PDA

View Full Version : Etapa 7: CFR Cluj - FC Vaslui 2-0



Pages : [1] 2

Shinnok
11th September 2011, 00:14
luni, 19 septembrie, ora 21:30 - DigiSport

Razvan T.
11th September 2011, 09:24
egal

delaoltenia
11th September 2011, 11:05
1-1

Shinnok
11th September 2011, 16:16
2-1

Ferko
12th September 2011, 09:48
Merge porumbelul cu arbitru de acasa ? Sper sa iasa cum vreau eu !

mach
12th September 2011, 18:42
Merge porumbelul cu arbitru de acasa ? Sper sa iasa cum vreau eu !

De acasa merge probabil cu ...barca, masina sau helicoptaurus. Dar da, o sa iasa cum vrei tu.:D

Tim
12th September 2011, 22:27
doi :D

Stefan_Cel_Mare
12th September 2011, 22:46
meci tare , meci greu , meci frumos ... mie imi plac meciurile frumoase ! sper sa nu se accidenteze vreo 2 pe la roma

Hingherul
12th September 2011, 22:53
suporterii cfr-ului vor fi obositi dupa meciul Stelei deci vaslui poate profita :D

cip
12th September 2011, 23:03
razesi,va ordon:
bateti blatistii umflati cu pompa ai ****sanului !

m8k
12th September 2011, 23:08
suporterii cfr-ului vor fi obositi dupa meciul Stelei deci vaslui poate profita :D

Stai tu flex, sunt o gramada de cocalari si in ardeal nu numai in bucuresti!:rosu:

Hingherul
12th September 2011, 23:09
si care e legatura cu uistii? :D

six
13th September 2011, 18:40
doi :drak:

Ballack
13th September 2011, 22:46
Voi timisorenii parca erati mai mult olteni, acum vad ca tineti cu moldovenii. Nu cred ca vreunul dintre voi are bunicul ingropat in Banat, ca s-ar zvarcoli in pamant saracul.

O.T. Si meciul asta e blat.... 4-0.

relansat
13th September 2011, 22:50
o imbulinam puternic aici. maxim un egal.

Leo
14th September 2011, 12:36
Egal.

m8k
14th September 2011, 13:24
Porumboiu la pauza, popkorn la final!:D

delaoltenia
14th September 2011, 13:32
Arpad Paszkany "Mi-e frica mai mult de arbitraj decat de Vaslui"

Imputitul asta dupa ce a furat campionate si cupe mai are tupeul sa acuze.
Sa fi uitat ***gorul cum a eliminat pe Vaslui intr-o semifinala de Cupa...

m8k
14th September 2011, 13:51
@dario, cu un sec 3-0! Comentariile sunt intotdeauna savurate de indivizi care aprecieaza de dimineata pina seara oierul la televizor!!!
Acum citit pe undeva cum scoatem noi cele 3 puncte date Otelului anul trecut! Meciul din etapa trecuta s-a jucat pe bune!

"Otelul a blatuit meciul cu Petrolul(1-2),Petrolul a predat cele trei puncte la U(2-3),care la randu-i a cedat punctele Stelei(1-2),apoi Steaua Gazului(0-3),Gazu’ lui Dinamo(0-5),Dinamo lui Vaslui(1-3),iar CFR-ul isi va recupera punctele cedate in primavara Otelului,invingand lejer Vasluiul etapa urmatoare."

z.alex
14th September 2011, 13:54
Meciul din etapa trecuta s-a jucat pe bune!

:happy:happy:happy

Pe bune ca esti destept. :P

m8k
14th September 2011, 14:01
Daca te-ar pune cineva sa jur pe cineva drag tie ca a fost blat tot asa de destept ai fi? ... si atunci de ce vorbesti despre lucruri de care ai auzit doar de la vecini???...pentru ca e gratis!:headbang:

delaoltenia
14th September 2011, 14:17
Cfr-istule,nu mi-am dorit sa-ti stric ziua.Ce spuneam mai sus este istorie,acum citit si eu postul tau.Pentru cultura ta generala,nu sorb cuvintele ciobanului si nici al altei canalii ce conduce fotbalul mioritic.
N-am facut decat sa citez cateva cuvinte ale iubitului vostru conducator.

z.alex
14th September 2011, 14:24
Daca te-ar pune cineva sa jur pe cineva drag tie ca a fost blat tot asa de destept ai fi? ... si atunci de ce vorbesti despre lucruri de care ai auzit doar de la vecini???...pentru ca e gratis!:headbang:

Vecinile mele nu spus asta. Ei iubeste echipa de Arpy. Si ei destept, ca tine si stie ca meci a fost pe bune, cum zis tu. Daca vrei, pot jurat pe vecinile tale. :yes:

delaoltenia
14th September 2011, 14:29
Urmeaza cateva urari "de bine si sanatate":D
Punem de-un mic pariu?

cip
14th September 2011, 14:39
Meciul din etapa trecuta s-a jucat pe bune!



n-avem niciun motiv sa ne indoim,mai ales ca a confirmat si marius stan :happy

florin_vs
14th September 2011, 15:05
Meciul din etapa trecuta s-a jucat pe bune!


:D:D:D Si presupun ca si in retur atitudinea cfr'ului in meciul cu noi a fost exact aceeasi ca in meciul cu galatenii :D:D:D Despre meci cred totusi ca e greu sa scoatem macar un punct la Cluj tinand cont ca avem meciul de la Roma la mijlocul saptamanii .

m8k
14th September 2011, 17:06
Vorba aceea: nici un meci nu seamana cu altul! Sper sa avem si acum o atitudine mai buna si sa va dam cel putin 6 goluri!:D
Dupa declaratiile lui porumboiu ne putem astepta ca Arpi sa dea prime de joc de cel putin 5 ori mai mari decat a dat pentru victoria cu Otelul! ...de aici iti poti da seama si tu ca atitudinea jucatorilor o sa fie si mai mare!

mach
14th September 2011, 19:55
Vorba aceea: nici un meci nu seamana cu altul! Sper sa avem si acum o atitudine mai buna si sa va dam cel putin 6 goluri!:D
Dupa declaratiile lui porumboiu ne putem astepta ca Arpi sa dea prime de joc de cel putin 5 ori mai mari decat a dat pentru victoria cu Otelul! ...de aici iti poti da seama si tu ca atitudinea jucatorilor o sa fie si mai mare!

Da` ce, ma ? arpilici a mai dat prime pentru "victoria" cu Otelul ? Esti hazliu rau tare. Pai pe cine pla mea sa mai pacaleasca si arpilici asta al vostru cu corectitudinea lui falsa? Dar apropos de atitudinea jucatorilor: e aceeasi ca aia din sezonul trecut ? Mai mareeeee ?! :groggy::groggy:

Stefan_Cel_Mare
14th September 2011, 22:50
Arpad Paszkany "Mi-e frica mai mult de arbitraj decat de Vaslui"

Imputitul asta dupa ce a furat campionate si cupe mai are tupeul sa acuze.
Sa fi uitat ***gorul cum a eliminat pe Vaslui intr-o semifinala de Cupa...


@dario, cu un sec 3-0! Comentariile sunt intotdeauna savurate de indivizi care aprecieaza de dimineata pina seara oierul la televizor!!!
"

esti terminat prietene , esti fanatic ! nu vezi decat ce vrei tu , 3-0 , dar cum a furat arbitrul ala ,si nu a fost o singura faza , au fost multe ...dar tu vezi doar 3-0 ...

m8k
14th September 2011, 23:08
esti terminat prietene , esti fanatic ! nu vezi decat ce vrei tu , 3-0 , dar cum a furat arbitrul ala ,si nu a fost o singura faza , au fost multe ...dar tu vezi doar 3-0 ...

...cum vezi si tu victoria "meritata" cu Dinamo! 11 metri si eliminare la 0-0 iti spune ceva??? Scorul a fost 3-1, daca ati meritat voi victoria atunci cu siguranta si noi!!!

florin_vs
14th September 2011, 23:35
...cum vezi si tu victoria "meritata" cu Dinamo! 11 metri si eliminare la 0-0 iti spune ceva??? Scorul a fost 3-1, daca ati meritat voi victoria atunci cu siguranta si noi!!!

Dar de ce sa nu vorbim de istoricul intalnirilor directe ? Imi amintesc ca acum 3 ani si ceva jucam o semifinala de cupa, undeva pe la urziceni. Si la centru era unul Ionica a lui Serea. Si imi mai amintesc ca atunci nu a dat 2 penalty'uri foarte clare pentru noi si a tras saracul sa ajungeti in finala. Cred ca arpi i'a aranjat o pensie foarte frumoase ca de atunci am auzit ca a pus fluierul in cui si e antrenor pe la Panciu. Meciul ala a aratat intr'adevar ca porumboiu este cu mult mai puternic decat arpi.

m8k
14th September 2011, 23:51
Frate, o putem lungii asa pina luni si apoi pina marti, si apoi pina vineri! E clar ca frustrarea vorbeste din voi, ati castigat 0 trofee, sa nu imi zici ca toate le-ati pierdut din cauza CFR-lui! Le-ati pierdut pentru ca sunteti incapabil si numai gura e de voi!!! Anul trecut si Otelul si-a batut joc de voi, iar voi si pe ei ii comentati! Toata lumea e hoata numai voi si echipa lui jabba e curata, ....poate adorm copii de gradinita pe aceasta balada, dar eu nu va inteleg doliul asta plin de frustrare!...amu' hai inapoi la rapita, porumboiu are nevoie de bani sa faca transferuri!:))

Ess
15th September 2011, 20:06
Arpad Paszkany "Mi-e frica mai mult de arbitraj decat de Vaslui"

Imputitul asta dupa ce a furat campionate si cupe mai are tupeul sa acuze.
Sa fi uitat ***gorul cum a eliminat pe Vaslui intr-o semifinala de Cupa...


vorbesc stelistii de furat, precum monica columbeanu cand da pilde despre viata.
:happy:happy:happy

............

BBB
15th September 2011, 21:04
teoretic 2 solist, dar cui ii pasa. franarii sunt gata :)) o singura echipa mai umple cocina aia de stadion: steaua in Europa :))

Ess
15th September 2011, 21:47
corect bbb! :D
voi aveti stadion municipal! cu acces la toti ruralii care fuck liceul agricol la cluj.
pe vremuri, tinerii inteligenti faceau agricolu' la hida (salaj). nu prea ai habar de ce...huh?
te scutesc de urmatoarea intrebare: n-am treaba cu cu mediul agricol, cu stelismul rural, sau cu cresterea vacilor milka.
:D:D:D
ps: cum sta hateganu la atletism? :cry:

Ess
15th September 2011, 21:59
vorbesc stelistii de furat, precum monica columbeanu cand da pilde despre viata.
:happy:happy:happy

............

am ajuns sa-mi fie editat postul pe motiv de "limbaj de moderator" de catre dario.
oare ce mai caut io pe forumu' asta? :happy

cip
16th September 2011, 00:06
se poate si mai rau,mie mi-a sters Marius :))
cum ii alege Vadim nu stiu,banuiesc ca nu-s platiti la zi...:))

MMihnea
16th September 2011, 15:04
am ajuns sa-mi fie editat postul pe motiv de "limbaj de moderator" de catre dario.
oare ce mai caut io pe forumu' asta? :happy

buunnn... ia sa vedem
aveai un limbaj demn de un moderator?
a)nu
b)de loc
c)@!#@!# de stelist

oricum fata de trollii tim isoreni e ok

Marius
16th September 2011, 16:13
se poate si mai rau,mie mi-a sters Marius :))
cum ii alege Vadim nu stiu,banuiesc ca nu-s platiti la zi...:))

Eu ti-am zis ma ca-s platit de marius stan sa te 'nervez.

cip
16th September 2011, 19:01
Eu ti-am zis ma ca-s platit de marius stan sa te 'nervez.
ti-ai atins target-ul,zi-i ca meriti pana la ultimul leutz,dar ai grija,am auzit ca-i cam chitros si nu prea-si tine promisiunile...:happy

six
16th September 2011, 21:05
tzvai ;)

Ess
16th September 2011, 23:26
buunnn... ia sa vedem
aveai un limbaj demn de un moderator?
a)nu
b)de loc
c)@!#@!# de stelist

oricum fata de trollii tim isoreni e ok

bravo!:ok:

ioi, vai...

meci de 2 solo. 0-3 la pauza.
minim.

TheIceMan
16th September 2011, 23:53
Ess, zici ca nu mai mere ghezășuuuu' ?

:)

Ess
17th September 2011, 00:02
ghezășu ar mere, este abur, problema e ca se tot urineaza cineva pe vagonetul de carbuni.
meg van értve? ? :D

delaparis
17th September 2011, 00:08
Ess ati batut o echipa de CL. Doar nu va impiedicati de EL :D

Ess
17th September 2011, 00:50
ass esti tu, bre :cry:

iulian_1976
17th September 2011, 00:55
Un meci interesant.:)
... la Vaslui sunt 3 jucatori o placere sa'i privesti,nu conteaza rezultatul
cel putin pentru mine,sunt anumite momente din joc cand Vasluiul arata a
echipa mare de tot.

delaparis
17th September 2011, 00:59
ass esti tu, bre :cry:

Am tastat hresit ... horry :D

Stefan_Cel_Mare
18th September 2011, 15:37
Frate, o putem lungii asa pina luni si apoi pina marti, si apoi pina vineri! E clar ca frustrarea vorbeste din voi, ati castigat 0 trofee, sa nu imi zici ca toate le-ati pierdut din cauza CFR-lui! Le-ati pierdut pentru ca sunteti incapabil si numai gura e de voi!!! Anul trecut si Otelul si-a batut joc de voi, iar voi si pe ei ii comentati! Toata lumea e hoata numai voi si echipa lui jabba e curata, ....poate adorm copii de gradinita pe aceasta balada, dar eu nu va inteleg doliul asta plin de frustrare!...amu' hai inapoi la rapita, porumboiu are nevoie de bani sa faca transferuri!:))

nu e nimeni frustrat ca nu a castigat nici un trofeu , avem timp !
sunt foarte bucuros si mandru ca am o echipa foarte frumoasa in orasul natal cu care am sa ma mandresc mult timp de aici inainte !

Ess
19th September 2011, 12:17
nu e nimeni frustrat ca nu a castigat nici un trofeu , avem timp !
sunt foarte bucuros si mandru ca am o echipa foarte frumoasa in orasul natal cu care am sa ma mandresc mult timp de aici inainte !

respect!!! :ok:
intr-adevar, vasluiul are o echipa frumoasa PE TEREN nu la emisiunile mondene de la asa-numitele emisiuni de sport.
pacat de porumboiu ca mai derapeaza, da' cred ca doar se adapteaza omu' la timpurile de azi.

BBB
19th September 2011, 14:13
nu e nimeni frustrat ca nu a castigat nici un trofeu , avem timp !
sunt foarte bucuros si mandru ca am o echipa foarte frumoasa in orasul natal cu care am sa ma mandresc mult timp de aici inainte !

tu iti dai seama ca tara e plina de nevertebrate de astea care tin doar cu echipe care au "TROFEE" si pe restul suporterilor ii considera invidiosi si frustrati :)). is ca si taranii aia care conduc BMW si rad de aia cu Loganurile :headbang:

m8k
19th September 2011, 15:11
tu iti dai seama ca tara e plina de nevertebrate de astea care tin doar cu echipe care au "TROFEE" si pe restul suporterilor ii considera invidiosi si frustrati :)). is ca si taranii aia care conduc BMW si rad de aia cu Loganurile :headbang:

Lasa BBB nu fii trist, noi nu radem de tine!:D
Ne bucuram sincer ca recunosti diferenta dintre CFR si u!:happy

Tim
19th September 2011, 15:16
Ai di mini ,cie cafteala li dau plaiesii maghiarilor lui Arpi.:D

laurdog
19th September 2011, 15:18
Intrebare: ramane Cadu si in acest meci pe teren pana in minutul 90?

m8k
19th September 2011, 15:41
Ramane si in prelungiri, in min 90+6 trebuie sa dea golul victoriei!:D
Dupa meci punem iar placa cu "Arbitrii ne-au dezavantajat", il putem vedea la gsptv cu nea adi in rolul principal!:)) In caz ca pierdem gsptv intra in faliment din lipsa de material!:D

florin_vs
19th September 2011, 17:25
Azi din pacate s'ar putea ca oboseala sa'si spuna cuvantul si sa nu tinem ritmul cu cfr'ul. Marile noastre achizitii de dupa 10 septembrie, "sangele proaspat" care sa revigoreze echipa s'a pierdut undeva pe drum, plus Ozeia care am inteles ca dupa 2-3 antrenamente s'a accidentat. Toata baza pe mariusica fara frica in aparare :D

Bobi Cearton
19th September 2011, 18:35
Clujenii au prima sansa, sunt odihniti, au moralul ridicat dupa victoria de la Galati.

cip
19th September 2011, 19:30
mda,nu-mi doresc dar parca vad ca bat prietenii lui mariusica si-apoi ii trag pe toti de urechi "v-am spus ca suntem buni,n-a fost nimic necurat in tur-returul cu ceilati cooperativisti,desi cu unii ne-am dat viata pe teren,cu ceilalti am fost superficiali"...

****san care amu nu multa vreme spunea ca doar cei slabi se leaga de arbitraje (normal,li se sufla in panze pe-atunci,cum li s-a suflat anul trecut osielarilor),a inceput sa faca presiuni,cica arbitrul asta i-a mai dezavantajat,stie el,cu Iasi si Timisoara...pai mah,ce facem,schimbam discursul din mers? :o:

PerVersion
19th September 2011, 19:50
Pai normal ca schimbam discursul din mers, daca suntem slabi ce altceva am putea face. :D

cip
19th September 2011, 20:06
Pai normal ca schimbam discursul din mers, daca suntem slabi ce altceva am putea face. :D
sa fiti cinstiti si sa nu mai faceti aranjamente,simplu...ca faceti Ardealul de ras...

Stefan_Cel_Mare
19th September 2011, 20:16
cum am mai spus vreau sa fie un meci frumos . pana la urma jucam in deplasare la poate cea mai puternica echipa , un lot numeros si bun . nu ar fi o tragedie daca am face un egal :P ...voiam sa zic daca vom pierde:P

El Pistolero
19th September 2011, 20:17
Cred ca se termina egal.

*Coco*
19th September 2011, 21:41
Astora cand le joaca echipa favorita joaca cu stadionul gol, iar cand joaca steaua stadionul e full:headbang::rosu:

illazio
19th September 2011, 21:43
normal, Steaua e cea mai iubita echipa din Ardeal.

relansat
19th September 2011, 21:43
mi l-o omorat pe milisavljevic.

cip
19th September 2011, 21:48
normal, Steaua e cea mai iubita echipa din Ardeal.
destui obedienti si-n zona aia...

relansat
19th September 2011, 21:48
de 10 etape ma rog de hizo sa-l bage si pe puia oleak in poarta ...

cerniauskas e praf.

illazio
19th September 2011, 21:51
destui obedienti si-n zona aia...

doar suntem campioni europeni :D



Ce incapatanat e portaru ala, ar vrea sa continue ...

relansat
19th September 2011, 21:52
hai cu minca :cry:

mariomax
19th September 2011, 21:58
hai cu tavaleala...

relansat
19th September 2011, 21:58
inca un arbitru excelent :happy cum, plm, sa nu dai penalty si rosu acolo? :happy

acelasi farkas :cry:

Farmecul Vietii
19th September 2011, 22:00
hai ca asta mai arata a meci de fotbal, incheiem si noi masa cu un desert ce cariciul nostru, sunt si noi oameni, ne place si noua frumosul...
oricum, mi se pare ca apararea Vasluiului e nitel varza

relansat
19th September 2011, 22:01
@farmecul ti se pare? daca imbrac tricoul lui farkas, jur ca joc mai bine decat el :cry:

cip
19th September 2011, 22:02
amuzanti suporterii astia ai CFR-ului,nu tu o coregrafie,doar "CFR,CFR"...alta echipa inutila artificiala care s-a suit in copac,precum scroafa...alaturi de Curziceni si Hotzelari...

Nightwish
19th September 2011, 22:03
Se joaca frumos... Nu mi s-a parut penalty la faza aia...
Referitor la accidentarea lui Beto, nu prea inteleg de ce il fluiera aia din tribune pe Wesley, chiar nu a fost nimic intentionat la faza aia...

amuzanti suporterii astia ai CFR-ului,nu tu o coregrafie,doar "CFR,CFR"...alta echipa inutila artificiala care s-a suit in copac,precum scroafa...alaturi de Curziceni si Hotzelari...
Cip, mai serveste si tu un popcorn, un penis, ceva... Ca deja esti ca tanga, in afara de trolling ( si ala de neam prost ) altceva nu esti in stare sa faci!

LE: Interesanta decizia lui Augustus: de cand pentru cot in fata se da galben? Ori dai rosu ori nu dai nimic...

relansat
19th September 2011, 22:05
chestiune de timp pana sa luam gol

Farmecul Vietii
19th September 2011, 22:06
@farmecul ti se pare? daca imbrac tricoul lui farkas, jur ca joc mai bine decat el :cry:

am vrut sa fiu diplomat unde nu e cazul

relansat
19th September 2011, 22:07
i-auzi ce spune comentatorul: il vezi rar pe sanmartean dand cu cotul. asta pe la ce meciuri se uita? :happy

Freek
19th September 2011, 22:10
Ala nu a fost penalty, l-a simtit pe valuian acolo si a plonjat. Iar Vaslui varza nu este, ci arata ca o echipa obosita.

Farmecul Vietii
19th September 2011, 22:12
varza in aparare, fii mai atent, daca bateai apropouri la mine.Ce cursa Sanmartean...

relansat
19th September 2011, 22:12
acolo se poate da la orice ora din zi si din noapte penalty pentru neglijenta. poate incercati sa imi explicati daca a jucat farkas balonul sau nu. indubitabil, penalty din pc meu de vedere. nea adi joaca murdar :D

Freek
19th September 2011, 22:17
varza in aparare, fii mai atent, daca bateai apropouri la mine.Ce cursa Sanmartean...
Nu stiu la cine bateam apropo, ca-s pe mobil si citesc pri tre randuri. Asta ca sa ma disculp oarecum ca n-am citit tot :)
@relansat - tu vrei sa fi mai catolic decat papa, esti necajit pe echipa dar hainuinimic ca faceti egal:D

relansat
19th September 2011, 22:18
daca ai vazut faultul tot pe mobil, atunci te inteleg :))

cosimo1
19th September 2011, 22:20
acolo se poate da la orice ora din zi si din noapte penalty pentru neglijenta. poate incercati sa imi explicati daca a jucat farkas balonul sau nu. indubitabil, penalty din pc meu de vedere. nea adi joaca murdar :D

ce faci relansat??te-ai apucat de arbitraj??:D:headbang:

relansat
19th September 2011, 22:23
@cosimo1 sufar cand vad echipa vasluiului in ce hal a ajuns. portar cerniauskas, fundas stanga milisavljevic, farkas in centru, milanov pe dreapta - a uitat sa mai joace si fotbal. cred ca avem cea mai slaba aparare din primele 10 echipe.

relansat
19th September 2011, 22:24
ce frumos le spune paraschivescu. se crede la vreun concurs de literatura or smth? :D

cosimo1
19th September 2011, 22:26
@cosimo1 sufar cand vad echipa vasluiului in ce hal a ajuns. portar cerniauskas, fundas stanga milisavljevic, farkas in centru, milanov pe dreapta - a uitat sa mai joace si fotbal. cred ca avem cea mai slaba aparare din primele 10 echipe.

ai tu alti jucatori???cu care sa joace
cu aceeasi echipa a jucat si la roma,si-ti spun drept ca au jucat bine,am fost la meci!!!trebuie sa ne multumim cu ce avem deocamdata,si joci impotriva cfr-uluicare are o echipa foarte buna:ok:

Bobi Cearton
19th September 2011, 22:26
Echipele astea fac parte din Ceampion Ligul fotbalului romanesc.

rhadoo
19th September 2011, 22:28
un link?

cip
19th September 2011, 22:29
Cip, mai serveste si tu un popcorn, un penis, ceva... Ca deja esti ca tanga, in afara de trolling ( si ala de neam prost ) altceva nu esti in stare sa faci!

asa conducere,asa suporteri...nu mai e nimic de spus...

relansat
19th September 2011, 22:30
ai tu alti jucatori???cu care sa joace
cu aceeasi echipa a jucat si la roma,si-ti spun drept ca au jucat bine,am fost la meci!!!trebuie sa ne multumim cu ce avem deocamdata,si joci impotriva cfr-uluicare are o echipa foarte buna:ok:

din cauza cui nu avem jucatori? :D

nu-mi mai aminti de "rezultatul istoric" din meciul cu lazio ...

delaparis
19th September 2011, 22:30
E fotbal normal nu ca ala de ieri in Bucuresti.
Se vede ca astea doua nu se lupta pt titlu ... nu sunt "prudente" :D

Bobi Cearton
19th September 2011, 22:31
http://lsh.lshunter.tv/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=62869&tv_id=412&tid=25431&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=0

delaparis
19th September 2011, 22:31
un link?

http://www.12tv.ro/

rhadoo
19th September 2011, 22:32
http://lsh.lshunter.tv/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=62869&tv_id=412&tid=25431&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=0

multam!:ok:

Farmecul Vietii
19th September 2011, 22:32
http://www.livescorehunter.ro/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=62869&tv_id=412&tid=25431&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=207
bookmark it!

rhadoo
19th September 2011, 22:34
http://www.12tv.ro/

mersi beaucoup!:ok:

delaoltenia
19th September 2011, 22:36
http://www.livescorehunter.ro/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=62869&tv_id=412&tid=25431&channel=0&tmpl=component&layout=popup&Itemid=207
bookmark it!
merci...

Freek
19th September 2011, 22:38
daca ai vazut faultul tot pe mobil, atunci te inteleg :))

Din fericire nu. Si tot n-a fost penalty:)) a simtit ca ala vine in forta si s-a trantit, mingea (cu dedicatie :D) oricum era pierduta.

illazio
19th September 2011, 22:39
n-a fost offside. Gol anulat d-ampulea .

Farmecul Vietii
19th September 2011, 22:39
nici vorba de offside la wesley...hotii

relansat
19th September 2011, 22:41
dap. gol anulat aiurea.

Bobi Cearton
19th September 2011, 22:41
Linia de 16 e reperul care arata ca n-a fost of-said.

Farmecul Vietii
19th September 2011, 22:41
cam a fost penalty...arbitrajul din greseala in greseala! Rusine

Hingherul
19th September 2011, 22:41
nici vorba de offside la wesley...hotii

hua dinamooo!! :rosu::rosu:

scuze dar am citit "hotii" si m-am aprins :D

relansat
19th September 2011, 22:41
cristoase, eu v-am spus ca joc mai bine decat farkas :cry:

pana acum, nota 3 ptr brigada de arbitri

Freek
19th September 2011, 22:43
Da gol Vaslui acum...

Farmecul Vietii
19th September 2011, 22:44
cristoase, eu v-am spus ca joc mai bine decat farkas :cry:

pana acum, nota 3 ptr brigada de arbitri

e din alt film baiatu'...numai bun pentru apararea lui dynamo

relansat
19th September 2011, 22:47
vreo cinci minute pierdute numai cu loviturile libere :))

Freek
19th September 2011, 22:47
Zboara un vasluian si bate cfr cu 4-0. Gata ultimul pronostic a la tata ominda...

cosimo1
19th September 2011, 22:47
arbitraj de 2 lei cu greseli de ambele parti!!

Farmecul Vietii
19th September 2011, 22:50
curge spre 0-0, insa un 0-0 estetic, spre deosebire de hidosenia din Stefan Cel Mare

relansat
19th September 2011, 22:51
dap, un meci fara goluri, deci naspa :)

Farmecul Vietii
19th September 2011, 22:54
alt cap spart! se lasa cu sange...

Hingherul
19th September 2011, 22:54
pare viril nea hizo la varsta lui :D

relansat
19th September 2011, 22:55
un senil, asta e. cu un rarait alaturi, in persoana lui zotta.

Freek
19th September 2011, 22:56
Ce idiot a fost Hizo :))

relansat
19th September 2011, 22:57
inca e.

Freek
19th September 2011, 22:58
O mai fi nu neg. Dar e un idiot in tribuna :(

Tim
19th September 2011, 22:59
Buna seara.


Din ce vad doctorul ****san e in carti anul asta.

Cristy RVD
19th September 2011, 22:59
asta mai lipsea.

incredibil :happy

Freek
19th September 2011, 22:59
Gata asta a fost...Te doare capu.

Farmecul Vietii
19th September 2011, 23:00
ce caterinca de penalty

illazio
19th September 2011, 23:00
mortii lor de hoti unguri pdl-isti. Gol anulat aiurea si penalti

Cristy RVD
19th September 2011, 23:00
oare cum suporta clujenii mizeria asta de echipa ?

Farmecul Vietii
19th September 2011, 23:00
Augusta cumparata de unguri

Cristy RVD
19th September 2011, 23:01
oare o sa le fie rusine sa mai iasa din casa dupa meciul asta ?

fmm de unguri.

cosimo1
19th September 2011, 23:02
inca e.

hai relansat cu parerea!!!:rosu:a fost 11 metri clar nu-i asa???

Hingherul
19th September 2011, 23:02
nici Otelul nu mai opreste pe cfr campionatul asta din cursa pentru titlu :D

rhadoo
19th September 2011, 23:02
deci e 1-0
cfr e in grafic din toate punctele de vedere

Farmecul Vietii
19th September 2011, 23:02
arbitraj cu dedicatie pentru porumboiu...augusta cu buzunarele pline de forintzi

Tim
19th September 2011, 23:02
gata baieti,acum stiu sigur campioana din sezonul asta.:(

relansat
19th September 2011, 23:03
eu cred ca va uitati la alt meci. deci doua penalty-uri pentru cfr, neacordate, un gol anulat vasluiului si un penalty dat aiurea. oarecum echitabil:)

koko88
19th September 2011, 23:03
ce arbitrii

au facut praf toata etapa

rhadoo
19th September 2011, 23:04
2-0

delaparis
19th September 2011, 23:04
eu cred ca va uitati la alt meci. deci doua penalty-uri pentru cfr, neacordate, un gol anulat vasluiului si un penalty dat aiurea. oarecum echitabil:)

corect :yes:

uite ca mai e un gol :o:

Nightwish
19th September 2011, 23:04
Frumos, 2-0 /OLE/

Farmecul Vietii
19th September 2011, 23:04
e gata! hai la culcare, se stie campioana si anu' asta! pdl a decis!

relansat
19th September 2011, 23:05
hai relansat cu parerea!!!:rosu:a fost 11 metri clar nu-i asa???

evident ca nu. dar nu am fost mai dezavantajati decat ceferistii, asta e ideea :)

oricum noi aveam de platit polite dupa meciul cu dinamo, si ala castigat printr-o manareala. deci sa incetam cu vaicarelile si sa jucam fotbal ... dar nu cu balauru, farkas sau milanov in aparare, totusi ... :)

bun. 2-0 :ok:

cosimo1
19th September 2011, 23:05
eu cred ca va uitati la alt meci. deci doua penalty-uri pentru cfr, neacordate, un gol anulat vasluiului si un penalty dat aiurea. oarecum echitabil:)

eu ti-am spus,pacat ca ai 26 de ani ca daca te apucai de arbitraj cred ca anul asta arbitrai finala champions league:happy:groggy::))

bada_otelul
19th September 2011, 23:05
Sa recapitulam ce am vazut in repriza a doua(prima n-am vazut-o):
-offside inexistent la Wesley care a si inscris;
-penalty clar refuzat CFRului la faultul lui Farkas;
-penalty ridicol acordat la plonjonul lui Sougou;
Daca adaugam si seria de accidentari si intrari urate de etapa asta cred ca se poate spune lejer ca am intrat in zona crepusculara. E ceva malefic in aer:groggy:.

TheIceMan
19th September 2011, 23:05
ce arbitrii

au facut praf toata etapa

Nu chiar, Steaua a castigat pe bune. La fel si siderurgistii.

cosimo1
19th September 2011, 23:06
evident ca nu. dar nu am fost mai dezavantajati decat ceferistii, asta e ideea :)

oricum noi aveam de platit polite dupa meciul cu dinamo, si ala castigat printr-o manareala. deci sa incetam cu vaicarelile si sa jucam fotbal ... dar nu cu balauru, farkas sau milanov in aparare, totusi ... :)

bun. 2-0 :ok:

cand o sa ai tu puterea sa cumperi si sa tii o echipa de fotbal......poti sa te agiti asa:yes:

Lordul
19th September 2011, 23:06
2-0 pentru CFR....Weldon marcheaza din nou

Freek
19th September 2011, 23:06
Castiga cfr si fara arbitrii stati linistiti.

relansat
19th September 2011, 23:08
@cosimo1 cine se agita? eu sunt chiar foarte calm. am spus ce-am vazut, nu egaluri istorice cu lazio :))

p.s: am arbitrat in liga a lV-a vasluiana vreo doua meciuri, dupa ce am absolvit in prealabil cursul de arbitraj.

*Coco*
19th September 2011, 23:08
Cu sau fara arbitri , CFR are de departe cel mai bun lot din tara

cosimo1
19th September 2011, 23:10
@cosimo1 cine se agita? eu sunt chiar foarte calm. am spus ce-am vazut, nu egaluri istorice cu lazio :))

p.s: am arbitrat in liga a lV-a vasluiana vreo doua meciuri, dupa ce am absolvit in prealabil cursul de arbitraj.

pacat ca nu ai continuat!!! sau nu te-a promovat stanisteanu!???:confused:;:Dasa aveam si noi un arbitru vasluian ina elita arbitrajului

relansat
19th September 2011, 23:10
cand o sa ai tu puterea sa cumperi si sa tii o echipa de fotbal......poti sa te agiti asa:yes:

stai linistit, si-a scos parleala dupa egalul istoric cu ceaclaul (sez asta) si gloria bistrita (sez trecut) :ok: deci, inca o data, nu se sacrifica porumboiu .. :)

Hingherul
19th September 2011, 23:10
ce fata are adailton, zici ca-i oblio :)

Farmecul Vietii
19th September 2011, 23:10
au cel mai bun lot de arbitri, asta da!

