PDA

View Full Version : Romania - San Marino 1-0



Pages : [1] 2

Marius
1st August 2011, 09:47
Se pare ca in locul Argentinei jucam cu Uzbekistan.

Meciul ar fi programat pe 10 august, in Austria.

Portari: Ciprian Anton Tătărușanu (FC Steaua București) și Costel Fane Pantilimon (FC Timișoara)

Jucători de cîmp: Srdjan Luchin (FC Timișoara), Bănel Nicoliță, Florin Gardoș (ambii, FC Steaua București), Vlad Chiricheș (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Paul Papp (Sporting Club Vaslui), Adrian Avrămia (ACSMU Politehnica Iași), Florin Ilie (FC Timișoara), Iasmin Latovlevici (FC Steaua București), Viorel Nicoară, Gabriel Mureșan (ambii, FC CFR 1907 Cluj), Doru Mihai Pintilii (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Nicolae Stanciu (FC Unirea Alba Iulia), Tiberiu Bălan (FC Sportul Studențesc), Cristian Tănase (FC Steaua București), Mircea Cristescu (FC Brașov), Gabriel Torje (FC Dinamo București), Ionuț Năstăsie (FC Steaua București), Sorin Daniel Strătilă (FC Astra Ploiești), Ciprian Brata (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Alexandru Mihăiță Chipciu (FC Brașov), Marius Alexe (FC Dinamo București), Ovidiu Herea (FC Rapid București), Costin Curelea (FC Sportul Studențesc)


Pe 8 august se vor alătura lotului și cei 10 stranieri selecționați pentru acest amical: Cristian Săpunaru (FC Porto), Gabriel Tamaș (West Bromwich Albion), Ștefan Radu (SS Lazio), Dorin Goian (Glasgow Rangers), Răzvan Raț (FC Sahtior Donetk), Răzvan Cociș (FK Rostov), Costin Lazăr (PAOK Salonic), Bogdan Stancu (Galatasaray), Adrian Mutu (AC Cesena), Bogdan Stancu (Galatasaray) și Ionuț Mazilu (Arsenal Kiev)

aLLiin
1st August 2011, 10:25
Ce amical de lux am gasit...

LucioCodinho
1st August 2011, 11:43
mi se pare o tampenie :| sunt unii jucatori de care nu am auzit (avramia, stanciu, brata, stratila) si nu sunt prezenti rapa, bourceanu sau mai ales sanmartean :(

Lordul
1st August 2011, 12:21
Uzbekistan e echipa buna...o sa fie greu...Shatisk ala e vedeta....

mai e si baijramov...si ala e bun

Grinco
1st August 2011, 13:08
Da' Bogdan Stancu de ce e de doua ori trecut acolo?:D

Elgorriaga
1st August 2011, 13:16
Uzbecii au și ei o grupă de foc în calificările asiatice, cu Japonia, R.P.D. Coreeană și Siria, așa că trebuie s-o ia încet, băbește, cu pregătirile, contra unor echipe mai mititele, gen România ... :D

TenisFan
1st August 2011, 13:20
Da' Bogdan Stancu de ce e de doua ori trecut acolo?:DCa sa se evidentieze faptul ca ei il au pe Baijramov si Shatisk si noi il avem pe Bogdan Stancu. :cool:
Eu cred ca stapanul inelelor se referea totusi la Maxim Shatskih. Iti dai seama cand o tura asta pe Maxim ce se-ntampla? Pai pe langa Bogdan Stancu ne mai trebuie si Ionut Mazilu. Ah, il avem... No worries then. :D

Celso
1st August 2011, 13:41
Da ce naiba face cu atatia jucatori pt un singur amical? :o: sa ii vada la lucru la antrenamente sau ce? Piti chiar vrea sa il credem ca incepe reconstructia:))

jonsnow
1st August 2011, 14:05
6 stelisti la lot ???? :))...eu cred ca a mai ratat pe careva sunt prea putini

TenisFan
1st August 2011, 14:29
Frate da' pe Romeo de ce nu l-a convocat? :confused: Concubinul Julietei de la Rapid adica. :D

jonsnow
1st August 2011, 14:39
nu mai joaca la steaua

Ciprica
1st August 2011, 15:11
Jenant sa-l pui pe Balanel fundas dreapta cand ii ai pe sapunaru si rapa pe postul ala. Absolut jenant. De ce sa fortezi un jucator fara cap, tehnica sau viziune sa joace pe un post unde ai castigator de UEFA si cel mai promitator jucator roman pe postul ala? Si specializati pe postul de fundas dreapta, nu adusi de cine stie unde de pe teren? Urmeaza tatarusanu sa fie fortat varf impins, poate ii descopera cine stie ce valente ofensive...

Razvan T.
1st August 2011, 16:05
Banel lipsea nationalei ? :cry:
Ii bine ca merg destul de multi de la Steaua. :D

miril
1st August 2011, 16:49
Ca veni vorba de Sapunaru, l-am vazut aseara in amicalul cu Lyon si, in opinia mea a jucat foarte bine. Porto, desi a pierdut din intamplare, a jucat combinativ ametitor, mai ales in prima repriza, creend faze de mare efect, cu Kleiber la pupitru. Apropo de pupitru, si Sanmartean?

Saburo
2nd August 2011, 05:41
Si cand te gandesti ca noi ar fi trebuit sa jucam un amical de lux cu Argentina iar acum ne trezim cu Uzbekistan :( am ajuns naiba de ras. Acum macar cu
Uzbekistan avem si noi ceva sanse :P era prea frumos sa-l vedem pe Messi la Bucuresti. Uite cum am ajuns sa inauguram noul stadion national tocmai
intr-un meci oficial...cu Franta :)) desi o sa fie o inaugurare foarte trista.
Pentru ca la ce valoare are Romania cu siguranta ca Franta o sa castige.
Pana una alta o sa vedem si cum o sa arate nationala asta condusa de Piturca...ca el vrea cam multe :D dar de fapt obiectivul lui era calificarea la EURO 2016.
Deci ar trebui sa ne asteptam la fel de fel de "experimentari" si in preliminariile pentru mondialul din 2014 :)) unde am nimerit intr-o grupa unde am avea sperante de locul 2 dar la cat de "buni" suntem noi :P ne batem pentru locurile 3-4.
Pana una alta hai sa vedem cum iesim din marele test cu UZBEKISTAN :evil:
si pe urma vedem daca e ceva de capul lui Piturca sau nu.

Ciprica
2nd August 2011, 12:03
http://www.youtube.com/watch?v=Ufd9ctShpHk&feature=related

A reusit de pe stanga, sunt curios daca-i iese si ca fundas dreapta. De-acum fundasul central are rol precis, sa-l blocheze pe asta cand are de gand sa paseze la portar...

newcool
2nd August 2011, 12:41
Meci greu, care ne poate afecta negativ extraordinarul palmares din ultimii 10 ani....Sper sa prizeze pardon sa prinda Adrian o zi buna si sa ne scoata din rahat:D

Marius
3rd August 2011, 11:55
am scapat de puternica nationala a uzbekistanului si vom juca impotriva celor din san marino :)

fl0o
3rd August 2011, 11:57
Nimic nu-i batut in cuie, mai spunem ca nu stim cu cine jucam.

Elphax
3rd August 2011, 12:31
unde se joaca? Chiajna? Mogosoaia?
pe stadionul nou nu se merita sa aprinda nocturna ...

El Pistolero
3rd August 2011, 12:32
Meci bun. Pana la urma am gasit o echipa de nivelul nostru.

fl0o
3rd August 2011, 12:37
Meci bun. Pana la urma am gasit o echipa de nivelul nostru.Da... numai trebuia sa o jucam inainte sa se stabileasca coeficientul, nu acum.:groggy:

aLLiin
3rd August 2011, 13:02
Vedem atunci cu cine vom juca...=))

Marius
3rd August 2011, 13:47
unde se joaca? Chiajna? Mogosoaia?
pe stadionul nou nu se merita sa aprinda nocturna ...

in austria.

krokobaursolzos
3rd August 2011, 13:48
... din subsolul clasamentului FIFA, unde ne aflam acum, e greu sa mai vezi ceva ... e prea intuneric si nu le merge nocturna :D

De ce joaca la Rimini?

Elgorriaga
3rd August 2011, 14:06
De ce nu? să nu trebuiască să se deplaseze prea mult micuții din stătulețul lor ...

ichigo
3rd August 2011, 14:17
marele meci cu "puternica" selectionata a celor de la san marino va avea loc la san marino, nu la rimini. la rimini tricolorii vor ateriza, si tot de acolo dupa meci vor decola spre bucuresti. P.S. cad fundasii stelei pe banda rulanta. ieri s-a rupt latovlevici, azi s-a rupt si gabi matei.

