PDA

View Full Version : Astra Ploiesti - Petrolul Ploiesti (8-imi)



Shinnok
5th October 2011, 19:54
discutii despre meci.

1924
5th October 2011, 19:57
Il astept pe alde ,Farmecul Vietii , sa-si dea cu parerea despre acest meci ! :)

Shinnok
5th October 2011, 19:57
un meci foarte interesant....cred ca se califica Astra

Hingherul
5th October 2011, 20:05
ala cu putza mica, pierde :D

Tyler Durden
5th October 2011, 20:17
Ca lot Astra e peste Petrolul, deci inclin catre un 1.

Gabri3l
5th October 2011, 20:21
iar dam mumu lu' sumudica... facem prapad pe stadionul de fier vechi din vest.

„Mă bucur în primul rând că am evitat o deplasare, urmând să jucăm tot la noi în oraș. Cert este că puteam să picăm și mai bine la tragerea la sorți, dar, oricum, mergem pe stadionul Astrei să ne calificăm mai departe.”, a declarat Valeriu Răchită.

www.fcpetrolul.ro


HAI PETROLUL! :ok:

Tyler Durden
5th October 2011, 20:24
Stati linistiti, ca la finalul meciului tot el o sa va dea voua...:D

FcP
5th October 2011, 21:00
Vedem ce va fi :). In fotbal nu e ca in rugby sau handbal, sa castige mereu favoritele. Se poate intampla orice. Daruirea e mai importanta.

Tyler Durden
5th October 2011, 21:08
Asa e, insa cred ca Astra are totusi un usor avantaj (cel putin teoretic). ;)

Gabri3l
6th October 2011, 10:17
Vedem ce va fi :). In fotbal nu e ca in rugby sau handbal, sa castige mereu favoritele. Se poate intampla orice. Daruirea e mai importanta.

nu cred ca astra e favorita...avand in vedere ca o sa joace mai ceva ca in deplasare, chiar daca pe stadionul lor

Bobi Cearton
6th October 2011, 12:13
Petrolul bate si castiga:yes:

Lordul
6th October 2011, 14:25
Petrolul merge in sferturi

Gabri3l
6th October 2011, 19:06
astra - PETROLUL 0-2 http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

Cristy RVD
6th October 2011, 19:51
Sumi se pisa pe ga(o)zari.

Astra - petrolul 4-0, ca 5 le-a mai dat el :D

Gabri3l
9th October 2011, 13:06
Sumi se pisa pe ga(o)zari.

Astra - petrolul 4-0, ca 5 le-a mai dat el :D

ciorex, ga(o)zar e fiu' lu' tac'tu... pe ala se pisa jumulica

ala cu putza mica, pierde :D

f probabil:yes:

1924
24th October 2011, 14:36
Ce se aude de bilete? se pun in vanzare?

SpyS
25th October 2011, 17:52
@1924


Pretul biletelor se cunoaste deja, foamea unora fiind mare in zilele noastre! Mai exact, 50 de lei pe tot stadionul (tribunele I si II) si 60 de lei, la tribuna 0. Galeriei FCP i-au fost alocate 5% din tichete, intr-un sector...deosebit, insa asta conteaza mai putin in conditiile in care orasul iubeste doar o echipa si se va prezenta pe stadion pentru a mictiona pe una dintre echipele care au cast...igat in glorioasa-i istorie tot atatea trofee ca Ghimpul Groapa Boului! Programul caselor de bilete este urmatorul: MIERCURI, ORELE 14.00-18.00, JOI, ORELE 10.00-15.30. RUGAM PE TOTI CEI CARE VOR SA VADA LA TREABA "IECHIPA MIA" SA IA CU ASALT CASELE DE BILETE MAINE SI POIMAINE, PENTRU A DEMONSTRA CE INSEAMNA PETROLUL! TOTODATA, INTALNIREA IN VEDEREA DEPLASARII VA AVEA LOC, CONFORM TRADITIEI, PE PIETONAL, IN FATA LA FOSTUL RESTAURANT "DEALU MARE", LA ORA 15.00, PLECAREA SPRE arena de linga CIMITIR FIIND PROGRAMATA IN JURUL ORELOR 15,30-15,35. ORICUM, biletele alocate de clubul de linga cimitir Ligii Suporterilor "Lupii Galbeni" vor fi probabil refuzate, pe motiv ca...NOI, SUPORTERII PETROLULUI, NU AVEM CUM SA NE ORGANIZAM PENTRU DEPLASARE INTR-UN JUDET IN CARE SUNTEM...ACASA! Ca atare, clubul de linga cimitir poate redirectiona biletele eventual impatimitilor din zona Giurgiu, care ar putea, astfel, sa se familiarizeze cu legendara echipa care acum joaca, ghici unde?! - linga cimitir! Astfel, OFICIAL, FIECARE FAN AL PETROLULUI ISI VA ACHIZITIONA BILETE DE LA stadionul de linga cimitir, CU MENTIUNEA DE A EVITA SECTORUL CU TARC DIN COLTUL TRIBUNEI DOI - cel de linga strada! Esentialul e sa fim cat mai multi PE STADION SI IN IMPREJURIMI! REFERITOR LA COMUNICATUL "OAMENILOR LEGII", VA TRANSMITEM, DE FAPT, VA RUGAM, SA VENITI IN INSEMNELE FAVORITILOR LA MECI, DEOARECE anuntul tembel...de genul "fanii cu insemnele favoritilor vor sta intr-un anumit sector" este o mare cretinitate si REPREZINTA O FLAGRANTA INCALCARE A UNUI DREPT FUNDAMENTAL PREVAZUT DE NORMELE INTERNATIONALE! Avand in vedere ca stim cu cine avem de-a face, speram ca unora le va veni mintea la cap cu privire la emiterea unor astfel de ineptii si VA RUGAM SA VENITI LA DEALU MARE PENTRU A PLECA IMPREUNA CATRE stadionul de linga cimitir pentru a se evita astfel POSIBILELE ABUZURI ale unor aparatori ai legii. OBLIGATORIU, TELEFOANELE MOBILE (CU CAMERA) LA VOI SI...hai sa vedem aia cu insemne daca or sa stea unde au bilet sau unde vor unele "minti luminate". TOTODATA, INSTIINTAM JANDARMERIA CA INTERZICEREA PE STADION A FANILOR CU MESAJE NEINJURIOASE, pe motivul "asa a zis observatorul" REPREZINTA O GRAVA INCALCARE A DREPTULUI LA LIBERA EXPRIMARE, IAR CEI CARE VOR GRESI VOR FI CHEMATI (NU E PRIMA DATA!!!) IN FATA INSTANTELOR NATIONALE SI, LA NEVOIE, INTERNATIONALE pentru nerespectarea ACESTUI PRINCIPIU FUNDAMENTAL DE DREPT! Precizam ca daca in 2003 sau 2004 ne-am oprit la... Parchetul Militar, de aceasta data avem ca "target" Strasbourgul! Asadar, problemele dumneavoastra legate de fani trebuie sa fie strict controlul corporal si mesajele injurioase. Va multumim si speram sa va comportati in conformitate cu normele nationale si internationale in vigoare.
@Lacramioara Drogababy on facebook FC Petrolul

Cred ca saraciile alea de la astra vor scoate bani din acest meci cat pentru 2 sezoane intregi.:)) In Ploiesti lupii fac legea! http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/1924.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

FcP
26th October 2011, 04:37
@1924
Cred ca saraciile alea de la astra vor scoate bani din acest meci cat pentru 2 sezoane intregi.:)) In Ploiesti lupii fac legea! http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/1924.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

50-60 de lei un bilet pe o conserva de stadion aflat langa un cimitir...
Sa-si cumpere niculae de banii astia...flori si lumanari pt toata familia lui si toti cei dragi lui. Amin

Freek
26th October 2011, 09:34
Azi e meciul? Sau joi? Si pe ce post? :thinkso:

1

Hingherul
26th October 2011, 18:34
vesti grozave pentru shuputzica inainte de meciul din cupa!!!!!!!!!

Specialiștii au stabilit dimensiunea medie a organului sexual masculin (http://www.libertatea.ro/detalii/articol/dimensiunea-medie-organ-sexual-masculin-361668.html)