PDA

View Full Version : Etapa 10: Petrolul Ploiesti - Vointa Sibiu 4-1



Shinnok
2nd October 2011, 04:58
15 Octombrie 2011, 19:00 - DigiSport

FcP
3rd October 2011, 00:17
1-0 Petrolul in fata a 15.000 de lupi :D

delaoltenia
3rd October 2011, 18:50
egalitate

Shinnok
3rd October 2011, 20:47
1x

1924
4th October 2011, 08:49
Victory !

Gabri3l
9th October 2011, 12:12
1 solist...

J.Bond
11th October 2011, 12:17
Vom avea meci greu la Ploiesti pe noul stadion. Sper sa plecam cu mai multe puncte decat am facut-o acum cateva luni, in liga II. Adica macar un egal.:P HAI SIBIU! :ok:

Farmecul Vietii
11th October 2011, 16:44
1 solist...

pe ce te bazezi? valoare nu prea e in lotul republican...vom avea iarasi parte de un arbitraj pro-Betrol?

1924
12th October 2011, 18:46
pe ce te bazezi? valoare nu prea e in lotul republican...vom avea iarasi parte de un arbitraj pro-Betrol?

pe SPIRITUL acestui club , ne bazam !

Lordul
13th October 2011, 21:03
meci egal...Sibiul joaca bine

Linoge
14th October 2011, 13:38
1 solist. N-as avea atat de multe argumente sa mizez pe lupi. Totusi se intalnesc doua nou-promovate. Consider ca Petrolul e usor superioara.

FcP
15th October 2011, 11:31
BJCry7YdGkA

Ai fost odata ca-n povesti,
Ai fost ca niciodata,
Din trei echipe romanesti,
Echipa preferata.
Si ai invins echipe mari:
Dinamo, C.C.A.,
Cu jucatorii cei mai tari
Ploiestiul se mandrea.
In Cupa si in Campionat
Erai de ne-ntrecut,
Echipa mare de-alta-dat'
Mereu sa fii am vrut !
Refren
Hai Petrolul, hai Petrolul,
Hai acum, echipa mea !
Hai Petrolul, hai Petrolul,
Lupta si vei castiga !
Galeria(cor):
Lupii Galbeni, ole
Lupii Galbeni, ole !!!
Aveai un antrenor de soi.
Te conducea in goana.
El nu dadea deloc-napoi.
Era ... Ilie Oana.
Portarul tau cel curajos
Ionescu se chema.
Si Mircea Dridea cel vanjos
Prin goluri te servea.
Iar de Mocanu ce sa zic ?
Un jucator vestit.
In fata nu-ti statea nimic,
Pe toti i-ai umilit !
Refren
In anii cand ai dat de greu,
Traiam cu amintirea.
Si, totusi noi speram mereu,
Ne indemna iubirea!
Si iata ca-ntr-o buna zi
In cupa te-ai luptat
Si-ai reusit a cuceri
Trofeul mult visat!
Ai dovedit ca poti mai mult
Dar, trebuie sa vrei,
Hai, lupta, lupta ca-n trecut
Sub semnul gloriei !
Refren
Noi ne rugam la Dumnezeu
Si spunem: "Hai cu golul !"
Toti vom striga in cor mereu
Din inimi "Hai Petrolul!"
Te vom iubi, vei mai gresi Dar noi te vom ierta.
Tu nu uita ca vom dori
Oricum victoria.
Pe cer senin sau inorat
Cu tine vrem sa fim,
Un lucru e adevarat:
Petrolul, te iubim!!!
Refren
Muzica: George Nicolescu

Bobi Cearton
15th October 2011, 11:37
Sunt bune si cantecele, uita lumea de frig, problema e ca sibienii trebuie subordonati. Cu vointa!:)

purpleheart
15th October 2011, 18:38
arbitrii idioti ! :rosu:
si etapa trecuta i-au facut praf pe sibieni !

TheIceMan
15th October 2011, 18:39
iara sunt furati sibienii??

amrevenitptozi
15th October 2011, 18:43
cartonas rosu gratuit. oprita se tavalea pe jos ca o zdreanta si ala nici nu la atins. cu jocul asta petrolul e greu sa nu retrogradeze

Cristy RVD
15th October 2011, 18:45
asa mai castiga si gazarii cate un meci, altfel e mai greu/

Hingherul
15th October 2011, 19:17
aia striga "cine sare, lupii sare" sau mi se pare mie? :D

TheIceMan
15th October 2011, 19:19
asta e... echipa fara buget, fara influenta, tinta furtisagurilor.

Farmecul Vietii
15th October 2011, 19:21
si cand te gandesti ca ei se bazau pe spirit, cand colo tot omu' in negru vegheaza...negru la negru trage.Mie unu si penalty-ul mi s-a parut discutabil...pdl vegheaza

TheIceMan
15th October 2011, 19:22
meci in 12 contra 9 normal ca scorul sa fie 3-0. :( :(

TheIceMan
15th October 2011, 19:23
"Se acorda penalty pentru Vointa." asta-i de fatada, sa nu fie zvonuri ca nu-i arbitraj corect.

TheIceMan
15th October 2011, 19:24
PH - "Patria Hotilor"

Farmecul Vietii
15th October 2011, 19:25
"Se acorda penalty pentru Vointa." asta-i de fatada, sa nu fie zvonuri ca nu-i arbitraj corect.

rahat de penalty, nici vorba, dat sa se zica ca s-a gresit in ambele directii, pentru cauza impartialitatii, mi-e greata...

iulian_1976
15th October 2011, 19:27
Cum vreti sa putem marca un adevarat gol in Europa in stilul asta de joc?!:confused:
Ieri la Rapid astazi ,aici a fost flagrant :D

Echipele romanesti au nevoie de penalty si sa joace in superioritate sa-si arate valoarea ?!:D
Intr'un meci anterior cu Otelul de asemenea o eliminare dubioasa :rolleyes:

...la Andrei Chivulete jr este prostie sau premeditare?!:D

TheIceMan
15th October 2011, 19:30
...la Andrei Chivulete jr este prostie sau premeditare?!:DRomania este o tara de oameni destepti, prostia a fost eliminata din Romania. Ramane doar a doua varianta.

amrevenitptozi
15th October 2011, 19:31
e bine ca lupii sare si e fericiti

TheIceMan
15th October 2011, 19:31
"Daniel Tatar incearca sa mai scoata un penalty dar nu obtine decat un galben pentru simulare."

Io-te al naibii domn arbitru', la sibieni a vazut simulare!!!! La PH a n-a vazut, din contra a dat rosu in sustinere.

iulian_1976
15th October 2011, 19:34
...privesc modul cum joaca Petrolul.

Am siguranta sa spun ca daca joaca acum contra unui PSV asta mi-a venit in minte acum olandezii ii bat pe Petrolul in 8 jucatori.
...si nu este o gluma.


Romania este o tara de oameni destepti, prostia a fost eliminata din Romania. Ramane doar a doua varianta.

...nu stiu ce sa spun,parca prea flagrant se intampla bine o faza incalcita dar astea sunt prea clare.
...priveam si ieri Rapidul ,mda in cate meciuri internationale un arbitru strain acorda penalty ca ieri ?!

Lordul
15th October 2011, 19:36
inca un meci stricat de arbitri

Farmecul Vietii
15th October 2011, 19:40
...nu stiu ce sa spun,parca prea flagrant se intampla bine o faza incalcita dar astea sunt prea clare.
...priveam si ieri Rapidul ,mda in cate meciuri internationale un arbitru strain acorda penalty ca ieri ?!

inseamna ca n-ai vazut "macelul" de la Franta-Bosnia...coruptia in fotbal pleaca de la fifa si uefa, acolo e mafia cea mare.

TheIceMan
15th October 2011, 19:42
Totusi Vointa nu-i PSV :D
Sa speram ca in retur, gazdele vor beneficia de acelasi tratament preferential :D

iulian_1976
15th October 2011, 19:46
inseamna ca n-ai vazut "macelul" de la Franta-Bosnia...coruptia in fotbal pleaca de la fifa si uefa, acolo e mafia cea mare.
...am vazut si acel meci insa acolo echipele nu erau dezechilibrate.
La bosniaci incerca sa ii bage cat mai spre poarta lor cu lovituri libere,galbene inexistente dincolo acorda lovituri libere cu intrari pe gamba fara galben.
...deci finut si discret a tras cu cu francezii :D
...iar faza aia picat la fix.

La romani este grosier penaly si eliminari din prima repriza,rezolva cazul repede ;)


Totusi Vointa nu-i PSV :D
Sa speram ca in retur, gazdele vor beneficia de acelasi tratament preferential :D

...in conditii normale de joc astazi Petrolul nu avea cum sa castige,Vointa arata ceva mai bine.
Sibienii educati nu foarte nervosi duc umilinta pana la capat...fotbalul romanesc.

TheIceMan
15th October 2011, 19:48
ar putea sa fluiere deja finalul, nu ar mai baga nimeni in seama asta.

TheIceMan
15th October 2011, 19:51
aia striga "cine sare, lupii sare" sau mi se pare mie? :D

cat tot ai adus vorba: caini avem, oi avem, lupii mai lipseau ca peisajul pastoral sa fie complet.

Hingherul
15th October 2011, 19:53
bravo tata! iesiti de pe teren da-i in mortii lor cu mocirla asta de fotbal!

Shinnok
15th October 2011, 19:54
caini aveam, oi avem, lupii mai lipseau ca peisajul pastoral sa fie complet.

mie tot mi se pare ca au mai ramas 2-3 pe forum :D

TheIceMan
15th October 2011, 19:54
91'
Jucatorii Vointei sunt chemati la marginea terenului. Echipa paraseste terenul.
91'
Tatar il impiedica pe Komazec sa ajunge la minge in careu si se acorda penalty.


EXCELENT !!!!!!

TheIceMan
15th October 2011, 19:55
mie tot mi se pare ca au mai ramas 2-3 pe forum :D

just a typo my friend.

TheIceMan
15th October 2011, 19:56
"93'
Danalache s-a intors cu spatele la executia lui Oprita de la 11 metri si este avertizat."

BRAVO SIBIU !!!

TheIceMan
15th October 2011, 19:58
Fluier de final, un meci execrabil al lui Andrei Chivulete care dupa prestatia de azi nu are ce cauta in fotbal.

Dumnezeu sa te auda!

Farmecul Vietii
15th October 2011, 20:00
...deci finut si discret a tras cu cu francezii :D
...iar faza aia picat la fix.

esti foarte indulgent, mie mi s-a parut un arbitraj hotesc 100%.Nu exista scuze pentru animalul ala, sunt unele faze unde pur si simplu ramai oripilat si te gandesti cum dracu' se mai poate intampla asa ceva in secolul 21

TheIceMan
15th October 2011, 20:06
gsp.ro "3 penalty-uri a dictat Andrei Chivulete în acest sezon, toate în meciuri ale Voinței Sibiu. De asemenea, a acordat 3 cartonașe roșii de la startul sezonului, toate jucătorilor Voinței"

De unde-i Chivultet asta? I s-a refuzat viza de Ardeal de-i asa de frustrat contra sibienilor?

purpleheart
15th October 2011, 20:06
Chivulete trebuie impaiat si facut mascota CCA-ului !:jerk:

Hingherul
15th October 2011, 20:10
chivulete asta trebuie desfiintat la pachet cu dinamo!
niste jeguri :D

YoYoyOi
15th October 2011, 20:12
Am vazut sute de meciuri de fotbal la viata mea, dar asa ceva nu m-am gandit ca ma bate Dumnezeu sa vad.

mach
15th October 2011, 20:14
Ma faceti sa-mi para rau ca nu m-am uitat la meci. :)

YoYoyOi
15th October 2011, 20:14
Asta e un meci de aratat la orice scoala de arbitraj la rubrica "ASA NU!"

Freek
15th October 2011, 20:22
Coruptie, coruptie, coruptie, rea intentie si asa mai departe. Nu va ganditi ca poate omul ala nu stie sa arbitreze? Intreb si eu, nu am nevoie sa raspundeti ca oricum am o oarecare idee referitoare la raspunsul unora...

Ca trebuie sa fie trasi la raspundere pentru erorile care le fac, DA, un mare DA, dati si afara eventual.


p.s. Saracu Oprita, avea piciorul rupt la eliminearea sibianului, vai de capul lui.

