PDA

View Full Version : Etapa 1: Petrolul - Otelul 2-1



Pages : [1] 2

delaoltenia
15th July 2011, 18:59
Luni,25 iulie,ora 21:30 - Digi Sport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa,doar aici.

Hingherul
15th July 2011, 19:00
al doilea esec al astora contestati de timisoreni :D
1

delaoltenia
15th July 2011, 19:07
1 solist

Shinnok
15th July 2011, 19:19
1 solist, un 1-0 clar ;)

catel_latos
15th July 2011, 20:05
Mai, voi confundati cu supercupa cand ziceti 1 solist.:D

Razvan T.
15th July 2011, 20:15
1 solist

catel_latos
15th July 2011, 20:19
1 solist

Pariaza fara emotii pe asta in supercupa.:cool:

delaoltenia
15th July 2011, 20:23
Jucati acasa? :D

catel_latos
15th July 2011, 20:59
Se poate spune si asa.:D

V-ati uitat pe bilete? Sau aia din galerie le-au dat numai la fanii pro-Gigi?:))

fl0o
15th July 2011, 21:04
Gigi se razbuna si nu le da bilete...

On: Castigam, mai vrem :D

Hingherul
15th July 2011, 21:17
tu tot insisti cu biletele alea...ti-ai pus intrebarea cat de importanti sunteti ca adversari ca sa ne omoram sa venim sa vedem cum plangeti dupa meci?

fl0o
15th July 2011, 21:20
tu tot insisti cu biletele alea...ti-ai pus intrebarea cat de importanti sunteti ca adversari ca sa ne omoram sa venim sa vedem cum plangeti dupa meci?Ce te oftici ma ? :))
Nu plangem chiar de pierdem, am castigat ceva mai important decat asta.

Hingherul
15th July 2011, 21:23
Ce te oftici ma ? :))

ai si vreun motiv pentru care as face asta?
pe voi va inteleg. o supercupa cu Steaua e maximul pe care il puteti prinde in viata de suporteri ai Otelului.
hai ca nu vreau sa murdarim si aici cu tampeniile. daca ai ceva legat de supercupa ne strangem de gat cu fularele pe threadul dedicat!

ca sa fiu la subiect... va deprima Petrolul. or sa va dea pana or sa strige timisorenii: STOP :D

catel_latos
15th July 2011, 21:26
tu tot insisti cu biletele alea...ti-ai pus intrebarea cat de importanti sunteti ca adversari ca sa ne omoram sa venim sa vedem cum plangeti dupa meci?

Asta-i buna tare.:))

Si pana la urma nu sunteti asa importanti sa plangem de fericire dupa meci.:D

ON: Regretul la meciul cu Petrolul e ca nu se joaca pe stadionul nou. In rest, victorie fara probleme a Otelului (mai ales ca le-am luat si vreo 2 jucatori de baza:D).

Razvan T.
15th July 2011, 22:58
Pariaza fara emotii pe asta in supercupa.:cool:

acolo cred ca va "desfiinteaza" ros-albastrii. :cool:

fl0o
15th July 2011, 23:21
Abia acum incep sa cred ca toata tara e stelista :cry:

Razvan T.
15th July 2011, 23:22
sau realista :D ... mai ales dupa ce am vazut meciul din Ghencea unde ati fost penibili cu tot cu arbitru. :P

Bobi Cearton
16th July 2011, 08:11
daca meciul se joaca la Ploiesti va fi 3-0 pt Petrolu. daca se joaca la Buzau mizez pe un 1-0, gol din lovitura libera.

fl0o
16th July 2011, 08:17
Nu pot sa ma hotarasc intre 0-1 si 0-2. Poate imi pica fisa dupa primul meci.

Bobi Cearton
16th July 2011, 08:39
n-ai ce sa hotarasti, habar n-ai de fotbal.

krokobaursolzos
16th July 2011, 09:15
... n-ai tact deloc! puteai sa-i spui asta si mai cu duhul blandetii :D

OT: nu cred ca Otelul tine la tavaleala din 3 competitii, echipa aia de doi poli o sa-i tavaleasca rau de tot ... asa ca merg pe 1X in meciul asta ;)

fl0o
16th July 2011, 10:55
Sunteti comici rau :)) asa spuneati si in sezonul trecut, de trei ori pe zi, si tot pe asta o tineti.
Voi sunteti aia care inca mai sperati sa nu ia Otelul campionatul :cry:

Sper sa vedem un meci frumos si la Ploiesti, sau unde se joaca, castigat de noi.
Mult succes petrolistilor pe viitor !

Steel Jar
16th July 2011, 12:14
Buhuhu:plans:
Nu ne au la inima mascaricii ...uhuu hu hu:plans:
Deci pierdem toate meciurile in campionat si ne desfiintam.:plans:
Alt campionat aceiasi antipatici :rolleyes:, deh mai rau ca raia circarii.:))

RunRun1730
17th July 2011, 16:22
ics meci de acomodare...

fl0o
18th July 2011, 11:56
Ne-am acomodat, 0-1

aLLiin
18th July 2011, 12:04
Va castiga petrolul...sau in cel mai catastrofal caz va fi egal...

N0_NaM3
18th July 2011, 12:13
O sa vedeti peluza adevarata, galatenilor. :)
ON: Sper intr-un 1x.Bafta, dar dupa meciul cu noi.

fl0o
18th July 2011, 12:16
O sa vedeti peluza adevarata, galatenilor. :)
ON: Sper intr-un 1x.Bafta, dar dupa meciul cu noi.Ma astept, e entuziasmul primului meci :P
Multumim, la fel si voua !

bada_otelul
18th July 2011, 16:39
O sa vedeti peluza adevarata, galatenilor. :)
ON: Sper intr-un 1x.Bafta, dar dupa meciul cu noi.

Ar fi surpriza si n-ar fi. Cred ca de 5 ani n-a mai castigat cineva titlul 2 ani la rand. Jucatorii nostri vor fi cu gandul la ce au castigat, la viitoarele meciuri din Ch. League si le va fi greu sa se concentreze cum trebuie pentru toate meciurile din campionat. Este posibil orice.

Bobi Cearton
18th July 2011, 19:32
Ar fi surpriza si n-ar fi. Cred ca de 5 ani n-a mai castigat cineva titlul 2 ani la rand. Jucatorii nostri vor fi cu gandul la ce au castigat, la viitoarele meciuri din Ch. League si le va fi greu sa se concentreze cum trebuie pentru toate meciurile din campionat. Este posibil orice.

gaina s-a cocotzat in varfu gramezii si cotcodaceste, si cotcodaceste. se bucura geaba, a ouat o margica fara valoare.

Denis
18th July 2011, 21:01
Is curios sa-i vad pe galatenii imprumutati la Petrolul in acest meci. Teoretic ar trebui sa castigam, dar trebuie sa mentinem inertia cu care am castigat Super Cupa Romaniei.

2 solist /hello Meci foarte important! :ok:

Gabri3l
18th July 2011, 21:03
fostul petrolist Paraschiv cred ca sunt sanse mari sa fie huiduit de noi daca va da vreun gol si se va bucura de el.

in fine... cred ca se va termina egal.

Gabri3l
18th July 2011, 21:04
O sa vedeti peluza adevarata, galatenilor. :)
ON: Sper intr-un 1x.Bafta, dar dupa meciul cu noi.

sal... stii ceva de bilete, s-au pus in vanzare in Ploiesti?

bada_otelul
18th July 2011, 21:25
fostul petrolist Paraschiv cred ca sunt sanse mari sa fie huiduit de noi daca va da vreun gol si se va bucura de el.

in fine... cred ca se va termina egal.

Nu pare genul care sa faca asa ceva. Evident, nu poti fi sigur niciodata de nimic dar Para a dat dovada de caracter mereu.:ok:

Leo
18th July 2011, 22:09
Egal.

1924
19th July 2011, 07:53
2-1 !

N0_NaM3
19th July 2011, 16:23
sal... stii ceva de bilete, s-au pus in vanzare in Ploiesti?

Banuiesc ca ai aflat ca se pun azi in vanzare. :)

ZarnicaStefan
19th July 2011, 16:44
Sa vedem ... aici nu prea am ce zice Petrolul o echipa venita din liga 2 nu cred ca va reusi sa faca fata Otelului.

Steel Jar
19th July 2011, 18:54
Bine atiu revenit in Liga 1.
Sincer imi pare rau ca nu putem juca pe noul vostru stadion, care arata foarte bine.
Luni dupa disputarea partidei vom sti cine a castigat. Nu este exclus nimic, totul este posibil in fotbal.:ok:

Gabri3l
19th July 2011, 22:53
Banuiesc ca ai aflat ca se pun azi in vanzare. :)

am aflat... mi-am luat si bilet deja:yes:

http://www.doarpetrolul.ro/index.php/201107191292/joi-o-zi-plina

cryrad1975
19th July 2011, 23:05
Petrolul are suporteri patimasi, are traditie frumoasa in liga 1 dar momentan nu cred ca are echipa sa bata pe Otelul.Bafta in campionat , dar dupa meciul cu noi :yes:

Gabri3l
20th July 2011, 10:24
multumim.... felicitari pt campionat! dar yo zic ca in meciul asta orice rezultat este posibil.

HAI PETROLUL!

catel_latos
20th July 2011, 11:05
Se pare ca petrolistii vor fi la meciul asta cam cum am fost noi la Piatra Neamt. Am citit ca le pun si autocare la dispozitie.
Oricum la ei entuziasmul e foarte mare.
Interesant ce galerie va avea Otelul la ora meciului.

fl0o
20th July 2011, 11:08
Cele mai entuziasmate echipe noi suntem :D

cryrad1975
20th July 2011, 12:44
Se pare ca petrolistii vor fi la meciul asta cam cum am fost noi la Piatra Neamt. Am citit ca le pun si autocare la dispozitie.
Oricum la ei entuziasmul e foarte mare.
Interesant ce galerie va avea Otelul la ora meciului.

pacat ca se joaca meciul luni, daca s-ar fi jucat sambata ar fi fost stadionul plin cu suporterii celor 2 echipe.Oricum va fi un meci frumos de urmarit, va fi spectacol in tribune.

catel_latos
20th July 2011, 14:05
Totusi de ce se joaca la Buzau?
De ce nu se joaca pe stadionul Astrei din Ploiesti de exemplu?

