PDA

View Full Version : Etapa 7: Dinamo - Rapid 0-0



Shinnok
11th September 2011, 00:12
duminica, 18 septembrie, ora 21:30 - DigiSport

Razvan T.
11th September 2011, 09:24
egal

delaoltenia
11th September 2011, 11:06
meci de x2

Datenshi
11th September 2011, 11:14
E bine ca nu joaca *******ul ala de Bozovic, astfel daca muc cel mic insista cu Burca ramanem doar cu o gaura in aparare. Problema ramane insa in atac, unde nu jocam nimic, asta micu' are saracu' o singura partitura tactica pe care o citea si mamaie daca mai traia. Jucand si cu niste maini moarte gen finu' Surda si speranta Herea, singura sansa ramane sa ne aparam bine (adica sa repare saracu' Antonio toate greselile coechipierilor), sa n-o comita Banut iar si sa ne scoatem cu vreun moment de inspiratie al lui Pancone.

delaoltenia
11th September 2011, 11:20
Daniel,"finu' Surda" a fost adus cu surle si trambite,v-a dezamagit cumva? :D
..."finu' Surda" :cry: :cry:

Datenshi
11th September 2011, 11:36
Ca sa te dezamageasca ar trebui sa fi avut ceva asteptari. Eu n-am avut, dar nu inteleg ce cauta 90 de minute pe teren.

Tyler Durden
11th September 2011, 13:35
Am presimtiri urate in legatura cu meciul asta. Sper sa ma-nsel.

Cristina
11th September 2011, 13:48
Eu sper sa nu te inseli!:D

Tyler Durden
11th September 2011, 13:52
...spuse Lassie. :D

Cristina
11th September 2011, 13:55
Poate te bannez!:D

Shinnok
11th September 2011, 16:14
hai cu X-ul! :cheer:

Cneazul
11th September 2011, 23:55
trebuie sa schimbam liderul! Si anul trecut am administrat timisoarei prima infrangere din campionat! Asta e etapa in urma careia putem deveni lideri si sa ramanem acolo pana la final

Hingherul
11th September 2011, 23:56
ati vazut de ce sunt in stare marionetele astea cand nu e blat.
nu aveti nicio scuza sa nu-i sodomizati in cotetul propriu.

Freek
12th September 2011, 00:01
1 sau X, meciul ala din EL o sa cantareasca...

nayram
12th September 2011, 00:03
Dialog intre un dinamovist si un rapidist:
-Cum e sa joci in Champions League????
-Nu stiu!!!!!!....Tu ?????
-Habar n-am!!!!!

Cneazul
12th September 2011, 00:05
ati vazut de ce sunt in stare marionetele astea cand nu e blat.
nu aveti nicio scuza sa nu-i sodomizati in cotetul propriu.
:yes: :))

1 sau X, meciul ala din EL o sa cantareasca...
tu tii cu ursu` ? :D

Dialog intre un dinamovist si un rapidist:
-Cum e sa joci in Champions League????
-Nu stiu!!!!!!....Tu ?????
-Habar n-am!!!!!

offtopic pustiule

cip
12th September 2011, 09:18
eu la meciul asta nu ma uit,ca n-am semnal rds in buncar...mi-e ca declanseaza Porcica Jihad-ul taman in ziua cu pricina si eu locuiesc in bloc turn :o:

sa speram ca-si revine smockerman Motilica ! :D
hai Ra-pi-du',hai Ra-pi-du-le-tu'!
/OLE/

Tim
12th September 2011, 22:34
dubla x2

Farmecul Vietii
13th September 2011, 15:55
Meciul saptamanii pentru noi e la Tel Aviv, asta va fi un fel de "sa ne lingem ranile" in caz ca vom suferi primul esec european de anu' asta, desi nu cred, noi suntem totusi Rapid.Totusi, meciul va avea interes pentru suflarea canina, ei sunt in postura de a demonstra ceva, de a demonstra ca nu sunt chiar cum le-au aratat Vorskla Voltava ca sunt, adica niste neica nimeni.
Priviti-ne la pro tv, jucam in Europa League!

Hingherul
13th September 2011, 15:57
asa, ia-le si tu moralu`-n lula ca nu sunt ei destul de amarati oricum :D

Celso
13th September 2011, 16:02
Meciul saptamanii pentru noi e la Tel Aviv, asta va fi un fel de "sa ne lingem ranile" in caz ca vom suferi primul esec european de anu' asta, desi nu cred, noi suntem totusi Rapid.Totusi, meciul va avea interes pentru suflarea canina, ei sunt in postura de a demonstra ceva, de a demonstra ca nu sunt chiar cum le-au aratat Vorskla Voltava ca sunt, adica niste neica nimeni.
Priviti-ne la pro tv, jucam in Europa League!

hahahahha:happy

nu va sta bine ma asa! va stiam altfel, serios...

Uncle Ben
13th September 2011, 16:03
Priviti-ne la pro tv, jucam in Europa League!
Tu esti responsabil cu ratingu', sau doar translatorul care va comenta pentru corsicani?

Hingherul
13th September 2011, 16:03
uite ca unu a cedat psihic :D
deja sunt doi :D

Celso
13th September 2011, 16:05
nee!! sunt chiar fresh:D

Hingherul
13th September 2011, 16:05
noroc cu Chelsea ca mai ai si bucurii :D

Uncle Ben
13th September 2011, 16:08
Partea proasta este ca, daca bate Rapidu', iar nu mai ai loc de corturi pe trotuare, in anumite zone ale Capitalei! La nunti si la victoriile "corsicanilor"...

Datenshi
13th September 2011, 16:17
Tu pari sa poti mai mult cateodata, dar replici ca cea de mai sus ma fac sa cred ca Bumbescu avea totusi dreptate in privinta ta. Pai daca eram tigani, asa cum incerci tu atat de subtil sa sugerezi, mai ciordeam si noi cateva titluri ca sa fim macar pe 3 la palmares. Sunt insa alte 2 echipe care s-au remarcat la sportul asta.

Hingherul
13th September 2011, 16:20
te referi la otelul si cfr? :D

Uncle Ben
13th September 2011, 16:28
Tu pari sa poti mai mult cateodata, dar replici ca cea de mai sus ma fac sa cred ca Bumbescu avea totusi dreptate in privinta ta. Pai daca eram tigani, asa cum incerci tu atat de subtil sa sugerezi, mai ciordeam si noi cateva titluri ca sa fim macar pe 3 la palmares. Sunt insa alte 2 echipe care s-au remarcat la sportul asta.
Dane, sper sa nu cazi in capcana referirilor la razboaie purtate cu alti useri; nici mie nu mi-ar placea sa te judec dupa conflictele pe care le-ai avut cu terti!

Nu-mi spune ca te-am socat... Apropourile fac parte din arsenalul conventional al confruntarilor directe iar belicosi sunt si in tabara voastra, destui... Daca tonul ramane acelasi si nu degenereaza, eu zic ca e OK! Tu esti de alta parere?

Datenshi
13th September 2011, 16:34
Eu nu m-am referit la ton, dar ma rog.

Charon
13th September 2011, 16:38
daca batem la Tel Aviv,nu ma intereseaza rezultatul din groapa lui Ouatu'!
Chiar daca jucam turca,un rezultat de egalitate ne sta la indemana!

Uncle Ben
13th September 2011, 16:48
Eu nu m-am referit la ton, dar ma rog.
Dar de un crapcean, ce zici? :D

petea
13th September 2011, 16:53
Meciul saptamanii pentru noi e la Tel Aviv, asta va fi un fel de "sa ne lingem ranile" in caz ca vom suferi primul esec european de anu' asta, desi nu cred, noi suntem totusi Rapid.Totusi, meciul va avea interes pentru suflarea canina, ei sunt in postura de a demonstra ceva, de a demonstra ca nu sunt chiar cum le-au aratat Vorskla Voltava ca sunt, adica niste neica nimeni.
Priviti-ne la pro tv, jucam in Europa League!

Cra, cra, crrapid!!!
In Europalig(!)!!:D

Hingherul
13th September 2011, 16:54
salut Terfelea! :D

Uncle Ben
13th September 2011, 16:55
Cra, cra, crrapid!!!
In Europalig(!)!!:D
Liviut, asta e genul de umor care cere in contrapartida apelativul de "javra" pentru dinamovisti! Asta vrei?
Chiar nu poti sa pastrezi o nota de decenta?

Datenshi
13th September 2011, 16:58
Dar de un crapcean, ce zici? :D

Noi suntem nostalgici, preferam stavridul.

petea
13th September 2011, 17:05
salut Terfea! :D

Salut!!

TeBat
13th September 2011, 17:06
Cra, cra, crrapid!!!
In Europalig(!)!!:D

Ești genial!

Hingherul
13th September 2011, 17:06
Salut!!


cat mai ceri pentru un bot?

petea
13th September 2011, 17:07
Liviut, asta e genul de umor care cere in contrapartida apelativul de "javra" pentru dinamovisti! Asta vrei?
Chiar nu poti sa pastrezi o nota de decenta?

Cu asemenea specii doar asa se poate !!:headbang::DEu sunt Petea!!!:happy

Cristy RVD
13th September 2011, 17:09
Cra, cra, crrapid!!!
In Europalig(!)!!:D

liviut, militiene, ce mai faci ?

Hingherul
13th September 2011, 17:11
Eu sunt Petea!!!:happy

cu fatza asta chiar ca numai tu puteai fi!

http://www.dinamomania.net/files/articole/LiviuTerfea.jpg

TeBat
13th September 2011, 17:13
cu fatza asta chiar ca numai tu puteai fi!

http://www.dinamomania.net/files/articole/LiviuTerfea.jpg

Asta e?

petea
13th September 2011, 17:13
liviut, militiene, ce mai faci ?

Le fac ceva curiosilor!!!:)):))

Hingherul
13th September 2011, 17:14
Asta e?

ala e!

petea
13th September 2011, 17:15
Asta e?

Probleme????:happy

TeBat
13th September 2011, 17:16
ala e!

Ai putea și tu să încetezi. Se vede clar că omul nu duce mai mult. :D

Hingherul
13th September 2011, 17:16
pai eu de ce am pus poza. cer acelasi lucru si de la voi :D

petea
13th September 2011, 17:19
Ai putea și tu să încetezi. Se vede clar că omul nu duce mai mult. :D

Te-ai bagat in discutia asta ca si chilotii in dos.Sa-ti fie rusine !!!!!:rosu:

Farmecul Vietii
13th September 2011, 17:24
Totusi, in pofida atacurilor marlanesti ale unor subspecii militienesti eu sunt hotarat sa postez intr-o nota decenta!Am si eu o reputatie, un nume, nu ma pot afunda in mocirla cu toti porcii...va rog sa ma intelegeti!

Hingherul
13th September 2011, 17:26
ce vrei sa insinuezi? :D

http://tudorsandu.ro/blog/wp-content/uploads/2010/03/militia.jpg

petea
13th September 2011, 17:27
Totusi, in pofida atacurilor marlanesti ale unor subspecii militienesti eu sunt hotarat sa postez intr-o nota decenta!Am si eu o reputatie, un nume, nu ma pot afunda in mocirla cu toti porcii...va rog sa ma intelegeti!

Care-i reputatia ta!!:no:

TeBat
13th September 2011, 17:28
Te-ai bagat in discutia asta ca si chilotii in dos.Sa-ti fie rusine !!!!!:rosu:

http://www.zwani.com/graphics/sorry/images/1111.jpg

petea
13th September 2011, 17:30
http://www.zwani.com/graphics/sorry/images/1111.jpg

Vezi de treaba ta pana nu-i tarziu!!!

Bobi Cearton
13th September 2011, 17:30
Lucrurile sunt clare, Deac si-a taiat gipsul de la picior, singur, cu bomfaieru. Spirit de razboinic, om hotarat, aprig la manie. Cu jucatori ca el, Rapid poate da lovitura in Floreasca.

TeBat
13th September 2011, 17:35
Vezi de treaba ta pana nu-i tarziu!!!

Vezi-ți, milițiene!

Aurel.D
13th September 2011, 17:36
Inca un mesaj total aiurea si fara legatura cu threadul si sterg utimele 2 pagini!! Voi nu aveti nici o limita??

TheIceMan
13th September 2011, 17:37
Merge?

http://www.trilulilu.ro/diana_anton1/ad89f63caaa07b

TheIceMan
13th September 2011, 17:38
Inca un mesaj total aiurea si fara legatura cu threadul si sterg utimele 2 pagini!! Voi nu aveti nici o limita??

Tu vezi ca ai ceva RP de sanctionat, dupa aia sterge fericit si offtopicul :ok:

petea
13th September 2011, 17:44
Vezi-ți, milițiene!

Eu ti-am spus doar!!!Tu alegi!!!

Hingherul
13th September 2011, 17:49
chiar e nevoie sa mai postez o data poza lui ca sa intelegeti de ce trebuie sa lasati omul in pace? :D

eventHorizon
13th September 2011, 17:49
2 solist indiscutabil.
Cateii vor fi obositi de la atata butonat telcomanda saptamana asta europeana.
Plus ca vor avea si nopti albe gandindu-se la cum e cu putinta sa fie atat de slabi :D
Tripla Surdu :)

Hingherul
13th September 2011, 17:50
Tripla Surdu :)

uuuu, esti rau aici. asta e chiar umilitor :D

eventHorizon
13th September 2011, 17:53
Pai n-ai vazut ce varza l-au facut pe Romica aia din presa?
E timpul sa-si arate valoarea!
Daca nici cu amatorii astia, atunci cu cine? :D

petea
13th September 2011, 17:57
Pai n-ai vazut ce varza l-au facut pe Romica aia din presa?
E timpul sa-si arate valoarea!
Daca nici cu amatorii astia, atunci cu cine? :D

Voi sunteti profesionisti!:headbang::happyPierdeti cu 3-0 unde noi am dat 5!!!:)):)):))

Hingherul
13th September 2011, 17:58
noi n`avem bani de dat pe prostii ma :D

eventHorizon
13th September 2011, 18:08
Voi sunteti profesionisti!:headbang::happyPierdeti cu 3-0 unde noi am dat 5!!!:)):)):))

Si voi sunteti profesionisti... Faceti la perfectie acelasi lucru in fiecare toamna :D

http://img580.imageshack.us/img580/8694/reddog.jpg

six
13th September 2011, 18:38
merg pe mana verishorilor :D

keluba
13th September 2011, 19:12
masurile de siguranta vor fi sporite. trupe speciale vor fi prezente la stadion :D

http://fundogs.zxq.net/wp-content/uploads/fundogs.zxq_.net-Police-Dogs.jpg

1-1 dar nici un 2 nu m-ar deranja :D

TeBat
13th September 2011, 20:09
Eu ti-am spus doar!!!Tu alegi!!!

:happy

Vericule, tu ai rămas blocat pe sistemul comunist.

Leo
14th September 2011, 12:37
1 solist.
3-1

z.alex
14th September 2011, 13:55
2 solist.
1-2
;)

delaoltenia
14th September 2011, 14:18
x
0-0
:ok:

Cipri
15th September 2011, 00:02
Cateii vor fi obositi de la atata butonat telcomanda saptamana asta europeana.

