PDA

View Full Version : Etapa 17: Steaua - Rapid



Pages : [1] 2

ADelPiero
14th March 2005, 02:11
Miercuri, 13 aprilie 2005: Steaua - Rapid
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Seahawk
14th March 2005, 06:40
cam devreme sa ne pronuntam..
yo merg pe 1 totusi.. rapidishtii nu prea sunt buni in deplasare..
ramane de vazut totusi.. cel mai bun sa castige :ok:

Catalanul
14th March 2005, 16:46
sa vedem care echipa va avea mai mult ghinion (13 aprilie) :D Steaua, obosita dupa o serie lunga de meciuri fara pauza :rolleyes: sau Rapidul , care inca nu a castigat in deplasare :evil: oricum, va fi un meci frumos care se va termina egal :D 2-2

Ayrton
14th March 2005, 16:51
Turma bate stolul... sper totusi la X.

Mihai
14th March 2005, 19:25
pe nu stiu care alt thread apelai la bun simt! Da vad ca aici iti dai in petec...
Eu stiam ca astea cu javre ciori etc sunt clasificate drept jigniri!

bob
14th March 2005, 19:29
sper la un meci cu multe ocazii de gol si eliminati

uti2102
14th March 2005, 19:53
Catalane, pe 13 aprilie Rapid o sa aiba pauza :D
Mihai, ce-ai frate cu anti-suporterii ?! Pe ei nu te potzi supara... Sunt pierdutzi :drak:

Mihai
14th March 2005, 19:56
Ce bine zici tu alpopa: pe 13 rapid va lua o pauza si insfarsit o sa invinga in deplasare :D

tanita
14th March 2005, 19:59
meciul nu se va disputa pe 13.04.
atunci avem meci in UEFA. :ok:
[MODERATED]

Mihai
14th March 2005, 20:01
tanita te-a nins prea mult in gat cand ai stat cu oile pe stadion miercuri???

tanita
14th March 2005, 20:16
mihaitza, invata sa scrii si dupa posteaza.
stai cu ochii pe tv daca vrei fotbal...
GT :evil:

Mihai
14th March 2005, 20:25
Da stau si ma uit da pe voi nu va vad de mocirla si noroi! Asa ca am uit la italieni si spanioli!

tanita
14th March 2005, 20:27
si de la spanioli pe cine urmaresti(daca nu sunt indiscret)?
pe... valencia? :D
GT :evil:

Mihai
14th March 2005, 20:29
Eeee draci... Pe Getafe :evil:

fia
14th March 2005, 20:48
Stati mai potoliti.. mai e o groaza pana la meci...
Se pot schimba atat de mutle pana atunci....
Eu cred ca o sa fie un meci frumos si fie ca cei mai buni (adica Rapid sa castige) /hello

Angelina Jolie
14th March 2005, 21:12
Sper sa castige Rapidul sa fie incinsa lupta pt titlu.

tanita
14th March 2005, 21:14
Stati mai potoliti.. mai e o groaza pana la meci...
Se pot schimba atat de mutle pana atunci....
Eu cred ca o sa fie un meci frumos si fie ca cei mau buni (adica Rapid sa castige) /hello
cei mai buni =rapid??? :headbang:
GT :evil:

fia
14th March 2005, 21:18
Pai da, in tur v-am batut, deci suntem mai buni ca voi...

Mihai
14th March 2005, 21:20
Completare la ce a zis fia:

La intalnirile directe...

tanita
14th March 2005, 22:06
daca vorbim de intalnirile directe hai sa amintim si handbalul din 1989 din giulesti. :D 2-8 un scor frumusel...
nu cred ca ne putem raporta la un singur meci...
GT

Mihai
14th March 2005, 22:12
Stiu si eu de meciul ala (desi incerc sa-l uit)
Nu ma raportez la meciul ala, da ziceam si eu asa "sa ma aflu in treaba"
E tarziu si mi-e lene sa argumentez...
Oricum e clar ca nu ne putem compara la intalniri directe de-a lungul timpului.

ADelPiero
14th March 2005, 23:56
3-1 lejeeeeeeeeeer :evil: .... Forza Steaua! /OLE/

Quartz@nu
15th March 2005, 00:17
1 mai mult ca sigur ...iar la final rechinul (carena) de pe banca rapidului va invoca starea proasta a terenului :happy

ronaldinho
15th March 2005, 07:56
meci de 1X2, sper sa castige cel mai bun. FORZA RAPID!!!!

fia
15th March 2005, 13:09
Steaua o sa fie dupa meciul cu Dinamo, deci o sa fie obositi :evil:

Mihai
15th March 2005, 13:14
Sper sa ia si vreun cartonas rosu... (chiar 2 daca ma gandesc :D)

ADelPiero
15th March 2005, 14:44
speri degeaba ... E STEAUA !! totusi... nu Avantul Prabusirea ;)

Mihai
15th March 2005, 15:20
La ce sper ma degeaba! In tur pe cine am batut pe Avantul Prabusirea sau pe Steaua?

uti2102
15th March 2005, 20:44
Sper sa ia si vreun cartonas rosu... (chiar 2 daca ma gandesc :D)
Pai chiar dak iau roshii in meciul cu Dinamo, cred k eventualele suspendari vor intra in vigoare din etapa viitoare (adik a 5-a), in nici un caz pentru meciul din etapa a 2-a, cu Rapidul, care cine shtie cand s-o juca....

Mihai
15th March 2005, 21:00
La fazele cu cartoanele m-am gandit si eu ca poate nu se pun.

"meciul din etapa a 2-a, cu Rapidul, care cine shtie cand s-o juca...." - cu fraza asta m-ai dat gata... Sunteti prea siguri de victorie...
Nu e mai bine sa fiti linistiti si sa stati in banca voastra si sa va bucurati dupa ce ii bateti?

uti2102
15th March 2005, 21:30
Pai am zis io ca-i batem ?! Putem sa facem 1-1 aici shi 2-2 la ei :drak:
Sincer mi-ash dori nespus o noua amanare, fie doar pentru a-i da nitzel peste nas lui Lucica Jr. ...

fia
15th March 2005, 21:37
Pai daca va mai amanati mult nu mai aveti cand sa le jucati si va retrogradeaza pt neprogramarea la 2 meciuri :evil:

uti2102
15th March 2005, 21:50
Nicidecum. Cu Gloria shi Rapid vom pierde cu 0-3 la masa verde. Dar poate nici macar, mai degraba clubul va trimite juniorii sa joace cu giuleshtenii. A doua zi dupa UEFA CUP Final :evil:

Steaua ishi permita sa nu se prezinte la cele 2 meciuri. :D

Mihai
15th March 2005, 22:06
"Steaua ishi permita sa nu se prezinte la cele 2 meciuri" - incepi sa exagerezi...

fia
15th March 2005, 22:10
@alpopa: Sincer vreau ca Steaua sa se califice, nu vreau sa ma suspectezi de altceva, dar prea ati devenit toti optimisti... v-a molipsit nea Gigi.

uti2102
15th March 2005, 22:20
"Steaua ishi permita sa nu se prezinte la cele 2 meciuri" - incepi sa exagerezi...

Cu cele 2 meciuri pierdute prin neprezentare poate-poate ne ajungetzi la puncte. Asta am vrut sa zic :D

Mihai
15th March 2005, 22:21
Ahaaa OK! Asa mai merge... :ok:

Gigel Sportul
15th March 2005, 22:54
Greu de spus, dupa programul criminal din Cupa UEFA si recuperari de meciuri, Steaua nu va putea fi in forma cea mai buna. Pentru relansarea competitiei (si numai pentru atat) mizez 2, desi un 1x2 e cel mai potrivit.

be@
15th March 2005, 23:30
Hai rapidistii,ma bazez pe voi!Doar n-o s-o lasam pe stelutza sa fie campioana,nu?

ADelPiero
16th March 2005, 01:59
(...)Steaua nu va putea fi in forma cea mai buna.

au destui jucatori sa alerge pe toate fronturile ;) stai linistit :cool:

Paul
25th March 2005, 13:51
sper la un meci cu multe ocazii de gol si eliminati
si accidentari daca se poate nu ... ?

Corrado*
26th March 2005, 16:55
Nu ne bate nimeni acasa returul asta! :evil:

Steaua-Rapid 3-0, am visat eu asta aseara! :)

Mihai
26th March 2005, 17:56
Si la stadiul de vis o sa ramana scorul ala :P

Paul
8th April 2005, 19:01
Meci de 1x :

1- Steaua are avantajul propriu , Rapid e varza in deplasare, Steaua : Lot mai bun , bkla bla bla

X
- In primul rand traditia care zice care in 4 dintre ultimile 7 meciuri Steaua - Rapid din Ghencea a fost egal (+ 2 victorii Steaua , una Rapidul)
- In al doilea rand , la ultimile 2 titluri castigate de Steaua , a fost egal in meciul din campionat.
- In al treilea rand Steaua vine ceva cam obosita dupa meciul cu Dinamo :(

ADelPiero
10th April 2005, 21:20
Miercuri, 13 aprilie: STEAUA - RAPID :cool:

Mihai
10th April 2005, 21:23
Daca bate Steaua azi, o sa aiba un moral bun, ceea ce nu e bine pt noi! Oricum noi speram :ok: da si cu National am sperat :headbang:

Paul
10th April 2005, 22:41
Din fericire pentru noi , ne ajunge un 1x.

Sincer imi ajunge un X (nu ca ne`ar fi frica , dar sa nu fortam mana )

Steaua 40 + 1 ==> 41
Dinamo 36
Rapid 34+1 = 35
Farul 34

--------------
Go go go Steaua , in caz de "1" campionatul e mort !

Pustoai-k
10th April 2005, 22:42
daca Steaua joaca tot asa....bate Rapid 100%!!!!!! /hello

Paul
10th April 2005, 22:44
Daca Rapid joaca cum a jucat in Cotroceni , o fura mia rau ca Dinamo :)

Pustoai-k
10th April 2005, 22:46
Daca Rapid joaca cum a jucat in Cotroceni , o fura mia rau ca Dinamo :)



hahaha ma faci sa rad....National-Rapid a fost de 10 ori peste Steaua-Dinamo

Mihai
10th April 2005, 22:46
Eu sincer cred ca Steaua e campioana si daca iai bataie de la Rapid!
Spre deosebire de noi, ei joaca toate meciurile cu gandul la joc! Rapidistii se concentraza la derby (si nu continuu) si restul meciurilor fac rahatul praf (deplasarile)
Asta e...
Vedem miercuri :ok:

Pustoai-k
10th April 2005, 22:50
Eu sincer cred ca Steaua e campioana si daca iai bataie de la Rapid!
Spre deosebire de noi, ei joaca toate meciurile cu gandul la joc! Rapidistii se concentraza la derby (si nu continuu) si restul meciurilor fac rahatul praf (deplasarile)
Asta e...
Vedem miercuri :ok:



ma faci sa rad....zici ca steaua e la 30 de puncte avans!!!
cum sa crezi ma asta?ce rapidist esti ma tu?ce joaca steaua si nu joaca Rapid?Rapid e peste steaua!!!!nu mai vorbi aiurea....

Paul
10th April 2005, 22:52
Sa cautam prin statistici.

Rapid - in deplasare .. vine dupa 8 meciuri fara victorie in deplasare
Steaua - acasa , in ultimii 2 ani si jumatate (11 noiembrie 2002 - aprilie 2005) avem fix 1 infrangere acasa!

In campionat.
Si inca una in UEFA cu Zelenik cand am jucat cu rezervele ... desi pe Ghencea au venit .. aoleu iar lista ... sa zicem Liverpool , Valencia si Villareal

Deci Rapid 2 % sansa de victorie miercuri ...

Tap tap tap tarap tap tap !

Pustoai-k
10th April 2005, 22:54
Sa cautam prin statistici.

Rapid - in deplasare .. vine dupa 8 meciuri fara victorie in deplasare
Steaua - acasa , in ultimii 2 ani si jumatate (11 noiembrie 2002 - aprilie 2005) avem fix 1 infrangere acasa!

In campionat.
Si inca una in UEFA cu Zelenik cand am jucat cu rezervele ... desi pe Ghencea au venit .. aoleu iar lista ... sa zicem Liverpool , Valencia si Villareal

Deci Rapid 2 % sansa de victorie miercuri ...

Tap tap tap tarap tap tap !


ba nene ma iei cu statistici???pai daca steaua a jucat bine cu valencia asta inseamna ca si cu dinamo a jucat bine?uite te frate la adevar...cum se joaca...fa comparatie...nu ne lua cu statisticile tale!!!

Mihai
10th April 2005, 22:55
ma faci sa rad....zici ca steaua e la 30 de puncte avans!!!
cum sa crezi ma asta?ce rapidist esti ma tu?ce joaca steaua si nu joaca Rapid?Rapid e peste steaua!!!!nu mai vorbi aiurea....


TU ai uitat ce praf suntem noi in deplasare...
si dupa meciul de ieri.... ce sa mai zic!
ce fel de suporter sunt io? Unul realist care nu ma imbat cu apa rece!
Ce vrei sa incep si eu ca oltenii sa zic ca (,) Craiova se bate la titlu in fiecare an :ok:

Paul
10th April 2005, 22:56
ma faci sa rad....zici ca steaua e la 30 de puncte avans!!!
cum sa crezi ma asta?ce rapidist esti ma tu?ce joaca steaua si nu joaca Rapid?Rapid e peste steaua!!!!nu mai vorbi aiurea....


In loc sa apreciezi o analiza lucida a unui rapidist jenat de jocul echipei sale , catra unei echipe care a vandut jumate de echipa , il critici ca nu sta drept si da procente ... bate RApid 100 % :headbang:

Intelege ca nu toti bun binele in fata , unii mai vad si gaurile din apararea Rapidului , vad si jocul pragmatic al Stelei si mai iau in calcul si faptul ca se joaca in Ghencea , unde cand pui piciorul la minge vine corul de fluieraturi ...

Pustoai-k
10th April 2005, 22:58
In loc sa apreciezi o analiza lucida a unui rapidist jenat de jocul echipei sale , catra unei echipe care a vandut jumate de echipa , il critici ca nu sta drept si da procente ... bate RApid 100 % :headbang:

Intelege ca nu toti bun binele in fata , unii mai vad si gaurile din apararea Rapidului , vad si jocul pragmatic al Stelei si mai iau in calcul si faptul ca se joaca in Ghencea , unde cand pui piciorul la minge vine corul de fluieraturi ...


mai intai uite te tu la jocul echipei tale si nu te mai uita la jocul echipei mele ca in momentul de fatza suntem peste voi !!!!

Pustoai-k
10th April 2005, 22:59
TU ai uitat ce praf suntem noi in deplasare...
si dupa meciul de ieri.... ce sa mai zic!
ce fel de suporter sunt io? Unul realist care nu ma imbat cu apa rece!
Ce vrei sa incep si eu ca oltenii sa zic ca (,) Craiova se bate la titlu in fiecare an :ok:


cum ma daca castigam in ghencea tot steaua castiga campionatu????pai ce e ultima etapa?asteapta omule ca suntem abia in a 4-a etapa!!!ce are steaua si nu are Rapid ma?ca mi faci nervi

ADY19
10th April 2005, 23:00
Este o zicala...Nici un meci nu seamana cu altul...nu mai incerca sa-ti faci curaj Pustoaiko...o dai in penibil, pe bune :(

Pustoai-k
10th April 2005, 23:00
cate ocazii a avut ma steaua?
golu si atat!

cip_81
10th April 2005, 23:01
Imi pare rau sa o spun:Rapid nu este o echipa de deplasare si nu o vad castigand in ghencea, oricat de prost ar juca steaua.

Pustoai-k
10th April 2005, 23:01
Este o zicala...Nici un meci nu seamana cu altul...nu mai incerca sa-ti faci curaj Pustoaiko...o dai in penibil, pe bune :(


Cu ce sunt ma penibila?zici ca sunteti Real Madrid!!!doamne jucam cu Real....degeaba ne mai ducem la meci...a?

Mihai
10th April 2005, 23:03
Pustoai-k doar nu am ajuns sa ne certam noi rapidistii intre noi? ce suntem olteni:P
Hai gata! Sa murim cu ei de gat in ghencea :ok:

Pustoai-k
10th April 2005, 23:04
Pustoai-k doar nu am ajuns sa ne certam noi rapidistii intre noi? ce suntem olteni:P
Hai gata! Sa murim cu ei de gat in ghencea :ok:


pai daca vorbesti aiurea....mai esti si rapidist!asa rapidist esti tu?un pic de sperantza n ai in tine!!fara asta nu faci nimic...

Mihai
10th April 2005, 23:04
Imi pare rau sa o spun:Rapid nu este o echipa de deplasare si nu o vad castigand in ghencea, oricat de prost ar juca steaua.

Daca bate in Ghencea dai o bere :P

ADY19
10th April 2005, 23:07
Altii care mor cu noi de gat...unii de calca in picioare...sa mor eu. Da cine va credeti voi? Credeti ca jucati cu CFR? A-ti face bine sa-l chemati pe copos de la mare sa mai vada inca o data cum Rapid pierde puncte:lol:

Pustoaik...daca tu crezi ce spune jiji...esti mai jos decat credeam. Realul a castigat...a castigat si Steaua... Decat sa dam de 3 ori in bara(meciu cu Iasi) si sa pierdem mai bine 2 faze si un gol si o victorie.

Pustoai-k
10th April 2005, 23:12
Altii care mor cu noi de gat...unii de calca in picioare...sa mor eu. Da cine va credeti voi? Credeti ca jucati cu CFR? A-ti face bine sa-l chemati pe copos de la mare sa mai vada inca o data cum rrapid pierde puncte:lol:


altu.....mai invatza sa scrii si dp mai vorbim

cip_81
10th April 2005, 23:13
Daca bate in Ghencea dai o bere :P

Ehe, ti-as da mai multe, dar, sincer, nu o vad pe Rapid castigand in ghencea.

ADY19
10th April 2005, 23:17
Deah....nu ai de ce altceva sa te legi? Vezi ca e cam tarziu pentru tine...

ADY19
10th April 2005, 23:18
Fia..de ce atentie la caps? Doar nu am scris tot mesajul in felul ala....doar cateva cuvinte? De ce l-ai editat?

Mihai
10th April 2005, 23:21
Fia..de ce atentie la caps? Doar nu am scris tot mesajul in felul ala....doar cateva cuvinte? De ce l-ai editat?

Ai scris rrapid! :ciocan:

sniro
10th April 2005, 23:24
se pare ca javrele au avut spinarea tare.... sau ciomagu n-a fost destul de tare... dar pana miercuri cand vine acceleratu in vizita se rezolva :D

ADY19
10th April 2005, 23:26
Si cand altii ne fac oi, Steaua=stana....si altele..de ce nu se iau masuri? Sau asta nu e o jignire asemanatoare cu faptul ca voi sunteti facuti tigani?

Mihai
10th April 2005, 23:27
Breeee tu stii ce-i aia rasism? Sau la voi in moldova nu s-a auzit de asa ceva?

ADY19
10th April 2005, 23:31
Tu ai auzit de prostie? Sau nu cunosti acest fenomen? Pana la urma tot jignire e si nu trebuie acceptata daca tot se vrea un site corect...dar dat fiind faptul ca Fia e rapidist imediat a sarit...rusine

Mihai
10th April 2005, 23:34
uite chiar ma uit la postul tau si imi dau seama cam despre ce e vorba! una e sa va facem oi si una e sa ne faceti tigani! Cred ca stii ca exista intregi discutii in forumurile intrenationale despre RASISM! Nu am auzit ca se discuta un UE despre oi si ce sa facem sa nu ne mai compare lumea cu ele!

PS: eu i-am zis lu fia (ca-i frati-miu) deci ciocu mic si mers pe burata :degete:

ADY19
10th April 2005, 23:37
Aha...acuma se lega tot...deci :degete:

Mihai
10th April 2005, 23:40
Ady eu am mai vb cu tine pe forum! Si mi-ai parut un baiat cu mult bun simt si care nu arunca asa cu jigniri gratuite! Daca erai dinamovist ziceam ca esti suparat pe meci, dar acum chiar nu te inteleg!
Oricum sper sa fie doar un post pe care l-ai scris mai "urat"! Ca aveam o parere foarte buna despre tine (tinand cont ca esti si stelist:D)

sniro
10th April 2005, 23:40
...la voi in moldova...

ai grija sa nu ametesti ca mi se pare ca te uiti cam de sus :rosu: :no:

Mihai
10th April 2005, 23:42
sniro

ce ma Iasul nu mai e in Moldova?

ADY19
10th April 2005, 23:43
Revin ca vreau sa-l vad pe borcea plangand :D

Mihai
10th April 2005, 23:44
Ce a plans borcea?

sniro
10th April 2005, 23:44
nu am zis asta... doar ca nu mi-a placut cum ai folosit "la voi in moldova"

Mihai
10th April 2005, 23:46
Gata ca-i prea mult off topic p-aci!
M-am uitat si io in clasament, daca bate rapid se apropie la 3 pct de Steaua! Si atunci incepem sa speram :evil:

sniro
10th April 2005, 23:51
Mai bine sa castige Steaua ca tare mi-e teama ca o sa mai impiedice cum a facut anul trecut in etapa 15... si de acolo s-a naruit totul.
Asa ca forza Steaua :D

Picasso
10th April 2005, 23:59
HAI RAPID! Sa speram ca Lucescu JR il va contacta pe senior si va aseza pe teren o echipa de neinvins! Sper ca baietii au invatat ceva din meciul de ieri:)

be@
11th April 2005, 00:07
HAI RAPID !!!

Mihai
11th April 2005, 00:22
HAI RAPID! Sa speram ca Lucescu JR il va contacta pe senior si va aseza pe teren o echipa de neinvins! Sper ca baietii au invatat ceva din meciul de ieri:)

Eu sunt convins ca is Razvan e in stare de asa ceva :ok:

ADelPiero
11th April 2005, 00:54
rapid joaca in deplasare si mai ales cu Steaua => Steaua 2-0 Rapid :evil:

dragos_popa17
11th April 2005, 01:03
Urmeaza Rapidul :evil:
P.S. Diferenta dintre Steaua si Rapid e ca Steaua a reusit cu avantaj de un gol ce n-a reusit Rapidul cu un avantaj de trei goluri. /hello

Paul
11th April 2005, 09:52
Sa va dau un mic articolash din ProSportul de azi :

“Nici o şansă cu Steaua!”
Patronul giuleştenilor a anunţat, după egalul din Cotroceni, că de frica unui eşec nici nu mai vine miercuri īn Ghencea. Pentru rapidişti, partida de sīmbătă seara părea a fi o sărbătoare pīnă cīnd “bancarii” au egalat īn prelungiri, recuperīnd fantastic handicapul de trei goluri. Copos a luat loc la tribuna a doua, printre suporterii de rīnd ai vişiniilor, iar săriturile de bucurie după fiecare gol rapidist au fost īnlocuite īn final de o grimasă a feţei ce trăda dezamăgirea. Ce spuneţi, domnule Copos, despre acest meci incredibil?
George Copos: A fost o experienţă unică. Am trecut de la extaz la agonie şi nu-mi venea să cred la final că am fost egalaţi după ce am condus cu trei goluri diferenţă.
Ce trebuia făcut? Păi la scorul acesta era obligatoriu să īnchidem jocul. Nu vreau să găsesc vinovaţi, dar cred că īn acest meci banca tehnică a greşit. Grigore trebuia introdus mai devreme. Ce mai, banca tehnică şi-a trădat lipsa de experienţă. Īmi aduc aminte de un meci al nostru la Galaţi, īn anul īn care am luat campionatul cu Mircea Lucescu. A dat gol Mutică şi scorul a rămas 1-0 pentru Rapid, deoarece Mircea a ştiut să īnchidă jocul.
Aţi urmărit partida din mijlocul suporterilor...
Da, totul părea aşa frumos. Era ca la o sărbătoare, dar pīnă la urmă am plecat de la stadion foarte furios.
Ce credeţi că va fi la meciul de miercuri cu Steaua?
Nici nu vreau să mă gīndesc. Dacă repetăm figura din meciul cu Naţional, nu avem nici o şansă īn Ghencea. De fapt sīnt atīt de mīhnit, īncīt nici nu voi mai veni miercuri la meci.

Pancone
11th April 2005, 09:54
De inscris vom inscrie. Problema e sa inscriem un gol mai mult decat primim. :rolleyes:

vlad1607
11th April 2005, 09:57
Eu zic ca Rapidul are sanse bune in ghena...la stelutza o sa se simta si oboseala ....e de mers pe un 2 la pariuri .....fara probleme....sTeaua nu a impresionat in cele 3 meciuri jucate pana acum in retur...

uti2102
11th April 2005, 10:02
Meciul cu Rapid va arata cu totul altfel decat cel cu Dinamo. Cred k se va juca ceva mai deschis, mai ales ca Steaua s-a eliberat putzin de presiune, iar Rapidul trebuie neaparat sa faca puncte. In plus, Rapidul shtie sa profite mai bine decat Dinamo de fazele fixe, deci, cel putzin teoretic, Steaua va trebui sa atace mai cu spor decat aseara, pentru a anula un eventual gol primit din faza fixa.
Parerea mea e ca rapidishtii nu vor rezista presiunii, pierzandu-se pe teren asha cum au facut-o dinamovishtii aseara. Pastrand traditzia ultimelor meciuri ale Stelei, preconizez un gol rapid, prin minutul 10-11. FORZA STEAUA !

@catzel, ciocu' mic shi invatza ce-i ala respectul! In 15 ani de zile v-am batut de 14 ori. Voi....de 6. MEREU LA PICIOARELE NOASTRE! Asta suntetzi!

Paul
11th April 2005, 10:07
du`te si pune 2
cea mai buna cota pana in momentul de fata am gasit`o la gameboookers 3,40 pt. Rapid , deci e cota super buna

Mai iei inca 2 meciuri sigure 1,15 si 1,10 la 1X , si iese ceva de genu : 3,4 * 1,15 *1,1=4,31

100 $ * 4,31 = 431 $ , bani de o excusie pt. Champions League la anu` :)
Succes , dar o sa pierzi ...

vlad1607
11th April 2005, 10:10
@popica extaziatu' : tot noi conducem in clasamentul confruntarilor directe...asa ca invata tu ce e ala respect si nu mai vorbi aiurea ca incep sa cred ca esti ruda cu oierul.... :rosu: :degete:

Paul
11th April 2005, 10:18
Bun catzelush , eu care credeam ca 3 zile te bagi sub pat dupa jocul de ieri a lu` Dinamo ...

Ce daca conduceti in clasamentul confruntarilor directe ...?
Conteaza prezentul , eventual trecutul "apropiat" sa`i zic asa , adica ultimii 10-15 ,. hai 20 de ani ,unde sunteti inferiori !

Oricum , nu patam aici threadul Steauya - Rapid cu frustratile dinamovistilor ...

Adio titlu :)

ADelPiero
11th April 2005, 10:22
inca 2 zile pana la urmatoarea victima(=rapid) :evil:

vlad1607
11th April 2005, 10:25
LA varsta ta....crezi destule..da multe le crezi prost :D
Asa te amagesti tu? :happy las ca iti trece :happy
Corect aici e alt topic :)

viorel 31
11th April 2005, 10:56
Steaua vs Rapid

Restanta care poate decide in mare masura destinatia titlului de campioana pt acest sezon.
NU este un meci decisiv dar daca Steaua castiga aceasta partida o sa aiba 7 pct avans fata de Dinamo si o sa fie greu de remontat de catre echipa din Stefan cel Mare aceasta diferenta.
Cat despre Rapid daca pierd acest meci i-si iau adio de la titlu avand in acest retur si meci la Dinamo printre altele.
Sper ca Steaua sa castige chiar si cu 1-0 dar sa castige...
FORTZA STEAUA!

vlad1607
11th April 2005, 11:14
o analiza foarte pertinenta....nu sunt de acord cu ultimele 2 propozitii..in rest e ok :P

Mihai
11th April 2005, 11:19
Un lucru e clar! Daca steaua bate si-a inlesnit MUUULT munca spre titlu! Daca rapid bate se redeschide lupta pt titlu!
Daca e egal... Chiar nu stiu ce sa zic (oricum si un egal tot in favoarea stelei e)

uti2102
11th April 2005, 11:23
tot noi conducem in clasamentul confruntarilor directe
:happy M-am prins deci ce era cu trimiterea la "istorie" a galeriei dinamoviste! Ca doar in ultimii 30 de ani suntetzi rau de tot in inferioritate :happy Avetzi 11 victorii shi nu mai putzin de 21 de infrangeri !!! Istorie domne !!! /hello

PS : dak vrei dovada de respect gandeshte-te la Stelea shi ce a facut el aseara :)

ADelPiero
11th April 2005, 12:25
Mihai te tine la un pariu ... pe baza acestui meci ? ;)

Mihai
11th April 2005, 12:31
Cu Real mai fac pariu... daca e cazul
Da sa port la avatar sigla lu Steaua sau pe Mirel nici gand :no::no::no:
aaaa si vrei sa-mi pui si in semnatura un steaua.ro :P (prietenii stiu de ce :D)
Pai daca as pierde nu mai bine nu mai intru pe OLS decat sa ma vad cu "steaua in frunte" :P

Pancone
11th April 2005, 12:37
Fac eu pariu cu tine DelPiero
Semnatura , custom title , avatar etc...
durata : 7 luni

Mihai
11th April 2005, 12:45
Mooama ce pot mare :D
Delpi te bagi :P

ADelPiero
11th April 2005, 12:55
7 luni ?!?! esti nebun ? :D hai o luna ;)

radcom
11th April 2005, 12:56
AGITATZIE INUTILA !!! :) Meci cashtigat clar de GAZDE. :ok:

Shi cu ochii 'nchishi, STEAUA-i CAMPIOANA iar !!! :D :D :D

Mihai
11th April 2005, 12:57
7 luni ?!?! esti nebun ? :D hai o luna ;)

Ce ma ti-e frica :P

Pancone
11th April 2005, 12:59
7 !

ADelPiero
11th April 2005, 12:59
prea mult ... el ca el ... ca nu prea da pe aici asa des ... dar eu ... sa stau 7 luni legat de rapid :ciocan: ... mai bine merg pe jos pana in bucuresti :D

suporterita
11th April 2005, 13:19
Rapid nu este o echipa ce poate emite pretentii la titlu.referitor la meci,cred ca de data asta Steaua va face spectacol.

uti2102
11th April 2005, 13:25
prea mult ... el ca el ... ca nu prea da pe aici asa des ... dar eu ... sa stau 7 luni legat de rapid :ciocan: ... mai bine merg pe jos pana in bucuresti :D
Mah delpi tu vorbeshti serios ?! Pai stai 7 luni doar dak bate Rapidul !!! E IMPOSIBIL !

ADelPiero
11th April 2005, 13:53
pai ... totusi ... daca eram nostradamus ... faceam pe un 1 an :D ...

Paul
11th April 2005, 15:49
7 luni , ma bag eu la pariu

Insa nu cu cei care intra o data la 3 luni gen Pancone sau alte clone de`ale lu Pancu :)

Daca vrea un rapidist activ (Mihai , Fia , Rasheed , etc ...)

DUrata oricat (max. 6 luni ) ... conditiile le stabilim evident inainte de meci.

Pedeapsa pentru nerespectarea pariului : BAN (patron casei de pariuri vc (Vadim Chief) va veghea la plata pariuului in intregime!

ronaldinho
11th April 2005, 15:57
Rapidul vine cu moralul la pamant dupa finalul teribil din Cotroceni. Steaua, vine dupa o serie de meciuri fara infrangere acasa, cu toate ca au trecut echipe ca villareal sau valencia prin stana, chiar si blatula :D . Prevad un meci frumos, cu multe goluri, faze de poarta, etc. Rapidul trebuie sa atace. Sunt convins ca vor juca la totul sau nimic. Daca batem in acest meci ne apropiem la 3 puncte de Miorita. parerea mea e ca meciul se va termina egal, ceva de genul 2-2 sau 3-3. Oricum, Rapidul va da cel putin un gol in ghencea, sunt sigur de asta.

Pancone
11th April 2005, 16:03
Paul, intru pe forum aproape zilnic de 1 an insa prefer sa postez doar legat de Rapid sau Juventus. Daca tu preferi sa apari peste tot cu mesaje in care acuzi din 30 in 30 de minute un jucator de blat si apoi in final iti ceri scuze e optiunea ta...
Fa un efort si incearca sa maschezi macar un pic ca ai 16 ani.

Mihai
11th April 2005, 16:51
Mah delpi tu vorbeshti serios ?! Pai stai 7 luni doar dak bate Rapidul !!! E IMPOSIBIL !

Vise vise vise .... :thinkso:
Mai vedem miercuri! Eu cred ca un egal scoatem :P

Paul
11th April 2005, 17:19
Paul, intru pe forum aproape zilnic de 1 an insa prefer sa postez doar legat de Rapid sau Juventus. Daca tu preferi sa apari peste tot cu mesaje in care acuzi din 30 in 30 de minute un jucator de blat si apoi in final iti ceri scuze e optiunea ta...
Fa un efort si incearca sa maschezi macar un pic ca ai 16 ani.

Ok , imi cer scuze ca nu te`am observat .


@ronaldinho ...erai baiat de treaba si realist ,

"Daca batem in acest meci ne apropiem la 3 puncte de Miorita. parerea mea e ca meciul se va termina egal, ceva de genul 2-2 sau 3-3. Oricum, Rapidul va da cel putin un gol in ghencea, sunt sigur de asta."

Pai nu era vorba ca discutam despre ciobani si tigani ?

Mihai
11th April 2005, 17:26
Bre paulica doar un lucru am sa-ti spun:

una e sa faci pe cineva oaie si una e sa-l faci tigan, aia se numeste RASISM!

In rest esti baiat de treaba (pacat ca tii cu steaua :no:) numai bine :D

Paul
11th April 2005, 17:32
Tigan = Rasism ?
Nop , Tigan = Hot !

Tiganul roman nu este acel om cu culoarea pielii mai apropiata de culoarea ciocolatei decat de cea a sapunului DOve , ci tiganul roman este acea persoana care in general nu are servici , fura fier vechi (eventual da in cap) , cerseste , si pe deasupra se da mare smecher.

Oricum incheiem aici discutia despre oi si tigani , ca nu asta e ideea meciului.
Faptul ca patronul are o cultura care tinde spre 0 , nu produce o generalizare in randul sustinatorilor echipei Steaua.

Daca era Andrei Plesu presedinte la Steaua , inseamna ca toti suporterii au IQ minim 140 ???
Nop, suporterii sunt aceiasi.

Inca o data scuze daca am deranjat pe careva , dar ideea mea cu tiganii nu era de rasism , ci ii aratam lui ronalodinho ca daca o da pe oi , o dam si noi pe tigani si nu cred ca`i convine.

ronaldinho
11th April 2005, 18:03
nu ma supar paule asa repede. daca o dam in limbaj po****r, de ce nu? dar trebui sa adaugi si cfr-istii :D si multi altii, " clasa muncitoare "
nu stiu de cate ori ai fost tu la un meci in capitala, dar daca steaua, dinamo si rapid ar juca in aceasi etapa acasa si vei merge la toate 3 meiurile, vei fi surpins sa vezi ca numarul de tigani care vin pe rapid este mai mic decat cei care vin pe ghencea. Ca sa nu zic de stefan cel mare..... acolo e o adevarata adunatura. Oricum, inainte sa vorbesti depsre....eu iti propun sa te duci la un meci de-al fiecarei echipe din bucuresti.
P.S. ca sa nu-ti spun ca si la meciurle nationalei sunt o gramada de tigani.

BlueEnergy
11th April 2005, 18:04
Bate Steaua cu 2-1!

Paul
11th April 2005, 18:12
nu ma supar paule asa repede. daca o dam in limbaj po****r, de ce nu? dar trebui sa adaugi si cfr-istii :D si multi altii, " clasa muncitoare "
nu stiu de cate ori ai fost tu la un meci in capitala, dar daca steaua, dinamo si rapid ar juca in aceasi etapa acasa si vei merge la toate 3 meiurile, vei fi surpins sa vezi ca numarul de tigani care vin pe rapid este mai mic decat cei care vin pe ghencea. Ca sa nu zic de stefan cel mare..... acolo e o adevarata adunatura. Oricum, inainte sa vorbesti depsre....eu iti propun sa te duci la un meci de-al fiecarei echipe din bucuresti.
P.S. ca sa nu-ti spun ca si la meciurle nationalei sunt o gramada de tigani.

Tigani pe dracu ... Corsicanu ce culoare e ?
E cumva alb si eu nu stiu ...
Repet nu generalizez , dar o galerie condusa de un tigan ...
ce sa mai zic de suporteri... e clar ca tiganii domina

Daca erau d`astia cinstiti , era un lider blond cu ochii albastrii :)

La Dinamo unde draq se duc tigani , ca acolo de abia se aduca 1000 de oameni ?

ronaldinho
11th April 2005, 18:15
iti mai spun inca o data. nu vorbi fara sa stii despre ce e vorba. du-te prima data si discutam dupa.

Mihai
11th April 2005, 18:17
paulica vezi ca o iei stramb! Poate tu acolo din bistrita nu vezi bine, dar te-ai uitat vreodata cati "colorati" sunt in peluza in ghencea :ok:

ronaldinho
11th April 2005, 18:21
lasa-l mah ca nu stie ce vorbeste. el zice asa din auzite, din ce zice X sau Y. Adevarul e ca lumea are o parerea aiurea despre zona Crangasi- Giulesti. In primul rand majoritatea tiganilor din Bucuresti stau pe langa Ghencea ( Ferentari, Rahova ) si pe langa Dinamo ( Unirii, Tei, Obor ).

be@
11th April 2005, 18:55
Tigani pe dracu ... Corsicanu ce culoare e ?
E cumva alb si eu nu stiu ...
Repet nu generalizez , dar o galerie condusa de un tigan ...
ce sa mai zic de suporteri... e clar ca tiganii domina

Daca erau d`astia cinstiti , era un lider blond cu ochii albastrii :)

La Dinamo unde draq se duc tigani , ca acolo de abia se aduca 1000 de oameni ?
Lasa,ma,ca am vazut eu ce sefi de galerie albi ca spuma laptelui aveti voi !
Nu va mai luati de galeria Rapuidului,ca e foarte frumoasa!
Dar stelistii si dinamovistii nu stiu ce sa mai zica si se leaga aiurea de lucrul asta !

Pustoai-k
11th April 2005, 19:07
Si Mustata ce e ma?

P.S. MINGEA ESTE ROTUNDA!

Paul
11th April 2005, 19:16
Pustoai-k

1) Nu cred ca suntem" ma si tu " , ok
2) Mustata e roman :) si am zis ca am incheiat discutia cu tiganii , ok ?
3) Mingea e rotunda , dar (asta e , exista si un dar) poate sa fie si ovala ca la rugby , ca realitatea nu poate fi contrazisa

Steaua joaca acasa , 8 victorii / 9 meciuri acasa , iar Rapid joaca in deplasare 1 victorie / 9 meciuri in deplasare ... ok ?

Steaua vine dupa ce a batut lideru , iar Rapid vine dupa 3 boabe luate in 20 de minute !
OK ?

GeKuRA
11th April 2005, 19:18
Steaua si Rapid ... cele mai in forma echipe din div. A .. Rapidul e cam neexperimentata ... cred ca bate STEAUAAAAAAAAAAAAAA !!!!

Pustoai-k
11th April 2005, 19:23
tare!!!! :D :D :D

Paul
11th April 2005, 19:24
Nerelevant.

Rapid - victorie la Poli Iasi ...cu 11 m ratat in min 85!
Steaua - infrangere cu Poli Iasi ... acasa , prea increzuti dupa meciu` cu TSKA

Pustoai-k
11th April 2005, 19:25
da da da da da da da sigurrrrrrrrrrrrrrr..............hai ma ce o fi o fi si gata!!!!!!
bate Rapid si gata nu va mai ofticatzi atat! :D

Paul
11th April 2005, 19:35
h3h , vb lui Memelu ... e coada mare , toata lumea vrea sa bata Steaua

Ce parere aveti daca in etapa 22 meciul Farul - Steaua , va fi locul 2 vs locul 1

Asta e banal de realizat !
Farul - 2 victorii in urmatoarele 2 meciuri si FC National - DInamo 1x ... :)

Pustoai-k
11th April 2005, 19:53
care toata lumea? :O toata lumea vrea RAPID sa castige :P

radcom
11th April 2005, 20:11
Putzini simpatizantzi mai are Rapidul... :P
:happy Lupta STEAUA !!!Inca un obstacol shi lucrurile incep sa se clarifice shi pt. sceptici. /OLE/

GeKuRA
11th April 2005, 20:25
mai are unul : cu IASU ' IASU' IASU' !!!:great: :great: :D:D:D




Steaua joaca acasa , 8 victorii / 9 meciuri acasa , iar Rapid joaca in deplasare 1 victorie / 9 meciuri in deplasare ... ok ?

interesant ... Steaua(acasa)-infrangere POLI IASI ....... Rapid(deplasare)-bate pe POLI IASI ... oare ce va iesi ?!?! :D:D:D

Paul
11th April 2005, 21:53
poate cand ajungem la meciu cu Iashu suntem campioni si bagam juniorii sa capete experienta

Zapada
11th April 2005, 23:04
Rapidul joaca un fotbal frumos si eficient
Steaua face cel mult un meci egal cu Rapid

Sanse in % la casa de pariuri (a lui Netoiu)
Victorie Steaua 25%
Meci egal 45%
Victorie Rapid 30%

Nu astept elogii de la rapidisti dan nici injurii de la stelisti

uti2102
11th April 2005, 23:24
Dar elogii de la stelishti primeshti ?! Eu zic ca eshti "Oracolul din Banie". "Seria II" ! :evil: Ca "Seria I" e ala cu "anul asta ne batem la titlu" :happy

Mihai
11th April 2005, 23:32
popica sa presupunem prin absurd ca bate steaua in Ghencea! Si te rog frumos sa nu zici ca nu se poate sau ca imposibil! Sa presupunem prin cel mai absurd absurd :D

Ce o sa zici?

Quartz@nu
12th April 2005, 00:38
h3h , vb lui Memelu ... e coada mare , toata lumea vrea sa bata Steaua

Ce parere aveti daca in etapa 22 meciul Farul - Steaua , va fi locul 2 vs locul 1

Asta e banal de realizat !
Farul - 2 victorii in urmatoarele 2 meciuri si FC National - DInamo 1x ... :)

asa sa fie ...dar Paul sa nu te superi .....Steaua o sa piarda la Constanta sa stii :evil: dar pana atunci mai este ...sa fim sanatosi ! :ok:

777
12th April 2005, 02:45
meci interesant! merg pe x

armin
12th April 2005, 07:49
Sper ca arbitrul n-o sa mai tolereze iar 10 faulturi dure in primele 10 minute, la intimidare, cum au fost in tur.
In rest, din partea mea, cel mai bun sa castige.
Oricum, pentru cine n-a observat, anul asta e anul nostru, Steaua va fi campioana.
Pt. Rapid acest meci e o buna ocazie sa-si masoare fortele cu o echipa din europa.

E_C_D
12th April 2005, 09:05
Lasand la o parte faptul ca steaua are infinit mai multi suporteri decat rapid ; poate tocmai de aceea sunt si mai multi colorati cu care eu n-am nimic si de multe ori am intalnit tigani mai cinstiti decat romanii . Cat despre meci este clar ca daca steaua bate e 90% campioana . Rapid a jucat bine in ultimii ani in ghencea si de aceea cred ca va fi un meci frumos si de dragul campionatului as vrea un egal . Duminica am tinut cu steaua pentru ca nu vreau s-o vad iar pe dinamo cum se duce invinsa dinainte la un meci in europa.

figo
12th April 2005, 09:12
Bate Rapid pe Steaua cu 2-0... is obositi stelisti, nai ce face... le'o ajuns Cupa UEFA

radcom
12th April 2005, 10:18
Obositzi sunt rapidishtii...N-au mai putut sa tzina scorul cu F.C. National... :no: :evil:

F117stealth
12th April 2005, 10:55
yupp..
Meci foarte greu pt Rapid... Cred ca Steaua va face un meci similar cu cel practicat cu Dinamo..(fara sa fortzeze victorie la pas) Pt. Steaua 1X inseamna un nou titlu (parerea mea)..
Acum fie vorba intre noi... e alta echipa din divizia A, in momentul de fatza, mai buna decat Steaua?

Eu zic ca Rapid nu are cum sa castige in Ghencea... si zic sa se multumesca daca o fura doar la un gol diferentza...

Forza Steaua!

Campionii din Ghencea!

Mihai
12th April 2005, 11:52
Da ce siguri sunt stelistii de meciul asta, sincer sa fiu nici eu nu cred ca bate rapidul, sper din tot sufletul, dar oricum vad ca stelisitii adopta o atitudine gen "Villarreal" batem sigur cu 3 - 0 in Ghencea! Voi sa fiti sanatosi, mai e un pic de asteptat si vedem :ok:

Zapada
12th April 2005, 12:52
Steaua se multumeste si cu un meci egal deoarece are deja 4 puncte avans si ar ajunge la 5 puncte.
Rapidul va juca la victorie iar daca va lua un avans de 2 goluri va invinge deoarece Steaua nu are potentialul Nationalului care a revenit de la 0-3 la 3-3

RstInPc
12th April 2005, 14:23
RA']interesant ... Steaua(acasa)-infrangere POLI IASI ....... Rapid(deplasare)-bate pe POLI IASI ... oare ce va iesi ?!?! :D:D:D

Nu prea are logica. Daca ar fi fost asa, atunci Dinamo trebuia sa bata pe Steaua si uite ca n-a fost asa.

Cred ca o sa bata Rapidul, nu de alta dar pare ca, in campionat, joaca ceva mai bine decat Dinamo sau Steaua.

vlad1607
12th April 2005, 14:27
aceeasi parere o impartasesc si eu..mai ales ca stelistii sunt si mai obositzi decat cfr-istii...sa vedem ce o sa iasa!

RstInPc
12th April 2005, 14:36
poate cand ajungem la meciu cu Iashu suntem campioni si bagam juniorii sa capete experienta
Aveti juniori ? Serios ? Cati jucatori din pepiniera proprie aveti sau ati avut in prima echipa ?

suporterita
12th April 2005, 15:07
Steaua se multumeste si cu un meci egal deoarece are deja 4 puncte avans si ar ajunge la 5 puncte.
Rapidul va juca la victorie iar daca va lua un avans de 2 goluri va invinge deoarece Steaua nu are potentialul Nationalului care a revenit de la 0-3 la 3-3
ce vorbesti nea Zapada?dar cu Valencia cum a fost?n-au revenit de la 2-0 in tur?te istovesti prea mult si s-ar putea sa te topesti de tot. nu de alta dar a venit primavara,nu mai esti de actualitate.

Paul
12th April 2005, 16:03
Aveti juniori ? Serios ? Cati jucatori din pepiniera proprie aveti sau ati avut in prima echipa ?

Pai sa zicem Ogararu si Paraschiv asa dintr-un foc ... asa 2 titulari sa zic :ok:

Apoi si Nesu e cam tot pepiniera chiar daca a fost adus cand avea 16 ani de la Oradea ...

Rechinul Ucigas
12th April 2005, 17:29
bate steaua cu 2-1

GeKuRA
12th April 2005, 17:49
Nu prea are logica. Daca ar fi fost asa, atunci Dinamo trebuia sa bata pe Steaua si uite ca n-a fost asa.

Cred ca o sa bata Rapidul, nu de alta dar pare ca, in campionat, joaca ceva mai bine decat Dinamo sau Steaua.
normal ca nu are logica .. dar e interesant ...
Steaua - acasa -o singura infrangere: POLI IASI ..
Rapid - deplasare -o singura victorie: POLI IASI ..
dupa aceste rezultate eu zic ca ar fi avantajata Rapid ... :D
dar ... :yeah: :yeah: :yeah:

valiilinca
12th April 2005, 17:52
bate steaua cu2-0

vitalie_killer
12th April 2005, 18:03
0:0. Ocazii de gol:0:0. Suturi:0:2. Cornere:0:1.
Steaua- cea mai plictisitoare echipa.

Cucu
12th April 2005, 18:53
0-1 scor final

Triphat
12th April 2005, 20:09
2-0 sau 3-1 pentru Steaua!

radcom
12th April 2005, 20:11
HAI, STEAUA !!! Suntetzi la un pas de TITLU !!! :happy :happy :happy

mortu
12th April 2005, 20:31
ce mai faci ma andrei mau primit inapoi

radcom
12th April 2005, 20:46
:ok: Ok, mortu, dar ai grija de acum inainte ce scrii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Neamtu
12th April 2005, 21:38
S-au trezit niste destepti care ziceau ca a fost o paine de mancat in Ghencea la meciul cu dinamo. E greu sa inveti fotbal vanzand butelii. :evil:
Oricum, felicitari pentru meciul din Cotroceni, jucati spectaculos :happy

eventHorizon
12th April 2005, 21:57
E incredibil cat tupeu poata sa aiba rapidistii astia... ei joaca amicale ACASA cu poli iasi si cfr cluj si se fac de ras IN DEPLASARE (ca in majoritatea meciurilor in deplasare din sezonul asta)la national , sa nu mai pomenesc ca iau bataie in amicale de la URZICENI (mare echipa de divizia B) si tot ei sunt cei in forma!! Steaua a jucat in cupele europene (si nu cred ca s-a facut de ras in nici un caz) contra a jucatorii cu nume in Europa, si chiar ,intamplator, contra celei mai bune echipe din 2004, a batut pe dinamo in campionat fara prea marii complicatii - si ca sa vezi acum ca tot rapidu :o: e favorita in opinia lor pe terenul STELEI... mai sa fie, astia da suporteri realisti (se mint singuri precum s-a mintit borcea un an intreg ca joaca in CL :headbang: )

uti2102
12th April 2005, 22:13
Lasatzi-i domne sa spere! N-atzi vazut ca katzeii incep sa apara ca ciupercile dupa ploaie cu fraze de genul "Steaua e praf", "Steaua e cea mai plictisitoare" ?! :happy Sunt atat de penibili! Dar la ce sa te ashteptzi ?! Ei nu shtiau ce e ala respectul nici cand jucam in CL shi luam 5 titluri la rand! Nici bataie nu merita :no: Doar asha, 1-0 cu linguritza. Sa-shi faca gauri in gat shi....prin alte partzi, daca tot intra cu tortze pe sub pantaloni :happy


popica sa presupunem prin absurd ca bate steaua in Ghencea! Si te rog frumos sa nu zici ca nu se poate sau ca imposibil! Sa presupunem prin cel mai absurd absurd :D
Ce o sa zici?
RAPID CFR, CLASA MUNCITOARE E !!! Asta voi fi putut sa zic ! :ok:

ronaldinho
12th April 2005, 22:56
horizon: lasa-ne, lasa-ne! e plina lumea de oameni aroganti ca si tine. mai minte prealuminata, orice meci pleaca de la 0-0. Anul trecut in ghencea am scos un 3-3. in retur v-am dat-l la poponeata. la alba ati bagat un 1-1. cate argumente mai vrei sa-ti dau ca acest meci este un meci de 1x2, despre care nici cele mai luminate minti precum a ta nu pot sa-i anticipeze rezultatul final. taci, uita-te la meci si da cu ciocul dupa aceea. nu vorbi ca si cum ai sti rezultatul deja. sau daca-l stii sa ni-l zici si noua sa scoatem si noi un banut la pariuri.
@alpopa: vezi sa nu confunzi cele doua echipe, pe rapid cu blatuliana

Neamtu
12th April 2005, 23:22
Corect, eu un meci de 1x2. Toate meciurile sunt de 1x2. Problema e ca o sa intalniti o echipa europeana, ceea ce n-ati mai vazut demult :degete:

Sa joci tururi preliminare an de an nu inseamna sa joci in cupele europene. Asta daca le jucati si pe alea :jerk:

Asa ca daca aveti caracter vorbiti cand aveti ceva in spate, nu mai croncaniti aiurea :no:

ronaldinho
12th April 2005, 23:58
bine mai infumurici-nemtalici, vorbim dupa meci :D
Cand na strangeam laolata
Formam o mare brigada
Si stigam cu totii impreuna
...... :degete: ..Steaua............ :D:D:D
FORZA RAPID /hello /hello
oricum 90% dintre voi (stelisti )nu stiti ce inseamna, in afara de cei care mai merg pe stadioane. voi astialalti care ati vazut de 3 ori pe steaua la televizor si acum sunteti stelisti....sunteti pe nicaieri :rosu:

Raul7g
13th April 2005, 00:02
Steaua bate pe rapidisti si va iesi campioana Romaniei in 2005.La ultimul meci
din campionat vor juca cu tricourile nr 22 (CAMPION AL ROMANIEI).Nici nu se pune
problema sa nu bata Steaua !!!!FORTZA STEAUA !!!!!!!!!

Pancone
13th April 2005, 00:38
Triphat e trist sa vezi un moderator folosind un astfel de limbaj. Se pare ca Vadim a avut dreptate cand a ezitat sa puna un copil de 16 ani moderator..

eventHorizon
13th April 2005, 00:39
horizon: lasa-ne, lasa-ne! e plina lumea de oameni aroganti ca si tine. mai minte prealuminata, orice meci pleaca de la 0-0. Anul trecut in ghencea am scos un 3-3. in retur v-am dat-l la poponeata. la alba ati bagat un 1-1. cate argumente mai vrei sa-ti dau ca acest meci este un meci de 1x2, despre care nici cele mai luminate minti precum a ta nu pot sa-i anticipeze rezultatul final. taci, uita-te la meci si da cu ciocul dupa aceea. nu vorbi ca si cum ai sti rezultatul deja. sau daca-l stii sa ni-l zici si noua sa scoatem si noi un banut la pariuri

Am prea mult respect pt jucatorul al carui nume il porti ca nick, ca sa ma mai obosesc ati raspunde in acelasi stil de mahala , asa ca iti zic doar atat: invata sa scrii corect si nu in ultimul rand sa iti controlezi mistourile ieftine, si dupa aia poate mai discutam! ok? Cat despre meci (ca sa nu fiu off-topic), n-a zis nimeni ca nu incepe de la 0-0 ci doar ca Steaua si-a demonstrat valoarea in cupele europene jucand 12 meciuri!!! pe cand rapidul a stat acasa!!!Si cel mai important, se joaca in Ghencea deci cred ca nu exagerez cand spun ca STEAUA e favorita in meciul de maine si nu invers cum vor sa creada unii de pe aici. Si chiar daca steaua a facut un egal la Alba Iulia sau a terminat 3-3 cu rapid anul trecut, nu are nici o importanta maine , nu joaca nici istoria si nici statistica, joaca jucatorii (nu e pleonasm :D ) in teren!! Si gata...nu ma mai pune sa-ti explic inca odata semnificatia vb mele, caci sunt convins ca am fost destul de explicit,nu de alta dar atunci sigur vei cadea in penibil :ok:

P.S. Am avut dreptate se pare in semnatura mea...

Triphat
13th April 2005, 01:02
Triphat e trist sa vezi un moderator folosind un astfel de limbaj. Se pare ca Vadim a avut dreptate cand a ezitat sa puna un copil de 16 ani moderator..

Ca moderator eu am grija de sectiunea in care m-a pus Vadim. Si nu cred ca o fac rau. Sunt la acelasi nivel cu toata lumea, am ceva de spus ca tine si ca ronaldinho si nu o pot face pentru ca sunt moderator ?! :headbang: Si cu varsta mea ce ai ? Hai ca nu mai zic nimic sa nu se formeze aici o uniune anti Triphat ca mod. Daca ai ceva de zis fa-o in privat daca tot zici tu ca n-am voie sa contrazic pe cineva(si sa nu fim off topic) :rosu:

baden
13th April 2005, 01:03
eu cred ca va marca rapid steaua :D

ronaldinho
13th April 2005, 04:46
Am prea mult respect pt jucatorul al carui nume il porti ca nick, ca sa ma mai obosesc ati raspunde in acelasi stil de mahala , asa ca iti zic doar atat: invata sa scrii corect si nu in ultimul rand sa iti controlezi mistourile ieftine, si dupa aia poate mai discutam! ok? Cat despre meci (ca sa nu fiu off-topic), n-a zis nimeni ca nu incepe de la 0-0 ci doar ca Steaua si-a demonstrat valoarea in cupele europene jucand 12 meciuri!!! pe cand rapidul a stat acasa!!!Si cel mai important, se joaca in Ghencea deci cred ca nu exagerez cand spun ca STEAUA e favorita in meciul de maine si nu invers cum vor sa creada unii de pe aici. Si chiar daca steaua a facut un egal la Alba Iulia sau a terminat 3-3 cu rapid anul trecut, nu are nici o importanta maine , nu joaca nici istoria si nici statistica, joaca jucatorii (nu e pleonasm :D ) in teren!! Si gata...nu ma mai pune sa-ti explic inca odata semnificatia vb mele, caci sunt convins ca am fost destul de explicit,nu de alta dar atunci sigur vei cadea in penibil :ok:

P.S. Am avut dreptate se pare in semnatura mea...
hey, nu a zis nimeni ca steaua nu pleaca ca si favorita. dar de la a pleca ca si favorita pana la a spune cum de ne permitem sa avem sperante la un rezultat bun in ghencea e o cale cat de aici la bucuresti. tot ceea ce am facut a fost sa-ti raspund in ritmul pe care tu l-ai impus. Nu contesta nimeni performantele stelei in europa, iar daca mi-ai urmari postarile poate vei realiza ca rapidist cum sunt, am parte de un respect deosebit pentru stelisti, chiar multi mi-au zis ca ar fi " marea iubire " :degete: ( nici chara asa ). Dar inca o data, tonul pe care ti-ai exprimat punctul de vedere a fost penibil, iar ceea ce ai scris nu demonstreaza altceva decat faptul ca esti un arogant si un ingamfat. Nu cred ca a zis nici un rapidist ca vam dam 4, 5 goluri ca sa reactionezi asa. Toti ne-am exprimat speranta intr-un rezultat bun in Ghencea a echipei favorite, lucru permis de altfel intr-o tara democratica. Incearca sa intelegi ca nu mai suntem pe vremea lui Ceasca, unde marile Steaua si Dinamo aveau un tratament preferential, ce-i drept aveau si performante afara.

ronaldinho
13th April 2005, 04:57
ronaldinho :ciocan: P E N I B I L. Atat am de zis despre cioara asta care tot el nu e in cuib. aaa da, si.. cand incerci sa compui o scandare data viitoare, make sure it rhymes properly...
auzi, asta era pentru cei ca si tine. ce stelisti esti tu, daca nu stii scandarea asta! asta nu e compusa de mine ci este chiar in repertoriul galeriei giulestene, dar tu nu ai cum sa stii asta din moment ce pentru tine steaua inseamna doar un site, niste poze, cronici de meciuri. cand te vei duce si tu pe stadioane si-ti vei mai sterge mucii de la nas, atunci o sa poti sa ma abordezi. pana atunci, mucles si capul in pamant. atata timp cat nu suntem pe aceasi lungime de unda e inutil sa vorbim. Vezi-ti tu in continuare de steaua ta ( la care banuiesc ca tii atat de mult, doar dupa aceasta minunata performanta in Europa ), bucura-te cum stii tu, dar lasa-ne ca ne obosesti cu comentariile astea de copil. Si chiar as avea o propunere pt vadim sa va faca voua, astora sub 18 ani un locsor al vostru unde sa aberati in liniste si sa va schimbati echipele intre voi, sa faceti ce stiti voi pe acolo. Eu unul nu ma voi amesteca in acel duel al granzilor. :D
triphat, nu o lua in nume de rau, dar asta e adevarul.....parerea mea ....care este. :D

ronaldinho
13th April 2005, 05:11
sper ca moderatorii sa nu se supere pe mine pentru al treilea mesaj consecutiv, dar ar fi cazul sa vorbesc si on-topic. Din cate se pare cei doi tehnicieni nu vor face schimbari in formulele de start, astfel steaua se va baza pe : tudor- formula clasica in aparare- 2 inchizatori, bostina pe stanga, dumitru si dica vor face schimb de locuri deseori pe parcursul meciului centr-dreapta, dreapta-centru, iar cristea va fi varf impins.
rapidul cred ca va juca acelasi sistem cu 3 fundasi ( la un atacant de meserie :headbang: :headbang: )- stancu si badoi pe flancuri, ilyes, malda si vasilache sau negru la mijlocsi buga burdujan in atac.
sunt de urmarit doua dueluri, intre maldarasanu si munteanu si radoi-buga. din punctul meu de vedere la aceste 2 dueluri va fi cheia meciului. Buga este un jucator foarte inteligent, ca si radoi de altfel; daca reuseste sa-l traga dupa el cat mai mult pt ai crea spatii lui ilyes sau burdujan eu zic ca rapidul poate spera la un rezultat bune de urmarit de asemenea si duelul dintre cristea si constantin, 2 jucatori neexperimentati. problema e ca cristea poate sa greseasca de multe ori, dar daca constantin greseste odata, in stilu-i caracteristic de altfel, tare mi-e ca va crea neplaceri. ramane de vazut insa in ce conditii se va desfasura meciul si mai discutam dupa aceea.
HAI RAPID /hello /hello

Neamtu
13th April 2005, 07:30
oricum 90% dintre voi (stelisti )nu stiti ce inseamna, in afara de cei care mai merg pe stadioane. voi astialalti care ati vazut de 3 ori pe steaua la televizor si acum sunteti stelisti....sunteti pe nicaieri :rosu:

Frate, cu mine n-ai nimerit-o. Oi fi io incepator in chatuit dar m-a dus tata pe Ghencea de la 4 ani si au trecut 20 de atunci. Sunt ultra' de 5 ani si n-am ratat nici macar meciu cu Iasiul in acest sezon.
Am avut si vom avea mereu... :yeah:
Ai dreptate si tu pe o parte: am un prieten care anu trecut zbiera "nu e steaua" in Giulesti si acu are fular cu Steaua.
Si sa revin la sbiect: oricum n-aveti nici o sansa :P

Devil
13th April 2005, 09:53
sper sa se intample minunea ca Rapid sa ia puncte. Steaua nu merita avansul din clasament............

uti2102
13th April 2005, 10:40
Apropo de nerushinare, lipsa de respect etc.
Voi nu meritatzi divizia A!

vlad1607
13th April 2005, 10:43
acuma o faci si pe Dumnezeu? :rosu:

dani_ulltra
13th April 2005, 10:43
Adevaru e ca suntem peste Rapid....shi vom arata asta!!
Va fi 3-0!!

vlad1607
13th April 2005, 10:45
pai sa o aratatzi diseara! eu zic sa fitzi precautzi si cumpatatzi ca sa nu o luati prea tare in nas....nu se stie niciodata...

cuzmy
13th April 2005, 13:20
Eu zic ca un egal e echitabil. Echipa lul jiji oieru practica un fotbal destul de mediocru, insa nici giulestenii nu joaca mai nimic in deplasare si in plus au jucatori care fac gafe monumentale!

Triphat
13th April 2005, 13:48
auzi, asta era pentru cei ca si tine. ce stelisti esti tu, daca nu stii scandarea asta! asta nu e compusa de mine ci este chiar in repertoriul galeriei giulestene, dar tu nu ai cum sa stii asta din moment ce pentru tine steaua inseamna doar un site, niste poze, cronici de meciuri. cand te vei duce si tu pe stadioane si-ti vei mai sterge mucii de la nas, atunci o sa poti sa ma abordezi. pana atunci, mucles si capul in pamant. atata timp cat nu suntem pe aceasi lungime de unda e inutil sa vorbim. Vezi-ti tu in continuare de steaua ta ( la care banuiesc ca tii atat de mult, doar dupa aceasta minunata performanta in Europa ), bucura-te cum stii tu, dar lasa-ne ca ne obosesti cu comentariile astea de copil. Si chiar as avea o propunere pt vadim sa va faca voua, astora sub 18 ani un locsor al vostru unde sa aberati in liniste si sa va schimbati echipele intre voi, sa faceti ce stiti voi pe acolo. Eu unul nu ma voi amesteca in acel duel al granzilor. :D
triphat, nu o lua in nume de rau, dar asta e adevarul.....parerea mea ....care este. :D

Frate, numai eu stiu cat timp am petrecut pe tren sa vad pe Steaua, cate certuri am avut in familie, cate absente de la scoala, cati bani cheltuiti. Tu n-ai cum sa stii unde si ce am facut eu... nu ma cunosti. Am avut 2 ani la primul meu meci de pe Ghencea. Acum nu pot sa merg la meciuri, deoarece locuiesc la mii de km de Romania. Dar tu ? Faci naveta din Toronto pe giulesti in fiecare week end ?Se pare ca te uiti in oglinda cand postezi aici... Cat despre Steaua in Europa... sa vb cu mine despre asta cand rapid face ce a facut Steaua. Si ce ma face inferior faptul ca am 17 ani... nu ai tu dreptate doar ca esti mai mare. Si pt informatia ta, locuiesc singur, eu ma intertin singur, imi cumpar haine din banii munciti de mine, am trecut prin multe lucruri la viata mea deci nu ma considera un copil... ;) Ai tu 22 de ani, dar tot tu esti ala care vorbeste aiurea... FORZA STEAUA!!! /hello

mortu
13th April 2005, 14:42
:rosu: dar mai lasatine un pic cu discutii de astea de familie de ani acici ar trebui sa vorbim numai si numai despre fotbal si chiar meciul steaua-rapid daca vrei sa va transmiteti ceva intrati pe mirc sau pe messenger ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :headbang: :rosu:

Neamtu
13th April 2005, 14:46
Toti ultrasii cu sange rosu-albastru veniti cu mic cu mare sa savuram o noua victorie. :yeah:
La ora 22 vom fi campioni :cool:

mortu
13th April 2005, 15:07
campioni la ce la sah

uti2102
13th April 2005, 15:09
Ma intorc cu 43 de puncte !!! FORZA STEAUA !!! Pe ei, pe ei, pe ei pe mama lor !!! /hello

armin
13th April 2005, 15:30
Toata lumea spera la ceva de bine pentru ograda sa. La noi deocamdata scorul conteaza.
Cuzmy, va asteptam in ultima etapa, sa facem spectacol cu voi, atunci nu vor mai fi emotiile castigarii campionatului. Din partea ta ma asteptam sa tii cu Steaua, asa poate reusiti sa prindeti voi un loc de UEFA.

ronaldinho
13th April 2005, 15:37
:rosu: dar mai lasatine un pic cu discutii de astea de familie de ani acici ar trebui sa vorbim numai si numai despre fotbal si chiar meciul steaua-rapid daca vrei sa va transmiteti ceva intrati pe mirc sau pe messenger ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :headbang: :rosu:
te rugam frumos sa ne ierti nea cosciug :D. ai perfecta dreptate.

vitalie_killer
13th April 2005, 15:55
Steaua-Rapid-0:0. :degete: Rapid are o aparare mai solida ca Dinamo si probabil nu va lua gol in primele 10 minute, iar mai tarziu Steaua inscrie doar la Bistrita (cand cumpara meciul). Pe de alta parte Rapid are un atac mai slab decat aprarea Stelei, deci UNICUL rezultat poate fi 0:0. :headbang:

P.S. Daca Steaua cumpara arbitrul poate fi 1:0. :drak:

Neamtu
13th April 2005, 16:08
campioni la ce la sah

Oricum suntem deja campioni din toate punctele de vedere: performante interne si internationale, suporteri, patron, echipa tehnica, jucatori.
Ne mai trebuie titlul pe masa, ca am o vaga impresie ca blatulina o sa castige toate meciurile de acum incolo. Remember anu trecut, cand i-a lasat giovanni sa castige pana si in giulesti.

vitalie_killer
13th April 2005, 17:30
Ma Neamtule, dar Dinamo-Steaua-2:1 a fost tot blat? Cate ocazii a avut atunci Steaua? Dinamo la 1:0 nu a jucat asa cum a facut-o Steaua duminica acum. Daca Dinamo ar fi egalat, Steaua nici in 180 de minute nu mai dadea gol, iar atunci Dinamo peste 3 minute a dat. Sau au fost blautri Bacau-Dinamo-0:0 sau Farul-Dinamo, Poli-AEK-Dinamo si multe altele? Dar ce a fost atunci Poli-AEK-Steaua-1:8 sau Gloria-Steaua-0:2? Adevarul este ca toate echipele fac blaturi, voi insa le vedeti doar pe cele ele lui Dinamo, de multe ori si acolo unde nu sunt.

Neamtu
13th April 2005, 17:53
Ma Neamtule, dar Dinamo-Steaua-2:1 a fost tot blat? Cate ocazii a avut atunci Steaua? Dinamo la 1:0 nu a jucat asa cum a facut-o Steaua duminica acum. Daca Dinamo ar fi egalat, Steaua nici in 180 de minute nu mai dadea gol, iar atunci Dinamo peste 3 minute a dat. Sau au fost blautri Bacau-Dinamo-0:0 sau Farul-Dinamo, Poli-AEK-Dinamo si multe altele? Dar ce a fost atunci Poli-AEK-Steaua-1:8 sau Gloria-Steaua-0:2? Adevarul este ca toate echipele fac blaturi, voi insa le vedeti doar pe cele ele lui Dinamo, de multe ori si acolo unde nu sunt.

Ma faci acu sa caut prin arhive si ma grabesc sa plec sa-mi vad campionii.
Arges, Brasov, Gloria, Petrolul, Apulum au fost cu voi. Si cand v-ati trezit cu sacii-n caruta le-ati dat un punct lu Ceahlaul degeaba ca tot au cazut, in compensatie pt vremurile bune :rosu:
Ma faci sa pierd timpu cu tine, si nu mai gasesc loc la peluza.
Cu degetu din mijloc ridicat :degete: , dinamo si rapid sunt de....

Corrado*
13th April 2005, 17:56
kkt. FORZA STEAUA !!! Daca joaca Bostina :evil:... e jale pe dreapta la ei.

radcom
13th April 2005, 18:03
Cu apararea pe care o are Rapidul, este inevitabil ca Steaua sa nu marcheze.Cred ca dupa meciul de azi Steaua va privi spre titlu mult mai increzatoare. :yeah:

vitalie_killer
13th April 2005, 18:10
Gloria afos cu Dinamo? Eu nu stiam ca lui Dinamo ii convine o remiza la Bistrita. Apullum? Dar ai vazut cum au jucat la Alba-Iulia, si cum in Ghencea? Arges? Nu stiam ca lui Dinamo ii convine sa imparta cu ei punctele (cate 3, dar daca zici). Petrolul? Dar ai vazut cum au atacat ei acasa? Brasov? Daca ai fi vazut acel meci, ti-ai fi dat seama (4:3) ca nu. Ceahlaul-Dinamo a fost un meci corect si in tur, si in retur. Daca ar fi fost blat in tur, Dinamo ar fi cedat in retur. Putea sa o faca si pentru a se razbuna pe Bacau (au jucat 0:0), si pentru ale multumi de repriza obtinuta cu Steaua, dar ei aujucat corect, demonstrand ca nu fac blaturi, spre deosebire de Steaua.

ronaldinho
13th April 2005, 18:12
cu mijlocul pe care il are steaua , este imposibil ca mingile sa ajunga in fata. :D

ronaldinho
13th April 2005, 18:14
haideti sa nu ne certam pe blaturi. toate echipele sunt corecte....poate dinamo mai face un blat la 3-4 sezoane, dar e greu de demonstrat :D

Paul
13th April 2005, 19:31
haideti sa nu ne certam pe blaturi. toate echipele sunt corecte....poate dinamo mai face un blat la 3-4 sezoane, dar e greu de demonstrat :D

vroiai sa zici 3/4 pe sezon si asa era in regula !

-----
on topic

AM vazut echipele... Rapid nici o sansa

Paul
13th April 2005, 19:36
Steaua-Rapid-0:0. :degete: Rapid are o aparare mai solida ca Dinamo si probabil nu va lua gol in primele 10 minute, iar mai tarziu Steaua inscrie doar la Bistrita (cand cumpara meciul). Pe de alta parte Rapid are un atac mai slab decat aprarea Stelei, deci UNICUL rezultat poate fi 0:0. :headbang:

P.S. Daca Steaua cumpara arbitrul poate fi 1:0. :drak:

Asa se face analiza unui meci in Moldova ?

Rapid > Dinamo (la aparare) ==> Steaua nu da gol
Steaua a dat gol cu Dinamo in min 11 ==> Steaua nu da gol dupa minutu 15 (PS. Cu Valencia am dat in minutele 60 si 75 !)
Rapid < Steaua (aparare) ==> Rapid nu da gol
____________
Scor : 0-0

PS. Vezi ca si deseara este un meci de 0-0.

Atacul lui Juve : Del Piero - Trezeguet , este mai slab ca apararea lui Liverpool.

Atacul lui Liverpool , din 2 anonimi < Apararea lui Juve (Zebina - Thruam - Cannavaro , Zambrota)

Deci 0:0 ?

ronaldinho
13th April 2005, 19:39
gata, hai ca o tirez si eu sa vad meciul. Hai Rapidul!!! Sa castige cei mai buni.
Ca si un pronostic 1-2 ( marcheaza badoi un gol ) :D
FORZA RAPID!!!!!!

Pancujunior
13th April 2005, 19:55
Batem
1-2

florynus
13th April 2005, 20:12
Batetzi pe draku :drak: .

Pancujunior
13th April 2005, 21:11
Frumos joaca Rapidul
Incredibil as putea spune atata sage rece sa construiesti pasa cu pasa din careul nostru pana in al lor nu am mai vazut. E foarte riscant cum joaca dar sper sa iasa bine. Si inca ceva mijlocasii nostrii sunt fff tehnici si stiu sa se descurce la stilul acesta de joc. Pot sa zic ca sunt surprins de ocaziile pe care le-am avut jucand asfel. Se vede ca totul e foarte bine gandit. Pacat ca am ratat:((. Oticum am dominat Steaua dar tensiunea e mare pentru ca si ei pot oricand sa dea gol..chiar daca apararea face un meci mare. Ce sa zic rman in tensiune pana la final si sper din tot sufletul sa castigam
FORZA RAPID

Pancujunior
13th April 2005, 21:44
Negru mana moarta. Daca am avea 2 mijlocasi de banda buni si sa treaca Badoi in centru am fi de nebatut..la ce mijlocasi centrali avem

Vadim
13th April 2005, 21:50
Un alt meci slabut. Cred ca Steaua va fi multumita cu un egal, mi se pare o echipa obosita. Rapidul ar putea pleca cu 3 puncte din Ghencea.

GeKuRA
13th April 2005, 21:57
nu se joaca nik
... halal echipe care trag la Titlu .. Steaua, Dinamo, Rapid ...

Triphat
13th April 2005, 22:18
Ma multumesc cu un punct. E diferenta de 5 puncte de dinamo si 7 de rapid. Intr-un fel e bine, daca batea Steaua azi prea mult li se urca la cap, acuma tre performante si mai bune. FORZA STEAUA!!

ADelPiero
13th April 2005, 22:19
0-0 ... mai bine nu ma uitam :mda:

Pancujunior
13th April 2005, 22:19
Meci frumos
Multumesc Ilyes Maldarasanu Badoi Coman Apararea!
Negru a fost praf - ne-a lipsit omul care sa faca legatura nre mijlocul (excelent) si atac
Atacantii au aratat prea putin si au fost in general cei care au pierdut baloane, chiar si in terenul nostru
Burdujan a fost cam penal si el - faulta mereu in atac fara sens..desi daca mai astepta putin tot la el ajungea mingea (ca in faza din careul stelei cu p marin)
Ne lipseste enorm Niculae...el sigur ar fi facut diferenta in acest meci
pacat
Am luat 4 puncte stelei dar ne costa enorm prostiile care le-am facut la jocurile din deplasare
Hai RAPID!
poate poate ..steaua mai are de jucat in deplasare la craiova farul national..cu poli
doame ajuta

Pancujunior
13th April 2005, 22:20
Ma multumesc cu un punct. E diferenta de 5 puncte de dinamo si 7 de rapid. Intr-un fel e bine, daca batea Steaua azi prea mult li se urca la cap, acuma tre performante si mai bune. FORZA STEAUA!!
Diferenta fata de RAPID e de 6 puncte :cool: :ciocan:

dragos_popa17
13th April 2005, 22:40
Meci excelent, de mult nu am vazut doua echipe din Romania sa alerge atat de mult. Scorul mi se pare echitabil. Felicitari ambelor echipe.

dan-dan
13th April 2005, 22:43
Dupa meciul din seara asta, s-a dovedit ca Rapidul nu a tras deloc la campionat, doar locul II sau III , pt. a cupa europeana. :rosu:
NASOL pt. suporteri . :ciocan:

GeKuRA
13th April 2005, 22:45
mai bine Rapid decat Dinamo ... :D:D:D
arata mai bine Rapidul ... e mai organizata:ok:

ronaldinho
13th April 2005, 22:45
Meci frumos, pot spune. Rapidul a dominat in permanenta si si-a creat doua ocazii de gol in prima repriza. Zenga a mutat foarte inspirat Nicolita- Dumitru. Dumitru nu prea trecea fie de ilyes, fie de stancu. intrarea lui nicolita l-a facut pe stancu sa stea mult mai retras, asta pana cand lucescu l-a introdus pe perja. Apararea Rapidului a jucat foarte bine. Badoi, Malda si Ilyes au tras ca nebunii la mijloc. Pacat de ocazia lui Buga, eu deja si sarisem de bucurie in sus. daca steaua va presta acelasi joc pana la finalul campionatului mi-e greu sa cred ca vor aduce titlu in ghencea dupa o pauza de 4 ani. fara sa exagerez, coman este cel mai bun poratr din tara la ora actuala. Iese bine din poarte, stie sa-si dirijeze apararea, iese bine pe centrari, sta pana in ultimul moment sa vada unde mergea mingea, etc. Eu cred ca daca i se va da sansa la nationala nu va dezamagi.
Din ce am vazut pana acum in acest retur, din prisma jocului, rapidul are sanse mari la titlu. un esec al stelei duminica la craiova va face lupta pentru titlu sa devina nebuna-nebuna, iar adevarata finala a campionatului cred ca se va disputa in stefan cel mare. In acest moment pot spune ca si farul, cu o victorie contra sportului si un esec al stelei in fata craiovei, intra serios in lupta pentru titlu. daca facem o analiza a returului ne putem da seama ca dinamo este marea castigatoare a primelor etape. Steaua a pierdut 4 puncte, rapidul 4 ( de la 3-0 cu national :headbang: ), iar dinamo doar 3. Va fi o lupta foarte stransa in acest an. Fie ca cel mai bun sa castige, fara blaturi :D
FORZA RAPID!!!!!!!!!

Triphat
13th April 2005, 22:58
Diferenta fata de RAPID e de 6 puncte :cool: :ciocan:

M-a informat rau Gabi Safta atunci. E stransa treaba, un moment de neatentie si se poate rasturna treaba. Nu vad pe Rapid sa ajunga Steaua oricum, dar in fotbal orice e imposibil. FORZA STEAUA! /hello

radcom
13th April 2005, 23:01
1 pct. in plus, un pas in fatza...(<=>mai aproape de titlu)! :) :evil: :ok:

dan-dan
13th April 2005, 23:02
M-a informat rau Gabi Safta atunci. E stransa treaba, un moment de neatentie si se poate rasturna treaba. Nu vad pe Rapid sa ajunga Steaua oricum, dar in fotbal orice e imposibil. FORZA STEAUA! /hello


Daca te iei si tu dupa un obsedat sexual, care in timp ce vorbeste la microfon , face si afaceri pe sub mina . Un dezaxat acest gabi safta. :ciocan: :ciocan: :ciocan:

dragos_popa17
13th April 2005, 23:03
Meci frumos, pot spune. Rapidul a dominat in permanenta si si-a creat doua ocazii de gol in prima repriza. Zenga a mutat foarte inspirat Nicolita- Dumitru. Dumitru nu prea trecea fie de ilyes, fie de stancu. intrarea lui nicolita l-a facut pe stancu sa stea mult mai retras, asta pana cand lucescu l-a introdus pe perja. Apararea Rapidului a jucat foarte bine. Badoi, Malda si Ilyes au tras ca nebunii la mijloc. Pacat de ocazia lui Buga, eu deja si sarisem de bucurie in sus. daca steaua va presta acelasi joc pana la finalul campionatului mi-e greu sa cred ca vor aduce titlu in ghencea dupa o pauza de 4 ani. fara sa exagerez, coman este cel mai bun poratr din tara la ora actuala. Iese bine din poarte, stie sa-si dirijeze apararea, iese bine pe centrari, sta pana in ultimul moment sa vada unde mergea mingea, etc. Eu cred ca daca i se va da sansa la nationala nu va dezamagi.
Din ce am vazut pana acum in acest retur, din prisma jocului, rapidul are sanse mari la titlu. un esec al stelei duminica la craiova va face lupta pentru titlu sa devina nebuna-nebuna, iar adevarata finala a campionatului cred ca se va disputa in stefan cel mare. In acest moment pot spune ca si farul, cu o victorie contra sportului si un esec al stelei in fata craiovei, intra serios in lupta pentru titlu. daca facem o analiza a returului ne putem da seama ca dinamo este marea castigatoare a primelor etape. Steaua a pierdut 4 puncte, rapidul 4 ( de la 3-0 cu national :headbang: ), iar dinamo doar 3. Va fi o lupta foarte stransa in acest an. Fie ca cel mai bun sa castige, fara blaturi :D
FORZA RAPID!!!!!!!!!

Hai ca n-a dominat chiar in permanenta, ocaziile voastre mari au venit pe contraatac spre deosebire de ocaziile Stelei care au venit pe atacuri pozitionale. Parerea mea ca a fost un meci foarte echilibrat in care au alternat perioadele de dominatie intre cele doua echipe. Rapidul a inceput foarte bine meciul dupa care si-a intrat si Steaua in joc si meciul a devenit foarte disputat. Un plus pentru Rapid in prima repriza si un plus pentru Steaua in a doua. Un adevarat meci de 1x2, pe departe cel mai frumos al sezonului din punctul meu de vedere. Omul meciului a fost Dorinel Munteanu.

ronaldinho
13th April 2005, 23:08
omul meciului munteanu? :o: . Dupa parerea mea a fost de departe Danut Coman. Nu a avut faze grele, dar si-a dirijat exemplar apararea si a scutit echipa de orice emotii la mingile pe sus.....vesnica problema a fotbalului romanesc. Munteanu al tau cred ca a jucat jumate de meci intins pe gazon :D . Se vede clar ca nu mai poate la un nivel ridicat. nu degeaba era somer in germania.....vreo 2 ani la rand. ca mijloc, rapidul a fost net net net superior, asta cred ca poate sa ti-o confirme orice indivd neutru de pe acest forum, care a vazut meciul. pacat ca langa buga nu am avut un varf cu intuitia lui Niculae. Cred ca altfel s-ar fi pus problema.

Iar dragos, fie vorba intre noi steaua nu prea a avut ocazii in afara de semi-voleul lui bostina. nu cred ca sprinturile lui cristea pot fi trecute la ocazii, chiar daca au fost foarte periculoase.

radcom
13th April 2005, 23:13
ronaldinho, nu te mai hazarda asha, ca Rapidu', in a doua repriza n-a dominat nici 1 minut. ...shi daca Cristea reushea preluarea, acum eratzi "condamnatzi" pt. sezonul asta.

ronaldinho
13th April 2005, 23:15
ronaldinho, nu te mai hazarda asha, ca Rapidu', in a doua repriza n-a dominat nici 1 minut. ...shi daca Cristea reushea preluarea, acum eratzi "condamnatzi" pt. sezonul asta.
voi aveti probleme cu cablul acolo la iasi? rapidul s-a comportat ca o gazda in repriza a doua, iar steaua a jucat pe contraatac. daca asta nu e dominare teritoriala....sa-mi zici cutzu :D

dragos_popa17
13th April 2005, 23:18
Coman a jucat bine, ba chiar exasperant de bine, in special la iesiri, dar mai e mult pana la a fi jucatorul meciului. Nu de alta, dar n-a prea avut mingi pe poarta, cum nu a avut nici Tudor de altfel. Munteanu a fost omul meciului, si nu spun asta pentru ca sunt stelist. A avut pur si simplu un joc complet. A fost intins mult pe gazon pentru ca el si Dinita au fost luati la tinta de cam toti rapidistii in ceea ce priveste faulturile, cum a cam fost si Ilyes de la voi. Cat despre superioritatea voastra la mijloc, a existat. In anumite momente ale jocului. In altele a fost superioara Steaua.
P.S. Intre noi doi, eu sunt mult mai obiectiv ca tine. De aceea eu sunt capabil sa recunosc ca ati jucat bine in timp ce tu nu esti capabil sa recunosti ca si noi am jucat bine.

ronaldinho
13th April 2005, 23:26
cum sa nu? steaua a jucat bine, pragmatic, a stiut sa tina de rezultat. dar ce vreau sa zic e ca nu a aratat un joc de mare campioana. daca steaua vrea titlul in acest sezon, va trebui sa traga serios pentru a-l cuceri si sa munceasca pentru fiecare punct doar in teren, chiar daca adversarele ( se stiu ei care ) vor apela la alte strategii.

radcom
13th April 2005, 23:29
voi aveti probleme cu cablul acolo la iasi? rapidul s-a comportat ca o gazda in repriza a doua, iar steaua a jucat pe contraatac. daca asta nu e dominare teritoriala....sa-mi zici cutzu :D

Nu n-avem probleme cu cablu, :) ... dar cred ca fiecare dintre noi a privit subiectiv acest meci, shi poate e prea la cald analiza.Maine o sa ma clarific shi eu. :rolleyes:
Cert este, ca Rapidu' a avut o prestatzie mai buna decat cea a lui Dinamo de duminica.
BAFTA STEAUA !!! /OLE/

dragos_popa17
13th April 2005, 23:31
voi aveti probleme cu cablul acolo la iasi? rapidul s-a comportat ca o gazda in repriza a doua, iar steaua a jucat pe contraatac. daca asta nu e dominare teritoriala....sa-mi zici cutzu :D
Hai c-aici le-ai luat invers. In prima repriza ati jucat poate mai bine, dar in a doua, in afara de vreo 10 minute cand ati avut voi posesie mai buna, Steaua a fost mai buna(Desi dupa un meci ca asta in care echipele au fost foarte apropiate mi se pare stupid sa spun ca una a fost mai buna ca cealalta).
Cu ocaziile situatia e mai complicata. Voi ati avut 3 foarte mari si atat in timp ce Steaua a avut mai multe dar mai mici, dintre care cele mai importante au fost voleul lui Bostina, sutul lui Munteanu si patrunderea lui Cristea(da, a fost o ocazie mare, pentru ca daca apuca sa suteze era gol). La voi as mai remarca un sut blocat in ultimul moment de Ghionea iar la Steaua sutul lui Nicolita si inca o faza in care Oprita i-a sters mingea lui Dica.

P.S. Putem sa discutam pana maine despre cine a fost mai bun si tot nu vom ajunge la o concluzie pentru ca a fost un meci foarte foarte echilibrat. Oricum, din ce am vazut in acest inceput de retur Rapidul e singura echipa care poate spera sa ajunga pe Steaua, dar vreau sa-ti zic ceva. Asa speram si noi anul trecut ca ii vom ajunge pe Dinamo cand diferenta intre noi si ei era de doar 2 puncte iar Dinamo juca mult mai prost decat Steaua acum.

ronaldinho
13th April 2005, 23:33
hai ca esti simpatic. nu compara steaua si rapidul cu dinamo. dinamo vine din alt film la aceste meciuri. ei au amicalele lor de-a lungul sezonului si meciurile oficiale. dupa 19 etape ei au reusit sa ia primelor 4 clasate doar 3 puncte farului, asa ca mai au mult pana sa ajuga sa faca fata la un meci adevarat.

dragos_popa17
13th April 2005, 23:41
Si inca ceva. Toata lumea zice ca Steaua nu arata a campioana dar nimeni nu isi aminteste ca in 10 zile a jucat 4 meciuri, 2 in deplasare si doua acasa cu Dinamo si Rapid(deci meciuri foarte grele), ca inaintea acestor meciuri a avut 10 jucatori la loturile nationale(deci nu a putut pregati foarte bine inceputul acestui retur) si ca i-a lipsit un jucator foarte important, Oprita(a carui intrare s-a cam vazut azi). Nu stiu cat de bine s-ar fi descurcat altii in aceste conditii, avand in vedere ca nici cu un meci pe saptamana nu au reusit sa stranga prea multe puncte.

BlueEnergy
14th April 2005, 00:11
Ramane acest 0-0 si sper sa scoata un egal in deplasarea la Craiova!

eventHorizon
14th April 2005, 00:16
A scapat Rapidul, sa zica merci (i-am vazut cat de bucurosi erau la final ; normal , sa scoti 1pct in Templul fotbalului romanesc e o mare performanta)> Sa le uram succes in lupta pt locul 3 :evil: si sa speram ca duminica vom scoate toate cele 3 puncte puse la bataie, mai ales ca este ultimul meci din seria aceasta infernala de 5 (si cel mai greu, dupa parerea mea)!
Daca ramanem la o diferenta de minim 6 puncte fata de echipa de pe locul 2 dupa deplasarile la national si farul, sigur vom fi CAMPIONI!!! Sa asteptam insa, caci timpul le va lamuri pe toate...!

FORZA STEAUA!!! /hello /hello /hello

oradea mereu
14th April 2005, 00:22
FORZA STEAUA!
AVEM NEVOIE DE UN ATACANT PE LANGA CEI CARE-I AVEM, UN MIJLOCAS SI MAI AVEM NEVOIE SA-SI REVINA DICA!!!
STEAUA POATE LUA TITLUL, DAR STIM CU TOTII CE FEL DA JIGODII ORDINARE SUNT
borcea, netoiu si giovanni fecali!
SI DINAMOVISTII SI RAPIDISTII POT SA SPUNA ORICE, STEAUA SI-A DOVEDIT VALOARE A SI IN EUROPA. DE ZNI DE ZILE, SINGURA ECHIPA ROMANEASCA CE NU SE FACE DE RAS IN COMPETITIILE EUROPENE ESTE STEAUA, VERSUS rapid, dinamo, etc CE S-AU FACUT PE ALOCURI DE RAHAT.
STEAU A FOST, ESTE SI VA FI MEREU SUPERIOARA TUTUROR, PENTRU CA SUPORTERII EI SUNT SUPERIORI.

Raul7g
14th April 2005, 00:24
Ca si dinamo ,rapidul nu a jucat nimic in ghencea insa a avut noroc cu'' tiru'' si a reusit sa-i incurce pe stelisti.Ca oricum rapidul nu ia nimic anul asta.

ronaldinho
14th April 2005, 00:40
hey, stimati suporteri asa zis stelistii, deocamdatarapidul a luat 4 puncte acestui zeu al fotbalului romanesc, iar soarta campionatului e departe de a fi decisa. mai sunt 11 etape pana la final, 33 de puncte pt fiecare echipa. deocamdata steaua are 41, deci orice se poate intampla. steaua nu joaca cine stie ce, iar daca cele 4 din frunte vor continua sa smulga doar cate 2 puncte pe mei, nu e exclus ca pe final de campionat chiar si timisoara sa intre in aceasta hora. horizon, sa zica steaua merci ca n-a avut rapidul suturi pe poarta, ca preamaritul vostru portar tudor sarea in directia opusa. la sutul lui stancu a avut noroc chior iar daca buga dadea cu interiorul, tanela ar fi aratat 0-1. :D

eventHorizon
14th April 2005, 00:57
"Stimabilule" :D sunteti chiar needucati inseamna daca nu ziceti merci!!! :evil: :evil:

ronaldinho
14th April 2005, 02:13
preamaritule, esti paliu rau :D se pare ca tu nu faci diferenta intre un meci propriu-zis si istorie, capitol la care ne sunteti superiori ....fara doar si poate. dar in ultimile intalniri directe cam greu ne-ati luat puncte. Si daca tot e sa vorbim asa aiurea, steaua a avut 2 penalty-uri foarte dubioase in meciurile de la bistrita si alba-iulia si a marcat un gol din faza fixa cu dinamo. concluzia.....nu prea joaca fotbal pe goluri.

armin
14th April 2005, 08:06
Se zice ca suma viciilor este constanta. Siguranta apararii Stelei este compensata de neputinta atacului, de forma slaba a lui Dica, de lipsa de forta a piticilor lui Piturca, o buba de care Steaua trebuie sa scape pentru ca in fotbalul de azi nu mai tine.

Steaua a intalnit o echipa buna, clar mai buna decat Dinamo de duminica, mie personal mi-a placut meciul, fara goluri dar cu multa incrancenare, iar rezultatul il consider echitabil.

Rapid a dovedit aseara ca merita sa emita pretentii la titlu, mai ramane insa sa reuseasca sa castige in deplasari.
Steaua va avea un final de campionat greu, pentru ca dinamo are deplasari mai usoare si arbitrii mai receptivi.
Ronaldinho, te bagi in niste polemici fara rost, gen bistrita si alba-iulia. Acolo au fost
alte faze mai importante, de cartonase rosii etc.

Mihai
14th April 2005, 11:01
Meci urat, dar mai frumos ca Steaua - Dinamo! Nici o echipa nu a fortat, nu a riscat poate doar Steaua in ultimele 10 minute:ok:
Am avut si noi ocazii, dar la sfarsit si Steaua a avut destule, deci nu pot sa zic ca vreo echipa este nedreptatita de rezultat, la modul in care au jucat ambele echipe :ok:
Felicitari Coman a jucat super bine si Maldarasanu! Ne-a lipsit un varf cu mai mult experienta decat Burdujan.

De la Steaua mi-a placut dorinel si (dracu ala de) Radoi care a jucat bine si a fost sigur pe el!
Felicitari ambelor echipe ai avut dorinta, dar nu s-a dat gol! Asta e! Eu unul sunt multumit de rezultat, si cred ca si suporetrii cu capul pe umeri ai stelei sunt multumiti pt ca au luat un avans MAAARE de tot, si ca Dinamo si Rapid joaca si intre ele :ok:

iulian
14th April 2005, 11:09
Cum sa nu fii multumuit de rezultat ???? Este cea mai mare performanta a Rapidului din ultimii 10 ani pe Ghencea :D

Mihai
14th April 2005, 11:24
Adica??? Cand v-am batut cu 3-1 in Ghencea nu se pune?

Iulian tu nu esti multumit rezultatul Stelei? Merita Steaua sa ne bata?

cuzmy
14th April 2005, 13:29
...dupa cum joaca oitele lui oieru, nu vad cum ar castiga campionatul! PENIBIL, aceasta e caracterizarea evolutiei echipelor din meciul de aseara!

uti2102
14th April 2005, 13:50
Meci mult mai frumos decat cel cu Dinamo, shi vreau pe aceasta cale sa felicit echipa Rapid, care a aratat ca vrea mai mult, a riscat mai mult !!!
Rapidul merita sa intre in avantaj la pauza, fiind echipa mai periculoasa, avand 2 ocazii mari de gol. In a doua repriza insa lucrurile s-au schimbat, Steaua fiind cea care ar fi meritat sa inscrie. Pana la urma cred k e un rezultat echitabil, cu toate ca la final, datorita reprizei secunde dominate de Steaua, impresia a fost ca Steaua merita victoria.
In orice caz, precizez inca o data ca Rapidul shtie sa se faca mai periculoasa decat Dinamo, in acelashi timp, totushi, fiind ceva mai fragila in aparare. Au fost spatzii extraordinar de mari in apararea rapidista in acest meci, insa jucatorii noshtrii n-au shtiut sa profite de ele. Daca de la Dica nu ma mai ashtept la nimic :ciocan: , ramane totushi un semn de intrebare cum Cristea sau Nicolitza au dat cu piciorul unor ocazii precum cele avute in repriza secunda...
Campionatul inca se joaca, shi cred k e un lucru bun pentru toata lumea. Steaua trebuie tzinuta in priza, numai astfel poate progresa. Sper intr-un nou meci incrancenat la Craiova, dar de aceasta data sper sa ieshim invingatori. Dar asta implica sa jucam fara Dica... :mda:

PS: imbucuratoare a fost inca o data prestatzia celor 4 de pe linia de fund, cu un plus pentru Ogararu shi Radoi; totushi, nu e suficient sa ai aparare beton, mai trebuie sa shi inscrii! Pentru ca nu prea inscriem imi permit sa spun ca Steaua este oarecum in criza de forma, de la Munteanu in sus, fara sa-l includ pe Dorinel, care joaca incredibil :ok:

Neamtu
14th April 2005, 14:25
Felicitari galeriei lu rapid. Spre deosebire de catei, pe astia i-am mai auzit din cand in cand :P, ceea ce e de admirat in templul fotbalului romanesc.
Nu stiu daca sunteti de acord cu mine, dar cred ca acum se vede intr-adevar absenta lui Neaga. Daca in meciul cu Besiktas am dat gol 2 contra 6 (nici unul dintre cei 2 nu mai e la Steaua), acum ne chinuim cu niste echipe de cea mai joasa speta, incepand cu apulum si tarminand cu rapid.

dani_ulltra
14th April 2005, 14:41
Mihaita Chiar nu vezi clasamente,istorie,palmares!?

Daca Steaua ia campionatul(de fapt e sigur) toti vor zice ba de arbitru, ba de blaturi;cu Valencia a fost noroc, mocirla si prime mari;DE CE NU RECUNOASTETI CA SUNTEM PESTE VOI??!! Pt. Mihai si altii (ex.Cuzmy). Sunteti obositi grav...

Pustoai-k
14th April 2005, 16:09
Sunteti penibili stelistilor...imi pare sincer rau pentru voi!!!
Meci frumos...Rapid a dominat prima repriza iar in a doua a fost cam egal...
daca si asta a fost meci urat....Steaua-Dinamo ce-a mai fost???

Zapada
14th April 2005, 17:58
Steaua se multumeste si cu un meci egal deoarece are deja 4 puncte avans si ar ajunge la 5 puncte.
Rapidul va juca la victorie iar daca va lua un avans de 2 goluri va invinge deoarece Steaua nu are potentialul Nationalului care a revenit de la 0-3 la 3-3


le cam nimeresc eu cu Steaua
am ghicito si cu necalificarea cu Vilaspania
Steaua dupa cum joaca are sanse sa termione si pe locul 2 in ciuda lui Jiji si bucuria lui Netoiu
Steaua sa se multumeasca si cu un egal la Craiova
Rapidul merita locul 1 iar Dinamo de la 5 in jos