TheIceMan
15th October 2011, 20:23
Cum pot sa pun imaginea asta la avatar??

http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_500_x_330/2011/10/15/408365-1015184900composite.jpg

Freek
15th October 2011, 20:24
Cum ti-ai pus si restul avatarelor.

In alte circumstante era eroic gestul portarului Vointei...

TheIceMan
15th October 2011, 20:25
Cum ti-ai pus si restul avatarelor.Nu merge, cica e prea mare.

iulian_1976
15th October 2011, 20:26
Nu va ganditi ca poate omul ala nu stie sa arbitreze?
Ca trebuie sa fie trasi la raspundere pentru erorile care le fac, DA, un mare DA, dati si afara eventual.

...de asta intreb inca o data este prostie sau premeditare ?!:confused:

...vad ca esti fan Rapid ieri sa spunem ca jucati cu PSV si Roman cadea in careu oare se dadea penalty ?!:confused:

Hingherul
15th October 2011, 20:29
Nu merge, cica e prea mare.

acum e prea mica sa se mai vada ceva.
ia-o oricum

corello
15th October 2011, 20:30
Cum pot sa pun imaginea asta la avatar??

http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_500_x_330/2011/10/15/408365-1015184900composite.jpg

Era tare daca tragea pe langa sau il nimerea in cur pe paznicu portii :))

Freek
15th October 2011, 20:31
...de asta intreb inca o data este prostie sau premeditare ?!:confused:

...vad ca esti fan Rapid ieri sa spunem ca jucati cu PSV si Roman cadea in careu oare se dadea penalty ?!:confused:

Depinde din ce tara provenea arbitrul, dupa cum sti si tu in anumite tari jocul este lasat mai liber, mai barbatesc.
Se intampla des ca penalty-uri ca cele primite de Rapid ieri, sa se dea la noi in campionat. 89% lipsa de valoare a arbitrilor, judeca prea putin.

@TheIceMan
Imaginea de la avatarul meu e mai mare decat imaginea ta, dar ma rog daca erai ironic facand aluzie la grandoarea gestului portarului, esti amuzant, serios :)

Farmecul Vietii
15th October 2011, 20:36
la Rapid au fost circumstante clare de penalty, nu va mai luati dupa fituicile spurcate, nici nu se poate compara ce-a fost azi cu ce s-a intamplat la Rapid-Mioveni

iulian_1976
15th October 2011, 20:37
Se intampla des ca penalty-uri ca cele primite de Rapid ieri, sa se dea la noi in campionat. 89% lipsa de valoare a arbitrilor, judeca prea putin.

Ideia este ca nu ajuta nici o echipa romaneasca daca ai pretentii sa joci cu cei tari.
Te ajuta sa castigi mai facil,antrenorul rasufla usurat se terminta 3,4 la 0 si
iti spui " Bai ce valorosi suntem"

...cand era mai ok sa o bagi in poarta prin fortele proprii.

corello
15th October 2011, 20:38
Chivulici, cred ca trebuie dus la psiholog sa i se explice clar si raspicat, de ce a gresit taticu' cand a decis sa-si faca plodu fluieras!

TheIceMan
15th October 2011, 20:40
Se vede?


dar ma rog daca erai ironic facand aluzie la grandoarea gestului portarului, esti amuzant, serios :)

Ma bucur ca te-am amuzat, dar nu, nu-s ironic.

Gestul portarului sibian este exact o metafora, un simbol in care se regasesc toti suporterii nemultumiti de coruptia si incompetenta din fotbalul dambovitean.

Adica clar omul s-a intors cu spatele spunand "Kiss my ass, sucker!"

Shinnok
15th October 2011, 20:40
TheIceMan, incearca asa: :D

edit: se vede :D

iulian_1976
15th October 2011, 20:43
la Rapid au fost circumstante clare de penalty, nu va mai luati dupa fituicile spurcate, nici nu se poate compara ce-a fost azi cu ce s-a intamplat la Rapid-Mioveni

Circumstante clare de penalty care in Ch.Leag. si Europa League ne umple cu galbene pentru simulare.
...jucai cu PSV si aveai faza aceea de ieri desigur ca nu primeai penalty.

Bobi Cearton
15th October 2011, 20:43
N-am bazut meciu, am fost la balci, sunt prahovean din Patria Hotilor, asa ca...Hai Petrolul!:)

Freek
15th October 2011, 20:44
Ideia este ca nu ajuta nici o echipa romaneasca daca ai pretentii sa joci cu cei tari.
Te ajuta sa castigi mai facil,antrenorul rasufla usurat se terminta 3,4 la 0 si
iti spui " Bai ce valorosi suntem"

...cand era mai ok sa o bagi in poarta prin fortele proprii.

Pai da! Sa lasam penalty-urile, uita-te in meciurile din Europa cand joaca echipele noastre, l-a impins adversarul un pic mai tare, hop se tavaleste pe jos, arbitrul nu da nimic pentru ca nu are ce sa dea, iar jucatorul a pierdut balonul aiurea. Tot vina arbitrilor romani este, da-le in p*da matii un galben la fiecare faza de genul sa vezi ce se dezobisnuiesc...

Freek
15th October 2011, 20:48
Se vede?



Ma bucur ca te-am amuzat, dar nu, nu-s ironic.

Gestul portarului sibian este exact o metafora, un simbol in care se regasesc toti suporterii nemultumiti de coruptia si incompetenta din fotbalul dambovitean.

Adica clar omul s-a intors cu spatele spunand "Kiss my ass, sucker!"
Era amuzant pentru ca existau doua sensuri, ca era poza prea mare si gestul portarului, detectand o farama de ironie (am detector nou, mai am garantie...).
Sunt de acord cu tine, fuck the police (fotbalul romanesc in cazul nostru), dar sa faci gestul asta cand te arbitreaza un om fara valoare, fara sa stapanesca prea bine arbitrajul?
Glumind acum, cand o sa fiti furati pe bune, cum mai face el gestul asta? unde e originalitatea?:))

Farmecul Vietii
15th October 2011, 20:48
Circumstante clare de penalty care in Ch.Leag. si Europa League ne umple cu galbene pentru simulare.
...jucai cu PSV si aveai faza aceea de ieri desigur ca nu primeai penalty.

ba eu zic ca puteai primi, fundasul loveste piciorul adversarului, il impiedica sa continue faza, de ce sa nu fie penalty? imprudenta se plateste, la orice nivel...

Freek
15th October 2011, 20:53
ba eu zic ca puteai primi, fundasul loveste piciorul adversarului, il impiedica sa continue faza, de ce sa nu fie penalty? imprudenta se plateste, la orice nivel...

In UCl si EL, erau sanse mai mari sa primeasca galben pentru simulare, desi putea sa lase sa jocul sa continue, pentru ca au ajuns ambii cam in acelasi timp la minge.
A ca nimerea un arbitru ruda de gradul 17 cu arbitrul romana, da nimic de zis, penalty clar :D

TheIceMan
15th October 2011, 20:53
cand te arbitreaza un om fara valoare, fara sa stapanesca prea bine arbitrajul?Da' ce? Ala-i acolo de capul lui? oricine poa' sa fie arbitu?? Nu se dau niste examene, nu-si asuma nimeni raspunderea ca un om fara valoare ajunge aici?
Nu, gestul este adresat tuturor coruptilor si nulitatilor din CCA, LPF si FRF

TaciAcolo
15th October 2011, 20:56
ca sa ne revenim in arbitraj trebuie sa treaca 5 ani.. creca 90% din arbitrii actuli din lotul a sunt promovati pe pile si nu ai pic de valoare... trebuie usor eliminati unu cate unu .. si luati pusti in locu lor

ps de unu am scapat mai mult ca sigur craciunescu o sa-i zica pa

Bobi Cearton
15th October 2011, 20:56
Craciunescu intra in paine luni, asta poate fi un motiv pt care arbitrii isi fac de cap, cavalerii lucreaza pe cont propriu.

Freek
15th October 2011, 21:01
Da' ce? Ala-i acolo de capul lui? oricine poa' sa fie arbitu?? Nu se dau niste examene, nu-si asuma nimeni raspunderea ca un om fara valoare ajunge aici?
Nu, gestul este adresat tuturor coruptilor si nulitatilor din CCA, LPF si FRF

+ parintilor lui, au si ei o parte din vina pentru IQ-ul scazut...
Intr-un fel ai dreptate, de ce sa mint :).

Doi arbitrii incompetenti vazuti, azi la meciul asta si ieri la Rapid-Mioveni. Prosti, prosti, PROSTI, la propriu.

iulian_1976
15th October 2011, 21:08
ba eu zic ca puteai primi, fundasul loveste piciorul adversarului, il impiedica sa continue faza, de ce sa nu fie penalty? imprudenta se plateste, la orice nivel...

...si cate penalty cunosti tu acordate pentru echipele romanesti in ultimii 10 ani?!:))
...sa vedem un exemplu,desigur nu exista .
....pentru toate fie s-a lasat jocul arbitrul sa curga nu s'a sichisit sa mai acorde galben fie am mai luat si cate un galben cand era prea nesimtit jucatorul.



In UCl si EL, erau sanse mai mari sa primeasca galben pentru simulare, desi putea sa lase sa jocul sa continue, pentru ca au ajuns ambii cam in acelasi timp la minge.
A ca nimerea un arbitru ruda de gradul 17 cu arbitrul romana, da nimic de zis, penalty clar :D

Sunt de aceasi parere.:cool:
...nimereai poate turcul ala din Europa Leag care a macelarit CFR-ul acum 2 doi ani.

Bobi Cearton
15th October 2011, 21:15
Am vazut secvente pe gsp, arbitrul are acoperire regulamentara, de ex. la primul rosu a pedepsit intentia, golul 1 si 3 au fost corecte, etc...:)

Farmecul Vietii
15th October 2011, 21:16
...si cate penalty cunosti tu acordate pentru echipele romanesti in ultimii 10 ani?!:))
...sa vedem un exemplu,desigur nu exista .


Feyenoord-Rapid 1-1 gol din penalty
Hertha-Rapid 0-1 gol din penalty
si probabil mai sunt

silver_dream
15th October 2011, 21:24
Mi-a placut gestul portarului la penalty:))

iulian_1976
15th October 2011, 21:24
Feyenoord-Rapid 1-1 gol din penalty
Hertha-Rapid 0-1 gol din penalty
si probabil mai sunt

...nu prietene cu sintagma ''circumstante de penalty''. Daca am judeca cum judeci tu .
Steaua se califica contra lui Boro,Romania se califica la Euro'1992 penalty in Bulgaria,ne calificam si la Euro 2004 contra Danemarcei etc.

...schimbam soarta fotbalului romanesc :))
Arbitrii astia straini sunt tampiti si noi romanii avem numai ghinioane in meciuri internationale.:D

tu26dor
15th October 2011, 21:43
Gestul portarului sibian este exact o metafora, un simbol in care se regasesc toti suporterii nemultumiti de coruptia si incompetenta din fotbalul dambovitean.

Adica clar omul s-a intors cu spatele spunand "Kiss my ass, sucker!"

de acord cu tine completand cu tot fotbalul national, nu numai dambovitean.

El Pistolero
15th October 2011, 21:46
Praf a facut meciul idiotul ala. Eu l-as suspenda 1 an din arbitraj. Si eu arbitram mai bine ca ala.

SpyS
15th October 2011, 21:48
Am facut din nou spectol pe stadion. Sunt convins ca ciorelele, cainii si stelistii s-au uitat din nou cu unghia in gat la meciul nostru si mai ales la galeria lupilor galbeni. http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif



Am vazut secvente pe gsp, arbitrul are acoperire regulamentara, de ex. la primul rosu a pedepsit intentia, golul 1 si 3 au fost corecte, etc...:)

Ce amuzanti au fost sibienii. Si-au mascat neputinta dand vina pe arbitrii. Oricum ii bateam si cu arbitrii si fara arbitrii. Scorul de 4 - 1 pentru noi spune totul. Si mai puteam marca de cel putin 3-4 ori in plasa lor.


ar putea sa fluiere deja finalul, nu ar mai baga nimeni in seama asta.

