PDA

View Full Version : Etapa 4: U Cluj - Petrolul 3-2



delaparis
15th August 2011, 14:08
Sambata, 20 august
U Cluj - Petrolul
ora 21:30 Digisport

Discutii inainte si dupa meci

Shinnok
15th August 2011, 14:12
1 solist

FcP
15th August 2011, 20:01
O sa fie fara spectatori....

BBB
15th August 2011, 20:05
Cu siguranta, 100%, fara nici un dubiu x2. Mai mult X

keluba
15th August 2011, 20:10
O sa fie fara spectatori....

de crezi asta?

FcP
15th August 2011, 20:17
de crezi asta?

Pentru petardele aruncate de Uisti la meciul cu rapid

keluba
15th August 2011, 20:21
cate etape?

BBB
15th August 2011, 20:21
de crezi asta?

:)):)):)) Nu crede, e sigur. 1 etapa suspendare pentru meciul cu Rapid

keluba
15th August 2011, 20:35
nu-s la curent cu ce s-a intamplat pana ieri ;)

Hingherul
15th August 2011, 20:38
noi i-am dezvirginat pe uisti! acum e treaba petrolistilor ce aleg sa faca cu ei :D
1x2 deci

svu
16th August 2011, 13:38
Meci mai mult de 1x, am pus 1

Tyler Durden
16th August 2011, 14:48
Merg pe U aici.

svu
16th August 2011, 14:50
noi i-am dezvirginat pe uisti! acum e treaba petrolistilor ce aleg sa faca cu ei :D
1x2 deci

Ramane sa te dezvirgineze pe tine cineva:))

Aurel.D
16th August 2011, 19:24
S-a ocupat Lexus...:D dar cine stie, poate ca s-a vindecat locul deja.

Despre meci, cred ca U nu isi mai poate permite inca o infrangere...dar nici Petrolul nu este de neglijat...Imi place cum au inceput campionatul aceste doua echipe. Cred ca va fi un meci frumos!

Shinnok
16th August 2011, 19:29
de ce anume s-a ocupat adi bmw? de propria dezvirginare poate. :sneaky:

aun-taopic: 2-1

Gabri3l
16th August 2011, 20:25
2 solist....

delaoltenia
17th August 2011, 09:51
egalitate

corello
17th August 2011, 21:03
Meci fara spectatori. O sa fie ciudat

aLLiin
18th August 2011, 18:02
1 dar va fi un meci greu pentru clujeni.

Leo
19th August 2011, 00:17
Si eu merg pe un egal.

Gabri3l
19th August 2011, 12:16
Meci fara spectatori. O sa fie ciudat

eh lasa... vor mai fi cu siguranta si altele

FcP
20th August 2011, 17:31
eh lasa... vor mai fi cu siguranta si altele

Si anume urmatorul meci, cu Ceahlaul :(

amrevenitptozi
20th August 2011, 19:38
U Cluj - Petrolul 3-0

Charon
20th August 2011, 22:34
astia de la LIga sunt intelesi cu televiziunile,ca prea suspenda pentru orice torta!
astia au uitat ca fotbalul se joaca pentru suporteri?

RunRun1730
20th August 2011, 22:46
uistii dau foc la padure hahaha :)))

sannicola
20th August 2011, 23:00
1-1 cred ca a fost autogol astia au camerele de filmat ca dracu amplasate o reluare clara nu au :rosu:.

Shinnok
20th August 2011, 23:01
bine Petrolul! :D

nayram
20th August 2011, 23:14
a inceput sa faca fsssssss U Cluj. Se credeau si astia favoriti la titlu dupa 2 etape:happy

Shinnok
20th August 2011, 23:16
1-2. :D

z

eventHorizon
20th August 2011, 23:16
Slab rau satelitu' lu dinamo. Oricum, au jucat frumos pe contraatac petrolistii :ok:

Shinnok
20th August 2011, 23:16
iar dispare clujeanu' dupa meciul asta. :cry:
:D

Charon
20th August 2011, 23:18
cu fiecare meci care trece intelegem de ce l-a scuipat Dinamo pe Cristea,o ragalie care poate fi egalata doar de Dodel!

corello
20th August 2011, 23:21
invidiosilor!!!!

Hingherul
20th August 2011, 23:23
ce haiosi sunt uistii aia printre copaci. un adevarat fotbal haiducesc :D

bag seama ca u cluj joaca intentionat prost ca sa sugereze ca Steaua nu a batut vreo echipa serioasa in etapa trecuta ci una... pe care o poate bate si Petrolul :D

corello
20th August 2011, 23:27
Intoarcem rezultatul dupa pauza. Bianca, 2 pase de gol

Leo
20th August 2011, 23:39
Hai cu egalarea. :D

Charon
20th August 2011, 23:39
cate goluri are gigoloul de cand a venit la Cluj?

Leo
20th August 2011, 23:51
3 goluri.

2-2
De s-ar termina egal............

Farmecul Vietii
20th August 2011, 23:57
japca ! prima lovitura libera din care a marcat magraonul, facuta cadou, sa nu mai vorbim de rosu acordat Betrolistilor, hilar de-a dreptul.Mafia pdlista lucreaza din spate.Sunt de-a dreptul consternat de eternele probleme de arbitraj, cica intamplatoare, insa ei suspenda suporteri si lasa stadioanele goale.
apara macedoneanul, Dumnezeu e sus si nu doarme!

Tyler Durden
20th August 2011, 23:59
Fuck, deci a fost meci?!:))

Bobi Cearton
21st August 2011, 00:00
Petrolul e echipa de moral, nu stiu daca rezista pana la final. Rachita si-a aratat coltii impotriva federatiei inainte de meci, acum este pus la punct prin intermediul uneltei numita arbitru:jerk:

Charon
21st August 2011, 00:05
japca ! prima lovitura libera din care a marcat magraonul, facuta cadou, sa nu mai vorbim de rosu acordat Betrolistilor, hilar de-a dreptul.Mafia pdlista lucreaza din spate.Sunt de-a dreptul consternat de eternele probleme de arbitraj, cica intamplatoare, insa ei suspenda suporteri si lasa stadioanele goale.
apara macedoneanul, Dumnezeu e sus si nu doarme!

mafia pdlista?:))
pai atunci e batalie interna pentru putere,Boc e mai tare ca Anastase!:happy

corello
21st August 2011, 00:05
japca ! prima lovitura libera din care a marcat magraonul, facuta cadou, sa nu mai vorbim de rosu acordat Betrolistilor, hilar de-a dreptul.Mafia pdlista lucreaza din spate.Sunt de-a dreptul consternat de eternele probleme de arbitraj, cica intamplatoare, insa ei suspenda suporteri si lasa stadioanele goale.
apara macedoneanul, Dumnezeu e sus si nu doarme!

E un meci de fotbal ma :))

Bobi Cearton
21st August 2011, 00:12
centralu parca e scapat de la Jilava. de unde apar jivine de genul asta?

melo
21st August 2011, 00:20
gooool :))

corello
21st August 2011, 00:21
Dezamagiti?!
Sa aveti o seara regulamentara! :))

Charon
21st August 2011, 00:22
o eliminare gratuita si mentalitatea de echipa mica (care s-a vazut si in meciul cu noi) a ingropat Petrolul!

bada_otelul
21st August 2011, 00:23
Pe Sipovici cred ca l-au ajuns blestemele lui Punosevac. :D
Un meci cu multe evenimente din cate am vazut. Oricum, nasol tare de tot cand pierzi la ultima faza, la fel cum e de nedescris bucuria cand castigi la ultima faza.

corello
21st August 2011, 00:27
o eliminare gratuita si mentalitatea de echipa mica (care s-a vazut si in meciul cu noi) a ingropat Petrolul!
trece supararea

Shinnok
21st August 2011, 00:27
bravo Petrolul pentru joc!

corello
21st August 2011, 00:30
Felicit Petrolul pentru jocul prestat, in conditiile in care au jucat cu un om in minus. Din punctul meu de vedere, "rosu" dat ca in curtea scolii. Eu nu dadeam rosu la faza aia nici daca ma mituiai.
3 puncte...si cam atat

YoNuTzz
21st August 2011, 00:34
ce meci :D

Charon
21st August 2011, 00:38
trece supararea

la mine nu e nici o suparare,ba mai mult sunt aproape sa castig la pariuri pe spatele vostru!:D

corello
21st August 2011, 00:40
la mine nu e nici o suparare,ba mai mult sunt aproape sa castig la pariuri pe spatele vostru!:D

bafta..ce sa zic

RunRun1730
21st August 2011, 00:54
vreau sa prinda U cupele europene anul asta :d

krokobaursolzos
21st August 2011, 01:00
Felicit Petrolul pentru jocul prestat, in conditiile in care au jucat cu un om in minus. Din punctul meu de vedere, "rosu" dat ca in curtea scolii. Eu nu dadeam rosu la faza aia nici daca ma mituiai.
3 puncte...si cam atat

Eh, Petrescu n-a fost asa de chitros ... l-a dat :rolleyes:

Walter stie de ce :groggy:

Farmecul Vietii
21st August 2011, 01:05
mafia pdlista?:))
pai atunci e batalie interna pentru putere,Boc e mai tare ca Anastase!:happy

eram aproape de 250 de euro, atat de aproape.aveam x2 ultimu' meci pe bilet.Totu' era perfect la 1-2 dar intervine schizofrenu' si schimba meciul cu decizia aia aberanta...cum sa n-o iei razna? cum? sunt si eu om...fmm petrescule, si pe sefu' tot petrescu il cheama si e si spurcat, sa vezi ce cap in gura in dau drept razbunare dupa care imi bag demisia in stil grandios si o iau de la capat...cedez nervos, asta nu-i o tara normala, arbitrajele sunt pebibile pana-n una alta!

FcP
21st August 2011, 01:08
Daca si Uistii sunt de acord ca arbitrajul a fost tembel...rosu inutil, 100 de galbene, practic la orice fault dadea galben...total aiurea...:(

eventHorizon
21st August 2011, 01:11
eram aproape de 250 de euro, atat de aproape.aveam x2 ultimu' meci pe bilet.Totu' era perfect la 1-2 dar intervine schizofrenu' si schimba meciul cu decizia aia aberanta...cum sa n-o iei razna? cum? sunt si eu om...fmm petrescule, si pe sefu' tot petrescu il cheama si e si spurcat, sa vezi ce cap in gura in dau drept razbunare dupa care imi bag demisia in stil grandios si o iau de la capat...cedez nervos, asta nu-i o tara normala, arbitrajele sunt pebibile pana-n una alta!

ahahahaha :cry: :cry:
:happy:happy:happy
Exemplu de cum iti pot ruina viata pariurile :))

Gabri3l
21st August 2011, 01:15
n-am jucat aproape nimik.. victorie meritata pt clujeni

Razvan T.
21st August 2011, 01:17
iar dispare clujeanu' dupa meciul asta. :cry:
:D

"U" Cluj-Napoca eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! /hello

Shinnok
21st August 2011, 01:18
"U" Cluj-Napoca eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! /hello

e ce? :happy

Razvan T.
21st August 2011, 01:20
e ce? :happy

sa nu spargi monitoru' :D

Shinnok
21st August 2011, 01:21
pai cre'ca ti-l spargi tu de la atatea E-uri... :D tine bre la sanatate! :D

FcP
21st August 2011, 01:25
n-am jucat aproape nimik.. victorie meritata pt clujeni

Da bai gabriele..da arbitraju ala...?! Cu ce plm am gresit noi? Mai rau e ca federatia si lpfu iti demonstreaza la orice meci ca daca vor pot retrograda pe oricine si pot scoate ce campioana vor ei...ii inteleg pe timisoreni...

Pana nu dispar sandu cu mitica...toti vor pati la fel,in afara de dinamovisti...in afara de ei..tuturor le va veni randul...depinde de interese...

Innocens
21st August 2011, 01:48
Petrolul a jucat exact ce trebuia să joace. Meci pregătit excelent de Răchită și partitură interpretată la fel de bine de jucători. Cred că-i mai prindeau pe U-iști cel puțin o dată pe contraatac și ar fi câștigat detașat... cu asta n-a fost însă de acord arbitrul... La faza aia cred că și un cartonaș galben ar fi fost exagerat. Nu știu ce poate fi în sufletul celor de la Petrolul, mai ales în cel al lui V Răchită și a lui Apostu. Mi s-a făcut mie, telespectator neutru, lehamite să văd cum a fost pur și simplu furată Petrolul de trei puncte clare iar un meci superb a fost ruinat.

O echipă solidă ar trebui totuși să fie mai bine pregătită să gestioneze situațiile de inferioritate numerică.

krokobaursolzos
21st August 2011, 09:55
Da bai gabriele..da arbitraju ala...?! Cu ce plm am gresit noi? Mai rau e ca federatia si lpfu iti demonstreaza la orice meci ca daca vor pot retrograda pe oricine si pot scoate ce campioana vor ei...ii inteleg pe timisoreni...

Pana nu dispar sandu cu mitica...toti vor pati la fel,in afara de dinamovisti...in afara de ei..tuturor le va veni randul...depinde de interese...

Uite-asa se desteapta lumea ... ;)
Mutati si voi granita? :rolleyes:

krokobaursolzos
21st August 2011, 09:57
centralu parca e scapat de la Jilava. de unde apar jivine de genul asta?

O fi unul din lotul "Pitesti" pe care l-au facut scapat pentru meciul asta ;)

corello
21st August 2011, 10:01
Mi s-a făcut mie, telespectator neutru, lehamite să văd cum a fost pur și simplu furată Petrolul de trei puncte clare iar un meci superb a fost ruinat.


Mai, du-te si crapa un sir de lemne!
O venit Cristos pe pamant si l-am ratat eu ca nu mi-o sunat alarma.
Tocmai m-am uitat la reluare, si in prima faza, orice arbitru dadea rosu. Doar la reluare se vede ca nu e.
De unde pana unde ajungi la "furat" si *****uri d'astea tipic mioritice?

Bobi Cearton
21st August 2011, 10:17
Mai, du-te si crapa un sir de lemne!
O venit Cristos pe pamant si l-am ratat eu ca nu mi-o sunat alarma.
Tocmai m-am uitat la reluare, si in prima faza, orice arbitru dadea rosu. Doar la reluare se vede ca nu e.
De unde pana unde ajungi la "furat" si *****uri d'astea tipic mioritice?

cred ca aici e vorba de *****uri ardelenesti. si in tine bubuie superioritatea ardeleneasca?:jerk:. ati castigat pt ca asa a vrut Dragomir care e prieten cu Valter Busca, prietenul lui Borcea (si el tovaras cu Dragomir). nu sunteti demni, umblati cu furaciuni.

Steel Jar
21st August 2011, 10:31
Da bai gabriele..da arbitraju ala...?! Cu ce plm am gresit noi? Mai rau e ca federatia si lpfu iti demonstreaza la orice meci ca daca vor pot retrograda pe oricine si pot scoate ce campioana vor ei...ii inteleg pe timisoreni...

Pana nu dispar sandu cu mitica...toti vor pati la fel,in afara de dinamovisti...in afara de ei..tuturor le va veni randul...depinde de interese...

In prima etapa nu v-ati plans de arbitraj, am fost pe stadion si v-ati bucurat la eliminarile noastre mai mult decat la golurile marcate.
Atunci a fost arbitraj excelent nu? pfffff:mda:
Una peste alta victorie furata si mai era un retard (m)Uist pe threadul nostru care era scarbit ca am castigat. Banuiesc ca pacaliciul e cu sufletul impacat dupa meciul asta, in care daca nu era arbitrul.....:drak:

corello
21st August 2011, 10:42
cred ca aici e vorba de *****uri ardelenesti. si in tine bubuie superioritatea ardeleneasca?:jerk:. ati castigat pt ca asa a vrut Dragomir care e prieten cu Valter Busca, prietenul lui Borcea (si el tovaras cu Dragomir). nu sunteti demni, umblati cu furaciuni.
Care superioritate, ba, oltene?!
Am recunoscut ca nu o fost eliminare, dar pana la a zice ca e...hotie, genocid, a doua revenire a lui Irod...plm
Mai lasa-ma, ma, cu astea, gen Dragomir, Valter(Walter), mafie, invazia *****ului revolutionar omenirii si teoreme nedemonstrate, ca deja luam noi miros de excrementos de atata prostie(noi in general)
plm...!!!

amrevenitptozi
21st August 2011, 10:45
Daca si Uistii sunt de acord ca arbitrajul a fost tembel...rosu inutil, 100 de galbene, practic la orice fault dadea galben...total aiurea...:(

tot meciul ati stat pe jos si ati tras de timp, lasa arbitrajul. trebuia sa va batem mai rau.

Razvan T.
21st August 2011, 11:43
Ati dat 2 goluri norocoase, v-ati tavalit tot meciul pe jos, dar tot arbitru ii de vina.
Rosu nu a fost acolo, dar pana la furt si plm mai este mult. Totusi de hentul la sutul lui Niculescu si penalty neacordat acolo nimic? :D

Bobi Cearton
21st August 2011, 11:58
Care superioritate, ba, oltene?!
Am recunoscut ca nu o fost eliminare, dar pana la a zice ca e...hotie, genocid, a doua revenire a lui Irod...plm
Mai lasa-ma, ma, cu astea, gen Dragomir, Valter(Walter), mafie, invazia *****ului revolutionar omenirii si teoreme nedemonstrate, ca deja luam noi miros de excrementos de atata prostie(noi in general)
plm...!!!

ma plictisesti.

BBB
21st August 2011, 12:36
Hai ba nu fiti paranoici. Petrolul, spre surprinderea mea (ca ma asteptam la un x2), a fost varza totala, au trecut marginea terenului de 2 ori jumate, au dat un gol senzatie (pe care il mai da Vali Negru in viata de apoi eventual). Un scor corect era 5-2 pentru "U" Cluj, ce tot vorbiti de arbitraje :)) Mi-a fost teribil de mila de Vivi Rachita, un mega antrenor si un mega caracter. Petrolul a jucat partitura pe care am jucato noi cu steaua: cea de echipa care putea sa plece cu toate cele trei puncte dar care s-a facut de ***** cu un joc dezastruos si a plecat cu coada intre picioare

amrevenitptozi
21st August 2011, 12:50
ma plictisesti.

RIP Craiova.

1924
21st August 2011, 13:24
700 milioane amenda, o etapa portile inchise, galbene peste galbene, 3 eliminari in 4 etape ....pana cand mitica fmm?

nayram
21st August 2011, 13:25
tot meciul ati stat pe jos si ati tras de timp, lasa arbitrajul. trebuia sa va batem mai rau.

Voi si dinamo ce va dati viteji in 12 vs 10. Asa echipa mama, asa satelit

1924
21st August 2011, 13:28
tot meciul ati stat pe jos si ati tras de timp, lasa arbitrajul. trebuia sa va batem mai rau.

:rosu::rosu::rosu: atunci de ce turca asta de pe la noi ( a se intelege <fotbal>) mai este condusa de arbitrii???? si de unul ca rad"U"petrescu?

corello
21st August 2011, 13:44
ma plictisesti.
Perfect!!!

amrevenitptozi
21st August 2011, 14:00
v-am batut si cu asta basta, ce o tot dam in avioane. Posibil ca eliminarea sa se fi acordat prea usor, dar despre penalty-ul clar ca lumina zilei la niculescu nimeni nimic. trebuie sa va obisnuiti cu infrangerile vor mai fi o gramada pentru voi.

FcP
21st August 2011, 14:39
Lamaie e mult prea labil psihic ca sa inteleaga ca la 2-1 cand o echipa ce joaca in deplasare ramane in 10 nemeritat, se schimba tot meciul!!! Ce a fost dupa e alt meci, e normal sa te aperi cand joci in deplasare cu un om in minus teoretic in fata unei echipe mai bune. Iti dau si eu o bata-n cap p-orma ma plang ca de ce stai numai pe jos...de ce nu mai stai in picioare. Sa nu mai vb ca Petrolul lua galben la orice fault, ma asteptam ca ardelenii =spuma Romaniei, cei mai civilizati, cei mai corecti (a se vedea cum s-a prefacut portarul), cei mai demni, macar aici sa recunoasca ca scorul a fost viciiat de o eliminare la comanda, pt ca n-ai cum sa dai la asa ceva rosu, cand de fapt trebuia galben pt portar ca a simulat. Cat despre jocul lui U...astept sa-mi spuneti o singura ocazie WOOW. Nu ati avut, ati dominat meciul dupa eliminare (ceea ce era normal) dar doar teritorial, centrari in careu si cam atat. Hai v-am salutat si v-as dori succes in continuare, dar cu jocul asta...terminati pe 10.

BBB
21st August 2011, 15:34
Hai v-am salutat si v-as dori succes in continuare, dar cu jocul asta...terminati pe 10.

Petrolul nici nu a existat pe teren, ce tot vorbim avioane. Hai pa si la revedere :)) Daca e sa ne luam dupa "jocul asta", voi nu mai prindeti Liga I la anul

Razvan T.
21st August 2011, 15:44
CIFRE.
"U" Cluj parametru Petrolul

67,2% posesie 32,8%
17 șuturi 5
7 șuturi pe poartă 3
1 cornere 3
8 ocazii 4

Bobi Cearton
21st August 2011, 15:47
daca jigodia de arbitru nu-l elimina pe petrolist nu castigati in veci. i-a lasat in 10 si ati venit peste ei. va doresc sa retrogradati.

Razvan T.
21st August 2011, 15:50
^
asa si Mititelu era cel mai destept, pe el toti il furau, toti erau impotriva lui, el era Dumnezeul fotbalului romanesc si uite unde a ajuns ;)

sezonul trecut au fost multe meciuri in care am fost dezavantajati, dar nu am stat sa ne plangem de mila :mda:

Bobi Cearton
21st August 2011, 15:52
ce treaba are Mititelu cu hotia de la Cluj?

Razvan T.
21st August 2011, 15:53
are cu mentalitatea unora :rolleyes:

Bobi Cearton
21st August 2011, 16:03
Craiova a fost furata de arbitri cu 13 pct in campionatul trecut, actiuni dovedide de ziarele si televizunile de specialitate. pana la urma s-a ales prafu, Mititelu fiind principalul vinovat. acum, observ ca Petrolu a intrat in ghilotina intereselor federatiei si ligii. amenzi peste amenzi, jucator eliminat, toate aceste maruntisuri se vor contabiliza la sf campionatului, mizeriile de la butoane practica o tactica parsiva prin care unor echipe li se taie aripile. nu sunt convins ca intelegeti ce spun eu.

LUPULGALBEN
21st August 2011, 16:04
Ce mentalitate ba? Am respect pentru U si pentru fanii sai, dar las-o in plm de treaba. Ala nu era fault de rosu (nici macar nu l-a atins, dupa cum se vede in reluare). Si eu consider ca Petrolul facea o figura muuuuult mai buna (victorie sau egal), daca nu intervenea arbitrul in favoarea celor de la U. Asta este, cu PETROLUL tot inainte. Si alta treaba, care n-are legatura cu meciul asta. Cum sloboz sa primesti amenda pentru ca, atentie, suporterii rapidului arunca cu torte in teren? Cum sa-ti suspende jocul cu spectatori pentru ca aceeasi suporteri, ai rapidului, se comporta asa? Idiotii dracului, amenda aia trebuia data rapidului, nu Petrolului. Rapidul trebuia sa joace fara suporteri, nu Petrolul. Ce naiba, jandarmii sunt responsabili de control in afara stadionului, sa-i suspende si pe aia. La fel si la meciul cu Vaslui, tragea arbitrul pentru Fotbal Coceni (Papusoi) Vaslui. Prea se leaga toate lucrurile astea de o conspiratie...

corello
21st August 2011, 16:06
va doresc sa retrogradati.
Cu barem facut sau fara?

Razvan T.
21st August 2011, 16:09
Craiova a fost furata de arbitri cu 13 pct in campionatul trecut, actiuni dovedide de ziarele si televizunile de specialitate. pana la urma s-a ales prafu, Mititelu fiind principalul vinovat. acum, observ ca Petrolu a intrat in ghilotina intereselor federatiei si ligii. amenzi peste amenzi, jucator eliminat, toate aceste maruntisuri se vor contabiliza la sf campionatului, mizeriile de la butoane practica o tactica parsiva prin care unor echipe li se taie aripile. nu sunt convins ca intelegeti ce spun eu.

amenzi a luat si "U" Cluj + etapa fara spectatori, penalty nu a primit cu Steaua si sa nu uitam ca la meciul cu Otelul la 1-0 pentru galateni un jucator de la Petrolul trebuia sa ia rosu pentru o intrare criminala ... acolo ce a fost? :rolleyes:

Razvan T.
21st August 2011, 16:11
Ce mentalitate ba? Am respect pentru U si pentru fanii sai, dar las-o in plm de treaba. Ala nu era fault de rosu (nici macar nu l-a atins, dupa cum se vede in reluare). Si eu consider ca Petrolul facea o figura muuuuult mai buna (victorie sau egal), daca nu intervenea arbitrul in favoarea celor de la U. Asta este, cu PETROLUL tot inainte.

Asemenea faze se mai intampla in timpul unui meci, vezi prima etapa. ;)
Oricum nu am zis nici unu ca ala merita rosu, dar sa te apuci sa arunci cu noroi in "U" nu cred ca-i corect.

Cipri
21st August 2011, 16:12
nu sunt convins ca intelegeti ce spun eu.
ataaaaaaaaaaaat :happy:happy:happy:ok::ok::ok:

FcP
21st August 2011, 16:15
Craiova a fost furata de arbitri cu 13 pct in campionatul trecut, actiuni dovedide de ziarele si televizunile de specialitate. pana la urma s-a ales prafu, Mititelu fiind principalul vinovat. acum, observ ca Petrolu a intrat in ghilotina intereselor federatiei si ligii. amenzi peste amenzi, jucator eliminat, toate aceste maruntisuri se vor contabiliza la sf campionatului, mizeriile de la butoane practica o tactica parsiva prin care unor echipe li se taie aripile. nu sunt convins ca intelegeti ce spun eu.

comunistul de mitica se plange ca nu vine lumea la stadion in conditiile in care a ordonat retrogradarea timisoarei si a craiovei (echipele cu cea mai mare medie de spectatori) acuma Petrolul are cea mai mare medie si nu-i convine, a ordonat si retrogradarea noastra :), asta e, e mai usor sa manipulezi o echipa precum chiajna sau sportul, decat o echipa cu personalitate precum Petrolul. Sa nu mai vorbesc de legile cretine "anti-huligani" prin care Petrolul are terenul suspendat ca a aruncat un rroman de la rrapid cu petarda in teren.

FcP
21st August 2011, 16:18
CIFRE.
"U" Cluj parametru Petrolul

67,2% posesie 32,8%
17 șuturi 5
7 șuturi pe poartă 3
1 cornere 3
8 ocazii 4

Razvane, vad ca nu reusesti sa intelegi ca dupa min 50 ati fost peste noi, e normal, dar cauta-mi niste statistici de pana-n eliminare. Chiar nu intelegeti ca eliminarea a intors tot meciul?

Razvan T.
21st August 2011, 16:18
Sa vedeti ca toti platesc la fel:

FC “U” CLUJ – FC RAPID – incidente spectatori – In baza art. 82.1 + 83.2.d, coroborat cu art.43.4.c)d) se sanctioneaza clubul FC “U” CLUJ cu masura programarii unui joc fara spectatori pe propriul teren si o penalitate de 40.000 lei;


700 milioane amenda, o etapa portile inchise, galbene peste galbene, 3 eliminari in 4 etape ....pana cand mitica fmm?

FC Petrolul Ploiesti - FC Rapid Bucuresti - comportament neregulamentar, incidente : In baza art. 78. a din RD se sanctioneaza ambele echipe cu penalitate sportiva de 910 lei fiecare ; Se sanctioneaza cu avertisment d-nii : Lucescu Razvan, Costache Cristian, Paun Gheorghe ; In baza art. 82.1 + 83.2.d, se sanctioneaza clubul FC Petrolul Ploiesti cu masura programarii unui joc fara spectatori pe propriul teren si o penalitate sportiva de 40.000 lei;

FcP
21st August 2011, 16:21
Da ma, da voua v-a suspendat terenul pt ca ati aruncat voi cu petarde, noua ne-a suspendat terenul pt ca au aruncat rrapidistii!!! Intelegi?

Razvan T.
21st August 2011, 16:23
Da ma, da voua v-a suspendat terenul pt ca ati aruncat voi cu petarde, noua ne-a suspendat terenul pt ca au aruncat rrapidistii!!! Intelegi?

Si cine trebuia sa se ocupe de controlul rapidistilor? ... nu cei care au organizat meciul? ;)
noi cand mergem in Gruia de ce ne controleaza pana la oo? ... ca nu vrea arpi sa jucam noi cu portile inchise!? :D

FcP
21st August 2011, 16:24
Si daca stai sa aduni pierderile aduse de o petarda aruncata de un rroman: 10k de oameni in tribune cu o medie de 20 de lei pe bilet, inseamna 200k lei, la care mai aduni 40k lei amenda...uite asa un rroman a adus un prejudiciu de 240.000 lei, adica 2,4 miliarde lei........

BBB
21st August 2011, 16:25
Da ma, daca nu era arbitrul ala cretin sa elimine gratuit jucatorul Petrolului, cu siguranta Petrolul invingea cu 7-1. Mergeti mai departe, e doar etapa a 4-a si deja sunteti paranoicii campionatului, cu conspiratii si dracu mai stie ce. Ce dracu de conspiratie sa fie impotriva Petrolului, o nou promovata care nu aspira la nimic sezonul asta?

Razvan T.
21st August 2011, 16:27
Si daca stai sa aduni pierderile aduse de o petarda aruncata de un rroman: 10k de oameni in tribune cu o medie de 20 de lei pe bilet, inseamna 200k lei, la care mai aduni 40k lei amenda...uite asa un rroman a adus un prejudiciu de 240.000 lei, adica 2,4 miliarde lei........

Petrolul ar trebui sa se indrepte impotriva firmei de paza care i-a lasat sa intre cu petarde in interiorul stadionului. ;)

FcP
21st August 2011, 16:34
Petrolul ar trebui sa se indrepte impotriva firmei de paza care i-a lasat sa intre cu petarde in interiorul stadionului. ;)

Eu inteleg ce zici si intr-o oarecare masura ai dreptate. Da nu poti sa te plangi ca nu mai vine lumea la meci cand tu suspenzi 10k de spectatori fara nicio vina. Macar de ar suspenda terenul, i-ar pune sa joace in alta parte, da lasa naibi spectatorii sa vina le meci, ca vor sa vada meciul, au abonamente. Nicio firma de paza nu va putea sa controleze atat de bine spectatorii in cat sa nu patrunda nicio petarda.

Razvan T.
21st August 2011, 16:39
Eu inteleg ce zici si intr-o oarecare masura ai dreptate. Da nu poti sa te plangi ca nu mai vine lumea la meci cand tu suspenzi 10k de spectatori fara nicio vina. Macar de ar suspenda terenul, i-ar pune sa joace in alta parte, da lasa naibi spectatorii sa vina le meci, ca vor sa vada meciul, au abonamente. Nicio firma de paza nu va putea sa controleze atat de bine spectatorii in cat sa nu patrunda nicio petarda.

din pacate astea is regulamentele din liga lu' mitica

Bobi Cearton
21st August 2011, 17:02
va las sa va pregatiti de Europa Lig.

amrevenitptozi
21st August 2011, 17:18
Da ma, daca nu era arbitrul ala cretin sa elimine gratuit jucatorul Petrolului, cu siguranta Petrolul invingea cu 7-1.

asa zic si eu, am avut mare noroc cu eliminarea aceea discutabila, altfel ne batea petrolul rau de tot :))

corello
21st August 2011, 17:38
va las sa va pregatiti de Europa Lig.
Good!!!