PDA

View Full Version : Panathinaikos - Rapid Bucuresti



Pages : [1] 2

delaparis
24th November 2006, 12:47
joi 30/11/2006 ora 20h45
Atena

Panathinaikos - Rapid Bucuresti


Discutii inainte si dupa meci aici

YoYoyOi
24th November 2006, 12:49
Desi as vrea sincer sa cistige Rapid, ma tem ca va fi tocmai invers.

Sevilla86
24th November 2006, 13:05
Panathinaikos o sa-si asigure locul 1 in grupa dupa meciul cu Rapid. Nu vad ce sanse ar avea Rapid in fata lul Panathinaikos, atata vreme cat nu sunt in stare sa bata Tel Aviv, Mlada sau PSG...
Panathinaikos 2-1 Rapid
Nici Pana nu o sa aiba viata usoara cu Rapid, dar o sa castige.

Aurel.D
24th November 2006, 15:14
Greu, greu, greu, greu, greu, greu, greu, greu, greu, greu.....dar se poate:)

Luis Garcia10
24th November 2006, 16:21
Sper da ma tem ca e prea mult pentru Rapidu` de azi!

apercele
24th November 2006, 17:37
su ei merg pe mana grecilor, chit ca as vrea sa castige rapidul din tot sufletul

grecoteii au o atmosfera infernala in stadion, care va fi al 12-lea jucator pt ei
nu e imposibil sa castigi acolo ca panathinaikos nu este CHELSEA nici pe departe, dar va fi greu (mai ales cand nu ai putut sa bati pe evrei si pe cehi)

pronostic 1X...dar cica sunt sanse sa se califice Rapidul si cu un egal asa ca jucati-va sansele!!!!

Aurel.D
24th November 2006, 17:53
Greu de tot cu egalul, mai ales ca nu joaca in ultima etapa....

apparte
24th November 2006, 20:57
Stiu,imaginea e celebra(o stiti foarte multi) dar cand ma gandesc la :http://www.youtube.com/watch?v=bSMwQnGRXe4....ma ia cu friguri!
Nu atat valoarea grecilor (care n-ar fi foarte ridicata in sezonul asta,din spusele unui amic fan PAO) cat presiunea imensa a publicului va conta foarte mult.Valvis vorbea de Olimpic si 80.000 de spectatori...pe naiba,joaca pe stadionul lor care e ceva mai mic decat Ghencea dar mai mare decat Cotroceniul(23-24 000 de locuri) si n-are pista de atletism!
Mi-am permis sa dau si o transcriere in greeklish(adica greaca cu caractere latine:D ):
In' ena horto magico, dhoste mou ligho ghia na pio, ton PAO mou na onirefto ke na fonaks' os to Theo: Panatha mou, se aghapo, san heroini, sa skliro narcotico, san to hashish, to lsd, ghia\me sena PAO mastouroni ol' i ghi, ol' i ghi. Panatha mou, Panatha mou, se aghapo, se aghapo, opou ki an pezis panda tha s' akoloutho, s' akoloutho, PAO edho, PAO edho, PAO eki, PAO eki, opou ki an pezis panda tha 'maste mazi, panda mazi

Zax
24th November 2006, 21:21
pt cine ai scris in greaca apparte? crezi ca citeste Valvis cumva forumu onlinespot? :)

Nico21
24th November 2006, 21:21
Stiu,imaginea e celebra(o stiti foarte multi) dar cand ma gandesc la :http://www.youtube.com/watch?v=bSMwQnGRXe4....ma ia cu friguri!
Nu atat valoarea grecilor (care n-ar fi foarte ridicata in sezonul asta,din spusele unui amic fan PAO) cat presiunea imensa a publicului va conta foarte mult.Valvis vorbea de Olimpic si 80.000 de spectatori...pe naiba,joaca pe stadionul lor care e ceva mai mic decat Ghencea dar mai mare decat Cotroceniul(23-24 000 de locuri) si n-are pista de atletism!
Mi-am permis sa dau si o transcriere in greeklish(adica greaca cu caractere latine:D ):
In' ena horto magico, dhoste mou ligho ghia na pio, ton PAO mou na onirefto ke na fonaks' os to Theo: Panatha mou, se aghapo, san heroini, sa skliro narcotico, san to hashish, to lsd, ghia\me sena PAO mastouroni ol' i ghi, ol' i ghi. Panatha mou, Panatha mou, se aghapo, se aghapo, opou ki an pezis panda tha s' akoloutho, s' akoloutho, PAO edho, PAO edho, PAO eki, PAO eki, opou ki an pezis panda tha 'maste mazi, panda mazi



mai Apparte,rapidistii sunt invatati cu vacarmul si zgomotul...s-au nu ai vazut ce a fost aseara pe Giulesti...zic ca ne impunem la limita...Mazilu se pare ca nu are nimic grav si isi revine...e bine...mai ales ca e atacantul care din 2 ocazii da 3 goluri....

noir_desir
24th November 2006, 21:24
Nu cred ca Rapidul poate castiga la Atena, din pacate... As crede mai degraba intr-un egal. Un 1-1.
In orice caz, speranta moare ultima si poate vom avea norocul sa mergem cu 3 echipe in saisprezecimi :ok:

Zax
24th November 2006, 21:24
poate vrei sa spui ca Mazilu din 2 ocazii se accidenteaza de 3 ori;)

apparte
24th November 2006, 22:57
pt cine ai scris in greaca apparte? crezi ca citeste Valvis cumva forumu onlinespot? :)

Mai stii?:D
Mustata,ma refer la tampenia spusa de Valvis cu Olimpicul din Atena...daca ati fi jucat acolo ati fi avut sanse nu erau mai mult de 25-30.000 de spectatori,pista de atletism,atmosfera ca si la Berlin cu Hertha!Atmosfera ostila ati avut doar la Hamburg si pe Lia Manoliu anul trecut!

crissis
25th November 2006, 00:06
Mai stii?:D
Mustata,ma refer la tampenia spusa de Valvis cu Olimpicul din Atena...daca ati fi jucat acolo ati fi avut sanse nu erau mai mult de 25-30.000 de spectatori,pista de atletism,atmosfera ca si la Berlin cu Hertha!Atmosfera ostila ati avut doar la Hamburg si pe Lia Manoliu anul trecut!

Are dreptate Valvis pe Stadionul Olimpic din Atena rapidistii vor avea de infruntat si publicul care creaza o atmosfera ostila echipelor adverse.Suporterii lui PAO sunt fanatici .Dupa venirea spaniolului Munoz ca antrenor la PAO verzii joaca un fotbal de calitate . Sa dea Dumnezeu sa cistige Rapid la Atena dar nu prea o vad .
Multa bafta Rapid :ok:

JJ
25th November 2006, 00:10
Pt. calificare ar trebui sa bata Rapid la 2 goluri. Mai mult de un egal in virtutea traditiei de anul asta nu vad insa sa scoata.

apparte
25th November 2006, 00:50
Are dreptate Valvis pe Stadionul Olimpic din Atena rapidistii vor avea de infruntat si publicul care creaza o atmosfera ostila echipelor adverse.Suporterii lui PAO sunt fanatici .Dupa venirea spaniolului Munoz ca antrenor la PAO verzii joaca un fotbal de calitate . Sa dea Dumnezeu sa cistige Rapid la Atena dar nu prea o vad .
Multa bafta Rapid :ok:

Crissis, Nikos (interesant e ca e din Pireu si tine cu Pao:D )imi zicea ca publicul nu se mai inghesuie la meciurile lui PAO,ca suporterii sunt oarecum blazati de dominatia lui Oly asupra competitiei interne...adevarul e ca am vorbit cu el la cateva zile dupa tragerea la sorti si e posibil sa se fi schimbat ceva intre timp.

crissis
25th November 2006, 13:19
Crissis, Nikos (interesant e ca e din Pireu si tine cu Pao:D )imi zicea ca publicul nu se mai inghesuie la meciurile lui PAO,ca suporterii sunt oarecum blazati de dominatia lui Oly asupra competitiei interne...adevarul e ca am vorbit cu el la cateva zile dupa tragerea la sorti si e posibil sa se fi schimbat ceva intre timp.

Odata cu venirea spaniolului Munoz ca antrenor la PAO verzii au devenit alta echipa cit despre suporteri nu sunt blazati ci erau suparati de lipsa de rezultate a echipei lor cu celalat antrenor norvegianul Bake . In campionat e altceva dar cind e vorba de cupele europene se schimba treaba stadionul va fi plin si o atmosfera incendiara . Cit despre Olympiakos nu e vorba de dominatie e pur si simplu cea mai buna echipa greceasca a momentului .
La Atena pentru Rapid va fi foarte greu sa scoata macar un egal si nu sa cistige mai ales ca PAO are ultimul meci afara la PSG

crissis
25th November 2006, 13:20
joi 30/11/2006 ora 20h45
Athene

Panathinaikos - Rapid Bucuresti


Discutii inainte si dupa meci aici

Corect e ATENA in romaneste sau ΑΘΗΝΑ in greaca putina atentie nu strica ce zici .

klemi
25th November 2006, 13:27
Rapid ar putea scoate cu sansa un rezultat bun, dar PAO cred ca va castiga.

delaparis
25th November 2006, 13:32
Corect e ATENA in romaneste sau ΑΘΗΝΑ in greaca putina atentie nu strica ce zici .

Merci pentru precizare.
Scimb acum.
O luasem pe franceza :D

herculis
25th November 2006, 13:44
pt cine ai scris in greaca apparte? crezi ca citeste Valvis cumva forumu onlinespot? :)

Vrea sa spuna ca sunt mereu alaturi de PAO (panta mazi).

Eu am fost de citeva ori la meciurile lui PAO. Sincer, ii urez succes Rapidului, dar va fi un infern acolo. SIngurul lucru care-i poate linisti este un gol marcat de Rapid .. rapid. Altfel grecii de toaca si este greu sa scapi fara gol/

Salpingidis (venit de la PAOK) este extrem de periculos, la fel Papadoupoulos. Spectatorii nu s-or inghesui cind PAO joaca cu Kalamaria si alte echipe de mina a 2-a, dar cu Rapidul fiti siguri ca vor veni suficienti :-))

grande
25th November 2006, 19:04
Merci pentru precizare.
Scimb acum.
O luasem pe franceza :D

Vezi ca ai uitat un H pe romaneste ! :ok:

delaparis
25th November 2006, 19:07
:happy

Rapid e bine scris ?

:happy

grande
25th November 2006, 19:28
Da ,felicitari :cya:

delaparis
25th November 2006, 19:33
:o:

Te-ai suparat ?

Am glumit :P

kain
25th November 2006, 19:37
La cat ghinion a avut Rapid pana acum in UEFA.. trebuie sa vina si norocul. Deci victorie cu Panathinaikos : 3-1 Rapid :D

grande
25th November 2006, 19:37
@ delaparis..... Stai linistit ,nici vorba de asa ceva :bere: , batem la Atena si totul este ok ! ;)

delaparis
25th November 2006, 19:44
grande : Rapid va avea meci greu de tot acolo ... e infern pe stadioanele lor iar arbitrii sunt timorati in situatii din astea...
Daca bateti atunci sunteti tari nu gluma ...si vorbesc serios

dede
25th November 2006, 20:25
cam asta a fost cu Europa in sezonul asta...rapid are sanse mici sa se califice mai departe in primavara...daca n-au fost in stare sa castige cu cehii sau cu hapoel, nu stiu cum vor putea castiga in Grecia...sau sa faca macar un egal

grande
25th November 2006, 20:27
Asta stim ca va fi greu ,dar trebuie sa fim optimisti si vorba aia ,ori la bal ori la spital !

Leo
25th November 2006, 21:55
RAPID nu are nici o sansa . In infernul de la Atena RAPID va pierde la doua goluri diferenta . Sa dea Dumnezeu sa-si joace calificarea in ultimul minut de joc .