In mod normal, voi Sibiul nici nu trebuia sa jucati in liga 1, ci Bihorul care a promovat fotbalistic de pe locul 2 in seria noastra. Voi in loc sa injurati federatia sau pe cine mai vreti voi, ar trebui sa le pupati mana si sa le ziceti multumesc ca aveti ocazia sa jucati cu noi in liga 1. Ok.:ok:

Cristy RVD
15th October 2011, 22:04
Am facut din nou spectol pe stadion. Sunt convins ca ciorelele, cainii si stelistii s-au uitat din nou cu unghia in gat la meciul nostru si mai ales la galeria lupilor galbeni. http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif


cine sare / lupii sare :happy

SpyS
15th October 2011, 22:11
Ale Ale Pentru tine fac orice Petrolul http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

Z5Knyv3pphA&feature=player_embedded
Am si un filmulet cu dedicatie directa pentru steaua, dinamo si rapid. Ceva mai incolo. Dar sunt convins ca le-au ajuns deja la urechi pana acum.:) PESTE 2 ETAPE VINE STELUTZA PE ILIE OANA! II SUIM PE GARDURI. :bere:

Cristy RVD
15th October 2011, 22:13
nu e nevoie sa-l pui, nu contati pentru suporterii echipelor enumerate mai sus.

ar trebui sa faci rost de un filmulet cu dedicatie pentru vointa sibiu, concordia chiajna sau otelul galati, cam pe acolo sunteti voi.

P.S.: Ala care canta e Andrei Chivulete ? :D

purpleheart
15th October 2011, 22:25
am si eu unul interesant :
AzhIoq1DcEI

SpyS
15th October 2011, 22:26
Ce se mai baga in seama in seama cu noi!:)

Asta cu dedicatie pentru Stelutza care ne va vizita urmatorul meci pe Ilie Oana si unde vor avea ocazia sa vada si sa simta pe viu galeria adevarata. Asa cum au constatat pana acum si cei de la Rapid si Dinamo.
http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

WEEKEND PLACUT! :ok:

Cristy RVD
15th October 2011, 22:28
da' p-aia cu "cine sare / lupii sare" nu o ai ? :))
ma gandesc ca daca dinamo v-a dat 5-1, steaua nu se lasa mai prejos si da 6.
sa vezi atunci ce cantati :))

Freek
15th October 2011, 22:31
Am facut din nou spectol pe stadion. Sunt convins ca ciorelele, cainii si stelistii s-au uitat din nou cu unghia in gat la meciul nostru si mai ales la galeria lupilor galbeni.
Te-ai gasit si tu acum...
Dinamo are probleme acasa, dar ei cand vor au galerie;
Steaua n-are casa momentan, dar si ei cand vor sa aiba galerie, au;
De Rapid ai zis si tu ca sa le zici pe toate trei ca altfel nu vad legatura, dar nu-i nimic.

Apropo de ciori, ca fapt divers, sti ca sunt printre cele mai inteligente pasari? Folosind unelte?

SpyS
15th October 2011, 22:33
da' p-aia cu "cine sare / lupii sare" nu o ai ? :))
ma gandesc ca daca dinamo v-a dat 5-1, steaua nu se lasa mai prejos si da 6.
sa vezi atunci ce cantati :))

HAHA! CE PROST ESTI! :)) Te-am lasat prima data cand ai zis, dar vad ca te repeti cu prostia. DACA TOT NE-AI ADMIRAT LA TV, MACAR SA O FACI ATENT. Strigarea inspaimantatoare pentru orice galerie adversa este defapt, ia aminte si invata: CINE SARE, LUPII GALBENI! AEE! AEE!(numele galeriei lupilor galbeni). Nu cred ca stii cum se simte cand peste 3000 de suporteri sar si striga impreuna in peluza noastra. ;)Ciau!

amrevenitptozi
15th October 2011, 22:39
cine sare lupi sare. lupii e cele mai inteligente mamifere

amrevenitptozi
15th October 2011, 22:43
HAHA! CE PROST ESTI! :)) Te-am lasat prima data cand ai zis, dar vad ca te repeti cu prostia. DACA TOT NE-AI ADMIRAT LA TV, MACAR SA O FACI ATENT. Strigarea inspaimantatoare pentru orice galerie adversa este defapt, ia aminte si invata: CINE SARE, LUPII GALBENI! AEE! AEE!(numele galeriei lupilor galbeni). Nu cred ca stii cum se simte cand peste 3000 de suporteri sar si striga impreuna in peluza noastra. ;)Ciau!

"cine sare....." sau "pe ei pe mama lor" sau "cand va bateti cu noi" sunt expirate. Doar pe sate se mai folosesc.

Cristy RVD
15th October 2011, 22:43
cine sare lupi sare. lupii e cele mai inteligente mamifere

lupii e cei mai inspaimantatori suporteri.

Nightwish
15th October 2011, 22:53
pe SPIRITUL acestui club , ne bazam !

Chivuletele e spiritul Petrolului? :rolleyes:

TheIceMan
15th October 2011, 23:29
Ce amuzanti au fost sibienii. Si-au mascat neputinta dand vina pe arbitrii. Oricum ii bateam si cu arbitrii si fara arbitrii. Scorul de 4 - 1 pentru noi spune totul. Si mai puteam marca de cel putin 3-4 ori in plasa lor.


Stai ca am inteles acuma.

Voi trebuia sa va inaugurati noul stadion cu o victorie de rasunet si cum la primul meci ori ati fost neputinciosi ori ati vandut 3pct lui Dinamo, ati gasit sa va bateti joc de o echipa care oricum nu trebuia sa joace in liga 1.

Oricum, o sa fiti echipa de liga a doua cu cel mai frumos stadion din tara.

TheIceMan
15th October 2011, 23:30
Am si un filmulet cu dedicatie directa pentru steaua, dinamo si rapid. Ceva mai incolo. Dar sunt convins ca le-au ajuns deja la urechi pana acum.:) PESTE 2 ETAPE VINE STELUTZA PE ILIE OANA! II SUIM PE GARDURI. :bere:Adevarul e ca pana mai ieri nici garduri nu aveati.

TheIceMan
15th October 2011, 23:47
Am vazut secvente pe gsp, arbitrul are acoperire regulamentara, de ex. la primul rosu a pedepsit intentia,
Bai, intentia se sanctioneza cel mult cu GALBEN, nu cu ROSU.

apoi uite pe comentariul live la gsp. minutul 2

http://www.gsp.ro/meciuri-live/petrolul-vs-vointa-sibiu-300-1972.html

Iulian Popa se resimte după ce Pompiliu Stoica l-a lovit cu crampoanele în față

aici n-a fot intentie? daca l-a lovit cu crampoanele in fata chiar in inceputul partidei.

Abia astept sa vad cand Vointa va avea arbitraj +5% macar.

BBB
15th October 2011, 23:48
Portarul Sibiului e erou. Slabi petrolistii, mici șanse sa evite retrogradarea. Ei cu Chiajna si Sibiul sunt deja retrogradate

iulian_1976
16th October 2011, 01:06
...Petrolul ,Sportul si Muresul sunt sub Vointa ca joc .
Nu ma raportez la arbitri,stadion,lot etc strict ca joc.

TheIceMan
16th October 2011, 01:36
Portarul Sibiului e erou. Slabi petrolistii, mici șanse sa evite retrogradarea. Ei cu Chiajna si Sibiul sunt deja retrogradate

Normal, deci motiv dublu sa fure meciul asta, pe langa "inaugurarea" stadionului cu victoire (nu la primul meci, dar cine mai sta sa socoteasca) trebuie neaparat luat puncte de la contracandidate.
Macar daca furau "cinstit", elegant, dupa modelul galatenilor, dar nici sa-si bata joc de alta echipa.

MMihnea
16th October 2011, 01:38
trebuia sa ia cineva atitudine
oricum
cat de penibili sunt oamenii astia care se bucura de asa o victorie
foamea...

FcP
16th October 2011, 02:32
Ba gata ca nu mai pot cu voi faceti atata tam-tam pe un penalty dat la 3-1 in min 93 ca domne s-a intors taranushu ala din sibiu cu spatele (deci practic un penalty care nu conteaza). Mai aveti sa ziceti ca Petrolul e noul cefere sau ceva de genul, ati uitat cand a fost furat in meciul cu Vaslui(eliminare gratuita) sau in meciul cu U Cluj, la fel eliminare gratuita, HOPA, daca s-a gresit (desi n-am vazut reluari, ca am fost la meci) stati linistiti ca nu are Petrolul bani de blaturi.
Salariul maxim la Petrolul e 4k euro pe luna. Hopa cu conspiratiile astea.

FcP
16th October 2011, 02:41
Si daca arbitrajul a fost pro Petrolul...noi, suporterii avem vreo vina? De parca noi am comandat un anume arbitraj...Plm...noi sa fim sanatosi...

FcP
16th October 2011, 03:18
Petrolul a obținut în această seara prima victorie de pe noul "Ilie Oană"! Ploieștenii au invins Voința Sibiu cu scorul de 4-1, golurii fiind marcate de catre Stojmirovic și Oprița (hat-trick). Din păcate am vrea să spunem că am fost martorii unei evolutii fantastice dar n-a fost vorba despre așa ceva.Vivi a inceput cu Zimi in poarta, Tudor pe partea dreapta iar in centrul apărării au făcut cuplu Melinte și Sipovic. La mijloc au fost trimiși Enescu si Dumitru in timp ce-n fața au stat Stojmirovic, Borza, Negru și Oprița.In față unor suporteri devotați Petrolul nu avea cum să nu inceapă această partidă decăt in atac. Primele emotii pentru sibieni au apărut incă din minutul 4 dar Negru a fost surprins de o pasă a lui Oprița. Patru minute mai târziu Borza a inșirat 3 jucători sibieni pătrunzând in careu și a urmat pasa perfectă către Stojmirovic, aflat in 6m, care nu a iertat! 1-0 pentru găzari și nu se putea un start mai perfect. Oaspeții ies și ei la joc dar nu reușesc decăt niște șuturi defectuase. Jocul capătă uzură și este animat doar spre finalul primei reprize când Bunea, de la sibieni, intră periculos la Oprița și este eliminat. Deși ne-am fi asteptat la un forcing pe final al ploiestenilor - acest lucru nu s-a intamplat preferându-se conservarea rezultatului până la pauză.Ieșiti de la cabine mai motivați jucatorii lui Vivi Răchită infing pumnalul in inima brănzarilor: lansare pentru Stojmirovic scapat singur cu portarul - dă mingea pe lângă acesta dar este faultat. Inițial arbitrul lăsase jocul sa continuie dar mingea nu a ajuns in poartă. Astfel, Miron este eliminat și Sibiul rămâne in 9. Execută Oprița si scorul devine 2-0! Paradoxal sibienii sunt cei care conduc jocul si contrar cursului jocului marcam din nou : centrare Fl.Dumitru și Oprița ii ia fata portarului, in 6m, ducănd scorul la 3-0. Nu trec 2 minute si oaspetii inscriu si ei din penalty: 3-1. Cu 30 de minute inainte de final ne-am fi asteptat la un spectacol din partea a lor nostrii ori, măcar, să-i pună la respect pe oaspeți. Uluitor - nu s-a intamplat asta - tot sibienii fiind cei care atacau, trecând de câteva ori pe lângă golul de 3-2. Avea să fie 4-1 pentru noi la un nou penalty, corect acordat de arbitru in minutul 90, la care portarul advers nu s-a miscat (initial sibienii dorind să părăseasca arena in semn de protest).Oprița și-a desăvârșit hat-trick-ul intr-o partidă in care singurul lucru bun a fost obținerea celor 3 puncte.CRAINIC?Sincer, era mult mai bine cu cel de la Strejnic (se zicea ca era tatăl lui Andi). Actualul crainic ne dovedește că n-are nicio treabă cu Petrolul - se comoportă de fiecare data de parcă ar fi crainicului unui meci disputat de stadion neutru: "gol pentru echipa Petrolul" e doar una dintre prostiile etalate la microfon. De fiecare data când intervine - mai mult irită asistența.5984 SPECTATORIAvând turnicheți se poate prezenta, de fiecare dată, cifra exactă a spectatorilor prezenti la meci. Astfel, la meciul cu Sibiu au fost aproximativ 6 000. Tribuna a doua a fost aproximativ plină (cu exceptia sectoarelor marginașe), peluza galeria plină iar peluza opusă mai po****tă decât tribuna intâi. Felicitări celor ce si-au incurajat echipa la acest meci și ii asteptam sa stea si sa se bată pe biletele de la meciul cu Steaua cu turiștii. Daca ar fi fost să estimăm fără să știm cifrele exacte - am fi spus 8-10 000.MESAJ PENTRU SPECTATORII DIN PELUZĂVă informăm ca la acelaș preț, de 10 RON, se pot procura bilete și la peluză cealaltă. Marele avantaj ar fi că acolo nu veți fi nevoiti să stati in picioare ori să cântați. In plus, nu ii veti mai irita pe cei ce doresc să vină intr-o peluză unde se cântă.CASETA TEHNICĂPETROLUL: Zimmerman - M. Tudor, Sipovici, Melinte, P. Stoica - D. Enescu, Fl. Dumitru - Borza, V. Negru, Stoimirovici - Oprița

LUPULGALBEN
16th October 2011, 03:27
Invidia trebuie sa fie mare pe la unii. Daca n-aveti tupeul sa recunoasteti ca suporterii (pe plan ultras) Petrolului Ploiesti au fost cei mai tari din sezonul asta pana in momentul de fata, sunteti ori batuti in cap, ori idioti. Ce sa faci, asa se intampla atunci cand esti pe primul loc.