Grinco
3rd August 2011, 14:23
Hahahaha, inca un sut in cur luat de jegul de Sandu. Sper sa vina cu rezervele aia :D

Bobi Cearton
3rd August 2011, 14:48
propun sa jucam cu Sportklub Bischofshofen. astia nu joaca daca nu primesc 15 - 16 goluri pe meci.

melo
3rd August 2011, 14:57
Extraordinar meci !

Sir. Eko
3rd August 2011, 15:01
Meci bun. Pana la urma am gasit o echipa de nivelul nostru.

:happy:happy

Lordul
3rd August 2011, 16:50
meciul meciurilor amicale :)))))))

Saburo
3rd August 2011, 18:00
SENZATIONAL :P jucam cu "campioana mondiala" SAN MARINO :happy
Avem valoare...uite ce meciuri jucam pana vom inaugura noul stadion national...cu San Marino si pe urma vine LUXEMBURGUL :D cele mai "puternice" echipe din Europa la ora actuala :drak::))
Pe urma incepe distractia cu FRANTA :rolleyes: in sfarsit avem si noi o echipa "accesibila" :)) cu ei vom inaugura noul stadion national si ai nostri vor sa faca spectacol...ne calificam fara probleme la Euro 2012 si pe urma la mondialul din BRAZILIA...OK gata cu glumele si visele astea :evil:
Deja am ajuns sa ne facem de ras mai rau decat era cazul. Dar daca doar pe San Marino am gasit atunci probabil ca Piturca are de gand sa duca Romania cat mai aproape de San Marino...ei sunt in urna 6, noi in 4 deci trebuie sa ajungem in urna 5.
Dupa care vin "chelnerii" din Luxemburg care ne-au condus cu 1-0 in tur...dar noroc cu Mutu ca are experienta cu ei.
Si dupa aceste 2 mari "teste" incepe MACELUL :drak: FRANTA vine pe noul stadion national si poate vin si cu "daruri" multe :)) si anume goluri in poarta Romaniei. Mda...Piturca deja cred ca pune la pariuri.

Taquito
3rd August 2011, 22:52
mai bine jucau cu o echipa de club valoroasa... asa degeaba joaca pentru ca nu vor putea sa vada la ce nivel sunt. le dă ălora vreo 5 goluri dar degeaba ca nu inseamna nimic.

Shinnok
4th August 2011, 01:52
sper intr-un 0-0, "un egal muncit". :D
PS: puneti si poll.

YoNuTzz
4th August 2011, 14:32
1-0 :ok:

Regele Fotbal
4th August 2011, 17:41
Secția de agitație, propagandă și diversiune a presei sportive bucureștene
Federația plănuise așa cum se cuvine inaugurarea Național Arena. Din timp, reușind perfectarea unui amical de vis, cu Argentina. Care, dacă nu e cea mai bună echipă din lume, și nu e, că e Spania, e sigur cea mai atractivă acum, pentru că-l are pe Messi. S-a terminat însă prost, din cauza problemelor interne ale naționalei argentiniene și a neseriozității federației de la Buenos Aires.

În ceasul al 11-lea, FRF a încercat să salveze ce se mai putea. Să aibă naționala, adică, un meci de pregătire. Or, pe cine să mai găsești, cu câteva zile înainte, când, fiind dată în calendarul FIFA pentru meciuri interțări, toți aveau programul făcut?

Federalii au găsit Uzbekistan-ul. O bună echipă din confederația asiatică. Problema a fost că ex-sovieticii întâmpinau greutăți în obținerea vizelor pentru Austria, unde urma să se joace meciul. Atunci, uzbecii au propus FRF-ului să meargă România la ei, plătind ei tot. Drumul fiind obositor, ai noștri au renunțat. Ai noștri, nu uzbecii!!

Ei bine, ce titluri au apărut în presă? ”Ne-a refuzat până și Uzbekistan-ul”. Și-a intrat în rol, așadar, secția de agitație, propagandă și diversiune din cadrul mass-media. Nu, bă, fraierilor, nu ei ne-au refuzat, noi i-am refuzat!

Și astfel s-a ajuns, pe ultima sută de metri, la San Marino.
http://www.regelefotbal.ro/romania/sectia-de-agitatie-propaganda-si-diversiune-a-presei-sportive-bucurestene

Lordul
4th August 2011, 22:18
San Marino i-a dat gol lui Prunea

Hingherul
4th August 2011, 23:17
ne umilim prea mult.
Generatia de Aur vs Generatia de ratati si se rezolva problema.

fl0o
4th August 2011, 23:30
Daca jucam cu generatia de aur mai conteaza la coeficient ? :D
Daca da... o belim iar.

mach
5th August 2011, 18:53
Ceva belete au mai ramas ptr meciul asta ? Nu pot rata un asemenea spectacol. Il baga oare Pitinel pe Dodel ? Ar fi excelent sa se joace pe-o insula pustie ...in asa fel imi iau barca si dau si la undita in timp ce Dodel ii paseaza lui Banel.

Lordul
5th August 2011, 22:33
se joaca in San Marino

Selva e cel mai bun jucator sanmarinez

delaoltenia
6th August 2011, 08:36
Barbugiul e pus pe treaba,cica-i alearga pe aia la Mogosoaia de cad rupti seara in pat.Pe sanmarinezii astia cu siguranta ii batem,daca nici pe astia atunci pe cine.Partea buna e ca mai bifam si noi o victorie.:D

Bobi Cearton
6th August 2011, 09:52
Piturca i-a ales pe marinezi pt ca se trag din olteni. Sf Marino e de fapt Nea Marin din Bailesti.

Celso
6th August 2011, 12:43
S-au dus acolo pt diurne ..ce mama naiba trebuia sa joace San Marino (echipa de serie C)? nu o sa scoata nimic din meciul asta. Mai bine jucau cu o echipa de club mai puternica, eventual din strainatate. Bine ca au luat si vreo 50 e jucatori cu ei.:confused:

El Pistolero
6th August 2011, 12:53
Si eu intrerupt si campionatul pentru asta. :lol:

Numero Dieci
6th August 2011, 18:29
Da chiar nu am inteles de ce a luat atatia jucatori?

Oricum nu jaoca toti decat daca o sai bage 5 minute pe unii si oricum nu-ti poti face o parere despre ei.

Celso
6th August 2011, 18:47
Cu cat mai multi, cu atat e deplasarea mai scumpa.
http://thumbs.dreamstime.com/thumblarge_288/1215873344qP1GuT.jpg

Cneazul
7th August 2011, 12:46
3 chestii:
1. Pt marele antrenor Piturca, cunoscut in lumea interlopa sub numele de cod "Satana" se intrerupe campionatul 2 saptamani, chiar acum cand echipele de club au mare nevoie de jocuri oficiale in picioare. Vreti sa ne facem iar de ras ca acum 2-3 ani cand toate cele 5 echipe de club au fost eliminate in play-off? Pentru marele Piturca se creeaza cantonamente prin Austria si se cauta adversar pe ultima suta de metri. Oare cati fosti selectioneri au beneficiat de astfel de conditii de lux?
2. Inteleg ca nu se doreste inaugurarea National Arena cu un adversar mai modest, unde ar fi venit vreo 30.000 de oameni, deoarece atunci specula presa ca a fost un esec, ca avem stadion si nu avem suporteri, bla bla. Dar de ce mama naibii nu jucam amicalul la Timisoara, Craiova( cele 2 orase au fost in ultimii 5 ani lideri la media de spectatori, plus ca acum nu mai au ocazia sa vada fotbalul mare din cauza unor decizii cel putin discutabile), Brasov, Targu-Mures, Galati, Oradea, Arad? Cand a jucat nationala ultima data in aceste orase? De ce jucam in Austria?
3. Asta e o idee traznita, insa cred ca ar fi prins pentru iubitorii fotbalului. Mie unul mi se pare geniala. Daca tot s`a intrerupt campionatul, si nationala nu are adversar, eu as fi propus un meci intre Romania si ALL-STARS Liga 1 (doar jucatorii straini). Cred ca am fi avut un meci de zile mari cu Adailton, Wesley, Eric, Bozovic, Ndoye,Machado, Cadu, Marcos Antonio, etc. vs Romania.
Singurul dezavantaj era ca dupa ce ne`ar fi batut la vreo 3 diferenta, FRF-istii si nea Piti nu aveau madular sa dea explicatii!

ror2
7th August 2011, 19:16
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/77831/piturca-a-definitivat-lotul-pentru-san-marino.htm

sun
7th August 2011, 19:22
@Cneazul : foarte corect tot ce ai zis

San Marino e la ora actuala cea mai slaba tara din Europa la nivel de echipe de club :

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2012.html

De asemenea, la nivel de echipa nationala, ocupa ultimul loc in faimosul clasament FIFA Coca-Cola , cu 0 puncte !!!

http://www.fifa.com/worldfootball/ranking/lastranking/gender=m/fullranking.html#confederation=0&rank=206&page=5

S-ar putea sa fim atat de generosi, si sa ii scoatem din belea pe saraci, sa nu mai ocupe ultimul loc.

