PDA

View Full Version : Etapa 10: Otelul Galati - Astra Ploiesti 1-1



Shinnok
2nd October 2011, 05:57
14 Octombrie 2011, 21:30 - DigiSport

six
2nd October 2011, 12:13
2 solist :yes: M.G :drak:

Leo
3rd October 2011, 19:31
2 solist.
N'Doye e baza.

TheIceMan
3rd October 2011, 19:45
haters :cool:

delaoltenia
3rd October 2011, 19:47
doi

Shinnok
3rd October 2011, 21:47
0-0

Tim
3rd October 2011, 23:21
Baaaaaah ,joaca campioana acasa.Ce pronosticuri sunt astea?


H 2 ! :))

sicaPetre
5th October 2011, 13:25
1x daca suntem seriosi; daca nu as merge pe 2 numai asa de dragul amuzamentului!

chinna tm
5th October 2011, 13:55
sfortza e cu Sumudica....in meciul asta nu el o are cea mai mica:)):))

Tim
5th October 2011, 14:16
Sumudica bate zgura.:D

Bobi Cearton
5th October 2011, 16:00
Aici sunt datorii din sezonul trecut?:D Trb solicitat un pct de vedere al d-lui Porumboiu...

dextercioby
5th October 2011, 16:32
Prea multi au votat 2. Stiu ei ceva. :D Sincer, orice scor e posibil...in defavoarea echipei mai slabe.

megastar
6th October 2011, 10:48
Clar datorii... 1 clar, Otelul castiga sigur.

Tim
6th October 2011, 23:27
Iar au nimerit astia pauza de 2 saptamani dupa o infrangere? :))

silviuLung
7th October 2011, 17:14
12

Gabri3l
9th October 2011, 13:13
1 solist...

Tim
10th October 2011, 10:40
Inca un pas spre retrogradare. Pe valoare nu in birouri si comisii.

megastar
10th October 2011, 11:24
Tare asta... cand castigam campionatul e in birouri si la comisii, dar daca am retrograda ar fi pe bune. Pai de ce nu am castiga mai multe campionate la rand daca tot avem atat de multa putere?

Tim
10th October 2011, 17:15
Tare asta... cand castigam campionatul e in birouri si la comisii, dar daca am retrograda ar fi pe bune. Pai de ce nu am castiga mai multe campionate la rand daca tot avem atat de multa putere?Nehalitilor,inca nu ati platit datoriile de sezonul trecut.Sa va vad cum faceti platile cu DNA-ul pe voi. Ati ras cand solicitam public sesizarea DNA-ului.

O sa vezi,o sa va doriti sa nu fi castigat acest campionat.Mai vorbim.

P1ka
10th October 2011, 18:03
x. 1-1 Otelul egaleaza in ultimele minute.

megastar
11th October 2011, 09:32
Nehalitilor,inca nu ati platit datoriile de sezonul trecut.Sa va vad cum faceti platile cu DNA-ul pe voi. Ati ras cand solicitam public sesizarea DNA-ului.

O sa vezi,o sa va doriti sa nu fi castigat acest campionat.Mai vorbim.

Care DNA pe noi? Tu vii cu stiri din GSP si vrei sa te mai creada cineva? Asta cu datoriile neplatite a fost geniala. Adica aia ne-au lasat sa castigam campionatul pe vorbe frumoase si pe promisiuni? Esti un personaj foarte simpatic, si trebuie sa iti multumesc pentru ca ma distrezi in fiecare zi. Sper din tot sufletul ca nu esti atat de naiv si in viata reala.

Tim
11th October 2011, 09:48
Care DNA pe noi? Tu vii cu stiri din GSP si vrei sa te mai creada cineva? Asta cu datoriile neplatite a fost geniala. Adica aia ne-au lasat sa castigam campionatul pe vorbe frumoase si pe promisiuni? Esti un personaj foarte simpatic, si trebuie sa iti multumesc pentru ca ma distrezi in fiecare zi. Sper din tot sufletul ca nu esti atat de naiv si in viata reala.

De ce te grabesti? Sosirea banilor de la UEFA va aduce scandalul si dihonia la voi la club.Atunci vor incepe adevaratele probleme.


Sper ca atunci sa mai intrati pe aici,sa mai schimbam o vorba,doua.:evil:

megastar
11th October 2011, 10:33
De ce te grabesti? Sosirea banilor de la UEFA va aduce scandalul si dihonia la voi la club.Atunci vor incepe adevaratele probleme.
Sper ca atunci sa mai intrati pe aici,sa mai schimbam o vorba,doua.:evil:

Din nou iti spun, nu mai crede povestile din presa. Sunt deacord ca sosirea banilor va aduce ceva probleme, insa in niciun caz de genul celor prezise de tine. Oricum o parte din bani urmeaza sa ajunga luna asta, asa ca mi-e greu sa cred ca dupa luna octombrie nu voi mai avea cont pe onlinesport.

silver_dream
11th October 2011, 22:36
Astra scoate egalul aici.

Tim
12th October 2011, 09:34
Din nou iti spun, nu mai crede povestile din presa. Sunt deacord ca sosirea banilor va aduce ceva probleme, insa in niciun caz de genul celor prezise de tine. Oricum o parte din bani urmeaza sa ajunga luna asta, asa ca mi-e greu sa cred ca dupa luna octombrie nu voi mai avea cont pe onlinesport.DNA , ai auzit? Fii pe faza, urmareste destinatia banilor.:ok:

megastar
12th October 2011, 09:46
DNA , ai auzit? Fii pe faza, urmareste destinatia banilor.:ok:

Sunt sigur ca pana si tu vei sti destinatia banilor. Marius Stan va fi foarte transparent in ceea ce priveste banii din Liga Campionilor, si asta din motive care tin mai mult de politica decat de orice altceva. Avand in vedere cate s-au spus despre el, inclusiv de catre adversarii lui politici din Galati, are tot interesul sa demonstreze ca banii nu vor intra la el in buzunar.

Lordul
13th October 2011, 22:04
ramane Sumudica neinvins si dupa meciul cu echipa campioana ?

greu de zis....

Otelul se va gandi pentru Manchester....

megastar
14th October 2011, 09:05
Otelul se va gandi ca se afla pe un loc periculos. Manchester e departe.

Lexus.
14th October 2011, 10:17
Meci de 1X2...cel mai probabil X dar cu sanse mari sa fie 2

Tim
14th October 2011, 11:08
Azi avem dixtractie.:D

Sunt curios cati so(c)iosi or sa fluiere azi prestatia scuipiliciului.

megastar
14th October 2011, 11:53
Astazi veti vedea o echipa Otelul schimbata, mult mai ofensiva.

Lordul
14th October 2011, 11:59
Antal a fost reprimit in lot...

Lexus.
14th October 2011, 12:10
Antal a fost reprimit in lot...
Pai a trecut meciul cu blatistii lui nea jiji, "l-a iertat" dorinel/slugarel.:rolleyes:

Linoge
14th October 2011, 14:07
1 solist. A sosit si vremea Otelului sa mai castige un meci (ultima victorie - acum o luna la Sibiu). Din cate am inteles, Astra va avea si cativa absenti.

Tim
14th October 2011, 15:07
Astazi veti vedea o echipa Otelul schimbata, mult mai ofensiva.Hai sa-ti spun eu scenariul: in aceasta pauza competitionala ati incercat sa schimbati ceva in psihicul anonimilor jucatori care nu au facut fata presiunii celebritatii.Voi credeti ca ati reusit.


Mare greseala,aveti meci cu Sumudica care va strica scenariul. Ca sa nu mai pun rugile noastre.Nu va lasam sa va reveniti.


Deci inainte de meciul cel mai important pentru voi o sa va simtiti ca niste neputinciosi.




AM ZAS!

megastar
14th October 2011, 16:07
Hai sa-ti spun eu scenariul: in aceasta pauza competitionala ati incercat sa schimbati ceva in psihicul anonimilor jucatori care nu au facut fata presiunii celebritatii.Voi credeti ca ati reusit.


Nu e vorba ca nu au facut fata presiunii, ci pur si simplu e mentalitate de roman, care se gandeste mai mult la meciurile de liga decat la restul.
Puteti sa va rugati cat vreti, Otelul astazi castiga. Frica e un bun stimulant.

Tim
14th October 2011, 16:12
Nu e vorba ca nu au facut fata presiunii, ci pur si simplu e mentalitate de roman, care se gandeste mai mult la meciurile de liga decat la restul.
Puteti sa va rugati cat vreti, Otelul astazi castiga. Frica e un bun stimulant.

In mod normal ,da,trebuie sa castigati.Nu puteti pierde la infinit.
\

Dar....dar.....presiunea e pe voi.

Cipri
14th October 2011, 16:24
La cum joaca Astra de cand e antrenor Sumudica , nu m-ar mira ca ploiestenii sa se impuna .

silver_dream
14th October 2011, 16:24
Astra e pe val , Otelul nu prea isi gaseste cadenta, un X cel mai probabil

megastar
14th October 2011, 16:32
Dar....dar.....presiunea e pe voi.

Asa se intampla cand esti campion, toti vor sa invinga pe cei mai buni.

Tim
14th October 2011, 16:41
Asa se intampla cand esti campion, toti vor sa invinga pe cei mai buni.Noi nu eram campioni dar toti vroiau sa ne bata.
Acum suntem in liga secunda datorita stanului vostru,sa-l bata ..., si toti vor sa ne bata.

megastar
14th October 2011, 16:47
Noi nu eram campioni dar toti vroiau sa ne bata.
Acum suntem in liga secunda datorita stanului vostru,sa-l bata ..., si toti vor sa ne bata.

Here we go again.
Toti doreau sa va bata? Poate doar la nivel declarativ.
In liga secunda sunteti (alaturi de UTA) cea mai cunoscuta echipa.

Tim
14th October 2011, 22:33
Ce de socios are rusine moldovei in tribune.:D

Tim
14th October 2011, 22:43
Iar joaca staneii in 14. Pana in minutul 13 trebuiau sa primeasca 3 galbene clare.

Hingherul
14th October 2011, 23:15
1-1
papusar mare Tim asta... :D

malexoid
14th October 2011, 23:15
pare ca s-a folosit de mana Punosevac, dar pasa lui Neagu a fost frumoasa!

Tim
14th October 2011, 23:16
:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: :evil::evil::evil:

Celso
14th October 2011, 23:16
pai daca te cheama Fatai:D

Hingherul
14th October 2011, 23:18
dati ceva detalii si pentru profani. i-a crescut lui shumpu` sau i-a intrat la apa scuipinelului?

Tim
14th October 2011, 23:22
Rapa trebuia sa fie acum acasa ,in sufragerie.Criminalul/.

Farmecul Vietii
15th October 2011, 00:21
Incredibilul Sumi nu poate fi batut!

krokobaursolzos
15th October 2011, 00:22
Here we go again.
Toti doreau sa va bata? Poate doar la nivel declarativ.
In liga secunda sunteti (alaturi de UTA) cea mai cunoscuta echipa.

... iar voi, in Liga I sunteti anonimi ;) ... mai aveti o sansa: sa vi se duca buhul in Champions League :happy

Tim
15th October 2011, 00:22
Clar datorii... 1 clar, Otelul castiga sigur.


1 solist...


Inca un pas spre retrogradare. Pe valoare nu in birouri si comisii.Doar B.T.



Inca o dovada a minciunii din campionatul trecut. Nici acum nu v-ati lamurit de acest trucaj de echipa?

Shinnok
15th October 2011, 00:24
1-1, perfect :)

Tim
15th October 2011, 00:37
Trebuie facuta o petitie sa li se retraga titlul acestor anonimi mediocri.

Hingherul
15th October 2011, 00:38
e greu in perioada asta. suntem ocupati sa le gasim rasilor tara reprezentativa in europa!

Tim
15th October 2011, 00:41
Tocmai le-am vazut meclele lui stan si scuipilici pe DIGI.
Inca o seara minunata.:D

Shinnok
15th October 2011, 00:42
ba ce de hateri :D

Grinco
15th October 2011, 00:43
Par in forma astia pentru meciul cu Man Utd. Poate scapa doar cu vreo 15-20 de boabe:D

Tim
15th October 2011, 00:46
Curios,niciun socios pe aici?:cry:

Leo
15th October 2011, 00:48
Au ajuns suporterii galateni sa-si fluiere echipa. Nu sunt tot jucatorii aia care au castigat campionatul? Si numai dupa cateva etape, 10. La finalul campionatului sper sa-i vad in B.

fl0o
15th October 2011, 00:52
Obsedati violeti :rolleyes:

Tim
15th October 2011, 00:58
Traiesc un vis.:cry:

cryrad1975
15th October 2011, 01:21
Au ajuns suporterii galateni sa-si fluiere echipa. Nu sunt tot jucatorii aia care au castigat campionatul? Si numai dupa cateva etape, 10. La finalul campionatului sper sa-i vad in B.

e bine ca avem suporteri, voi aveti? la voi nu se fluiera, se intra pe teren.prin etapa 30-a iar o sa faceti new Dinamo, de data asta va pregatiti pentru CL sezonul 2018-2019.
Stii ce a spus odata Apostol? ar trebui sa iei aminte

delaoltenia
15th October 2011, 01:30
ce spunea Apostol? ;)

Shinnok
15th October 2011, 01:31
"dinamo = wc"? :D

Hingherul
15th October 2011, 02:06
dinamo = wc :D

asta e FUUUU !!! stile :D :yeah::yeah::yeah::yeah:

Shinnok
15th October 2011, 02:07
hel iea! :D /OLE/ :yeah:

Lexus.
15th October 2011, 06:37
Au ajuns suporterii galateni sa-si fluiere echipa. Nu sunt tot jucatorii aia care au castigat campionatul? Si numai dupa cateva etape, 10. La finalul campionatului sper sa-i vad in B.
Nu sunt tot aia, aia erau imbracati in echipament negru;)

Divizia B scrie pe blatistii astia...iar mai pierd mascaricii din ghencea un satelit, da' o sa aiba grija dorinel/slugarel sa se mute la alta echipa, nu-l lasa el pe nea jiji:D

Lexus.
15th October 2011, 06:39
"dinamo = wc"? :D

Ce e ala wc?...locul unde se trage apa dupa steaua?:D

megastar
15th October 2011, 10:12
Curios,niciun socios pe aici?:cry:

Uite ca am intrat eu, puteti acum sa directionati atacurile catre mine.
Aseara a fost si ghinion, Astra a avut un bulan fantastic. Am crezut ca Munteanu va schimba intr-adevar sistemul, dar a fost doar o jumatate de schimbare. Am fost totusi mai ofensivi, si s-a vazut in numarul de ocazii. S-a gresit prin schimbarea lui Punosevac, singurul om care pare in forma la Otelul.Presimt ca va marca si impotriva lui Manchester.

Tim
15th October 2011, 10:19
Punctul castigat ieri se poate datora brigazii de arbitri;trebuia sa aveti doi eliminati,cel putin,Rapa-rosu direct si Frunza 2 galbene clare.

fl0o
15th October 2011, 10:22
e bine ca avem suporteri, voi aveti? la voi nu se fluiera, se intra pe teren.prin etapa 30-a iar o sa faceti new Dinamo, de data asta va pregatiti pentru CL sezonul 2018-2019.Te-a indus in eroare :D
Leodacin e polista, nu dinamovista.

Defapt... e obsedata de Otelul, o doare la banana :D si de Poli.

megastar
15th October 2011, 10:27
Punctul castigat ieri se poate datora brigazii de arbitri;trebuia sa aveti doi eliminati,cel putin,Rapa-rosu direct si Frunza 2 galbene clare.

Cred ca ai vazut alt meci. Eu am vazut un arbitru de basket care a fluierat orice atingere, fiind penebil in multe ocazii. Observ o tendinta periculoasa la arbitrii romani, de a fluiera orice rahat impotriva noastra doar pentru a nu se spune ca ne-au ajutat. Tipetele lui Porumboiu si-au facut efectul.

Tim
15th October 2011, 11:15
Unde sunt ceilalti socios ultras?:D

Erati atat de numerosi iar acum incapeti in 2 microbuze la meciurile de acasa.
As vrea sa va intreb cum va simtiti? Daca mai sunteti mandri de ceea ce ati facut? Daca a meritat?

Mutra lui stan aseara la TV a facut cat toate cuvintele de pe lume. Nu am mai simtit acea aroganta cu care anunta retrogradarea Timisoarei.

Oricum,asta e numai inceputul procesului.Totul evolueaza cu o precizie de ceasornic elvetian.:D

fl0o
15th October 2011, 11:19
Erati atat de numerosi iar acum incapeti in 2 microbuze la meciurile de acasa.

Suntem la fel de multi ca de obicei.

Tim
15th October 2011, 11:34
Suntem la fel de multi ca de obicei.

Pai atunci foloseste-ti toate clonele,lasi impresia ca esti singur.:rolleyes:

megastar
15th October 2011, 11:42
Unde sunt ceilalti socios ultras?:D
Mutra lui stan aseara la TV a facut cat toate cuvintele de pe lume. Nu am mai simtit acea aroganta cu care anunta retrogradarea Timisoarei.

Oricum,asta e numai inceputul procesului.Totul evolueaza cu o precizie de ceasornic elvetian.:D

Ceilalti ultras exista, "problema" e ca nu prea dau pe ols, din diverse motive. As putea spune ca numarul suporterilor Otelului creste constant, spre surprinderea tuturor. Am prins meciuri cand era o mie pe stadion, acum chiar si dupa atatea rezultate aiurea vin constant in jur de 5000 de oameni la meciuri acasa. E un drum greu pe care il facem noi cei ce dorim sa aducem Otelul la ceea ce era odata, in anii 80. Am avut de luptat cu mentalitatile celor ce nu au radacini in Galati, insa vin din urma tinerii si in ei ne punem speranta.

Despre aroganta lui Stan, a fost doar in mintea voastra. Stan v-a avertizat, iar voi ati spus atunci ca e nebun si l-ati luat la misto. Poate ca daca luati in serios avertismentul , erati acum in prima liga si ne puteam duela din nou pe teren.

Asta cu procesul care evolueaza, tin sa te linistesc. Sunt suporter al Otelului de prea mult timp ca sa nu stiu ca dupa nori vine si vreme buna. Asta e echipa mea cu suisuri si coborasuri, intreaga noastra istorie e asa.

Tim
15th October 2011, 11:47
. As putea spune ca numarul suporterilor Otelului creste constant, spre surprinderea tuturor. As putea spune ca te cred.Am vazut aseara.:rolleyes: Or fi fost la Papadie.
Marti are loc punctul culminant al acestei grupari de anonimi facuti boieri peste noapte.De miercuri incepe disolutia. E posibil ca scuipilici sa nu prinda meciul cu Pandurii,asta in cazul in care anul asta sunteti deacord sa-l jucati.:D

fl0o
15th October 2011, 11:58
Marti are loc punctul culminant al acestei grupari de anonimi facuti boieri peste noapte.De miercuri incepe disolutia. E posibil ca scuipilici sa nu prinda meciul cu Pandurii,asta in cazul in care anul asta sunteti deacord sa-l jucati.:DAi impresia ca daca ne bate Manchester e capatul lumii pentru noi ? :rolleyes:
Nu esti sanatos deloc...

Si mai observ ca incepi sa ne inveti programul. Cand jucam cu Pandurii ?
Tricouri cu Otelul mai vinzi ?... de alea, fara numar.

Tim
15th October 2011, 12:09
12 puncte in 10 etape.Adica ati pierdut 18 puncte. Cum dracu sezonul trecut nu pierdeati nimic? Avram stie?

fl0o
15th October 2011, 12:11
http://smileys.smilchat.net/smiley/mad/camisole.gif
bai nene... :rolleyes:
Vezi ca joaca Timisoara, chiar la ora asta.

Tim
15th October 2011, 12:17
Ai impresia ca daca ne bate Manchester e capatul lumii pentru noi ? :rolleyes:
Nu esti sanatos deloc...

Si mai observ ca incepi sa ne inveti programul. Cand jucam cu Pandurii ?
Tricouri cu Otelul mai vinzi ?... de alea, fara numar.De ce nu faci un efort sa suni la numarul ala.Vei avea surpriza sa constati ca e un socios d'al tau.:D

fl0o
15th October 2011, 12:20
De ce nu faci un efort sa suni la numarul ala.Vei avea surpriza sa constati ca e un socios d'al tau.:D
Faci pe prostul tu... zici ca e fara numar si ma pui sa sun. :rolleyes:
Gata, nu mai intretin discutia cu tine, da drumu la radio si uita-te la meci.

silver_dream
15th October 2011, 13:13
Si cand te gandesti ca saptamana viitoare vine Manchester United!:nope:

cryrad1975
15th October 2011, 15:45
Si cand te gandesti ca saptamana viitoare vine Manchester United!:nope:

aseara daca Astra incerca mai mult cred ca putea castiga, dar le-a fost frica de noi.Celor de la Manchester cu siguranta ca nu o sa le fie. Vom fi multi galateni in tribune, indiferent cate goluri vom primi. o sa le multumim jucatorilor nostri, asta e, e bine ca avem ocazia sa fim aici, desi la cate catuse sunt in fotbalul romanesc ar trebui sa jucam numai cu echipe de prin Macedonia. tot fotbalul romanesc de la Nationala si pana la echipele de club sunt la pamant.

Lordul
15th October 2011, 17:19
andrei_x, Celso, eventHorizon, Lexus., Liv52, Mythos, Odyseas, P1ka, Shinnok, silver_dream

felicitari cunoscatorilor /OLE/

megastar
17th October 2011, 10:42
As putea spune ca te cred.Am vazut aseara.:rolleyes: Or fi fost la Papadie.
Marti are loc punctul culminant al acestei grupari de anonimi facuti boieri peste noapte.De miercuri incepe disolutia. E posibil ca scuipilici sa nu prinda meciul cu Pandurii,asta in cazul in care anul asta sunteti deacord sa-l jucati.:D

Ti-am explicat de ce am spus ca ne creste numarul de suporteri. Pentru ca in conditii de vreme neprietenoasa, de rezultate proaste ale echipei,etc inainte nu veneau mai mult de 1000 de spectatori. Acum am fost destui cat sa ma convinga ca anul trecut nu a fost degeaba.
Marti e meciul pentru care ai nostri s-au apucat de fotbal. Tot repet de ceva timp pe aici, Otelul nu are cum sa dispara.