Steel Jar
20th July 2011, 14:07
Respect Petrolul Ploiesti!
De cand urmaresc fotbalul si sutin Otelul mereu am simpatizat echipe ca Petrolul, Fcm Bacaum, Farul Constanta , U Craiova, Fc NAtional,Fc Arges . Ar fi ceva de vis, pentru mine, sa jucam iar impotriva echipelor enumerate, in prima liga.
Va urez succes si sper sa nu mai parasiti prima liga . Ador sa jucam impotriva echipelor cu suporteri, istorie , personalitate si Petrolul are toate astea de partea ei.
PS: Ma duc si eu la meci.:ok:

snookerinfo
20th July 2011, 14:15
X pauza-final

FcP
20th July 2011, 14:19
ATENTIE !!!!

Deplasarea se va face cu 12 AUTOBUZE ARTICULATE.
Cei care doresc sa faca deplasarea cu aceste autobuze trebuie sa prezinte la urcarea in autobuz doua bilete RATP de 1,6 lei sau unu de 3,2 lei.

Biletele se pot cumpara de la orice toneta RATP.
P.S: Ele se vor vinde si la autobuze dar pentru a evita ingreunarea imbarcarii ar fi recomandat sa le cumparati de la toneta.

Multumesc pentru intelegere.

sursa: doarpetrolul.ro , ph-81-nir

FcP
20th July 2011, 14:20
Sunt convins ca nu pierde Petrolul, nu stiu, dar am convingerea asta. Un 1x, puteti paria cu incredere.

Marius
20th July 2011, 14:22
ATENTIE !!!!

Deplasarea se va face cu 12 AUTOBUZE ARTICULATE.
Cei care doresc sa faca deplasarea cu aceste autobuze trebuie sa prezinte la urcarea in autobuz doua bilete RATP de 1,6 lei sau unu de 3,2 lei.

Biletele se pot cumpara de la orice toneta RATP.
P.S: Ele se vor vinde si la autobuze dar pentru a evita ingreunarea imbarcarii ar fi recomandat sa le cumparati de la toneta.

Multumesc pentru intelegere.

sursa: doarpetrolul.ro , ph-81-nir

Deci, cu troleul sau cu ikarusuri d-alea de pe vremea lu' bunicu? :))

Oricum, misto treaba asta, prima galerie sponsorizata de primarie. Tortele cat costa? Se vand tot la tonete? :D

fl0o
20th July 2011, 14:27
Nu e important cum si cu ce vin.

Marius
20th July 2011, 14:29
Ba este, ca vreau sa vin si eu. Cum e, doua bilete calatoria numai dus, sau e dus-intors?

fl0o
20th July 2011, 14:29
mistouri ieftine

Marius
20th July 2011, 14:30
Ca biletele de deplasare?

fl0o
20th July 2011, 14:33
Macar cuiva le pasa de ei si ii duce la meci.
La Steaua fac conducatorii misto de voi.

Marius
20th July 2011, 14:38
te duci pe langa subiect :)

FcP
20th July 2011, 15:02
te duci pe langa subiect :)

Banii nu vin de la primarie, exista liga suporterilor, exista sute de adeziuni cu cei 2% din impozit redirectionati catre liga suporterilor...iar te-ai trezit vorbind. Vezi-ti de cioban.

Bobi Cearton
20th July 2011, 15:09
http://ro.wikipedia.org/wiki/Stadionul_Municipal_(Buz%C4%83u)

FcP
20th July 2011, 15:17
http://ro.wikipedia.org/wiki/Stadionul_Municipal_(Buz%C4%83u)

N-are in viata lui 18.000, 12k max

FcP
20th July 2011, 15:18
Pe worldstadiums.com :
ROM Gloria Buzau Buzau Stadionul Municipal 10 000 1970 all-seate

catel_latos
20th July 2011, 17:09
Petrolistii, de ce nu jucati pe stadionul Astrei?
Nu va lasa Niculaie sau de ce?

LUPULGALBEN
20th July 2011, 18:58
Ala care tot zice de entuziasm, nu e vorba numai de asa ceva, si stii prea bine. Petrolul Ploiesti >>>>>>>>>>>>> Otelul Galati ca suporteri, intotdeauna.

Marius
20th July 2011, 19:01
Banii nu vin de la primarie, exista liga suporterilor, exista sute de adeziuni cu cei 2% din impozit redirectionati catre liga suporterilor...iar te-ai trezit vorbind. Vezi-ti de cioban.

Din moment ce-s troacele de la RATP si sunteti obligati sa cumparati bilete RATP inseamna ca si primaria va sponsorizeaza mega-deplasarea.

Iar te-ai trezit cu argumentele la gura si te faci de ras :)

LUPULGALBEN
20th July 2011, 19:07
Bha, tu stii ce e aia sponsorizare?
Nu, noi dam banii inapoi Primariei prin sponsorul nostru. Banii din sponsorizare + banii din bilete ratp = Drumul pana la Buzau. Grea logica, nu? Oricum, n-ai treaba prin Pipera, nu e niciun miting anti-Becali?

1924
20th July 2011, 19:08
Din moment ce-s troacele de la RATP si sunteti obligati sa cumparati bilete RATP inseamna ca si primaria va sponsorizeaza mega-deplasarea.

Iar te-ai trezit cu argumentele la gura si te faci de ras :)

Liga suporterilor petrolisti sponsorizeaza deplasarea asta !

catel_latos
20th July 2011, 20:41
LUPULGALBEN, daca si jucatorii Petrolului sunt asa cu nasul pe sus ca si tine, pai v-o luati cu 0-3 fara probleme.:D

Chiar nu stie nimeni de ce jucati la Buzau si nu pe terenul Astrei?

fl0o
20th July 2011, 22:37
Petrolul Ploiesti >>>>>>>>>>>>> Otelul GalatiAti spus-o de multe ori si nu v-a contrazis nimeni. Ce vreti ?

Gabri3l
20th July 2011, 22:57
Petrolistii, de ce nu jucati pe stadionul Astrei?
Nu va lasa Niculaie sau de ce?

chiar daca ne-ar lasa nu am vrea noi sa jucam acolo;)...... nu mai avem ce cauta pe acel stadion decat ca adversari.
sa joace amaratii aia de la dinamo pe astra ca tot se au ca homosexualii.si au stadionul suspendat

Gabri3l
20th July 2011, 23:01
Liga suporterilor petrolisti sponsorizeaza deplasarea asta !

normal...

oricum multi vom veni si cu masinile personale... se va merge in coloana pana la Buzau. se va crea o atmosfera super chiar si inainte de meci. cred ca vom veni peste 2000 doar la peluza, in galerie...galatenii au doar 5-10% din bilete, cred vor veni doar cateva sute..in rest vor fi doar localnici din Buzau, adik stelisti..HAI PETROLUL!

Farmecul Vietii
21st July 2011, 12:06
au aparut si astia ca ciupercile dupa ploaie.Mai deunazi nu vedeai picior de Betrolist p-acilea.Eh, e rost de afirmare pe prima scena a fotbalului romanesc...
Oricum nu-i vad bine pe negriciosi, probabil cosmarul acelui 0-5 de pe Giulesti, cand au luat pulsul primei ligi,ii mai urmareste inca.Cu d-alde pompilica, florentin, oprita n-ai cum sa te bati de la egal la egal cu Otelul.Cireasa de pe tort, l-au mai inregimentat si pe mitea... de rasul curcilor, ca la martieni :)

1924
21st July 2011, 12:27
au aparut si astia ca ciupercile dupa ploaie.Mai deunazi nu vedeai picior de Betrolist p-acilea.Eh, e rost de afirmare pe prima scena a fotbalului romanesc...
Oricum nu-i vad bine pe negriciosi, probabil cosmarul acelui 0-5 de pe Giulesti, cand au luat pulsul primei ligi,ii mai urmareste inca.Cu d-alde pompilica, florentin, oprita n-ai cum sa te bati de la egal la egal cu Otelul.Cireasa de pe tort, l-au mai inregimentat si pe mitea... de rasul curcilor, ca la martieni :)

pleaca-n mm de aci' !:rosu:

N0_NaM3
21st July 2011, 12:27
au aparut si astia ca ciupercile dupa ploaie.Mai deunazi nu vedeai picior de Betrolist p-acilea.Eh, e rost de afirmare pe prima scena a fotbalului romanesc...
Oricum nu-i vad bine pe negriciosi, probabil cosmarul acelui 0-5 de pe Giulesti, cand au luat pulsul primei ligi,ii mai urmareste inca.Cu d-alde pompilica, florentin, oprita n-ai cum sa te bati de la egal la egal cu Otelul.Cireasa de pe tort, l-au mai inregimentat si pe mitea... de rasul curcilor, ca la martieni :)

zbori ma` linistit...

aLLiin
21st July 2011, 12:31
Otelarilor, va faceti noi dusmani?

fl0o
21st July 2011, 12:42
Otelarilor, va faceti noi dusmani?Petrolisti ? De ce ? Cu ce motiv ?

megastar
21st July 2011, 13:32
Petrolul Ploiesti >>>>>>>>>>>>> Otelul Galati ca suporteri, intotdeauna.

Ramane de dovedit in meciul direct. Oricum bine ati revenit in Liga I.

Gabri3l
21st July 2011, 14:10
au aparut si astia ca ciupercile dupa ploaie.Mai deunazi nu vedeai picior de Betrolist p-acilea.Eh, e rost de afirmare pe prima scena a fotbalului romanesc...
Oricum nu-i vad bine pe negriciosi, probabil cosmarul acelui 0-5 de pe Giulesti, cand au luat pulsul primei ligi,ii mai urmareste inca.Cu d-alde pompilica, florentin, oprita n-ai cum sa te bati de la egal la egal cu Otelul.Cireasa de pe tort, l-au mai inregimentat si pe mitea... de rasul curcilor, ca la martieni :)

ciorex... o sa aveti o surpriza in etapa 3. pregatiti-va din timp;)

Farmecul Vietii
21st July 2011, 15:09
ciorex... o sa aveti o surpriza in etapa 3. pregatiti-va din timp;)

abia astept, tuciuriule.nu-i nevoie sa ne pregatim pentru voi, "va avem la suflet" de mult timp, sunteti pe sistemul nostru nervos.Rugati-va la Dumnezeul vostru republican(ahaha si astia vor republica, ma? si astia?:)) ca meciul asta nu-l jucati in R.Ploiesti.
Scuze de offtopic, simteam nevoia sa "dau foc" la cativa republicani, atata tot...de dorul lor, nu de alta.

jonsnow
21st July 2011, 16:06
chiar daca ne-ar lasa nu am vrea noi sa jucam acolo;)...... nu mai avem ce cauta pe acel stadion decat ca adversari.
sa joace amaratii aia de la dinamo pe astra ca tot se au ca homosexualii.si au stadionul suspendat

ia uite si lupii ce rai sunt...s-a umplut Romania de huligani...e bine ca aveti bani de stomatolog...toti taranii s-au smecherit si fac pl mare...pana dau nas in nas intamplator cu cine nu trebuie, atunci uita brusc ca le place fotbalul sau bat recorduri mondiale la 100 de metri garduri...

aLLiin
21st July 2011, 17:00
Cine cu cine se cearta?

Gabri3l
21st July 2011, 17:06
ia uite si lupii ce rai sunt...s-a umplut Romania de huligani...e bine ca aveti bani de stomatolog...toti taranii s-au smecherit si fac pl mare...pana dau nas in nas intamplator cu cine nu trebuie, atunci uita brusc ca le place fotbalul sau bat recorduri mondiale la 100 de metri garduri...

meltene... nu mai vb despre altii din propria-ti experienta de viataQ

zbori ma` linistit...

le vb pe graiul lor:D...habar n-au ce ii asteapta

Gabri3l
21st July 2011, 17:11
pana una alta jucam cu Otelul, campiona Romaniei... sdr-istii sa nu se mai bage in seama cu suporterii Petrolului momentan.sau cu galatenii.

deci... merg pe 1x:ok:

Grinco
21st July 2011, 17:16
Ce-aveti, ma petrolistilor? Cam agitati:D

N0_NaM3
21st July 2011, 17:17
Au inceput astia din bucale sa faca piz.da mare cu noi, mai usor ca vi le luam in pwla :)).

Grinco
21st July 2011, 17:19
In ritmul asta, pana la meci va luati toti ban:D

Bobi Cearton
21st July 2011, 17:30
in ziua meciului, adica luni, nu e nevoie de postari, se poate lua ban, importante sunt pregatirile pt meci, coregrafia, totul pt front, totul pt victorie.

mach
21st July 2011, 18:54
Orice-ati spune, Otelul Galati ramane o echipa cam greu de batut. Ma bucura entuziasmul celor de la Petrolul. Cred ca un egal ar multumi ambele echipe:D

megastar
21st July 2011, 22:55
Un meci cu martienii care ne v-a pregati pentru meciurile cu extraterestrii Europei.

N0_NaM3
22nd July 2011, 00:03
Un meci cu martienii care ne v-a pregati pentru meciurile cu extraterestrii Europei.

Vezi ca noi nu v-am facut sarmari, sau in orice alt fel.

NORGEMAN
22nd July 2011, 00:10
In ritmul asta, pana la meci va luati toti ban:D

:happy:happy

Au sange latin. :D

Gabri3l
22nd July 2011, 00:16
prezentarea echipamentului si comentarii despre meci Vivi Rachita, Pompiliu Stoica, Sipovic...

0XULW-tstcg&feature=player_embedded

NORGEMAN
22nd July 2011, 00:31
Mult mai tare mi se parea echipamentul anterior cu dunga aceea oblica. :ok:

catel_latos
22nd July 2011, 00:34
Ce bine vorbeste Sipovici romaneste!:) Sunt impresionat. ("...ce pot sa zic eu?...ca batem...? o sa-ncercam!") - tare asta:)

Bobi Cearton
22nd July 2011, 08:13
meci greu pt Petrolul, masinaria galateana tureaza estetic. tifoseria lupilor poate inclina balanta, al 12-lea jucator poate contribui la o prima victorie.

cip
22nd July 2011, 08:20
mariusica e ocupat cu candidatura aia la primarie,deci s-ar putea sa nu aiba timp si de alte sforarii...totusi le recomand petrolistilor sa nu incerce jocul la offsaid,la astia nu se pune daca-i sub 6-7 m...

bada_otelul
22nd July 2011, 08:39
Vezi ca noi nu v-am facut sarmari, sau in orice alt fel.

Era doar un joc de cuvinte, facea referire la serialul ala de pe sport.ro. Nu cred ca a vrut sa va jigneasca.:ok:

Bobi Cearton
22nd July 2011, 08:47
lupii sunt statuti, nu prea au avut activitate prin B. e f probabil sa va inmoaie oasele...:Daripa tanara e rea de tot...

fl0o
22nd July 2011, 08:56
N-ai kum... mai da-ne pace.

Bobi Cearton
22nd July 2011, 09:02
n-am kef

catel_latos
22nd July 2011, 10:38
mariusica e ocupat cu candidatura aia la primarie,deci s-ar putea sa nu aiba timp si de alte sforarii...totusi le recomand petrolistilor sa nu incerce jocul la offsaid,la astia nu se pune daca-i sub 6-7 m...

Si eu le recomand sa nu incerce intrari cu talpa sau coate cum stie Sepsi, ca daca n-au greutatea lu' Marean nu prea da rezultate presiunea la arbitri.:))

catel_latos
22nd July 2011, 10:41
lupii sunt statuti, nu prea au avut activitate prin B. e f probabil sa va inmoaie oasele...:Daripa tanara e rea de tot...

O sa fie mai temperati dupa meciul cu Otelul.:D

Cristy RVD
22nd July 2011, 10:49
Au inceput astia din bucale sa faca piz.da mare cu noi, mai usor ca vi le luam in pwla :)).

ultima oara ati luat-o voi rau de tot, de 5 ori :))

catel_latos
22nd July 2011, 10:54
Ce mai conteaza? Si noi am luat-o de vreo 7 ori.:D Importante sunt punctele acumulate.

1924
22nd July 2011, 13:00
s-au dat peste 1800 de bilete !/hello

bada_otelul
22nd July 2011, 13:08
s-au dat peste 1800 de bilete !/hello

Ai idee cumva la ce peluza aveti repartizate bilete voi si la ce peluza le avem noi?

1924
22nd July 2011, 13:14
Ai idee cumva la ce peluza aveti repartizate bilete voi si la ce peluza le avem noi?

pe al meu bilet, scrie Peluza 2..acu' nu stiu care o fii dintre ele. in 2009 cand am jucat la ei, am stat la cea din dreapta cum privesti din tribuna oficiala.

cryrad1975
22nd July 2011, 13:20
pe al meu bilet, scrie Peluza 2..acu' nu stiu care o fii dintre ele. in 2009 cand am jucat la ei, am stat la cea din dreapta cum privesti din tribuna oficiala.

la supercupa a fost foarte modesta organizarea cu vanzarea biletelor si cu deplasarea, s-a aflat foarte tarziu punerea la dispozitie a autocarelor. Ar fi fost mult mai multi suporteri daca se stia cat costa transportul si de unde se pleaca. Acum la fel, nu se stie nimic deocamdata, de unde se iau biletele, cat costa biletul, cat costa deplasarea, cu ce se poate merge....

1924
22nd July 2011, 13:21
la supercupa a fost foarte modesta organizarea cu vanzarea biletelor si cu deplasarea, s-a aflat foarte tarziu punerea la dispozitie a autocarelor. Ar fi fost mult mai multi suporteri daca se stia cat costa transportul si de unde se pleaca. Acum la fel, nu se stie nimic deocamdata, de unde se iau biletele, cat costa biletul, cat costa deplasarea, cu ce se poate merge....

iti spune ceva numele de Romanica?:))

cryrad1975
22nd July 2011, 13:26
iti spune ceva numele de Romanica?:))

da, multe lucruri, ca de obicei , vrei sa platesti dar n-ai unde, n-ai cui sau stai la cozi imense (cazul taxelor , impozitelor).

Bobi Cearton
22nd July 2011, 13:30
s-au dat peste 1800 de bilete !/hello

sa nu te intorci in Ploiesti fara 3-4 scalpuri de galateni.:)

Gabri3l
22nd July 2011, 13:30
pe al meu bilet, scrie Peluza 2..acu' nu stiu care o fii dintre ele. in 2009 cand am jucat la ei, am stat la cea din dreapta cum privesti din tribuna oficiala.

suntem gazde acum... deci vom sta la peluza cealalta..lol

1924
22nd July 2011, 13:32
suntem gazde acum... deci vom sta la peluza cealalta..lol

pffffffffff?!?!?!?!?

1924
22nd July 2011, 13:33
sa nu te intorci in Ploiesti fara 3-4 scalpuri de galateni.:)

:))

bada_otelul
22nd July 2011, 14:10
pe al meu bilet, scrie Peluza 2..acu' nu stiu care o fii dintre ele. in 2009 cand am jucat la ei, am stat la cea din dreapta cum privesti din tribuna oficiala.

Eu am un bilet mai vechi, peluza unde stau de regula oaspetii ar fi peluza 1, deci noi tot in "tarcul" pt oaspeti o sa stam. De fapt asa si era de asteptat. Mersi mult pentru informatie:ok:

Marius
22nd July 2011, 14:18
Au inceput astia din bucale sa faca piz.da mare cu noi, mai usor ca vi le luam in pwla :)).

Ca ultima data, cand marele knut facea "gioghing" prin Ploiesti. Bine, tu n-ai de unde sa stii pentru ca n-ai vazut nimic la sport.ro.

Adevarul e ca-s amuzanti ultrasii astia de 16 ani, au fost la 3 meciuri pe conpet si deja nu le mai ajungi la nas :)

Gabri3l
22nd July 2011, 14:36
Ca ultima data, cand marele knut facea "gioghing" prin Ploiesti. Bine, tu n-ai de unde sa stii pentru ca n-ai vazut nimic la sport.ro.

Adevarul e ca-s amuzanti ultrasii astia de 16 ani, au fost la 3 meciuri pe conpet si deja nu le mai ajungi la nas :)

bai clantare....iar te bagi ca prostu in seama. din ce vad yo, are 23 de ani el nu cum aberezi tu ca se te crezi mai important. spre deosebire de tine, No Nam3 cu siguranta este mult mai respectat pe acest forum dupa atatia ani vechime(din 2003 scrie aici). tu chiar esti un no name pe aici. profiti ca esti moderator ca se te dai cine nu esti ..pff. hai basti de aici pe threadul stelutei si nu te mai baga in seama!:mda:
ps: asa Mariuse..acorda cartonase acuma. esti praf

Marius
22nd July 2011, 14:38
postacule, tu ai vreo treaba pe-aici sau vrei doar sa te faci remarcat? stii despre ce vorbesc? binenteles ca nu, ca doar nu e pe sport.ro sau gsptv :)

fl0o
22nd July 2011, 14:45
Petrolul - Steaua, etapa a 12-a... 3 luni, aveti putina rabdare.

Marius
22nd July 2011, 14:50
ps: asa Mariuse..acorda cartonase acuma. esti praf

Daca scrii ca un... needucat ce a trait toata viata in padure, binenteles ca primesti sanctiuni, n-ai citit regulamentul forumului?

Cand o sa inveti sa te exprimi civilizat si coerent n-ai sa mai primesti cartonase.

E destul de simplu pentru tine? :)

Gabri3l
22nd July 2011, 15:17
Petrolistii au facut cunostinta intr-un mod inedit. S-au intalnit in viitorul templu al fotbalului prahovean. Desi este in constructie, noua arena a fost gazda intalnirii dintre jucatorii Petrolului si suporterii echipei. La tribuna a 2-a, managerul Rachita le-a prezentat ”lupilor-galbeni” noii fotbalisti. S-a strigat impotriva “dusmanilor” mai ales cand au fost prezentati Negru, Mitea dar si Oprita sau Florentin Dumitru. Fanii spera ca sarbul Komazec sa devina golgeterul echipei iar Zimmerman sa inchida poarta. In aceasta seara sau maine, este asteptat la echipa un portar international moldovean sau un macedonean care a aparat acum 3 zile in preliminariile Champions League. Dupa ce si-au luat la revedere, martienii au plecat la Buzau pentru antrenamentul oficial.
2iQvtX8WH7s&feature=player_embedded


Suporterii își arată atașamentul în momentele grele. Ceea ce s-a întâmplat cu Petrolul este extraordinar. Este singura galerie din România care și-a arătat atașamentul față de echipa lor prin strângere de bani. Au reușit, astfel, să ajungă înapoi în Liga 1. La Dinamo sau Steaua, astăzi sunt 30.000 de suporteri pe stadion, mâine, dacă le merge rău, sunt doar 200. E ca la supermarket: dacă este ofertă chiar și la ulei e normal că vin buluc oamenii, dar cei care cumpără tot timpul contează..

Adevarul.ro
ps: Mariusel... gel lost!

LUPULGALBEN
22nd July 2011, 16:39
Domnule Marius, nu inteleg ce cautati dumneavoastra pe aceasta arie. Aici se discuta despre meciul Petrolul Ploiesti - Otelul Galati. Acest thread n-are nicio legatura cu echipa dvs favorita, Steaua Bucuresti. Aveti un dublu standard, incitati la comportament agresiv si injurii, numai pentru a bana utilizatori. Acest lucru nu va face cinste. Sau poate sunteti pur si simplu retardat social, si nu stiti din ce grup faceti parte.
Daca incercati sa va aparati, avem dovada, inca de la primul post al dvs ironic in acest thread:

Deci, cu troleul sau cu ikarusuri d-alea de pe vremea lu' bunicu?
Oricum, misto treaba asta, prima galerie sponsorizata de primarie. Tortele cat costa? Se vand tot la tonete?
Eu nu am intrat pe sectiunea de forum asociata echipei dumneavoastra favorite, Steaua Bucuresti, sa spun adevaruri cunoscute numai de mine, sau poate si de altii.
De asemenea, dublul standard de care dati dovada se mai poate observa si aici:
Daca scrii ca un... needucat ce a trait toata viata in padure, binenteles ca primesti sanctiuni, n-ai citit regulamentul forumului?

Cand o sa inveti sa te exprimi civilizat si coerent n-ai sa mai primesti cartonase.

E destul de simplu pentru tine?

Cred ca astfel am aratat adevarata natura a actiunilor dumneavoastra si in fata altor utilizatori.

N0_NaM3
22nd July 2011, 16:53
Ca ultima data, cand marele knut facea "gioghing" prin Ploiesti. Bine, tu n-ai de unde sa stii pentru ca n-ai vazut nimic la sport.ro.

Adevarul e ca-s amuzanti ultrasii astia de 16 ani, au fost la 3 meciuri pe conpet si deja nu le mai ajungi la nas :)
Iar te bagi ca un supozitor in seama. Hai sa ne vedem, fata in fata, sa vezi ca nu am 16 ani.

solaris
22nd July 2011, 18:50
Petrolul are lot subtire. Otelul poate castiga...are si moralul pe plus...doar a invins pe Steaua! Cel mult echipa gazara poate scoate un egal. Eu le urez sa bata pe Otelul si cu 14 - 0...dar sa si poata!

cryrad1975
22nd July 2011, 18:58
Iar te bagi ca un supozitor in seama. Hai sa ne vedem, fata in fata, sa vezi ca nu am 16 ani.

din pacate apar suporteri ai altor echipe cu tot felul de ironii ieftine fata de o echipa sau alta.
pentru toti astia: luni seara joaca Petrolul cu Otelul,daca n-aveti treaba cu meciul vedeti-va de echipele voastre fratilor!!
ambele echipe joaca practic in deplasare, dar hai sa vedem ce meci mai aduna atatia spectatori cati vor fi la Buzau.

Steel Jar
22nd July 2011, 21:42
Steaua-Petrolul?:D
http://i53.tinypic.com/23w33fd.jpg

WOO HOOOOOOOOOOO:D
0-2 la meciul asta.:ok:

N0_NaM3
22nd July 2011, 21:52
Steaua-Petrolul?:D
http://i53.tinypic.com/23w33fd.jpg

WOO HOOOOOOOOOOO:D
0-2 la meciul asta.:ok:

Ce tare. /hello

keluba
23rd July 2011, 00:25
meci greu pt petrolu. dar le tin pumnii. aratati ce poate seria a 2-a :D (fara aluzie ca e tm in ea)

FcP
23rd July 2011, 01:20
Petrolul va sta f. bine la fazele fixe, are jucatori inalti in careu si un executant f. bun de lovituri libere si cornere. Plus ca asta a declarat si Vivi, isi doreste ca asta sa fie atuul echipei. Poate am un optimism nejustificat, dar nu pierdem luni, sunt siiigurr.

Lup Galben
23rd July 2011, 12:54
PETROLUL ! :evil: o sa vin la meci :D

1924
23rd July 2011, 15:03
Petrolul are lot subtire. Otelul poate castiga...are si moralul pe plus...doar a invins pe Steaua! Cel mult echipa gazara poate scoate un egal. Eu le urez sa bata pe Otelul si cu 14 - 0...dar sa si poata!

Nu va umflati in pene ca nu are rost..totusi a-ti batut vasluiu' ( o echipa umflata foarte mult de catre presa de rahat de pe la noi). aveti putina rabdare :))

STEELMAN
24th July 2011, 10:36
Daca nu va bateti nu ati facut nimic....

Pt cunoscatori unde e scroafa aia in calduri?

Bobi Cearton
24th July 2011, 11:14
pt moralul prahovenilor e suficient un succes la limita...

Marius
24th July 2011, 11:58
Domnule Marius, nu inteleg ce cautati dumneavoastra pe aceasta arie. Aici se discuta despre meciul Petrolul Ploiesti - Otelul Galati. Acest thread n-are nicio legatura cu echipa dvs favorita, Steaua Bucuresti. Aveti un dublu standard, incitati la comportament agresiv si injurii, numai pentru a bana utilizatori. Acest lucru nu va face cinste. Sau poate sunteti pur si simplu retardat social, si nu stiti din ce grup faceti parte.
Daca incercati sa va aparati, avem dovada, inca de la primul post al dvs ironic in acest thread:

Eu nu am intrat pe sectiunea de forum asociata echipei dumneavoastra favorite, Steaua Bucuresti, sa spun adevaruri cunoscute numai de mine, sau poate si de altii.
De asemenea, dublul standard de care dati dovada se mai poate observa si aici:

Cred ca astfel am aratat adevarata natura a actiunilor dumneavoastra si in fata altor utilizatori.

Mai lupule, nu esti nici macar "domn" in ciuda aparentelor, poate tu, si anumiti prieteni de-ai tai, nu aveti proprietatea termenilor. Forumul asta e deschis ORICARUI user inregistrat care poate posta pe ORICE thread doreste, cat timp respecta regulamentul. Iar confirm acestui regulament, pe care cu siguranta ca nu l-ai consultat, altfel n-ai mai fi scris tampeniile astea pline de ipocrizie pe aici, ironia nu este sanctionabila. Ai/ ati inteles sau e inca prea greu?
Daca ai fi citit ce-am scris, ai fi observat ca eu m-am referit numai la acest meci, nu la Steaua, echipa pe care doar unii din amicii tai au adus-o in discutie pentru ca sunt incapabili sa polemizeze pe subiect.

Consulta regulamentul si daca vezi ceva neregulamentar in posturile mele reporteaza si cu siguranta cei mai "mari" ca mine vor lua masuri.

Astea fiind spuse, sper sa realizezi ca nu esti pe un forum dedicat strict echipei tale ci pe unul generalist, unde nu gasesti "exclusivitati" iar toti userii pot posta unde si cand doresc.

Gabri3l
25th July 2011, 11:01
am revenit acolo unde ne este locul..liga 1

HAI PETROLUL!

http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

aLLiin
25th July 2011, 11:05
Azi sunt petrolist...asta pentru tata...si ca ma enerveaza aroganta galatenilor.

aLLiin
25th July 2011, 11:57
Sa te vad dupa meci daca mai esti asa infierbantat.

MariusMihalache
25th July 2011, 13:14
hai sa vedem campioana......

FcP
25th July 2011, 13:58
7 ore juma :D

N0_NaM3
25th July 2011, 16:50
Inca 1 h si jumatate:D....Hai Petrolule, cant ptr tine, te voi apara, te voi sustine, Hai Petrolule...!

Aurel.D
25th July 2011, 17:44
va fi greu pentru galateni, nu trebuie sa ii trateze de sus pe petrolisti!

delaoltenia
25th July 2011, 21:21
In seara asta timisorenii vor fi alaturi de galateni. :D

Bobi Cearton
25th July 2011, 21:33
hai martienii lu tata:D

Tim
25th July 2011, 21:34
In seara asta timisorenii vor fi alaturi de galateni. :DNu numai in seara asta.:ok:

cip
25th July 2011, 21:48
7 ore juma :D
nu trebuie sa aveti emotii,"campionii" au fost echipa de locul 7-8,restul a facut mariusica in culise...

Tim
25th July 2011, 21:56
Scuipilici este socat ca centralul si-a permis sa scoata cartonasul galben.

cat mai au astia bulan?

Telespan
25th July 2011, 22:00
0-1...ce portar...:D

Marius
25th July 2011, 22:05
misto echipamentul martienilor, imi aduce aminte de Leeds.

Roddicted
25th July 2011, 23:03
Gol Oprita si este 1-1

Shinnok
25th July 2011, 23:03
gol! :yeah:
hai cu 2-1. :D

Telespan
25th July 2011, 23:03
1-1-oprita:D:D

Tim
25th July 2011, 23:04
GoOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LLLLLLLL


B.T.

racovita
25th July 2011, 23:04
La cat de iubita este Petrolul in orasul lor, a fi suporter al Astrei Ploiesti probabil ca e tot atat de bizar ... ca si pentru un roman din Cluj sa fie suporter al Koloszvary Vassutass Sport Klub 1907.

Elgorriaga
25th July 2011, 23:18
La cat de iubita este Petrolul in orasul lor, a fi suporter al Astrei Ploiesti probabil ca e tot atat de bizar ... ca si pentru un roman din Cluj sa fie suporter al Koloszvary Vassutass Sport Klub 1907.

Kolozsvari se scrie cu zs (care e egal cu J), nu cu sz (care e egal cu S). :D

Și chiar și Vasutas are de 2 ori mai mulți S decît este sănătos. :))

Plud că, treaba-i încurcată la Ploiești cu continuitatea celor 2 echipe, din cîte am priceput. :(

Cristy RVD
25th July 2011, 23:19
ce i-a batut asta de unul singur :))

Tim
25th July 2011, 23:20
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL



Multumesc Doamne.

Bobi Cearton
25th July 2011, 23:20
gol fabulos..............:)

Shinnok
25th July 2011, 23:20
bine, 2-1! :ok:

miril
25th July 2011, 23:21
Senzatie, Oprita! Super gazarii!

Telespan
25th July 2011, 23:21
2-1 oprita:D:D

BBB
25th July 2011, 23:21
Campionii de carton :) Bravo lupii. De s-ar duce si taranii astia de la periferia civilizatiei in B sezonu asta ar fi minunat

Tim
25th July 2011, 23:22
stane,fara arbitrii nu merge?

Marius
25th July 2011, 23:22
martienii se bat la titlu anul asta :D

relansat
25th July 2011, 23:23
asta ca sa vedeti cam cat de slab este campionatul romanesc. oprita a dat doua goluri cu echipa campioana. vai de capul nostru. in otelul am incredere, isi vor reveni.

BBB
25th July 2011, 23:26
Trecand peste faptul ca au avut doi oameni in plus fata de coldusii amarati de la Galati, petrolistii chiar au jucat aproape cel mai bun fotbal al acestui debut de sezon in Liga I

jonsnow
25th July 2011, 23:26
Bun meci, buna atmosfera, bravo :ok:

bob
25th July 2011, 23:29
victoria e cu atat mai mare cu cat petrolul e printre cele mai slabe echipe (+chiajna+sportul+sibiu) . au avut noroc cu eliminarile dezaxatilor de la galati.

newcool
25th July 2011, 23:29
GoOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LLLLLLLL


B.T.
Ceeee?? O marcat Poli?:rolleyes:

BBB
25th July 2011, 23:30
Auzi. eu am suficient bun simt incat sa nu atac U Cluj sau in corpore suporterii acestuia. Pe mine ma deranjeaza doar frustratii, sunt sinistrii. Ei provin dintr-o mentalitate comunista invechita, acelasi gen de gandire care interzicea orice alta grupare politica cu exceptia partidului comunist. Conceptul de concurenta nu exista pentru ei. De asemenea, daca unora dintre noi ni se pare normala expresia fiecare cu 3.14zda ma-sii, pentru ei era de neconceput acest lucru. Un astfel de labar retrograd esti tu, un ***** comunist, unDuba de Cluj, plin de venin si frustrat de performantele "concurentei". Sa te futa Irod :D!
Sper ca m-am facut inteles :ok:
LE: Felicitari Petrolul!

Reediteaza mesajul si pentru galateni si te pup intr-un mod non gay

Bobi Cearton
25th July 2011, 23:32
desi Petrolul are echipa batrana (Dumitru, Oprita, Stoica) cred ca pot scapa de retrogradare. astazi s-au dumirit si ei cum e cu liga 1, urmeaza examene dificile cu Rapid si Vaslui...

catel_latos
25th July 2011, 23:34
Felicitari Petrolului si multi ani in Liga 1!

Primul gol foarte frumos, al doilea superb.

Hingherul
25th July 2011, 23:35
ce-o fost asta bre? BT ceva? :D
supercampioni cica...

catel_latos
25th July 2011, 23:42
Campionii de carton :) Bravo lupii. De s-ar duce si taranii astia de la periferia civilizatiei in B sezonu asta ar fi minunat

Inteleg ca ai nostalgii privind divizia B (deh, aminitirile te chinuieste:D). Stai linistit ca afli noutati in curand de la fratii tai intru civilizatie din Banat.;)

Bobi Cearton
25th July 2011, 23:45
pe drumul de la Buzau la Ploiesti va fi fiesta, paranghelie, demonstratie de mare galerie...

Denis
25th July 2011, 23:51
Felicitari Petrolul!

N-am stiut sa pastram rezultatul. Ce mult conteaza cand te joci cu focul.

Acum sa ne revenim, si sa aratam tuturor de ce suntem SUPER CAMPIONI!

FORZA OTELUL!!!!

Leo
25th July 2011, 23:51
Cu cine joaca Otelul in etapa 2?

eSteven
25th July 2011, 23:51
Meci neconcludent ptr. Petrolul. Concludent ptr. Otelul. Asa nu merge, cu asemenea neatentii in joc. Trebuiesc luate masuri, culmea la capitolul disciplina, culmea la echipa Otelului, care parea stapana pe situatie.

Multa lume se va bucura intotdeauna cand Otelul va fi defavorizata in acest campionat. Si va fi... chiar pe termen lung. La asta se rezuma totul, nimic obiectiv.. totul vazut prin prisma urii sau al antipatiilor personale. Intotdeauna trebuie munca, si mai putina maculatura virtuala din fata tastaturii....

catel_latos
25th July 2011, 23:54
Cu cine joaca Otelul in etapa 2?

Uite un post care merita sa fie sters. Leodacin stie de ce.:D

Leo
25th July 2011, 23:59
Cu Concordia va juca. Oare si astia vor lua 3 puncte?

cip
26th July 2011, 00:41
mi-e si sila sa mai comentez despre peizanii din galati...

aLLiin
26th July 2011, 00:50
Bravoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooo petrolul!!
Floo unde esti?tu steel?

catel_latos
26th July 2011, 01:14
mi-e si sila sa mai comentez despre peizanii din galati...
Nu te obliga nimeni. Dar asa e cand n-ai activitate.:D Lasa ca incepe Liga a 2-a intr-o luna.;)


Bravoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooo petrolul!!
Floo unde esti?tu steel?

Probabil se intorc de la meci.

YoNuTzz
26th July 2011, 01:45
oprita :D

*Coco*
26th July 2011, 02:17
Nici oamenii in negru nu mai trag cu ei.Si-au facut datoria sezonul trecut , au ajutat echipa sa ia titlul, acum o sa devina un fel de Unirea Urziceni si o sa se bata in anonimat.

PS.Aviz Galatenilor, ar fi cazul sa o lasati mai moale cu faze de genul "SUPER CAMPIONII"

Cred ca sunteti si voi constienti de faptul ca sezonul acesta nu aveti nici o sansa la primele 5:) Si in plus de asta in UCL cred ca ne facem de ras sezonul acesta.

N0_NaM3
26th July 2011, 03:04
V-am clasa la tot, mai ales in peluza..:D

Telespan
26th July 2011, 03:59
Felicitari Petrolul!Ati jucat bine cu Otelul ,dar etapa a 3 veniti shi jucati cu Rapid..:yes:

Gabri3l
26th July 2011, 04:20
am facut show:bere:

FcP
26th July 2011, 04:46
Doamne doamne...ireal :D :D

Rossi
26th July 2011, 07:30
Nu am vazut meciul dar dupa statistica cred ca a fost foarte spectaculos ...

Posesia (%): 53,2 - 46,8
Șuturi: 19 - 12
Șuturi pe poartă: 8 - 4
Șuturi pe lîngă: 5 - 3
Faulturi: 17 - 23
Cartonașe galbene: 3 - 4
Cartonașe roșii: 0 - 2
Cornere: 9 - 7

cip
26th July 2011, 09:16
Un meci cu martienii care ne v-a pregati pentru meciurile cu extraterestrii Europei.
"va" :D pregatit...
:happy:)):cry:

Tim
26th July 2011, 09:47
aleee aleee

aleee aleeee

hai OTELUL alee, hai OTELUL aleee, hai OTELUL aleee

/OLE/ /OLE/



/OLE/
Aleee Ale !http://img801.imageshack.us/img801/2475/otelul.png
Aleee Ale !
/OLE/
Hai Otelul Aleeee ! http://fcotelulgalati.info/forum/images/smilies/scarf.gif Hai Otelul Aleeeee ! http://fcotelulgalati.info/forum/images/smilies/scarf.gif Hai Otelul Aleeeeee !
http://i54.tinypic.com/zkjuo9.jpghttp://i51.tinypic.com/a13283.gif


Bravoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooo petrolul!!
Floo unde esti?tu steel?M-au rugat pe mine sa le tin locul.:D

delaoltenia
26th July 2011, 09:51
Timule,am impresia ca ai parte de o zi superba.Ai castigat la loto? :D

whiteLion
26th July 2011, 10:08
de cand cu povestile extrasezon care se stiu ma bate un gand, sper sa nu fie adevarat, oare lui M. Stan, prin echipa bineinteles, i se vor plati niste polite pentru ca s-a abtinut la votul pentru dezafiliere!????
prea usoare eliminarile....

Tim
26th July 2011, 10:12
Timule,am impresia ca ai parte de o zi superba.Ai castigat la loto? :DConform legilor lui Murphy dupa atata rau vine soarele si pe strada noastra. Mult timp de acum incolo vom avea numai motive de bucurie maxima.:D

delaoltenia
26th July 2011, 10:17
A iesit soarele la Timisoara?Buletinul meteo anunta cer noros,ploi in aversa.:D

catel_latos
26th July 2011, 10:22
V-am clasa la tot, mai ales in peluza..:D
Se vede, se vede...:))


Conform legilor lui Murphy dupa atata rau vine soarele si pe strada noastra. Mult timp de acum incolo vom avea numai motive de bucurie maxima.:D

Tim, baga somn ca lumea zilele astea, ca in mai putin de o luna o sa fiti matinali.:D

bada_otelul
26th July 2011, 10:35
N-am inteles de ce Dorinel a inceput in formula in care a inceput(cu Pena, Paraschiv, Viglianti pe banca). Nu am inteles nici arbitrajul lui ijvan care n-a arbitrat cu aceeasi masura, pe noi tocandu-ne timp de 70 de minute. N-am inteles nici atitudinea unora dintre jucatori care pareau ca si-au luat adversarul cam de sus. N-am inteles de ce Dorinel nu l-a schimbat pe Antal din moment ce stia ca e predispus la cartonase galbene prostesti.
Asta e. Mergem mai departe. Sa privim partea buna a lucrurilor: am facut o pomana si am facut niste oropsiti foarte fericiti (si nu e vorba de ploiesteni care au si muncit foarte mult pentru victoria asta).:D

Cristy RVD
26th July 2011, 10:41
Nu am inteles nici arbitrajul lui ijvan

Am impresia ca n-o sa intelegi majoritatea arbitrajelor din campionatul asta :rolleyes:

1924
26th July 2011, 10:53
este mah ! se pare ca a rasarit soarele si pe strada noastra ! aseara la stadion il vedeam pe Benga cum statea pe un scaun langa banca de rezerva a galatenilor si privea parca cu parere de rau peluza noastra , faptul ca a parasit Petrolul, care i-a oferit atat de multe...

Ciprica
26th July 2011, 11:01
au aparut si astia ca ciupercile dupa ploaie.Mai deunazi nu vedeai picior de Betrolist p-acilea.Eh, e rost de afirmare pe prima scena a fotbalului romanesc...
Oricum nu-i vad bine pe negriciosi, probabil cosmarul acelui 0-5 de pe Giulesti, cand au luat pulsul primei ligi,ii mai urmareste inca.Cu d-alde pompilica, florentin, oprita n-ai cum sa te bati de la egal la egal cu Otelul.Cireasa de pe tort, l-au mai inregimentat si pe mitea... de rasul curcilor, ca la martieni :)

Culmea, nu s-au batut de la egal la egal cu Otelul decat cand am ramas noi in 10. Ca au avut nevoie de 2 jucatori in plus ca sa ne intoarca e deja alta poveste. Si sa mai ai tupeu sa declari ca ne bateau in 11-11 (Oprita) deja mi se pare o exagerare grosolana. Probabil euforia meciului. Felicitari Petrolului, dar in ciuda celor 3 puncte de ieri mi se par slabi. Ca multe alte echipe din prima liga. Cat despre ai nostri, mi-e cam mila de Concordia, cred ca vor avea o revansa de luat iar in urmatoarea etapa e prima ocazie...

Ciprica
26th July 2011, 11:12
Bravoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooo petrolul!!
Floo unde esti?tu steel?

In lipsa lor o sa-ti raspund eu si o sa te intreb ce ati facut in prima etapa, cu cine si in cati oameni ati jucat voi contra sibienilor. Aia care v0au dominat, aia reuniti de curand, aia care chiar sunt cea mai slaba echipa din Liga 1. Pana gasesti raspunsul pentru intrebarile astea te invit... sau ba nu, ca-mi iau ban... :)

catel_latos
26th July 2011, 11:17
N-am inteles de ce Dorinel nu l-a schimbat pe Antal din moment ce stia ca e predispus la cartonase galbene prostesti.
Asta e. Mergem mai departe.

Aici si eu cred ca a gresit. Ar fi trebuit sa faca si a treia schimbare macar dupa primul gol al Petrolului.

delaoltenia
26th July 2011, 11:18
Ieri ati avut parte de un arbitraj ostil.Sa aveti pe cine si pe ce sa dati vina.:D

Ciprica
26th July 2011, 11:26
Ieri ati avut parte de un arbitraj ostil.Sa aveti pe cine si pe ce sa dati vina.:D

Culmea, Dorinel nu a zis aproape nimic de arbitraj (doar de primul galben de la Antal). Iancu sa fi avut 2 oameni in minus, 3 zile statea pe telefon. Indiferent cat de corecte ar fi fost, gasea el ceva de care sa se lege. Fanta de lumina, planetele, aut gresit cu vreo 5 faze mai devreme. D`asta suntem unde suntem, ne e mai comod sa aruncam vina oriunde in alta parte, numi la noi in curte nu.

bada_otelul
26th July 2011, 11:46
Ieri ati avut parte de un arbitraj ostil.Sa aveti pe cine si pe ce sa dati vina.:D

E de vina si arbitrajul dar nu numai. Ce e de apreciat ca nu s-a facut mare tamtam pe seama arbitrajului. E si asta o dovada de tarie de caracter.
Oricum, parerea mea e ca toate relele se intampla cu un scop. Cand 2 ani la rand ne-a egalat nemeritat FC Timisoara in minutul 90+ am zis acelasi lucru si uite ca atunci cand a contat cu adevarat am castigat noi. La fel si cei 13 ani fara victorie in Ghencea au avut un scop: singura data cand am jucat impotriva Stelei cu trofeul pe masa am castigat:ok:
Sa mai pomenesc de manariile lui Porumboiu din sezonul 2007-2008(arbitraje, comisii, masa verde, meci cu Pandurii)?;)

delaoltenia
26th July 2011, 11:52
Repet,luati meciul de ieri ca pe un accident.Jucati fotbal si cu siguranta veti impune respect.Din partea mea il aveti.
Tu esti unul din miile de suporteri galateni care dau dovada de bun simt,dar nu acelasi lucru il pot spune si despre altii,sper si cred ca sunt putini la numar.Ai vazut cum provoaca si jignesc.
Cam asa se intampla si la altii,sunt fel si fel de oameni.Selectia se face doar atunci cand ii evitam in discutii.

Ciprica
26th July 2011, 11:57
Repet,luati meciul de ieri ca pe un accident.Jucati fotbal si cu siguranta veti impune respect.Din partea mea il aveti.
Tu esti unul din miile de suporteri galateni care dau dovada de bun simt,dar nu acelasi lucru il pot spune si despre altii,sper si cred ca sunt putini la numar.Ai vazut cum provoaca si jignesc.
Cam asa se intampla si la altii,sunt fel si fel de oameni.Selectia se face doar atunci cand ii evitam in discutii.

Padure fara uscaturi... Mai ales cand vine vorba de fotbal...

delaoltenia
26th July 2011, 11:58
Ei,vezi ca se poate.;)

Tim
26th July 2011, 12:18
Culmea, Dorinel nu a zis aproape nimic de arbitraj (doar de primul galben de la Antal). Iancu sa fi avut 2 oameni in minus, 3 zile statea pe telefon. Indiferent cat de corecte ar fi fost, gasea el ceva de care sa se lege. Fanta de lumina, planetele, aut gresit cu vreo 5 faze mai devreme. D`asta suntem unde suntem, ne e mai comod sa aruncam vina oriunde in alta parte, numi la noi in curte nu.
Hey,ce treaba are Iancu aici? E gata,pe el l-a terminat stan.Nu puteti fara el?

Acum trebuie sa va gasiti pe altcineva sa muiti. Jucatorii vostri sunt supra incordati,au ochii injectati,par drogati deci e normal sa clacheze nervos. Mult nu mai rezista psihic si atunci va vom vedea adevarata valoare.
Anul asta nu mai pacaliti pe nimeni,toate echipele curate va vor lua in serios,nu vor sta capra.
Rabdare avem,timp avem....:D

Ciprica
26th July 2011, 12:24
Hey,ce treaba are Iancu aici? E gata,pe el l-a terminat stan.Nu puteti fara el?

Acum trebuie sa va gasiti pe altcineva sa muiti. Jucatorii vostri sunt supra incordati,au ochii injectati,par drogati deci e normal sa clacheze nervos. Mult nu mai rezista psihic si atunci va vom vedea adevarata valoare.
Anul asta nu mai pacaliti pe nimeni,toate echipele curate va vor lua in serios,nu vor sta capra.
Rabdare avem,timp avem....:D

S-a terminat singur, asa ca... Nu Stan l-a invatat sa faca divizarea aia, nu?...

Tim
26th July 2011, 12:26
S-a terminat singur, asa ca... Nu Stan l-a invatat sa faca divizarea aia, nu?...Esti OFF ,aici discutam despre arbitrajele echipei stanpioane :D.

APP a invatat Paraschiv ce e ala offside?:D

Gabri3l
26th July 2011, 12:29
in prima repriza Petrolul a avut cateva suturi pe poarta scoase la limita de portarul Otelului....... ati avut norok cu golul ala. in repriza a doua am fost peste voi.

cred ca vom ramane fara probleme in liga 1...HAI PETROLUL!

catel_latos
26th July 2011, 12:30
Ieri ati avut parte de un arbitraj ostil.Sa aveti pe cine si pe ce sa dati vina.:D

Ieri am avut parte de un jucator al Petrolului, Sipovici, imprumutat de la noi, care s-a aruncat de 2 ori pe jos ca o femeie la duelurile aeriene.
Bine, si Antal face cam la fel, dar de la huiduma aia de 2 metri parca te astepti la altceva.

Tim
26th July 2011, 12:33
Ieri am avut parte de un jucator al Petrolului, Sipovici, imprumutat de la noi, care s-a aruncat de 2 ori pe jos ca o femeie la duelurile aeriene.
Bine, si Antal face cam la fel, dar de la huiduma aia de 2 metri parca te astepti la altceva.Si tu apreciezi teatrul interpretat de Antal?
Ciudat de calm a fost ieri Rapa.:D

catel_latos
26th July 2011, 12:35
Esti OFF ,aici discutam despre arbitrajele echipei stanpioane :D.
timule, timule, ai gresit threadul mai.:))

M-ai inteles gresit, nu apreciez teatrul lui Antal, mi s-a parut ca Sipovici a jucat teatru. Dar pana la urma si-a ajutat echipa.


in prima repriza Petrolul a avut cateva suturi pe poarta scoase la limita de portarul Otelului....... ati avut norok cu golul ala. in repriza a doua am fost peste voi.

cred ca vom ramane fara probleme in liga 1...HAI PETROLUL!

Pai ati fost, dar cu 2 jucatori in plus. Si voi ati avut noroc cu cele 2 cartonase rosii. Oricum, cred ca ai nostri v-au subestimat. Bafta in continuare!

Gabri3l
26th July 2011, 12:37
aseara tot stadionul a injurat pe steaua la Buzau...inclusiv galeria Otelului:D:yes:

aLLiin
26th July 2011, 12:38
In lipsa lor o sa-ti raspund eu si o sa te intreb ce ati facut in prima etapa, cu cine si in cati oameni ati jucat voi contra sibienilor. Aia care v0au dominat, aia reuniti de curand, aia care chiar sunt cea mai slaba echipa din Liga 1. Pana gasesti raspunsul pentru intrebarile astea te invit... sau ba nu, ca-mi iau ban... :)

Tu ai salvat onoarea galeriei galatene...iar in legatura cu steaua raspund pe celelalte threaduri...

Ciprica
26th July 2011, 13:06
Esti OFF ,aici discutam despre arbitrajele echipei stanpioane :D.

APP a invatat Paraschiv ce e ala offside?:D

Pe bune? Ia vezi cum se cheama topicul. Frustrarile tale legate de Otelul le dscutam pe topicul deschis de tine, vezi ca ti-am raspuns acolo. Eu stiu ca te-ai obisnuit sa comentezi despre arbitrajele Otelului pe orice thread, asa ca nu inteleg cum de iti permiti sa acuzi pe cineva de off-topic.

Roddicted
26th July 2011, 13:33
fotbalul romanesc nu mai produce talente ca Oprita.Executii de fotbalist adevarat...

N0_NaM3
26th July 2011, 13:34
Se vede, se vede...:))



Tim, baga somn ca lumea zilele astea, ca in mai putin de o luna o sa fiti matinali.:D

Prietene, dupa cata bere am baut ieri, crede-ma ca pot manca un cuvant. ;)

Ciprica
26th July 2011, 13:45
Da`de curiozitate, ce ati avut de sarbatorit? Ca ati intors un rezultat cu 2 oameni in plus?...
Intreb, nu dati cu parul. Ok, tensiune, liga 1 etc. Da`... care-i prilejul? Din nou spun, voi chiar aveti echipa slaba iar daca ramaneti in liga 1 va fi doar pentru ca sunt altii mai praf cu voi. Cu tot respectul pentru Petrolul, istoria si suporterii ei. Adica ei trebuie sa fie perfect constienti de valoarea lor, altfel risca sa dea cu curu`de pamant la modul grosolan. Si tot voi veti suferi, ca ei sunt jucatori si pleaca unde-s platiti... Si cel mai bun exemplu este declaratia lui Orpita cu "ii bateam si in 11 la 11". Asta se cheama naivitate...

relansat
26th July 2011, 14:12
fotbalul romanesc nu mai produce talente ca Oprita.Executii de fotbalist adevarat...

asta-i buna :happy:happy:happy:happy

Ciprica
26th July 2011, 14:15
asta-i buna :happy:happy:happy:happy

Omu cred ca era ironic. Fotbalul romanesc intradevar nu mai produce talente precum Oprita. Din fericire... :))

Uncle Ben
26th July 2011, 14:19
Sarbii Petrolului sunt praf, tandari: nici sa simuleze nu au habar!
Norocul gazarilor este ca Istvan al lui Kovacs a fost chitit sa le arate galatenilor ca ei (arbitrii) i-au facut mari, ei ii omoara!

catel_latos
26th July 2011, 14:19
Nu prea e loc de ironii aici. Oprita a dat doua goluri superbe, merita respect!

Ciprica
26th July 2011, 14:23
Un jucator poate fi analizat si in ansamblu. Felicitari pentru aseara si...cam atat, din ce tin eu minte... Golul doi a fot golul vietii pentru el. Vorbim etapele viitoare, oricum...

FcP
26th July 2011, 14:42
Cate vorbe, cate frustrari. Mai baieti, n-am vazut acelasi meci? Uitati-va pe statistici si o sa vedeti un Petrolul (nou-promovata) peste Otelul la absolut orice capitol, de la posesie la suturi pe poarta si la cornere. In prima repriza 3 ocazii imense de gol, Oprita sut 30 m scos cu greu, Komazec din 11 m scos de Grahovac de sub bara, si inca o lovitura de cap dintr-un corner, astea 3 au fost ocazii imense. De a2-a repriza chiar mi-ar fi rusine sa vorbesc daca as fi galatean...serios...campioana sa faca mutari defensive? Campioana sa tremure in halul asta in fata unei nou-promovate? Pai d-aia a si venit al2-lea fault al lui Antal, din cauza neputinte.
M-am uitat la Digi dupa emisiune, daca vreti va dau si linkul dupa youtube si au analizat galbenele si toate au fost pe bune, e drept ca v-ati obisnuit cu arbitrajele de anul trecut, dar vorba lui Porumboiu "federatia a anuntat alta campioana pentru anul asta" si a continuat prin a spune ca anul asta va fi de peste carpati, incercati sa ghiciti singuri ce echipa vrea frf, lpf anul asta campioana.

catel_latos
26th July 2011, 14:54
FcP, pai e si normal sa stati mai bine la statistici cand aveti 2 jucatori in plus. Si poate e explicabil sa vezi doar ocaziile Petrolului.

Chiar sunt interesat de linkul de pe youtube in care sunt analizate galbenele. Posteaza-l te rog.

Tim
26th July 2011, 15:00
Cate vorbe, cate frustrari. Mai baieti, n-am vazut acelasi meci? Uitati-va pe statistici si o sa vedeti un Petrolul (nou-promovata) peste Otelul la absolut orice capitol, de la posesie la suturi pe poarta si la cornere. In prima repriza 3 ocazii imense de gol, Oprita sut 30 m scos cu greu, Komazec din 11 m scos de Grahovac de sub bara, si inca o lovitura de cap dintr-un corner, astea 3 au fost ocazii imense. De a2-a repriza chiar mi-ar fi rusine sa vorbesc daca as fi galatean...serios...campioana sa faca mutari defensive? Campioana sa tremure in halul asta in fata unei nou-promovate? Pai d-aia a si venit al2-lea fault al lui Antal, din cauza neputinte.
M-am uitat la Digi dupa emisiune, daca vreti va dau si linkul dupa youtube si au analizat galbenele si toate au fost pe bune, e drept ca v-ati obisnuit cu arbitrajele de anul trecut, dar vorba lui Porumboiu "federatia a anuntat alta campioana pentru anul asta" si a continuat prin a spune ca anul asta va fi de peste carpati, incercati sa ghiciti singuri ce echipa vrea frf, lpf anul asta campioana.
:o: Iar maghiarii de la Cluj? E ultimul an portocaliu si profita?

FcP
26th July 2011, 15:20
FcP, pai e si normal sa stati mai bine la statistici cand aveti 2 jucatori in plus. Si poate e explicabil sa vezi doar ocaziile Petrolului.

Chiar sunt interesat de linkul de pe youtube in care sunt analizate galbenele. Posteaza-l te rog.

*Dupa youtube (imi cer scuze)

http://www.youtube.com/watch?v=uAX7hruCAVU

Sa nu mai vorbesc de golul vostru :))e jenant, sunteti campionii romaniei nu echipa de locurile 8-12 de pana acuma...

bada_otelul
26th July 2011, 15:23
Cate vorbe, cate frustrari. Mai baieti, n-am vazut acelasi meci? Uitati-va pe statistici si o sa vedeti un Petrolul (nou-promovata) peste Otelul la absolut orice capitol, de la posesie la suturi pe poarta si la cornere. In prima repriza 3 ocazii imense de gol, Oprita sut 30 m scos cu greu, Komazec din 11 m scos de Grahovac de sub bara, si inca o lovitura de cap dintr-un corner, astea 3 au fost ocazii imense. De a2-a repriza chiar mi-ar fi rusine sa vorbesc daca as fi galatean...serios...campioana sa faca mutari defensive? Campioana sa tremure in halul asta in fata unei nou-promovate? Pai d-aia a si venit al2-lea fault al lui Antal, din cauza neputinte.
M-am uitat la Digi dupa emisiune, daca vreti va dau si linkul dupa youtube si au analizat galbenele si toate au fost pe bune, e drept ca v-ati obisnuit cu arbitrajele de anul trecut, dar vorba lui Porumboiu "federatia a anuntat alta campioana pentru anul asta" si a continuat prin a spune ca anul asta va fi de peste carpati, incercati sa ghiciti singuri ce echipa vrea frf, lpf anul asta campioana.

Nr. 26, Enescu parca, trebuia eliminat in min 3. Vezi ca faza e la minutul 9:30 din prima parte. Asta daca ai curiozitatea sa o revezi.:ok:

catel_latos
26th July 2011, 15:28
@FcP
Mai jenanta a fost prestatia portarului de la Petrolul daca e sa o iei asa.

Ati debutat in prima etapa cu o victorie in fata campioanei, felicitari! Dar cam exagerati cu euforia, mai sunt 33 de etape. Un ton mai moderat v-ar sta mult mai bine.

Nightwish
26th July 2011, 16:01
Cate vorbe, cate frustrari. Mai baieti, n-am vazut acelasi meci? Uitati-va pe statistici si o sa vedeti un Petrolul (nou-promovata) peste Otelul la absolut orice capitol, de la posesie la suturi pe poarta si la cornere. In prima repriza 3 ocazii imense de gol, Oprita sut 30 m scos cu greu, Komazec din 11 m scos de Grahovac de sub bara, si inca o lovitura de cap dintr-un corner, astea 3 au fost ocazii imense. De a2-a repriza chiar mi-ar fi rusine sa vorbesc daca as fi galatean...serios...campioana sa faca mutari defensive? Campioana sa tremure in halul asta in fata unei nou-promovate? Pai d-aia a si venit al2-lea fault al lui Antal, din cauza neputinte.

Eu am vazut 3 din cele 4 cartonase si mi s-au parut meritate... Nu cred ca cineva poate sa-i reproseze ungurului ceva dupa meciul asta...

:o: Iar maghiarii de la Cluj? E ultimul an portocaliu si profita?
Voi v-ati hotarat? In a doua sau in a treia? :P

cip
26th July 2011, 16:04
Voi v-ati hotarat? In a doua sau in a treia? :P
esti offtopic,aici se vorbeste despre cum s-a facut de ras campioana :D

Bobi Cearton
26th July 2011, 16:07
bah otzelosilor, voi nu stiti sa pierdeti! vita aia de Antal se crede Mesi, plin de aere, fitzos, mecla de prost. dupa baia anuala, de dupa titlu, nu-i mai poti ajunge cu un rahat pe la nas...

BBB
26th July 2011, 16:11
:o: Iar maghiarii de la Cluj? E ultimul an portocaliu si profita?

Ai nimerit orasul, dar nu si etnia :))

pe garduri
26th July 2011, 16:38
Initial nu prea am vrut sa ma uit la nici un meci din liga 1, dar ieri seara m-am razgandit si am vrut sa vad cum se prezinta ploiestenii dupa 7 ani de cand nu au mai fost in prima liga.
Meciul atat in peluza cat si in teren, chiar a meritat sa rezist pana la final desi eram cam obosit.
Felicitari ploiestenilor care au fost prezenti la meci in numar foarte mare si s-au manifestat foarte bine si felicitari echipei care a tras pana in ultimul minut desi erau condusi de o echipa care anul trecut cica a castigat un campionat.
Echipa Otelului deloc impresionanta, la fel ca anul trecut, insa suporterii lor au fost destul de ok meciul acesta.

aLLiin
26th July 2011, 16:41
Si totusi nu recunoasteti ca petrolul a fost peste?

Uncle Ben
26th July 2011, 16:57
Si totusi nu recunoasteti ca petrolul a fost peste?
Mai exact calcan! Il penetrase "balena Otelul" de era cat pe ce sa-i sara ochisorii... :D

Ciprica
26th July 2011, 17:02
Si totusi nu recunoasteti ca petrolul a fost peste?

De dragul Petrolului, ar fi bine sa nu se amageasca. Din nou, e un rezultat obtinut in conditii atipice... Pentru ca vreau sa ramana ei in prima liga si sa pice din echipele satesti, ar trebui sa revina cu picioarele pe pamant, sa nu fie nevoiti sa ajunga acolo dupa impactul cu Vasluiul...

Tim
26th July 2011, 17:07
Ai nimerit orasul, dar nu si etnia :))Voi va doriti un titlu dat de canceros in birou?

Eu nu cred asta!

catel_latos
26th July 2011, 17:09
bah otzelosilor, voi nu stiti sa pierdeti! vita aia de Antal se crede Mesi, plin de aere, fitzos, mecla de prost. dupa baia anuala, de dupa titlu, nu-i mai poti ajunge cu un rahat pe la nas...

O fi valabil si in cazul lui Antal, dar din pacate observ asta si la multi ultrasi virtuali petrolisti.(cei de pe threadul asta inca sunt moderati).

Daca dupa meciul de ieri ajung asa si jucatorii de la Petrolul, o sa va fie cam greu in Liga 1.

Tim
26th July 2011, 17:19
Aproape toti jucatorii lui scuipilici emana un aer de vedeta de tara enervant.Asta e un semn bun,inseamna ca se dezintegreaza rapid.

Razvan T.
26th July 2011, 17:26
Mai trebuiau acordate 2 cartonase rosii. Unul pentru karatistul de la Petrolul si unu pentru Bus. ;)

Ciprica
26th July 2011, 17:31
Mai trebuiau acordate 2 cartonase rosii. Unul pentru karatistul de la Petrolul si unu pentru Bus. ;)

Corect, si jucau fotbal ca pe sintetic, 5+portar :))

ask
26th July 2011, 17:48
:o: Iar maghiarii de la Cluj? E ultimul an portocaliu si profita?

Mă, pe cine faci tu maghiar???? M-ai auzit pe mine să vă fac moldonei sau olteni, așa la grămadă?
Dacă urăsc ceva e să fiu făcut bozgor. Noi avem un patron pe jumate ungur, voi ați lins în cur un fundaș ungur sadea.
Unchiule, mai lasă ura, că asta v-a fost fatală!

BBB
26th July 2011, 19:44
Dacă urăsc ceva e să fiu făcut bozgor. Noi avem un patron pe jumate ungur, voi ați lins în cur un fundaș ungur sadea.


Patron pe jumatate ungur, galerie de unguri, majoritatea suporterilor unguri, echipa infiintata in Ungaria cu traditie maghiara in istorie. Sunteti niste unguri si gata, ce te tot ataci asa ungure :))

PS: Da chiar, ai ceva cu ungurii? :))

FcP
26th July 2011, 21:10
Ma da nu inteleg, in galerie la U nu sunt si bozgori? Eu cred ca sunt si chiar destui. În Cluj-Napoca trăiesc aproximativ 60 000 de maghiari. După Târgu Mureș, în orașul Cluj se regăsește cea mai mare comunitate maghiară urbană din România.
Asta spune tot...

FcP
26th July 2011, 21:15
http://vochin.gsp.ro/stiri/1497/reverenta-pentru-fotbalisti.htm

ask
26th July 2011, 21:42
FcP, ceilalți, ăia din parc au și un simbol hungarian, pe Sisi.... dar dacă nu ne mai pot da peste nas cu Cupa din '65 atacă și ei cu altceva!



BBB, oricând prefer un ungur la echipă, dacă-i ardelean decât un brăilean și alți mitici! Măcar ungurii nu mă pot păcăli!

Taman ce-am venit de la o discuție cu niște prieteni buni, care-s U-iști, Răzvan îi cunoaște și ghici ce s-a discutat? Despre faptul că Bușcă, alia Walter a vrut chiar înainte de începerea campionatului să plece de la U la Petrolul Ploiești, dar autoritățile de-acolo nu-i ofereau destui bani să țină echipa!:happy Și nu, nu-s basme, acum sunt disensiuni întrecei de dincolo de Carpați și autorități că ultimii se simt trădați!

Noi cu ungurul nostru măcar n-avem asemenea probleme!:D

Cică chiria la stadion o să fie destul de consistentă....
Dacă vrei îți mai torn știri din interiorul clubului cu care ții, dar pt. asta trebuie să plătești!:D

Și da, nu voi uita ce-au făcut la Ip, la Trăznea, nu uit că am mama născută-n refugiu, nu uit ce a fost la Tg. Mureș etc.

BBB
26th July 2011, 22:44
Ma da nu inteleg, in galerie la U nu sunt si bozgori? Eu cred ca sunt si chiar destui. În Cluj-Napoca trăiesc aproximativ 60 000 de maghiari. După Târgu Mureș, în orașul Cluj se regăsește cea mai mare comunitate maghiară urbană din România.
Asta spune tot...

Ma, da eu nu inteleg altceva. Te-ai apucat sa faci lichidare de stoc din dulap de la maica-ta? :))

@Sigur Ursule, Walter a vrut sa plece la Petrolul ca sa isi faca zilnic plinul la masina gratis :)) La Petrolul, hahahaha