PDA

View Full Version : Etapa 1: Dinamo - FCM Targu Mures 1-0



delaoltenia
15th July 2011, 18:48
Vineri, 22 iulie, ora 20:20 - Antena 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa,doar aici.

Hingherul
15th July 2011, 18:53
si eu unde votez ca ia dinamo bataie? :D

Shinnok
15th July 2011, 19:16
2 fara probleme

delaoltenia
15th July 2011, 19:17
sunteti asa siguri? :D...castiga astia

Hingherul
15th July 2011, 19:19
decat sa dea din cozi 101 dalmatieni mai bine sa se bucure o tara intreaga.
2 clar. aia nu au nici fata, nici echipa, nici suporteri si sunt zvonuri ca nici stadion. asteptam desfiintarea in curand :D

Celso
15th July 2011, 19:25
bine ca aveti voi stadion:mad:

Nu stiu ca sa zic, meci de X.

Shinnok
15th July 2011, 19:27
dar optimist esti. :D
eu cred ca nici macar Razvan nu ar miza pe dinamo, la cat de atasat e el de aceasta echipa :D

Razvan T.
15th July 2011, 19:29
x :D

Shinnok
15th July 2011, 19:29
stiam eu :)) :ok:

Hingherul
15th July 2011, 19:35
pentru linistea votului meu as vrea sa stiu daca joaca moti. sa stiu daca ma uit fara emotii :D

Leo
15th July 2011, 19:52
Zat matelor! :evil:


Castiga gazdele. ;)

nayram
15th July 2011, 22:07
Eu cred ca dinamo o sa faca spectacol meciu asta si o sa piarda cu un 3-4:D

Hingherul
16th July 2011, 17:35
dinamo face spectacol de fiecare data, indiferent ca ia bataie sau este invinsa :D

Shinnok
16th July 2011, 17:42
vrei sa spui ca atunci cand pierde nu face ? :D

Celso
16th July 2011, 17:48
va schimbati favorita?:D numai voi ati postat pe aici:D

Hingherul
16th July 2011, 17:51
incercam sa salvam imaginea rivalilor. penurie de catei si e pacat sa ramana threadul asta pustiu :D

Elgorriaga
16th July 2011, 20:44
Hmmm ... abia s-au întors de la furat scaune de pe Ghencea și iată că anumite loaze au venit să-și facă cunoscute premonițiile de mamă Conopidă.

Pronosticul e un 1 clar. Mureșul e de B anul ăsta.

ZarnicaStefan
19th July 2011, 16:52
Aici nici nu mai are rost sa comentezi .. Dinamo castiga cu Targu Mures.

Mutu90
21st July 2011, 02:29
Nu spun asta pentru ca sunt STELIST:x dar sunt mai mult ca sigur ca dinamo nu va bate pe tg mures,pentru ca are zic eu un lot subtire dar si pentru ca Tg mures si-a facut o echipa destul de buna si au si un antrenor bun,dupa parerea mea va termina in primele 8 anul asta!!!

delaoltenia
21st July 2011, 09:00
Chiar asa?
Aia zic ca au cel mai omogen,cel mai echilibrat,cel mai bun lot din ultimii ani.Ca anul asta vor lua titlul si ca dupa indelungi suferinte vor juca si ei in UCL. :D

aLLiin
21st July 2011, 09:12
Vorbesti serios?vedem pe dinamo in ucl?

delaoltenia
21st July 2011, 09:29
Eu vorbeam de dinamo Kiev,tu ce-ai inteles? :D

jonsnow
21st July 2011, 16:00
Cel mai bun argument ca Dinamo ia titlul e ca nu mai merge campioana direct in grupe ;)...

krokobaursolzos
21st July 2011, 17:01
... prevad o epopee cu DVD inclus ;)

Elgorriaga
21st July 2011, 19:50
Ce DVD?!? Pentru toate faptele devitejie ce le vom comite va fi nevoie de un BluRay disk. :D

Make it two ... :))

Cneazul
21st July 2011, 23:42
daca nu e blat x. nu vreau sa par rautacios, dar anul trecut dupa meciul tur 3 fundasi ai ardelenilor au fost dati afara, printre ei numarandu`se si dinamovistul flavius moldovan
elorriaga daca esti dinamovist semantura ta nu isi prea are rostul. Fara fratii becali dinamo s`ar fi desfiintat cu mult timp in urma. Ei fura de peste tot jucatori si ii aduc gratis in groapa

jonsnow
22nd July 2011, 03:47
daca nu e blat x. nu vreau sa par rautacios, dar anul trecut dupa meciul tur 3 fundasi ai ardelenilor au fost dati afara, printre ei numarandu`se si dinamovistul flavius moldovan
elorriaga daca esti dinamovist semantura ta nu isi prea are rostul. Fara fratii becali dinamo s`ar fi desfiintat cu mult timp in urma. Ei fura de peste tot jucatori si ii aduc gratis in groapa

normal ca e blat...

normal ca giovanni e benefic pentru Dinamo...

normal ca o sa ascultam mereu aceleasi rahaturi...

bineinteles echipele muncitoresti ca de exemplu Rapidul sunt niste AlbaCaZapada toate...mai putini suporterii

mai schimbati placa...

:rolleyes:

in ce plm de lume traiti ?

racovita
22nd July 2011, 13:16
Sansele lui Nelutu sa nu piarda in Stefan cel Mare sunt peste 50%, valoric echipa din mures, cum plm ii cheama pe astia din tg.mures ?! fcm ?, e peste fotbalistii de la Dinamo.

jonsnow
22nd July 2011, 15:47
meciul se joaca la Ploiesti

cip
22nd July 2011, 15:50
Zat matelor! :evil:


Castiga gazdele. ;)
masoara-ti cuvintele! :ciocan:
0-0 cu catenaccio indracit al Martorului,singura ocazie va fi penalty-ul imaginar din min '94,scarita Forje si stop pe piept al portarului targmuresean...Ghionea,jucatorul meciului :D

Celso
22nd July 2011, 15:56
Ce mai posteaza pe aici sustinatorii echipelor din esalonul secund:o:...

O sa fie un meci greu, tare mie ca ne baga Celsinho:D vreo 2 goluri.

cip
22nd July 2011, 16:05
Ce mai posteaza pe aici sustinatorii echipelor din esalonul secund:o:...

O sa fie un meci greu, tare mie ca ne baga Celsinho:D vreo 2 goluri.
ne scuzati,credeam ca-i public thread-ul :D

fl0o
22nd July 2011, 16:13
ne scuzati,credeam ca-i public thread-ul :DNe-ai omorat cu scuza asta.
La fel de publice sunt si celelalte... din alte ligi.

Leo
22nd July 2011, 16:18
masoara-ti cuvintele! :ciocan:
0-0 cu catenaccio indracit al Martorului,singura ocazie va fi penalty-ul imaginar din min '94,scarita Forje si stop pe piept al portarului targmuresean...Ghionea,jucatorul meciului :D


cu centimetrul e bine? :P


ne scuzati,credeam ca-i public thread-ul :D

E public, ca si celelalte threaduri. :yes:

cip
22nd July 2011, 16:51
cu centimetrul e bine? :P
E public, ca si celelalte threaduri. :yes:
asa ceva...:(
nu mai are voie omul sa simpatizeze cu Dinamo...:D

solaris
22nd July 2011, 19:07
Fratilor 'New Dinamo' de fapt e 'Old Dinamo'...va rog sa va uitati pe lot ! Nu ma astept ca Dinamo sa bata cu 7 - 0...ba as zice ca Tg Mures e mai buna in anumite compartimente...totusi echipa mureseaza e o inventie a lui Sabau ! Deci e posibil chiar orice...si cand zic orice poate iesi si pronostic 2 ! La Dinamo se simte un aer de indiferenta din partea celor ce patroneaza echipa...o echipa in care nu se investeste decat multa, multa propaganda !

Celso
22nd July 2011, 20:19
Arsenal de Romania:))

Sir. Eko
22nd July 2011, 20:30
Arsenal de Romania:))

Asa asa ,frumos echipamentu .

Hai Dinamo ca am pus la pariuri !

Celso
22nd July 2011, 20:36
1-0! bine Sageata ...inca 2 goluri si te vindem

Elgorriaga
22nd July 2011, 21:03
Mă ung pe suflet acele scandări ale galeriei care rimează cu semnătura mea :D ceva de genul "lămîie clanul Becali" ... mă rog, cred că este alt fruct, nu lămîie ... mai degrabă o banană cu 2 nuci alături ...

da' sună teribil de bine :))

Grinco
22nd July 2011, 21:06
Nu se joaca in Groapa? Ca pare ceva mai umana arena asta:D

M.I.B.
22nd July 2011, 21:08
Se va termina egal.Neumarkt e echipa frumoasa si competitiva,mai puternica decat sezonul precedenz.Dinamo este in aceeasi ipostaza,din ultimii 3 ani.

relansat
22nd July 2011, 21:09
Nu se joaca in Groapa? Ca pare ceva mai umana arena asta:D

si eu am observat asta. una alba, alta neagra pentru a1. incepem cu aia alba: de 15 ani de cand urmaresc campionatul romanesc, sa mor de-am vazut vreodata cum arata carnetelul arbitrului. astazi am avut parte un prim plan cu el.

la polul opus: inca incerc sa imi dau seama daca exista comentator sportiv mai slab decat tudor samuila:thinkso:

si ceva despre meci: foarte frumos, joc deschis :ok:

Elgorriaga
22nd July 2011, 21:10
la polul opus: inca incerc sa imi dau seama daca exista comentator sportiv mai slab decat tudor samuila:thinkso:


Da' Ilie Dobre ce-are? :rolleyes: :yes: :happy

relansat
22nd July 2011, 21:11
ilie dobre e dzeu pe pamant:ok:

Grinco
22nd July 2011, 21:12
la polul opus: inca incerc sa imi dau seama daca exista comentator sportiv mai slab decat tudor samuila:thinkso:



Cand numele tau se termina cu "-muila" e clar ca vei fi un ratat in orice domeniu vei incerca sa iti faci o cariera:D

Celso
22nd July 2011, 21:17
Cand numele tau se termina cu "-muila" e clar ca vei fi un ratat in orice domeniu vei incerca sa iti faci o cariera:D

treaba e ca tacsu a facut cariera:D

mi-a placut acum cand a cazut Ilyes, el deja il vedea pe masa de operatie:)):)):))

relansat
22nd July 2011, 21:17
Se va termina egal.Neumarkt e echipa frumoasa si competitiva,mai puternica decat sezonul precedenz.Dinamo este in aceeasi ipostaza,din ultimii 3 ani.

coae, tu la ce meci te uiti? :o::groggy:

M.I.B.
22nd July 2011, 21:22
coae, tu la ce meci te uiti? :o::groggy:

Fac si eu misto :D :D :D Tg Mures = Neumarkt


:D

Razvan T.
22nd July 2011, 21:37
ce se excita samuila :cry:

Elgorriaga
22nd July 2011, 21:38
Cît trăiește omu' înhață .. pardon, învață; eu unul nu trecusem de Tîrgu Mureș = Marosvasarhely plus-minus niște accente pe care nu le am pe tastatură

relansat
22nd July 2011, 21:42
copii, a mai vazut vreo cineva jandarmerita aia sexoasa de la schimbarea targului? :D

relansat
22nd July 2011, 21:47
hai ca a intrat si celso al nostru pe teren :cry:

Celso
22nd July 2011, 21:47
:cry: ....sa vezi ce gol le dau la caini:))

cip
22nd July 2011, 21:49
la polul opus: inca incerc sa imi dau seama daca exista comentator sportiv mai slab decat tudor samuila:thinkso:
Csi ceva despre meci: foarte frumos, joc deschis :ok:
ar mai fi Pironica...


cred ca se termina 1-1,da Ghionea cu capul din corner si se duce entuziasmul,iar joaca Dinamo acasa cu 98 de-i rad si cei din Regie...

relansat
22nd July 2011, 21:49
cica echipa favorita: dinamo. nu mai minti, bre:))

relansat
22nd July 2011, 21:50
ar mai fi Pironica...


cred ca se termina 1-1,da Ghionea cu capul din corner si se duce entuziasmul,iar joaca Dinamo acasa cu 98 de-i rad si cei din Regie...

mironica mai face un joc de cuvinte, a invatat de la banciu cate ceva. samuila e plat.:rosu:

Celso
22nd July 2011, 21:50
torje are frecventaaaa bunaaaa:happy

keluba
22nd July 2011, 21:52
cine-i in poarta la dinamo?

edit: acuma se-ntreaba dinamovistii: "unde plm-i fat-frumos ala..." :D

Celso
22nd July 2011, 21:55
cine-i in poarta la dinamo?

Balgradean

NORGEMAN
22nd July 2011, 21:55
copii, a mai vazut vreo cineva jandarmerita aia sexoasa de la schimbarea targului? :D

La Medias asta primavara era plin de jandarmerite numai una si una :D Si nici nu erau putine :))

BBB
22nd July 2011, 21:55
Antenei 1 ar trebui sa ii fie interzis sa transmita meciuri de Liga I cu un asa comentator ca muila ala. Jenant, antipatic, abject si abominabil. Pitic castrat si paros

relansat
22nd July 2011, 21:56
citez din samuila: "nu stiu cata lume din romania ar accepta o diminuare de 40% a salariului" :))

asta comenteaza din elvetia cumva, nu traieste in aceeasi tara ca si noi? :cry:

keluba
22nd July 2011, 21:58
Balgradean

multam. de unde ii?

@relansat: n-o da-n pulitica amu :D

fl0o
22nd July 2011, 22:01
Ce campionat corect avem :o: deja se dau cartonase :rosu:

Elgorriaga
22nd July 2011, 22:03
multam. de unde ii?



De la Bălgrad, normal :D

keluba
22nd July 2011, 22:04
deja... acuma esti culmea. ii al 2-lea galbejit, care coace fructul. si se face rosu.

titlu: unguru i-a facut pe unguri :D

@elgorriaga: vezi ca am la bord si nu stiu cand se produce "fisura" :D

Rossi
22nd July 2011, 22:05
Fara nici un transfer ... e greu sa speri ca echipa se va transforma peste noapte ... ne batem pt un loc Cupa europeana, nimic mai mult ...

relansat
22nd July 2011, 22:07
@rossi las ca ne batem noi la titlu :))

Rossi
22nd July 2011, 22:08
ar mai fi Pironica .....

marshi mah de aici si comenteaza de Tarfa de la Timisoara ... aici e Liga 1

Celso
22nd July 2011, 22:10
multam. de unde ii?



de la Arad l-am luat

una peste alta victorie azi:), nu am jucat cine stie ce, dar e bine ca am inceput cu dreptul;)

Elgorriaga
22nd July 2011, 22:13
@elgorriaga: vezi ca am la bord si nu stiu cand se produce "fisura" :D

:D Jelești prezența lipsei lu Bihoru, care este?

cip
22nd July 2011, 22:18
marshi mah de aici si comenteaza de Tarfa de la Timisoara ... aici e Liga 1
daca nu esti cuminte si nu-ti iei pastilele de culcare,iar iti spun bancul cu patrula? :))

keluba
22nd July 2011, 22:25
:D Jelești prezența lipsei lu Bihoru, care este?

noi nu-l avem pe vanghelie sectorist ;) si da, pt jucatori chiar imi pare rau ca s-au imbatat cu apa rece. IN BALUBA MEA!

Nightwish
22nd July 2011, 22:25
Am vazut doar ultimele 5 minute din meci. Am vazut o reluare a golului si mi s-a parut ca mingea nu a trecut de linia portii la faza respectiva, iar unul dintre comentatori incerca cu jumatate de glas sa convinga lumea ( inclusiv pe celalalt comentator ) ca mingea a trecut linia portii cu toata circumferinta. Am vazut eu gresit la reluare?

cip
22nd July 2011, 22:28
Am vazut doar ultimele 5 minute din meci. Am vazut o reluare a golului si mi s-a parut ca mingea nu a trecut de linia portii la faza respectiva, iar unul dintre comentatori incerca cu jumatate de glas sa convinga lumea ( inclusiv pe celalalt comentator ) ca mingea a trecut linia portii cu toata circumferinta. Am vazut eu gresit la reluare?
asa am vazut si eu,n-a fost gol valabil...invers nu s-ar fi dat niciodata,de asta sunt sigur...
se incepe preventiv cu matrapazlacuri,sa vedem ce presedinte de club cotizeaza mai mult la sultanul sandel anul asta...

Lordul
22nd July 2011, 22:40
victorie meritata pentru Dinamo...cu un joc solid...buna si replica targ-muresenilor....

putem sa luam campionatul

keluba
22nd July 2011, 22:50
putem sa luam campionatul

chiar asa de mult nu mi-as intinde paturica... :D mai exista o pasarica pe cer care azi a aratat ca trebuie mancata pt a ajunge sampion.

NTM
22nd July 2011, 22:57
normal ca e blat...

normal ca giovanni e benefic pentru Dinamo...

normal ca o sa ascultam mereu aceleasi rahaturi...

bineinteles echipele muncitoresti ca de exemplu Rapidul sunt niste AlbaCaZapada toate...mai putini suporterii

mai schimbati placa...

:rolleyes:

in ce plm de lume traiti ?

intr-un univers paralel :)

mediocru jocul de azi, nu m-a incantat deloc. nu poti sa emiti pretentii la campionat cu scarlatache, moti si cap de zmeu.

fl0o
23rd July 2011, 00:07
putem sa luam campionatulPai sa stiti, ca nu mai merge campioana in grupele CL.
Asta e cel mai bun motiv ca sa-l castigati.

jonsnow
23rd July 2011, 02:30
intr-un univers paralel :)

mediocru jocul de azi, nu m-a incantat deloc. nu poti sa emiti pretentii la campionat cu scarlatache, moti si cap de zmeu.

ma doare in pl...nu vin la meciuri pentru niste kkturi de trofee...

frumos azi la Ploiesti, mai venim de doua ori sezonul asta...cel putin....sa vedem ce si cum cu rachetele alea...:D

Radu
23rd July 2011, 09:38
ma doare in pl...nu vin la meciuri pentru niste kkturi de trofee...

frumos azi la Ploiesti, mai venim de doua ori sezonul asta...cel putin....sa vedem ce si cum cu rachetele alea...:D

Eu totusi nu inteleg la ce va mai duceti? Dar na...sa dati bine...

aLLiin
23rd July 2011, 09:58
Cu jocul asta nici in acest sezon nu luati trofee...

Celso
23rd July 2011, 11:11
Am vazut doar ultimele 5 minute din meci. Am vazut o reluare a golului si mi s-a parut ca mingea nu a trecut de linia portii la faza respectiva, iar unul dintre comentatori incerca cu jumatate de glas sa convinga lumea ( inclusiv pe celalalt comentator ) ca mingea a trecut linia portii cu toata circumferinta. Am vazut eu gresit la reluare?

da! ai vazut gresit

asa am vazut si eu,n-a fost gol valabil...

hawk eye:))

Ferko
23rd July 2011, 13:15
Echipa mai buna a castigat. Restul e "cancan".

Rossi
23rd July 2011, 14:27
asa am vazut si eu, a fost gol valabil...

ce-ti mai place sa comentezi meciurile din Liga 1 ... apropos, tarfa de la Timisoara in ce liga joaca ? a-2a, a-3a ?!

jonsnow
23rd July 2011, 15:27
Eu totusi nu inteleg la ce va mai duceti? Dar na...sa dati bine...

am avut si eu ganduri de astea de bagat pl, dar pana la urma depinde de fiecare cum vede lucrurile...oricat de mizerabil a ajuns fotbalul asta eu tot m-am bucurat cand a inceput sezonul...

o seara ca cea de ieri cu fotbal, caterinca si niste beri e un mod de relaxare in timpul liber, pentru mine cel putin...

krokobaursolzos
23rd July 2011, 15:53
ce-ti mai place sa comentezi meciurile din Liga 1 ... apropos, tarfa de la Timisoara in ce liga joaca ? a-2a, a-3a ?!

Intreab-o cand ajungi seara acasa ;)

Rossi
23rd July 2011, 16:18
Intreab-o cand ajungi seara acasa ;)

uite ca am ajuns acasa ... si te intreb ... in ce liga joci ? a-2a ? a-3a ? pe centura ?

cip
23rd July 2011, 17:42
Intreab-o cand ajungi seara acasa ;)
il face oricum din vorbe,ii spune ca asa a inteles sa fie solidara si sa sustina Ciocanu' cand e Rossilica prin deplasari...:))

Rossi
23rd July 2011, 21:23
Candva v-ati parasit echipa, ca sa sustineti Clona lu' Iancu redenumita si revopsita de 7 ori ... Acum, cand clona voastra mizera s-a desfiintat, stati sa comentati de meciurile lu' Dinamo, Steaua, etc ... Dispareti bah rusinilor !!!

Lexus.
23rd July 2011, 21:41
Intreab-o cand ajungi seara acasa ;)

Mah tu si cu piranda l-ati invitat pe Rossi la dinner?:))

Da' acu' serios vorbind, ce legatura are meciul lui Dinamo cu sustiantorii lui fc bragadiru? Si acum ca adevarata Poli timisoara este in divizia C sau D si fc bragadiru este in B...voi cu cine mai tineti, "suporteri adevarati" ce sunteti?:mda:...nici macar UTA nu a promovat ca va mutati repede acolo...conform crezului vostru: "orice echipa, numai in Liga 1 sa fie":happy

rador
23rd July 2011, 23:24
asa am vazut si eu,n-a fost gol valabil...invers nu s-ar fi dat niciodata,de asta sunt sigur...

ie acrii? :groggy:


se incepe preventiv cu matrapazlacuri,sa vedem ce presedinte de club cotizeaza mai mult la sultanul sandel anul asta...

:happy:happy:happy te agiti ca spumosul. voi inca n-ati inceput, deci nu trebuie sa te simti amenintat. :))
ia spune, ce-a mai zis domnul Iancu, tot Satan si Hoshielu v-au adus in situatia sa cautati o echipa de import?! ce dreak mah, nici TASu' nu mai e ce-a fost... :P :evil:

cip
24th July 2011, 19:14
ie acrii? :groggy:



:happy:happy:happy te agiti ca spumosul. voi inca n-ati inceput, deci nu trebuie sa te simti amenintat. :))
ia spune, ce-a mai zis domnul Iancu, tot Satan si Hoshielu v-au adus in situatia sa cautati o echipa de import?! ce dreak mah, nici TASu' nu mai e ce-a fost... :P :evil:
bine mah,hai ca am priceput mesajul,ati batut niste amarati si acum vreti sa va pregatiti in liniste de Sampionlig...:))

jonsnow
24th July 2011, 19:17
ne-om pregati noi vreo 745 de ani dar si cand intram...facem intr-un an mai multe pcte decat steaua in toate participarile ei...;)

Ferko
25th July 2011, 12:13
Antenei 1 ar trebui sa ii fie interzis sa transmita meciuri de Liga I cu un asa comentator ca muila ala. Jenant, antipatic, abject si abominabil. Pitic castrat si paros

Subscriu !

Aurel.D
25th July 2011, 12:54
Echipa s-a miscat bine pentru primul meci oficial...dupa vacanta si cantonamente este mai greu..:) Important este ca baietii au vana si arata atitudine...

PS: pt unii useri: terminati cu prostiile, nu va mai maturizati odata!?

MariusMihalache
25th July 2011, 13:14
inceput bunicel ptr dinamo; barim nu au facut egal ca steaua!

bob
25th July 2011, 23:36
daca nu e blat x. nu vreau sa par rautacios, dar anul trecut dupa meciul tur 3 fundasi ai ardelenilor au fost dati afara, printre ei numarandu`se si dinamovistul flavius moldovan


3 ? a fost unul singur . il cunosc , e stelist ! betivan si stelist ! cum e mai rau !
muresul nu va avea probleme cu retrogradarea .

chinna tm
27th July 2011, 11:06
marshi mah de aici si comenteaza de Tarfa de la Timisoara ... aici e Liga 1

s-a mutat ****** la Timisoara?????....nu ne intereseaza.nu comentam despre asta.




ON: Dinamo a inceput asa cum ne-a obisnuit in intreaga istorie.....cu un gol "perfect valabil":D.....

Tim
27th July 2011, 14:22
Rossi (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=15734) This message is hidden because Rossi is on your ignore list (http://www.onlinesport.ro/forum/profile.php?do=ignorelist).



Chinnezule ,nu mai da quote nenorocitului.:(

Rossi
14th August 2011, 01:09
Dinamo Bucuresti - FCM Targu Mures 1-0
(rezumat) etapa 1 - 22 iulie 2011

http://www.youtube.com/watch?v=_73ArVogIj8