PDA

View Full Version : Poli Timisoara - Steaua (8-imi)



Shinnok
5th October 2011, 19:51
discutii despre meci.

Hingherul
5th October 2011, 19:55
cum ziceam... le-o bagam in ate pana incep sa cante :D

Shinnok
5th October 2011, 19:56
0-2 :)

1924
5th October 2011, 19:58
pierde Duhu' Sfant :)

six
5th October 2011, 20:12
fara emotii :D

Hingherul
5th October 2011, 20:13
sa beti oua inainte ca sa aveti vocea buna :D

Tyler Durden
5th October 2011, 20:16
Se califica Poli la 11 metri. :D

TheIceMan
5th October 2011, 20:18
Cand sunt meciurile programate?

Tim
5th October 2011, 20:19
:cry::cry:



simpaticii dreak

Hingherul
5th October 2011, 20:22
Cand sunt meciurile programate?

25, 26 și 27 octombrie
inca nu se stie exact ce, cine si cum.

TheIceMan
5th October 2011, 20:27
Merci. Dificil de prezis, echipe de valoare cam egala, Steaua se pare ca are un impuls pozitiv, probabil va fi in crestere in 3 saptamani, pe cand Poli dupa cea a pierdut la UTA, ce sa mai vorbim.

Tim
5th October 2011, 20:28
Merci. Dificil de prezis, echipe de valoare cam egala, Steaua se pare ca are un impuls pozitiv, probabil va fi in crestere in 3 saptamani, pe cand Poli dupa cea a pierdut la UTA, ce sa mai vorbim.N-am pierdut la uta decat timpul.:D

Ai incredere,le schimbam antrenorul.

TheIceMan
5th October 2011, 20:30
N-am pierdut la uta decat timpul.:DStiu, un egal la Arad pentru timisoreni este cat o infrangere :D

Cat despre schimbat antrenorul Stelei, si asta-i posibil, nimic exclus aici.

Freek
5th October 2011, 20:33
Ma ce incredere aveti in Ilie Stan asta. Salvatoru salvatorilor. :rolleyes:

Timisoara, daca are chef de joc, ca asta e problema cea mai mare...

Hingherul
5th October 2011, 20:40
adevarul ca Poli o sa moara frumos. cu stadionul plin :D

Joker
5th October 2011, 20:47
2-0 pentru Steaua si incheie meciul apoi vine balena de Iancu"Ma retrag ma fura arbitrii pe fata"

fl0o
5th October 2011, 21:04
Pacat ca nu mai e MeMe :( Am fi avut ocazia sa vedem un super meci la pauza...

Stanciu http://i16.photobucket.com/albums/b7/JohnnyCharger1968/Emoticons/BoxingSmiley.gif Stoica

mach
5th October 2011, 21:21
Daca joaca Tanase alias glezna fina o sa fie macel. Hai Poli !!

six
5th October 2011, 21:36
http://www.umnet.com/pic/diy/screensaver/8%5Ckostek-86455.gif
Beqali dupa meci :D

Hingherul
5th October 2011, 21:40
jabbi, si inainte si dupa meci! :D

http://28.media.tumblr.com/tumblr_lq2qu5AddX1qzft56o1_500.gif

TheIceMan
5th October 2011, 21:43
Ce faci hingherule, te dai cu democratii lu' Obama :))

Hingherul
5th October 2011, 21:44
le arat elefantu` baietilor astora doar :D

TheIceMan
5th October 2011, 22:02
:D
hai ca o dam in politica acuma, ala clar e facut de un democrat, dupa cum se stie elefantul, exact in culorile astea, e semnul electoral al Partidului Republican (Bush, Reagan) pe cand Partidul Democrat (Obama, Clinton, JFK, Roosevelt) are ca semn magarul.

imho, cam nu prea se potriveste asocierea cu fotbalul din Ro., dar suntem pe forum, e ok.

Hingherul
5th October 2011, 22:05
inseamna ca avem multi democrati pe aici :D


nu prea se potriveste asocierea cu fotbalul din Ro., dar suntem pe forum, e ok.

elefantul se potriveste cu jabba??? asta e important

six
5th October 2011, 22:08
http://aflaacum.files.wordpress.com/2008/10/1224427400.jpg?w=280&h=199

dupa meci ....:happy

Hingherul
5th October 2011, 22:12
dupa jabba... :happy


http://www.spirit-of-metal.com/les%20goupes/S/Saints%20Of%20Eden/Game%20Over/Game%20Over.jpg

TheIceMan
5th October 2011, 22:12
inseamna ca avem multi democrati pe aici :Do afirmatie 100% corecta, din orice punct de vedere. :ok:

elefantul se potriveste cu jabba??? asta e importantcu jabba nimica nu se potriveste, este un unicat.
Cat despre elefant... vezi fabula cu veverita secretara si bursucul cu parul rar de la financiar. :D

Tim
5th October 2011, 22:15
Cand are loc ravasitul oilor?:D



Ce frumos suna: oi ravasite.:cry:

Hingherul
5th October 2011, 22:16
de ce intrebi bre? vrei sa stii daca il mai apucati? :))

TheIceMan
5th October 2011, 22:17
Cand are loc ravasitul oilor?:DDe doua ori pe an, cu exceptia anilor bisecti cand se intampla doar o singura data.

Tim
5th October 2011, 22:19
de ce intrebi bre? vrei sa stii daca il mai apucati? :))Tu mie sa-mi spui clar : sunteti interesati de aceasta competitie? Sa nu veniti dupa sa spuneti ca e o competitie pentru looseri bla,bla.....:D

Hingherul
5th October 2011, 22:21
eu da dar stai sa vedem daca e interesat si gigica. daca baga echipa a doua e clar ca nu il intereseaza. sau poate ca vrea sa echilibreze valorile echipelor :D

TheIceMan
5th October 2011, 22:21
ce intrebare... normal ca suporterii sunt interesati de orice competitie, nu stim daca berbecali este si el suporter sau doar cioban in trecere prin Capitala.

Hingherul
5th October 2011, 22:24
cica protv-ul o sa trimita scouteri in tribune sa caute printre spectatori viitori participanti la “Vocea Romaniei” :D

Tim
5th October 2011, 22:27
cica protv-ul o sa trimita scouteri in tribune sa caute printre spectatori, viitori participanti la “Vocea Romaniei” :DDe maine ne adunam ca sa repetam noile cantece cum ar fi:
" gigi,nu-i lasaaaaaa..."
" stalin si poporul rus
pe stelutza ne-au adus"
............................
si altele consacrate.:D

Hingherul
5th October 2011, 22:29
si tot dupa 1-8 o sa incepeti sa cantati? :D

Tim
5th October 2011, 22:31
si tot dupa 1-8 o sa incepeti sa cantati? :D

Acum pe bune: numeste tu posibilii marcatori.

Nu mai ai cu cine mah.:cool:

Hingherul
5th October 2011, 22:33
de un 3-0 tot se gaseste. jucam cu o echipa de liga 2 totusi.
de apreciat ca voi, spre deosebire de alte echipe mici :D, nu va aparati tot meciul. iesiti si la atac. sigur nu ajungem la penalty.

Tim
5th October 2011, 22:38
Si totusi, azi ati avut ghinion.:D

Hingherul
5th October 2011, 22:39
asa e. nu ne place sa punem si noi umarul la desfiintarea unei echipe :D

Grinco
5th October 2011, 22:42
Eu cred ca mai degraba, dupe meciul asta, nu va fi schimbat Ilie ala, ci cel care il va inlocui pana atunci. Totusi, mai sunt 3 saptamani, mult pentru un antrenor sa reziste la Steaua:D

Tim
5th October 2011, 22:44
La noi rezultatele din teren nu au nicio legatura cu hotararile din birouri.

Hingherul
5th October 2011, 22:44
mai sunt 3 saptamani, mult pentru un antrenor sa reziste la Steaua:D
la fel de greu sa reziste si o echipa fara finantare...
doamne ajuta sa ne vedem bine sanatosi :D

Lordule, vino si baga o aleluie! :D

krokobaursolzos
5th October 2011, 22:52
In 3 saptamani Ilie o sa aiba timp sa-si puna amprenta pe jocul echipei, sa incerce tot felul de idei/combinatii (proprii sau mioritice), asa ca banatenii au sanse mai mari decat ar avea daca meciul s-ar juca maine ;)

Hingherul
5th October 2011, 22:53
au bre sanse, nimic de zis. cu timpul stau ei mai prost :D

Ferdininho
5th October 2011, 23:24
Dupa meciul acesta Virgil va deveni principal si Tea Sponte secund pe banca Stelei.

Hingherul
5th October 2011, 23:31
manca-i-ar tataia pe ei, cat de grijulii sunt. ce se va intmpla cu poli dupa ce pleaca nenea jabbi nu va intereseaza? :D

TheIceMan
5th October 2011, 23:35
ce se va intmpla cu poli dupa ce pleaca nenea jabbi nu va intereseaza? :DVa intra in normal. Daca e ceva normal pe lumea asta.

2stupiddogs
6th October 2011, 09:11
asa e. nu ne place sa punem si noi umarul la desfiintarea unei echipe :D

Nu pe dreq, asa ati aparut...:D

Iarasi auzim in peluza nord: "two legs bad, four legs good"! iarasi au zi de sarbatoare satenii din nord! in ritmul asta, ciu-ciu recolta!!!:mda:

chinna tm
6th October 2011, 09:21
phiiii.......lucru naibii.....jucam cu bizantinii......:D.....

cip
6th October 2011, 09:23
un ziar local din Oviedo relateaza ca dupa tragerea la sorti,Lacatus a fost vazut pe strazi cu o sticla de sampanie "Steaua" in mana si un zambet tamp pe buze...se pare ca se indrepta spre un magazin "pelleteria" care comercializeaza geamantane :cool:

laurdog
6th October 2011, 11:09
Nu e nici pe departe derbyul optimilor. Una e vicecampioana dar nu prea mai are lot si evolueaza in B iar cealalta e o mediocritate a ligii I.
Valoric echipa care evolueaza temporar in B nu ar avea cum sa scape victoria.

cip
6th October 2011, 12:46
Nu e nici pe departe derbyul optimilor. Una e vicecampioana dar nu prea mai are lot si evolueaza in B iar cealalta e o mediocritate a ligii I.
Valoric echipa care evolueaza temporar in B nu ar avea cum sa scape victoria.
iezact,numa' ce-am scos o echipa de pluton (Ceahlaul) din A,la pas :rolleyes::D

Lordul
6th October 2011, 14:24
se decide la penalty-uri

cip
6th October 2011, 14:56
ce jmeker e gigione,taman dupa tragerea la sorti s-a gandit sa mai aduca vreo 2-3 jucatori de la Poli...:rolleyes:
imediat urmeaza si aia "dar sa nu ne dea gol ca"...un vechi truc machidonesc :))

Bobi Cearton
6th October 2011, 15:01
Cred ca Steaua e favorita in acest meci, singura problema poate fi cat de scump isi va vinde pielea TM, adica cat va putea Iancu sa mai mulga de la Gigi...

Calandrinon
6th October 2011, 15:08
in meciul asta cu fetele de la Capalna, Poli va introduce echipa de fotbal feminin ?

Hingherul
7th October 2011, 19:05
ii descaltam pe micuti!

six
7th October 2011, 19:57
al treilea antrenor din acest sezon.....:D

Uncle Ben
7th October 2011, 19:57
ii descaltam pe micuti!
Credeam ca aveti fetisuri doar cu blana de oaie argasita, dar merge si cu ghetele adversarilor! :D

Hingherul
7th October 2011, 19:58
nu intru in polemici cu oameni ce au nick-uri dubioase :D

cip
7th October 2011, 20:01
ii descaltam pe micuti!
pa :D ce te bazezi?

Hingherul
7th October 2011, 20:04
pe lipsa banilor dati de jabbi deci o sa purtati ghetele fostilor jucatori care sper sa fie cu un numar-doua mai mari :D

cip
7th October 2011, 20:12
speri mata,dar speri diJabba! :D
ne tine rapidistul pana va scoatem din competitie,va asteapta infernul pe DP si e lucru arhicunoscut ca nu rezistati la mai mult de 1 atm presiune...:))

Hingherul
7th October 2011, 20:17
1-8

vreau sa va aud glascioarele :D

nu uitati: un out crudut inainte de meci ca sa fie vocea mai melodioasa :D

Uncle Ben
7th October 2011, 20:29
nu intru in polemici cu oameni ce au nick-uri dubioase :D
Haide, bre, ca nu nick-ul il face pe om!
Si eu ziceam ca nu vorbesc cu tigani, gunoieri si hingheri... :D

O.T.: Daca un singur jucator de la Poli ramane neofertat de Gigi, e pericol mare sa dea gol iar Steaua sa se intoarca bombanind din tezele lui Meme (aia cu "Cupa e pentru loseri")!

Hingherul
7th October 2011, 20:34
daca nu ai tricou si lant d`asta ai nick-ul asta bengos degeaba :D


http://3.bp.blogspot.com/-JXdM9qSDSeg/TVUu_a-yD5I/AAAAAAAAAK0/hwe1XS0uB4U/s1600/cocalar.jpg

cip
7th October 2011, 20:42
Daca un singur jucator de la Poli ramane neofertat de Gigi, e pericol mare sa dea gol iar Steaua sa se intoarca bombanind din tezele lui Meme (aia cu "Cupa e pentru loseri")!
n-avem Bunica dar ne gandim sa-l reactivam pe Batranu :))

Uncle Ben
7th October 2011, 20:43
daca nu ai tricou si lant d`asta ai nick-ul asta bengos degeaba :D

Nu am, dar daca mi-am lasat lunga unghia de la degetul mic (de la mana dreapta) si am o frizura "chic", cu codita subtirica, nu ma calific pentru nick-ul asta bengos? :D

Hingherul
7th October 2011, 20:44
da poze sa analizam daca e totul regulamentar si vedem ce e de facut.

krokobaursolzos
7th October 2011, 20:55
ii descaltam pe micuti!

Va lipseste atmosfera de acasa?

Hingherul
7th October 2011, 20:58
am explicat mai sus fenomenul :D

hai s-o lamurim de acum. dupa cate primite incepeti sa cantati? poate ne oprim la timp :D

cip
7th October 2011, 21:11
am explicat mai sus fenomenul :D

hai s-o lamurim de acum. dupa cate primite incepeti sa cantati? poate ne oprim la timp :D
de la 9 in sus ne demoralizam si nu mai cantam nimic :P
dar ma gandesc ca de data asta o sa fie un meci pe bune :D

Tim
7th October 2011, 21:17
de la 9 in sus ne demoralizam si nu mai cantam nimic :P
dar ma gandesc ca de data asta o sa fie un meci pe bune :DAuci , asta ustura.:cool:

Hingherul
7th October 2011, 21:20
de la 9 in sus ne demoralizam si nu mai cantam nimic :P
dar ma gandesc ca de data asta o sa fie un meci pe bune :D


Auci , asta ustura.:cool:

aveti ceva pe sufletel de marturisit? :D
vedeti ca floo sta dupa colt si abia asteapta sa auda ceva.

cip
7th October 2011, 21:51
ar fi cate ceva,dar cam subtire,trebuia sa fim fruncea si la magarii...:))

Hingherul
7th October 2011, 21:52
bun. ca sa nu mai insinueze krokobaurul, sa aveti ciorapei curatei la meci ca intentionam sa va descaltam :D

Tim
7th October 2011, 22:07
Eh, nu mai e Popica in poarta si nici memeul cu hegemonia lui.

Gabri3l
9th October 2011, 13:11
Timisoara are prima sansa ..

Tim
9th October 2011, 23:11
Conform tragerii la sorti unde vicecampioana Romaniei ( in urma rezultatelor de pe teren) a fost trimisa in ultima urna valorica , steaua joaca cu un outsider din liga secunda. Am o singura dorinta,ca acest meci sa se joace curat,pe teren iar cel mai bun sa mearga mai departe.
Pentru mine acest meci,avand in vedere ultimele evenimente, nu este unul de totul sau nimic ci unul de circ.Deznodamantul lui ma lasa rece,lucru ce nu ar fi fost la fel acum un an.Acum nu mai conteaza.

De aceea va rog inca odata,lasati meciul liber.

fl0o
9th October 2011, 23:41
De aceea va rog inca odata,lasati meciul liber.Mai lasa bautura aia, tim.
Si vezi ca "odata" se scrie "o data" in cazul asta. :D

krokobaursolzos
10th October 2011, 18:57
Mai lasa bautura aia, tim.
Si vezi ca "odata" se scrie "o data" in cazul asta. :D

In cazul tau se scrie " de prea multe dati" :happy

Lexus.
21st October 2011, 03:38
Cu timisoara mascaricii din ghencea vor juca, conform strategiei "geniului":headbang: "iliesta" cu 10 varfuri si cu mache-laba-de-fier in poarta in locul lui stanca:happy:happy:happy

Poate isi iau si aici 5 goluri, desi e mai putin probabil stiind ca timisorenii sunt sclavii ghencei...plus ca nea jiji, ca de obicei, transfera jumatate din echipa adversa inainte de meciul direct:rolleyes:

krokobaursolzos
21st October 2011, 21:48
Pfff, ultima patrula incasata de butelisti a lasat multe cicatrici :))

McGrady
21st October 2011, 22:26
Pfff, ultima patrula incasata de butelisti a lasat multe cicatrici :))

Dar vad ca ai devenit dependent rau de tot de drogul ala care face ravagii pe la rusi de ai ajuns sa ti-l treci si in nick!:o:
Ia incearca sa renunti la el si poate n-o sa te mai raportezi la un actionar de echipa sau la un meci!:rolleyes:

TheIceMan
21st October 2011, 23:25
cin' m-a pus sa votez deja de mai bine de o saptamana ca bate 5teaua?

six
25th October 2011, 19:59
Poli așteaptă cu sufletul la gură meciul cu Steaua! Replica GENIALĂ a lui Daniel Stanciu când a fost întrebat dacă timișorenii vor sta "la cutie"

Derby-ul optimilor Cupei României se va juca joi, la Timișoara, între Poli și Steaua. Bănățenii au susținut azi o conferință de presă în care au prefațat duelul cu roș-albaștrii.

Întrebat dacă jucătorii Timișoarei vor sta "la cutie" în meciul cu Steaua sau vor ataca, team managerul lui Poli, Daniel Stanciu, a dat un răspuns inedit:

"Da, vom sta în cutia de carton a lui MM Stoica.", a spus Daniel Stanciu.

Oficialul trupei de pe Bega a făcut referire la o declarație mai veche a lui MM Stoica. Cu câteva luni înainte de a reveni la Steaua în funcția de manager general, acesta era ferm convins că nu se va întoarce la formația roș-albastră, cât timp patron va fi Gigi Becali: "Decât să mai lucrez cu Gigi Becali, mai bine trăiesc într-o cutie de carton", spunea atunci MM.

Cipri
25th October 2011, 21:08
Gazdele cred ca o sa castige Cupa Romaniei . Asadar o sa treaca si de bucuresteni .

Uncle Ben
25th October 2011, 21:14
Gazdele cred ca o sa castige Cupa Romaniei . Asadar o sa treaca si de bucuresteni .
Cipri, da' stiu ca ai favoritii tai, si gata! Nu vrei sa tii cont nici de faptul ca FC Timisoara s-ar putea desfiinta, in scurt timp...

Marius
25th October 2011, 21:19
Conform site-ului FRF, Steaua intalneste FC Timisoara. De ce vorbiti de echipa lu' zambon?

Onesteanul
26th October 2011, 15:09
La meciul cu Chindia, au fost 400 de spectatori.
Cu Steaua, se umple stadionul!

Dar altfel...


in Timisoara toata lumea isi raporteaza existenta in jurul lui POLI.


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Tim
26th October 2011, 15:17
" o intrerupere anuntata a activitatii mele forumistice cauzata de aspecte mai importante in viata reala"


stiu ca problema e reala si neirigata dar cu parere de rau repet ca nu poate fi rezolvata decat atunci cand iti retragi blestemul asupra Timisoarei.

megastar
26th October 2011, 15:18
Am votat Timisoara, chiar daca au o echipa slabuta. Dar imi cadea mana daca puneam pe Steaua .

Tim
26th October 2011, 15:23
Conform site-ului FRF, Steaua intalneste FC Timisoara. De ce vorbiti de echipa lu' zambon?Situl ala pe care il citezi si iti este asa de drag spune si pe care steaua o intalnim? Pe cea din Buzau, pe cea din Pipera sau pe care?:rolleyes:

Onesteanul
26th October 2011, 15:26
" o intrerupere anuntata a activitatii mele forumistice cauzata de aspecte mai importante in viata reala"


stiu ca problema e reala si neirigata dar cu parere de rau repet ca nu poate fi rezolvata decat atunci cand iti retragi blestemul asupra Timisoarei.

Cu astfel de replici nu faci decat sa subliniezi obsesiile in jurul carora iti duci mizera existenta!:yes:

Marius
26th October 2011, 15:31
Situl ala pe care il citezi si iti este asa de drag spune si pe care steaua o intalnim? Pe cea din Buzau, pe cea din Pipera sau pe care?:rolleyes:

Site-ul ala nu mi-e drag, e oficial si zice ca fc timisoara intalneste Steaua Bucuresti. Culmea! De Poli nu zice nimic, probabil ca e vreun derbi la judet acolo unde joaca "cea mai civilizata" echipa.

Revin cu intrebarea, desi e oarecum offtopic - fc, poli sau aek?

Tim
26th October 2011, 15:33
Pentru noi POLI. Pentru altii, nu ma intereseaza.

Onesteanul
26th October 2011, 15:35
Revin cu intrebarea, desi e oarecum offtopic - fc, poli sau aek?

Nu conteaza! Important e sa fie in prima liga sau sa aiba ca adversara o echipa din Bucuresti!:cool:

Marius
26th October 2011, 15:41
Pentru noi POLI. Pentru altii, nu ma intereseaza.

De ce sa va opriti la poli cand puteti fi Borussia Dortmund. Sau Real Madrid. Sau AC Milan.

Serios acum, nu ti se pare macar ciudata situatia asta? Adica si admitand ca tiganul iancu are dreptul de a folosi numele si culorile lui poli, nu e destul de curioasa atitudinea lui, care nu reactioneaza la "sicana" asta cu fc-ul?

Tim
26th October 2011, 15:44
De ce sa va opriti la poli cand puteti fi Borussia Dortmund. Sau Real Madrid. Sau AC Milan.

Serios acum, nu ti se pare macar ciudata situatia asta? Adica si admitand ca tiganul iancu are dreptul de a folosi numele si culorile lui poli, nu e destul de curioasa atitudinea lui, care nu reactioneaza la "sicana" asta cu fc-ul?Lasa-l asa fara reactie decat ca ciobanul vostru cu steaua lui bizantina.:cry:

Marius
26th October 2011, 15:48
am inteles. motivarea aia de la tas a mai venit? sau v-au furat si 'otii aia de la lozan?

Steel Jar
26th October 2011, 16:06
Fc Timisoara puneti in poll.:D
Poli e defuncta si nimanui ,din orasul in care domneste elefantul, nu-i pasa.:D

chinna tm
27th October 2011, 10:19
daca nu ne calificam ne facem de ras....ce naiba, si israelienii i-au batut pe astia:)):))