PDA

View Full Version : Etapa 5: DINAMO – OTELUL GALATI 2-1

Pages : 1 [2]

El Pistolero
28th August 2011, 21:52
Inca nu au jucat cu echipele bune ale campionatului. Stati linistiti, Dinamo cu lotul asta nu termina in primele 3.

delaparis
28th August 2011, 21:53
Si inca o victorie pt Dinamo :)

Tim
28th August 2011, 21:54
tim, fa petite ca ma mananca degetul sa votez :DIi excludem si pe amaratii astia? Macar sa nu apuce sa iasa in Europa.:D

sun
28th August 2011, 21:55
@Raul.. daca Dinamo termina in primele 3 anu asta, ma [ hingheru stie mai bine ] , si nu ma mai uit ever la fotbalul intern.

HAC. :bere:

Shinnok
28th August 2011, 21:55
timule, sa-ti f#t B.T.-ul ala :D

Rossi
28th August 2011, 21:58
Cand 2 ani la rand termini pe locul 6, e clar ca ai nevoie de achizitii ...
Dar Badea si Borcea tin clubul doar pt sparea de bani si jucat la pariuri ...

Victorie meritata pt Dinamo ... Otelul a ramas aceiasi echipa modesta, daca nu au arbitraje favorabile, nu joaca nimic ...

Balas, acelasi carnat ... i-a refuzat lui Torje 3-4 lovituri libere, dar a facut cadou lovitura libera din care Otelul a egalat.

Avion
Dinamo e disperata dupa numarul de trofee al Stelei..

ii doare la patina de Europa. Zicea cineva de blat ??? asta nu e blat, dar cel cu Poltava sigur a fost.

Altfel nu imi explic cum poate o echipa sa joace de la lamentabil, la procentaj maxim...

si inca ceva, nu inteleg cum mai exista dinamovisti.. ca suporteri ma refer. Ar trebui sa urle rusinea in voi, cum poate o echipa mai buna ca Steaua , Rapid si Vaslui sa faca tara de ras de atatea si atatea ori in Europa. Daca va opreste politia, ar trebui sa va dea amenda pentru depasirea vitezei de rusine admisa...

Ce rusine sa fii dinamovist... incredibil :ciocan:

@Duarte : ma [ hingheru stie mai bine ] pe el spectacol .... :mad:

Nu meritati sa reprezentati spatiul carpato-danubiano-pontic nicaieri.

ATAT

ps: punem pariu de pe acum ca in meciul cu Steaua o sa aveti cel putin un penalti ???

Dinamo e o rusine nationala si pace, nici nu are sens sens sa ma repet :D

@Raul.. daca Dinamo termina in primele 3 anu asta, ma [ hingheru stie mai bine ] , si nu ma mai uit ever la fotbalul intern.

HAC. :bere:

:happy

Mai iesi ma pe afara, respira aer curat, fa-ti prieteni...

bada_otelul
Cum ziceam, cand nu te concentrezi la meciul pe care-l joci nu faci nimic.
In meciul asta nu merita nimeni sa inscrie din doua motive:
-in primul rand nu s-a jucat nimic;
-apoi, toate cele 3 goluri au venit dupa (aparente) greseli de arbitraj: faultul lui Moti asupra lui Pena la primul gol, lovitura libera data destul de usor la golul 2, fault al lui Tucudean asupra lui Rapa inainte de golul 3;
Oricum, la cum se joaca in Romania trag mari sperante la multe puncte in cupele europene :groggy:. Noi nu suntem Arsenal sa luam bataie cu 8-2. Nu de alta, dar nu vad sa dam 2 goluri pe Old Trafford:D. Norocul nostru si al Manchesterului, Benficai si Baselului este ca nu am cazut in grupa cu Vorskla, altfel era jale. N-ar fi fost fair play sa concuram pentru locul 2 cu MU si Benfica sau Basel.
Norocul nostru ca nu mai sunt si violetii ca atunci chiar ca era circul complet:evil:.
Tinand cont ca au program lejer, multumita Vorsklai, Dinamo poate strange cateva puncte avans fata de celelalte echipe(poate cu exceptia CFRului) pana la pauza de iarna.:D

Leo
28th August 2011, 22:00
A castigat echipa mai buna.

Tim
28th August 2011, 22:01
Cum ziceam, cand nu te concentrezi la meciul pe care-l joci nu faci nimic.
In meciul asta nu merita nimeni sa inscrie din doua motive:
-in primul rand nu s-a jucat nimic;
-apoi, toate cele 3 goluri au venit dupa (aparente) greseli de arbitraj: faultul lui Moti asupra lui Pena la primul gol, lovitura libera data destul de usor la golul 2, fault al lui Tucudean asupra lui Rapa inainte de golul 3;
.:DNu pot sa cred: hotii striga hotii.Bahhhhhhhhhhhh e gata cu arbitrii,voi nu pricepeti?

:happy:happy:happy

Tim
28th August 2011, 22:04
Dau oricat pentru o poza cu grimasa stanului cand isi arata dintii aia de cal lui borcea in seara asta.:D

Freek
28th August 2011, 22:04
Bun, bun.
Bucurosi? :)

Vai de capu meu, bateti campioana, va faceti de cac*t in europa si vreti sa luati titlul.
Antipatica echipa jur...

bada_otelul
28th August 2011, 22:05
Nu pot sa cred: hotii striga hotii.Bahhhhhhhhhhhh e gata cu arbitrii,voi nu pricepeti?

Si fc timicioara ce striga?:rolleyes:
Am auzit ca va e greu fara Robert Dumitru.:drak:

Innocens
28th August 2011, 22:05
Două echipe foarte slabe. Oțelul nu știu dacă surprinde pe cineva. Când te chinui acasă cu FC Nimeni Chiajna, n-ai cum să bați pe Dinamo în deplasare. Dacă nu mai merg flancurile, Oțelul nu are nicio șansă să înscrie. Nu știu ce s-a întâmplat cu Antal dar sezonul ăsta este foarte, foarte slab. La fel și Frunză, dar antrenorul ăsta de atletism nu vede. Pasele nu merg, portarul foarte slab, fundașii centrali foarte slabi, atacul... inexistent. Dorinel a uitat că sportul ăsta se joacă pe goluri, nu e atletism. Ar trebui să aibă totuși o idee de joc. Măcar de-ar juca în viteză. Totuși Dinamo care au dat și ei ca și Oțelul golurile din faze fixe nici măcar cât Oțelul n-a jucat deși, evident, măcar putea mult mai mult.

krokobaursolzos
28th August 2011, 22:09
B.T.

Cainilor sa dati o bere,asa ceva nu se mai intampla.:D

Oh, Tim herrn
Wollen jezt die hunde gern?
Sie heben nur das linke bein
Und flossen dich mit liebe ein :D

Granita la Orsova :ok:

Un meci slab intre doua echipe egale valoric ;) ... parca erau din campionatul satesc, judecand dupa numarul de tarani din tribune :evil:

Tim
28th August 2011, 22:16
Pentru moderatorul marius

pune acest text la "arbitraje galatene":

"Etapa 5

Balas la centru.Omul s-a staduit cat a putut,a uitat ca si borcea e in C.Ex si nu i-a mai dat lui Torje niciun penalty.
In general un arbitraj care nu a favorizat vizibil cam pioana ceea ce se vede si din rezultat.
Concluzie: arbitraj normal= 0 puncte."

Merci :D

bada_otelul
28th August 2011, 22:20
Două echipe foarte slabe. Oțelul nu știu dacă surprinde pe cineva. Când te chinui acasă cu FC Nimeni Chiajna, n-ai cum să bați pe Dinamo în deplasare. Dacă nu mai merg flancurile, Oțelul nu are nicio șansă să înscrie. Nu știu ce s-a întâmplat cu Antal dar sezonul ăsta este foarte, foarte slab. La fel și Frunză, dar antrenorul ăsta de atletism nu vede. Pasele nu merg, portarul foarte slab, fundașii centrali foarte slabi, atacul... inexistent. Dorinel a uitat că sportul ăsta se joacă pe goluri, nu e atletism. Ar trebui să aibă totuși o idee de joc. Măcar de-ar juca în viteză. Totuși Dinamo care au dat și ei ca și Oțelul golurile din faze fixe nici măcar cât Oțelul n-a jucat deși, evident, măcar putea mult mai mult.

Nu prea ai dreptate. Antal a jucat bine sau chiar foarte bine In ultimele 2 meciuri (cu Ceahlaul si Brasov). Problema e ca i se urca la cap foarte repede, vezi si pasele cu calcaiul date la adversari cand echipa este condusa. Asta denota aroganta.
Pe flancul stang alta e problema: accidentarile. Salageanu de anul trecut tot joaca accidentat, deja nu mai poate. Ilie a fost la primul meci sezonul asta, tot din cauza accidentarilor (paradoxal, in repriza a doua s-a miscat chiar bine).
Grahovac e catastrofa pe centrari si asta s-a vazut inca din returul sezonului trecut, cand am luat multe goluri pe greseli prostesti ale lui. La suturi, pe reflex e bun, dar la centrari si la jocul de picior e varza. N-ar strica sa vada ca mai poate lustrui si banca, prea se crede intangibil.
Principalul motiv al infrangerii e lipsa de motivatie. Cand ii vezi ce apatici sunt ti se face mila...NOT! N-am cum sa nu ma intorc cu gandul la meciurile din sezonul trecut, majoritatea castigate tocmai datorita determinarii (cand Steaua, Dinamo, Rapid, Timisoara au pierdut fara drept de apel). Dar atunci eram mereu primii la minge!
In fine. Nu-i o tragedie. Important e sa isi schimbe ATITUDINEA in meciurile din UCL. Acolo chiar conteaza cum ne prezentam. In campionat nu prea avem un obiectiv real sezonul asta.

Tim
28th August 2011, 22:23
. In campionat nu prea avem un obiectiv real sezonul asta.:o: Cum,anul asta nu mai retrogradati nicio echipa?:rolleyes:

Shinnok
28th August 2011, 22:24
in meciurile din ucl.

K.O. :D
z

bada_otelul
28th August 2011, 22:27
:o: Cum,anul asta nu mai retrogradati nicio echipa?:rolleyes:

I-am retrogradat pe prostii Romaniei, am curatat liga 1 de niste infractori...anul asta ne odihnim! Lasati-ne sa ne pregatim de Champions League :evil:.
Si hai cu granita la Orsova, sa nu mai fim in aceeasi tara cu rusinea Europei, Timisoara.:ok:

Innocens
28th August 2011, 22:31
...

Tu ai impresia că Oțelul jucând așa este în stare să înscrie sau măcar să-și creeze ocazii?

Tot ce fac este să domine foarte steril. Și asta doar pentru că adversarii le cedează terenul temându-se, nejustificat, de Oțelul. Și joacă foarte lent, de aici și imposibilitatea să-și surprindă adversarul. Iar când adversarii îi prind pe contraatac, sunt mari emoții în tabăra Oțelului pentru că fundașii centrali sunt slăbuți ca să nu spun slabi. Perendija o comite cel puțin o dată pe meci iar Costin săracul, dacă dă peste un atacant mai de rasă, este un simplu jalon.

O să fie măcel în Europa.

YoNuTzz
28th August 2011, 22:37
2 lucruri trebuie spuse dupa aceasta partida...

1. dupa umilinta cu ucrainienii, acest rezultat este IRELEVANT pentru dinamo...chiar daca vor castiga campionatul...vor continua sa se faca de ras si la anul in europa
2. sper ca man utd sa depaseasca nr golurilor pe care le-au dat azi cu arsenal :D

sun
28th August 2011, 22:39
mah Avionule, traitiar familia :P

nu ejti u un pik kam jmeker pentru 1 care se uita la teveu la ieuropa ???

stiu ca faci galerie stelei si rapidului in ieuropa. E singura voastra sansa ever sa ajungeti in sampions lig. :D

catel_latos
28th August 2011, 22:40
Felicitari Dinamo. Am sperat sa se termine egal, dar la cum am jucat nu meritam.

bada_otelul
28th August 2011, 22:42
Tu ai impresia că Oțelul jucând așa este în stare să înscrie sau măcar să-și creeze ocazii?

Tot ce fac este să domine foarte steril. Și asta doar pentru că adversarii le cedează terenul temându-se, nejustificat, de Oțelul. Și joacă foarte lent, de aici și imposibilitatea să-și surprindă adversarul. Iar când adversarii îi prind pe contraatac, sunt mari emoții în tabăra Oțelului pentru că fundașii centrali sunt slăbuți ca să nu spun slabi. Perendija o comite cel puțin o dată pe meci iar Costin săracul, dacă dă peste un atacant mai de rasă, este un simplu jalon.

O să fie măcel în Europa.

Poate da, poate nu. E parerea ta.
E clar ca nu avem cum sa emitem pretentii in fata lui Manchester, cum nici o echipa din Romania nu are cum sa emita pretentii. La fel e clar ca o sa ne zbatem sa smulgem cel mult un punct Benficai. Cu Basel am mai putea spera la mai mult, in conditiile in care CFRul care a terminat anul trecut in a doua jumatate a clasamentului a reusit sa ii bata. Problema e de atitudine. Meciurile alea bune de sezonul trecut impotriva echipelor puternice le-am castigat prin atitudine, ca la valoare individuala cred ca ne depasea pana si Timisoara.
Nu-ti inchipui ca Slovan Bratislava sta mai bine la nivel individual decat Roma. Dar in grupele UEFA Slovan joaca.
P.s. Buna observatia legata de Perendija. De la inceputul sezonului o tot cauta cu lumanarea. Din fericire a ajuns la al 4lea galben in 5 etape si va sta un meci. Costin face 3-4 meciuri bune si unul slab. cam asta e cadenta in cazul lui.

philos
28th August 2011, 22:44
aveti echipa, aveti valoare :)

Avion
28th August 2011, 22:48
mah Avionule, traitiar familia :P

nu ejti u un pik kam jmeker pentru 1 care se uita la teveu la ieuropa ???

stiu ca faci galerie stelei si rapidului in ieuropa. E singura voastra sansa ever sa ajungeti in sampions lig. :D

Scuze, e destul de evident ca esti o persoana foarte inteligenta. Tot ce spui are sens. O sa incerc sa nu mai intru intr-o conversatie in care evident sunt depasit.

aveti echipa, aveti valoare, aveti si stadion :(

Asa arata mai bine :).

TheIceMan
28th August 2011, 22:48
Felicitari Dinamo. Am sperat sa se termine egal, dar la cum am jucat nu meritam.Eu ti-am zis, nu m-ai crezut :D

Poate da, poate nu. E parerea ta.
E clar ca nu avem cum sa emitem pretentii in fata lui Manchester, cum nici o echipa din Romania nu are cum sa emita pretentii. La fel e clar ca o sa ne zbatem sa smulgem cel mult un punct Benficai. Cu Basel am mai putea spera la mai mult, in conditiile in care CFRul care a terminat anul trecut in a doua jumatate a clasamentului a reusit sa ii bata. Nu puteti emite pretenti nici fata de Benfica, bate Otelu' la zero dus - intors. Basel s-a desteptat sa nu mai subestimeze un "no name" din Romania, deci maxim un egal faceti cu astia.

sun
28th August 2011, 22:49
pana acum, si Gaz Metan, si Pandurii si Otelul au prins cele mai slabe meciuri ale sezonului impotriva lui Dinamo.

Zic si eu asa :cry:

Tim
28th August 2011, 22:51
Concluzie: o seara superba.:D

bada_otelul
28th August 2011, 22:58
Eu ti-am zis, nu m-ai crezut :D

Nu puteti emite pretenti nici fata de Benfica, bate Otelu' la zero dus - intors. Basel s-a desteptat sa nu mai subestimeze un "no name" din Romania, deci maxim un egal faceti cu astia.

O fi, n-o fi...vom vedea!
Doua exemple de echipe "no name" din Romania tratate cu indiferenta de adversari din vest, dar cu rezultate complet diferite:
-Gaz Metan a fost luata(echipa, in caz ca vrea careva sa ma corecteze) la pret de matineu de Mainz dar s-au calificat(si cu noroc ce-i drept);
-Timisoara a fost luata la pret de matineu de Man Cisty dar englezii au maturat cu ei pe jos fara sa chinuie macar un pic;
Repet: ce va fi vom vedea!

THE HUN
28th August 2011, 23:06
O fi, n-o fi...vom vedea!
Doua exemple de echipe "no name" din Romania tratate cu indiferenta de adversari din vest, dar cu rezultate complet diferite:
-Gaz Metan a fost luata(echipa, in caz ca vrea careva sa ma corecteze) la pret de matineu de Mainz dar s-au calificat(si cu noroc ce-i drept);
-Timisoara a fost luata la pret de matineu de Man Cisty dar englezii au maturat cu ei pe jos fara sa chinuie macar un pic;
Repet: ce va fi vom vedea!
daca tu compari pe mainz cu city,cultura ta fotbalistica este foarte subtire

keluba
28th August 2011, 23:17
nu-mi vine sa cred :D ce a facut rusinea europei?

newcool
28th August 2011, 23:19
Concluzie: o seara superba.:D
Ia uite la Tim cum s-o facut el dinamovist la meciul asta:D:D:D
Oare de ce?:rolleyes:

bada_otelul
28th August 2011, 23:22
daca tu compari pe mainz cu city,cultura ta fotbalistica este foarte subtire

Nici Gaz Metan nu avea cota Timisoarei si sa nu uitam si de problema omogenitatii lotului, tinand cont ca la City se fac mutari in permanenta. Deci proprotiile sunt cam aceleasi. In plus, Mainzul a avut un semnal de alarma la meciul tur, dar tot au comis-o.

newcool
29th August 2011, 00:10
imi cer scuze ca bat campii, o fac de plictiseala:D. acu mi-a venit o idee:cool:: organele statului poa sa incercuiasca:Dnunta lu Borcea, sa-i aresteze pe cei dinauntru cercului care au incalcat legea. cred ca e f usor...:D
Bah ce-i al tau e al tau, uneori ai umor:D:yes:

nayram
29th August 2011, 00:16
Inca nu au jucat cu echipele bune ale campionatului. Stati linistiti, Dinamo cu lotul asta nu termina in primele 3.

Problema e ca liga 1 cam duce lipsa de echipe bune
Da floo unde a disparut? Nu vine sa ne mai dea o palma(laba)?:D

iulian_1976
29th August 2011, 00:30
Nu prea ai dreptate. Antal a jucat bine sau chiar foarte bine In ultimele 2 meciuri (cu Ceahlaul si Brasov). Problema e ca i se urca la cap foarte repede, vezi si pasele cu calcaiul date la adversari cand echipa este condusa. Asta denota aroganta..

Inocentul are dreptate :)
Otelul nu mai joaca pe flancuri ca anul trecut,nu stiu cauzele.
In fine ideia este ca ajungeau mai rapid in fata careului si aveau 5-6 ocazii mari,in prezent 1-2 pe meci putin.

Frunza este un jucator de ultimii 30 de metri,insa nu il cunosc sa intre in combinatii cu coechiperii pana ajung in apropierea careului.Insa este de travaliu are piciorul stang ii place lui Munteanu.

...sa inchei cu fundasii centrali,campionatul s-a castigat cu Costin si ala cu
cascheta,Salagean parca il cheama nu sunt sigur.
Perendja arata bine ca fizic,un fel de Tamas asa trebuie sa arate un fundas
central,in rest mai trebuie sa mai ai ceva si sub palarie sa poti fi vandut
pe bani multi.
Perendja imi pare o marfa de export;insa cu conditia sa nu vada nimeni meciul tur de la Timisoara de acum un an :D

Ps:Am uitat de Dinamo:D
O echipa echipa mai slaba decat pare in momentul de fata,cat o sa "duca"
Danciulescu si Niculaie o sa fie sarbatoare in gradina lui Borcea.:D

Rossi
29th August 2011, 07:37
Dinamo 2-1 Otelul Galati (rezumat) etapa 5

http://www.youtube.com/watch?v=CQjjab4wMjY

Bobi Cearton
29th August 2011, 08:11
Marius Niculae a spus dupa meci ca merge la Recursul Etapei (emisunea lui Ovidiu Ioanitoaia) pt ca nu a fost chemat de Borcea la nunta. ce chestie:rolleyes:. cel mai gretos inivitat a fost Ilie Nastase, un sconcs libidinos, o tzestoasa bosoroaga:D, marili tenizmen imbatraneste urat:jerk:.

cryrad1975
29th August 2011, 08:43
Dinamo o echipa slaba de tot (aseara), dar Otelul a jucat la fel sau chiar mai slab. Determinarea a cam lipsit dar sa nu uitam greselile pe care le tot face Dorinel:
Frunza continua sa dezamageasca dar este pastrat titular in timp ce Bus (si el cu evolutii oscilante dar macar e tanar, de viitor) sta pe banca de rezerve, iar Iorga nici banca nu a apucat.
Ibeh este foarte lent, foarte mult joaca cu spatele la poarta, face un meci bun si 3 jalnice, nu inteleg de ce nu se incearca sa joace cu Para in locul lui, in spatele lui Pena.
Punosevac nu prinde nici banca de rezerve in conditiile in care aseara nu am avut rezerva nici un varf, cu cine sa fortezi ?? aa, cu Viglianti, un jucator care din pacate nu are ce sa ne mai ofere. S-a laudat transferul lui Chavez si nu l-am vazut macar in pauza meciului antrenandu-se vreodata, chiar nici rezerva??
Cu Grigoras am luat 7 acasa de la Rapid dar lumea a plecat cu sperante de la stadion, echipa juca ceva, acum...nu se vad sperante

Tim
29th August 2011, 08:52
Dinamo o echipa slaba de tot (aseara), dar Otelul a jucat la fel sau chiar mai slab. Determinarea a cam lipsit dar sa nu uitam greselile pe care le tot face Dorinel:
Frunza continua sa dezamageasca dar este pastrat titular in timp ce Bus (si el cu evolutii oscilante dar macar e tanar, de viitor) sta pe banca de rezerve, iar Iorga nici banca nu a apucat.
Ibeh este foarte lent, foarte mult joaca cu spatele la poarta, face un meci bun si 3 jalnice, nu inteleg de ce nu se incearca sa joace cu Para in locul lui, in spatele lui Pena.
Punosevac nu prinde nici banca de rezerve in conditiile in care aseara nu am avut rezerva nici un varf, cu cine sa fortezi ?? aa, cu Viglianti, un jucator care din pacate nu are ce sa ne mai ofere. S-a laudat transferul lui Chavez si nu l-am vazut macar in pauza meciului antrenandu-se vreodata, chiar nici rezerva??
Cu Grigoras am luat 7 acasa de la Rapid dar lumea a plecat cu sperante de la stadion, echipa juca ceva, acum...nu se vad speranteCei descrisi de tine au fost impusi ca campioni de sandu-cancerosu'.
La fel jucau si sezonul trecut doar ca erau ajutati de arbitri.

Roddicted
29th August 2011, 09:18
Cu Grigoras am luat 7 acasa de la Rapid dar lumea a plecat cu sperante de la stadion, echipa juca ceva, acum...nu se vad sperante

cu acelasi joc ati luat titlul :))

Steel Jar
29th August 2011, 09:32
Ma pun i locul lor!
Daca stiam ca am sansa , inica, sa joc direct in grupe , nu mi-as rupe picioarele inainte de asta...singer acum!:D
Nu ma deranjeaza deloc si nu ma deranjeaza nici ca a fost fault in atac la primul gol si nici ca a fost lovitura libera, pentru noi, inainte de cornerul de 2-1.:D
Nu ma deranjeaza ca am fost dezavantajati in 3 din 5 meciuri de arbitrii.:D
Suntem CAMPIONI si jucam si in grupe Champions League...pot sa nu mai vad fotbal niciodata , dupa meciurile din CL...tot ce am vrut de la Otelul am primit.:D
OLE OLE MULTUMIM OTELULE:D
OLE OLE TE IUBESC OTELULE:D

Tim
29th August 2011, 10:13
Gandire de manelist.:(

cryrad1975
29th August 2011, 10:22
Gandire de manelist.:(

lumineaza-ne cu gandirea ta, tu ce echipa sustii? echipa locala? nu prea cred, voi ce jucati anul trecut ? ai uitat gramada de egaluri castigate nemeritat ? sau victoria cu Sportul din deplasare? sau meciurile cu Pandurii, Gaz metan? ar fi bine sa-ti vezi de treaba ta, Iancu a jumulit un oras intreg dar voi cautati cauzele la altii

Tim
29th August 2011, 10:26
lumineaza-ne cu gandirea ta, tu ce echipa sustii? echipa locala? nu prea cred, voi ce jucati anul trecut ? ai uitat gramada de egaluri castigate nemeritat ? sau victoria cu Sportul din deplasare? sau meciurile cu Pandurii, Gaz metan? ar fi bine sa-ti vezi de treaba ta, Iancu a jumulit un oras intreg dar voi cautati cauzele la altiiAici discutam de cea mai rusinoasa cam pioana all time,nu a pomenit nimeni de alte echipe.:D

eSteven
29th August 2011, 11:52
Nu ca nu a fost fault in atac la primul gol al lui dinamo, si fault clar inainte de cornerul de la golul doi. Astea nu se vad? Vad ca cei care analizau cu lupa si cu rigla arbitrajele otelului din campionatul trecut isi menajeaza obiectivitatea sa nu oboseasca. Fara golurile alea precedate de faze dubioase probabil ca se scria o cronica a unui meci terminat 0-0, asta daca, si la golul otelului, a fost umar la umar, inainte de lovitura libera. Nicio echipa nu a impresionat cu absolut nimic... iar dinamo nu a avut nicio faza lucrata din pase cu care sa ajunga periculos la poarta, asta pe teren propriu, in timp ce otelul a avut 2, dar frunza nici macar nu a stiut sa suteze la poarta in prima. Asta spune multe. Asa cum s-a intamplat mai cu toate campioanele, trebuie sa recunosc avantul entuziasmant al lui Dinamo care are maxim de pcte. mai un arbitru, mai o eliminare si o neeliminare, mai un penalty...

Leo
29th August 2011, 11:55
Si totusi la ce te asteptai din partea lui Dinamo, care vine dupa un meci jucat pe o caldura infernala?

cryrad1975
29th August 2011, 11:58
Aici discutam de cea mai rusinoasa cam pioana all time,nu a pomenit nimeni de alte echipe.:D

inseamna ca restul echipelor din campionatul trecut s-au prezentat si mai rusinos din moment ce n-au fost in stare sa ne depaseasca. dupa parerea ta cu loturile si cu jocul din sezonul trecut putea cineva sa emita pretentii?
Stai linistit, Otelul o sa-si revina campionatul asta, nu avem cum sa nu terminam in primele 4 echipe.

catel_latos
29th August 2011, 12:04
@eSteven: +1.
Dinamo a castigat meritat, a gresit mai putin ca noi.

SwedishMafia
29th August 2011, 12:58
fanii dinamovisti iar au mers in numar mare la stadion : 1500 :happy :happy

Steel Jar
29th August 2011, 12:59
Cui ii pasa ?:D
Nu am fost suporter de rezultat si nu am sa fiu NICIODATA.:D
Sa retrogradam in divizia D si nimeni , niciodata nu imi va putea momentele traite campionatul trecut.:D
Noi ca si sezonul trecut nu ne plangemn de arbitraje, lasam sa treaca totul...asa este si normal, nu sa zbieri ca ultimul salbatic.:D
OLE OLE
OLE OLE
REPREZANTAM MOLDOVA OLEEEEEE:D

fl0o
29th August 2011, 13:19
OLE OLE
OLE OLE
REPREZANTAM MOLDOVA OLEEEEEE:Dhttp://i51.tinypic.com/a13283.gif
MOL DO VA !
MOL DO VA !
MOL DO VA !
http://i51.tinypic.com/a13283.gif
Dupa ziua de joi jucatorii au ramas cu capul in nori, la fel si noi...
http://i56.tinypic.com/jfx81y.gifhttp://i88.photobucket.com/albums/k194/Lilliana76/emoticons/002emoticonMANUTD.gif
Nu acelasi lucru il putem spune si despre Dinamo.

laurdog
29th August 2011, 14:05
fanii dinamovisti iar au mers in numar mare la stadion : 1500 :happy :happy

In Stefan Cel Mare 2500, la Ploiesti 2000!!!!
Asta asa ca sa nu mai mancam.......;)

ON Meciul a fost pierdut de Dorinel, fara dubii. A indus in mintea baietilor ca Dinamo e cazuta dupa Poltava si ca e o banala echipa de pluton pe care o bati doar intrand pe teren. Cand iei la misto fotbalul acesta ti-o trage de te ustura gaoaza.
In rest ce sa zic?
Despre morti numai de bine, doua gloabe de echipe.

Uncle Ben
29th August 2011, 14:28
In Stefan Cel Mare 2500, la Ploiesti 2000!!!!
Asta asa ca sa nu mai mancam.......;)

La cum numara suedezu', tu-ti dai seama ce noroc au avut norvegienii ca a fost Breivik -si nu SwedishMafia!- acolo, pe insula Utoya?!
Se incurca blondul la numaratoare si o lua de la inceput de vreo 2-3 ori, certo! :))

Tim
29th August 2011, 15:15
Laure,referitor la discutia nostra vis a vis de modul cum protestati voi fata de conducere: ieri am asteptat cu sufletul la gura sosirea galeriei dinamoviste la nunta Alinei.:D

Am inteles ca un telefon de la un bodyguyard a fost atat de convingator.Durilor.:D

cip
29th August 2011, 20:41
Castigam cu 1-0, gol Pena.http://i56.tinypic.com/jfx81y.gif

Hai Otelu', hai Otelu', ole ole ole oo!!!:D

Ma pun i locul lor!
Daca stiam ca am sansa , inica, sa joc direct in grupe , nu mi-as rupe picioarele inainte de asta...singer acum

scurt rezumat cu Marx Brothers din Galati,asta din urma cred ca-i Harpo,ca nu se-ntelege mare lucru...

catel_latos
29th August 2011, 20:47
scurt rezumat cu Marx Brothers din Galati,asta din urma cred ca-i Harpo,ca nu se-ntelege mare lucru...

...zise Zeppo, cel plecat dintre noi, cei din liga 1.:D

LazioRoma
30th August 2011, 00:59
Man Utd Arsenal 8 - 2 aveti grija :)))

chinna tm
30th August 2011, 08:14
no....haha:happy.....
cica au stabilit preturile la meciurile de UCL....minim 50 de lei biletul.

veste proasta pt galateni:nu se intra cate 10 pe un bilet.:D.....

Laure,referitor la discutia nostra vis a vis de modul cum protestati voi fata de conducere: ieri am asteptat cu sufletul la gura sosirea galeriei dinamoviste la nunta Alinei.:D

Am inteles ca un telefon de la un bodyguyard a fost atat de convingator.Durilor.:D

citeam mai demult cu referire la noi o chestie legata de nu stiu ce protest..... cum ca unii ne vor arata cum se protesteaza cu adevarat.....probabil era vorba de bodyguard:D....

Doctor_Satan
30th August 2011, 09:46
Man Utd Arsenal 8 - 2 aveti grija :)))

Parca se discuta despre Liga 1 aici, nu despre EPL.

laurdog
30th August 2011, 09:56

10 oameni au fost amendati iar 3 arestati tocmai pentru asa ceva. In afara stadionului.
Aia putini din stadion au scandat: "cristi borcea esti o mizerie", "nicu badea ne suge ..."
Pistoale nu aveau ca sa-i impuste.
Voi nu veti face asa ceva nici daca intra jabba peste voi in casa si va ia si nevestele, asa ca..............liniste.;)

Tim
30th August 2011, 10:01
10 oameni au fost amendati iar 3 arestati tocmai pentru asa ceva. In afara stadionului.
Aia putini din stadion au scandat: "cristi borcea esti o mizerie", "nicu badea ne suge ..."
Pistoale nu aveau ca sa-i impuste.
Voi nu veti face asa ceva nici daca intra jabba peste voi in casa si va ia si nevestele, asa ca..............liniste.;)Marian Iancu esti o mizerie !!

Noh acum e bine? Acum suntem si noi in randul lumii? Ne reprimiti in prima liga?:rolleyes::D

Bobi Cearton
30th August 2011, 10:10
va tachinati degeaba, nu rezolvati nimic. fericirea suprema se afla pe insula Sf. Bartolomeu, aici se afla singurul loc din lume unde culmea fericirii poate fi atinsa...:)

chinna tm
30th August 2011, 10:15
ce bine ca nu sunt insurat:)):)).....

cip
30th August 2011, 10:19
Danilescu a spus dupa meci ceva de genul "sa nu-mi dau eu drumul la gura in legatura cu Otelul"...:o:
oare ce-o fi vrut sa spuna? :cool::D

chinna tm
30th August 2011, 10:25
eh....treburi de cooperativa, ce stii tu.:D

fl0o
30th August 2011, 10:25
Danilescu a spus dupa meci ceva de genul "sa nu-mi dau eu drumul la gura in legatura cu Otelul"...:o:
oare ce-o fi vrut sa spuna? :cool::DToti vor sa spuna ce a vrut si ala al vostru, Stanciu, parca (altul care se trage din STAN)
"SOC ! o sa va dezvalui ceva...":groggy:
Casca gura !

chinna tm
30th August 2011, 10:27
floo.....voi cand mai castigati vreun meci?in UCL?
cica se fac rezervari la Papadie.....online:happy....

cip
30th August 2011, 10:31
eh....treburi de cooperativa, ce stii tu.:D
stiu si eu...si mai stiu si altii...:rolleyes::D

fl0o
30th August 2011, 10:33
Da, numai ca va e frica sa vorbiti.

Pardon, sa ma scuzati, de vorbit vorbiti multe... va e frica sa prezentati dovezile.

chinna tm
30th August 2011, 10:34
tu stii....noi stim...altii stiu....unii recunosc cand au chef.....
hai sa-l injuram pe iancu ca nu are cooperativa.sau facem cum stim noi mai bine sau cum a facut galeria cu tot felul de bannere intepatoare, pline de ironie dar civilizate la adresa lui?:D.....
cum ar fi mai ok?

fl0o
30th August 2011, 10:35
Sa plecati in liga II

chinna tm
30th August 2011, 10:36
floo...ai facut rezervari online?:D

laurdog
30th August 2011, 10:37
Marian Iancu esti o mizerie !!

Noh acum e bine? Acum suntem si noi in randul lumii? Ne reprimiti in prima liga?:rolleyes::D

Hehehe, tot ce spuneti voi suna fals.;)
Masina lui e ok, peretii casei curati?:D
Aaaaa, stai, ala nu prea da prin timisoara.:yes:

cip
30th August 2011, 10:40
Hehehe, tot ce spuneti voi suna fals.;)
Masina lui e ok, peretii casei curati?:D
Aaaaa, stai, ala nu prea da prin timisoara.:yes:
Forza Iancu! :yes:
acum e bine,ne reprimiti in liga? :))

Uncle Ben
30th August 2011, 11:20
Forza Iancu! :yes:
acum e bine,ne reprimiti in liga? :))
Pai nu ziserati bre, cuscrisorule, ca anul asta sustineti echipa sotului Alinei Vidican, reprezentanta Banatului in prima divizie?! :D

cip
30th August 2011, 11:39
Pai nu ziserati bre, cuscrisorule, ca anul asta sustineti echipa sotului Alinei Vidican, reprezentanta Banatului in prima divizie?! :D
ai vazut vreun comentariu cimisan pro Galati pe thread-ul asta? :o::D

Ciprica
30th August 2011, 11:39
floo.....voi cand mai castigati vreun meci?in UCL?
cica se fac rezervari la Papadie.....online:happy....

Vroiai sa spui "voi cand mai castigati un meci in LIGA 1", nu? Dar voi? Voi cand mai castigati un meci in Liga 1?.....

Ciprica
30th August 2011, 11:45
floo...ai facut rezervari online?:D

Sunteti suficient de limitati incat sa criticati absolut orice este legat de Otelul. Ce ti se pare asa nasol in a derula o campanie de marketing in care sa oferi reduceri considerabil la preturi "pe pachet". O sa presupun ca sunteti doar rau intentionati, nimeni nu poate fi atat de idiot incat sa nu inteleaga sistemul.

Sunteti frustrati si suferiti de nebagare in seama. Dar e de inteles, e o liniste de mormant in sectiunea in care e inclusa echipa aia a voastra (Poli? Nu, ca aia e mai jos...).

bada_otelul
30th August 2011, 11:59
Concluziile trase de Vochin si Craciunescu la Digi:
-fault in atac la golul lui Moti;
-lovitura libera data usor la golul Otelului;
-faultul asupra lui Rapa nu a fost analizat (spuneau ceva de genul ca azi il vor aduce in discutie);
-fault la Torje in min 89, lovitura libera de la marginea careului si galben Ibeh.
Niste nebuni astia, clar platiti de Stan.:groggy:

Charon
30th August 2011, 12:27
pe stadionul Dinamo musulmanii din Romania s-au intrunit pentru rugaciune,zilele astea fiind Ramadan Bairamul!
la rugaciune au participat peste 4000 de arabi!:D

MMihnea
30th August 2011, 12:41
sunteti penibili ... felicitari

philos
30th August 2011, 13:24
bre da' nu v-ati plictisit?
inteleg rivalitatea galateano-timisoreana la fel cum o inteleg si p'aia dinamovisto-ialomiteana... adicatelea deloc...

chinna tm
30th August 2011, 13:30
ai dreptate philos....e aiurea.imi prezint scuzele tuturor celor care au fost deranjati de discutia mea cu.....ciprica.
nu e nicio rivalitate....noi facem misto si ei se enerveaza:D.....
revenind on topic....BINE MAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!:D

fl0o
30th August 2011, 13:33
noi facem misto si ei se enerveaza:DFaceti ce vreti, fotbalul a demonstrat ce a fost de demonstrat. Otelul campioana, FC-ul in liga II.
Noi suntem bucurosi de o participare in CL, voi... ma mir cum de aveti puterea sa faceti mistouri, dar in fine... daca spui tu.

chinna tm
30th August 2011, 13:36
floo...hai sa fim ontopic...ia spune, v-a furat Dinamo?????
ce ma bucur:))

krokobaursolzos
30th August 2011, 13:39
pe stadionul Dinamo musulmanii din Romania s-au intrunit pentru rugaciune,zilele astea fiind Ramadan Bairamul!
la rugaciune au participat peste 4000 de arabi!:D

... a venit si "autostivuitoru' " ??? :happy

Tim
30th August 2011, 13:39
Faceti ce vreti, fotbalul a demonstrat ce a fost de demonstrat. Otelul campioana, FC-ul in liga II.
Noi suntem bucurosi de o participare in CL, voi... ma mir cum de aveti puterea sa faceti mistouri, dar in fine... daca spui tu.Cica fotbalul a demonstrat!:o:

Care fotbal mah,ala pe care "l-ati jucat " voi cu Pandurii? :rolleyes:

fl0o
30th August 2011, 13:43
floo...hai sa fim ontopic...ia spune, v-a furat Dinamo?????
ce ma bucur:))Nu, nu ne-a furat nimeni.
DAr la mintea voastra... e clar, cand o echipa pierde inseamna ca a fost furata.

Care fotbal mah,ala pe care "l-ati jucat " voi cu Pandurii? :rolleyes:
Nu, ala care l-ati jucat voi cu Rapid... reluam discutia ?
Sau ala care l-ati jucat voi cu Branesti sezonul trecut.

Bine ai aparut timule, ca tare ma plictisesc chinezii...

laurdog
30th August 2011, 13:52
Concluziile trase de Vochin si Craciunescu la Digi:
-fault in atac la golul lui Moti;
-lovitura libera data usor la golul Otelului;
-faultul asupra lui Rapa nu a fost analizat (spuneau ceva de genul ca azi il vor aduce in discutie);
-fault la Torje in min 89, lovitura libera de la marginea careului si galben Ibeh.
Niste nebuni astia, clar platiti de Stan.:groggy:

Inca nu-mi dau seama daca asta a fost un meci normal de campionat sau un triunghiular gen "Trofeul TIM"(nicio legatura cu userul:D)!!!!:cool:
Am o intrebare pentru galateni: ati dat buzna voi pe threadul meciului lui ALRO?

chinna tm
30th August 2011, 13:58
Nu, nu ne-a furat nimeni.
DAr la mintea voastra... e clar, cand o echipa pierde inseamna ca a fost furata.

Nu, ala care l-ati jucat voi cu Rapid... reluam discutia ?
Sau ala care l-ati jucat voi cu Branesti sezonul trecut.

Bine ai aparut timule, ca tare ma plictisesc chinezii...

mah...nu doar in oglinda iti belesti ochii.....vezi ce s-a mai scris pe aici.doar nu crezi ca am pierdut timpul sa ma uit la meci:D.....
oricum...FELICITARI INVINGATORILOR!!!!!!:D.....