PDA

View Full Version : Etapa 2: CS GAZ METAN MEDIAS – FC DINAMO 1948 0-5



Hingherul
26th July 2011, 00:03
CS GAZ METAN MEDIAS – FC DINAMO
Duminica, 31.07.2011, 21.30,DIGI TV

Shinnok
26th July 2011, 00:06
1.

Hingherul
26th July 2011, 00:11
1 spre x.
hai New Gaz Metan! :D

Tyler Durden
26th July 2011, 00:12
1x.

Grinco
26th July 2011, 00:12
7-2

bob
26th July 2011, 00:17
7-2

du-te la sapa . acum ai destul timp . cu ce echipa te afisezi ?
sezonul asta nu le mai merge : 2-7

Grinco
26th July 2011, 00:20
du-te la sapa . acum ai destul timp . cu ce echipa te afisezi ?
sezonul asta nu le mai merge : 2-7

Mars, ca nu te-am jignit ;)

bob
26th July 2011, 00:21
Mars, ca nu te-am jignit ;)

7-2 e jignire !

Tyler Durden
26th July 2011, 00:23
Bai nene, dar ce va mai place sa va jicniti! :D

Grinco
26th July 2011, 00:25
Pai nu am jignit, am emis o parere bazata pe numeroase studii despre valoarea celor doue achipe:D

jonsnow
26th July 2011, 03:34
Dupa prima etapa sunt 4 echipe care nu au luat gol si Dinamo e printre ele :rasc:

Nu stiu de ce dar sunt optimist la meciul asta, de obicei nu am facut mare branza la Medias (nici o aluzie la aia de au jucat tot prin judetul Sibiu etapa trecuta), dar trebuie sa vina si meciul ala cand le dam sa-i doara...am un filing ca e acum :sneaky:

Rossi
26th July 2011, 07:34
2 solist ...

delaoltenia
26th July 2011, 09:48
Astia de la "niu" ar putea sa se multumeasca si cu un egal.:D
X

Leo
26th July 2011, 13:44
2
Un meci strans, la un gol diferenta.

cip
26th July 2011, 15:23
mediesenii sunt smecheri,dau un gol si-apoi joaca la 0-0...:D

Uncle Ben
26th July 2011, 15:52
mediesenii sunt smecheri,dau un gol si-apoi joaca la 0-0...:D
Da, da, plus ca mai au o calitate: au, n-au mingea, trag la poarta! :D

cip
26th July 2011, 16:01
Da, da, plus ca mai au o calitate: au, n-au mingea, trag la poarta! :D
Ja Ja,asta-i o schema de-a lui Pustai si are la baza calculul probabilitatilor cu variabile aleatoare...dar sa vezi ca pana la urma tot ajunge mingea la Eric :D

Uncle Ben
26th July 2011, 16:12
Ja Ja,asta-i o schema de-a lui Pustai si are la baza calculul probabilitatilor cu variabile aleatoare...dar sa vezi ca pana la urma tot ajunge mingea la Eric :D
Eric?! Ce, a semnat Cantona cu echipa matematicianului?! :D

Ala bronzatu' (fiul lui Olive si IRA) n-a jucat nici la Brasov... Cica ar fi cu bocceluta in spinare, in pribegie, ca sa-si gaseasca un angajator mai solid (s-o fi saturat omu' de gazosi) dpdv financiar! :))

cip
26th July 2011, 16:16
Eric?! Ce, a semnat Cantona cu echipa matematicianului?! :D

Ala bronzatu' (fiul lui Olive si IRA) n-a jucat nici la Brasov... Cica ar fi cu bocceluta in spinare, in pribegie, ca sa-si gaseasca un angajator mai solid (s-o fi saturat omu' de gazosi) dpdv financiar! :))
nu bre,de Bicfalvi ziceam,am auzit ca s-a plictisit ciobanul de picturile lui...cica nu stie sa faca portrete si impresionismul nu-l impresioneaza :D

Uncle Ben
26th July 2011, 16:29
nu bre,de Bicfalvi ziceam,am auzit ca s-a plictisit ciobanul de picturile lui...cica nu stie sa faca portrete si impresionismul nu-l impresioneaza :D
Ciobanul are si calitati: s-a plictisit de Ghencea, in scurt timp sper sa se plictiseasca si de Steaua, cu totul! :drak:

aLLiin
26th July 2011, 16:32
Meci foarte strans...merg pe x...

cip
26th July 2011, 16:34
Ciobanul are si calitati: s-a plictisit de Ghencea, in scurt timp sper sa se plictiseasca si de Steaua, cu totul! :drak:
vrei sa se plictiseasca de Steaua? :o:
nu te inteleg,credeam ca esti dinamovist de mic...:cool:

Uncle Ben
26th July 2011, 16:38
vrei sa se plictiseasca de Steaua? :o:
nu te inteleg,credeam ca esti dinamovist de mic...:cool:
Nu-mi spune ca tu ai suferi daca ar lasa-o de izbeliste si i s-ar pierde urma, cam cum a facut signor Claudio cu Poli! :D

cip
26th July 2011, 16:46
Nu-mi spune ca tu ai suferi daca ar lasa-o de izbeliste si i s-ar pierde urma, cam cum a facut signor Claudio cu Poli! :D
zici ca esti Pythia,cui sa i se piarda urma,Stelei sau ciobanului? :o:
parerea mea e ca daca pleaca asta si vine unul potent financiar si cu ceva creier,Steaua ar putea deveni un club puternic...
deci de-aia zic,sanatate Migi ! :D

Uncle Ben
26th July 2011, 17:07
zici ca esti Pythia,cui sa i se piarda urma,Stelei sau ciobanului? :o:
parerea mea e ca daca pleaca asta si vine unul potent financiar si cu ceva creier,Steaua ar putea deveni un club puternic...
deci de-aia zic,sanatate Migi ! :D
Pythia sau ...Petea? :o:
E imposibil ca la un singur investitor sa fie intrunite toate aceste calitati: sa aiba bani, sa aiba si creier si sa fie stelist! N-are cum... :D

cip
26th July 2011, 19:12
Pythia sau ...Petea? :o:
E imposibil ca la un singur investitor sa fie intrunite toate aceste calitati: sa aiba bani, sa aiba si creier si sa fie stelist! N-are cum... :D
nu-mi place sa recunosc,dar din cand in cand trebuie sa-ti dau dreptate :D

Uncle Ben
26th July 2011, 19:47
nu-mi place sa recunosc,dar din cand in cand trebuie sa-ti dau dreptate :D
De dreptate am podul plin, chiar daca stau la bloc! Un ban n-ai fi dat si tu, zgarcitule... :D
Poti sa continui in a-mi da dreptate, fara teama de a te insela, spunand ca Dinamo n-are cum sa se "impiedice" lângă Hula Baznei! Le scoatem fumurile (gazele?) din cap mediesenilor!

