PDA

View Full Version : Etapa 17: Poli Iasi - Apulum Alba Iulia



ADelPiero
14th March 2005, 02:50
Duminica, 20 martie 2005: Poli Iasi - Apulum Alba Iulia, ora 14:00, Telsport (in tur 1-2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
14th March 2005, 16:22
meci decisiv in lupta pentru retrogradare, ambele echipe vin in urma unor infrangeri in fata bucurestencelor... in ciuda acelui 4-0, sper ca apulul sa se impuna in fata iesenilor, merg pe un 2-1 pentru ardeleni ;)

HaoTic
15th March 2005, 12:55
Ce ar mai fi de spus? Un nou antrenor care sa faca ordine la echipa? Nici Mouriniho nu ar mai avea autoritatea necesara. Credeti ca exista vreunul care sa-i spuna lui Maier ce sa faca?
Se aude ca Borcea ar vrea sa investeasca si-l propune pe Augustin antrenor. Ce sa facem, ne prostituam daca trebuie,
In cazul cel mai probabil al unei noi infrangeri, o sa zicem mersi ca nu am vazut meciul live. Sau poate cine stie, mai exista un licar de mandrie in echipa asta.

ADelPiero
15th March 2005, 15:03
Borcea:shock: ??? ii bun ... din rau in mai rau mergem ... :ok:

bill
15th March 2005, 20:46
Acum se pare ca Artimon ar fi dispus sa treaca principal. Ce va fi oare?

ADelPiero
16th March 2005, 01:54
pai normal... cui nu i`ar conveni, din antrenorii de div C sa antreneze in A ? :mda:

HaoTic
17th March 2005, 08:43
Un prim efect al numirii lui Artimon este plecarea lui Maier. O sa jucam cu R. Oprea in locul lui, ca doar a aratat ce stie. Varza tipul.

GeKuRA
17th March 2005, 20:42
imi pare rau de Alba-Iulia da' tre sa faca loc ...

ADelPiero
18th March 2005, 01:16
GeK[_]RA, stai agitat.... si iasul e pe urmele lui Unirea ;)

GeKuRA
18th March 2005, 10:08
stau si sunt agitat ... :(

HaoTic
18th March 2005, 10:16
Ionut Popa are o traditie in meciurile cu Alba, sa piarda pe final. Numai ca lipseste Sunda din meciul asta.
Se pare ca nu va juca R.Oprea titular, dupa caseta meciului amical cu Sebesul. Dar, va juca, cine credeti... Nedelea, alt personaj care se crede fotbalist.

ADelPiero
18th March 2005, 10:53
HaoTic, e jucatorul tau preferat, Nedelea :evil: ... de cand ai inceput sa nu`l mai suporti ? :evil:

spmihai
19th March 2005, 13:12
Suntem varza daca nu scoatem macar un egal la moldoveni. Bacaul cu Brasovul au facut 0-0 si Brasovul ne-a luat-o in fata si cu un punct, dar a intrat in hora Bacaul. Dac venim fara punct de la Iasi, suntem gata, ca doar nu batem noi pe Steaua, sa fim seriosi.

ADelPiero
19th March 2005, 20:29
e greu sa castigam (avand in vedere cu ce prim11 ne prezentam) ... ar veni la fix cele 3 puncte (luand in calcul rezultatele echipelor cu care ne batem sa scapam de retrog;) )

spmihai
20th March 2005, 16:04
Dupa ce am pierdut cu 1-0 la Iasi, cred ca sansele noastre de a ramane in Divizia A sunt egale cu zero. Pacat, anul trecut am jucat un fotbal de calitate, dar sincer, dupa cum am jucat anul trecut acesta, ne meritam soarta. Aveam o sansa enorma azi, dar am dat-o in bara, din nou. Mai degraba a dat Nedelea cu ea in bara, ca nu-i in stare sa dea gol cu poarta goala. Asta e, etapa viitoare mergem la stadion sa vedem cum luam bataie, dar macar de data asta luam de la o echipa klumea, Steaua, nu de la Iasi sau Sportul.

ADelPiero
20th March 2005, 17:38
vai de viata noastra.... am sperat degeaba... :( ... am crezut ca da de se trezesc ... :( ... totusi, cu putin noroc, putea fi 1-1 :(

bill
21st March 2005, 20:47
Daca nici la Iasi nu am facut nimic oare de unde din alta parte am putea aduce puncte. Eu continui sa sper ca vom scapa dar sunt tot mai putine meciuri si noi mergem tot in jos.

ADelPiero
22nd March 2005, 23:47
intradevar... la iasi era o paine buna de mancat:) ... nu am stiut sa profitam :(

ADelPiero
24th March 2005, 17:53
Apulum Alba Iulia a fost sancţionată cu neprogramarea

Astăzi, Comisia pentru Statutul Jucătorului din cadrul FRF a decis ca echipa Apulum Alba Iulia să fie sancţionată cu neprogramarea īn campionatul diviziei A, pānă la achitarea integrală a obligaţiilor financiare faţă de F.C. Budvar Odorheiu Secuiesc. Apulum are de achitat datorii faţă de Budvar Odorheiu Secuiescu pentru jucătorul Octavian Sīrbu, sosit la gruparea pregătită de Alin Artimon la īnceputul acestui sezon. Următorul meci al echipei Apulum este programat īn compania formaţiei Steaua Bucureşti, pe 3 aprilie.

bill
25th March 2005, 19:48
Daca nici nu ne mai programeaza poate sarim cine stie cate etape si ramanem cu punctele care le avem pana la sfarsit si plecam in B de sub zero. Asta ar mai lipsi!

ADelPiero
25th March 2005, 19:51
cam asa... din rau in mai rau mergem... daca nu retrogradam la anul in divizia c ... tre` sa fim foarte bucurosi ;)