PDA

View Full Version : lectii de tenis



george_nadragea
13th March 2005, 13:45
Dau lectii de tenis pentru copii si adulti. Ofer explicatii si exemplificari practice pentru toate nivelurile.Loc preferat, terenurile de tenis de la stadionul tineretului (actuala baza Iolanda Balas)Cei interesati scrieti-mi pe forum sau pe mailul:un_q_mihai2003@yahoo.com

George Nadragea

hawk
15th March 2005, 13:41
Am jucat si eu pe baza aia...atat pe cele 2 terenuri cu suprafata sintetica cat si pe cele de zgura. Daca cele cele 2 pe suprafata sintetica sunt ok....cele de zgura sunt sub orice critica. A fost un adevarat chin sa joc acolo. Un pic mai bune sunt cele de peste drum...in strand...dar nici alea nu sunt extraordinar de bune.

Nu ma intereseaza lectii de tenis...am scris si eu cu titlu informativ pentru cei ce vor sa vina...sa stie la ce sa se astepte.

piranha
15th March 2005, 16:38
Si cam unde vine baza asta pe harta Bucurestiului ? Mi-ar placea sa invatz si eu sa joc tenis; nu sunt chiar zero, dar imi lipseste tehnica (in speciala la serva).

Daca vin cu 2 rachete din lemn (cu care joc de obicei badminton :cool: ) e de rau ? Sa le schimb cu unele sintetice pana nu ma fac de ras ?

Andrey1
31st August 2005, 23:47
Sunt interesat de oferta, pentru ca locuiesc foarte aproape de parcul Tineretului si chiar doresc sa ma re-apuc de tenis. Asa ca ma puteti contacta prin PM sau la tel 0724.973.714