Aurel.D
27th July 2011, 18:09
Ce ar fi sa reveniti la subiect? :)

Meci greu, gazarii ne-au facut mereu probleme. Sper ca noua-veche trupa a lui Ciubotariu sa razbune ultima infrangere de la Medias. Gazul este oricum, o echipa frumoasa!

Tim
27th July 2011, 18:12
Ce ar fi sa reveniti la subiect? :)

Meci greu, gazarii ne-au facut mereu probleme. Sper ca noua-veche trupa a lui Ciubotariu sa razbune ultima infrangere de la Medias. Gazul este oricum, o echipa frumoasa!Era.
A avut grija Horoba sa o bage in pluton.

Hingherul
27th July 2011, 20:39
rasii vor juca cu porțile închise meciurile de acasă cu Pandurii și Oțelul Galați!

deci la meciul asta sigur stadionul o sa fie plin. surse sigure anunta deja ca 30 de autocare sunt pregatite de deplasare. fiecare suporter o sa aiba autocarul lui ca si la deplasarile precedente!

delaoltenia
27th July 2011, 20:43
Ma mir,borcea n-a mai terminat cu pitzipoanca aia.Fara el nu prea merge treaba. :D

luffy99
28th July 2011, 04:34
Sa nu termine aia cu el :D, oricum prea mult nu sa priceput nici borcea, se vede dupa cum sa taraste echipa de ani buni sa ajunga in nu stiu ce liga, da ei tot in groapa au ramas, nu sau miscat 1 cm :D

Cneazul
28th July 2011, 13:09
2-0. cel putin unu baga brattone

schumi_86
28th July 2011, 13:30
Catiga Dinamo.:yes:

Hingherul
29th July 2011, 16:30
wow, meci de E.L. deci e clar ca rasii si-o iau pe blana.

Uncle Ben
29th July 2011, 16:38
wow, meci de E.L. deci e clar ca rasii si-o iau pe blana.
:happy :happy :happy
Omul chiar isi face griji!
Daca as sta pe threadurile in care este vorba despre Steaua asa cum sta baiatul de la Ecarisaj pe cele ale lui Dinamo, as face record de postari in maxim o saptamana... Pacat ca noua, unora, chiar ni se "rupe" de Steaua! :D

O.T.: Nici nu mai conteaza ce face Dinamo atata vreme cat unii traiesc doar ca s-o urmareasca oricand, oriunde! :))

Luci Ionescu
30th July 2011, 01:28
dinamovistii(cainii roz) or sa fie gazati rau dupa meciul asta:)))) sa-l vedem pe borcea cum i trepideaza trabucu in gura si cada cu sampanie dupa 2 boabe de gaz la sac:))))))):)):))

Rossi
31st July 2011, 09:02
2-0

ai gresit topicul ... cu 2-0 si-au furat-o aia din mahala ...

ps: pt cine nu stie ce este giulestiul ... zona periferica a capitalei, po****ta in proportie de 90% cu cei de etnie rroma ...

Bobi Cearton
31st July 2011, 09:38
meci greu pt Dinamo, Baobabu iordanian e-n forma maxima.

Tim
31st July 2011, 13:19
Ma mir,borcea n-a mai terminat cu pitzipoanca aia.Fara el nu prea merge treaba. :D
Borcea e un barbat adevarat,il termina mai greu Vidicana.Dar tot il termina.:D

Papin_43
31st July 2011, 13:22
Gazul are prima sansa. Au castigat si in campionatul trecut cu echipa lui Borcea. Normal ar fi sa castige si astazi. In cel mai rau caz se termina egal.

Hingherul
31st July 2011, 21:31
avem rasi la tv. iupiiii :D

NTM
31st July 2011, 21:32
Cat de prost e Diabate, nu e in stare sa arunce de la margine ! Cum sa te aperi cu asa panarame


avem rasi la tv. iupiiii :D

da, ii transmite Dolce

Hingherul
31st July 2011, 21:35
Currently Active Users Viewing This Thread: 9 (2 members and 7 guests)

nici sa scuipe nu se mai ingramadeste lumea la meciurile hariciumbelor...
sa-i desfiinteze dracu cineva pe astia ca traiesc degeaba!

NTM
31st July 2011, 21:36
doar pentru tine ratingul inseamna ceva, de aia tii cu steaua

frateee, Danciulescu nu mai e in stare sa dea gol cu poarta goala, omul e depasit de timp. Bine ca Tucudean e tinut pe banca, Danciulescu e de viitor.

Avion
31st July 2011, 21:46
doar pentru tine ratingul inseamna ceva, de aia tii cu steaua

Tine pe dracu cu Steaua. Daca Dinamo juca la aceeasi ora afla marcatorii Stelei de pe forum :)).


frateee, Danciulescu nu mai e in stare sa dea gol cu poarta goala, omul e depasit de timp. Bine ca Tucudean e tinut pe banca, Danciulescu e de viitor.

Il tin in teren pana da bacul si se reorienteaza spre o alta meserie :). Ii datoram macar atat.

NTM
31st July 2011, 21:49
Tot respectul pentru ce a facut pana acum, dar trebuie sa stii cand sa te retragi ( de preferat in glorie, nu pe usa din dos :) ).

ce ocazie ! ce l-a boxat plesca pe danciulescu, i-a amestecat ideile :))

Hingherul
31st July 2011, 21:51
goooooool Steauaaaaa
3-0
Rusinea Romaniei ce face? tot in mocirla?

Avion
31st July 2011, 21:52
I-a spart frumusete de nas :)).

Se misca bine pana acum.

NTM
31st July 2011, 21:54
ce ratare Niculaie !



Rusinea Romaniei ce face? tot in mocirla?

joaca la Constanta in uralele bastinasilor.