Toshiro
25th November 2006, 22:01
Nu-i inteleg pe cei care dau vreo sansa grecilor. Doar Rapid este a 5-a in lume...:ok:
Iar spectatorii vor tine cu Perja & co., ca... nu-i echipa mai frumoasa si mai iubita.../hello

Sevilla86
26th November 2006, 00:36
Asta stim ca va fi greu ,dar trebuie sa fim optimisti si vorba aia ,ori la bal ori la spital !

Perfuziile sunt deja pregatite...
Aaaaa, si sa nu uit: am pus si niste lecitina deoparte pt Copos. Ca sa-si aminteasca mult si bine sfertul de finala de anul trecut. Ca alta primavara Europeana nu se intrezareste... si macar sa ramana cu amintirile.

Angel66
26th November 2006, 01:04
Nu-i inteleg pe cei care dau vreo sansa grecilor. Doar Rapid este a 5-a in lume...:ok:
Iar spectatorii vor tine cu Perja & co., ca... nu-i echipa mai frumoasa si mai iubita.../hello

cum muriti voi de grija noastra!!stii ca ai dreptate?Rapid este a 5-a in lume!si inca un adevar...NU-I ECHIPA MAI FRUMOASA SI IUBITA CA RAPID!! Rapidul o sa bata la atena si o sa se califice!!pe merit...nu ca altii,care iau bataie la 3 goluri diferenta si se califica cu ajutorul arbitrului!:ok:

PS si va mai intrebati de unde atata dusmanie intre suporteri... tot ce am citit pe threadul asta nu face decat sa alimenteze asta!acum ies la iveala "patriotii"!!!

grande
26th November 2006, 16:18
Perfuziile sunt deja pregatite...
Aaaaa, si sa nu uit: am pus si niste lecitina deoparte pt Copos.


Bine ca nu te-ai inselat si ti-ai oprit tie [edited] ca altfel ce te faceai ?:ciocan:
Iar atzi inceput cu frectii de 2 lei pe aici ,ar fi cazul sa terminati cu postari de genul asta !:rosu: pentru ca avem raspunsuri la orice ,ingerasilor !

aetius
26th November 2006, 21:34
imi pare rau sa o spun dar rapidul a luat deja boala egalurilor asa ca ...
la atena nu va fi chix dar va fi x...
fapt ce aduce calificarea la mana lui mlada si hapoel, PSG NU ARE ABSOLUT NICI O SANSA DACA JOACA IN HALUL IN CARE A FACUT-O JOI.

tu26dor
26th November 2006, 22:55
rapid trebuie sa joace altceva la atena de cat pana acum . sansele sunt mici dar bine ca sunt. si cu un egal se pastreaza sanse de calificare. daca pierd nu mai au nici o sansa.

Vand vise
27th November 2006, 06:16
rapid o sa piarda la un scor imens

Angel66
28th November 2006, 11:20
rapid o sa piarda la un scor imens

:happy :happy ca spui tu?:happy :happy lasa bancurile astea!tu mai bine ai avea grija sa nu va dea lyon 3-4 goluri!!:D

Vladek
28th November 2006, 12:51
De 3 ori am pronosticat ca bate Rapidul si tot de atatea ori baietii foarte micului Luce au facut egal. Ia sa schimb tactica : X mare si lat, poate merge teoria si ma insel si de data asta :D. In afara de asta, .. bafta (a 4-a oara) si observ cu regret ca nimeni din "cealalta tabara" n-a facut acelasi gest fata de Lyon-Steaua. Pacat.

Angel66
28th November 2006, 14:14
iti spun eu,uite!va doresc exact ce ne doriti voi noua!:D merge?

CrAzY92
28th November 2006, 15:49
0-2 :) zic io vedem

caine19
28th November 2006, 15:51
RAPID nu are nici o sansa . In infernul de la Atena RAPID va pierde la doua goluri diferenta . Sa dea Dumnezeu sa-si joace calificarea in ultimul minut de joc .

si sa o piarda:drak: .
Nu vad cum ar putea castiga rapidu la atena in fata a 70.000 de greci fanatici
:cheer: :cheer: PAO :cheer: :cheer:

caine19
28th November 2006, 15:52
iti spun eu,uite!va doresc exact ce ne doriti voi noua!:D merge?

corect!
va doresc un rezultat final de 2-0;)
E bun si la noi un 2-0:P

Dennis
28th November 2006, 16:38
prea multa ura catel. rapidul zic eu scoate o victorie sau un egal, shi cu putin noroc calificarea.

voi pe de alta parte, daca pierdeti acasa cu leverkusen puteti uita de calificare ca pe totenham nu ii bateti in anglia intr-un million de ani.

the lion king
28th November 2006, 16:47
eu zica ca dinamo se califica iar rapidu nu.n-au ei cum sa invinga in infernul din Atena.bate Panata!!!

chipy_1923
28th November 2006, 22:06
RAPID nu are nici o sansa . In infernul de la Atena RAPID va pierde la doua goluri diferenta . Sa dea Dumnezeu sa-si joace calificarea in ultimul minut de joc .

:jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

Sunchase
29th November 2006, 10:49
desi fara coman pare sa tinda spre imposibil ... cred ca ne vom califica in stil rapidist ! :D

kain
29th November 2006, 14:13
http://www.geocities.com/ka1nutz/panarapid.bmp

JJ
29th November 2006, 14:27
Nasol ca nu joaca Dani Coman, A**** n-a avut timp nici macar sa se incalzeasca cu Nationalul. A avut doua faze mai grele de poarta si una a fost gol, ce-i drept fara prea mare parte de vina, pt. ca era o centrare la care nu putea ajunge.

relansat
29th November 2006, 14:45
Victorie Rapid, nici nu ma gandesc. Maine o sa avem 3 echipe calificate in Cupa UEFA :)

Rossi
29th November 2006, 15:06
BAFTA RAPID ! :yeah:

Aurel.D
29th November 2006, 15:24
Cred ca pana la urma rapidistii pot sa treaca de tracul dat de suporteri. Daca se vor concentra la joc nu are cum sa ii intimideze fanatismul suporterilor....
Eu zic ca Rapidul poate bate pe Panathinaikos iar A**** Bete va apara foarte bine.
Bafta multa Rapid!!:ok:

aetius
29th November 2006, 15:51
bafta rapid !

sun
29th November 2006, 17:05
Problema e ca Pana nu are voie sa piarda meciul , pentru ca in acest caz s-ar complica foarte tare calculele pentru ei.

Deci ei s-ar multumi la limita cu un egal. Iar Rapidul cu egalul TREMURA !!!

Ulysses
29th November 2006, 17:08
sper sa am prilejul sa multumesc poporului grec maine seara!sanse rapid =0

dardar_3
29th November 2006, 17:12
Grupa este destul de incalcita si Rapid nu trebuie neaparat sa invinga pentru a se califica...

Cu ajutorul rezultatelor se pot califica si cu un egal...:ok:

kain
29th November 2006, 17:14
"Dumnezeu trebuie sa fie o seara rapidist." :D

dardar_3
29th November 2006, 17:15
:)

Eu sper sa nu primeasca gol in primul sfert de ora ca daca va fi asa se vor duce pe apa sambetei toate sperantele de sub Podul Grant...

Datenshi
29th November 2006, 18:16
Ma rog, mai bine sa iei in primul sfert decat in minutul 60 cand tu alergi sa dai gol. Sper totusi sa nu luam gol. Cu Minca era discutabil, nu e portar rau dar mai gafeaza. In schimb cu Apoulica nu ne este frica.

CrAzY92
29th November 2006, 18:47
ohhh deja va cheama si Rapid Viena de cand !?:happy

vagus
29th November 2006, 18:51
Antrenorul lui Panathinaikos, Victor Munoz, credea ca va juca impotriva lui Rapid Viena, in loc de Rapid Bucuresti: "Trebuie sa castigam in fata lui Rapid Viena", a spus senin Munoz.

Dimitrios Papadopoulos, capitanul lui PAOK, a incurcat si el borcanele: "Avem in fata un meci foarte important cu Steaua", a spus acesta fara sa clipeasca...

:happy: :ras-plans: Cred ca Razvan a facut crize de nervi. Oare ce-o sa le zica dupa meci daca-i bate? Echipa asta cipriota nu putea emite pretentii in fata noastra, a jucat foarte slab adica exact asa cum ma asteptam :happy :ras-plans: ....

chipy_1923
29th November 2006, 18:51
dc e sa ne bata grecii...macar sa ne bata clar cu 2,3-0...sper sa nu luam bataie cu 1-0 sau sa afcem si egal si sa rateze Buga si Zicu iar...am pierdut destui neuroni cu ei in meciul cu Mlada....macar Zicu si-a creat singur ocaziile..da' Buga nici o preluare nu a fost in stare sa faca...hmm...se pare ca grecii vor juca mai mult cu rezervele...ceea ce poate fi si un lucru bun si unul rau...dc jucam ca in a doua repriza a meciului cu Malda si cu grecii...si in plus dam si goluri...nu avem probleme cu ei...mi-e frica de A****...dar pana la urma orice e mai bun decat Minca...bine,poate in afara de Carlos...sper sa fiu fericit maine seara...

chipy_1923
29th November 2006, 18:54
Antrenorul lui Panathinaikos, Victor Munoz, credea ca va juca impotriva lui Rapid Viena, in loc de Rapid Bucuresti: "Trebuie sa castigam in fata lui Rapid Viena", a spus senin Munoz.

Dimitrios Papadopoulos, capitanul lui PAOK, a incurcat si el borcanele: "Avem in fata un meci foarte important cu Steaua", a spus acesta fara sa clipeasca...

:happy: :ras-plans: Cred ca Razvan a facut crize de nervi. Oare ce-o sa le zica dupa meci daca-i bate? Echipa asta cipriota nu putea emite pretentii in fata noastra, a jucat foarte slab adica exact asa cum ma asteptam :happy :ras-plans: ....

2 prosti...

JJ
29th November 2006, 19:16
:happy: :ras-plans: Cred ca Razvan a facut crize de nervi. Oare ce-o sa le zica dupa meci daca-i bate? Echipa asta cipriota nu putea emite pretentii in fata noastra, a jucat foarte slab adica exact asa cum ma asteptam :happy :ras-plans: ....
Ca sa-i atinga ar trebui sa zica: "Am rezistat presiunii fantasticilor suporteri turci, iar astazi Rapidul a dovedit ca e mai buna ca Fenerbahce"

Ulysses
29th November 2006, 19:52
i love u panathinaikos! bine ca le-ai aratat cum stau exact minunatii de "pe locul 5 in lume!"(poate locul 5 intr-o amarata de grupa uefa!!!!:evil:

crissis
29th November 2006, 20:28
i love u panathinaikos! bine ca le-ai aratat cum stau exact minunatii de "pe locul 5 in lume!"(poate locul 5 intr-o amarata de grupa uefa!!!!:evil:

Ai grija ca se va gasi unul de pe forum sa-ti spuna ca nu esti roman sau nu te pricepi la fotbal.
Nu cred in minuni de aceea nu cred nici intr-un rezultat bun scos de Rapid .
Panathinaikos-Rapid 1

milanezu
29th November 2006, 23:15
adio europa pentru rapid.
cu asa conducator asa si echipa.
si se mai lauda rapidistii ca au cel mai bun lot.
asa va trebuie.

andrei1921tm
29th November 2006, 23:30
Trebuie sa speram ca si rapidul se califica.Ar fi foarte frumos ca Romania sa aiba 3 echipe in primavara.Rapidul are valoarea necesara sa fie acolo, insa a gresit prin neconcentrare.
Trebuie sa se califice cu orice pret.Fortza Rapid!!!

starsteel
30th November 2006, 00:09
Rapid e obligata sa castige meciul de maine, e absolut necesar ca pe plan european sa realizam un triumvirat care sa incante toti iubitorii de fotbal din Romania.
Lupta Rapid!.... o tara intreaga asteapta cea de-a 3-a echipa calificata in primavara europeana./hello

johny bravo
30th November 2006, 00:16
Mult Succes Rapid!!!

