PDA

View Full Version : reclame cu subiect baschet



mishu
12th March 2005, 00:00
m-am gandit ca ar fi interesant un thread de genul asta... pana acum nu cred ca am dezbatut pe tema asta...
poa sa fie reclame nu numai la echipament de baschet... dar si la alte produse... dar in care sunt implicati jucatori de baschet... sau jocul de baschet

ultima reclama pe care am vazut-o e cea la adidas... cu garnett, duncan si tmac... cand ii pune Creatorul intr-o arena de baschet si le da si minge...
iar de curand am revazut celebra reclama... cred ca a fost si prima... a lui mj... "welcome to the flight no 23"... din ´85...

iar daca aveti linkuri catre ceva reclame... cu atat mai bine

Raptor
12th March 2005, 00:30
Imi vin in cap Nike-urile (Nike Freestyle... poate m-as baga si eu la asa ceva :D) si aia cu Kobe de la Adidas cand "da el slam pe la spate si aproape de trei puncte...". Haha... imi si aduc aminte cand a venit unu de la mine din clasa si imi zicea "ba am eu un filmuletz in care da Kobe slam de la trei..." si eu "yeah right" si el mi l-a dat p-asta hahahahahaha :ciocan::ciocan::ciocan:

SilverZeus
12th March 2005, 00:36
...mie imi placeau cele cu D.Robinson la Nike: "I Can" si "Just do it"

Raptor
12th March 2005, 00:40
A, si a mai fost aia de la Gatorade cu cei doi (care devin trei la sfarsit) Jordani care joaca, si aia (de la nu mai stiu ce) cand joaca Vince cu Jefferson si dau slamuri (cred ca era de la Nike) si la sfarsit se uita la cos care era rupt si incep sa rada ca prostii hahahaha

caseta
12th March 2005, 01:31
era la nike. cred ca battleground ii spunea, daca nu ma insel. mai era una si cu kidd vs nu mai stiu cine (sau oricum 2 PG) si mai erau. a fost o serie intreaga. am si eu 1-2 din ele acasa.

MadSkillz
12th March 2005, 02:12
Asta mai noua la Adidas cu Garnett care tine in spate ditamai piramida de oameni ati vazut`o?

Vikingu
12th March 2005, 10:45
O reclama tare e una cu Vince Carter cu niste adidasi... E imbracat in costum si are aia in picioare. Iese din casa si merge pe strada...se prinde de o bara la vreo 3 metri inaltime (si face pe gimnastul), dupa aceea trece pe langa o fereastra unde plangea o baba ca matza era in copac. Vince sare si o ia din copac si o arunca la baba in bratze...Apoi parca se mai intalneste cu o tipa si ii zice ceva. Si la sfarsit ajunge la Air Canada Center (ca e mai veche reclama) si isi rupe animalic hainele de pe el si ramane in echipamentul cu nr15 :D si incepe nu stiu ce meci. (de fapt niciunul). Si mai is o gramada!!! :)

smiley19
12th March 2005, 13:56
As vrea sa-l vad pe Kobe repetand slamul ala de la 3. Mi se pare ireal cu pluteste.

Mihai
12th March 2005, 13:59
La reclama aia cu Kobe mie mi se pare ca linia de 3 e mult mai aproape decat e normal!

thekobe
12th March 2005, 15:21
As vrea sa-l vad pe Kobe repetand slamul ala de la 3. Mi se pare ireal cu pluteste.

pentru ca e ... :rolleyes:

Nightfly
12th March 2005, 15:38
Pe aia cu Vince in costum o stiu si io e super tare iar acolo nu vorbeste cu o tipa ci ii face blocaj unuia care ii furase geanta tipei:D. Alta reclama tare e aia de la nike cand bat aia mingea si se aude ca o melodie(tot nike freestyle cred ca e). A si mai e aia cu Jordan cand da de la libere si zice "tell me i'm old, tell me i can't fly no more":D

nr15
12th March 2005, 22:56
A, si a mai fost aia de la Gatorade cu cei doi (care devin trei la sfarsit) Jordani care joaca, si aia (de la nu mai stiu ce) cand joaca Vince cu Jefferson si dau slamuri (cred ca era de la Nike) si la sfarsit se uita la cos care era rupt si incep sa rada ca prostii hahahaha



ei incep sa rada ..pt ca arata intai cosul care era varza ...si apoi nike-urile care erau intacte

smiley19
12th March 2005, 23:30
Cine imi da si mie un link de unde sa iau reclamele astea? mai exact aia de la gatorade si aia cu vince. pls pls

MadSkillz
12th March 2005, 23:48
Eu le vreau pe alea de care a zis mishu cu Garnett , T-Mac si Duncan...si cu MJ

Raptor
13th March 2005, 00:03
Si eu o vreau pe aia cu Vince in pantofi :D si restu :D

Mihai
13th March 2005, 00:05
Vad ca toti vrem... da nici unu nu face o fapta buna sa ne dea si noua un link ceva...

SilverZeus
13th March 2005, 12:46
...pe aia cu KG, T-Mac & TD o tot vad pe Eurosport, la ore mai tarzii e drept...

mishu
14th March 2005, 15:11
io pe aia noua la adidas am prins-o numai pe mtv... de asta am si deschis subiectul ca poate stie cineva daca si unde poti gasi reclamele astea pe net... asa de vazut le-am vazut si eu pe majoritatea de care se vorbeste aici... dar nu le am...

caseta
14th March 2005, 16:18
Eu le vreau pe alea de care a zis mishu cu Garnett , T-Mac si Duncan...si cu MJ
daca tin bine minte le-am vazut pe site-ul adidas.
si o parte din reclamele cu jordan le-am vazut pe site-ul nike. am mai gasit niste reclame mai vechi cu jordan pe niste site-uri care au ceva arhive de reclame, altele cu limewire (merge pe gnutella ca si kazaa). mai erau niste site-uri care cred ca aveau mai toate reclamele cu jordan si alte reclame pe care le-am cautat (am stat intr-o seara sa tot caut pe net) dar erau cu bani. sux

chiar ma mir ca nu sunt mai raspindite reclamele astea, mi s-ar parea normal ca nike sa le dea free pe net doar doar le-o vedea mai multa lume. ar fi reclama gratis, nu ?

eu le-as vrea asa:
- una cu jordan din 97 (cred) cind sunt o serie de personaje care uita complet de ceea ce faceau cind apare jordan la tv (era unu care se barbierea si ii da apa pe afara, un pusti care lasa o bicla sa cada pe jos etc)
- aia cu jordan cind da de sus la inelul ala super inalt si ramine agatat si nu se mai poate da jos
- shaq in reclama de la reebok cind joaca 5-5, toti 10 jucatori fiind shaq.
- shaq la reebok cind povesteste el cum are de toate "but i don't have any rings. and i LOOOOVE jewelry". asta era inainte de 2000

ar fi misto daca am gasi undeva sa le facem upload toti la ce avem si fiecare sa si le ia pe alea care ii plac. si daca gasiti vreun site care sa aiba reclame d;astea cu basket, bagati aici un link.

mi s-a parut super reclama la nike cu jordan de pe vremea cind era la wizards (care se incheie cu "what is love ? love is playing each game as if it's your last") si mai off topic alea la reebok cu terry tate (fotbal american). m-am spart de ris la ele.

LINK: http://www.clipland.com/Search?Where=tvc-all&What=nike
aici sunt citeva, dar nu foarte multe. adica daca dai cautare, o sa gasesti informatii despre reclame (regizor, marca etc) dar doar la putine e si clipul propriu-zis

MadSkillz
14th March 2005, 16:27
Ca veni vorba de Shaq, mi-am adus aminte de o reclama.Era ceva de genul:
Shaq: Do you want me to shoot?
Multimea: NOOOOOOO!
Do you want me to pass? NOOOOOO!
Do you want me to dunk? YEAAAAAAH!