Hingherul
31st July 2011, 21:57
vai cat pot sa rateze ratatii aia de soricari....
Rusinea Romaniei cu acte in regula!

hai Gazu, dati-le flegma suprema! /hello/hello/hello

jonsnow
31st July 2011, 21:57
Sa-mi bag pl 5 ocazii mari in 30 de minute si nu vrea mingea aia de kkt sa intre deloc

Avion
31st July 2011, 21:58
joaca la Constanta in uralele bastinasilor.

Nu mai fi rautacios. Saptamana asta se pare ca tine cu Steaua :). Lasa-l si pe el sa se bucure.

Hingherul
31st July 2011, 21:59
4-0 Steaua

hariciumbele ce fac? tot rasi? :D

NTM
31st July 2011, 22:02
Nu mai fi rautacios. Saptamana asta se pare ca tine cu Steaua :). Lasa-l si pe el sa se bucure.

asta e viitorul Duba, la el e in faza incipienta nebunia, inca nu se manifesta agresiv. oricate emoticoane ar pune sau cat de relaxat incearca sa para, omul e marcat de Dinamo, cu siguranta are amintiri neplacute care l-au schilodit definitiv.


Sa-mi bag pl 5 ocazii mari in 30 de minute si nu vrea mingea aia de kkt sa intre deloc

mingea ar intra, dar Danciulescu are grija sa se duca aiurea de fiecare data:)) Si la prima minge mai grea apararea cedeaza (cu d-alde Rus si Diabate )

Avion
31st July 2011, 22:08
mingea ar intra, dar Danciulescu are grija sa se duca aiurea de fiecare data:)) Si la prima minge mai grea apararea cedeaza (cu d-alde Rus si Diabate )

Nu se poate concentra. Lovitura la nas evident l-a naucit psihologic.

NTM
31st July 2011, 22:08
Bate Danciulescu? S-o razbune p-aia cu varazdin? :D

Hingherul
31st July 2011, 22:08
tot cu miloaga sunt amaratii astia.

NTM
31st July 2011, 22:10
Rosu pentru ce s-a dat? :)

Tim
31st July 2011, 22:10
Dau orice sa-i vad reactiile lui Horoba acum.Stiu eu de ce.:D

Avion
31st July 2011, 22:11
Ce fundas cretin. De ce nu l-au lasat pe Danciulescu? :(

Nightwish
31st July 2011, 22:13
Interesant... Coltescu cred ca va putea linistit sa scrie o carte autobiografica " Cum sa futi un meci prin penalty inexistent + eliminare in favoarea lui Dinamo ".
Rusinos, insa nimic iesit din comun, daca ne gandim la ce a reprezentat acest club in fotbalul romanesc.

Hingherul
31st July 2011, 22:14
l-o fi luat Alina la misto pe porcica....altfel nu se preta el la asa manarii scarboase.

NTM
31st July 2011, 22:14
Ce fundas cretin. De ce nu l-au lasat pe Danciulescu? :(

Da, Danciulescu trebuia sa bata. Ne-ar fi aratat tuturor ca inca stie sa dea gol :))


Dau orice sa-i vad reactiile lui Horoba acum.Stiu eu de ce.:D

zi-ne si noua, nu tine doar pentru tine


Interesant... Coltescu cred ca va putea linistit sa scrie o carte autobiografica " Cum sa futi un meci prin penalty inexistent + eliminare in favoarea lui Dinamo ".
Rusinos, insa nimic iesit din comun, daca ne gandim la ce a reprezentat acest club in fotbalul romanesc.

Prietene, tu ca fan al CFR-ului nu ai voie sa vorbesti despre furaciuni/arbitrii/blat ! Intelegi ?

Luis Garcia10
31st July 2011, 22:16
Ce hotie infecta! Mi-ar fi si rusine...dupa ce ca a dat penalty-ul asta strigator la cer, a mai dat si rosu! CU JAPCA ..CA LA ROMANI! MU!!!$%E COLTESCU!

Hingherul
31st July 2011, 22:18
si tot ei raman ulutiti cand sunt batuti cu pietre pe strada.....
Rusinea Romaniei face ce stie mai bine, FURA!

jonsnow
31st July 2011, 22:19
Nici eu mi-am dat seama din reluari daca a fost fault...rosul era normal sa il dea dupa penalty...

lasand la o parte kktul ala de faza Dinamo a jucat mult mai bine decat echipa care a facut "un rezultat mare pentru Romania la Mainz"...foarte multe ocazii, suturi si o posesia mult mai buna...gazul nu a facut nimic 2 suturi toata repriza unu pe poarta de la 40 de metri si ala mai periculos din extrema care s-a dus peste...

sa vedem ce o fi in repriza a doua...

Tim
31st July 2011, 22:20
Prietene, tu ca fan al CFR-ului nu ai voie sa vorbesti despre furaciuni/arbitrii/blat ! Intelegi ? +1:ok:

Luis Garcia10
31st July 2011, 22:21
Nici eu mi-am dat seama din reluari daca a fost fault...rosul era normal sa il dea dupa penalty...

.
:)) :happy :happy

Ai votat cu Basescu prietene? :groggy: :groggy: Stii sa-ti faci un nod la cravata la 32 de ani sau cat scrie acolo? Ca in rest..haz ai..

NTM
31st July 2011, 22:24
Nici eu mi-am dat seama din reluari daca a fost fault...rosul era normal sa il dea dupa penalty...

lasand la o parte kktul ala de faza Dinamo a jucat mult mai bine decat echipa care a facut "un rezultat mare pentru Romania la Mainz"...foarte multe ocazii, suturi si o posesia mult mai buna...gazul nu a facut nimic 2 suturi toata repriza unu pe poarta de la 40 de metri si ala mai periculos din extrema care s-a dus peste...

sa vedem ce o fi in repriza a doua...

Da, au jucat binisor in prima repriza, au legat cateva faze frumoase. Scorul reflecta realitatea din teren.

nu sunt cronici tv despre minunea de la malul marii, tiki taka pe copacabana in varianta autohtona? ceva care sa le tina atentia ocupata astora, ca vor umple thread-ul cu mizerii altfel.

jonsnow
31st July 2011, 22:27
Da, au jucat binisor in prima repriza, au legat cateva faze frumoase. Scorul reflecta realitatea din teren.

nu sunt cronici tv despre minunea de la malul marii, tiki taka pe copacabana in varianta autohtona? ceva care sa le tina atentia ocupata astora, ca vor umple thread-ul cu mizerii altfel.

pai sa ocupa toata reteaua de televiziuni de ei, e "breaking news" la tara ca a batut steaua cu 4-0, s-au oprit toti terminatii din dat la coasa si sapat santuri si se uita la ivanovici and co cum se gudura pe langa cel mai tare cioban din istorie....

sa fie veselie...

Nightwish
31st July 2011, 22:27
Prietene, tu ca fan al CFR-ului nu ai voie sa vorbesti despre furaciuni/arbitrii/blat ! Intelegi ?
Nu sunt prietenul tau!
Trebuia sa spun ca a fost penalty cand nici macar nu a existat contact? Un arbitru corect caruia i-ar fi parut penalty, ar fi dat, insa nu dadea si eliminare, e absurd. Dintr-o singura faza i-a dat meciul lui Dinamo.

Nici eu mi-am dat seama din reluari daca a fost fault...rosul era normal sa il dea dupa penalty...

lasand la o parte kktul ala de faza Dinamo a jucat mult mai bine decat echipa care a facut "un rezultat mare pentru Romania la Mainz"...foarte multe ocazii, suturi si o posesia mult mai buna...gazul nu a facut nimic 2 suturi toata repriza unu pe poarta de la 40 de metri si ala mai periculos din extrema care s-a dus peste...

sa vedem ce o fi in repriza a doua...
Corect, Gazul nu a facut aproape nimic...

NTM
31st July 2011, 22:29
:)) :happy :happy

Ai votat cu Basescu prietene? :groggy: :groggy: Stii sa-ti faci un nod la cravata la 32 de ani sau cat scrie acolo? Ca in rest..haz ai..


tie ti s-au parut lamuritoare reluarile ? mie nu. esti cam agresiv verbal si prea implicat pentru un fan depor sau liverpool, nu ai uitat cumva sa adaugi o echipa preferata?


Nu sunt prietenul tau!


Bun, inseamna ca esti de acord cu restul afirmatiei ! Se crapa podeaua si te inghite pamantul daca mai spui mult arbitrii/hotie/japca/blat, cfr-istule.

Rossi
31st July 2011, 22:29
Pana si oile astea spurcate si mizere de la Fanatik Show au zis ca penaltyul a fost acordat CORECT ... ei aveau dubii in privinta cartonasului, nu erau convinsi 100% ca a fost de ROSU ...

jonsnow
31st July 2011, 22:30
Nu sunt prietenul tau!
Trebuia sa spun ca a fost penalty cand nici macar nu a existat contact? Un arbitru corect caruia i-ar fi parut penalty, ar fi dat, insa nu dadea si eliminare, e absurd. Dintr-o singura faza i-a dat meciul lui Dinamo.

Corect, Gazul nu a facut aproape nimic...

daca a dat penalty era obligat sa dea si rosu, e fault in postura de ultim aparator....discutia e daca a fost fault sau nu, cum ziceam, eu pe reluari nu am reusit sa imi dau seama si astia la grasanovici aduc osanale celei mai tari echipe din univers, patronata de cel mai tare cioban tot de pe acolo, si nu au aratat macar o reluare...

krokobaursolzos
31st July 2011, 22:30
Sa inteleg ca Dinamo joaca iar cu "rezervele" in teren?:rolleyes:

Leo
31st July 2011, 22:31
A fost penalty clar, nu stiu insa daca a fost de rosu direct. De ce mama dracului va uitati la meciul lui Dinamo, de ce nu faceti ceva mai util?
Nu stiu ce vedeti voi astia contestatarii, Dinamo merita clar avantajul de pe tabela.

Rossi
31st July 2011, 22:32
Sa inteleg ca Dinamo joaca iar cu "rezervele" in teren?:rolleyes:

Dap ... cand nu o sa-i mai vezi in teren pe Danciulescu, Munteanu, Scarlatache, Rus si Diabate ... atunci jucam cu titularii !!!

Avion
31st July 2011, 22:32
Nu sunt prietenul tau!
Trebuia sa spun ca a fost penalty cand nici macar nu a existat contact?

Reluarile nu au fost clare si mi s-a parut de bun simt sa nu ma pronunt. Vochin e convins ca a fost penalty.

newcool
31st July 2011, 22:33
Nu va suparati, cat e scorul?
Serios intreb ca nu ma uit...

NTM
31st July 2011, 22:36
le stricam astora moralul inainte de Mainz.

Nightwish
31st July 2011, 22:37
Bun, inseamna ca esti de acord cu restul afirmatiei ! Se crapa podeaua si te inghite pamantul daca mai spui mult arbitrii/hotie/japca/blat, cfr-istule.

Nu sunt de acord cu restul afirmatiei. Orice " pacate " ar avea CFR Cluj, nu se poate compara cu Dinamo din punctul asta de vedere, echipa care de la infiintare are la baza blatul, santajul, minciuna, cooperativa.

daca a dat penalty era obligat sa dea si rosu, e fault in postura de ultim aparator....discutia e daca a fost fault sau nu, cum ziceam, eu pe reluari nu am reusit sa imi dau seama si astia la grasanovici aduc osanale celei mai tari echipe din univers, patronata de cel mai tare cioban tot de pe acolo, si nu au aratat macar o reluare...

Da, am vazut, aveau pe ecran titlul " Steaua de 24 de carate ":happy

Bobi Cearton
31st July 2011, 22:38
Coltescu e labil, nu rezista la presiune, o sa dea ceva in compensatie...

krokobaursolzos
31st July 2011, 22:38
Dap ... cand nu o sa-i mai vezi in teren pe Danciulescu, Munteanu, Scarlatache, Rus si Diabate ... atunci jucam cu titularii !!!

... si de ce au echipament negru? :rolleyes: chiar asa de rau stati cu banii? ;)

NTM
31st July 2011, 22:39
Coltescu e labil, nu rezista la presiune, o sa dea ceva in compensatie...

bine punctat.

Leo
31st July 2011, 22:45
0-2
Acum ce mai ziceti?

Hingherul
31st July 2011, 22:45
au dat milogii gol. acum ca joaca nemeritat cu un catel in plus mi se pare normal.

Avion
31st July 2011, 22:45
Nu cred asa ceva. N-are cum... :))

Lordul
31st July 2011, 22:45
2-0 Danciulescu

Revansa „Corbului”

NTM
31st July 2011, 22:46
0-2
Acum ce mai ziceti?

