PDA

View Full Version : Etapa 11: CFR Cluj - Ceahlăul 2-1



delaparis
16th October 2011, 23:31
Sâmbătă, 22 octombrie
CFR Cluj - Ceahlăul, ora 17.00, Antena 1

Shinnok
16th October 2011, 23:34
1..

delaoltenia
17th October 2011, 10:21
1 solist

BBB
17th October 2011, 11:24
daca se intelege muresan cu pinalti, e 1. daca nu se inteleg, e X

ask
17th October 2011, 11:53
14-0! Că n-o să se înțeleagă Mureșan cu Pinalti precum Bușcă, alias Walter, cu Niculae!:D

BBB
17th October 2011, 14:09
degeaba ma, aveti deja eticheta de blatisti pe frunte. nu va mai scapa nici dracu de acest apelativ :))

ask
17th October 2011, 17:11
Mey, nu noi suntem cei cu valizele la vedere.:D Culmea e că în nici un scandal cu DNA-ul din fotbalul nostru, în ultimii 10 ani, CFR Cluj n-apare deloc, asta față de voi (că tot veni vorba). Povești puteți scoate, că-i democrație, baiul e când trebuie să aduceți dovezi!:D
Apropo, Doboș ce mai face? Că am auzit că l-ați omis de la marea inaugurare a stadionului CJ Cluj......:D

m8k
17th October 2011, 17:56
degeaba ma, aveti deja eticheta de blatisti pe frunte. nu va mai scapa nici dracu de acest apelativ :))

...si tu ai ceva scris pe frunte si nu comenteaza nimeni!:D
Meciul cu Brasov nu a fost mediatizat ca japca dar cine are ochi a vazut cum ati fost privati de 5 cartonase galbene si brasovenii de un penalty clar ca lumina zilei!
cum e cantecelul ala "... noi nu te vom parasii", ieri de 2 ori am mutat pe meci si de fiecare data se grohaia asta! Daca la primul meci oficial ati fost 8 mii atunci pe parcurs o sa mai "paraseasca" multi stadionul (nu echipa ca nu e cazul) pe parcurs!:happy

Razvan T.
17th October 2011, 18:07
ce ne poarta unii grija :D

meci de x2

m8k
17th October 2011, 18:50
Voi aveti mai multe postari pe treadurile noastre decat pe ale voastre, nu stiu de unde vezi tu ca purtam noi grija voastra! ...sunteti niste oaspeti obraznici pe treadurile noastre!:D
Si pe stadion ne purtati grija, la noi nici dracu nu pomeneste de voi!:headbang:

BBB
17th October 2011, 20:00
Mey, nu noi suntem cei cu valizele la vedere.:D Culmea e că în nici un scandal cu DNA-ul din fotbalul nostru, în ultimii 10 ani, CFR Cluj n-apare deloc, asta față de voi (că tot veni vorba). Povești puteți scoate, că-i democrație, baiul e când trebuie să aduceți dovezi!:D
Apropo, Doboș ce mai face? Că am auzit că l-ați omis de la marea inaugurare a stadionului CJ Cluj......:D

democratie democratie :D apropo, am auzit ca m8k era soferul loganului lovit de huidu.

later edit: ce pacat, aveam informatii eronate :(

Razvan T.
17th October 2011, 21:40
Voi aveti mai multe postari pe treadurile noastre decat pe ale voastre, nu stiu de unde vezi tu ca purtam noi grija voastra! ...sunteti niste oaspeti obraznici pe treadurile noastre!:D
Si pe stadion ne purtati grija, la noi nici dracu nu pomeneste de voi!:headbang:

daca nu are cine :sneaky:

Ess
17th October 2011, 22:45
iar sunteti pe capu' nost' bre leprelor? :D
razvane> mai bea guritza noastra ceva, in week end, la janis? :D

m8k
18th October 2011, 00:18
democratie democratie :D apropo, am auzit ca m8k era soferul loganului lovit de huidu.

later edit: ce pacat, aveam informatii eronate :(

si mai later edit: esti prost rau!:D

Razvan T.
18th October 2011, 08:07
iar sunteti pe capu' nost' bre leprelor? :D
razvane> mai bea guritza noastra ceva, in week end, la janis? :D

la biblioteca?

