PDA

View Full Version : Etapa 4: Sportul - Dinamo 0-2



delaparis
15th August 2011, 13:09
Duminica 21 august
Sportul - Dinamo
ora 18:00, Digisport

Discutii inainte si dupa meci

Shinnok
15th August 2011, 13:12
1 solist
1-0

Tyler Durden
15th August 2011, 18:59
Primele puncte pierdute de Dinamo. X.

sun
15th August 2011, 19:28
5-3 pentru Sportul.

Prima infrangere dintr-un sir fooooooarte lung pentru Dinamo. :D

krokobaursolzos
15th August 2011, 20:12
Nu cred ca pierde Borcea ... are flori la butoniera, pitipoanca-i atarna suav de brat iar Siman n-are bani de cadou pentru nunta :D

OT: Dinamo e echipa mai buna si nu vad cum ar putea sa piarda acest meci.

Hingherul
15th August 2011, 20:13
dar nu trebuie neaparat sa-l piarda. important e sa nu ia bataie sportul :D

nayram
15th August 2011, 20:32
OT: Dinamo e echipa mai buna si nu vad cum ar putea sa piarda acest meci.

Pe ce te bazezi cand spui asta? Ca jucatorii si-au demonstrat non-valoarea:D

Hingherul
15th August 2011, 20:37
se bazeaza pe non-combat-ul adversarelor. :D

krokobaursolzos
15th August 2011, 23:28
Pe ce te bazezi cand spui asta? Ca jucatorii si-au demonstrat non-valoarea:D

Am specificat in postul meu :) ce jucatori am in vedere :D

ZzZ
15th August 2011, 23:45
Tre' sa aiba un "pinalty" altfel e blat.

Farmecul Vietii
16th August 2011, 17:54
soarta acestui meci e in mainile arbitrului.Sa asteptam delegarile!

Leo
17th August 2011, 20:40
0-4
Castigam fara probleme. Toata tara e cunoi, mai putin batalii.

Hingherul
17th August 2011, 20:44
0-4
Castigam fara probleme. Toata tara e cunoi, mai putin batalii.

:happy:happy:happy:happy:happy

departe de adevar nu esti. TOATA TARA se bucura de esecurile voastre!!!

Leo
17th August 2011, 21:54
Si batalii?

Hingherul
17th August 2011, 21:56
ai rupt dexul sa gasesti cuvantul de-l tot repeti sau il tii minte de la ultimul paste? :)

philos
17th August 2011, 22:11
batalu' poa' sa fie manat de catei... cred ca un arete ar fi mai indicat...de voie de nevoie :)

delaparis
17th August 2011, 22:43
Am avut destule sezonul trecut cu voi dar tot nu te opresti :D

Aurel.D
18th August 2011, 12:51
Incetati cu postarile astea copilaresti si mai ales off topic...
Reveniti la subiect...la faptul ca Dinamo va invinge, indiscutabil...:ok:

Leo
18th August 2011, 15:05
Incetati cu postarile astea copilaresti si mai ales off topic...
Reveniti la subiect...la faptul ca Dinamo va invinge, indiscutabil...:ok:

Esti sigur? Siguranta asta a ta ma pune pe ganduri.

aLLiin
18th August 2011, 16:58
Xx...cu cevaa noroc pentru dinamo

Cave_Canem
18th August 2011, 17:09
Xx...cu cevaa noroc pentru dinamo

XXX chiar, sa nu te uiti. :nah:

Hingherul
21st August 2011, 18:50
oile negre ale Romaniei rezista eroic. daca Sportul nu-i subestima de la inceput pana acum le dadea de behaiau :D

dinamo nu e echipa rea, are sanse sa ia un punct din meciul asta.


ps. e meci cu portile inchise sau e vreo catea in calduri in zona si le-a distras atentia suporterilor spartani?

Telespan
21st August 2011, 18:51
0-0 la pauza ,faze frumoase la ambele porti.Dinamo a dominat usor prima repriza.

sun
21st August 2011, 19:04
0-0 intr-un meci care se termina odinioara 4-4...

oh my days :D

Hingherul
21st August 2011, 19:05
danciulescu e scheletul dupa care e croit new dinamo??
nu inteleg de ce nu e la Domul Invalizilor din Baicoi si de aia intreb :D

Telespan
21st August 2011, 19:08
Marius Niculae merita rosu:rosu:i-a pus piciorul in cap portarului:DCovaci nici galben nu i-a dat.....:headbang:

Hingherul
21st August 2011, 19:13
are si Sportul un chef de fotbal....
ce dracu sunt pleostiti asa? vreun cascaval ceva la pauza?

Razvan T.
21st August 2011, 19:15
0-1 Danciulescu

philos
21st August 2011, 19:15
mariusica mi-a adus aminte de mirel al nostru :D... da' p'asta il stiam judoka nu karateka :D

Hingherul
21st August 2011, 19:16
era clar dupa cum se agitau studentii in ultimele minute.
are bafta arbitrul, nu mai trebuie sa iasa in evidenta cu vreun 11m ceva.

Telespan
21st August 2011, 19:17
danciulescu gol
0-1

philos
21st August 2011, 19:17
0-1 Danciulescu

campionii, campionii...:jerk:

Razvan T.
21st August 2011, 19:24
0-2 Ganea

Shinnok
21st August 2011, 19:25
dinamovistul asta de Razvan zici ca e "scorul exact". :D

Hingherul
21st August 2011, 19:25
hai ba ca dinamo e echipa mare!! daca se mai indoia cineva.

nu uitati sa votati aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=631562


cica "dinamo simte mirosul sangelui"! i-a venit ciclu lui torje? :D

Razvan T.
21st August 2011, 19:26
Torje asta ii jucator sa-mi frec una :D

Shinnok
21st August 2011, 19:27
vorba lui leo... anul asta e al lui dinamo.
stia ea ceva. :D

Hingherul
21st August 2011, 19:27
Torje asta ii jucator sa-mi frec una :D

e ba dar nici ca cantaret nu e rau :D
freaca-ti doua acum :D

Razvan T.
21st August 2011, 19:28
omu bun la toate :D

Shinnok
21st August 2011, 19:31
nu te mai ingrijora, bre Highe, asa parca au inceput si anul trecut astia si ai vazut pe ce loc au terminat. :D
poate termina tot asa si anul asta... 6 6 6, ai :drak: rau spartanii. :D

sun
21st August 2011, 19:31
Daca Dinamo ia titlul anul asta, va fi corect. Primul an in care castigatoarea nu intra direct in grupele CL. Sincronizare perfecta :ok:

Rand pe rand, CFR, Urziceni, CFR si Otelul au castigat titlul si jucat direct in grupe. ( 2008-2011 )

Hingherul
21st August 2011, 19:32
la meciul asta chiar ca nu ma gandesc ca porcea sa fi dat cascaval.
la cat zicea gigi ca e de distrus dupa rusinea europeana, si ca nu mai are chef de nimic nu m-ar mira ca Alinutza sa fi venit cu plocon la Siman. risca sa i se usuce groapa marianelor in baza rasilor :D

uite si o poza de paparazzi care intareste afirmatia ca porcica nici de tufai nu mai avea chef.

http://i.imgur.com/sYjij.gif

Shinnok
21st August 2011, 19:40
drace! :cry::cry::cry:
e culmea ca-si mai si mirosea haleala expulzata. :happy
"al dracu miros mai are si Europa asta" :D

Hingherul
21st August 2011, 19:42
Sportul are o dorinta fenomenala de fotbal. ma uit la ei si vad ceahlaul si bistrita la un loc in vremurile lor bune.
a dracu minge zici ca e umpluta cu kkt asa de repede scapa de ea. :rosu:

Hingherul
21st August 2011, 19:44
e culmea ca-si mai si mirosea haleala expulzata. :happy

nu miroase ma, se uita sa vada daca mai are mercur in el :D

Razvan T.
21st August 2011, 19:49
Final: Sportul Studentesc - Dinamo Bucuresti 0-2 (Danciulescu, Ganea)

Hingherul
21st August 2011, 19:50
sportul devine echipa profesionista si se vede mana pestelui Vasile. "o ora jumate, doua finalizari, nu sta cu ochii pe ceas"!
mai lipseste sa dea anunt "caut colega apartament"! ceahlaul suna sigur.

eventHorizon
21st August 2011, 19:52
Alergau aia de la Sportul de parca aveau saci cu cartofi sau butelii in spinare. La 0-0 cand cica atacau, aproape ca era si un coechipier pe langa Curelea sa dea bine la faza :cry:
Vorba lui Copos, dinamo are (inca) mijloace specifice :D
De ar fi mers blaturile si in Europa... ce bine era de ei :rolleyes:

Shinnok
21st August 2011, 19:53
felicitari

Cave_Canem, delaparis, Dexter30, leodacin, Mario375, mateiasi, Rossi, TheIceMan

in special mesterului rossi, care s-a indurat sa ne faca nitel trafic prin acest vot :D
edit: si amicului fl0o :D

nayram
21st August 2011, 19:54
inca un blat marca porcea.

Rossi
21st August 2011, 19:57
In prima repriza am jucat destul de modest ... Danciulescu, Munteanu si Dorel au fost MUCI ...
Nu l-am inteles pe Ciobotariu de ce a jucat cu 2 mijlocasi la inchidere contra unei echipe care este ca si retrogradata ...

Victorie meritata ... dar cu Scarlatache, Rus si Munteanu ca titulari nu avem nici macar o sansa la campionat.



@ Shinok
Iar esti offtopic bai flegma umana

@ nayram
steaua = diarie

Hingherul
21st August 2011, 19:59
In prima repriza am jucat destul de modest ..... din fericire am facut rost de bani in a doua repriza


..... nu mai pleci ma?

Shinnok
21st August 2011, 19:59
In prima repriza am jucat destul de modest ... Danciulescu, Munteanu si Dorel au fost MUCI ...
Nu l-am inteles pe Ciobotariu de ce a jucat cu 2 mijlocasi la inchidere contra unei echipe care este ca si retrogradata ...

Victorie meritata ... dar cu Scarlatache, Rus si Munteanu ca titulari nu avem nici macar o sansa la campionat.



@ Shinok
Iar esti offtopic bai flegma umana

eu macar sunt uman, dragul meu dinamovist iubitor de facut trafic... tu esti cel mai inuman specimen pe care l-am vazut, continua tot asa. :D
on-topic pentru amicul rossi: dinamo, continua tot asa si tu! :D

Rossi
21st August 2011, 20:03
Nu v-ati saturat sa va penetrati reciproc ?! Mai bagati'l si pe Dario la mijloc, ca se supara pe voi

Ba da, plec ... dar am intrat putin sa va dau la bot :)

ps: stOAIA ce face ?! iar face blat ???

Leo
21st August 2011, 20:03
O victorie importanta, chiar daca jocul nu a fost stralucit.
4 meciuri, punctaj maxim............e tot ce conteaza.

Hingherul
21st August 2011, 20:04
bai rossico, eu cred ca tu ti-ai luat repede bann pe unde ai incercat sa te aciuiesti si tot la noi ai revenit sa dai din coada :D
la cat esti de derutat cred ca-ti lasa elias mostenire afacerea cu coca cola :D



dinamo= ce zice fuuu :D

Shinnok
21st August 2011, 20:04
ia uite dom'le, eu felicit omul si el cu ce-mi vine.
vino, Aurele, aici, astuia i-ai da sanctiune?
stelistii nu au bot, iar ne confunzi cu prietenii tai de pe dinamOnania.

Hingherul
21st August 2011, 20:07
nu se pune ca cica l-am provocat.
eu recunosc faptul ca i-am dat un sut in bot printre ip-uri :D

Cneazul
21st August 2011, 20:24
mi se pare mie, sau nu s`a dat rosu?

Shinnok
21st August 2011, 20:25
tuturor doar ni se pare :rolleyes:

ichigo
21st August 2011, 20:28
nu s-a dat rosu, fiindca niculae atinge primul mingea, dupa care il atinge si pe portar cu gheata. teroretic era de galebn, nu rosu. ca sa nu mai vorbi de rosu nedat lui banel care l-a busculat pe grecu in meciul cu u cluj.

Dexter30
21st August 2011, 20:31
Ce aveti oameni buni? E clar ca Niculae voia doar sa-i aranjeze freza cu crampoanele. :rolleyes:

Cneazul
21st August 2011, 20:35
mi se pare mie, sau nu s`a dat rosu?

sa mentionam si sursa: GSP
PS. era rosu clar!

Cneazul
21st August 2011, 20:39
tocmai l`a dat tudor afara pe Pana de la chiajna dupa o faza asemanatoare! Asa se arbitreaza!

Celso
21st August 2011, 20:46
sa mentionam si sursa: GSP
PS. era rosu clar!

who the fuck is gsp?

nu era de rosu ...Niculae a ajuns primul la minge ..portarul a venit tarziu ..e problema lui ca a iesit asa hazardat la 16 m ...cel mult galben se putea da:)

TheIceMan
21st August 2011, 20:48
Ce surpriza... castiga Dinamo :lol: cu Sportu nicio echipa cu pretentii ar trebui sa scoata 6 puncte.

cum am mai spus, o sa ia titlul neoficial de "campioana de August" :))

nayram
21st August 2011, 20:54
binenteles ca nu era de rosu, niculae joaca la dinamo nu la sportu. Astia au alte regulamente. De rosu a fost doar la simularea de aseara la petrolu-u cluj

delaoltenia
21st August 2011, 21:02
Iar au furat astia? :D

Celso
21st August 2011, 21:06
da:D
http://images.travelpod.com/users/tidolu14/1.1249231281.no-sheep.jpg

philos
21st August 2011, 21:14
in logica unor dinamovisti: judokanu' n-a marcat, deci n-a influentat rezultatul final :happy

anul asta titlu' va merge in groapa... nu m-as fi asteptat, dar e din ce in ce mai evident...

Cipri
21st August 2011, 21:15
@philos

ce te face sa crezi ca dinamovistii vor castiga titlul ? :)

philos
21st August 2011, 21:16
@philos

ce te face sa crezi ca dinamovistii vor castiga titlul ? :)

totul ;)

TheIceMan
21st August 2011, 21:17
las' ca nici anu trecut pe vremea asta nu era evident ca vor lua titlul metalurgistii aia, din cotra parea ca Steaua e in forma...

Cipri
21st August 2011, 21:17
inclusiv jocul lor ? :happy

philos
21st August 2011, 21:18
inclusiv jocul lor ? :happy

plus raul, ramul si cu vantul :cool:

philos
21st August 2011, 21:21
O victorie importanta, chiar daca jocul nu a fost stralucit.
4 meciuri, punctaj maxim............e tot ce conteaza.

asa e... si stii care-i treaba?! si dupa vreo 10 etape ca astea de pana acum, iar ne ardeti pe noi, cu mai mult sau mai putin bulan, si se sterge totul cu buretelul... cum bine ai spus: nothing else matters :ok:

YoNuTzz
21st August 2011, 21:25
cica a semnat torje cu udinese...
cine va mai scoate penalty-urile acum :D

Taquito
21st August 2011, 21:25
bun Dinamo !

acum ar fi perfect sa piarda Steaua

Rossi
22nd August 2011, 07:56
Sportul 0-2 Dinamo (rezumat) etapa 4

http://www.youtube.com/watch?v=M1mFyayg5Ao

Lexus.
22nd August 2011, 08:26
Am vazut pe prostsport si gaozetasporturilor ca cocalarii de pe statul de plata al cel mai inteligent stelist al tarii iar manaca kkt ca ar fi furat Dinamo cu arbitrii...oare cocalarime o fi urmarit meciul si or fi vazut numeroasele ocazii dinamoviste (un 6-1 ar fi fost un scor mai apropiat de realitatea din teren) sau au ramas sub impresia circului mascaricilor favoriti din umilinta cu Astra si au incurcat Dinamo cu steaua 2003?:happy:happy:happy

laurdog
22nd August 2011, 09:10
Interesant cum unele spurcaciuni sufera din cauza noastra. Nu pot spune ca regret, dimpotriva, dar sa se gaseasca cineva milos si sa le.......curme suferinta!
Victorie meritata insa iar am avut o prima repriza ratata. Urmeaza 5 meciuri cumplite si nu ne mai permitem sa jucam doar o jumatate de meci.

philos
22nd August 2011, 10:02
du-te bre pe threadu nostru sa vezi cate javre schelalaie ... numa' de dragu' lor tre' sa le-ntorc favoru' cu prima ocazie :D, cand crezi ca o sa ne-o oferiti ca vad ca ai ceva temeri?

Uncle Ben
22nd August 2011, 11:17
du-te bre pe threadu nostru sa vezi cate javre schelalaie ... numa' de dragu' lor tre' sa le-ntorc favoru' cu prima ocazie :D, cand crezi ca o sa ne-o oferiti ca vad ca ai ceva temeri?
:happy :happy :happy
Bre Philosule, te stiu mai "rasarit" printre stelisti, asa ca indraznesc sa te abordez intru aducere aminte...
Cand pe threadul Dinamo - Pandurii (insa nici cel cu Varazdin n-a facut exceptie!) am scris "5-10 mesaje (Dvs. dixit) doar pentru a cita cate 3 postari ale Hingherului", am facut-o pentru a sublinia ceea ce mie mi se pare o anomalie, o fixatie bolnavicioasa! Atunci ti s-a parut ca sunt "ciudat" desi mentionasem ca nu ma intereseaza Steaua si, in consecinta, nu scriu pe threadurile lor!
Pana la urma te hotarasti cum e normal: sa ne facem domiciliu temporar pe threadurile rivalei, sau sa n-o bagam in seama, dar sa-i infieram pe cei care fac trolling in acest mod?

philos
22nd August 2011, 12:10
uncle, cine-s io sa decid ce-i/cine-i normal?
i-am raspuns doar amicului laur ca situatia pe care-o reclama aci e similara celei de dincolo...

Uncle Ben
22nd August 2011, 12:14
uncle, cine-s io sa decid ce-i/cine-i normal?
i-am raspuns doar amicului laur ca situatia pe care-o reclama aci e similara celei de dincolo...
Inteleg! Ai competenta pentru a stabili doar cine/ ce este "ciudat"... :yes:

philos
22nd August 2011, 12:33
doamne feri... doar imi dau cu parerea...ca si tine :)

Uncle Ben
22nd August 2011, 12:49
doamne feri... doar imi dau cu parerea...ca si tine :)
Asa, asa, banuiam si eu la momentul acela ca e ciudat sa arati ca stelistii calaresc threadurile lui Dinamo, dar nu stiu de ce mi-a venit cu sifon...
Acum, dupa infrangerea Stelei, s-a aratat ca aveau dreptate sa o faca, doar se cunoaste ca ...efectul precede cauza! Balacariti-va linistiti, ca aveti ceea ce meritati! ;)

Nu te-am intrebat daca mai esti uimit (ca si alti prieteni stelisti care s-au exprimat, deja, aici) de faptul ca faultul lui Marius Niculae asupra portarului Sportului Studentesc a fost trecut cu vederea! In speranta ca faultul grosolan al lui "Sageata" nu v-a socat la fel de puternic precum atacul lui Lacatus asupra lui Ardeleanu (atac "regulamentar", chiar daca bacauanul a fost nevoit sa plece acasa cu piciorul "la pachet") va marturisesc ca de multe ori imi lasati impresia ca va pregatiti sa ocupati balconul batraneilor cu replici spumoase, din The Muppets Show!

philos
22nd August 2011, 13:06
avand in vedere ce faze aduci in discutie, la balcoul batraneilor cred ca mata ai loc de vaza... io m-am dus cu comparatia doar pana la radoi :D

p.s. ca tot suntem la comparatii...rossi mai e cum mai e...dar lexus n-are egal :)...de fapt, ala chiar cred ca-i troll de serviciu...

laurdog
22nd August 2011, 13:08
du-te bre pe threadu nostru sa vezi cate javre schelalaie ... numa' de dragu' lor tre' sa le-ntorc favoru' cu prima ocazie :D, cand crezi ca o sa ne-o oferiti ca vad ca ai ceva temeri?

Am temeri vis a vis de jocul nostru. Mi-ar placea sa vorbim despre fotbal dar aici este imposibil din cauza unor poluatori de meserie.

philos
22nd August 2011, 13:10
Am temeri vis a vis de jocul nostru. Mi-ar placea sa vorbim despre fotbal dar aici este imposibil din cauza unor poluatori de meserie.

mie-mi spui? mi-era frica de returul de la sofia inainte de meciul de la ploiesti, daramite acum...
cat despre poluatori, numa' de bine :D

Tyler Durden
22nd August 2011, 13:14
Poluatori=cei care au polutii?

philos
22nd August 2011, 13:18
nu bre...aia-s politisti...aaaa..polutionisti :rolling:

Uncle Ben
22nd August 2011, 13:25
avand in vedere ce faze aduci in discutie, la balcoul batraneilor cred ca mata ai loc de vaza... io m-am dus cu comparatia doar pana la radoi :D

p.s. ca tot suntem la comparatii...rossi mai e cum mai e...dar lexus n-are egal :)...de fapt, ala chiar cred ca-i troll de serviciu...
Mda, stiu si de ce nu ma mir ca multe aspecte legate de clubul vostru va sunt necunoscute sau mai putin cunoscute! Mi s-a intamplat chiar sa fiu nevoit sa jur in fata unor fani stelisti ca echipa APV-istilor din Romania n-a luat fiinta in momentul castigarii CCE, dar tot au fost convinsi ca glumesc...

Si zici ca nu erai nascut nici macar cand tiganul ala cu breton "a la Ali Baba" opera fara anestezie in "Templul Fotbalului Romanesc", iar cavalerii fluierului se comportau ca si cand tuciuriul avea atestat de libera practica?

philos
22nd August 2011, 13:36
bre, ai un stil ca s-o dai in diverse de numa'... daca ai mai multe sofisme d'astea de transmis, te rog scuteste dialogul cu mine de efortul asta...
revenind la faza, daca tot vrei sa-mi aduc aminte de lacatus, ma bucur ca pui si intrarea lu' mariusica in acelasi registru ;)

Uncle Ben
22nd August 2011, 13:47
bre, ai un stil ca s-o dai in diverse de numa'... daca ai mai multe sofisme d'astea de transmis, te rog scuteste dialogul cu mine de efortul asta...
revenind la faza, daca tot vrei sa-mi aduc aminte de lacatus, ma bucur ca pui si intrarea lu' mariusica in acelasi registru ;)
N-ai anticipat corect: in discutie era doar modul in care inteleg unii dintre confratii tai stelisti sa puna batista pe tambal cand in culpa este un "gloabatrotter" ros-albastru, dar scormonesc cu sarg rahatul dupa tantari din care sa faca armasari! Totul in numele unei conspiratii pro-Dinamo!
Legat de asa-zisul fault lui Niculae nu e nimic de comentat: a fost cel mult "joc periculos"!

Leo
22nd August 2011, 13:53
Prea multa vorbarie vizavi de o faza banala.

Uncle Ben
22nd August 2011, 14:04
Prea multa vorbarie vizavi de o faza banala.
Pai si de ce-ai vrea sa se lege si ei, Leo, ca fault in atac (la goluri) n-am vazut, ofsaiduri n-au fost...
Sigur ca trebuiau eliminati dinamovisti, si nu doar Niculae! Hai sa ne mai gandim, ca trebuie sa mai gasim vreo cativa!

Leo
22nd August 2011, 14:08
Pai, sa se lege de Duckadam si declaratia lui.

Uncle Ben
22nd August 2011, 14:14
Pai, sa se lege de Duckadam si declaratia lui.
Ala nu-i roman adevarat, ca-i pe jumatate neamt!
Un roman adevarat nu poate fi decat stelist, deci nu poate da declaratii care sa puna intr-o lumina naspa cea mai echipa iubita care este ea... Asa cum isi permite sa faca bulangiul ala de Borisov, de exemplu! Bine ca e el destept si l-a prins pe saracu' Nicolita iesind de la vestiare fara sa se spele pe fata!

laurdog
22nd August 2011, 14:15
In sfarsit revin vremurile bune.:happy:happy
Uitasem dracului cum e sa ma "omor" cu aia si asta numai din cauza banatenilor. Nu mai aveai loc sa dai sau iei o palma.:happy:happy

Uncle Ben
22nd August 2011, 14:20
In sfarsit revin vremurile bune.:happy:happy
Uitasem dracului cum e sa ma "omor" cu aia si asta numai din cauza banatenilor. Nu mai aveai loc sa dai sau iei o palma.:happy:happy
Laure, trebuie sa ne grabim ca avem ...decat un an ca sa castigam razboiul cu "gloabetrotterii"! :D
Banatenii se vor intoarce din adancuri mai puternici, dupa excursiile underground la Turda (Razvan?) sau dupa Dansul Sabiilor pe care il vor pune in scena alaturi de vecinii aradeni!

Tim
22nd August 2011, 14:23
In sfarsit revin vremurile bune.:happy:happy
Uitasem dracului cum e sa ma "omor" cu aia si asta numai din cauza banatenilor. Nu mai aveai loc sa dai sau iei o palma.:happy:happyA fost nevoie sa omorati Timisoara si Craiova ca sa contati din nou.:( ( ma refer la voi miticii :D nu la dinamovisti)

O parere: daca chiar pleaca forje ( da Doamne:D) si tinand cont de retrogradarea noastra prindeti lejer locul 5 (cinci) :cry:

Uncle Ben
22nd August 2011, 14:33
Canalele de sport mai emit? Azi nu e zi de doliu national?
Stie cineva la ce ora se coboara in berna drapelele pentru infrangerea de aseara a Stelei? :D

Leo
22nd August 2011, 14:37
Canalele de sport mai emit? Azi nu e zi de doliu national?
Stie cineva la ce ora se coboara in berna drapelele pentru infrangerea de aseara a Stelei? :D

De la ora 15.00. :D

laurdog
22nd August 2011, 14:42
A fost nevoie sa omorati Timisoara si Craiova ca sa contati din nou.:( ( ma refer la voi miticii :D nu la dinamovisti)

O parere: daca chiar pleaca forje ( da Doamne:D) si tinand cont de retrogradarea noastra prindeti lejer locul 5 (cinci) :cry:

Am retrogradat noi pe cineva?
Referitor la locul ocupat de noi nu pot sa ma pronunt avand in vedere ce s-a intamplat in ultimii ani.

Tim
22nd August 2011, 14:47
Greu percutezi.Daca afla astia ce varsta ai din moshulica nu te scot.:))

Referitor la locul ocupat pot sa ma pronunt eu: fara forje si daca pleaca Niculaie si Danciulescu nu prindeti niciun loc de cupa.

laurdog
22nd August 2011, 14:54
Greu percutezi.Daca afla astia ce varsta ai din moshulica nu te scot.:))

Referitor la locul ocupat pot sa ma pronunt eu: fara forje si daca pleaca Niculaie si Danciulescu nu prindeti niciun loc de cupa.

Hehehehe, noroc cu mosnegii ca altfel........:D
Eu as fi ingrijorat daca am incepe, si eu si tu si cip si altii ca noi sa scriem.....plm, brb, knd pleci, etc, etc.:happy

philos
22nd August 2011, 22:20
N-ai anticipat corect: in discutie era doar modul in care inteleg unii dintre confratii tai stelisti sa puna batista pe tambal cand in culpa este un "gloabatrotter" ros-albastru, dar scormonesc cu sarg rahatul dupa tantari din care sa faca armasari! Totul in numele unei conspiratii pro-Dinamo!
Legat de asa-zisul fault lui Niculae nu e nimic de comentat: a fost cel mult "joc periculos"!

de cate ori tre sa-ti spun ca sa intelegi... daca ai meciuri cu altii, poarta-le cu ei... daca ai alte frustrari de exprimat vizavi de steaua, fa-o da' nu cu mine... nu vad de ce in dialogul tre' sa insulti fie pe nush cine, fie toata suflarea stelista...
si apropo, daca eram in locul alora carora le dadeai asa explicatii inteligente, te plezneam pt faza cu apevistii... verbal bineinteles, ca nu-s adeptul violentei...

Rossi
22nd August 2011, 23:34
Ce zice dusmanul de moarte al lui Dinamo - Craciunescu:

- cartonas rosu la Tibi Balan (prima repriza)
- cartonas rosu la Niculae
- penalty pt Dinamo (la Ganea - neacordat)
- penalty pt Dinamo (la Niculae - neacordat)

iar am fost "avantajati" ...

Uncle Ben
23rd August 2011, 01:53
de cate ori tre sa-ti spun ca sa intelegi... daca ai meciuri cu altii, poarta-le cu ei... daca ai alte frustrari de exprimat vizavi de steaua, fa-o da' nu cu mine... nu vad de ce in dialogul tre' sa insulti fie pe nush cine, fie toata suflarea stelista...
si apropo, daca eram in locul alora carora le dadeai asa explicatii inteligente, te plezneam pt faza cu apevistii... verbal bineinteles, ca nu-s adeptul violentei...
Cand ai intervenit cu expertiza aia pertinenta ("ciudat", remember) nu ti se pare ca ai intrat intr-un meci care nu era al tau?
Tocmai purtam un razboi (sau ma chinuiam sa-l declansez) cand ai picat ca sarea-n tort; n-am nimic impotriva faptului ca cineva isi exprima o opinie, dar vad ca ce-i sfatuiesti pe altii nu-i valabil si pentru tine!

Legat de insultele la adresa suflarii steliste tin sa-ti spun ca n-ai vazut nimic inca, dar e foarte posibil sa las si eu deoparte orice urma de jena atunci cand vine vorba de trolling, balci, balacareala, dupa cutuma stabilimentului! Treaba cu "pleznitul" cred ca a fost la...plezneala: nu sunt impresionat de amenintari, dar daca te hotarasti sa trecem la practica iti stau la dispozitie! ;)

philos
23rd August 2011, 05:41
Cand ai intervenit cu expertiza aia pertinenta ("ciudat", remember) nu ti se pare ca ai intrat intr-un meci care nu era al tau?
Tocmai purtam un razboi (sau ma chinuiam sa-l declansez) cand ai picat ca sarea-n tort; n-am nimic impotriva faptului ca cineva isi exprima o opinie, dar vad ca ce-i sfatuiesti pe altii nu-i valabil si pentru tine!

Legat de insultele la adresa suflarii steliste tin sa-ti spun ca n-ai vazut nimic inca, dar e foarte posibil sa las si eu deoparte orice urma de jena atunci cand vine vorba de trolling, balci, balacareala, dupa cutuma stabilimentului! Treaba cu "pleznitul" cred ca a fost la...plezneala: nu sunt impresionat de amenintari, dar daca te hotarasti sa trecem la practica iti stau la dispozitie! ;)

da amice, da' io ti-am spus tie ce si cum... nu m-am apucat sa-i explic altuia ce face uncle ben... in sfarsit, poate ai inteles... ca vad ca-n ultimul post mi-ai respectat doleantele...apreciez...

cat despre ce poti si cat te duce mintea... imi pare firesc sa iau pozitie cand dai la gramada...sunt multi p'aci care o fac... nu era vorba despre o amenintare, ci despre o declaratie de intentie... consideri ca face un stelist trolling, fute-l bre...sunt doi, trei sau mai multi, pai ia-i la rand... da' sfatul meu e sa nu te arunci cu generalizari care oricum nu denota decat lipsa de cunoastere ori bun simt... exemplul cu apv-istii este cat se poate de elocvent (apropo, probabil ca pt mine termenul are alte implicatii decat pt 90% din forumistii de fata), ori habar nu ai ca n-a fost asa, ori stii si esti rau intentionat, ca sa nu zic altfel...

p.s. inca o chestie... io personal n-o sa-mi permit sa jignesc dinamovistii la gramada... am destui prieteni, mai mult sau mai putin apropiati, care traiesc si respira in alb si rosu... din respect pt ei, dar mai mult pt propria-mi constiinta (ca marea majoritate nu intra si nu vor intra p'aci vreodata), o s-o dau in diverse cu cei cu care am ceva de impartit p'aci...

laurdog
23rd August 2011, 14:00
Aveti dreptate amandoi si pentru ca-mi sunteti dragi va rog sa nu va mai caraiti. In penuria de valori de aici, e pacat ca doi dintre cei mai valorosi useri sa-si dea la gioale, pe bune.
Sunt atatia talibani inculti(din toate taberele) incat ar fi aiurea sa ne privati de verbul vostru.

philos
23rd August 2011, 18:35
adik laure, ne dau astia ban!? :D

laurdog
24th August 2011, 09:45
Nu stiuuu, nu stiu d'astea.:D

cimitiru' ghencea
24th August 2011, 09:56
ce schimbatori is unii... acu' vreo 2-3 luni erau gata sa jure ca torje e cea mai mare tzeapa pentru dinamo,acu' se roaga la Doamne Doamne sa plece ca sa ne slabeasca...
nu-i nimic.vine goga,vine luchin...

Lexus.
24th August 2011, 20:18
ce schimbatori is unii... acu' vreo 2-3 luni erau gata sa jure ca Torje e cea mai mare tzeapa pentru Dinamo,acu' se roaga la Doamne Doamne sa plece ca sa ne slabeasca...

Ei nu sunt in stare sa se hotarasca in privinta imparatului (berbecali vs. iulian) si ai pretentii sa emita opinii pertinente in privinta lui Torje?

...iar cand nea jiji nu mai baga valizele la "albitri" singura lor speranta a ramas sa se roage la "Doamne-Doamne" sa moara si oaia...aaaaa pardon, capra vecinului:happy:happy:happy

aLLiin
15th March 2019, 22:42
O victorie importanta, chiar daca jocul nu a fost stralucit.
4 meciuri, punctaj maxim............e tot ce conteaza.

Si cu atat ati ramas. de 13 ani vise si fantezii erotice!

Leo
15th March 2019, 22:48
Asa si? Lasa provocarile ca nu te vad bine deloc.

aLLiin
15th March 2019, 22:51
Ma ameninti? deja?

Hingherul
15th March 2019, 22:52
Vezi ca Leo e peremista! :D

aLLiin
15th March 2019, 22:54
Vezi ca Leo e peremista! :D
Adica cu Sebi Ghita si RTV? lP

Leo
15th March 2019, 22:56
Dezgropi threaduri din 2011, de ce? Traiesti din amintiri? De trei ani de zile terminati pe doi, sunteti rasii Ligii 1.

Hingherul
15th March 2019, 22:57
Adica cu Sebi Ghita si RTV? lP

mai mult cu Vadim :D

aLLiin
15th March 2019, 23:03
Dezgropi threaduri din 2011, de ce? Traiesti din amintiri? De trei ani de zile terminati pe doi, sunteti rasii Ligii 1.

Cine vorbeste de rasi? :)) fana cainilor schiopi?

delaparis
15th March 2019, 23:03
Ce zice dusmanul de moarte al lui Dinamo - Craciunescu:

- cartonas rosu la Tibi Balan (prima repriza)
- cartonas rosu la Niculae
- penalty pt Dinamo (la Ganea - neacordat)
- penalty pt Dinamo (la Niculae - neacordat)

iar am fost "avantajati" ...

Asa e. Bataie de joc pur si simplu.



PS. Bine ai revenit :D

aLLiin
15th March 2019, 23:06
Asa e. Bataie de joc pur si simplu.



PS. Bine ai revenit :D

Plec daca nu il eliberati pe Novac. :D

delaparis
15th March 2019, 23:08
Iar vorbesti cu "dumneavoastra"?
O sa-l elibereze ala care l-a banat. Adica sistemul :D

aLLiin
15th March 2019, 23:14
Iar vorbesti cu "dumneavoastra"?
O sa-l elibereze ala care l-a banat. Adica sistemul :D

Este imposibil sa invingi sistemul.:D

delaparis
15th March 2019, 23:15
Pai nu. El va invinge pe toti :D