:happy:happy:happy

delaparis
15th September 2011, 01:11
Mai eu intekeg ca event isi asteapta orizontul ala care e tot mai sumbru pe timp ce trece dar tu, Cipri, de ce razi? E luna plina? :D

Stati linistiti, Dinamo castiga aici deoarece e diferenta mare intre valoarea datoriilor celor doua cluburi ... "Capitaliste" :)

Hingherul
15th September 2011, 16:43
Rapid joaca diseara la Hapoel, dar are mintea si la derby-ul de duminica, din Stefan cel Mare. Pro Sport anunta ca pana astazi nu s-au vandut decat 258 de bilete la marele meci. In 3 zile! Ca o comparatie, Deportivo a vandut in prima zi 24.000 de abonamente! Si joaca in liga a doua din Spania! dinamo a vandut deci 11 bilete pe ora, asa ca se anunta un derby cu extrem de putini oameni in tribuna. 25 de lei costa un bilet la peluza. dinamo mai are un precedent, sezonul trecut, cu Astra, cand s-au vandut 90 de tichete!

bun, rapidistii si-au cumparat bilete, suporterii dinamovisti cand o fac?? sau ei s-au desfiintat inaintea echipei militiei? :D

sanyi68
15th September 2011, 20:04
2-2 chinuit

Hingherul
16th September 2011, 21:05
esti generos. cu cine sa dea rasii aia amarati doua goluri si mai ales...cu cine sa se apere tot hariciumbele alea amarate sa primeasca doar doua goluri. :D

eu vad in meciul asta un bun motiv de inceput un jihad de toamna :D

Celso
16th September 2011, 21:48
am io asa un sentiment, necajiti si terminati cum suntem:D ii batem pe Rapid

Hingherul
16th September 2011, 21:58
si daca nu, va desfiintati? :D

Celso
16th September 2011, 22:05
Tot inainte:sneaky:. Pana la meciu' cu Steaua ne revenim, nu avea grija:D:evil:.

Hingherul
16th September 2011, 22:06
atunci va doresc un egal duminica :D

silver_dream
17th September 2011, 08:43
Rapid, Rapid, lupta daca ne iubeeeeesti:D

Bobi Cearton
17th September 2011, 08:55
Dinamo e favorita pe teren propriu, jucatorii sunt odihniti, montati:D sa castige. Prin presa se vehiculeaza ca centralul Coltescu e omul lor de casa, caruia i-au platit ratele la masina prin 2008, lucruri care nu se uit...Rapizii inca savureaza victoria din Tara Sfanta, izraelitii fiind lasati lasati sa boceasca in continuare la Zidul Plangerii. Mai e ceva, am observat ca feroviarii n-au atacanti adevarati, e o problema acolo.

Farmecul Vietii
17th September 2011, 09:15
Colțescu, arbitru sau om de casă al "cîinilor"?

În urmă cu 3 ani și jumătate s-a petrecut o scenă uluitoare, care i-a zdruncinat imaginea "centralului" craiovean: Borcea a intrat peste el în cabină și i-a strigat: "Cum ți-ai permis să dai penalty-ul ăla pentru Urziceni, ai uitat că eu ți-am plătit ratele la bancă?!"

Niciodată anti-Dinamo, de multe ori pro-Dinamo
În întreaga lui carieră, Colțescu nu a avut niciodată un meci în care să greșească împotriva "cîinilor". În favoarea trupei din Ștefan cel Mare însă a făcut-o de mai multe ori, în unele cazuri chiar într-un mod ce s-a dovedit a cîntări decisiv în stabilirea rezultatului final.

Data: Meciul, Eroarea pro-Dinamo
octombrie 2005: Dinamo - CFR 5-0, N-a dat penalty pentru CFR la 0-0
mai 2007: Dinamo - CFR 1-0, N-a dat penalty pentru CFR la 0-0
aprilie 2010: Bistrița - Dinamo 3-2, A inventat penalty-ul din care Dinamo a marcat și a trecut în avantaj, scor 2-1
august 2011: Gaz Metan - Dinamo 0-5, L-a eliminat eronat pe Zaharia, în minutul 40, la scorul de 0-0

RAPORTUL PRIMELOR 6 ETAPE: Dinamo avantajată, Rapid dezavantajată
Echipa: Greșeli pro / Greșeli contra
Dinamo: 7 / 5
Rapid: 2 / 3

Două erori: pro Dinamo, contra Rapid
Colțescu a fost unul dintre cei mai delegați arbitri în actualul sezon, în primele 6 runde oficiind la 4 jocuri. A arbitrat cîte un meci al lui Dinamo și al Rapidului, jocuri în care a comis singurele lui greșeli. În etapa a doua, la Gaz Metan - Dinamo 0-5, l-a eliminat eronat pe Zaharia la scorul de 0-0, iar în etapa a 3-a, la Petrolul - Rapid 0-1, le-a refuzat giuleștenilor un penalty la scorul de 0-0.

93 la sută din meciurile pe care Dinamo le-a disputat cu Colțescu ca arbitru în Liga 1, adică 13 din 14, s-au terminat fără înfrîngere pentru roș-albi.

83 la sută din totalul punctelor puse în joc la meciurile lui Dinamo de pe teren propriu cu Colțescu arbitru, adică 10 din 12, au fost cîștigate de trupa din Ștefan cel Mare.

Jegurile si-au luat masuri.Anii trec, aceleasi obiceiuri murdare, aceleasi crunte dezamagiri cand adevaratele teste ale valorii sunt picate an de an in Europa.
Cum sa nu-i scuipi cand ii vezi, cum sa nu arunci cu pietre in aceste mizerii?

Bobi Cearton
17th September 2011, 09:27
jegurile si-au luat masuri.anii trec, aceleasi obiceiuri murdare, aceleasi crunte dezamagiri cand adevaratele teste ale valorii sunt picate an de an in europa.
Cum sa nu-i scuipi cand ii vezi, cum sa nu arunci cu pietre in aceste mizerii?

:d

Sir. Eko
17th September 2011, 11:33
2 !

Marius
17th September 2011, 11:42
Jegurile si-au luat masuri.Anii trec, aceleasi obiceiuri murdare

Ce ma, iar da copos televizoare la pret de savarina de iti aduci aminte de obiceiuri?

Uncle Ben
17th September 2011, 13:59
Colțescu, arbitru sau om de casă al "cîinilor"?

În urmă cu 3 ani și jumătate s-a petrecut o scenă uluitoare, care i-a zdruncinat imaginea "centralului" craiovean: Borcea a intrat peste el în cabină și i-a strigat: "Cum ți-ai permis să dai penalty-ul ăla pentru Urziceni, ai uitat că eu ți-am plătit ratele la bancă?!"

Niciodată anti-Dinamo, de multe ori pro-Dinamo
În întreaga lui carieră, Colțescu nu a avut niciodată un meci în care să greșească împotriva "cîinilor". În favoarea trupei din Ștefan cel Mare însă a făcut-o de mai multe ori, în unele cazuri chiar într-un mod ce s-a dovedit a cîntări decisiv în stabilirea rezultatului final.

Data: Meciul, Eroarea pro-Dinamo
octombrie 2005: Dinamo - CFR 5-0, N-a dat penalty pentru CFR la 0-0
mai 2007: Dinamo - CFR 1-0, N-a dat penalty pentru CFR la 0-0
aprilie 2010: Bistrița - Dinamo 3-2, A inventat penalty-ul din care Dinamo a marcat și a trecut în avantaj, scor 2-1
august 2011: Gaz Metan - Dinamo 0-5, L-a eliminat eronat pe Zaharia, în minutul 40, la scorul de 0-0

RAPORTUL PRIMELOR 6 ETAPE: Dinamo avantajată, Rapid dezavantajată
Echipa: Greșeli pro / Greșeli contra
Dinamo: 7 / 5
Rapid: 2 / 3

Două erori: pro Dinamo, contra Rapid
Colțescu a fost unul dintre cei mai delegați arbitri în actualul sezon, în primele 6 runde oficiind la 4 jocuri. A arbitrat cîte un meci al lui Dinamo și al Rapidului, jocuri în care a comis singurele lui greșeli. În etapa a doua, la Gaz Metan - Dinamo 0-5, l-a eliminat eronat pe Zaharia la scorul de 0-0, iar în etapa a 3-a, la Petrolul - Rapid 0-1, le-a refuzat giuleștenilor un penalty la scorul de 0-0.

93 la sută din meciurile pe care Dinamo le-a disputat cu Colțescu ca arbitru în Liga 1, adică 13 din 14, s-au terminat fără înfrîngere pentru roș-albi.

83 la sută din totalul punctelor puse în joc la meciurile lui Dinamo de pe teren propriu cu Colțescu arbitru, adică 10 din 12, au fost cîștigate de trupa din Ștefan cel Mare.

Jegurile si-au luat masuri.Anii trec, aceleasi obiceiuri murdare, aceleasi crunte dezamagiri cand adevaratele teste ale valorii sunt picate an de an in Europa.
Cum sa nu-i scuipi cand ii vezi, cum sa nu arunci cu pietre in aceste mizerii?
:happy
Si nici macar nu-i edificatoare statistica prezentata de tine daca nu arata si cate auturi a dictat in mod marsav pentru Dinamo!

Sper ca esti batran; ar fi pacat ca paranoia sa faca ravagii la varste fragede... Nici nu s-a jucat meciul si deja incercati sa-l rastigniti pe Coltescu pe baza antecedentelor!

fmmaniac
17th September 2011, 14:07
CONSPIRACY!!!!!!!!!111111oneone.

eventHorizon
17th September 2011, 14:08
Jegurile si-au luat masuri.Anii trec, aceleasi obiceiuri murdare, aceleasi crunte dezamagiri cand adevaratele teste ale valorii sunt picate an de an in Europa.
Cum sa nu-i scuipi cand ii vezi, cum sa nu arunci cu pietre in aceste mizerii?

+1 :yes:

Daca Porcea l-a numit pe Coltescu la meciu asta si a mai dat si pronostic 2-0, e clar ca va rup picioarele duminica :D

Hingherul
17th September 2011, 14:15
incep inarmarile in catelarie. pocaiti-va, jihadul e aproape! :D

Bobi Cearton
17th September 2011, 15:03
In acest week-end are loc o noua nunta in familia Dinamo, Cornelush isi pune pirostriile...

fmmaniac
17th September 2011, 15:07
^..& Vasile Turcu revine.

Farmecul Vietii
17th September 2011, 15:48
Ce ma, iar da copos televizoare la pret de savarina de iti aduci aminte de obiceiuri?

noi am furat o paine, altii au jefuit alimentara ! sa pastram proportiile, daca avem simtul masurii, daca nu, cadem in ridicol, mai ales cand vorbesc reprezentantii clonelor.

Marius
17th September 2011, 20:24
mai ales cand vorbesc reprezentantii clonelor.

Ce, va cer aia de la Lokomotiv drepturi de autor de o "bagi" p-asta cu clonele? Stai linistit, palmaresul va ramane, inclusiv "finala europeana" de care stiti numai voi :D

Hingherul
17th September 2011, 20:35
ia uite ce scrie porcica....

http://www.click.ro/bbtcontent/clipping/CLIIMA20110917_0137/5.jpg

Tyler Durden
17th September 2011, 20:43
Pe fb si eu pot sa-mi fac cont cu numele Cristian Borcea. ;)
Cel mai probabil nu are nicio legatura cu Borcea. Il vezi pe Borcea folosind cuvantul ancestral? :D

Hingherul
17th September 2011, 20:44
e al lui. intra si uita-te mai bine si o sa vezi. sigur, nu sunt convins ca el personal a scris asta :D

Marius
17th September 2011, 20:45
Il vezi pe Borcea folosind cuvantul ancestral? :D

Asta voiam sa zic si eu, plus "pestential". Daca-i zici lu' Borcica d-astea te-njura.

Sau poate o fi contul lui si credea ca injura :D

Celso
17th September 2011, 20:48
Borcea nici nu stie de unde se deschide un calculator:).

Freek
17th September 2011, 20:48
Pe internet toti au voie sa debiteze, ca na...ca o spune si la TV, partea a2a daca atat il duce capu sa fie sanatos.
Pana si gluma e falsa, la ce sa se atace rapidistii?

Marius
17th September 2011, 20:51
Borcea nici nu stie de unde se deschide un calculator:).

Borcea crede ca barza i-a adus copiii.

Uncle Ben
17th September 2011, 22:35
Da' Mardare Adinel-ciprian (cu "c" mic, ca nu mai aveau aia de la Oficiul Starii Civile majuscule!), ultimul din lista celor care au scris pe wall-ul lui Borcea, ce credeti ca este: rapidist, sau stelist? Reamintesc nemuritoarele si dureroasele (pentru unii chiar e dureros sa scrie in lb. romana!) sale vorbe: "(...) sa jignesti oameni care nu ii cunosti"...

Cneazul
17th September 2011, 22:45
Coltescu ne`a furat de fiecare data. Nu avem nicio sansa daca fluiera pedarasul!

Telespan
18th September 2011, 01:18
Coltescu ne`a furat de fiecare data. Nu avem nicio sansa daca fluiera pedarasul!
Vedem astazi ce va fluiera Coltescu,oare incepe Jihadu?:D
Oricum mergem la victorie in groapa:ok:FORZZA RAPID!

philos
18th September 2011, 08:25
Da' Mardare Adinel-ciprian (cu "c" mic, ca nu mai aveau aia de la Oficiul Starii Civile majuscule!), ultimul din lista celor care au scris pe wall-ul lui Borcea, ce credeti ca este: rapidist, sau stelist? Reamintesc nemuritoarele si dureroasele (pentru unii chiar e dureros sa scrie in lb. romana!) sale vorbe: "(...) sa jignesti oameni care nu ii cunosti"...

tonul familiar, afectuos si in acelasi timp dojenitor, ma face sa cred ca-i un amic dinamovist :D

Bobi Cearton
18th September 2011, 08:41
Buna dimineata:). Azi e marele meci, ziua boicotului (am inteles ca suporterii dinamovisti au conceput un manifest anti Badea/Borcea/Savulescu), ziua in care Coltescu poate pune Rapidul la colt:confused:. Eu vad Rapidul - beton in aparare, Dinamo - marmura:D in atac. Duelul zilei: Marcos Antonio - Marius Nicolae.

silver_dream
18th September 2011, 09:33
Dupa ce ca nu aveau spectatori, borcea a marit pretul la bilete justificat: rollsul de la nea gigi consuma 30 litri in localitate iar pe gaz il trece dupa ce-l vinde si pe alexe :D

Desi fara suporteri, dinamo va izbuti un egal meritat.

Snake_21
18th September 2011, 13:04
X2 Daca se joaca "fara interventii"...

Uncle Ben
18th September 2011, 13:23
@Philos
Se prea poate...;)

In alta ordine de idei, observ ca un articol de presa comandat smechereste, tocmai in scopul de a asigura virtualilor oropsiti macar un arbitraj corect (daca nu favorabil) intra in subconstientul vulgului care incepe sa se vaite precum in povestea cu drobul de sare!

Babaietii lu' Vama (nah ca era sa zic ai lui Zotta, dar nush ce naiba e cu malitiozitatea asta la mine, ca doar lumea stie ca Rapidu' n-a avut cu arbitrii nici in clin, nici in maneca, vreodata!), ultimul derby dintre Dinamo si Rapid in care s-a comis o nasolie ramasa in memoria colectiva a fost in Giulesti, prin 2000 si ceva! Atunci i-a fost rusinica si lui Pancu de modul in care l-a calcat in picioare pe Giani Kirita, dar a primit penalty... Chiar nu stiati sa porniti televizorul pe atunci, sau nu erati suficient de inalti ca sa ajungeti la el?

P.S.: Vorbim de viciere de rezultat (penalty inventat si transformat) nu auturi neacordate, posibile eliminari (care daca se dadea'/ Rapidu' ii demola!/) etc. Fiti oameni seriosi, macar de cand o sa deveniti majori!

Freek
18th September 2011, 13:34
Buna dimineata:). Azi e marele meci, ziua boicotului (am inteles ca suporterii dinamovisti au conceput un manifest anti Badea/Borcea/Savulescu)
Tind sa cred ca ziua in care n-au protestat a fost la returul cu Vorskla, in rest protest etapa de etapa :rolleyes:

silver_dream
18th September 2011, 18:02
@Philos
Se prea poate...;)

In alta ordine de idei, observ ca un articol de presa comandat smechereste, tocmai in scopul de a asigura virtualilor oropsiti macar un arbitraj corect (daca nu favorabil) intra in subconstientul vulgului care incepe sa se vaite precum in povestea cu drobul de sare!

Babaietii lu' Vama (nah ca era sa zic ai lui Zotta, dar nush ce naiba e cu malitiozitatea asta la mine, ca doar lumea stie ca Rapidu' n-a avut cu arbitrii nici in clin, nici in maneca, vreodata!), ultimul derby dintre Dinamo si Rapid in care s-a comis o nasolie ramasa in memoria colectiva a fost in Giulesti, prin 2000 si ceva! Atunci i-a fost rusinica si lui Pancu de modul in care l-a calcat in picioare pe Giani Kirita, dar a primit penalty... Chiar nu stiati sa porniti televizorul pe atunci, sau nu erati suficient de inalti ca sa ajungeti la el?

P.S.: Vorbim de viciere de rezultat (penalty inventat si transformat) nu auturi neacordate, posibile eliminari (care daca se dadea'/ Rapidu' ii demola!/) etc. Fiti oameni seriosi, macar de cand o sa deveniti majori!
Desi se prea poate sa ai dreptate, sa mai fi facut si altii unul -doua giumbuslucuri, care au fost glumite pe langa cum a controlat si vantul borcea de 20 de ani(cat sa suporte si celelalte 17 competitoare furate de dinamo???), suporterul roman are foarte clar intiparita pe scoarta cerebrala suprematia absoluta a echipei fostei militii, ca fiind lider detasat la mizerii. Asta e un fapt pe care nu-l mai poate schimba nimeni. De aceea, orice echipa intalneste dinamo, nu e numai cazul Rapidului, din start se gandeste la arbitri si la fluierele sau steguletele lor , dupa caz, magice".:rosu:

Tim
18th September 2011, 18:12
Borcea vinde mici si sarmale in Miami.Ce face mizda din om.

Hingherul
18th September 2011, 18:14
mici la 14 $ avem....avem mici la 14 $.......
dupa carciuma americana urmeaza una chinezeasca unde jucatorii rasi care nu dau randament vor fi amenintati cu aparitia lor in meniu!

ia hotdogu` cu 1,99 $ neamuleee :D


bai Tim, nici daca ne vorbeam nu iesea asa sincronizare frumoasa :)

sa fiu ontoic totusi.... ii chisa-n freza rapizii :D

nayram
18th September 2011, 18:40
diseara care e meniu? friptura de caine sau porumbel?

Tyler Durden
18th September 2011, 19:11
Deocamdata mancam oaie in foietaj. :D

Cristy RVD
18th September 2011, 21:27
:headbang:

Surdu titular.

Hingherul
18th September 2011, 21:28
hooootdogi baietiiiii, avem hooootdogi ieftini si buni......

Melcyah
18th September 2011, 21:30
Iara e Surdu in teren :(

Tim
18th September 2011, 21:31
hooootdogi baietiiiii, avem hooootdogi ieftini si buni......:happy:happy:happy


Dar mici aveti?

Melcyah
18th September 2011, 21:31
Hinghi tu esti vinovat ca Surdu e la noi, nu ai putut sa il deturnezi in drumul lui spre Rapid si sa il ti la Steaua :D

Lordul
18th September 2011, 21:31
batem 2-0 le dam brunetilor de sub Podu Grant

nayram
18th September 2011, 21:32
degeaba e intrarea libera pentru cateluse, daca nu le arunca si niste pedigree nu vine nici dracu

Hingherul
18th September 2011, 21:32
surdu capaceste cateii in seara asta. o sa vedeti.
e atat de prost incat doar cu rasii poate marca :D

Cristy RVD
18th September 2011, 21:33
:headbang:

Surdu titular.

prima victima: Kone.

Sa vedem cine urmeaza.Sper sa-l linisteasca vreunu' pe el.

Hingherul
18th September 2011, 21:36
iar au venit rasii cu torte in anus???
cati toli au frate astia de baga asa multe?

nayram
18th September 2011, 21:38
Aste-s artificii ne-explodate ramase de la nunta lui borcea:D sau sfaraie micii pe gratar?

resita
18th September 2011, 21:39
cica galeria dinamovista doreste suspendarea terenului in semn de protest :)):)):))

tu26dor
18th September 2011, 21:54
ce ratare pentru dinamo! Coman ramane imperial!

Hingherul
18th September 2011, 21:57
golul pluteste in aer :D

http://www.auburn.edu/~murraba/elucid/crow.gif

z.alex
18th September 2011, 21:59
Cine plm e comentatorul asta? "Luchin si Alexa au fost colegi la Dinamo in urma cu 5 ani".:sneaky: Pardon my french. :D

Freek
18th September 2011, 22:00
Dupa ce ia rosu la Tel Aviv, Surdu titular... jucam in 10 din primul minut, Ian Thorp de Romania :headbang:

Daca scoatem azi un egal ma declar multumit.

Vadim
18th September 2011, 22:01
ce ratare pentru dinamo! Coman ramane imperial!

Ce-mi plac meciurile astea in care portarii sunt imperiali...

Hingherul
18th September 2011, 22:15
ce jegooooosi. cum sa-i dai ma rosu lui herea pentru aia????
jihad pe fata vericilor!

Shinnok
18th September 2011, 22:16
macar ca pierde una din astea, e ceva.

nayram
18th September 2011, 22:17
Daca si asta e fault de rosu.
Da tot degeaba, daca nu inventeaza si un penalty

Hingherul
18th September 2011, 22:17
ma duc sa intorc micii ca am uitat de ei.
care mai vrea, sa plaseze comanda acum! :D

Elphax
18th September 2011, 22:17
si Coltescu e sponsorizat de Borcea ????

Hingherul
18th September 2011, 22:18
javra de porcea a vrut sa se asigure de un egal prin eliminarea aia.
nu stie ca surdu sta dupa colt si abia asteapta sa-i tufa :D

nayram
18th September 2011, 22:19
si Coltescu e sponsorizat de Borcea ????

Are rate la banca pe numele lui borcea

Cneazul
18th September 2011, 22:20
Coltescu ne`a furat de fiecare data. Nu avem nicio sansa daca fluiera pedarasul!

rest my case

Hingherul
18th September 2011, 22:22
pai si nu lasi si tu o ue ceva la spartani? :D

Farmecul Vietii
18th September 2011, 22:25
ce repriza de *****, se vede ca suntem obositi dupa un meci mare in Israel.Repriza a aratat asa: fault.fault.galben.fault.fault.ratare Rus.fault.galben.fault.fault.fault.fault.fault.fau lt.rosu.fault.fault.
Cata incompetenta!
si normal coltescu la datorie, pentru borcea

Melcyah
18th September 2011, 22:25
Adevaru e ca si Herea putea sa nu puna piciorul...in fine...sa speram ca facem un egal acum :(

eventHorizon
18th September 2011, 22:26
Daca Porcea l-a numit pe Coltescu la meciu asta si a mai dat si pronostic 2-0, e clar ca va rup picioarele duminica

:rolleyes:
Cel mai tare conducator de fotbal, trage sforile de la 9.000km departare :D

Hingherul
18th September 2011, 22:27
Fanii dinamovisti au afisat si un banner pe care era scris "Foc, fum, teroare, sa plece conducerea din Stefan cel Mare".

Pompierii prezenti in stadion i-au stropit pe fanii dinamovisti cu furtunele de apa, iar oamenii de ordine au evacuat galeria dinamovista.

nu intelegeam de ce pute in asa hal a spartan ud :D

Freek
18th September 2011, 22:29
A fost de cartonas galben spre portocaliu in nici un caz de rosu, ce sa facem, jucam in 9 acum...

Oricum frumoasa echipa asta a lui Dinamo, faceau ravagii in EL.

relansat
18th September 2011, 22:30
cam retardat herea asta.

eventHorizon
18th September 2011, 22:32
Macar ia si Real Madrid bataie.1-0 Levante :cry:
E clar, e semn ca marcheaza Romica :D

Hingherul
18th September 2011, 22:37
ma, eu am inteles ca e protest in catelarie dar nu inteleg de ce au anuntat abia in atapa a saptea!
mureau daca veneau si eu cu explicatia de acum 2 ani de cand au inceput? :D

relansat
18th September 2011, 22:38
apropos, ce sexu meu au astia de la digi, e de la stream sau sunetul chiar provine dintr-un butoi?

Freek
18th September 2011, 22:38
Am asa un feeling ca mai pleaca la vestiare un rapidist.
@ relansat - la tv se aude bine se vede bine. Nu stiu ce pretentii ai de la un stream...

Hingherul
18th September 2011, 22:39
apropos, ce sexu meu au astia de la digi, e de la stream sau sunetul chiar provine dintr-un butoi?

ai linku` prost. la tv se aude bine
vrei alt link? :D

Melcyah
18th September 2011, 22:41
http://digitv.do.am/publ/1-2-0-22

relansat
18th September 2011, 22:43
@freek am pretentia ca macar sa se auda bine :))

nu mai vreau linkuri, multumesc. ma uit pe sopcast ... imaginea e extraordinara, numai sunetul asa si asa ... :)

nayram
18th September 2011, 22:45
a iesit surdu:(

Hingherul
18th September 2011, 22:46
sa vezi ca fac astia egal tocmai acum.

Freek
18th September 2011, 22:46
Momentan nu se simte ca jucam in 10, dar trece timpul si o sa obosim :(
Daca a iesit Surdu nu m-as mira sa castigam :))

relansat
18th September 2011, 22:47
s-a auzit si la voi aia cu **** steaua, **** steaua, hei hei? cre-ca si-a revenit sunetul :cry:

Grecu_
18th September 2011, 22:48
Ce se arunca panaramele astea...

z.alex
18th September 2011, 22:52
s-a auzit si la voi....

loud and clear. ;)

Freek
18th September 2011, 22:53
Ce dracu o fi asa egoisf Deac asta? L-au fortat parinii sa imparta dulciurile cand era mic?

dextercioby
18th September 2011, 22:53
Pacat de cei ce se uita la meciul asta de nimic. Isi pierd timpul grav de tot.

RunRun1730
18th September 2011, 22:54
Ce atmosfera face galeria dinamovista :D
Sper sa procedeze la fel si la meciul cu Steaua...dar acolo ar trebui ambele galerii sa nu se prezinte!Sa ramana doar ei in fotbal...Becali&Co si Borcea cu Badea.

z.alex
18th September 2011, 22:55
Astept un gol de la Alexa.

Hingherul
18th September 2011, 22:55
rapidistii or sa aiba scuza ca au jucat in 10 dar... plm, au jucat cu proasta europei, si in 7 daca erau si tot trebuia sa marcheze.
foarte slabi aviatorii azi!

RunRun1730
18th September 2011, 22:59
Sa-l invete pe Munteanu ala careva sa faca o preluare...

illazio
18th September 2011, 23:08
ce meci de *****.....

Tim
18th September 2011, 23:08
Inca asa meci slab nu am vazut nici in B.Ma bag la somn.:D

mariomax
18th September 2011, 23:14
Pacat de cei ce se uita la meciul asta de nimic. Isi pierd timpul grav de tot.

eram suparat ca nu aveam semnal la digi1. dupa ce a facut Steaua si ce aud ca se petrece aici, m-au apucat bucuriile...

delaparis
18th September 2011, 23:14
E blat aici? Altfel nu-mi explic lipsa de angajament si dorinta de a produce joc ...
Ambele echipe par ca sunt de acord cu un ... "zero"

Freek
18th September 2011, 23:15
Si 11 la 11 tot slab era meciul.

@delaparis - intreaba-i pe dinamovisti, eu ma gandesc ca si jucatorii il boicoteaza pe Porcea.

delaoltenia
18th September 2011, 23:16
Si 11 la 11 tot slab era meciul.
Care-s eliminatii?

RunRun1730
18th September 2011, 23:17
Ce meci...ce meci...cata tensiune...ce incarcatura emotionala...
"si acum Rui Duarte incearca sa-l angajeze pe Daniel Pancu...probabil ca muncitor necalificat in Portugalia fara acte."

Freek
18th September 2011, 23:18
Care-s eliminatii?

Doar Herea.

delaoltenia
18th September 2011, 23:20
Doar Herea.
Urmaresc doar discutiile de pe forum,nu ma uit la meci.In ce conditii a luat rosu,l-a meritat?

relansat
18th September 2011, 23:20
mai misto a fost unirea ruginoasa-rapid dumesti 1-2 ....

relansat
18th September 2011, 23:23
excelenta observatia lui delaparis.

delaparis
18th September 2011, 23:23
Ambele echipe scot atacantii titulari ... la 0-0 :cool:
Cand vrei sa fortezi golul scoti un mijlocas si bagi un atacant in plus. Cam asa se procedeaza in general.

Meci slab.

Freek
18th September 2011, 23:23
Urmaresc doar discutiile de pe forum,nu ma uit la meci.In ce conditii a luat rosu,l-a meritat?

Cartonas portocaliu...se dau galbene la faulturi mai urate.Si-a facut o mingie prea lunga dinamovistu a bagat alunecare iar Herea l-a ciupit pe tibie.

delaoltenia
18th September 2011, 23:24
Egalul multumeste ambele echipe.



Cartonas portocaliu...se dau galbene la faulturi mai urate.Si-a facut o mingie prea lunga dinamovistu a bagat alunecare iar Herea l-a ciupit pe tibie.
Acum nu mai conteaza,cred ca va multumeste punctul luat in groapa.

Hingherul
18th September 2011, 23:26
excelent egalul pentru Steaua :))
daca rejucam ultimele doua meciuri ati pus-o :D

Tyler Durden
18th September 2011, 23:26
Ce basina de meci...:))

relansat
18th September 2011, 23:26
@freek ce e aia mingie?

Freek
18th September 2011, 23:26
Sunt multumit de Rapid. Era maxim ce puteau sa scoata.

Iar Dinamo, repet mare echipa...

RunRun1730
18th September 2011, 23:26
meci de bwin sau bet365...

