PDA

View Full Version : FOTE/EYOF - Trabzon 2011



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

mikeyy
19th July 2011, 09:53
Incepand de duminica, 24 iulie, se va da startul editiei din acest an a Festivalului Olimpic al Tineretului European - editia de vara. Ca fapt divers, editia de iarna (din 2013) se va organiza in Romania, la Brasov si pe valea Prahovei.

Programul competitional:

* Duminica, 24 iulie: antrenament oficial pe podium (baieti);
* Luni, 25 iulie: antrenament oficial pe podium (fete);
* Marti, 26 iulie: calificari baieti (pentru individual si aparate) + finala pe echipe;
* Miercuri, 27 iulie: calificari fete (pentru individual si aparate) + finala pe echipe;
* Joi, 28 iulie: finala la individual compus (fete si baieti);
* Vineri, 29 iulie: finale pe aparate (fete si baieti);


Echipele Romaniei:

- fete: Larisa Iordache, Georgiana Gheorghe si Maria Balea
- baieti: Andrei Groza, Daniel Radeanu si........(aici sunt ceva probleme, dar sigur vom afla pana vineri/sambata cand e plecarea);

Ordinea de intrare in concursul de calificare (+ finala pe echipe)

- baietii vor concura in cea de-a treia subdiviziune si vor incepe la cal cu manere (in jurul orei 18:00 - ora Turciei);
- fetele vor concura tot in cea de-a treia subdiviziune si vor incepe la sarituri (in jurul orei 15:30 - ora Turciei);

In ziua calificarilor (si a finalei pe echipe) sistemul este 3-3-2. Astfel, pentru totalul echipei se vor lua in calcul cele mai bune 2 note.

Nu mai stiu ce sa mai adaug. Va mai las si pe voi daca mai stiti lucruri interesante. :)

Un articol cu multe informatii importante pe TAA: http://www.the-all-around.com/index.php?option=com_content&view=article&id=208:trabzon-ready-for-eyof&catid=4:news&Itemid=22

Site-ul oficial al competitiei: http://www.trabzon2011.org/detay/183/Gymnastics.html


http://www.emofaces.com/en/emoticons/r/romania-flag-waving-emoticon-animated.gifHai Romania!

mihafrancisc
19th July 2011, 12:26
O sa avem emotii pana in ultima subdiviziune cu Italia si Marea Britanie.(fete)
Hai Romania!!!

sandagym
19th July 2011, 13:17
Hai ROMANIA!!! Tare fetele!!!! Larisa, sa bati tot ce iti sta in cale si sa iei cat mai multe medalii de aur!!!!!
In alta ordine de idei, care a ramas echipa Rusiei pentru EYOF? Se prea poate sa scrie pe link-ul pe care l-a postat Mihai, dar acolo totul e intr-o limba pe care, din pacate imi vine greu sa o descifrez:)

mikeyy
19th July 2011, 13:23
Echipa Rusiei ar trebui sa fie aceasta: Kristina Sidorova, Anna Rodionova, Yevgenia Shelgunova

Mie inca nu imi vine sa cred ca nu merge Grishina :D Din cate am inteles, Sidorova s-a accidentat in timpul liber....a cazut cu bicicleta.

@Sanda: pentru site-ul oficial exista si varianta in limba engleza - dreapta sus.

Cata_RB
19th July 2011, 13:30
Cand intrati pe site-ul oficial, sa setati din dreapta, sus, English...vad ca site-ul nu are linkuri separate in functie de limba si la prima deschidere e in turca.

Acum vad si eu pozele de-acolo, cu sala...mi se pare foarte micuta, voua nu?

sandagym
19th July 2011, 13:31
Asta cu Sidorova cu bicicleta e gluma, sau ce...:confused:Nu de alta, dar chiar ar fi un accident stupid! In ceea ce o priveste pe Grishina, nu stiu ce sa spun, mi-ar fi placut mult sa o vad la EYOF...comparativ cu Larisa, sunt doua gimnaste talentate si frumoase. Desi sunt fana a gimnasticii din Rusia(asta e, am zis-o:)),nu pot sa nu ma intreb ce naiba o face Aleksandrov cu ele de le vezi bandajate prin poze tot la doua saptamani...

Cata_RB
19th July 2011, 13:37
Nu cred ca e gluma cu Sidorova, am citit si eu pe TAA...de fapt, se stia deja ca accidentarea ei nu are legatura cu gimnastica.
La fel si cu Komova, problemele la glezna au plecat de la faptul ca s-a impiedicat.

shagya
19th July 2011, 13:55
Hai Romania!!!! Romania have good chance to get 5 x Gold, maybe 6 :)

mikeyy
19th July 2011, 14:30
Romania have good chance to get 5 x Gold, maybe 6 :)

:ok:

I don't know what to say about VT, but who knows.....maybe we will be prepared for this event too. :D

Cata_RB
19th July 2011, 14:34
Avand in vedere ca la junioare se accepta sarituri din aceeasi grupa, nu e chiar foarte greu :)

Shagya, don't forget the boys!

mikeyy
19th July 2011, 14:37
Da, dar pacat ca nu le lasa sa repete aceeasi saritura. Insa cu un DTY si Y1.5 nu ar trebui sa fie probleme....sau exista si o varianta mai buna, dar nu vreau sa ma gandesc atat de departe pt ca nu e nevoie pt FOTE :P

MitzGym
19th July 2011, 14:51
Da, dar pacat ca nu le lasa sa repete aceeasi saritura. Insa cu un DTY si Y1.5 nu ar trebui sa fie probleme....sau exista si o varianta mai buna, dar nu vreau sa ma gandesc atat de departe pt ca nu e nevoie pt FOTE :P

la cum le executa si eu as zice la fel,ca nu vor fi probleme
ca doar mai e si fasana care are(avea anul trecut)1.5Y si dty,dar executia e slaba,in rest nu mai stiu fete care participa si care au sarituri valoroase
eu nu stiu ce sa zic cu paralelele,desi are un D mare

ancaqwe
19th July 2011, 15:02
Imi pare rau de Sidorova si Grishina. Rusia pare sa fi intrat intr-o zodie neagra in ultimul timp.
Asta cu accidentele in afara salii se mai intampla, nu asa a fost si la Malina Savoaia?
Mai tin minte ca in '96 Alexandra Dobrescu nu a putut participa la Olimpiada (cand nu am avut echipa completa) tot din cauza unei accidentari in afara salii (sau asa parca scria atunci in ziare). Stiu ca ba a cazut pe scari, ba cu rolele...
Sau poate nu era '96 ci mai tarziu?

MitzGym
19th July 2011, 16:21
Imi pare rau de Sidorova si Grishina. Rusia pare sa fi intrat intr-o zodie neagra in ultimul timp.
Asta cu accidentele in afara salii se mai intampla, nu asa a fost si la Malina Savoaia?
Mai tin minte ca in '96 Alexandra Dobrescu nu a putut participa la Olimpiada (cand nu am avut echipa completa) tot din cauza unei accidentari in afara salii (sau asa parca scria atunci in ziare). Stiu ca ba a cazut pe scari, ba cu rolele...
Sau poate nu era '96 ci mai tarziu?

da,malina s-a accidentat intr-un parc de distractii de la viena(parca,dar stiu sigur ca intr-un parc de distractii)

mikeyy
19th July 2011, 17:25
Chiar ai citit forumul Mitz...sau poate stiai din alta parte? Esti chiar tare....nu e prima oara cand stii unele lucruri care s-au vorbit pe forum inainte sa apari :ok:

Cred ca si Claudia Voicu a avut parte de o astfel de accidentare.....sper sa nu gresesc. Sunt multe exemple de astfel de accidentari aiurea.

ROMgym_lovers
19th July 2011, 17:26
Montaj cu fetele pentru eyof :)

http://www.youtube.com/watch?v=kVFVm3HTn-I

dracsor
19th July 2011, 17:47
Ce frumos montajul!!

Daca fetele nu au nici o emotie, luam tot aurul, argintul si bronzul. :D

mikeyy
19th July 2011, 17:54
Daca fetele nu au nici o emotie, luam tot aurul, argintul si bronzul. :D

Mai adauga si medaliile de la baieti....o sa fim cei mai tari! :)


Montaj cu fetele pentru eyof :)

http://www.youtube.com/watch?v=kVFVm3HTn-I

Super! Multumim!:yes:

shagya
19th July 2011, 18:24
da,malina s-a accidentat intr-un parc de distractii de la viena(parca,dar stiu sigur ca intr-un parc de distractii)

really? what happend?

mikeyy
19th July 2011, 18:33
really? what happend?

She hurt her knee after a competition from Vienna. All the gymnasts had been invited to an amusement park and there she injured her knee....and that was the beginning of the end for Malina :(

But let`s think positive. :) EYOF will be a great competition. No more injuries please!

shagya
19th July 2011, 19:58
No more injuries please!

this is the most important. Prefer one less medal main thing is healthy!

Edit: Mikeyy, was the competition in 2009???

mikeyy
19th July 2011, 20:18
Edit: Mikeyy, was the competition in 2009???

2007 and it looks like it was a competition from Slovenia: http://www.gymnasticsresults.com/2007/zelenajama.html

MitzGym
19th July 2011, 20:45
Chiar ai citit forumul Mitz...sau poate stiai din alta parte? Esti chiar tare....nu e prima oara cand stii unele lucruri care s-au vorbit pe forum inainte sa apari :ok:

Cred ca si Claudia Voicu a avut parte de o astfel de accidentare.....sper sa nu gresesc. Sunt multe exemple de astfel de accidentari aiurea.

stiam de pe forum,am citit chiar in perioada in care m-am inscris pe forum:);)

21mai
19th July 2011, 22:53
acum sunt ferm convinsa ca este o strtegie a rusilor sa le analizeze pe ale noastre fara a risca o confruntare directa: http://www.thecouchgymnast.com/?p=3063;

nu ma bucura deloc nici daca castiga in toate finalele larisa aurul, cand nu ai termen de comparatie este mult mai periculos...

Ada24
22nd July 2011, 20:30
Cat optimism pe aici, sa pun sampania la rece.:D
Eu as fi asa de fericita daca Larisa ar lua medalie la paralele, daca e aur si mai bine...:P

La baieti la ce aparate avem sanse?

mikeyy
23rd July 2011, 00:13
Un articol pe romgym: http://www.romgym.ro/evenimente/gimnastii-nostri-la-festivalul-olimpic-al-tineretului-european-trabzon-2011/

Nu prea sunt lucruri noi. Aflam doar antrenorii care vor merge cu gimnastii:
- Lucian Sandu si Raluca Bugner (fete)
- Adrian Ianculescu (baieti)

Vom avea si 2 arbitrii: Vasilica Agop si Augustin Pop

Drum bun tuturor spre Trabzon! :)

mikeyy
23rd July 2011, 22:11
Gimnastii nostri au ajuns cu bine la Trabzon! :)

dracsor
24th July 2011, 00:00
Bravo! Maine e antrenament oficial la baieti, nu? Abia astept informatii. Oare o sa avem inside info? :D

mikeyy
24th July 2011, 00:06
Nu stiu ce sa zic. Nu exista prea multe informatii si nici macar nu au un live ticker..

dracsor
24th July 2011, 00:24
Boooooooooon.. so Serena-chan a gasit acest lnk unde se pare ca vor fi transmise chestii, Trebuie sa ne concentram putin, dar merita: http://www.trt.net.tr/televizyon/sayfa/detay.aspx?pid=24388

Cu citat: tell them if they click to the bottom left side of the screen it will say TRT-3 "sports".... that also shows EYOF on that with a full listing

mikeyy
24th July 2011, 00:28
Da, a postat multe linkuri si pe pagina de FB a lui Fangymnastics. Am zis ca de dimineata o sa ma uit si eu peste.
Eu stiu de TRT de la patinaj...transmit in fiecare an Europenele si se vede chiar bine. Ar fi super sa mearga si pt FOTE.

dracsor
24th July 2011, 00:40
Am gasit asa: Trabzon 2011 Gimnastică
15:00 la 16:30 - 27.07.2011
Rezumat

crisloregym
24th July 2011, 09:24
Great!!!! Ore mai bune nu si-au gasit?:(
Ma enerveaza la culme ca e in timpul saptamanii, si mai sunt si pe client saptamana asta:(

Ma bazez pe ce o sa mai ziceti voi doar:D Tare, ai nostri!!!!

shagya
24th July 2011, 11:07
Boooooooooon.. so Serena-chan a gasit acest lnk unde se pare ca vor fi transmise chestii, Trebuie sa ne concentram putin, dar merita: http://www.trt.net.tr/televizyon/sayfa/detay.aspx?pid=24388

Cu citat: tell them if they click to the bottom left side of the screen it will say TRT-3 "sports".... that also shows EYOF on that with a full listing

great ...thank you. Yesterday I was on the page and have found nothing*gg

Tracoromana
24th July 2011, 15:30
Am gasit asa: Trabzon 2011 Gimnastică
15:00 la 16:30 - 27.07.2011
Rezumat

din cate am vazut in program, e singura transmisie de gimnastica la trt 3.

dracsor
24th July 2011, 17:23
Daca nu ma insel azi a fost antrenament oficial pentru baieti, nu? Oare ce-or fi facut. As vrea niste vesti. :D

Ramonica
24th July 2011, 18:40
Chiar ai citit forumul Mitz...sau poate stiai din alta parte? Esti chiar tare....nu e prima oara cand stii unele lucruri care s-au vorbit pe forum inainte sa apari :ok:

Cred ca si Claudia Voicu a avut parte de o astfel de accidentare.....sper sa nu gresesc. Sunt multe exemple de astfel de accidentari aiurea.

Nu gresesti Claudia a cazut cu bicicleta: O:si a facut dubla fractura la antebrat

r_anacristina
24th July 2011, 18:52
Nu gresesti Claudia a cazut cu bicicleta: O:si a facut dubla fractura la antebrat

Ai putea sa ne spui, daca sti, ce mai face Claudia acum? E cam singura care nu are facebook :D

Tess_AN
24th July 2011, 18:54
Bine ai revenit pe forum Ramona!
Esti la Trabzon? Daca da, te rog sa ne dai si noua vesti despre fetele noastre? Se pare ca nu vom avea stiri nici ticker nici tv :(

Si bineinteles te asteptam cu comentarii alaturi de noi :)

MitzGym
24th July 2011, 22:04
Nu gresesti Claudia a cazut cu bicicleta: O:si a facut dubla fractura la antebrat

si cand a patit treaba asta?

Tracoromana
24th July 2011, 22:53
e in desfasurare deschiderea FOTE; Flacara s-a aprins deja;
http://www.odyovi.com/turkey/ankara/free-online-turkish-tv/watch-live/trt-spor-tv-trt-3-tv

dracsor
25th July 2011, 12:58
http://www.trabzon2011.org/results/index.html - se pare ca vom avea un ceva ca un live ticker. vestea mi-a dat-o TTA. uitati-va la real time data stuff :D

dracsor
25th July 2011, 13:25
EDIT mare cat capul meu: de la TAA. Intelegeti voi, da? E luni..

dracsor
25th July 2011, 17:04
Daca am inteles eu bine: Podiumtraining vrouwen: Rusland en Roemenië zien er goed uit. Roemenië sterk op vloer! #EYOF2011

Romancele si rusoaicele arata bine la antrenamente, iar fetele noastre sunt puternice la sol. Voi gasiti o alta traducere?