FcP
16th October 2011, 03:29
Deci exista fair play,nu ne consideram mari invigatori, dar nici nu avem vreo vina pt arbitraj (desi arbitrul are acoperire la fiecare decizie). Jenant e faptul ca au avut ocazii si cu 2 oameni in minus...

LUPULGALBEN
16th October 2011, 03:31
Nu ma intereseaza jocul, dar mi se pare nesimtire sa vina o OAIE proasta aici si sa-mi zica mie de suporterii Petrolului. Pai ba, eu nu va vad pe niciun stadion. Voi stati in fata calculatorului si comentati ca niste oi bete. La fel si mega-fanii echipei dinamu.. Puteti sa va duceti sa behaiti in alta parte, va rugam frumos.

Tyler Durden
16th October 2011, 03:44
Am fost la o petrecere in seara asta si a venit si un petrolist care venise direct de la meci. Era foate sceptic ca Petrolul scapa de retrogradare. In ciuda scorului, cica echipa a jucat jalnic. Acum, mie mi-ar parea mega rau sa se intample asa, resimt pentru echipa asta o antipatie, insa una pur sportiva. Decat sa avem in liga 1 echipa fara nicio identitate sau sclave ale celor doua sinistre echipe moscovite, eu prefer de o mie de ori Petrolul. Desi am alergie la canide, le urez succes lupilor. :D

FcP
16th October 2011, 04:26
nu e nevoie sa-l pui, nu contati pentru suporterii echipelor enumerate mai sus.

ar trebui sa faci rost de un filmulet cu dedicatie pentru vointa sibiu, concordia chiajna sau otelul galati, cam pe acolo sunteti voi.

P.S.: Ala care canta e Andrei Chivulete ? :D

Pustane, rrapidul n-a avut suporteri pe tot stadionul etapa asta cati a avut Petrolul in peluza. steaua nu mai are nicio identitate iar dinamo cu cei 99 de suporteri ai sai ar speria orice adversar.
DA, ai dreptate lupii nu au cum sa se compare cu echipele moscovite, mai sus enumerate. (nu ma refer la rapid)


cine sare lupi sare. lupii e cele mai inteligente mamifere

Ti-a explicat baiatul mai sus ca, cantecul e "cine sare, lupii galbenii aleee alleee, cine sare lupii galbenii aleee alllee"
Da cu cine m-am gasit si eu sa ma cert, cu o lamaie (singurul personaj dupa OLS forum banat definitiv) si suporterul unei echipe cu un palmares uluitor, o cupa a Romaniei dupa aproape 100 de ani :)))

TheIceMan
16th October 2011, 05:34
Ba gata ca nu mai pot cu voi faceti atata tam-tam pe un penalty dat la 3-1 in min 93.Bai, daca v-ati fi rezumat sa furati meciu cu un 11m inventat, mai treaca-mearga, dar dupa ce furi tot meciul, ai bunul simt si fluiera finalul in minutul 90, nu mai dai prelungiri, ca in ultima secunda sa dai 11m. Ce, nu-ti ajunge furtul, vrei sa mai si umilesti adversarul?
Crezi ca aia de la Sibiu au vrut sa iasa de pe teren doar asa din "de moft" sau ca au simtit ca sunt tinta bataii de joc? tot tam-tamul nu este pentru 11m asta care nu e altceva decat cireasa de pe tortul "erorilor" de arbitraj, ci este pentru tot meciul.


ca domne s-a intors taranushu ala din sibiu cu spatele (deci practic un penalty care nu conteaza).
Eu zic sa stai pe faza ca o sa mai auzi despre "taranushu" ala din Sibiu, pentru ca omul a dat dovada ca are sange in instalatie. Ma mir cum d enu si-a dat si chilotii jos, precum Andone in celebrul meci contra Stelei de pe vremea impuscatului. Stai pe faza ca sigur zilele urmatoare "taranushu" va fi chemat la toate talk show-rile din Romania, pe cand ""taranushii" de la Petrolul vor disparea in anonimat, o data cu revenirea formatiei in divizia secunda. Pacat de asa stadion sa jucat numai meciuri de mana a doua acolo.



Mai aveti sa ziceti ca Petrolul e noul cefere sau ceva de genul,Nu, nicidecum, CFR e club de fotbal, dar voi aveti aptitudini sa ajungeti a doua Otelu'. Mai bine nu.


ati uitat cand a fost furat in meciul cu Vaslui(eliminare gratuita) Furat e cand pierzi mecuil, nu cand termini 0-0.


sau in meciul cu U Cluj, la fel eliminare gratuita,Ce vorbesti, mah? U n-au avut si ei unul eliminat? macar ati jucat 10 vs 10, nu ca azi 12 vs 9!!

TheIceMan
16th October 2011, 06:02
BTW, Oprita ala e convins ca au jucat cu Inter Sibiu:

http://www.digisport.ro/petrolul-vointa-sibiu-4-1/

Gabri3l
16th October 2011, 08:20
Petrolul Ploiesti - Vointa Sibiu 4 - 1 :bere:

victorie categorica a lupilor... cat despre circul portarului de rezerva, asa se intampla cand unii promoveaza de pe locul 4 din liga 2 si desconsidera competitia.vorba lui Rachita ...cele 2 eliminari au fost cat se poate de corecte, unul pt fault cu ambele picioare inainte si celalalt pt fault al portarului ca ultim jucator la penalty... in rest era normal sa castigam...iar sibienii se vor intoarce la anul acolo unde le era locul si anul acesta.

Gabri3l
16th October 2011, 08:35
Invidia trebuie sa fie mare pe la unii. Daca n-aveti tupeul sa recunoasteti ca suporterii (pe plan ultras) Petrolului Ploiesti au fost cei mai tari din sezonul asta pana in momentul de fata, sunteti ori batuti in cap, ori idioti. Ce sa faci, asa se intampla atunci cand esti pe primul loc.

bine zis LUPULGALBEN...

Numar de spectatori

Nr Echipa gazda Scor Echipa oaspete Numar de spectatori
1 Petrolul Ploiesti 0-1 Rapid Bucuresti 15000 spectatori
2 Petrolul Ploiesti 1-5 Dinamo Bucuresti 13128 spectatori
3 Steaua Bucuresti 4-0 Dacia Mioveni 12000 spectatori
4 Vointa Sibiu 1-1 Steaua Bucuresti 10000 spectatori
5 Steaua Bucuresti 2-1 Otelul Galati 9000 spectatori
6 Otelul Galati 0-4 CFR Cluj 8000 spectatori
7 CFR Cluj 2-0 FC Vaslui 8000 spectatori
8 FCM Tg. Mures 0-2 CFR Cluj 7000 spectatori
9 CFR Cluj 0-2 Gaz Metan Medias 7000 spectatori
10 FC Vaslui 3-1 Dinamo Bucuresti 7000 spectatori
11 Pandurii Tg Jiu 5-1 Dacia Mioveni 7000 spectatori
12 Rapid Bucuresti 1-1 CFR Cluj 7000 spectatori
13 Vointa Sibiu 0-1 Rapid Bucuresti 7000 spectatori
14 Petrolul Ploiesti 4-1 Vointa Sibiu 7000 spectatori
15 Dacia Mioveni 0-1 U Cluj 6500 spectatori
16 Otelul Galati 1-0 FC Brasov 6500 spectatori
17 Dinamo Bucuresti 0-0 Rapid Bucuresti 6500 spectatori
18 Vointa Sibiu 1-1 FCM Tg. Mures 6000 spectatori
19 Astra Ploiesti 2-1 Steaua Bucuresti 6000 spectatori
20 Pandurii Tg Jiu 2-0 CFR Cluj 6000 spectatori



Media numarului de spectatori

Nr Echipa gazda Media numarului de spectatori
1 Petrolul Ploiesti 8326 (51% din capacitate)
2 Steaua Bucuresti 6400 (23% din capacitate)
3 Vointa Sibiu 6400 (45% din capacitate)
4 Pandurii Tg Jiu 6000 (65% din capacitate)
5 CFR Cluj 5900 (25% din capacitate)
6 Otelul Galati 5300 (39% din capacitate)
7 FCM Tg. Mures 4900 (61% din capacitate)
8 FC Vaslui 4750 (32% din capacitate)
9 Dacia Mioveni 4200 (42% din capacitate)
10 Gaz Metan Medias 3800 (45% din capacitate)
11 Rapid Bucuresti 3700 (19% din capacitate)
12 Ceahlaul Piatra Neamt 2575 (14% din capacitate)
13 Dinamo Bucuresti 2500 (17% din capacitate)
14 FC Brasov 2500 (20% din capacitate)
15 U Cluj 2250 (7% din capacitate)
16 Astra Ploiesti 1780 (18% din capacitate)
17 Sportul Studentesc 1640 (16% din capacitate)
18 Concordia Chiajna 1520 (37% din capacitate)

http://www.liga1.ro/html/clasament_spectatori

zebe
16th October 2011, 10:42
Da cu cine m-am gasit si eu sa ma cert, cu o lamaie (singurul personaj dupa OLS forum banat definitiv) si suporterul unei echipe cu un palmares uluitor, o cupa a Romaniei dupa aproape 100 de ani :)))

Nu e singurul si nu e nici "dupa".

Ce ***** conteaza palmaresul intr-o Romanie in care stim cum se castiga campionatele?

Freek
16th October 2011, 11:47
Voi ploiestenii anul asta aveti doua probleme:
1. ca aveti 4 titluri de anul asta, bravo;
2. ca aveti media de spectator de X ori mai mare decat nu stiu ce echipa, bravo si aici.

Voi aveti un comportament dubios, pentru ca insistati atat cu probleme de genul. Da bun, sa fiti sanatosi din toate punctele de vedere, dar lasati problemele alea de mai sus, ca va atrageti antipatii aiurea.
Nici rapidistilor, stelistilor, dinamovistilor, clujenilor etc. nu prea le pasa de performantele voastre, oricare ar fi ele. Sincer!

amrevenitptozi
16th October 2011, 12:05
Invidia trebuie sa fie mare pe la unii. Daca n-aveti tupeul sa recunoasteti ca suporterii (pe plan ultras) Petrolului Ploiesti au fost cei mai tari din sezonul asta pana in momentul de fata, sunteti ori batuti in cap, ori idioti. Ce sa faci, asa se intampla atunci cand esti pe primul loc.

hai ma frate lasa-ma cu galeria voastra de poveste. Pe langa faptul ca virgula cantati pe 3 voci mai si folositi cantece expirate de gen "cine sare..." sau "hai cu golul" si fluierati ca ciobanii la orice fault sau faza impotriva lupilor care sare

Razvan T.
16th October 2011, 12:08
Nu e singurul si nu e nici "dupa".

Ce ***** conteaza palmaresul intr-o Romanie in care stim cum se castiga campionatele?

numai ei umbla sa-si adjudece palmaresul echipei Juventus Bucuresti

BBB
16th October 2011, 12:16
numai ei umbla sa-si adjudece palmaresul echipei Juventus Bucuresti

Noi ce tot vorbim aici de fapt? Astia nici ei nu stiu cine dracu is, fosta Astra Ploiesti (cica rivala locala) redenumita in Petrolul printr-un artificiu care a dus la desfiintarea Astrei si reinfiintarea Petrolului in liga a IV-a, si cica mai au tupeu sa spuna ca palmaresul lor e intact, cand ei is infiintati acum cativa ani. Doar un alt exemplu de oameni cu coloana vertebrala care se indoaie ca trestia. Ca sa nu mai vorbim ca majoritatea is RROMI

Cristy RVD
16th October 2011, 12:24
Voi aveti un comportament dubios, pentru ca insistati atat cu probleme de genul. Da bun, sa fiti sanatosi din toate punctele de vedere, dar lasati problemele alea de mai sus, ca va atrageti antipatii aiurea.
Nici rapidistilor, stelistilor, dinamovistilor, clujenilor etc. nu prea le pasa de performantele voastre, oricare ar fi ele. Sincer!

corect.
trebuie sa inteleaga ca ei NU CONTEAZA! Astra in momentul asta e peste Petrolul, o echipa fara identitate.

TaciAcolo
16th October 2011, 12:36
pacat de suporteri(la nivel de galerie petrolul e clar lider ).. da petrolul nu are echipa si nici nu vad cum ar putea sa devina o forta

ichigo
16th October 2011, 12:42
deci, raman la parerea ca delegarile din aceasta etapa au fost cu "dedicatie" pentru noua conducere a CCA.:evil: mai ales ca craciunescu a spus ca nimeni din comisia lui avram, nu va face parte din comisia sa. :groggy:iar cu acest prilej costica suceava a dorit sa se razbune, dandu-le material de lucru :mda: singurele meciuri fara probleme mari au fost sportul - targu mures 1-1 si concordia - cfr 0-4.

Bobi Cearton
16th October 2011, 12:45
Bociti la crucile voastre, lasati Petrolul in pace, au fost nedreptatiti in trecutul apropiat, acum le-a venit randul sa fie ajutati, asta e sistemul aplicat la noi...

mach
16th October 2011, 12:53
Celor de la Petrolul--> nu puneti la suflet ce va spun suporterii celorlalte echipe. Is invidiosi pe voi. :)

Gabri3l
16th October 2011, 12:57
Noi ce tot vorbim aici de fapt? Astia nici ei nu stiu cine dracu is, fosta Astra Ploiesti (cica rivala locala) redenumita in Petrolul printr-un artificiu care a dus la desfiintarea Astrei si reinfiintarea Petrolului in liga a IV-a, si cica mai au tupeu sa spuna ca palmaresul lor e intact, cand ei is infiintati acum cativa ani. Doar un alt exemplu de oameni cu coloana vertebrala care se indoaie ca trestia. Ca sa nu mai vorbim ca majoritatea is RROMI

dohe... pentru ceilalti nefrustrati, actuala astra este defapt vechiul csm ploiesti din liga a doua... Petrolul a existat intotdeauna, fara schimbari de nume si fara desfiintari.. asa ca stai jos si da-ti 2 palme,-ulecare esti.. nu inainte sa iti scoti din nou unghia din gat: ok:mai aveti mult pana sa ne ajungeti

Gabri3l
16th October 2011, 13:01
pacat de suporteri(la nivel de galerie petrolul e clar lider ).. da petrolul nu are echipa si nici nu vad cum ar putea sa devina o forta

din sezonul viitor se spune ca se va investi masiv in echipa si poate vom redeveni ce am fost odata... apropo, frumos gestul galeriei de a afisa bannerul din peluza la meciul de aseara , cel cu REMEMBER PETROLUL - LIVERPOOL 3-1. vremuri memorabile din istoria frumoasa a Petrolului..cand faceam legea prin campionat.


Celor de la Petrolul--> nu puneti la suflet ce va spun suporterii celorlalte echipe. Is invidiosi pe voi. :)

yo, cel putin unul, doar ma amuz de com unora:) )..... in rest, ca sa revin on topic...victoria clar meritata in jocul cu Sibiul 4-1. ..aia vazand ca sunt neputinciosi au dat vina pe arbitrii. si acum cateva luni, in liga a doua cand i-am batut din nou, au tras de timp tot meciul pt un egal.. erau numai pe jos baietii. in fine treaba lor, dar cu asemenea atitudini nu prea ii vad bine pe sibieni.

N0_NaM3
16th October 2011, 13:03
Voi ploiestenii anul asta aveti doua probleme:
1. ca aveti 4 titluri de anul asta, bravo;
2. ca aveti media de spectator de X ori mai mare decat nu stiu ce echipa, bravo si aici.

Voi aveti un comportament dubios, pentru ca insistati atat cu probleme de genul. Da bun, sa fiti sanatosi din toate punctele de vedere, dar lasati problemele alea de mai sus, ca va atrageti antipatii aiurea.
Nici rapidistilor, stelistilor, dinamovistilor, clujenilor etc. nu prea le pasa de performantele voastre, oricare ar fi ele. Sincer!

Nu am vrut niciodata prietenii, cu nimeni.
In rest, m-am convins, numai trepadusi.
P.S. De data aceasta nu am jignit.:D

Freek
16th October 2011, 13:31
Nu am vrut niciodata prietenii, cu nimeni.
In rest, m-am convins, numai trepadusi.
P.S. De data aceasta nu am jignit.:D

Antipatia nu este antomim cu prietenia. Eu apreciez Vasluiul si U Cluj, dar asta nu inseamna ca imi doresc sa fiu prieten cu ei si nici ei cu mine, suntem rivali in campionat, iar legat de U nici nu se pune problema de vreo amicitie. E vorba de respect, na.

Problema este ca faceti un deserviciu clubului, voi aveti senzatia ca aparati onoarea clubului, dar dati cu mucii-n fasole.
Orice argument va aduce cineva legat de arbitraj, de joc, de mai stiu eu ce, voi o bagati pe aia "si ce daca a noastra e mai mare decat a voastra, HA", ma rog, ceva de genul.

Oricum cert este ca tu ai inteles exact ce ai vrut din ce am zis eu :).


Si ca sa inchei povestea, pacat de Vointa si pacat de Petrolul!

amrevenitptozi
16th October 2011, 13:32
pe data de 28 iulie 2003, prin Hotararea 4833 a Tribunalului Prahova, SC Sport Club Astra SA Ploiesti isi schimba denumirea in SC FC Petrolul SA Ploiesti, avandu-i la conducere pe Florin Bercea si Ioan Niculae. De ce s-a ales aceasta varianta? La acea vreme, ASFC Petrolul Ploiesti era o asociatie nonprofit, iar conform Legii sportului, ar fi trebuit sa se transforme in SA. O fuziune cu Astra Ploiesti si formarea unei noi societati ar fi durat cel putin sapte luni. O perioada buna de timp, "lupii galbeni" au incurajat echipa din prima liga, fiind convinsi ca a avut loc o fuziune prin absorbtie.

Fosta glorie a Petrolului infiinteaza Asociatia Sportiva Petrolul ‘52 Ploiesti, alaturi de Costica Moldoveanu, pentru ca palmaresul sa nu se piarda. Acest club nu a supravietuit decat foarte putin. Desi a dobandit Certificatul de Identitate Sportiva pe 23 iulie 2003, iar Astra a primit decizia judecatoreasca pentru schimbarea denumirii in SC FC Petrolul SA cinci zile mai tarziu, Federatia de Fotbal, la cererea lui Florin Bercea si Ioan Niculae, someaza gruparea lui Mircea Dridea sa-si modifice numele pentru ca nu pot exista doua echipe in acelasi oras care sa foloseasca acelasi cuvant ("Petrolul").

La sfarsitul sezonului 2003-2004, SC FC Petrolul SA (fosta Astra) retrogradeaza, iar din cauza unor divergente la nivelul conducerii, Ioan Niculae renunta la cele 50 de procente pe care le detinea in cadrul clubului, acestea ajungand la Liviu Luca, Florin Bercea si Edi Alexandru. De atunci, SC FC Petrolul SA nu a mai reusit sa revina pe prima scena a fotbalului romanesc.

La inceputul sezonului, reintra in joc fostul conducator al SC FC Petrolul Ioan Niculae. Omul de afaceri isi formeaza o noua echipa sub denumirea de "Astra", numele fiind valabil, dupa ce vechea Astra se transformase in SC FC Petrolul SA. Dar pentru a nu incepe campionatul in ultima liga a tarii, Niculae cumpara cu totul formatia International Pitesti din Liga a III-a, pe care o redenumeste "Astra", trecand astfel si peste procedurile necesare infiintarii unei entitati sportive.

Asadar adevarata detinatoare a palmaresului se zbate sa supravietuiasca in liga 4 Prahova, seria A! Ce nu inteleg eu e de ce nici Niculae, nici patronii Petrolului nu au fuzionat cu acea echipa din liga 4 ca sa obtina palmaresul? Chiar nu-i intereseaza deloc acest aspect? Puteau s-o faca in astia 7 ani, mai ales ca la banii lor cateva mii de euro erau nimica toata! Dar iata ca s-a ajuns la un balci! Ma intreb, daca maine-poimine se va desfiinta Petrolul din liga 4, ce se va alege de palmares?
Chestia e ca cineva si-a batut joc de aceasta echipa, atunci cand in 2003 echipa promovase in liga 1 s-a decis fuziunea intre Astra si Petrolul pentru ca unii sa nu piarda malaiul din liga 1!

Deci sunteti o mare CLONA. Nici voi nu stiti cine sunteti. Trist.

FcP
16th October 2011, 13:45
1.Bai, daca v-ati fi rezumat sa furati meciu cu un 11m inventat,

2.Stai pe faza ca sigur zilele urmatoare "taranushu" va fi chemat la toate talk show-rile din Romania,

3.Nu, nicidecum, CFR e club de fotbal, dar voi aveti aptitudini sa ajungeti a doua Otelu'. Mai bine nu.

4.Furat e cand pierzi mecuil, nu cand termini 0-0.

5.Ce vorbesti, mah? U n-au avut si ei unul eliminat? macar ati jucat 10 vs 10, nu ca azi 12 vs 9!!

1. Nu cred ca eu din tribuna am furat un meci.
2. Daca asta e realizarea lui dupa o viata dedicata fotbalului si cantonamentelor...ca e chemat la un talk show...e clar ce ai inteles tu din fotbal...
3. Ma abtin...
4. Pai s-a terminat 0-0 ca ne-am aparat cu 10 jucatori in 16m permanent si e meritul echipei, da eliminarea nu a existat si poate 11-11 castigam.
5. Da asta vorbesc, U n-a avut eliminat :), a avut Petrolul la 2-1 pt noi si dupa eliminare a pierdut cu 3-2...deci a fost viciere de rezultat.

Intr-o concluzie asa...are dreptate Vivi, ati terminat pe 4 in B si ar trebui sa aveti mai mult respect pt echipele care joaca pe merit in Liga1. Ati avut in ultimii 20 de ani 3-4 echipe in Sbiu, v-ati sucit dupa fiecare, daca retrogradeaza Vointa si promoveza Avantul Sibiu gata, sunteti fani Avantul

Pt lamaia...ce sa-i zic, eu si gabriel v-am mai explicat pe aici cum sta treaba si am fost destul de clari pt cine a avut ochi sa citeasca si sa inteleaga.

Pt Freek01 Am venit eu cu cearta sau ce ai zis tu? Eu am zis de la bun inceput ca n-au suporterii nicio vina pt arbitrajul pro sau contra de la anumite meciuri.

iulian_1976
16th October 2011, 14:01
...Petrolul ,Sportul si Muresul sunt sub Vointa ca joc .
Nu ma raportez la arbitri,stadion,lot etc strict ca joc.


Portarul Sibiului e erou.
Slabi petrolistii, mici șanse sa evite retrogradarea. Ei cu Chiajna si Sibiul sunt deja retrogradate


Am fost la o petrecere in seara asta si a venit si un petrolist care venise direct de la meci. Era foate sceptic ca Petrolul scapa de retrogradare. In ciuda scorului, cica echipa a jucat jalnic.

...:)

Freek
16th October 2011, 14:02
@FcP
Nu am dat exemplu, v-am inculs pe toti. Ca sunteti si exceptii, este absolut normal.

FcP
16th October 2011, 14:43
Ok,deci s-a lamurit faptul ca nu avem nicio vina pt arbitraj (noi suporterii). Si sincer daca la meciul cu cefere m-am bucurat ca ne-au ajutat arbitrii, ca sa pot admira frustrarea lui muresan, ceva gen SA VADA SI EL CUM E, la meciul asta imi pare rau ca am castigat si cu arbitru, da macar am avut 1-0 si 11-11. Asta e cu arbitrajele, sunt greseli multe, azi sunt pro, maine contra...da toate se echivaleaza...cel putin la echipele nou promovate si fara bani...

LUPULGALBEN
16th October 2011, 15:41
hai ma frate lasa-ma cu galeria voastra de poveste. Pe langa faptul ca virgula cantati pe 3 voci mai si folositi cantece expirate de gen "cine sare..." sau "hai cu golul" si fluierati ca ciobanii la orice fault sau faza impotriva lupilor care sare

Amice, daca stau sa critic orice peluza din tarisoara noastra, crede-ma iese cu mult pe minus. Numai ca Petrolul Ploiesti iese mai putin pe minus, ca toate celelalte. In primul rand ca numar. In al 2-lea rand ca si coregrafie. In al 3-lea rand ca si culoare.In al 4-lea rand ca am devenit un model pentru altii(vezi cantece copiate de la noi). Pentru toate astea, iti recomand sa te uiti la meciul cu rrapid(jucat la Buzau), meciul cu dinamu, etc. Cand o sa aveti si voi o peluza in campionat plina, o sa vedeti ca veti intampina fix aceleasi probleme daca nu o sa aveti microfon. O sa va auziti pe 3 voci. OK, vorbind despre cantece. Hai sa vorbim despre cantecele faimoasei peluze a sepcilor rosii. Intamplator, am vazut meciul cu kuban, cand (datorita faptului ca v-ati inaugurat si voi stadionul ati fost mai multi, altfel erati tot 1000 in peluza) auzeam 'celebrul' cantec 'haide u', il auzeam pe vreo 4-5 voci. Si cantecul asta, este la fel de taranesc ca si 'Cine sare...'.Cel putin mie asa mi se pare. Voi, in afara de meciul de inaugurare, ati fost cu mult sub nivelul marii, crede-ma. Ati avut coregrafii frumoase in campionatul acesta si nu stiu eu?:)). Ati cantat frumos, toti uniti in vreun meci campionatul acesta? Eu zic ca nu. Pana atunci, poti sa taci si sa inveti de la cei mai buni. Adica noi. In rest, numerele vorbesc de la sine :).

Ps: Culmea e ca anumite grupari ale peluzelor noastre sunt infratite (ultras 19 si knot), dar asa e cand vorbesti cu un suporter de tastatura. Trebuie pus la punct. Eu am tot respectul pentru U si pentru ultrasii acestei echipe, nu vreau sa se inteleaga altceva, dar n-am respect pentru sobolanii de tastatura.

zebe
16th October 2011, 15:52
Tie chiar ti-i rau daca zici/scrii "Dinamo" sau "Rapid"?

SpyS
16th October 2011, 16:32
PETROLUL PLOIESTI - Vointa Sibiu 4-1

http://img851.imageshack.us/img851/9986/1110151825521.jpg

http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

FcP
16th October 2011, 16:45
Melodia asta, la care a fost facuta poza, cu "bine-i sa fii petrolist" ar trebui cantata dupa parerea mea la finalul meciului, ieri s-a cantat prin min 20 :-?
http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

SpyS
16th October 2011, 16:50
Asadar adevarata detinatoare a palmaresului se zbate sa supravietuiasca in liga 4 Prahova, seria A!
Esti pe dinafara. Acea echipa din liga a cincea este defapt echipa a doua a clubului.:) Daca nu ma crezi, suna la FRF si mai documenteaza-te. Bafta!:ok:


Ps: Culmea e ca anumite grupari ale peluzelor noastre sunt infratite (ultras 19 si knot), dar asa e cand vorbesti cu un suporter de tastatura. Trebuie pus la punct. Eu am tot respectul pentru U si pentru ultrasii acestei echipe, nu vreau sa se inteleaga altceva, dar n-am respect pentru sobolanii de tastatura.

SUBSCRIU


Melodia asta, la care a fost facuta poza, cu "bine-i sa fii petrolist" ar trebui cantata dupa parerea mea la finalul meciului, ieri s-a cantat prin min 20 :-?
http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

Da, pe la mijlocul reprizei 1. Dar de obicei, o cantam si la final.:) Oricum, foarte tare!:ok:

TheIceMan
16th October 2011, 17:39
da toate se echivaleaza...cel putin la echipele nou promovate si fara bani...

Se echivaleaza pentru voi, spune-mi cat avantaj a avut Vointa in orice meci? ZERO !

Si apoi in locul sibienilor putea sa fie orice alta echipa, nu Sibiul a dat spaga sa intre in Liga 1 ci incompententa lui Sandu &Co a a dus la asta.

Si n-au fost invitati, ci au mai jucat o dubla de baraj.

SpyS
16th October 2011, 17:44
Am promis si iata si filmuletul cu dedicatia pt steaua la urmatorul meci de pe Ilie Oana.

aTGvy7389Ns
:cool:

FcP
16th October 2011, 17:51
Am promis si iata si filmuletul cu dedicatia pt steaua la urmatorul meci de pe Ilie Oana.

aTGvy7389Ns
:cool:

buuuun de tot :), imi permit sa-l pun la semnatura si-l mai scot cand s-o desfiinta steaua :D

Bobi Cearton
16th October 2011, 18:00
Petrolul are istorie, echipa, oameni in jur, stadion, tot tacamu. In meciul asta a fost avantajata de arbitrii (lucru condamnabil in esenta sa...), va rog sa treceti peste acest aspect (daca puteti, bineinteles), hai sa analizam prestatia devastatoare a lui Oprita. Eu zic ca merita selectionat in echipa Nationala, reconstructia pt CM 2012 / CE 2016 poate incepe cu el.

TheIceMan
16th October 2011, 18:02
Petrolul are istorie, echipa, oameni in jur, stadion, tot tacamu. In meciul asta a fost avantajata de arbitrii (lucru condamnabil in esenta sa...), va rog sa treceti peste acest aspect (daca puteti, bineinteles), hai sa analizam prestatia devastatoare a lui Oprita. Eu zic ca merita selectionat in echipa Nationala, reconstructia pt CM 2012 / CE 2016 poate incepe cu el.

Daca la nationala se selectioneata expertii in simulari, bineinteles. Dar s-ar putea ca in meciurile internationala arbitrii sa nu fie asa de influentabili.

relansat
16th October 2011, 18:03
Ultima parte a postarii precedente (Bobi) e de pus in semnatura :D :drak: :lol:

Bobi Cearton
16th October 2011, 18:15
Mi-am adus aminte, Petrolul a fost defavorizata in meciul cu U Cluj (a luat cartonas rosu fara fundament regulamentar, in min 50, la 1-0 pt ei), acum s-a intors roata. Legea compensatiei nu trebuie sa fie litera de lege, totusi reguli nescrise ne guverneaza existenta...:D

- Dementii astia de la tv transmit mesaje de incurajare lui Huidu, dupa accidentul de la Timisul de Sus - Bv (am inteles ca din vina lui), in care a omorat 2 oameni...:o: de morti, nimic...

Farmecul Vietii
16th October 2011, 19:22
ce harfe si-au tras bronzatii...faptul ca Bucurestiul v-a ajutat sa aveti trecut interbelic nu va face mai "baeti" ! Veti ramane mereu niste tarani de la marginea Bucurestiului cu impresii de capitala!

FcP
16th October 2011, 19:39
ce harfe si-au tras bronzatii...faptul ca Bucurestiul v-a ajutat sa aveti trecut interbelic nu va face mai "baeti" ! Veti ramane mereu niste tarani de la marginea Bucurestiului cu impresii de capitala!

A vorbit un suporter care locuieste langa o gara :)) si care a mancat lebedele de foame prin Europa:)), facandu-ne de ras tot neamul romanesc.
Asta cu bronzatii e iar de rasul lumii, toata tara identificandu-va ca si tiganii romaniei.
Ploiestiul avea deja 2 campionate nationale inainte ca rapiduletul tau sa se infiinteze.
Daca rapidul tau nu era din bucuresti...cu titlul din anii 60 ramaneati si acuma probabil nu ati mai fi existat, asa ati avut noroc ca fiind din bucuresti (oras cu 2 mil loc. s-a gasit unu sa bage bani ca sa nu se desfiinteze.
Esti tare arogant pt un rapidist. De obicei oamenii simpli si saraci de sub podul grant sunt mai umili in declaratii si se rezuma la a-si incuraja echipa lor.
Ti-am remarcat frustrarea de f. mult timp, te inteleg, ai destule probleme zilnice, tragi cu prastia dupa lebede:happy si seara vii aici si comentezi fara sa fii bagat in seama. Daca nu contam pt tine si pt bucuresti ..lasa-ne in pacea noastra ca ne descurcam si fara comentariile tale.

Farmecul Vietii
16th October 2011, 19:59
Ti-am remarcat frustrarea de f. mult timp, te inteleg, ai destule probleme zilnice, tragi cu prastia dupa lebede:happy si seara vii aici si comentezi fara sa fii bagat in seama. Daca nu contam pt tine si pt bucuresti ..lasa-ne in pacea noastra ca ne descurcam si fara comentariile tale.

zau?
esti rugat sa postezi mai des, ma distrezi.Aveati 2 titluri in '23? ala castigat de Juve din Bucuresti l-ai pus?
n-am zis ca nu contati, din contra am o slabiciune pentru taranii negri de la marginea capitalei, ma distreaza elucubratiile lor, da' sincer va sta mai bine la sapa.

FcP
16th October 2011, 20:05
zau?
esti rugat sa postezi mai des, ma distrezi.Aveati 2 titluri in '23? ala castigat de Juve din Bucuresti l-ai pus?



Mai exact pana-n 1916 Ploiestiul avea deja 2 titluri :)
Ala castigat de juventus a venit mai tarziu.
Nu te mai bag in seama, oricum replicile tale penibile iti dau de gol varsta, fugi si fa-ti ghiozdanul.

keluba
16th October 2011, 20:06
liniste va rugam. ragaie specimenul "superior" farmecul vietii.

1924
17th October 2011, 10:31
http://www.youtube.com/watch?v=hEtAHdLrltY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=CPto0ABnaRw

1924
17th October 2011, 11:07
...

1924
17th October 2011, 11:08
...

Freek
17th October 2011, 14:00
Singuri impotriva tuturor...:nope:

MMihnea
17th October 2011, 15:02
si totusi ban-ul ala pe care il tot cere nu vine ?

Bobi Cearton
17th October 2011, 15:11
Mergi la Raport Post si da-l in gat.

MMihnea
17th October 2011, 15:28
pai 'vazusi' ca in alte cazuri sunt al naibii de proactivi
probabil isi flexeaza muschii pe alte threaduri...
dar asta chiar e treaba de moderator si nu le place
sau primul sezon pe 'intern' e promotie ? :D

Marius
17th October 2011, 16:37
tocmai l-am vazut pe craciunescu pe digi analizand prestatia lu' chivulete. 5 greseli mari de tot, 4 impotriva vointei - doua eliminari aiurea, cartonas rosu pe care trebuia sa-l primeasca pompiliu stoica in min.2 si penalti.

concluzia e ca junioru' chivulete nu va mai arbitra in ligaunu. viciere de rezultat, petrolul avantajata pe fata.

Tyler Durden
17th October 2011, 17:02
si totusi ban-ul ala pe care il tot cere nu vine ?

Pe saracia asta nimeni nu mai are vreun ban...

amrevenitptozi
17th October 2011, 22:10
Amice, daca stau sa critic orice peluza din tarisoara noastra, crede-ma iese cu mult pe minus. Numai ca Petrolul Ploiesti iese mai putin pe minus, ca toate celelalte. In primul rand ca numar. In al 2-lea rand ca si coregrafie. In al 3-lea rand ca si culoare.In al 4-lea rand ca am devenit un model pentru altii(vezi cantece copiate de la noi). Pentru toate astea, iti recomand sa te uiti la meciul cu rrapid(jucat la Buzau), meciul cu dinamu, etc. Cand o sa aveti si voi o peluza in campionat plina, o sa vedeti ca veti intampina fix aceleasi probleme daca nu o sa aveti microfon. O sa va auziti pe 3 voci. OK, vorbind despre cantece. Hai sa vorbim despre cantecele faimoasei peluze a sepcilor rosii. Intamplator, am vazut meciul cu kuban, cand (datorita faptului ca v-ati inaugurat si voi stadionul ati fost mai multi, altfel erati tot 1000 in peluza) auzeam 'celebrul' cantec 'haide u', il auzeam pe vreo 4-5 voci. Si cantecul asta, este la fel de taranesc ca si 'Cine sare...'.Cel putin mie asa mi se pare. Voi, in afara de meciul de inaugurare, ati fost cu mult sub nivelul marii, crede-ma. Ati avut coregrafii frumoase in campionatul acesta si nu stiu eu?:)). Ati cantat frumos, toti uniti in vreun meci campionatul acesta? Eu zic ca nu. Pana atunci, poti sa taci si sa inveti de la cei mai buni. Adica noi. In rest, numerele vorbesc de la sine :).

Ps: Culmea e ca anumite grupari ale peluzelor noastre sunt infratite (ultras 19 si knot), dar asa e cand vorbesti cu un suporter de tastatura. Trebuie pus la punct. Eu am tot respectul pentru U si pentru ultrasii acestei echipe, nu vreau sa se inteleaga altceva, dar n-am respect pentru sobolanii de tastatura.

da mai uite aici atmosfera incendiara de la u cluj -fc brasov. "doar" vreo 3500 de oameni au fost in peluza, cam de 2 ori mai multi ca voi. Puteati aprinde si voi macar o torta ceva...comparam mere cu pere. Hai pa!

http://www.realitateacluj.ro/Images/Articole/00076052/00054376_detail.jpg

http://www.ucluj.ro/upload/albume-foto/424/u-fc-brasov-1-0-a-p-16-10-2011-72782.jpg

http://www.ucluj.ro/upload/albume-foto/424/u-fc-brasov-1-0-a-p-16-10-2011-42537.jpg

FcP
18th October 2011, 02:28
lamaia se lauda cu 9000 de persoane la meciul de DESCHIDERE...si jumatate de peluza goala in conditiile in care echipa e pe locul 2....
Pai Petrolul a jucat la Buzau pana acuma si are media de spectatori tot 9000. Sincer, in ciuda imbecilitatii tale si a comportamentului de copil gen "ba tata e mai tare" eu chiar respect U Cluj si suporterii. Hai pa si tine-ti parerile pt tine.

TheIceMan
18th October 2011, 05:52
tocmai l-am vazut pe craciunescu pe digi analizand prestatia lu' chivulete. 5 greseli mari de tot, 4 impotriva vointei - doua eliminari aiurea, cartonas rosu pe care trebuia sa-l primeasca pompiliu stoica in min.2 si penalti.

concluzia e ca junioru' chivulete nu va mai arbitra in ligaunu. viciere de rezultat, petrolul avantajata pe fata.

gsp: Chivulete jr. decapitat după prestația de la Ploiești! A luat 6 luni de suspendare!

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/chivulete-jr-decapitat-dupa-prestatia-de-la-ploiesti-a-luat-6-luni-de-suspendare-272207.html
Crăciunescu joacă dur de la început: l-a suspendat pentru 6 luni pe "centralul" de la Petrolul - Voința Sibiu 4-1


Prima zi a lui Ion Crăciunescu ca șef al CCA a însemnat și prima decizie extremă. Noua comisie formată din Crăciunescu, Igna, Huzu, Lăzărescu, Stîncan și Fevronia Ion a decis să-l suspende pe Andrei Chivulete pentru următoarele 6 luni! Motivul: prestația jalnică de la Petrolul - Voința Sibiu 4-1.

Chivulete junior a fost găsit răspunzător pentru 4 erori grave: ambele eliminări ale oaspeților au fost nejustificate, unul dintre cele două penalty-uri în favoarea gazdelor a fost acordat gratuit, iar reluarea executării loviturii de 11 metri, cînd portarul Voinței s-a întors cu spatele, a fost o interpretare eronată a regulamentului.

Suspendarea pe 6 luni va însemna că Andrei Chivulete nu va mai avea voie să oficieze în Liga 1 pînă la jumătatea lunii martie, adică va rata următoarele 13 etape de campionat. Șocant este faptul că în urmă cu aproape 8 ani, în ianuarie 2004, Ion Crăciunescu decidea și excluderea din arbitraj a lui Florin Chivulete, tatăl lui Andrei!

2 a fost nota pe care Gazeta Sporturilor i-a acordat-o lui Andrei Chivulete pentru modul în care a arbitrat la Petrolul - Voința Sibiu

Lexus.
18th October 2011, 06:01
tocmai l-am vazut pe craciunescu pe digi analizand prestatia lu' chivulete. 5 greseli mari de tot, 4 impotriva vointei - doua eliminari aiurea, cartonas rosu pe care trebuia sa-l primeasca pompiliu stoica in min.2 si penalti.

concluzia e ca junioru' chivulete nu va mai arbitra in ligaunu. viciere de rezultat, petrolul avantajata pe fata.

Te pomenesti ca or fi bagat-o si petrolisti p-aia cu "50 e bine?"...neee, nu crez, asta numai Borcea putea s-o faca in visele umede ale anti-dinamovistilor:rolleyes:

Oricum e groasa, inca doua-trei d'astea si trece si Petrolul in fata stelei:happy

MMihnea
18th October 2011, 10:04
au adoptat si ei modelul de succes Dinamo

1924
18th October 2011, 11:49
...

BBB
18th October 2011, 12:15
io cand ma uit la meciuri la petrolul mereu imi pun scutece, ca ma cac pe mine de frica de 5 ori in 90 de minute cand aud mareata galerie petrolista cum canta de se produc cutremure de 6 pe scara richter. va dati seama, cine se mai poate lauda cu o galerie de 1000 de tuciurii agresivi :no1

1924
18th October 2011, 12:19
io cand ma uit la meciuri la petrolul mereu imi pun scutece, ca ma cac pe mine de frica de 5 ori in 90 de minute cand aud mareata galerie petrolista cum canta de se produc cutremure de 6 pe scara richter. va dati seama, cine se mai poate lauda cu o galerie de 1000 de tuciurii agresivi :no1

ba-i sogore,vestitu' cartier Dallas unde se afla mah?! habar nu ai pe ce lume traiesti bah..ai trecut vreodata pe aici mah, de-ti dai cu parerea? eu am fost acum 3 luni in cluj,si-ti spun sincer..candeste a urina peste tot:yes:

MMihnea
18th October 2011, 12:23
cuvantul 'candeste' in ce limba e?

1924
18th October 2011, 12:25
cuvantul 'candeste' in ce limba e?

candeste-pute,miroase....DEX...lol

BBB
18th October 2011, 12:30
cuvantul 'candeste' in ce limba e?

in limba tuciuriilor ploiesteni :)) deja prezinta mutatii de la atata benzina inhalata. m-am intalnit odata personal pe tren cu vreo 10 schilozi tuciurii de astia la 55 kile bucata, 100% erau drogati cu aurolac si in afara de a scanda "mue steaua" nu stiau nimic altceva :))

1924
18th October 2011, 12:31
stii ceva..nu are rost...renunt ! cedez...! habar nu am de ce trebuie ca altii sa comenteze la alte echipe...

BBB
18th October 2011, 12:36
stii ceva..nu are rost...renunt ! cedez...! habar nu am de ce trebuie ca altii sa comenteze la alte echipe...

pentru ca atunci cand abereaza unii ca-s cei mai tari din parcare, nefiind neaparat vorba de voi aici, trebuie sa vina si altii care sa nu fie de acord

pentru ca nu exista CEL MAI TARE cand vine vorba de galerii

Freek
18th October 2011, 12:54
stii ceva..nu are rost...renunt ! cedez...! habar nu am de ce trebuie ca altii sa comenteze la alte echipe...

Cica asa-i in democratie, dar ce stim noi...

O fi placut sa va faca tigani cand poate nu sunteti? Eh uite asa ne simtim si noi, dar ne-am obisnuit :)).

BBB are dreptate legat de galerii, tine de moment de intensitatea meciului modul in care se comporta. Important este ca sunt prezenti pe stadion si un stau ca momaile, gen fanii unei echipe din Ardeal (nu e nevoie sa dau nume, se intelege). V-am zis mai sus ca prinde lumea boala pe voi aiurea cu texte de genul "a mea e mai mare".

FcP
18th October 2011, 13:24
V-am zis mai sus ca prinde lumea boala pe voi aiurea cu texte de genul "a mea e mai mare".

Prind niste suporteri de tst care la meciurile lui U sunt tot la calculator.
Petrolistii respecta UCluj si invers, nu se schimba nimic din cauza lu lamaie...

Marius
18th October 2011, 13:27
Te pomenesti ca or fi bagat-o si petrolisti

Nicio sansa, ramai singurul supozitor care "se baga" :D

Freek
18th October 2011, 13:41
Prind niste suporteri de tst care la meciurile lui U sunt tot la calculator.
Petrolistii respecta UCluj si invers, nu se schimba nimic din cauza lu lamaie...

Tot suporteri sunt, nu crezi?
Azi poate vrea unu sa mearga la meci da e sold-out, omu vine si intra pe forumul X si incepe sa discute, ca o face la modul ciobanesc sau la modul civilizat, asta ce inseamna ? Ca e tot suporter de tastatura? ca n-a prins omu bilet la meci ?:)
Sa faca dracu astia stadioane cu capacitate exact cat reiese de la un pseudo-recensamant al suporterilor echipei Y, ca sa nu mai fie suporteri de tastatura :)).

FcP
18th October 2011, 13:54
Tot suporteri sunt, nu crezi?
Azi poate vrea unu sa mearga la meci da e sold-out, omu vine si intra pe forumul X si incepe sa discute, ca o face la modul ciobanesc sau la modul civilizat, asta ce inseamna ? Ca e tot suporter de tastatura? ca n-a prins omu bilet la meci ?:)
Sa faca dracu astia stadioane cu capacitate exact cat reiese de la un pseudo-recensamant al suporterilor echipei Y, ca sa nu mai fie suporteri de tastatura :)).

Sincer, singurul meci sold-out din campionatul asta a fost a lui Petrolul cu Dinamo...deci nu e cazul. In fine, fiecare echipa cu specimenele ei, voi cu "farmecul vietii", U cu "lamaia"...

Freek
18th October 2011, 13:55
Sincer, singurul meci sold-out din campionatul asta a fost a lui Petrolul cu Dinamo...deci nu e cazul. In fine, fiecare echipa cu specimenele ei, voi cu "farmecul vietii", U cu "lamaia"...

Si voi, si voi ? :))

FcP
18th October 2011, 14:05
Si voi, si voi ? :))

Noi suntem doar provocati :)):D

Gabri3l
18th October 2011, 15:59
BLA BLA

esti praf .... se dem cu cifre ca pana in prezent galeria PETROLULUI a fost mult mai numeraosa la meciurile de pana acum... asa cum era de asteptat.

acum na..stiu ca disperi in continuare si te bagi in seama cu noi pe aici vazand ca galeria noastra e peste a voastra..cel putin ca numar de spectatori. asta e.. trebuie sa suporti realitatea... nu o sa ajungeti niciodata sa ne depasiti vreodata atat ca nr de trofee cat si ca suporteri ultras. ..pana una alta, singura disputa a voastra(si in mod special a ta) este cea cu cfr-istii. pana si aia v-au intrecut la trofee castigate..asa ca JET!

Marius
18th October 2011, 16:03
nu o sa ajungeti niciodata sa ne depasiti vreodata atat ca nr de trofee cat si ca suporteri ultras

:happy

hai ma gabitza ca poti sa fii si amuzant uneori :happy:happy:happy

Gabri3l
18th October 2011, 16:05
:be hee

lol... asa cum era de asteptat, se baga in seama cu noi si oitza becaliota de mariusica :))
vezi ca tocmai ce mi-am luate bilete la meciul cu spurcatii... cred ca ai vz deja ce va asteapta in tribune. daca nu, click pe linkul din semnatura lui PcP=)).. bye!



O70gZmQZRbo

LUPII SHOW! http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/fcpp.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/sigla-bete.gif

SpyS
18th October 2011, 17:00
lol... asa cum era de asteptat, se baga in seama cu noi si oitza becaliota de mariusica :))
vezi ca tocmai ce mi-am luate bilete la meciul cu spurcatii... cred ca ai vz deja ce va asteapta in tribune. daca nu, click pe linkul din semnatura lui PcP=)).. bye!




LUPII SHOW! http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/fcpp.gifhttp://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/sigla-bete.gif

E stelist.:D

S-au vandut deja cateva bilete bune cu astia. Dar pana atunci mai avem 2 meciuri la fel de importante cu Mioveni si in cupa cu Astra pe stadionul lor din fier vechi.:D

zebe
18th October 2011, 17:20
eu am fost acum 3 luni in cluj,si-ti spun sincer..candeste a urina peste tot:yes:

Vai, da' cedeaza dracu' odata si nu-ti mai publica ineptiile!

