PDA

View Full Version : Astra Ploiești - CFR Cluj (16-imi de finală)



delaoltenia
11th September 2011, 00:45
Meciurile din 16-imile de finală vor avea loc între 20 și 22 septembrie, într-o singură manșă, pe terenul primei echipe extrase din urnă. Dacă după 90 de minute rezultatul va fi egal, vor urma prelungiri și, dacă este nevoie, lovituri de departajare.

Shinnok
11th September 2011, 00:46
Hai CFR! 0-1

delaoltenia
11th September 2011, 20:28
Hai Astra ;)

delaoltenia
13th September 2011, 19:18
Astra Ploiesti - CFR Cluj
Miercuri ,21 septembrie/ora 21:30 ,Pro TV

Lordul
20th September 2011, 09:36
Cfr-ul se califica .....

aLLiin
20th September 2011, 12:08
Astra se califica.

Gabri3l
20th September 2011, 22:22
mai bine nu s-ar califica niciuna=))/...

Bobi Cearton
21st September 2011, 15:09
Astazi avem meci interesant, Sumudica Invincibilul da piept cu materialul rulant din Gruia.

FcP
21st September 2011, 21:10
mai bine nu s-ar califica niciuna=))/...

Doamne ... Bin Ladene unde esti?!?!? de ce nu pui tu o bomba in cartierul 9 mai? :( Sa impuscam 2 iepuri dintr-o lovitura.... Daca totusi nu esti mort...te asteptam in cartierul 9 mai str sondelor.

FcP
21st September 2011, 21:11
O intrebare...acuma pt 8-imi se va trage din nou la sorti ???

Nightwish
21st September 2011, 21:43
O intrebare...acuma pt 8-imi se va trage din nou la sorti ???
Nu, o sa se grupeze 2 cate 2 dupa preferinte :D
LE: mare ratare la Muresan..

FcP
21st September 2011, 21:45
Nu, o sa se grupeze 2 cate 2 dupa preferinte :D
LE: mare ratare la Muresan..

:)) deci se va trage la sorti nu? Auziem o varianta in care echipele se intalneau in sistem piramidal , ca la turneele finale de exemplu sau ca in CL si EL dupa grupe.

Hingherul
21st September 2011, 21:46
hai ca e interesant meciul asta. acum vedem cine o are mai mica :D

Bobi Cearton
21st September 2011, 21:55
Cred ca Astra bate un record greu de egalat, nu are nici un suporter pe OLS care sa spuna cu mana pe inima ca e "astrist".:D

TaciAcolo
21st September 2011, 22:01
din ce tin mintea .. astra avea o galerie frumoasa pe la inceputu` anilor 2000 .. daca tin minte sau mai exact cand juca in prima liga in acelas timp cu petrolul.. dupa a fuzionat si-a schimbat numele .. iar a revenit la numele de astra si asa probabil ca si-a pierdut si multi fani

FcP
21st September 2011, 22:01
Cred ca Astra bate un record greu de egalat, nu are nici un suporter pe OLS care sa spuna cu mana pe inima ca e "astrist".:D

Pai nu are nici in Ploiesti vreun suporter. Sunt vreo 2 care vin la meciuri pt sandvishuri.

Facand o gluma am putea spune ca astra nu are suporteri de tastatura :)) ...fapte nu vorbe :))

Caz real auzite de un prieten care s-a dus sa intinda reclame d-alea cu timisoareana anul trecut tot in cupa ...si in timpul primei reprize a stat in spatele portii in fata galeriei astriste. Mare a fost mirarea cand l-a auzit pe seful galeriei astriste (Ulise, un tigan) strigand la soldatii lui "strigati baaa ca la pauza ne-au promis sandvishuri" :)))))) si stupoare, chiar asa a fost, la pauza au venit cu o sacosa de sandvishuri d-alea in triunghiuri :))

Bobi Cearton
21st September 2011, 22:07
Pai nu are nici in Ploiesti vreun suporter. Sunt vreo 2 care vin la meciuri pt sandvishuri.

Facand o gluma am putea spune ca astra nu are suporteri de tastatura :)) ...fapte nu vorbe :))

Caz real auzite de un prieten care s-a dus sa intinda reclame d-alea cu timisoareana anul trecut tot in cupa ...si in timpul primei reprize a stat in spatele portii in fata galeriei astriste. Mare a fost mirarea cand l-a auzit pe seful galeriei astriste (Ulise, un tigan) strigand la soldatii lui "strigati baaa ca la pauza ne-au promis sandvishuri" :)))))) si stupoare, chiar asa a fost, la pauza au venit cu o sacosa de sandvishuri d-alea in triunghiuri :))

Am inteles, galeria Astrei e compusa din Ulise Tiganul + 2 soldati. 3 suporteri = 3 trigoane (celebrele sandvisuri).:D

Lordul
21st September 2011, 22:13
:)))))))) hai ca asta-i tare.....

Ulise sef de galerie la Astra :)))))))))))))))))

PerVersion
21st September 2011, 22:20
Prima repriza plictisitoare. Mergea un galben la Muri, sa-l mai linisteasca putin, ca intra ca din topor.

Nightwish
21st September 2011, 22:24
Interesant... Aveam eu oaresce banuieli viavis de Ulysse :D
Da, FCP, se va trage la sorti...

m8k
21st September 2011, 22:32
Tare ma tem ca cu echipa asta nu prea ii putem fura pe astia!:mad:
E echipa de anul trecut practic care ne-a adus multe "bucurii" sezonul trecut! De zerbi ce mai putea face ceva, dar era epuizat deja in minuteul 30! In rest ramane doar sa dea Arpi 2-3 telefoane!:happy

Lordul
21st September 2011, 22:33
se califica Cfr-ul la penalty-uri

Hingherul
21st September 2011, 22:34
hahahaha
alti rasi :)

rhadoo
21st September 2011, 22:35
iaca e 1-0

PerVersion
21st September 2011, 22:38
A venit Rada obosit de la vestiare. :D

Bobi Cearton
21st September 2011, 22:41
N-am vazut golu.:D Mai uitat la altceva...

FcP
21st September 2011, 22:43
Dintre 2 rele...aleg raul mai mic...si anume sa se califice astra. Dar eu tot mai sper sa pice o bomba pe str. Sondelor nr.19A :D

Bobi Cearton
21st September 2011, 22:45
Dintre 2 rele...aleg raul mai mic...si anume sa se califice astra. Dar eu tot mai sper sa pice o bomba pe str. Sondelor nr.19A :D

Chestia e ca Astra are trupa mai valoroasa;) ca Petrolul

cip
21st September 2011, 22:46
ceva e in neregula,****san incepe sa dea rateuri...

NORGEMAN
21st September 2011, 22:53
:happy

Ce bine e sa rad si eu acum cand ma uit la un meci de-a lui Minca. :D La noi imi testa nervii la fiecare meci.

FcP
21st September 2011, 22:53
Chestia e ca Astra are trupa mai valoroasa;) ca Petrolul

E si normal, e al 3-lea sezon consecutiv in prima liga...e normal sa aiba un lot mai bun.

TaciAcolo
21st September 2011, 22:55
daca se ajunge la prelungiri .. sa le dea cineva la spectatori cate o perna:)

cip
21st September 2011, 23:03
se pare ca arpi a batut palma cu mirciulica doar pt campionat,anul asta...

PerVersion
21st September 2011, 23:05
Da, pt cupa a licitat mai mult Iancu. Apropo, mai e la voi? Sau si-a luat jucariile si a plecat? :)

FcP
21st September 2011, 23:09
Da, pt cupa a licitat mai mult Iancu. Apropo, mai e la voi? Sau si-a luat jucariile si a plecat? :)

Ma jur, ca prefer sa ia astra campionatul decat sa mai ia cefere un titlu murdar. Sa aud iar fosti jucatori d-ai vostri "Eram ca niste marionete in teren, se stia castigatoarea dinainte sa inceapa meciul"......jenant

PerVersion
21st September 2011, 23:15
Ei au zis ca in Romania mereu se vorbeste de blaturi, de arbitrii cumparati si asa mai departe. Nu a zis nici unul ca CFR ar fi cumparat meciuri.

cip
21st September 2011, 23:17
mai 5 minute,franarii total debusolati,se vede ca nu-s obisnuiti sa joace meciuri pe teren,se tot uita cu ochi exoftalmici la arbitru si nu pricep...

FcP
21st September 2011, 23:20
mai 5 minute,franarii total debusolati,se vede ca nu-s obisnuiti sa joace meciuri pe teren,se tot uita cu ochi exoftalmici la arbitru si nu pricep...

Sunt debusolati total...nu sunt obisnuiti sa joace 11 la 11 sau fara vreun penalty ceva...

Shinnok
21st September 2011, 23:24
bravo, sumgaozica! :)

Pilier
21st September 2011, 23:24
Cu trei "jucatori" in minus, CFR-ul nu a mai repetat evolutiile bune din campionat.:D

Ess
21st September 2011, 23:26
am scapat de cupa, ne raman doar meciurile din campionat in cosul zilnic :D:D:D

nu-i bai...campionatul ii a nostru', ma rog la al' de sus pt supercupa!

m8k
21st September 2011, 23:27
Sunt debusolati total...nu sunt obisnuiti sa joace 11 la 11 sau fara vreun penalty ceva...

cum nici voi nu sunteti obisnuiti in liga 1 fara partidul comunist in spate!:mda:
Rezultat normal, cand nu merge echipa nu merge nici furaciunea! Asta e valoarea rezervelor, doar nu am crezut ca luam cupa cu o echipa si campionatul cu alta! Ideea era sa joaca toti jucatorii, de acum ce vor face?:D
Felicitari Astra, multumim Minca si Rada!

cip
21st September 2011, 23:27
sau fara aranjamente...anul trecut li se facea schema simpla "cu astia stai pe burta,cu ailalti iti dai viata,aici tre sa pierdem,colo sa castigam"...pai i-a zapacit complet,fiind si vorbitori de portugheza,cred ca in afara de Cadu nimeni nu mai intelege cand ii blat si cand nu...:happy

Freek
21st September 2011, 23:28
Ia uite dom'le am schimbat la 0-0 si acum sa aflu ca a iesit CFR. Bravo Astra :)).
Tare am senzatia ca nu prea mureau ei dupa cupa...

PerVersion
21st September 2011, 23:30
Daca il odihnea antrenorul pe Rada, cred ca puteau juca pana dimineata fara sa inscrie una din echipe, mai rar asa plictiseala. As fi zis ca rezervele vor avea putina dorinta de afirmare, insa au fost unul mai dezamagitor ca altul. Singurele 2 ocazii le-am avut prin Muresan si Ronny, 2 titlulari. Asta e, poate la anul.

Bobi Cearton
21st September 2011, 23:31
Cu trei "jucatori" in minus, CFR-ul nu a mai repetat evolutiile bune din campionat.:D

Trupa lui Sumi a avut o prestatie animalica, in timp ce augusta trupa din Gruia n-a miscat in front, lipsa serviciilor lui Veldon si Cadu s-a resimtit.

aLLiin
21st September 2011, 23:35
Felicitari astrei...

FcP
21st September 2011, 23:46
Interesant... Aveam eu oaresce banuieli viavis de Ulysse :D
Da, FCP, se va trage la sorti...

SI mai e tot asa cu grupe valorice? Sau poate sa pice in 8-imi si steaua cu dinamo?? (daca se califica)

Cipri
21st September 2011, 23:49
Felicitari Silviu Lung pentru meciul foarte bun . :ok:

PerVersion
21st September 2011, 23:52
SI mai e tot asa cu grupe valorice? Sau poate sa pice in 8-imi si steaua cu dinamo?? (daca se califica)

Din cate tin eu minte tot cu grupe valorice e tragerea la sorti. Eu unul cred ca nici macar acum nu trebuia sa fie asa, mi se pare mai corect fata de echipele venite din ligile inferioare.

FcP
22nd September 2011, 00:05
Din cate tin eu minte tot cu grupe valorice e tragerea la sorti. Eu unul cred ca nici macar acum nu trebuia sa fie asa, mi se pare mai corect fata de echipele venite din ligile inferioare.

corect

NORGEMAN
22nd September 2011, 00:09
Cu putin "noroc" am putea avea grupe valorice si in semifinale.

z.alex
22nd September 2011, 00:18
Lasati bre ca maine Sanatatea va salva onoarea Clujului. :D
Imi pare rau pentru "U" :( si ma bucur pentru Sumi. :ok:

Leo
22nd September 2011, 00:24
Felicitari Astra! Apropo, N'Doye a jucat?

Shinnok
22nd September 2011, 00:35
logic, castiga Astra fara marele 'ndoit? :)

emil_bv
22nd September 2011, 01:46
Cu putin "noroc" am putea avea grupe valorice si in semifinale.

Pai anul trecut am avut. Intr-o urna au fost Steaua si Dinamo si-n ailalta urna am fo noi cu Bistrita. Doar nu erau ei sa riste o tragere la sorti normala in care "granzii" sa se-ntalneasca prea devreme

aliraz
22nd September 2011, 09:14
SI mai e tot asa cu grupe valorice? Sau poate sa pice in 8-imi si steaua cu dinamo?? (daca se califica)

Tot cu grupe valorice. Chiar si in semifinale o sa fie cu grupe valorice. Asa a fost si sezonul trecut. Jocurile sunt facute pentru o noua finala Steaua - Dinamo.

Bobi Cearton
22nd September 2011, 09:19
Astra are trupa valoroasa: 4 olteni in echipa (Lung, Gaman, Barboianu, Ologu), un stelist clujean-bistritean imprumutat (am uitat cum il cheama), 3 negri maricei (Ndoie, Fatai, un bulgar ciocolatiu). Dupa cum a inceput o sa faca treaba buna...:D

Nightwish
22nd September 2011, 13:10
Felicitari astralilor. Multumim lui Rada si Minca ca au facut meciul mai spectaculos decat era cazul...

six
22nd September 2011, 18:50
Felicitari FRF de data asta :happy