PDA

View Full Version : Best TV



Celso
14th October 2011, 21:28
Ce televiziune credeti ca are/avut serialele cele mai bune si pe gustul vostru?

Dau si niste mici exemple de seriale pt fiecare televiziune (e posibil sa imi fi scapat cateva)

SHOWTIME
Brotherhood,Californication,Dexter,Shameless US,The Big C,Borgias,Tudors,Weeds

CBS
The big bang theory,Criminal Minds,CSI,How i met your mother,Mentalist,NCIS,Two and a half men

FOX
American Dad,Family Guy,Fringe,Glee,House,The Simpsons,24

HBO
Boardwalk Empire,Bored to death,Deadwood,Entourage,Game of Thrones,Band of Brothers,Pacific,John Adams,The Wire,Sopranos,Six feet under,True Blood,OZ

ABC
Cougar Town,Desperate Housewives,Castle,Grey's Anatomy,Lost,Modern Family

NBC
30 Rock,Chuck,Community,Law and Order,The Office

The CW
Gossip Girl,Nikita,Supernatural,Vampires Diaries

AMC
Breaking Bad,Mad Men,The Walking Dead

FX
It's always sunny in Philadelphia,Justified,Louie,Wilfred,Sons of Anarachy,The Shield

TeBat
14th October 2011, 21:48
Nu-ši are rost thread-ul. :D

Eddy DoubleD
14th October 2011, 21:49
Cele mai multe sunt la CBS clar, urmat se SHOWTIME, iar apoi am cate un serial preferat la HBO, ABC, NBC, AMC si FX.:cry:

Prome
14th October 2011, 21:51
CBS au multe seriale de duzina :-?
La HBO sunt cam toate de calitate, mai putin True Blood.

Grinco
14th October 2011, 22:46
Dallas unde a fost?:D

iuli
15th October 2011, 02:31
Pe CBS sunt toate porcariile.

HBO, fara dubiu. Chiar nu-si are rost threadul. E si OZ acolo.

Si o chestie, la FX, unul dintre cele mai bune seriale care au existat merita sa fie amintit acolo: The Shield

/thread :D

relansat
15th October 2011, 09:06
merg pe FX, pentru simplul fapt ca are cel mai tare serial la ora actuala (ptr mine): wilfred :)) :ok:

Celso
15th October 2011, 10:14
Dallas unde a fost?:D

Dallas a fost pe CBS, iar noul Dallas e pe TNT:D.

Dupa HBO urmatoarea in opinia mea ar fi Showtime, care la 3-4 seriale scot si unul bun:D.

Cel mai varza mi se pare ABC:).

Eddy DoubleD
15th October 2011, 10:48
Nu am vazut ca la FX sunt si It's always sunny, si Wilfred, si Louie:cry: Deci e la bataie cu CBS pt mine. Totusi, mergea sa votez AMC. Breaking Bad face cat 10 seriale.

SuperDumnezeu
15th October 2011, 10:57
HBO, fara dubiu. Chiar nu-si are rost threadul.


Exact.
Se si poate inchide topicu'...

Celso
15th October 2011, 11:01
Ba da ma lasati cu "inchide topicul"!:D nu aveti placerea, nu mai postati ..faceti voi atunci un thread care isi are rostul.

Cristy RVD
15th October 2011, 13:22
Nu am vazut ca la FX sunt si It's always sunny, si Wilfred, si Louie:cry: Deci e la bataie cu CBS pt mine. Totusi, mergea sa votez AMC. Breaking Bad face cat 10 seriale.

LOL

HBO e de departe no.1.

Eddy DoubleD
15th October 2011, 13:36
Eu vorbesc doar cum sunt impartite serialele pe care le urmaresc. In concluzie, atata timp cat un serial e bun si imi place, il urmaresc, indiferent de televiziune.

Ted
15th October 2011, 14:00
HBO urmat de Showtime

iuli
15th October 2011, 18:48
Cred ca CBS e chiar printre cele mai slabe. ABC imi pare peste. Lost, Modern Family, Grey`s anatomy. CBS are comedii si pauza...pardon, si csi`urile care imi par cele mai plictisitoare seriale facute vreodata

Eddy DoubleD
15th October 2011, 19:02
si csi`urile care imi par cele mai plictisitoare seriale facute vreodata

Aici ai dreptate. Cred ca au noroc cu TAAHM, HIMYM si TBBT, trei comedii care au tinut prim-planul atatia ani. Insa ar trebui sa vina cu ceva nou si de calitate in scurt timp.

TheMentalist
15th October 2011, 22:35
CBS imi place si mie cel mai mult, este de departe si cel mai bun la audiente. Pe langa cele trei comedii, mai au NCIS, CSI-urile, The Mentalist si chiar nou aparutul Person of Interest, toate cu audiente constant de peste 10 milioane. Asa ca CBS mi se pare cel mai bun.

iuli
15th October 2011, 23:32
The Mentalist e foarte slab