:)

caseta
14th March 2005, 20:57
ummmm, cred ca asta e din melodia aia cu "what's up doc, can we rock ?"
in care "cinta" si shaq .....

MadSkillz
14th March 2005, 21:54
Se prea poate , au trecut vreo 10 ani de atunci:)

nr15
14th March 2005, 22:00
apropo de reclame de acum 10 ani ...
cu cine era reclama de la pepsi ( sper dsa nu ma insel) in care un jucator de basket incerca sa ii ia unui pusti sticla sau cutia de pepsi si pustiul da o replica de genul ..."don't even think about it !!!!"

MadSkillz
14th March 2005, 22:02
Shaq? (Am ce am cu el)

nr15
14th March 2005, 22:05
asa cred si eu ... dar as vrea sa fiu sigur ..

eddy_jozsa
14th March 2005, 22:29
Aaah, apropo, mai e aia cu Nowitzki pt sprite... cred ca o da numa pe nemti: Nowitzki dand autografe unei multimi, langa un teren de antrenament. Deodata ii zboara o minge de baschet in mana, si crede ca tre sa dea autograf... incepe sa scrie, si deodata vine un jucator (amator) si ii ia mingea din mana sa joace mai departe. Se mai intoarce odata si vede o sticla de sprite in mana lu Nowitzki... i-o ia din mana si incepe sa bea. (e smecher adica) Reclama se termina cu zambetul lu Nowitzki si cu sloganul, care nu-l mai tin minte :D

mishu
14th March 2005, 22:40
pe care nemti??? poate o vad si eu...

eddy_jozsa
14th March 2005, 22:55
pai... usually pe DSF in reclamele de la Inside NBA (marti si joi de la 18:30 EET), si fff rar pe alte posturi. Oricum e veche reclama, de vro 2 ani, nush dak o mai da

caseta
15th March 2005, 00:25
Shaq? (Am ce am cu el)
ihi. garantat shaq. erau niste pustani care jucau pe un teren (un fel de studentesc :P). si cind apare shaq se cara toti si isi iau cite un pepsi si el nu mai gaseste nici unul. si vede un tinc cu o sticla plina in mina, ii cere sa bea si ala ii zice "don't even think about it".

o dadeau inainte de beverly hills parca. cel putin inainte de primele 2 episoade l-au dat, ca mai mult de 2 episoade nu cred ca am rezistat sa ma uit la kktu ala la tv. si pe vremea aia nici nu prea aveai de unde alege ..... de fapt daca stau sa ma gindesc nici acum nu prea ai de unde alege ...

danrogojan
15th March 2005, 12:34
ummmm, cred ca asta e din melodia aia cu "what's up doc, can we rock ?"
in care "cinta" si shaq .....

melodia este "Do You Want Me To?"

what's up doc e cu Fu-Schnickens

bebe76
25th March 2005, 22:07
Ieri am facut si eu rost de o reclama la cu Kg , care trece de un adversar , un gradinar , ... o gramada de lume .La final apare Duncan si se termina cu un sec: Check ! La prima vizionare mi se pare chiar buna .
A si sa nu uit era la Nike .

thekobe
27th March 2005, 01:34
my man (http://rapidshare.de/files/1007785/kobe.bryant.sprite.new.svcd.2003.mpg.html)

eddy_jozsa
27th March 2005, 11:47
Ieri am facut si eu rost de o reclama la cu Kg , care trece de un adversar , un gradinar , ... o gramada de lume .La final apare Duncan si se termina cu un sec: Check ! La prima vizionare mi se pare chiar buna .
A si sa nu uit era la Nike .

Reclama asta am gasit-o si eu pe Kazaa acum cateva zile. Nu mi se pare deosebita, pacat ca nu sunt si altele de gasit :rolleyes:

MadSkillz
28th March 2005, 00:13
E deosebita de cele in care nu apar KG si TD :))

bebe76
30th March 2005, 02:50
O sursa de reclame ar putea fi site-urile "producatorilor" , care vor si au cu ce sa se laude , gen : Ogilvy , Young & Rubicam , McCann , Leo Burnett etc.

thekobe
13th February 2006, 12:47
http://s54.yousendit.com/d.aspx?id=0IJAT90Y198IN3JD4DIHHUCZ9A

SixeR
13th February 2006, 14:54
Am vazut-o. Am descarcat-o de pe site-ul Nike. Face reclama la Nike Zoom Kobe 1. Nu mi se pare asa grozava. De fapt, nu prea mi-au placut reclamele basket de la Nike din anul asta.

thekobe
13th February 2006, 15:45
nu e la zk1

Cosmin Salajan
13th February 2006, 16:03
in paris , in metrou era anul trecut reclama cu tony parker si henry fotbalistul la powerade

SixeR
13th February 2006, 20:41
nu e la zk1
Eu am crezut ca la ZK1 face reclama pentru ca am descarcat-o si eu de pe Nike Basketball de pe pagina cu ZK1.

t-mac
13th February 2006, 20:57
reclama la adidas t-mac.....el la un panou ....intunerci in jur...facut marfa cu efecte.....da o serie de dunkuri ....apoi da aruncari...la fiecare scriind lesson01, 02, 03 etc....melodie de fundal Birdman ft Clipse- What happend to that boy...vocea lui Mcgrady pe parcursul reclamei: "Dont worry about all this kids comming straight into the legue and not getting their education! They'll be fine!....I'll be taking them to school ...every night"

aaa si apropo...reclame gasiti pe www.hoopsvibe.com

MadSkillz
13th February 2006, 21:14
Copiată după Sport Arena Dunk Contest Mix :(

deko
13th February 2006, 22:28
azi am vazut o reclama noua la EA Sports ,in care apare t-mac dand slam intr-o sala parasita, apoi asezandu-se cu fata la mai multi jucatori care se afla cu spatele la camera,printre care si Wade.La un moment dat se desface precum un robot si iese un tip din el care se indreapta inspre wade la randul sau fiind robot.

thekobe
14th February 2006, 09:49
Eu am crezut ca la ZK1 face reclama pentru ca am descarcat-o si eu de pe Nike Basketball de pe pagina cu ZK1.
pai in primul rand are in picioare 2k5. si daca nu i-ai vazut bine e tocmai pentru faptul ca nu e reclama la adidasi. o sa fie si la zk1

SixeR
14th February 2006, 13:54
OK..Mersi de lamuriri!:)

SixeR
12th March 2006, 13:18
Are cineva reclame de la adidas? Daca da, il rog sa faca si el un upload.:)

thekobe
8th September 2006, 10:12
http://www.youtube.com/watch?v=pOIju8fKnD0

thekobe
30th March 2007, 13:22
http://www.youtube.com/watch?v=Ddcz7L9FBUs

super tare

Raptor
30th March 2007, 20:22
Tot reclama cu Dr. Funk mi se pare cea mai tare...

Si mai e una la Adidas cu Garnett care tine pe spate vreo 50 de oameni si merge cu ei pe strada.

Sosolino23
29th June 2008, 02:22
Vand adidasi de basket de la urmatoarele firme:
Adidas, Nike, Jordan, Reebok, Converse
Adidasi JORDAN orice model incepand de la 1 la 23
FOARTE MULTE MODELE DE NIKE, ADIDAS, SI CONVERSE
Pe langa adidasii de baschet, am o multitudine de adidasi Nike, Adidas, Gucci, Dolce&Gabbana, si multe alte lucruri care o sa va placa
ce trebuie sa faceti e ori sa mi dati add pe messenger pe id: x3msosorin
Ori intrati pe urmatorul link, si veti gasi acolo pe albume toate perechile disponibile : http://aadidasii.hi5.com
Eu zic sa incercati si nu veti regreta
Mersi