PDA

View Full Version : Etapa 17: Farul Constanta - Universitatea Craiova



ADelPiero
14th March 2005, 02:00
Sambata, 19 martie 2005: Farul Constanta - Universitatea Craiova, ora 13:30, TVR 2 (in tur 0-0)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

baltazar
14th March 2005, 02:29
Dupa o victorie la scos miercuri este normal sa bata si sambata nu?
bineinteles tot la scor

Pacala
14th March 2005, 02:57
vrei sa spui ca farul face ce a facut cu dinamo? sa-ti fie gura aurita

baltazar
14th March 2005, 03:02
Charlie, ai vrea tu tata,dar Craiova nu poate sa fie Dinamo
deci dupa cum spuneam bate Farul eu zic ca cel putin 2-0



dar sa vedem
fie ca cel mai bun sa castige si farul sa joace finala


multumit acuma?Charlie se pare ca doar noi 2 am votat....
nu ai pus si tu acolo macar un x sa fii si tu cat mai aproape de sperante ,te-ai aruncat direct la 2
gresit puiu ,total gresit

Seahawk
14th March 2005, 06:36
lol...
Nu trebuie sa consideram meciul castigat dinainte.. indiferent de situatia craiovei..
Totusi nu'mi fac probleme sa'i batem pe olteni, cam sunt clientzii nostrii de cativa ani buni..
Spera ca odata cu reintrarea lui Liviu si a lui Pascovici.. poate si cu Baicu in primul unsprezece.. de la inceput sa ii batem pe craioveni.. si miercuri, si sambata..
Hai Farul!

p.s. trebuie sa facem cumva sa fructificam ocaziile alea :rolleyes:

EDMOND_
14th March 2005, 09:31
Ca suporter vechi al echipei oltene sunt obligat sa cred ca ne vom regasi in aceste doua meciuri, ca Badea va trimite de aceasta data din primul minut cei mai in forma jucatori, mai ales ca in miniturneul de pe litoral isi va juca cartea ramanerii ca antrenor la Universitatea. Voi fi langa echipa, pentru ca suporterii adevarati abia acum se cunosc, la greu.
Am mai fost intr-o situatie similara in urma cu ceva timp (-9) si am reusit sa ne revenim in retur si sa terminam in prima jumatate a clasamentului. Sper sa se intample la fel si acum.

RstInPc
14th March 2005, 09:36
Ete ca sunt doi optimisti care au votat cu Craiova. :rolleyes: Cred ca Farul nu se va obosi prea mult cu oltenii, in consecinta prevad o victorie a Farului atat in campionat cat si in cupa !

popa-augustin
14th March 2005, 09:56
craioveni ....norocul vostru ca veniti la mare sa va spalati .... ma duc s ajoc la pariuri ..bag la handicap ...

popa-augustin
14th March 2005, 09:57
in acest campionat ii mai batem pe craiova de 3 ori ... de doua ori in cupa si o data in campionat .... la anul o sa fie derby mare ... fc caracal cu craiova ...

claudio25ro
14th March 2005, 10:02
corect..popika...
Cu pariurile..merg FARUL bineinteles (pauza si final)
Nu de alta dar intra Pascovici si L.Mihai...asa ca 3-0 (2-Gurita,1-L.Mihai)
Craiova....pacat de suporterii aia..echipa e VARZA !!!

Rechinul Ucigas
14th March 2005, 11:13
BATE FARUL mai ales dupa infrangerea de aseara ii pune Grigoras la punct !

bob
14th March 2005, 11:31
toti suporterii de bun simt din romania ii roaga pe cei de la farul sa invinga. sa mai scrie o "pagina de aur" in "gloriosul palmares" al marii echipe NESTIINTA CRAIOVA.

bogho
14th March 2005, 11:35
Conform locurilor din clasament, dar si a evolutiilor din ultimile meciuri, Farul pare favorita in aceasta confruntare. Insa nici un meci nu seamana cu altul asa ca si Craiova are sansa ei.
Dubla cu Farul e aproape vitala pentru echipa.
Oricum votul meu se duce catre un "2". Victorie Universitatea Craiova

Kooler
14th March 2005, 11:41
Sper sa ii aranjeze ca au ratat mult si au gafat in aparare Meciul cu Universitatea va fii greu daca jucatorii craiovei isi vor dorii mult victoria , oricum si noi ne-am dorit victoria cu dinamo dar sansa a fost de partea lor

Kooler
14th March 2005, 11:52
Am Incredere in Echipa mea ca va castiga meciurile cu Universitatea Craiova

EDMOND_
14th March 2005, 11:52
toti suporterii de bun simt din romania ii roaga pe cei de la farul sa invinga. sa mai scrie o "pagina de aur" in "gloriosul palmares" al marii echipe NESTIINTA CRAIOVA.

pai lasa-i mah pe "suporterii de bun simt" sa vorbeasca , de ce o faci tu in locul lor?

ADelPiero
14th March 2005, 12:00
din respect pt Apulum Unirea Alba Iulia, ma rog sa bata FARUL :evil: 3-1:cool:

bob
14th March 2005, 12:58
doamne ce fericit sunt! sper ca faristii sa nu dezarmeze dupa bataitza incasata si sa rezolve definitiv dilemele lui pacala, edmond, adyazzuro,vietnam si a celor de la CRAIOVA MINIMA!
ia uitati ce linii de clasament:
16. U Craiova 16 3 5 8 15-24 14p (div.a -spre b)
14. Oltul Slatina 16 3 5 8 14-24 14p (seria b3)
nu vi se par simetrice? sunt foarte multumit de ele!

EDMOND_
14th March 2005, 13:25
Daca doar asta te face fericit insemna ca ai o viata destul de anosta si plina de frustari.... Cred ca nu au trecut nici doua zile de cand ii numeai pe faristi "slugile lui Steaua "... ma insel cumva?
Mai stai pe aici, fii pregatit sa ne suporti indiferent de ce se va intampla cu Universitatea... noi nu suntem suporteri de vreme buna, ca tine sau altii de pe aici care apar ca ciupercile dupa ploaie cand echipa merge , dar se evapora brusc atunci cand sunt probleme...

Mihai
14th March 2005, 13:47
Edmond_ daca se duce U craiova in B, sigur nu o sa aiba atatia suporteri ca acum!!!

Vietnam
14th March 2005, 13:57
Pe cat faci pariu? Pai ce ma daca picam in B se muta Oltenia? Noi suntem suporterii Craiovei si la bine si la greu. Uite Edmond ti-a explicat pe intelesul tau. Acum jucam prost dar o sa ne revenim, mai devreme sau mai tirziu. Echipa este ca un copil...bun sau rau, frumos sau urat, prost sau destept este al tau si nu il schimbi niciodata. Doar niste handicapati isi schimba "copii" pe motiv de ceva defecte fizice.
Daca reusesc sa bata baietii la COnstanta este bine, daca nu, asta este. Mergem mai departe ... si batem la Craiova dupa care mergem in finala! :ok:
Simplu nu? :D

Apropo Bob asta are probleme la "mansarda"? :rolleyes: ca dupa ton vad ca se bucura ca maninca bataie ultima clasata ... o fi dinamovist? ca ei aveau IQ-ul sub 5

Mihai
14th March 2005, 14:01
Da mai e simplu pt voi! Pai suporteri ca edmond_ o sa se duca dupa Craiova si daca pica in Divizia Z, pentru ca el e UN SUPORTER ADEVARAT (si JUR ca nu fac nici un misto aici) dar eu sunt sigur ca nu toti care vin la meci o sa-i urmeze si in B! Am si eu o parere, daca se dovedeste ca nu e asa tot respectul pt olteni!

Vietnam
14th March 2005, 14:04
Pai altceva ce sa facem fratele meu!?! Si eu sper sa te inseli! :D De fapt eu sunt sigur dar ...cine stie ce se intimpla in viitor.

bob
14th March 2005, 14:05
edmond, nu prea ai logica! unde ai vazut tu ca as fi laudat eu faristii? fa-ti un control!
nu m-am evaporat, dar am vazut ca Pacala s-a dat batut! mi se pare ca si adyazzuro e "solidar" la greu!
am observat ca ultimele postari ale fanilor lingurii de lemn s-au referit doar la persoanele altor forumisti care n-au aceleasi optiuni. ca ai sau nu mii de postari, nu presupune ca esti mai "fan" ca si mine! e drept ca, fiind pe ultimul loc, si neavind cu ce sa va laudati, deveniti frustrati si va hraniti orgoliul cautind nod in papura altora!
sper sa fiti fanatici si atunci cind CRAIOVA MINIMA va juca simbata de la ora 11!

Vietnam
14th March 2005, 14:20
... deveniti frustrati si va hraniti orgoliul cautind nod in papura altora!
sper sa fiti fanatici si atunci cind CRAIOVA MINIMA va juca simbata de la ora 11!


Cautam nod in Guso mai bobulet! :D
Craiova Minima este echipa de pustani ai Craiovei ... si joaca cu echipa Dinamo care a fost retogradata in B pentru datorii neachitate ... Vedeat-asi in aceasi situatie cu noi, ciine rosu, sa vad cum comentezi atunci ...

Cat creier iti trebuie sa te iei de suporterii unei echipe cunoscute care a ajuns, datorita unei anumite conjucturi, pe ultimul loc!!! Tu esti un individ care da cu picioarul chiar si intr-un om cazut la pamint. Doar asa ca sa-ti dovedesti "superioritatea"!!! Du-te ma si te cearta cu oile si cu aia de pe linga voi.. lasa-ne pe noi sa ne vedem de treburile noastre. Sper sa te bucuri si la sfarsit cand JIJI o sa va ia la mustata campionatul si Craiova Cupa.... Doar gindul iti da frisoane nu? :P

bob
14th March 2005, 14:37
...si gura nu-ti mai tace! ce va tot plingeti? dinamo a fost la un moment dat agentul 007 si toti isi faceau planuri ca o inving. asa ca nu mai faceti voi pe lupii moralisti! taceti si incasati!

EDMOND_
14th March 2005, 14:39
Edmond_ daca se duce U craiova in B, sigur nu o sa aiba atatia suporteri ca acum!!!

Iti spun eu ca te inseli. Faptul ca , desi pe ultimul loc al clasamentului , a strans in tribune la Valcea peste 12 000 de spectatori (din care trei mii veniti din Craiova) , faptul ca in aceasta iarna a strans la fiecare amical cate 5000 de spectatori ...toate astea ar trebui sa iti arate ca U va avea suporteri indiferent in ce divizie va juca... Noi iubim echipa asta, nu locul in clasament.

Mihai
14th March 2005, 14:43
Probabil ca nu vom avea ocazia sa probam despre ce vorbim noi acum! Dar daca o sa se intample o sa vedem atunci ce se va intampla :ok:

EDMOND_
14th March 2005, 14:53
edmond, nu prea ai logica! unde ai vazut tu ca as fi laudat eu faristii? fa-ti un control!
nu m-am evaporat, dar am vazut ca Pacala s-a dat batut! mi se pare ca si adyazzuro e "solidar" la greu!
am observat ca ultimele postari ale fanilor lingurii de lemn s-au referit doar la persoanele altor forumisti care n-au aceleasi optiuni. ca ai sau nu mii de postari, nu presupune ca esti mai "fan" ca si mine! e drept ca, fiind pe ultimul loc, si neavind cu ce sa va laudati, deveniti frustrati si va hraniti orgoliul cautind nod in papura altora!
sper sa fiti fanatici si atunci cind CRAIOVA MINIMA va juca simbata de la ora 11!

Parerea mea este ca ar trebui sa te controlezi tu, asta legat de ceea ce ai scris undeva mai sus de "suporterii de bun simt" , din care sigur nu faci parte.Mai citeste odata ce am spus eu, in nici un caz ca i-ai laudat pe faristi, dimpotriva.... Iar tie nu ti-am cautat nod in papura ,nu aveam motive...pana
astazi nici macar nu am observat ca existi , doar ca m-am impiedicat de tine pe acest thread si am vazut cat de mult te straduiai sa fii bagat in seama...

Si asa, ca un sfat,nu conteaza numarul de mesaje, conteaza doar prestatia in teren, capitol la care esti in mod clar depasit... Ma opresc aici, ti-am dat deja prea multa atentie si nu are rost , te repeti si, in mod evident, nu esti capabil de mai mult.

bob
14th March 2005, 15:39
edmond, ca sa intelegi si tu: meciul asta tin cu farul doar pt. a va mai tempera voua, fanilor olteni, tupeul.
cit despre "bagatul in seama" cred ca oricine intra pe un forum o face pt. a-si exprima niste pareri si impresii, deci pt. "a se baga in seama". daca "prestatia in teren" e buna sau proasta, asta ramine de vazut. m-ai coplesit cu atentia ta, ramine sa o acorzi si altora!
nu stiam ca se acorda calificative intre forumisti. respectind ideile tale te rog sa nu mai intri nici tu la meciurile altora!

EDMOND_
14th March 2005, 15:58
Revenind (ca nu are rost sa continui discutia cu cineva care nu stie sau nu vrea sa citeasca cu atentie si interpreteaza dupa ureche ) la meciul de sambata ,este clar ca vom putea discuta la obiect abia dupa ce vom vedea prestatiile celor doua echipe in meciul de cupa.... asa ca ne auzim pe miercuri seara...

Pana atunci, felicitari suporterilor formatiei constantene pentru deplasarea din Bucuresti...am inteles ca au fost intr-un numar egal cu suporterii bucuresteni.. :D

bogho
14th March 2005, 16:25
Am incredere in echipa si cred ca vom avea 3 puncte in campionat dupa etapa din weekend, iar in Cupa vom avea un retur usor, fiindca calificare o vom obtine inca din meciul de la Constanta

Caligula
14th March 2005, 16:28
Pot spune ca sunt multumit de situatia in care se afla astazi Craiova. E momentul ca toti suporterii acestei echipe sa nu se mai hraneasca cu amintirile unor vremuri in care majoritatea nici nu avea radio sau televizor in casa sau la maternitate. M-am cam saturat ca la fiecare inceput de campionat sa aud despre Craiova ca este "una din pretendentele la titlu" desi n-a aratat absolut, dar absolut nimic interesant in ultimii ani. Sunt sigur ca daca ,Doamne fereste, Craiova nu retrogradeaza nici anul asta la anu` vor fi iar marii favoritzi (perciuni adica) la castigarea campionatului. Un dush d-ala rece si matinal n-ar strica acestei echipe. Sunt totusi sigur ca veti avea cotele cele mai mici la casele de pariuri in confruntarile cu divizionarele B. Pana atunci, reveniti-va oameni buni; tineti si voi cu o alta echipa care dezamageste mai putin!

bogho
14th March 2005, 16:49
Caligula in mare parte ai dreptate. Sunt prea multi suporteri si oameni care inca mai dorm visand la Craiova anilor '80. Acesti oameni ar trebui sa se trezeasca si sa nu mai ceara niste performante imediate. Nu avem puterea de a mai realiza vreo cine stie ce performanta. Momentan ar fi o performanta sa devenim macar o echipa de locurile 6-10.

Insa indiferent de situatia echipei, tot cu Universitatea voi tine.


P.S. Cand ziceam locurile 6-10, ma refer la cele din Divizia A.

Catalanul
14th March 2005, 16:55
nici nu stiu ce pronostic sa pun, oricum cu siguranta egal nu se va termina :) ori va produce craiova o surpriza si va invinge, ori va mai bate un cui in sicriul craiovei farul :rolleyes: deci, este un meci de 12 :)

bogho
14th March 2005, 17:05
catalanul, iti dau un pont: pune 2. :yeah:
/OLE/

fia
14th March 2005, 20:51
Farul trebuie sa recupereze terenul pierdut cu Dinamo...
1 solist fara nici o emotie...

cip_81
14th March 2005, 21:09
Daca Stiinta va juca cum a jucat cu Argesul (asta pana a ramas in 10...cred ca cel mai bine ar fi sa inceapa partida in doar 10 jucatori) iar Farul o va face ca aseara,s-ar putea ca sambata pe la 15:30 Badea sa fie al doilea antrenor ramas fara loc de munca.

Oricum,pentru Craiova e groasa...dupa meciul cu Farul urmeaza 2 partide cu contracandidate la retrogradare,Sportul si Poli Iasi,apoi meciul cu echipa ciobanoidului...asta ca sa nu mergem mai departe.

Pronostic 1,Farul-Craiova 2-0

Quartz@nu
15th March 2005, 00:12
1 solist pentru ambele intalniri : cupa & campionat si sincer imi pare rau de "u"craiova fiind una din favoritele mele echipe de fotbal din Romania :cool:

baltazar
15th March 2005, 03:07
si eu sunt sigur ca 1 este, cel putin 2-0

R. O`Sullivan
15th March 2005, 11:20
Revenind (ca nu are rost sa continui discutia cu cineva care nu stie sau nu vrea sa citeasca cu atentie si interpreteaza dupa ureche ) la meciul de sambata ,este clar ca vom putea discuta la obiect abia dupa ce vom vedea prestatiile celor doua echipe in meciul de cupa.... asa ca ne auzim pe miercuri seara...

Pana atunci, felicitari suporterilor formatiei constantene pentru deplasarea din Bucuresti...am inteles ca au fost intr-un numar egal cu suporterii bucuresteni.. :D



Intr-adevar au fost multi faristi... Chiar mai multi ca ei... Dar nu e de ajuns nici sa ai suporteri multi nici sa ratezi ca un chior, trebuie sa INSCRII :D


Revenind, in mod normal vor fi 2 victorii in meciurile urmatoare... Din spiritul de fair play (care din pacate vine intotdeauna doar dintr-o parte - de la constanteni) spun asa... si Craiova are sansa ei in meciul de campionat

Virus
15th March 2005, 12:40
Bate Farul!!!

claudio25ro
15th March 2005, 12:50
ar m-ai fi o varianta...la care nu stiu cati s-au gandit...e doar o idee tampita de-a mea...
sa bata Farul in cupa (oricum la cum joaca Craiova acum nu are sanse ptr. castigarea cupei) iar Craiova sa bata in campionat (au nevoie de puncte ca de aer)...am zis si eu...

bogho
15th March 2005, 13:03
O alta varianta ar fi sa castige Univ. ambele partide (sa zicem cu 1-0, fiecare) si sa piarda returul cupei cu 2-0

Mihai
15th March 2005, 13:03
printre primii suporteri pe care ii vad sa tina cu o echipa dar sa vrea sa ia bataie favorita lor :D

bogho
15th March 2005, 13:07
daca ar fi sa aleg intre castigarea cupei si ramanearea in divizia A, as alege a doua varianta.
In cazul unui aranjamenta, daca Craiova ar pierde in cupa si catiga, dupa doar 3 zile, in campionat vor aparea o gramada de semne de intrebare. deci ar trebui ca Univ. sa castige ambele partide de acum si sa piarda returlu cupei la o diferenta destul de mare astfel incat farul sa treaca in finala.

Insa indicat ar fi sa se indeplineasca ambele variante: castigarea cupei si ramanerea in Divizia A.

fia
15th March 2005, 13:09
A mai fsot si faza cu Craiova in meciul cu Rapid din 98 :D

Mihai
15th March 2005, 13:20
Deci Craiova e obisnuita sa o faca de oaie... adik sa faca o alegere proasta...

EDMOND_
15th March 2005, 14:06
ar m-ai fi o varianta...la care nu stiu cati s-au gandit...e doar o idee tampita de-a mea...
sa bata Farul in cupa (oricum la cum joaca Craiova acum nu are sanse ptr. castigarea cupei) iar Craiova sa bata in campionat (au nevoie de puncte ca de aer)...am zis si eu...

claudio...totul este posibil, insa ma cam indoiesc...parerea mea este ca amandoua meciurile se vor juca in teren... vor fi "pe bune"...

@bogho... daca tot facem scenarii..sa castige Craiova in meciul de campionat si Farul in meciul de cupa ar fi cel mai prost aranjament..in sensul ca toti vor sari in sus ...chiar daca ar fi pe bune... Scenariul cel mai bun ar fi unul care sa ne tina pe toti cu sufletul la gura....un 1- 1 in cupa si un 1-0 pentru Craiova in campionat si apoi , in returul de la Craiova Farul sa se califice la 11 m.... :) :drak:

bogho
15th March 2005, 14:40
Scenariul cel mai bun ar fi sa castige Universitatea toate cele 3 meciuri cu Farul.

the lion king
15th March 2005, 14:56
daca nu pleaca badea in primul rand,sigur maergem in B.dar lasa ca intra Pandurii in A,ne dau noua locul daca cumva ne clasam pe locurile retrogradante,asa ca sa tinem pumnii pandurilor.dar stiinta nu va mai fi stiinta cea pe care o stiam noi. :mda:

bogho
15th March 2005, 15:08
pai tocmai asta e problema. ca nici acum Stiinta nu mai e cea pe care o stim de prin anii '80.

R. O`Sullivan
15th March 2005, 15:17
Scenariul cel mai bun ar fi sa castige Universitatea toate cele 3 meciuri cu Farul.


Asta deja nu mai e scenariu... E un film SF :D

Serios acuma... M-am gandit si eu la unele posibilitati, dar magaria ar fi prea mare. Totusi (dupa cum mentionam si anterior), sunt jucatori cu antecedente celebre in campionatul trecut, iar conducerea celor de la Farul, desi corecta si bine intentionata, pare cam naiva in momente cheie. Se va decide la nivelul anturajului
Concluzia? Totul e posibil, cu Jeneii, Gigeii si Borceii din fotbalul romanesc

Mihai
15th March 2005, 15:26
Scenariul cel mai bun ar fi sa castige Universitatea toate cele 3 meciuri cu Farul.

Asta e scenariu ori de parodie ori de filme SF! Sunt convins ca U Craiova o sa obtina cel putin o victorie sau un egal din cele 3 meciuri dar sa bata in cele 3 meciuri mi se pare putin probabil!

ce_bine_e
15th March 2005, 15:46
castiga faru fara sicuti!!! haide farule!;)
fortza poli iasi!!!!!!!!!

litza
15th March 2005, 20:39
Eu am mers pe un x.farul este o echipa buna,omogena,dar avand in vedere situatia noastra nu cred ca o sa pierdem.Vom lupta pana la ultima picatura de energie.
In cupa va castiga Farul maine cu 2-1,iar noi la Craiova cu 1-0.

vlad1607
15th March 2005, 20:52
oare vedem o noua "victorie" a echipei din Banie?Probabil ca oltenii se vor inneca la Consbtza..ca de innotat o fac de multi ani in ce priveste fotbalul ! Victorie Farul !

EDMOND_
15th March 2005, 21:03
Serios acuma... M-am gandit si eu la unele posibilitati, dar magaria ar fi prea mare. Totusi (dupa cum mentionam si anterior), sunt jucatori cu antecedente celebre in campionatul trecut, iar conducerea celor de la Farul, desi corecta si bine intentionata, pare cam naiva in momente cheie. Se va decide la nivelul anturajului
Concluzia? Totul e posibil, cu Jeneii, Gigeii si Borceii din fotbalul romanesc

Sullivan, ce faci mah...pregatesti terenul...in cazul unor rezultate nefavorabile... lasa aiurelile astea ca nu da Bosanceanu meciul si nici Badea sau Staicu nu stau sa caute care din jucatorii vostri nu sunt cinstiti... Ca doar nu or da aia telefon sa zica , uite mai oltenilor..ne sunteti simpatici si vrem sa trantim meciul! Hai sa lasam asta..Daca puteti trageti-ne o bataie asa incat sa nu o uitam niciodata... Insa eu tot sper ca ai nostri se vor trezi in aceste doua meciuri si vor arata ca au valoare...

PS. Cum ziceai ca ii cheama pe jucatorii aia? :drak: :D

desdemona
15th March 2005, 21:18
Astia de la Craiova ziceau in seara asta ca vor un egal maine, iar cei de la Farul au inaintat variantele 2-0 sau 3-0 .. Sper sa ajung maine pe stadion, daca ma lasa febra :mda:

EDMOND_
15th March 2005, 21:42
Pe "astia" de la Craiova nu ii intereseaza maine decat un egal...de fapt Staicu l-a anuntat pe Badea ca in meciul de cupa accepta si o infrangere cu 2-1.... Insa este bine sa mergeti la stadion..am auzit ca nu s-ar televiza...

litza
15th March 2005, 21:57
Fratilor am ajuns rau :mda: Daca Dinel crede ca o infrangere cu 2-1 e un rezultat bun.... :jerk:

desdemona
15th March 2005, 22:08
Adevarul e ca nici eu nu am retinut sa fie meciul televizat pe undeva. Nu m-am uitat inca in program, pentru ca m-am tot gandit ca ma duc oricum si nu m-a interesat. Si sper sa ma duc... pana maine mai e o noapte.. Nu-mi face nici o placere sa-i vad pe astia de la Farul, dar as face-o pentru cei de la Craiova.

litza
15th March 2005, 22:14
Adevarul e ca nici eu nu am retinut sa fie meciul televizat pe undeva. Nu m-am uitat inca in program, pentru ca m-am tot gandit ca ma duc oricum si nu m-a interesat. Si sper sa ma duc... pana maine mai e o noapte.. Nu-mi face nici o placere sa-i vad pe astia de la Farul, dar as face-o pentru cei de la Craiova.
sunt sigur ca nu ai ce sa pierzi!du-te la meci si lasa febra de o parte.I-ti va trece imediat cand vei vedea cum joaca Craiova
:D (sau te va apuca si mai rau :headbang: )

desdemona
15th March 2005, 22:21
De pierdut nu am ce sa pierd.. chiar imi rezolvasem treburile pentru maine, asteptand meciul. Ieri mi-a fost rau de tot si ma consolasem ca macar pana sambata o sa-mi treaca. Acum sunt putin mai bine.. singura chestie de care mi-era frica era ca o sa stau in frig/curent si ca o sa imi revina febra la o intensitate mai mare. Febra ca febra, dar .. durerile de cap, vorba ta? :)
Totusi, din cat ma cunosc, sunt rationala doar cand sunt acasa la caldura, maine pe la 17.00 n-o sa mai gandesc la fel :)

Rechinul Ucigas
15th March 2005, 23:00
Adevarul e ca nici eu nu am retinut sa fie meciul televizat pe undeva. Nu m-am uitat inca in program, pentru ca m-am tot gandit ca ma duc oricum si nu m-a interesat. Si sper sa ma duc... pana maine mai e o noapte.. Nu-mi face nici o placere sa-i vad pe astia de la Farul, dar as face-o pentru cei de la Craiova.
esti constanteanca si te-ai duce la meci pt craiova .... ciudat !

desdemona
15th March 2005, 23:23
Nu vad nimic ciudat ... :)
@Farist, am mai discutat chestia asta: eu=constanteanca si Farul=din Constanta. Lasa ca o sa fiti voi destui, ce-ti mai trebuie? Eu ma duc sa sustin pe cine vreau, nu simt nevoia sa confirm o presupusa apartenenta :)

EDMOND_
15th March 2005, 23:51
Fratilor am ajuns rau :mda: Daca Dinel crede ca o infrangere cu 2-1 e un rezultat bun.... :jerk:

Litza..era vorba doar de meciul de cupa....se considera acceptabil un 2-1 pentru ca in retur rezultatul poate fi neutralizat cu un simplu 1-0.
Conditia pentru ca Badea sa ramana antrenor este trei puncte in meciul din campionat...si in cel mai rau caz o infrangere de genul aleia de vorbiram in meciul de cupa...
Este motivul pentru care ma voi duce la Constanta la meciul de sambata...care este mai interesant...

desdemona
16th March 2005, 00:17
Dorys, comentariile tale ma lasa rece :D Du-te si consoleaza-te cu marinarii tai intre blocuri sau pe centura aia pe care vad ca o cunosti atat de bine. Din partea mea poti sa-i ai pe toti deodata.. sau mai bine pe rand? :D:D Urmeaza-ti "visul" :ok:

be@
16th March 2005, 00:37
Sper sa castige Farul! Bafta!

baltazar
16th March 2005, 01:01
da ar fi bine pt craiova sa bata macar in campionat
dar si un egal este de ajuns la forma in care sunt
si pt restul sa stea lunistiti CRAOVA nu se duce in b
are cine sa se duca
forzzzzaaaa Farullllllllllllllllllllllllllllllllllll

Rechinul Ucigas
16th March 2005, 10:51
Forza Farul !!! Astazi Castigam !!!

EDMOND_
16th March 2005, 11:02
Astazi poate. Dar threadul se refera la meciul de campionat. Acolo castigam noi... :drak:

Se pare ca meciul de astazi nu se televizeaza din cauza clubului organizator, care a cerut o suma prea mare televiziunilor interesate. In cupa nu mai este liga cea care negociaza....

R. O`Sullivan
16th March 2005, 12:03
Sullivan, ce faci mah...pregatesti terenul...in cazul unor rezultate nefavorabile... lasa aiurelile astea ca nu da Bosanceanu meciul si nici Badea sau Staicu nu stau sa caute care din jucatorii vostri nu sunt cinstiti... Ca doar nu or da aia telefon sa zica , uite mai oltenilor..ne sunteti simpatici si vrem sa trantim meciul! Hai sa lasam asta..Daca puteti trageti-ne o bataie asa incat sa nu o uitam niciodata... Insa eu tot sper ca ai nostri se vor trezi in aceste doua meciuri si vor arata ca au valoare...

PS. Cum ziceai ca ii cheama pe jucatorii aia? :drak: :D


Sa pregatesc terenul? Poate ai inteles gresit... Chiar si la un aranjament tot Farul castiga. Nici nu concep decat un 1 solist in ambele meciuri. Am spus doar ca cei din conducerea Farului sunt uneori naivi si totul e posibil... Idei si scenarii pot exista nu? Sa nu uitam in ce tara ne aflam si cine conduce fotbalul.
Cat despre jucatori treaba a fost serioasa anul trecut. Asta nu inseamna ca va fi ceva acuma... Era doar o CONSTATARE

EDMOND_
16th March 2005, 12:11
Ok...glumeam si eu....insa acum chiar ca nu am inteles chestia ca "si la aranjamente tot noi castigam"...presupun ca te refereai la bani, nu.?. :drak:

Sullivan, Baltazar...ce ar fi mah sa ne vedem la o bere sambata inainte de meci... :ok: ...pana la urma avem aceleasi culori... alb-albastru..

baltazar
17th March 2005, 00:29
bravo Farul, pacat ca nu am vazut meciul.
eu as veni cu cea mai mare placere ,dar sunt cam departe de cta si nu cred ca ajung pana la anu. pana atunci fortzzzza Farul

Seahawk
17th March 2005, 07:07
le'am dato in cupa, le'o dam si in campionat.. si mai terminati cu speculatiile astea.. parca au zis toti ca s'au lasat de blaturi..
si ma intreb.. pentru noi Faristii.. la ce bun daca jucam in finala cupei.. si le dam meciul craiovenilor?..pentru ca finala o putem pierde foarte ushor.. si numai jucam in nici`o cupa si asha pierdem si contactu cu locu 2.. ( nu ca am avea prea multe shanse.. la el..dar totusi).. eu zic ca putem sa'i batem pe olteni si in retur fara "ajutorul" lor..
Sincer, nu cred ca este vorba de nici un aranjament.. toate astea sunt doar speculatii.. care nu prea isi au rostul..



dar desigur.. suntem pe "forum" :D

the lion king
17th March 2005, 14:10
cu un fundasi ca rachita , murgan,dobre,atacanti ca stevanovic,magri sau dragan , antrnor ca badea ,si mai ales ,patron ca dinel imi vine sa imi bag un bat in fund,scuze pt limbaj dar sunt suparat rau de tot. :headbang: :mda:

ADelPiero
18th March 2005, 01:42
kingule, Rachita e cel mai tare jucator de la voi din aparare ... nu inteleg de ce l`ai bagat pe "black list" :confused:

Seahawk
18th March 2005, 03:12
Rachita nu a fost niciodata un jucator prea bun.. a fost asa.. mediocru mai mereu..

EDMOND_
18th March 2005, 09:02
kingule, Rachita e cel mai tare jucator de la voi din aparare ... nu inteleg de ce l`ai bagat pe "black list" :confused:

Cred ca vorbesti de un alt jucator, nu de cel de la Craiova... ala a fost cel mai slab din echipa in amandoua meciurile de pana acum. Ba chiar are principala vina la amndoua infrangerile...

ADelPiero
18th March 2005, 09:12
pai atunci puneti toata echipa pe lista neagra :) ... nu vad unul mai rasarit ... daca va ganditi la plesan... mai bine... :ciocan:

EDMOND_
18th March 2005, 09:23
Lasa ca ii vedem noi..tu fa-ne o lista cu aia de la Alba Iulia...

ADelPiero
18th March 2005, 10:22
lista cu ce? :rolleyes: cu jucatori ? pai mai bine fac o lista cu adevaratii jucatori (imi usurez munca): CODRUT CIOBANU !!! :yeah: (singurul care munceste in fiecare meci)

EDMOND_
18th March 2005, 10:40
Cred ca au auzit toti de el..probabil ca de aia simti nevoia sa discuti despre alte echipe ca despre a ta nu ai ce... Bine, rau.... chiar si pe ultimul loc al clasamentului Craiova ramane in centrul atentiei... despre Alba cine sa vorbeasca.... si ce motive ar avea...

Hai, ca ma vorbit prea mult off topic. Idea este ca vorbesti asa, sa te afli in treaba, fara sa stii prea multe. daca tu il vazusi pe rachita ca cel mai bun fundas de la Craiova , m-am lamurit despre ce stii tu de lotul Craiovei si despre fotbal in general...
Am treaba, trebuie sa-mi pregatesc deplasarea de maine la Constanta, asa ca inchei aici, sperand sa castigati la Iasi... :drak:

In rest,cred ca maine Craiova va pune probleme si mai mari Farului, chiar daca va lipsi Schumacher...

ADelPiero
18th March 2005, 11:53
pai cine e CRAIOVA si cine e ALBA ... cati din CRAIOVA sunt pe acest forum ... si cati din ALBA ... e ceva normal sa se discute mai mult de Craiova... daca Alba era in primele 5, in clasament... iti zic eu, ca se schimba situatia...
normal, ca e in centrul atentiei... de cand nu a mai fost Craiova pe ultimul loc ? la istoria ei...

in fine, cum zici u... ai dreptate :ok: ... te avertizez: te pregatesti degeaba:evil:

EDMOND_
18th March 2005, 12:43
Nu ai tu treaba..eu ma duc sa imi vad echipa, castiga , pierde , este treaba mea... sunt ani cu mult mai multi decat ai tu de cand tin cu aceasta echipa, si avem o relatie speciala... am avut si momente bune si momente rele... dar am trait intens.... asa ca stai in banca ta, ca sunt satul de suporterii de internet care sunt in in tabara Universitatii , nu e nevoie sa ma contrez si cu altii.... Auzi..Alba Iulia..pai sa discutam de istorie, turism, ... nu de fotbal...
Nu vrei sa trecem la diverse ?

Quartz@nu
18th March 2005, 14:20
condoleante lui shumacher ......imi pare tare rau de ceea ce i sa intamplat fetitei lui .
sunt alaturi de el si ii doresc sa treaca cu bine peste acesta cumpana mare si grea din viata lui

baltazar
18th March 2005, 15:36
sincere condoleante pt shumacher

ADelPiero
18th March 2005, 15:39
edmond, eu m`am referit la fotbal... vad ca tu esti plictisit si sari de la o chestie la alta...e si normal sa ai ani la capitolul "experienta" ... ce varsta am eu ... si ce varsta ai tu ...

eu spun ce am de zis, indiferent de echipa...

EDMOND_
18th March 2005, 15:50
Parca iti spusei sa discutam la diverse , despre orice altceava ( trenulet, insule, postul Pastelui..etc) , ce sa vorbim despre fotbal..ce treaba are Alba cu fotbalul..poate doar daca discutam de Dinamo sau alte echipe... Nu are treaba varsta, dar m-am saturat sa te vad peste tot postand contra Craiovei fara sa ai habar despre ce inseamna aceasta echipa... ai vazut si tu ca asta este atmosfera "oficiala" pe forum si acum bagi si tu pe ideea asta... Ce te faci daca Vadim incepe sa tina cu Craiova, iti schimbi rapid optiunile.. te orientezi, nu...?

ADelPiero
18th March 2005, 16:29
cica, ce treaba are Alba cu fotbalul... frumos... frumos... mai TARE m`as bucura acuma sa retrogradeze craiova... decat sa fiu clonat, sa fac "lume" pe craiova... mai bine sunt singur si curat...postez unde vreau eu, nu unde comanzi u...
si cauta vadim in treaba aceasta? .

ON-topic: FARUL 3-0 craiova :yeah: infrangere placuta, edmond !!!

Angelina Jolie
18th March 2005, 16:55
Da asa zic si eu un 2-0 sau 3-0.

EDMOND_
18th March 2005, 18:33
cica, ce treaba are Alba cu fotbalul... frumos... frumos... mai TARE m`as bucura acuma sa retrogradeze craiova... decat sa fiu clonat, sa fac "lume" pe craiova... mai bine sunt singur si curat...postez unde vreau eu, nu unde comanzi u...
si cauta vadim in treaba aceasta? .

ON-topic: FARUL 3-0 craiova :yeah: infrangere placuta, edmond !!!

Multumesc "prietene"... data trecuta cand mi-ai urat asta, a doua zi ati
luat-o cu 4 - 0 de la Sportul! :drak: NU-ti doresc asta si acum, dimpotriva iti doresc macar un egal.... :)

Daca pierdem sau castigam nu este treaba ta. Noi suferim sau ne bucuram...

PS. Vorbesti in plus, cum o faci destul de mult in ultima vreme. Daca ai privi putin fotografiile de la FM-uri ai vedea ca noi, suporterii Craiovei , existam in carne si oase...intreaba-te unde sunt cei care au inregistrati aici peste o suta de suporteri si care vin doi sau trei... acolo gandeste-te la clone.
Vad ca nu ti-a placut sugestia mea cu trenuletul, insula sau postul Pastelui..
Poate ti se potriveste asta ... " Foaie verde trei masline , aberati si voi ca mine.." :no:
Am vorbit destul.Nu mai am timp de tine. Am unul mai solid de care trebuie sa ma ocup. Succes la Iasi.

ADelPiero
18th March 2005, 18:44
ms la fel prietene (fara ghilimele)... dar pronosticul nu`l schimb :) ramane acelasi

p.s. pe foaie verde cucuruz aia nici n`am postat...

desdemona
19th March 2005, 01:45
Na, hai s-o fac... :)

Cuget Liber

Sâmbătă, la Constanţa, FC Farul - Ştiinţa U Craiova
„Rechinii“ vor să muşte şi a doua oară din olteni
După succesul din „Cupa României“, constănţenii nu concep să nu obţină victoria şi în partida de campionat, de sâmbătă

FC Farul susţine, sâmbătă, pe teren propriu, a doua confruntare oficială consecutivă cu Ştiinţa U Craiova, în decurs de numai trei zile. Miercuri, cele două echipe au jucat în „Cupa României“, la Constanţa, în turul semifinalelor, gazdele impunându-se cu 1-0, iar acum se întâlnesc, tot pe stadionul „Gheorghe Hagi“, în campionat. Cu o nouă victorie, „marinarii“ şi-ar îndeplini obiectivul fixat înaintea acestei duble, victorie şi pas către finală (în „Cupă“), respectiv trei puncte în disputa de Divizia A. Astfel că fariştii sunt motivaţi, optimişti şi hotărâţi să mai înregistreze un succes, care le-ar consolida poziţia de la vârful clasamentului şi le-ar oferi o pauză competiţională liniştită, pe timpul meciurilor României cu Olanda şi Macedonia. Cum în formula de start revine fundaşul Cristi Şchiopu, suspendat în meciul precedent, iar Liviu Mihai şi Paşcovici, alte două piese de bază în echipă, sunt pregătiţi şi ei de luptă, starea de spirit a Farului este una favorabilă, „marinarii“ neconcepând să nu obţină victoria.
De cealaltă parte, craiovenii se confruntă cu numeroase probleme. De parcă nu ar fi fost de ajuns că deţin „lanterna roşie“ a Diviziei A, că jocul nu le merge, iar în „Cupă“ nu au reuşit să obţină un rezultat favorabil, a picat şi tragedia morţii fetiţei lui Schumacher, care o privează pe Ştiinţa de un om de bază şi le afectează moralul jucătorilor. Cum nici situaţia antrenorului Pavel Badea nu este roză, vorbindu-se chiar că Basarab Panduru este ca şi înscăunat în locul său, este clar că Ştiinţa stă pe un butoi de pulbere. Acest moment neprielnic al oltenilor trebuie speculat de „marinari“ şi pentru a doua oară, iar toate elementele arată că aşa va fi. (Marian BOCAI)

„Rechinii“, alături de Schumacher

FC Farul este alături de fotbalistul craiovean Constantin Schumacher, greu încercat în aceste momente de decesul fiicei sale, în vârstă de numai o lună. Jucătorii, antrenorii şi oficialii constănţeni transmit condoleanţe familiei îndoliate. (M.B.)

Au văzut Farul II şi „Ispita“

În după-amiaza zilei de vineri, lotul Farului a urmărit prima repriză a meciului pe care echipa secundă a clubului l-a susţinut, în prima etapă a returului Diviziei C, pe terenul lui Oil Terminal. Apoi, de la ora 17,15, „rechinii“ au fost la film, la „Tomis Multiplex“, unde au vizionat „Ispita“, o dramă din 2004, producţie SUA, cu Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman şi Clive Owen. (M.B.)

„Sunt sigur că vom câştiga“

Antrenorul farist Petre Grigoraş este sigur că echipa constănţeană va câştiga şi partida de sâmbătă. „Nici nu mă gândesc că nu vom lua cele trei puncte“, a declarat Grigoraş, pentru „Cuget Liber“. În acelaşi timp, tehnicianul a infirmat cu hotărâre bârfele apărute, cum că „rechinii“ nu se vor omorî cu firea în campionat, după ce ar fi primit cadou victoria în „Cupă“. „Mă dezgustă aceste zvonuri. Cum să facem aşa ceva? Suntem o echipă cinstită, care ne-am creat o imagine pozitivă şi vrem să ne-o menţinem în continuare“, a fost ferm Petre Grigoraş. (M.B.)

Curcă nu ar juca în Coreea sau China

Căpitanul „rechinilor“, George Curcă, a punctat că viitorul său la echipa constănţeană nu depinde de modul în care se va încheia acest campionat pentru Farul. „Îmi place mult la Constanţa, sunt crescut aici şi m-am obişnuit cu oraşul. Sigur, în viitor mă gândesc să plec, dar nu cred că e momentul acum, în vară. Poate peste un an sau doi. Oricum, nu aş accepta să joc în Coreea sau China“, arată portarul, care pune semnul de egalitate între Divizia A şi Cupa României, ambele fiind, în opinia sa, la fel de importante pentru Farul. (M.B.)

Mulţumiri pentru suporteri

Ultraşii „rechinilor" au fost şi miercuri seară la înălţime, dominând mai mult decât categoric firava galerie a oltenilor. Poziţionaţi în peluza cu tabela de marcaj, numeroşii suporteri conduşi de Sorin Mihăilescu au încurajat echipa pe tot parcursul meciului. La intrarea pe teren a lui Liviu Mihai, fanii au scandat „Liviu-gol, Liviu-gol!". În finalul meciului, imaginea din peluză a fost impresionantă, o mare de steaguri şi steguleţe alb-albastre fluturânde încântând privirile. „Ţinem să mulţumim în mod deosebit publicului. Galeria constănţeană a fost deosebită, atât la deplasarea la Dinamo, cât şi miercuri. Îi poftim pe spectatori şi la meciul de sâmbătă, când suntem siguri că vor fi şi mai mulţi“, a declarat Florentin Chiforeanu. (M.B.)

Constanţa, stadion „Gheorghe Hagi“, sâmbătă, 19 martie, ora 15, în transmisiune directă la TVR 2

FC Farul (antrenor, Petre Grigoraş ): Curcă (cpt) - Farmache, Barbu, Şchiopu, Florea - Voiculeţ, Lungu, Todoran, Guriţă - Cristocea, L. Mihai.

Ştiinţa U (antrenor, Pavel Badea): Guso (cpt) - Mariko, Papură, Răchită, Bordeanu - Buhuş, Pleşan, Bundea, Da Silva - Luţu - Cl. Drăgan.

Arbitrează Anton Heleşteanu (Iaşi); asistenţi: Florin Stănescu (Bucureşti), Daniel Burloiu (Galaţi); rezervă, Daniel Deca (Brăila); observatori: Alexandru Popescu, Vasile Avram (ambii, din Bucureşti).

Biletele costă 40.000 de lei (la tribunele I şi II) şi 20.000 de lei (la peluzele I şi II), punându-se în vânzare în ziua meciului, la cele 10 case special amenajate la stadion.



Replica de Constanta

Sambata, 19 martie a.c., pe „Gheorghe Hagi”, din nou FC Farul – U Craiova
Nu ne dezamagi, Grigoras!
Orgoliul oltenilor, la bataie

Sambata, de la ora 15.00, pe stadionul Gheorghe Hagi, are loc partida din cadrul etapei a 17-a a Diviziei A la fotbal, dintre Farul Constanta si U Craiova. Elevii lui Petre Grigoras vor sa mearga pe aceeasi linie si sa obtina o noua victorie, dupa cea de miercuri, din Cupa, cu echipa olteana. De data aceasta, mai putin conteaza numarul de goluri marcate de alb-albastri, iar mai importante sunt cele trei puncte puse in joc. Dupa cum se cunoaste, unuia dintre componentii gruparii oltene, Constantin Schumacher, i-a murit recent fetita, asa incat acesta nu va juca impotriva Farului. In rest, nu s-au semnalat probleme de efectiv, in sanul echipei oaspete. Inca o problema in mijlocul echipei craiovene, de care „marinarii” trebuie sa stie sa profite, pentru a redresa infrangerea suferita in prima etapa, cu Dinamo. Cu certitudine ca Universitatea va face totul pentru a nu se intoarce acasa cu punga goala, orgoliul putand juca un rol extrem de important. Oltenii au de aparat un blazon, intrucat reprezinta una dintre formatiile de mare traditie din fotbalul romanesc. Insa nici elevii lui Grigoras nu se vor lasa pe tanjeala, cu gandul ca victoria va veni de la sine. Este nevoie de rabdare, la fel ca in meciul de miercuri, de sincronizare si de maxima responsabilitate. Asa cum arata conducerea gruparii de pe litoral, pentru FC Farul sunt importante atat Cupa Romaniei, cat si campionatul, pentru a bifa cu adevarat cu sezon reusit. (Marian Nedelea)

Telegraf

Fotbal / DA-17: FC Farul - U.Craiova
Farul vrea să confirme victoria din cupă!

La doar trei zile, FC Farul şi Universitatea Craiova se reîntîlnesc pe stadionul "Gheorghe Hagi". Dacă primul meci a contat pentru semifinalele Cupei României, cele două formaţii se vor afla astăzi, de la ora 15.00, faţă în faţă, pentru meciul din etapa a 17-a a Diviziei A. Înaintea disputei, tristeţea era cuvîntul ce caracteriza atmosfera din ambele tabere după ce fetiţa craioveanului Constantin Schumacher a decedat, joi, la vîrsta de numai o lună.
După succesul cu 1-0 din Cupa României, antrenorul principal al Farului, Petre Grigoraş, se gîndeşte la un nou rezultat pozitiv: "Sper să repetăm succesul din Cupa României şi să ne apropiem cele trei puncte. Meciul din campionat va fi mult mai greu pentru că formaţia craioveană se află într-o situaţie disperată şi orice punct cucerit în deplasare este vital pentru ea". Constănţenii au susţinut ieri dimineaţă, pe stadionul "Gheorghe Hagi", un ultim antrenament înaintea disputei de astăzi. Antrenorii constănţeni nu pot conta pe Senin şi Apostol (suspendaţi pînă pe 9 aprilie), însă va reveni în "11"-le de start Şchiopu, după o etapă de suspendare. Reveniţi pe dreptunghiul verde în repriza secundă a meciului de miercuri după accidentări mai vechi, Liviu Mihai şi Paşcovici au răspuns bine la efort şi sînt apţi de joc. După meciul din Cupa României, U.Craiova a rămas pe litoral, oltenii antrenîndu-se ieri dimineaţă pe stadionul "Voinţa" din Complexul Sportiv "Badea Cîrţan". Aşa cum a recunoscut şi la finalul meciului din Cupa României, Pavel Badea îşi va prezenta demisia în cazul unei înfrîngeri şi în campionat: "Am fost şi eu jucător şi ştiu că pentru binele echipei este nevoie de un şoc. Cel mai la îndemînă este antrenorul şi mă voi da la o parte dacă vom pierde". Suspendat în meciul de cupă, L.Dobre are drept de joc în campionat, însă el nu a fost inclus în lotul de 20 care a făcut deplasarea pe litoral pentru dubla confruntare cu Farul. Va absenta Schumacher, care a plecat joi seară la Piteşti după ce a aflat că fetiţa sa în vîrstă de o lună a decedat.
Formaţiile probabile - FC Farul (antrenor: Petre Grigoraş ): Curcă - Farmache, I.Barbu, Şchiopu, L.Florea (Paşcovici) - Guriţă (Voiculeţ ), Fl.Lungu, Uşurelu, Todoran - L.Mihai (Guriţă ), Cristocea; U.Craiova (antrenor: Pavel Badea): Guso - Daouda, Răchită, Moţi, Bordeanu - Buhuş, Papură, Pleşan, Luţu - Cl.Drăgan, Stevanovic. Arbitri: Anton Heleşteanu - Florin Stănescu, Daniel Burloiu. Meciul va fi precedat de un moment de reculegere în memoria fetiţei lui Constantin Schumacher, decedată joi, iar oltenii vor evolua cu banderole negre. (Ciprian MIHAI)

Hoffa
19th March 2005, 01:48
3-1 penru Universitatea Craiova

Seahawk
19th March 2005, 09:39
mersi desdemona.. ne'ai ushurat treaba :P
ce sa zic.. FORZA FARUL!!! trebuie sa confirmam meciul de miercuri si sa'i batem iarasi pe olteni.. sa'i batem pana le vine acru :drak:

*si sincere condoleantze lui Schumi.. imi pare f rau pentru el :( odihneasca'se in pace

desdemona
19th March 2005, 11:32
Am venit mai devreme de la cumparaturi.. in Constanta ploua marunt-marunt... bleah, ce vreme urata fata de soarele de zilele trecute. N-as vrea sa ploua (mai tare decat acum) si-n timpul meciului.. :mda:

blaga
19th March 2005, 12:13
E foarte clar raspunsul, cine nu-si da seama sa-mi dea pm, dar nu aici ci pe www.craiova-maxima.ro.
.....................................
Atat am avut de spus...si nu uitati un lucru:

SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI,
SUNTEM OLTENI!!!
SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA,
HAI CRAIOVA!!!

EDMOND_
19th March 2005, 12:31
Am ajuns si eu la Constanta... am facut un pic turism... port, cazinou , Eminescu, Ovidiu....acum sunt la un Murfatlar , undeva prin zona centrala... vremea este urata,o ploaie rea si un vant rece... nu cred ca vor fi mai mult de 3000 de spectatori la stadion...

Mihai
19th March 2005, 13:41
Astia de pe livescore au luat-o razna? sau se joaca meciul de la 13:30?
Vedeti atasamentul

litza
19th March 2005, 13:46
Nu numai cei de la livescore au luat-o razna.Am mai vazut si prin alte parti aceeasi ora.
Meciul sa joaca de la ora 15:00 live pe TVR2

EDMOND_
19th March 2005, 14:03
Astia de pe livescore au luat-o razna? sau se joaca meciul de la 13:30?

Mihai, astia au dreptate..meciul a inceput. Noi suntem deja in timpul meciului..
Chestia este ca am comis un sacrilegiu..suntem in Constanta si bem vin de Tarnave... :drak:

Rechinul Ucigas
19th March 2005, 14:29
AZI castigam !!!! cel putin 2 goluri ale faristilor !

Mihai
19th March 2005, 15:52
1-0 pentru Craiova! Gol Plesan in minutul 42!

arcasul75
19th March 2005, 16:04
sunt sigur ca farul va intoarce rezultatul. si oricum, poate fi stadionul oltean plin pana la refuz ca tot farul lumineaza mai tare. 100%

ce_bine_e
19th March 2005, 16:05
mai fratilor da nu castigati odata?vad ca pierdeti!

Mihai
19th March 2005, 16:11
Mai am ceva de adaugat:
Golul Craiovei a fost perfect valabil! C. Dragan a plecat din pozitie regulamentara si oricum nu el a jucat faza!

PS: 11m pt Farul! si GOL 1-1

arcasul75
19th March 2005, 16:11
stai putin ca doar mai e o repriza. mai ploua?

arcasul75
19th March 2005, 16:15
cum se prevedea...

Mihai
19th March 2005, 16:44
11m ratat de Plesan! A tras slab de tot dupa parerea mea!

arcasul75
19th March 2005, 16:45
bravo curca...din pacate nici macar din penalty nu mai reusesc sa marcheze oltenii...sad but true

Mihai
19th March 2005, 16:56
Gol Farul in minutul 93!
Craiova putea sa castige lejer meciul daca nu rata "marele" jucator plesan 11m.
Nu sunt sigur ca a fost acordata corect lovitura libera din care a dat farul gol, dar sunt linistit ca sigur va fi discutata si rasdiscutata zilele astea!

Oricum scorul ramane tot 2-1 si Craiova tot pe 16 este!

arcasul75
19th March 2005, 16:58
Cum a jucat Farul? Care a fost mai buna? Ca de aici nu am cum sa vad...

Marquise MGP
19th March 2005, 17:00
ce facurati bah...se pare ca nimeni nu tine cu voi in sezonu asta...nici macar norocul...mari sanse la matineu...cu badea ce faceti... il mai lasati sa incerce sau coboara staicu pe banca :D

Mihai
19th March 2005, 17:03
Cum a jucat Farul? Care a fost mai buna? Ca de aici nu am cum sa vad...


Parerea mea:

Farul a jucat bine prima repriza, si dupa cursul jocului nu mi s-a parut ca golul lui Plesan a fost meritat!
Dar in a doua repriza Craiova a jucat mult mai bine ca Farul, a atacat mai mult si a si ratat un 11m corect acordat! Daca se termina egal ziceam ca oltenii au pierdut 2 pct, nu ca au castigat unul, dar acum nici nu mai stiu ce sa zic au pierdut 3 ???? Cred ca e prea mult sa zic... Cred ca raman la varianta ca au pierdut 1 pct :ok:

arcasul75
19th March 2005, 17:04
da, anu' asta craiova e condamnata. lasa ca nu strica sa mai vada si alte locuri, alte mentalitati, poate asa inteleg ca un continuu conflict nu duce la nimic bun

Mihai
19th March 2005, 17:07
Daca il schimba acum pe Badea, la al catelea antrenor este Craiova sezonul asta? ca eu nu am putut sa-i numar!

arcasul75
19th March 2005, 17:10
esti tare mihai :-))

remus
19th March 2005, 17:10
cel mai trist lucru care se putea intampla e sa - ti moara fiica . Trebuie respectat si inteles CONSTANTIN SCHUMACHER pentru ca o asemenea nenorocire e incredibila

Referitor la Stiinta , comentariile sunt de prisos.

arcasul75
19th March 2005, 17:12
esti tare mihai :cool: oricum, numarul nu conteaza - cantitatea...
calitatea conteaza si nu cred ca antrenorii au avut toti vina in comportamentul echipei.

inter
19th March 2005, 17:14
felicitari constantenilor! , chiar ca si-au dorit victoria! , BRAVO LOR!

labagii nostri , ca de obicei ..... sa plece .............ma ... pe ei!

arcasul75
19th March 2005, 17:16
eu sustin dinamo, dar imi pare rau ca se intampla asa ceva cu craiova. chiar daca, cum foarte bine spunea cineva, craiova nu a mai avut performante majore in ultimii ani, a ramas aproape intotdeauna un pericol pentru adevaratele pretendente la titlu si capabila de a furniza surprize oricand.

uti2102
19th March 2005, 17:17
Ca-ntro comedia neagra aceasta "Shtiintza" :o: Nu pot sa cred k Pleshan a ratat penalty-ul shi apoi au pierdut. Eu ma amuz, da' ma intreb ce se intampla cu fanii olteni, de care jucatorii fac mishto in asha hal prin modul in care joaca ?!?!?!

inter
19th March 2005, 17:21
fanii iau foc si-i transmit multa :degete: lui badea si lui plesan &co (exceptandu-l pe Guso (parerea mea)) :headbang: :headbang:

Quartz@nu
19th March 2005, 17:22
2 - 1 !!!!!!!!!!!! /hello /hello /hello
....dar analizand la rece ma bucuram daca Farul facea si 1 -1 fiindca Stiinta a jucat f. bine azi (avand ghilotina deasupra capului) dar a avut ghinion ...asta este !
plesan a fost inger si demon pentru olteni azi : a marcat - a ratat 11m si a " a ridicat piciorul f. sus " la lovitura libera indirecta acordata corect .


Bravo Farul !!!! iar oltenilor daca joaca mai departe la fel ca astazi nici nu ma gandesc sa fie o echipa candidata la retrogradare

Baicu in sfarsit a spart gheata ....dupa un luft caraghios in meciul de miercuri din cupa si un sut in pamant azi de mai mare rasul .... eu tot am incredere in el !!! :ok:

ce_bine_e
19th March 2005, 17:41
felicitari fatului!!! ne-ati ajutat acuma tre sa castigam si noi maine cu apulum! asa sa ne ajute DUMNEZEU fortza poli iasi!!!

Rechinul Ucigas
19th March 2005, 17:45
/hello /hello /hello BRAVO FARUL !!!!! dupa cum am spus cel putin 2 goluri si castigam ! Multumim oltenilor care ne-au felicitat , iar celor ce spuneau ca ne rup cu cel putin 2-3 goluri si ca e posibil sa fie blat (sa va dam meciul aici si sa ne dati meciul la craiova pt cupa ) : ATI luat TZEAPA !!!!!!!!!! :evil:




SA VINA CUPA LA CONSTANTA ! /OLE/ /OLE/

vlad1607
19th March 2005, 17:57
felicitari constantenilor! , chiar ca si-au dorit victoria! , BRAVO LOR!

labagii nostri , ca de obicei ..... sa plece .............ma ... pe ei!
E acuma nu te contrazic intere :D
BINE Farul ! :)

Al Dracu
19th March 2005, 18:45
Sa ne destindem citeva secunde cu putina Enigmistica! :D

Studiind cele doua figuri alaturate se cere a indica rezultatul logic (si de bun-simt am spune) ce se va potrivi in a treia figura (cu ocazia returului de cupa) :drak: . Distractie placuta! :ok:

http://www.funx.altervista.org/1-0.gif http://www.funx.altervista.org/2-1.gif

EDMOND_
19th March 2005, 19:12
Nu ma intereseaza frustarile nimanui , indiferent ca este suporter al Craiovei sau al altei echipe. Eu am fost pe stadion si stiu ce am vazut (sunt inca la Constanta) . Din punctul meu de vedere este cel mai bun meci jucat de Universitatea in deplasare in ultimul an. Daca in meciul de cupa Farul a avut mai multe ocazii, astazi Universitatea a fost peste Farul ... insa parca toate necazurile se aduna peste noi...Schumacher, accidentarea lui Dragan, ratarea lui Plesan din 11 m... Nu sunt sigur nici daca lovitura din final a fost corect acordata, nu mi s-a parut ca a fost incomodat vreun jucator al Farului. Am sa revad meciul la rece si am sa scriu mai multe maine cand voi reveni in Craiova. Insa vreau sa spun ca echipa este bine pregatita si are o conditie fizica excelenta. Are potential si este mult peste alte echipe din divizia A. Insa Badea se pare ca este urmarit de ghinion. De aceea sper ca viitorul antrenor sa reuseasca sa le refaca moralul, pentru ca , din acest punct de vedere , jucatorii sunt la pamant in acest moment.
Ca suporter al Universitatii nu sunt multumit de rezultatul de astazi, dar sunt multumit de joc. Personal, le multumesc jucatorilor pentru daruirea in joc pe care au aratat-o astazi. Voi merge si la viitoarea deplasare la Iasi...sunt convins ca ne vom intoarce cu puncte. Iar dupa jocul de astazi spun ca avem sanse reale pentru calificarae in finala cupei.

desdemona
19th March 2005, 19:14
Chiar ca enigmistica.. in mintea/ochii aluia de scrise marcatorii :D:D N-o fi vazut omul bine decat inceputul fazei.. o avea o scuza :rolleyes:

Seahawk
19th March 2005, 19:17
bravo baietiii!!! :P sincer, nu ma asteptam de la Baicu.. insa cu atat mai bine ;) imi pare rau pentru craioveni...am auzit ca au jucat destul de bine.. le urez success in continuare.. or sa scape oricum de retrogradare.. cat despre Farul.. dupa ghinioanele din meciul cu Dinamo, a venit si randul nostru sa avem noroc.. :D
FORZA FARUL FORZA FARRULLL OLE OLE OLEEEEE !!!! :)

ADelPiero
19th March 2005, 19:32
Edmond, ata e... cu putin noroc ... putea fi 1-1... nu strica un punct;)

Vadim
19th March 2005, 19:55
Edmond imi spunea cam acum o luna ca in retur Craiova va fi alta echipa. Mi-a explicat si de ce, l-am crezut. Realitatea este cu totul alta...

fia
19th March 2005, 19:59
Oltenilor... ce facurati :D?
Dupa cum era de astepat Badea si-a dat demisia...

Mihai
19th March 2005, 20:01
Si acu il vedem pe Staicu pe banca???
Pai daca e asa atunci chiar ca B-ul va apuca!

Marquise MGP
19th March 2005, 20:03
marfa de marfa...hai cu staicu pe banca sa vedem teatru se calitate...cu plesan la nationala...si craiova in B :D

Mihai
19th March 2005, 20:05
plesan la nationala??????? :o:
Doamne fereste...

ADelPiero
19th March 2005, 20:07
bine ca nu a venit la Steaua ;)

Seahawk
19th March 2005, 20:27
Plesan este exact tipul jucatorului roman, scund.. mingicar.. and so on..
mie mi se pare un jucator bun, insa Steaua nu are nevoie de el in momentul de fatza, mai degraba Rapid sau Dinamo ar avea nevoie de el.. ehh in fine.. trebuia sa'i dea drumul cand au avut ocazia.. acum nu cred ca o sa'l mai vanda.. in cazul care Craiova continua sa piarda meciuri

inter
19th March 2005, 20:56
Oltenilor... ce facurati :D?
Dupa cum era de astepat Badea si-a dat demisia...

ce sa facem fia ? nu jucam in fiecare etapa cu rapidul din pacate :drak:

fia
19th March 2005, 20:58
Eh, aia a fost o nimereala... noroc cu noi ca nu faceati nici baremul :D

Noi rapidistii nu avem nimic cu voi, d-aia v-am dat puncte ca aveati nevoie :P

inter
19th March 2005, 21:07
ce "galant" :D:D:D esti .... ete de asta imi plac mie rapidistii :rolleyes:

Mihai
19th March 2005, 21:10
D-aia ma luasei tu pe mine in vizor mai devreme??? :P

inter
19th March 2005, 21:15
ce perspicace esti :D:D

Vadim
19th March 2005, 21:21
marfa de marfa...hai cu staicu pe banca sa vedem teatru se calitate...cu plesan la nationala...si craiova in B :D
Macar aici Gigi a fost destept. Nu a marcat banu' la Plesan, iar in vara nu va mai da nimeni pe el nici doi lei grei.

Marquise MGP
19th March 2005, 21:34
pt gigi a fost o intamplare fericita mai degraba,decat desteptaciune...oricum mie nu mi se pare ca plesan ar fi destul de determinat ca sa ajunga un jucator mare...sar putea sa traiasca in trecut si din vara sa se straduiasca sa prinda o ekipa de divizia a...da daca o sa coboare(de unde nustiu :D ) staicu pe banca avem ce vedea (cum folbal nu prea mai exista pe plaiurile stramosesti) spectacol si cine stie...poate o sa fie aplaudat staicu de suporteri pt cunostintele folbalistice :D

apparte
20th March 2005, 01:12
A fost si mult ghinion pt olteni!Sa ratezi 11 m in min 84 si sa iei gol in prelungiri....asa s-ar putea numi!

baltazar
20th March 2005, 01:47
barvo farul
imi pare rau de craiova
dar asta este viata ;uneori mai castigi, alte ori mai pierzi
succes craiovei in continoare

EDMOND_
20th March 2005, 03:21
Edmond imi spunea cam acum o luna ca in retur Craiova va fi alta echipa. Mi-a explicat si de ce, l-am crezut. Realitatea este cu totul alta...

sa fim seriosi. Nu ai crezut nimic si te bucura esecul nostru.

css2
20th March 2005, 04:47
hai farul

Sorin
20th March 2005, 07:48
hai Craiova!

R. O`Sullivan
20th March 2005, 11:01
Farul domina clar prima repriza si Craiova inscrie (Deja vu :D) . O repriza secunda echilibrata, de unde si spectacolul si sansa Craiovei
S-a intors norocul dupa ce in etapa trecuta constantenii ratau si Dinamo inscria... Meciul a avut 2 momente decisive
1) Penalti ratat in min. 82 de Plesan
2) In min. 92 Plesan ridica piciorul ca taranul si loveste in fata un jucator farist si da fault... Lovitura puternica si 2-1

Farul e la 3 puncte de Steaua cumva? :D Glumeam... asta ca sa nu sara repede papagalii. Nici buteliile lu` Borcea sau culisele lu` Netoiu nu-i mai opresc pe Jiji viteazul si armata lui glorioasa

P.S Ce de r@#$ e netul in tara asta

Virus
20th March 2005, 12:50
Felicitari FARUL, tineti-o tot asa!

EDMOND_
20th March 2005, 12:55
2) In min. 92 Plesan ridica piciorul ca taranul si loveste in fata un jucator farist si da fault... Lovitura puternica si 2-1



Ai fost la meci ? sau macar l-ai vazut la televizor? Eu nu cred ca Plesan a lovit pe cineva la faza aia, cu atat mai mult "peste fata" !

apparte
20th March 2005, 14:06
Ai fost la meci ? sau macar l-ai vazut la televizor? Eu nu cred ca Plesan a lovit pe cineva la faza aia, cu atat mai mult "peste fata" !
Intr-adevar,n-a lovit pe nimeni!A ridicat piciorul insa...dar sincer sa fiu n-am vazut vreo intentie a jucatorului de la Farul de a prelua acea minge,s-ar putea insa sa ma-nsel si sa fi evitat sa intre la minge tocmai din cauza acelui picior ridicat si a crampoanelor intinse inainte(de multe ori arbitrii acordau indirecte cand vedeau pe fata jucatorului teama de a intra la minge din cauza jocului periculos ...pe vremea cand eram eu junior :evil: )

Seahawk
20th March 2005, 19:36
dar sincer sa fiu n-am vazut vreo intentie a jucatorului de la Farul de a prelua acea minge
intentie, neintentzie.. alba-neagra.. am o intrebare pt. voi:
cat a fost scorul la meci? :)
fratilor.. meciu' e deja istorie.. gata .. a'ti pierdut.. ne pare rau pt voi dar asta e.. better luck next time ;)
FORZA FARULL!!!
si FOrZA Steaua !!!(ca joaca peste v'o juma de ora)

bob
21st March 2005, 08:54
o'saliva si ceilalti faristi au luat-o razna! se plingeau ca anul trecut i-a furat arbitrul la meciul cu dinamo chiar in final. dar acum ce s-a intimplat? la faza din ultimul minut nu a fost fault. i-a ajutat ajutat arbitrul! rusine! sa nu mai faceti gura!

bogho
21st March 2005, 09:13
asta e. fault sau nu insa am luat bataie. am avut victoria in mana, insa au castigat ceilalti. echipa e in urcare, ca si jo. urmeaza cateva meciuri care vor fi foarte importante in lupta pentru retrogradare.

EDMOND_
21st March 2005, 09:45
2) In min. 92 Plesan ridica piciorul ca taranul si loveste in fata un jucator farist si da fault... Lovitura puternica si 2-1

Am vazut aseara faza la Recursul Etapei..... nu a fost nici urma de fault..a fost doar o banala faza de joc... asa ca ra fi bine altadata, daca nu mergi la meci sa privesti macar faza la televizor inainte de a face astfel de afirmatii...
Poate ca Helesteanu o fi vrut sa ii ajute astfel pe cei de la Iasi....

claudio25ro
21st March 2005, 10:34
lasa-ti prostiile..daca erati asa de buni nu ajungea-ti pe ultimul loc si nu rata Plesan penalty...acum tre sa dam vina pe arbitru...tampenii...daca era 2-1 ptr. Craiova tot asa era..?

bogho
21st March 2005, 10:46
Ne trebuie o victorie neaparat.
Atat in meciul
cu Sportul cat si in cel cu Poli Iasi. Situatia in clasament incepe sa se complice.
13 POLITEHNICA IASI 19
14 FC BRASOV 16
15 FC APULUM ALBA IULIA 15
16 UNIVERSITATEA CRAIOVA 14

Sorin Blaj
21st March 2005, 11:12
Singura sansa a Universitatii Craiova este ca de acum inainte sa joace fiecare meci ca si cum ar depinde ramanerea in prima divizie de acel meci.

Apropo de meciul de la Constanta, in opinia mea nu trebuia sa se acorde fault la faza din care a marcat Farul, DAR nu poti sa acuzi arbitrul de ceva atata timp cat a acordat o lovitura de la 11 m in minutul 83 pentru tine, iar tu, ca BOLOVANUL, ai ratat-o.

Sper ca venirea lui Panduru la conducerea echipei sa fie de bun augur si avand experienta rezultatelor obtinute de acesta cu Poli. Timisoara sa realizeze salvarea de la retrogradare a Universitatii Craiova. Eu ii doresc succes.

EDMOND_
21st March 2005, 11:17
lasa-ti prostiile..daca erati asa de buni nu ajungea-ti pe ultimul loc si nu rata Plesan penalty...acum tre sa dam vina pe arbitru...tampenii...daca era 2-1 ptr. Craiova tot asa era..?

Claudio...prostiile au venit din partea voastra....eu doar am raspuns unor afirmatii aiurea facute de oameni care probabil nici nu au fost la meci...
Nu te mai umfla atat in pene ...adevarul este ca ati reusit sa castigati in fata formatiei de pe ultimul loc cu un gol norocos dat in minutul 93 la o lovitura libera "inventata".... Mare echipa aveti, ce sa zic...

corinutza_88
21st March 2005, 11:23
am revazut si eu faza aseara la recurs si nu a fost nimik acolo dar acum asta este,numai avem ce face.intotdeauna noi dam vina pe arbitri dar acum cred ca nu a fost intentionat.daca era numai primeam nici 11 metri si poate era mai rau.asa ca trebuie sa tacem pentru ca faptul e consumat si trebuie sa batem in continuare in urmatoarele jocuri si sa lasam arbitri sa ne arbitreze cum stiu...
aaa si BAFTA PANDURU!sper sa ai mai mult noroc decat badea!

claudio25ro
21st March 2005, 14:45
ptr. EDMOND
lasa ca aveti voi echipa...e aceeasi (cu numele) cu care ati pierdut acum ceva timp la craiova in ultimul minut..(pls,remember)..iar anul trecut cand ati terminat pe 4 iar v-am batut...asta e..se pare ca am devenit "bestia neagra" ptr. voi...

bob
21st March 2005, 17:42
pe cind ma bucuram si eu ca stiinta e lingura de lemn, hop si panduru! asta e ultima voastra sansa! daca nici panduru nu va trezeste, atunci la revedere pe 2006!

baltazar
22nd March 2005, 02:46
noroc, nenoroc, conteaza cine are 3 puncte in plus.

Seahawk
22nd March 2005, 02:56
asa cum in meciul cu Dinamo am avut multe ocazii si am ratat.. fiind urmariti de ghinion .. (nu zic ca Dinamo nu a meritat sa castige) .. asa s'a intors si roata in meciul cu Craiova ..noi castigand de aceasta data ( Craiova meritand si ei macar un punct :P)
concluzia: in fotbal nu castiga mereu cine merita.. mai e nevoie si de noroc..
noroc de care Farul va avea nevoie in continuare :) si sper sa fie de partea noastra !
FORZA FARULLL!!!

R. O`Sullivan
22nd March 2005, 10:16
Am vazut aseara faza la Recursul Etapei..... nu a fost nici urma de fault..a fost doar o banala faza de joc... asa ca ra fi bine altadata, daca nu mergi la meci sa privesti macar faza la televizor inainte de a face astfel de afirmatii...
Poate ca Helesteanu o fi vrut sa ii ajute astfel pe cei de la Iasi....


Doar asa ca fapt divers am fost la meci ``mai mult decat altii`` :D
Poate am exagerat cu expresia ``a lovit in fata`` dar asa s-a vazut la fata locului... Eu nu traiesc din reluari :D
Joc periculos tot a fost si faultul e corect acordat... Genunchiul era la fata adversarului

P.S. Ioanitoaia si Recursul ? Ma dezamagesti...Nu se poate sa amintesti de panarama aia de emisiune in care ``suporterasul moderator`` incerca sa impresioneze cu penibilitatea lui.
Sincer, a fost josnic felul cum incerca sa demonstreze ca arbitrul a gresit desi Plesan avea clar piciorul ridicat...
Si chiar daca arbitrul ar fi gresit in min. 90 e cineva care dupa acest meci poate spune ca a favorizat vreo echipa? Tin sa amintesc de min. 32 cand asistentul ala papagal a ridicat fanionul aiurea oprind cursa unui jucator de la Farul

Era sa uit.. Daca tot vorbim de lovituri sa amintim de ``exoticul`` Daouda care l-a trimis in spital pe Todoran... Sau cine stie la Ioanitoaia in emisiune s-o fi faultat singur :D

Pe viitor ar fi bine sa discutam concret nu pe reluarile ``panaramei moderator`` care desi are imagini bune interpretarea lor e de domeniul SF-ului

EDMOND_
22nd March 2005, 10:30
Vorbesti sa te afli in treaba. Daca te referi la mine, eu am fost pe stadion. M-am referit in primul rand la mesajul tau prin care ai spus ca Plesan l-a lovit ("ca un taran") pe jucatorul de la Farul, lucru care nu este adevarat. In plus , am vazut caseta meciului. Plesan nu a incomodat nici un jucator al Farului. Era si greu, pentru ca cel mai apropiat era la cel putin un metru de el. Nu a fost joc periculos. Iar prin lovitura respectiva, arbitrul a influentat rezultatul meciului.
Inteleg ca tinem cu una sau alta din echipele de divizia A, dar asta nu inseamna ca trebuie sa avem ochelari de cal la anumite faze, care sunt destul de clare. Si nu este vorba de ioanitoaia... in afara lui Netoiu aproape toti ceilalti oameni de fotbal au spus ca lovitura libera a fost inventata.
Insa daca te simti bine sa declari ca Plesan l-a lovit pe ala peste fata , e problema ta. Am discutat destul despre asta.

R. O`Sullivan
22nd March 2005, 10:43
Hai ma ce naiba chiar nu stii sa citesti? Chiar trebuie sa repet?
Am spus ca prima oara am exagerat fiindca asa s-a vazut la fata locului...
Revenind, GENUNCHIUL ERA PREA RIDICAT la nivelul fetei si asta inseamna joc periculos...
Contact nu a existat...

Vad ca tot faci aprecieri fata de Farul si jucatorii sai...Sa discutam concret si profesionist fara abateri la nivelul sau valoarea celor 2 echipe ca sincer ma apuca rasul...
Sunt curios de pe ce site-uri a luat Staicu jucatorii... www.jucatoridebuzunar.com ?

Dupa cum vezi la rautati ne pricepem toti, ca deaceea suntem romani... Dar pentru multi e greu sa se ridice mai sus... Nu ma refer la tine care nu exagerezi chiar grosolan ca altii

EDMOND_
22nd March 2005, 11:03
Care sunt rautatile care le-am spus eu legat de jucatorii Farului?
Nu stiu daca tu ai jucat vreodata fotbal sau nu...joc periculos este atunci cand ai un jucator pe care ai putea sa il lovesti...in rest poti sa faci balet pe teren... asa cum privesti tu lucrurile orice foarfeca poate fi joc periculos...

Nu stiu daca jucatorii care au fost pe teren la Constanta, sunt "jucatoridebuzunar" .. daca este asa ar trebui sa fii mai degraba trist pentru ca, asa cum spune si grigoras, jucatorii astia au dominat uneori chiar categoric echipa Farului....

Eu zic sa stai ceva mai linistit, s-ar putea ca la sfarsitul campionatului lucrurile sa nu mai fie chiar asa roze cum le vezi acum...nici in campionat si nici in cupa. Si nu sunt de ieri sau de astazi pe OLS. cand Farul mergea prost nu stiu daca avea mai mult de un suporter pe aici... de suporteri de vreme buna sunt satul. astept sa va vad la greu, cand echipa nu va mai merge...sa vad atunci cat de grabiti veti fi sa intrati pe aici...

be@
23rd March 2005, 09:06
Ma bucur ca a castigat Farul!Bravo!

Seahawk
24th March 2005, 01:50
Si nu sunt de ieri sau de astazi pe OLS. cand Farul mergea prost nu stiu daca avea mai mult de un suporter pe aici... de suporteri de vreme buna sunt satul. astept sa va vad la greu, cand echipa nu va mai merge...sa vad atunci cat de grabiti veti fi sa intrati pe aici...
Eu sunt suporter al Farului de cand m'am nascut, si sunt si de aproape un an pe acest forum.Am tinut cu echipa si la bine si la rau... Sunt sigur ca sunt multi la fel ca mine.. evident aici pe forum..
Dar nu inteleg de ce amesteci tu treaba asta.. ce tot vrei sa demonstrezi? Mai bine te'ai uita 'in ograda' ta.. :ok: Lasa'ne pe noi pe faristi si pe Farul in treaba noastra :ok: