PDA

View Full Version : Etapa 6: FC Vaslui - Dinamo 3-1



Pages : [1] 2

delaoltenia
29th August 2011, 18:22
Duminica, 11 septembrie 2011.
Ora 21.30, Digi Sport.

Discutii inainte si dupa meci.

Shinnok
29th August 2011, 18:24
ii f#te dinamo, 2 solist

Razvan T.
29th August 2011, 18:24
X :)

delaoltenia
29th August 2011, 18:42
2-0 pentru gazde.

eventHorizon
29th August 2011, 19:12
Scorul etapei, 4-0 pt Vaslui :ok:

Tim
29th August 2011, 19:15
Spun doar atat: e etapa a 6-a.:cool:

mach
29th August 2011, 19:45
spun doar atat: E etapa a 6-a.:cool:

:d

TheIceMan
29th August 2011, 19:46
Dinamo, "campioana de August", am prevazut, din 9/11 incepe dezastrul pentru caini.

Rossi
29th August 2011, 20:18
2 solist ... Dinamo castiga din inertie :D

delaoltenia
29th August 2011, 20:19
inertie :cry: :cry:

Shinnok
29th August 2011, 20:22
bai rossi, voi pierdeti numai cand nu aveti chef de meci
numai in Europa nu aveti chef, se simte lipsa unui mic Avram? :D
va moleseste absenta acestuia :(

Rossi
29th August 2011, 20:22
inertie :cry: :cry:

Nu te rade :D ... cu Scarlatina, Diabate si Rus zis Cap de Urs, suntem invincibili in liga 1 :happy

delaoltenia
29th August 2011, 20:23
am de cine rade :cry:

ontopic/cine arbitreaza meciul astora?

Shinnok
29th August 2011, 20:24
behaie la alta masa ... nu am marunt

ete ce se ratoieste nenea...

delaoltenia
29th August 2011, 20:27
Shinn,putin respect.La o varsta inaintata nu poti deslusi sensul cuvintelor.Nenea o ia in serios.
Deci,atentie la limbaj.

mach
29th August 2011, 20:45
Ce ghinion pe noi ca jucam tocmai acum cu ocupanta locului intai ! :D

Hingherul
29th August 2011, 21:10
dinamo se intoarce cu stiuleti prin toate gaurile de la Vaslui.
le da ai lu` nenea Hizo pana invata hariciumbele sa manance porumb copt cu tot cu cocean!

1 moldovenesc .... ce barabula mea :D

nayram
29th August 2011, 21:31
Le da Vaslui doua duble de porumb tratat, de nu isi mai revin astia tot campionatu:D

Stefan_Cel_Mare
29th August 2011, 22:05
pt frumusetea campionatului Vasluiul trebuie sa bata ...2-1

si sa le aminteasca cineva astora de la dinamo ca degeaba castiga anu asta campionatul ca nu mai ajung in CHL , ca trebuie sa joace tur preliminar ... scuzati-mi rautatea

Uncle Ben
29th August 2011, 22:11
si sa le aminteasca cineva astora de la dinamo ca degeaba castiga anu asta campionatul ca nu mai ajung in CHL , ca trebuie sa joace tur preliminar ...
Da' Maria-Ta nu stie romaneste?! :o:
Uite ca tocmai ai reusit s-o spui, de ce vroiai sa mai pui pe cineva la treaba?

philos
30th August 2011, 13:18
x2, cu gol inscris in poarta dinamovistilor...

Stefan_Cel_Mare
30th August 2011, 23:00
Da' Maria-Ta nu stie romaneste?! :o:
Uite ca tocmai ai reusit s-o spui, de ce vroiai sa mai pui pe cineva la treaba?

cred ca numai tu ai inteles ce ai vrut sa spui ... legat de ce am spus eu , era o ironie , nu pot sa cred ca nu ai inteles , ci pur si simplu nu ai avut ce sa mai zici ...

Uncle Ben
31st August 2011, 00:17
cred ca numai tu ai inteles ce ai vrut sa spui ... legat de ce am spus eu , era o ironie , nu pot sa cred ca nu ai inteles , ci pur si simplu nu ai avut ce sa mai zici ...
Maria-Ta e ironica, da' le zice tare bine! De aceea si subliniam ca nu mai este nevoie ca "sa le aminteasca cineva astora de la dinamo ca degeaba castiga anu asta campionatul ca nu mai ajung in CHL , ca trebuie sa joace tur preliminar" din moment ce, biruitor, tocmai o spuseseti pe sleau cum nici nea Grig Ureche n-ar fi dovedit!

Chiar crede Maria-Ta ca era nevoie ca cineva sa repete cele spuse atat de mestesugit, adica sa munceasca degeaba? La asta faceam referire Alteta, de unde si pana unde "cred ca numai tu ai inteles ce ai vrut sa spui"?! Maria-Ta e mare, si asa ar trebui sa fie si mila Ta... Nu Te supara daca nevolnici ca mine iti rastalmacesc vorbele sau iti pun la indoiala bunacredinta!

mach
31st August 2011, 19:30
Parca citesc Letopisetul Tarii Moldovei. Pana si Grigore Ureche(descendent al unei renumite familii boieresti din Moldova) care si-a indeplinit formarea intelectuala la scolile polone din Liov e de aceeasi parere cu Hinghi.

....si putina branza de oaie ca pe plaja se practica halitul carlanesc.

Lordul
31st August 2011, 21:44
al naibii de greu....

Vasluiul e o nuca tare...totusi i-a batut si Ceahlaul asa ca 2 solist

mach
1st September 2011, 18:54
al naibii de greu....

Vasluiul e o nuca tare...totusi i-a batut si Ceahlaul asa ca 2 solist

O zici de parca Ceahlaul o fi vreo hoarla de echipa. :) In meciul cu Ceahlaul se batuse palma ptr un rezultat de egalitate.

cip
2nd September 2011, 08:07
1-0,autogol Luchin...
dar daca mai exista Canu in lotul stiuletilor,s-ar putea sa-mi dea pronosticul peste cap,contracarand cu alte 2 autogoluri si-un cartonas rosu :D

Bobi Cearton
2nd September 2011, 08:17
moldovenii din Europa si America de Sud sunt favoriti, stau mai bine-n ghete, sunt jucatori de rasa. Dinamo are un singur jucator adevarat: Marius Niculae.

nayram
2nd September 2011, 09:34
L-ai uitat pe Cristi Borcea

Aurel.D
2nd September 2011, 10:15
Sper ca moldovenii sa ii scoata pe pricajitii astia din ghete...

Uncle Ben
2nd September 2011, 10:46
Sper ca moldovenii sa ii scoata pe pricajitii astia din ghete...
Termina bai, Aurele, cu balacareala! :mad:

Leo
2nd September 2011, 12:03
Sper ca moldovenii sa ii scoata pe pricajitii astia din ghete...

Castigam si la Vaslui.

Joker
2nd September 2011, 12:27
Sper ca moldovenii sa ii scoata pe pricajitii astia din ghete...
in nici un caz vom bate cu 3-0 ca sa faca vacarul urat

mach
2nd September 2011, 20:31
in nici un caz vom bate cu 3-0 ca sa faca vacarul urat

Sper sa te "aranjeze" nasu` Gigi cu niste branza de oaie printre dinti ca tare-ti mai place shaorma !! Daca tot l-a umilit pe Borcea la nunta, eu zic ca nu a mai ramas mult timp sa-i umileasca si pe de-al de tine. Pai bai sulica, cu ce echipa sa dati voi 3-0 ma ? Cu aia cu care-ati atacat grupele Europa League? Si ca sa te simti bine o sa recunosc ca exista o persoana in componenta echipei Dinamo care cu siguranta nu-mi este antipatica--->Alinuta :groggy:

cip
3rd September 2011, 08:40
Sper sa te "aranjeze" nasu` Gigi cu niste branza de oaie printre dinti ca tare-ti mai place shaorma !! Daca tot l-a umilit pe Borcea la nunta, eu zic ca nu a mai ramas mult timp sa-i umileasca si pe de-al de tine. Pai bai sulica, cu ce echipa sa dati voi 3-0 ma ? Cu aia cu care-ati atacat grupele Europa League? Si ca sa te simti bine o sa recunosc ca exista o persoana in componenta echipei Dinamo care cu siguranta nu-mi este antipatica--->Alinuta :groggy:
cum e bre pacifistule,pe dinamovisti si stelisti nu-i scoti la un gratar si-o bere pt impacare?si-apoi sa cantati imnurile impreuna... :))

on:ii da Papusoiu lu' Ginerica de-i sar mucii,cainii sunt cu moralul la pamant,acum ca au fost scosi din stema la sfatul nasului din Pipera :D

aLLiin
3rd September 2011, 10:34
Primul meci adevarat pentru caini...1 solist.

laurdog
3rd September 2011, 14:40
1 solist

Tim
3rd September 2011, 14:43
De acord,vorba francezului.::D

mach
3rd September 2011, 14:45
cum e bre pacifistule,pe dinamovisti si stelisti nu-i scoti la un gratar si-o bere pt impacare?si-apoi sa cantati imnurile impreuna... :))

La gratare ies numai cu persoane civilizate. :D
On: cand l-am vazut pe Jiji cum dansa la nunta lui Borcea imi dau seama cat de bucsiu e Borcea de s-a gandit sa-l aiba ca nas pe oierul sef. Oricum, cine se aseamana--> se aduna.

relansat
3rd September 2011, 16:59
infrangem aici. prea multe rezultate bune in ultima vreme ... fara pic de joc :)

laurdog
5th September 2011, 13:39
Dinamo nu a aratat ca se poate bate cu echipele cu adevarat valoroase. Deocamdata.
Vasluiul are in opinia mea una din cele mai valoroase loturi si deci nu cred ca poate scapa victoria.

Farmecul Vietii
5th September 2011, 17:59
Dinamo nu a aratat ca se poate bate cu echipele cu adevarat valoroase. Deocamdata.
Vasluiul are in opinia mea una din cele mai valoroase loturi si deci nu cred ca poate scapa victoria.
daca se joaca pe bune...si cu arbitri curati

Aurel.D
7th September 2011, 15:20
Ma, tu trebuia sa te numesti "farmecul" altei stari, nu al vietii...:) Nu incepe cu dub-isme ca te dau pe mana lui Tyler, de te baga la reciclare!

MMihnea
7th September 2011, 16:54
da... cum adica cu arbitrii curati?
fara penaltyuri gratuite si eliminari 'oportune' ?
de ce ?

Farmecul Vietii
8th September 2011, 15:29
Ma, tu trebuia sa te numesti "farmecul" altei stari, nu al vietii...:) Nu incepe cu dub-isme ca te dau pe mana lui Tyler, de te baga la reciclare!

nu ti-ar fi rusine? sunteti acolo unde sunteti doar datorita fluierasilor.Cand aveti examene serioase de dat, le picati lamentabil, caci "borcicus blaticus" n-are tentacule care sa ajunga la Uefa.Vezi faultul flagrant a lui Moti la primul gol cu Otelul si intreaba-te (asta daca ai constiinta) daca a fost sau nu intamplator.
Parerea mea e ca ar trebui sa va ascundeti in rusine, macar o perioada...nimeni nu va vrea!

Joker
8th September 2011, 15:31
un topic la care zic ca va fi 2 Dinamo va castiga cu un 2-1

mach
8th September 2011, 18:58
un topic la care zic ca va fi 2 Dinamo va castiga cu un 2-1

Ce ma, inca nu s-a terminat cu cadourile de nunta ? Sa ne asteptam si din partea fluierasilor sa-i prezinte lui "butelie" un cadou?

cip
9th September 2011, 07:28
bre Mach,cred ca te agiti degeaba,am mai vazut filmul asta...Porumboiu l-a dat in vileag pe satan,deci ciuciu licenta la final de an,umbla zvonul ca hotul galatean a inceput sa stranga semnaturi de adeziune...:happy
lasa dom'le,ca-i dixtractiv si-n B,numai sa nu se schimbe iarasi seriile si sa picati cu noi,ca stricam prietenia :))

Aurel.D
9th September 2011, 11:35
nu ti-ar fi rusine? sunteti acolo unde sunteti doar datorita fluierasilor.Cand aveti examene serioase de dat, le picati lamentabil, caci "borcicus blaticus" n-are tentacule care sa ajunga la Uefa.Vezi faultul flagrant a lui Moti la primul gol cu Otelul si intreaba-te (asta daca ai constiinta) daca a fost sau nu intamplator.
Parerea mea e ca ar trebui sa va ascundeti in rusine, macar o perioada!

Esti cam tensionat, cei cu tine? :)...Mai fa putina miscare, mai iesi in natura. Ajuta, se mai oxigeneaza si creierul.


...nimeni nu va vrea!

Nu trebuia sa o spui, vad ca nu ne vrei...

Ferko
9th September 2011, 11:46
Porumbelul deja a inceput cu amentarile in caz ca pierde. Asa e el : obisnuit sa castige la comisii la "masa verde". A mai facut asa ceva, asa ca nu ma mira nimic de la acest imbogatit lacom.

Aurel.D
9th September 2011, 15:51
Fiecare cu "feblețile" lui pe aici..:D Cum ar zice Mitică, „să mai spuneți ca nu avem campionat interesant”

Farmecul Vietii
9th September 2011, 16:16
Fiecare cu "feblețile" lui pe aici..:D Cum ar zice Mitică, „să mai spuneți ca nu avem campionat interesant”

Nu meriti titulatura de moderator! Adica esti offtopic, simpaticule.Ce-i drept, daca te intereseaza viata mea privata, iti pot da adresa mea de "fesbuk", putem sa ne facem de cap acolo, nebunaticule.Iti pot da si eu niste sfaturi de cum sa-ti imbunatatesti viata virtuala si despre cum sa devii un mai bun moderator, cred ca ai avea nevoie-umila mea parere.
Fii atent la ce zic:e ultima data cand ma cobor la nivelul elucubratiilor tale, am si eu o reputatie, totusi, si o varsta, spre deosebire de tine, si in plus n-are rost sa murdarim acest interesant topic cu sfaturi si povete doar de dragul de a ne arata masculi feroce in mediul virtual.Putem milita pentru un virtual mai curat, mai demn, mai intelectual.Putem doar milita, moderatorii sunt vanduti, corupti ori nedemni de titulatura de moderator iar fara moderatori curati nu poti avea un virtual curat.La fel cum fara arbitri curati nu putem avea un fotbal curat.
Moderatorii nedemni de titulatura de moderator sustin arbitrajele necurate-asta e deviza cu care se mandreste OLS?Asta e virtualul in care vrem sa traim?Chiar am ajuns in halul in care sa ne complacem in murdaria asta?Cat sa mai respiram aerul asta necurat?
DEMISIA Aurel! Pentru un virtual mai curat!

mach
9th September 2011, 18:54
bre Mach,cred ca te agiti degeaba,am mai vazut filmul asta...Porumboiu l-a dat in vileag pe satan,deci ciuciu licenta la final de an,umbla zvonul ca hotul galatean a inceput sa stranga semnaturi de adeziune...:happy
lasa dom'le,ca-i dixtractiv si-n B,numai sa nu se schimbe iarasi seriile si sa picati cu noi,ca stricam prietenia :))

Nu stricam nici o prietenie. Mai degraba o consolidam ...poate aud pe vreunul ca nu l-am invitat la gratare. :yes:

Cipri
9th September 2011, 23:55
Vasluiul a facut un transfer excelent prin aducerea lui Stanciu de la Alba Iulia . Pe pustiul asta il vad progresand foarte mult in viitorul apropiat . Are drept de joc in meciul de fata ?