dantim1
30th November 2006, 00:24
Mult Succes Rapid ! Macar prin fotbal sa intram cu adevarat in EU !

pif
30th November 2006, 00:33
Cred ca RAPID se va califica in primavara din 2 motive :
1.greci sunt deja calificati.
2.dinamo si steaua sunt acolo.
Un lucru e cert vor da totul pt victorie dar sa nu joace zicu ca mor de nervi el era ghinionul la dinamo de aia nu se calificat dinamo sezonul trecut sper sa nu pateasca RAPID la fel din cauza lui.
Maine sau mai bine zis azi de acum e Sf andrei si sper sa imi faca un cadou frumos si sa califice acolo unde au mai fost.
In cazul in care nu se vor califica e si un lucru bun acele ca se vor lupta doar pt campionat si va fi mai odihnita teoritic cel putin.Naspa va fi faza cu televizorul folosita des de stelisti cand zicea mm la suporteri dinamovisti iar acum va zice asta rapidistelor in caz ca nu se califica sper sa nu fie asa si sa avem 3 echipe in uefa + puncte si poate 3 echipe in ecc(champion league)
FORZA RAPID

YoYoyOi
30th November 2006, 00:41
La Multi ani! pif :cheer:
Si bine zici de Zicu. Cred ca in scurt timp o sa fie interzis in campionatul nostru. Nu-l vad sa se remedieze situatia lui. Ajunge sa nu fie suportat de nici un suporter la cite prostii face.

dragos_popa17
30th November 2006, 01:00
Rapid e o echipa imprevizibila. E un meci de 1x2, dar eu inclin spre 2 :D

pif
30th November 2006, 01:00
Mersi YoYoyOi dar sa stii ca se califica totusi chiar si cu zicu pe teren are noroc cateodata cu colegi mai mult in campionat ar fi timpul si in uefa sa il ajute pe saracu baiet ca el nici din 5 m nu o baga in ate ce 5 din 2 m tot aia cateodata cu poarta goala asa ca sa il ajute moldovan si buga singur e mai greu la el.
Pana nu joaca rapidul si vedem ce sa intampla mai usor cu chesti de genu nu au nici o sansa , o fi stadionul de 80000 si suporteri fanatici dar panatinaikos nu e barca sau chelsea.

apparte
30th November 2006, 01:28
Norocul rapidistilor pare a fi ceea ce a spus si chipy_1923, evolutia mai multor rezerve, dar, tot cu mai multe rezerve au castigat si la Mlada asa ca nu stiu ce sa zic!

remy
30th November 2006, 03:33
Eu pun la meciul asta maxim egal, dar cred ca fac asta din patriotism pt. o echipa care nu se lauda precum stelistii cei infatuati !
Dar, in infernul de la greci, rar scapa echipele vizitatoare nemacelarite !
Odata ce nu-i nici COMAN, cred ca au imbulinat-o rau rapidistii.
Dar, minuni s-au mai vazut, si as dori din tot sufletul sa se indeplineasca una dintre cele mai mari, sa bata deseara Rapidul la Panathinaikos !
Mai ales ca au si multe rezerve Rapidul, cred ca tot meciul sta in Zicu, cu sclipirile lui geniale, ca si ale lui Moldovan, in fata portii !

Pancujunior
30th November 2006, 04:58
Cheia succesului in acest meci sta tocmai in miinile celor 2 jucatori pe care noi ii injuram cel mai mult in ultima vreme, Zicu si Buga. Cei 2 dau dovada de mare indolenta si prostie in majoritatea timpului, dar dupa parerea mea, de ei se cam leaga sperantele noastre in seara asta. Trecutul nea dovedit ca ei se pot concentra in momentele cruciale, si juca un rol deciziv (Buga sezonul trecut cu Feyenoord si Hamburg in cupa Uefa, si cu Sarajevo anul asta, Zicu in meciul lui dinamo cu CSKA de anul trecut).
Interesant este ca cu exact un an in urma bateam o alta echipa elena, Paok , si ne calificam in primavara. Sper din tot sufletul sa se repete istoria, dar daca la celalalte meciuri din cupa uefa de pana acum m'am uitat cu o oarecare detasare, fiind convins ca Rapidul nu poate rata primavara, acum am trecut in extrema cealalta, adica cred ca numai o minune ne-ar putea califica.
Privind rezultatele din Uefa Cup, imi vine iar in minte cit de usor am putut sa renuntam la Niculae in vara. Noi am facut 3 egaluri din 3 meciuri, Niculae in 3 meciuri a dat in fecare meci cite un gol. Intrun fel exact ce ne'a lipsit noua in fiecare meci. Un gol in plus. Aiurea

In fine, vreau sa urez multa bafta jucatorilor diseara , eu am incredere in ei!
FORZA RAPID!!!/hello

mblue
30th November 2006, 09:50
meci f greu pt rapid, nu stiu ce sa zic. desi doresc sa castige nu prea le dau prea multe sanse. sper ca de data asta razvanel sa isi fi facut temele iar rapidistii sa ieie in serios acest meci. grecii vor juca la victorie chiar daca sunt calificati, colac peste pupaza lipseste si coman. in caz de nereusita sunt 100% sigur ca rapidistii vor da vina pe tratamentul care l-au avut la aeroport, deh asta e, romanul e specialist in asa ceva. sper totusi ca rapidul sa se califice ...

4star
30th November 2006, 10:33
greu meci dar nu imposibil. grecii astia sunt destul de incapatanati. o sa traga tare, iar rapidul nu a stralucit sezonul asta...
poate bate rapid si s-a aranjat pentru inca o primavara.

claudio25ro
30th November 2006, 10:45
am votat cu victoria Rapidului deoarece simt ca se poate... acum ca avem deja 2 echipe in primavara..cred ca-i va motiva pe baietii lui Razvan si sigur vor juca cu gandul victoriei... HAI ROMANIA..HAI RAPIDU..tot inainte spre Europa!

Ballack_29
30th November 2006, 11:28
HAI RAPIDU, hai ROMANIA!! http://yelims2.free.fr/Forum/Forum70.gif

CrAzY92
30th November 2006, 11:31
Ai grija ca se va gasi unul de pe forum sa-ti spuna ca nu esti roman sau nu te pricepi la fotbal.
Nu cred in minuni de aceea nu cred nici intr-un rezultat bun scos de Rapid .
Panathinaikos-Rapid 1

Forza Panathinaikos ... panata ine kalo ! :D

maldini3
30th November 2006, 11:36
Hai Rapid !!! avem nevoie si de voi in Europa ...

YoYoyOi
30th November 2006, 11:39
Ah daca ar face Zicu un meci macar normal, nu bun, ar fi o sansa. Si astept o revenire spectaculoasa a lui Moldovan:ok:
Sper sa-si faca si Edel treaba, sa nu ne dea emotii.

herculis
30th November 2006, 11:48
Cheia jocului sta in neutralizarea celor doi excelenti atacanti ai lui PAO. Salpingidis este intr-o forma buna (il mai tineti minte, juca la PAOK Salonic anul trecut). Iar Panathinaikos are o experienta foarte mare in cupele europene. Dar cine stie...

Brian
30th November 2006, 14:18
Mie mi s-a parut ca apara foarte bine Edel. Reflexe, priza la minge...nu cred ca trebuie sa ne facem griji din punctul asta de vedere....
Din pacate, nu i-am vazut pe Panathinaikos in nici un meci, dar cat de bine pot sa joace? Or fi extraterestrii? Nu cred. S-ar putea sa fim surprinsi si sa fie un meci mai usor decat ne asteptam....sau mai greu..cine stie? Sper totusi sa se califice si Rapid in primavara europeana.....ar fi senzational....

Aurel.D
30th November 2006, 14:31
Nu pot sa zic decat ca le tin pumnii celor de la Rapid deseara si le doresc sa se califice mai departe.
Sper ca experienta de anul trecut sa le fie de folos in seara asta! Panathinaikos poate fi invinsa si acasa, cu mult curaj si ambitie!!

Succes Rapid!:ok:

chipy_1923
30th November 2006, 14:31
Norocul rapidistilor pare a fi ceea ce a spus si chipy_1923, evolutia mai multor rezerve, dar, tot cu mai multe rezerve au castigat si la Mlada asa ca nu stiu ce sa zic!

da asa e...dar dc or sa joace rezervele...poate sa fie aiurea..pt ca vor sa ii demonstreze antrenorului ca au valoare pt. a juca titulari...atacantul ala de la PAOK Salonic de anul trecut nu a prea facut nimic sezonul trecut in Giulesti...sper sa nu se fi transformat radical intr-un an...vom vedea diseara...dc batem nu o sa fie o minune in orice caz,asa cum tot vb unii p aici...pt. ca nu jucam cu Chelsea sau Barcelona...plus ca grecii poate vor juca la un egal...depinde....oricum sper ca diseara dupa terminarea meciului,paris sa ramana cu gura cascata si sa fie f suparat...:jerk:

chipy_1923
30th November 2006, 14:36
Ah daca ar face Zicu un meci macar normal, nu bun, ar fi o sansa. Si astept o revenire spectaculoasa a lui Moldovan:ok:
Sper sa-si faca si Edel treaba, sa nu ne dea emotii.

Zicu are talent cu carul...dar isi bate joc de ce face pana in fata portii cand rateaza ca un fraier....Moldovan nu prea mai joaca...cu Mlada a avut o ocazie imensa si a ratat la fel ca Buga sau Zicu...nu ma asteptam..oricum...sper ca Buga sa faca si el ceva pe teren...de la un timp joaca doar ca sa fim 11 in teren...sper sa batem...

Mario Di Lazi
30th November 2006, 14:43
Din sufeltul meu de "caine" spun ... HAI RAPIDU ...

mblue
30th November 2006, 14:47
din sufletul meu de roman si de om (nu inteleg latraturile, behaielile,mieunaturile etc)..hai rapid-ul dar ...e f f greu

Rossi
30th November 2006, 15:00
Rapid are un lot valoros ...si un antrenor pe masura .

Rapid are forta sa bata la Atena ...dar le mai trebuie si putin noroc .

Sa speram ca Rapid o sa obtina victoria ! BAFTA RAPID ! :ok:

pronostic 2-3

dragos_popa17
30th November 2006, 15:01
Vorba aia, nu-i gata pana nu canta doamna grasa :D Noroc Rapidului

Luis Garcia10
30th November 2006, 16:12
Sper din tot sufletu` ca Rapidu` sa aiba noroc diseara si sa invnga la Atena , dar sunt convins ca va fi un meci de foc! Tin minte mai multe meciuri ale lui Panathinaikos si trebuie sa spun ca intotdeauna au avut o echipa de calitate! Va fi un meci pe viata si pe moarte pt Rapid , dar si pt greci ,care nu sunt calificati!(infrangere diseara , victorie psg cu mlada , victorie psg cu panathinaikos , victorie Hapeol cu Mlada si grecii sunt in afara Europei!)

herculis
30th November 2006, 16:20
Salpingidis nu a jucat mare lucru cu Rapid anul trecut, insa acum este mult mai in forma. Asta daca va juca, pentru ca Munoz se pare ca doreste sa-si roteasca din nou jucatorii.