Confirmare: Yeah, that's right! Romania was strong on floor.

shagya
25th July 2011, 19:34
Daca am inteles eu bine: Podiumtraining vrouwen: Rusland en Roemenië zien er goed uit. Roemenië sterk op vloer! #EYOF2011

Romancele si rusoaicele arata bine la antrenamente, iar fetele noastre sunt puternice la sol. Voi gasiti o alta traducere?

Confirmare: Yeah, that's right! Romania was strong on floor.

not more information? :(

dracsor
25th July 2011, 19:56
not more information? :(

No, Shagya. :( Sorry

dracsor
25th July 2011, 21:01
Varianta oficiala:

Comitetul Olimpic si Sportiv Roman Echipa de baieti a avut antrenamentul oficial "pe podium" ieri. Din spusele antrenorului Romolus Ianculescu, lucrurile au decurs conform asteptarilor colectivului tehnic.Echipa de fete va avea antrenamentul oficial "pe podium" astazi incepand de la ora 14:30. Avand in vedere valoarea gimnastelor noastre sunt sanse mari ca totul sa decurga bine

Noi stim deja ca fetele au fost superbe. :D

mikeyy
25th July 2011, 21:07
Alina, imi poti da pe mail sau unde vrei tu adresa de twitter unde ai gasit informatia despre fete? Scriu ceva si vreau sa numesc sursa.

utzulik
25th July 2011, 21:13
buna seara...vreau sa va anunt ca antrenamentul baietilor pe podium a mers bine!

utzulik
25th July 2011, 21:16
si fetele au mers super:D

MitzGym
25th July 2011, 21:21
si fetele au mers super:D


buna seara...vreau sa va anunt ca antrenamentul baietilor pe podium a mers bine!
poveste-ne,daca poti(daca ai timp),te rugam:D

utzulik
25th July 2011, 21:26
nu prea am ce sa va povestesc:(...suntem in grupa 2 tari..am avut 10 min pe fiecarea aparat(10 min noi 10 echipa a 2 a)...am prezentat integralele..in rest nimic nou..aparatele sunt bune Gymnova..noi din pacate nu prea suntem obisnuiti...despre fete nu pra stiu decat ca le a mers f bine..

Tess_AN
25th July 2011, 21:29
Multumim frumos utzulik. Mult succes miine in concurs cu baietii!

Te asteptam sa ne spui mai multe dupa concurs!

dracsor
25th July 2011, 21:29
nu prea am ce sa va povestesc:(...suntem in grupa 2 tari..am avut 10 min pe fiecarea aparat(10 min noi 10 echipa a 2 a)...am prezentat integralele..in rest nimic nou..aparatele sunt bune Gymnova..noi din pacate nu prea suntem obisnuiti...despre fete nu pra stiu decat ca le a mers f bine..

Stii cat de mult te iubim in acest moment pentru aceste informatii, nu-i asa? :D

Baietii cum se simt? Cum stau cu moralul? Totul bine?

degetica
25th July 2011, 21:30
Va tinem pumnii si multumim mult de vesti!

Cata_RB
25th July 2011, 21:31
Ma bucur ca primul contact cu sala a fost pozitiv si ca a mers bine! :)
Bafta, fara emotii si sa fiti multumiti de evolutii! :ok:

mikeyy
25th July 2011, 21:34
Bafta multa! Sa nu aveti emotii si sa fiti increzatori pentru ca o sa fie bine! :ok:

Tracoromana
25th July 2011, 21:34
http://www.trabzon2011.org/results/index.html - se pare ca vom avea un ceva ca un live ticker. vestea mi-a dat-o TTA. uitati-va la real time data stuff :D

Am studiat live tickerul, el funcționeaza si pentru alte sporturi si cum topicul nu specifica FOTE-gimnastica, consider ca sunt ''on topic'' daca comunic rezultatele de pana acum a delegației române. De maine apare gimnastica. Bafta multa.

atletism fete
- s-a calificat in semifinala.
100m ENE Roxana Maria

- s-au calificat in finala
3000 m BUNEA Anca Maria
2000 m obstacole Dana Elena LOGHIN, cu cel mai bun timp.
triplu salt Andreea Simona LEFCENCO
inaltime Ligia Damaris GROZAV

atletism bieti
- s-au calificat in finala.
800 m Mihai Iulian ROMAS
3000 m Bogdan Ionut MOTOGNA
lungime Ionut GRECU

inot
- au intrat in serii
100 m liber Mihai Alin LOMNOSEANU
200 m spate Bogdan Alexandru FODOR

tenis
- au trecut intr-o etapă superioara
Alexandru Razvan GRIGORESCU
Oana Georgeta SIMION

sporturi de echipa: handbal, volei, baschet - n-avem;

MitzGym
25th July 2011, 21:37
bafta multa maine si nu doar,sa va vedem pe podium:P!!!!!

utzulik
25th July 2011, 21:38
:)baietii cu moralu sunt bine, iar in rest sunt sanatosi si puternici:D

mihafrancisc
25th July 2011, 21:44
Bafta baietilor maine.
Hai Romania!!!

MitzGym
25th July 2011, 21:45
maine la cat incepe(ora romaniei)?

Andraf
25th July 2011, 21:48
Bafta multa, baieti!!!

Tess_AN
25th July 2011, 21:50
Stii cat de mult te iubim in acest moment pentru aceste informatii, nu-i asa? :D
Ce multa dreptate ai tu Alina! :ok:

Flavia multumesc de info.
Hai Romania!

dracsor
25th July 2011, 21:51
Tare, baietii! Fara emotii! Sus pe podium si sa zambiti frumos la poze!!

Tess_AN
25th July 2011, 21:52
:)baietii cu moralu sunt bine, iar in rest sunt sanatosi si puternici:D
Doar atit? ;)
Avem ceva sanse la finale/medalii la baieti???

Tracoromana
25th July 2011, 21:52
maine la cat incepe(ora romaniei)?

in fiecare zi de la 10.30 la 20.40

cineva_cineva
25th July 2011, 21:56
Baietii nostri intra in concurs la 18.00

mikeyy
25th July 2011, 21:57
De la ora 18 toata lumea sa fie pe forum ca sa se auda pana la Trabzon :D

utzulik
25th July 2011, 21:57
sunt sanse la finale ..la medalii mai greu la inele si paralele ..in rest la sol si sarituri se poate si locul intai:D

dracsor
25th July 2011, 21:59
Daaaa!! Vom fi la datorie!! Daca e de la 18:00, am sanse mari sa fiu la comp.

Atunci am pretentii la sol si sarituri. Sunt aparatele mele favorite la baieti. :D

Pot sa cer niste poze pentru revista? :D Stiu, iau toata mana intinsa, dar profit cu nerusinare.

Cata_RB
25th July 2011, 22:02
sunt sanse la finale ..la medalii mai greu la inele si paralele ..in rest la sol si sarituri se poate si locul intai:D

Asa, cu incredere :D
Si cu putina atentie, ca sa iasa cum stiti voi mai bine :)

Tess_AN
25th July 2011, 22:04
sunt sanse la finale ..la medalii mai greu la inele si paralele ..in rest la sol si sarituri se poate si locul intai:D
Va tinem pumnii sa se cinte Imnul atunci!

utzulik
25th July 2011, 22:06
sa dea Domnu...eu am iesit, ne auzim maine..noapte buna

utzulik
25th July 2011, 22:07
inca ceva..maine nu se transminte nimic la baieti..doar poimaine la fete...noapte buna

dracsor
25th July 2011, 22:12
Tare, baietii! Hai ca merge! Fara emotii si siguri pe voi ca veti castiga!

alexa_andra
25th July 2011, 22:15
atletism fete
- s-a calificat in semifinala.
100m ENE Roxana Maria

- s-au calificat in finala
3000 m BUNEA Anca Maria
2000 m obstacole Dana Elena LOGHIN, cu cel mai bun timp.
triplu salt Andreea Simona LEFCENCO
inaltime Ligia Damaris GROZAV

atletism bieti
- s-au calificat in finala.
800 m Mihai Iulian ROMAS
3000 m Bogdan Ionut MOTOGNA
lungime Ionut GRECU

inot
- au intrat in serii
100 m liber Mihai Alin LOMNOSEANU
200 m spate Bogdan Alexandru FODOR


Cateva completari:
-la 2000m obs, avem primul titlu, Elena Loghin stabilind un nou record al competitiei :yes:
-Roxana Ene nu s-a calificat in finala
-Ligia Grozav e campioana mondiala la cadeti si are cel mai bun rezultat dintre finaliste (sunt 2 cu 1.87)
-calificarile la lungime baieti se desfasoara maine si baiatul nostru are un rezultat senzational pt un roman de varsta lui

-Lomonoseanu n-a mers mai departe,iar Fodor a ocupat locul 6 in finala.

Succes tuturor in continuare! In special gimnastilor /OLE/

dracsor
25th July 2011, 22:21
/OLE/ /OLE/

Felicitari tuturor!

ancaqwe
25th July 2011, 22:33
felicitari tuturor! merci mult pentru vesti!

Utzulik, multumim mult de tot! [flo]
Bafta baietilor! Bafta fetelor!
nu stiu daca o sa pot sa stau la calc saptamana asta la 6, dar sigur tin pumnii!!!!

mikeyy
25th July 2011, 23:14
Ordinea de start pentru maine (destul de greu de urmarit): http://www.trabzon2011.org/results/ga/000/001/002/CI_MEN_StartList.html

(via TAA)

Multa bafta Andrei, Daniel si Alexandru!

21mai
25th July 2011, 23:17
andrei muntean nu participa?mai stie cineva de el ceva?

alexa_andra
25th July 2011, 23:21
andrei muntean nu participa?mai stie cineva de el ceva?

Andrei e deja senior...el se pregateste pt CM si pt medalii la JO (dupa cum visez eu:D)

Tess_AN
26th July 2011, 08:22
Ordinea de start pentru maine (destul de greu de urmarit): http://www.trabzon2011.org/results/ga/000/001/002/CI_MEN_StartList.html (via TAA)

Multa bafta Andrei, Daniel si Alexandru!
Poate e mai usor de urmarit aici ;)
Doar pentru subdiviziunea baietilor nostri sunt toate rotatiile - S3R1-6.doc
Pentru subdiv1 si subdiv.2 doar rotatia 1 - s1r1.doc respectiv s2r1.doc

Sunt 25 de baieti care fac 2 sarituri, de la noi doar Dani Radeanu.
Baietii nostri incep la cal cu minere si termina la sol. Sa fie intr-un ceas bun!

Hai baietii!!!! TARE!!!!!!!!!

mihafrancisc
26th July 2011, 11:46
http://www.trabzon2011.org/results/index.html#
butonul real time data feed. Este link-ul pus de Alina.
A inceput pe gimnastics CH 2

Cata_RB
26th July 2011, 11:55
Voi ati inteles cum functioneaza acel live feed?
Acum sunt date si pe ch 2, 3, 4. Par sa fie clasamente, ordine de start....ati vazut pe undeva note acordate live?

mihafrancisc
26th July 2011, 11:57
Voi ati inteles cum functioneaza acel live feed?
Acum sunt date si pe ch 2, 3, 4. Par sa fie clasamente, ordine de start....ati vazut pe undeva note acordate live?
Nu am vazut sa fie note live.
Apar doar in clasament la tara respectiva sau la individual.

mikeyy
26th July 2011, 12:08
Sa fim putin atenti la echipa Frantei. Am inteles ca au 1-2 gimnasti foarte buni.

mihafrancisc
26th July 2011, 12:11
Franta este in subd. 3 cu noi.
Care tari mai sunt in lupta pentru medalii?
Rusia, GBR, Germania si .........?

mikeyy
26th July 2011, 12:16
Cred ca si Elvetia, Italia...

MitzGym
26th July 2011, 12:18
tot subdiviziunea 1 este si la voi?

mikeyy
26th July 2011, 12:26
Germania e pe 1, dupa cea de-a doua rotatie.

Insa s-a luat curentul in arena :)) Organizarea asta...

MitzGym
26th July 2011, 12:28
Boooooooooon.. so Serena-chan a gasit acest lnk unde se pare ca vor fi transmise chestii, Trebuie sa ne concentram putin, dar merita: http://www.trt.net.tr/televizyon/sayfa/detay.aspx?pid=24388

Cu citat: tell them if they click to the bottom left side of the screen it will say TRT-3 "sports".... that also shows EYOF on that with a full listing

mie imi apare ceva cu trabzon,dar cand dau click pe chestia/chestiile alea,imi zic ei o data si o ora,dar dupa aia nu mai stiu ce se face:(

mihafrancisc
26th July 2011, 12:29
La voi se mai actualizeaza. Italia are un singur aparat in rezultate.

MitzGym
26th July 2011, 12:30
La voi se mai actualizeaza. Italia are un singur aparat in rezultate.

la mine nu:(se mai actualizeaza:((

mikeyy
26th July 2011, 12:34
Am editat mai sus ca s-a luat curentul in sala...
Cica se muta in sala de antrenamente....:groggy:

EDIT:
Gata, a revenit curentul si se intorc in arena. Nu pot sa cred ce se intampla....

MitzGym
26th July 2011, 12:40
Am editat mai sus ca s-a luat curentul in sala...
Cica se muta in sala de antrenamente....:groggy:

EDIT:
Gata, a revenit curentul si se intorc in arena. Nu pot sa cred ce se intampla....

doamne,asta-i chiar inacceptabil!!!!!!!:headbang::headbang::headbang:

Cata_RB
26th July 2011, 12:43
Altfel spus...sa nu se mai plangem de organizarea de la noi :D

degetica
26th July 2011, 12:43
ai nostri o sa fie netulburati , ca suntem familiari cu d-astea :))

miafangina
26th July 2011, 12:45
deci putem organiza si noi linistiti asa ceva

mikeyy
26th July 2011, 12:45
Iar Turcia vrea sa candideze pt JO din 2020.....au toate sansele :))

Cata_RB
26th July 2011, 12:47
Pai ce, Oprescu nu vroia sa candideze cu Bucurestiul? :))
Ar fi o lupta stransa...:D

MitzGym
26th July 2011, 12:50
s-a mai actualizat,in sfarsit:)
EDIT:stie cineva cat locuri are sala in care-i gimnastica???

mikeyy
26th July 2011, 12:52
Cat a urcat Serbia....datorita sariturilor!!
Eu cred ca ai nostri ar putea sa obtina in jur de 30 pct la sarituri.

@Mitz: iar incepi cu locurile din sala? :D Cred ca e destul de mica arena...cel putin asa arata din poze.

MitzGym
26th July 2011, 13:08
@Mitz: iar incepi cu locurile din sala? :D Cred ca e destul de mica arena...cel putin asa arata din poze.

tocmai din cauza asta:P
nici macar nu are cucurgiu:P(adica al doilea etaj,cum ar fi)

Ada24
26th July 2011, 13:22
Nu imi vine sa cred ca s-a luat curentul.Ce de "blind landing" or fi fost...

M-a ametit live tickerul lor.Mi-e dor de aplicatia minune. :(

Bafta baieti diseara!

Cata_RB
26th July 2011, 13:24
Nu imi vine sa cred ca s-a luat curentul.Ce de "blind landing" or fi fost...


:cry:

mikeyy
26th July 2011, 13:33
Fara curent...iar :D

Ada24
26th July 2011, 13:39
Incredibil...mai bine concurau in aer liber cum era acum 70-80 de ani, macar aveau lumina. :cry:

mikeyy
26th July 2011, 13:42
Pana la urma e foarte periculos sa se ia curentul asa...poate gimnastii sunt in mijlocul exercitiului si se mai intampla vreo nenorocire...:(

Cata_RB
26th July 2011, 13:50
O Doamne...ce se intampla acolo?!

Andraf
26th July 2011, 13:54
Explicati-mi si mie... de la 10.30 si pana acum (13.50) au fost doar 3 rotatii din prima subgrupa?!? Asta din cauza penelor de curent?
Pai atunci ai nostri ajung sa concureze la ora 12.00 noaptea!!!
Si inca ceva, de ce pana acum la echipe nu sunt decat 2 executii pe aparat? Nu trebuie sa fie 3?

monalexa
26th July 2011, 13:56
Explicati-mi si mie... de la 10.30 si pana acum (13.50) au fost doar 3 rotatii din prima subgrupa?!? Asta din cauza penelor de curent?
Pai atunci ai nostri ajung sa concureze la ora 12.00 noaptea!!!
Si inca ceva, de ce pana acum la echipe nu sunt decat 2 executii pe aparat? Nu trebuie sa fie 3?

la echipe din 3 executii se iau in calcul cele mai bune 2 din cate stiu
Nu mi se pare normal ce se intampla.... hai ca li s-a luat curentul o data, dar nu se poate intampla de mai multe ori... ori reglementeaza situatia ori termina concursul in sala de antrenament.

mihafrancisc
26th July 2011, 13:57
Andra au inceput la 11.30

MitzGym
26th July 2011, 14:04
Fara curent...iar :D

doamne!!!!cred ca daca organizau concusul asta in romania nu se intampla asa ceva!!!!!!!!!!!

Incredibil...mai bine concurau in aer liber cum era acum 70-80 de ani, macar aveau lumina. :cry:

pai ai dreptate,sa stii:);)


si daca este in sala de antrenament,unde stau spectatorii???:D

Andraf
26th July 2011, 14:08
Andra au inceput la 11.30

Dar pe programul lor (Competition Schedule) scria ca incepe la 10.30, am verificat azi dimineata, binenteles ca acum nu mai scrie...:(

mihafrancisc
26th July 2011, 14:18
Dar pe programul lor (Competition Schedule) scria ca incepe la 10.30, am verificat azi dimineata, binenteles ca acum nu mai scrie...:(
Eu am vazut in informatiile de pe TAA (link in prima pagina a acestui thread pus de Mihai)

MitzGym
26th July 2011, 14:29
mai bine ma uitam la inot...

miafangina
26th July 2011, 14:36
mai bine ma uitam la inot...

nu poti sa spui ca nu ti-am zis....vezi ca dupa-amiaza de la 18,00 cred ca e reluare la eurosport si probabil miine de la 12,00

Tracoromana
26th July 2011, 14:48
Spuneti-mi si mie, voua va apare vreun punctaj pe tabelele cele mari postate de Mihai si completate de Tess?
vad doar ca după rotatia 5 topul 3 este
GER 1 133.050 ITA 2 129.600 SWE 3 128.60

monalexa
26th July 2011, 14:50
Fa un refresh si la channel 1 apare clasamentul... Mai sunt 3 tari care nu au terminat concursul de calificari inca: italia, suedia si norvegia

Tracoromana
26th July 2011, 15:06
1 ita 157.650
2 ger 157.250
3 bul 153.950

MitzGym
26th July 2011, 15:11
nu poti sa spui ca nu ti-am zis....vezi ca dupa-amiaza de la 18,00 cred ca e reluare la eurosport si probabil miine de la 12,00
m-am uitat putintel astazi,stiu ca mi-ai zis,dar eu ma referam sa uit live(cand a fost acum de la 1 la 3)

miafangina
26th July 2011, 15:13
Eu le doresc baietilor nostri mult succes dupa-amiaza,nu voi fi acasa dar strig tare de pe-acum,sa se auda la Trabzon:
Hai,baieti,ca se poate!Tare!Hai,Romania!:cheer::cheer::cheer:

@Mitz; pai ti-am zis si ca e live de la 13,00 puteai macar sa alternezi,cum am facut eu,e adevarat ca sunt singura acasa si fac ce vreau:D cu calculatorul si televizorul.

mihafrancisc
26th July 2011, 15:21
Acum la ce ora credeti ca incepe subdiviziunea a doua?
Trebuia la ora 15.00

monalexa
26th July 2011, 15:21
Primii 12 clasati la individual dupa prima subdiviziune: (daca e updatat ca lumea)

1 TVOROGAL Robert LTU 81.000
2 LANDINI Filippo ITA 78.800
3 WEINERT Daniel GER 78.500
4 SESTINI Lorenzo ITA 76.850
5 TUSHEV Veliko BUL 75.550
6 SCHLOTTERER Lukas GER 75.400
7 SOOS Christopher SWE 75.250
8 DEJANOVIC Bojan SRB 74.750
9 PEEV Dragomir BUL 74.600
10 MAROVIC Bozidar SRB 74.550
11 KIRMES Karl Oskar SWE 73.800
12 RABSTAJN Patryk POL 73.200

Trebuia la ora 15, ora Romaniei? Atunci ar trebui sa inceapa cat mai repede, dar asta numai daca au reusit sa ia masa intre timp :)

mikeyy
26th July 2011, 15:30
Italia a batut Germania? Surprinzator! Iar un lituanian conduce la AA....interesant!

MitzGym
26th July 2011, 15:33
@Mitz; pai ti-am zis si ca e live de la 13,00 puteai macar sa alternezi,cum am facut eu,e adevarat ca sunt singura acasa si fac ce vreau:D cu calculatorul si televizorul.

e adevarat,dar la mine este o problema...calculatorul e sus,la tata in camera,iar televizorul e jos:D

alexa_andra
26th July 2011, 15:34
Cine ma ajuta si pe mine? Trebuie sa instalez ceva pt live feed? Ca pana acum vad doar hamsia aia:groggy:

mihafrancisc
26th July 2011, 15:40
http://www.trabzon2011.org/results/index.html
la butonul real time data feed
Alegi gimnastica CH 1 pana la 6

alexa_andra
26th July 2011, 15:49
http://www.trabzon2011.org/results/index.html
la butonul real time data feed
Alegi gimnastica CH 1 pana la 6

Asta am facut si pana acum, dar imi apare doar ecranul albastru. Am incercat fiecare canal, de gimnastica sau nu...dar nu-mi apare nimic. Multumesc oricum!

---------------

Gata! Rezolvat cu IE. Cu Firefox nu-mi merge...daca ati specificat asta pe undeva si n-am vazut, scuze.

Cata_RB
26th July 2011, 15:51
Sau link direct: http://www.trabzon2011.org/results/rtds/rtds.asp
Si se alege un canal de sus.

Sincer nu stiu daca o fi trebuind ceva instalat...daca nu merge, incerca sa inchizi si sa redeschizi...si sa astepti un pic :D

Edit: mie imi merge cu Firefox, dar daca ai rezolvat asa, foarte bine! :)

alexa_andra
26th July 2011, 15:55
Saru'mana! Am rezolvat. Blonda nu se prinsese ca exista si alte browsere :D Incercasem si inchis-redeschis, da' pana la urma m-am conformat cu Pantera roz :P

monalexa
26th July 2011, 16:10
Ati vazut ca a inceput subdiviziunea 2, nu? Marea Britanie- note ft bune la primele 2 aparate in comparatie cu ceilalti

alexa_andra
26th July 2011, 17:04
Britanicii au avut note mai mari decat ceilalti la 5 aparate deja:D

FOTE judo: S-au calificat in sferturi Alexandru Foita (50kg) si Patricia Petras (48kg). Andreea Panea (+70kg) era deja in sferturi, avand culoar liber in primul tur.

ancaqwe
26th July 2011, 17:17
in alta ordine de idei, pe Athletic ch. 5 sare Grozav

hmmm. in "entry by number" apare de 2 ori Maria si nu apare Larisa. Sigur e o greseala (citit pe alt board si verificat...)

Andraf
26th July 2011, 17:33
in alta ordine de idei, pe Athletic ch. 5 sare Grozav

hmmm. in "entry by number" apare de 2 ori Maria si nu apare Larisa. Sigur e o greseala (citit pe alt board si verificat...)

Si la baieti apare gresit pe lista de start... nu apare Daniel. Acolo scrie Paraschivu Raul, parca.
Sunt cam depasiti de situatie turcii.

ancaqwe
26th July 2011, 17:36
la verificat vroiam sa zic ca am verificat pe site nu ca stiu eu . of. grozav e pe 3 pana acum. a sarit din a doua incercare 1.79
urmeaza 1.82, dar mai sunt cateva fete cu a 3-a incercare la 1.79

edit: gata, avem cel putin bronz!

monalexa
26th July 2011, 17:44
Rezultate dupa subdiviziunea 2:

RUS 1 165.400
GBR 2 164.950
BEL 3 161.250
ITA 4
ESP 5
GER 6
TUR 7
BUL 8

AA:

1 TULLOCH Courtney GBR 82.500
2 ZYRIANOV Grigorii RUS 82.050
3 BAINES Frank GBR 81.750
4 TVOROGAL Robert LTU 81.000
5 GENTGES Maxime BEL 80.750
6 LAGUTOV Andrey RUS 80.450
7 RADOVESNICKY Daniel CZE 79.450
8 LOUWIJE Bram BEL 79.400
9 LANDINI Filippo ITA 78.800
10 WEINERT Daniel GER 78.500

dracsor
26th July 2011, 17:52
Deoarece in 10 minute incep baietii nostri...


TARE, BAIETII!!!!

Credeti ca se aude? :D

ancaqwe
26th July 2011, 17:52
Ucraina pe 9. Trist, foarte trist...
Bafta Rooomaaaniaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mihafrancisc
26th July 2011, 18:01
Taaaaaaaaaaaaare baietii!!!!!!!!!!!

dracsor
26th July 2011, 18:01
Hai, Romania!!!!! Hai, baietii!! Calmi si fara emotii!!! /hello /hello /hello

Va rog sa notati notele :)) Eu acu plec de la serv

Anicia Juliana
26th July 2011, 18:02
Just in time to say TARE baietiiiii!

Aoleu, ce complicatenie de ticker :)), pe ce canal ma uit sa vad notele in direct?

Ada24
26th July 2011, 18:03
Hai baietiiiiiii!!!!/hello

monalexa
26th July 2011, 18:04
Haideti baieti!!! Calificati-va in cat mai multe finale!!!

Cata_RB
26th July 2011, 18:08
Cu atatea intarzieri, oare incepe la 6 cand ar fi trebuit?

Nici eu nu stiu unde sa ma uit :( Cred ca in afara de total pe echipe, note separate nu putem vedea.

mikeyy
26th July 2011, 18:10
Multa bafta baieti!!!!!

Care e treaba cu lista pentru fete? Nu apare Larisa? Am primit vreo 2 mesaje referitor la subiectul asta.....eu acum am ajuns acasa si nu stiu ce se intampla :D

Cata_RB
26th July 2011, 18:12
Eu nu vad nici o lista de start la fete, pe site-ul oficial - exista tabelul, nu e completat. Cea de la baieti e ok.
Unde ziceati ca sunt probleme cu numele?

mikeyy
26th July 2011, 18:14
Deci ce se intampla cu Larisa??......ca primesc mesaje pe facebook, twitter.....come on, sper ca nu s-a intamplat nimic :(

Xtreem22
26th July 2011, 18:15
Pe wikipedia s-au si acordat deja medaliile la echipe baieti :D http://en.wikipedia.org/wiki/Gymnastics_at_the_2011_European_Youth_Summer_Olymp ic_Festival

Cata_RB
26th July 2011, 18:17
Gata, am inteles ce spuneau Andra si Anca pe pagina anterioara.
Pe site-ul oficial, sub Start List, este si un Entry by number. Acolo apare fiecare tara cu gimnastii ei. La baieti apare Raul Paraschivu in loc de Dani Radeanu si Maria Balea e trecuta de 2 ori.

Eu zic sa ignoram...vad ca si la rusi e trecuta Anastasia Sidorova.

mikeyy
26th July 2011, 18:18
Bun, m-am linistit. :)

mihafrancisc
26th July 2011, 18:28
ROU 24.3 la cal

Ada24
26th July 2011, 18:28
Romania 24.300 cal

mikeyy
26th July 2011, 18:31
Rusia a luat 27.8 la cal, GBR 26.350 si Belgia 27.200

Hai baieti!

Tracoromana
26th July 2011, 18:31
1 rus 165.400
2 gbr 164.950
3 bel 160.800

Ada24
26th July 2011, 18:34
Belgia pe 3 , ce surpriza...Franta doar 12 si ceva la sol

MitzGym
26th July 2011, 18:35
hai baieti!!!

Cata_RB
26th July 2011, 18:36
Acum apare doar 12.25 si la noi.
Ma ametesc astia, schimba canalele si tot trebuie sa il caut pe cel cu clasamentul pe tari.

mihafrancisc
26th July 2011, 18:43
Ne trebuie o medie de 13.4 sa-i ajungem pe Belgia.
Hai baietii!

mihafrancisc
26th July 2011, 18:55
27.2 la inele
Groza este pe locul 3 la inele deocamdata

ancaqwe
26th July 2011, 18:55
27.200 la inele. wow!!!!
de cal nu s-a zis nici pas ieri cand era vorba de sanse la medalii... poate e aparatul super slab si la restul luam muuuult!
Elvetia si Franta au note cam mari :P

Tracoromana
26th July 2011, 18:56
Elvetia 30,45 la VT

mikeyy
26th July 2011, 19:00
Bravo Andrei. Cred ca va ramane in finala!!!

Cata_RB
26th July 2011, 19:04
Huh? Mihai, unde vezi note / clasamente individuale?

Ada24
26th July 2011, 19:05
Cipru ce note mari!!

mikeyy
26th July 2011, 19:05
@Cata: Pe unul dintre canale (nu ma intreba care, ca se tot schimba) iti da si clasamentul pe aparate, dar fara note.


Oficial....cel mai prost live score/ticker din istorie :))

mihafrancisc
26th July 2011, 19:09
http://www.trabzon2011.org/results/index.html
Aici gasiti clasamente cu note. Deocamdata sunt primele doua subdiviziuni.
La gimnastica. Team competition.

Cata_RB
26th July 2011, 19:10
@Mihai: Il stiu. O sa urmaresc, mersi.
Nu mi-e clara imparteala, cu subdiviziuni, rotatii si mai stiu eu ce si credeam ca nu apar acolo...ca nici in ala de AA nu apar cei care acum lucreaza.

Eu nu pot sa-i inteleg: daca tot iti bati capul sa faci ceva live, macar fa-l cel putin decent si "urmaribil"!

shagya
26th July 2011, 19:12
Oficial....cel mai prost live score/ticker din istorie :))

oh yes!!! Not only the live ticker....everything....at Singapore all was so great...all competition are coverage etc...and here :-(

mikeyy
26th July 2011, 19:12
Am urmarit live score-ul de la tenis si acolo merge bine. Cred ca cel care a gandit aceasta aplicatie nu prea le are cu gimnastica.

Mai e o chestie. Si noi suntem obisnuiti cu aplicatia minune de la Swiss si ne-am invatat sa ne ofere toate detaliile posibile si imposibile :D

Andraf
26th July 2011, 19:17
Oare iar le-a picat curentul?:headbang:

mikeyy
26th July 2011, 19:17
Iar pana de curent.....:(
Tocmai a zis pe twitter un antrenor irlandez care e in sala.

Ada24
26th July 2011, 19:19
incredibil:headbang:

shagya
26th July 2011, 19:20
Iar pana de curent.....:(
Tocmai a zis pe twitter un antrenor irlandez care e in sala.

Doyou can post the link from twitter?

mikeyy
26th July 2011, 19:21
Doyou can post the link from twitter?

http://twitter.com/timod

shagya
26th July 2011, 19:25
http://twitter.com/timod

thank you :)

Tracoromana
26th July 2011, 19:25
Doamne, dar rotatia 2 s-a terminat de mult, iar săriturile merg repede.... Ce merge asa incet.....S-o fi lut curentul....

mikeyy
26th July 2011, 19:31
A revenit lumina :))


Tare Andrei!
Hai cu finala la sarituri, Dani!

MitzGym
26th July 2011, 19:35
incredibil:headbang:

doamne...a 3-a oara...
suuper la inele...27.200
la sarituri 13.400:(

Tracoromana
26th July 2011, 19:35
Hai baieti!

mikeyy
26th July 2011, 19:36
13.45 prima saritura a Romaniei. Sper ca e a lui Avram.

Ada24
26th July 2011, 19:37
Am si eu o intrebare-Fiecare concurent face toate aparatele si se iau in considerare primele 2 note sau participa doar cate 2 gimnasti pe aparat?

Cata_RB
26th July 2011, 19:38
14.7 a 2-a saritura a Romaniei.

@Ada: nici una, nici alta. Eu stiu ca fac toti 6 aparate si se iau in calcul primele 2 note.

mikeyy
26th July 2011, 19:38
28.150 totalul Romaniei.......

Cata_RB
26th July 2011, 19:39
Mihai, ai rabdare sa vedem a 3-a evolutie. Ar trebui sa mai creasca, daca nu se rateaza.

Tracoromana
26th July 2011, 19:40
da, a lui Avram. Urmeaza Groza si apoi Radean.

Ada24
26th July 2011, 19:40
Merci Cata-am inteles-si m-am exprimat gresit prima data, acum am recitit si am vazut ce prostii am spus :P

mikeyy
26th July 2011, 19:41
Deci mai avem o saritura. Ce bine! :)

mihafrancisc
26th July 2011, 19:41
29.85 la sarituri

Cata_RB
26th July 2011, 19:41
29.85 punctaj final.

Probabil Andrei 14.7 si Dani 15.15.

mikeyy
26th July 2011, 19:42
Bravo baieti! Ati fost in grafic, aproape de 30 cum am zis :ok:

Cata_RB
26th July 2011, 19:43
Se putea si mai mult de-atat, dar fara note detaliate nu avem cum sa ne facem o idee despre nivelul de arbitraj...important e ca a mers bine! :ok:

Andraf
26th July 2011, 19:45
Intre noi si BEL este 1.00p diferenta dupa 3 aparate (comparand cele 3 aparate), in avantajul lor.

mihafrancisc
26th July 2011, 19:45
85.9 are pana acum Elvetia. Noi avem 81.35:(

mikeyy
26th July 2011, 19:46
85.9 are pana acum Elvetia. Noi avem 81.35:(

Da, calul ne-a tras in jos cu vreo 3-4 puncte

Tracoromana
26th July 2011, 19:48
Nu sunt in primii 8 la sărituri :(.

mikeyy
26th July 2011, 19:49
Nu a prins Radeanu finala? Oare ce s-a intamplat la a doua saritura?
Chiar asa concurenta mare......:(

Cata_RB
26th July 2011, 19:50
Asta incercam si eu sa ma prind acum...sariturile.
Pe baza rezultatelor complete la primele 2 subdiviziuni, s-ar putea ca acel clasament live sa arate primele 8 note la sarituri si atat, nu primele 8 medii - cei care vor finala.

Mie asa mi se pare...nu pot sa vad sigur ca se schimba prea repede si nu am timp sa compar. Sper sa fie asa :)

Tess_AN
26th July 2011, 19:53
Asta incercam si eu sa ma prind acum...sariturile.
Pe baza rezultatelor complete la primele 2 subdiviziuni, s-ar putea ca acel clasament live sa arate primele 8 note la sarituri si atat, nu primele 8 medii - cei care vor finala.Mie asa mi se pare...nu pot sa vad sigur ca se schimba prea repede si nu am timp sa compar. Sper sa fie asa :)
Sper sa fie asa ca as vrea nu numai finala pentru Dani dar si medalie!

mikeyy
26th July 2011, 19:53
Urmeaza paralelul, nu? Din cate am inteles asta e unul dintre aparatele pt care a fost dus Avram. Sper sa-i iasa!

Tracoromana
26th July 2011, 19:54
Posibil Catalina. Dar si atunci..... sunt note aproape de 15.

pardon, Dani e pe prima positie!!/hello/hello

Cata_RB
26th July 2011, 19:54
Nope, m-am inselat. Clasamentul de la sarituri e pentru cei cu 2 executii.

Partea buna...s-a actualizat si Dani e primul :)

Ada24
26th July 2011, 19:55
Ce bine :D

mikeyy
26th July 2011, 19:57
10.7 prima nota la paralele :(

Cata_RB
26th July 2011, 19:59
La mine nu apare nimic la paralele.

mikeyy
26th July 2011, 19:59
Am primit pe twitter.

Tracoromana
26th July 2011, 20:00
Radeanu, Avram, Groza e ordinea

mikeyy
26th July 2011, 20:03
Primii 2 romani au mers cam rau, al treilea s-a descurcat (de pe twitter)

Cata_RB
26th July 2011, 20:03
Flavia, unde vezi ordinea? E prea haos pentru mine in surse :D

Andraf
26th July 2011, 20:06
Clasamentul pe echipe zboara de pe un canal pe altul cu o "gratie" dezarmanta. Cand ti-e lumea mai draga...

Ada24
26th July 2011, 20:08
26500 la paralele

mikeyy
26th July 2011, 20:08
26.500 la paralele.


Clasamentul pe echipe zboara de pe un canal pe altul cu o "gratie" dezarmanta. Cand ti-e lumea mai draga...

Da...nu se poate urmari :(

Andraf
26th July 2011, 20:09
Dupa 4 aparate, i-am depasit pe belgieni, dar inca nu ma bucur...

Edit: Oare tot asa le vor chinui si pe fete maine?

Tracoromana
26th July 2011, 20:11
Flavia, unde vezi ordinea? E prea haos pentru mine in surse :D

start list pdf - cred ; atata le-am sucit ...........

Cata_RB
26th July 2011, 20:11
Da Andra, pe toate le rotesc...fara vreo logica clara :(
Nu neaparat informatiile putine ma supara [ne-am obisnuit noi cu prea mult bine], dar de ce sa fuga lumea dupa clasamente? La ce s-o fi gandit aia care au facut asa sistemul...

Flavia, mersi!

mikeyy
26th July 2011, 20:11
Sa scapam de bara si mai traim o viata :D

Tess_AN
26th July 2011, 20:11
Posibil Catalina. Dar si atunci..... sunt note aproape de 15.

pardon, Dani e pe prima positie!!/hello/hello
Flavia, te joci nu numai cu nervii mei dar si cu tensiunea arteriala... Si nu am pilule :D

Bravo Dani!

Cata_RB
26th July 2011, 20:11
Andrei pe 3 la paralele! :D

Andraf
26th July 2011, 20:13
Uraaaa!!! Bravo, Andrei!

mikeyy
26th July 2011, 20:13
Ole!!!! Bravo Andrei! :ok:

Ada24
26th July 2011, 20:13
Bravo!!

Tess_AN
26th July 2011, 20:14
Din cei ramasi, doar 5 mai fac 2 sarituri, deci Dani e in finala! Si pe podium zic eu. Doar de el mai depinde daca se cinta Imnul sau nu! :ok:

Tracoromana
26th July 2011, 20:14
daca elvetienii merg in ritmul asta iau aurul

mikeyy
26th July 2011, 20:14
Cred ca Andrei ramane in ambele finale. Bravo lui! :ok:

Cata_RB
26th July 2011, 20:15
Ordinea pentru bara si sol e aceeasi: Groza, Radeanu, Avram.

La sol cel putin mi se pare un pic ciudat...dar sa vedem, sper sa fie puternici pe final si sa le iasa exercitiile cum trebuie! :)

Cata_RB
26th July 2011, 20:18
Andrei a luat undeva intre 14.050 si 14.250 la paralele...frumusica nota! :)

Andraf
26th July 2011, 20:18
Iar e pauza?

Tracoromana
26th July 2011, 20:25
Flavia, te joci nu numai cu nervii mei dar si cu tensiunea arteriala... Si nu am pilule :D

Bravo Dani!

:happy:happy: Scuze. In naivitatea mea credeam ca actualizarea se face instantaneu.


Iar e pauza?
mai bine, pentru ca ametisem cu atâtea canale.

n-au terminat toti rotatia

Ada24
26th July 2011, 20:31
26150 bara

Cata_RB
26th July 2011, 20:31
26.150 la Romania, dar nu am vazut pe parcurs...dar e gata sau mai e 1 gimnast.
Pare destul de ok, nu prea stiu cum stau ei la bara. Calul ala, of :(...multe probleme ne-a facut in ultimii ani.

Tareeee si atenti la sol!!

Andraf
26th July 2011, 20:33
Inca mai avem un mic avantaj in fata BEL, tareeeee, baieti!

Tess_AN
26th July 2011, 20:34
E pauza de curent sau ce e?

mihafrancisc
26th July 2011, 20:35
Sper sa rezolve problema cu curentul maine la fete.

Tess_AN
26th July 2011, 20:35
Inca mai avem un mic avantaj in fata BEL, tareeeee, baieti!
Ungurii sunt in fata noastra in clasamentul partial si acu's la sarituri...acolo-s note mari de obicei.
Sa speram insa....
Edit: Nu sunt ungurii inaintea noastra, dar sunt la sarituri. Si ungurii si olandezii. Sunt pe aproape. Sper sa nu ne intreaca totusi si sper sa raminem noi pe podium.

Tracoromana
26th July 2011, 20:37
Inca mai avem un mic avantaj in fata BEL, tareeeee, baieti!

cu Belgia e clar, dar Franta si Elveția mai sunt o problema.

mikeyy
26th July 2011, 20:37
Ungurii nu sunt la cal? Pe twitter zice ca au cazut pe capete.

mikeyy
26th July 2011, 20:39
Au chemat doctorul pentru un arbitru de la bara...i s-a facut rau din cauza temperaturii din sala.
Scoateti gimnastii de acolo si opriti acest concurs de 2 lei......:( Asta e organizare???

Tess_AN
26th July 2011, 20:40
Ungurii nu sunt la cal? Pe twitter zice ca au cazut pe capete.
Eu stiam ca la sarituri. verific si revin sa editez.

Edit: Sarituri in ultima rotatie la Ungaria si Olanda. Dar in clasamentul partial cum am editat postul de mai sus, sunt putin in spatele nostru - nu stiu daca ajunge diferenta sa compenseze notele de la sarituri si nu stiu cit de buni sunt la sarituri ei.

Lista de start http://www.trabzon2011.org/results/ga/000/001/002/CI_MEN_StartList.html
spune sarituri in ultima rotatie - a 6-a. Daca noi suntem la sol, ungurii si olandezii sunt la sarituri.

Cata_RB
26th July 2011, 20:43
Pe live-chestie e gol punctajul ungurilor la sarituri...poate pe twitter a scris cu intarziere.

Naspa cu caldura...:(

mikeyy
26th July 2011, 20:46
Elvetia a avut doar o ratare la cal, iar in rest exercitii ft bune.....vor lua medalie :(

Tracoromana
26th July 2011, 20:49
Ungurii sunt in fata noastra in clasamentul partial si acu's la sarituri...acolo-s note mari de obicei.
Sa speram insa....


Tu, fată de la Binș ......asa ceva nu-i posibil.

Tracoromana
26th July 2011, 20:54
Elvetia a avut doar o ratare la cal, iar in rest exercitii ft bune.....vor lua medalie :(

n-am socotit, dar pronostic aur.

Cata_RB
26th July 2011, 20:57
Noh hai odata...iar n-au curent?

mikeyy
26th July 2011, 20:57
Sa nu imi spuneti ca s-a luat iar curentul? Sau s-a oprit concursul din cauza problemelor cu arbitrul de la bara?

Nici macar la Ploiesti nu au fost cazuri d-astea. Si stiti foarte bine ce conditii erau prin 2007-2008....cand se sufocau gimnastii dupa exercitii.

Tracoromana
26th July 2011, 21:01
Sa nu imi spuneti ca s-a luat iar curentul? Sau s-a oprit concursul din cauza problemelor cu arbitrul de la bara?

Nici macar la Ploiesti nu au fost cazuri d-astea. Si stiti foarte bine ce conditii erau prin 2007-2008....cand se sufocau gimnastii dupa exercitii.

vezi, de aceea nu s-a introdus pana acum la noi tabela electronica.

mikeyy
26th July 2011, 21:02
vezi, de aceea nu s-a introdus pana acum la noi tabela electronica.

:happy Corect!

Tess_AN
26th July 2011, 21:03
Tu, fată de la Binș ......asa ceva nu-i posibil.
Am corectat, adica editat ca am gresit.

mikeyy
26th July 2011, 21:07
S-a aterminat concursul? Pe twitter apare podiumul: Rusia, GBR si Elvetia

Anicia Juliana
26th July 2011, 21:09
Comitetul Olimpic si Sportiv Roman a urcat un album de la FOTE pe Facebook. Sunt fetele, poate si baietii, da' nu ii cunosc eu.

:D Gand la gand cu Fangymnastics. Eu vazusem de la Gabi Dragoi.