Stefan_Cel_Mare
10th September 2011, 10:19
Porumbelul deja a inceput cu amentarile in caz ca pierde. Asa e el : obisnuit sa castige la comisii la "masa verde". A mai facut asa ceva, asa ca nu ma mira nimic de la acest imbogatit lacom.

nu stiu cine a castigat mai mult la comisii , dinamo sau Vasluiul .
Vasluiul stiu ca a pierdut foarte mult ca nu a putut sa transfere nimic timp de un an de zile ...Regulile sunt reguli , trebuiesc respectate !

Aurel.D
10th September 2011, 11:40
Daca ne uitam la ce investitii a facut Fc Vaslui in jucatori in ultimii ani si ce "investitii" a facut Dinamo, pronosticul nu poate fi decat 1. Cred ca de 2 ani FCV are cel mai bun lot din tara, rivalizand numai cu Poli Tim la acest capitol.
Noi suntem vai de capul nostru...Deci, victorie FC Vaslui.

six
10th September 2011, 13:30
ma gandesc la o patrula....:D

Hingherul
10th September 2011, 13:34
Hai nea Adi! :D

Stefan_Cel_Mare
10th September 2011, 15:17
Daca ne uitam la ce investitii a facut Fc Vaslui in jucatori in ultimii ani si ce "investitii" a facut Dinamo, pronosticul nu poate fi decat 1. Cred ca de 2 ani FCV are cel mai bun lot din tara, rivalizand numai cu Poli Tim la acest capitol.
Noi suntem vai de capul nostru...Deci, victorie FC Vaslui.

e tipic romanesc ceea ce faci tu :"dom'le am cazut cu un adversar puternic ,bla-bla "... preagatirea infrangerii si daca e o victorie :"pai dom'le am batut o echipa foarte buna "

Asta o sa fac si eu in continuare :P : dinamo are 5 victorii din 5 meciuri , golaveraj 12-1 , ne va fi foarte greu in acest meci , noi avem multi jucatori indisponibili .dinamo e favorita , dar ne jucam si noi sansa bla-bla

Aurel.D
10th September 2011, 15:38
Nu stiu de ce trebuie sa interpretezi asa! Am spus ce gandesc...si daca ai fi urmarit ce am postat in ultimul an despre echipa ta, ai vedea ca parerea mea este aceeasi. Sa nu mai vorbesc de criticile pe care le-am adus permanent celor ce se intampla la Dinamo.
In fine, crezi ce vrei...

Stefan_Cel_Mare
10th September 2011, 15:47
Nu stiu de ce trebuie sa interpretezi asa! Am spus ce gandesc...si daca ai fi urmarit ce am postat in ultimul an despre echipa ta, ai vedea ca parerea mea este aceeasi. Sa nu mai vorbesc de criticile pe care le-am adus permanent celor ce se intampla la Dinamo.
In fine, crezi ce vrei...

nu te-am acuzat de nimic ,oricum daca e ceva tipic romanesc , noi suntem romani , deci e tipic si pt noi :P . a fost mai mult o gluma . oricum , ai sa te bucuri daca dinamo o sa bata .

mach
10th September 2011, 19:30
Ma intereseaza daca joaca Torje :D

Hingherul
10th September 2011, 19:31
nu poate. e la un curs de bocitoare in Italia :D

mach
10th September 2011, 19:34
A primit masina noua ---->Sandero :yes:

Tim
11th September 2011, 11:21
Deseara ne distram aici.:D

florin_vs
11th September 2011, 12:19
De obicei imblanzim cainii. Sper sa fie la fel si in seara asta ca de nu dinamo isi ia prea mare viteza .

Bobi Cearton
11th September 2011, 14:55
Daca ar fi sa ne luam dupa valoarea individuala a jucatorilor, dupa buget, dupa imagine - Valuiul este favorit. Dulaul sau catzeii?:cool:

Leo
11th September 2011, 14:58
Si un egal e foarte bun, dar prefer victoria dinamovistilor mei. :D

resita
11th September 2011, 16:11
2 solist, fara probleme :happy:happy

cip
11th September 2011, 16:30
meci fara miza,Vaslui e ca si retrogradata iar Dinamo se zbate de pomana,intrucat jocurile sunt facute pt franari anul asta :D

totusi,n-ar fi rau sa le arate chincilla razesii,just for fun :P

Freek
11th September 2011, 16:39
Ati luat-o pe aratura rau cu jocurile de culise.
Pun pariu ca nu iese campioana CFR. Bine daca joaca meci de meci echipa adversa in 10 se anuleaza pariu.
Oricum paranoia e in floare.

cip
11th September 2011, 17:11
Ati luat-o pe aratura rau cu jocurile de culise.
Pun pariu ca nu iese campioana CFR. Bine daca joaca meci de meci echipa adversa in 10 se anuleaza pariu.
Oricum paranoia e in floare.
sa inteleg ca te-ai teleportat de pe Marte si asta-i primul campionat pe care-l urmaresti... :o:
macar ti-ai ales ca favorita o echipa simpatica :D

mach
11th September 2011, 17:45
Anul asta retrogradam de pe primul loc :D

cip
11th September 2011, 18:07
Anul asta retrogradam de pe primul loc :D
exclus,inca n-ai vazut nimic,asteapta ultimele etape,specialitatea Cooperativei,cam pe atunci scot tovarasii tavalugul cel mare ...deci,tot de pe locul al 2-lea si voi,ca nu sunteti mai cu mot :))

Freek
11th September 2011, 18:08
sa inteleg ca te-ai teleportat de pe Marte si asta-i primul campionat pe care-l urmaresti... :o:
macar ti-ai ales ca favorita o echipa simpatica :D
Macar de ati veni singuri cu teoriile astea, dar e trist ca le vedeti la televizor si apoi veniti si debitati pe forum.
Hai cand o zici in gluma n-am ce sa zic, tachinezi, dar unii din voi chiar credeti.

Nu stiu ce optiuni ai avut tu cand ti-ai ales echipa, dar mie imi palce sa cred m-a ales ea pe mine...

cip
11th September 2011, 18:24
Macar de ati veni singuri cu teoriile astea, dar e trist ca le vedeti la televizor si apoi veniti si debitati pe forum.

intr-adevar,am vazut cele 2 meciuri,CFR-Otelul si Otelul-CFR,am mai vazut si altele de-ale Otelului in campionatul trecut;pe scurt am vazut cum se fabrica o campioana cu jucatori mediocri si cum se retrogradeaza echipa de pe locul 2,daca vrea Cooperativa ;)
somn usor! :)

on:hai Vasluiul! :yes:

Freek
11th September 2011, 18:30
intr-adevar,am vazut cele 2 meciuri,CFR-Otelul si Otelul-CFR,am mai vazut si altele de-ale Otelului in campionatul trecut;pe scurt am vazut cum se fabrica o campioana cu jucatori mediocri si cum se retrogradeaza echipa de pe locul 2,daca vrea Cooperativa ;)
somn usor! :)

on:hai Vasluiul! :yes:
Ok, hai ca eu am incheiat.Mi-am dat seama dupa postul nr.2 al meu ca asta e o discutie interminabila.:)
Succesuri!

krokobaursolzos
11th September 2011, 18:36
Macar de ati veni singuri cu teoriile astea, dar e trist ca le vedeti la televizor si apoi veniti si debitati pe forum.
Hai cand o zici in gluma n-am ce sa zic, tachinezi, dar unii din voi chiar credeti.

Nu stiu ce optiuni ai avut tu cand ti-ai ales echipa, dar mie imi palce sa cred m-a ales ea pe mine...

Io as zice invers :rolleyes:

Hai Vasluiul cu stiuletii :)

razwan_vs
11th September 2011, 18:51
batem cu 2-0 ...

Hingherul
11th September 2011, 18:53
ce tactica au moldovenii diseara?
cu latul, cu arbaleta sau otrava de sobolani???
orice ati folosi, puneti osul la treaba si trageti apa dupa mizeriile astea care ne fac tara de ras!
trageti-i pe stiulete fara mila :D

z.alex
11th September 2011, 18:59
meci fara miza,Vaslui e ca si retrogradata iar Dinamo se zbate de pomana,intrucat jocurile sunt facute pt franari anul asta :D

totusi,n-ar fi rau sa le arate chincilla razesii,just for fun :P

Eu ma multumesc si cu un 3-0. Spune sincer, tu n-ai fost multumit aseara? :D
Hai Vasluiul!! :yes:

cip
11th September 2011, 19:00
batem cu 2-0 ...
eu zic sa nu opriti motoarele asa devreme,e loc de golaveraj aici :D

Hingherul
11th September 2011, 19:02
Eu ma multumesc si cu un 3-0. Spune sincer, tu n-ai fost multumit aseara? :D
Hai Vasluiul!! :yes:

sigur ca da. a fost un festival de goluri ceea ce sper sa vedeam si in seara asta :D

mach
11th September 2011, 19:05
ce tactica au moldovenii diseara?
cu latul, cu arbaleta sau otrava de sobolani??? :D

Aici, in partea asta a Moldovei, o buna parte a istoriei a fost scrisa cu ajutorul pocalelor pline cu vin. :yes: Recunosc, Grasa de Cotnari nu era asa de frumos ambalata :D

Hingherul
11th September 2011, 19:05
lasati pocalele pentru dupa meci. sa nu va incurce la echilibru zic :D
acum beliti stiuletii si declansati hinghereala :D

cip
11th September 2011, 19:06
Eu ma multumesc si cu un 3-0. Spune sincer, tu n-ai fost multumit aseara? :D
Hai Vasluiul!! :yes:
doar azi dimineata,ca atunci am auzit vestea cea buna :)
cam putin 3-0,dar treaca de la mine,desi cu cainii e loc ...un 4-1 sec suna mai bine,plus ca mi-ar da o senzatie placuta de dejavu :D

Hingherul
11th September 2011, 19:07
tu ai pregatit vreun banc cu patrula de tot insisti.
m-as bucura sa mi-l spui dupa meci :D

cip
11th September 2011, 19:15
ihi ! :D
sa nu-mi spui ca tu nu ai pregatit unul cu stiuleti si hariciumbe! :))

Hingherul
11th September 2011, 19:16
doamne ajuta sa facem schimb de bancuri dupa meci :D

cip
11th September 2011, 19:17
sa asteptam asadar cu optimism finalul meciului! :drak:

Hingherul
11th September 2011, 19:18
inca am emotii. doar Tim ma poate linisti cu un pronostic. am vazut ca e la fel de talentat ca nea Adi :))

mach
11th September 2011, 19:18
Ma gandesc ca nunta lui Borcea a cam expirat. S-au spalat banii, toti is fericiti. Sper sa jucam 11 contra 11 ca asa e corect, nu ?:)

Hingherul
11th September 2011, 19:25
tocmai aia e nasol. a trecut nunta si acum stie exact cum sta cu finantele. are bani prostu` si ca si pana acum o sa isi cumpere un jucator sa fie 12 (rasi) pe teren.

cip
11th September 2011, 19:30
o subestimati pe Alinutza,cheltuie fata aia ca la balamuc,l-o fi epuizat in luna de miere cu cereri de Vuitoane si tanganezi incrustati cu Swarowski :D

Hingherul
11th September 2011, 19:33
nu cred ca nu are porcica finante puse la ciorap sa duca dinamo si la anu sa ne distram cu ei prin europa.

dinamo in Europa e ca un coi. participa dar nu intra :happy:happy:happy

Tim
11th September 2011, 19:37
'na seara !

Ce vesel esti hingherule,vad ca ti-ai revenit.:D

Gata,sunteti pregatiti de distractie? Oare cat e ceasul acum in Miami?

Hingherul
11th September 2011, 19:39
zi un scor sa stiu daca imi torn niste vin. nu mai am freon :D

Tim
11th September 2011, 19:57
Nu ne strica ei seara.:D

Leo
11th September 2011, 21:20
sa asteptam asadar cu optimism finalul meciului! :drak:

Dai un bax de bere daca castiga Dinamo. :D

Hingherul
11th September 2011, 21:21
gata vrajeala si luati loc ca nu se vede scrisul!
jos textila hai cincila :D

Stefan_Cel_Mare
11th September 2011, 21:24
cu inima in gat ...

Hingherul
11th September 2011, 21:24
... si stiuletele in cur!

cam asa vad dinamovistii meciul asta :D

Leo
11th September 2011, 21:25
Cip, la concurenta cu derbyul Ligii 1, este Palermo - Inter. Daca Dinamo pierde, sa piarda si Inter! :drak:

Leo
11th September 2011, 21:26
... si stiuletele in cur!

cam asa vad dinamovistii meciul asta :D

Aiurea in tranvai. Doar ti-am spus, fara emotii. :D

Hingherul
11th September 2011, 21:28
Aiurea in tranvai.

ce dracu e ala? :D


e chiar interesant meciul asta. azi intalnesc o echipa de fotbal fata de marionetele pe care le-au intalnit (si platit) pana acum. de blat nici vorba (poate doar ceva cascaval la arbitri) deci foarte interesant sa vedem ce fotbal stiu rasii de fapt.

resita
11th September 2011, 21:31
3-0 sau 0-3 :)):)):))

relansat
11th September 2011, 21:33
porumboiu a fost nevoit sa ia cariciul in gura si sa il bage pe milisavljevic in primul 11 ... ca nu are alti jucatori :cry:

Hingherul
11th September 2011, 21:33
moldovene, vrei un link? :))

relansat
11th September 2011, 21:35
nope. cand joaca vasluiul, am link:)
cam 11m si rosu pentru farkas dupa o prima vizionare.

Tim
11th September 2011, 21:36
scuze , e un film bun pe A1

relansat
11th September 2011, 21:36
baga-l pe mili fundas stanga, sa ai motive dupa aia sa il dai de tot afara din echipa :D

nayram
11th September 2011, 21:37
Cip, la concurenta cu derbyul Ligii 1, este Palermo - Inter. Daca Dinamo pierde, sa piarda si Inter! :drak:

tu parca imi citesti biletu de pariuri. Mai lipsea sa zici ca bate psg.

delaoltenia
11th September 2011, 21:39
scuze , e un film bun pe A1
bai timule,la ala incerc sa ma uit si eu ;)

relansat
11th September 2011, 21:41
uitati-va, ca dupa circul de vineri seara si dezastrul de ieri, mai bine un film decat un meci de fotbal.
dap, cum era de asteptat, hizo se face de ***** cu tactica lui peste. auzi la el, mili, care nu a mai jucat de la craciun, il bagi fundas :cry: si la a doua parere, rosu si penalty la faza cu marius niculae.

Hingherul
11th September 2011, 21:42
mare jegos moti ala. merita un galben lejer

Shinnok
11th September 2011, 21:42
sa dea boala in motii lui! :D

relansat
11th September 2011, 21:44
mare jegos moti ala. merita un galben lejer

da, ne fura arbitrii :happy:happy:happy

relansat
11th September 2011, 21:47
ce ritm bun are meciul :x

Hingherul
11th September 2011, 21:47
hai ca usor usor inghesuiti rasii la ei in patratica.

philos
11th September 2011, 21:49
a cazut destul de usor judokanul... dar e clar ca arbitrul avea toate argumentele din lume ca sa dea 11m...
oricum, din ce vad, lasa jocul f liber...

relansat
11th September 2011, 21:52
nu ai cum sa lasi jocul liber in careul de 16 m. acolo e penalti clar:)
se joaca frumos de tot.

philos
11th September 2011, 21:56
nu ai cum sa lasi jocul liber in careul de 16 m. acolo e penalti clar:)
se joaca frumos de tot.

aia era observatie generala... daca nu dai faulturi in afara careului, nu vad de ce le-ai da inauntru...

Hingherul
11th September 2011, 22:00
trag moldovenii din toate pozitiile. daca ar nimeri si poarta... :)

relansat
11th September 2011, 22:00
din aceleasi motive pentru care la mijlocul terenului mai poti "pedepsi" un jucator pentru ca se da lovit prea des, mai poti lasa un avantaj, mai poti trece cu vederea, toate acestea pentru a asigura cursivitatea jocului. in careu, in schimb, nu!:)
uite o chestie: cretinul de arbitru nu ii da lui moti galben pentru tragere de tricou, dar ii da lui adailton pentru simplul fapt ca suntem in min 31 si poate da cep la sanctiuni.:)

Avion
11th September 2011, 22:01
daca nu dai faulturi in afara careului, nu vad de ce le-ai da inauntru...

Chiar nu intelegi de ce sau e o gluma la care nu m-am prins? :))

relansat
11th September 2011, 22:04
avioane, tu esti cu dinamo parca, sau ma insel?

Avion
11th September 2011, 22:05
Nu te inseli.

Hingherul
11th September 2011, 22:07
ce tartita a dat huiduma de gazon :))
suspect, tocmai el care era maestru la plonjat.

philos
11th September 2011, 22:07
Chiar nu intelegi de ce sau e o gluma la care nu m-am prins? :))

ar fi o treaba sa iesiti in pierdere la faze d'astea cu "putea sa (nu) dea" :)

relansat
11th September 2011, 22:08
pura placere sa-l vad pe niculae la pamant. tare antipatic tipul. si-l stiu inca de pe vremea cand "El e Marius Niculae, Sparge orice aparare" era hit la mine prin cotuna ...

philos
11th September 2011, 22:08
din aceleasi motive pentru care la mijlocul terenului mai poti "pedepsi" un jucator pentru ca se da lovit prea des, mai poti lasa un avantaj, mai poti trece cu vederea, toate acestea pentru a asigura cursivitatea jocului. in careu, in schimb, nu!:)
uite o chestie: cretinul de arbitru nu ii da lui moti galben pentru tragere de tricou, dar ii da lui adailton pentru simplul fapt ca suntem in min 31 si poate da cep la sanctiuni.:)

depinde cum vezi problema... dintr-o alta perspectiva, ai putea sa fii mai circumspect in careu, tocmai pt ca acolo daca dai fault lejer sunt consecinte mai nasoale... la mijloc, trece aproape fara sa fie observat...

Hingherul
11th September 2011, 22:11
vezi daca voi ati tras dupa avioane... a venit mos stoica si a luat problema in mana.

relansat
11th September 2011, 22:11
@philos a fost penalty. punct :)

0-1. era de asteptat. bun asa:D

Hingherul
11th September 2011, 22:12
gooooool stiuletesc :yes:

Avion
11th September 2011, 22:12
ar fi o treaba sa iesiti in pierdere la faze d'astea cu "putea sa (nu) dea" :)

Pai n-ai vazut meciul? A tras arbitrul cu Dinamo in mod rusinos. Pe langa faptul ca l-a scutit pe Niculae de un galben la simularea aia penibila in careu am impresia ca a mai iertat un jucator al lui Dinamo de galben cand a facut un fault pe la mijloc... Penibil.

Na ca au dat si gol, arbitrul a incomodat clar portarul la faza asta...penibil.

resita
11th September 2011, 22:12
2 goluri in 2 min

excelent meci :ok:

Shinnok
11th September 2011, 22:13
v-am zis eu ca ii f#te dinamo :ok:

Shinnok
11th September 2011, 22:13
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
VAAAASLUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUI

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! z

eventHorizon
11th September 2011, 22:13
Bun Moti ala, il pierduse pe drum pe melcul de Temwanjera :cry: :cry:

philos
11th September 2011, 22:13
2 goluri in 2 min

excelent meci :ok:

ce link flatulent am... la mine inca nu inscrisese dinamo, iar voi deja vedeati egalarea :happy

Hingherul
11th September 2011, 22:14
goooooooooool

incepe stiuletiadaaaaaa :))

philos
11th September 2011, 22:15
Pai n-ai vazut meciul? A tras arbitrul cu Dinamo in mod rusinos. Pe langa faptul ca l-a scutit pe Niculae de un galben la simularea aia penibila in careu am impresia ca a mai iertat un jucator al lui Dinamo de galben cand a facut un fault pe la mijloc... Penibil.

Na ca au dat si gol, arbitrul a incomodat clar portarul la faza asta...penibil.

hai lasa antifrazele... doar lasa jocul liber...poate prea liber...

resita
11th September 2011, 22:15
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
VAAAASLUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUI

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! z

:happy:happy:happy:happy orgasm

:cry::cry::cry::cry::cry:

Shinnok
11th September 2011, 22:16
orgasm

:cry::cry::cry::cry::cry:

ce ciudos e dinamovistul :drak::drak::drak:

malexoid
11th September 2011, 22:16
ce link flatulent am... la mine inca nu inscrisese dinamo, iar voi deja vedeati egalarea :happy

http://digi-hdsport.com/

OT: super partida!

relansat
11th September 2011, 22:16
ce super echipa avem. astept cu infrigurare repriza a doua si, implicit, primul atac. la ce aparare avem ... :cry:

Avion
11th September 2011, 22:17
hai lasa antifrazele... doar lasa jocul liber...poate prea liber...

Sunt curios daca in afara de tine mai e cineva de parere ca n-a fost penalty clar :)).


ce super echipa avem. astept cu infrigurare repriza a doua si, implicit, primul atac. la ce aparare avem ...

Ce te victimizezi atat...Vasluiul a jucat destul de bine.

relansat
11th September 2011, 22:18
@avion 90% din stelisti :D

prea misto meciul :)

eventHorizon
11th September 2011, 22:19
Rezultat normal la pauza.
Vasluiul are echipa si jucatori de clasa... ailalti sunt doar rusinea Romaniei :)

relansat
11th September 2011, 22:20
@avion pura realitate, aparare de mana a doua.

Shinnok
11th September 2011, 22:20
Rezultat normal la pauza.
Vasluiul are echipa si jucatori de clasa... ailalti sunt doar rusinea Romaniei

vezi ca acum iti sar toti in cap :D

Hingherul
11th September 2011, 22:20
iar incepe porcica cu masacrul lui :)

philos
11th September 2011, 22:21
Sunt curios daca in afara de tine mai e cineva de parere ca n-a fost penalty clar :)).


io-s curios ce nu e clar in formularea "avea toate argumentele din lume ca sa dea 11m"?

relansat
11th September 2011, 22:21
marius niculae pe jos si porcea distrus - ce seara minunata :cry:

Leo
11th September 2011, 22:23
O prima repriza foarte buna.

Marius
11th September 2011, 22:23
Ce spune are borcica, nici alina nu mai face botul ca inainte de nunta.

Hingherul
11th September 2011, 22:24
masacru si jihad fratilor!!!!

nu se poate asa ceva :cry:

iar se culca alina netufuta :D

eventHorizon
11th September 2011, 22:24
Porcea: ,,Ce sa mai facem noi cu Robert Dumitru?! Ce sa mai facem cu el??!?!?!" :cry: :cry:
Pesemne ca e scump baiatu' sau l-a muls Alina de toti banii :D

Unde-i Avram sau Corpodean cand ai nevoie de ei? :(

relansat
11th September 2011, 22:25
masacre si jihaduri :cry:

aseara steaua, astazi dinamo :cry: ce il atata horica :cry:

relansat
11th September 2011, 22:26
a luat niste pastile ... viagra, c-altfel nu i se mai scoala asta seara.

i-auzi, stoica ozn :cry:

Avion
11th September 2011, 22:26
io-s curios ce nu e clar in formularea "avea toate argumentele din lume ca sa dea 11m"?

Formularea respectiva e foarte clara. Argumentele tale facute dupa afirmatia respectiva lasa putin de dorit si infirma claritatea expresiei initiale.

Pentru a inlatura orice dubiu totusi, penalty si rosu clar?

TaciAcolo
11th September 2011, 22:26
pastile pastile vreau pastile :cry:

**** borcea... da cand dinamo primeste penaltyuri la greu moca..... 1 cu Pandurii seznu asta

Bobi Cearton
11th September 2011, 22:27
Borcea vede meciul prin Skype via Miami sau e la fata locului?

Avion
11th September 2011, 22:28
Borcea vede meciul prin Skype via Miami sau e la fata locului?

Cum vezi meciuri pe skype? :confused:

Hingherul
11th September 2011, 22:28
timule, lasa dracu filmu` si vino-ncoa sa te dixtrezi :D

sun
11th September 2011, 22:28
@ resita.. orgasm dublu in doua minute ??? are you kiddin me ??

Is it christmas or what ? :D

cosimo1
11th September 2011, 22:28
a fost penalty clar,dar de ce latra borcea!!!!dar de ce nu a latrat cand a primit 2 penaly gratuit in prima etapa cu pandurii????oare de ce???

Hingherul
11th September 2011, 22:29
am impresia ca e si alina la ciclu si d`aia e nervos.

philos
11th September 2011, 22:30
zice bine vochin: tre' sa iasa toti in fata si sa dea pe goarna ce stiu...

Cipri
11th September 2011, 22:30
Cum era aia cu ,,intr-o buda de bordel ... ?" :D

TaciAcolo
11th September 2011, 22:30
a fost penalty clar,dar de ce latra borcea!!!!dar de ce nu a latrat cand a primit 2 penaly gratuit in prima etapa cu pandurii????oare de ce???

:yes: sper sa primeasca vasluiul un penalty moca... si sa crape infectu asta

Hingherul
11th September 2011, 22:31
Cum era aia cu ,,intr-o buda de bordel ... ?" :D

m-a fatat mama catzel
noaptea tot urlu spre luna
iar ziua ma ling pe ... :D


hai cu continuarea masacrului si jihadului, zic! :D

relansat
11th September 2011, 22:32
epopeea tarului dan, esti prost la cap? :cry:

anticipez: porumboiu o sa spuna ca a fost o faza de 50-50. putea sa dea ... si nu. :))

Cipri
11th September 2011, 22:33
m-a fatat mama catzel
noaptea tot urlu spre luna
iar ziua ma ling pe ... :D

Si continuarea ? :P

relansat
11th September 2011, 22:33
bun. asteptam al doilea galben la pavlovic :)

Tim
11th September 2011, 22:33
Noh cum e pe aici?


3 goluri in 5 minute? Dar de ce va grabiti asa? Incet ca mai au aia de doborat un avion si vin si eu.:D

philos
11th September 2011, 22:33
Formularea respectiva e foarte clara. Argumentele tale facute dupa afirmatia respectiva lasa putin de dorit si infirma claritatea expresiei initiale.

Pentru a inlatura orice dubiu totusi, penalty si rosu clar?

acelasi lucru il spunea si vochin la pauza... a fost 11m (si implicit rosu)... dar spunea ca arbitrul lasa jocul liber...
ref la intrebarea ta: daca vrei raspuns alb/negru, atunci e 11m... vrei si nuante de gri, dau 90% :D

Hingherul
11th September 2011, 22:34
stai ca era sa-si rupa mos niculae un picior din voleu :))


HAI CU JIHADUL!

philos
11th September 2011, 22:34
epopeea tarului dan, esti prost la cap? :cry:

anticipez: porumboiu o sa spuna ca a fost o faza de 50-50. putea sa dea ... si nu. :))

lol... 55-45 :happy

relansat
11th September 2011, 22:35
@philos vochin a spus ca robert dumitru s-a simtit cu musca pe caciula si a inceput sa lase jocul cat mai liber. tu te uiti la tv sau asculti la radio? :D

eventHorizon
11th September 2011, 22:36
Penalty clar la Sanmartean :cry:

Hingherul
11th September 2011, 22:36
ce le-a innodat cozile sanmartean :)

Kainsashiki
11th September 2011, 22:36
rapid e borcea, a declansat deja jihadul :))

philos
11th September 2011, 22:37
@philos vochin a spus ca robert dumitru s-a simtit cu musca pe caciula si a inceput sa lase jocul cat mai liber. tu te uiti la tv sau asculti la radio? :D

am mai zis...am un link de numa'... am auzit numa' partea cu jocul liber... constatarea e practic aceeasi... el ii da si o motivatie...

Avion
11th September 2011, 22:37
acelasi lucru il spunea si vochin la pauza... a fost 11m (si implicit rosu)... dar spunea ca arbitrul lasa jocul liber...
ref la intrebarea ta: daca vrei raspuns alb/negru, atunci e 11m... vrei si nuante de gri, dau 90% :D

Ce legatura are jocul lasat liber cu faza penaltiului?

Nu ma intelege gresit. Nu-s unul dintre aia obsedati cu arbitrajul. N-a dat penalty , asta e. Exista greseli de arbitraj in orice meci la orice nivel. N-ai primit penalty, continua jocul, ai alte sanse de a marca daca ai valoare.

Aici e vorba doar de notiunea de penalty.

Hingherul
11th September 2011, 22:38
rapid e borcea, a declansat deja jihadul :))

ca tot e la miami si sunt 10 ani de la atentate poate aud americanii de jihad la telefonul lui si mai doarme si la carcera in seara asta :))

relansat
11th September 2011, 22:38
si uite asa, in loc de o greseala imensa de arbitraj, sunt acum doua :)

cel putin tot turul pauza pentru dumitru. cam asta ar merita :)

krokobaursolzos
11th September 2011, 22:38
Hai ca s-a compensat ...

Se se mai bucura stelistii .. macar sa moara si capra vecinului :))

relansat
11th September 2011, 22:38
ce calareala :o:

se mai marcheaza. nu stiu in ce poarta ...

Hingherul
11th September 2011, 22:39
pana la urma tot fura dinamo putin ca sa se simta bine :D

cosimo1
11th September 2011, 22:39
Ce legatura are jocul lasat liber cu faza penaltiului?

Nu ma intelege gresit. Nu-s unul dintre aia obsedati cu arbitrajul. N-a dat penalty , asta e. Exista greseli de arbitraj in orice meci la orice nivel. N-ai primit penalty, continua jocul, ai alte sanse de a marca daca ai valoare.

Aici e vorba doar de notiunea de penalty.

Mare dreptateai!!!de ce nu a asteptat borcea sfarsitul meciului,inainte sa iasa sa faca criza de isterie la tv in direct!!!??

Marius
11th September 2011, 22:39
adevarul e ca "sageata" mai prindea mingea aia "de penalti" doar daca il ardea la dos usain bolt. viseaza dinamovistii numai 13 metri.

Tim
11th September 2011, 22:40
Moti cum se prezinta?:D

Hingherul
11th September 2011, 22:41
e in forma :D

relansat
11th September 2011, 22:42
ce kamikaze e cerni :D

Avion
11th September 2011, 22:42
Mare dreptateai!!!de ce nu a asteptat borcea sfarsitul meciului,inainte sa iasa sa faca criza de isterie la tv in direct!!!??