PAO nu joaca extraordinar, adica nu spectaculos sau mai stiu eu ce, dar daca sunt lasati sa-si faca jocul vor ataca mereu. Nu cred ca vor fi 80,000 de spectatori cum spunea unul din jucatorii Rapidului, de obicei vin 15-20,000, uneori si mai putin.

unik
30th November 2006, 16:21
BAFTA RAPID ... sper intr-un 0-1

unik
30th November 2006, 16:22
Fanii lui guta...voi sunteti fanii lui guta

... iar tu esti cumva "imparatul" Iulian ?:evil:

plici_2k5
30th November 2006, 17:40
Stiu ca este greu, dar imi doresc din tot sufletul sa castige rapidul, ca daca face egal cred ca il face degeaba, deci: HAIDE HAI RAPIDULEEE!!!!!:yeah:

georg40
30th November 2006, 17:44
Grecii sunt ai naibii de puternici acasa, nu stiu daca Rapid va avea mijloacele sa reziste in aparare.
Indicat ar fi un joc ofensiv, pentru a muta pericolul cat mai departede poarta lui Coman, dar usor nu va fi.

bigubax
30th November 2006, 17:59
Sper sa castige Rapidul, evident. Fotbalul romanesc ar merita acest lucru: o evolutie. Am votat insa (obiectiv) in Poll: X. Hai Rapidul! :)

crs13
30th November 2006, 18:07
as vrea rapidul sa se califice si ei, ar fii nemaipomenit sa avem 3 echipe calificate..bafta rapidul si acum ar trebuii sa fim toti romani se ne bucuram de victoria rapidului...sai ii ardem pe greci..

resita
30th November 2006, 18:19
succes rapid.:ok:
este greu dar nu imposibil

best_lazialul
30th November 2006, 18:21
Rapid bate in Grecia. O sa fie un meci tare, dar Rapid va demonstra ca e peste PAO. pronostic 1-2

Cucu
30th November 2006, 18:27
hai Rapid ... 1-4 scor final

kitguyy
30th November 2006, 18:47
Rapid si-a jucat sansa cu Mlada.. teoretic mai are ceva sanse de calificare, realistic is ca si picati :(

YodaRo
30th November 2006, 18:53
singura sansa a rapidului e sa bata acolo. Ceeace nu este imposibil.
Eu le doresc din tot sufletul sa o faca si sa se califice si ei in primavara UEFA.

dan
30th November 2006, 18:58
un meci greu pe care e obligatoriu ca rapid sa-l castige.daca apararea nu va mai gafa sigur vor castiga pt ca au un atac bun.
pacat ca nu joaca cel mai bun om ...dani coman.
sper sa fie a treia echipa calificata in saisprezecimi.

Seldon
30th November 2006, 19:07
singura sansa a rapidului e sa bata acolo. Ceeace nu este imposibil.
Eu le doresc din tot sufletul sa o faca si sa se califice si ei in primavara UEFA.

Laudabila atitudine.
Echipele noastre deja calificate au meritat sa se califice. Rapid merita in egala masura o calificare si ar fi minunat sa o obtina.

Liviu
30th November 2006, 19:08
Eu zic un 0-0 care lasa totul pe ultima etapa . Dar daca Rapidul pierde asta seara , ramane fara antrenor .

Luis Garcia10
30th November 2006, 19:13
Hai Rapid VICTORIE!!!

Ulysses
30th November 2006, 19:23
copos la dna ! rapid in b! i love u panathinaikos!

YoYoyOi
30th November 2006, 19:26
Hai rapiziiiiiiii, dati-le-n gura la grecotei, sa le iasa fumurile din cap/hello

jas2002ro
30th November 2006, 19:37
Hai rapiziiiiiiii, dati-le-n gura la grecotei, sa le iasa fumurile din cap/hello
Shhhh, sa nu cumva sa te auda Sapunaru ca s-ar putea sa-ti urmeze sfatul la propriu...si iar joaca Rapidul in 10 :cry:

kitguyy
30th November 2006, 19:46
Rapid ar fi trebuit sa iasa fara probleme din grupa asta, comparat cu ce grupe au avut Steaua si Dinamo. Potential este, dar lipseste suflet.

Sevilla86
30th November 2006, 19:47
Ieri am tinut cu Dinamo si mi-e mai usor sa tin cu Rapid decat cu Dinamo... asa ca hai Rapid!!! Am spus ca da Niculescu 3 goluri, a dat doar doua. Acum spun ca da Moldovan doua goluri, poate da macar unu...
Dar instinctul de parior imi spune: Panathinaikos 3-1 Rapid. Sorry, capat de linie.

YoYoyOi
30th November 2006, 19:52
Shhhh, sa nu cumva sa te auda Sapunaru ca s-ar putea sa-ti urmeze sfatul la propriu...si iar joaca Rapidul in 10 :cry:

Nu ma aude el, ca n-are simtul asa dezvoltat:P

Oricum daca ma aude: Da-i in gura, sparge-i dintii, muta-i operatia!:lol:
Sper sa nu-l vada arbitrul /hello
Hai Romania :cheer:

TheIceMan
30th November 2006, 20:05
Un rezultat de egalitate la meciul Mladá Boleslav - PSG ne-ar avantaja chiar daca luam bataie sau scoatem egal azi.

In ultima etapa este posibil ca si Mladá Boleslav si PSG sa nu scoata nici un punct cu Hapoel Tel-Aviv respectiv Panathinaikos.

Cred ca e mai interesant de urmarit celalalt meci :)

Bafta, Rapid!

JJ
30th November 2006, 20:05
Eu zic un 0-0 care lasa totul pe ultima etapa . Dar daca Rapidul pierde asta seara , ramane fara antrenor .
Si la 0-0 urmarea ar trebui sa fie aceeasi. Poate totusi batem, desi nu prea cred.

Mario Di Lazi
30th November 2006, 20:10
din sufletul meu de roman si de om (nu inteleg latraturile, behaielile,mieunaturile etc)..hai rapid-ul dar ...e f f greu

Ce dracu nu intelegi ? Trebuie sa-ti desenez ? In ce clasa esti ?

Ulysses
30th November 2006, 20:45
panathinaikos- rapid 4-1 . meci lejer pentru grci cu o pseudoechipa

tu26dor
30th November 2006, 20:50
cum a mai spus cineva... aseara am tinut cu dinamo si azi imi este mult mai usor sa tin cu rapid. va fi greu insa sper intr-o minune si intr-un joc bun al romanilor. frumos cadou de ziua nationala sa ai 3 echipe in primavara europeana (am exagerat cu patriotismul? :D)

Aaetius
30th November 2006, 20:55
rapidul e o echipa puternica cu un antrenor foarte bun
eu zic ca sunt capabili de o surpriza da' greu oricum

panathinaikos - rapid un meci de 1 x 2

the lion king
30th November 2006, 20:56
sa se califice cel mai bun ..adica grecii.

YoYoyOi
30th November 2006, 20:59
Grecii sint deja calificati lion;)
Mai citeste si tu presa, mai asculta ce zic altii:D

Mario Di Lazi
30th November 2006, 21:06
Daca nu citesti presa, macar netu studiaza-l si tu ... :D

the lion king
30th November 2006, 21:08
nu ma intereseaza,ceea ce vreau e sa nu se califice rapid.prietenii stiu de ce.si mai lasati-ma cu vb de gen "suntem romani" ca toti stelistii si dinamovistii care zi ceti asa pe forum mintiti ,in sinea voastra va bucurati.eu spun clar,direct,ce mai taina taina.

the lion king
30th November 2006, 21:09
Daca nu citesti presa, macar netu studiaza-l si tu ... :Dmario,iti spun sincer ca,chiar nu m-a interesat:ok: am alte treburi mai importanate.:P

Mario Di Lazi
30th November 2006, 21:16
ca toti stelistii si dinamovistii care zi ceti asa pe forum mintiti ,in sinea voastra va bucurati.eu spun clar,direct,ce mai taina taina.
Poate asa este ... Dar lui Rapid chiar ii doresc sa se califice ...
Am si eu 2 echipe (una din Romania si una din Italia) ... :D

tu26dor
30th November 2006, 21:21
nu ma intereseaza,ceea ce vreau e sa nu se califice rapid.prietenii stiu de ce.si mai lasati-ma cu vb de gen "suntem romani" ca toti stelistii si dinamovistii care zi ceti asa pe forum mintiti ,in sinea voastra va bucurati.eu spun clar,direct,ce mai taina taina.


tu tii oare cu cineva? sau e mai usor sa te legi de altii?


iti spun sincer ca,chiar nu m-a interesat:ok: am alte treburi mai importanate.:P

nu inteleg daca ai alte treburi mai "importanate" de ce nu ne lasi in pace?

on topic... hai rapidul...macar in seara asta :D

starsteel
30th November 2006, 21:34
E un mare atu faptul ca grecii sunt calificati.....trebuie neaparat sa-l valorificam. Lupta Rapid! maine e ziua nationala, fa o bucurie celor care simt romaneste. /hello

Cristian
30th November 2006, 21:34
Succes rapidu :ok:

fandinamo_cta
30th November 2006, 21:34
Desi as vrea sincer sa cistige Rapid, ma tem ca va fi tocmai invers.



Nu prea cred ca esti asa sincer(a),in schimb eu sunt 'modest' si sincer si doresc o victorie a rapidului si asta ptr. razvan ca merita.In schimb la meciurile voastra se schimba treaba:rosu: :no: :rosu: .

bafta rapid si puncte ptr. romania

Cristian
30th November 2006, 21:35
@fandinamo_cta vezi ca YoYoyOi e fata in primul rand ;)

dede
30th November 2006, 21:40
a fi sau a nu fi cu 3 echipe in primavara? :rolleyes:
grea intrebare...

Mario Di Lazi
30th November 2006, 21:41
Plec la vecinul meu stelist sa vedem meciul lui Rapid ... A pus niste bere la rece ... :D
Hai Rapidu ...

the lion king
30th November 2006, 21:45
Poate asa este ... Dar lui Rapid chiar ii doresc sa se califice ...
Am si eu 2 echipe (una din Romania si una din Italia) ... :Dvad,dar cu care tii?presupun cu LAZIO?:ok:

starsteel
30th November 2006, 21:47
Doamne ce greu e si ce usor parea dupa tragerea la sorti.

delaparis
30th November 2006, 21:58
Doamne ce greu e si ce usor parea dupa tragerea la sorti.


invers decat in grupa lui Dinamo ;)

dj_jaxxx
30th November 2006, 21:58
hai hapidu ca se poate! :)

NEAGA
30th November 2006, 22:04
Rapid Ia Bataie

chipy_1923
30th November 2006, 22:36
baaaa nu-mi vine sa cred c atacanti incapabili avem...o ocazie am avut si noi intr-o repriza si Moldovan si-a batut joc de ea..las-o dracu mai mult de atat nu poti sa ceri..nu inteleg cum pot sa isi bata joc de niste faze asa...si Lucescu iar le-a zis sa jaoce cu mingi p sus..la c dracu nu stiu ca nu au castigat apropae nici o minge...

ronaldinho
30th November 2006, 22:36
pfffff, si moldovan asta. la experienta lui e inpardonabil ca nu a obtinut 11m la greseala aia a fundasilor greci.
ehhh, poate se revanseaza Divinitatea in repriza a doua. Meciul e deschis oricarui rezultat, dar Rapidul domina fara sa forteze.
Una peste alta Apoula e o surpriza foarte placuta, cu toate ca nu a fost serios intrebuintat, decat la acel sut din unghi, deviat de maftei sau constantin. Ma bucur ca nu s-a dus pe sut si a asteptat :); am vazut multe goluri din devieri din astea aiurea, la care portarul era plecat dupa tigari :D

YoYoyOi
30th November 2006, 22:40
Nu prea cred ca esti asa sincer(a),in schimb eu sunt 'modest' si sincer si doresc o victorie a rapidului si asta ptr. razvan ca merita.In schimb la meciurile voastra se schimba treaba:rosu: :no: :rosu: .

bafta rapid si puncte ptr. romania

Poate ai ratat posturile mele de pe pagina anterioara;)



OT: Buga asta e de toata coma. Numai magarii a facut. Macar e bine ca e egal la pauza. Poate le tine Razvan o predica in vestiar si vin mai hotariti in repriza a doua. Meciul e frumos chiar daca n-au prea fost faze de poarta. Nu-mi plac angajarile lungi in adincime. S-au cam pierdut mingi bune acolo. Dar e bine ca se face presing si se recupereaza mingi la mijloc. Totusi sint ceva gauri in apararea Rapidului, care nu ar trebui neglijate. Pot sa profite grecii si sa marcheze.


Hai Rapid, ca se poate :cheer:

chipy_1923
30th November 2006, 22:40
pfffff, si moldovan asta. la experienta lui e inpardonabil ca nu a obtinut 11m la greseala aia a fundasilor greci.
ehhh, poate se revanseaza Divinitatea in repriza a doua. Meciul e deschis oricarui rezultat, dar Rapidul domina fara sa forteze.

ce 11m...trebuia sa dea gol ..ocazie clara...mai mult de atat ce sa ceri...a stat 10 ani pana si-a potrivit mingea...numai ratangii avem in echipa..unu' nu e i stare sa dea un gol amarat..si k Mlada a ratat o ocazie cel putin la fel de clara..prosti k de obicei...

johny bravo
30th November 2006, 22:41
va trebuie si niste atacanti in forma... cat de mult se simte lipsa lui Niculae. Incredibil cat a contat baiatul asta pt Rapid. oricum, joc bun al giulestenilor. chiar ca ar fi pacat sa nu treceti.

tu26dor
30th November 2006, 22:50
0-0 la pauza... rapid pare sa aiba forta sa dea gol. grecii vor egal. se vede. trebuie sa invinga rapid. bafta multa. sa vedem ce va fi dupa pauza

prodinamo
30th November 2006, 22:55
Mi se pare putin ciudat ca la meciul Rapidului sint mai multi forumisti suporteri ai altor echipe (Steaua, Dinamo) decit rapidisti. Oricum, hai Rapid!

prodinamo
30th November 2006, 23:04
Ar fi utila o statistica din care sa reiasa de cite ori rateaza Zicu incredibil intr-un sezon. Mai corect ar fi sa spui ca Zicu inscrie incredibil.

HaraKiri
30th November 2006, 23:06
Mi se pare putin ciudat ca la meciul Rapidului sint mai multi forumisti suporteri ai altor echipe (Steaua, Dinamo) decit rapidisti. Oricum, hai Rapid!

Poate e din cauza ca daca Rapidul castiga, Dinamo si Steaua ajung mai usor in Liga;)

starsteel
30th November 2006, 23:10
Probabil emotiile ii tin departe de tastatura....mai precis cum ar putea posta daca au pumnii stransi. Avem nevoie de putina sansa.........sa speram pana in min.90. Rapidisti Piata Universitatii e libera....va asteapta. Doamne ajuta!
P.S. Jenanta transmisia celor de la Prima.....vreti sa stiti cumva minutul?

prodinamo
30th November 2006, 23:13
Ar fi bine sa se califice si Raidul cu 4 egaluri, cum a cistigat individul acela la pariuri cu 4 de X.

prodinamo
30th November 2006, 23:16
Poate e din cauza ca daca Rapidul castiga, Dinamo si Steaua ajung mai usor in Liga;)

Aha, de-aia erau atitia stelisti de bine pe forum ieri in timpul meciului cu Leverkusen, pentru sustinerea interesului comun.

Zax
30th November 2006, 23:21
rapidu a jucat jenant pana acum.....din pacate doar 2 echipe vor merge in primavara :(

Prome
30th November 2006, 23:39
gata asta a fost....

starsteel
30th November 2006, 23:39
0-0 doar o minune ne mai califica.....evolutia Rapidului acceptabila dar totusi insuficienta. Se pare ca soarta Rapidului e sa paraseasca UEFA Cup dupa rezultate de 0-0.
Meciul Hapoel - Mlada ne ofera o echipa care ramane sub noi insa cealalta e deasupra deci calificarea se joaca la Paris adica grecii trebuie sa castige sau sa faca egal....totusi grecii sunt calificati deci sanse sunt cam 1%. Rapidisti stiu eu un suporter PSG pe forumul OLS.....puneti tunurile pe el. :D

Incubus
30th November 2006, 23:45
rapid se califica daca PSG nu bate pe Panathinaikos; in caz contrar e out. E simplu

tu26dor
1st December 2006, 00:10
imi pare rau pt rapid. dincolo s-a terminat 0-0? asa ar mai fi o sansa... sa credem in ea pana la capat.

iuli
1st December 2006, 00:12
hai psggggggggggggggggg :lol:

delaparis
1st December 2006, 00:16
rapid se califica daca PSG nu bate pe Panathinaikos; in caz contrar e out. E simplu

Din pacate pentru mine Rapid se va califica ..:ok:

dj_jaxxx
1st December 2006, 00:16
de ce hai psg? nu trebuie ca psg sa nu castige ca sa se califice rapidul?

duru2000
1st December 2006, 00:16
Deci singura sansa sa se califice este ca PSG sa nu bata pe greci? hmmm, fir-ar sa fie, sa fi egala cu toate echipele si sa nu te califici ar fi culmea! Pacat ca nu au batut pe Mlada sau GSP la Bucuresti, atunci era ushor.

iuli
1st December 2006, 00:17
si ce?? hai psg !!!!!! sunt sunt fan psg pt un meci :lol:

pif
1st December 2006, 00:19
Da asa e greci nu trebuie sa piarda iar rapid se califica indiferent de rezultatul de la tel aviv asa ca se califica bine nu asta e macar au terminat grupa neinvinsi dar din pacate nicu nu au batut daca e sa avem noroc bine daca nu e bine ca sunt 2 in primavara decat doar 1 ce or vrea greci dar cam greu sa cred ca vor lasa pe romani cu 3 echipe in primavara dar cine stie poate nu le convine locul 1 si vor dori primul loc vedem peste 2 sapt daca avem 2 sau 3 echipe in primavara.

starsteel
1st December 2006, 00:20
Aici se vede ca mentalitatea romaneasca e gresita.....nu te multumi cu egal, risca si vei fi invingator.

tu26dor
1st December 2006, 00:20
ce bun ar fi un egal in ambele confruntari din etapa viitoare. e singura sansa pt rapid. sper din suflet ca psg- paok = 0-0

starsteel
1st December 2006, 00:22
Nu ne intereseaza meciul Hapoel - Mlada.

Hard
1st December 2006, 00:22
ce ti-e si cu dinamovistii astia:nu isi sustin propria echipa asa de tare ca boro,lyon,psg...:D

YoYoyOi
1st December 2006, 00:22
Rapidul are nevoie ca în ultima etapă PSG să nu învingă pe Panathinaikos. Rezultatul întâlnirii Hapoel-Mlada nu poate influența calificarea Rapidului, una dintre echipe urmând să fie mai bine clasată decât giuleștenii.

iuli
1st December 2006, 00:22
psg rulzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

crissis
1st December 2006, 00:36
Pacat mare pacat pentru rapidisti in asta seara ca nu au avut mai mult tupeu ca puteau trece lejer de PAO .Astazi grecii nu au aratat mai nimic au fost stersi si pe alocuri aproape inexistenti se putea mai mult asta seara dar asta e .Grecii s-au temut foate tare de Rapid si au jucat la egal nu si la victorie si prima lor grija a fost sa nu ia gol .Pe stadion nu a fost atmosfera pe care o asteptam fanii lui PAO nu au facut spectacolul lor obisnuit.

h0va
1st December 2006, 00:37
cred ca avem shanse minime de calificare :( dar atata timp cat exista trebuie sa speram..cu putzin noroc o sa fiu prezent pe stadion la meciul decisiv..din pacate nu cred ca voi putea scanda pro-rapid din mijlocul francezilor :)

hai rapidu!

apparte
1st December 2006, 00:37
ce bun ar fi un egal in ambele confruntari din etapa viitoare. e singura sansa pt rapid. sper din suflet ca psg- paok = 0-0

Poa' sa fie 0-0 la psg- paok, important e ce-o sa fie la psg-pao:ok: !

Hard
1st December 2006, 00:42
vezi ca ai gresit la exprimare,probabil primul meci specificat de tine l-ai gresit:)

YodaRo
1st December 2006, 00:54
cred ca avem shanse minime de calificare :( dar atata timp cat exista trebuie sa speram..cu putzin noroc o sa fiu prezent pe stadion la meciul decisiv..din pacate nu cred ca voi putea scanda pro-rapid din mijlocul francezilor :)

hai rapidu!
daca imi permiti o intrebare...de ce apare un kelois la tine in avatar? nu era mai nimerit coman sau v moldovan de exemplu?

crissis
1st December 2006, 00:56
Rapidului nu ii ramane decit sa spere. Sa nu uitam ca ei s-au adus singuri in situatia actuala necistigind meciurile cu Hapoel si cu Mlada .Speranta moare ultima si sa speram ca etapa viitoare ambele meciuri din grupa se vor termina cu rezultate de egalitate .

delaparis
1st December 2006, 00:56
Greu de tot ... :no:

h0va
1st December 2006, 01:01
daca imi permiti o intrebare...de ce apare un kelois la tine in avatar? nu era mai nimerit coman sau v moldovan de exemplu?


nu e un chelios oarecare :D

crissis
1st December 2006, 01:03
Greu de tot ... :no:

In seara asta pe stadion am fost rapidist si am suferit pentru neputinta lor de a se impune in fata unui PAO care nu a aratat nimic. Cu putina sansa cred ca Rapid se va califica in primavara europeana si etapa viitoare voi fi suporter PAO

YodaRo
1st December 2006, 01:06
nu e un chelios oarecare :D

pai ce sa zic...se pare ca in seara asta majoritatea stelistilor am suferit pentru Rapid. Concluzia trage-o tu singur.

starsteel
1st December 2006, 01:08
nu e un chelios oarecare :D

De asta nu va ajuta D-zeu.........din cauza rautatii.

Sorin Blaj
1st December 2006, 01:09
Cupa UEFA 2006/2007
Grupa G

Clasament:
Club J V E I GM GP Pct.
Panathinaikos 3 2 1 0 3 0 6
H. Tel-Aviv 3 1 1 1 6 6 4
Rapid Buc. 4 0 4 0 3 3 4
PSG 3 0 2 1 2 3 2
Mlada 3 0 2 1 1 2 2

Rezultate/Program:
Panathinaikos 2-0 H. Tel-Aviv
Rapid Bucuresti 0-0 PSG
H. Tel-Aviv 2-2 Rapid Bucuresti
Mlada 0-1 Panathinaikos
Rapid Bucuresti 1-1 Mlada
PSG 2-4 H. Tel-Aviv
Mlada 1-1 PSG
Panathinaikos 0-0 Rapid Bucuresti
PSG 13/12 Panathinaikos
H. Tel-Aviv 13/12 Mlada


Din analiza clasamentului si a celor doua jocuri ramase de disputat rezulta:

Sansele Rapidului sunt:
Egal in ambele partide.
Victorii Panathinaikos si Hapoel.
Victorie Panathinaikos si egal Hapoel.
Victorie Hapoel si egal Panathinaikos.
Victorie Mlada si egal Panathinaikos.
Victorie Mlada si victorie Panathinaikos.


CONCLUZIA:
Secretul calificarii Rapidului sta in meciul PSG - Panathinaikos, cu alte cuvinte PSG nu trebuie sa castige. Daca, castiga PSG, rezultatul din cealalta partida nu mai conteaza si Rapidul este eliminata.

milanezu
1st December 2006, 01:10
etapa viitoare toti rapidistii vor fi fani panathinaikos.
numai ca grecii ii doare in palarie de acel meci.
psg au ocazie clara sa bata.

YodaRo
1st December 2006, 01:10
daca grecii joaca asa de "motivat" ca si cu rapid..e clara ca PSG castiga acolo de voie. In plus PSG a mai umblat cu kestii murdare in trecut. Sansele rapidului sunt cam 1%

stex
1st December 2006, 01:16
Rapidul are nevoie in meciul PSG-PAOK X2 SI HAPOEL TV-MLADA 1X
Daca una din echipe, si numai una e suficient, face exact opusul RAPIDUL ramane in toamna UEFA. BAFTA RAPID. TE IUBIM!

Sorin Blaj
1st December 2006, 01:17
Rapidul are nevoie in meciul PSG-PAOK X2 SI HAPOEL TV-MLADA 1X
Daca una din echipe, si numai una e suficient, face exact opusul RAPIDUL ramane in toamna UEFA. BAFTA RAPID. TE IUBIM!
HAPOEL - MLADA, merge si 1X2.

stex
1st December 2006, 01:18
Fals. Daca Mlada Castiga Rapidul E Eliminat. Nu Mai Conteaza Psg-paok

Sorin Blaj
1st December 2006, 01:19
Fals. Daca Mlada Castiga Rapidul E Eliminat. Nu Mai Conteaza Psg-paok
De ce? Care este urmatorul criteriu, dupa numarul de puncte si rezultatele directe?

apercele
1st December 2006, 01:21
Fals. Daca Mlada Castiga Rapidul E Eliminat. Nu Mai Conteaza Psg-paok

Daca castiga mlada, cad evreii pe 4 sub rapid din cauza golaverajului

asa ca rapidului ii pasa doar de PSG...nu au voie sa castige francezii acasa cu grecoteii :o:

stex
1st December 2006, 01:21
atunci de ce in momentul asta rapidul nu e pe 2?

apparte
1st December 2006, 01:21
Aiurea,daca bate Mlada ies evreii din calcule:dupa nr de puncte,urmatorul criteriu e golaverajul!

Sorin Blaj
1st December 2006, 01:22
atunci de ce in momentul asta rapidul nu e pe 2?

Numarul de goluri marcate iti spune ceva?

apercele
1st December 2006, 01:22
atunci de ce in momentul asta rapidul nu e pe 2?

ptr ca doar la o infrangere in meciul urmator cad evreii pe 4
la ora actuala nu sunt sub rapid

apparte
1st December 2006, 01:23
atunci de ce in momentul asta rapidul nu e pe 2?

Pt ca in caz de egalitate la puncte si golaveraj,urmeaza nr de goluri marcate!

Sorin Blaj
1st December 2006, 01:24
IA PRIVITI AICI IN CE SITUATII SE CALIFICA RAPIDUL:


Giulestenii sint la mana rezultatelor ultimei runde. Afla de mai jos in ce fel merge sfertfinalista de anul trecut a C2 in primavara europeana pentru al doilea an la rind.
Cum Rapidul si-a terminat meciurile, romanii asteapta ultima runda pentru a sti daca vor merge in primavara europeana. Etapa a 5-a programeaza, pe 13 decembrie, meciurile PSG - Panathinaikos si Hapoel - Mlada.

Scenarii:
PSG - Panathinaikos 1 si Hapoel - Mlada 1
Se califica: Panathinaikos, Hapoel si PSG.

PSG - Panathinaikos 1 si Hapoel - Mlada X
Se califica: Panathinaikos, Hapoel si PSG.

PSG - Panathinaikos 1 si Hapoel - Mlada 2
Se califica: Panathinaikos, Mlada si PSG.

PSG - Panathinaikos X si Hapoel - Mlada 1
Se califica: Panathinaikos, Hapoel si RAPID

PSG - Panathinaikos X si Hapoel - Mlada X
Se califica: Panathinaikos, Hapoel si RAPID

PSG - Panathinaikos X si Hapoel - Mlada 2
Se califica: Panathinaikos, Mlada si RAPID

PSG - Panathinaikos 2 si Hapoel - Mlada 1
Se califica: Panathinaikos, Hapoel si RAPID

PSG - Panathinaikos 2 si Hapoel - Mlada X
Se califica: Panathinaikos, Hapoel si RAPID

PSG - Panathinaikos 2 si Hapoel - Mlada 2
Se califica: Panathinaikos, Mlada si RAPID

Asadar, singura varianta in care Rapidul merge mai departe este aceea ca PSG sa nu cistige in ultima etapa.

Criterii de departajare in cazul egalitatii de puncte:

1. diferenta de golaveraj
2. numarul de goluri inscrise
3. numarul de goluri inscrise in deplasare
4. numarul de victorii
5. numarul de victorii in deplasare
6. coeficientul UEFA al clubului si al tarii din care provine clubul


Sursa: Sport Total

YoYoyOi
1st December 2006, 01:25
Criterii de departajare:
- golaverajul
- numarul de goluri marcate
- numarul de goluri marcate in deplasare
- numarul de victorii
- numarul de victorii in deplasare
- coeficientul echipei si al tarii pe cere o reprezinta din ultimele 5 sezoane.

tedybear
1st December 2006, 01:26
vai mama Rapidului. Maldarasantu ar trebui pensionat, la fel si Buga... sau electrocutat ca poate isi revine dracului. Zicu trebuie tratat cu ardei iute in fund inainte de fiecare meci ca io am impresia ca nu stie sa alerge dupa minge sau cu mingea... ci face jogging. lui Moldovan i s-a cam terminat si benzina si "bulanul"

Doamne-ajuta un EGAL la Paris intre PSG si PAO!

HAI RAPID!!! HAI ROMANIA!!! (2008-2009....2 echipe in grupele CL si una in ultimul tur preliminar)

YoYoyOi
1st December 2006, 01:27
Din 9 scenarii posibile, 6 sint in avantajul Rapidului.

stex
1st December 2006, 01:27
De ce? Care este urmatorul criteriu, dupa numarul de puncte si rezultatele directe?

Ai gresit cand ai spus ca dupa numarul de puncte e rezultatul direct la criterii de departajare. In rest am inteles.Echpele fiind echilibrateRapidul are 66% de calificare.

Sorin Blaj
1st December 2006, 01:28
Din 9 scenarii posibile, 6 sint in avantajul Rapidului.
Si doar un rezultat nu trebuie sa se inregistreze: Victoria PSG-ului.

stex
1st December 2006, 01:31
Asa E! Mea Culpa. Sper Sa Reuseasca Grecii Ce Au Reusit Si Evreii

Sorin Blaj
1st December 2006, 01:31
Ai gresit cand ai spus ca dupa numarul de puncte e rezultatul direct la criterii de departajare. In rest am inteles. Echipele fiind echilibrate, Rapidul are 66% de calificare.
Nimeni nu este perfect. :) :ok:

h0va
1st December 2006, 01:32
De asta nu va ajuta D-zeu.........din cauza rautatii.


LOL

Dumnezeu itzi da dar nu'tzi baga shi in traista..Rapid plateshte pentru neputintza din meciul cu PSG, Rapid plateshte pentru indolentza cu care au tratat prima repriza a meciului cu Mlada, Rapid plateshte pentru ushurintza cu care au primit cele doua goluri la Tel-Aviv..Razvan shi compania merita o palma pentru lejeritatea cu care au tratat primele 3 partide..ca sa nu mai zic ca atat in meciul cu bosniacii (cel din deplasare) precum shi in cele cu portughezii, disputate in preliminarii, Rapid a aratat ca o echipa incropita pe moment..asta e, anul trecut a fost extraordinar din pacate anul acesta trebuie sa ne vedem lungul nasului..

uitatzi shi voi, atat in meciul de azi cat shi in primul meci din grupa, cel cu PSG, apararea Rapidului a mers bine (exceptand balbaiala lui Rada si faultul de pe final a lui Marius) insa in fatza a fost dezastru..exact in meciul cel mai important Mazilu a lipsit, Lazar a jucat mai slab decat de obicei, Maldarashanu e din alt film, Buga a confirmat eclipsa de forma prin care trece iar la Badoi s'a nimerit iar sa fie meciul in care doarme (in caz ca nu shtiatzi Badoi un meci joaca, 4 se odihneshte la mijlocul terenului), Zicu a tzinut echipa in carca (nu credeam ca o sa spun asta f'odata)..In repriza a doua Karamian a disparut din joc definitiv, Lazar a mai mishcat ceva, pe Vio produsele Anei Aslan il ajuta doar o repriza iar Grifiths e doar un balon de sapun..In aceste conditzii nu pot sa fiu nici macar suparat..O surpriza o reprezinta Bete care s'a dovedit una peste alta un portar bun (cel putzin comparativ cu Minca).

Ca sa tragem linie, daca printr'un noroc chior Rapid merge mai departe, domnu Razvan ar face bine sa gaseasca o solutzie pe partea lui Badoi ca e jale..in plus Maldarashanu ar trebui trecut pe banca de rezerve shi un cuplu de mijlocashi Costin Lazar - Emil Dica/Romeo Stancu ar trebui sa devina o obishnuintza in lotul nostru..ca sa nu mai zic de Mazilu, acest jucator care 1 etapa joaca shi 10 e accidentat, sau Buga carora le'ar prinde bine o pregatire intensa pana la primavara..

Daca Razvan ramane fidel formulei de joc 3-4-3 ar face bine sa se asigure ca cei doi mijlocashi de banda alearga de le sar plamanii..Dupa umila mea parere echipa Rapidului ar trebui sa arate ceva de genul: Coman - Marius/Sapunaru Maftei Rada - ORICINE ALTCINEVA DECAT PUTOAREA AIA DE BADOI!!! Lazar Dica/R. Stancu Karamian - Buga Mazilu Zicu..

Daca Rapid se pune la punct in iarna, avem sperantze la locul 2 in campionat.

Noapte buna.

stex
1st December 2006, 01:36
La Psg-paok O Sa Pariez O Suma Mare Pe Psg! De Ce? Ca Sa Plang Cu Un Ochi Si Sa Rad Cu Celalalt !

Elphax
1st December 2006, 01:47
nu se mai califica rapidul...
bafta anul viitor

stex
1st December 2006, 01:47
Asta E Situatia Cand Meciul Decisiv Se Joaca Intre O Echipa Care Ne Poate Scoate Si Una Calificata Care Se Poate Duce Acolo Cu Juniorii Ptr Experienta. Iar Noi Stam Si Tremuram La Mana Altora Ca N-am Fost In Stare Macar O Victorie In 4 Meciuri In Timp Ce Dinamo Daca E Condusa Isi Baga Adversarul In Corzi Pana La Final. Asta Echipa!

remy
1st December 2006, 01:49
Eu pun la meciul asta maxim egal, dar cred ca fac asta din patriotism pt. o echipa care nu se lauda precum stelistii cei infatuati !
Dar, in infernul de la greci, rar scapa echipele vizitatoare nemacelarite !
Odata ce nu-i nici COMAN, cred ca au imbulinat-o rau rapidistii.
Dar, minuni s-au mai vazut, si as dori din tot sufletul sa se indeplineasca una dintre cele mai mari, sa bata deseara Rapidul la Panathinaikos !
Am cam avut dreptate si de data asta, cu pronosticul !
Dar se pare ca sansa Rapidului sta in Panathinaikos, ceea ce cred ca tinde spre zero !
Aia sigur vor juca cu rezervele, la PSG.
SE PARE CA ASTEA VOR FI REZULTATELE IN ULTIMA ETAPA:
PSG - Panathinaikos 1 si Hapoel - Mlada 1
Se califica: Panathinaikos, Hapoel si PSG.
PACAT DE RAPID CA NU MAI ARE ATACANTI, DE CAND A PLECAT DANIEL NICULAE ! :no:

CE M-A INCANTAT, AU FOST REZULTATELE DE ASEARA, CARE AJUTA ROMANIA CUM NU SE POATE MAI BINE:



UEFA Cup - Group E

FT Nancy 3 - 0 Feyenoord Rotterdam
FT Wisla Krakow 3 - 1 Basel

UEFA Cup - Group F

FT Ajax Amsterdam 0 - 2 Espanyol
FT Austria Vienna 0 - 1 Sparta Prague

UEFA Cup - Group G

FT Mlada Boleslav 0 - 0 Paris S.G.
FT Panathinaikos 0 - 0 Rapid Bucuresti

UEFA Cup - Group H

FT Celta de Vigo 1 - 0 Fenerbahce
FT Eintracht Frankfurt 0 - 0 Newcastle U.
Bine ca n-au mai facut puncte Olanda si Germania !
Dar, e cam nasol in CH. LEAGUE, ca acolo sunt si portughezii, care deja fac multe puncte, plus Werder Bremen !
OLANDEZII, ANUL ASTA, SUNT SUB ORICE CRITICA, DOAR AZ '67 ALKMAAR CE MAI MERGE MAI DEPARTE SI SA ADUCA PUNCTE !
EI SI NEMTII VOR COBORI MULT.
PACAT CA DOAR DINAMO ADUCE MULTE PUNCTE PT. ROMANIA, ANUL 2006-2007, CA ERAM INAINTEA NEMTILOR !

Elphax
1st December 2006, 01:52
what?

stex
1st December 2006, 01:52
AR FI TREBUIT CA CELE MAI NOI MESAJE SA FIE PE PAGINA 1 SUS NU PE ULTIMA JOS. ERA MAI USOR de urmarit forumul. Propunere

apercele
1st December 2006, 01:52
PACAT CA DOAR DINAMO ADUCE MULTE PUNCTE PT. ROMANIA, ANUL 2006-2007, CA ERAM INAINTEA NEMTILOR !


haha ce le baga remy...dar adevarul cam asa e, anul asta punctele romaniei au venit din stefan cel mare...anul trecut din ghencea si giulesti, la anul poate timisoara sau cluj, sau etc

conteaza ca se aude de romani din ce in ce mai des prin europa....

stex
1st December 2006, 01:56
pe pagina principala au inceput sa apara prostii. dinamo a facut egal joi seara

stex
1st December 2006, 01:57
si mai zicem de greci ca ne confunda cu viena

kain
1st December 2006, 01:59
Meci bun facut de Rapid.. imi pare rau de ratarile lui Moldovan si Zicu. Edel meci frumos.. Daca norocul e de partea noastra PSG nu castiga.. si ne ducem cu a 3-a echipa in primavara. ;)

Pancujunior
1st December 2006, 01:59
Am ragusit de cit am vorbit singur la meciu asta. Incredibil...e a doua oara in 2 ani de Cupa Uefa cand suntem eliminati fara sa fi pierdut un meci. Anu trecut 1-1 si 0-0 cu Steaua, acum 4 egaluri in grupe. Suntem prima echipa care reuseste 'performanta' sa faca 4 egaluri din 4 meciuri in grupele Cupei Uefa. Din Rapid farmecul vietii care prin definitie e o echipa 'nebuna' shi imprevizibila, am ajuns cea mai pragmatica echipa din lume. 'Razvanacio' si'a 'atins scopul, anume 'si un egal e bun' in fiecare meci. Chiar si inainte de meciul asta zicea ca 'da, si un egal ne'ar lasa variante de calificare'. Pai cu asa atitudine clar ca jucatorii au inceput porniti cu ideea sa nu piarda. In legatura cu echipa, am jucat din nou penibil, fara orizont. Parca jucau 'ratele si vanatorii'. Pe linga faptul ca atacanti nu primeau mingii utile, se poate spune acest lucru chiar si despre mijlocasi. Nici macar ei nu primeau mingii, fundasii incapatinindu'se sa degajeze la fiecare faza baloanele...spre nimeni..Buga mai mult decit penibil, Maldarasanu expirat, Zicu fara ambitia pe care ma asteptam sa o aiba la acest meci. Pana si Moldovan pare ajuns la capatul puterilor. Despre Maftei, Rada, Badoi, Marius Constantin nici nu mai zic nimic, e de ajuns sa te uiti la fatza lor siti vei da seama ca sunt complet pierduti in spatiu. Totusi Marius Constantin a luat primul cartonas rosu 'util' din cariera lui.
In rest, sanse mici de calificare, eu unul nu mai cred. Am ajuns la mina grecilor, cei pe care ii acuzam de lipsa de respect ieri sau alaltaieri dupa ce ne'au oprit jucatorii in vama. Asa ca fap divers, eu daca as fi patronul Rapidului i'as motiva pe greci pt meciul cu PSG oferindu'le prima pe care ar fi trebuit so ia rapidistii pentru calificarea in primavara europeana. Iar la unii jucatori precum Buga sau Maldarasanu le'as taia din salariu, ca asa nu se mai poate!

stex
1st December 2006, 02:02
Cat timp exista o speranta zambeste si crede in ea! 3 echipe in primavara inseamna ca suntem foarte aproape de 2 echipe in Liga direct + 1 in calificari ptr LC in 2009

Luis Garcia10
1st December 2006, 02:04
Cand se va invata sa se profite la maxim de fiecare sansa , abia atunci se va face performanta din nou la Rapid! Nu se poate sa nu fii in stare sa castigi niciun meci , in conditiile in care le-ai avut pe toate in mana! Grecii vor merge la Paris cum va merge si Steaua la Lyon, IN VACANTA! Parerea mea e ca vor fi din nou 2 echipe romanesti in primavara!
Doris:Nu te mai lauda cu punctele aduse de Dinamo Romaniei la coeficient pt ca ati obtinut 23 de puncte in conditiile in care ati jucat cu Hibernians , Beitar si Skoda , iar Steaua 14 puncte in C.L. , ca sa nu mai vb de bonusul pt intrarea in grupe! Anii trecuti Dinamo a tras coeficientul in jos intotdeauna asa ca nu te mai plange!

stex
1st December 2006, 02:08
Victoriile sunt mult mai bine punctate cand toate echipele care au plecat la drum sunt inca " LIVE " in cupe. Altfel punctajul per victorie e rau shuntat de echipele iesite prematur. MAI BINE 3 DIN 3 DECAT 3 DIN 6 IN PRIMAVARA

remy
1st December 2006, 02:16
Va spuneu, Rapidul, anul trecut, statea mai ales in Daniel Niculae, care face furori si in Franta !
Cum a plecat el, fuse si se duse Rapidul !
Dar, oricum e cu mult mai buna ca Steaua, care joaca precum o echipa de sub locul 10 in Liga 1 din Romania !
Sper sa termine pe locul 2 in campionat, sa-i vedem si pe ei, si pe Dinamo, in Ch. League.
SARACUL COPOS, CRED CA-SI FACE SEPUKKU, DACA NU SE CALIFICA RAPIDUL IN UEFA !
Daca tot ii acuza pe Dinamo ca fac smecherii, Dumnezeu nu l-a iertat !
Ei si stelistii, care se bateau cu caramida-n piept, ca doar ei si Steaua fac cinste Romaniei, acum ce mai zic ?
Doar Dinamo sa faca faima Romaniei, si prin joc ?

Sergio_D
1st December 2006, 02:22
Doris, mi-e greu sa imi imaginez un om ca tine. Explica-mi si mie te rog, ura asta a ta pentru Steaua. Nu exista post de-al tau in care sa nu ataci Steaua. Esti un fenomen...

Unde face Niculae furori ??? :o: Da si el cate un gol din an in Paste si gata, face furori ???

La Rapid e o problema, si una mare. Parca s-ar fi obisnuit sa vina victoriile de la sine. Cred ca era normal ca dupa incredibilele meciuri de anul trecut, sa vina si o perioada mai proasta. Sper sa se califice, si asta doar pentru progresul fotbalului romanesc.

YoYoyOi
1st December 2006, 02:30
Doris, mi-e greu sa imi imaginez un om ca tine.

nici nu incerca, n-ai sanse.

stex
1st December 2006, 02:30
LASA CA PE RAPID O CALIFICA PAOK (oare!).

YoYoyOi
1st December 2006, 02:35
Nu ne ramine decit sa speram ca se va califica si Rapid.

Sergio_D
1st December 2006, 02:49
Astept sa traiesc momentul in care vei posta un mesaj care sa nu contina vreo referire la Steaua :happy

Asa e, pacat de coeficient, dar daca de atat au fost in stare rapidistii... bine ca ne-a scos Dinamo din... problema :D

YoYoyOi
1st December 2006, 02:50
Hop si tu cu o "aroganta", exact dupa ce scriu eu ceva !
In primul rand, ca esti total off-topic, si in al doilea rand ... ce mama naibii te tii coada dupa mine si ma jignesti, chiar ma placi asa rau ? Lasa-ma sa respir, nu te asemana cu bufonul forumului pe nume Hipgnosis, care nu vorbea niciodata despre fotbal, el avea cosmaruri cu mine, si le povestea pe aici !


off-topic esti tu.
Si chiar te plac, serios, mai am putin si ajung sa te iubesc:lol:
Si nu vorbi tu despre bufoni ca esti regele lor:evil:

remy
1st December 2006, 03:34
Spun-mi, te rog, de ce ma musti mereu, ca ma doare ...
Tu stii sa te penalizezi pt. off-topic si pt. jigniri ?
Ce rost a avut iesirea ta a nu stiu cata oara la adresa mea ?
Asta fara sa scrii nimic despre fotbal, sau despre topic, ci doar un atac murdar la adresa unui forumist,care se penalizeaza !
Nu ma face sa cred ca esti bufoana forumului, acum, ca Ella14 a cam demisionat !
Zi tu acum, Rapidul nu merita sa fie inaintea Stelei, in campionat, sa-i vedem si pe ei in Ch. League, ca Steaua am vazut ce "valoare" are, cu cea mai slaba posesie dintre toate echipele din CH. LEAGUE ! :lol:
Baremi Rapidul n-a pierdut in Cupa UEFA, si nu s-a facut de ras ca Steaua, care-i si acuzata ca a mituit arbitrul.

Ulysses
1st December 2006, 07:34
Hop si tu cu o "aroganta", exact dupa ce scriu eu ceva !
In primul rand, ca esti total off-topic, si in al doilea rand ... ce mama naibii te tii coada dupa mine si ma jignesti, chiar ma placi asa rau ? Lasa-ma sa respir, nu te asemana cu bufonul forumului pe nume Hipgnosis, care nu vorbea niciodata despre fotbal, el avea cosmaruri cu mine, si le povestea pe aici !
E un Forum de fotbal, si vorbiti doar de fotbal, nu de persoanele prezente pe Forum, jignindu-le ! :rosu:
Ce n-am avut dreptate, eu si majoritatea oamenilor de fotbal, stelisti, sau nu, ca Steaua are un joc sub orice critica, si ca fara cele vreo 7 de 11 m din campionat, nu era sub locul 10 in campionat ? Asta e realitatea, nu ura fata de cineva !
RAPIDUL, ANUL ASTA (CA SI STEAUA), PLATESTE INFATUAREA AVUTA ANII TRECUTI, CAND SE LAUDAU CA DOAR EI SI STELISTII FAC CINSTE ROMANIEI !
Dar, ca in viata, roata se intoarce, si Dumnezeu te pedepseste !
Nu cred ca Panathinaikos va trage sa faca egal, si Rapidul poate pierde calificarea. Cu toate ca era bine, ca mai aducea puncte la coeficient, dar, asta-i viata ! :mda:
Stiti voi, lauda de sine, nu miroase-a bine !

cand iti vad mesajele imi vine sa vars pe monitor .cum poate sa incapa intr-un om asa mic prostie atat de multa? cred ca 99%dintre forumisti ar fi fericiti sa auda ca ca ai inceput sa scrii o carte si ai disparut macar o vreme dintre noi... nu-ti vine sa crezi? vrei sa initiem un sondaj? te-ai ingrozi sa vezi cati dintre noi ti-ar da :rosu: . asa ca n-ar fi rau sa-ti mai expui minunatele pareri si prin alte parti... fara regrete...adio!

ronaldinho
1st December 2006, 08:29
Din 9 scenarii posibile, 6 sint in avantajul Rapidului.
scoate hapoel-mlada din calcule a nu are nici un rost acel meci. E clara treaba, Rapid are 2 din 3 sanse. bate psg adio primavara, nu bate ..... avem trei echipe. S-a vazut si azi ca PAO are o echipa de contraatac si foarte sigura in aparare. Pentru PSG, cred ca primavara europeana ar fi o povara , data fiind situatia lor in campionat unde sunt la 9 puncte de CL, iar o primavara europeana le-ar ingreuna sarcina de a prinde un loc in europa la anul.

Liviu
1st December 2006, 09:14
Rapidul a pierdut (probabil) calificarea , dar a castigat un portar .
Calificarea mai e posibila doar teoretic si cred ca ar fi mai bine "sa nu ne facem iluzii ca sa nu avem deziluzii" , vorba lui Nea Imi . :)
Sunt curios daca astia de la hazeta o vor trimite iar pe Andries cu banii...ca la greci , balacanici de-ai nostri , ar putea functiona schema...
Postul lui Lucescu atarna de un fir de ata . Copos va face spume daca nu se va califica iar Steaua si Dinamo da . Sa vedem ce se va intampla . Va fi o iarna fierbinte in Giulesti .


Doris, mi-e greu sa imi imaginez un om ca tine. Explica-mi si mie te rog, ura asta a ta pentru Steaua. Nu exista post de-al tau in care sa nu ataci Steaua. Esti un fenomen...
Omul duce pe net un adevarat razboi de gherila impotriva a tot ce inseamna Steaua . http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Combat/0155.gif
La fiecare post , scriind ceva de Steaua (de rau) , nu dovedeste decat o obsesie pe care o are impotriva Stelei , asta indiferent de threadul pe care se afla . Ii face pe ceilalti "fanatici" si pe unii dintre noi "zbuciumati" cand aceaste caracterizari i se potrivesc de minune...
_____________________________

A fost un rezultat previzibil :

Eu zic un 0-0 care lasa totul pe ultima etapa ...

Sevilla86
1st December 2006, 09:47
Rapid spune bye bye la Uefa!!! Tot meciul mi-am facut nervi degeaba! Rapidistii si-au facut-o cu mana lor. Hapoel, Mlada si Panathinaikos erau echipe de batut!
Da' ce asteptari sa avem cand Rapid ia bataie de la Sarajevo si joaca prelungiri cu Nacional??? Si daca reusesc cu BULAN si printr-o minune sa se califice de pe locul 3, ce or sa faca mai departe??? In halul in care joaca nu ar avea nici o sansa cu Tottenham, Glasgow, Sevilla, Espanyol...
Pur si simplu nu cred ca merita calificarea! Au visat la finala si acum se abia se tarasc in grupe!
Chiar am tinut cu Rapid aseara, dar nu am reusit decat sa-mi fac nervi! Nu o sa se mai intample!!!

Cristian
1st December 2006, 10:06
Sunt sanse de calificare, e transmis meciul cu PSG pe vrun canal oare ???

sun
1st December 2006, 11:22
cred ca PSG - Panatinaikos se va juca pe bune. Dar oricum, sa nu uitam ca Rapid si daca se califica , o va face de pe locul 3. Si va juca cu o echipa castigatoare de grupa ( acestea sunt de fapt echipele interesate de cupa UEFA ) .Va fi foarte greu

pif
1st December 2006, 12:51
Probabil vor da jumatete din prima la greci ca sa bata sau sa faca egal mai bine jumatate din prima decat deloc .Sau poate greci au si ei nevoie de puncte in clasamentul uefa si vor juca pt grecia.Vom vedea peste 2 sapt este mercato in iarna asa ca pot face modificari in lot daca se vor califica.

YoYoyOi
1st December 2006, 13:31
Nu mai dati report pt minerul. A fost sanctionat.

JJ
1st December 2006, 13:46
Neputinta, prostie, lipsa de idei. Teama de a nu pierde a depasit cu mult dorinta de a castiga in fata unei echipe care cred ca nu a jucat nici 50% din cat poate.
Si daca ne calificam, n-o sa fie in nici un caz meritul echipei, ci al norocului. La halul in care joaca PSG (numai aparare cu Rapid si Mlada, catastrofa cu evreii), se vad insa ceva sperante, Panathinaikos pare in stare sa-i incurce si cu rezervele.

iuli
1st December 2006, 13:53
Psg Psg Psg !!!!!!!!

Zax
1st December 2006, 14:20
vor cadea la intelegere francezii cu grecii, doar niste bani din partea rapidului pt greci i-ar mai putea stimula...

Sorin Blaj
1st December 2006, 14:25
vor cadea la intelegere francezii cu grecii, doar niste bani din partea rapidului pt greci i-ar mai putea stimula...
HA, HA, HA. Si cine sa dea banii? Copos? Buna gluma.

Sorin Blaj
1st December 2006, 14:45
haha ce le baga remy...dar adevarul cam asa e, anul asta punctele romaniei au venit din stefan cel mare...anul trecut din ghencea si giulesti, la anul poate timisoara sau cluj, sau etc

conteaza ca se aude de romani din ce in ce mai des prin europa....
Vezi ca ai inceput si tu sa o iei pe aratura. Nu ti-ar strica sa te mai uiti din cand in cand pe clasamente:


1 Romania 3 teams 9 2 1 7 6 3 3 33.0 11.000
4 Dinamo Bucuresti UC 3 1 0 4 1 0 0 12.5 not out
10 Rapid Bucuresti UC 3 0 1 2 4 0 0 11.0 not out
21 Steaua Bucuresti CL 3 1 0 1 1 3 3 9.5 not out


Unde vezi tu diferentele acelea enorme de puncte in favoarea lui Dinamo?

kain
1st December 2006, 15:00
Panathinaikos merge la Paris sa castige ! :cool:

-> http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/cupa-uefa/11365/munoz-panathinaikos-merge-sa-castige-la-paris.htm

Zax
1st December 2006, 15:42
HA, HA, HA. Si cine sa dea banii? Copos? Buna gluma.

pai n-are cine, dar ar fi singura posibilitate, pt ca si daca bate PSG pe PAO, PAO ramane tot pe primu loc, deci n-au absolut nimic de dovedit la Paris....

Ella14
1st December 2006, 16:14
Remy draga, si cand nu imi dau parerea pe forum n-ai loc de mine!! Ce-ar fi sa-ti vezi de treaba ta!!!

Mie sincer imi pare rau de Rapid!! Mai degraba imi convenea sa se califice Rapid decat lipitorile de la Dinamo!! Lasa, ca le vine randul si "cainilor" sa se umileasca in Europa, si dupa aceea vreau sa aud "declaratii" la cald ale lui Remy!!!

chipy_1923
1st December 2006, 16:30
vai mama Rapidului. Maldarasantu ar trebui pensionat, la fel si Buga... sau electrocutat ca poate isi revine dracului. Zicu trebuie tratat cu ardei iute in fund inainte de fiecare meci ca io am impresia ca nu stie sa alerge dupa minge sau cu mingea... ci face jogging. lui Moldovan i s-a cam terminat si benzina si "bulanul"

Doamne-ajuta un EGAL la Paris intre PSG si PAO!

HAI RAPID!!! HAI ROMANIA!!! (2008-2009....2 echipe in grupele CL si una in ultimul tur preliminar)

/hello /hello /hello ...Malda a jucat prost,,,mai e mult pana sa isi revina complet...in privinta lui Buga....nush c sa zic..ori e terminat...ori nu mai vrea sa joace pt ca nu ii mareste Copos salariul...dar la cum joaca nici nu ma mira...Moldovan...a inceput sa semene cu Zicu...isi bate joc de niste faze..a stat 20 de ani pana si-a potrivit mingea...asta e..oricum am jucat cu teama..ne-a fost frica sa atacam...sa nu luam gol...si asta a fost...oricum nu in meciul asta s-a pierdut calificarea..de la inceput se stia ca o sa fie cel mai greu meci..grecii nu au fortat nici ei...nu aveau de ce...bv lui Edel care a aparat f bine...si lui Karamyan care sper sa ramana la Rapid...restul pleve...hmm..imi pare rau pt ca probabil o sa se califice cea mai slaba echipa din grupa si anume Psg..bine,dc ar juca grecii p bune,nu ar avea cum sa bata Psg la cum joaca acum...dar cum or sa se duca cu rezervele..relaxati...se califica PSg..asta e, ne-am facut-o cu mana noastra ca de obicei,la fel ca si anul trecut...sper sa scapam de ratangiii din echipa..sunt curios ce schimbari or sa se faca in iarna...Copos am avzut aseara ca vorbea de o remaniere a lotului..probabil ca Buga si Zicu nu mai au multe zile la RApid...imi pare rau de Buga sincer...dar joaca fff slab...de 7 meciuri e de umplutura pe teren...nimic nu face...greseste tot..pe langa asta Zicu si Moldovan il completeaza cu ratari de oameni care n-au treaba cu fotbalul...sper sa se intoarca R. Ilyes..

kain
1st December 2006, 16:39
Verigile slabe de aseara: 1.Buga 2.Maldarasanu 3.Badoi 4.Moldovan 5.Zicu ( adica tot ce tine de Ofensiva ) :rosu:
Omul meciului: Edel /OLE/
Parere despre meci: Puteau sa castige ambele echipe, cine marca prima castiga.. Ratari imense ale noastre cat si ratari ale grecilor.. :mda:
Sanse: Avand in vedere forma proasta prin care trece PSG, si declaratia grecilor "Mergem la Paris sa castigam" , avem sanse 60% sa ne calificam in primavara. :ok:

-= FORZA RAPID =-

starsteel
1st December 2006, 16:48
haha ce le baga remy...dar adevarul cam asa e, anul asta punctele romaniei au venit din stefan cel mare...anul trecut din ghencea si giulesti, la anul poate timisoara sau cluj, sau etc....

Daca te arunci pe un teren minat uite cifrele din ultimele 3 editii:

Steaua Bucuresti ..... 11.8150 26.5550 9.6300 = 48.00
Rapid Bucuresti ......... 1.8150 23.5550 11.6300 = 37.00
Dinamo Bucuresti ...... 2.8150 10.5550 12.6300 = 26.00

Cea cu 48 de puncte e echipa de care frf prin vocea presedintelui sau "nu are nevoie"....

Rapidul a pierdut (probabil) calificarea , dar a castigat un portar .....
A castigat un portar in momentul in care l-a furat pe A.... din curtea Otelului. Descoperirea e a lui M. Stan.

BlahBluh
1st December 2006, 17:28
pai n-are cine, dar ar fi singura posibilitate, pt ca si daca bate PSG pe PAO, PAO ramane tot pe primu loc, deci n-au absolut nimic de dovedit la Paris....


Daca bat evreii pe Mlada iar Panatinaikos pierde, grecii pierd primul loc caci ii intrec evreii la golaveraj.

ultrasblueshark
1st December 2006, 18:57
Mult noroc, Rapidule !

caine19
1st December 2006, 19:31
Mie sincer imi pare rau de Rapid!! Mai degraba imi convenea sa se califice Rapid decat lipitorile de la Dinamo!! Lasa, ca le vine randul si "cainilor" sa se umileasca in Europa, si dupa aceea vreau sa aud "declaratii" la cald ale lui Remy!!!

ar fi superb un sfert de finala Dinamo - steaua

"Taierea mieilor"
o sa fie razboi in Bucuresti:ok:

craiovamaxima
1st December 2006, 20:00
Imi pare tare rau de Rapid si mai ales de Razva. Maldarasanu cred ca a fost cel mai sters de pe teren aseara. Se vede ca dupa aceea accidentare nu a reusit inca sa revina la forma de anul trecut. Pacat. Acum eu cred ca grecii nu o sa se duca la PSG fara nici o emotie pt. ca daca pierd iar Hapoel bate la 2 goluri diferenta ai iau la golaveraj.

Zax
1st December 2006, 20:33
ar fi superb un sfert de finala Dinamo - steaua

"Taierea mieilor"
o sa fie razboi in Bucuresti:ok:

tacerea vagabonzilor ;)