Bobi Cearton
18th September 2011, 23:29
Echipe multumite, n-a pierdut niciuna:D. Mai necajiti cei de la Real, invinsi de Levante:)

Elphax
18th September 2011, 23:29
"Jandarmii au trecut la identificarea celor care au provocat incidentele si permite femeilor, copiilor si batrânilor sa iasa din complex."
ols

n-are cum sa dureze mult, erau cateva sute in total ...

Freek
18th September 2011, 23:29
@freek ce e aia mingie?

O basica. Am gresit, se mai inampla... Oricum te felicit pentru promptitudine. :D

delaparis
18th September 2011, 23:30
Egalul multumeste ambele echipe.


Asta a fost decizia inainte de meci, camuflata de "atacul" lui Borcea la adresa lui Copos? :rolleyes:

Hingherul
18th September 2011, 23:30
s-au dus dracu mititeii ca am uitat de ei si s-au ars.
care vrea niste sarmalute cu mamaliguta la numai 14,95 $? :D

Leo
18th September 2011, 23:30
Un meci urat. Si totusi am avut un jucator in plus o intreaga repriza si nu s-a simtit deloc in joc.

Cneazul
18th September 2011, 23:31
pai si nu lasi si tu o ue ceva la spartani? :D

is jalnici. era sa le bagam porcu in cotet si in minus. Nu au fost pe teren in a doua repriza. pacat ca nu a intrat euro(auto)golul lui moti.

Farmecul Vietii
18th September 2011, 23:31
am pierdut 2 puncte mari! dynamo era echipa de violat azi, insa atat s-a putut.Potaile si-au aratat limitele, in 10 am jucat de la egal la egal cu acesti amarasteni.Suntem pe val!

Elphax
18th September 2011, 23:31
eu nu inteleg de ce atunci cand are un om in minus, orice echipa din romania schimba tactica si joaca la egal ...

delaoltenia
18th September 2011, 23:32
X

andrei_x, Dario, Duba, dumboss_yo, FREEk01, Liv52, nayram, newcool, Razvan T., sanyi68, Shinnok, silver_dream, Tyler Durden

delaparis
18th September 2011, 23:36
Si totusi am avut un jucator in plus o intreaga repriza si nu s-a simtit deloc in joc.

Si argumentul asta ma face sa cred ca ... Herea a gresit acolo. A distrus "scenariul" :D

Calandrinon
18th September 2011, 23:36
Asa nu se mai poate ! Cred ca Borcea declanseaza Jihadul...

z.alex
18th September 2011, 23:36
Danut Lupu: "din ce-am vazut, de cand a inceput campionatul, Surdu mai mult ii incurca decat ii ajuta".
Razvan cand vede?

Leo
18th September 2011, 23:39
Si argumentul asta ma face sa cred ca ... Herea a gresit acolo. A distrus "scenariul" :D

Sa nu mai spun ca portarul Rapidului schiopata vizibil, dar dinamovistii nu au vazut.

delaparis
18th September 2011, 23:39
eu nu inteleg de ce atunci cand are un om in minus, orice echipa din romania schimba tactica si joaca la egal ...

Eu nu inteleg de ce o echipa joaca la egal cand are un om in plus :D

Bobi Cearton
18th September 2011, 23:39
Dintre cele 4 care au jucat de la 7 incoa, Pandurii mi s-au parut cei mai buni.

Calandrinon
18th September 2011, 23:41
Dintre cele 4 care au jucat de la 7 incoa, Pandurii mi s-au parut cei mai buni.

e vorba si de adversar..:D

Tyler Durden
18th September 2011, 23:42
Cat de tare a fost Paraschivescu, cica: meciul ar trebui sa serveasca drept instrument disciplinar, cine nu e cuminte, trebuie sa se uite le dinamo-rapid.:))

Freek
18th September 2011, 23:49
Nu-i arata mutra lu Porcea dar il aud si imi provoaca o greaaata...

Tyler Durden
18th September 2011, 23:52
Ce tupeu de militian are gunoiu asta de Borcea, urla ca din gura de sarpe ca au fost furati! Cum sa nu-ti vina sa-i iei falcile in gland?

Uncle Ben
18th September 2011, 23:53
Cat de tare a fost Paraschivescu, cica: meciul ar trebui sa serveasca drept instrument disciplinar, cine nu e cuminte, trebuie sa se uite le dinamo-rapid.:))
Si cata dreptate are!
Bezmeticii aia care au barbierit basica asa cum s-au priceput ei mai bine (si mare lucru n-au reusit, orbetii, de zici ca jucau pe intuneric!) au ceva calitati ca sa ne merite drept suporteri? De fotbal cand se apuca, daca tot vor sa ne faca pe plac?

Elphax
18th September 2011, 23:54
toti astia care il acuza pe Herea ca a intentionat sa il calce pe dinamovist nu au jucat fotbal in viata lor ! Herea fugea dupa minge in viteza mare, si l-a vazut pe ala ca intra din dreapta prin alunecare. automat a incercat sa se opreasca pentru a evita sa fie luat cu fulgi cu tot
cum te opresti din alergare? pui calcaiul in pamant, asta a facut Herea. daca nu incerca sa se opreasca ii prindea ala tibia direct ! si ar fi fost fault invers. asa, abia l-a atins pe dinamovist, dar a luat rosu pentru ca evitat sa fie faultat

toti sunt experti la televizor ...

Leo
18th September 2011, 23:56
Nu conteaza, rosu e meritat.

delaparis
18th September 2011, 23:59
toti astia care il acuza pe Herea ca a intentionat sa il calce pe dinamovist nu au jucat fotbal in viata lor ! Herea fugea dupa minge in viteza mare, si l-a vazut pe ala ca intra din dreapta prin alunecare. automat a incercat sa se opreasca pentru a evita sa fie luat cu fulgi cu tot
cum te opresti din alergare? pui calcaiul in pamant, asta a facut Herea. daca nu incerca sa se opreasca ii prindea ala tibia direct ! si ar fi fost fault invers. asa, abia l-a atins pe dinamovist, dar a luat rosu pentru ca evitat sa fie faultat

...

Mai este o posibilitate. Sa sari deci sa eviti contanctul.

Am jucat ceva fotbal dar ... nu la nivelul lui Herea :D

Freek
19th September 2011, 00:02
Da bun a fost rosu meritat (portocaliu) , dar Dinamo tot n-are scuza...
De Rapid pot zice ca au venit oarecum obositi din Israel, au mai ramas si in 10, au incercat sa conserve rezultatul cum au putut, dar voi?

Leo
19th September 2011, 00:03
Si cine cauta vreo scuza?

Freek
19th September 2011, 00:04
Eu aparent :)), sunt pur si simplu blocat de cat de inapti au fost...

Acum imi doresc ca Dinamo sa se incurce cu Ceahlaul, iar noi sa nu dam cu bata-n balta.

Hingherul
19th September 2011, 00:11
porcea: "Am fost niste cacaciosi!"

Denis, da-i repede 10 puncte porcicului :happy

Bobi Cearton
19th September 2011, 00:14
Sunt unii care nu pricep din lectiile trecutului. Cei vocali din sezonul trecut (Iancu si Mititelu) au luat-o in freza, logoreea lor infecta i-a dus in prapastie. Observ ca sunt copiati cu sarg de Borcea, Becali, MM_ul. Cred ca tot acolo o sa ajunga si ei pt ca nu au dreptate.

delaparis
19th September 2011, 00:19
porcea: "Am fost niste cacaciosi!"

