PDA

View Full Version : Etapa 11: Pandurii - U Cluj 1-0



delaparis
16th October 2011, 23:30
Vineri, 21 octombrie
Pandurii - U Cluj, ora 21.30, Digi TV

Shinnok
16th October 2011, 23:34
egal

delaoltenia
17th October 2011, 10:22
1 solist

corello
17th October 2011, 10:35
Decat 2 :rolleyes:

BBB
17th October 2011, 10:52
Bat Pandurii, cat bulan sa mai aiba badea? suntem pe 3 dar jucam mai slab ca sportul

ask
17th October 2011, 11:54
BBB are dreptate.... Deci decât UNU!:D

boshcUtza
17th October 2011, 12:46
x2

Razvan T.
17th October 2011, 13:12
un egal ii numa bun aici la cum jucam

Ferko
17th October 2011, 15:56
O fi cam bai la acest meci. Pentru cine ? Vom vedea.

Farmecul Vietii
17th October 2011, 16:51
Badea a antrenat Pandurii, ii stie foarte bine, insa jocul lui U nu e datator de sperante.1x aici, meci spectaculos

TaciAcolo
18th October 2011, 19:34
ce ora de kkt.. Pandurii daca joaca la nivelu`de ieri nu are nicio sansa ! dar cred ca Grig a intrat in ei tare... si vineri o sa vedme o alta fata si cu Chiriches titular avem sanse mari de victorie

amrevenitptozi
18th October 2011, 19:45
batem fara probleme. am jucat foarte bine cu echipele care ies la atac, victoriile cu rapid sau medias sunt concludente. iar pandurii e una din ele.

TaciAcolo
18th October 2011, 19:57
ieri nu prea am iesit pe atac deci sa nu fie un -1-0 chinuit:D

Leo
18th October 2011, 23:33
Egal.

corello
19th October 2011, 09:23
ce ora de kkt.. Pandurii daca joaca la nivelu`de ieri nu are nicio sansa ! dar cred ca Grig a intrat in ei tare... si vineri o sa vedme o alta fata si cu Chiriches titular avem sanse mari de victorie

Conform Poposport, Chiriches e accidentat.

TaciAcolo
19th October 2011, 18:17
lasa prosport.. chiriches o sa joace:ok:

amrevenitptozi
19th October 2011, 20:37
daca nu joaca chiriches batem 3-0, daca joaca, 3-1 gol chiriches :) ...banuiesc ca e atacant

TaciAcolo
19th October 2011, 20:41
evident chiar golgheter

BBB
19th October 2011, 21:07
evident chiar golgheter

cel mai bun fundas central :yes:

*Coco*
20th October 2011, 11:54
Fara Niculescu , 3 puncte raman la Tg jiu

BBB
20th October 2011, 12:50
Fara Niculescu , 3 puncte raman la Tg jiu

:)) Cu el sau fara el, tot una-i. Supraapreciat, mult prea supraapreciat

Lordul
20th October 2011, 12:56
meci egal 1-1 sau 2-2

doua echipe care joaca frumos

*Coco*
20th October 2011, 14:16
:)) Cu el sau fara el, tot una-i. Supraapreciat, mult prea supraapreciat

Nu e adevarat, e periculos la loviturile libere:yes:

amrevenitptozi
20th October 2011, 17:38
:)) Cu el sau fara el, tot una-i. Supraapreciat, mult prea supraapreciat

cand avem lovitura libera si e Niculescu in teren e ca si un penalty in rest nu rupe gura targului...are o varsta. dar cu executiile incredibile din aceste faze ne-a salvat multe meciuri. nu mai vorbi prostii

sicaPetre
21st October 2011, 15:56
eu zic ca nu prea o sa aiba u cluj meciu asta. eu zic 2 curat

*Coco*
21st October 2011, 17:26
Eu zic sa vorbesti in plm romaneste sa intelegem si noi ce vrei sa spui;)

BBB
21st October 2011, 19:29
Eu zic sa vorbesti in plm romaneste sa intelegem si noi ce vrei sa spui;)

nu ai inteles ca nu prea o sa aiba u cluj meciul asta 2 curat? :))

*Coco*
21st October 2011, 20:18
Daca spunea si el "Eu zic ca nu prea o sa aiba probleme U Cluj meciul asta.eu zic 2 curat". Intelegeam,dar la cum a spus el ...

Razvan T.
21st October 2011, 21:42
din pacate aceleasi probleme in aparare

Hingherul
21st October 2011, 22:42
hey hey, pandurii :D

Razvan T.
21st October 2011, 22:44
bate 5-ul :D

Hingherul
21st October 2011, 22:47
http://i.imgur.com/Oif41.gif

Lordul
21st October 2011, 22:49
Vranjes :D

BBB
21st October 2011, 22:53
Cum ziceam. Hahaha, vin meciuri cu dinamo, Vaslui, cfr. Durere o sa fie hahahaha

Lordul
21st October 2011, 23:07
Pandurii neasteptat de sus...ajung pe 2 in campionat....

Razvan T.
21st October 2011, 23:11
de Bazzi am scapat

Bell
21st October 2011, 23:13
asta nu ar fi un rezultat tumna rau... hihihihi

Hingherul
21st October 2011, 23:14
hey hey pandurii, hai cu 2-0 si doi eliminati :D

dar din ce am vazut nu prea a fost penalty

Razvan T.
21st October 2011, 23:16
Un meci facut praf de idiotu asta de arbitru, pe langa faptul ca n-am jucat nimic.

Hingherul
21st October 2011, 23:17
ati ramas fara fainosag? :D

Bell
21st October 2011, 23:18
aproape ca otelu cu mu :))) pacat ca a ratata bou' ala

Razvan T.
21st October 2011, 23:20
gol anulat, penalty inventat, eliminare gratuita ... bine era de se arunca de la etaj

BBB
21st October 2011, 23:23
aproape ca otelu cu mu :))) pacat ca a ratata bou' ala

Faina semnătura doar ca sa completez: CFR stai in vârful pulii mele

Bell
21st October 2011, 23:25
Faima semnătura doar ca sa completa: CFR stai in vârful pulii mele

ma... cum sa iti spun... daca maine batem, o sa stam in varful pulii... voi fiind capu'...

m8k
21st October 2011, 23:28
gol anulat, penalty inventat, eliminare gratuita ... bine era de se arunca de la etaj

Lumea iar nu e in stare sa judece singur, o iau ca oile dupa un comentator cretin!
Portarul a fost in careul de 6 metri, orice contact acolo asupra lui e fault! E clar!
Penaltyul al doilea chiar nu mai conteaza, oricum walter va asigura si acum cele 6 puncte cu fratiorii mai mari, mai are datorii de la borcea&co!
Atat puteti, asteptati pina va face si echipa consiliul judetean sau primaria din banii ceferistilor!:drak:

P.S. Ce repede uitati de penaltyul neacordat Brasovenilor etapa trecuta!...de furtisagul acela!:rosu:

BBB
21st October 2011, 23:40
Si de fapt despre ce vorbim? Era evident ca pierdem. Noroc cu canadianu ca a lăsat spalatul de wcuri si a venit pe forum. Plictisitor subiect oricum

iulian_1976
21st October 2011, 23:48
...ce ar fi Pandurii o noua campioana ?! :)

*Coco*
21st October 2011, 23:49
1.3 Puncte castigate pe merit de Pandurii
2.U Cluj echipa slaba cu o aparare foarte slaba
3.Suporterii celor de la U niste tarani, care in loc sa isi vada de treaba lor au inceput sa strige :" Craiova .... Craiova" cand acei suporteri au afisat acele bannere pentru Craiova

dobrin83
21st October 2011, 23:54
Da, cam deplasata scandarea tinand cont CA Craiova nu mai exista...despre morti numai de bine

TaciAcolo
21st October 2011, 23:56
trebuia lejer sa batem... dar in ultimu timp cred ca a intervenit si presiunea pe jucatori.. toti se asteapta sa bata ...grig trb sa lucreze la nivel mental cu ei la ce echipa avem sezonu asta nu avem voie sa nu terminam in primele 5

Razvan T.
22nd October 2011, 00:07
Lumea iar nu e in stare sa judece singur, o iau ca oile dupa un comentator cretin!
Portarul a fost in careul de 6 metri, orice contact acolo asupra lui e fault! E clar!

Poate asa ati luat voi campionate, dar regula aia ii scoasa de mult din arbitaj.



P.S. Ce repede uitati de penaltyul neacordat Brasovenilor etapa trecuta!...de furtisagul acela!:rosu:

si de cele 2 neacorde in meciul cu Tg. Mures (-2 puncte) sau golul perfect valabil anulat cu aia de la chiajna (- 2 puncte)

Razvan T.
22nd October 2011, 00:08
1.3 Puncte castigate pe merit de Pandurii
2.U Cluj echipa slaba cu o aparare foarte slaba
3.Suporterii celor de la U niste tarani, care in loc sa isi vada de treaba lor au inceput sa strige :" Craiova .... Craiova" cand acei suporteri au afisat acele bannere pentru Craiova

dar de taranii ce cantau rfc, rfc ce zici? :rolleyes:

Hingherul
22nd October 2011, 00:11
dar de taranii ce cantau rfc, rfc ce zici? :rolleyes:

niste tarani! la fel ca aia care scandau omanid, omanid la meciul Steaua - U Cluj :D

TaciAcolo
22nd October 2011, 00:13
dar de taranii ce cantau rfc, rfc ce zici? :rolleyes:

prima data galeria lui u a inceput .. cu **** la olteni..... cum mule la ardeleni nu suna bine au inceput cu cfr:drak: :))

Razvan T.
22nd October 2011, 00:13
un **** auaets o sa urmeze hingherule :D

Hingherul
22nd October 2011, 00:15
un **** auaets o sa urmeze hingherule :D

sa fie de capul echipei mama a Uistilor :D

Razvan T.
22nd October 2011, 00:15
prima data galeria lui u a inceput .. cu **** la olteni..... cum mule la ardeleni nu suna bine au inceput cu cfr:drak: :))

noroc cu noi ca-si mai aduce lumea aminte de rfc :D

Razvan T.
22nd October 2011, 00:17
sa fie de capul echipei mama a Uistilor :D

voi numa primiti bre ... asa am auzit de prin Israel :D

Hingherul
22nd October 2011, 00:18
daca n-am dat si noi 50 sa fie bine... ne-am luat 5 :D

BBB
22nd October 2011, 00:20
prima data galeria lui u a inceput .. cu **** la olteni..... cum mule la ardeleni nu suna bine au inceput cu cfr:drak: :))

Trebuia sa strigati: pentru voi cu mult drag/ **** cu fainosag :))

Razvan T.
22nd October 2011, 00:27
daca n-am dat si noi 50 sa fie bine... ne-am luat 5 :D

povesti pescaresti :D

corello
22nd October 2011, 10:03
Meci de *****-jocul echipei noastre...de *****-rezultat de *****-arbitraj de *****
Coltescu...oare de ce nu a avut ambitie in acel moment al vietii?!?!

TaciAcolo
22nd October 2011, 11:30
ce draq o dati cu coltescu ieri u nu a contat in joc nicio ocazie creata de jocul vostru.. doar aia pe pasa gresita a fundasului nostru

Razvan T.
22nd October 2011, 11:42
meciul se joaca pe goluri nu pe cat de frumos o jucat cealalta echipa ;)
noi nu putem conta pe achim in meciul cu dinamo din cauza lui coltescu si ne-a fost scoasa mingea din poarta

TaciAcolo
22nd October 2011, 11:46
cateodata fotbalul rasplateste echipa care chiar joaca:ok: asa ca mai incercati si voi sa jucati ceva

Razvan T.
22nd October 2011, 11:52
sper sa fie rasplatit si coltescu ... cu o funie ;)

amrevenitptozi
22nd October 2011, 12:25
ne-a furat ca-n codru. mi-ar fi jena sa ma bucur dupa o asemenea victorie "muncita"

Bobi Cearton
22nd October 2011, 12:30
Da, cam deplasata scandarea tinand cont CA Craiova nu mai exista...despre morti numai de bine

Ce bou:))

*Coco*
22nd October 2011, 12:35
ne-a furat ca-n codru. mi-ar fi jena sa ma bucur dupa o asemenea victorie "muncita"

Unde ati fost furati ca-n codru ? Ambele lovituri de la 11 metri dictate corect fara nici un dubiu, ambele cartonase:rosu: dictate corect 100% atat timp cat cei 2 jucatori aveau cartonas galben, iar Bazzi a cautat :rosu: demult.
Cat despre golul anulat voua nu pot sa ma pronunt atat timp cat nu am vazut faza bine si nici reluare, dar tinand cont ca portarul era in suprafata de 6 metri tin sa dau dreptate arbitrului

corello
22nd October 2011, 14:32
:happy

Razvan T.
22nd October 2011, 15:14
:))

ichigo
22nd October 2011, 15:47
da ce liniste e in presa sportiva dupa prestatia lui coltescu. sa fie oare ca craciunecu e in fruntea CCA-ului ? care ca de obicei, iese din nou in evidenta. in priul rand, in prima repriza nu a dat penalty pentru pandurii la faultul comis de pele. primul penalty a fost acordat corect. nu am inteles de ce a anulat golul lui u cluj, fiindca nu s-a vazut ca mingote ar fi fost jenat. eliminarea lui bazzi corecta, si nu cred ca a fost al doilea galben ci rosu direct. plus al doilea penalty acordat total gratuit si eliminare gratuita. cand era normal galben pentru simulare si lovitura libera pentru clujeni. deci, din sase faze importante luate de coltescu, patru au fost gresite. sunt curios cate luni va sta pe tusa, daca chivulete jr e suspendat 6 luni. sau craciunescu isi va proteja favoritii ?

Farmecul Vietii
22nd October 2011, 15:58
asta cu fault in careul mic la orice atingere a portarului e scoasa de mult timp, portarul nu mai e protejat! N-a fost nimic acolo, cel putin la TV nu s-a vazut nici un contact, trebuia acordat gol!

amrevenitptozi
22nd October 2011, 16:13
Unde ati fost furati ca-n codru ? Ambele lovituri de la 11 metri dictate corect fara nici un dubiu, ambele cartonase:rosu: dictate corect 100% atat timp cat cei 2 jucatori aveau cartonas galben, iar Bazzi a cautat :rosu: demult.
Cat despre golul anulat voua nu pot sa ma pronunt atat timp cat nu am vazut faza bine si nici reluare, dar tinand cont ca portarul era in suprafata de 6 metri tin sa dau dreptate arbitrului

tinere, uita-te la reluari, nici unul nu a fost penalty, ultimul care la dat e de cascadorii rasului, nici nu la atins si ala plonjeaza ca-n bazin....acolo trebuia rosu pentru prazar, pentru superba simulare... rosu la bazi pe degeaba...doar s-a facut ca-l loveste si ***** aia de la pandurii era pe jos, gol valabil anulat aiurea...ce sa-ti mai povestesc...asa se intampla cand jucam cu prazarii si avem arbitru prazar

TaciAcolo
22nd October 2011, 16:17
exagerezi .... golul lui u a fost valabil!
in prima repriza trebuia penlaty la vranjes
la lemenaru a fost corect acordat penalty-ul!
stromajer simulare
bazzi eliminat corect daca nu stiai si gestu se pedepseste si a dat rosu direct
greseli grave de ambele parti!

dar Pandurii a jucat fotbal nu ca voi!

ichigo
22nd October 2011, 16:21
da stiti ce mi se pare ciudat e faptul ca cei de la gsp tac ca porcul in cucuruz, cand e vorba de arbitrajul lui coltescu. mai ales ca acuma e nelu presedintele arbitrilor si se fac ca ploua. apropo, daca era avram presedinte la CCA iar veneau cu scenarii cum ca u cluj a fost ciopartita, fiindca va juca cu dinamo etapa viitoare.

Bobi Cearton
22nd October 2011, 16:21
Daca nu va intelegeti mergeti la Comisia de Etica, va impaca Dan Bitman.:D

Lordul
22nd October 2011, 16:32
Pandurii cred ca a fost echipa mai buna...

am vazut faza cu golul anulat al clujenilor......si cred ca se da credit portarului...atat portarul cat si fotbalistul clujean au sarit dupa minge....

*Coco*
22nd October 2011, 16:40
tinere, uita-te la reluari, nici unul nu a fost penalty, ultimul care la dat e de cascadorii rasului, nici nu la atins si ala plonjeaza ca-n bazin....acolo trebuia rosu pentru prazar, pentru superba simulare... rosu la bazi pe degeaba...doar s-a facut ca-l loveste si ***** aia de la pandurii era pe jos, gol valabil anulat aiurea...ce sa-ti mai povestesc...asa se intampla cand jucam cu prazarii si avem arbitru prazar

Am spus si repet , nu am vazut nici o reluare.
Nici la penalty, nici la eliminari, nici la golul vostru.

Dar ce plm mai conteaza atat timp cat voi 30 min pana la acea gafa a lui Vlad nu ati iesit din propria jumatate

Bell
22nd October 2011, 19:08
Si de fapt despre ce vorbim? Era evident ca pierdem. Noroc cu canadianu ca a lăsat spalatul de wcuri si a venit pe forum. Plictisitor subiect oricum

:))) exact ma... dar ti-ai dori sa speli si tu niste wc-uri pe aici... nu zi nu ca nu te cred... dar sigur n-ai tu atata scoala ca sa te primeasca asita pe aici ... tu esti bun ca inginer prin Spania, Italia la capsuni si portocale...