ask
18th October 2011, 14:41
ce ne poarta unii grija :D

meci de x2

Altu' care nu mai poate de grija altora!:happy
ON: 14-0, îi desființăm pe pinaltiști!:D

ask
18th October 2011, 14:43
iar sunteti pe capu' nost' bre leprelor? :D
razvane> mai bea guritza noastra ceva, in week end, la janis? :D

No, dacă gurița voastră vrea să bea ceva e ok, mă prezint, nu pot să vă las nebăuți!:D

Ess
18th October 2011, 20:19
No, dacă gurița voastră vrea să bea ceva e ok, mă prezint, nu pot să vă las nebăuți!:D

no ashe! am cu cine ciuguli!
noi bem, pa razvan il lasam sa povesteasca. asta-i baiat bun, da' n-are randament. :D

Razvan T.
18th October 2011, 21:38
meri la oi baaa :D ... imi strici imaginea de betiv :))

Leo
18th October 2011, 22:37
2
Hai Ceahlaul!

dextercioby
18th October 2011, 22:39
Da Leo, si eu le doresc un meci asa de bun ca si cu dinamo.

Shinnok
18th October 2011, 22:39
2
Hai Ceahlaul!

iar vreti sa v-ajute astia?

Hai CFR! de la 69-0 in sus.

Lordul
20th October 2011, 12:57
1 solist ...2-0 pentru Cfr

sicaPetre
21st October 2011, 16:01
hai ca pe astia ii bate si clujul :))

ask
21st October 2011, 17:36
2
Hai Ceahlaul!

:happy:happy:happy:happy:happy
Ți-au devint dragi de când s-au dat la o parte?:))
Indubitabil îi curentăm pe oaspeți, le rupem fâșu', îi dăm cu capul de dormeză până recunosc că nu-s nemți etc.:))
scor exact: 14-0!

amrevenitptozi
22nd October 2011, 16:25
2 solist. fara blaturi e greu. apropo 11 000 cati am fost noi cu brasovul (o super echipa a campionatului) voi strangeti in 4 meciuri. 3500 in galerie voi 50 de persoane si 40 de boxe. Nu exista termene de comparatie. Sa va uitati sambata viitoare cu Dinamo cati suntem :))

amrevenitptozi
22nd October 2011, 16:29
daca sunteti mai multi de 1500 astazi pe stadion io-mi sterg contul :))

amrevenitptozi
22nd October 2011, 16:37
cum e cantecelul ala "... noi nu te vom parasii", ieri de 2 ori am mutat pe meci si de fiecare data se grohaia asta! Daca la primul meci oficial ati fost 8 mii atunci pe parcurs o sa mai "paraseasca" multi stadionul (nu echipa ca nu e cazul) pe parcurs!:happy
important e ca a avut cine sa cante, noi mai facem si deplasari....voi 50 acasa 0(zero) in deplasare

Shinnok
22nd October 2011, 18:21
vai, dar slaba mai e CFR in comparatie cu dinamo...
pai aia au batut Ceahlaul cu 5-0, spartani bengosi, iar CFR abia ii conduce cu 2-1, avand si un penalty :o:

BBB
22nd October 2011, 18:24
Sobolanii din gruia revin la vechile obiceiuri: penalty din burta :))

amrevenitptozi
22nd October 2011, 18:27
ma intreb cat ia dat chelul pedofil lui deaconu sa acorde asemenea petarda de penalty...

relansat
22nd October 2011, 18:28
echipa buna ceahlaul. ne-a batut si pe noi acasa :cry: :D :drak:

Razvan T.
22nd October 2011, 18:29
Sa comparam putin prestatia lui bricheta de la tg mures - "U" Cluj si cea din seara asta :rolleyes:

amrevenitptozi
22nd October 2011, 18:33
va mai trebuie stadion sobolanilor?!!! imediat incapeti intr-o cutie de carton... sau intr-un portbagaj... chiar sunteti un banc franarilor!! haahaahaaa :)))

Shinnok
22nd October 2011, 18:49
bine, CFR! victorie meritata, nemeritata.... ma bucur doar ca i-a batut pe jegosii aia.

BBB
22nd October 2011, 18:52
Impresionant, au avut 1500 spectatori in condițiile in care au împărțit 3000 bilete gratuite :))

amrevenitptozi
22nd October 2011, 19:01
Impresionant, au avut 1500 spectatori in condițiile in care au împărțit 3000 bilete gratuite :))

vrei sa spui ca super echipa din gruia castigatoare a zeci de cupe, campionate, supercupe si alte deastea a avut doar 1500 spectatori? :))) se vede ca s-a intors U acasa

amrevenitptozi
22nd October 2011, 19:08
"La pauza am fost in vestiarul baietilor sa-i incurajez, ceea ce fac de 2-3 ori maxim intr-un campionat, asa am simtit si cred ca am facut bine. Am prins o zi proasta dar am avut noroc cu arbitrul." a declarat Scroafa la GSP

YoNuTzz
22nd October 2011, 19:39
bine ca a pierdut ceahlaul...in B cu ei cat mai repede !

Bobi Cearton
22nd October 2011, 19:42
11 m a fost acordat f usor, grisinele lui Sugu s-au frant ca niste trestii...:)

FcP
22nd October 2011, 20:06
Azi de ce nu apare Muresan la tv sa recunoasca ca a castigat cu arbitrii? Fi-mi-ar scarba de ****san si prostu celalalt....
Mai bine ia dinamo campionatul decat mizeriile astea.......doamne ce am putut sa spun...dar asta imi doresc....

iulian_1976
22nd October 2011, 20:50
...asta este fotbalul romanesc ce vrea sa bata Europa.

Penalty la Medias pentru Dinamo apoi scor fluviu,am vazut Rapid ajutata apoi scor fluviu,am vazut Petrolul macelarie si scor fluviu,am vazut CFR penalty discutabil contra unei echipe foarte slabe.De ce doar candidatele la titlu au penaltyuri jenante!

...vreti in Europa sa batem cu 11 m de figuratie din Liga 1?


Iuliu Mureșan: "Am jucat slab, dar atacanții noștri și-au confirmat valoarea":cry::cry:

FcP
22nd October 2011, 21:09
...asta este fotbalul romanesc ce vrea sa bata Europa.

Penalty la Medias pentru Dinamo apoi scor fluviu,am vazut Rapid ajutata apoi scor fluviu,am vazut Petrolul macelarie si scor fluviu,am vazut CFR penalty discutabil contra unei echipe foarte slabe.De ce doar candidatele la titlu au penaltyuri jenante!

...vreti in Europa sa batem cu 11 m de figuratie din Liga 1?


Iuliu Mureșan: "Am jucat slab, dar atacanții noștri și-au confirmat valoarea":cry::cry:

Hai ma ca steluta ta nu de Petrolul se incurca in campionat.
Cat despre muresan, e tipic, cand castiga cu arbitrii spune ca jucatorii lui au valoare, ca restul lumii e doar invidioasa pe echipa maghiara, cand pierde sau face egal ma inebuneste toata sapt la tv...:no:

iulian_1976
22nd October 2011, 21:21
...te referi la Steaua din 1986 ?! :rolleyes:

...steluta nu este a mea si ei ar putea castiga doar in stil "Petrolul" 2 eliminati si 2 penaltyuri,asta este reteta spre cupele europene. :)

Bell
22nd October 2011, 21:48
ce de-a cretini frustrati pe threadul asta... mars de-aci *****ilor si faceti ce stiti mai bine... adica o laba trista... multi si prosti - muistii uistii pulii si inca un idiot d'an Ploiesti

Am castigat in stil de echipa mare... joc prost dar eficient in final... alta data va fi mai bine!

HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BBB
22nd October 2011, 21:59
Mars mă ***** in canal de unde ai iesit :))

Shinnok
22nd October 2011, 22:08
jesus....

Razvan T.
22nd October 2011, 22:08
avem specia de sobolan canadian prezenta printre noi ... nu-l suparati ca face spume :D

Ess
22nd October 2011, 22:10
avem specia de sobolan canadian prezenta printre noi ... nu-l suparati ca face spume :D

aveti si voi specia de gibon mai sus, da'-i distractiv pustiul.
il chemam cu noi la bere? :cry:

Razvan T.
22nd October 2011, 22:12
vrei sa vezi cat de dulce ii lamaia? :D

Ess
22nd October 2011, 22:14
vrei sa vezi cat de dulce ii lamaia? :D

mai bine nu!
cofetariile se inchid la 8:D
btw: ne vedem maine seara?

scuze de offtopic.