Denis, da-i repede 10 puncte porcicului :happy

De aici pana sa spuna ca Dinamo face ceva pe Rapid e cale lunga. :D
Probabil ca vorbea de el si dulcineea lui :D

Hingherul
19th September 2011, 00:21
e veche aia. are Tim una mai noua ;)

delaparis
19th September 2011, 00:25
O rezolvam si pe asta.
E dificil deoarece romanu' e roman si nu se lasa ... pana nu pierde in CL :D

OT: sa revin la meci. Deci ... tot nimic :)

Hingherul
19th September 2011, 00:29
si atunci de ce tot insisti :))

Tyler Durden
19th September 2011, 00:30
Ce enormitati spune si Razvan, asta a cazut in fandacsie, ca ta'su...

z.alex
19th September 2011, 00:35
E simplu, Ciobotariu s-a multumit cu un punct, care-i garanta ca ramane pe primul loc. N-a riscat nimic. Rapiduletu' a iesit oarecum pe plus, a luat un punct in deplasare, jucand in inferioritate numerica si cu portarul intr-un picior. Nici ei n-au fortat, doar veneau dupa o deplasare grea. N-a fost un meci spectaculos.

delaparis
19th September 2011, 00:50
E simplu, Ciobotariu s-a multumit cu un punct, care-i garanta ca ramane pe primul loc. N-a riscat nimic.
Cat conteaza primul loc la inceput de campionat? Mai bine sa pui puncte in buzunar in perioada asta.
Repet, nu cred in strategia in timpul meciului. Ma degraba cred in "strategie" inainte de meci :cool:
In plus Borcea s-a scos de "cascaval" http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/79081/borcea-a-trimis-cascavalul-de-la-miami.htm

Freek
19th September 2011, 00:55
E simplu, Ciobotariu s-a multumit cu un punct, care-i garanta ca ramane pe primul loc. N-a riscat nimic. Rapiduletu' a iesit oarecum pe plus, a luat un punct in deplasare, jucand in inferioritate numerica si cu portarul intr-un picior. Nici ei n-au fortat, doar veneau dupa o deplasare grea. N-a fost un meci spectaculos.

Simplu spus, dar corect!:yes:

delaparis
19th September 2011, 01:15
Simplu spus , dar inexact :)

Freek
19th September 2011, 01:32
Din perspectiva ta, din a lui z.alex si a mea, corect :)

Ce vrei sa cred? Ca nu au vrut sa ia banii lui Borcea? Ce le-a zis Borcea respectiv Copos, "hai baieti cu 1 punct ca e bine si asa" si pac, prima a disparut...?
Din momentul eliminarii totul a depins de Dinamo, daca ei n-au vrut, noi nu ne-am suparat. Ciobotariu e cu morcovu deja, simte ca se apropie ghilotina.

z.alex
19th September 2011, 02:08
Simplu spus , dar inexact :)

Nu cred in teoria conspiratiei pentru ca:
- Rapidul putea trece pe primul loc cu o victorie in seara asta
- Copos vrea titlul anul asta, deci daca poate sa ia puncte, le ia fara sa stea pe ganduri
- Dinamo are dificultati pe faza ofensiva, inerente dupa plecarea lui Torje. Am vazut la ei aceleasi probleme pe care le-am vazut la Poli dupa plecarea lui Gigel Bucur. Nu e acelasi post, sunt de acord, dar e un jucator important din angrenajul ofensiv, care nu mai functioneaza la parametrii optimi. Ciobi si-a dat seama de asta si nu a riscat prea mult astazi. Cand vrei sa-ti pui la punct ofensiva, nu o faci aruncandu-te orbeste in atac impotriva Rapidului, pentru ca e o echipa care ia gol foarte greu si risti sa-ti demoralizezi si mai mult jucatorii. Mai risti si sa incasezi vreun gol pe contraatac, daca te descoperi, chiar daca ei sunt in inferioritate numerica.

El Pistolero
19th September 2011, 10:03
Au incercat sa ne fure hotii. In rest, rezultat bun avand in vedere ca am jucat in 10 o repriza.

Uncle Ben
19th September 2011, 10:43
Au incercat sa ne fure hotii. In rest, rezultat bun avand in vedere ca am jucat in 10 o repriza.
Ce au incercat sa va fure mah, ...hotii?
Banuiesc ca te referi la Vama, dar cum dracu' sa vi-l fure, nu are contract?

Bobi Cearton
19th September 2011, 11:45
Coltescu parea speriat de bombe, a fost agitat tot meciul. Greu sa imparti dreptatea cand unul din jucatori ti-a platit ratele la banca.:cool:

TeBat
19th September 2011, 11:47
Ce au incercat sa va fure mah, ...hotii?
Banuiesc ca te referi la Vama, dar cum dracu' sa vi-l fure, nu are contract?

:)))

Ferko
19th September 2011, 12:17
Meci urat, faza de poarta - foarte putine si numai la intamplare. Fotbal - putin, duritati - multe. Mucea cel mic - vesnicul fricos si nemultumit, un adevarat urmas al bulibasei "Il Luce".
Un meci de fotbal la care nu ai faze de fotbal de comentat.

Leo
19th September 2011, 12:28
A fost o faza, prin minutul 20, sau cam asa ceva, cand au fost 3 suturi la poarta scoase de Coman.

laurdog
19th September 2011, 14:58
Unul din cele mai proaste meciuri din campionatul asta si cu siguranta cel mai urat si slab Dinamo-Rapid din ultimii 10 ani.
Doamne ce fotbal prost avem!!!

Tyler Durden
19th September 2011, 16:26
Ce au incercat sa va fure mah, ...hotii?
Banuiesc ca te referi la Vama, dar cum dracu' sa vi-l fure, nu are contract?

Nu bre, a vrut sa spuna ca am vrut sa va furam pe voi. Faza e ca nu prea ne-a iesit...

silver_dream
19th September 2011, 21:21
Pana la urma a iesit cum isi doreau stelistii, egal :rolleyes: Dar ce folos:plans:

Ferko
20th September 2011, 10:29
A fost o faza, prin minutul 20, sau cam asa ceva, cand au fost 3 suturi la poarta scoase de Coman.
Asta intra la capitolul intamplare.

laurdog
20th September 2011, 11:39
toti astia care il acuza pe Herea ca a intentionat sa il calce pe dinamovist nu au jucat fotbal in viata lor ! Herea fugea dupa minge in viteza mare, si l-a vazut pe ala ca intra din dreapta prin alunecare. automat a incercat sa se opreasca pentru a evita sa fie luat cu fulgi cu tot
cum te opresti din alergare? pui calcaiul in pamant, asta a facut Herea. daca nu incerca sa se opreasca ii prindea ala tibia direct ! si ar fi fost fault invers. asa, abia l-a atins pe dinamovist, dar a luat rosu pentru ca evitat sa fie faultat

toti sunt experti la televizor ...

Tu pe cine vrei sa pacalesti aici?
Sau e vorba doar de ipocrizie?
Sunt doua variante: ori nu te pricepi, ori esti rau intentionat.
Iti spune unul care a jucat fotbal la viata lui. Iti pot demonstra oricand practic ca atunci cand adversarul baga alunecare ai 3(trei) variante cel putin sa il feresti pe ala.
Nu mai bate campii ca te faci de ras.

Ferko
20th September 2011, 12:22
Tu pe cine vrei sa pacalesti aici?
Sau e vorba doar de ipocrizie?
Sunt doua variante: ori nu te pricepi, ori esti rau intentionat.
Iti spune unul care a jucat fotbal la viata lui. Iti pot demonstra oricand practic ca atunci cand adversarul baga alunecare ai 3(trei) variante cel putin sa il feresti pe ala.
Nu mai bate campii ca te faci de ras.

Lasa-l, e doar anti Dinamo, deci e rau intentionat !

MMihnea
20th September 2011, 12:22
laur ... inainte sa il protejezi pe ala , te protejezi pe tine insuti