PDA

View Full Version : Dezvaluire dupa 18 ani: Generatia de Aur a fost arestata in Tara Galilor



delaparis
4th October 2011, 22:42
"Un episod incredibil iese la iveala la 18 ani de la succesul vital pe care echipa nationala l-a obtinut in Tara Galilor. Jucatorii Generatiei de Aur, in frunte cu Hagi si Popescu, au fost arestati imediat dupa meci, fiind suspecti de crima."
Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/79660/dezvaluire-dupa-18-ani-generatia-de-aur-a-fost-arestata-in-tara-galilor.htm

Daca doriti sa comentati

Freek
4th October 2011, 23:08
"Noi eram la tribuna 1 si cineva de la tribuna a 2-a a a murit impuscat cu un trasor trimis din zona noastra. Banuiesc ca un galez l-a impuscat, a tras la intamplare peste teren."
:hmm:

Altcineva a mai declarat ceva pe tema asta?
E periculos nea Vadim. Nu are nici o logica.
Or fi politistii retardati indiferent de locatia lor pe mapamond, dar parca nici chiar asa. Nu vedea nimeni din stadion ca un jucator are un pistol si TRAGE in tribuna? :headbang:

Ferdininho
4th October 2011, 23:27
Haoleeeeeeeeeeeooooooooooooo, acum ati descoperit gaura la macaroana??? Voi nu ati stiut de episodul acesta dupa meciul de la Cardiff sau faceti eveniment din orice ca si OTV-ul. Toata lumea a stiut de acest episod iar despre modul cum au fost tratati ai nostrii la vremea aceea s-a facut si un memoriu la UEFA. Jucatorii au fost obligatii sa faca fotografii tip cazier (fata si profil) imaginile cu ai nostrii la "sesiunea foto" au fost transmise si de TVR (nu prea erau alte televiziuni cu acoperire nationala). In acelasi "aluat" cu jucatorii au mai fost bagate si alte personalitati prezente la meci, solistii de muzica po****ra Gheorghe Turda si Ioan Bocsa dar cel mai guraliv a fost bineinteles si atunci...CVT-ul :))
Atunci Mihai Stoica era la redactia sport si in reportaj se intreba de ce au fost retinuti jucatorii care in momentul incidentului jucau hora calificarii in cercul de la mijlocul terenului.

Ferdininho
4th October 2011, 23:41
Ionel Stoica nu Mihai...scuze nu mai pot sa dau edit, toata ziua am auzit numai de Memeu :)

delaparis
4th October 2011, 23:48
Voi nu ati stiut de episodul acesta dupa meciul de la Cardiff sau faceti eveniment din orice ca si OTV-ul. Toata lumea a stiut de acest episod iar despre modul cum au fost tratati ai nostrii la vremea aceea s-a facut si un memoriu la UEFA.

Eu nu stiam de asta, sincer. De fapt am redescoperit fotbalul romanesc la CM 94.

Apropos, cine-i Hagi? Fostul antrenor ala la Timisoara? :D

iulian_1976
5th October 2011, 00:02
...desi aveam echipa de top pe vremea aceea desigur ca finalul de meci a fost
caracteristic natiei noastre.
Un 11 m ratat de galezi pe final au dat in bara,apoi pe contraatac a marcat parca Raducioiu,apoi cu morcovul in c...r pana la final,cu fundul in poarta.:D

Freek
5th October 2011, 00:25
Pai comentam evenimentele din timpul meciului, sau ce a debitat Vadim? :D

Un mic offtopic: Sunt gelos cei ce au prins generatia lui Hagi. De prins am prins-o si eu, dar nu eram la varsta la care sa constientizez foarte bine cat de buna este echipa noastra. Aveti amintiri frumoase din punctul asta de vedere. HUA!:evil:

Ferdininho
5th October 2011, 13:35
Eu nu stiam de asta, sincer. De fapt am redescoperit fotbalul romanesc la CM 94.Apropos, cine-i Hagi? Fostul antrenor ala la Timisoara? :D

Ai pierdut partea cea mai interesanta :D.