PDA

View Full Version : Veste Bună Pentru Vitezomani



resita
22nd November 2006, 20:53
De la 1 decembrie vitezomanii pot păcăli radarele în mod legal cu ajutorul detectoarelor. Dacă până acum dispozitivele care îi preveneau pe șoferi despre prezența radarelor erau confiscate, iar șoferii amendați cu până la zece milioane de lei, conform noului Cod rutier amplasarea detectorului de radar este considerată o măsură preventivă.

Antiradarele sunt în continuare interzise.

super. /hello /hello

zavoianu
29th November 2006, 18:47
suoer super...dar sunt unele portiuni de drum din tzara unde militienii nu sunt atat de prostii pe cat ii credem noi si stau cu aparatul oprit pana vad xenoane in zare...si hop te au luat cu 180, asta dupa de ai apucat sa franezi de la 220..aici vorbesc in special pe portiunea de drum intre buzau si iasi si bucuresti-constanta

Lauryca
2nd December 2006, 08:28
De la 1 decembrie vitezomanii pot păcăli radarele în mod legal cu ajutorul detectoarelor.
Antiradarele sunt în continuare interzise.

super. /hello /hello

Vezi ce prostie MARE cât tine ai spus??? Cum poti sa pacalesti radarul Politiei cu un amarât de detector de radar. Detectorul de radar te avertizeaza doar ca urmeaza sa întâlnesti un radar.

"vitezomanii pot păcăli radarele'' doar cu antiradare, care ai spus tu "sunt în continuare interzise".

Deci gândeste de doua ori înainte de a posta ceva..

georg40
6th December 2006, 12:41
Vezi ce prostie MARE cât tine ai spus??? Cum poti sa pacalesti radarul Politiei cu un amarât de detector de radar. Detectorul de radar te avertizeaza doar ca urmeaza sa întâlnesti un radar.

"vitezomanii pot păcăli radarele'' doar cu antiradare, care ai spus tu "sunt în continuare interzise".

Deci gândeste de doua ori înainte de a posta ceva..

Detectoarele astea sau instalatiile antiradar sunt in Germania si in multe alte tari europene strict interzise, sanctiunile sunt foarte severe.
Mai bine sa le lasam...

Dorin
6th December 2006, 21:32
Daca ai ochii deschisi nu te prinde nimeni. Daca mergi incet , este si mai sigur!:yeah:

Lauryca
7th December 2006, 07:36
Detectoarele astea sau instalatiile antiradar sunt in Germania si in multe alte tari europene strict interzise, sanctiunile sunt foarte severe.
Mai bine sa le lasam...
Fii mai explicit! Cred totusi ca numai dispozitivele antiradar sunt interzise nu si detectoarele..


Daca ai ochii deschisi nu te prinde nimeni. Daca mergi incet , este si mai sigur!:yeah:
Un detector de radar e bun pentru personele care merg foarte mult cu masina...Asa pentru cineva care face 20 000 km într-un an (ca mine :D ) nu se merita; casti ochii cum a zis Dorin.

georg40
7th December 2006, 12:07
@Lauryca:

Toate instalatiile care intr-un fel sau altul semnalizeaza in prealabil existenta unor statii de control, masurare, radar etc. sunt interzise indiferent cum se numesc ele. Cei prinsi , raman fara aparate, ele sunt confiscate pe loc, iar faptuitorii amendati sau chiar trimisi in judecata.

Aurel.D
7th December 2006, 13:38
Asa ar fi normal, nu inteleg de ce la noi se permite....

Cristian
7th December 2006, 13:51
Oameni buni, si daca pacalesti radaru te pacalesti pe tine ;) Nici nu stii cum se fac accidentele din pricina vitezei, si eu o mai pishc din cand in cand da nu abuzez.

resita
7th December 2006, 14:14
Vezi ce prostie MARE cât tine ai spus??? Cum poti sa pacalesti radarul Politiei cu un amarât de detector de radar. Detectorul de radar te avertizeaza doar ca urmeaza sa întâlnesti un radar.

"vitezomanii pot păcăli radarele'' doar cu antiradare, care ai spus tu "sunt în continuare interzise".

Deci gândeste de doua ori înainte de a posta ceva..



vai de mine
Cum poti sa pacalesti radarul Politiei cu un amarât de detector de radar.
daca nu sti ce inseamna a pacali iti recomand sa mai citesti putin DEX-ul.:ok:
PĂCĂLÍ, păcălesc, vb. IV. Tranz. A induce pe cineva în eroare, printr-o viclenie sau printr-o minciună, pentru a trage un folos sau pentru a se amuza; a înșela, a amăgi, a trage pe sfoară
detectorul de radar este asa cum spune si numele este ceva care detecteaza, te anunta din timp de existenta unui radar. credema eu am asa ceva pe masina si sunt foarte multumit de el.l-am cumparat acum 3-4 ani pe un pret de nimic mai mult din curiozitate :ok:

tarile in care sunt permise sau nu detectoarelede radar:
http://www.radar-detectors.co.uk/radar_detector_law.asp
http://www.speedcamerafinder.com/

Lauryca
12th December 2006, 22:13
Pai si eu ce-am spus???? Iti reproduc mai jos:


Vezi ce prostie MARE cât tine ai spus??? Cum poti sa pacalesti radarul Politiei cu un amarât de detector de radar. Detectorul de radar te avertizeaza doar ca urmeaza sa întâlnesti un radar.

"vitezomanii pot păcăli radarele'' doar cu antiradare, care ai spus tu "sunt în continuare interzise".

Deci gândeste de doua ori înainte de a posta ceva..