Freek
19th September 2011, 23:10
Ca vreti ca nu vreti echipele care vin din cupele europene vin obosite si asta se vede clar pe teren.

relansat
19th September 2011, 23:11
pacat ca nu ai continuat!!! sau nu te-a promovat stanisteanu!???:confused:;:Dasa aveam si noi un arbitru vasluian ina elita arbitrajului

prin vaslui se obisnuia sa se promoveze tusieri care ridicau fanionul pentru offside dupa ce unul bate aut de margine, fix de aia :ok:

cosimo1
19th September 2011, 23:12
stai linistit, si-a scos parleala dupa egalul istoric cu ceaclaul (sez asta) si gloria bistrita (sez trecut) :ok: deci, inca o data, nu se sacrifica porumboiu .. :)

Lasa ca se sacrifica PRIMARIA:rosu:

Bobi Cearton
19th September 2011, 23:13
Clujenii erau buni in cupele europene. Aduceau mai multe puncte ca Dinamo si Otelul.

*Coco*
19th September 2011, 23:13
Ca vreti ca nu vreti echipele care vin din cupele europene vin obosite si asta se vede clar pe teren.

Adevar si acesta este cel mai mare avantaj al CFRului sezonul acesta.

relansat
19th September 2011, 23:13
ma repet, in vaslui sunt probleme mai importante decat fotbalul:D

si la ce bun pana la urma urmei? 80% dintre ei sunt stelisti :)

Freek
19th September 2011, 23:16
ce fata are adailton, zici ca-i oblio :)

Nu nu, zici ca-i strumf...

eventHorizon
19th September 2011, 23:17
Sa fim seriosi, CFR-ul a jucat mult mai bine si chiar au avut mai multe ocazii. Plus vreo 2 penaltyuri neprimite.
Si apoi, dintre toate echipele din frunte, CFR ar fi cea mai buna varianta pentru campioana :D:evil:

relansat
19th September 2011, 23:17
s-au dus pe p.la gleznele finele in acest meci ... nu-i nimic baieti, batem etapa urmatoare :ok:

illazio
19th September 2011, 23:18
Sa fim seriosi, CFR-ul a jucat mult mai bine si chiar au avut mai multe ocazii. Plus vreo 2 penaltyuri neprimite.
Si apoi, dintre toate echipele din frunte, CFR ar fi cea mai buna varianta pentru campioana :D:evil:

care 2 penaltiuri ma ? a fost faza din prima repriza in care s-a aruncat ala ca-n bazin inainte sa-l atinga , care 2 ?

relansat
19th September 2011, 23:19
@illazio tot farkas, repriza a doua. si mai clar decat primul :)

Bobi Cearton
19th September 2011, 23:21
Inteleg ca exista presiune pe arbitri, inteleg multe lucruri, totusi ceva nu e in regula cu astia. Sunt niste unelte diabolice.:D

delaparis
19th September 2011, 23:22
Merita un gol Vaslui azi

Lordul
19th September 2011, 23:23
meci frumos in Gruia

Farmecul Vietii
19th September 2011, 23:23
ni-l da pe tudor la centru in derby de CFR, etapa viitoare, sa vezi acolo tenta de arbitraj pro-Hungaria

Luis Garcia10
19th September 2011, 23:24
Cum se fura la noi...incredibil. Mi-e scarba de arbitrajul romanesc. SCARBOS AUGUSTUS! :rosu: Genu asta de jeg ar trebui scos in fata si umilit, iar apoi exclus din arbitraj. Dar Costica Valcea and co lucreaza in interesul nostru, putem sa dormim linistiti :mda:

bada_otelul
19th September 2011, 23:24
In seara asta CFRul a batut principala contracandidata la titlu.

illazio
19th September 2011, 23:24
@illazio tot farkas, repriza a doua. si mai clar decat primul :)

faza cand comentatorul a zis ca ungurul a cazut spectaculos ? ala a fost penalti ?

TheIceMan
19th September 2011, 23:26
nu-i nimic baieti, batem etapa urmatoare :ok:poti sa uiti, Hizo ii sibian :D

relansat
19th September 2011, 23:26
indubitabil:) comentatorul se uita la alt meci :)

@bada_otelul noi nu ne-am batut si cred ca nu ne vom bate niciodata la titlu :ok:

illazio
19th September 2011, 23:27
indubitabil:) comentatorul se uita la alt meci :)

@bada_otelul noi nu ne-am batut si cred ca nu ne vom bate niciodata la titlu :ok:

doar tu ai vazut penalti la faza aia, nu-ti spune nimic asta ?

relansat
19th September 2011, 23:27
poti sa uiti, Hizo ii sibian :D

hizo e senil, inainte de toate. si antrenor in aceeasi masura in care farkas poate fi numit fotbalist.

relansat
19th September 2011, 23:28
doar tu ai vazut penalti la faza aia, nu-ti spune nimic asta ?

da. ca trebuie sa ma culc. nb :ok:

TheIceMan
19th September 2011, 23:28
hizo e senil, inainte de toate. even better :ok:

bada_otelul
19th September 2011, 23:29
indubitabil:) comentatorul se uita la alt meci :)

@bada_otelul noi nu ne-am batut si cred ca nu ne vom bate niciodata la titlu :ok:

Doar daca nu vrea nea Adi.:rolleyes:
Pun pariu pe o bere ca va bateti la titlu:D. Nu stiu daca-l si castigati.

illazio
19th September 2011, 23:30
da. ca trebuie sa ma culc. nb :ok:

vise placute cu farkas :))

m8k
19th September 2011, 23:32
Ramane si in prelungiri, in min 90+6 trebuie sa dea golul victoriei!:D
Dupa meci punem iar placa cu "Arbitrii ne-au dezavantajat", il putem vedea la gsptv cu nea adi in rolul principal!:)) In caz ca pierdem gsptv intra in faliment din lipsa de material!:D

Cum spuneam asa se si intimpla!!! Inca mai are tupeul jegul sa comenteze cand i-am surclasat clar la fotbal, au avut ocaziile clare si au ajuns la poarta doar la 2-0 pentru noi! Din 3 penaltyuri am primit doar unul!:no:

Freek
19th September 2011, 23:32
Pff, saptamana asta am stat mai bine la pronosticuri.
Pacat de Vaslui, dar CFR de data asta a castigat pe bune.

Denis
19th September 2011, 23:35
Doar daca nu vrea nea Adi.:rolleyes:
Pun pariu pe o bere ca va bateti la titlu:D. Nu stiu daca-l si castigati.

Ii vad lejer in top 3 si anul acesta.

Ess
19th September 2011, 23:35
blat ordinar.
in rest, mergem elore! :ok:

hai pa!

iulian_1976
19th September 2011, 23:35
Doar o parere nu dati cu paru:D Un meci frumos,ocazii si de o parte si de cealalta :ok:
Eu nu am vazut nici un penalty in meciul asta,in mod normal se termina 0:0 doua echipe aproximativ egale valoric.

...ca a dat totusi penalty,nu comentez :)
Totusi echipele imi par ca joc la acelasi nivel,nici una nu a surclasat'o pe cealalta. Asa mi se pae privind ...neutru.

illazio
19th September 2011, 23:44
cel mai ticalos regim dupa 89 . Pana acum politicul nu se implica in fotbal, chioru insa vrea sa acapereze orice fenomen social ca pe vremea lu Stalin.

Ess
19th September 2011, 23:47
cel mai ticalos regim dupa 89 . Pana acum politicul nu se implica in fotbal, chioru insa vrea sa acapereze orice fenomen social ca pe vremea lu Stalin.

am sa vorbesc cu marker sa-mi imprumute un avatar cu pd-l'ul :D:D:D

"le-a luata apa la pauza de la vestiare".
iti dai seama? gruia e cel mai pizdos stadion din lume. cu circuit paralel de apa la gazde si la oaspeti :cry:
zotta asta daca n-ar fi cretin, ar mai avea o sansa :cry:

Cipri
19th September 2011, 23:47
Ce declaratii da si Zotta . :)

Freek
19th September 2011, 23:49
Aaa, voi stati sa vedeti galceava de dupa meci :)). Decat sa-l ascult pe Zotta sau Muresan, mai bine dau pe 0TV.

illazio
19th September 2011, 23:50
am sa vorbesc cu marker sa-mi imprumute un avatar cu pd-l'ul :D:D:D

"le-a luata apa la pauza de la vestiare".
iti dai seama? gruia e cel mai pizdos stadion din lume. cu circuit paralel de apa la gazde si la oaspeti :cry:
zotta asta daca n-ar fi cretin, ar mai avea o sansa :cry:

te rog abtine-te n-am chef sa trag o flegma pe monitor din reflex :))

florin_vs
19th September 2011, 23:51
Cum spuneam asa se si intimpla!!! Inca mai are tupeul jegul sa comenteze cand i-am surclasat clar la fotbal, au avut ocaziile clare si au ajuns la poarta doar la 2-0 pentru noi! Din 3 penaltyuri am primit doar unul!:no:

Vezi ca am ajuns pe la poarta la voi si la 0-0. Si ca sa vezi am avut un gol valabil. :rosu: Acum e bine sa ai vise umede dupa victorie ca ne'ati surclasat, jihad, calcat in picioare, nu mai iesim din casa 2 saptamani etc :D Clujul e departe de a fi o echipa solida, au multe probleme. Unde pui ca au jucat cu galatiul vinerea trecuta iar noi am avut duminica cu dinamo si joi la roma, deci ar fi trebuit sa zburde pe teren insa s'au complacut in niste salturi insurubate ca in bazin prin careu sau prin marginea acestuia si chiar le'a si iesit. Nu va faceti griji ca ne luam punctele inapoi de la micuti in retur. :D

m8k
19th September 2011, 23:59
Vezi ca am ajuns pe la poarta la voi si la 0-0. Si ca sa vezi am avut un gol valabil. :rosu: Acum e bine sa ai vise umede dupa victorie ca ne'ati surclasat, jihad, calcat in picioare, nu mai iesim din casa 2 saptamani etc :D Clujul e departe de a fi o echipa solida, au multe probleme. Unde pui ca au jucat cu galatiul vinerea trecuta iar noi am avut duminica cu dinamo si joi la roma, deci ar fi trebuit sa zburde pe teren insa s'au complacut in niste salturi insurubate ca in bazin prin careu sau prin marginea acestuia si chiar le'a si iesit. Nu va faceti griji ca ne luam punctele inapoi de la micuti in retur. :D

Pai pina la acel gol valabil noi am avut 2 penaltyuri clare neacordate in prima repriza! Am jucat si noi in cupele europene si stim cum sta treaba, noi chiar am batut la Roma!:ok: O sa aveti timp sa va odihniti in meciul de cupa, jucati cu o echipa din liga 3, noi cu Astra!
Sa revezi prima repriza si sa imi zici daca ai vazut cele 2 penaltyuri neacordata!

illazio
20th September 2011, 00:01
care 2 penaltiuri clare ba ungure ?

m8k
20th September 2011, 00:09
Ce idiot e porumboiu, recunoaste ca se putea da penalty la faultul asupra lui Weldon, zice ca arbitrul avea acopeire!!! Ce cretin!:rosu:

delaparis
20th September 2011, 00:09
Victorie clara pt CFR azi.
Vaslui nu joaca rau si meritau un gol cel putin.
Echipele din Bucuresti trebuie sa invete din ceea ce vad la televizor din cand in cand. Nu exista fotbal mai bun decat cel corect.

florin_vs
20th September 2011, 00:12
Pai pina la acel gol valabil noi am avut 2 penaltyuri clare neacordate in prima repriza! Am jucat si noi in cupele europene si stim cum sta treaba, noi chiar am batut la Roma!:ok: O sa aveti timp sa va odihniti in meciul de cupa, jucati cu o echipa din liga 3, noi cu Astra!
Sa revezi prima repriza si sa imi zici daca ai vazut cele 2 penaltyuri neacordata!

Am vazut foarte bine prima repriza si la primul fault eu unul am zis ca este penalty (vorbesc de faza dintre farkas si weldon). Contrar, la a doua faza nu mi s'a parut deloc penalty. Jucatorul vostru a fortat. Cat despre penalty'ul de la gol nu are rost sa mai vorbim ca e o simulare grosolana gen torje. Chiar nu am sarit ca ars la golul nostru nevalidat ca am zis ca e in compensatie, dar augustus a muncit mai mult, avea in cap penaltyul ala de la pauza si a avut ocazia. Nu'i bai, ne luam punctele inapoi in retur cand "raul, ramul" ne vor fi prieteni :ok:

illazio
20th September 2011, 00:12
Victorie clara pt CFR azi.
Vaslui nu joaca rau si meritau un gol cel putin.
Echipele din Bucuresti trebuie sa invete din ceea ce vad la televizor din cand in cand. Nu exista fotbal mai bun decat cel corect.

te contrazici de 3 ori intr-o singura postare. Cum reusesti performanta asta ?

Bobi Cearton
20th September 2011, 00:14
te contrazici de 3 ori intr-o singura postare. Cum reusesti performanta asta ?

Vrea sa impace capra, varza si toate cele.

Denis
20th September 2011, 00:15
Aaa, voi stati sa vedeti galceava de dupa meci :)). Decat sa-l ascult pe Zotta sau Muresan, mai bine dau pe 0TV.

... si decat sa te uiti la OTV mai bine ai inchide televizorul.

delaparis
20th September 2011, 00:22
te contrazici de 3 ori intr-o singura postare. Cum reusesti performanta asta ?

este parerea ta?
eu cred altceva.


Vrea sa impace capra, varza si toate cele.

La fel ...


Sper ca ati vazut meciul si ati analizat atent ce s-a jucat. Altfel e inutil sa discutam aici ;)

krokobaursolzos
20th September 2011, 00:24
Am vazut meciul din seara asta ... de la o vreme am crezut ca m-a luat somnul si revad cu ochii mintii meciuri din vremuri apuse ... ;)

... se pare ca si anul asta vom avea o cam pioana "neprihanita" ca Maria Magdalena :D

Jeleul
20th September 2011, 00:25
Vad ca deja e un obicei prost asta cu "gol anulat", gol anulat insemna ca, dupa marcarea unui gol arbitru decide anularea golului dintr-un anume motiv. La faza de azi cum sa spui ca a fost gol anulat din moment ce arbitru a fluierat intreruperea jocului inainte ca Wesley sa dea in minge, si portarul se opreste, practic nu mai are nici o reactie, e normal aude fluierul. Sincer imi e scarba de toti papagali care urla la TV si stau toata ziua pe post, chiar cred ca ne meritam soarta.

Nightwish
20th September 2011, 00:30
Vad ca deja e un obicei prost asta cu "gol anulat", gol anulat insemna ca, dupa marcarea unui gol arbitru decide anularea golului dintr-un anume motiv. La faza de azi cum sa spui ca a fost gol anulat din moment ce arbitru a fluierat intreruperea jocului inainte ca Wesley sa dea in minge, si portarul se opreste, practic nu mai are nici o reactie, e normal aude fluierul. Sincer imi e scarba de toti papagali care urla la TV si stau toata ziua pe post, chiar cred ca ne meritam soarta.

Pai da bine aia cu " gol anulat ".
E mult mai spectaculos decat " offside dictat eronat ", nu? :D
In alta ordine de idei, se pare ca cei de la gigisport calca pe urmele celor de la gesepeteve. Nimic surprinzator aici, daca ne uitam cine sunt realizatorii si invitatii emisiunilor... Presupun ca si astora le pasa de sport. Poate prea mult :jerk:.

Freek
20th September 2011, 00:32
... si decat sa te uiti la OTV mai bine ai inchide televizorul.

Ai vazut ca sti. Exact asta am facut :)).

illazio
20th September 2011, 00:32
Vad ca deja e un obicei prost asta cu "gol anulat", gol anulat insemna ca, dupa marcarea unui gol arbitru decide anularea golului dintr-un anume motiv. La faza de azi cum sa spui ca a fost gol anulat din moment ce arbitru a fluierat intreruperea jocului inainte ca Wesley sa dea in minge, si portarul se opreste, practic nu mai are nici o reactie, e normal aude fluierul. Sincer imi e scarba de toti papagali care urla la TV si stau toata ziua pe post, chiar cred ca ne meritam soarta.

offside-ul s-a fluierat cand wesley era la 2 m de portat pe cale sa traga, era gol 100 % la faza aia. Cum sa fie offside eronat cand era situatie iminenta de gol ?


Pai da bine aia cu " gol anulat ".
E mult mai spectaculos decat " offside dictat eronat ", nu? :D
In alta ordine de idei, se pare ca cei de la gigisport calca pe urmele celor de la gesepeteve. Nimic surprinzator aici, daca ne uitam cine sunt realizatorii si invitatii emisiunilor... Presupun ca si astora le pasa de sport. Poate prea mult :jerk:.

sau poate a inceput lumea sa vada mizeriile pe care le faceti. Cand toti va fac blatisti ordinari inseamna ca asta sunteti, in curand veti fi huiduiti si scuipati mai rau ca Flacara Moreni si Victoria .

delaparis
20th September 2011, 00:35
La faza de azi cum sa spui ca a fost gol anulat din moment ce arbitru a fluierat intreruperea jocului inainte ca Wesley sa dea in minge, si portarul se opreste, practic nu mai are nici o reactie, e normal aude fluierul. .

corect.
dar executia lui Wesley este perfecta.

Jeleul
20th September 2011, 00:36
@illazio, eu sunt deacord ca nu a fost offside, insa nu poti zice tu 100% ca daca nu se fluiera era si gol, si ramane doar un offside dictat gresit si ATAT!
Chiar nu se poate sti ce reactie avea si portarul daca nu se fluiera.

Gabriel28
20th September 2011, 00:37
Nu stiu ce sa zic, dar mie echipele astea doua mi se pare cele mai tari pana acum sezonul asta. Bafta!

illazio
20th September 2011, 00:38
@illazio, eu sunt deacord ca nu a fost offside, insa nu poti zice tu 100% ca daca nu se fluiera era si gol, si ramane doar un offside dictat gresit si ATAT!

ba da se poate spune. Nu e doar un offside gresit pt ca atunci cand s-a fluierat Wesley era in situatie iminenta de gol. Dupa o fractiune de secunda cand s-a fluierat Wesley a dat lob peste Minca. Niciodata nu ajungea Minca mingea aia nici sa vrea .

delaparis
20th September 2011, 00:39
Nu stiu ce sa zic, dar mie echipele astea doua mi se pare cele mai tari pana acum sezonul asta. Bafta!

+1 :ok:

m8k
20th September 2011, 00:40
offside-ul s-a fluierat cand wesley era la 2 m de portat pe cale sa traga, era gol 100 % la faza aia. Cum sa fie offside eronat cand era situatie iminenta de gol ?

:happy:happy:happy

illazio
20th September 2011, 00:42
razi ca o unguroaica cand vede o pwlica de ungur . "Cum sa fie doar offside eronat" era exprimarea corecta ;)

Jeleul
20th September 2011, 00:42
Daca ne luam dupa orice regulament din orice tara eu sunt sigur ca faza asta ramane doar un Offside dictat gresit, nicidecum un gol anulat!

illazio
20th September 2011, 00:44
era situatie iminenta de gol prietene. Ala nu e doar un simplu offside de joc , e un gol anulat , minca era dupa cirese la lobul lui Wesley.

m8k
20th September 2011, 00:45
razi ca o unguroaica cand vede o pwlica de ungur . "Cum sa fie doar offside eronat" era exprimarea corecta ;)

s-a prins, lipsea un "doar"...:happy:happy:happy

Jeleul
20th September 2011, 00:46
Tu nu intelegi un lucru, un gol anulat inseamna atunci cand un arbitru anuleaza golul dupa ce acesta a fost marcat fara sa fi fluierat inainte intreruperea jocului, uita-te ce scrie la regulamentul din orice tara.
SITUATIE IMINENTA DE GOL NU INSEAMNA SI GOL in procent de 100%!

m8k
20th September 2011, 00:46
era situatie iminenta de gol prietene. Ala nu e doar un simplu offside de joc , e un gol anulat , minca era dupa cirese la lobul lui Wesley.

a fost putin mai complicat!:happy
Mergi la culcare ca pari obosit!:))

illazio
20th September 2011, 00:53
Tu nu intelegi un lucru, un gol anulat inseamna atunci cand un arbitru anuleaza golul dupa ce acesta a fost marcat fara sa fi fluierat inainte intreruperea jocului, uita-te ce scrie la regulamentul din orice tara.
SITUATIE IMINENTA DE GOL NU INSEAMNA SI GOL in procent de 100%!


Pai fa o comparatie . In regulament scrie ca atunci cand un jucator se afla in situatie iminenta de gol si este faultat de ultimul aparator, acela ia rosu. Daca nu se afla in situatie iminenta de gol , aparatoru ia doar galben. E aceeasi situatie. Una e sa fii la 15 m de poarta in lateral si sa fluiere offside, alta e sa fii la 1 m cu portarul iesit.

illazio
20th September 2011, 00:55
ah ce m-a racorit postarea asta :D

delaparis
20th September 2011, 01:00
Pt CFR'isti :

Hai sa fim seriosi. Golul lui Wesley era oricum si in orice situatie valabil. Arbitrul a decis altceva deoarece a vazut stramb. Asta e.

Mi-a placut totusi jocul lui CFR. Joaca fotbal, nu gluma.

Jeleul
20th September 2011, 01:00
@illazio, dupa parerea mea nu merge facuta comparatia asta, e o mica MARE diferenta pentru ca vorbim totusi de joc intrerupt prin fluier de arbitru la ce zic eu, la ce zici tu vorbim de joc neintrerupt, deci nu merge.

Jeleul
20th September 2011, 01:02
Nu ma intelegeti gresit, nu tin cu CFR, nu incerc sa le iau apararea, doar ca am mai auzit asta cu "gol anulat" la multe jocuri, goluri inscrie dupa fluierul de intrerupere a jocului, deci dupa orice regulament asta nu e GOL ANULAT!

illazio
20th September 2011, 01:02
@illazio, dupa parerea mea nu merge facuta comparatia asta, e o mica MARE diferenta pentru ca vorbim totusi de joc intrerupt prin fluier de arbitru la ce zic eu, la ce zici tu vorbim de joc neintrerupt, deci nu merge.

arbitrul a fluierat dupa ce mingea ajunsese la Wesley, cu cateva zecimi de secunda inainte sa traga. Era deja in pozitie de a marca cand s-a fluierat adica similar cu un fault facut asupra unui jucator in pozitia aia.

Telespan
20th September 2011, 01:14
Nu ma intelegeti gresit, nu tin cu CFR, nu incerc sa le iau apararea, doar ca am mai auzit asta cu "gol anulat" la multe jocuri, goluri inscrie dupa fluierul de intrerupere a jocului, deci dupa orice regulament asta nu e GOL ANULAT!Nu te mai obosi degeaba ,Minca nu putea sa ajunga mingea,era gol suta la mie:D(gol anulat sau faza de gol din offside)nu mai conteaza ,Constantin a rezolvat miezul problemei :rosu:
Sper k pina la meciul din Giulesti ,Muresean sa lase butoanele acasa:D

z.alex
20th September 2011, 01:34
ah ce m-a racorit postarea asta :D

Si pe mine. :D
V-am spus ca astia vor lua campionatul imediat dupa acel 0-4 cu Otelul. Nu exista in liga lu' Mitica nicio echipa suficient de puternica, incat sa poata depasi handicapul creat de arbitraje si reciprocitati. Nu e prima oara cand vedem filmul asta. :sneaky:

razwan_vs
20th September 2011, 07:29
pariati toti banii pe cfr......ungurii stiu de ce :D

ask
20th September 2011, 08:16
E acre strugurele?:happy
I-am fript pe porumbaci. Asta contează!

m8k
20th September 2011, 08:56
Totusi inca mai sunt cateva mistere neelucidate: cum dracu nu am putut aranja cu arbitrii meciurile cu Gaz Metan si Pandurii si am reusit cu acest om "corect si drept" numit in contnuare regele rapitei. Ieri se disculpa ca in cei 14 ani de arbitraj nu a luat parte la aranjamente si smecherii, poate e asa dar e chiar foarte greu de inteles cand el arbitra Flacara Moreni, Victoria Bucuresti, FC Olt sa nu zic de eternii campioni din vremea aceea! Asta in conditiile in care au recunoscut mai multi ca existau la greu aranjamente pe vremea aceea cand el era "arbitru corect"! Ce sa mai vorbim de specimenul zotta!:D

El Pistolero
20th September 2011, 10:02
Inca un meci stricat de arbitrii...

aLLiin
20th September 2011, 10:12
Si uite asa cfr va defila....

krokobaursolzos
20th September 2011, 10:24
Mda, cel mai bun transfer al CFR-ului din vara asta e Augustus Constantin :D

Ferko
20th September 2011, 10:25
S-a oprit senilul ala de Hizo din urlat ? Dar hotul de Porumboiu ? Dar Zotta ? Pentru astia trei fotbalul e frumos si corect numai cand ei sunt cei care castiga. Porumboiu a fost, este si va fi cel mai mare hot din fotbalul romanesc. Si tot el striga ca este furat. Cica a vrut sa scoata echipa de pe teren. L-a oprit cineva ? Numai gura e de el. Zotta zice ca ei se retrag ca sa castige CFR campionatul, dar eu cred ca minte ca si stapanul sau. Fara cei trei Vasluiul ar fi o echipa buna.

MMihnea
20th September 2011, 10:35
uite asa va patati voi numele... in afara de m8k.. de la el nu am pretentii
cand o 'comite' alta echipa sunteti toti cu sabia dreptatii in mana , dezgustati de toate mizeriile ce se petrec in liga 1
cand beneficiati de ele sunteti multumiti, totul e normal si bine , ceilalti sunt niste ipocriti si smiorcaiti care nu reusesc sa fure la fel de bine...

ask
20th September 2011, 10:41
Măi behehe, să știi că-s tare supărat pe arbitru. Știi de ce? Că nu l-a eliminat pe Wesley pt. că l-a lovit pe portarul nostru, Beto, în suprafața de protecție a portarului, pt. că în min. 25 nu a dat penalty, pt. că Wesley a tras în minge după ce a fluierat arbitrul offside și nu a luat galben mai ales că mai avea unul.... Mai vrei? Apropo, Gardoș e bine? Are chef de fotbal? Că de rupt picioare văd ca are chef.:D

Tyler Durden
20th September 2011, 10:44
destui obedienti si-n zona aia...

Lasa bre eufemismele, poti sa le spui pe fata: SCLAVETI!:D

Cipri
20th September 2011, 11:09
Care e cea mai avantajata echipa din acest start de sezon?
Total voturi: 2471

Dinamo
793 voturi(32.09%)

Rapid
94 voturi(3.80%)

CFR
1133 voturi(45.85%)

Steaua
217 voturi(8.78%)

Vaslui
234 voturi(9.47%)
Sondajul este pe siteul celor de la Sport Ro .

illazio
20th September 2011, 11:17
in ultimii 5 ani cfr-ul i-a depasit cu mult in blaturi pe dinamovisti, cred ca e invidios borcea pe performanta ungurilor :D

Cipri
20th September 2011, 11:18
Mai degraba e motivat sa ,,progreseze" la acest capitol . :D

Tim
20th September 2011, 11:19
Inca un an si se duc dracu portocalii astia cu tot cu bocul clujan.
Inca un an.....:rolleyes:

BBB
20th September 2011, 11:50
ca sunt niste blatisti ordinari ce au castigat titlurile doar cu furtisag, stie multa lume. din pacate nu sunt dovezi, e ca si existenta lui Dumnezeu. Stii ca exista, dar nu l-ai vazut. Asa si cu astia, stii clar ca sunt niste hoti mizerabili, dar n-ai dovezi. Daca Porumboiu e asa tare cum se lauda, si are ceva concret, sa prezinte dovezi la organele abilitate, sa porneasca o revolutie de inlaturare a scarbosilor din fotbalul romanesc. Daca ramane doar la nivel de bla bla bla bla la televizor, e frectie la picior de lemn.

PerVersion
20th September 2011, 12:02
Apropo de asta, citeam ceva articol zilele trecute undea nea' Adi zicea ceva de genul.. "Daca eram altfel de om spuneam tot ce stiu".

Pai cum ma altfel de om? Mai inalt? Mai frumos? Mai putin blatist si hot decat noi? Ce altfel de om? Daca ai dovezi du-te domnule la DNA si lasa gargara ieftina la televizor. Daca ti-e frica sa zici ca te au si altii la mana atunci taci dracu'.

Ferko
20th September 2011, 12:15
ca sunt niste blatisti ordinari ce au castigat titlurile doar cu furtisag, stie multa lume. din pacate nu sunt dovezi, e ca si existenta lui Dumnezeu. Stii ca exista, dar nu l-ai vazut. Asa si cu astia, stii clar ca sunt niste hoti mizerabili, dar n-ai dovezi. Daca Porumboiu e asa tare cum se lauda, si are ceva concret, sa prezinte dovezi la organele abilitate, sa porneasca o revolutie de inlaturare a scarbosilor din fotbalul romanesc. Daca ramane doar la nivel de bla bla bla bla la televizor, e frectie la picior de lemn.
Si ce ai vrea, sa se autodenunte ? Daca spune despre altii e musai sa ajunga si la el, ca el este unul din cei mari mari blatisti.

Ferko
20th September 2011, 12:17
Apropo de asta, citeam ceva articol zilele trecute undea nea' Adi zicea ceva de genul.. "Daca eram altfel de om spuneam tot ce stiu".

Pai cum ma altfel de om? Mai inalt? Mai frumos? Mai putin blatist si hot decat noi? Ce altfel de om? Daca ai dovezi du-te domnule la DNA si lasa gargara ieftina la televizor. Daca ti-e frica sa zici ca te au si altii la mana atunci taci dracu'.
Orice dovada de blat pe care ar folosi-o s-ar intoarce impotriva lui, deci sigur ii este frica si de aceea nu spune pe numeni.

illazio
20th September 2011, 12:25
Orice dovada de blat pe care ar folosi-o s-ar intoarce impotriva lui, deci sigur ii este frica si de aceea nu spune pe numeni.

ce-a castigat Vasluiul ca sa zici c-au facut blaturi ? Asta-i tactica aia de manjire a tuturor ca sa nu para adevaratii hoti asa de mizerabili

Apropo mai tii minte meciul de cupa de acum vreo 2 ani dintre Vaslui si cfr ?

delaoltenia
20th September 2011, 12:30
Despre ce discutati aici,a furat cineva ceva? :D

Referitor la meci,un arbitraj de *****,un gol perfect valabil anulat moldovenilor si un penalty inventat pentru cfr-isti.

BBB
20th September 2011, 12:41
Orice dovada de blat pe care ar folosi-o s-ar intoarce impotriva lui, deci sigur ii este frica si de aceea nu spune pe numeni.

Intr-o tara normala, o declaratie ca a lui Porumboiu ar trebui sa aiba o finalitate. Ori declansezi o ancheta monstru si ii legi pe aia care fac "blaturi", daca Porumboiu are dovezi, ori il bagi pe Porumboiu la inchisoare pentru calomnie, asa vreo 6 luni. Dar la noi fix pix, ala urla ca nebunu la televizor, radem putin de situatie mergem mai departe si gata.

PerVersion
20th September 2011, 12:48
ce-a castigat Vasluiul ca sa zici c-au facut blaturi ?

Dar Dinamo sau Steaua ce au castigat in ultimii ani? Cu toate astea mereu sunt acuzate de blaturi. E nostim modul tau de a gandi. :D

illazio
20th September 2011, 13:21
Dar Dinamo sau Steaua ce au castigat in ultimii ani? Cu toate astea mereu sunt acuzate de blaturi. E nostim modul tau de a gandi. :D

la Steaua si Dinamo nu e relevant pt ca-s echipe fanion care atrag antipatiile si simpatiile tuturor celorlalte echipe.

si Steaua in ultimii 3 ani n-a mai fost acuzata de nici un blat, ci de prostie, dinamo da...

PerVersion
20th September 2011, 13:42
Ei da.. la ei nu e relevant. :D O lasam asa atunci. :D

Apropo de meci, Vasluiul mi-a parut o trupa foarte solida, chiar si cu toate problemele care le au in lot acum. Iar daca Porumboiu si Paszkany isi vedeau de treaba in aceste 2 saptamani, cred ca am fi avut parte de un meci mai frumos si cu mai putine duritati decat au fost. Cat despre greselile de arbitraj, vor face parte din joc mereu. Etapa trecuta nea' Adrian radea de Porcica pe la tv, acum plange. Win some, lose some. :D

krokobaursolzos
20th September 2011, 16:44
la Steaua si Dinamo nu e relevant pt ca-s echipe fanion care atrag antipatiile si simpatiile tuturor celorlalte echipe.

si Steaua in ultimii 3 ani n-a mai fost acuzata de nici un blat, ci de prostie, dinamo da...

:groggy: o chestie mai comunista n-ai gasit? :headbang:

cosimo1
20th September 2011, 16:49
Deci??care echipa a fost mai avantajata;a fost craciunecu la fotbal club,vreau sa iasa domnii de la cluj sa-si dea cu parerea,dar sa fie corecti!!!!Si la primul penalty a spus ca nu afost suta la suta

m8k
20th September 2011, 17:15
Deci??care echipa a fost mai avantajata;a fost craciunecu la fotbal club,vreau sa iasa domnii de la cluj sa-si dea cu parerea,dar sa fie corecti!!!!Si la primul penalty a spus ca nu afost suta la suta

Cand intr-o emisiune numita "A fost sau nu a fost" zici ca 60% a fost si 40% nu atunci comentariile sunt de prisos! Cand o sa-l auzi pe craciunescu sa zica de bine de CFR sa ne anunti si pe noi! Pina ridica piciorul prin studio sa isi demonstreze prostia si nu poate explica corect in limba romana cum vede el cred ca nu prea sunt multe de discutat despre el!:headbang:

cosimo1
20th September 2011, 17:36
Cand intr-o emisiune numita "A fost sau nu a fost" zici ca 60% a fost si 40% nu atunci comentariile sunt de prisos! Cand o sa-l auzi pe craciunescu sa zica de bine de CFR sa ne anunti si pe noi! Pina ridica piciorul prin studio sa isi demonstreze prostia si nu poate explica corect in limba romana cum vede el cred ca nu prea sunt multe de discutat despre el!:headbang:

Pt. mine Craciunescu a fost unul dintre cei mai buni arbitri romani din toate timpurile,si-i respect parerile,iar cat despre limba romana cred ca Pazkany,ar trebui sa o invete:yes: