PDA

View Full Version : Nationalele de gimnastica - Onesti 2011



Pages : [1] 2 3 4

Cata_RB
11th August 2011, 03:38
Cand: 26-28 august 2011
Unde: Onesti, in noua Sala Polivalenta "Nadia Comaneci"


Vineri, 26 august:

11:00 - Concurs feminin pe echipe si individual compus (sperante)
14:30 - Concurs feminin pe echipe si individual compus (senioare)
18:30 - Concurs masculin pe echipe si individual compus (sperante + seniori)


Sambata, 27 august:

10:00 - Finale pe aparate sperante (baieti - sol, cal, inele; fete - sarituri, paralele)
16:00 - Finale pe aparate seniori (baieti - sol, cal, inele; fete - sarituri, paralele)


Duminica, 28 august:

10:00 - Finale pe aparate sperante (baieti - sarituri, paralele, bara; fete - barna, sol)
16:00 - Finale pe aparate seniori (baieti - sarituri, paralele, bara; fete - barna, sol)


Programul detaliat si alte informatii organizatorice: http://www.romgym.ro/continut/uploads/2011/08/Programul-Campionatului-National-al-echipelor-reprezentative-de-cluburi-si-Open-Sperante-si-Campionatului-National-Individual-al-Maestrilor-2011.pdf

Ca de obicei, transmisiunea TV va fi asiguranta de TVR, insa e prea devreme pentru a sti un program exact.

Lotul national feminin al Marii Britanii va efectua in acea perioada un stagiu de pregatire la Onesti, astfel ca vor concura si ele (cel putin) in concursul pe echipe si individual al senioarelor, de vineri. Nu se stie deocamdata daca vor fi prezente in clasamente sau vor concura doar in afara concursului.
Printre gimnastele britanice care vor fi prezente se numara Beth Tweddle, Rebecca Downie, Imogen Cairns, Hannah Whelan etc.

Si un poster fain realizat de Cristina (http://crisrusblog.blogspot.com/) :)


http://img819.imageshack.us/img819/5404/nationaleposter.jpg

miafangina
11th August 2011, 08:47
Frumos posterul,felicitari Cristinei:floricica:

r_anacristina
11th August 2011, 09:40
Frumos posterul,felicitari Cristinei:floricica:

Va multumesc frumos, Mia si Cata :)

Magdalena69
11th August 2011, 11:11
Catalina Ponor v-a concura?

mikeyy
11th August 2011, 11:16
@Cris: felicitari pentru afis. Imi place foarte mult! :ok:



Catalina Ponor v-a concura?

Da, vom putea sa o vedem si pe Catalina.

MitzGym
11th August 2011, 11:16
aoleu,nasol cu aa-ul fetelor:(((

eu credeam ca vineri va fi aa-ul la baieti,sambata la fetele,iar duminica finalele pe aparate

aaa,din bucuresti cine merge?

iar duminica se termina la 19:(
mai bine de atat nu se putea:(

ancaqwe
11th August 2011, 11:21
ooo :( inseamna ca nici la tv nu vad! tocmai in weekendul ala tb sa fiu eu la Cluj :(((((
bafta fetelor si baietilor!
si distractie placuta spectatorilor ;)

r_anacristina
11th August 2011, 11:37
@Cris: felicitari pentru afis. Imi place foarte mult! :ok:

Multumesc, Mihai :)

ancaqwe
11th August 2011, 11:45
Lipsesc Ana-Maria Ocolisan, Stefania Stanila... Mai lipseste cineva?
Sunt curioasa daca la anul revine Dora Vulcan
Cand o sa fie nationalele de juniori, si unde? aveti idee?
edit: m-am uitat si se pare ca nu mai sunt anul asta. nu stiu de ce tineam minte ca mai e o competitie si in toamna...

AuriB
11th August 2011, 12:01
Lipsesc Ana-Maria Ocolisan, Stefania Stanila... Mai lipseste cineva?
Sunt curioasa daca la anul revine Dora Vulcan
Cand o sa fie nationalele de juniori, si unde? aveti idee?
edit: m-am uitat si se pare ca nu mai sunt anul asta. nu stiu de ce tineam minte ca mai e o competitie si in toamna...


In noiembrie sint nationalele individuale ale juniorilor.Baietii la Lugoj iar fetele la Focsani,cel putin asa tin eu minte.

ancaqwe
11th August 2011, 12:21
merci! acum ca m-am uitat mai bine (ca mi-ai zis) sunt in 3-5 nov. In timpul saptamanii :( nici acolo nu merg

sandagym
11th August 2011, 15:56
Super posterul, Cristina! Felicitari,esti talentata!:floricica:
De-abia astept sa le vad pe fete! In special pe Catalina(sa imi fac o idee in ce forma e) si pe Diana Bulimar(nu am mai vazut-o de mult). Ma bucur ca vor fi si gimnastele din Marea Britanie prezente, sunt o companie selecta(cel putin numele pe care le-ati dat). Mult succes fetelor si baietilor!:cheer:

mayas
11th August 2011, 19:24
oare Dragulescu va participa la nationale?

Cata_RB
11th August 2011, 19:35
In detalierea echipelor apare, deci...ar trebui sa concureze.

resita
11th August 2011, 19:38
asa cum am promis fetelor anul trecut, daca era distanta pana in 200-300 veneam si eu intr-o zi de la resita sa ma intalnesc cu ele, dar asa ... 530 KM... brrrrrr :(:(:(

MitzGym
11th August 2011, 19:51
@resita:vezi ca-i un amical cu germania si elvetia la baieti in prima saptamana a lui septembrie,chiar la resita

r_anacristina
11th August 2011, 22:10
Super posterul, Cristina! Felicitari,esti talentata!:floricica:


Mersi frumos :)

degetica
11th August 2011, 22:14
foarte frumos afisul, felicitari!!
poate sa-mi spuna si mie cineva ce scrie pe fisierul de la federatie? il descarc, si cand sa il deschid imi zice ca nu exista:groggy:

mayas
11th August 2011, 22:20
poate sa-mi spuna si mie cineva ce scrie pe fisierul de la federatie? il descarc, si cand sa il deschid imi zice ca nu exista:groggy:

pai sunt 9 pagini cu tot felul de informatii despre programul competitiei, participantii, arbitrii, ore,...

Anicia Juliana
11th August 2011, 22:23
Degetica, ce s-a discutat aici din fisierul respectiv este componenta primei echipe care va face antre de acomodare in sala joi.

IZBAȘA Sandra
PONOR Cătălina
BULIMAR Diana
RACEA Amelia
HAIDU Raluca
PORGRAS Ana

degetica
11th August 2011, 22:30
aha, asta vroiam de fapt sa aflu, multumesc frumos. Si v-ati dat seama ce e cu Diana Chelaru? e in alta echipa?

Anicia Juliana
11th August 2011, 22:37
Uite documentul in PDF.

MitzGym
11th August 2011, 23:17
de hotel/pensiune stiti ceva?

Sau ati inceput sa cautati,mai bine zis?

21mai
11th August 2011, 23:23
http://www.youtube.com/watch?v=zeaQUGYksOs SCUZE DACA NU ARE LEG CU SIBUCETUL, DAR IN CONDITIILE actualului cod, sandra ar mai lua 14.325 la paralele pentru un astfel de exercitiu? daca nu, cam cat ar fi nota? multam

cine merge cu trenu ca vreau si eu sa ma alatur echipei, de la ce ora plecat si de joi/ vineri??

http://www.youtube.com/watch?v=Sd_u_SSVKoo&feature=related - alt exercitiu, mie nu mi se pare ca arata rau pe acest aparat, doar ca nu are dificultate, oricum prin comparatie cu restul fetelor din echipa, chiar nu cred ca e distanta prea mare de ex fata de diana c

silivasfan1234
12th August 2011, 00:49
Interesant de vazut cum va fi transmisiunea TV din sala cea noua,de-abia astep nationalele.

degetica
12th August 2011, 01:20
multumesc muuult pentru pdf :)

lilianabirsanu
12th August 2011, 10:41
Acum am vazut si eu echipele.Eu cred ca echipa pt mondiale o va avea si pe Diana Chelaru....deci Sandra,Cata,Ana,Ama...si cred ca se va alege intre Pitic si Didi Bulimar...avem nevoie de paralel..vom vedea..Succes tuturor!!!

MitzGym
12th August 2011, 11:39
http://www.youtube.com/watch?v=zeaQUGYksOs SCUZE DACA NU ARE LEG CU SIBUCETUL, DAR IN CONDITIILE actualului cod, sandra ar mai lua 14.325 la paralele pentru un astfel de exercitiu? daca nu, cam cat ar fi nota? multam

cine merge cu trenu ca vreau si eu sa ma alatur echipei, de la ce ora plecat si de joi/ vineri??

http://www.youtube.com/watch?v=Sd_u_SSVKoo&feature=related - alt exercitiu, mie nu mi se pare ca arata rau pe acest aparat, doar ca nu are dificultate, oricum prin comparatie cu restul fetelor din echipa, chiar nu cred ca e distanta prea mare de ex fata de diana c

cu singuranta ar lua mai putin pe cel de la CE 2007.La executie nu ma bag,zic doar ca-i extrem de groaie,in rest nu ma bag,pt ca nu stiu

urcare (D)+roata libera,cred(C)+am uitat cum se numeste urmatorul element(tot C este)+roata in talpi cu trebere pe bara mare(B)-nu cred ca-i nici un bonus aici.Ar fi putut sa fie 0,1 la urcare+roata libera,in special ca sunt executate in ordinea D+C,dar nu stiu ce sa zic
gigantica inainte cu 180(B)+jaeger(D)
gigantica inainte cu 360(C)+trecere pe bara mica cu 180(D)+stalder cu trecere pe bara mare(C)-0.1(pt trecere+stalder cu trecere pe bara mare)
gigantica inainte cu 180(B)+dublu inapoi grupat(D)
cerinte obligatorii:2.5
bonificatii-0.1 sau 0.2
cele mai dificile 7 elemente+coborarea:
3D,4C+D=2.8
nota D=2.5+0.1 sau 0.2+2.8=5.4 sau 5.5
spuneti unde nu-i bine,ca nu prea stiu sa calculez nici note D la paralele

legat de exercitiul de al beijing...a luat aproximativ 13.900 pe el(pe codul acela) si mi se pare ca a avut 5.4(tot pe codul ala)

mikeyy
12th August 2011, 15:01
Sa ramanem totusi ontopic! Avem thread special pentru analiza exercitiilor.

sandagym
12th August 2011, 15:07
Si eu cred ca, in linii mari, cam asta va fi echipa pentru Mondiale. Mai mult ca sigur ca va intra si Diana Chelaru, deci se va alege intre Raluca si Diana Bulimar. Personal as prefera-o pe Didi, dar astept Nationalele ca sa imi formez o parere mai exacta.

lilianabirsanu
12th August 2011, 16:16
Si eu cred ca, in linii mari, cam asta va fi echipa pentru Mondiale. Mai mult ca sigur ca va intra si Diana Chelaru, deci se va alege intre Raluca si Diana Bulimar. Personal as prefera-o pe Didi, dar astept Nationalele ca sa imi formez o parere mai exacta.

Daa sa nu ne grabim...nu am vazut-o pe Gabi Dragoi ...mai este Dana Andrei..ma gandesc strict la paralele acolo avem nevoie..la restul aparatelor suntem acoperiti..Deci eu cred ca merge Sandra,Cata si Ana celelalte trei locuri raman...in concurs...cine a fixat elementele dificile si face fata concursului...va merge acum la mondiale cine nu ......va merge la anul viitor.
Sper ca fetele sa ne faca o mare surpriza.....iar participarea UK este ..EXCEPTIONALA..deci va fi un concurs...adevarat.
Abia astept!!!

imbo
12th August 2011, 17:52
-eu am sa vin pe sambata si duminica !!Cum se procedeaza ??Avem nevoie de bilete de intrare sau e gratuit ??

Cata_RB
12th August 2011, 17:57
Pana acum nu au fost niciodata bilete la competitiile interne.
Avand in vedere ca e sala noua, ar fi o mica-mica sansa sa puna un pret de intrare, cativa lei.

Asta e doar presupunerea mea, nu se stie nimic. Vom afla la usa salii :P

Iulia_sweet
12th August 2011, 20:57
Aceeasi intrebare vroiam sa o pun si eu...daca costa intrarea?
O sa vin si eu vineri :D

mikeyy
12th August 2011, 21:37
Iulia, o sa ajungi si la concursul de la 11?

Iulia_sweet
12th August 2011, 22:09
Nu...exact vineri dimineata plec de la mare si nu am cum sa ajung pana la 11.

cata10
12th August 2011, 22:29
Nu...exact vineri dimineata plec de la mare si nu am cum sa ajung pana la 11.

Si eu plec de la mare. Ai gasit vreun tren bun de la constanta la onesti?

Iulia_sweet
12th August 2011, 22:36
Merg cu masina cu parintii

iulia_p
14th August 2011, 13:20
Buna tuturor. Apropo de tren, merge cineva cu trenul de la Bucuresti la Onesti, vineri? Ce alte variante ati gasit pentru Bucuresti-Onesti (excluzand masina personala)?

21mai
14th August 2011, 13:41
Iulia am gasit un tren kare pleaka la 7 jum si ajunge la 13 in bacau eu k acela vreau merem impreuna?

mikeyy
16th August 2011, 21:25
Eu nu sunt din Bucuresti, dar stiu ca mai exista si o varianta cu: Bucuresti - Adjud si Adjud - Onesti.

@iulia_p: frumos articolul tau despre nationale :ok: Catalina va participa la Nationale.

iulia_p
16th August 2011, 21:54
Eu nu sunt din Bucuresti, dar stiu ca mai exista si o varianta cu: Bucuresti - Adjud si Adjud - Onesti.

@iulia_p: frumos articolul tau despre nationale :ok: Catalina va participa la Nationale.

Multumesc frumos Mikeyy, de informatie si de apreciere :).

Adevarul este ca, de cand urmaresc tot ceea ce scrieti, ma simt un pic complexata, pentru ca multi dintre voi stiti asa de multe despre gimnastica. Insa am continuat sa scriu despre competitii, pentru ca imi e drag sa le urmaresc pe fetele acestea atat de muncitoare...

mikeyy
16th August 2011, 22:21
Cu placere! Nu ai de ce sa te simti complexata. Ceea ce conteaza e ca iti place gimnastica si ca vrei sa-i sprijini pe acesti sportivi: prin articole, mesaje de incurajare sau prin simpla prezenta intr-o sala de concurs. ;)

crisloregym
16th August 2011, 23:39
E foarte fain articolul, felicitari!!!! Inca un blog de urmarit:)
De abia astept sa ne vedem la Onesti;)

21mai
17th August 2011, 10:51
Pana la urma cum ne organizam?cine e din bucuresti si merge k trenu? Unde ati gasit kazare k eu am tot sunat la diverse hoteluri si mi au spus k nu au kamere libere, mercic pt raspuns

MitzGym
17th August 2011, 15:51
da,chiar,voi la ce hotel vreti sa mergeti?

iulia_p
17th August 2011, 17:20
Eu nu am gasit inca hotel. De fapt, 100% inca nu sunt sigura ca merg. Nu mai retin, trebuia sa dam PM unuia dintre voi pentru a anunta daca mergem. A facut cineva deja rezervare?

monalexa
17th August 2011, 18:20
Va face in seara asta din cate stiu.

crisloregym
17th August 2011, 19:59
Iulia, poti sa ii dai PM lui Mihai (mikeyy).

Cata_RB
17th August 2011, 20:00
Iulia, poti sa ii dai PM lui Mihai (mikeyy).

Am rezolvat eu cu Iulia prin PM :) Adica i-am scris si astept raspuns.

mikeyy
18th August 2011, 20:18
Campionatele Nationale vor fi transmise de TVR3, dupa urmatorul program:

- Vineri, 26 august, ora 14:30 - Concurs feminin pe echipe si individual compus;
- Vineri, 26 august, ora 18:30 - Concurs masculin pe echipe si individual compus;
- Sambata, 27 august, ora 16:00 - Finale pe aparate - prima parte;
- Duminica, 28 august, ora 16:00 - Finale pe aparate - ultima parte;

http://www.tvr.ro/articol.php?id=108602&c=726

ancaqwe
18th August 2011, 22:27
merci Mihai! nu cred ca am cum/cand sa vad la TV
eu ma bazez pe relatarile voastre - si filmulete sa le pot vedea seara ;)
bafta fetele!

mikeyy
18th August 2011, 22:36
Cu placere, Anca.
La fata locului vor fi cei mai tari "filmatori" pe care ii are gimnastica romaneasca si cea a eternei rivale. :D
Sa speram ca vor filma tot ce misca :)

degetica
19th August 2011, 15:50
stiti cumva daca nationalele se pot vedea cumva si online?

mikeyy
19th August 2011, 15:54
Da, incearca aici: http://www.1tv4u.net/RO/RO-TV1/TVR3.htm

degetica
19th August 2011, 16:01
imi zicd (cu mozilla) ca nu am plug-inul VLC. Nu mi-l gaseste sa il instalez. programul VLC ca atare il am.
In Safari imi zice si mai si: cica folosesc Chrome :D si am nevoie de acelasi pulg in. Uf.

mikeyy
19th August 2011, 16:04
Incearca cu Internet Explorer. Mie doar cu IE imi merge.

Cata_RB
19th August 2011, 16:04
Cu IE ai incercat? Multe astfel de site-uri vor neaparat IE.
Nici mie nu imi merge cu Firefox, doar cu IE.

LuisaGym
19th August 2011, 16:04
imi zicd (cu mozilla) ca nu am plug-inul VLC. Nu mi-l gaseste sa il instalez. programul VLC ca atare il am.
In Safari imi zice si mai si: cica folosesc Chrome :D si am nevoie de acelasi pulg in. Uf.

Tu ai Mac OS?

degetica
19th August 2011, 16:06
da, am mac os.
sunt helpless? :D

LuisaGym
19th August 2011, 16:16
da, am mac os.
sunt helpless? :D

Um... aprovimativ helpless :D. Am la fel. Sopcast nu am putut instala in nici un chip, i-ar chestia aia cu vlc plug in nici atata. Dar, mi-a facut cineva care se pricepe o partitie linux (Ubuntu). Deci am doua sisteme de operare acu Mac OS si Ubuntu :). In aia cu Ubuntu dupa multe rugaminti a mers un site cu TVR3 online. Am testat aseara ca sa nu mai plang cu jumate de ora inainte de transmisiunea TV.

degetica
19th August 2011, 16:59
am inteles. oricat iubesc gimnastica , I couldn t possibily go that far :D

mai am netbookul pe windows, o sa incerc de acolo, insa merge rau netul pe el plus ca are diagonala de vreo 11, sau 12.
si trebuie sa termine aia mare de citit harry potter 5 ca sa ma pot atinge de el :D glumesc, probabil ca ne vom uita amandoua daca e ok conexiunea in zilele cu pricina.

degetica
19th August 2011, 17:40
am mai facut sapaturi pe fB si uite ca acum imi merge asta.oare va merge si atunci??
http://www.dolcetv.ro/#tv-live-TVR-3-84

Luisa, tu il vezi pe asta?

LuisaGym
19th August 2011, 17:44
am mai facut sapaturi pe fB si uite ca acum imi merge asta.oare va merge si atunci??
http://www.dolcetv.ro/#tv-live-TVR-3-84

Luisa, tu il vezi pe asta?

Nu cumva ai adresa de IP/locuiesti in Romania? De aceea s-ar putea sa-l vezi.
Eu aseara n-am vazut de pe adresa aceea dar incerc diseara.

degetica
19th August 2011, 17:48
sunt in Romania, dar nu am televizor. Adica am doar la Bucuresti.
Am observat ca uneori difuzeaza online si alteori nu.In mare parte nu......e ex, pe tvr 2 nu vad.
Acuma era reluarea unui concert cu filarmonica din timisoara, sper sa difuzeze campionatul online.....

imbo
20th August 2011, 14:31
-in legatura cu cazarea la Onesti ,stie cineva un Hotel sau pensiune ???Oare trebuie sa ne facem rezervare din timp sau gasim cand ajungem la fata locului ???Incep sa am emotii ,pt ca e prima mea competitie la fata locului:P!!

Cata_RB
20th August 2011, 14:42
Imbo, ti-am trimit un PM.

LuisaGym
20th August 2011, 14:44
am mai facut sapaturi pe fB si uite ca acum imi merge asta.oare va merge si atunci??
http://www.dolcetv.ro/#tv-live-TVR-3-84

Luisa, tu il vezi pe asta?

Merci. Am mai incercat si-mi zice ca nu pot sa-l acesez din tara unde locuiesc.
Raman la varianta cu Ubuntu.

imbo
20th August 2011, 15:21
Imbo, ti-am trimit un PM.

-mersi Cata de informatii !!Un nr de telefon ai de la Hotel ??

Cata_RB
20th August 2011, 15:24
PM din nou, imbo.

degetica
20th August 2011, 15:24
Pai varianta ta cu Ubuntu e geniala, ca eu n-am nicio garantie ca o sa mearga.
Cand nu trasmit, apare urmatorul mesaj: pt acest continut nu exista drepturi de difuzare online.
So, pray for me... :)

Cata_RB
20th August 2011, 15:26
Degetica, acel site al Dolce e oarecum...oficial / legal, nu stiu cum sa-i zic. Din pacate, cred ca sunt sanse foarte mari ca nationalele sa se incadreze la "pt acest continut nu exista drepturi de difuzare online".

Mai incearca sa gasesti un plan de rezerva :)

mikeyy
20th August 2011, 15:38
Ori PM-uri...ori scrieti tot pe forum, ca nu se mai intelege nimic.
Pana la urma acesta e topicul de concurs. Am explicat foarte bine cum functioneaza lucrurile acum mai bine de 1 luna!

Cata_RB
20th August 2011, 15:45
Am specificat ca i-am trimis PM ca sa fie clar si sa nu ii mai scrie si altcineva cand vedea intrebarea - tu, de exemplu.
Daca ea mi-a raspuns aici, eu n-am ce sa fac...

degetica
20th August 2011, 15:46
Europenele s-au vazut pe tvr 2 pe situl Dolce. De aia inca mai sper.

(Mikeyy, te referi la mesajele cu transmisiunea sau la celelalte? )

mikeyy
20th August 2011, 15:49
La celelalte, Degetica! :) Stai linistita. Puteti vorbi in continuare de transmisiuni. Chiar sper sa gasiti o varianta care sa va mearga.

iulia_p
21st August 2011, 18:22
Of, eu s-ar putea sa trebuiasca sa imi gasesc variante pentru vizionat Campionatele pe net, desi inca sper sa gasesc solutii pentru a veni la fata locului. Si pentru net vad ca tot cu ajutorul vostru o sa gasesc solutii :)

mikeyy
21st August 2011, 18:54
Am gasit pe site-ul celor de la CSM un afis oficial al competitiei: http://www.csmonesti.ro/

MitzGym
21st August 2011, 19:18
Am gasit pe site-ul celor de la CSM un afis oficial al competitiei: http://www.csmonesti.ro/
Cu ocazia asta,am aflat si faptul ca intrarea e libera!!!

miafangina
21st August 2011, 19:19
Am mai lamurit un aspect:intrarea e libera!

inna
21st August 2011, 23:09
Promo http://www.youtube.com/watch?v=zf-mCKrqN1w&feature=player_embedded

MitzGym
21st August 2011, 23:13
Promo http://www.youtube.com/watch?v=zf-mCKrqN1w&feature=player_embedded

da,l-am vazut si eu zilele trecute,imi place

mikeyy
22nd August 2011, 10:18
Am mai gasit un stream pentru TVR3. Imi merge numai cu IE: http://www.cool-itv.net/ch/tvr3.html
Sper sa va mearga!

degetica
22nd August 2011, 10:36
il vad cu Safari! fantastic :)

multumesc frumos!

Luisa, l-am deschis cu Safari dupa care mi s-a deschis cu quicktimeplayer.

LuisaGym
22nd August 2011, 22:56
il vad cu Safari! fantastic :)

multumesc frumos!

Luisa, l-am deschis cu Safari dupa care mi s-a deschis cu quicktimeplayer.

Merci de link, dar mie nu mi-a mers, probabil n-am nimerit setarile etc... Dar am gasit pe IG link-ul asta care merge excelent la mine
http://www.spicetv.ro/#tvr-3
Acum am doua variante. Sper sa mearga macar una cand trebuie.

degetica
22nd August 2011, 23:04
eu n-am facut nicio setare, nu cred ca ai gresit ceva. Se deschide mai intai pagina „mama” (cu Safari), apoi din grupul tvr am ales TVR 3, am dat click si mi s-a deschis(nu chiar instantaneu) o fereastra de Qtplayer. Nu a trebuit sa instalez nimic.

Imi merge si mie ce ai pus mai sus, multumesc frumos, acum am si eu 2 variante:) Sunteti grozavi.

LuisaGym
22nd August 2011, 23:13
eu n-am facut nicio setare, nu cred ca ai gresit ceva. Se deschide mai intai pagina „mama” (cu Safari), apoi din grupul tvr am ales TVR 3, am dat click si mi s-a deschis(nu chiar instantaneu) o fereastra de Qtplayer. Nu a trebuit sa instalez nimic.


La mine a fost RealPlayer default pt ca s-a deschis ala mai intai dar n-a mers. Instalat codec-uri, facut Qtplayer default, etc.. dar n-a dat semne sa mearga. Nu pricep de ce ? O sa mai incerc. Scuzati pt detalii dar stiu ca mai sunt persoane pe forum care au Mac Os. Poate folosesc detaliile astea la ceva.

EDIT: Mergeee!!!! Deci pana la urma merge si asta pe Mac http://www.cool-itv.net/ch/tvr3.html daca aveti Qtplayer ca default player (+ ceva setari la properties la RealPlayer).

degetica
22nd August 2011, 23:24
Eu nu am deloc realplayer, poate de asta a mers din prima :)
ma bucur mult ca-ti merge!

crisloregym
22nd August 2011, 23:29
Merci de link, dar mie nu mi-a mers, probabil n-am nimerit setarile etc... Dar am gasit pe IG link-ul asta care merge excelent la mine
http://www.spicetv.ro/#tvr-3
Acum am doua variante. Sper sa mearga macar una cand trebuie.

E super linkul!!!! Mi l-am pus la favourites, e printre putinele care merg si pe laptopul meu din toate puse in toata istoria pe forum (nu pot sa instalez codecuri si alte minuni pe laptop, din motive de siguranta).

Multumesc:)

cineva_cineva
22nd August 2011, 23:31
Mie ultimul site pus de Mihai mi se pare, dupa pbx, cel mai bun site pt tv online. Rar am dat peste posturi care sa nu mearga. Sa speram k e ok la concurs. Daca mai aveti linkuri care sunnt ok, scrieti, va rog. Sa ajunga la"responsabilul" cu inregistrarea, sa fie usor de gasit.

crisloregym
22nd August 2011, 23:36
Pai da, dar la ala trebuie instalat Sopcast si ceva cu VLC (desi VLC-ul il am) - ideea e ca oricum nu pot instala Sopcast (sau orice alt program) - asa ca imi place ala de la Luiza.

cristina.t
23rd August 2011, 08:31
Merci de link, dar mie nu mi-a mers, probabil n-am nimerit setarile etc... Dar am gasit pe IG link-ul asta care merge excelent la mine
http://www.spicetv.ro/#tvr-3
Acum am doua variante. Sper sa mearga macar una cand trebuie.

Multumesc pentru link. E super, merge foarte bine. Cred ca este cel mai bun din toate pe care le-am incercat.

LuisaGym
23rd August 2011, 09:55
Ceea ce ma ingrijoreaza pe mine la acel link de pe IG pe care l-am pus mai sus e ca pana la urma e cu plata. Nu stiu cat timp ne vor lasa sa vedem gratis de aceea cred ca e bine sa aveti pregatita si alta varianta.

anna.09
23rd August 2011, 10:30
Merci de link, dar mie nu mi-a mers, probabil n-am nimerit setarile etc... Dar am gasit pe IG link-ul asta care merge excelent la mine
http://www.spicetv.ro/#tvr-3
Acum am doua variante. Sper sa mearga macar una cand trebuie.

Iuhuhuuu. Multumesc Luiza, merge si la mine!

sandagym
23rd August 2011, 16:15
Off... Acum am aflat ca nu o sa fiu in week-end acasa, deci nu vad in direct Nationalele noastre. Merg cu parintii la munte, am stabilit cu niste prieteni ca o sa petrecem un sfarsit de saptamana impreuna...si fix acum s-a nimerit. Imi vine sa mor de ciuda! Duminica o sa vin, deci vad finalele la barna si sol. Macar atat... Ma bazez pe voi ca scrieti si o sa am comentarii avizate cand ma intorc. Drum bun celor care merg la Onesti si... enjoy the competition!!!:)

MitzGym
24th August 2011, 14:36
http://www.romgym.ro/evenimente/de-vineri-campionatul-national-in-sala-%E2%80%9Cnadia-comaneci%E2%80%9D-din-onesti/

:((
of,of,of
sandra,diana c si larisa nu vor concura:((,din cauza unor probleme medicale:((

LuisaGym
24th August 2011, 14:50
Merci Mitz: Stie cineva mai mult despre asta? "In ceea ce le priveste pe fete, in ciuda unor absente, cum ar fi cele ale Sandrei Izbasa, Larisei Iordache sau Dianei Chelaru, ca urmare a unor probleme medicale"
Ar fi fost fain sa ne zica si noua daca problemele medicale sunt serioase.

mihafrancisc
24th August 2011, 14:55
Ce rau imi pare.
Sper sa nu fie ceva serios.
Insanatosire grabnica!

degetica
24th August 2011, 14:59
vaaaai, ce m-am dezumflat. Cum adica probleme medicale :(((

Cata_RB
24th August 2011, 15:02
Hai noooooh! :(:(:(

dracsor
24th August 2011, 15:02
Nu se poate! :| Si Spiridus si Sandrita??

LuisaGym
24th August 2011, 15:05
Poate ca nu au declarat ce probleme au pt ca nu stiu nici ei diagnosticul. Cred totusi ca daca era ceva foarte serios ar fi zis.
Probabil e oboseala, intindere, raceala, etc...

iulia_p
24th August 2011, 15:14
Nu ar putea fi si o "tactica" a antrenorilor de a le proteja si de a nu dezvalui elementele cele noi? Ma gandesc la Diana si Sandra, ele oricum au dovedit de nenumarate ori ca se mobilizeaza excelent in concursuri, deci nu cred ca era neaparata nevoie sa fie "verificate"...

LuisaGym
24th August 2011, 15:16
Nu ar putea fi si o "tactica" a antrenorilor de a le proteja si de a nu dezvalui elementele cele noi? Ma gandesc la Diana si Sandra, ele oricum au dovedit de nenumarate ori ca se mobilizeaza excelent in concursuri, deci nu cred ca era neaparata nevoie sa fie "verificate"...

Ar fi o posibilitate, dar ce motiv ar avea s-o tina pe Larisa ascunsa?

dracsor
24th August 2011, 15:16
M-am gandit si la asta, dar chiar nu aveau nevoie de asa ceva. Era suficient sa prezinte exercitiile lor normale, fara elementele cele noi.

LuisaGym
24th August 2011, 15:33
Din acelasi articol: Beth nu vine la Onesti

venera
24th August 2011, 15:35
Salutare dragilor! Din pacate nici anul asta nu voi putea merge la nationale, la onesti deoarece abia m-am intors din concediu si am ceva de rezolvat in Buc. Insa sint calare pe televizor si pe forum. Chiar daca nu mai scriu atat de des, va urmaresc si citesc tot. Abia astept si mondialele de anul acesta!:)

crisloregym
24th August 2011, 16:04
Ma bucur sa te mai zaresc pe aici din cand in cand, Venera:) Pacat, insa, ca nu poti ajunge la Onesti:(

Legat de articol...ooooffff...sa speram ca nu e foarte grav, ca sunt menajate sa nu se riste cu ele si ca Sandra si Diana pot sa mearga la Mondiale. Ar fi prea greu fara ele, mai ales la sarituri. Doamne ajuta sa fie bine toate trei!!!!

Sincer, eu nu prea cred in chestia asta cu ascunsul la B&B. Eu cred ca ei nu ascund elemente: cred ca pur si simplu nu le scot in fata decat atunci cand sunt siguri de faptul ca elementul este in stadiul de a fi scos in fata. Asta e parerea mea, din ce am mai observat...

Cata_RB
24th August 2011, 16:20
Nu observasem ca scrie si de Beth :(

Gimnastica, mai ales live, e foarte frumoasa oricand. Dar cu vestile astea, mi-a mai scazut entuziasmul...asteptam cu nerabdare sa le vad pe toate 4 :(

cristina561
24th August 2011, 16:22
Doamne, ce veste proasta!!! Nu cred ca e o tactica a antrenorilor de a le tine pe margine pt a nu revela noile elemente, cred ca au pb medicale intr-adevar. Sper sa nu fie ceva grav si sper (stiu ca suna ciudat) sa fie vb despre o viroza respiratorie, "rosu in gat" decat despre pb cu oasele, ligamentele sau muschii. Sanatate maxima tuturor fetelor si sa gandim pozitiv!!!

MitzGym
24th August 2011, 16:57
Gimnastica, mai ales live, e foarte frumoasa oricand. Dar cu vestile astea, mi-a mai scazut entuziasmul...asteptam cu nerabdare sa le vad pe toate 4 :(

idem:(((

monalexa
24th August 2011, 17:43
Off :(( Sper sa nu fie grav

miafangina
24th August 2011, 19:27
Sper si eu sa nu fie grav;normal ca as fi vrut sa le vad la nationale,dar mai bine sa fie bine pentru mondiale decit sa riste.
Cu siguranta in interviurile de la fata locului,Monica Bucur va pune aceste intrebari si vom vedea ce raspunsuri vom primi.
Eu am incredere in antrenori.
Multa sanatate!

shagya
24th August 2011, 19:50
omg I feel sick......
I hope it is not serious. Without Diana, Sandra and we looks bad at the worlds. Hopefully some news soon.....

silivasfan1234
24th August 2011, 20:04
Mare pacat dar poate nu e nimic grav,oricum vreau sa le vad pe celelalte fete pentru ca orice concurs e frumos

aia
24th August 2011, 21:20
La stirile TVR au anuntat ca :
Sandra are dureri la tendon, Larisei i s-a descoperit o fisura musculara, iar Dianan Chelaru nu a putut lucra la capacitate maxima in ultima vreme din cauza unor dureri provocate de o accidentare mai veche. Cellelalte fete sunt deja la Onesti iar ele au ramas la Izvorani cu doamna Bitang

shagya
24th August 2011, 21:25
La stirile TVR au anuntat ca :
Sandra are dureri la tendon, Larisei i s-a descoperit o fisura musculara, iar Dianan Chelaru nu a putut lucra la capacitate maxima in ultima vreme din cauza unor dureri provocate de o accidentare mai veche. Cellelalte fete sunt deja la Onesti iar ele au ramas la Izvorani cu doamna Bitang

Oh NO NO NO

aia
24th August 2011, 21:36
Nu cred ce este ceva grav - de speriat. Pe Sandra o menajeaza cu siguranta. Larisa se va reface pentru ca va avea un regim special de antrenament care nu o va suprasolicita ( asa cred eu ), iar Diana lucreaza intens pentru a recupera zilele in care durerile au impiedicat - o s -o faca.

shagya
24th August 2011, 21:43
Nu cred ce este ceva grav - de speriat. Pe Sandra o menajeaza cu siguranta. Larisa se va reface pentru ca va avea un regim special de antrenament care nu o va suprasolicita ( asa cred eu ), iar Diana lucreaza intens pentru a recupera zilele in care durerile au impiedicat - o s -o faca.

I hope you have right. Without Sandra in Tokyo we have no chance to get on the podium....:(:(

dracsor
24th August 2011, 21:53
http://tvr.ro/articol.php?id=109027&c=137 - stirea la tvr

Cata_RB
24th August 2011, 21:55
Nu spune in reportaj ca au ramas cu Bitang.

mikeyy
24th August 2011, 21:58
Gimnastica....imprevizibila ca de obicei!
Sper sa se faca bine cat mai repede.

Acum d-abia astept sa o vad pe Didi Bulimar. Poate va merge la mondiale, pana la urma :)

aia
24th August 2011, 22:00
Prezentatorul sportiv a anuntat ca au ramas la Izvorani cu Bitang inainte de difuzarea reportajului

anna.09
24th August 2011, 22:04
Of! Si totusi stirea e prezentata intr-un ton destul de optimist asa ca deocamdata imi pastrez si eu increderea.
Le doresc recuperare rapida si astept sa le vad pe podium.

Cata_RB
24th August 2011, 22:04
Multumesc, aia :)
Am crezut ca nu au pus integral pe site.

mayas
24th August 2011, 22:06
:( of, ce vesti proaste,.... bine ca la Sandra e celalalt tendon.
nici Beth,... :(
Sanatate fetelor!!!!!!!!!!!!!

anna.09
24th August 2011, 22:44
[SIZE="3"]

Si un poster fain realizat de Cristina (http://crisrusblog.blogspot.com/) :)



Le-a placut (din nou) si celor din FRG. Il au si pe site :) Bravo Cris!

Cata_RB
24th August 2011, 22:46
Nu doar ca e penibil ca isi insusesc fara a da sursa, acum e si mai penibil...exista si un afis oficial, cel de pe site-ul CSM Onesti.

aia
24th August 2011, 22:50
Cu placere, as fi vrut si eu sa le vad pe fete daca nu lucrand pe aparate la Onesti macar in sala de concurs. Mai cred ca prezenta dnei Bitang alaturi de fetele care vor concura ar fi fost benefica - mobilizatoare, dar daca a ramas la Izvorani gandesc eu ca si celelate fete lucreaza in sala si asta e bine

21mai
24th August 2011, 23:08
Eu kredd k este o stratewgie a lui belu sincer pentru a i oferi catalinei sansa sa straluceasca la aceste campionate, pentru a i crea un oarecare capital de imagine inaintea cm. Pe ana o lasa pt a kapata inkredere iar la restul fetelor paralele reprezinta miza. Oricum sanatate fetelor!

cristina561
24th August 2011, 23:33
Daca ar fi vorba de o strategie, ar fi anuntat ca sunt indisponibile pt CN, inainte de a se fi format listele de start.

21mai
24th August 2011, 23:51
Este oarecum jignitor sa le retraga fara niciun motiv mai ales k s-au fakut eforturi pt organizare, invitarea sportivelor din anglia; in plus si pt beth s-au gasit aceleasi tipuri de probleme

degetica
25th August 2011, 00:10
chiar nu cred ca ar minti cu asa ceva. Sa nu uitam ca romanii sunt un neam superstitios, iar gimnastele sunt in top :) se zice ca nu se minte despre sanatate, ca se intoarce impotriva ta.

(asta e o glumita, dar sincer nu cred ca ar putea sa minta)

miafangina
25th August 2011, 00:39
Eu kredd k este o stratewgie a lui belu sincer pentru a i oferi catalinei sansa sa straluceasca la aceste campionate, pentru a i crea un oarecare capital de imagine inaintea cm. Pe ana o lasa pt a kapata inkredere iar la restul fetelor paralele reprezinta miza. Oricum sanatate fetelor!

Eu cred ca tu ar trebui sa gindesti de doua ori si-apoi sa vorbesti.

Ce-ai vrut sa zici cu asta:"la restul fetelor paralele reprezinta miza"?

21mai
25th August 2011, 08:32
Mia, vroiam sa zic ca echipa pt tokyo se va alege in functie de evolutia la paralele, bineinteles si constanta. Nu e vb de minciuna(fetele e posibil sa aiba mici probleme dar nu atat de grave inkat sa l kompromita participarea), e mai degraba o srategie, sandra si larisa sunt poate cele mai bune din lot, prin absenta lor, competitia va fi mai echilibrata. Orikum, sper sa le vedem in forma maxima la mondiale.

MitzGym
25th August 2011, 11:15
Eu cred ca tu ar trebui sa gindesti de doua ori si-apoi sa vorbesti.


perfect de acord...

mayas
25th August 2011, 11:23
vesti din Prosport despre Sandra si Diana:
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/izbasa-rateaza-repetitia-pentru-mondiale-8651009

LuisaGym
25th August 2011, 11:27
OMG: "Sportiva din Onești (Chelaru) se află în plină recuperare, după ce a suferit o intervenție chirurgicală la mușchii abdominali. Ei i-a fost extirpat un hematom, apărut la Europene, în urmă cu doi ani, după o cădere de la bârnă"

MitzGym
25th August 2011, 11:31
OMG: "Sportiva din Onești (Chelaru) se află în plină recuperare, după ce a suferit o intervenție chirurgicală la mușchii abdominali. Ei i-a fost extirpat un hematom, apărut la Europene, în urmă cu doi ani, după o cădere de la bârnă"

ouch,suna cam urat:(

crisloregym
25th August 2011, 11:35
Hematomul acela e de doi ani? E posibil oare sa fie adevarat?

monalexa
25th August 2011, 11:55
:(( Dupa o operatie abdominala nu mi se pare asa usor de revenit, in gimnastica tot corpul trebuie incordat tot timpul. Sunt curioasa daca Diana va fi pregatita pentru Mondiale. Saraca fata...

degetica
25th August 2011, 11:56
poate a fost laparoscopica , ooof.

lalalilu
25th August 2011, 12:39
of, of ce de vesti ingrijoratoare. Imi pare atat de rau ca nici echipa noastra nu e completa. Multa sanatate fetelor. Sper sa revina pentru mondiale.
Si haideti sa nu exageram cu strategiile si alte aberatii, ca astea sunt lucruri serioase; nu se glumeste cu sanatatea.

MitzGym
25th August 2011, 12:40
poate a fost laparoscopica , ooof.

asta-i cu anestezie locala,nu?adica nu o adoarme?




Si haideti sa nu exageram cu strategiile si alte aberatii, ca astea sunt lucruri serioase; nu se glumeste cu sanatatea.

EXACT!!!

degetica
25th August 2011, 13:03
Mitz, depinde de loc, nu ma pricep , dar daca a fost laparoscopic, e mult mai putin invaziva.

MitzGym
25th August 2011, 13:09
Mitz, depinde de loc, nu ma pricep , dar daca a fost laparoscopic, e mult mai putin invaziva.

adica cum e mai putin:D?

@cei care merg la onesti:cand plecati?

degetica
25th August 2011, 13:17
Mitz, adica nu taie clasic, mult cu bisturiul, ci se fac niste niste mici incizii si se introduc niste instrumente f avansate care maresc totul si se vede f bine ce trebuie sa repare pe-acolo (asta asa, explicatie ca pt fiumiu de 4 ani, iarta-ma, mai bine iti dau un link, ca e mai clar, uite)

http://www.chirurgielaparoscopica.ro/avantaje.html

insa nu chiar orice se poate opera asa.

MitzGym
25th August 2011, 13:23
Mitz, adica nu taie clasic, mult cu bisturiul, ci se fac niste niste mici incizii si se introduc niste instrumente f avansate care maresc totul si se vede f bine ce trebuie sa repare pe-acolo (asta asa, explicatie ca pt fiumiu de 4 ani, iarta-ma, mai bine iti dau un link, ca e mai clar, uite)

http://www.chirurgielaparoscopica.ro/avantaje.html

insa nu chiar orice se poate opera asa.
aha,am inteles
adica ca la artroscopie,cum ar fi

degetica
25th August 2011, 14:30
numai ca eu doar fac presupuneri aici, nu stim ce si cum a fost. Acum se explica de ce nu o mai vedeam in ultimele filmulete de la Izvorani. Si poate de asta nu a facut dublu intins la Europene.

MitzGym
25th August 2011, 15:07
numai ca eu doar fac presupuneri aici, nu stim ce si cum a fost. Acum se explica de ce nu o mai vedeam in ultimele filmulete de la Izvorani. Si poate de asta nu a facut dublu intins la Europene.

eu nici nu mi-am dat seama ca nu mai apare in filmulete:D

dracsor
25th August 2011, 15:12
Ceea ce inseamna un lucru: operatia a fost facut acu ceva vreme. Probabil prin iunie-iulie. Deci va fi gata pentru mondiale. :D

21mai
25th August 2011, 16:08
imi retrag toate supozitiile, lucrurile sunt cu mult mai grave decat imi inchipuiam eu, va rog sa ma scuzati

anna.09
25th August 2011, 18:49
Ultimele pregatiri:
http://www.desteptarea.ro/gimnastica-ultimele-pregatiri.html

Anicia Juliana
25th August 2011, 23:40
Cand plecati? Distractie placuta!!! Sper sa aveti timp de rezumate pt forum seara!:P Sa le incurajati pe frumoasele noastre, sa faca bine si sa fie domnu Bellu multumit!

Sandra, Diana si Larisa, curaj! Va astept in competii asap!

crisloregym
25th August 2011, 23:45
Majoritatea pleaca maine spre Onesti...dar, din cate am inteles de la Andra si Madalina, care au ajuns astazi, fetele au avut un antrenament bun de acomodare...cel putin senioarele:)

mikeyy
25th August 2011, 23:56
Anicia, vrei sa-i transmitem ceva lui Pitic? :)

Anicia Juliana
25th August 2011, 23:57
Majoritatea pleaca maine spre Onesti...dar, din cate am inteles de la Andra si Madalina, care au ajuns astazi, fetele au avut un antrenament bun de acomodare...cel putin senioarele:)

Bun, bun! Va fi foarte frumos, sala, suspansul noilor elemente, gimnastele. Cine mai merge? Tu?

Voiam sa te felicit pt aparitia de la TVR, ai fost perfecta. La mai multe! :ok:

:)))) Ha, ha, Mihai. Ii spun la Londra :p. Doar ca o astept. Merci!

degetica
25th August 2011, 23:58
cine ce unde la TV :D

crisloregym
26th August 2011, 00:49
Multumesc, Anicia:) Ar fi bine sa mai fie cazul:D
Pai...din cate stiu eu, o sa fim vreo 19 persoane acolo (daca am numarat eu bine), deci speram sa ne facem vazuti:D

Ne reintalnim pe forum, la discutii:D

Tess_AN
26th August 2011, 08:54
In primul rind, sanatate multa lui Beth, Dianei, Larisei si Sandrei!
Succes fetelor si baietilor care participa la Nationale. Concurs fara ratare!
Succes intilnirii forumistilor! Sa veniti cu tolba plina de povesti, poze, filmulete! (ca TVR sigur nu va da tot).
Amalia - sper sa inregistrezi si sa ne dai si noua ca nu stiu daca pot sa urmaresc in direct.

Off topic: Mitz, m-ai dat gata cu semnatura/numele tau intreg!

cineva_cineva
26th August 2011, 09:05
Tess, data asta toata baza e in Alina. Azi incerc si eu sa dau o mana de ajutor, maine va inregistra doar ea. Si duminica, la fel. Eu voi fi in sala duminica

dracsor
26th August 2011, 12:32
Banui eu ca au inceput junioarele. Hai fetele!!! Frumoase cum stiti voi! Concurs fara ratari!

stere78
26th August 2011, 13:01
Articol neutru în IG. Le menționează, evident, pe Sandra, Diana și pe Larisa, dar semnatarul dă de înțeles că antrenorii n-ar vrea ca ele să forțeze, nu că ar fi niște probleme grave: http://www.intlgymnast.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2725:ponor-dragulescu-to-return-at-romanian-nationals&catid=2:news&Itemid=166 .

EDIT: oarecum offtopic, dar nu foarte, un articol extrem de interesant din TCG despre absența domnului Bellu din spațiul de concurs la Mondiale. Cineva va trebui să pună foarte curând - și foarte serios - întrebarea asta atât antrenorilor, cât și Federației: http://www.thecouchgymnast.com/?p=3224 .

imbo
26th August 2011, 13:25
Multumesc, Anicia:) Ar fi bine sa mai fie cazul:D
Pai...din cate stiu eu, o sa fim vreo 19 persoane acolo (daca am numarat eu bine), deci speram sa ne facem vazuti:D

Ne reintalnim pe forum, la discutii:D


-EU pornesc maine din Reghin (JUD Mures ),daca e cineva dun jUD Mures poate venii cu noi !!

dracsor
26th August 2011, 13:46
EDIT: oarecum offtopic, dar nu foarte, un articol extrem de interesant din TCG despre absența domnului Bellu din spațiul de concurs la Mondiale. Cineva va trebui să pună foarte curând - și foarte serios - întrebarea asta atât antrenorilor, cât și Federației: http://www.thecouchgymnast.com/?p=3224 .

Lucrurile ar putea fi rezolvate relativ usor printr-o simpla detasare. Dar acum nici noi nu stim ce si cum. :D

Magdalena69
26th August 2011, 14:02
Inca o ora si jumatate .Nu mai am rabdare......

dracsor
26th August 2011, 14:11
Eu vreau vesti de la junioare

bozicris
26th August 2011, 14:33
Buna dragii mei. Am o intrebare. Unde anume pe net vizualizati competitia?

dracsor
26th August 2011, 14:36
Buna dragii mei. Am o intrebare. Unde anume pe net vizualizati competitia?

Du-te la paginile 4-5 - ai acolo link-uri

Anicia Juliana
26th August 2011, 14:39
Iti pun ce imi merge mie (in Google Chrome): http://www.profreetv.com/index.php?content=watch&tvid=347. Trebuie sa mai fie, spuneti forumisti! :)

anna.09
26th August 2011, 14:51
La mine functioneaza asta:
http://www.spicetv.ro/#tvr-3

Despre junioare: am inteles ca a fost un concurs frumos dar si cu ceva ratari, la paralele in special. Impresii frumoase au lasat Andreea Munteanu, Paula Tudorache, Maria Rauta, Bianca Ciobanu, Andreea Puiu dar si celelalte fete. Diana Teodoru a sarit FTY.

bozicris
26th August 2011, 15:05
:(( of doamne nu reusesc sa accesez nici unu din linkuri. Banuiesc a fi din cauza proxy'ului. Va rog sa postati integralele fetelor. :(((( inca 25 minute poate reusesc sa ma conectez undeva :(((

LuisaGym
26th August 2011, 15:09
Va rog frumos sa postati note, impresii, etc.. pentru ca eu nu pot sa urmaresc la TV (sunt la servici).

degetica
26th August 2011, 15:15
bozicris, nici macar dolcewebtv? http://www.dolcetv.ro/#tv-live-TVR-3-84

dracsor
26th August 2011, 15:20
10 minute. am emotii. sper sa se inregistreze totul :D

bozicris
26th August 2011, 15:20
:(( Nu. Imi apare ori conexiune intrerupta ori nu puteti accesa streamingul :((((

MULTA BAFTA FETELOR!! CONCURS CURAT SI FARA RATARI!

anna.09
26th August 2011, 15:26
TARE FETELE! Dar nu chiar la capacitate maxima :)

dracsor
26th August 2011, 15:26
http://www.spicetv.ro/#tvr-3

Magdalena69
26th August 2011, 15:28
dracsor ce bine ca vei inregistra(sper sa reusesti)voi pierde cam o ora din concursul baietilor .18-19.tvr3 nu da in reluare am controlat programul.

degetica
26th August 2011, 15:31
Didi a ratat la salt grupat inainte:(

maria_alexandra
26th August 2011, 15:33
ce s-a schimbat la fata diana. cine este barbatul care comenteaza?

degetica
26th August 2011, 15:33
cred ca urmeaza pitic la sol

Anicia Juliana
26th August 2011, 15:38
ce s-a schimbat la fata diana. cine este barbatul care comenteaza?

Cristi Moldovan, unul din antrenorii lotului de junioare. Larisa, Bety, Didi Bulimar au fost elevele lui.

anna.09
26th August 2011, 15:39
http://www.spicetv.ro/#tvr-3

Destul de greu merge asta.

Anicia Juliana
26th August 2011, 15:39
15.05 Ama la barna

degetica
26th August 2011, 15:40
nu era ea, era diana trenca, scuze.
acum e cata la barna. haideee!

degetica
26th August 2011, 15:42
Foarte frumos Catalina. uuun pic ritmul poate fi mai bun.

Magdalena69
26th August 2011, 15:42
frumosa catalalina wow!!!!!! bravo!!!!!

bozicris
26th August 2011, 15:42
Ce integral a avut Catalina?

Anicia Juliana
26th August 2011, 15:44
Cata la barna:

cloche 180
ronda salt intins
pirueta dubla
Mostpanova - flic - salt
flic cu o intoarcere
Danilova inainte + ... + ...
2 sarituri artistice legate
coborare: dublu echer (mic pas)

15. 775

ROCK SOLID

degetica
26th August 2011, 15:44
15.7575 cata. hm :D

Auré_Gym
26th August 2011, 15:46
Bravo Ana ! :) ...Cat de mult ma bucur pentru fetele pana acum :) ....

degetica
26th August 2011, 15:46
wow superb Anuska!!
a bagat un memmel (sau cum se numeste la barna pirueta cu picoorul sus)

onlyme88
26th August 2011, 15:47
Am putea avea un total de 46 de puncte la barna :D

Anicia Juliana
26th August 2011, 15:47
De Didi Bulimar, a zis Cristi Moldovan ca nu a putut pune piciorul jos timp de 4 luni. Ea nu a mai concurat de un an.

anna.09
26th August 2011, 15:48
Cata la barna:

cloche 180
ronda salt intins
pirueta dubla
Mostpanova - flic - salt
flic cu o intoarcere
Danilova inainte + ... + ...
2 sarituri artistice legate
coborare: dublu echer (mic pas)

15. 775

ROCK SOLID

La mine nu merge stream-ul grozav. Nu am reusit sa imi dau seama care ar fi al treilea element artistic care intra in D.. A facut cloche simplu?

anna.09
26th August 2011, 15:48
A fost Ana?

Magdalena69
26th August 2011, 15:48
Superba Ana forte rapida in executie fara dezechilibrari. Bine f bine .Bravo ANA !!!!!

Anicia Juliana
26th August 2011, 15:49
cloche - impusca cioara, sau invers. E posibil?

lalalilu
26th August 2011, 15:50
wow!!! sunt foarte impresionata pana acum. Sper sa ramana puternice pana la capat. Chiar si Didi, in ciuda ratariii, mi s-a parut ca a facut progrese.
Solul Mariutei este superb. Sper sa ramana asa si cand va fi senioara.
Ana exceptionala. Sa dea domnul sa fie concentrata si la mondiale ca azi

stere78
26th August 2011, 15:50
15.820 Ana. Bun exercițiul, foarte bun, dar s-a dus pe copcă toată coregrafia inițială. O să-mi fie dor de ea. Pitic, ezitantă în continuare, dar un piculeț mai sigură. A renunțat la saltul cu 360.

onlyme88
26th August 2011, 15:50
Cea mai buna afirmatie (general valabila): "cand concurezi dupa Ana Porgras se vad toate greselile"

anna.09
26th August 2011, 15:51
Eu nu vad mai nimic :((((

Anicia Juliana
26th August 2011, 15:53
salt cu deschidere la Piti in loc de 360. In rest, acelasi exercitiu, cred

degetica
26th August 2011, 15:55
ce plecare are Cata?

lalalilu
26th August 2011, 15:55
Eu nu vad mai nimic :((((asta merge la mine:
http://www.1tv4u.net/RO/RO-TV1/TVR3.htm

Pacat de aterizarea Danei Andrei. Altfel foarte frumoasa pe barna

onlyme88
26th August 2011, 15:56
Cred ca a introdus DLO Ana. Nu cred ca s-ar fi pregatit Belu sa o sustina la o alta diagonala

LuisaGym
26th August 2011, 15:57
Ponor e un geniu :D. Oare s-o mai auzit de gimnaste care au revenit dupa 4 ani cu exercitii de top?

Anicia Juliana
26th August 2011, 15:58
Doamna Bugner le-a asistat la barna. E cea care a fost cu copilele la FOTE.

onlyme88
26th August 2011, 15:58
Ponor e un geniu :D. Oare s-o mai auzit de gimnaste care au revenit dupa 4 ani cu exercitii de top?

Nu doar atat, dar dupa nici un an de antrenament

stere78
26th August 2011, 15:59
La încălzirea de la sol am prins cîteva frînturi din noua coregrafie a Anei, e promițătoare. Pitic are aceeași muzică :-(

LuisaGym
26th August 2011, 16:02
La încălzirea de la sol am prins cîteva frînturi din noua coregrafie a Anei, e promițătoare. Pitic are aceeași muzică :-(

Ce muzica are Ana?

degetica
26th August 2011, 16:02
Nu stim inca:)

Auré_Gym
26th August 2011, 16:02
Oare, de ce Georgiana Gheorghe nu e acolo ?

stere78
26th August 2011, 16:02
Ce muzica are Ana?

N-a evoluat încă, repeta doar cîteva dintre mișcările de dans.

Anicia Juliana
26th August 2011, 16:02
Pitic, mult mai bine la acrobatica decat la Glasgow. A fixat mai bine totul. Doar la inceput a fost mai greu cu emotiile. :)

Tess_AN
26th August 2011, 16:03
La mine nu merge stream-ul grozav. Nu am reusit sa imi dau seama care ar fi al treilea element artistic care intra in D.. A facut cloche simplu?
La mine nu merge deloc - sau ma rog aud 3 cuvinte jumate la Alina ca e mai limbuta si unu jumate -doua la interlocutorul ei.... asa ca Amalia si Alina in voi imi e baza!

Succes fetelor si baietilor!

stere78
26th August 2011, 16:03
Ama are muzica din Carmen (dacă îmi aduc eu bine aminte)!!! Cel puțin în prima parte a exercițiului și spre final. A lipit minunat aterizările.

Anicia Juliana
26th August 2011, 16:04
Carmen de Bizet!!!!! A dat Domnul! Stream-ul s-a dus.

degetica
26th August 2011, 16:05
Amelia Carmen de Bizet. dar nu, nu, nu-mi place coregrafia:( Trebuie mult mai mult spectacol.Iar e moale:(
a luat. 14.45

lalalilu
26th August 2011, 16:06
Amelia la sol e aproape perfecta. Muzica si coregrafia foarte bune. I se potrivesc de minune. Face lucruri excelente noua coregrafa. Bravo !

stere78
26th August 2011, 16:08
Anaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

anna.09
26th August 2011, 16:09
N-am vazut mai nimic din solul Anei..doar franturi..dar pare genial. Asa e?

stere78
26th August 2011, 16:09
N-am vazut mai nimic din solul Anei..doar franturi..dar pare genial. Asa e?

Este minunat, nu i s-ar fi putut potrivi mai bine dacă ar fi încercat. E un vis. Este sol de anii 80 în ceea ce privește coregrafia. A scăpat puțin pirueta Memmel, dar nimic îngrijorător.

degetica
26th August 2011, 16:09
Frumooos Ana. Charles Aznavour la boehme. Sa o ascultati pe youtube. Eu zic ca o sa fie de efect.
14.65

onlyme88
26th August 2011, 16:10
Nu-mi place foarte mult melodia Anei, dar coregrafia e excelenta!

lalalilu
26th August 2011, 16:10
Amelia Carmen de Bizet. dar nu, nu, nu-mi place coregrafia:( Trebuie mult mai mult spectacol.Iar e moale:(
a luat. 14.45
intr-adevar mai are ceva din lentoare ei, dar mult mult mai bine decat la europene. Coregrafia in schimb si se pare excelenta.
Iar la Ana, wow!!! Asta da coregrafie! minunata!!

Anicia Juliana
26th August 2011, 16:10
Ana de vis. La Bohème, Charles Aznavour. Deci, o ador pe Mariana Ristea.

cristina561
26th August 2011, 16:11
Solul anei este wow. Efectiv nu am cuvinte. Ce coregrafie minunata. Cata gratie!!!!!!!!!!!

lalalilu
26th August 2011, 16:11
Nu-mi place foarte mult melodia Anei, dar coregrafia e excelenta!
mie imi place foarte mult muzica. La Boheme de Aznavour. Superba Ana!

anna.09
26th August 2011, 16:12
Bine Buli! Mi s-a parut bine..dar iar n-am vazut tot.

degetica
26th August 2011, 16:12
vai ce frumos si Didi.

stere78
26th August 2011, 16:12
Dacă Bulimar și-a îmbunătățit paralelul ori săritura, e în echipa de Mondiale. A fost mi-nu-na-tă la sol.

anna.09
26th August 2011, 16:13
Ma bucur ca e fain solul Anei. Eu am prins doar cateva miscari dar mi s-au parut fffff interesante. Sofisticate! Era si normal..e mai matura decat ingerasul din valsul de pana acum.

Auré_Gym
26th August 2011, 16:14
Ce sol minunat pentru Ana ! Iar Diana Bulimar a facut foarte bine si ea :) ....

Anicia Juliana
26th August 2011, 16:14
Didi Bulimar a mers super: 14. 950.

degetica
26th August 2011, 16:14
Onlyme, melodia de 100 deori mai frumoasa in original. te rog sa o asculti :) memoria culturala va aactiona cu siguranta la arbitre:)
Didi 14.95!!

onlyme88
26th August 2011, 16:14
DLO si pt Didi (14.95). Bravos. Imi place ca incepem sa avem alternative pt Mondiale

Tess_AN
26th August 2011, 16:15
Chiar nimic nu se paote urmari se blocheaza si apoi sare....

Off topic: chiar nu le arata TV3 deloc pe englezoaice? Frumos ar fi sa inregistreze si sa mai bage in pauzele dintre exercitii macar.

stere78
26th August 2011, 16:16
1080-ul lui Cătă e la fel de strîmb ca întotdeauna. Aproape a venit în genunchi la dublul echer de la final, dar a făcut bine cap-coadă.

onlyme88
26th August 2011, 16:18
Ce spectacol a facut Catalina...Nu-mi vine sa cred ca avem soluri atat de frumoase dintre care doua nu o sa fie folosite in finala pe echipe: Didi, Diana C, Catalina, Sandra, Ana.

Anicia Juliana
26th August 2011, 16:18
The Queen is back! Bravo, Cata! Tuturor li se potriveste muzica perfect la sol. Didi are si ea muzica noua, nu?

degetica
26th August 2011, 16:19
Da, Didi are si ea muzica noua, imi suna f cunoscut, dar nu reusesc sa identific autorul:)

anna.09
26th August 2011, 16:20
The Queen is back! Bravo, Cata! Tuturor li se potriveste muzica perfect la sol. Didi are si ea muzica noua, nu?

da, e noua melodia si la Didi.

stere78
26th August 2011, 16:20
Dacă ăstea sunt solurile de pînă acum, vă dați seama cum sunt al Sandrei și al lui Didi? Sănătate le mai trebuie, atît. Le țin pumnii. Mici greșeli la Dana Andrei, dar arată binișor pe sol.

bozicris
26th August 2011, 16:20
Dragii mei uplodati competita cat mai curand posibil. Abia astept sa vad evolutiile fetelor!

lalalilu
26th August 2011, 16:22
Ma bucur ca e fain solul Anei. Eu am prins doar cateva miscari dar mi s-au parut fffff interesante. Sofisticate! Era si normal..e mai matura decat ingerasul din valsul de pana acum.
Da miscarile sunt intr-adevar mult mai sofisticate. Corgreafia aranjata pana in cele mai mici detalii. Nu e lasat nimic la intamplare. Iar Ana sublimeaza coregrafia si muzica.

Dana Andrei nu mi-a placut la sol. Ii trebuie un concurs. mi-e teama sa nu se piarda. Sper sa faca fata la paralele

cristina561
26th August 2011, 16:23
oare unde am putea afla ce d-uri au avut fetele la barna si sol? a fost un concurs minunat pana acum.

stere78
26th August 2011, 16:23
Acum e-acum, paralelul și săriturile...

onlyme88
26th August 2011, 16:23
Pana acum imi place. O intrebare despre solul Ameliei: diagonalele ei au fost: 540+900, tsukahara, dublu grupat si dublu echer. Ea stapaneste si 1080-ul, nu?