PDA

View Full Version : Banel Nicolita



Datenshi
14th September 2011, 17:38
Transferat de curand in Franta, Banel Nicolita se alatura si el clubului select al stranierilor romani.

Iata si primele sale impresii de dupa transfer:

Dragă mamă, sokeres?

Bonjur, jomapel Bănel Nicoliță, je 26 an, jeovien deo Făurei, Rumani e mentănan jeosui jueor o Santetiene.

E frumoasă franceza, mai ales dacă îți place. Am o săptămînă aici și deja o rup binișor. Mă descurc mai bine în scris, că la parlit e mai greu, nu prea ai cu cine. În oraș se vorbște mai mult țigănește, cel puțin prin centru, unde o ard eu aici.

V-am luat cîte un trenning Puma la toți. A lu' matale e galben cu dungi mov și mai are un cap de leu argintiu pe spate. Cred că merge bine cu ciocatele alea verzi, care ți le-am cumpărat din Luxemburg cînd am fost. Am dat 300 de euro pe ele și v-am mai băgat în buzunare cîte un adaos de 100 de euro și o ciocolată. Mîine mă duc la Atlassib și le pun pe mașină. Să te duci matale cu buletinul ală nou care ți l-am luat anul trecut, să le iei.

Cu mîncarea mă descurc bine pînă acum. Mai am două găini fripte de la matele și una vie, care am s-o tai cînd dau primu gol. Sau autogol, important e să bag mingea în poartă.

Aicea e cam aiurea, că sînt mulți negri. Eu sînt printre cei mai albi din echipă. Patronul cred că e supărat pe mine. Nu m-a chemat la el la palat, nu mi-a zis nimic la televizor. Nici măcar la meci, cînd trebuie să vină să zică cine intră în teren, nu a venit. Am fost numai noi cu antrenorul. Ăsta m-a băgat rezervă, se vede că nu e de meserie.

Mi-e dor de voi, vă pup.
Bănelaș

Sursa aici (http://www.trombon.ro/sport/e-mail-urile-lui-banel-nicolita-din-franta-catre-mama-sa-marita-din-faurei-1).

arpaco
24th July 2022, 13:50
Încearcă să ajungă la cea mai bună poziČ›ie

https://www.arpaco.ir/%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/

delaoltenia
24th July 2022, 14:35
hingherule, cu ce ocazie in iran? :o: