai spus e fals. Repet, cand revin celelalte posturi, sa te uiti sa vezi ca eu am dreptate, iar ce ai spus tu sunt numai tampenii.

Razor
2nd December 2012, 16:07
Am zis mai sus ca am comentat la meciurile Realului uneori, dar nu am pus poze cu Mourinho sau Ronaldo. Stai linistit ca Vadim o sa recupereze datele, si apoi o sa vezi ca am dreptate.

Nu prea ma mai obosesc sa-ti raspund. M-am convins de tine cand am vazut ce ai zis mai devreme. Mi-am dat seama cat de des intri tu pe forum, iar atunci cand o faci se nimereste sa pun un gif cu ala. Tot ce ai spus e fals.

Problema ta e ca pui doar lucrurile negative...puteai sa pui gif-uri si cu golul , cu assistul sau cu cele doua bare.

Stai tu linistit ca nu e Ronaldo mai putin fotbalist ca zeul vostru Messi doar pentru ca nu i-a iesit o schema...cel putin el incearca.

messi19
2nd December 2012, 16:08
Am zis mai sus ca am comentat la meciurile Realului uneori, dar nu am pus poze cu Mourinho sau Ronaldo. Stai linistit ca Vadim o sa recupereze datele, si apoi o sa vezi ca am dreptate.

Nu prea ma mai obosesc sa-ti raspund. M-am convins de tine cand am vazut ce ai zis mai devreme. Mi-am dat seama cat de des intri tu pe forum, iar atunci cand o faci se nimereste sa pun un gif cu ala. Tot ce ai spus e fals. Repet, cand revin celelalte posturi, sa te uiti sa vezi ca eu am dreptate, iar ce ai spus tu sunt numai tampenii.

siguuuur ca asa o sa fac. si normal ca is tampenii. doar nu era sa zic ceva ce nu iti convine si sa zici ca am dreptate :no:

Xaviesta
2nd December 2012, 16:22
Problema ta e ca pui doar lucrurile negative...puteai sa pui gif-uri si cu golul , cu assistul sau cu cele doua bare.

Stai tu linistit ca nu e Ronaldo mai putin fotbalist ca zeul vostru Messi doar pentru ca nu i-a iesit o schema...cel putin el incearca.

Huh? Cred ca am pus unele video-uri cu loviturile libere ale lui. Mai ales de pe vremea cand era la United. Nu sunt obsedat de Ronaldo si nici nu sunt "anti-Ronaldo". Doar ca nu il suport cand simuleaza sau incearca niste prostii de scheme care nu-i folosesc la nimic. Aseara am murit de ras cand am vazut ce a incercat sa faca si cum s-a facut de ras. Putea sa dea lejer o pasa, dar el e CR, nu?:cool: Daca eram obsedat de el veneam in fiecare weekend cu poze sau mai stiu eu ce. Gif-ul ala cred ca a fost singurul lucru negativ despre Ronaldo pe care l-am postat in ultimele luni. La poza/gif/video ma refer.
Mie nu mi se pare ok ca cineva sa sara asa la un gif.

@messi19 - da, ai spus niste prostii acolo si nu ai dreptate. o sa te convingi singur cand vor reveni posturile.

TenisFan
2nd December 2012, 18:48
Ok, ok. Stiu ca ai pata pe mine de cand am zis ca nu imi place cum a jucat Celtic cu Barcelona. Nu trebuie sa arati asta pe fiecare thread de pe forum.;)
Nu stiu care e problema ta. Nu am voie sa rad de Ronaldo? Mie mi-e scarba cand il vad cum se prosteste pe teren asa sau simuleaza ca un retardat.
Ia uita-te pe net ce inseamna cuvantul "obsedat". Daca venea alt user cu gif-ul ala taceai din gura. Stai tu cuminte si uita-te la meciurile lui Celtic.Mie mi se pare super comic ceea ce ai scris aici. Intamplator am venit pe acest thread, ca de obicei nu intru decat cand e scandal intre Real si Barca si ma mai amuz, ca sa vad ce s-a zis despre Real cu Atletico pentru ca nu l-am vazut. Dar cand citesc un post ca al tau zau de nu ma pufneste rasul. :happy Zici asemenea cuvinte dar tu si cu celalalt fan al Barcei, adica wessi, faceti taman la fel pe thread-ul de Premier League cand pierde Chelsea. Intelegi ilaritatea situatiei? :))

mariomax
2nd December 2012, 19:42
Atletico. aceasi looseri. dar macar de data asta si victoria Realului pica bine...

Xaviesta
2nd December 2012, 19:52
Mie mi se pare super comic ceea ce ai scris aici. Intamplator am venit pe acest thread, ca de obicei nu intru decat cand e scandal intre Real si Barca si ma mai amuz, ca sa vad ce s-a zis despre Real cu Atletico pentru ca nu l-am vazut. Dar cand citesc un post ca al tau zau de nu ma pufneste rasul. :happy Zici asemenea cuvinte dar tu si cu celalalt fan al Barcei, adica wessi, faceti taman la fel pe thread-ul de Premier League cand pierde Chelsea. Intelegi ilaritatea situatiei? :))

Cred ca ti-am mai spus de 2 ori care e faza cu Chelsea. Acum sa iti spun si tie sa-mi arati posturi de-ale mele in care am zis ce am zis de Chelsea? Zi ma, cum am facut eu cand a pierdut Chelsea? a? Am zis ceva la egalul cu Fulham? West Ham? Eu nu cred ca am comentat decat la meciul cu United.

Postul asta al tau...nu stiu daca e de ras sau de plans. Ganditi putin inainte sa scrieti.

Srdjan
2nd December 2012, 20:39
Tocmai am vazut cel mai frumos gol al week-end-ului, marcat de Campbell in Deportivo - Betia 2-3. Senzatie!

TenisFan
3rd December 2012, 14:44
Zi ma, cum am facut eu cand a pierdut Chelsea? a? Am zis ceva la egalul cu Fulham? West Ham? Eu nu cred ca am comentat decat la meciul cu United.

Postul asta al tau...nu stiu daca e de ras sau de plans. Ganditi putin inainte sa scrieti.Stai calm sa nu ti se sparga vreo vena sau ceva. Hai sa analizam spusele tale din acest post. Din ceea ce zici tu nu "te-ai bucurat" cand Chelsea a facut egal cu Fulham sau cand a pierdut cu West Ham. Adica nu in scris pe thread-ul respectiv.
In schimb recunosti ca atunci cand a pierdut cu United ti-ai dat arama pe fata. Evident deocamdata nu avem cum sa probam nimic din spusele tale ca nu avem back-up-ul ala activ.
Intrebarea mea pentru tine este daca tu gandesti atunci cand scrii?
Eu nu te-am acuzat ca ai fi venit la un anume meci ci ca ai venit si ai fi facut asta(adica o data e suficient). wessi e mult mai activ din punctul asta de vedere(el vine si "se bucura" dupa fiecare esec) dar nu te vad reprosandu-i ceva. Oi fi avand dublu standard si aici.
Adica acuzi doar ce nu-ti convine. Asta se numeste ipocrizie. Eu incerc sa te educ si sa te aduc pe calea cea buna adica aia a obiectivitatii.
Inainte de a te avanta in tot soiul de prostii negandite mai bine chibzuieste situatia de doua sau trei ori si abia apoi vino cu un raspuns. Sau poate nu veni nici cu ala si intelege greseala pe care ai facut-o. Nu-i greu sa-ti ceri scuze. Ai da dovada de intelepciune si altfel ai fi perceput. Nu ma refer la situatia de fata ci in general.

Xaviesta
3rd December 2012, 21:36
Stai calm sa nu ti se sparga vreo vena sau ceva. Hai sa analizam spusele tale din acest post. Din ceea ce zici tu nu "te-ai bucurat" cand Chelsea a facut egal cu Fulham sau cand a pierdut cu West Ham. Adica nu in scris pe thread-ul respectiv.
In schimb recunosti ca atunci cand a pierdut cu United ti-ai dat arama pe fata. Evident deocamdata nu avem cum sa probam nimic din spusele tale ca nu avem back-up-ul ala activ.
Intrebarea mea pentru tine este daca tu gandesti atunci cand scrii?
Eu nu te-am acuzat ca ai fi venit la un anume meci ci ca ai venit si ai fi facut asta(adica o data e suficient). wessi e mult mai activ din punctul asta de vedere(el vine si "se bucura" dupa fiecare esec) dar nu te vad reprosandu-i ceva. Oi fi avand dublu standard si aici.
Adica acuzi doar ce nu-ti convine. Asta se numeste ipocrizie. Eu incerc sa te educ si sa te aduc pe calea cea buna adica aia a obiectivitatii.
Inainte de a te avanta in tot soiul de prostii negandite mai bine chibzuieste situatia de doua sau trei ori si abia apoi vino cu un raspuns. Sau poate nu veni nici cu ala si intelege greseala pe care ai facut-o. Nu-i greu sa-ti ceri scuze. Ai da dovada de intelepciune si altfel ai fi perceput. Nu ma refer la situatia de fata ci in general.

E normal sa ma bucur cand Chelsea nu bate, doar tin cu City. Acelasi lucru si in cazul lui United. E o simpla bucurie, atat. Nu e ca si cum ar castiga Barcelona un meci cu Real. Nu vad de ce ar trebui sa scriu tot timpul cand nu bate Chelsea. Nu sunt nebun. Cum adica acuz doar ce nu imi convine? Adica vrei sa il "cert" pe wessi pentru ca scrie pe forum cand pierde Chelsea? Asta e problema lui, nu a mea. Recunosc, m-a luat putin valul la Chelsea - United, dar nu vad ce am scris asa mare lucru. Chelsea merita o infrangere ca aia, nu poti sa pacalesti fotbalul in fiecare meci important si sa scapi mereu. Chiar si in meciul cu Juve, Di Matteo a bagat 5 fundasi in teren si 2 inchizatori. Sau hai, unul, Ramires nu e chiar un jucator defensiv. Daca ai veni mai mult pe acest thread ai vedea cum postez eu, si atunci n-ai mai zice ca eu nu gandesc cand postez. Daca mai am unele scapari nu e nimic, se mai intampla. Insa fata de "unii"...:rolleyes: Mai multe nu zic.

Gandeste-te putin. Sunt useri care apar si fac urat rau atunci cand pierde Real, Barça sau orice alta echipa mare. Mai mult hateri. Anul trecut ma durea capul cand citeam pe-aici unele posturi.

mariomax
3rd December 2012, 21:47
cum sa nu te bucuri cand pierde Chelsea? bine, nu te bucuri cum te bucuri la o victorie asteptata, dar te bucuri. si Chelsea ne iubeste mult in ultima vreme, ne face numai bucurii.

mariomax
3rd December 2012, 22:08
in timpul meciului dintre Real si Atletico a avut lov un incident verbal intre bancile celor 2 echipe. bine, am mai vazut incidente intre banci tehnice in campionatul trecut in Spania, iar numitorul comun a fost banca...Realului. asta ca sa fim lamuriti de la inceput despre ce vorbim. German Burgos, fost portar, secund al lui Simeone la Atletico a fost deranjat de ceva gesturi ale celor de pe banca Realului si printre altele i-a strigat lui Mourinho - Yo no soy Tito. Yo te arranco la cabeza, adica eu nu sunt Tito, eu iti rup capul. ei bine, dupa meci ce credeti ca a declarat Mourinho intrebat fiind de incidentul cu Burgos? - El Mono Burgos? Quién es ése?...

una peste alta, Pito ne serveste fotbal etapa de etapa, iar Moumou ne serveste teatru, tot etapa de etapa. diferenta e de 11.

Xaviesta
3rd December 2012, 22:17
"Pito" face istorie la Barcelona. Cel mai bun start din istorie. 13 victorii si un egal. Si in astea 14 meciuri, echipa a inscris 48 de goluri! E ceva fantastic, avand in vedere ca Barça lui Pep nu prea reusea sa inscrie atunci cand juca meciuri grele in deplasare. Acum vedem fotbal meci de meci.

De Messi ce sa mai spun? Jucatorul asta creste incontinuu. Dupa 14 meciuri are deja 21 de goluri! Cred ca o sa bata si recordul de goluri din Primera, pe care l-a stabilit sezonul trecut, adica 50 de goluri. E posibil. Dar daca Barça castiga campionatul cu cateva etape inainte de final si mai are de jucat in UCL atunci nu cred, pentru ca Tito o sa il odihneasca mult. Dar la 40-45 de goluri tot cred ca ajunge. Mai are de dat 2 goluri si bate recordul lui Muller. In acest moment: Messi 84 vs Muller 85. Leo mai are 3 meciuri la dispozitie.

Feliz cumpleaños David Villa!

mariomax
3rd December 2012, 22:28
eu stiu ca mai are 5 meciuri.

TenisFan
3rd December 2012, 23:09
Personal, as face experimentul de a-i lasa sa joace singuri fara antrenor. Evident ai nevoie de o autoritate ca sa-ti puna in teren primul 11. Dar inlaturand chestia asta i-as lasa sa joace singuri sa vedem cum se descurca. Ar fi un experiment interesant zic eu.

Razor
3rd December 2012, 23:40
Personal, as face experimentul de a-i lasa sa joace singuri fara antrenor. Evident ai nevoie de o autoritate ca sa-ti puna in teren primul 11. Dar inlaturand chestia asta i-as lasa sa joace singuri sa vedem cum se descurca. Ar fi un experiment interesant zic eu.

Ar fi aproape acelasi lucru...in echipa de azi , Tito are o contributie de 20-30%...de restul s-a ocupat Pep.

Dytza
4th December 2012, 00:06
Ar fi aproape acelasi lucru...in echipa de azi , Tito are o contributie de 20-30%...de restul s-a ocupat Pep.

Probabil din acelasi motiv Barcelona lui Pep a terminat sezonul trecut la 9 puncte in urma Realului iar Tito e acum la 11 in fata.

Il subestimati pe Tito la fel cum ati facut-o si cu Pep.

Cum e echipa facuta de Pep daca el nu facea nimic si echipa juca singura? Parca asa se auzea acum vreo 3 ani...

Xaviesta
4th December 2012, 00:14
Ar fi aproape acelasi lucru...in echipa de azi , Tito are o contributie de 20-30%...de restul s-a ocupat Pep.

Te uiti la meciurile Barçei?:) Eu am vazut cateva schimbari destul de importante facute de Tito.

Razor
4th December 2012, 00:17
Probabil din acelasi motiv Barcelona lui Pep a terminat sezonul trecut la 9 puncte in urma Realului iar Tito e acum la 11 in fata.

Il subestimati pe Tito la fel cum ati facut-o si cu Pep.

Cum e echipa facuta de Pep daca el nu facea nimic si echipa juca singura? Parca asa se auzea acum vreo 3 ani...

E la 11 puncte si datorita celor 3 infrangeri ale Realului in acest sezon.Nu am zis ca Tito e degeaba pe banca , insa in mare parte a ramas aceeasi strategie pe care a introdus-o Pep de-a lungul ultimilor 4 ani.Nu-l vad pe Vilanova facand performanta ca antrenor la alta echipa de top si pornind de la 0.

Xaviesta
4th December 2012, 00:21
E la 11 puncte si datorita celor 3 infrangeri ale Realului in acest sezon.Nu am zis ca Tito e degeaba pe banca , insa in mare parte a ramas aceeasi strategie pe care a introdus-o Pep de-a lungul ultimilor 4 ani.Nu-l vad pe Vilanova facand performanta ca antrenor la alta echipa de top si pornind de la 0.

Am zis si eu mai sus. Cu Tito antrenor - cel mai bun start din istorie. 48 de goluri in 14 meciuri, iar Barça lui Pep avea mereu probleme cu echipele care se apara bine acasa.

Cesc joaca la mijloc. Nu mai joaca atacant (false 9). Busquets contribuie mai mult acum la ambele faze. Fundasii laterali urca enorm! Asta mi se pare un lucru foarte important. Odata cu venirea lui Jordi Alba echipa a devenit si mai periculoasa. Abidal ramanea destul de retras si nu era nimeni in banda care sa centreze sau sa intre in careu asa cum fac Jordi Alba, Alves si Montoya.

Tito nu mai foloseste acel 3-4-3 care l-a distrus pe Pep in unele meciuri. In meciurile mai grele cand echipa conducea pe final cu 1-0 sau 2-1 si era in pericol sa fie egalata sau condusa, Pep nu facea nimic in legatura cu acest lucru. Lasa aceeasi echipa, chiar daca era 3-4-3 sau 4-3-3 cu jucatori foarte ofensivi. Acum, in aceste situatii, Tito il baga pe Song si joaca cu 2 inchizatori: Song + Busquets.

Mie imi place foarte mult Barça lui Tito. Nu m-as fi asteptat niciodata la un asemenea start, avand in vedere in ce situatie se afla echipa inainte de noul sezon.

Luis Garcia10
4th December 2012, 15:50
Unde joaca ma Barca mai bine? E clar sub perioada de glorie a lui Pep. A avut cel putin 6-7 meciuri slabe rau sezonul asta in care a castigat pe valoare individuala. Nu degeaba la unu scrie pe spate Messi, iar la un fundas lateral scrie Ayoze sau mai stiu eu ce nume de jucator care abia isi tara zilele in liga spaniola. Serios acu...Mare smecherie cu Tito. A pierdut Realul la Betis, Getafe si Sevilla si gata e Tito mare antrenor.
Pana una alta, l-a batut Celtic, a batut pe Granada, echipa care uitati unde e, pe executia lui Xavi. A facut egal cu Realul acasa. La Sevilla a castigat cand au ramas aia in 10, iar la Osasuna cu bulan. Hai sa lasam povestile astea de echipa de vis pentru altii. Sunt o gloata de super staruri care il cara in brate pe marele Tito. O sa vedem cine e Tito in meciurile mari din Liga, nu cand joaca cu amarati ca Deportivo sau Mallorca, si ii dau aia 6 goluri impreuna, dar el da 10 ca ii are pe Messi, Iniesta, Sanchez, Villa, Xavi, Pedro in echipa.
Just saying..

El Pistolero
4th December 2012, 16:21
Bine zici. Barca joaca mult mai slab fata de sezonul trecut, problema e la Real ca a inceput catastrofal fata de anul trecut.

Roddicted
4th December 2012, 17:54
ce nu baga la cap unii este faptul ca asta s-a si vrut prin aducerea lui Villanova.De ce sa aduci un antrenor strain de fotbalul practicat de echipa ta, cand ai unul care a crescut cu aceasta echipa?

Srdjan
4th December 2012, 18:01
Nici Pep nu a excelat la inceput. Primul sezon castigi experienta, apoi o aplici

Dytza
4th December 2012, 18:05
Si Pep avea la dispozitie un lot cel putin la fel de valoros.

Ce mi se pare amuzant, e ca atunci cand Pep lua 6 trofee intr-un an, nu i se acorda niciun merit. Acum cand Vilanova reuseste cel mai bun start din istoria Spaniei, meritul ii este acordat lui Guardiola. :)

Xaviesta
4th December 2012, 20:06
Si Pep avea la dispozitie un lot cel putin la fel de valoros.

Ce mi se pare amuzant, e ca atunci cand Pep lua 6 trofee intr-un an, nu i se acorda niciun merit. Acum cand Vilanova reuseste cel mai bun start din istoria Spaniei, meritul ii este acordat lui Guardiola. :)

:ok:

Unii nu stiu ce scuze sa mai bage. Cine se uita la meciurile Barçei stie ce am spus mai sus. Postul lui Luis Garcia e doar un alt post al unui anti-Barcelona.

Btw, eu comparam Barça lui Tito cu Barça lui Pep din 2011-2012. Daca n-ai vazut toate meciurile mai bine nu comentai nimic.

Da... mare smecherie cu Tito asta. Pep nu reusea sa castige in deplasare la Osasuna, Valencia, Getafe etc sau avea meciuri foarte grele. Nici nu gasea spatii ca sa bage mingea in poarta. Anul asta am vazut numai scoruri de 4-0, 5-1 etc in deplasari.

Cel mai bun start din istoria Spaniei. Nu vad ce legatura are asta cu parcursul Realului. Aia sunt niste slabani care n-au castigat nimic desi au bagat 123905810958 milioane de euro in echipa. Doar un campionat, o cupa si o supercupa e nimic avand in vedere potentialul echipei. Si stim cu totii cum a castigat campionatul sezonul trecut.

Eu zic sa taceti din gura si sa il lasasti pe Vilanova sa-si faca treaba. Exact la fel ati facut si cu Pep, apoi nu mai stiati ce sa spuneti.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_m3l26iPlyx1rna5kao1_500.gif

mariomax
4th December 2012, 21:07
Just saying..

bine ca ai precizat. e destul.


Bine zici. Barca joaca mult mai slab fata de sezonul trecut, problema e la Real ca a inceput catastrofal fata de anul trecut.

intr-o discutie are voie sa vorbeasca si ala mai destept si ala mai prost. asa e normal.

Barca lui Tito nu joaca la fel ca Barca lui Pep. cine nu vede asta nu cunoaste. desi sunt lucruri minore (insesizabile pentru cei cu dioptrii), Tito a schimbat destul de multe in echipa si in felul in care se ataca. iar asta se rasfrange si in modul in care se apara, e normal. iar aici e diferenta cea mai mare deocamdata. insa daca echipa incaseaza mai mult, si marcheaza mai mult. si asta e cel mai important, pentru ca echipelor mici trebuie sa le marci repede si ai rezolvat problema.

cel mai bun start din istorie in LaLiga nu are nicio legatura cu parcursul pportughezilor!

Luis Garcia10
4th December 2012, 21:19
Tot ce vroiam sa sustin era ca Pep a inventat ceva, jocul Barcelonei din perioada Pep, din punctul meu de vedere, a fost o noutate pentru fotbalul mondial. Pe de alta parte, Tito inca nu a facut nimic. Eu unul nu sunt impresionat de jocul Barcelonei.
E dreptul vostru sa credeti ce vreti. Anul trecut a fost un an mai slab, o intamplare pentru o echipa care poate nici ca motivatie nu mai era asa de bine pusa la punct, o echipa secata de 3 ani de glorie maxima.
Oricine ar fi venit acum, ar fi avut rezultate la Barcelona in sezonul asta. Cu atat mai mult un om care a fost acolo in tot timpul asta si a invatat de la cei mai buni... Dar, adevarata valoare de antrenor se vede in marile meciuri. Iar acolo Tito mai are multe de demonstrat. Sunt mai impresionat de Djukic care face o treaba senzationala la Valladolid, decat de Tito si Barca lui...
PS: Nu sunt nici pe de parte anti-Barca.

bogdan_nj
4th December 2012, 23:10
Dar de faptul ca Tito a fost mana dreapta a lui Pep si cel despre care se spune ca e responsabil cu multe din noutatile aduse in tactica inclusiv in asezarea lui Messi ce spuneti ?

Luis Garcia10
5th December 2012, 00:18
Daca e asa mare, o sa vedem in curand. Timpul o sa spuna.

bogdan_nj
5th December 2012, 00:24
Asa e. Pana acum in sezonul asta a gestionat foarte bine toate competitiile : in campionat la 6 puncte de locul 2 si la 11 de Real cu cel mai bun start din istorie, inca sunt in Cupa Regelui iar in Champions League au castigat grupa dupa 5 meciuri deci infrangerea cu Celtic nu conteaza deloc.

Shinnok
8th December 2012, 22:49
Valladolid - Real 2-2 la pauza, Ozil a egalat in minutul 45.

Luis Garcia10
8th December 2012, 22:52
2 goluri din cornere a luat Realul. :rolleyes: Primul gol al lor a venit pe greseala lui Balenziaga. Dar la al doilea, superba faza de la golul lui Ozil. In rest putin fotbal pentru Real in fata unui Valladolid curajos. :ok:

Shinnok
9th December 2012, 01:52
Osasuna - Valencia 0-1 /hello

mariomax
9th December 2012, 11:31
2 goluri din cornere a luat Realul. :rolleyes: Primul gol al lor a venit pe greseala lui Balenziaga. Dar la al doilea, superba faza de la golul lui Ozil. In rest putin fotbal pentru Real in fata unui Valladolid curajos. :ok:

inafara de combinatia de la golul lui Ozil, fotbal zero. cei de la RV puteau sa scoata ceva daca nu gafau nepermis.

Luis Garcia10
9th December 2012, 12:50
Repriza a doua a fost cam la fel ca prima. Gol pe executie a lui Ozil si Realul putin fotbal. E clar ca e aproape jucat deja titlul. :rolleyes:

mariomax
9th December 2012, 14:07
cam da. e dureros pentru ei sa se tot prezinte la meciuri desi stiu si ei ca totul e cam jucat. de aici probabil si chinul in joc. la fel ca situatia lui Ronaldo. va trebui sa se prezinte la Zurich desi stie ca Messi va castiga Balonul de Aur.

mariomax
9th December 2012, 22:23
Atletico - Depor 4-0, Falcao hattrick.

patetici baietii, dupa ce etapa trecuta au fost pisicute, acum sunt iarasi lei. mda...

Srdjan
9th December 2012, 22:24
Patru goluri a dat Falcao azi in Atletico Madrid - Deportivo. Si mai e de jucat, iar Depor e carne de tun

mariomax
9th December 2012, 22:29
chiar 5 goluri. degeaba daca cand trebuie esti miau.

Srdjan
9th December 2012, 22:31
Deportivo e o echipa moarta, fara suflet. Se vede ca problemele cu banii afecteaza motivatia jucatorilor.

Xaviesta
9th December 2012, 22:36
Holy Shit! 5 goluri Falcao.:groggy: Acum am vazut toate golurile. A dat un golazo din voleu.:ok: Mai toate golurile au fost frumoase. Cel mai bun atacant din lume, peste Rooney, Persie, Ibra si cine o mai fi.:D


@wessi : Falcao e "miau" doar in meciurile cu Real, si asta pentru ca toata echipa nu joaca nimic.:D

Shinnok
9th December 2012, 22:36
Atletico si-o va incasa urat de la Barca etapa viitoare.

Grinco
9th December 2012, 22:44
Au golaveraj acum, isi permit :D

mariomax
9th December 2012, 22:47
cat ar fi fost de miau echipa, tot trebuia sa realizeze macar o faza. nimic.

Xaviesta
9th December 2012, 22:49
cat ar fi fost de miau echipa, tot trebuia sa realizeze macar o faza. nimic.

Din pacate asa se intampla mereu cu Real si nu inteleg de ce. Macar un meci din 5 sa faca si ei ceva, dar nimic. In rest, cu Barcelona, Chelsea si alte echipe din Spania/Europa...sunt drogati.

Srdjan
9th December 2012, 22:53
In cateva minute, Messi titular in Betis - Barcelona. Inca un asalt la recordul lui Gerd Muller

El Pistolero
9th December 2012, 23:02
Genial Falcao. Cel mai bun atacant din lume. Sper sa isi faca treaba si saptamana viitoare.

Lordul
9th December 2012, 23:07
5 goluri Falcao

Sorin Blaj
9th December 2012, 23:17
1-0 Messi!!!

85!!!

Srdjan
9th December 2012, 23:18
GOOOLL Messi

mariomax
9th December 2012, 23:19
de obicei echipele si mai ales jucatorii sunt cititi si dupa un timp nu le mai iese jocul. nu e cazul Barcei si in special a lui Messi...

mariomax
9th December 2012, 23:20
Genial Falcao. Cel mai bun atacant din lume. Sper sa isi faca treaba si saptamana viitoare.

pe digi1 ai fotbal, maimutoiule. fotbal, nu tzurca.

Srdjan
9th December 2012, 23:21
Ce golazo era sa dea Iniesta

Srdjan
9th December 2012, 23:28
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL L MESSSSSSSSIIIIIIII! RECORD ISTORIC! Record mondial!

mariomax
9th December 2012, 23:28
pateticule, ai si sarit cu sanctiunea :)) cine e desteptul ala care a pus moderator ...

hai te rog, dai pe digi1, moment istoric :cry:

YoNuTzz
9th December 2012, 23:30
incredibil falcao...dar nu ma impresioneaza atletico...au pierdut cu valencia, au pierdut cu real, si o sa piarda 100% si cu barca...

ii prefer pe valencia care ii incurca pe granzi mereu...

Xaviesta
9th December 2012, 23:32
Atat! Istorie!

Sa vina al 4-lea Balon.

Fabulos jocul Barçei.

Lordul
9th December 2012, 23:35
Messi a doborat recordul lui Gerd Muller...doar ca Gerd a avut nevoie de mai putine meciuri pentru a marca cele 85 de goluri

Srdjan
9th December 2012, 23:36
Da dar Gerd juca intr-un timp in care se juca cu 5 atacanti si golurile se marcau de 2X mai mult ca acum

Lordul
9th December 2012, 23:41
diferenta e ca Gerd a reusit sa castige trofee si cu nationala Germaniei World Cup

Srdjan
9th December 2012, 23:42
Gol Ruben Castro! Betis - Barcelona 1-2

Srdjan
9th December 2012, 23:42
diferenta e ca Gerd a reusit sa castige trofee si cu nationala Germaniei World Cup

Messi are doar 25 de ani. Are tot timpul

YoNuTzz
9th December 2012, 23:44
messi dupa ce o sa-si termine cariera o sa fie considerat drept cel mai bun jucator din toate timpurile...nu ca nu ar fi deja...

Sorin Blaj
9th December 2012, 23:46
86 de goluri pentru Messi intr-un an calendaristic!!! Probabil va reusi peste 90.

mariomax
9th December 2012, 23:51
86 de goluri pentru Messi intr-un an calendaristic!!! Probabil va reusi peste 90.

daca va juca si in dubla din cupa cu Cordoba, da.

Xaviesta
10th December 2012, 00:00
:))

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/72382_542520209109999_95278103_n.jpg

Bine...Barça ar trebui scoasa de acolo.:D Pe Calderon tot timpul au fost meciuri grele.

Srdjan
10th December 2012, 00:06
Veste proasta pentru Barcelona. Fabregas, cel mai bun jucator al echipei in acest sezon, dupa Messi, accidentat, pe tusa 3-4 saptamani.

Srdjan
10th December 2012, 00:13
Joaca bine Betis. Meciurile dintre Betis si Barcelona au fost mereu spectaculoase.

Shinnok
10th December 2012, 00:52
Betis - Barcelona 1-2, dubla Messi.

Sorin Blaj
10th December 2012, 00:54
O zi perfecta, cu victorii pentru United, Juventus si Barca!!! :ok:

mariomax
10th December 2012, 00:55
meci castigat cu noroc. Betis merita un egal.

2 maini moarte in echipa, Alba si Pedro si doua paralizate, Alexis si Valdes...

etapa viitoare presimt ca vor fi probleme si pe tabela...

Leo
10th December 2012, 01:09
Falcao 5 goluri? :D Messilica a dat 5 goluri intr-un meci? :D

Dytza
10th December 2012, 01:12
Falcao 5 goluri? :D Messilica a dat 5 goluri intr-un meci? :D

Barcelona 7 - 1 Bayer Leverkusen, sezonul trecut.

Luis Garcia10
10th December 2012, 01:22
Nu vreau sa-i iau din merite lui Falcao, dar cu Insua si Roderick in fata, multi atacanti din Spania ar fi dat ceva goluri azi, daca s-ar fi aflat in tricoul lui Atletico. :rolleyes:

Leo
10th December 2012, 01:27
Barcelona 7 - 1 Bayer Leverkusen, sezonul trecut.

Acum stiu. :D

Dytza
10th December 2012, 01:30
Desi a facut un meci slab, pt mine Alexis are o mare parte din merit la primul gol al lui Messi.

http://img20.imageshack.us/img20/2307/untitlsdgdfsged2.png
http://img717.imageshack.us/img717/3128/72466390.png
http://img341.imageshack.us/img341/5312/untitldfgdsfged2.png

Am facut putin pe Ilie Dumitrescu :))))))

Luis Garcia10
10th December 2012, 01:40
:))) =))

SwedishMafia
12th December 2012, 21:36
craioveanu la digisport,a zis ca valencia are datorii de 260 mil de euro la banci..:)) cum dracu joaca astia in prima liga,nu mai zic de cupele europene....:rosu: fotbalul spaniol e o rusine dpdv economic.germanii ar trebui sa refuze sa joace in cupele europne cu aceste echipe jegoase din spania.rezultatele cluburilor spaniole in cupele europene sunt pe bune precum Turul Frantei castigate de armstrong.

messi19
12th December 2012, 21:43
craioveanu la digisport,a zis ca valencia are datorii de 260 mil de euro la banci..:)) cum dracu joaca astia in prima liga,nu mai zic de cupele europene....:rosu: fotbalul spaniol e o rusine dpdv economic.germanii ar trebui sa refuze sa joace in cupele europne cu aceste echipe jegoase din spania.

vezi ca sunt multi care ar trebui sa refuze sa posteze pe forumuri care au useri de astia ca tine. dar totusi neavand alte forumuri, strang din dinti si rezista.

asa si echipele germane. ce sa faca si ele?

chessqb
13th December 2012, 13:06
Valencia are probleme financiare din cauza stadionului Nuevo Mestalla nu pentru ca ar fi cumparat vreun Hulk sau Torres cu 60 mil. euro.
Pai germanii de la Bayern chiar au refuzat sa joace cu ei in penultimul meci din grupele champions cand Valencia a ramas in 10 oameni prin min. 30 si tot ea a marcat primul gol in minutul 77 :))

delaparis
16th December 2012, 21:37
Real e condusa acasa? :groggy:

El Pistolero
16th December 2012, 21:42
Iar joaca fabulos Realul...

Leo
16th December 2012, 21:47
FT Zaragoza 0 - 1 Levante

FT Valencia 0 - 1 Rayo Vallecano

45' Real Madrid 0 - 1 Espanyol

21:00 Barcelona ? - ? Atletico Madrid

Musai obligatoriu sa se repete si in ultimul meci acelasi scenariu. :D :))

Luis Garcia10
16th December 2012, 21:53
1-1, gol Ronaldo.

Leo
16th December 2012, 22:14
Chiar 2-1.

Lordul
16th December 2012, 22:17
Valencia pierde acasa cu Rayo Vallecano...acuma nush daca suprinde prea tare..Valencia e iar la jumatatea clasamentului in Primera ...si imi aduce aminte de un sezon si mai catastrofal in care de abia pe final au reusit sa scape de un loc 16 si sa urce pana pe 10

Nadalfan
16th December 2012, 22:47
2-2 la Real-Espanyol.E incredibil cat de relaxati se apara baietii astia.Cred ca lui Ronaldo ii trebuie un control la oftalmolog.Nu anticipeaza deloc bine mingile lungi venite din partea coechipierilor.Di Maria mi s-a parut cel mai bun de pe teren.

El Pistolero
16th December 2012, 22:56
Primele 2 joaca in meci direct si astia mai pierd 2 puncte. Fantastic.

sun
16th December 2012, 23:18
Elore Espanyol :D :bere:

El Pistolero
16th December 2012, 23:32
Falcaoooooooooooooooooo!

Sorin Blaj
16th December 2012, 23:40
Falcaoooooooooooooooooo!
Vezi ca jucatorii lui Real sunt la dusuri. :)

Lordul
16th December 2012, 23:43
lasa-l avut orgasmmmmmmm la golul lui Falcao....

dar ce parabola a dat Adriano

Lordul
16th December 2012, 23:46
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Busquets

El Pistolero
16th December 2012, 23:48
Nu joaca nimic si dau 2 goluri. Mincinos rezultat la pauza.

BlueEnergy
16th December 2012, 23:51
Nu joaca nimic si dau 2 goluri. Mincinos rezultat la pauza.

Ma intreb cum s-ar chema rezultatul Realului cu Espanyol...echipa de pe penultimul loc in La Liga.:happy

Xaviesta
16th December 2012, 23:56
Ma intreb cum s-ar chema rezultatul Realului cu Espanyol...echipa de pe penultimul loc in La Liga.:happy

Lasa-l. Nu merita sa-i mai raspunzi. Nu mai stii? Barça pierde la Celtic, apoi apare Pistolero si ne spune ca aia e adevarata valoare a Barçei. E irecuperabil.:) Acum se bucura la un gol de-al lui Falcao de parca ar castiga Real in El Clasico. Trist...

Barça n-a jucat nimic in primele 30 de minute, apoi a explodat. Ma astept la cel putin un gol in repriza a 2-a.

Fabulos golul lui Adriano!
Adriano, a player for many positions!!!


Si inca ceva: cum sa faci egal acasa cu saracii aia?:happy :happy

El Pistolero
17th December 2012, 00:00
Au aparut iepurii la 2-1. La 0-1 erau nevazuti. :))

Luis Garcia10
17th December 2012, 00:01
Si inca ceva: cum sa faci egal acasa cu saracii aia?:happy :happy

M-am plictisit deja de cand ii injur. Le-au dat viata amaratilor de la Espanyol. :groggy:
Cred ca suporterilor tuturor echipelor aflate in zona retrogradarii, Deportivo, Granada, Mallorca, Osasuna, Celta le-au provocat o mare dezamagire. Sunt o mana de vedete plictisite si obosite.

Sorin Blaj
17th December 2012, 00:08
Au aparut iepurii la 2-1. La 0-1 erau nevazuti. :))

Aici trebuie sa-ti dau dreptate, tu erai singurul iepure prezent la 0-1, dar mergea mai bine ceva de sezon, pana la Pasti mai avem. :ok: :)

Srdjan
17th December 2012, 00:18
Goolll Messssiii.3-1 Barcelona. Ce frumos o suta la coltul scurt

Dytza
17th December 2012, 00:41
Una peste alta, etapa reusita pentru Real. Recupereaza 1 punct fata de principala contracandidata la locul 2.

Luis Garcia10
17th December 2012, 00:47
Ce pasa cu calcaiul a incercat Godin, incredibil! :)) Daca nu vedeam ca scrie Godin pe spate ma gandeam ca e Roderick. :rolleyes:

YoNuTzz
17th December 2012, 00:48
atletico au avut 3 meciuri dificile cu valencia, real si barca si nu au emis pretentii in nici unul.

real e o gluma sezonul asta...

Xaviesta
17th December 2012, 00:54
90!
:cya: Madrid!

BlueEnergy
17th December 2012, 00:55
Una peste alta, etapa reusita pentru Real. Recupereaza 1 punct fata de principala contracandidata la locul 2.

Da...si pierde 2 puncte fata de lider. :))

13 puncte intre Barcelona si Real....sunt curios cand a fost ultima oara cand a fost diferenta asta intre cele doua./hello

mariomax
17th December 2012, 00:56
Falcaoooooooooooooooooo!

te-ai bucurat? :cry: *** la nani fericit :cry:

cacacioasa echipa Atletico asta. e usor pe contra, a? la atac insa, la construit, la fotbal ma refer, e mai greu, nu? :rosu:

despre Real numa de bine. orice meci de-al lor e un prilej de a mai vedea cate frustrari au baietii in alb in frunte cu pportughezul jegos.

9 si 13, ce cifre frumoase. dar mai fain e 90 :ok:

Shinnok
17th December 2012, 02:02
nu-i sta nimeni in cale Barcelonei.

4-1, daca mai avea cineva dubii in ceea ce priveste campioana 2012/2013 :ok:

Razor
17th December 2012, 04:49
Titlul oricum era pierdut , tot ce ramane de facut acum e sa mai spalam din rusine si pana la final sa mai recuperam din puncte fata de Barca...de atletici trecem oricum in clasament , e doar o chestiune de timp.

Problema la echipa este atitudinea jucatorilor...ma rog , unora din ei.Real Madrid are nevoie de o "revergorare" :))

Dytza
17th December 2012, 10:17
Titlul oricum era pierdut , tot ce ramane de facut acum e sa mai spalam din rusine si pana la final sa mai recuperam din puncte fata de Barca...de atletici trecem oricum in clasament , e doar o chestiune de timp.

Problema la echipa este atitudinea jucatorilor...ma rog , unora din ei.Real Madrid are nevoie de o "revergorare" :))

Real Madrid e prima echipa de care am auzit sa aiba nevoie de "revergorari" la fiecare 2 sezoane.

mariomax
17th December 2012, 11:12
nicio revergorare nu-i va mai ajuta, Mourinho lasa dezastru in urma lui cand pleaca de undeva. iar aici lucrurile par mai puturoase decat la Chelsea sau Inter. iar prostul de Perez nu numai ca nu se gandeste sa-l demita, dar il mai si lauda. ii e frica de dezastrul de care pomeneam, insa de ce ti-e frica nu scapi...

intr-un fel e pacat, dupa ce acest campionat se juca in doi, acuma....dar sa speram ca dupa ce va pleca traducatorul lucrurile vor intra in normal si vom vedea fotbal intre cele doua, nu razboaie.

Nadalfan
17th December 2012, 14:17
Messi ala e fabulos.De doua ori a atins mingea aseara si din alea doua atingeri a dat 2 goluri.Cel putin golul de 3-1 a fost genial.Perfect sutul.
Mourinho daca pleaca de la Real nu va fi ca la Chelsea sau Inter.Dupa Mourinho la Chelsea si Inter au venit antrenori ca Grant sau Leonardo.Nu prea ai cum sa faci treaba cu ei.Ce-i drept Grant i-a dus pe Chelsea pana in finala Ligii dar de asemenea i-a retrogrdat pe West Ham sau Portsmouth nu ma tin minte exact.La Real sunt sigur ca va veni un antrenor de talie mondiala dupa plecarea lui Mourinho.Ma gandesc la Wenger care probabil ca nu va mai sta mult la Arsenal.Nici Ancelotti suna rau dar parca italianul nu e un antrenor care sa gestioneze bine un campionat.

El Pistolero
17th December 2012, 17:47
atletico au avut 3 meciuri dificile cu valencia, real si barca si nu au emis pretentii in nici unul.


Toate au fost in deplasare. Daca mentin ritmul asta si in retur s-ar putea sa ramana aproape de Barca. Oricum nu stiu cate sperante isi puneau ei in meciurile cu Barca si Real. Cu Valencia clar a fost un accident, avand in vedere ca Valencia e ciuca batailor in acest sezon.

Xaviesta
17th December 2012, 20:38
Al9MiVEYE5M

aLLiin
18th December 2012, 00:05
Deportivo - Valladolid 0-0

delaparis
21st December 2012, 21:44
Se pare ca Malaga este suspendata un an din toate competitiile europene....

aLLiin
21st December 2012, 23:50
Valencia - Getafe 4-2 scor final.

Srdjan
21st December 2012, 23:52
Malaga a facut recurs..

aLLiin
22nd December 2012, 00:10
A inceput Atletico Madrid - Celta Vigo

aLLiin
22nd December 2012, 01:52
Atletico Madrid - Celta Vigo 1-0

Shinnok
22nd December 2012, 01:54
chinu' de pe lume :)

Shinnok
22nd December 2012, 19:52
Betis - Mallorca 1-2

victorie importanta pentru Mallorca.

10_koln
22nd December 2012, 21:11
Conduce Barcelona doar cu 1-0. Au avut ºi douã bare.

Nadalfan
22nd December 2012, 21:13
Ce sut a dat Messi =)).Nu ma asteptam la asta.Nu vreau sa fiu rautacios dar daca Ronaldo avea mingea asta pe stangu o baga in ate.

Gol Messi !!!2-0.Bara gol.Frumos acum.

delaparis
22nd December 2012, 21:17
Genial Messi, nu are cum sa rateze balonul de aur.
Da, cu piciorul drept este la nivel de juniori albanezi :)

aLLiin
22nd December 2012, 21:37
Al 4-lea balon de aur consecutiv, nu? Sper sa nu ma insel.

Srdjan
22nd December 2012, 21:51
In 14 secunde Tello a marcat mai multe goluri decat Pedro in 14 meciuri!!!!!!!

Xaviesta
22nd December 2012, 21:52
Tello >>>>>>>>> Alexis, Villa, Pedro :))

A avut nevoie de 30 de secunde ca sa marcheze, iar restul... mai ales Alexis si Pedro.:))


Cat despre Messi...
5EeMAeZW9ao

O fi sutat slab la faza aia, dar sa spui ca e de nivelul juniorilor mi se pare exagerat.

Si incheie anul cu 91 de goluri. Zeu!/hello

Nadalfan
22nd December 2012, 22:06
Tello >>>>>>>>> Alexis, Villa, Pedro :))

A avut nevoie de 30 de secunde ca sa marcheze, iar restul... mai ales Alexis si Pedro.:))


Cat despre Messi...
5EeMAeZW9ao

O fi sutat slab la faza aia, dar sa spui ca e de nivelul juniorilor mi se pare exagerat.

Si incheie anul cu 91 de goluri. Zeu!/hello

Eram sigur ca o sa vi tu sau wessi sa comentati.Uitate si tu la golurile alea care le-a dat cu dreptu.Toate sunt din careu.Daca ar exista niste filmari pe youtube ti-as arata niste ratari imense ale lui Messi cu piciorul drept.Comparabile cu ocazia de azi.Sper sa nu intindem prea mult discutia asta.

Lordul
22nd December 2012, 22:06
Al 4-lea balon de aur consecutiv, nu? Sper sa nu ma insel.

dap...al-4-lea consecutiv si intrarea in istorie !

Xaviesta
22nd December 2012, 22:11
Eram sigur ca o sa vi tu sau wessi sa comentati.Uitate si tu la golurile alea care le-a dat cu dreptu.Toate sunt din careu.Daca ar exista niste filmari pe youtube ti-as arata niste ratari imense ale lui Messi cu piciorul drept.Comparabile cu ocazia de azi.Sper sa nu intindem prea mult discutia asta.

Nu ma mira postul asta. Stiu ca Leo nu e bun cu dreptul, dar ai vazut ce a spus delaparis? de nivelul juniorilor albanezi! Sa fim seriosi.

Tocmai, nu cred ca sunt multe ratari ale lui Messi cu dreptul. Altfel ar exista macar un video.:rolleyes: In fine... intelegi doar ce vrei tu.


Casillas rezerva azi.:groggy: Daca nu e accidentat, atunci Mou are o problema mare la Madrid.

Srdjan
22nd December 2012, 22:27
A dat-o Ronaldo ca Livaja! :))

Nadalfan
22nd December 2012, 22:34
Nu ma mira postul asta. Stiu ca Leo nu e bun cu dreptul, dar ai vazut ce a spus delaparis? de nivelul juniorilor albanezi! Sa fim seriosi.

Tocmai, nu cred ca sunt multe ratari ale lui Messi cu dreptul. Altfel ar exista macar un video.:rolleyes: In fine... intelegi doar ce vrei tu.


Casillas rezerva azi.:groggy: Daca nu e accidentat, atunci Mou are o problema mare la Madrid.

Chestia cu nivelul jucatorilor albanezi a spus-o doar ca sa-i scoata si mai mult in evidenta ratarea.De obicei de acolo dai gol.

Ratarea lui Ronaldo a fost uriasa.

Srdjan
22nd December 2012, 22:55
Villa si Alves nu s-au intors cu echipa la Barcelona. Relax! Au plecat in vacanta de Craciun direct de la Valladolid.

Razor
22nd December 2012, 23:10
Trezirea baietii...stiu ca nu mai sunt sanse la titlu , dar nici chiar asa sa terminam la 20 de puncte de Barcelona.

Srdjan
22nd December 2012, 23:15
Oare peste 40 de ani o sa se mandreasca haterii astia ai lui Messi ca l-au vazut jucand ?

Shinnok
22nd December 2012, 23:16
hai realu'! :D

vreau Valencia pe locul 4 :)

El Pistolero
22nd December 2012, 23:19
Ce trezire? E clara treaba. S-au saturat baietii de Mourinho si vor sa il dea afara. Alta explicatie nu exista pentru jocul mizerabil din acest sezon.

Johnny D
22nd December 2012, 23:21
V-am zis de dupa etapa a 4-a ca Barcelona e campioana fara probleme, prietenii stiu de ce!
Cei care se kku pe ei ca Realu se atinge de valoarea Barcei n-au decat sa mai perie reciproc ca maimutele pana si azi, ca tot una e!:P
Barcelona este si va ramane unica pentru ce-a facut: a crescut cea mai mare echipa a tuturor timpurilor, nu a cumparat-o! Mars la culcare!


hai realu'! :D

vreau Valencia pe locul 4 :)

Toti vrem dar e cam greu!:P

Srdjan
22nd December 2012, 23:24
Malaga-Real Madrid 1-1, dupa o faza de bambilici

YoNuTzz
22nd December 2012, 23:31
2-1 rapid :D

Srdjan
22nd December 2012, 23:31
Goooll Malaga 2-1. Realul se topeste ca margarina :))

Johnny D
22nd December 2012, 23:31
Malaga-Real Madrid 1-1, dupa o faza de bambilici
1-1 a fost scorul final din sezonul trecut, gol carliontzat din lovitura libera Catza-orla to the vincle side in ultimele minute, nu-l uit!:D

2-1 rapid :D
Si mai bine!:D Asta e si o palma pt Cazorla, care meciu trecut a dat palarie-trick, azi a fost degeaba pe teren, si eu eram mai bun!:))

Shinnok
22nd December 2012, 23:32
2-1 Malaga :))

Razor
22nd December 2012, 23:33
3-1...bravo baietii. /hello

Shinnok
22nd December 2012, 23:33
3-1 :cool:

Srdjan
22nd December 2012, 23:34
Goooll Malaga 3-1. Dubla Roque Santa Cruz

Xaviesta
22nd December 2012, 23:34
Ce jucatori are Malaga! Isco si Joaquín, geniali! Ce pasa a reusit Joaquín la golul de 3-1.

Umilinta.:)) Vai de capul lor. Penal joc. Trebuia sa fie 3-0.

@JohnnyD, frumoasa semnatura.:D :ok:

Luis Garcia10
22nd December 2012, 23:34
3-1, dubla lui Roque Santa Cruz. Iar George Dobre e fiert. :))

Johnny D
22nd December 2012, 23:37
@JohnnyD, frumoasa semnatura.:D :ok:
Stii cum e, de la genialitate la prostie si invers, e o granita fina:D si ne dam seama foarte bine cand il auzim pe comentator:
"E minutul 78 dar meciul inca nu e terminat!":happy Insa, nu prea gasesc potential de genialitate aici...:P


3-2, insa doar un fundas din cei 3 de pe line s-au miscat la faza asta!:)) Probabil gandesc si cei de la Malaga ca si mine si deja sunt visatori, altfel nu se explica! Diferenta e ca eu sunt la tastatura si ei pe teren, asa ca ar fi bine sa isi aminteasca fiecare unde e!:))

ady_g
22nd December 2012, 23:37
V-am zis de dupa etapa a 4-a ca Barcelona e campioana fara probleme, prietenii stiu de ce!
Cei care se kku pe ei ca Realu se atinge de valoarea Barcei n-au decat sa mai perie reciproc ca maimutele pana si azi, ca tot una e!:P
Barcelona este si va ramane unica pentru ce-a facut: a crescut cea mai mare echipa a tuturor timpurilor, nu a cumparat-o! Mars la culcare!



Toti vrem dar e cam greu!:P

Cat adevar! vreau diferenta de 20 de puncte in final sa fie umilinta suprema pentru infumuratii aia!

Srdjan
22nd December 2012, 23:37
Mourinho il schimba pe Xabi Alonsio, cred ca omul a luat-o razna :))

Lordul
22nd December 2012, 23:38
cate puncte se fac acum , 17 ? 16 am vazut..49 la 33 :))))))))))))))

YoNuTzz
22nd December 2012, 23:40
pacat ca man utd nu joaca dubla acum cu real...

si pacat ca malaga nu va mai putea juca in cupele europene si probabil vor pleca jucatori...

Srdjan
22nd December 2012, 23:41
16 is si nu e nici macar Craciunul :)). Ii 3-2 o bagato Ozil

Johnny D
22nd December 2012, 23:43
si pacat ca malaga nu va mai putea juca in cupele europene si probabil vor pleca jucatori...
Din cate am inteles se poate suspenda decizia aia daca isi platesc datoriile pana in martie la final!
Asadar Malaga e cam obligata sa prinda finala CL sa se salveze, daca e adevarata treaba!:))

Srdjan
22nd December 2012, 23:44
Daca Uefa tot iubeste fotbalul, de ce nu o iarta pe Malaga? O echipa foarte frumoasa

Johnny D
22nd December 2012, 23:45
Daca Uefa tot iubeste fotbalul, de ce nu o iarta pe Malaga? O echipa foarte frumoasa
Pentru ca doar Realu are dreptu sa aiba datorii de 300 de milioane de euro si inca sa i se permita sa cheltuiasca obscen!

pacat ca man utd nu joaca dubla acum cu real...

Nu te ingrijora, v-am dat solutia: RVP!:D Desi, eu in locul vostru mi-as lua un mijlocas central de mare MARE valoare pana atunci.

Luis Garcia10
22nd December 2012, 23:45
Din cate am inteles se poate suspenda decizia aia daca isi platesc datoriile pana in martie la final!
Asadar Malaga e cam obligata sa prinda finala CL sa se salveze, daca e adevarata treaba!:))

Decizia e definitiva pentru sezonul viitor. Daca nu platesc pana pe 30 martie 2013, suspendarea se va extinde pe inca 2 ani.

Johnny D
22nd December 2012, 23:47
Nasol atunci... dar e o veste buna pentru Valencia, locul 5 e accesibil!:P



Si totusi, in cazul asta sper ca Malaga sa ia CL, sa mai avem o premiera: prima data cand o castigatoare de CL anul urmator nu participa in aceeasi competitie!:)) Liverpool a mai avut o data "oportunitatea" asta, dar i-au gasit ceva portita, insa sunt foarte curios daca barbosii verticali de la conducerea FIFA isi vor gasi cu ocazia asta si tricourile mai... elastice la ei!:D

Srdjan
22nd December 2012, 23:52
Cat de frumos se razbuna fotbalul daca Mou este demis dupa o infrangere in fata lui Pellegrini

Razor
22nd December 2012, 23:53
Au fost si doua penalty-uri neacordate Realului...asta e acum , la cat de slab am jucat...

Johnny D
22nd December 2012, 23:55
Mos Craciun a venit cu sacul cam gol la Madrid!
Asta e daca n-ati fost cuminti!:D

Srdjan
22nd December 2012, 23:56
Probabil ca raspunsul lui Mourinho va fi: "Da plec, ma duc sa imi petrec sarbatoriile cu familia".

Xaviesta
22nd December 2012, 23:56
Mourinho il schimba pe Xabi Alonsio, cred ca omul a luat-o razna :))

Nu ai vazut ca l-a lasat pe Casillas rezerva? Maimutoiul asta a luat-o razna de foarte mult timp.;)

3-2 pana la urma, scor mincinos. Era culmea sa egaleze, dupa cat bulan au avut. Acelasi bulan i-a salvat si cu Valladoilid si Levante, dar de data asta nu a fost suficient. Cateodata mai trebuie sa si joci fotbal.:)) 16 puncte! :happy

Luis Garcia10
22nd December 2012, 23:56
Au fost si doua penalty-uri neacordate Realului...asta e acum , la cat de slabam jucat...

Eu zic sa stai pe aproape ca sigur mai gasesc astia de la digi alte 2-3 penalty-uri neacordate Realului. Tare curios sunt daca ai prins perioada aia cand pe toate stadioanele din Spania se striga.. "ASIII, ASIII, ASI GANA EL MADRID". :rolleyes:
Chiar voi ati ajuns sa va plangeti de arbitraj mai mosule? :rosu:

mariomax
22nd December 2012, 23:56
Casillas pe banca, Calejon pe stanga in aparare, Xabi schimbat. a luat-o peste bot rau de tot moumou.

16 :cya:

mariomax
22nd December 2012, 23:58
Au fost si doua penalty-uri neacordate Realului...asta e acum , la cat de slab am jucat...

da da, rosu nedat la maimutza pipi. cum sa sustii o echipa cu o asa scursura acolo? :rosu:

Razor
22nd December 2012, 23:59
Eu zic sa stai pe aproape ca sigur mai gasesc astia de la digi alte 2-3 penalty-uri neacordate Realului. Tare curios sunt daca ai prins perioada aia cand pe toate stadioanele din Spania se striga.. "ASIII, ASIII, ASI GANA EL MADRID". :rolleyes:
Chiar voi ati ajuns sa va plangeti de arbitraj mai mosule? :rosu:

A fost un penalty in prima repriza la Khedira si inca unul in a doua repriza la un hent...nu ma iau dupa nimeni de la digi , am vazut meciul.

^Ca bine zici...dupa atatia ani in care am sustinut Realul sa las echipa din cauza unui jucator...pai tu ce o sa te faci de o fi sa plece Messi ?

Johnny D
23rd December 2012, 00:00
Eu zic sa stai pe aproape ca sigur mai gasesc astia de la digi alte 2-3 penalty-uri neacordate Realului. Tare curios sunt daca ai prins perioada aia cand pe toate stadioanele din Spania se striga.. "ASIII, ASIII, ASI GANA EL MADRID". :rolleyes:
Chiar voi ati ajuns sa va plangeti de arbitraj mai mosule? :rosu:
El a uitat cum au luat campionatul trecut, cu gol valabil al Mallorcai, gol de 2-0 in min 76 anulat de un tusier caruia nu i se poate nega partinirea deoarece jucatorul Mallorcai era la 1m in spatele aparatorilor, trebuie sa fii ori cu spatele la faza ori pe fata cu albii ca sa ridici steagu la asa ceva! Si la Rayo Vallecano sau unde dracu iar au mai furat urat o victorie la limita, insa nu mai tin minte exact ce magarie au facut acolo, oricum cea de la Mallorca a fost cea mai tare!

Xaviesta
23rd December 2012, 00:01
Ce pacat ca Malaga nu va mai putea juca in Europa din sezonul viitor.:( Joaca prea frumos echipa asta si are niste jucatori de valoare.

Acum s-au gasit astia sa comenteze arbitrajul, iar anul trecut... nu mai zic, deja se impute treaba.:happy

Cum dracu sa ii scoti pe Xabi si Di Maria? Cum sa il lasi pe San Iker rezerva? Cum sa joci cu Callejon fundas stanga? Vai de capul tau, Mou!:ok:


El a uitat cum au luat campionatul trecut, cu gol valabil al Mallorcai, gol de 2-0 in min 76 anulat de un tusier caruia nu i se poate nega partinirea deoarece jucatorul Mallorcai era la 1m in spatele aparatorilor, trebuie sa fii ori cu spatele la faza ori pe fata cu albii ca sa ridici steagu la asa ceva! Si la Rayo Vallecano sau unde dracu iar au mai furat urat o victorie la limita, insa nu mai tin minte exact ce magarie au facut acolo, oricum cea de la Mallorca a fost cea mai tare!

Am mai scris si eu un post de genul asta, frumos ordonat, cu toate greselile in favoarea Realului si impotriva Barçei si am primit un singur raspuns, si ala de la Pistolero: "postul e cretin" :happy Ce face frustrarea din om.:D

Luis Garcia10
23rd December 2012, 00:03
A fost un penalty in prima repriza la Khedira si inca unul in a doua repriza la un hent...nu ma iau dupa nimeni de la digi , am vazut meciul.

Asta e un semn de sanatate al fotbalului spaniol. Ca e dezavantajat Realul. Cand i s-au furat Osasunei 2 puncte in minutul 92 la Getafe etapa trecut, nu cred ca te-a interesat. Sau cand i-au fost furate Sevillei puncte la Espanyol cu eliminarea lui Reyes... Lasa sa vedeti si voi cum e sa vina unu d-asta si sa stii de cand a inceput meciul ca de la el nu vezi nimic. Iar in propriul careu si cu manusi daca te porti, tot te face el cumva.
Asta de azi nu mi s-a parut cu rea vointa sincer sa fiu. La Kedhira a fost, dar la hent a fost discutabil. Au fost cateva faze pe care le pot reclama si de cei de la Malaga.

Johnny D
23rd December 2012, 00:05
Am mai scris si eu un post de genul asta, frumos ordonat, cu toate greselile in favoarea Realului si impotriva Barçei si am primit un singur raspuns, si ala de la Pistolero: "postul e cretin" :happy Ce face frustrarea din om.:D
Partea tare e ca atunci a contat, azi n-ar fi contat nici si de bateau cu 30-0...
Tre' sa stii cand sa si furi, Realu si ManchesterU sunt experte la treaba asta!

Razor
23rd December 2012, 00:05
Ce am postat si eu si unde s-a ajuns...halal obiectivitate.

eventHorizon
23rd December 2012, 00:06
Daca trecerea lui Casillas pe banca e solutia cea mai buna gasita de Mourinho, e clar ca a cam inceput sa faca misto de clubul ala.
Si totusi, prea crasa diferenta dintre Realul de anul trecut si cel de azi. Chiar asa, sa nu mai fi avut bani de arbitri si sezonul asta? :rasc:

Xaviesta
23rd December 2012, 00:08
Real Madrid e un club prea mare pentru ca un portughez de rahat sa isi bata joc de echipa si o legenda: Casillas!

Parca vad ca il trecea si pe Ramos pe banca, daca Coentrao era apt pentru joc.

Johnny D
23rd December 2012, 00:08
Ce am postat si eu si unde s-a ajuns...halal obiectivitate.
Cat se poate de obiectiv iti zic:
Ca Realu sa ia titlu asa cum s-a intamplat anul trecut trebuie sa se insumeze o sumedenie de factori: sa fie monstruos avantajati de arbitraj, Barca sa fie dezavantajata, la Barca sa execute Messi penalty-uri decisive in min 95, la Real sa le dea vreo 20 de penalty-uri in tot sezonu si sa mai si prinda Barca cea mai proasta forma sportiva posibila, doar atunci poate lua Real campionatu, exact ca anul precedent.
Deoarece diferenta de clasa dintre cele doua echipe este una evidenta!

Razor
23rd December 2012, 00:09
Real Madrid e un club prea mare pentru ca un portughez de rahat sa isi bata joc de echipa si o legenda: Casillas!

Aici sunt de acord , Casillas nu are ce cauta pe banca.

^Nu , n-ai inteles la ce m-am referit...eu am pornit de la 2 faze ale meciului de azi , iar voi imi aduceti aminte de sezonul trecut.Ramaneti pe aceeasi linie daca se poate.

Johnny D
23rd December 2012, 00:10
Eu n-am vazut meciul dar am comentat ceva obiectiv: azi si de va dadeau voua 30 de penalty-uri sa dea spalacitu 30 de goluri, tot n-ar fi contat. Doar eventual ar scuza un rezultat ce chiar nu mai conteaza... campionatul era deja decis din etapa a 4-a!
Altfel spus, puneti-va in drept doar victorii incepand din etapa a 5-a incoace, si tot in spatele Barcelonei ati fi la o diferenta bunicica!:))

BlueEnergy
23rd December 2012, 00:14
Eu am vazut meciul Realului. Meritata victoria Malagai. Au facut niste combinatii de toata frumusetea. Si un joc in viteza superb practicat de Malaga. La cum au jucat asta-seara cred ca ar fi batut si Barcelona.
Si se facura 16 puncte intre Barcelona si Real....:)

YoNuTzz
23rd December 2012, 00:15
nu pot sa spun decat ca ma bucura enorm situatia de la madrid...

Johnny D
23rd December 2012, 00:19
N-are de ce, Barca sterge pe jos cu voi ca si cu o echipa de amatori asa ca n-ati facut nimic! Eu ma mandresc teribil ca din 2 vizite consecutive pe Emirates, n-am pierdut niciodata in fata lor ba chiar i-am batut, insa cu voi e alta poveste!:))



Si asta pentru ca n-aveti un mijloc de talie, pana si cu Real va va fi greu daca nu luati un mijlocas de mare valoare!
Si NU, WILSHIRE NU E DISPONIBIL! Baiatul e acontat cu sufletul la Arsenal pe viata!:P

Srdjan
23rd December 2012, 00:29
Mourinho: Adan e mai bun ca si Casillas. Hai mah ma lasi, cum sa zici asta?

Johnny D
23rd December 2012, 00:35
Eu mereu m-am intrebat de ce nu-l baga si pe amaratu de Valdes la nationala Spaniei niciodata, o merita cu prisosinta!
Nu zice nimeni ca e mai bun ca si Casillias, dar mi se pare o mare magarie ce i se face, in meciurile mai usoare linistit ar putea apara!


Probabil federatia le-a sti****t in contracte antrenorilor sa nu-l ia niciodata pe Valdes cat timp Casillias e apt fizic, altfel nu-mi explic retarzia, made a la Romanica!:rolleyes:

YoNuTzz
23rd December 2012, 00:36
N-are de ce, Barca sterge pe jos cu voi ca si cu o echipa de amatori asa ca n-ati facut nimic! Eu ma mandresc teribil ca din 2 vizite consecutive pe Emirates, n-am pierdut niciodata in fata lor ba chiar i-am batut, insa cu voi e alta poveste!:))



Si asta pentru ca n-aveti un mijloc de talie, pana si cu Real va va fi greu daca nu luati un mijlocas de mare valoare!
Si NU, WILSHIRE NU E DISPONIBIL! Baiatul e acontat cu sufletul la Arsenal pe viata!:P

Nu ma gandeam la dubla mansa ci ma refeream ca ma bucura in general situatia de la madrid, deoarece nu il suport pe mourinho...
Cat despre Man Utd, stiu ca va fi greu cu Real si daca vom intalni in competitie Barca, sansele vor fi mici...

eventHorizon
23rd December 2012, 00:37
Si NU, WILSHIRE NU E DISPONIBIL! Baiatul e acontat cu sufletul la Arsenal pe viata!:P

Cine e ala? Baiat din galerie? :D

mariomax
23rd December 2012, 00:38
Mourinho: Adan e mai bun ca si Casillas. Hai mah ma lasi, cum sa zici asta?

e o magarie, dar altceva nu avea ce zice. e singura fraza cu care se putea scoate...

oricum, o premiera in toata istoria Realului. la 16 puncte de Barca inainte de sarbatori :))

aLLiin
23rd December 2012, 00:41
In curand si Barcelona se va relaxa putin. Puteti paria la mica ciupeala contra lor.

Johnny D
23rd December 2012, 00:43
Cine e ala? Baiat din galerie? :D
Esti prea atent la detalii, fa-te avocat!:D

Nu ma gandeam la dubla mansa ci ma refeream ca ma bucura in general situatia de la madrid, deoarece nu il suport pe mourinho...

Cine il suporta? El a dat nastere fotbalului genial cu care ne incanta Celski de azi...

Xaviesta
23rd December 2012, 00:44
In curand si Barcelona se va relaxa putin. Puteti paria la mica ciupeala contra lor.

Nu cred. Barça o sa aiba mare nevoie de diferenta asta de puncte daca ajunge in semifinale in UCL. Tito o sa menajeze multi jucatori si nu vor mai castiga la fel de multe meciuri.

Totusi, sunt sanse bune sa se incheie matematic campionatul devreme, cam prin martie.:cry:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/547557_548906941804659_783097144_n.jpg

Johnny D
23rd December 2012, 00:45
Nu ma gandeam la dubla mansa ci ma refeream ca ma bucura in general situatia de la madrid, deoarece nu il suport pe mourinho...

Cine il suporta? El a dat nastere fotbalului genial cu care ne incanta Celski de azi... Cand a parjolit terenurile si a otravit fantanile in fata lui Ronaldinho&CO a fost de tot kktul, mai bine te apuci de alt sport frate, fotbalul e pt spectatori nu pentru amatorii de propria imagine si atat!

Srdjan
23rd December 2012, 00:49
Bilbao- Zaragoza 0-2 la pauza. Sapunaru titular. O duc bine stranierii in Spania

El Pistolero
23rd December 2012, 00:49
^^Mai bine ti-ai schimba semnatura. E deranjanta, bine ca nu ai scris cu caractere de 72.
Probabil urmatoarea infrangere ii va fi fatala lui Mourinho, asta daca nu cumva Perez il va lasa pana la finalul sezonului cand va trage linie.

Johnny D
23rd December 2012, 00:51
^^Mai bine ti-ai schimba semnatura. E deranjanta, bine ca nu ai scris cu caractere de 72.

Depinde de perceptia fiecaruia, intreaba-l pe Yonutz de exemplu si-ti va spune contrariul!:D

Srdjan
23rd December 2012, 00:59
Uitati-va la primul gol marcat azi de Granada, e de senzatie

Johnny D
23rd December 2012, 01:04
Bilbao- Zaragoza 0-2 la pauza. Sapunaru titular. O duc bine stranierii in Spania
Numa in Romanica castiga titlul de cel mai bun jucator al anului unu de joaca cateva meciuri la Udine, in pofida unuia ce e titular la Porto si ia 3 trofee in acel an! Oricat de mare ar fi retarziile celor din afara granitelor despre care am vorbit azi, tot romanii sunt de neegalat!:yes:

Srdjan
23rd December 2012, 01:06
Si Torje azi a jucat foarte bine pentru Granada. A fost sef pe partea lui

aLLiin
23rd December 2012, 01:15
nu ma asteptam sa nu castige Bilbao azi.

Shinnok
23rd December 2012, 01:34
ce a patit Bilbao sezonu' asta?

Srdjan
23rd December 2012, 01:36
Li s-a terminat praful magic

messi19
23rd December 2012, 12:24
Numa in Romanica castiga titlul de cel mai bun jucator al anului unu de joaca cateva meciuri la Udine, in pofida unuia ce e titular la Porto si ia 3 trofee in acel an! Oricat de mare ar fi retarziile celor din afara granitelor despre care am vorbit azi, tot romanii sunt de neegalat!:yes:

Sapunelu era titular la Porto pt ca nu aveau aia alt fundas dreapta. dupa ce au gasit unu, a disparut si ala de pe teren si din lot mai nou. daca era titular acolo nu inseamna ca era nu stiu ce super jucator.

cat despre semnatura. chiar e deranjanta. ma intreb cu ce se ocupa moderatorii aia de nu iau nici o masura.:rosu:

Nadalfan
23rd December 2012, 12:37
Si asta pentru ca n-aveti un mijloc de talie, pana si cu Real va va fi greu daca nu luati un mijlocas de mare valoare!
Si NU, WILSHIRE NU E DISPONIBIL! Baiatul e acontat cu sufletul la Arsenal pe viata!:P

Cleverley si Carrick sunt printre cei mai buni mijlocasi centrali din lume.Nu vad pe cine am putea aduce-n locul lor.Carrick e genul de jucator care imprima calm,nu greseste pase,distruge multe atacuri ale adversarilor,iar Cleverley e jucatorul care da viteza atacurilor,are disponibilitate la efort,e in continua miscare,creand spatii pentru ceilalti jucatori.Ambii mi se par indispenabili pentru United anu asta.Plus ca pe banca mai e si Anderson care mai mereu cand l-a bagat SAF in teren si-a facut treaba destul de bine.Plus ca va reintra si Kagawa.De Scholes nu zic nimic fiindca o sa-l percepi ca un nepot a lui Ferguson care deabia se misca pe teren si bla bla bla,iar Flecther intr-adevar nu e cine stie ce scula.Eu la United as cumpara un portar(De Gea si Lindedaard nu dau siguranta) si poate o extrema ceva.Valencia si Young nu prea ma conving in meciurile cu echipele tari din Europa.Poate se intoarce Ronaldo inapoi :)).

Xaviesta
23rd December 2012, 12:57
Puteti sa faceti cate speculatii vreti, insa a fost o decizie tactica (de a-l lasa pe Casillas pe banca). Cred ca in acest moment Adan e mai bun. Iar opinia mea conteaza. Si am si parerile valide ale asistentilor mei. Noi impreuna am decis asa si nu mai e nimic altceva de spus" a declarat Mourinho dupa meci.

http://i.imgur.com/Kdptq.gif


Ce scuza penibila a gasit Mou.:happy Cat kkt sa mananci?:))

mariomax
23rd December 2012, 14:51
miscarea lui Mourinho de aseara s-a vrut una sinonima cu dublarea mizei la poker. dupa asa ceva, daca castigi esti tare, daca pierzi te faci de toata cacaua. a pierdut. pana acum erau foarte multi din fanii Realului care il credeau, mai avea ceva sustinere. acum nu-l mai crede aproape nimeni. 90% din fanii Realului nu mai cred in ceea ce spune. sa fie Perez printre cei 10%? vom vedea.

10_koln
23rd December 2012, 18:42
Cum sã-l laºi rezervã pe Iker...

Nadalfan
23rd December 2012, 20:23
Cum sã-l laºi rezervã pe Iker...

Eu sincer i-as fi dat si lui Adan un meci.Daca nu apara deloc Realul risca sa-l piarda.Adan imi place ca portar plus ca anul asta Casillas nu a fost in cea mai buna forma.E portarul din Primera cu cele mai putine interventii pe meci.Plus ca mi se pare putin ezitant.Probabil si din cauza faptului ca este certat cu Mourinho.Din etapa urmatoare Casillar probabil va din nou titular.

mariomax
23rd December 2012, 21:32
m-am tot gandit la ultimele decizii si actiuni ale lui Mourinho. omul nu e prost, clar, insa unele decizii par din categoria lucru manual. il banuiesc ca isi cauta demiterea, dar Perez se incapataneaza sa nu o faca si astfel el decide sa faca una si mai gogonata...

aLLiin
23rd December 2012, 23:08
Mou nu cauta demisia. Inca viseaza sa castige liga campionilor.

Bogdy LFC
25th December 2012, 00:20
Mou nu cauta demisia. Inca viseaza sa castige liga campionilor.

Bineinteles...pt asta a fost adus.
Personal NU inteleg ce se tot insista (in general de catre toti iubitorii fotbalului) cu demisia/demiterea lui.Nu-mi place s-o rcunosc,dar este cel mai bun antrenor din lume.
Cu lotul de milarde de euro al Realului,orice e posibil dar parerea mea ca daca Mourinho NU aduce trofeul Ligii pe Bernabeu,nimeni NU o va face (nu prea curand cel putin).
Lasand la o parte toate cele spuse mai sus,ce antrenor sa aduca Perez daca pleaca Mourinho...pe Ancelotti,pe cine naiba? :groggy:

Dytza
25th December 2012, 01:30
Lasand la o parte toate cele spuse mai sus,ce antrenor sa aduca Perez daca pleaca Mourinho...pe Ancelotti,pe cine naiba? :groggy:

Joachim Low.

Bogdy LFC
25th December 2012, 03:19
Joachim Low.

Fii serios.

Nimeni in afara de Mou NU va readuce trofeul LC pe Bernabeu,decat cu un noroc trecut de limitele imaginabilului (cum s-a intamplat cu Chelsea sezonul trecut).

Xaviesta
25th December 2012, 03:27
Mourinho ce a facut la Real? Daca e asa mare antrenor cum spui tu, ar fi trebuit sa castige ceva trofee pana acum. Sunt antrenori capabili sa faca ceva la Real, nu numai Mou. Oricum, nu a facut nimic maimutoiul la Madrid. Low e un exemplu bun, la fel si Del Bosque.

Dytza
25th December 2012, 03:29
Fii serios.

Nimeni in afara de Mou NU va readuce trofeul LC pe Bernabeu,decat cu un noroc trecut de limitele imaginabilului (cum s-a intamplat cu Chelsea sezonul trecut).

S-au terminat antrenorii pe lumea asta si noi nu am aflat probabil. Cu lotul de la Madrid sunt multi antrenori care pot lua UCL cu Real. Trebuie facuta putina curatenie pe acolo si trebuie sa vina un antrenor care nu face bisericute in vestiar si nu aduce jucatori decat pe criterii fotbalistice.

La Real problema nu e in niciun caz de valoare. Pe hartie, e aproape la fel de valoros ca lotul Barçei. Problema e pe banca.

Era doar o chestiune de timp pana cand sa apara problemele astea si pana cand fanii sa se sature de jocul lui Mourinho.

De ce nu si Wenger?

Bogdy LFC
25th December 2012, 03:34
Mourinho ce a facut la Real? Daca e asa mare antrenor cum spui tu, ar fi trebuit sa castige ceva trofee pana acum. Sunt antrenori capabili sa faca ceva la Real, nu numai Mou. Oricum, nu a facut nimic maimutoiul la Madrid. Low e un exemplu bun, la fel si Del Bosque.

Un titlu,o cupa si o supercupa in 2 ani e intr-adevar putin lucru pt un club precum Real Madrid,insa mai sus eu mi-am exprimat parerea personala despre antrenorul Mournho la Real Madrid.Acum NU inseamna ca o sa ma cert pe aici pt Real,dar daca el NU castiga LC,altcineva o s-o faca doar cu un mare mare bulan,pt ca NU prea mai exista tacticieni de geniu precum el la ora asta.

Daca am sau nu dreptate,vom vedea in decursul urmatorilor ani (sau urmatoarelor luni :P)

Bogdy LFC
25th December 2012, 03:37
S-au terminat antrenorii pe lumea asta si noi nu am aflat probabil. Cu lotul de la Madrid sunt multi antrenori care pot lua UCL cu Real. Trebuie facuta putina curatenie pe acolo si trebuie sa vina un antrenor care nu face bisericute in vestiar si nu aduce jucatori decat pe criterii fotbalistice.

La Real problema nu e in niciun caz de valoare. Pe hartie, e aproape la fel de valoros ca lotul Barçei. Problema e pe banca.

Era doar o chestiune de timp pana cand sa apara problemele astea si pana cand fanii sa se sature de jocul lui Mourinho.

De ce nu si Wenger?

1.Si totusi nimeni NU a reusit dupa 2002 incoace (si NU te poti plange ca Realul in intervalul asta de timp nu a luat ce jucatori a vrut).

2.Wenger??????????????? :happy:happy

Xaviesta
25th December 2012, 03:40
Daca e un tactician asa genial, de ce nu a facut mai multe la acest club?

Ia uita-te pe youtube, sunt destul de multe filmulete cu ce a facut Guardiola la Barça. Poate o sa ramai surprins cand o sa vezi cate scheme, combinatii etc. a introdus.

Wenger, Low, Del Bosque. 3 antrenori pana acum, antrenori care stiu sa faca o echipa ofensiva, nu ca Mou, sa bage autobuzul in poarta cand face pe el.

Mai e si SAF, dar e imposibil sa ajunga la United. Eu doar ti-am aratat ca sunt destui antrenori care pot lua UCL cu Real.

Bogdy LFC
25th December 2012, 03:43
Daca e un tactician asa genial, de ce nu a facut mai multe la acest club?

Ia uita-te pe youtube, sunt destul de multe filmulete cu ce a facut Guardiola la Barça. Poate o sa ramai surprins cand o sa vezi cate scheme, combinatii etc. a introdus.

Wenger, Low, Del Bosque. 3 antrenori pana acum, antrenori care stiu sa faca o echipa ofensiva, nu ca Mou, sa bage autobuzul in poarta cand face pe el.

Low a demonstrat ce stie impotriva Barcelonei internationalelor (Spania)...cat despre Wenger ->:happy:happy:happy

Dintre Real si Barca,cu Barca simpatizez mai mult clar...dar iti garantez ca DACA Mourinho este lasat sa-si duca contractul pana la capat - va castiga LC.

Razor
25th December 2012, 04:37
Eu l-as prefera pe Jurgen Klopp , asta doar in cazul in care pleaca Mourinho.

Mou a facut ceva pentru Real in astia 3 ani...a adus un titlu , o supercupa , o cupa care nu mai venise de mai bine de 15 ani...plus ca stie toata lumea ce se intampla cu Realul an de an in optimile CL...Mourinho a schimbat si chestia asta.

Dytza
25th December 2012, 14:20
Jurgen Klopp e alta varianta buna.

Wenger a ajuns in finala UCL cu un lot mult, mult sub cel al Realului de acum. Chiar daca il avea pe Henry.

Wenger a castigat EPL neinvins. E adevarat ca strategia lui din ultimii ani a cam tras-o in jos pe Arsenal, dar ca antrenor e la nivelul lui Mourinho sau SAF.

Xaviesta
30th December 2012, 22:07
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/12585_553230501372303_553184333_n.jpg

Luis Garcia10
2nd January 2013, 19:00
Domingos Paciencia e noul antrenor al lui Deportivo La Coruna incepand cu 1 ianuarie.

Fost jucator la Porto, Tenerife si avand 35 de selectii in prima reprezentativa la nationala Portugaliei, Paciencia a antrenat pe Leiria si Coimbra inainte sa faca pasul la Braga.
Din postura de antrenor la Braga, a obtinut cel mai bun loc din istoria clubului in sezonul 2009-2010, locul 2 si astfel o calificare in grupele UCL. Iar in cel de-al doilea sezon a dus echipa in finala Europa League si a terminat campionatul pe 4.
Apoi, pentru sezonul 2011-2012, a inceput campionatul pe banca celor de la Sporting Lisabona. Aici insa rezultatele nu au fost pe masura asteptarilor, iar Domingos a fost demis in februarie.

Paciencia preia echipa aflata in momentul asta pe ultimul loc in La Liga, cu doar 12 puncte, la 3 puncte de locul 17 ocupat de rivala Celta Vigo.

O data cu numirea lui Paciencia, se vehiculeaza deja numele unor jucatori care au avut intr-un fel sau altul de a face cu fotbalul portughez. De parca nu ar fi fost deja destui...
Mijlocasul defensiv, Paulo Assuncao, care va implini 33 de ani la sfarsitul lunii, fost jucator la Atletico Madrid si FC Porto, actualmente liber de contract e unul din numele mentionate. Alt nume este cel al fundasului dreapta de 25 de ani, Silvio, fost jucator al lui Domingos la Braga. Portughezul e de ceva vreme cazut in dizgratie la Atletico Madrid care incearca sa scape de el in aceasta iarna. De asemenea exista zvonuri si despre atacantul brazilian de 29 de ani al celor de la Benfica, Lima. Sa vedem ce se confirma din astea.

Singurul jucator care a parasit formatia galiciana este fundasul central Roderick, care s-a intors la Benfica dupa o perioada de 6 luni petrecuta la A Coruna. Acesta n-a profitat deloc de sansele acordate de fostul tehnician al alb-albastrilor, Jose Luis Oltra si s-a facut observat mai mult prin gafe. A fost titular in meciul Atletico vs Deportivo, terminat cu scorul de 6-0, fiind umilit in mai multe randuri de Falcao.

De mentionat ca in lotul lui Deportivo, sunt deja 7 jucatori portughezii. Este vorba de fundasii Ze Castro si Tiago Pinto, mijlocasii Andre Santos, Pizzi, Bruno Gama, Salomao si atacantul Nelson Oliveira.

Debutul lui Domingos Paciencia are loc sambata seara pe teren propriu contra celor de la Malaga. Sper ca sperantele pe care mi le fac sa nu fie degeaba, iar Paciencia sa fie omul care resusciteaza echipa asta muribunda.
Mult succes! :ok:

Srdjan
2nd January 2013, 19:14
Daca il aduce pe Lima si-a rezolvat problema din atac

Luis Garcia10
2nd January 2013, 19:26
Asa sa fie :D Dar sincer sa fiu nu vad de ce Benfica l-ar ceda pe Lima la Deportivo imprumut sau pentru o suma foarte mica (nu sunt bani la Depor). Asta daca nu cumva au de gand sa-l cheme inapoi pe Nelson Oliveira, care e imprumutat si el la Depor. :rolleyes:

mariomax
3rd January 2013, 00:45
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/12585_553230501372303_553184333_n.jpg

nu mai e valabila aia ca...Ronaldo da mai multe goluri de la distante mai mari...;)

corello
3rd January 2013, 23:53
Ce puteti sa-mi spuneti mai in detaliu despre José Alberto Cañas?
Se imnulteste legiunea spaniola la noi

Luis Garcia10
4th January 2013, 00:06
Asa repede, pot sa zic ca e un jucator foarte important in angrenajul lui Betis, o echipa care sezonul asta e surpriza placuta in La Liga. Joaca mijlocas central, e tehnic, foarte bine orientat in teren, bun pasator si alearga mult. Nu prea suteaza de la distanta, nu are calitati de marcator. Probabil daca o sa vina la Swansea o sa intre direct in primul 11. Stiu ca aveti acolo pe Britton, De Guzman, Augustien si pe koreanul adus pe bani multi in vara, asa ca loc ar avea. Importanta ar fi adaptarea la Premier League.

corello
4th January 2013, 00:50
Asa repede, pot sa zic ca e un jucator foarte important in angrenajul lui Betis, o echipa care sezonul asta e surpriza placuta in La Liga. Joaca mijlocas central, e tehnic, foarte bine orientat in teren, bun pasator si alearga mult. Nu prea suteaza de la distanta, nu are calitati de marcator. Probabil daca o sa vina la Swansea o sa intre direct in primul 11. Stiu ca aveti acolo pe Britton, De Guzman, Augustien si pe koreanul adus pe bani multi in vara, asa ca loc ar avea. Importanta ar fi adaptarea la Premier League.

Multam!
Se pare ca transferul se va face in proportie destul de mare jucatorul intrand in ultimele 6 luni

Shinnok
5th January 2013, 23:46
Granada - Valencia 1-2

bine ca am reusit sa intoarcem scorul, ar fi fost de tot rahatul sa ne bata echipa lu' forjinho tortze.

Luis Garcia10
6th January 2013, 00:06
DEEEEEEEEEPOOOOOOOOR! DEEEEEEEPOOOOR! :yeah: :yeah: 1-0 cu Malaga pe Riazor si parca altfel se vede campionatul cu Domingos pe banca :ok: