PDA

View Full Version : Etapa 17: FCM Bacau - FC Brasov



ADelPiero
14th March 2005, 01:54
Vineri, 18 martie 2005: FCM Bacau - FC Brasov, ora 20:00, Telsport (in tur 0-0)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Darkslowstar
14th March 2005, 16:36
Iar pe Telesport. Cine naiba prinde Telesport?
Meci cu o alta candidata la retrogradare. E timpul de o mica minune.

Catalanul
14th March 2005, 16:48
sper intr-un X de mai mare frumusetea :D 0-0, ar fi un rezultat care ar beneficia-o pe POLI :cool:

llcosmin
14th March 2005, 17:18
Meci greu pentru ca Brasovul vine sa joace tare... Cred intr-un 1-0 pentru Bacau.

fia
14th March 2005, 20:52
Intr-adevar... meci greu... Dar nici Bacaul nu mai e cea fost odata...
Pronostic x

Angelina Jolie
14th March 2005, 20:55
Sper sa-si scoata Brasovul punctele pierdute cu Nationalul. Ca de nu e groasa rau treaba pe la ei.
FORZA CFR!!! FORZA FC BIHOR!!!

ADelPiero
15th March 2005, 00:01
luand in calcul valoarea echipelor => 2-2 ;)

Darkslowstar
15th March 2005, 10:41
sper intr-un X de mai mare frumusetea :D 0-0, ar fi un rezultat care ar beneficia-o pe POLI :cool:

Cum ar beneficia-o :)) pe Poli? Inca ti-e frica de retrogradare?

fia
15th March 2005, 13:09
Pai a ramas blocat din tur :D pe ideea ca Poli joaca prost... :D nu mai e cazul

ADelPiero
15th March 2005, 14:45
sper intr-un X de mai mare frumusetea :D 0-0, ar fi un rezultat care ar beneficia-o pe POLI :cool:


orice rezultat ar fi ... poti sta linistit ... nu te mai agita ;) /helloPOLI/hello nu va pica...

llcosmin
15th March 2005, 17:13
orice rezultat ar fi ... poti sta linistit ... nu te mai agita ;) /helloPOLI/hello nu va pica...
Doar daca pierde banii sponsorilor si ii pleaca jucatorii importanti + Olaroiu.

Gigel Sportul
15th March 2005, 23:01
A plecast Seke... :(( 2 solist

DIXX
17th March 2005, 16:48
De ce,Seke era vreun golgeter si nu stiam noi?Meci greu dar sper ca pina la urma Brasovul sa scoata macar un punct sa nu faca crize Catalanul ca daca batem e deja pericol pentru Poli.

ADelPiero
18th March 2005, 01:38
Doar daca pierde banii sponsorilor si ii pleaca jucatorii importanti + Olaroiu.

eu am calculat cum e in momentul de fata ;) iar partea doua, ai drepate, daca o sa fie asa cum ai zis :)

baden
18th March 2005, 17:54
Dupa cum simt atmosfera in Bacau acum ... cred ca Bacaul castiga cu cel putin 3-0

Pentru bacauani fiecare punct e important. Mi-ar placea sa vad un fotbal frumos, angajant, jucatori buni, faze de poarta, goluri si un public activ si vesel.

baden
18th March 2005, 18:07
"În urmă cu 35 de ani, echipa de fotbal a Bacăului părăsea Cupa Oraşelor Târguri după ce fusese eliminată de “tunarii” de la Arsenal Londra. Era prima echipă românească ce ajunsese până în faza sferturilor de finală ale unei competiţii europene. După atâta amar de ani, evenimentul trece aproape neobservat. Poate doar şansele pe care le are Steaua Bucureşti de a face istorie pot să mai facă suportabilă uitarea unui alt început de istorie.
Performanţa pe nedrept uitată a echipei Dinamo Bacău, prima formaţie românească ce s-a calificat în sferturile de finală ale unei competiţii europene, împlineşte în aceste zile 35 de ani."

Pentru a cinsti acea imagine de acum 35 de ani ... cred ca ar trebui sa invinga azi !!!

“Dinamo Bacău” la apel

Aristide Ghiţă este stabilit în Focşani, actualmente pensionar.
Alexandru Comănescu locuieşte în Bucureşti, dar are afaceri în Bacău.
Mircea Nedelcu, decedat.
Laurenţiu Velicu trăieşte în Bucureşti.
Mandocsa Kiss este stabilit în Târgu Mureş şi este angajat al centrului de copii şi juniori al clubului ASA Târgu Mureş.
Nicolae Vătafu a rămas în Bacău, şi în prezent este vicepreşedinte al Asociaţiei Judeţene de Fotbal Bacău.
Constantin Duţan, decedat.
Mircea Pană s-a stabilit în Bacău şi este antrenor-profesor la Liceul cu Program Sportiv din localitate.
Daniel Ene, decedat.
Mihai Rugiubei, decedat.
Petre Băluţă este pensionar, stabilit în Bacău.
Constantin David, pensionar, trăieşte în Bucureşti.
Gheorghe Sinăuceanu este stabilit în oraşul Piatra Neamţ.
Emerich Dembrovschi, stabilit în Timişoara, este director tehnic şi consilier pe lângă Centrul de copii şi juniori.
Constantin Rădulescu, fostul antrenor principal al echipei, decedat.
Valeriu Neagu, antrenor secund, este stabilit în Bucureşti.

Angelina Jolie
18th March 2005, 21:18
Din ce am citit eu pana acum pe net, meci slab fara faze de poarta , 0-0. Eu sper sa dea totusi Brasovul un gol. Ardeleni de-ai mei nu de alta.
FORZA CFR!!! FORZA BIHORU!!!

GeKuRA
18th March 2005, 22:34
se duc si ardelenii tai - Brasovul .. si moldovenii mei - Bacaul :D:D:D

Darkslowstar
18th March 2005, 23:12
0-0, rezultat care baga si Bacaul la apa. Ca noi suntem deja in apa. :)
Se pare ca Pesici a fost o investitie buna. Se apre ca am avut 2 bare, una pt. noi si alta pt. moldoveni.

tudor
18th March 2005, 23:19
Dupa cum simt atmosfera in Bacau acum ... cred ca Bacaul castiga cu cel putin 3-0

Pentru bacauani fiecare punct e important. Mi-ar placea sa vad un fotbal frumos, angajant, jucatori buni, faze de poarta, goluri si un public activ si vesel.


Te-ai gandit vreodata sa te faci ghicitoare ? :yeah: :yeah: :yeah: :rosu:

simpson
18th March 2005, 23:19
Intr-adevar, meciul a fost foarte slab, da' asta si gratie antijocului dus pana la extrem al echipei oaspete... Aveam nevoie de putin noroc pentru a ne aconta toate punctele, da' n-a fost sa fie. Sper sa n-ajungem sa regretam punctele pierdute in seara asta.

DIXX
18th March 2005, 23:34
V-am zis yo ca le luam doar un punct sa nu se sperie Catalanul.

Quartz@nu
19th March 2005, 00:40
dupa cele doua jocuri din retur ( f.f.f.slabe ale ambelor echipe ) cred ca sunt cu adevarat candidate certe la retrogradare :rosu: :rosu:

baden
19th March 2005, 10:45
am vazut meciul si ... a fost superslab. Rezultatul a aratat cat de paralele sunt ambele echipe cu fotbalul. Au fost si cativa care au dat corect cu piciorul inminge ... dar aceia erau copii de pe margine ... si numai in pauza ...

Augustus Constantin si brigada lui de arbiti sunt ... cu pluta (nu au influentat rezultatul ... dar sunt cu pluta)
Greseli ...
- 9 aruncari de margine care trebuiau date celeilalte echipe ...
- 2 repuneri din aut de poarta care au fost cornere
- 1 repunere din corner... care era ... aut de poarta
- 7 faulturi neacordate ... ()
- 5 faulturi acordate de aiurea ... (cazut din picioare fara motiv, interventie mai rapida ... vazuta ca joc incorect ... samd)
(obs: mana in gatul adversarului se considera lupta corp la corp, ai voie sa impingi ... cu bratele inainte)
- 2 faulturi acordate echipei adverse ...
- a mai fluierat de 2 ori ... dar nu am inteles motivul ... nu exista niciunul ... jucatorii n-aveau treaba cu mingea, cu fotbalul ... unii cu altii
- 1 fault la portar ... in afara careului mic ... pentru ca a mai sarit la minge un jucator advers
...
+ cele 2 greseli ca a fluierat inceputul reprizelor ;)

nici nu pot fi suparat ... pe tarlaua unde-mi joc miutza saptamanala se vede mai mult fotbal ... si majoritatea "jucatorilor" avem peste 35 de ani ...

acest meci ar trebui trecut de la rubrica de sport ... la cea de intalniri "mondene"

echipele ... nota 2
arbitri ... nota 3 (a gresit impartial (altfel era 2))

mi-e rusine ca sunt ... suporter al uneia din echipe ... dar sper ca trece si asta ...

Seahawk
19th March 2005, 10:55
numai fiti mah asa.. se mai intampla, m'au cam dezamagit bacaul totusi.. credeam ca au echipa mai buna.. insa se pare ca nu..
dar sa fim realisti, asta e valoarea campionatului romanesc :rolleyes:

Darkslowstar
19th March 2005, 16:07
Aveam nevoie de putin noroc pentru a ne aconta toate punctele, da' n-a fost sa fie. Sper sa n-ajungem sa regretam punctele pierdute in seara asta.

Pai ati avut noroc, se pare ca Brasovul a avut 2 bare pe final de meci (ma rog, una la propria poarta). Dar la bara lui Tatarciuc ati avut bulan. :D
Cumva rezultatul este just, mai ales ca nici una din echipe nu a jucat mai nimic. 0 peste tot. Asta este nivelul fotbalului romanesc.

DIXX
19th March 2005, 18:04
Asta e nivelul nostru,in fiecare an ne balacarim in zona retrogadarii si ne bucuram ca niste copii ca am mai scapat un an.Pai de aia nici nu vine lumea la meciuri la Brasov pt ca practic nici n-au ce sa vada,eventual 11 epave care fac antijoc.mai bine ne ducem drak-n B si-i lasam pe altii care macar vor sa joace fotbal nu numai cu gindul la BANI,yo unul m-am cam saturat.

Bancaru
19th March 2005, 18:32
Dark, cred ca puteti sa incepeti sa sperati. Uite ce a facut Sportul. Craiova sa nu mai zic... Or sa intre multi in jocul asta de la subsol.

Darkslowstar
19th March 2005, 19:25
Daca nu luam bataie nici la Galati, putem sa reincepem sa speram. Din pacate, daca ne vom salvava fi mai mult pt. ca alti nu joaca fotbal si nu ca jucam noi ceva.
Sportul are echipa buna, si dupa ce a batut la Alba isi permite sa piarda acasa la Dinamo. Craiova, hm ... nu stiu ce sa zic. Au potential sa-si revina, problema e psihica acolo.

DIXX, nu a fost tot timpul asa, acum 2-3 ani ne bateam sus si jucam pe San Siro. Sper sa li se dea credit la numerosii tineri talentati pe care ii avem.

Seahawk
19th March 2005, 19:45
pana si polul a fost perfect egal :P

Darkslowstar
19th March 2005, 21:04
E de-a dreptul induiosator :)

DIXX
19th March 2005, 21:07
Da chiar nu pot sa ma prind de ce nu-i lasa Gabello pe juniorii aia care au iesit campioni nationali sa se afirme putin.Bumbacii aia care conduc clubul l-au luat pe Maric dupa ce scria pe intenet nici n-a dat macar proba de joc si cind a fost sa fie era petarda curata,n-am mai vazut asemenea prostie.Am jucat cu Inter da si a facut jidanul de Nicos niste preturi la intrare de putina lume si-a permis sa-i vada pe viu.Nici fata de jucatori politica nu e mai grozava cu tepe la contract multe alea.As mai avea ceva de spus,lucruri adevarate dar mi-e ca ma enervez si stric de tot imaginea "clubului".

Darkslowstar
19th March 2005, 21:18
Nu cred ca ai ce strica, dupa ce romica pascu a stat atatia ani la Brasov. Noi oricum tinem cu echipa nu cu jigodile care conduc momentan clubul.

Gabello nu stie sa promoveze tineri si din pacate degeaba scoatem echipe campiona e pe banda rulanta daca nu exista o politica a clubului de rodare a lor prin C si B si apoi de folosire la echipa mare. Din fericire Dedu, Poverlovici & co mai joaca (unii,ce putin) la Ghimbav. La criza din atacul nostru Dedu merita macar o sansa.

simpson
20th March 2005, 17:58
Pai ati avut noroc, se pare ca Brasovul a avut 2 bare pe final de meci (ma rog, una la propria poarta). Dar la bara lui Tatarciuc ati avut bulan. :D
Cumva rezultatul este just, mai ales ca nici una din echipe nu a jucat mai nimic. 0 peste tot. Asta este nivelul fotbalului romanesc.
Scuzata sa-mi fie ignoranta, da' chiar nu tin minte ca brasovenii sa fi avut vreo bara la poarta noastra. In rest, perfect de acord, cu amendamentul c-ati tras de timp... ceva de speriat!!! Am si spus, puteam castiga doar cu putintel noroc. La asa-zise ocazii, am condus. :D

baden
20th March 2005, 18:57
n-au tras numai ei de timp ... si ai nostri au facut la fel si arbitru'

llcosmin
21st March 2005, 00:47
Pacat, 3 puncte erau de aur pentru Bacau. Nu am vazut meciul (eram in drum spre Bacau :D), dar din cate am auzit nu avem deloc atac... Ceva ar trebui facut, altfel ne trezim in B intrebandu-ne ce s-a intamplat :(

Darkslowstar
21st March 2005, 11:43
Scuzata sa-mi fie ignoranta, da' chiar nu tin minte ca brasovenii sa fi avut vreo bara la poarta noastra. In rest, perfect de acord, cu amendamentul c-ati tras de timp... ceva de speriat!!! Am si spus, puteam castiga doar cu putintel noroc. La asa-zise ocazii, am condus. :D

Pai uita-te si tu pe live-ul de pe OLS, acolo am vazut si eu meciul. Ai fost cumva pe stadion? Eu marturisesc ca n-am fost pe stadion.

La valoarea pe care o are Brasovul trasul de timp mi se pare normal, desi era o paine de mancat la Bacau.

Cu atacul se pare ca aveti o mare problema, dac ne uitam ca ati marcat 11 goluri in 17 meciuri! Asta miroase a record. :D

simpson
21st March 2005, 18:37
Am marcat putine goluri, da' am primit si doar 14. La noi, procentul goluri marcate/primite e 78%, pentru brasoveni e doar 70%...

baden
21st March 2005, 20:07
Pacat, 3 puncte erau de aur pentru Bacau. Nu am vazut meciul (eram in drum spre Bacau :D), dar din cate am auzit nu avem deloc atac... Ceva ar trebui facut, altfel ne trezim in B intrebandu-ne ce s-a intamplat :(
nu atac nu avem ... nu cred ca avem jucatori care sa puna o pasa corect ... si nici jucatori care sa stie sa suteze la poarta. (se vede si la antrenament ... nu-si exerseaza suficient sutul, pasa si preluarea) Sunt bataiosi cativa ... si atat. Nu exista colaborarea intre jucatori, pase din prima corecte, deschiderile pe zone libere ... samd. Apararea e subtiiata, iar colaborarea in timpul jocului dintre jucatori ... minima. Nu au incredere unii in altii, nu sunt profesionisti (nu se adapteaza unii cu altii). Cand sunt in criza nu stiu sa pluseze ... fac prost in continuare ceea ce nu au reusit pana atunci.
Eu cred ca ar trebui ca popovici sa-i dea lui cursaru sansa sa-si revina. Sa puna nu un jucator ci 2-3 sa incerce sa-l puna in situatie de a suta. Iar cei 2 atacanti sa se ajute ... sa stea grupat ... si sa aiba incredere unul in altul (si toti ar trebui sa-si remodeleze centrarile - nu se poate ca nejenat sa nu poti sa centrezi in directia unui jucator sau in spatele aparatorilor ... orice centrare , sut pasa sa fie pe directii corecte).
Fiecare jucator sper ca a ajuns la echipa din bacau pentru ca are 2-3 calitati ... (sper)
90 de minute rolul unui coechipier este sa-ti "ascunda" lipsurile si sa iti scoata in evidenta calitatile ... jucatorii din bacau nu au reusit in acesta decat sa ne scoata in evidenta lipsurile ... - sper sa reuseasca sa corecteze pana la jocul cu timisoara aceste deficiente.

Darkslowstar
22nd March 2005, 11:36
Am marcat putine goluri, da' am primit si doar 14. La noi, procentul goluri marcate/primite e 78%, pentru brasoveni e doar 70%...

Din acest motiv sunteti si mai sus in clasament. Trebuie sa fii tampit sa contesti realitatea. Oricum, la cate goluri ati marcat aveti multe puncte. :D