Bobi Cearton
18th October 2011, 17:25
Discutia nu mai are sens, Petrolul a obtinut 3 puncte vitale, urmeaza meciul de la Mioveni, si el f important pt evitarea retrogradarii...

amrevenitptozi
18th October 2011, 17:26
"limitati-va la aplaudat, fenomenul e mult prea complicat"

BBB
18th October 2011, 17:35
esti praf .... se dem cu cifre ca pana in prezent galeria PETROLULUI a fost mult mai numeraosa la meciurile de pana acum... asa cum era de asteptat.

acum na..stiu ca disperi in continuare si te bagi in seama cu noi pe aici vazand ca galeria noastra e peste a voastra..cel putin ca numar de spectatori. asta e.. trebuie sa suporti realitatea... nu o sa ajungeti niciodata sa ne depasiti vreodata atat ca nr de trofee cat si ca suporteri ultras. ..pana una alta, singura disputa a voastra(si in mod special a ta) este cea cu cfr-istii. pana si aia v-au intrecut la trofee castigate..asa ca JET!

vezi, tocmai atitudinea asta de tigan complexat e deranjanta. sunteti pielea de pe **** si cu toate astea va laudati ca sunteti cei mai tari :)) succes la inhalat benzina in continuare

PS: o galerie de 1000 de "ultras" = tarani , din care 500 colorati nu cred ca se poate lua in considerare drept "cei mai tari din Romania"
PPS: si cu asta am incheiat, fiecare peluza are bolnavii ei psihici care nu merita bagati in seama

Gabri3l
18th October 2011, 17:41
bla bla



atitidine de tigan complexat o are fiu' lu' tac'tu care se baga in seama pe aici ca musca in curu calului... te intelegem ca tu crezi ca daca te tot bagi in seama pe aici cu noi, cu suporteri adevarati ai unei echipe multiple campioane a Romaniei, vrei sa pari si tu mai interesant pe net:).. e de notorietate fenomenul.;)


PPS: si cu asta am incheiat, fiecare peluza are bolnavii ei psihici care nu merita bagati in seama

pai si esti unul dintre ei la ce ineptii si bagari de seama faci pe aici ...bine, asta vine si de la unele complexe cum s-a zis anterior..punct.

Gabri3l
18th October 2011, 17:50
Discutia nu mai are sens, Petrolul a obtinut 3 puncte vitale, urmeaza meciul de la Mioveni, si el f important pt evitarea retrogradarii...

bingo!

yo cred totusi ca e mai important pt ei la ora actuala pt evitarea retrogradarii;)

E stelist.:D

S-au vandut deja cateva bilete bune cu astia. Dar pana atunci mai avem 2 meciuri la fel de importante cu Mioveni si in cupa cu Astra pe stadionul lor din fier vechi.:D

meciul de cupa mi se pare mai important... trebuie sa avansam mai departe si sa-l trimitem la respect definitiv si irevocabil pe Jumulica. o seara placuta in continuare all!:ok:

amrevenitptozi
18th October 2011, 19:23
pentru cunoscatori si mai ales pentru fanatici... :))) dupa rapid, u cluj, dinamo, poli, uta, vaslui si corvinul urmeaza petrolul. am exclus steaua si craiova deoarece s-au pensionat anticipat dar daca strang randurile sunt peste voi la orice capitol. Voi ce ziceti? :))

FcP
19th October 2011, 13:11
pentru cunoscatori si mai ales pentru fanatici... :))) dupa rapid, u cluj, dinamo, poli, uta, vaslui si corvinul urmeaza petrolul. am exclus steaua si craiova deoarece s-au pensionat anticipat dar daca strang randurile sunt peste voi la orice capitol. Voi ce ziceti? :))

Clasamentul asta l-ai facut tu sa inteleg nu?
Ti-am explicat, jumatate de peluza goala (inelul de sus al peluzei are 13 randuri si voi nu l-ati umplut tot :) spre ex peluza lui Petrolul are 28 de randuri :) )la meciul de inaugurare => 3-4 sute de suporteri in peluza la urmatoarele meciuri (in afara poate de meciurile cu dinamo steaua) nu mai zic nimic, vedem cand o sa jucati cu mioveni,sibiu, chiajna acasa :)

FcP
19th October 2011, 13:19
am exclus steaua si craiova deoarece s-au pensionat anticipat dar daca strang randurile

Bai nesimtitule, Craiova avea 20k medie de spectatori cand era in A, voi aveti 9k la meciul de inaugurare si tu ai tupeu sa vb de Craiova??? Da-ti 2 palme inainte sa pomenesti numele craiovei sau inainte de a vorbi despre suporterii craioveni, mucosule.
SI de Petrolul la fel, uita-te pe statistici, citeste ca Petrolul are medie de spectatori de 9k (jucand la Buzau pana acuma si inclusiv cu Ceahlaul sau sibiu) si voi aveti 9k la meciul de inaugurare pe marele vostru stadion de care "aveati nevoie" de 30k locuri, deja nu mai pot de nervi in plm, ati facut un stadion care la primul meci a strans 9k de oameni, tu despre ce plm vorbesti??? Nu vezi ca esti penibil??? Nu vezi ca faci de ras tot clujul? Gata, nu-ti mai rasp ca ma imbolnavesc de nervi cu tine, cand o sa vad stadionul ala al vostru plin macar o data, atunci sa ai curaj sa mai scrii pe aici. Nici la meciul care vine cu dinamo, mai mult de 15k nu veti fi, dar cred ca am exagerat cu 15k...

BBB
19th October 2011, 14:17
Clasamentul asta l-ai facut tu sa inteleg nu?
Ti-am explicat, jumatate de peluza goala (inelul de sus al peluzei are 13 randuri si voi nu l-ati umplut tot :) spre ex peluza lui Petrolul are 28 de randuri :) )la meciul de inaugurare => 3-4 sute de suporteri in peluza la urmatoarele meciuri (in afara poate de meciurile cu dinamo steaua) nu mai zic nimic, vedem cand o sa jucati cu mioveni,sibiu, chiajna acasa :)

nu stiu ce tot vorbesti, ai probleme de exprimare. ceva cu inelul de sus cu 13 randuri si 3-4 suporteri la peluza in afara de meciuri cu steaua si dinamo nu mai zici nimic cu sibiu chiajna cand ceva :))

Inelul ala de sus are 3500 locuri, a fost plin de oameni care au cantat atat cu Brasov cat si cu Kuban. Nu stiu unde bati, inelul de sus 13 randuri 3-4 suporteri sute la peluza chiajna dinamo steaua nu mai zic nimic :))

PS: Cand vor fi si la Cluj preturile alea de foame ca la Ploiesti la bilete, stai linistit ca numarul spectatorilor va fi dublu. Cine dracu crezi ca da 70 lei pe un bilet la tribuna 1 la un meci cu Brasovul

FcP
19th October 2011, 14:32
nu stiu ce tot vorbesti, ai probleme de exprimare. ceva cu inelul de sus cu 13 randuri si 3-4 suporteri la peluza in afara de meciuri cu steaua si dinamo nu mai zici nimic cu sibiu chiajna cand ceva :))

Inelul ala de sus are 3500 locuri, a fost plin de oameni care au cantat atat cu Brasov cat si cu Kuban. Nu stiu unde bati, inelul de sus 13 randuri 3-4 suporteri sute la peluza chiajna dinamo steaua nu mai zic nimic :))

PS: Cand vor fi si la Cluj preturile alea de foame ca la Ploiesti la bilete, stai linistit ca numarul spectatorilor va fi dublu. Cine dracu crezi ca da 70 lei pe un bilet la tribuna 1 la un meci cu Brasovul

Pai daca nu stii sa citesti, nu stii ce e aia O PARANTEZA, eu ce vina am? M-as putea folosi de google si sa-ti traduc in maghiara, poate-ti e mai usor.

Lasa-ma sa fiu sceptic ca inelul de sus cu cele 13 randuri de scaune:)) are 3,5k de locuri :))

Cat despre bilete, stai linistit ca si la Ploiesti sunt 10 lei la peluza, 20 la a2-a, 30-50 la trb1. Deci parca nu sunt chiar de foame preturile astea. Da cu cine ma cert eu, voi n-ati umplut nici macar peluza cu CELE 13 RANDURI de SCAUNE :o::o::o: :))))(jumatate fiind cu cetateni) unde preturile au fost bune. Nu te pune nimeni sa dai 70 de lei la trb1 cand in peluze bate vantul, du-te in peluza oaspetilor daca n-ai bani si nu vrei nici sa tipi cu galeria.

Si tin sa ma repet ca toate astea la UN MECI DE INAUGURARE a unui stadion de 30k intr-un oras mare al Romaniei. Pai craiovenii de care rade lamaia aia stricata umplea stadionul ala meci de meci.

BBB
19th October 2011, 14:37
ce copil prost :)) nimic nu stie

FcP
19th October 2011, 14:38
Cand mai zicea cate unu pe aici ca e prea mare stadionul pt voi, sareati ca arsi, ca U e iubita in toata lumea :)) si mai intrati pe threadul Ilie Oana slobozind ironii despre stadionul nostru ca e prea mic :)))
Gata cu magnificii suporteri ai lui U, astia sunteti 9k la inaugurare si 2-3k pe viitor :)

BBB
19th October 2011, 14:44
Cand mai zicea cate unu pe aici ca e prea mare stadionul pt voi, sareati ca arsi, ca U e iubita in toata lumea :)) si mai intrati pe threadul Ilie Oana slobozind ironii despre stadionul nostru ca e prea mic :)))
Gata cu magnificii suporteri ai lui U, astia sunteti 9k la inaugurare si 2-3k pe viitor :)

Da, 100 meci de meci pe viitor. :)) las ca va vedem noi la anul in divizia B cat de multi o sa fiti pe *****u ala de stadion de Liga a IV-a din Anglia

1924
19th October 2011, 14:55
Respect adevaratilor Uisti ! Forza Petrol"U"
p.s. amreveniptozi si BBB, cati 12 ani aveti ?!
inteleg ca suntem idolii vostrii..dar lasati-o mai moale ca nu va merge cu noi :)

FcP
19th October 2011, 14:58
Da, 100 meci de meci pe viitor. :)) las ca va vedem noi la anul in divizia B cat de multi o sa fiti pe *****u ala de stadion de Liga a IV-a din Anglia

Cam arogant pt un suporter a carei echipe are O CUPA a Romaniei in 90 si ceva de ani de istorie :-?

Cat despre *****ul de stadion...macar al nostru e STADION de FOTBAL, nu venim cu binoclu la stadion.

1924
19th October 2011, 15:15
http://www.doarpetrolul.ro/forum/viewtopic.php?f=11&t=349&start=0

Pt cunoscatori !

BBB
19th October 2011, 15:20
http://www.doarpetrolul.ro/forum/viewtopic.php?f=11&t=349&start=0

Pt cunoscatori !

Mi-o dat o lacrima :)) Chiar nu stiu cine are 12 ani, pe FCP il banuiesc ca e fara buletin. Altfel nu s-ar putea justifica lipsa lui de IQ

1924
19th October 2011, 15:22
5009350092

zebe
19th October 2011, 17:52
Cam arogant pt un suporter a carei echipe are O CUPA a Romaniei in 90 si ceva de ani de istorie :-?

Revin cu o intrebare. Voi chiar aveti impresia ca are vreo importanta cate trofee ai intr-un campionat de ***** cum ii asta al Romaniei? Si stai linistit, nu merge nimeni cu binoclul pe Moina, astea-s ironii preluate de pe la altii. Ai fi mult mai interesant daca ai veni cu propriile "glumite".

Si tie, BBB-ule, ce-ti pasa ca-i de Liga a 4a in Anglia? Le raspunzi si tu te astepti sa nu te bage lumea in aceeasi oala.

amrevenitptozi
19th October 2011, 18:30
Cam arogant pt un suporter a carei echipe are O CUPA a Romaniei in 90 si ceva de ani de istorie :-?

Cat despre *****ul de stadion...macar al nostru e STADION de FOTBAL, nu venim cu binoclu la stadion.

ati fost 6 mii pe stadion cu sibiul si vorbim despre stadioane pline