PDA

View Full Version : Cheia succesului: schimbarea atitudinii jucatorilor



tchibos
23rd November 2006, 23:50
Se vede o altă atitudine din partea jucătorilor

„Nu am putut schimba foarte multe în cele 20 de zile de când am venit la Farul, nici nu știu dacă se putea face acest lucru, dar cred că se vede o altă atitudine din partea jucătorilor“, a punctat Panduru. De aceea, tehnicianul nu s-a supărat prea tare când „rechinii“ au pierdut, pentru că „știu și am văzut că au vrut“.

„Am spus de la început că sunt mulțumit de valoarea lotului și că am încredere în jucători. Ce am găsit aici a fost foarte bine pentru mine. Am venit cu încredere și am avut încredere în ei, dar nu am spus că nu aș vrea și întăriri“, a declarat antrenorul Farului. (M.B.)

Bruno
24th November 2006, 09:50
Care este diferenta intre "a munci, a dori" si " a performa"?
Poate diferenta e chiar atitudinea?

Kooler
24th November 2006, 12:00
Daca au atitutine si tot nu au rezultate inseanma ca le mai trebuie tactica si aici el e problema: trebuie sa o schimbe cu ceva mai eficient sa invete jucatorii ca e foarte inportant sa paseze repede si precis si ca tactica jocului din prima trebuie pusa la punct Dar ce stiu eu, eu nu sunt antrenor...

tchibos
24th November 2006, 12:22
Ai dreptate, trebuie sa paseze din prima cum faceau altadata cand din trei - patru devieri ajungeau de la mijlocul terenului in careul advers. Totusi atitudinea e foarte importanta si tine de jucatori. Tactica e apanajul antrenorului.