PDA

View Full Version : Etapa 17: FC National - Poli Timisoara



ADelPiero
14th March 2005, 02:02
Sambata, 19 martie 2005: FC National - Poli Timisoara, ora 20:15, Antena 1 (in tur 4-1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

miril
14th March 2005, 02:22
Va fi un joc interesant intre fosta si actuala echipa a lui Oli. Meciul va fi un test concludent pentru a evalua valoarea de moment a ambelor echipe. Respect, P.Oli, hai Progresul! Cred ca va fi un meci frumos si plin de fair play, ca intre prieteni. Echipa mai buna in teren sa castige!

Seahawk
14th March 2005, 06:38
meci interesant..
sper sa se joace pe bune.. si National sa castige

THE HUN
14th March 2005, 07:21
Sper caTimisoara sa spele ceva din rusinea din tur.

Bancaru
14th March 2005, 09:22
Da, si cu Olah ce facem? Unde ramane? S-a intors gratis? Dam bani inapoi? Ne mai dau ei daca dam noi puncte? Imi pare rau, dar de cand cu banditii astia care au venit ca investitori la Timisoara nu mai cred nimic bun. Si cum il stiu pe Gino amator de incheiat afaceri la restaurant si nu la birou... Nu ma pot astepta la nimic bun de la doi arestati si unul cercetat de Parchet pe motive de hotie. Eu sper sa castige Nationalul. Din pacate pentru ei, daca vor mima se va vedea. Si atunci sa te tii!

ADelPiero
14th March 2005, 11:19
Poli are prima sansa: 1-4 :yeah:

Bancaru
14th March 2005, 13:26
Probabil. Chiar asa au nevoie de golaveraj? Ca bani au...

DD-Viola
14th March 2005, 14:56
...In mod normal castiga Poli ,mai ales ca 4-5 jucatori vor sa demonstreze ca sant apti pentru nationala... dar meciul se poate termina cu orice rezultat , de ce ?... poate fi un "meci-scoala" , fiecare echipa avand posibilitatea sa incerce diferite scheme tactice de joc si de omogenizarea relatiilor de joc . Singurul adversar pentru cele doua ar putea fi vremea...dar poate se va incalzi si vom asista la un spectacol " cu ...si fara Oli " . Haide Poli ! , Hai Romania !

Bancaru
14th March 2005, 15:14
Ce descriere amanuntita. Pe bune. Numai ca nu cred ca o sa fie chiar asa. Care ar fi jucatorii aia care vor sa dovedeasca nu stiu ce? Contra, atat. Aialalti au avut timp sa dovedeasca dar nu au facut-o chiar bine, din pacate. Adica nu dovedeau la National, care sa-mi fie cu iertare pentru voi, boiere Viola, dar termina mereu in fata lui Poli si vor sa dovedeasca acum. Pentru ca am senzatia ca te referi la legiunea nationalista. Nu cred ca va fi un meci scoala, pentru ca nu e timp de experimente. Din pacate noi nu prea mai avem jucatori care sa puna osul cu ambitie, acum cand jumate de echipa e la voi. Antrenorul e nou, deci nu poate sa simta nimic pentru pOli. Australienii sunt prea domni. Publicul... probabil veti fi mai multi, cine stie... Oricum, si cand am fost mai multi nu ne-am manifestat zgomotos sau razboinic.
Sau poate stii tu ceva legat de un "meci scoala"... Daca da spune-ne si noua. Eu sper sa nu se joace in contul unor datorii neacoperite si sper ca cel mai bun sa invinga. Nu trebuie sa uitam ca jucam acasa cu o diferenta in clasament de vreo 10 locuri dar nici nu trebuie sa neglijam diferenta de vreo 2 milioane de dolari in favoarea vostra. Impactul psihologic poate fi mare asupra oricui. Si arbitrul poate sa greseasca. Inclusiv noi putem calca stramb in viteza pe care am prins-o vrand sa ridicam de jos ceva maruntis pe care l-a pierdut cineva.

Carlos Gambino
14th March 2005, 15:28
Meciul se va juca pe teren, nu in culise...sunt sigur de asta ! Respect Progresul ! :ok: FORTZA POLI ! :yeah: Cel mai bun sa castige ! /hello

Bancaru
14th March 2005, 15:43
Carlos, si eu sper sa se joace pe teren. Dar, si am mai spus asta, sunt din ce in ce mai convins ca banii care s-au bagat acolo sunt bani care trebuie spalati. Insa nu pot judeca jucatorii si antrenorii dupa chipul si asemanarea finatatorilor.
Ai idee cum a ramas treaba cu Olah? S-a intors dar nu se stie cum s-a solutionat "litigiul". Poli a spus ca au dat bani, Gino ca o sa dea ceva... Si uite ca a dat Olah gol pentru noi. Stie cineva cum a ramas?

Catalanul
14th March 2005, 16:09
POLI pleaca cu prima sansa in acest meci si sper sa razbune acel 0-4 din tur :rolleyes: deci merg pe un 2-0 pentru POLI, goluri Caramarin si Gigel Coman :evil:

DD-Viola
14th March 2005, 16:14
...nu am cunostiintza de nici un fel de aranjament de rezultat intre cele doua echipe , ...insa cred ca nici una din echipe nu vor intra pe teren cu gandul ca joaca finala CL...ci mai de graba ca se afla in fatza unui partener de antrenament,, de ce ?...pt ca , pe de o parte Nationalul si Poli sant in " constructie " cu " elemente de c-tii " cu anumita simpatie , ...pe de alta parte , asa cum spuneai la National nu prea mai sant jucatori cu ambitie , iar target-ul pt voi nu este locul 1...iar Poli este la adapostul primelor 3 pct din debut , iar acum are in fatza un parcurs deloc usor in care "popasul" de sambata cred ca va fi bine venit pentru un "respiro" cu "motoarele la jumatate din turatie " .
PS. ...pe langa Contra mai sant Moldovan , Balace , Caramarin , Coman , M.Popa , iar dupa cate stiu eu nici la Silvasan nu s-a renuntat .
PPS. Poli poate castiga meciul fara probleme ( zic eu )...ce nevoie ar avea de o astfel de plata in contul datoriei ???...exclus .

Carlos Gambino
14th March 2005, 17:14
Ai idee cum a ramas treaba cu Olah? S-a intors dar nu se stie cum s-a solutionat "litigiul". Poli a spus ca au dat bani, Gino ca o sa dea ceva... Si uite ca a dat Olah gol pentru noi. Stie cineva cum a ramas?
Olah ramane la National...problema se rezolva in vara,pt ca din cate am intzeles exista un alt jucator de la National care si-a manifestat interesul sa joace din vara pt POLI ! :hmm: Sa nu ma intrebi care-i ala pentru ca nici eu nu stiu...dar stiu sigur ca varianta asta e agreata de ambele partzi ! ;)

Bancaru
14th March 2005, 18:35
@Viola, faptul ca v-au venit la gramada o multime de jucatori buni nu inseamna ca sunteti deja castigatori. Si apoi nici Nationalul nu a ramas cu jucatorii de matineu. Avem o linie de fundasi mai buna decat a voastra, per total. Portarii sund de valori apropiate, cu mentiunea ca Munteanu are zile in care se poate posta pe mijlocul portii, sau oriunde pe saptiul ei si sa stea. Sper sa nu fie una din zilelel alea. La mijloc V. Munteanu, Lita, Abiodun, Olah, Shroj, Pitu s.a. nu sunt jucatori veniti ieri in fotbal. Iar Chihaia, Savu, Sergiu Radu sau M. Savu pot sa dea gol cand nici nu te astepti. Voi aveti o echipa mai valoroasa, dar asta nu inseaman ca jucati cu o echipa resemnata. Din CONTRA as zice. Meciul se poate termina cu victoria uneia sau alteia la fel de bine cum se poate termina egal. Vom vedea.
@Carlos, e blond jucatorul?

Carlos Gambino
14th March 2005, 20:00
@Carlos, e blond jucatorul?
Te referi la culoarea parului sau la sambure ? :D Nu stiu, ti-am zis ca stiu doar de un jucator, dar n-am alte detalii... :)

Bancaru
14th March 2005, 20:36
La intrebarea ta (cu "sau") raspunsul este DA.
Probabil ca trebuie sa fie vreun dragut de-al lui pOli.

fia
14th March 2005, 20:49
Acum e testul pentru Poli, eu am incredere in ei.. Deci pronostichez 2.

Angelina Jolie
14th March 2005, 20:51
FORZA POLI!!! Hai Banatul si Ardealul. Pronostic 2.

ADelPiero
15th March 2005, 00:02
fara nici o grija, Timisoara va invinge cu 3-0 :yeah:

Ayrton
15th March 2005, 09:29
Bate Fulgerul Timisoara... aaa, Rocar AEK... sau Poli Bragadiru, sau cum ii zice echipei aleia cu cei mai fair-play suporteri... Pai milioanele alea de dolari devalizate de la RAFO si spalate prin intermediul echipei de catre Balkan Pushcarium din care o parte au ajuns si in Cotroceni si in buzunarele lui Labaroiu trebuie platite cumva... scor 1-3.

cip_81
15th March 2005, 09:53
National-poliaek timisoara fulgerul bragadiru rafo bkp etc+200.000$=poli timisoara 1-1.

miril
15th March 2005, 10:04
Daca vor fi semne de....prietenie rezultatul va fi nedecis, cele doua echipe "jucand spectaculos, dar ratand cu seninatate". Iata o...scenarita (posibila). Sincer, cred ca Nationalul va avea un meci dificil, pe care ar putea sa-l piarda. Am mizat, totusi, pe ai mei. Vorba lui Bancaru, speranta moare ultima, mai ales in...Cotroceni.

Bancaru
15th March 2005, 10:50
Eu intr-un posibil scenariu vad un singur rezultat: victorie pOli. Asta nu inseamna ca nu se pot impune pe bune, sau daca vor invinge a fost blat. Dar cred ca la un aranjament nu vor sti sa mimeze asa bine, deci va fi supervizibil. Nu cred ca australienii din lotul lui National, precum si antrenorul italian si nici Contra sau Moldovan nu sunt garantii certe ca nu se va aranja nimic. Imi pare rau, dar Contra si Moldovan au supt ţâţă de dinamovista. Era o vorba: ce inveti la tinerete nu mai uiti la batranete.
Dar sa speram ca se va juca pe bune iar cel mai bun va invinge.

apparte
15th March 2005, 11:03
Daca Nationalul va lupta cu Dinamo in Cupa(adica sa traga puternic 90 de minute in speranta unui rezultat bun),nu stiu cum vor mai reactiona duminica!Rezultatul meciului va fi influentat clar de meciul de cupa de miercuri!Daca Nationalul scoate un rezultat pozitiv miercuri,la mentalitatea jucatorului roman,in urmatorul meci vor juca slab!Ca valoare a lotului,P.Oli(citat din miril) e peste National!Neomogene sunt amandoua(parca totusi mai neomogena TM)...prevad un meci interesant!La pariuri as lua X,2!Asta nu inseamna ca Progresul :ok: n-ar putea castiga! :P Va fi f interesant!

Bancaru
15th March 2005, 11:34
Este posibil sa ai dreptate in privinta mentalitatii dar nu cred ca daca vor bate pe Dinamo se vor culca pe o ureche. In definitiv eu vad meciul cu Dinamo mai important decat pe cel cu pOli. Normal ca imi doresc sa invinga si pe pOli, dar nu am ambitii d'astea prostesti, sa-i invinga pentru ca au plecat de la noi.
Mi se pare normal ca sa pleci la un salariu mai bun. Dar ceea ce sper este sa nu uite de unde au plecat. Cum a facut Liviu Ciobotariu care dupa ani buni de grupe copii, juniorat si senior la Progresul se declara caine pana la moarte dupa 1 an de Dinamo. Mi-a placut de Petre Marin care imediat dupa transferul la Rapid a spus ca Nationalul o sa ramana mereu in sufletul lui, dealtfel refuzand sa predea echipamentul pe care a spus ca o sa-l pastreze. Frumos. Cred ca e de apreciat o astfel de atitudine si nimeni nu l-a condamnat. Ba mai mult, pe site-ul nostru a fost laudat pentru evolutiile lui de la Steaua.

Virus
15th March 2005, 12:11
Bate Poli ca la carte. Mai ales ca toti stim ca o sa fie mai multi Timisoreni la meci decat Bucuresteni :)
:no: National

tudor
15th March 2005, 12:45
0-1, poate chiar 0-2

fia
15th March 2005, 13:09
Daca bate National s-ar putea sa fie inceput de cutremur la Timisoara....

Mihai
15th March 2005, 13:22
De ce? Totusi joaca in deplasare cu o echipa care in tur a jucat bine! Eu zic ca si cu un egal Poli nu iese rau...

ADelPiero
15th March 2005, 14:48
ce cutremur ... ce neliniste.... nu va inteleg... POLI CASTIGA, clar !:)

atbrom
15th March 2005, 14:58
1x

Bancaru
15th March 2005, 16:11
Sunt curios cum o sa se manifete Oli. Sa speram ca nu incurca banca de rezerve. Celui care a scris ca vor fi ei mai multi decat noi ii aduc aminte ca de vreo trei ani bilantul Timisoara - National este net favorabil noua. Si daca nu ma insel mereu ati fost mai multi decat noi (fie ca era CFR Timisoara, Poli Aek, Poli sau pOli). Asa ca... lasati-o mai moale. Daca veti castiga, jos palaria, dar nu "cantitatea" publicului va conta. Sunt mai multe trupuri de adversari dar va asigur ca sunt mai multe suflete de progresisti acolo.

daWhiGga
15th March 2005, 19:33
Sunt curios cum va fii meciul acuma.Poli a castigat etapa trecuta acasa si se pare ca noile achizitii venite incep sa "se sudeze".Totusi National e o echipa mai omogena si solida.Merg pe egal.1-1 sau 2-2.

ce_bine_e
15th March 2005, 19:38
cred intr-o victorie a nationalului! si sper sa fie asa! nu stiu ce sa zic e un meci de 1 x 2 dar totusi jucand acasa sper sa castige cei de la fc national! succes! FORTZA POLI IASI!!!!!!!!!!

litza
15th March 2005, 20:45
Desi Poli e pe val,eu cred intr-o victorie a Nationalului sau un meci egal

be@
15th March 2005, 22:18
Nationalul va castiga! Razbunare mercenarilor care se vand pe cateva zeci de mii de $ in plus! Doamne cat imi doresc victoria in acest meci!
Si ADelPiero,ne jignesti cu scorurile tale!Vezi ca National nu e CFR Cluj,care nu a jucat mai nimic!Putin respect,te rog!
HAI BANCARII!!!!!!! VA IUBIM!!!!!

Gigel Sportul
15th March 2005, 22:57
Media de varsta este evidenta in favoarea Nationalului. Si cum prin Cotroceni exista suficienti cotonogari, nu garantez cate luni va face Moldovan tusha dupa acest meci. Pronostic 1.

miril
16th March 2005, 01:00
Da Gigele, ai dreptate, si australienii si Abi si Pitu si Vlad Munteanu, chiar si Rada ii...rad(e) pe toti. Ne-am facut rai de tot, mai ales dupa plecarea lui Gigel Coman si Canu. Asta-i problema noastra, noi intinerim si Sportul imbatraneste. Daca ma uit mai bine are o varsta octogenara, pe cand noi, daca ar fi dupa Gino, d'abia am mers la controlul de patru ani. Cine nu are batrani, sa-i cumpere, cu alte cuvinte. La anu si...La Multi Ani!

ADelPiero
16th March 2005, 01:56
Si ADelPiero,ne jignesti cu scorurile tale!Vezi ca National nu e CFR Cluj,care nu a jucat mai nimic!Putin respect,te rog!

hai sa fim serios:cool: ... pe ce te bazezi u, ca National nu o va lua la scor ? :mda:

be@
16th March 2005, 07:21
Ba bazez pe faptul ca avem jucatori valorosi si ca avem o polita de platit timisorenilor care ne-au decimat echipa !
Jon McKain,Olah,Panc,Abiodun,Lita,Chihaia,Shroj ,Ionut Savu sunt jucatori care au defilat in campionat o buna parte a returului!Plus ca cei care au venit Cr. Munteanu , Vl.Munteanu, Pitu, Sg.Radu ,Bazzi,Ionut Rada sunt foarte motivati si vor sa-si dem. valoarea!

FORTZA BANCARII !!!!!!

miril
16th March 2005, 10:03
...o buna parte a turului.

Bancaru
16th March 2005, 10:43
Sa fim seriosi... Il vedeti voi pe Pitu motivat de ceva? Bazzi nu stie cu ce se mananca rivalitaile pe aici. Sper sa castigam noi. Indiferent de scor.

llcosmin
16th March 2005, 12:12
Timisoara e pe cai mari, dar tocmai asta e marea lor problema. O sa castige Nationalul sau se termina egal...

miril
16th March 2005, 13:21
Meciul din cupa va fi, oarecum, o masura a potentialului actualei echipe FC National. Un rezultat pozitiv cu Dinamo ii va stimula in meciul cu P.Oli, cu conditia ca meciurile sa fie decise in teren.

Bancaru
16th March 2005, 13:50
Poate o sa spuna cineva ca sunt bolnav de scenarita, dar eu sunt convins ca macar un meci din cele 2 va avea ceva urme de "tras de siret". pOli si Dinamo sunt partenerii nostri de afaceri din ultimele 6 saptamani. Prea s-a batut palma de multe ori cu ei ca sa nu o mai dea macar data. Sa nu uitam ca Olaroiu sustine ca a salvat Nationalul. Dinamo poate chiar incearca sa o faca cu imprumutul a doi jucatori bunicei.Trebuie sa ne simtim si noi cumva...

tudor
16th March 2005, 17:03
chiar ai scenarita!

Sasuke Uchiha
16th March 2005, 17:04
bate national

DD-Viola
16th March 2005, 17:05
...extraordinar !...Ba-ncaru cu...vb de parca National ar fi Ajax , sau cine stie care alta echipa de top Eu ....daca castigati inseamna ca meciul a fost corect si daca nu inseamna ca s-a "batut palma " ? ...revino-ti ! , e posibil ?!?
Nu stiu care a fost aportul lui Oli la National , dar la Poli se vede contributia lui si a jucatorilor in egala masura ,.... in ceea ce priveste dinamo stim cu totii cum " reusesc " ei sa castige . Daca bate Nationalul in cupa ( acum e 1-0 ) ne vom bucura cu totii ( pardon 99% dintre suporteri ) , " prietenii stiu de ce " Bafta !

Bancaru
16th March 2005, 18:02
Viola, eu am spus ca s-au facut niste tranzactii mai mult sau mai putin transparente. De la un milion pentru 2 jucatori s-a ajuns la acelasi milion pentru 5. Eu am spus ca e posibil orice. Nu vad nici pe Gino nici pe Dobos usa de biserica, asa ca scuteste-ma. Daca va fi blat, indiferent cu ce rezultat, si asta e posibil, se va vedea. Asa am sustinut eu si o sa-i injur. Anul trecut am injurat de am rupt cand au vandut de n-aveam aer. Apropo, antrenor era pOLI. Toti sunt manjiti.
Eu nu am spus ca sigur o sa fie aranjament. Dar n-ar fi o noutate. Asa cum pomeneam se rup sireturile la meciurile cu Dinamo, Rapid si Steaua... E bine si 2-1, nu?

DD-Viola
16th March 2005, 18:22
...da e bun si 2-1 cu dinamo , ...mai bun era 2-0 , dar pacat ca nu a-ti continuat jocul si lasand adversarii sa respire au reusit un gol nesperat , bafta in retur !
...ramane de vazut ( sambata ) ce si cum ...eu zic ca meciul va fi curat .
PS..banu' n-are miros , ... cei care au , dau ,iar ceilalti primesc...
Vezi , d-aia ma bucur ca la Poli acum nu poate "umbla" nimeni cu bani si ca , echipa este in stare sa faca performanta in adevaratul sens al cuvantului , fara sa apeleze la aranjamente ca altii... Haide Poli !

Bancaru
16th March 2005, 19:12
Viola, eu am scris ca cel mai bun sa invinga. Si eu sper ca o sa fie curat.
Cat despre banii vostri, ma scuzi, dar din cate se spune in presa, eu nu am "insider-i" la clubul vostru, nu au venit banutii promisi. Imediat ce alt milion se va pata, pac la spalatorie! Nu te supara, simpatizez Timisoara, dar banii sunt murdari. Si chiar miros a ... ţiţei. Nu ca ar fi o problema mirosul asta. Ti-am spus, sunt 100% convins ca sunt bani murdari rau. Cand veti juca cu "granzii" eu cu voi o sa tin. Nu o sa-mi fie indiferent rezultatul.

DD-Viola
16th March 2005, 19:47
...da si eu zic la fel ca cel mai bun sa castige...in ceea ce priveste "o anumita parte a presei " , a "obiectivitatii" sau a dorintei acesteia de senzational cu orice pret . Cat despre BKP , nu ma pot pronunta , dar cred ca ar trebui sa aiba parte de un proces corect in care justitia sa stabileasca vinovatia acesteia , nu de un fortat exemplu politic , ...sper sa se faca dreptate .

tudor
16th March 2005, 20:35
Bancaru, poate TU nu stiai ca de 1 milion o sa vina 5! Dar eu (care lucrez la un ziar de sport din TM), si multi alti timisoreni, stiam DE LA INCEPUT ca vin 5 (si nu 2 cum zici tu). Asa ca nu ne mai acuza de diverse chestii, ca nu e cazul. A fost un targ. Nu suntem noi de vina ca voi l-ati acceptat.

miril
16th March 2005, 22:17
Tudor, Bancaru nu te acuza pe tine, ci ii suspecteaza pe cei care ingineresc (sic) in spatele clubului timisorean. Corect, necorect, drept, nedrept, asta este situatia. Bravo voua si bafta, va urez!
DD-Viola, n-am inteles cum de nu...intelegi aportul lui Oli la National in 2-3 ani de actvitate de antrenor, dar realizezi aportul lui la P.Oli, numai dupa un meci oficial. Te pomensti ca P.Oli l-a transformat peste noapte in antrenor competent. Nu de mult il plangeau multi pe Panduru, nu-l vreti inapoi? Mai ales in relatiile cu presa, unde se vede stofa de antrenor mare.

DD-Viola
17th March 2005, 01:03
...miril , subiectul era altul...vis-a-vis de " cum a salvat Oli , Nationalul ? "..iar la chestiunea asta nu sant in posesia unor date din care sa rezulte in ce fel s-a implicat acesta , insa , dupa cum spuneam , ce se intampla acum la Poli , este datorita unei bune colaborari a mai multor factori iar meritul este al tuturora , ...ca jucatorii s-au acomodat sau ca Oli este "magicianul" acestei reusite este alta discutie .
Pe Panduru nu cred ca-l regreta cineva in acest moment...nici pe Multescu sau cu atat mai putin pe Tzitzi . Singurul MARE antrenor pe care il regreta Timisoara este Costica Radulescu , restul din tara sant antrenori mediocrii...sau unii doar cu numele ,din pacate...

Bancaru
17th March 2005, 11:43
Viola, nu vreau sa mai deschidem subiectul BKP - RAFO. Cu putin bun simt se poate spune linistit ca sunt niste hoti. Sigur ca Basescu, in foamea lui de po****ritate populista, i-a arestat pe fratii Anton (sau Iancu, nu stiu care e numele de familie), pe Iacubov iar pe Rosianu il cerceteaza Parchetul pentru ca e presedinte la Poli AEK. Se tot bate toba ca BKP e firma "londoneza". Hai sa fim putin realisti. Sediul este acolo. Locatia nu iti confera titlul de SIR Rosianu, cand apropiatii ii spun probabil BRE sau in cel mai bun caz NEA. Sa te intreb ceva. De ce nu ati cumparat cu 200.000 de $ amarati denumirea de la Claudiu Jambon(!)? Chiar toata lumea minte si cauta senzationalul? De ce s-a suparat pOli ca magarul pe sat ca nu s-au reparat terenurile de antrenament? Era apa calda la vestiare plus jacuzzi si am fost noi dezinformati? Adica dati 2 milioane de dolari pe 3 jucatori, dar nu va puteti permite apa calda? Cate luni se fac de cand au venit acesti cavaleri din El Dorado? Marea majoritate a minciunilor din presa s-a dovedit a fi "pi buni" pana la urma, ca sa citez un clasic in activitate. Numai ca se trezeste cate un mucos dornic de afirmare sa scrie ca nu curge apa la vestiare si se da un telefon la redactie si imediat inmugureste si gazonul. Zic eu ca am ceva cunostinte mai bune decat ai tu la unele ziare mari de sport. In presa nu ajungi mare daca nu mananci si *****.
In privinta procesului si eu sper sa se faca dreptate. Dar cu orice pret. Tu vrei cu orice pret?
Tudore, eu sunt convins ca TU, care lucrezi la un ziar de sport din Timisoara (o fi unul mare si nu am auzit noi de el) stii mai multe decat stim noi muritorii de rand. Eu stiam de 2 plus antrenorul. Si asa a si spus presa. Nici nu se punea altfel problema. Nu este nici un suporter banatean vinovat de ce si cat a acceptat conu Iorgu pentru jucatorii aia. Dar baniditii cu petrodolarii au obtinut ce au vrut - girul opiniei publice (nu cred ca e mult spus, avand in vedere ca si Ciuhandu a fost pacalit) timisorene. Dovada este poza lui Viola. Sa admitem ca toti astia ar fi arestati si mai vin bani din parti la echipa. Si reveniti la vechea stare de fapte. Ce vor zice suporterii? Vor fi de partea adevarului sau vor striga in cor cu Iacubov: ASTEA SUNT CATUSELE LUI BASESCU! ?
Pe Panduru cred si eu ca nu-l regreta nimeni. Dar pana sa apara BKP ce se spunea prin urbe?
Legat de salvatorul Oli, el se referea la salvarea pe care a facut-o el plecand la Timisoara. Nu se referea la faptul ca (poate) a adus bani din buzunarul lui. Din cate stiam eu suma si-a recuperat-o, asa cum se zicea, dupa ce Ovidiu Petre a fost vandut la Galata pe un milion de $. Stii cum e asta? Sa zicem ca eu lucrez la Flamingo Computers. Sunt super tare in computere. Vine Microsoft si zice sa ma duc sa lucrez pentru ei. Salariu triplu. Eu plec iar apoi vin si spun ca m-am dus ca sa salvez Flamingo. Mie nici nu imi convine, dar am facut-o pentru binele sereleului care imi dadea banutii.
Viola, vreau sa te mai intreb ceva: Jackie Ionescu iti spune ceva?

Eu sunt un tip scrupulos. Iata opiniile a trei trusturi mari de presa. Retul nu prea au arhiva.
http://wizard.expres.ro/sport/?news_id=179133
http://wizard.expres.ro/sport/?news_id=176545
http://wizard.expres.ro/sport/?news_id=176803
http://wizard.expres.ro/sport/?news_id=176901
http://wizard.expres.ro/sport/?news_id=176991


http://www.ziua.ro/display.php?id=1411&data=2005-01-17
http://www.ziua.ro/display.php?id=1535&data=2005-01-18
http://www.ziua.ro/display.php?id=1637&data=2005-01-19
http://www.ziua.ro/display.php?id=1740&data=2005-01-20
http://www.ziua.ro/display.php?id=1833&data=2005-01-21
http://www.ziua.ro/display.php?id=1994&data=2005-01-22

http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z17012005&idx=28
http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z19012005&idx=48
http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z20012005&idx=58

Si acum vreau sa stiu cine zice adevarul...

DD-Viola
17th March 2005, 14:33
...despre BKP am spus ca nu ma pot pronunta , ...singura institutie abilitata e justitia...dar te intreb : de ce nu s-a intentat proces celor care s-au ocupat de destinele lui Rafo inainte de a fi preluata de BKP ? , ...pentru ca datoriile nu le-au facut BKP-ul , ( dupa cate stiu eu ) ba chiar acestia au platit si impozitul cuvenit si o parte din datoriile vechii compani...Sa nu ma intelegi gresit , nu le tin partea daca sant vinovati sa ramana unde sant..., dar nici nu pot sa fiu de acord ca unii sa-si faca un nume sau renume pe spatele altora ,aducand acuze fara nici o dovada , deci doar minciuni....iar daca mananci usturoi , ...poti sa te speli cat vrei...tot pute , dar mai altceva ?
Nu am fost ( si nici nu sant ) deloc entuziasmat de sosirea acestora la Timisoara si nici n-am auzit pe nimeni sa strige " Hai BKP-ul !" , dar " Haide POLI ! " cred ca s-a auzit in toata tara ...asa ca fii linistit ca nu ne-a cumparat si nici nu ne va cumpara nimeni .

semmaka
17th March 2005, 16:34
Viola, nu vreau sa mai deschidem subiectul BKP - RAFO. Cu putin bun simt se poate spune linistit ca sunt niste hoti. Sigur ca Basescu, in foamea lui de po****ritate populista, i-a arestat pe fratii Anton (sau Iancu, nu stiu care e numele de familie), pe Iacubov iar pe Rosianu il cerceteaza Parchetul pentru ca e presedinte la Poli AEK. Se tot bate toba ca BKP e firma "londoneza".

....




Am mai taiat ca era prea mult. Hai sa-ti zic printre altele de ce sunt inchisi Iancu si ceilalti: Patriciu vrea sa preia RAFO, pe fir se baga si Copos si uite asa justitia e doar de ochii lumii. Ce au facut ei acolo numai ei stiu. Daca mergem in trecut ajungem inclusiv la FNI, unde culmea nimeni nu a incalcat legea, dar tot ce s-a petrecut acolo e de o imoralitate strigatoare la cer. Deocamdata nu exista legi care sa te inchida ca ai avut comportament imoral.

Dupa 4 ani in care presa a fost calcata intre picioare de cei de la putere sa stii ca nu ma astept acum ca ea sa fie libera, orice ar grohai presedintele actual. Se scrie orice si oricum si mai ales la ordin. Tot ce vezi in mass-media e ce vor ei sa vezi, nimic mai mult. Si totul prezentat in asa maniera incat nu poti acuza pe nimeni de calomnie, cel mult de deformarea adevarului, sau trunchierea lui.


Nu inteleg de ce ne arata lumea cu degetul pe noi ca a venit BKP sa investeasca bani in fotbal. Cei care-si stiu cluburile cinstite si curate ca lacrima nu au decat sa zica ce vor, dar nu cei care stiu ca si la ei e ceva necurat. In speranta ca de acum inainte discutam despre fotbal, deci numai despre Olaroiu si jucatori, inchei aici.

Bancaru
17th March 2005, 17:47
Foarte bine ai facut ca ai incheiat. Eu am spus ca nu vreau sa mai deschid subiectul. Nu intelegeti sau nu vreti sa intelegeti ce spun. Sintetizez: niste mafioti si-au pus drept scut bunul simt specific banatenilor. GATA!
Presa este libera, sa stii. Ziaristii fac presa libera sau o leaga. Nu Basescu hotaraste daca e libera sau nu. Parerea unanima a unor ziaristi cunoscuti ca incoruptibili (CTP-ul, Catavencii, Romania Libera, s.a. au spus ca nu se mai simte aerul de impunere ce plutea pe vremea finutului).
@Viola, pai inainte nu s-a facut nimic pentru ca erau ai lor acolo. Ia vezi tu din ce partid facea parte Iacubov?
Poate articolele v-au convins, desi nu cred ca le-ati citit pe toate, ca nu era vorba de 5 jucatori pentru un milion.
In rest... nu trage dom' Semmaka!

DD-Viola
17th March 2005, 20:06
...nici o problema in afara de aer , nu trag decat tutun... Ce si cum( si pe cat ) s-or fi inteles cele doua cluburi nu se stie...dar daca lui Gino nu i-ar fi comvenit , nu cred ca jucatorii puteau sa plece asa de capul lor . A mai spus cineva , ( Carlos , mi se pare ) ca suma ( declarata ) data in schimbul celor veniti este cam mica si tind sa-i dau dreptate , dar sant sigur ca si Gino avea mare nevoie de banii astia....si cand n-ai , vinzi de cele mai multe ori " aurul la pret de argint "...pana la urma nici Dobos nu-i vinovat ca a " reusit " pretul asta , ...asta e .

remus
17th March 2005, 20:59
Meciul cel mai interesant al etapei ( chiar daca se juca Steaua-Rapid , afirmatia ramanea valabila ) .
Nu se poate pune pronostic , dar totusi cred ca Poli are un atu imens : Oli stie Nationalul [U] (unii pot avea comentarii de genul : s-a schimbat antrenorul , unii jucatori ,bla,bla..)

Bancaru
17th March 2005, 21:08
Viola, am zis eu ca Gino nu are mereu nevoie de bani? Tu nu? Vezi, la faza cu Dobos vii pe terenul meu. Daca nu e Anton vinovat atunci e Oli. Daca voia neaparat sa salveze Nationalul (cred ca mai bine decat Oli numai Gino mai stie situatia financiara a Nationalului) nu ii impingea pe aia 4 jucatori (desi au fost 5) sa plece pe nimic. Ma scuzi, dar au venit 3 jucatori selectionabili la nationala. Si cel mai mare castig e Popa. Si asa e criza de portari (nu la Inter sau Lido). Popa e cel mai bun portar din divizia A, la acest moment. Si daca imi pare rau si de alt lucru, imi pare rau ca dupa Oli a venit Vasile Iordache, antrenorul portarilor. Au fost momiti cu bani. Si ce ma supara e ca (asa cred eu) sunt murdari. Câh!
Remus, Oli stie Nationalul... ? Acum cu trei sferturi jucatori noi, ce naiba sa mai stie. Cred ca nici ei nu se stiu prea bine.

DD-Viola
18th March 2005, 00:29
...or fi sau nu , ramane de vazut , dar vb lui Calinescu crezi ca Gino , Jiji , Copos , Netoiu , Borcea , Siman , Staicu si altii au pictat icoane ? ...toti sant murdari ,pana la urma nici nu mai are importanta ca la unu' i se vede si acum urma chipiului , altul era coate-goale , altul cioban , sau altul fara liceul terminat , dar manager , hot de buteli s.a.m.d. , dar acum toti cu buzunarele doldora , mari si prosperi oameni de afaceri...cum si de unde ?...intereseaza pe cineva ?...nu , de ce ?...Basescu ii da tel dupa meci lui Jiji si-l felicita zicandu-i ca ii multumeste pentru ca a facut romanii fericiti...se tachineaza cu ceilalti...de ce ?...astia sant ocrotiti de lege ? , sau sant in aceiasi gasca politica ?...
N-am cu nimeni nimic , ti-am spus , nu tin nici cu BKP , nici cu altii...dar daca se vrea dreptate , eu zic ca trebuie facuta cu aceiasi unitate de masura peste tot...iar in acest caz se pune intrebarea : cate echipe vor mai exista si care va fi valoarea lor ?!?...

ADelPiero
18th March 2005, 01:33
moama ce "incalzire" inainte de meci e aici :D ....... e cam 0-0 la pauza :evil:

Bancaru
18th March 2005, 09:58
Toti sunt egali in fata legii, ce este drept, dar depinde ce lege aplici. Nu este normal sa-l judeci dupa aceeasi lege pe cel care face mici gainarii si pe cel care a bagat mainile pana la umeri in sacul banului public. Deci sa fie toti pedepsiti. Dar cinstit si vom vedea care ar trebui legat mai strans.
Calinescu nu este un clasic in viata, asa ca nu prea ma intereseaza ce declara el. Nici el nu este usa de biserica. Stiu destule despre el incat sa pot demonstra ca nu e cum se arata el, cosmetizat.
Eu nu zic ca nu sunt multi vinovati. Nu pot sa cred in imbogatiri spectaculoase fiind cinstit. Vax. Dar cazul RAFO a fost vanturat inca dinainte de alegeri. Se stia ca daca vin astia de acum la putere o sa intre rau in ei. Si aici revin cu treaba cu scutul de banateni.

semmaka
18th March 2005, 11:44
Toti sunt egali in fata legii, ce este drept, dar depinde ce lege aplici. Nu este normal sa-l judeci dupa aceeasi lege pe cel care face mici gainarii si pe cel care a bagat mainile pana la umeri in sacul banului public. Deci sa fie toti pedepsiti. Dar cinstit si vom vedea care ar trebui legat mai strans.
Calinescu nu este un clasic in viata, asa ca nu prea ma intereseaza ce declara el. Nici el nu este usa de biserica. Stiu destule despre el incat sa pot demonstra ca nu e cum se arata el, cosmetizat.
Eu nu zic ca nu sunt multi vinovati. Nu pot sa cred in imbogatiri spectaculoase fiind cinstit. Vax. Dar cazul RAFO a fost vanturat inca dinainte de alegeri. Se stia ca daca vin astia de acum la putere o sa intre rau in ei. Si aici revin cu treaba cu scutul de banateni.

Egali in fata legii? Poate in lumea ideilor se aplica acest lucru, dar nu in cea reala. Atata timp cat nu sta Dumnezeu in juriu, la procuratura si in locul judecatorului, si stau oameni, niciodata nu vom fi toti egali in fata legii. Hai mai te rog sa-ti revii, casca ochii in jurul tau.

Esti cam naiv cand il crezi pe un ziarist sau altul cand iti spune ca nu mai simte nici o presiune bla bla bla. Cel mai clar exemplu: Academia Catavencu. In cursul anului trecut se legau de Romtelecom cu ce puteau, de la portar si femei de servici pana la patroni. Anul asta fac reclama la Romtelecom si nu mai apare niciunde nici un articol legat de manariile de la acest operator de comunicatii.

Cand te gandesti la libertatea presei sa nu crezi ca doar politicul o poate ingradi. Politicul nu are nici o treaba pana la urma. Singurul punct slab al oricarui operator de mass-media este bugetul. Si situatia nu e speciala in Romania, peste tot e la fel.

Acum, revenind la BKP, si luand in considerare prezumtia de nevinovatie dar si neincrederea in libertatea deplina a presei (la care adaugam dorinta de senzational etc.) , eu nu pot decat sa constat ca tot ce s-a promis s-a cam facut, chiar mi-au intrecut asteptarile.

Ce te rog pe tine: sa nu te mai gandesti la Timisoara si Poli si BKP ca la cei care ti-au furat ceva, pentru ca nimeni nu a furat nimic de la National. NU a stat nimeni cu pistolul la tampla lui Gino pentru a-l face sa semneze. Ca a avut Gino probleme financiare si s-a vazut constrans sa vanda, asta e partea a doua, si e numai vina lui. Deci daca ai ceva de reprosat ca au plecat bancarii la Poli, te rog sa-i reprosezi lui Gino.


Revenind la meci, sper ca cel mai bun sa castige, si sper ca Poli sa joace un fotbal frumos. Nu ne intereseaza nici o cupa si nici un campionat returul asta, deci nu e nici o tragedie daca pierdem. Important e sa jucam fotbal.

Quartz@nu
18th March 2005, 14:26
cred ca o sa castige Nationalul in meciul cu AEK :headbang:

DD-Viola
18th March 2005, 15:32
...A.Andries " La curtea lui Voda e sedinta mare
stau boerii pe scaun , stau si in picioare ,
se dezbat probleme , se analizeaza ,
ce nu merge bine , ce incomodeaza "...si adevarul este ca Timisoara incomodeaza , nu ?...asta-i clasic , iar incercarile Bucurestiului de-a scoate Timisoara de pe "orbita" fotbalistica ( si nu numai ) dateaza de multa vreme...din pacate ( pentru mitici ), inca nu s-a reusit acest lucru ... ba din potriva , am renascut HAIDE POLI , HAIDE TIMISOARA !

Bancaru
18th March 2005, 16:29
Viola, la ce spui tu mai sus era vorba de teapa. Voi o sa cam luati teapa de la BKP. Mai vorbim. De un am stau pe aici. In jumate de an ne lamurim. sa dea Dumnezeu sa fim sanatosi si ai sa vezi ca am dreptate.
Ce ai spus tu legat de libertatea presei se contrazice cumva. Nu politicul ii ingradeste, corect, desi mai devreme tu faceai niste legaturi cu Basescu sau mai stiu eu cu cine. Este la latitudinea lor daca sunt corecti sau nu.
Si teoretic, toti sunt egali in fata legii. Din ce am spus eu mai devreme o mare parte era utopie. Si tu vii sa-mi spui sa casc ochii. Pai asa naiv esti TU, incat trebuia sa precizez? In sinea mea sunt 120% convins ca toti astia din BKP, in frunte cu cine vrei tu sunt vinovati ca si Iacubov. Deci clubul este finantat de niste vinovati (hoti). Odata si odata vor plati. Nu ii poti compara pe astia cu gainarii gen Gino. Mai face un blat, poate chiar 6 la rand, dar nu se compara cu miliarde de dolari trase dintr-o comanie de petrol.

semmaka
18th March 2005, 16:59
Viola, la ce spui tu mai sus era vorba de teapa. Voi o sa cam luati teapa de la BKP. Mai vorbim. De un am stau pe aici. In jumate de an ne lamurim. sa dea Dumnezeu sa fim sanatosi si ai sa vezi ca am dreptate.
Ce ai spus tu legat de libertatea presei se contrazice cumva. Nu politicul ii ingradeste, corect, desi mai devreme tu faceai niste legaturi cu Basescu sau mai stiu eu cu cine. Este la latitudinea lor daca sunt corecti sau nu.
Si teoretic, toti sunt egali in fata legii. Din ce am spus eu mai devreme o mare parte era utopie. Si tu vii sa-mi spui sa casc ochii. Pai asa naiv esti TU, incat trebuia sa precizez? In sinea mea sunt 120% convins ca toti astia din BKP, in frunte cu cine vrei tu sunt vinovati ca si Iacubov. Deci clubul este finantat de niste vinovati (hoti). Odata si odata vor plati. Nu ii poti compara pe astia cu gainarii gen Gino. Mai face un blat, poate chiar 6 la rand, dar nu se compara cu miliarde de dolari trase dintr-o comanie de petrol.

N-am zis niciunde ca sigur sunt nevinovati. Am zis ca beneficiaza de acea prezumtie de vinovatie ca toata lumea. Sau vrei sa ne comportam in continuare ca niste buni romani si sa facem un proces asa aiurea, cam cum i-am facut lui Ceausescu in '89 dupa care sa-i impuscam pe toti purtatorii de costum din BUcuresti? Tu tot ce scrii aici despre BKP de unde stii? Nu din presa? Fii sigur ca presa nu iti spune chiar tot. De Patriciu ai auzit? De Copos? De Talpes ai auzit? Daca iti spun ca numele ce le citesti prin ziare legate de RAFO sunt doar niste pioni si in spatele lor sunt oameni mult mult mai puternici de care nici tata lu' Basescu nu se poate atinge ma crezi?

Pentru incheiere: presa nu e 100% libera nici in Europa Occidentala. Imagineaza-ti cum e la noi cand cel putin in ultimii 4 ani s-a impartit in presa subventionata de stat prin reclame si presa nesubventionata. Acum roata s-a intors. Pacat ca cei de la Evenimentul Zilei nu se obosesc sa publice incasarile din publicitate guvernamentala ce le-au avut in perioada 1996-2000.



Macar BKP baga bani la modul cel mai serios in fotbal. Intre BKP si 10 Jiji prefer BKP. Astia sunt imbogatitii romaniei

Bancaru
18th March 2005, 18:28
Eu nu prefer pe nici unul. Si nu vreau sa zic ca pe tine trebuie sa te intereseze cine baga banii. Dar eu am dreptul sa zic ca e bandit. Normal ca multe treburi le stiu din presa. De unde ai vrea? Crezi ca ma duc la petrecere dansante cu familia Rosianu? Eu iti zic un lucru: crezi ca exista imbogatiti in Romania de 10 ani incoace care sa nu fi fura? Nu ma refer la astia mici. Ci la averi (nedeclarate) de milioane de dolari. Poate Iacubov a avut salariu mare. Sau a castigat loteria la Londra si noi nu stim.
Raspunde-mi sincer la o intrebare: tu ii crezi nevinovati? (lasa sentimentele la urma)
Presa este libera atat cat vrea ea sa fie. Trust me!

semmaka
18th March 2005, 18:43
Eu nu prefer pe nici unul. Si nu vreau sa zic ca pe tine trebuie sa te intereseze cine baga banii. Dar eu am dreptul sa zic ca e bandit. Normal ca multe treburi le stiu din presa. De unde ai vrea? Crezi ca ma duc la petrecere dansante cu familia Rosianu? Eu iti zic un lucru: crezi ca exista imbogatiti in Romania de 10 ani incoace care sa nu fi fura? Nu ma refer la astia mici. Ci la averi (nedeclarate) de milioane de dolari. Poate Iacubov a avut salariu mare. Sau a castigat loteria la Londra si noi nu stim.
Raspunde-mi sincer la o intrebare: tu ii crezi nevinovati? (lasa sentimentele la urma)
Presa este libera atat cat vrea ea sa fie. Trust me!


NU ii cred nevinovati. Sunt sigur ca cel putin au jonglat cu legea si s-au folosit de gaurile lasate mai mult sau mai putin intentionat in ea (lege). Zic cel putin asta, dar sunt convins ca e mult mai mult. Dar nu inteleg de ce pana la BKP nimeni nu zicea nimic de ceilalti, numai acum dintr-o data toata lumea vorbeste numai despre BKP.

Legat de presa, te contrazic din nou: presa nu este libera atata cat vrea ea sa fie ci cat poate. Motivele sunt cat se poate de economice, si economicul are prostul obicei sa subjuge politicul, inclusiv la noi in tara. Vorbesc de acea parte a economiei care nu o vedem. Ziaristul care spune ca e independent si ziarul lui e independent minte cu nerusinare sau nu stie pe ce lume traieste. Exemplul ce l-am dat mai sus cu Academia Catavencu e pe bune, si pana nu de mult aveam impresia ca A.C. este independent. Abureala. Este dependent de bani, ca doar oameni lucreaza acolo, care au o familie de intretinut, nu sunt robotei.

Rosianu e pion, Iacubov e si el pion, pana si Tender e pion. Creierele din spatele afacerilor nu le vom cunoaste niciodata.

DD-Viola
18th March 2005, 21:22
..eu vorbeam de " ce incomodeaza "...
PS. eu nu am zis ca presa-i libera , ... " si daca n-am spus-o o repet " ( Caragiale ) , Presa nu-i libera si nici independenta , ...sa nu mai vb de ziaristii dornici de afirmare .
PPS. Nici cei de la BKP ( sigur ) nu au fost pictori...daca asta te face sa te simti mai bine .

Bancaru
18th March 2005, 21:42
Voi doi indecisi: care ar fi un bandit mult mai mare decat astia de la BKP bagati in fotbal? De Copos s-a scris cu televizoarele si cu afacerile cu Dinu Vama. Becali a luat-o in freza cu terenurile. Sechelariu si mai rau. Pana la un punct s-a spus cam tot. Pana aici presa a fost libera. Apoi din varii motive nu a mai fost si nu s-a ma spus nimic. Exista ziaristi cu oua PE CARE nu ii poti cumpara. Si asta e valabil peste tot in lumea asta libera. Eu zic ca au fost destule dezvaluiri la noi in presa care sa dovedeasca acest lucru.
Semmaka, eu nu cred ca aia s-au folosit de gaurile anume lasate in lege. Cu gaurile alea dai salariu minim pe economie. Iti faci un nou serele ca sa fii "incepator". Iti faci mare concern in zone defavorizate, samd. Dar nu dai tunuri de milioane de dolari. Iar daca boii astia sunt pioni, ma intreb cat or fi castigat creierele.
Faza cu publicitatea este altceva. A mai fost o discutie aici legata de ce apare ca reclama pe onlinesport. De multe ori tu ai contract nu cu firma beneficiara, direct. Tu ai un contract cu partea creativa, firma de advertising. Si cu atat mai mult mi se pare mai fair sa scrii despre magariile unora si sa poti da si publicitate.
Faza cu familiile de intretinut e cam exagerata. Cum a plecat Danciulescu in China ca aer o familie de intretinut. De ce basca mea de familie are, nene? De harciogi? Cati sunt? 30 de insi? Nu ii ajunge modestul salariu de 100.000 pe an, desi nici un creier mare de pe la noi nu viseaza nici macar jumate, iar oameni cu kile de mastere si embiaeiuri pe te miri unde se multumesc si cu un sfert. Si o duc bine.
Nu cred ca la ziaristi se mai pune problema de familie.

brusio1
19th March 2005, 11:45
i'm an italian boy.
i'd like to know why poli timisoara is your favourite team in this match.
if i see the league table national seems better!!!!!!!! :rolleyes:

Seahawk
19th March 2005, 12:56
i'm an italian boy.
i'd like to know why poli timisoara is your favourite team in this match.
if i see the league table national seems better!!!!!!!!

its because the coach from national moved to poli, and he also took a lot of good players from that team to poli as well... And then they got 2 good players (Contra and Moldovan) who played for the romanian national team, so yeah basically Poli has a very good team right now, they just changed their whole structure- coaches, sponsors, and most of tha players...
people think poli is the favorite.. but u never know.. we have to wait and see

brusio1
19th March 2005, 15:26
thank you very much!!!!!!!!

semmaka
19th March 2005, 16:14
Voi doi indecisi: care ar fi un bandit mult mai mare decat astia de la BKP bagati in fotbal? De Copos s-a scris cu televizoarele si cu afacerile cu Dinu Vama. Becali a luat-o in freza cu terenurile. Sechelariu si mai rau. Pana la un punct s-a spus cam tot. Pana aici presa a fost libera. Apoi din varii motive nu a mai fost si nu s-a ma spus nimic. Exista ziaristi cu oua PE CARE nu ii poti cumpara. Si asta e valabil peste tot in lumea asta libera. Eu zic ca au fost destule dezvaluiri la noi in presa care sa dovedeasca acest lucru.
Semmaka, eu nu cred ca aia s-au folosit de gaurile anume lasate in lege. Cu gaurile alea dai salariu minim pe economie. Iti faci un nou serele ca sa fii "incepator". Iti faci mare concern in zone defavorizate, samd. Dar nu dai tunuri de milioane de dolari. Iar daca boii astia sunt pioni, ma intreb cat or fi castigat creierele.
Faza cu publicitatea este altceva. A mai fost o discutie aici legata de ce apare ca reclama pe onlinesport. De multe ori tu ai contract nu cu firma beneficiara, direct. Tu ai un contract cu partea creativa, firma de advertising. Si cu atat mai mult mi se pare mai fair sa scrii despre magariile unora si sa poti da si publicitate.
Faza cu familiile de intretinut e cam exagerata. Cum a plecat Danciulescu in China ca aer o familie de intretinut. De ce basca mea de familie are, nene? De harciogi? Cati sunt? 30 de insi? Nu ii ajunge modestul salariu de 100.000 pe an, desi nici un creier mare de pe la noi nu viseaza nici macar jumate, iar oameni cu kile de mastere si embiaeiuri pe te miri unde se multumesc si cu un sfert. Si o duc bine.
Nu cred ca la ziaristi se mai pune problema de familie.


Ba cred ca se pune problema de familie la ziaristi. Ai auzit de cazul Ino Ardelean ? S-a intamplat in Timisoara, orasul revolutiei bla bla. Omul asta nu a avut de lucru si s-a apucat sa scrie de neregulile pesedistilor si intr-un final a mancat bataie. Imagineaza-ti ca esti ziarist si incerci sa ai oua, dar ai si familie: nevasta si 2 copii. Si te apuci si scrii un articol despre nush ce nereguli ale lui X-ulescu. Pune ala mana pe telefon, suna la baietii lui iar acestia mai departe te suna pe tine si in in prima faza iti spun ca daca vrei sa ai un copil sanatos si nevasta intreaga si neviolata ar fi bine sa te linistesti. Oare ce faci acum? Te doare-n 14 de nevasta si copii? Ai incredere in polutia romana ca isi vor face datoria si iti vor apara familia? Sau ca un roman neaos te faci cuminte, bagi ouale inapoi la frigider si incepi sa scrii despre starea proasta a drumurilor?

Legat de cum se poate jongla cu legea, afla ca nu prea mai are importanta de cate milioane de parai e vorba. Revin la cazul FNI si Ovidiu Vantu. Stii de ce omul asta nu face puscarie? Pentru ca nu a incalcat nici o lege. Ca faptele lui sunt imorale e alta mancare de peste, dar atata timp cat legea nu a fost incalcata, sau altfel spus legea i-a permis sa faca jonglerii, este curat.

Daca oamenii din spatele BKP au incalcat legea, sper sa faca puscarie. Dar la fel sper sa faca puscarie si Patriciu, Copos, Seche, Jiji, Tiriac JR. (pentru droguri), Tiriac senior pentru ca se baga peste anchete si da telefoane la Cotroceni, nevasta lui Paunescu pentru ca a nenorocit o familie intreaga (a supravietuit numai fata de 14 ani) etc. Si mai sper sa faca puscarie si Basescu cu flota lui cu tot. Cati din ei vor face puscarie? Ai curaj sa dai un numar? Si gandeste-te cat e lista de mare, de cati nu se stie nimic.

THE HUN
19th March 2005, 17:53
Cred ca daca bkp ar fi finantat o echipa din Bucuresti la ora asta nu se mai scria bkp=mafioti ci bkp=viitorul Romaniei,probabil deranjeaza o echipa din afara Bucurestiului care sa aiba un buget bun,jucatori de valoare(asta datorita banilor) si 30000 spectatori.

Bancaru
19th March 2005, 18:30
An febra 39 cu 2. Nu ma pot duce la meci. Si nici aici cu ochii beliti nu pot sa stau. Mai vorbim. Din cate stiu eu parchetul a decis ca Basescu nu e vinovat in dosarul flota. BKP de azi inainte se vor numi The Saints.

Mihai
19th March 2005, 20:18
Doamne cata galerie au aia de la Poli! Au mers nebunii vreo 600 KM ca sa-si vada favoritii! Bravo lor! Asta da galerie!

sorinz
19th March 2005, 20:50
Daca da, va rog sa ma contactati pe yahoo cu zniros.
merci anticipat !!!

fia
19th March 2005, 21:02
Da, m-am intalnit si eu cu ei azi in fatza la Marriot. Din pacate nu am dat peste partea "placuta" a galeriei... ci peste unii beti manga ce se asezasera in mijocul strazii si faceau scandal.... Era sa dau peste ei cu masina :D

Angelina Jolie
19th March 2005, 21:11
Doamne cata galerie au aia de la Poli! Au mers nebunii vreo 600 KM ca sa-si vada favoritii! Bravo lor! Asta da galerie!
Cam cati sunt ca eu nu prea pot aprecia de la tv?
PS Timisoara va fi greu de batut returul asta. Asa mi se pare din ce vad.
HAI ARDEALU'! HAI BANATU'!

miril
19th March 2005, 21:16
Repriza dominata de P.Oli, totusi 1-1 la situatii clare de gol ca si la situatii in care s-ar fi putu da penalty. Comentariul meu se bazeza nu pe ce vad ci pe ce citesc!

ADelPiero
19th March 2005, 21:42
moamaaaaaaaaaaaa ce goooooooooooooooooOOOOOOOLLLLLLLLLL National !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock:

Mihai
19th March 2005, 21:42
1-0 pt National!!! Gol fabulos dat de Vlad Munteanu!

fia
19th March 2005, 21:45
Se pare ca galacticii Romaniei o iau pe urma galacticilor de la Madrid

Angelina Jolie
19th March 2005, 21:45
Gol de genric. Bravo Vladutule. Poate le transmitea ceva urari de bine celor din galeria Timisoarei asa ca de la un fost dinamovist.

fia
19th March 2005, 21:47
Le-a transmis din pacate.... NU e fair-play...

Edgar
19th March 2005, 21:49
Bun asa. Sper sa ramana asta rezultatul. :ok:

Quartz@nu
19th March 2005, 21:49
Gooooooollllll
NATIONALLLLLLL !!!!

ma bucur enorm ....ca sa moara cei doi cretini care comenteaza meciul .....
cea mai tampita idee de a invita pentru comentariu la un meci ...al lui dan negru o rusina a romaniei .......pt redactia sport a antenei 1 :degete:


abia astept sa piarda timisoara sa le sara ideeile de mare echipa a romaniei , cu mari jucatori (cu doi nu se face primavara pe bega fratilor) ...si sa nu uite ca vor mai urma infrangeri !!!

Angelina Jolie
19th March 2005, 21:52
Ma cred ca si eu as criza sa fiu suporter al lui National si sa-l aud pe idiotul asta de Negru. Dar asa ca neutru(mai mult spre Timisoara) ma amuza teribil. Cica:
"Sus Gigele, sus sus hai tata!" Ha ha ha ha ha.

Mihai
19th March 2005, 21:52
Dan Negru se face de ras (nu e prima oara), parca si Carcotasii s-au descurcat mai bine la meciul Steaua - Liverpool, cu "atletistul" lor cu tot! :ok:

1-1!!! Ce se bucura prosul ala de Negru!
Doamne ce prost este!

ADelPiero
19th March 2005, 22:03
no na ! gggggggooooooooLL 1-1 Caramarin :cool:

miril
19th March 2005, 22:09
Ar vrea ei...Madridul, vreau sa zic. 2-1 P.Oli!

Quartz@nu
19th March 2005, 22:09
nu pot sa cred ...cata prostie pe dan negru ....!!!! :D :D

:no:

ADelPiero
19th March 2005, 22:10
full time ! 1-2 :yeah: ... incredibil meci:shock:

p.s. :rosu: dan neagra

fia
19th March 2005, 22:12
Frumos meci... Au batut galacticii de Romania in stil de mari campioni (adica in ultimele minute)

miril
19th March 2005, 22:12
Felicitari, (P)Oli! O singura concluzie, Moldovan la National-a!

Mihai
19th March 2005, 22:13
Hai sa nu discutam numai despre prostul ala aici! (avem destui prosti si in fotbal)
S-a terminat 2-1 pt Poli! nemeritat zic eu! Personal mie mi-a placut cum a jucat Balace de la timisoara.

Darkslowstar
19th March 2005, 22:14
Norocoasa victorie a lui Poli. Nationalul a jucat frumos. Daca ar fi castigat era meritat. Ce inseamna sa ai superjucatori in echipa.

Quartz@nu
19th March 2005, 22:15
tot Moldo nr. 1 ???
da asa este....... :o:

King of Hell
19th March 2005, 22:17
Dapoi mereti ma undeva de timisoreni bulanjisti....si sa ii dau la m*** la Dan Negru ala cu tot neamu lui...un comentator ca lumea nu o gasit Antena 1!!!!

desdemona
19th March 2005, 22:17
Doamne, cat de enervant poate sa fie Negru de fiecare data. Cica data viitoare o sa-l aduca pe Mircea Radu.. asta ar insemna la Dinamo - Poli Iasi.. si Mircea Radu ala ... alta vedeta :happy
Pacat de National.. frumoasa executia lui Vlad Munteanu :cool:

daWhiGga
19th March 2005, 22:18
Ce final cu emotii!!!Doua goluri in ultimele 5 minute ale timpului regulamentar de joc care au dat o victorie meritata lui Poli.Bravo baieti si sa continuam la fel.Se pare ca rezultatul din etapa trecuta n-a fost numai un foc de paie:)

Mihai
19th March 2005, 22:19
Da vad ca a ofticat pe multa lume negrul ala, daca se vorbeste mai mult de el decat despre meci! :headbang:

THE HUN
19th March 2005, 22:23
Norocoasa victorie a lui Poli. Nationalul a jucat frumos. Daca ar fi castigat era meritat. Ce inseamna sa ai superjucatori in echipa.

Poli a avut pe langa cele 2 goluri si 2 bari ,daca asta inseamna noroc atunci ce poti sa zici despre National ca a avut. :ciocan:

desdemona
19th March 2005, 22:23
@Mihai, pai daca e cu adevarat enervant.. nu era mai bine fara el? :mda:

Mihai
19th March 2005, 22:25
Era mai bine fara el CLAR! Da nu numai la meciul asta, si asa in general pe la TV!

desdemona
19th March 2005, 22:30
Mihai, in general pe la TV nu ma uit decat la stiri, meciuri, F1, talk-show-uri si unele filme.. asa ca mi-e egal daca exista Dan Negru sau nu.. Dar sa incheiem subiectul, eu cand mi-am exprimat nemultumirea cu privire la prezenta lui acolo nu vazusem ca postasera atatia pe sb. asta.

uti2102
19th March 2005, 22:30
Super meci !!! Poli shi Natzional au jucat fotbal adevarat. E interesant ca Poli joaca totul la victorie ! Are shi cu ce !!!
Deabia ashtept ultima etapa, pe Ghencea !!! Ce meci o sa fie :)

miril
19th March 2005, 22:41
Si cand te gandesti ca 11 etape am avut NOI cu ce. Dar cum la cel sarac, doar Gino tace si face...Felicitari, P.Oli! Sa mai zica cineva ca Olaroiu nu este antrenor.

GeKuRA
19th March 2005, 22:44
HUOOOOOO COMENTATORI NEPROFESIONISTI . . . auzi DAN NEGRU .. si emisiunea lui cu prosti ... care se uita la meci la TV nici nu baga de seama daca e vreo faza importanta ... Negru vorbea despre mingea de la Peluza(TRIBUNA zicea el) .. cred ca vroia sa se duca sa o ia el acasa ..
oricum ... bun meciu' ... mishto Galeria Timisoarei ...

Poli Timisoara
19th March 2005, 22:53
Sunt fericit si aproape ca plang de fericire ! Sunt timisorean, dar despre dan negru nu am decat 2 cuvinte ---->"esti cel mai prost banatean conceput vreodata" ma rog au fost mai mult de 2 cuvinte !

Felicitari Oli & Co, le meritati din plin...ati facut banateni fericiti si nu numai !

Forza Poli Timisoara !!!!!!!!

miril
19th March 2005, 22:53
Numai la noi poti aduce un asa zis comentator care tine cu una dintre echipe si mai face si referiri defaimatoare vis a vis de FC National. Asta in preziua meciului. Cica n-are cum sa sustina o echipa ca FC National pentru ca acesta echipa nu incalzeste pe nimeni (citat aproximativ, din memorie). Daca ar auzi Mateianu si multi din stimatii suporteri progresisti care nu mai sunt printre noi, s-ar rasuci in groapa. Repet insa, o concluzie cu miros de...portocala, Moldovan la National-a!

Rechinul Ucigas
19th March 2005, 22:57
BRAVO POLI !!!!! datorita voua suntem pe 4 !
FELICITARI PT VICTORIE , nu ma asteptam ....... inca odata BRAVO!!!

miril
19th March 2005, 22:58
...si datorita lui Gino si Plesan.

Carlos Gambino
19th March 2005, 23:27
Excelenta victorie ! /hello Super meci facut de ambele echipe ! :ok: FORTZA POLI ! :yeah: Respect Progresul ! :ok: Sper ca scepticii s-au convins ca acest meci s-a jucat doar pe teren ! :cool:

PS
Pe idiotul de Dan Negru daca-l prind, am sa-i umplu kuru de picioare...pentru ca face orasul de ras ! :no: :headbang: :mda:

Mihai
19th March 2005, 23:30
Ce oras face de ras? Ca de locuit locuieste in Bucuresti!
Eu cred ca face toata tara de ras cu ce emisune face la TV, dar ma rog asta tine de alta discutie...

Poli Timisoara
20th March 2005, 00:56
Ocazii = multe !!!
Bare = doua !!!
Goluri = doua !!!
Greseli = minore !!!

Asta e noua Poli !!!

King of Hell
20th March 2005, 01:10
m*** Dan Negru!

Poli Timisoara
20th March 2005, 01:17
aici sunt de acord cu tine !!!

e de toata jena...ii sparg capu' cand il prind in tm !

apparte
20th March 2005, 01:26
Victorie meritata!Stiu,unii vor spune ca nu a fost asa,ca a fost norocoasa!A fost intr-adevar norocoasa dar absolut meritata!Ce meci va fi in ultima etapa-n Ghencea!!!!!!! /hello :yeah:Da' a nimerit Negru scorul! :ok: :evil:

alamar
20th March 2005, 01:34
HAAAAAI PROGRESUUUUU!
Ne-a batut Timisoara, dar ne scoatem noi parleala cu maidanezii in cupa. Coman s-a ferit sa dea la gioale sau coate in gura cum obisnuieste de fel, dar Cacamarin e un bulangiu. Contra a obosit dupa o repriza. Nu mai poate baiatu', l-a terminat Laura Andesan, dupa cat i-a supt-o ( buba ba, ce credeati).
In rest, "SA MURITI BINE"!

miril
20th March 2005, 01:46
Si TU...progresistule! Noi o facem de cate ori avem ocazia.

Catalanul
20th March 2005, 02:10
/hello o noua victorie a lui POLI, care confirma faptu' ca nu e doar o adunatura de vedete si ca Olaroiu face treaba buna la POLI :cool: am vazut si eu golurile, si pot sa spun ca cel al lui Vlad Munteanu a fost unul senzational :ok: de curand s-a marcat si in Primera Division unul asemanator :) cu aceasta victorie POLI se distanteaza de ''zona fierbinte'' a clasamentului si se apropie la doar 3 puncte de locurile fruntase :cool: (la cele fruntase intra si 3-6 :D)

remus
20th March 2005, 09:20
Poli , daca continua asa , poate sa prinda locul 2 . Ar fi senzational sa joace in toamna in UEFA.

Cel mai rau imi pare ca nu am vazut golul lui Munteanu . Atipisem :)

miril
20th March 2005, 09:52
S-au trezit (un retur) prea tarziu. Vor termina pe locurile 4-6. Undeva pe acolo.

ADelPiero
20th March 2005, 11:50
Catalane, s`au trezit "ai tai" cand au obosit cei de la national ... daca erau echipa de echipa, dupa 30 min trebuia sa "termine" meciul

Catalanul
20th March 2005, 15:58
@delpi, am auzit ca ''ai mei'' :D au fost si lipsiti de noroc, avand 2 bari, cate una in fiecare repriza :) oricum important este ca au castigat ;) si nu conteaza cand au dat golurile, meciul se joaca pana la fluierul de final al arbitrului :)

Seahawk
20th March 2005, 19:39
Catalane, s`au trezit "ai tai" cand au obosit cei de la national ... daca erau echipa de echipa, dupa 30 min trebuia sa "termine" meciul
o echipa buna joaca pana in ultimul minut :) desi e cam prematur, pot sa afirm ca timisorenii au intr'adevar.. echipa buna :)

GeKuRA
20th March 2005, 19:44
mda ... s-a mai restrans cercul candidatelor la retrogradare prin revenirea spectaculoasa a lui POLI TIMISOARA .. :(:(:(

radcom
20th March 2005, 19:49
:cool: Nu fi asa sigur GeK[ ]RA, o sa mai coboare si Clujul si Otelul. :no:

ADelPiero
20th March 2005, 20:27
o echipa buna joaca pana in ultimul minut :) desi e cam prematur, pot sa afirm ca timisorenii au intr'adevar.. echipa buna :)

pai joaca... dar, omoara inimile suporterilor cu aceasta "tactica" :) ...

miril
20th March 2005, 20:32
O echipa buna de...infarct, cu alte cuvinte. Oricum, final de infarct, ieri seara, in Cotroceni.

unik
21st March 2005, 11:21
stie cineva mai multe detalii despre incidentele dintre suporterii polisti si maidanezii din bucuresti ... Am citit ca au fost ceva pb?

bob
21st March 2005, 18:44
frumoasa galeria lui poli. pacat ca au luat bataie.mai aveau un pic si scapau din buc.

semmaka
21st March 2005, 18:57
frumoasa galeria lui poli. pacat ca au luat bataie.mai aveau un pic si scapau din buc.


Da, doi pusti fara buletin au fost batuti de o intreaga divizie Boys. Ce performanta a ultrashilor dinamovisti :no: :no:

Cand a fost vorba sa se intalneasca "pe interval" cu galeria lui Poli au inventat motive, ca sunt ocupati cu nush ce probleme prin cartier. De fapt stateau la coada la casierie, sa-si ia banii pentru meciul cu sportul. :o: :o:

vlad1607
21st March 2005, 18:58
ce cauta ma railor 2 pusti fara buletin in galeria voastra? :D

semmaka
21st March 2005, 18:59
ce cauta ma railor 2 pusti fara buletin in galeria voastra? :D


Iti raspund cand ma contrazici la ultima parte a postarii mele.

vlad1607
21st March 2005, 19:08
Nu stiu amanunte...de ce sa te cred pe cuvant? DECI.....raspunde...si cele 2 banere care au fost capturate si ale caror poza e pe DOL le tin "copii" ?

inter
21st March 2005, 19:13
vladutze .. lasa-ne ...tu si miscarea ultras ... esti pe langa ..Bucuresti .. la cel putin 300 de km.. nu-ti atribui merite despre care visezi noaptea!

aia din fedayn sau ng ... ti-ar face propuneri "indecente"!

vlad1607
21st March 2005, 19:17
Intere iar croncani si e aiure ca miroase a praz....nu imi asum merite stai tu calm...dar cei ce ma cunosc stiu in cate deplasari am fost asa ca....iar esti pe langa..ce naiba Intere esti profesor la asta :D

inter
21st March 2005, 19:21
tu si deplasarile? :D:D cu ce ? te urci in autobuz cand pleci la scoala si te visezi in "Ghencea"?

mai povesteste cum ai furat o "vitrina cu suc" :drak: :drak: (erau lipite sticlele? )

ca iti bag o pila la "carcotasi" :D:D:D

vlad1607
21st March 2005, 19:23
Intere ca de obicei aberezi,,,esti prof in ale aberatiei ca tot ai adus vorba de scoala.....esti rau pe NET ca in realitate sunt sanse bune sa fii doar un soarec de tastatura dupa cum pui problema..eu nu am zis ca sunt "mare si tare"ci doar ca cei care ma cunosc stiu in cate deplasari am fsot si pe unde.....da cu unul ca tine chiar ca m-as distra la maxim.....RELAX INTERE RELAX ! :D

inter
21st March 2005, 19:24
Cand a fost vorba sa se intalneasca "pe interval" cu galeria lui Poli au inventat motive, ca sunt ocupati cu nush ce probleme prin cartier. De fapt stateau la coada la casierie, sa-si ia banii pentru meciul cu sportul. :o: :o:

semmaka ... te stiam ca n-ai treaba cu minorii :drak:

inter
21st March 2005, 19:27
mde vladutze ... ma ia cu "friguri" cand vad ce decis esti ... unde ne intalnim?

faci vreun Fm la tine acasa?:D

semmaka
21st March 2005, 19:28
semmaka ... te stiam ca n-ai treaba cu minorii :drak:


Daca citesti cu atentie, dinamuistii au treaba cu minorii. Au capturat si ei 2 fulare, mare branza. 15 contra 2, deci mare captura, ce sa-ti povestesc. :rosu: :rosu:

vlad1607
21st March 2005, 19:43
Intere hai ca te las sa aberezi in continuare...asta e sport national la voi printre fanii prazului :D nu se mai mira nimeni cand va aude :D esti chiar haios...acolo dupa monitor probabil ca esti rau de tot sa moara jijiiii:D probabil,nu zic mai mult ca nu te cunosc...dar e bine sa nu aberezi ca nu se stie niciodata ce si cum si tu chiar nu ma cunosti :evil: ...RELAX si bucura-te cat mai potzi de ultimile luni de "A" ale pseudo-idolilor tai ! :degete:

inter
21st March 2005, 19:45
vladutze se pare ca ai intrat in era "glaciara" ... oare de ce? :D

vlad1607
21st March 2005, 19:54
nu te mai incorda Intere in spatele monitorului ca o sa crape naibii tastatura de "pumnii tai" :happy

inter
21st March 2005, 19:59
ma va ..........

bob
22nd March 2005, 16:47
Da, doi pusti fara buletin au fost batuti de o intreaga divizie Boys. Ce performanta a ultrashilor dinamovisti :no: :no:
Cand a fost vorba sa se intalneasca "pe interval" cu galeria lui Poli au inventat motive, ca sunt ocupati cu nush ce probleme prin cartier. De fapt stateau la coada la casierie, sa-si ia banii pentru meciul cu sportul. :o: :o:

rezulta ca aveti in componenta mucosi! parintii nu va controleaza la ce ora mergeti acasa?
nu-i confunda pe BOYS cu elias si tampitzii lui. aia stau la coada!

semmaka
23rd March 2005, 13:21
rezulta ca aveti in componenta mucosi! parintii nu va controleaza la ce ora mergeti acasa?
nu-i confunda pe BOYS cu elias si tampitzii lui. aia stau la coada!

Tu nu ai niste capsuni de cules?


Mai vin si altii in deplasare, pe langa cei din grupari. Si totusi, acesti pedofili de la Boys de ce nu au aparut la locul de intalnire? Ce erau acele urgente probleme de rezolvat prin cartier? I-a chemat mama sa-si bea lapticu'?

bob
24th March 2005, 09:22
ce tot o dai cu locul de intilnire? unde te crezi? la promenada? n-am mai auzit pe cineva sa stabileasca cind sa ia bataie! ar trebui sa stati acasa! parca galeria lui poli se dadea civilizata!

semmaka
24th March 2005, 15:35
ce tot o dai cu locul de intilnire? unde te crezi? la promenada? n-am mai auzit pe cineva sa stabileasca cind sa ia bataie! ar trebui sa stati acasa! parca galeria lui poli se dadea civilizata!


Potaie, ati fost penibili. De ce nu ati venit la stadion la National? Nu v-au lasat mamicile ca era intuneric afara? Papagalilor. Ati zgariat pe frunte un copil, asta ati facut. In rest nimic. Ciocu mic, si tu si toate gunoaiele din Boiz.

Carlos Gambino
24th March 2005, 20:09
ce tot o dai cu locul de intilnire? unde te crezi? la promenada? n-am mai auzit pe cineva sa stabileasca cind sa ia bataie! ar trebui sa stati acasa! parca galeria lui poli se dadea civilizata!
Dimpotriva bob-ule, in Anglia, Italia, Scotia, Grecia si Serbia se "stabilesc" intanliri cu duiumul...dar ce sa stiti voi mari ultrasi "wan'a'bee" ! :drak: Cand veti "ajunge" din greseala la o "intrunire", o sa simtiti diferentza... :drak: