PDA

View Full Version : Romania - Belgia (amical, 11 noiembrie)



Marius
12th October 2011, 08:10
Se joaca la Bucuresti, pe National Arena. Asta daca nu se razgandesc baietii.

relansat
12th October 2011, 10:21
Super meci. Presupun ca tot cu Mutu vom juca deoarece inca nu am inteles pe deplin notiunea de amical, iar incercarea altor jucatori nu e o optiune. Sa fim campionii amicalelor! :o:

Marius
12th October 2011, 11:31
Avem nevoie de puncte ma :D

Ferko
12th October 2011, 12:37
Cu astia ne aratam si noi "muschii". Sau si-i arata ei ? Parca poti sti ?

iulian_1976
12th October 2011, 20:32
Belgia tocmai ce este pe cale sa termine o reconstructie in mod normal
nu castigam cu selectiile lui Piturca &Luce jr.

sun
12th October 2011, 23:10
Belgia chiar are echipa tare acum, fata de ultimele 2-3 campanii, in care au fost mai degraba penibili.

Ne-o luam cu 2-1.

RunRun1730
13th October 2011, 01:45
ne bat astia...

RunRun1730
13th October 2011, 01:47
Noi ar trebui sa facem amicale cu Vaticanul, Monaco...San Marino are echipa am avut noroc data trecut la limita am castigat...San Marino trebuie evitata pe viitor...

SwedishMafia
13th October 2011, 01:48
mai bine ar programa meciul la cluj napoca sau ploiesti.asa s-ar evita penibilitati precum la meciul cu belarus,cand au dat bilete gratis,ca sa nu bata vantu prin stadion.

Gabriel28
13th October 2011, 19:14
Ma mir ca Belgia nu s-a calificat la ce jucatori au.....incerc sa fiu optimist dar daca noi de abia am scos egaluri cu Belarus si Albania, Eden & Co. o sa ne rupa...

marianliege
17th October 2011, 21:58
Salut. Ce-i interesant de spus, este faptul ca Romania deja semnase pentru acest meci pe 4 octombrie, cand mai erau 2 meciuri de calificare de jucat si se stia deja ca se va juca la Bucuresti. Il Belgia, abia pe 12 octombrie s-a precizat in presa de meciul cu Romania, si innca nu se stia daca se va juca la Bruxelles sau la Bucuresti. Asta pentru ca, Belgia se va deplasa dupa aceea la Paris pentru un amical cu Franta.
Cam bizara treaba de pe 4 octombrie, cand Belgia mai avea inca sanse de calificare.

Numai bine

LucioCodinho
18th October 2011, 00:29
Salut. Ce-i interesant de spus, este faptul ca Romania deja semnase pentru acest meci pe 4 octombrie, cand mai erau 2 meciuri de calificare de jucat si se stia deja ca se va juca la Bucuresti. Il Belgia, abia pe 12 octombrie s-a precizat in presa de meciul cu Romania, si innca nu se stia daca se va juca la Bruxelles sau la Bucuresti. Asta pentru ca, Belgia se va deplasa dupa aceea la Paris pentru un amical cu Franta.
Cam bizara treaba de pe 4 octombrie, cand Belgia mai avea inca sanse de calificare.

Numai bine

pe 4 octombrie si noi mai aveam :D

marianliege
18th October 2011, 19:34
Acum este oficial. Meciul se va juca la Liège, pe stadionul echipei Standard. Tot federatia belgiana avea dreptate (vezi istoria de pe 4 octombrie)

Numai bine