PDA

View Full Version : Justified



Iaco
8th July 2011, 18:07
Justified

http://www.shockya.com/news/wp-content/uploads/justified_fx.jpg

Un mic promo:
EGouKfBXRMg
si alt mic promo:
i7Fo0-2AETQ

Summary:
Old-school U.S. Marshal Raylan Givens is reassigned from Miami to his childhood home in the poor, rural coal-mining towns in Eastern Kentucky

Cast:
Timothy Olyphant, Nick Searcy, Walton Goggins, Natalie Zea, Joelle Carter

Imdb:
http://www.imdb.com/title/tt1489428/

Official site:
http://www.fxnetworks.com/shows/originals/justified/

Iaco
27th December 2012, 15:51
Nu se uita nimeni la serialul asta??? Tocmai am terminat un maraton cu cele trei sezoane de pana acum si de abia astept sezonul 4 care incepe pe 8 ianuarie:)

Celso
27th December 2012, 18:07
Asteptam cu nerabdare sezonul 4 sa vedem ce mai face serifu Raylan:). Mie imi place mult.

TenisFan
28th December 2012, 15:57
Eu am fost disperat dupa serialul asta. Si pe thread-ul vechi am mai discutat despre el. Mi se pare unul din cele mai bune seriale facute vreodata. Jocul actorilor este excelent, dialogurile si scenariul sunt fabulos de bine scrise.

Iaco
28th December 2012, 23:15
Nu da chiar ma miram ca am facut threadu anu trecut si inca nu avea nici un reply pana acum si chiar imi faceam griji ca nu se uita nimeni la el:D:D

Apropo personaje preferate dupa ze man himself bineinteles:D??

La mine Boyd si Dewey Crowe:D....cum sa nu il iubesti pe Dewey:D

Faza preferata:

Geniala e aia cu fata de masa si aia cu The next one is coming faster:D

Celso
29th December 2012, 16:28
Iaco, thread-ul a avut ceva reply-uri, dar s-au pierdut atunci cu atacul server-ului.

Personaje preferate, Raylan, Ava, Dewey, Boyd.

Iaco
29th December 2012, 17:59
Ce atac frate??
De cand muncesc si intru mai rar...am pierdut firul evenimentelor...am vazut eu ca n-a mers o perioada site-ul:D

Tazz
29th December 2012, 22:12
Teroristii ba :D Ne-au furat post-urile
Tu cu munca ta de noapte o sa pierzi si sfarsitul lumii ma, cand o veni el odata...

Celso
13th January 2013, 10:35
Primul episod din sezonul 4 a fost bunicel. Seriful nu ne dezamageste si a pus iarasi gand rau infractorilor:D.

Cneazul
13th June 2013, 20:19
am ajuns la ultimul episod din sezonul 3 :D
E un serial foarte bun, dar nu as putea zice ca e the best of he best. E oarecum un amestec intre jericho si deadwood, sau cel putin asa il vad eu. Actiunea se petrece in niste zone rurale, timothy olyphant de asemenea e punct comun, are o tenta de western, etc.
Ce nu imi place la serial e ca Raylan e prea badass, adica lucreaza prea mult alone. Is convins ca in realitate intra cate vreo 5 intr`o incapere la descinderi, dar de dragul dramei in serial Raylan nu zice nimanui unde pleaca si le rezolva pe toate. Asta da o lipsa de crediblitate show`ului. Plus ca pe cat de bun pistolar e, pe atat de slab bataus e. Cand a luat bataie de la ala ce avea mana rupta a fost penibil. Tim Gutterson pare un personaj foarte interesant, ar putea sa il promoveze la rolul de personaj principal.
Cel mai tare din serial e Boyd :D Dupa primele doua sezoane am sperat sa devina si el deputy US Marshall pt ca ar fi facut o treaba de exceptie cu Raylan. Dar din sezonul 3 iar a luat`o pe calea gresita :D
Deci personaje favorite: Boyd, Robert Quarles(probabil o sa moara in season finale 3, sper sa nu fie asa), Art, Tim si Raylan(cateodata). In ceea ce il priveste pe Raylan nu stiu daca actorul sau personajul e de vina, dar si in Deadwood avea niste figuri in cap si imi placea cand lua perversa de la Al Swearengen.
La polul opus au fost Bo Crowder, tot clanul Becket si uneori Arlo

Cneazul
15th July 2013, 20:15
s`a cam terminat cu Bo, clanul Becket si Arlo :D

Cneazul
11th February 2015, 19:49
Hai ma serios. Season finale si nimeni nu zice nimic? Pai ce la porcarii va uitati? :D Vine Boyd si va omoara toti criminalii din serialele voastre preferate :D

Freek
11th February 2015, 21:12
Ce season finale bre ca mai sunt 9 episoade :)

Ca fapt divers mi se pare slabut acest ultim sezon :nope:

Cneazul
11th February 2015, 23:21
E de la bere, my bad. E ultimul sezon, nu season finale. Sa vedem cum o sa se termine. S-a terminat anu asta White Collar(destul de slabut final), acum se termina si The Mentalist(a plecat Bruno Heller la Gotham, s-a ales praful de el). Ambele au avut un ultim sezon slab.
Justified nu mi se pare atat de slab, au adus si un actor urias, acum sa vedem in ce directie va evolua sezonul asta. Pana acum a fost introducere, cam multa, ce-i drept.

Freek
12th February 2015, 14:21
Pai tocmai sta il face slab dpdmv. Merge greu inainte, dar na, mai sunt 9 episoade totusi, e timp sa isi revina.

Eu la White Collar am renuntat acum 2 sezoane in urma parca, deja mi se parea mult prea lictisitor ca sa il mai urmaresc. Mentalist culmea, imi place mai mult sezonul asta decat cel cu Red John si deznodamantul :confused:

Cneazul
12th February 2015, 18:21
e fain si sezonul asta, dar na, speram mai mult dramatism. Daca tot e ultimul sezon speram o poveste care sa se intinda pe mai multe episoade, nu cazuri diferite in fiecare episod. Asa nu iti dai seama ca se termina. Doar vezi ca sapt viitoare nu mai iese episod nou si e gata :))))

Cneazul
16th April 2015, 00:24
Unul dintre cele mai bune seriale ale acestei decade a luat sfarsit aseara. Au fost 6 ani fantastici cu Raylan si Boyd in prim plan. Finalul a fost unul bun, insa imi pare oarecum rau pentru Boyd. Stiam inca de la inceputul sezonului ca nu are cum sa iasa bine atat pt Raylan cat si pt Boyd, dar speram ca Graham Yost sa ma suprinda. A facut-o pe jumatate, avand in vedere ca au ramas ambii in viata, dar parca tot nu e suficient. Cateva interviuri cu producatorii si actorii, pentru fanii serialului.
http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/justified-finale-graham-yost-raylan-788476
http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/justified-finale-timothy-olyphant-walton-788618
http://deadline.com/2015/04/justified-series-finale-spoilers-1201409470/

TenisFan
3rd May 2015, 17:47
A fost serialul meu preferat si abia acum l-am terminat de vazut. Am lasat la final tot sezonul ca sa-l pot vizualiza fara asteptare.
Mi-a placut asa mult datorita farmecului incredibil adus de niste indivizi taranoi sa spunem care posedau un vocabular ireprosabil.
Aici probabil este meritul lui Boyd, sau Goggins pe numele real al actorului, care a creat un personaj absolut fantastic.
Ultimul sezon a fost ca toate celelalte. Nu prea rapid ca ritm la inceput dar dupa ce si-a dat drumul a produs doar calitate.
S-au adus din nou niste actori foarte buni care au interpretat roluri senzationale de bad guys.
Markham cu vocea aia groasa de zicea ca e prezentator la radio. Sau psihopatul Boon care a fost delicios in toate scenele.
Peste toti si peste toate a ramas Boyd. Goggins a creat un personaj memorabil si fabulos care rivalizeaza cu ce-a facut Cranston in Breaking bad.
Finalul a fost satisfacator. Imi pare rau ca s-a terminat. In schimb cred ca nu mai avea sens sa mai faca un sezon.

Cneazul
11th May 2015, 19:52
Si eu zic ca Boyd Crowder e unul dintre cele mai tari personaje ever. Ma bucura faptul ca l-ai comparat cu Walter White. Asa suntem 2, nu putem fi acuzati de erezie. Cu toate ca au fost genuri diferite si e foarte greu sa faci o comparatie, Boyd mi se pare un personal mult mai complex decat White. In cazul lui Walter a fost frumos de vazut tranzitia de la un profesor de chimie la un kingpin. In schimb Boyd Crowder a avut foarte multe schimbari de-alungul acestui serial: ba a fost un amarat de hillbilly, ba predicator, ba skinhead, neo-nazi, etc.
Indiferent in ce stadiu era, rolul i se potrivea ca o manusa.