Pronostic : un 1-1 chinuit

LucioCodinho
8th August 2011, 11:43
Lotul Romaniei este următorul:
Portari: Ciprian Tatarusanu (Steaua), Costel Pantilimon (Manchester City)
Jucători de camp: Srdjan Luchin (Poli Timișoara), Banel Nicolita (Steaua), Florin Gardos (Steaua), Gabriel Sebastian Tamas (West Bromwich Albion), Vlad Iulian Chiriches (Pandurii Targu Jiu), Stefan Radu (Lazio), Viorel Nicoara (CFR Cluj), Gabriel Muresan (CFR Cluj), Doru Mihai Pintilii (Pandurii Târgu Jiu), Razvan Cocis (FK Rostov), Tiberiu Gabriel Balan (Sportul Studentesc), Cristian Tanase (Steaua Bucuresti), Marian Cristescu (FC Brasov), Gabriel Torje (Dinamo Bucuresti), Adrian Mutu (Cesena), Sorin Daniel Stratila (Astra Ploiesti), Alexandru Chipciu (FC Brasov), Ovidiu Herea (Rapid), Costin Curelea (Sportul Studentesc) si Ionut Mazilu (Arsenal Kiev).

poate sa-mi spuna si mie cineva de ce lipsesc rat, sapunaru si goian? ca stiu ca initial erau convocati

Cneazul
8th August 2011, 14:18
rat si goian sunt accidentati, iar la sapunaru a renuntat. Nu e accidentat deoarece ieri a jucat in supercupa portugaliei. dupa cum bine stiti, Satana l`a folosit mereu pe copilul lui de suflet banel, in dauna lui sapunaru. Penibil, dar trebuie sa ne asteptam la asa ceva si in aceasta campanie. In partida cu bosnia rat si sapunaru au fost imperiali pe flancuri

LucioCodinho
8th August 2011, 14:53
nu se poate sa fi renuntat la sapunaru :O nu cred.... e printre cei mai buni jucatori romani in momentu de fata!

TheIceMan
8th August 2011, 17:48
nu ati pus si un poll?

Bobi Cearton
8th August 2011, 19:09
supermeciul cu locul 203 nu se televizeaza, socializare placuta.

TheIceMan
8th August 2011, 19:36
Pai asta tine de propaganda, nu se face publicitate la evenimente negative, din astea care fac rau la starea de spirt, moral, etc. Crezi ca le-ar place sa difuzeze un 0-3 live???

Cneazul
8th August 2011, 20:54
terminati cu ironiile astea de ***** ca ne bate si sanmarino. O sa fie de la 5-0 in sus. iar apar acei domni care au sarit in sus de bucurie la golul luxemburgului.
Iar meciul o sa fie televizat pana la urma, stati linistiti

TheIceMan
8th August 2011, 22:30
iar apar acei domni care au sarit in sus de bucurie la golul luxemburgului.Cine? cand?

Iar meciul o sa fie televizat pana la urma, stati linistiti...pe youtube...

TeBat
8th August 2011, 22:47
terminati cu ironiile astea de ***** ca ne bate si sanmarino. O sa fie de la 5-0 in sus. iar apar acei domni care au sarit in sus de bucurie la golul luxemburgului.
Iar meciul o sa fie televizat pana la urma, stati linistiti

Domnule indignat, citește ce scriu aici: MĂ PIȘ PE TOT CE ARE LEGĂTURĂ CU ȚARA ASTA! AȘ ÎMPUȘCA 90% DIN PO****ȚIE! SPER SĂ SE DUCĂ DRACULUI TOT!

Cneazul
8th August 2011, 22:50
te simti mai fericit acum?
vezi ca sunt joburi de spalatori de WC`uri prin italia, daca tot nu iti place tara asta :)

TheIceMan
8th August 2011, 22:55
vezi ca sunt joburi de spalatori de WC`uri prin italia,
Sa inteleg ca tu la tine acasa nu-ti speli WC-ul?

TeBat
8th August 2011, 23:24
Are din ăla de scânduri.

delaparis
8th August 2011, 23:54
TeBat, ai probleme? :D Lasa paharul ala ...

Sper sa fie un meci util pt Piturca ... inca sunt sanse la calificare deci trebuie profitat pt a antrena cea mai buna echipa posibila pt ultimale meciuri la calificari 2012.

Grinco
9th August 2011, 00:15
Dar de ce mama naibii nu jucam amicalul la Timisoara, Craiova?

:)) Tu crezi ca ar fi avut infectul ala de Sandu tupeul sa apara in Timisoara sau Craiova dupa ultimele evenimente? S-ar fi transformat meciul in 90 de minute (plus pauza) de injuraturi non-stop la adresa lui si a gunoaielor din jurul sau. Ceea ce ar trebui sa se intample in toata tara pana pleaca astia, daca se mai doreste performanta fotbalistica in tara asta. Care este o tara de rahat, apropo :D Forza San Marino!

Cneazul
9th August 2011, 00:38
Domnule indignat, citește ce scriu aici: MĂ PIȘ PE TOT CE ARE LEGĂTURĂ CU ȚARA ASTA! AȘ ÎMPUȘCA 90% DIN PO****ȚIE! SPER SĂ SE DUCĂ DRACULUI TOT!


Sa inteleg ca tu la tine acasa nu-ti speli WC-ul?


Are din ăla de scânduri.

pai el isi baga ceva in tara asta si in oamenii din ea.
eu i`am spus frumos ca am vazut anunturi cu oferte de spalatori de WC`uri in Italia. ori, daca el e supercalificat, sa plece pe post de profesor universitar. Poate ca acolo nu o sa se pise pe toata tara :)

Grinco
9th August 2011, 00:41
Cneazule, ti-am mai zis...Sa te vad cat de patriot vei mai fi dupa ce termini facultatea si te vei lovi de toate rahaturile de aici ;)

Poli Timisoara
9th August 2011, 00:45
meci de tot *****ul ... multumim mitica si sandel !

ROMANIA RUSINEA LUMII !!!

Numero Dieci
9th August 2011, 00:46
Nu stiu unde sa intreb asa ca ma bag aici..........Am vazut ca si tineretul se pregateste zilele astea(au si jucat un amical cu o echipa de liga a II-a) dar pt. ce se pregatesc?

Cu cine si cand jaoca?

bogdan93
9th August 2011, 10:49
pronstic?...avand in vedere ca e cu San Marino, eu zic 3-0...:D pt. tricolori desigur

Lordul
9th August 2011, 11:30
pe astia ii batem....

nu cred ca Sapunaru a renuntat .....

Cneazul
9th August 2011, 12:27
6-0, minim.
grinco, degeaba tii tu cu sanmarino. La 3-0 pt romania in minutul 20 sa nu arunci televizorul pe geam de nervi

Grinco
9th August 2011, 13:00
Da, imi voi taia si venele de necaz:D Oricum, obiectivul a fost indeplinit. Adica FRF si-a demonstrat inca o data incompetenta;)

Sergiu
9th August 2011, 13:25
Tocmai s-a anulat meciul Angliei cu Olanda. Ce ziceți vine una din echipele astea?

Celso
9th August 2011, 13:27
Unde sa mai vina?

Sergiu
9th August 2011, 13:30
Să inaugureze Național Arena. :))

Cneazul
9th August 2011, 14:10
vrei sa le dam teapa bietilor din sanmarino? Pai ei au permisie de la munca doar cu ocazia meciurilor de fotbal. Plus ca amicale nu prea joaca tocmai pentru ca nu pot fugi de la munca. Acum cand si`au convins sefii, vrei sa ii trimitem iar la munca?

Lup Galben
9th August 2011, 15:47
Ne da San Marino 3-0 :)):))

Glumeam...

Batem lejer cu 4-0....

Aurel.D
9th August 2011, 16:39
Da, intre Argentina si San Marino este doar un pas, ce dracu'. Cred ca FRF a ratat la mustata Madagascar sau Insulele Vanuatu, echipe de top in fotbalul subacvatic.

Ciprica
9th August 2011, 17:52
6-0, minim.
grinco, degeaba tii tu cu sanmarino. La 3-0 pt romania in minutul 20 sa nu arunci televizorul pe geam de nervi

Mai ales ca nu se televizeaza. Ar fi chiar pacat, ca nu ar avea saracu` TV chiar nicio vina... :)

sun
9th August 2011, 18:51
Cica unul din portarii de la Cesena e "san marinez".

cu ocazia asta am aflat si cine o avut ideea geniala sa jucam cu ei, de fapt. Numai ca sa poata depasi recordul de goluri a lui Hagi.

Jenant...

Freek
9th August 2011, 19:27
Mai ales ca nu se televizeaza. Ar fi chiar pacat, ca nu ar avea saracu` TV chiar nicio vina... :)

http://www.gsp.ro/gsp-special/media/digisport-va-transmite-san-marino-romania-251478.html

Poate sa arunce televizorul :evil:

Celso
9th August 2011, 19:35
DigiSport 1 va transmite San Marino - România!

Lup Galben
9th August 2011, 19:53
Mai ales ca nu se televizeaza. Ar fi chiar pacat, ca nu ar avea saracu` TV chiar nicio vina... :)

WTF???!!!

Nu se televizeaza ???

TheIceMan
9th August 2011, 19:57
Ah, deci nu se joaca in Capitala? nu se inaugureaza noul "National" ??

Celso
9th August 2011, 19:59
nu man ...inaugurarea va avea loc cu Franta in septembrie

Cneazul
9th August 2011, 20:27
terminati cu ironiile astea de ***** ca ne bate si sanmarino. O sa fie de la 5-0 in sus. iar apar acei domni care au sarit in sus de bucurie la golul luxemburgului.
Iar meciul o sa fie televizat pana la urma, stati linistiti


Cine? cand?
...pe youtube...

http://www.gsp.ro/gsp-special/media/digisport-va-transmite-san-marino-romania-251478.html
rest my case

Numero Dieci
9th August 2011, 20:44
Cica unul din portarii de la Cesena e "san marinez".

cu ocazia asta am aflat si cine o avut ideea geniala sa jucam cu ei, de fapt. Numai ca sa poata depasi recordul de goluri a lui Hagi.

Jenant...

Tu chiar crezi povestile alea?

Grinco
9th August 2011, 21:19
http://www.gsp.ro/gsp-special/media/digisport-va-transmite-san-marino-romania-251478.html

Poate sa arunce televizorul :evil:

Sunt pe UPC, nu prind Digi, asa ce televisorul e in siguranta :D Si monitorul e, ca nu nu-mi consum eu din trafic pentru a ma uita pe net la meciul distrusilor cu San Marino;)

Freek
9th August 2011, 21:41
^ Pai mai toti care ne uitam cred ca ne uitam din obisnuinta la meciurile nationalei...zic eu.
Daca era pe alt post nu era nici o tragedie, nu ma uitam :D.

Si ca sa fac un pic de propaganda:rolleyes:.Ma bucur ca DigiSport devine pe zi ce trece un post care la care eu visam de multi ani.

sun
9th August 2011, 22:32
Tu chiar crezi povestile alea?

pai e scris negru pe alb ( in presa :D)

Si nu ti se pare normal sa jucam cu cea mai slaba echipa din lume ?? nu ti se pare normal sa facem inca o greseala, in loc sa ne antrenam k lumea pt Franta ???

Si apoi, faza cu recordul de goluri nu se poate nega. Tin minte perfect cum la meciurile cu Andorra , Mutu striga de zor la Cocis si compania, de ce mm nu ii paseaza Lui, si incearca saracii sa finalizeze singuri.

Imi doresc sa ne calificam la urmatorul turneu, imediat dupa ce vedeta iese din scena. Si sa facem 1-1 cu San Marino. :headbang:

"just a matter of opinion", nu uita. :drak:

Numero Dieci
9th August 2011, 23:03
pai e scris negru pe alb ( in presa :D)

Si nu ti se pare normal sa jucam cu cea mai slaba echipa din lume ?? nu ti se pare normal sa facem inca o greseala, in loc sa ne antrenam k lumea pt Franta ???

Si apoi, faza cu recordul de goluri nu se poate nega. Tin minte perfect cum la meciurile cu Andorra , Mutu striga de zor la Cocis si compania, de ce mm nu ii paseaza Lui, si incearca saracii sa finalizeze singuri.

Imi doresc sa ne calificam la urmatorul turneu, imediat dupa ce vedeta iese din scena. Si sa facem 1-1 cu San Marino. :headbang:

"just a matter of opinion", nu uita. :drak:

Un mic secret:Presa minte.

Mi-e greu sa cred ca 2 jucatori pot aranja un amical.

Oricum Mutu tipa la colegi sa-i dea mingea tot timpul indiferent de meci,tipa si la Euro,si cu Olanda,Cehia,etc.Asta e elvrea sa faca totul.

Nu e pregatire buna pt. Franta dar oricum nu conteaza.Si asa nu avem nici o sansa acolo.

Cneazul
10th August 2011, 00:43
^ Pai mai toti care ne uitam cred ca ne uitam din obisnuinta la meciurile nationalei...zic eu.
Daca era pe alt post nu era nici o tragedie, nu ma uitam :D.

Si ca sa fac un pic de propaganda:rolleyes:.Ma bucur ca DigiSport devine pe zi ce trece un post care la care eu visam de multi ani.

abia astept falimentul lor si fac cinste tuturor prietenilor!
Nu mai vad liga 1, formula 1, turneele de tenis, acum si meciuile nationalei? Sa imi bag ceva in ei! Daca vor sa fie un post serios, sa se vada in toata tara!

philos
10th August 2011, 01:28
argumentul total al federalilor fu' tare de tot :happy .... cica e bun ca adversar si san marino pen' ca ne ajuta sa pregatim meciul cu luxemburg...doar au cam aceeasi valoare si unii si altii :headbang:

Freek
10th August 2011, 01:35
@ Cneazul

Nu vreau sa intru in polemici, pe cuvant.
Dar ce te tine sa nu te abonezi la ei?
Este o companie privata, stiu sa faca afaceri.Au prins smecheria cu Liga 1 si restul competitiilor importante si au actionat, daca era TVR 1 mai intelegeam sa te plangi.
Eu inainte sa ma mut aveam cablu de la RDS, cand m-am mutat am zis ca ma abonez la UPC, analizand foarte atent ofertele de la toti operatorii DTH, am ajuns la o concluzie: Digi are ce mai buna oferta.
Bine ai dreptate pe de o parte, sa dea la toti operatorii Digisport contra cost.Dar nu ar mai avea cum sa atraga clientii pe platforma lor.Degeaba te superi :).

Si daca tot am facut offtopic, iti mai zic ceva. Meciurile Rapidului nu or sa fie pe Digisport, ma deranjeaza ca nu stau pe canapea sa ma uit, dar nici scaunul de la birou nu ma supara sa ma uit pe net la Dolce si pe GSP.

ror2
10th August 2011, 03:30
ii batem cu 6-0 ca in 1990.:D

Aurel.D
10th August 2011, 12:23
Pana nu vad un sanmarinar din asta in liga lui mitica, nu cred ca astia sunt buni de ceva la fotbal!!

Celso
10th August 2011, 14:39
Scandal incredibil la națională! Mutu și Tamaș au băut în cantonament, Pițurcă vrea să-i scoată din lot

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/77897/mutu-si-tamas-au-baut-piturca-se-gandeste-sa-ii-excluda-diseara.htm

http://www.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_375_x_500/2011/08/10/384246-1008-mutu-tamas02.jpg

Grinco
10th August 2011, 14:44
Chelnerii sunt teferi?:D

Hingherul
10th August 2011, 14:55
un drogat si un betiv... stirea era socanta daca ii prindeau citind in vreo biblioteca.

Cave_Canem
10th August 2011, 15:04
Lasand la o parte derbyul nostru, meciul Italia vs Spania se poate vedea undeva la TV?

TheIceMan
10th August 2011, 16:46
Marius, pune te rog si poll-ul ala, sa stiu si eu cu cine votez :)

Cneazul
10th August 2011, 17:06
@ Cneazul

Nu vreau sa intru in polemici, pe cuvant.
Dar ce te tine sa nu te abonezi la ei?
Este o companie privata, stiu sa faca afaceri.Au prins smecheria cu Liga 1 si restul competitiilor importante si au actionat, daca era TVR 1 mai intelegeam sa te plangi.
Eu inainte sa ma mut aveam cablu de la RDS, cand m-am mutat am zis ca ma abonez la UPC, analizand foarte atent ofertele de la toti operatorii DTH, am ajuns la o concluzie: Digi are ce mai buna oferta.
Bine ai dreptate pe de o parte, sa dea la toti operatorii Digisport contra cost.Dar nu ar mai avea cum sa atraga clientii pe platforma lor.Degeaba te superi :).