Deci suntem in varf! HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

Gabri3l
22nd October 2011, 20:08
da ce liniste e in presa sportiva dupa prestatia lui coltescu. sa fie oare ca craciunecu e in fruntea CCA-ului ? care ca de obicei, iese din nou in evidenta. in priul rand, in prima repriza nu a dat penalty pentru pandurii la faultul comis de pele. primul penalty a fost acordat corect. nu am inteles de ce a anulat golul lui u cluj, fiindca nu s-a vazut ca mingote ar fi fost jenat. eliminarea lui bazzi corecta, si nu cred ca a fost al doilea galben ci rosu direct. plus al doilea penalty acordat total gratuit si eliminare gratuita. cand era normal galben pentru simulare si lovitura libera pentru clujeni. deci, din sase faze importante luate de coltescu, patru au fost gresite. sunt curios cate luni va sta pe tusa, daca chivulete jr e suspendat 6 luni. sau craciunescu isi va proteja favoritii ?

cel mai probabil isi va proteja favoritul.... daca ala a fost susp 6 luni pt sa zicem 2 greseli mai mari de arbitraj, una pt o echipa(un penalty acordat usor desi a fost contact intre jucatori) si una pt cealalta(un penalty hilar pt Sibiu)..dar greseli care oricum nu aveau cum sa influenteze vreun fel rezultatul pt ca oricum Sibiul ar fi pierdut acel meci, daca nu cu 4-1 atunci cu 3-0 sau in cel mai rau caz cu 2-0..... acum, la acest meci greselile de arbitraj ale lui coltescu se poate spune clar ca au influentat rezultatul meciul..adik gol corect anulat Clujului la 0-0..asa ca asta ar trebui suspendat vreo 12 luni. lol=))
acum na... probabil trebuia si portarul celor de la Cluj sa se intoarca cu spatele la penalty asa cum a facut tzaranusul de Sibiu ca sa atrageti si voi atentia:)..macar a celor de la pro...nu mai zic de oltenii cocliti de la gsp, in frunte cu Ioanitoaia samd;). dar bineinteles, ca riscati si voi sa va faceti de ras ca taranusii aia... aia oricum n-au nicio treaba in liga 1.
ps: bafta U Cluj mai departe!.. cu siguranta, la cat de prosti sunt unii fluierasi, veti avea si voi parte de decizii favorabile in campionat.

TaciAcolo
22nd October 2011, 22:43
Grigoraș la Radio GSP: "E bine în fruntea clasamentului, dar mie îmi place fotbalul spectacol, nu 1-0" asta spune totul:ok: respect Grig gandeste ca un suporter... daca mai multi antrenori ar avea perceptia lui despre fotbal poate nu am mai vedea stadioane asa goale

BBB
22nd October 2011, 22:56
Spune-i asta lui badea, care a mers la târgul Jiu sa se apere ca un kkt

TaciAcolo
22nd October 2011, 23:00
badea e slab frate ca antrenor e limitat! si plin de aere.... a trecut si pe la tg-jiu putin
grig la ce nebun e.. cred ca daca era un 3-3 aseara era mai multumit:rasc:

iulian_1976
22nd October 2011, 23:30
...totusi cum joaca Pandurii ?!
Am inteles ca joaca la spectacol cum juca la Otelul a stat 3-4 ani la Galati.

Nu i'am privit in turul asta m'ati facut curios :confused:

TaciAcolo
22nd October 2011, 23:32
cum nu a jucat niciodata:) adica bine si o idee clara de joc indiferent de scor

ask
24th October 2011, 11:57
Eu nu înțeleg cum de cel faultat a fost Lemnaru și pandurii au beneficiat de 11 metri!
Și încă ceva, fault mai clar ca la cel de-al doilea penalty din meci n-am văzut de mult!:happy:happy

BBB
24th October 2011, 12:26
Eu nu înțeleg cum de cel faultat a fost Lemnaru și pandurii au beneficiat de 11 metri!
Și încă ceva, fault mai clar ca la cel de-al doilea penalty din meci n-am văzut de mult!:happy:happy

Da, eu personal am avut emotii sa nu ramana ala de la pandurii cu picioarele rupte, asa de dur l-a contrat Achim, cu fulgi cu tot

ask
24th October 2011, 12:31
Degeaba râzi, dar a căzut rău!:happy Putea să se accidenteze grav la aterizare, că mai-mai să aterizeze numai pe ceatârnă!

ichigo
24th October 2011, 16:40
apropo, a spus nea nelu azi la digisport despre arbitrajul lui coltescu, sau nu ?