PDA

View Full Version : Conform regulamentului, Sandu si Dragomir ar trebui suspendati din functii



delaparis
23rd October 2011, 22:14
"Pusi sub urmarire penala din cauza excluderii Universitatii Craiova, Dumitru Dragomir si Mircea Sandu ar trebui, potrivit regulamentului, suspendati din functiile de conducere pe care le ocupa."
Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/80240/conform-regulamentului-sandu-si-dragomir-ar-trebui-suspendati-din-functii.htm

Daca doriti sa comentati.

Stiu ca sunt multe thd'uri deschise pe multe subiecte legate de federatie si liga dar aici sa discutam pragmatic despre regulament.
Ce prevede si ce se poate intampla dpdv regulament?

TaciAcolo
23rd October 2011, 22:18
si cine sa-i suspende sclavii lor din comisie...? nicio sansa
astia numai daca infunda puscaria poate scapam de ei

ps: trebuie o campanie puternica din partea presei.. o captura din regulament articol litera etc si paginile gsp si prosport cu poza regulamentului

eventHorizon
23rd October 2011, 22:22
Cine sa-i mai suspende? Papa de la Roma?
Parca il si vad pe Dragomir cum ne explica ,,mica" problema, cu zambetul in coltul gurii: ,,Da' de ce domne? Regulamentul ala trebuie schimbat. Trebuie sa schimbam aberatiile alea" :rolleyes:

Sorin Blaj
23rd October 2011, 23:00
si cine sa-i suspende sclavii lor din comisie...? nicio sansa
astia numai daca infunda puscaria poate scapam de ei

ps: trebuie o campanie puternica din partea presei.. o captura din regulament articol litera etc si paginile gsp si prosport cu poza regulamentului

Ai atins punctul sensibil. :ok:

Doar daca sunt arestati sunt sanse sa scapam de ei.

Campaniile de presa sunt apa de ploaie. Ii doare in fund de campaniile de presa.

Lordul
23rd October 2011, 23:03
nici asa nu e usor sa dai cu subsemnatul la DNA..in calitate de acuzat...

e clar ca se clatina scaunele celor doi

Tim
23rd October 2011, 23:04
Ai atins punctul sensibil. :ok:

Doar daca sunt arestati sunt sanse sa scapam de ei.

Campaniile de presa sunt apa de ploaie. Ii doare in fund de campaniile de presa.Eu cred ca o campanie furibunda ii poate distruge acum.Dar trebuie o campanie generala,chiar si jiji tv si steaua tv sa participe.Nu moare ciobanul ca 2-3 saptamani nu mai e primadona.:(

TaciAcolo
23rd October 2011, 23:07
timisoara craiova pot sa adune destui oameni pt un protest..... mai vulnerabili pana acum nu au fost niciodata ...dar ciudat pana acum niciun ***** de ziar de sport nu zice nimic de suspendare.....

Sorin Blaj
24th October 2011, 00:24
Doar Onlinesport: http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/80240/conform-regulamentului-sandu-si-dragomir-ar-trebui-suspendati-din-functii.htm

:ok:

silviuLung
25th October 2011, 13:50
ce vis frumos ar fi asta sa nu trb sa-i mai vad la televizor....

radukRPD
26th October 2011, 23:24
ce vis frumos ar fi asta sa nu trb sa-i mai vad la televizor....

astia si daca intra in puscarie tot or sa apara ca Becali ze de zi la TV

ichigo
27th October 2011, 11:12
e interesant faptul ca atat dragomir, cat si sandu vin separat la DNA. si cine merge a doua oara la DNA, nu prea iese fara bratari. desi nu cred ca la infractiunea de abuz in serviciu se merge pe propunere de arestare preventiva. insa, in cazul in care ei influenteaza ancheta, atunci da. deocamdata nu s-a luat nicio o masura impotriva lui dragomir.

Fedayn
27th October 2011, 11:24
sunt sceptic cu privire la rezultatu' acestei anchete...nu avem noi norocu' sa scapam de nenorocitii astia doi :(

Dexter30
27th October 2011, 12:21
Exact. Pana una alta dintre persoanele cunoscute care s-au perindat pe la DNA in ultimii ani, cati au fost condamnati definitiv? Eu unul nu tin minte pe nimeni. Scopul DNA este doar sa atraga atentia presei si a publicului (evident manevra politica), fara a mai urmari apoi definitivarea anchetei (nu stiu daca e vorba de coruptie, legislatie proasta sau pur si simplu incompetenta procurorilor; Poate o combinatie a acestor factori).

krokobaursolzos
27th October 2011, 13:39
Doar Onlinesport: http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/80240/conform-regulamentului-sandu-si-dragomir-ar-trebui-suspendati-din-functii.htm

:ok:

Chiar si voi va miscati incet ... cand s-a besit Becali presa a reactionat instantaneu si in-extenso :))