Si daca tot am facut offtopic, iti mai zic ceva. Meciurile Rapidului nu or sa fie pe Digisport, ma deranjeaza ca nu stau pe canapea sa ma uit, dar nici scaunul de la birou nu ma supara sa ma uit pe net la Dolce si pe GSP.

am mai explicat de vreo 4 ori aici pe forum. I`am sunat de 10 ori si pe cei de la rds si pe cei de la digi. Nu vin in orasul meu pentru ca nu e rentabil pentru ei. Piata e prea mica. Asta e raspunsul lor! Asadar, nu am ce sa fac decat sa astept falimentul lor

Freek
10th August 2011, 17:11
Nu aveam de unde sa stiu...
Antena prin satelit, si eu stau unde nu pot baga cablu.Dar gata ga m-am intins la discutii aberante :)).
Bafta.

resita
10th August 2011, 18:16
mutu isi permite sa faca orice deoarece nationala este curva lui, asa ca poate oricand sa-si bage sula in ea dar cu toate acestea el este titular

bravo mutule :)):)):))

Aurel.D
10th August 2011, 18:27
Scurt si la obiect, parca a mai crescut in ochii mei baiatul asta...:D
http://blogsport.gsp.ro/decebal/2011/08/10/fratii-becali-sint-pe-linga-subiect-cind-il-ataca-pe-razvan-lucescu-in-scandalul-mutu-tamas/

Celso
10th August 2011, 18:31
Acum depinde de Pițurcă. Să vedem dacă Pițurcă vrea să piardă potul cel mare. Joacă pe numărul 10 sau fără el. Dacă e prima variantă, cîștigă probabil prin rezultatele echipei, dar adio credibilitate în fața jucătorilor sau a suporterilor, a tuturor. Dacă merge pe a doua variantă, își face o superimagine. Dar rămîne cu ea. Pentru că fotbaliști în “națională” nu mai are.

da..se cam baga aiurea in fasole fratii Mecali, nu ca ar fi ceva nou

relansat
10th August 2011, 18:45
eu inca ii astept pe cei care-s cu mutu pana in panzele albe.

@resita nu echipa nationala e curva lui mutu, treaba e la o scara la larga: RO-MA-NI-A!

Hingherul
10th August 2011, 18:59
se pare ca drogatu` si betivu` raman cu dihorul in mana.

Piti le-a dat-o sub nari (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/77897/update-piturca-i-a-exclus-din-lot-pe-tamas-si-mutu.htm)

la Nationala atmosfera e ciudata cand bei numai apa plata

Bobi Cearton
10th August 2011, 19:05
intra Dodel si-i pulverizeaza pe sanmarinezi...

al3xandra
10th August 2011, 19:07
daca nici macar meciurile in care joaca romania...nu conteaza ca e meci oficial amical sau cu cine joaca nu sunt televizate la televiziunea romana sa se poate uita oricine si le ia digi...pe care multi nu il au...pacat..da...eu ma uit pe net(probabil o pierdere de timp) dar meciurile romaniei...s-ar putea face o dovada de bun simt(nu zic efort ca este exagerat) sa fie transmise la televiziunea romana...bv

sun
10th August 2011, 19:08
Hingherule, esti demential.

ontopic : Piti ar trebui sa nu il mai convoace niciodata pe Mutu. Doar asa s-ar rezolva complet problema. Oricare alta tentativa de reconstructie va porni de la el, si asta nu are nici un sens.

Piti, pensioneaza-l pe Mutu. Vei fi surprins cat de po****r o sa fi dup'aia :drak:

Hingherul
10th August 2011, 19:09
se anunta vesti bune.

ELIMINAREA DEFINITIVA a celor doi paraziti de la echipa Nationala
cica anuntul o sa fie facut chiar in seara asta!

telespectatorul
10th August 2011, 19:18
Romania este singura tara mai de doamne ajuta in fotbalul asta care nu numai ca are un adversar penibil astazi, ci mai si trebuie sa faca deplasarea acolo. Doar portughezii joaca cu niste amatori, dar macar aia joaca in tara lor nu trebuie sa isi miste fesele nicaieri.

Numero Dieci
10th August 2011, 19:20
eu inca ii astept pe cei care-s cu mutu pana in panzele albe.

@resita nu echipa nationala e curva lui mutu, treaba e la o scara la larga: RO-MA-NI-A!

E greu sa-l mai aperi pe Mutu acum.

Si-a facut-o singur,deja s-au strans prea multe.

Totusi acum nu stiu ce o sa facem cu Luxemburg considerand ca fara Mutu paote ne bateau acasa.

Hingherul
10th August 2011, 19:26
ca muta e o drogata betiva e problema ei dar se zice ca a incercat sa-i corupa si pe altii sa iasa la sprit. betivul ala de tamas evident ca nu a rezistat invitatiei.

chestia e ca daca mai ramane NAS SANGERIU asta la echipa, o sa-i spurce pe toti cu apucaturile lui.
afara cu toxicomanul!

TheIceMan
10th August 2011, 19:27
afara si cu barbugiul, aka antrenor.

Hingherul
10th August 2011, 19:30
iar te uiti la reni si postezi prostii? :D


Pițurcă va miza în apărare pe cuplul Gardoș - Ștefan Radu, iar în locul lui Mutu va intra Curelea


Pantilimon - Nicoliță, Gardoș, Șt.Radu, Nicoară - T.Bălan, G.Mureșan, Tănase - Torje, Curelea, Chipciu

Rezerve: Tătărușanu, Luchin, Chiricheș, Pintilii, Cociș, Cristescu, Strătilă, Herea, Mazilu

TheIceMan
10th August 2011, 19:35
incerc sa vad si eu 11-le ideal al nationalei mioritice:

Antrenor: barbugiu

1 - Portarul echipei abuziv in B cu talente de EPL.
2 - haricumba
3 - hariciumba 2
4 - betiv
5 - hahalera
6 - alta hahalera
7 - banelinho
8 - ilustru necunoscut
9 - vedeta expirat rezerva in Jermania.
10 - drogat
11 - vedeta expirata, titular in bulgaria

Gresesc?

Hingherul
10th August 2011, 19:37
esti simpatic cu postul asta dar barbugiul de care zici are un mare merit

NU L-A CONVOCAT PE florescu !!!!!!!

totusi, prea multe hariciumbe in primul 11 :D

Vadim
10th August 2011, 19:42
Marius, pune te rog si poll-ul ala, sa stiu si eu cu cine votez :)

Daca si la meciul asta e nevoie de poll...

TheIceMan
10th August 2011, 19:45
Desigur, eu vreau sa votez ca Romania nu castiga azi. Ar fi interesant, statistic, sa vedem ce % impartaseste aceeasi opinie. Inainte de start.

Vadim
10th August 2011, 19:46
Ti-am pus echipa de start pe site. :)

Hingherul
10th August 2011, 19:47
Dorinel Munteanu cere excluderea definitivă: "Fără disciplină, naționala e doar o echipă de cartier!"

TheIceMan
10th August 2011, 19:50
Ti-am pus echipa de start pe site. :)

Perfect. Sa-ti trimit adresa unde sa-mi trimiti cheque-ul? sau codul SWIFT de la banca, pentru transfer direct?

Bobi Cearton
10th August 2011, 19:58
Mutu, pe gesepeeeeeeeeeeeeeeeee:D zice ca a intarziat 1 ora...:evil:

relansat
10th August 2011, 19:58
esti simpatic cu postul asta dar barbugiul de care zici are un mare merit

NU L-A CONVOCAT PE florescu !!!!!!!

totusi, prea multe hariciumbe in primul 11 :D

hingherule, imi place ca intretii atmosfera pe aici, dar explica-mi totusi cu ce e mai bun cocis decat florescu? :)

intr-adevar, de admirat faptul ca nu l-a bagat titular ... :D

relansat
10th August 2011, 20:00
frate, mutu e drogat pe gsp? sa mor eu, rade de se caca pe el :cry:

@hinghi astept parerea ta avizata vizavi de ala cu ochelari din studioul gsptv :))

Hingherul
10th August 2011, 20:04
pana acum am ascultat doar.
cine e sarpele de intrebi?

Lordul
10th August 2011, 20:04
Mutu si-a dat iar in petec...tipic...acuma sa fim sincer...pentru un ***** de amical cu san marino ......parca nu e asa grav ca a baut....

in fine .....caracterul infect s-a vazut din nou

Hingherul
10th August 2011, 20:06
frate, mutu e drogat?

pui si tu niste intrebari.... :D

relansat
10th August 2011, 20:06
pana acum am ascultat doar.
cine e sarpele de intrebi?

narcis il cheama, pare-mi-se :))

@duarte ai dreptate, nu conteaza pentru ca era un meci cu san marino. dap, "tipic romanesc" :)

Celso
10th August 2011, 20:06
Imi amintesc ca spunea Banciu acum o saptamana :cry:... despre ce o sa scrie presa pe viitor despre echipa nationala ...in doar o saptamana s-a adeverit:happy.

relansat
10th August 2011, 20:07
@celso explozie solara o sa fie banciu asta seara :cry:

relansat
10th August 2011, 20:09
mutu mai are un pic si isi baga ceva in gura lui samuila. astept rabufnirea, totusi :cry:

Bobi Cearton
10th August 2011, 20:16
presimt impacaciune, Mutu e conciliant:)

Hingherul
10th August 2011, 20:17
puterea ciupercilor halucinogene :D

Celso
10th August 2011, 20:18
Totul se va incheia cu un gol pe National Arena impotriva Frantei... apoi "Mutu,Mutu,Mutu!!" :D nu isi permite Țipurcă sa nu il cheme cu Franța:)

relansat
10th August 2011, 20:19
lasati-l fratilor, si asa e idolul a cel putin 15 mii de oameni din meciul de la piatra neamt cu luxemburg :))

Bobi Cearton
10th August 2011, 20:22
hai ma ca nici Dobrin, nici Balaci nu dadeau 2 bani pe Angelo Niculescu si Tica Otet...

Hingherul
10th August 2011, 20:23
corect. aia respectau mai mult adversarul :D

NORGEMAN
10th August 2011, 20:27
Pe net se da meciul? la sanmarinotv sau altceva?

Hingherul
10th August 2011, 20:28
e pe Digi Sport 1 omule.

relansat
10th August 2011, 20:28
digisport.

Cneazul
10th August 2011, 20:28
dupa ce i`a expirat suspendarea lui mutu iar lucescu nu l`a chemat au sarit in sus jumate din forumisti: "cum sa nu il chemi pe legendarul mutu?" Uite ca a fost chemat acum :)

Vadim
10th August 2011, 20:29
Perfect. Sa-ti trimit adresa unde sa-mi trimiti cheque-ul? sau codul SWIFT de la banca, pentru transfer direct?

Nu. Invers. :D

Taquito
10th August 2011, 20:31
daca Piti ii dă afara pe Mutu si Tamas, Romania nu mai are nicio sansa la locul 2. Marica o sa fie rezerva la Schalke, Stancu nu mai joaca nimic....nu mai are cu cine

astea-s reguli prea comuniste. parca ar fi la nationala Coreei de Nord. din partea mea sa bea cat vor ei, sa facă orgii cu prostituate, daca pe teren isi fac treaba bine, restul nu mai conteaza

Hingherul
10th August 2011, 20:32
sa bea cat vor ei, sa facă orgii cu prostituate, daca pe teren isi fac treaba bine, restul nu mai conteaza

tocmai aici e problema. astia doar beau!


si parizianul bea, si eu... de Tyler nu mai zic dar noi nu jucam la Nationala. e de inteles invidia :D

Cneazul
10th August 2011, 20:33
taquito, si eu as fi pe aceeasi mentalitate insa exista o problema. Daca unu face ceva de capul lui, vor si ceilalti. Mai bine pierzi un jucator, decat 22.

relansat
10th August 2011, 20:33
uite ca a si aparut un fan :)

@taquito cand va juca mutu ca john terry dupa o betie, sa ma anunti si pe mine!

NORGEMAN
10th August 2011, 20:34
Nu-s la curent cu noutatile. :D

Multumesc!

Dexter30
10th August 2011, 20:38
daca Piti ii dă afara pe Mutu si Tamas, Romania nu mai are nicio sansa la locul 2. Marica o sa fie rezerva la Schalke, Stancu nu mai joaca nimic....nu mai are cu cine

astea-s reguli prea comuniste. parca ar fi la nationala Coreei de Nord. din partea mea sa bea cat vor ei, sa facă orgii cu prostituate, daca pe teren isi fac treaba bine, restul nu mai conteaza

Pai daca i se permite lui Mutu, atunci e corect ca toti jucatorii din lot sa aiba program de discoteca si atunci sa vedem cum stau in ghete 90 de minute...

off - Penibilii de pe sport.ro ii cer parerea lui Nicu Gheara :headbang:

telespectatorul
10th August 2011, 20:40
Da' de ce sa bea cat vor ei? Chiar daca si-ar face treaba pe teren? Vezi vreun jucator care bea si pleaca din cantonamente dar si joaca pe teren (il excludem pe Semeghin)? Nu isi permit nemtii, italienii, spaniolii sa faca asa ceva si aia chiar sunt FOTBALISTI, dar isi permit drogatii astia care toata viata lor au luat salarii fara sa faca nimic.

Hingherul
10th August 2011, 20:43
Haide, tamaș, vino, vino / Să bem șpriț la San Marino...
totusi e de inteles situatia. nu poti juca cu San Marino fara sa bei sau sa tragi ceva sa-ti faci curaj.

delaparis
10th August 2011, 20:44
daca Piti ii dă afara pe Mutu si Tamas, Romania nu mai are nicio sansa la locul 2. Marica o sa fie rezerva la Schalke, Stancu nu mai joaca nimic....nu mai are cu cine

astea-s reguli prea comuniste. parca ar fi la nationala Coreei de Nord. din partea mea sa bea cat vor ei, sa facă orgii cu prostituate, daca pe teren isi fac treaba bine, restul nu mai conteaza

Corect.
In plus eu nu inteleg de ce Piturca le da liber jucatorilor "seara la cumparaturi" ( :confused: ). Nu am vazut asta la lotul francez spre exemplu. Aia sunt in cantonament la Montpellier de trei zile si nu fac decat sa se antreneze iar iesirile in oras sunt incadrate, se fac in grup cu staff langa ei.


tocmai aici e problema. astia doar beau!


si parizianul bea, si eu... de Tyler nu mai zic dar noi nu jucam la Nationala. e de inteles invidia :D

... Piturca nu ne-a exclus niciodata de la nationala :D e si asta o performanta totusi

relansat
10th August 2011, 20:45
@dlp eu nu inteleg de ce ii lasa sa mearga la buda si de ce nu le pune pampersi. tu nu ai inteles nici pana acum ca ptr asta a fost organizat amicalul asta? :|

Bobi Cearton
10th August 2011, 20:46
Mutu e plin de bani, se comporta ca un mogul, e cu gandu la pensie...

relansat
10th August 2011, 20:51
pe digisport e cel mai tare reporter din istoria televiziunilor :cry:

Numero Dieci
10th August 2011, 20:51
Noroc cu asta sa aca si GSPul ceva audienta.

Cred ca se roaga astia sa mai joace Mutu vreo 10 ani ca atunci cand o sa se lase vor trebui inchise 3 televiziuni si 2 ziare.

TheIceMan
10th August 2011, 20:56
Nu. Invers. :D

De ce invers? acuma ca sunt un 'published author' poate editura sa-mi trimita ceva banuti.
Hai, bine, de data asta va las free of charge, dar pe viitor sa spuneti clar cum, cat platiti, sa produc literar mai mult, mai bine.

delaparis
10th August 2011, 20:57
@dlp eu nu inteleg de ce ii lasa sa mearga la buda si de ce nu le pune pampersi. tu nu ai inteles nici pana acum ca ptr asta a fost organizat amicalul asta? :|

Pai ce sa mai inteleg la circul asta la nationala?
In mod normal trebuia tratat meciul serios deoarece este singurul in care se mai poate testa ceva inainte de ultimele meciuri oficiale si ultima sansa la calificare 2012.

Bun, trebuia un adversar mai serios. Probabil vs o selectionata din Timisoara era mai bine dar probabil le-a fost frica la federatie de o infrangere :)

Bobi Cearton
10th August 2011, 20:58
cine ca fi capitan?

TheIceMan
10th August 2011, 20:59
Corect.
In plus eu nu inteleg de ce Piturca le da liber jucatorilor "seara la cumparaturi" ( :confused: ). Nu am vazut asta la lotul francez spre exemplu. Aia sunt in cantonament la Montpellier de trei zile si nu fac decat sa se antreneze iar iesirile in oras sunt incadrate, se fac in grup cu staff langa ei. Asta dupa revolta din Africa de Sud.

NORGEMAN
10th August 2011, 21:00
Mai revin cu o intrebare.

GSP a reintrat in grila de programe RDS? :)

Cneazul
10th August 2011, 21:04
pe digisport e cel mai tare reporter din istoria televiziunilor :cry:

am vazut. pai tot din 3 cuvinte unu era spirt, alcool, bere, etc. Cred ca a baut si el ceva ca mai balbait ca ala nu am vazut in viata mea

Cneazul
10th August 2011, 21:05
Mai revin cu o intrebare.

GSP a reintrat in grila de programe RDS? :)

Cand o sa intre si Digi la Dolce si UPS atunci sa intre :)
pana una alta, traiasca Dolce Sport!

delaparis
10th August 2011, 21:05
Asta dupa revolta din Africa de Sud.

Acolo a fost greva, nu revolta. Apoi erau asa de incadrati incat nici macar nu si-au dat seama ce se publica in presa in acel moment.

Cate goluri vedem asta seara fara Mutu ... dar si fara Tamas? :rolleyes:

NORGEMAN
10th August 2011, 21:07
Cand o sa intre si Digi la Dolce si UPS atunci sa intre :)
pana una alta, traiasca Dolce Sport!

Citisem mai demult ca nu stiu ce autoritate publica a hotarat ca GSP trebuie sa reintre in grila lor de programe. Eram curios daca s-a mai intamplat treaba asta.

Cipri
10th August 2011, 21:09
Daca Nicolita a ajuns sa fie capitan , e clar ca ne meritam soarta ! :yeah:

Hingherul
10th August 2011, 21:09
cine ca fi capitan?

Banel


Echipa de start:
România: Tătărușanu - Nicoliță, Gardoș, Chiricheș, Șt. Radu - T.Bălan, G.Mureșan, Tănase - Torje, Curelea, Chipciu
Rezerve: Pantilimon, Luchin, Nicoară, Pintilii, Cociș, Cristescu, Strătilă, Herea

diana10
10th August 2011, 21:12
Pai ce sa mai inteleg la circul asta la nationala?
In mod normal trebuia tratat meciul serios deoarece este singurul in care se mai poate testa ceva inainte de ultimele meciuri oficiale si ultima sansa la calificare 2012.

Bun, trebuia un adversar mai serios. Probabil vs o selectionata din Timisoara era mai bine dar probabil le-a fost frica la federatie de o infrangere :)

Se putea gasi acasa un adversar cat de cat redutabil. Cei de aici http://www.cotidianul.ro/lumea-buna-fuge-de-romania-154327/ l-au si nominalizat

delaparis
10th August 2011, 21:12
Banel


Echipa de start:
România: Tătărușanu - Nicoliță, Gardoș, Chiricheș, Șt. Radu - T.Bălan, G.Mureșan, Tănase - Torje, Curelea, Chipciu
Rezerve: Pantilimon, Luchin, Nicoară, Pintilii, Cociș, Cristescu, Strătilă, Herea



Cine e ala in atac cu nume de stranut?

Hingherul
10th August 2011, 21:14
joaca la Brasov

Kainsashiki
10th August 2011, 21:15
De Chipciu zici? E un mijlocas foarte bun de la FC Brasov. Curios e ca Piturca joaca 4-5-1 si cu San Marino, chiar daca pare 4-3-3.

Steaua are 5 titulari in meciul asta.

relansat
10th August 2011, 21:15
silviu corneanu il cheama pe reporter. un nume ce trebuie retinut :))

YoNuTzz
10th August 2011, 21:16
tipic pentru mutu :happy

Grinco
10th August 2011, 21:19
Am vazut ca s-a amintit de Gheara. Ba, pe *****ul ala nu-l aresteaza nimeni? Ajung toate gunoaiele vedete. Imi amintesc de o faza cand se certau Jiji si Mitica la TV si a sunat puletele asta si i-a calmat imediat. Se scuzau aia de parca erau la gradinita: "Nicule, scuze, dar Gigi a inceput" si de astea.

telespectatorul
10th August 2011, 21:22
Nicolita capitan? Hai ma sictir. Am ajuns sa punem capitani toate panaramele care nu stiu sa dea cu piciorul in minge dar vezi doamne "da tot pentru echipa".

LucioCodinho
10th August 2011, 21:23
daca banel a ajuns sa fie capitanul nationalei atunci..............
:nope:

relansat
10th August 2011, 21:25
il prefer pe banel in locul lui mutu.

Cneazul
10th August 2011, 21:27
tiganii de la postul fantoma au dat declaratia lui piturca in loc sa dea imnurile. ce te poti astepta de la niste aurolaci? Cu 2 minute inainte de tragerea la sorti din play-off ei dadeau teleshopping. Hai cu falimetul Digi!

telespectatorul
10th August 2011, 21:27
il prefer pe banel in locul lui mutu.

Mai bine niciunul.

relansat
10th August 2011, 21:27
imnul cand s-a cantat? :o:

@telespectatorul asta ar fi ideal :)

Grinco
10th August 2011, 21:28
Pe sport.ro e Ungaria-Islanda. Comentatorii: "Poate e mai bine ca nu s-a jucat meciul cu Argentina, ca evenimentul ar fi fost putin stricat de ploaia torentiala ce e acum in Bucuresti. Plus ca nu i-am fi avut pe teren pe Mutu si Tamas". Culmea e ca erau seriosi si cand au zis asta:D

Numero Dieci
10th August 2011, 21:28
Am vazut ca s-a amintit de Gheara. Ba, pe *****ul ala nu-l aresteaza nimeni? Ajung toate gunoaiele vedete. Imi amintesc de o faza cand se certau Jiji si Mitica la TV si a sunat puletele asta si i-a calmat imediat. Se scuzau aia de parca erau la gradinita: "Nicule, scuze, dar Gigi a inceput" si de astea.

Pt. ca Nicu Gheara e smecher,fie ca iti place sau nu.

Sorin Blaj
10th August 2011, 21:30
am mai explicat de vreo 4 ori aici pe forum. I`am sunat de 10 ori si pe cei de la rds si pe cei de la digi. Nu vin in orasul meu pentru ca nu e rentabil pentru ei. Piata e prea mica. Asta e raspunsul lor! Asadar, nu am ce sa fac decat sa astept falimentul lor

Isi instaleaza romanii Digi in Italia si Spania si tu nu poti in Romania? Unde-o fi problema?

Cneazul
10th August 2011, 21:31
http://www.cotidianul.ro/lumea-buna-fuge-de-romania-154327/
eu am zis de doua saptamani aici pe forum de un meci cu selectionata strainilor

relansat
10th August 2011, 21:32
arbitrul partidei: luca bambi. asta ca sa fie gluma pana la capat :cry:

telespectatorul
10th August 2011, 21:35
Hahaha :happy:happy

Sorin Blaj
10th August 2011, 21:36
arbitrul partidei: luca bambi. asta ca sa fie gluma pana la capat :cry:

Tanase, Nicolita si Gardos titulari? :)

Cneazul
10th August 2011, 21:38
Tanase, Nicolita si Gardos titulari? :)

din moment ce e satana antrenor la ce te asteptai? 5 stelisti titulari, insa niciun jucator de la campioana selectionat :)

relansat
10th August 2011, 21:39
@sorin il asteptam cu bratele deschise si pe cocis. uite, s-au gasit cativa prosti care sa-i scandeze numele lui piturca :)

Sorin Blaj
10th August 2011, 21:41
din moment ce e satana antrenor la ce te asteptai? 5 stelisti titulari, insa niciun jucator de la campioana selectionat :)Care sunt aia cinci? Nu ca si patru n-ar fi prea multi. :)

relansat
10th August 2011, 21:41
plus chiriches. e stelist de mic si ala :cry:

Dexter30
10th August 2011, 21:42
Pt. ca Nicu Gheara e smecher,fie ca iti place sau nu.

Nicu Gheara este un infractor care isi continua nestingherit afacerile cu droguri sub paravanul lumii mondene. Sper ca nu ii lauzi aceasta "smecherie".

Sorin Blaj
10th August 2011, 21:44
plus chiriches. e stelist de mic si ala :cry:

Sa inteleg ca s-a nascut stelist? :)

Jucam groaznic. Bine ca n-au venit argentinienii. :ok:

Hingherul
10th August 2011, 21:46
zici ca a baut muta si s-au imbatat astia.

lesinaturi..lepadaturi... vai de fotbalul nostru

Grinco
10th August 2011, 21:46
Pana una-alta, pe Sport1 incepe Germania-Brazilia. Umila mea parere e ca pare ceva mai interesant meciul ala:D

telespectatorul
10th August 2011, 21:47
Ma uit la Germania-Brazilia ca nu pot sa ma uit la nulitatile alea.

Hingherul
10th August 2011, 21:47
si un meci de curling e mai interesant ca paduchiosii astia :D

relansat
10th August 2011, 21:50
banel nicolita - o actiune in stilul sau caracteristic, adica mingea in aut de poarta :happy

TheIceMan
10th August 2011, 21:51
si un meci de curling e mai interesant ca paduchiosii astia :D

Dar bineinteles. Curling este un sport inteligent. :D

El Pistolero
10th August 2011, 21:54
Ce faza au facut italienii in meciul cu Spania.:D

relansat
10th August 2011, 21:59
inca 10 minute si terminam prima repriza fara gol in poarta lui san marino. hai baietii ca se poate!

Hingherul
10th August 2011, 21:59
inca nu stiu exact ce ne lipseste. muta, tamas, florescu sau lucescu :D

prin ce minut sa ne apucam sa o bagam pe aia cu "piti, piti, lasa-ne...."?

relansat
10th August 2011, 22:02
dupa pauza. :cry:

Hingherul
10th August 2011, 22:03
oare hagi se descurca mai bine? :D

Dexter30
10th August 2011, 22:04
inca nu stiu exact ce ne lipseste.

Valoarea :)

Si e rau ca nu vine niciun pusti mai talentat din urma.

Hingherul
10th August 2011, 22:05
sa moara lucescu al batran, ce faza au facut marinezii la noi in careu :o:
ne-au innodat picioarele

relansat
10th August 2011, 22:05
sa-mi f.t una, cat pe ce sa ne marce gol astia :cry:

Hingherul
10th August 2011, 22:07
astfel de meciuri anoste ar trebui neaparat comentate de Ilie Dobre.
te ia somnul altfel

relansat
10th August 2011, 22:08
se pare ca-s mai multi cretini pe-acolo decat preconizasem initial. romani vero, ce sa mai ... mu-re-san, mu-re-san :happy

relansat
10th August 2011, 22:09
astfel de meciuri anoste ar trebui neaparat comentate de Ilie Dobre.
te ia somnul altfel

sau te silviu corneanu, ala care a prezentat primul 11. ziceai ca-i intr-un teatru de razboi :D

purpleheart
10th August 2011, 22:10
astia o sa-si dea autogol , sa nu fie nevoiti sa-si schimbe manualele de istorie !

Hingherul
10th August 2011, 22:10
ce facem frate luna viitoare??? se prabuseste N Arena cand vede catastrofele astea!

El Pistolero
10th August 2011, 22:11
Fara Mutu suntem morti. :D

Cneazul parca zicea ca ii batem cu 6-0. Probabil se gandea la tenis. :))

ror2
10th August 2011, 22:11
Romania 0-0 San Marino -pauza

Cipri
10th August 2011, 22:11
0-0 pauza

Sa ramana asa si sa plece si Piti ! :))

relansat
10th August 2011, 22:12
@hingherul tu treci peste chestii esentiale aici, sa mor de nu. numai sa vezi cate randuri se vor scrie despre tacklingul reusit al lui chiriches :D

Hingherul
10th August 2011, 22:12
Sa ramana asa si sa plece si Piti ! :))

pana nu se anunta oficial ca Hagi isi vede de treaba lui si nu se mai baga sa antreneze eu nu mai vreau sa aud de antrenori noi la Steaua sau la Nationala :)



@hingherul tu treci peste chestii esentiale aici, sa mor de nu. numai sa vezi cate randuri se vor scrie despre tacklingul reusit al lui chiriches :D


dar nu am zis ca nu avem stiinta si tehnica. spuneam doar ca suntem ghinionisti :D

Tyler Durden
10th August 2011, 22:14
Eh, mai spuneti si acum ca meciul asta nu are nevoie de poll?!:D

delaparis
10th August 2011, 22:14
Ce pacat ca nu avem echipa in acest moment. Franta se balbaie serios cu Chile si e de batut in septembrie parerea mea ...

illazio
10th August 2011, 22:15
meciul Italia - Spania pe ce program e ?

PSm
10th August 2011, 22:15
Clar ca fara Mutu suntem de nivelu lu san marino... ca in meciu cu luxemburg daca nu era el nu cred ca mai castigam meciu ala...

El Pistolero
10th August 2011, 22:17
meciul Italia - Spania pe ce program e ?

Nu il transmit astia. Pe net ma uit eu.

telespectatorul
10th August 2011, 22:17
Si noi cica "trebuie sa se califice Steaua si Dinamo" plus d-alea ca "Dumnezeu a fost roman la tragerea la sorti" :happy Ba ma lasi? :happy:groggy:

Gabri3l
10th August 2011, 22:18
ce panarama de jucator mai e si Nicolita ala....

Kainsashiki
10th August 2011, 22:19
Apasa aici! SOC! Romania, egala cu Liechtenstein! (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/77916/romania-egala-cu-liechtenstein.htm)

illazio
10th August 2011, 22:19
Nu il transmit astia. Pe net ma uit eu.

ms

Hingherul
10th August 2011, 22:19
ce panarama de jucator mai e si Nicolita ala....

Nicolita e foarte eficient pe terenurile care au si pista de atletism.
joaca la doua capete :D

Nightwish
10th August 2011, 22:21
0 - 0 dupa o prima repriza usor dominata de ai nostri... Un rezultat onorabil, as putea spune :D

relansat
10th August 2011, 22:22
voi realizati ca daca printr-o minune scorul ramane asa, vor fi oameni, pardon, romani care vor da vina pe piturca ptr ca i-au dat pe cei doi betivi afara din lot? :)

Nightwish
10th August 2011, 22:23
Apasa aici! SOC! Romania, egala cu Liechtenstein! (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/77916/romania-egala-cu-liechtenstein.htm)

Tulai mah Diablo, scoate destele din priza ca te sochezi mai tare :D.
In alta ordine de idei ce parere ai, cand apare Diablo 3? :P
@Relansatus, tu tii cu Satana mah? :rosu:. Trebuie sa vorbim cu Lordu` sa te exorcizeze :D

Sorin Blaj
10th August 2011, 22:25
sa-mi f.t una, cat pe ce sa ne marce gol astia :cry:

Faza meciului! :ok:

Lordul
10th August 2011, 22:26
slab rau de tot

nici pe astia sa nu-i batem ?

Tyler Durden
10th August 2011, 22:26
Daca mai era Lucescu la nationala, la rezultatul asta cred ca toata tara urla ca ne ingroapa țiganușul...

Hingherul
10th August 2011, 22:27
asa o sa tipe doar rapidistii, dupa 3-4 etape :D

relansat
10th August 2011, 22:28
@nightwish nu-s cu nimeni, doar ma fascineaza reactia oamenilor din tribune, la fel cum m-a dat pe spate baietii prezenti la meciul cu luxemburg de la piatra neamt. astia suntem, ce sa mai ...

relansat
10th August 2011, 22:28
haidi bre, a intrat si cocis, febletea mea :cry:

regele
10th August 2011, 22:29
uluitor si am mizat niste bani frumosi pe romania..avea 1.07

Hingherul
10th August 2011, 22:29
antrenant rau stilul comentatorului.
doarme ma-sa cu el in cabina si nu vrea s-o trezeasca?

Lordul
10th August 2011, 22:30
alta panarama si cocis ala

NORGEMAN
10th August 2011, 22:31
Tanase ala mare panarama de jucator. Nu are nicio viziune in joc si el joaca la nationala. :headbang::headbang:
Daca nu putem scapa altfel de el, sa-si rupa naibii picioarele, fata vad ca nu a fost de ajuns

relansat
10th August 2011, 22:31
zici ca-i snooker, nu fotbal. asa comenteaza :))
@hingherul recunoaste ca l-ai vrea pe rarait la microfoane :))

eventHorizon
10th August 2011, 22:32
NU inteleg de unde atata suparare pe aici, am jucat chiar bine in prima repriza. Sa nu uitam totusi ca jucam in deplasare si ca nu ne grabim nicaieri, mai avem timp pana in 2016 :D

Piei Satano! :drak:

Hingherul
10th August 2011, 22:32
Daca nu putem scapa altfel de el, sa-si rupa naibii picioarele, fata vad ca nu a fost de ajuns

stai ca acum il faulteaza un marinez cu nasul :D

Sorin Blaj
10th August 2011, 22:32
antrenant rau stilul comentatorului.
doarme ma-sa cu el in cabina si nu vrea s-o trezeasca?

A avut vreun motiv sa ridice tonul? :)

Hingherul
10th August 2011, 22:33
macar de nervi :D

relansat
10th August 2011, 22:33
bre, sa nu-mi stricati suspansul. urlati si voi la 2-3 minute dupa marcarea golului ca am delay la stream :D

Dexter30
10th August 2011, 22:33
Nu inteleg de ce sunteti asa revoltati... Voi n-ati auzit ca nu mai exista echipe mici? In fotbal se poate intampla orice, mingea e rotunda...plus ca adversarii au intrat mai determinati, isi doresc mai mult egalul!