PDA

View Full Version : Alexandru Bourceanu



delaoltenia
26th July 2011, 11:49
A fost adus de la Poli Timisoara contra sumei de 700.000 de euro.

Snake_21
30th July 2011, 13:30
Eu un jucator care mie personal imi place.

delaoltenia
31st July 2011, 23:50
Debut bun la meciul din seara asta cu Mioveni.Imi place determinarea de care da dovada,are si o buna conditie fizica.

aLLiin
1st August 2011, 10:57
Acum mai are 2 saptamani pana la urmatorul meci...deci destul timp de acomodare.

Shinnok
24th April 2013, 21:28
La multi ani!

delaoltenia
24th April 2013, 21:29
La multi ani,Alex!

Snake_21
25th April 2013, 00:05
La multi ani!!

aLLiin
16th November 2013, 18:44
Se pare ca nu putem evita pierderea lui Bourceanu...

Snake_21
22nd November 2013, 11:09
La asa management la echipa la ce te asteptai?

Duba
22nd November 2013, 12:03
La asa management la echipa la ce te asteptai?

De ce nu te bagi daca te consideri asa de bun manager??????!!!!!!!!! Pe, bune, chiar nu va inteleg pe astia care va bagati in lucruri despre care nu aveti habar.

Snake_21
23rd November 2013, 16:48
@Duba: Nu te ambala.. iti creste tensiunea!! Ar trebui sa ma sustii cand e vorba de lucruri de genul, mai ales ca ai prins adevarati conducatori la Steaua nu imitatiile astea care le avem acum... din staff doar Reghe si Duckadam imi plac, in rest NN, JJ si cine stie ce atarnatori or mai fi pe acolo primesc banii care ii primesc degeaba.. Problema ta daca iti place actuala conducere. ;) Eu unul sunt obisnuit cu Steaua care nu transfera jucatori de 2 bani si promite transferuri senzationale de foarte multe ori si de cele mai multe ori aduce jucatori liberi de contract...

delaoltenia
2nd February 2014, 12:31
Capitanul nostru a semnat cu Trabzonspor . Un contract valabil pentru trei ani si jumatate si un salariu de 800 de mii de euro pe sezon. Steaua primeste 1,3 milioane de euro.

Alex, multumim pentru tot ce ai facut la Steaua, mult noroc la noua ta echipa !

phife
2nd February 2014, 12:42
ca jucator a fost overrated insa pentru faptul ca isi scuipa plamanii pe teren, era un om inteligent si avea o viata linistita nu am cum sa nu-l apreciez si sa-l respect.
A meritat sa fie capitan la Steaua.

delaoltenia
2nd February 2014, 12:52
Tare ma tem ca fara el va fi bulevard in apararea Stelei. Va fi extrem de greu in retur.

cristy1110
2nd February 2014, 15:51
trebuia sa plece , ca se realizeze material pentru tot restul vietii...are o varsta la care poate a prins ultimul tren spre afara..solutii pentru a fi inlocuit sunt destule...

delaoltenia
2nd February 2014, 17:09
La fel s-a zis si dupa plecarea lui Mirel, solutiile gasite atunci au aruncat Steaua in mediocritate mai bine de 6 ani. Sper totusi sa ai dreptate.

delaoltenia
2nd February 2014, 17:35
Bourceanu nu ramane dator fratilor fecalioti:
Nu îmi doresc să intru în polemică cu acest specimen! Este mult sub nivelul meu, al antrenorului Reghecampf, al echipei Steaua și chiar al multora din viitorii indivizi cu care va coabita în curînd… Nimic misterios sau surprinzător în acest fel de a gîndi al acestui bădăran limbut. Secretul ține, pur și simplu, de prostie și invidie, de prostia pură pe care o dezlănțuie numai și numai momentele de anomalie din țara asta.
Ratații din Pipera au ajuns cunoscuți pentru că regulile de competiție și egalitatea de șanse au fost stîrpite

sursa: gsp.ro


Respect Alex ! :ok:

Stifi Jamaicanu
31st August 2014, 22:09
FC Steaua Bucuresti anunta revenirea fostului capitan al Stelei din ultimele doua sezoane, Alexandru Bourceanu, care va fi imprumutat pana la finalul sezonului de la Trabzonspor.
Clubul nostru ii doreste lui Alex sa aiba parte si in acest sezon de aceleasi succese pe care le-a repurtat in perioada in care a purtat banderola de capitan al Stelei!

Ar trebui mutat topicul :D

Novac
1st September 2014, 01:40
este nevoie de el la mijloc acolo ....



*****!?! bai jamaicane, inca nu ti-au schimbat astia numele? .... bourceanu, jamaicanu, ... laanu

delaoltenia
2nd September 2014, 01:19
Ar trebui mutat topicul :D

Rezolvat, ambele threaduri .


Bine ai revenit, Alex !

delaparis
2nd September 2014, 23:11
Bourceanu a revenit intr-un picior (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/bourceanu-a-revenit-accidentat-la-steaua-nu-stie-cand-va-juca-nid-109119/)

delaoltenia
3rd September 2014, 00:49
intr-un picior v-o baga in ate :D

delaoltenia
3rd September 2014, 01:36
FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorul Alexandru Bourceanu a fost diagnosticat, in urma examinarii medicale de marti, cu o tendinita cvadricipitala.
Perioada estimata pentru reabilitarea sa din punct de vedere medical este de aproximativ o luna. Cu toate acestea, tinand cont de faptul ca Alex nu a participat la o pregatire specifica inaintea inceperii sezonului, revenirea sa pe teren ar putea fi amanata si dupa perioada de recuperare medicala.

http://www.steauafc.com/ro/articol/buletin_medical-bourceanu/

delaoltenia
3rd September 2014, 01:36
FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorul Alexandru Bourceanu a fost diagnosticat, in urma examinarii medicale de marti, cu o tendinita cvadricipitala.
Perioada estimata pentru reabilitarea sa din punct de vedere medical este de aproximativ o luna. Cu toate acestea, tinand cont de faptul ca Alex nu a participat la o pregatire specifica inaintea inceperii sezonului, revenirea sa pe teren ar putea fi amanata si dupa perioada de recuperare medicala.

http://www.steauafc.com/ro/articol/buletin_medical-bourceanu/

delaparis
3rd September 2014, 01:58
O luna
O luna

Deci doua luni? :D

delaoltenia
3rd September 2014, 02:02
si, nu te bucuri ? :D

delaoltenia
12th January 2016, 19:46
Alex Bourceanu revine la Steaua.


Fotbal Club Steaua Bucuresti a anuntat ca luni, 28 decembrie, a fost oficializat transferul lui Alexandru Bourceanu.

Alexandru Bourceanu, capitan al Stelei la castigarea titlului 24 si a Super Cupei Romaniei in 2013, dar participant si la cucerirea celor trei trofee din 2015 (Campionat, Cupa Romaniei, Cupa Ligii), a semnat un contract valabil pe un an.

delaoltenia
24th April 2018, 16:56
La Multi Ani, Alex!