A dat Danciulescu goooooooooool. Nu mai ai ce sa zici, s-a petrecut inimaginabilul :))


Nu cred asa ceva. N-are cum... :))

:)) e danciulescu????

jonsnow
31st July 2011, 22:46
Frumoasa faza, in tot sezonul cu Andone nu am facut macar una de asta..

si in plus, PASAM...nu mai aruncam mingi bubuite spre varfuri sau Torje..

daca am avea si niste fundasi competenti...lu` Moti tre sa ii rupa cineva picioarele, ne-ar face cel mai mare serviciu...

nayram
31st July 2011, 22:46
Mi sa parut offside

Tim
31st July 2011, 22:46
Acum hai cu egalarea.:D

Avion
31st July 2011, 22:47
o fi pe bune? :)) e danciulescu????

Stai sa vad reluari sa-mi dau seama cui o fi vrut sa paseze :))

NTM
31st July 2011, 22:48
daca am avea si niste fundasi...

n-am mai avea emotii la fiecare atac al adversarilor. indiferent de numele lor.


Acum hai cu egalarea.:D

cu rus si diabate in aparare nimic nu e exclus :)) de data asta, nu cred !

trebuie sa il mentionez si pe scarlatache, zis si puyol de azerbaidjan, stalpul apararii.

Luis Garcia10
31st July 2011, 22:59
Ce e mai trist e ca vine Varazdin! :rolleyes: Din cate am inteles Coltescu nu poate sa faca deplasarea :(

Leo
31st July 2011, 23:02
0-3
Dedicatie speciala pt Luis Garcia10!

NTM
31st July 2011, 23:03
0-3
Dedicatie speciala pt Luis Garcia10!

:))

meciul e jucat :)

totusi, viitorul ramane la fel de sumbru ! avem nevoie de schimbari mari la toate nivelurile si e greu de crezut ca se vor intampla.

jonsnow
31st July 2011, 23:03
Mi sa parut offside

la bijuteria de la golul 2 ?!?!?! nici vorba

0-3

de remarcat ca si cu un om in minus gazul a incercat sa atace, ba chiar a facut-o mai bine in 10 oameni decat in 11...bafta ardelenilor la meciul cu nemtii de joi...

Tim
31st July 2011, 23:05
Ce util era Andone acum,sa noteze in agenda.:))

Luis Garcia10
31st July 2011, 23:05
0-3
Dedicatie speciala pt Luis Garcia10!

Multumesc patroane..ca intotdeauna un gentleman :ok: Apropo..data viitoare cand dati voi 0-3 in deplasare (fara Coltescu la centru, si fara sa fie adversarii pescari) o sa apreciez si eu, deocamdata va las pe voi sa va imbatati cu apa rece. :ok:

NTM
31st July 2011, 23:06
Ce util era Andone acum,sa noteze in agenda.:))

:))

Si cu un : " Haideti, baaaaaa" sa-i motiveze pe baieti !

Leo
31st July 2011, 23:07
Multumesc patroane..ca intotdeauna un gentleman :ok: Apropo..data viitoare cand dati voi 0-3 in deplasare (fara Coltescu la centru, si fara sa fie adversarii pescari) o sa apreciez si eu, deocamdata va las pe voi sa va imbatati cu apa rece. :ok:

Ma gandeam ca asa o sa-ti treaca emotiile pt Varazdin. SUFERI MAI MULT DECAT NOI.

YoNuTzz
31st July 2011, 23:08
saracii gaz metan...fac 1-1 la mainz...si incep cu 0/6 puncte campionatul...

Razvan T.
31st July 2011, 23:11
4-0 pt Dinamo

Leo
31st July 2011, 23:12
0-4
Frumoasa faza.
Cine e pe primul loc?

jonsnow
31st July 2011, 23:12
saracii gaz metan...fac 1-1 la mainz...si incep cu 0/6 puncte campionatul...

si etapa viitoare joaca la CFR...sanse mari de 0/3

Luis Garcia10
31st July 2011, 23:12
Ma gandeam ca asa o sa-ti treaca emotiile pt Varazdin. SUFERI MAI MULT DECAT NOI.

Imi pare rau ca nu-s cretin..as fi gandit mai putin, suferit mai putin, inteles mai putin din ce se intampla in jur. :rolleyes: In Premier League se dadea galben de simulare pentru faza aia, la noi se da penalty! Daca era invers, acu urlai ca nu va lasa astia sa jucati, asa te lauzi in gura mare. Joi ai plans, azi esti zmeu. Nici nu te mai bag in seama. Ia-te de mana cu slugoiu de Socol..care urla de zici ca are un bat un cur...La penalty n-a comentat nimic. :rolleyes: :rolleyes: Va meritati soarta

Shinnok
31st July 2011, 23:13
cine e pe primul loc?

Otelul eeeeeeeeee :D

Tim
31st July 2011, 23:13
Uite asa ,sper ca joi sa se termine si cu minciuna asta numita gaz-metan.
Horoba,esti bine sanatos?:D

YoNuTzz
31st July 2011, 23:15
0-4
Frumoasa faza.
Cine e pe primul loc?

lasati arogantele si bateti in croatia...puteti da si 10-0 azi...daca va elimina amatorii aia atunci tot degeaba...

Leo
31st July 2011, 23:15
Otelul eeeeeeeeee :D

Mai incearca.

Shinnok
31st July 2011, 23:15
daca pierdeau azi, castigau cu aia. asa, sigur iau bataica. :D
hmmm...Otelul II? :))

Leo
31st July 2011, 23:16
lasati arogantele si bateti in croatia...puteti da si 10-0 azi...daca va elimina amatorii aia atunci tot degeaba...

Batem si joi, relaxeaza-te.

Elgorriaga
31st July 2011, 23:16
Imi pare rau ca nu-s cretin..as fi gandit mai putin, suferit mai putin, inteles mai putin din ce se intampla in jur. :rolleyes: In Premier League se dadea galben de simulare pentru faza aia, la noi se da penalty! Daca era invers, acu urlai ca nu va lasa astia sa jucati, asa te lauzi in gura mare. Joi ai plans, azi esti zmeu. Nici nu te mai bag in seama. Ia-te de mana cu slugoiu de Socol..care urla de zici ca are un bat un cur...La penalty n-a comentat nimic. :rolleyes: :rolleyes: Va meritati soarta

În ce cupă europeană joacă anul ăsta Liverpool și La Coruna, că nu mai rețin?!? N-ar trebui să-i susții pe ei?

jonsnow
31st July 2011, 23:17
Iar despre penalty sa asteptam sa vedem ce zice maine Craciunescu, nu tot felul de suporteri ai oii spurcate...cu parere de rau consider mai pertinenta parerea lui si a lui Vochin decat a tuturor taranilor care isi refuleaza frustrarea pe aici :))...

pe mine unu m-a bucurat jocul pana la penalty, am dominat clar o echipa buna de la noi cu care sezoanele trecute aveam meciuri foarte grele...sa vedem ce o sa fie joi...


hahahaha TORJEEEEE

NTM
31st July 2011, 23:17
În ce cupă europeană joacă anul ăsta Liverpool și La Coruna, că nu mai rețin?!? N-ar trebui să-i susții pe ei?

Ii este rusine sa spuna ca tine cu Steaua.

Razvan T.
31st July 2011, 23:17
0-5

Leo
31st July 2011, 23:17
0-5
Torje.

Shinnok
31st July 2011, 23:18
leo, ti-a luat-o dinamovistul de Razvan inainte cu scorul. :))

NTM
31st July 2011, 23:18
gata, nu ma asteptam la scorul asta ! oricum, pe teren a fost doar Dinamo, victorie meritata cu siguranta !

YoNuTzz
31st July 2011, 23:18
penibili gazul...prevad un scor din asta si cu mainz din pacate...

Razvan T.
31st July 2011, 23:19
leo, ti-a luat-o dinamovistul de Razvan inainte cu scorul. :))

ba voi numa tiki-taka :)) .... si voi si Dinamo :D

Shinnok
31st July 2011, 23:20
hai, cu totii....
tiki-taka Man. Utd.... tiki-taka Man. Utddddddddd! :D

Leo
31st July 2011, 23:20
Victorie mai mult decat meritata. Joc bun al dinamovistilor. Felicitari galeriei, care au cantat tot meciul!
FORZA DINAMO!

NTM
31st July 2011, 23:21
ba voi numa tiki-taka :)) .... si voi si Dinamo :D

Doar ei pe sport.ro / gsp / prosport. Noi ne zbatem in mediocritate, ca tot fotbalul romanesc.

Rossi
31st July 2011, 23:23
Gaz Metan - Dinamo 0-5 ... un Gaz Metan care cu cateva zile in urma facea 1-1 in Germania ...
diferenta totala fata de parodia de la Constanta ...

Avion
31st July 2011, 23:24
4-0 Steaua

hariciumbele ce fac? tot rasi? :D

Stia Hingherul ce spune. Daca Steaua a castigat cu 4-0.... :cool:

NTM
31st July 2011, 23:24
Gaz Metan - Dinamo 0-5 ... un Gaz Metan care cu cateva zile in urma facea 1-1 in Germania ...
diferenta totala fata de parodia de la Constanta ...

presa te contrazice, prima stire e pentru Barcelona estului

"Steaua a jucat "tiki-taka" la Constanța! Costea, Tatu și Tănase au făcut SHOW"

Grinco
31st July 2011, 23:27
7-2

Hai ca am nimerit diferenta de goluri:D

Rossi
31st July 2011, 23:29
1. Dinamo (6-0) 6pct
2. CFR Cluj (4-0) 6pct
3. "U" Cluj (3-0) 6pct

delaoltenia
31st July 2011, 23:31
Bucurie fara margini pe astia :cry:...ce nu spun este faptul ca oricum castigau,dar nu cu ajutorul fluierasului,un penalty inventat si o eliminare.Suporteri de rezultat,doar se stie,atunci cand sunt tavaliti le pica netul.;)

NTM
31st July 2011, 23:32
tu ai vazut meciul ?

delaoltenia
31st July 2011, 23:32
conteaza?

YoNuTzz
31st July 2011, 23:33
faza cu picatul netului la infrangeri deja a devenit marca inregistrata ptr caini...

NTM
31st July 2011, 23:33
faza cu picatul netului la infrangeri deja a devenit marca inregistrata ptr caini...


.Suporteri de rezultat,doar se stie,atunci cand sunt tavaliti le pica netul.;)

voi vorbiti ?? :))

catel_latos
31st July 2011, 23:34
Incredibil scorul. Astia au vrut sa le arate stelistilor cine-s jupanii.:D

Rossi
31st July 2011, 23:34
conteaza?

nu ... si daca ai vazut meciul si daca nu l-ai vazut (dar sigur nu l-ai vazut) ramai la fel de prost :happy

Dinamo a jucat fotbal ... in schimb, la Constanta, a fost simulare ...

jonsnow
31st July 2011, 23:34
conteaza?

cum plm sa nu conteze...

delaoltenia
31st July 2011, 23:34
faza cu picatul netului la infrangeri deja a devenit marca inregistrata ptr caini...
Avem si noi de astia,stai linistit ca nu-s singuri pe lume. ;)

delaoltenia
31st July 2011, 23:36
nu ... si daca ai vazut meciul si daca nu l-ai vazut (dar sigur nu l-ai vazut) ramai la fel de prost :happy

Dinamo a jucat fotbal ... in schimb, la Constanta, a fost simulare ...
catel, ai prins glas...pardon,ai facut bot? :D

SwedishMafia
31st July 2011, 23:38
iar se umfla dinamovistii in ..oase.
o sa le pice netul pe joi seara.:)))

delaoltenia
31st July 2011, 23:42
@Dario, pai daca tot ma crezi dinamovist...:D vezi ca jonsnow avea o urare, dar s-a cenzurat repede:D
am vazut bre,i-am lasat timp pentru editare. :D
asta macar ii barbat,in comparatie cu roscatul

NTM
31st July 2011, 23:43
iar se umfla dinamovistii in ..oase.
o sa le pice netul pe joi seara.:)))

reciteste threadul cap coada si vezi cine se umfla ( va face gazul, va drege, bla bla ) si cine se dezumfla. daca erati voi in locul nostru deja apareau stiri despre o posibila tripla istorica : europa league, campionat si cupa. de tiki taka nu se mai pune problema, deja practicati stilul. reactiile au fost moderate si de bun-simt, vorbesti ca sa te afli in treaba. probabil nici tu nu te-ai uitat la meci.


@Dario, pai daca tot ma crezi dinamovist...:D vezi ca jonsnow avea o urare, dar s-a cenzurat repede:D

transmite-i tu gandurile bune. ca tot ai preluat-o din zbor :))

Rossi
31st July 2011, 23:44
catel, ai prins glas...pardon,ai facut bot? :D

mah oita barsana ... stai in banca ta ... ca acum vine baciul tau Fecali si ti-o pune la punct :)

ps: vad ca esti moderator ... termina cu provocarile ... nu e loc cu mine, inferiorule

SwedishMafia
31st July 2011, 23:45
daca erati voi in locul nostru

voi,cine?

NTM
31st July 2011, 23:46
practicantii de tiki-taka

delaoltenia
31st July 2011, 23:47
ntm-ule,exagerezi.
aveti si voi uscaturile voastre,apar doar atunci cand cred ca le-a pus Dumnezeu mana in cap.
seara asta pare sa fie a lor. :D

jonsnow
31st July 2011, 23:47
am vazut bre,i-am lasat timp pentru editare. :D
asta macar ii barbat,in comparatie cu roscatul

m-ai calcat pe nervi pe moment :D, dar mi-am adus aminte ca in principiu esti cu picioarele pe pamant si am editat... asta ca sa nu crezi ca de frica sanctiunii am sters...nu m-au oprit niciodata punctele alea sa spun ce cred :))

SwedishMafia
31st July 2011, 23:47
dupa avatar, as zice c-ai luat prea multi pumni in cap,si-o iei pe aratura cu tiki.
felicitari pentru victorie.sunteti ff valorosi.nici nu se poate alftel,cand aveti pe castorul de moti.

delaoltenia
31st July 2011, 23:51
m-ai calcat pe nervi pe moment :D, dar mi-am adus aminte ca in principiu esti cu picioarele pe pamant si am editat... asta ca sa nu crezi ca de de frica sanctiunii am sters...nu m-au oprit niciodata punctele alea sa spun ce cred :))
Acum nu mai conteaza,la nervi poate si eu mai am scapari.

Discut cu tine acum ca sa priceapa si ala de tine mortis sa faca pauza fortata.Castigati si fara ajutorul arbitrului,altceva nu am de zis.

NTM
31st July 2011, 23:52
dupa avatar, as zice c-ai luat prea multi pumni in cap,si-o iei pe aratura cu tiki.
felicitari pentru victorie.sunteti ff valorosi.nici nu se poate alftel,cand aveti pe castorul de moti.

eu as zice ca atunci cand o dau, o dau bine bine ! :))

ai facut o afirmatie mai sus care nu are nici o legatura cu ce s-a scris pe threadul asta, te arunci cu capul inainte ca berbecul. Dinamo a facut un meci bun, Gaz Metan nu a contat. De la atata umflat si dezumflat ai ametit.

jonsnow
31st July 2011, 23:57
HNK Sibenik 1 - 0 Varteks Varazdin

aia au doua infrangeri in primele doua etape, hai in plm ca nu se poate sa avem de doua ori ghinion cu aceeasi echipa

SwedishMafia
31st July 2011, 23:57
ati jucat in 11 vs 10,uneori 14-10,doar domni arbitri intra pe nota de plata a lui dinamo.era 0-0 cand a fost eliminat.nu va agitati prea tare.sunteti praf.titlul nu aveti cum sa-l luati,decat daca va ajuta arbitri.atata timp cat veti avea haita de conducatori precum borcea mondialul, o sa auzi imnul CL la PES, pe youtube si la tv.
masura valorii v-ati aratat-o cu descultii aia de croati.

Lordul
1st August 2011, 00:03
am facut show 5-0

NTM
1st August 2011, 00:07
HNK Sibenik 1 - 0 Varteks Varazdin

aia au doua infrangeri in primele doua etape, hai in plm ca nu se poate sa avem de doua ori ghinion cu aceeasi echipa

cand ghinionul se numeste Rus, Scarlatache sau Diabate atunci singurul mod in care poti sa il eviti este sa nu-i ai pe cei mentionati in echipa :))

jonsnow
1st August 2011, 00:08
cand ghinionul se numeste Rus, Scarlatache sau Diabate atunci singurul mod in care poti sa il eviti este sa nu-i ai pe cei mentionati in echipa :))

lasa-ma bre ca la 2-2 ai avut penalty, bara, gol anulat si alte ocazii, presiune continua pusa pe adversar care inafara de fazele de la goluri nu a contat deloc...daca era alta echipa in locul nostru, de exemplu una recunoscuta pentru bulanul ei, care pe vremuri avea domiciliul pe la periferia Bucurestiului, castiga 4-0 lejer si vedeam la tv o saptamana numai despre cat de magnifici sunt...aia e...sper sa remontam joi

NTM
1st August 2011, 00:12
ai dreptate, am o problema, nu pot sa trec peste cele doua goluri incasate :) pe faza ofensiva aratam bine, apararea ne omoara. degeaba joci bine, pui presiune, daca la orice minge in careul tau e panica. Si eu sper sa remontam joi, cu siguranta 2-2 ala nu a aratat realitatea din teren.

Roddicted
1st August 2011, 08:24
victorie tipic dinamovista, cu un penalti inventat(care doar la baschet se da) si o eliminare penibila.Ce tragere de inima sa mai aiba aia de la Gaz Metan cand arbitrii te fura ca in codru?
Dar nu e nimic, valoarea astora se vede an de an in Europa, cand fac de ras tara prin meciuri cu echipe de 2 lei.Astept cu interes meciul de joi.
Croatii nu au nevoie de victorii in campionat, ei ii au pe catei sa le ridice moralul

Avion
1st August 2011, 08:43
Bucurie fara margini pe astia :cry:...ce nu spun este faptul ca oricum castigau,dar nu cu ajutorul fluierasului,un penalty inventat si o eliminare.Suporteri de rezultat,doar se stie,atunci cand sunt tavaliti le pica netul.;)


tu ai vazut meciul ?


conteaza?

Asa ceva n-am mai vazut. E cel putin replica anului :)).

Edit: Fa-ma si pe mine sa inteleg. Ai replicile salvate undeva prin calculator si dupa ce se termina meciul dai copy paste pur si simplu? Asa ceva sfideaza toate legile logicii. :))

ichigo
1st August 2011, 09:44
dario, dar cand plesca il boxeaza pe danciulescu in careu, aia cum se numeste ? la o faza similara s-a dat penalty la constanta pentru stelisti.

aLLiin
1st August 2011, 10:07
Meci bun facut de dinamo chiar daca au fost si unele probleme.

laurdog
1st August 2011, 12:46
Victorie fara dubii obtinuta in cel mai clar stil posibil. Am avut posesie, am pasat mult si foarte bine, am avut ocazii, am facut pressing 90 de minute, asta e DINAMO pe care vreau sa-l vad meci de meci.

Farmecul Vietii
1st August 2011, 13:10
hotii din Stefan Cel Mare:yes:

laurdog
1st August 2011, 13:15
:happy:happy:happy
CLAUDIU NICULEEEESCUUUUUUUU!:ok:

Elgorriaga
1st August 2011, 13:17
hotii din Stefan Cel Mare:yes:

Crrrrr ... zdrang! schimbă placa, asta s-a tocit. :rolleyes:

krokobaursolzos
1st August 2011, 13:39
Victorie fara dubii obtinuta in cel mai clar stil posibil. Am avut posesie, am pasat mult si foarte bine, am avut ocazii, am facut pressing 90 de minute, asta e DINAMO pe care vreau sa-l vad meci de meci.

... daca va arbitreaza tot asta, precis o sa castigati campionatul la pas :D

laurdog
1st August 2011, 14:31
Penalty la Danciu, penalty la Marius cand a driblat el in careu pe toata lumea, ambele neacordate, iar daca mai nou sunt permise tragerile de mana atunci ai dreptate.:cool:
E usor a scrie versuri......................;)

Duba
1st August 2011, 16:20
Victorie obtinuta cu ajutorul arbitrului Coltescu. Penalty inexistent la 0-0 (doar fluiericii lui dinamo pot acorda 11 m intr-o asemenea faza) si eliminare asisderea. Avantaj care a fost decisiv pentru ca echipa fostei securitati comuniste, dinamo, sa se impuna.
Este al doilea meci din actuala editie de campionat (in partida cu Tg Mures, din prima etapa, mingea n-a trecut linia portii cu intreaga circumferinta, asa cum scrie la regulament) in care echipa care se pregateste an de an pentru Liga Campionilor este avantajata pe fata de oamenii lui Borcea.

Mi-e sila de clubul dinamo!

delaoltenia
1st August 2011, 22:17
Asa ceva n-am mai vazut. E cel putin replica anului :)).

Edit: Fa-ma si pe mine sa inteleg. Ai replicile salvate undeva prin calculator si dupa ce se termina meciul dai copy paste pur si simplu? Asa ceva sfideaza toate legile logicii. :))
Avioane,esti un baiat inteligent,de ce nu ai rabdare?
Am vazut doar fazele importante si golurile,repet inca o data,n-am vazut live partida.

laurdog
2nd August 2011, 09:36
Victorie obtinuta cu ajutorul arbitrului Coltescu. Penalty inexistent la 0-0 (doar fluiericii lui dinamo pot acorda 11 m intr-o asemenea faza) si eliminare asisderea. Avantaj care a fost decisiv pentru ca echipa fostei securitati comuniste, dinamo, sa se impuna.
Este al doilea meci din actuala editie de campionat (in partida cu Tg Mures, din prima etapa, mingea n-a trecut linia portii cu intreaga circumferinta, asa cum scrie la regulament) in care echipa care se pregateste an de an pentru Liga Campionilor este avantajata pe fata de oamenii lui Borcea.

Mi-e sila de clubul dinamo!

Astfel de analize lucide, pertinente si coerente ti-au atras respectul tuturor.
Felicitari.:cool:

Elgorriaga
2nd August 2011, 10:30
Astfel de analize lucide, pertinente si coerente ti-au atras respectul tuturor.
Felicitari.:cool:

Corect! Am citit sclipitoarea creație dubească (dubică? duboidă? dubană? filologii încă se ceartă pe această) și căutam disperat butonul de Like, să apăs cu sete... dar nuș' cum dracu s-a nimerit că cursorul mouse-ului s-a dus inexorabil spre butonașul mic și simpatic de Report Post. :D

Cred că e ceva magnetism animal acolo ... :rolleyes:

krokobaursolzos
2nd August 2011, 13:16
Colt-escu :rolleyes: ... nume predestinat ... :evil:

laurdog
2nd August 2011, 13:17
Cochilia mica, a?

Aurel.D
2nd August 2011, 18:08
la scorul de 5-0 sa acuzi ajutorul arbitrilor, este sub orice simt al masurii...

krokobaursolzos
3rd August 2011, 18:48
Penaltyul asezonat cu eliminarea era la 0-0 ... trage linie pe asfalt si incearca sa treci pe sub ea ;)

Hingherul
3rd August 2011, 21:17
inca mai comentati despre infectia asta de meci aranjat cu fluierasii?
trebuia trasa apa pe threadul asta inca de la finalul meciului!

laurdog
4th August 2011, 09:49
Daca despre meciul aranjat cu jucatorii adversi(fosti colegi!!!) ai echipei homeless-ilor ne e sila sa comentam!

Aurel.D
5th August 2011, 10:41
inca mai comentati despre infectia asta de meci aranjat cu fluierasii?
trebuia trasa apa pe threadul asta inca de la finalul meciului!

pfmm, pfmm, nu stiam eu ce pute a...ghencea pe aici!:D Du-te ma si vezi-ti de nomazii tai, nu iti bate capul de grija noastra...Ai destule motive sa iti faci griji pentru aia numiti pe buna dreptate de bucsaru :ok:

Rossi
13th August 2011, 04:23
In minutul 20 ... la scorul de 0-0 ... Plesca da pe langa minge si il loveste cu pumnii in figura pe Danciulescu, adica Penalty si minim cartonas galben pt Plesca ... Pana si zdreanta aia de Craciunescu a zis ca e penalty clar la faza aia ...

ps: de faza din minutul 20 , taranul blatist Horoba nu a comentat

Rossi
14th August 2011, 01:06
Gaz Metan Medias - Dinamo 0-5
(rezumat) etapa 2 - 31 iulie 2011

http://www.youtube.com/watch?v=paYZTbZg918