Lordul
22nd October 2011, 22:16
Ceahlaul a pus destule probleme Cfr-ului....

Shinnok
22nd October 2011, 22:18
Ceahlaul a pus destule probleme Cfr-ului....

asta e, daca nu sunt si ei smecheri ca voi, sa-i bata cu 5-0...

Razvan T.
22nd October 2011, 22:19
ba sunteti off-topic! :ciocan:
vorbiti despre bricheta :D

Shinnok
22nd October 2011, 22:20
:o:

Razvan T.
22nd October 2011, 22:21
:o:

hou ma ca n-am zis Maccabi Haifa :))

Shinnok
22nd October 2011, 22:23
bricheta, bricheta, bricheta e tare
si vreau s-o simti in continua miscare
bricheta, bricheta, bricheta te-a zapacit
arunc-o-n teren si scorul s-a ticnit! :D

silver_dream
22nd October 2011, 22:24
Ciudata transformare a Ceahlaului... a luat 5 acasa acu cateva zile si azi a pierdut fff greu la Cluj cu CFR!!!:D

Au zis si Muresan si Jorge Costa ca asta a fost cel mai slab meci al CFR-ului din actuala stagiune:P

Razvan T.
22nd October 2011, 22:37
:cya: :))

amrevenitptozi
22nd October 2011, 22:41
la revedere bella :))

Shinnok
22nd October 2011, 22:42
si nici macar n-am apucat sa citesc ce-a scris :confused:
rusinica, bai! :D
LE: vazut! :D

Tyler Durden
22nd October 2011, 22:42
hRR2OOvn3Ew

FcP
23rd October 2011, 04:09
la revedere bella :))

Rade ciob de oala sparta

ask
23rd October 2011, 07:47
daca sunteti mai multi de 1500 astazi pe stadion io-mi sterg contul :))

No, de ce nu te ții de cuvânt?:D Și de unde pana mea ai scos 11.000 la meciul vostru cu Brașovul?:confused: Și de-ați fi fost atâția tot e zero față de cât v-ați lăud c-o să fiți la fiecare meci!:D

No, i-am rupt. M-am enervat la meciul ăsta cât pentru zece meciuri!:( Noroc că cei doi atacanți au avut sclipiri, că-n rest.....
Altfel e totul ok în Gruia!:D

amrevenitptozi
23rd October 2011, 10:54
No, de ce nu te ții de cuvânt?:D Și de unde pana mea ai scos 11.000 la meciul vostru cu Brașovul?:confused: Și de-ați fi fost atâția tot e zero față de cât v-ați lăud c-o să fiți la fiecare meci!:D

No, i-am rupt. M-am enervat la meciul ăsta cât pentru zece meciuri!:( Noroc că cei doi atacanți au avut sclipiri, că-n rest.....
Altfel e totul ok în Gruia!:D

ati fost 1000 de persoane...la ce va mai trebuie stadion? :))) incapteti intr-o cutie de carton :)))

cip
23rd October 2011, 11:04
eu de cand va tot spun ca va fac bonomii ****san si arpimwuie pe fata,pe astia doar DNA ii mai opreste si spre deosebire de fratii blatisti de la Hosielul,astia mai au si ceva lot...

Uncle Ben
23rd October 2011, 13:29
Ciudata transformare a Ceahlaului... a luat 5 acasa acu cateva zile si azi a pierdut fff greu la Cluj cu CFR!!!:D


Argintarule, pai nu stii sa citesti, taicule?
Ceahlaul are doua victorii, ambele in deplasare! Bah, a dracului matematica e si fotbalul asta... Dar ai dreptate, daca e de demonstrat ceva in legatura cu etapa precedenta, e dubios rau de tot ca nemtenii n-au mai luat 5... Pana si Stelei ii e perfect la indemana asta! :happy

silver_dream
23rd October 2011, 13:45
Uncle Ben , stiu sa citesc , nu trebuie sa ma jignesti.Am pus acolo emoticonul care atesta faptul ca am persiflat rezultatele contradictorii ale Ceahlaului.

Eu stiu ce te macina, faptul ca Dinamo -Ceahlaul a fost si ramane un "clasic" al fotbalului romanesc dar asta nu e vina mea:)

Uncle Ben
23rd October 2011, 14:48
Uncle Ben , stiu sa citesc , nu trebuie sa ma jignesti.Am pus acolo emoticonul care atesta faptul ca am persiflat rezultatele contradictorii ale Ceahlaului.

Eu stiu ce te macina, faptul ca Dinamo -Ceahlaul a fost si ramane un "clasic" al fotbalului romanesc dar asta nu e vina mea:)
Ce e contradictoriu in a face, constant, meciuri reusite in deplasare si foarte slabe acasa?! :headbang:

Man, te jignesti singur cu astfel de aprecieri... Au sarit o gramada de natafleti sa se bucure la infrangerea de ieri a nemtenilor (declarand si ca-i doresc retrogradati pe "blatisti"), dar vizavi de medieseni sau petrolisti reactia lor nu e similara; pai ori nu putem sa batem decat prin meciuri trucate (si atunci ii afurisim pe toti blatistii, nu asa-i normal?!), ori i-am batut pe bune, pe toti, si ne vedem dracului de semanaturile de toamna, fara sa mai blestemam?! :rolleyes:

doraly
23rd October 2011, 14:50
Furaciune, "made in cfr".Rusine!

silver_dream
23rd October 2011, 17:55
Ce e contradictoriu in a face, constant, meciuri reusite in deplasare si foarte slabe acasa?! :headbang:



Cuvantul constant nu-si are rostul in afirmatia de mai sus.E contradictoriu , da , sa bati Vasluiul si Petrolul si sa faci egal cu Chiajna si Sportul. Ca doar nu are Pinalti 2 echipe, cu una joaca afara si cu alta acasa.Ceahlaul a avut rezultate demne de o echipa mediocra indiferent unde a evoluat din care se deosebeste cu pregnanta acest 0-5 cu Dinamo, vechiul si statornicul prieten.:DAsta nu inseamna ca trebuie sa te superi si jignesti ,aceasta "infruntare" reprezinta un episod din istoria nescrisa a acestui campionat bolnav, pe care microbistii o povestesc in parcuri, la o bere, indiferent cat sunt sau nu de natafleti.

ask
24th October 2011, 11:42
"Cie supăreatzi e unii pe aicilia!" :happy


Să nu uit: Hai CFR Cluj!

ask
24th October 2011, 11:47
eu de cand va tot spun ca va fac bonomii ****san si arpimwuie pe fata,pe astia doar DNA ii mai opreste si spre deosebire de fratii blatisti de la Hosielul,astia mai au si ceva lot...

Da' mă Cipsule, ia spune-ne tu mai bine despre trioul de vis care vă conduce, cum pleacă ei din două în două luni dacă nu primesc bani publici, cum nu plătesc datoriile, cum încearcă să fenteze tot și mai ales cum e vremea prin B.:D

cip
24th October 2011, 11:53
Da' mă Cipsule, ia spune-ne tu mai bine despre trioul de vis care vă conduce, cum pleacă ei din două în două luni dacă nu primesc bani publici, cum nu plătesc datoriile, cum încearcă să fenteze tot și mai ales cum e vremea prin B.:D
pai,m-ai vazut tu pe mine ridicandu-i osanale lui jabba? :)

ask
24th October 2011, 12:00
Da, te-am văzut.:D Mai ales dincolo!:D
No, apoi știi vorba aia: hoții strigă hoții! Așa că stau liniștit și ascult cum cei cu drumuri pe la DNA, TAS, Parchete, Judecătorii urlă că-s curați.:D

cip
24th October 2011, 12:03
Da, te-am văzut.:D Mai ales dincolo!:D
No, apoi știi vorba aia: hoții strigă hoții! Așa că stau liniștit și ascult cum cei cu drumuri pe la DNA, TAS, Parchete, Judecătorii urlă că-s curați.:D
ce hoti bre,ca pe noi ne-a bagat cooperativa in B...daca eram hoti,amu jucam in CL :))

ask
24th October 2011, 12:09
Daaaaaa, cooperativa nu v-a lăsta să plătiți la Benfica banii, tot ea a făcut divizarea, ea n-a vrut să vă lase să plătiți la stat datoriile restante.....:D Hai mă, lasă glumele.:D

Uncle Ben
24th October 2011, 12:22
Cuvantul constant nu-si are rostul in afirmatia de mai sus.E contradictoriu , da , sa bati Vasluiul si Petrolul si sa faci egal cu Chiajna si Sportul. Ca doar nu are Pinalti 2 echipe, cu una joaca afara si cu alta acasa.Ceahlaul a avut rezultate demne de o echipa mediocra indiferent unde a evoluat din care se deosebeste cu pregnanta acest 0-5 cu Dinamo, vechiul si statornicul prieten.:DAsta nu inseamna ca trebuie sa te superi si jignesti ,aceasta "infruntare" reprezinta un episod din istoria nescrisa a acestui campionat bolnav, pe care microbistii o povestesc in parcuri, la o bere, indiferent cat sunt sau nu de natafleti.
Mai Silver, nu te intreb ce varsta ai... Probabil as ramane cu teama ca parintii tai m-ar putea contacta spunandu-mi sa te las in pace, ca ai lectii de facut!
Cum sa te fac sa intelegi ca meciurile jucate acasa difera mult de cele din deplasare, in sensul ca o echipa ca Dinamo (sa zicem!) are sarcina de a desface aparari supraaglomerate, adica e obligata sa joace pe spatii mici? Ai vazut cum s-a aparat Brasovul, aseara, pe doua linii de cate 5 jucatori? Crede-ma pe cuvant ca (si aici o sa fac apel la imaginatia ta, ca meciuri de fotbal nu cred ca ai apucat sa vezi, inca!) in deplasare nu e la fel, ca gazda aia, cat e ea de "subtire", tot trage nadejde sa valorifice avantajul terenului propriu si sa dea satisfactie suporterilor care o imping de la spate pe aripile entuziasmului!

Poate ca nu am ales exemplul cel mai bun (nimeni nu stie mai bine decat tine ca Dinamo face numai blaturi!), dar despre meciul FC Barcelona - FC Sevilla 0-0, ai aflat? Roaga un adult sa-ti spuna cam de cate spatii au beneficiat catalanii si cum se complica meciul chiar si pentru o echipa de superclasa atunci cand are in fata un 11 care stie sa se apere si mai beneficiaza si de un portar in zi de gratie! Dupa care, fireste, poti sa te intorci aici ca sa te miri in continuatre de ce numai Dinamo nu are constanta in obtinerea unor victorii facile!

P.S.: Pentru dureri de cap cred ca te pot ajuta cu niste sfaturi, dar capacitate cognitiva nu am cum sa-ti ofer! Nu-mi ramane decat sa sper ca lipsa acesteia din urma sa nu fie dureroasa... Bafta! :(

O.T.: Victorie meritata pentru Paszkanyi si Muresan! Visinii lui Costa s-au copt si au inceput sa se scuture si sa cada pe teren inclusiv in suprafata de pedeapsa adversa!

ask
24th October 2011, 12:29
Altu ce deține adevărul absolut! Adevărul e că Dinamo are voie să-i bată pe moldoveni cu 5-0 în deplasare dar CFR n-are voie să-i bată cu 2-1 acasă!:D Ben, penalty-ul a fost clar, e drept că nu la fel de clar ca cel a lui Moți cu mâna amu vreo câțiva ani, dar ăla a fost atât de evident că nici nu s-a dat! Așadar, urmărind atent ce fac alte echipe noi găsim întotdeauna soluția bună!:D
În rest cum am mai spus, după meci, am jucat slab, neinspirat, noroc că Welton și Sougou nu-s la fel de amărâți precum M Niculae și Alexe (de Danciu nu mă iau, că nu merită, Danciu n-a păcălit fotbalul) și pot rezolva ei câte un meci-două, douăzeci!:D

Uncle Ben
24th October 2011, 12:48
Altu ce deține adevărul absolut! Adevărul e că Dinamo are voie să-i bată pe moldoveni cu 5-0 în deplasare dar CFR n-are voie să-i bată cu 2-1 acasă!:D Ben, penalty-ul a fost clar, e drept că nu la fel de clar ca cel a lui Moți cu mâna amu vreo câțiva ani, dar ăla a fost atât de evident că nici nu s-a dat! Așadar, urmărind atent ce fac alte echipe noi găsim întotdeauna soluția bună!:D
În rest cum am mai spus, după meci, am jucat slab, neinspirat, noroc că Welton și Sougou nu-s la fel de amărâți precum M Niculae și Alexe (de Danciu nu mă iau, că nu merită, Danciu n-a păcălit fotbalul) și pot rezolva ei câte un meci-două, douăzeci!:D
Hai sa nu mai traim din amintiri, ca Darkslowstar! De faza cu Moti iti place tie sa-ti amintesti, dar pentru ca vorbele tale sa capete greutate cred ca trebuie sa spui ceva si de faze cand la noi in aparare jucau Ion Marin si Cornel Dinu! Daca nu stii niciuna poti sa-l intrebi pe Dark dupa care sa faceti Judecata de Apoi si sa trimiteti titlul pe adresa clubului lui Arpad! Ar scuti ceilalti o gramada de bani, de ce sa se mai deplaseze de pomana, de colo-colo?
Gasiti voi o solutie sa stabiliti si retrogradatele, tot pe baza de antecedente, daca tot ati brevetat gaselnita ca fotbalul romanesc trebuie sa fie un fel de Justitie Divina! Am incredere! :ok:

P.S.: Bre, dar daca tot te-ai apucat sa imparti dreptatea, n-ar trebui sa ne vina si noua randul sa tragem foloase dupa ce ne-a scos-o arbitrul ala spaniol din poarta in derbyul pentru titlu, de la Urziceni? Zici ca numai Cadu "joga bonito", Moti e bagabont si mai are multe tigari de fumat pana sa se reabiliteze? :o:

Calandrinon
24th October 2011, 13:06
nu e peste ca stavridu`/ si echipa ca CFR-ul

silver_dream
24th October 2011, 17:21
Mai Silver, nu te intreb ce varsta ai... Probabil as ramane cu teama ca parintii tai m-ar putea contacta spunandu-mi sa te las in pace, ca ai lectii de facut!
Cum sa te fac sa intelegi ca meciurile jucate acasa difera mult de cele din deplasare, in sensul ca o echipa ca Dinamo (sa zicem!) are sarcina de a desface aparari supraaglomerate, adica e obligata sa joace pe spatii mici? Ai vazut cum s-a aparat Brasovul, aseara, pe doua linii de cate 5 jucatori? Crede-ma pe cuvant ca (si aici o sa fac apel la imaginatia ta, ca meciuri de fotbal nu cred ca ai apucat sa vezi, inca!) in deplasare nu e la fel, ca gazda aia, cat e ea de "subtire", tot trage nadejde sa valorifice avantajul terenului propriu si sa dea satisfactie suporterilor care o imping de la spate pe aripile entuziasmului!

Poate ca nu am ales exemplul cel mai bun (nimeni nu stie mai bine decat tine ca Dinamo face numai blaturi!), dar despre meciul FC Barcelona - FC Sevilla 0-0, ai aflat? Roaga un adult sa-ti spuna cam de cate spatii au beneficiat catalanii si cum se complica meciul chiar si pentru o echipa de superclasa atunci cand are in fata un 11 care stie sa se apere si mai beneficiaza si de un portar in zi de gratie! Dupa care, fireste, poti sa te intorci aici ca sa te miri in continuatre de ce numai Dinamo nu are constanta in obtinerea unor victorii facile!

P.S.: Pentru dureri de cap cred ca te pot ajuta cu niste sfaturi, dar capacitate cognitiva nu am cum sa-ti ofer! Nu-mi ramane decat sa sper ca lipsa acesteia din urma sa nu fie dureroasa... Bafta! :(

O.T.: Victorie meritata pentru Paszkanyi si Muresan! Visinii lui Costa s-au copt si au inceput sa se scuture si sa cada pe teren inclusiv in suprafata de pedeapsa adversa!

Nenea unchiule, dintre toate echipele bunicele zice-se , CFR, Rapid, Vaslui, Steaua, U Cluj, care abordeaza diferit meciurile de acasa fata de alea in deplasare nush cum se face ca numai Dinamo bate la 5 goluri diferenta:thinkso:
Repet , nu eu spun ca Dinamo face numai blaturi, vorbeste lumea aka microbistul de rand ... si nici macar nu e asa , s-a vazut aseara :D
In alta ordine de idei, nu mai face te rog comparatie cu Barcelona fiindca intentia mea e sa purtam o discutie serioasa :D
Bafta si matale!:)

Uncle Ben
24th October 2011, 19:39
Nenea unchiule, dintre toate echipele bunicele zice-se , CFR, Rapid, Vaslui, Steaua, U Cluj, care abordeaza diferit meciurile de acasa fata de alea in deplasare nush cum se face ca numai Dinamo bate la 5 goluri diferenta:thinkso:
Repet , nu eu spun ca Dinamo face numai blaturi, vorbeste lumea aka microbistul de rand ... si nici macar nu e asa , s-a vazut aseara :D
In alta ordine de idei, nu mai face te rog comparatie cu Barcelona fiindca intentia mea e sa purtam o discutie serioasa :D
Bafta si matale!:)
Asta te framanta pe tine, dragul unchiului, ca nu gaseai logica?
Mda, aici m-ai prins, ca in toate celelalte campionate echipele din fruntea clasamentului sunt grupate cate 2 sau 3, care bat fix cu aceleasi scoruri...
Scuza-ma, dar uneori chiar abuzezi de bunavointa si de timpul liber al omului! Am avut impresia ca esti dintre cei care pot sa emita pareri OK, sau sa-si insuseasca unele corecte, dar se vede treaba ca m-am inselat...

O.T.: Victorie muncita (si probabil scumpa!) a ceferistilor! Daca si fundasii nemteni ar fi fost la fel de amabili ca brigada de arbitri, meciul ar fi fost scutit de doza de dramatism indusa de evolutia scorului!

Tim
24th October 2011, 19:44
Cati romani sunt acum in lotul echipei lui Arpi?

De ce a facut aceasta echipa in Romania? De ce nu a ales Ungaria? Daca tot sunt 22 de portughezi, de ce nu se masoara cu Porto sau Benfica?


Crede ca mai merge odata?Ultima data? dupa care dispare si asta?


De ce nu ii aresteaza nimeni pe acesti profitori?

krokobaursolzos
24th October 2011, 19:58
Ce e contradictoriu in a face, constant, meciuri reusite in deplasare si foarte slabe acasa?! :headbang:

...

Exact ceea ce ai spus ... e o contradictie evidenta ;)

Uncle Ben
25th October 2011, 09:08
Exact ceea ce ai spus ... e o contradictie evidenta ;)
Tii tu neaparat sa fii inclus la categoria "priceputi"? E OK daca te declar "admis" pe locurile cu taxa, ca m-am saturat sa explic pe daiboj chestii elementare ce tin de tactica si organizarea jocului de fotbal?!
Am inteles ca esti "toba" de fotbal vazut la tv, dar e posibil ca diagonala televizorului tau sa fie prea mica din moment ce n-ai putut sa-ti dai seama ca exista o abordare diferita a meciurilor in functie de locul de disputare (acasa/deplasare). De-a lungul timpului au existat multe echipe asa-zise "de contraatac" care, ghici ce? in jocurile disputate acasa nu aveau cum sa-si puna in valoare acest atu! Din ce cauza, te las pe tine sa-ti imaginezi (poate iarba mai inalta, poate vantul potrivnic care sufla numai dinspre NV)...
Mie, Ceahlaul mi se pare o astfel de echipa, dar tu, ca specialist, poti oricand sa ma contrazici, ca unii de aia si sunt nascuti: sa contrazica!

O.T.: Victoria clujenilor mi se pare din ce in ce mai meritata! Cine baga bani in fotbal trebuie sa culeaga si roadele, nu-i asa?

silviuLung
25th October 2011, 13:27
Nu pot sa zic ca am fost surprins de rezultat!

sicaPetre
26th October 2011, 15:32
pai era cam normal pana la urma; mai e vorba si de valoarea jucatorilor pana la urma si cati bani sunt la cluburi!

radukRPD
26th October 2011, 23:11
eh nu mai are nici clujul valoarea care o avea cand a laut campionatul!