PDA

View Full Version : Etapa 11: Astra - FC Vaslui 1-0



delaparis
16th October 2011, 23:33
Luni, 24 octombrie
Astra - FC Vaslui, ora 18.00, Digi TV

Shinnok
16th October 2011, 23:36
meci foarte interesant, 1x2.

delaoltenia
17th October 2011, 10:20
doi

Ferko
17th October 2011, 15:55
Sa vedem daca este in stare Sumudica sa-l enerveze pe Hizo.

relansat
17th October 2011, 16:44
meci egal spun eu.

Farmecul Vietii
17th October 2011, 16:49
Vaslui nu castiga aici, maxim egal!

Gabri3l
17th October 2011, 21:33
X2...

Lordul
20th October 2011, 12:58
castiga Astra...Vasluiul e dupa meciul cu Sporting

sicaPetre
21st October 2011, 16:01
x2 si de aici

Stefan_Cel_Mare
22nd October 2011, 13:53
o sa fie un meci frumos . macar un punct .

Stefan_Cel_Mare
22nd October 2011, 14:00
stie cineva ceva de Gherlem , e apt ? de ce nu joaca ?

relansat
24th October 2011, 19:02
previzibil 0-0 la pauza.

relansat
24th October 2011, 19:23
oops, cea mai valoroasa echipa din liga 1, dominata copios de astra! :)
in fine, ideea e ca punct cu punct ajungem pe locul 1, nu? :o:

ichigo
24th October 2011, 19:23
nimic de penalty-ul pentru vaslui ? :confused: sincer, mie din reluare mi s-a parut a fi penalty clar si nici vorba corner.:sneaky: iar ovdiu hategan are din nou probleme cu loviturile de penalty. :mda: sunt tare curios ce va spune porumbou dupa acest meci. probabil tot kovacs e de vina:evil:. sau nu kovacs si hategan sunt frati de cruce si dezavantajaza vasluiul. :happy :happy

relansat
24th October 2011, 19:26
@ichigo nu am vazut prima repriza. despre ce vorbesti? :)

relansat
24th October 2011, 19:29
Din ce vad aici, putem vorbi despre un penalti mai mult decat clar la Bello. Comentatorul e usor penibil :)
A fost penalti indiscutabil aici :)

relansat
24th October 2011, 19:39
Copilul asta din poarta Vasluiului a castigat de unul singur doua puncte (steaua, astra). daca se termina 0-0

Hingherul
24th October 2011, 19:43
iar face putza-mica ala ca toti dracii pe margine....

Celso
24th October 2011, 19:43
Copilul asta din poarta Vasluiului a castigat de unul singur doua puncte (steaua, astra). daca se termina 0-0

asa e:happy:happy:happy:happy

relansat
24th October 2011, 19:44
cat de pocit am putut sa fiu. cristoase :o:

relansat
24th October 2011, 19:46
Cred ca e cel mai tare tontogol din editia aceasta :)) Il astept pe Puia in poarta, desi Cerni parea sa isi fi revenit in ultimele partide ...

Cristy RVD
24th October 2011, 19:49
Bravo, Sumi! :ok:

...sau Bravo, Cerniauskas ? :-?

ichigo
24th October 2011, 19:51
precis iar arbitrul e de vina. deci, rezulta ca hategan si kovacs sunt frati de cruce. intr-un fel, cei doi chiar seamana, mai ales ca nu-i suporta nici gigi. :happy :happy

relansat
24th October 2011, 19:52
Eu nu am sa inteleg niciodata cum mama dracului te poti bucura la un asemenea gol. In fine, dupa aspectul jocului, cam meritau baietii victoria din ce am observat. Pacat ca nu s-a acordat penalti pentru Vaslui. A fost. Sau n-a fost? :P

ichigo
24th October 2011, 19:54
eu zic ca a fost penalty, de asta si fac paralela dintre cei doi arbitrii "iubiti" de porumboiu.

El Pistolero
24th October 2011, 19:57
Sumi va lua campionatul cu Astra. Am zis! :D

SpyS
25th October 2011, 00:52
iar face putza-mica ala ca toti dracii pe margine....

Patetic.:happy:happy Sa vedem daca va mai face ceva si in meciul cu noi de cupa. Daca da, oricum si-o va lua inzecit inapoi. Stie el de ce. Mai bine sa se abtina.:D

silviuLung
25th October 2011, 13:31
ce picaj drept face Vaslui; pacat mereu am simpatizat echipa asta!

Farmecul Vietii
25th October 2011, 14:00
ce picaj drept face Vaslui; pacat mereu am simpatizat echipa asta!

mereu echipele lui Hizo incep in forta, joaca frumos, dupa care cad fizic, da' rau de tot.

relansat
25th October 2011, 14:06
"echipele lui Hizo incep in forta" WTF? :cry:

Farmecul Vietii
25th October 2011, 14:09
"echipele lui Hizo incep in forta" WTF? :cry:

ce nu intelegi? ma refer la joc, ce nu ti-a placut Vasluiul din inceputul asta de campionat? aaa, stai ca tu esti ala criticul din fata TV-ului, care vrea sa-si vada echipa jucand ca barcelona ...

ichigo
25th October 2011, 16:44
e incredibil. e al patrulea fault in careu pe care il face farkas si din nou nu se da penalty. :happy :happy plus ca si in acest meci a comis-o in postura de ultim aparator. dar si vasluiul a avut un penalty in prima repriza la un duel intre yero bello si bruno miguel.

relansat
25th October 2011, 18:07
ce nu intelegi? ma refer la joc, ce nu ti-a placut Vasluiul din inceputul asta de campionat? aaa, stai ca tu esti ala criticul din fata TV-ului, care vrea sa-si vada echipa jucand ca barcelona ...

Nu vreau sa joace ca Barcelona, ci putin mai bine decat adversarul. Aseara nu a jucat mai bine, cu CFR nu a jucat mai bine, cu Dinamo - slava Domnului ca arbitrul a fost chior, cu Steaua a fost dominata cap-coada. Cu cine am jucat bine? Cu Mioveni, asta ar fi raspunsul. Si cu Lazio, "rezultat istoric". Aveam un om in plus si aia ne tocau la fiecare faza. Vasluiul joaca mizerabil, urmeaza dezastrul din meciul cu Lazio. Poate te vei convinge atunci cat de bine joaca "cea mai buna echipa din liga 1".

Conteaza de unde critic echipa? Ce, crezi ca daca ma duc la stadion si ii vad pe mascaricii aia jucand sunt mai indreptatit sa comentez? :))

six
25th October 2011, 18:51
aaa, stai ca tu esti ala criticul din fata TV-ului, care vrea sa-si vada echipa jucand ca barcelona ... :D bah,da are blog :D ce plm ....

relansat
25th October 2011, 19:01
Uita-te la Zerosase, el se trezeste de dimineata sa isi vada echipa? :))

mach
25th October 2011, 19:25
Dupa meciul asta imi tot pun intrebari daca jucatorii nostri au venit cu avionul sau pe jos din Portugalia. Echipa noastra din meciul asta "a sunat" ca o echipa de amatori si nicidecum ca o echipa de profesionisti. Pe alta parte, parca nu-mi pare asa de rau ca am comis-o chiar acum in meciul cu Astra ...daca o comiteam in oricare alt meci cu una din echipele puternice ale campionatului cu siguranta ca suferinta era mai mare. Inca-mi mentin parerea ca avem in componenta unii din cei mai buni jucatori pe care-i are liga I la momentul actual(asta vis-a-vis de ce spunea cineva mai sus). Daca Wesley nu te multumeste cu absolut nimic...daca Adailton nici macar prin minte nu-ti trece sa te gandesti ca ar fi un jucator extraodinar cu siguranta ca Sanmartean iti incanta privirea chiar daca esti stelist, dinamovist sau rapidist(numai vasluian nu, este ?). Oricum mai avem putin pana la iarna si vom vedea ce schimbari se vor produce in pauza competitionala.
Fac un pariu cu absolut oricine ca in componenta actuala, echipa noastra nu termina mai jos de locul 3 in acest campionat. :)
Hai S.C.V.S. !!!

relansat
25th October 2011, 21:47
Ai sarit peste Farkas, Canu, Balace, Milanov, Cerniauskas (p-asta l-as trece si la incertitudini), Pavlovic si inca vreo doi de care nu vreau sa imi aduc aminte acum. In rest, e in regula. In conditiile in care il ai pe Hizo ca antrenor, retine: mai bine ai o aparare beton, decat o linie de inaintasi care merge cand si cand. Iarna nu va aduce nimic nou, o spui de parca Porumboiu ar fi victima in acest caz. E numai si numai vina lui ca Vasluiul nu a putut transfera. Si cand a putut, a adus super piese, ca Marius Constantin :no:. Inchei prin a spune ca locul 3 in conditiile date e apa chioara. Putem pune pariu ca nu termina mai sus de 3, daca ai o asa mare incredere in echipa :)

Farmecul Vietii
26th October 2011, 00:29
Nu vreau sa joace ca Barcelona, ci putin mai bine decat adversarul. Aseara nu a jucat mai bine, cu CFR nu a jucat mai bine, cu Dinamo - slava Domnului ca arbitrul a fost chior, cu Steaua a fost dominata cap-coada. Cu cine am jucat bine? Cu Mioveni, asta ar fi raspunsul. Si cu Lazio, "rezultat istoric". Aveam un om in plus si aia ne tocau la fiecare faza. Vasluiul joaca mizerabil, urmeaza dezastrul din meciul cu Lazio. Poate te vei convinge atunci cat de bine joaca "cea mai buna echipa din liga 1".

Conteaza de unde critic echipa? Ce, crezi ca daca ma duc la stadion si ii vad pe mascaricii aia jucand sunt mai indreptatit sa comentez? :))

esti tu sigur ca nu bateau dynamo si in 10 de la 0-1? sa fim seriosi, vorbim de dynamo echipa eliminata la pas de neica nimeni Vorskla.Pai ati jucat bine cu Chiajna,cu Sparta, la Brasov, cu Lazio sunt mai multe, da' criticu' o sa vada doar jumatatea goala a paharului.Nu mai conteaza ca Vaslui a tras cele mai multe suturi, nu mai conteaza ca trio-ul ofensiv a oferit spectacol pe tava cand esti pus pe critica!
eu am zis ca ati avut meciuri bune, nu ca jucati bine acum.Acum se vede ca suferiti!

relansat
26th October 2011, 09:04
Cred ca esti singurul de pe planeta asta de parere ca puteam bate Dinamo in zece. :) Apropo, vorbim despre echipa Dinamo, neinvinsa in campionat, exceptand meciul cu Vasluiul, despre care imi stii parerea. Daca tu vezi partea plina a paharului, e problema ta. Eu vad o aparare mediocra, un mijloc asa si asa si un atac care functioneaza la paste si de craciun.

Sa-ti treci tu in palmares un meci bun cu Chiajna si Mioveni :))

sicaPetre
26th October 2011, 15:31
am vazut si eu acum un reportaj despre meci; ce sa zic....forta Astra !

radukRPD
26th October 2011, 23:13
ce ma amuza ca antrenor Sumudica... roman de-al nostru de sub grant ca sa zic asa :)); il sapa lumea non stop pe el