Nu ma intreba de Borcea. Nu sunt reprezentantul lui si foarte sincer nici macar nu ma intereseaza parerile lui. Toti "patronii" echipelor de fotbal sunt niste mizerii dpmdv.


adevarul e ca "sageata" mai prindea mingea aia "de penalti" doar daca il ardea la dos usain bolt. viseaza dinamovistii numai 13 metri.

Parerea expertului? :))

relansat
11th September 2011, 22:43
innebunesc cand il vad pe pavlovic cu suturi de la distanta :D

eventHorizon
11th September 2011, 22:43
Daca la faza cu Niculae a fost penalty, la Sanmartean trebuia sa dea 2 penaltyuri :))
Sa mai zica cateiii ca Porcea nu-si face datoria bine :D

philos
11th September 2011, 22:45
Ce legatura are jocul lasat liber cu faza penaltiului?

Nu ma intelege gresit. Nu-s unul dintre aia obsedati cu arbitrajul. N-a dat penalty , asta e. Exista greseli de arbitraj in orice meci la orice nivel. N-ai primit penalty, continua jocul, ai alte sanse de a marca daca ai valoare.

Aici e vorba doar de notiunea de penalty.

pai au mai fost cel putin 3 faze... la wesley (pe reluare s-a vazut c-a atins dinamovistul si mingea, dar arbitrul n-avea cum sa vada asta)...la sanmartean (unde a fost fault clar)... si, daca nu ma insel, la temwanjera chiar la faza golului (astept o reluare ca sa vad cum il ia pe sus)... in niciuna din situatii nu a sanctionat intrarile de fault... asta inseamna ca lasa jocul liber... stai linistit, au fost si situatii inverse (nu numa' la faultul la judokan)...
dupa mine, asta inseamna ca lasa jocul liber... vochin spune ca de fapt totul e ca sa compenseze faza din primele minute...
a venit acum faultul (si 11m) la sanmartean... e clar compensatie...sa vedem daca si pe mai departe va fi lasat jocul liber...io zic ca da... ca asta e maniera lui (proasta in multe situatii) de a arbitra...

philos
11th September 2011, 22:46
adevarul e ca "sageata" mai prindea mingea aia "de penalti" doar daca il ardea la dos usain bolt. viseaza dinamovistii numai 13 metri.

aia n-are importanta decat in discutia de rosu/galben...11m tot tre'a sa dea...

relansat
11th September 2011, 22:48
ala nu vede un fault clar si il puneti acum sa distinga cand e de rosu sau de galben? :cry:

Marius
11th September 2011, 22:48
aia n-are importanta decat in discutia de rosu/galben...11m tot tre'a sa dea...

de ce trebuia sa dea daca "sageata" n-avea nicio treaba cu mingea si nici n-a fost vreo lovitura intentionata?

Cipri
11th September 2011, 22:49
Si continuarea ? :P
vad ca nu o cunosti :D :

noaptea latru de turbat iar ziua mananc .... ( sau felul 1 , e la fel :)) ) , si ma simt foarte spartan cand o ... de la oltean :D

relansat
11th September 2011, 22:50
de ce trebuia sa dea daca "sageata" n-avea nicio treaba cu mingea si nici n-a fost vreo lovitura intentionata?

cred ca te-ai reprofilat pe cricket, altfel nu imi explic cum de nu stii ca orice fault in careu se sanctioneaza cu penalti atat timp cat mingea e in joc :)

Shinnok
11th September 2011, 22:50
vad ca nu o cunosti :D :

noaptea latru de turbat iar ziua mananc .... ( sau felul 1 , e la fel :)) ) , si ma simt foarte spartan cand o ... de la oltean :D

:happy

Avion
11th September 2011, 22:50
pai au mai fost cel putin 3 faze... la wesley (pe reluare s-a vazut c-a atins dinamovistul si mingea, dar arbitrul n-avea cum sa vada asta)...la sanmartean (unde a fost fault clar)... si, daca nu ma insel, la temwanjera chiar la faza golului (astept o reluare ca sa vad cum il ia pe sus)... in niciuna din situatii nu a sanctionat intrarile de fault... asta inseamna ca lasa jocul liber... stai linistit, au fost si situatii inverse (nu numa' la faultul la judokan)...
dupa mine, asta inseamna ca lasa jocul liber... vochin spune ca de fapt totul e ca sa compenseze faza din primele minute...
a venit acum faultul (si 11m) la sanmartean... e clar compensatie...sa vedem daca si pe mai departe va fi lasat jocul liber...io zic ca da... ca asta e maniera lui (proasta in multe situatii) de a arbitra...

Penalty la Sanmartean cred ca nu a dat pentru ca e prost nu ca sa compenseze. La "deposedarea" dinamovistului, mingea a urmat o traiectorie ca si cand ar fi fost atinsa de dinamovist. Asta cred ca l-a derutat, desi faza a fost destul de usoara.


aia n-are importanta decat in discutia de rosu/galben...11m tot tre'a sa dea...

Nu-l trezi, lasa-l sa doarma :)

Hingherul
11th September 2011, 22:51
vad ca nu o cunosti :D :

noaptea latru de turbat iar ziua mananc .... ( sau felul 1 , e la fel :)) ) , si ma simt foarte spartan cand o ... de la oltean :D

that's my boy :yes:

philos
11th September 2011, 22:52
Penalty la Sanmartean cred ca nu a dat pentru ca e prost nu ca sa compenseze. La "deposedarea" dinamovistului, mingea a urmat o traiectorie ca si cand ar fi fost atinsa de dinamovist. Asta cred ca l-a derutat, desi faza a fost destul de usoara.



Nu-l trezi, lasa-l sa doarma :)

ca sa conchidem: arbitrajul e prost... pe voi v-a defavorizat primii...

Shinnok
11th September 2011, 22:53
ce nume, "tucudean" :))
tucu-l-as pe el de fotbalist bun! :))

philos
11th September 2011, 22:54
lol...auzi comentariu la intrebarea lui borcica ca de ce e lasat asta sa arbitreze, daca nu e pe lista de europa: "pai ce, dinamo joaca in europa"?

Marius
11th September 2011, 22:54
cred ca te-ai reprofilat pe cricket, altfel nu imi explic cum de nu stii ca orice fault in careu se sanctioneaza cu penalti atat timp cat mingea e in joc :)

Asta cand arbitreaza baietii lu' borcica. Daca te arunci la alibi cand preiei cu piciorul cu care te urci in tramvai nu e penalti, mai ales daca esti arbitru care tine la cursivitatea si spiritul jocului.

Avion, la fel de spiritual ca un absolvent de scoala ajutatoare :)

Shinnok
11th September 2011, 22:54
lol...auzi comentariu la intrebarea lui borcica ca de ce e lasat asta sa arbitreze, daca nu e pe lista de europa: "pai ce, dinamo joaca in europa"?

:yes: :happy:happy

relansat
11th September 2011, 22:55
ca sa conchidem: arbitrajul e prost... pe voi v-a defavorizat primii...

practic, pe ei i-au defavorizat. pe noi mai putin, cu o aparare varza si un om in minus, probabil vedeam ceva a la dinamo-gaz metan :)

Bobi Cearton
11th September 2011, 22:55
Borcea il pune pe Blejnar pe Porumboiu (pt penaltiul din min 2).

Hingherul
11th September 2011, 22:56
fara manevrele lui porcica de mult bazaia musca pe starvul lui dinamo.

ce ghiulea a luat moti in breton :happy:happy:happy

philos
11th September 2011, 22:56
practic, pe ei i-au defavorizat. pe noi mai putin, cu o aparare varza si un om in minus, probabil vedeam ceva a la dinamo-gaz metan :)

si iar ajungem la chestiunea intentiei... :drak:
sincer, io n-as vrea sa bata vasluiul...anul asta oricum e al dinamovistilor... cu voi ne batem pt europa...si si-asa ne e f greu :)

relansat
11th September 2011, 22:57
Asta cand arbitreaza baietii lu' borcica. Daca te arunci la alibi cand preiei cu piciorul cu care te urci in tramvai nu e penalti, mai ales daca esti arbitru care tine la cursivitatea si spiritul jocului.

Avion, la fel de spiritual ca un absolvent de scoala ajutatoare :)

alta era discutia. in fine ...

penalti-ul e indubitabil, iar vasluiul, din nou, nu arata ca o echipa. daca se termina cu 3 puncte pentru noi, iar ne credem mari ... aici e problema.

Tim
11th September 2011, 22:57
Cam veshtezi porumbii dulaului.

relansat
11th September 2011, 22:58
si iar ajungem la chestiunea intentiei... :drak:
sincer, io n-as vrea sa bata vasluiul...anul asta oricum e al dinamovistilor... cu voi ne batem pt europa...si si-asa ne e f greu :)

ba chiar deloc. si neglijenta se pedepseste. lasati "intentia" la o parte:)

Avion
11th September 2011, 22:58
Asta cand arbitreaza baietii lu' borcica. Daca te arunci la alibi cand preiei cu piciorul cu care te urci in tramvai nu e penalti, mai ales daca esti arbitru care tine la cursivitatea si spiritul jocului.

:happy


Avion, la fel de spiritual ca un absolvent de scoala ajutatoare :)

Ma straduiesc si eu... Cand o sa reusesc in cele din urma sa o termin poate ma duc si eu sa protestez impotriva lu' Gigi la palat cand sunt sigur ca nu e acolo . E o metoda eficace am inteles de la colegii care au absolvit scoala ajutatoare :).

philos
11th September 2011, 22:58
fara manevrele lui porcica de mult bazaia musca pe starvul lui dinamo.

ce ghiulea a luat in breton moti :happy:happy:happy

vreau sa vad ceasul forumului ca sa stiu ce delay am

l.e. io de abia dupa 1:30/2:00 minute am vazut ghiuleaua

philos
11th September 2011, 22:59
ba chiar deloc. si neglijenta se pedepseste. lasati "intentia" la o parte:)

corect...numa ca masurile punitive sunt de alta natura...

relansat
11th September 2011, 23:00
bravo baieti. tocmai ce a iesit cel mai slab jucator de pe teren - milisavljevic, depasit la fiecare duel cu rus, aplaudati-l! si pe hizo, ca a facut aceasta mutare inteligenta. e inventiv mosul :D

Hingherul
11th September 2011, 23:00
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOL

bine stiuletiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

relansat
11th September 2011, 23:03
3-1 suntem buni.

silver_dream
11th September 2011, 23:03
S-a terminat pentru dinamo

Hingherul
11th September 2011, 23:03
bai, unde e floo??? iar merge forumul ca un cur si eu il cam banuiesc pe el ca se joaca la sigurante.

Shinnok
11th September 2011, 23:03
bine Vasluiul! :yeah:

Tim
11th September 2011, 23:03
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOL

bine stiuletiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiCe ai mah nebunule? iar nu ai avut incredere in ce zic eu?:D

White Shadow
11th September 2011, 23:03
Steaua a pierdut la scor de neprezentare.

Dinamo umilita de o echipa de perle.

Hingherul
11th September 2011, 23:03
Ce ai mah nebunule? iar nu ai avut incredere in ce zic eu?:D

ti pup, ti pup.
esti mare bre ce sa mai! :bere:

Marius
11th September 2011, 23:04
ba chiar deloc. si neglijenta se pedepseste. lasati "intentia" la o parte:)

Neglijenta o pedepsesti atunci faza o impune. Aici nu prea e cazul.

Avioane, e bine ca esti optimist. Poate ar trebui sa te gandesti insa la "daca" o sa termini, nu la "cand".

Tim
11th September 2011, 23:04
bai, unde e floo??? iar merge forumul ca un cur si eu il cam banuiesc pe el ca se joaca la sigurante.

Floo citeste clasamentul.Mai un loc si lupta pentru evitarea retrogradarii.:D

relansat
11th September 2011, 23:04
nu imi inteleg deloc fratii din tribune ... ce s-a intamplat cu galeria noastra? prin deplasari eram zmei. aveam tobe, alea alea ...

relansat
11th September 2011, 23:05
Neglijenta o pedepsesti atunci faza o impune. Aici nu prea e cazul.

Avioane, e bine ca esti optimist. Poate ar trebui sa te gandesti insa la "daca" o sa termini, nu la "cand".

asa e, nu a fost penalti. arbitrul merita un 7.

Cristy RVD
11th September 2011, 23:05
gata, i-au linistit si pe astia :))

cum sa nu-ti bagi **** in ma-sa lu' bozovic ?

Kainsashiki
11th September 2011, 23:05
relansat, e sezonul culesului mah :D

White Shadow
11th September 2011, 23:05
nu imi inteleg deloc fratii din tribune ... ce s-a intamplat cu galeria noastra? prin deplasari eram zmei. aveam tobe, alea alea ...

la Arad daca conduceam Dinamo cu 3-1 eram toti pe garduri :cool:

eu eram pe un stalp de la nocturna.

Hingherul
11th September 2011, 23:06
gata, i-au linistit si pe astia :))

cum sa nu-ti bagi **** in ma-sa lu' bozovic ?

va durea la aripa acum. priveati ca smecherii peste clasament de pe locul 1 :D

Hingherul
11th September 2011, 23:07
hai cu golu` 4 ca e loc

relansat
11th September 2011, 23:08
ce le face sanmartean :o:

Avion
11th September 2011, 23:08
Avioane, e bine ca esti optimist. Poate ar trebui sa te gandesti insa la "daca" o sa termini, nu la "cand".

Asa e. Ai dreptate:(. Doamne cat mi-as dori sa am viata ta :)). Sunt convins ca ai mare succes in cariera pe care ti-ai propus sa o urmezi :). Mult respect.

Acum de exemplu "ma gadesc la daca termin"...:happy :happy

cip
11th September 2011, 23:08
hai cu patrula! /hello

krokobaursolzos
11th September 2011, 23:08
bai, unde e floo??? iar merge forumul ca un cur si eu il cam banuiesc pe el ca se joaca la sigurante.

Probeaza nocturna ca iar nu vede sa mearga acasa :))

Seara magica pentru capitala :))

Hingherul
11th September 2011, 23:09
Aiurea in tranvai. Doar ti-am spus, fara emotii. :D





e chiar interesant meciul asta. azi intalnesc o echipa de fotbal fata de marionetele pe care le-au intalnit (si platit) pana acum. de blat nici vorba (poate doar ceva cascaval la arbitri) deci foarte interesant sa vedem ce fotbal stiu rasii de fapt.

deeeeci, asta e dinamo si fotbalul lor! RASI

cosimo1
11th September 2011, 23:09
vad ca nimeni nu vorbeste de jocul bun al vasluiului!!

Marius
11th September 2011, 23:10
Doamne cat mi-as dori sa am viata ta :)). Sunt convins ca ai mare succes in cariera pe care ti-ai propus sa o urmezi :). Mult respect.

Acum o dai in diverse, desi esti pe Intern. Poti sa te faci de rahat daca incurci sectiunile sa stii, nu toate dumele de pe "filme" merg si la fotbal.

illazio
11th September 2011, 23:10
de ce n-a fost convocat Sanmartean pt meciu cu Franta, stie cineva ?

relansat
11th September 2011, 23:10
cireasa de pe tort :cry:

Cristy RVD
11th September 2011, 23:11
de ce n-a fost convocat Sanmartean pt meciu cu Franta, stie cineva ?

a fost accidentat.