PDA

View Full Version : Cine va castiga Cupa?



Pages : [1] 2

ucluj1919
11th March 2005, 00:03
Cine va castiga Cupa?

Angelina Jolie
11th March 2005, 00:48
Dinamo.

dragos_popa17
11th March 2005, 12:03
Farul

Cainele
11th March 2005, 12:06
Fc Dinamo Bucuresti!!

fia
11th March 2005, 12:10
As vrea sa castige Farul :D

llcosmin
11th March 2005, 12:51
Dinamo sau National. Cred si imi doresc.... Numai cat ma gandesc ca am putea avea reprezentanta in cupa UEFA pe Farul sau Craiova ma ia cu friguri :D Cu tot respectul pentru suporterii respectivelor formatii, dar nu cred ca ele sunt pregatite pentru asa ceva...

Rechinul Ucigas
11th March 2005, 13:32
Farul Constanta !!!! Farul ! Farul ! Farul !

corinutza_88
11th March 2005, 15:40
din tot sufletul imi doresc sa o ia craiova dar ...vom trai si vom vedea

SilverZeus
11th March 2005, 15:44
...tzin cu Farul, clar....merita sa fie "rasplatiti" datorita unui tur foarte bun pe care l-au avut....

Paul
11th March 2005, 21:28
Fara discutie finala va fi Dinamo - Farul , iar daca se joaca la Bucuresti Dinamo are prima sansa ...
Dar balonul e rotund ...

Mihai
11th March 2005, 21:34
Da balonul e rotund! Dar cateodata si arbitrul e la fel!

Paul
11th March 2005, 21:57
Bre , cu toata atentia pe care o acord Diviziei A nu-mi amintesc cand a fost dezavantajat Farul si mai ales cate puncte a pierdut ...

Rechinul Ucigas
11th March 2005, 22:06
Pai Ne-au Furat In Meciul Cu Dinamo De La C-ta Anul Trecut Cand In Min 94 Penalty Pt Caini ! :no: :rosu:

dragos_popa17
11th March 2005, 22:25
Atunci a furat mai mult pe Steaua decat pe Farul.

Mariusmadmax
12th March 2005, 09:10
Da balonul e rotund! Dar cateodata si arbitrul e la fel!
Dupa ce s-a jucat in retur : Farul
Dupa arbitraj : echipa ministerului de urmarit oameni
...

atbrom
12th March 2005, 09:40
FC National

Zapada
12th March 2005, 12:20
A aranjat Netoiu cu arbitri ca Dinamo sa elimine Nationalul si apoi sa castige si cupa deoarece in campionat Dinamo nu are sansa sa termine in primele 2 locuri ca sa joace un cupa UEFA!

ADY19
12th March 2005, 18:11
Am votat cu Dinamo pentru ca alta echipa nu are acces la trofeu. Nici nu stiu de ce va faceti sperente :(. As vrea sa castige Faru dar nu va putea. Iar Zapada ce zici de Craiova ta? Si-a luat-o rau de tot de la Arges. Divizia B scrie pe voi :lol:

Mariusmadmax
12th March 2005, 18:53
National - sanse mici , a si inceput slab , a si pierdut jucatori importanti
Craiova - ce sa mai zic dupa inceputul catastrofal 1-2 acasa cu FC Arges !!??
Dinamo si Farul au cele mai serioase sanse ...
Farul ne va spune cel mai repede daca are forta pentru a invinge pe Dinamo ... chiar in aceasta etapa !

ucluj1919
13th March 2005, 00:48
Dinamo va castiga cupa
Craiova trebuie sa se concentreze la campionat acum.
National nu prea mai are jucatori.
Farul nui la nivelul a lui Dinamo.

Mihai
13th March 2005, 00:52
"farul nu-i la nivelul lui Dinamo"

Ce bine ai zis tu! Este muuult sub :ok:

ADelPiero
13th March 2005, 02:11
farul e favorita ... dupa parerea mea :)

Seahawk
13th March 2005, 02:24
Dinamo sau National. Cred si imi doresc.... Numai cat ma gandesc ca am putea avea reprezentanta in cupa UEFA pe Farul sau Craiova ma ia cu friguri :D Cu tot respectul pentru suporterii respectivelor formatii, dar nu cred ca ele sunt pregatite pentru asa ceva...
este foarte simplu, reprezinta Romania in Cupa UEFA echipa care este detinatoarea titlului... nu? Sincer, crezi ca e vreo diferenta daca va juca Dinamo , Farul .. sau National? (pe Craiova nu'i pun ca n-are rost)..
Eu unul nu cred.. acelasi lucru care poa' sa'l faca Dinamo (eliminare in turul 2 max.) teoretic il poate face si Farul...
SI nu este vorba despre cine ne reprezinta.. ci este vb de cine merita asta..
Eu sper ca Farul sa ia Cupa.. si cred in asta..
FOrza FARUL FORZA FARUL OLE OLE OLEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!

baltazar
13th March 2005, 02:25
fina la va ci Farul-Dinamo ,sper sa nu faca manevre dinamo si sa fie un meci frumos ,cine este mai bun sa castige(duminica castiga farul )

vlad1607
13th March 2005, 12:19
A aranjat Netoiu cu arbitri ca Dinamo sa elimine Nationalul si apoi sa castige si cupa deoarece in campionat Dinamo nu are sansa sa termine in primele 2 locuri ca sa joace un cupa UEFA!
Aceleasi frustrari plicitisitoare.... DINAMO o sa castige Cupa !

Rechinul Ucigas
13th March 2005, 14:51
Vlade Mai Lasati Si Pe Altii Sa Castige Cupa ! Oricum Noi O Sa Luptam Sa Castigam !

vlad1607
13th March 2005, 15:20
poate lasam dar nu..anul asta :D

Paul
13th March 2005, 16:18
De la anu` venim noi , desi e mai interesanta UEFA decat cupa romaniei :D

cip_81
13th March 2005, 16:30
Bai,tu du-te si discuta de cupa UEFA (bravo voua) si lasa in pace sectiunea asta.De secolul trecu n-ati mai avut voi treaba cu o finala de cupa.

De zapada ce sa mai zicem?...e irecuperabil.Are un text standard (mai schimba topica din cand in cand) pe care-l repeta la nesfarsit.

be@
16th March 2005, 08:42
Semifinala FC NATIONAL-Dinamo va hotari castigatoarea Cupei Romaniei ,echipa care ne va reprezenta in Europa!
Sincer,sper ca FCN si Dinamo sa ofere niste meciuri frumoase,iar cea mai buna sa castige!Si aceasta sa fie FC NATIONAL!!!
Bancarii isi doresc f. mult Cupa!
BAFTA FC NATIONAL!!!!!!!!!!!!

Bancaru
16th March 2005, 10:17
Daca Dinamo elimina Nationalul sper sa fie Craiova cea care va castiga. Poate sa si retrogradeze, dar sa castige cupa.

EDMOND_
16th March 2005, 10:52
Sper intr-o finala Craiova- National.

R. O`Sullivan
16th March 2005, 11:28
Dinamo sau National. Cred si imi doresc.... Numai cat ma gandesc ca am putea avea reprezentanta in cupa UEFA pe Farul sau Craiova ma ia cu friguri :D Cu tot respectul pentru suporterii respectivelor formatii, dar nu cred ca ele sunt pregatite pentru asa ceva...


Si cine e pregatita? Dinamo? Sa fim seriosi :D ... Borcea asteapta la colt sa mai vanda un colet
E cam devreme sa te ia cu friguri... Asta inseamna ca pe 11 iunie cand afara vor fi 35 de grade, deasupra ta va ninge :D
Ai probleme si nu observi nici o diferenta intre Farul si Craiova, sau faci caterinca?

bob
16th March 2005, 11:29
se transmite undeva meciul farul-craiova?

EDMOND_
16th March 2005, 11:36
Pe forumul Craiovei, live.. :D
Televiziunile nu trasmit, cica din cauza pretentiilor organizatorilor.

gicu
16th March 2005, 12:34
Dinamo, dupa o finala usoara cu Craiova :)

EDMOND_
16th March 2005, 12:50
Eeeeee.....daca ajungem in finala iti spun eu ca nu va fi asa usoara....

gicu
16th March 2005, 13:18
voi ne usurati noua munca, dar ai dreptate...mai e pana atunci, se mai pot schimba antrenori, jucatori si apoi iar alti antrenori, etc :D

vlad1607
16th March 2005, 15:19
Forza Dinamo ! Vinci Per Noi !

cip_81
16th March 2005, 15:48
Cred ca cine va castiga dubla National-Dinamo va castiga si cupa.

Rechinul Ucigas
16th March 2005, 16:54
eu nu cred ! FARUL CAMPIOANA ROMANIEI!

vlad1607
16th March 2005, 17:03
Faristule tu visezi rau de tot ..pe bune !

EDMOND_
16th March 2005, 21:18
Cred ca procentele alea din sondaj s-au mai schimbat dupa mansa I a semifinalelor. Returul este pe 13 aprilie, cam peste o luna... timp suficient pentru Craiova sa imbunatateasca relatiile de joc.... Craiova a jucat altceva astazi si chiar a pus probleme, a avut ocazii de a inscrie...

Mihai
16th March 2005, 21:26
EDMOND_ de la inceputul campionatului se tot vorbeste de imbunatatirea relatiilor de joc, sau de alte "upgrade-uri" ale Craiovei si tot nimic...
Eu cred ca nu aveti ce imbunatatii la echipa actuala... poate doar sa o schimbati, macar 30% din jucatori.

Rechinul Ucigas
16th March 2005, 21:34
BRAVO FARUL !!! Am facut primul pas spre finala ! chiar daca nu am invins la un scor mare ,totusi am invins si sanse de calificare sunt !

EDMOND_
16th March 2005, 21:54
@Mihai... nu vorbim de ce a fost si de ce este. E vorba de o echipa la care au venit destui jucatori... in unsprezecele de start de astazi au jucat cinci jucatori veniti in iarna, iar dupa pauza au mai intrat doi.... normal ca este nevoie de timp. Eu cred ca in cel mult o luna echipa va pune probleme multora.... are nevoie de o victorie , pentru moral..si sper sa o obtina sambata...

@Farist..normal ca aveti sanse de calificare, dar avem si noi destule. Un 1-0 ne duce in prelungiri , si astea se joaca la Craiova.... ati vazut in meciul asta ca nu sunteti deloc o superechipa.... parca toate pronosticurile plecau de la 3 in sus..si ati avut surpriza sa fie destule momente in care ati tremurat pentru rezultat.

R. O`Sullivan
17th March 2005, 12:07
@Mihai... nu vorbim de ce a fost si de ce este. E vorba de o echipa la care au venit destui jucatori... in unsprezecele de start de astazi au jucat cinci jucatori veniti in iarna, iar dupa pauza au mai intrat doi.... normal ca este nevoie de timp. Eu cred ca in cel mult o luna echipa va pune probleme multora.... are nevoie de o victorie , pentru moral..si sper sa o obtina sambata...

@Farist..normal ca aveti sanse de calificare, dar avem si noi destule. Un 1-0 ne duce in prelungiri , si astea se joaca la Craiova.... ati vazut in meciul asta ca nu sunteti deloc o superechipa.... parca toate pronosticurile plecau de la 3 in sus..si ati avut surpriza sa fie destule momente in care ati tremurat pentru rezultat.


Lasand gluma si alte lucruri, tu ai vazut meciul? De tremurat au tremurat oltenii, la felul cum au ratat disperatii astia de la Farul. Nu spun ca nu a avut si Craiova ocazii dar procentajul e covarsitor... Si oricum era mai bun un 3-1 sau 4-1
Doar pentru ca s-a terminat numai 1-0 sa nu incepem iar cu penibilitati de genul `` Va spargem , Va rupem s.a.m.d``
Fireste ca aveti si voi oarecare sanse... Cine spunea ca nu aveti? De la optimismul suporterilor Farului pana la fanatismul aiurit al celorlalti e o diferenta

Tembelul de Grigoras foloseste in declaratii cuvinte ca ``Europa`` si ``Craiova`` cand de fapt trebuia sa aiba grija de ograda lui

EDMOND_
17th March 2005, 12:39
Mah Sullivan, poate Grigoras si Bosanceanu au incurcat echipele , vad ca si patronul vostru vorbeste frumos de echipa noastra si zice ca rezultatul este echitabil tinand cont de ocaziile Craiovei... .. deh, de ce ati luat culorile noastre , puteati si voi sa folositi alte culori la echipament si nu mai aveau astia probleme , discutau doar de echipa lor...

Eu nu cred ca am folosit cuvinte de genul alora de spui tu... insa este clar ca nu sunteti cine stie ce echipa, daca abia ati reusit, cu noroc (gafa lui Rachita) sa castigati la limita la ultima clasata....

Normal ca avem sanse... mult mai mari decat inaintea meciului de aseara.
Insa este posibil ca acum sa nu mai fiti siguri de calificarea in cupa. Posibil sa va doriti prea mult asta si sa incercati "negocieri"..sa fiti siguri de meciul retur... :drak:

Zapada
17th March 2005, 12:58
e prematur sa se discute despre cine va castiga cupa!
daca arbitri vor fi corecti la meciurile retur toate echipele au sanse egale sa se califice in finala.

U Craiova are timp sa-si schimbe antrenorul si sa-si revina si chiar sa elimine Farul deoarece este doar un 1-0 de remontat.

mai vreau sa spun doar ca Nationalul elimina Dinamo (desi a invins doar cu 2-1) daca arbitrul va fi corect

Ayrton
17th March 2005, 13:07
Daca arbitrul va fi corect... Cand face McKain hent INTENTIONAT (opreste voluntar mingea cu mana) in propriul careu nu se da penalty? Sau te faci ca ploua pt ca e impotriva lui Dinamo?

miril
17th March 2005, 13:18
O sustina pe Be@ ca e...dama bine si progresista si pe deasupra nationalista. Vreau sa le aduc aminte unora ca FC National a avut participari onorabile in cupele europene, eliminand echipe precum Partizan Belgrad si Heerenveen si pierzand onorabil la Bruges si PSG-ul lui Ronaldihno. In plus, eu zic ca echipa a jucat mai mult decat onorabil cele doua meciuri in formula noua, numai Marius...stelistul se uita doar la meciurile cu submarinul galben. Nu-i de ajuns! Hai Progresul!

miril
17th March 2005, 13:26
Ayrton, tu vorbesti serios? INTENTI0NAT, pai ce i-ai facut tu examen cu spectrum de rezonanta lui McKain ca sa-i...surprinzi intentia sau l-ai detectat la ala de minciuni? Pai, intentia tine de distanta si, te rog pe tine, spune-mi care era distanta dintre reporterul OnlineSport, pardon, dintre atacantul dianmovist si damboviteanul de adoptie anti...poda? Ha? Ia zi! Voi sa nu vorbiti de arbitraj, mai ales in cupa, ca se aude pana in cartierul 9 mai si pe "Hagi". Hai sa fim si, putin, obiectivi. Tu vei alege daca se va pune virgula...putin sau nu.
P.S. Scuze pentru consecutivitatea (sic) replicilor mele, dar Ayrton a avut o interventie la...arbitru. Inca odata, scuze!

vlad1607
17th March 2005, 13:31
relax boys...DINAMO castiga cupa...Zapada si compania sunteti pregatitzi de Doliu?

miril
17th March 2005, 13:49
Ai aflat ceva, Vlad? Dupa cum ati jucat ieri, nu prea meritati. Mercenarii lui Landi au facut din apararea lui Dinamo mititei cu varza...alaturi. Este drept faza de atac merge ceva, cu Grigorie la mijloc si cu Mihalcea bine sfatuit de la margine sa dea drumul mai repede la balon...poate, poate.

claudio25ro
17th March 2005, 15:25
lasa-ti prostiile..am fost la meci si ce mi-au vazut ochii...
Farul care a dormit in prima repriza (2-3 ocazii) si a revenit in cea de-a doua prin schimbarea lui Gurita pe dreapta si introducerea lui L.Mihai, un Cristocea care a facut cam ce a dorit cu mijlocul terenului; si o Stiinta - de la care sareau cate 2 la cap si se loveau intre ei - (cine a vazut meciul stie); un Plesan care se impiedica cu mingea la cate o preluare; un Daouda de nota 10 in aparare (daca nu era el...cine stie); un Lutu plin de fente..(din care i-au iesit doar 'juma); si restul "lumanari" aruncate de olteni..poate o ajunge mingea in fata.
PS:Era sa uit de omul meciului...Rachita...(VARZA cum a dat el pasa aia la portar sau nici el nu stie unde)...
Daca joaca asa Craiova in retur..se duce Farul in finala LEJER ...oricum sambata ma duc sa-i vad iar..merg pe FARUL 100%
Cine n-a vazut meciul de miercuri il vede pe ala de sambata...1 SOLIST

corinutza_88
17th March 2005, 15:31
din cate am auzit craiova sa miscat binisor ieri dar a avut ghinion cu caru' si pe rachita in teren:D.daca nu o sa mai aiba astea 2 inconveniente ia cupa!

cip_81
17th March 2005, 16:07
Ayrton, tu vorbesti serios? INTENTI0NAT, pai ce i-ai facut tu examen cu spectrum de rezonanta lui McKain ca sa-i...surprinzi intentia sau l-ai detectat la ala de minciuni?

Nu stiu daca a fost intentionat sau nu,sau daca se putea da 11m sau nu (nu din cauza asta a pierdut Dinamo).Altceva vreau sa spun...daca faza asta se intampla in careul lui Dinamo era circ si aici pe forum si prin toata mass-media (asta ca sa nu mai zic de faulturile de galben ale lui Abiodun).

EDMOND_
17th March 2005, 16:23
Claudio , du-te mah si bea o bere rece! Daca am fost asa varza cum naiba de nu ati reusit sa inscrieti decat dintr-o gresala , iar pana in minutul 30 nu ati tras nici un sut pe spatiul portii...!
Sau o fi fost o ironie "fina" de-a lui Sullivan... :D

Ayrton
17th March 2005, 16:37
Miril, se vede din avion cum intinde mana McKain sa opreasca mingea... si reuseste!!! Deci e viciere de rezultat impotriva lui Dinamo!
asta ca sa nu mai planga unii gen Zapada pentru cei nedreptatiti de arbitri.

vlad1607
17th March 2005, 16:42
Ai aflat ceva, Vlad? Dupa cum ati jucat ieri, nu prea meritati. Mercenarii lui Landi au facut din apararea lui Dinamo mititei cu varza...alaturi. Este drept faza de atac merge ceva, cu Grigorie la mijloc si cu Mihalcea bine sfatuit de la margine sa dea drumul mai repede la balon...poate, poate.
Nu au facut aia care zici tu apararea lui Dinamo varza cu mititei.....pesudo-fundasi sunt niste jaloane .Stai tu calm ca o sa vezi alt Dinamo in retur.

CoolRain
17th March 2005, 19:08
Dinamo o sa se califice, o sa si castige trofeul... tarash-tarash, dar o sa-l castige din nou :yeah:

vlad1607
17th March 2005, 19:17
ete na bey Nostrdamus dc o sa castige taras taras poate imi spui si urmatoarele rezultate oficiale ale lui Dinamo ca sa stau macar flexat :D

CoolRain
17th March 2005, 19:23
Pai stai flexat oricum, ca la cum a jucat Steaua aseara Dinamo termina pe locul 2. E drept, tarash, la lupta cu National si rapid, dar termina :D

miril
17th March 2005, 19:23
Pai, vorbind de galbenele lui Abi, primul se putea da sau nu, iar al doilea, in campionatul englez ar fi fost considerat intrare la balon. Asa si voi ati fi meritat cel putin un galben in plus. Oricum, arbitrajul a fost decent. Cat despre apararea lui Dinamo, Vlad, fii obiectiv, este partea slaba, de ani de zile, a echipei. Eu stau linistit, mai ales ca veniti direct dupa meciul din Ghencea. Daca nu cumva Steaua...

vlad1607
17th March 2005, 19:25
putem sa venim si dupa un meci in Cecenia Miril ca oricum va batem si ne calificam.Apararea lui Dinamo sa stii si tu nu e partea slaba e partea..lipsa! :D FORZA CAINII ! :D

miril
17th March 2005, 19:34
Vlad, esti optimist. Stii tu ceva. Dar iti spun, cu arbitraj ca cel de ieri, finala se joaca. In meciurile directe, dupa revolutie, ati avut probleme cu noi. V-am tras si 3-0 in Groapa. Oricum, jucati mult mai bine decat in tur cand v-am batut.

vlad1607
17th March 2005, 19:40
cu un arbitaraj ca cel de ieri o sa ne calificam....exat jucam mai bine..si o sa vezi progresul in joc in continuare...Cupa ajunge again in Stefan cel Mare RELAX !
AU VOTAT Craiova drept castigatoare Cupei urmatorii :
bogho, corinutza_88, EDMOND_, ronaldinho, Zapada :sleep: ALOO DOMNILOR si domnisoara TREZIREA !!!! ATI AUZIT DE REALISM???? Suntei VERY VERY FUNNY..mai trist e ca o sa ramaneti cu buza umflata...trist pt voi :D FORZA DINAMO !!! :yeah:

GeKuRA
17th March 2005, 20:07
HAI FARUL !!! ca astia castiga cupa ...
FINALA : FARUL - NATIONAL : scor ... ma mai gandesc .. :D

Paul
17th March 2005, 21:18
AU VOTAT Craiova drept castigatoare Cupei urmatorii :
bogho, corinutza_88, EDMOND_, ronaldinho, Zapada :sleep: ALOO DOMNILOR si domnisoara TREZIREA !!!! ATI AUZIT DE REALISM???? Suntei VERY VERY FUNNY..mai trist e ca o sa ramaneti cu buza umflata...trist pt voi :D FORZA DINAMO !!! :yeah:

Hahah, si Borcea credea ca o sa joaca in Champions League , de ce n-ar credem oltenii ca la vara joaca in UEFA (si o si castiga) ....
:yeah:

ADelPiero
18th March 2005, 01:59
RA']HAI FARUL !!! ca astia castiga cupa ...
FINALA : FARUL - NATIONAL : (...)

scor 2-1 ;)

Seahawk
18th March 2005, 03:15
imi place rezultatul sondajului pana acum :evil: si sper sa se intample asa si'n realitate :D :D :D

Pacala
18th March 2005, 05:16
in realitate va castiga Universitatea Craiova
iar in returul semifinalelor ,Craiova va invinge cu un 3-0 sec

ADelPiero
18th March 2005, 09:37
moama la charlie asta... pe te bazezi ca va iesi acel rezultat? .... cand l`am intrebat pe tata ce a facut craiova in cupa, a zis: "a luat`o... numa` cu una" :cool: ... inima iti spune ca va castiga, dar realitatea e alta ;)

pompieru
18th March 2005, 11:14
Nu au facut aia care zici tu apararea lui Dinamo varza cu mititei.....pesudo-fundasi sunt niste jaloane .Stai tu calm ca o sa vezi alt Dinamo in retur.


@farist 1-0 nu e rezultat la care sa te bucuri ca ai batut... e o victorie, dar scorul este prea mic ca sa te consideri calificat in finala. m-a surprins ceva... joaca echipa voastra meci in semifinala cupei si sunt 6.000 de oameni in tribune? cam putini... eu cred ca la craiova o sa fie alta altmosfera si alt meci. nu ma sperie 1-0. daca luau 2, 3 goluri si nu dadeau niciunu' atunci mai ziceam, dar asa, la 1-0 inclin sa cred ca suntem mai mult noi in finala decat sunteti voi... oricum ramane de vazut, discutam peste 1 luna

@vlad dinamo are oricand mijloace specifice, sa vedem cum o sa actioneze in returul semifinalei de cupa. sunt ferm convins ca o sa vedem alt dinamo in returul de campionat. o sa vedem un dinamo care da mai multe goluri decat ia... pt ca oricat de prosti ar fi fundasii, chiar nu conteaza daca dai 1 gol in plus fata de cate iei. ori, fundasii nu poti sa-i faci peste noapte, da' goluri s-au mai vazut...


m-as bucura sa fie o finala national-craiova, dar ramane de vazut. dupa 2-1, dinamo cu arbitrii cu tot, are prima sansa in fata nationalului de a ajunge in finala. dupa 1-0 la constanta, eu zic ca sansele sunt 50%-50%. decisiva cred ca va fi doar a doua repriza din meciul de la Craiova.


iar daca Dinamo ajunge in finala si o joaca cu Craiova, Lia Manoliu n-o sa aiba loc pentru toti oltenii care o sa vina la meci. spectacol garantat. eu cam asta vreau. in primul rand spectacol.

alamar
18th March 2005, 11:24
FINALA CUPEI = RAPSODIA ALBASTRA
Si Nationalul si Stiinta si Farul sunt albastre...
Haaaaaai Progresuuuuuu'!

gicu
18th March 2005, 11:29
...iar daca Dinamo ajunge in finala si o joaca cu Craiova, Lia Manoliu n-o sa aiba loc pentru toti oltenii care o sa vina la meci. spectacol garantat. eu cam asta vreau. in primul rand spectacol.
Corect, asta vreau si eu...spectacol si un meci usor pt. noi :D (la ce aparare avem :( )

bogho
18th March 2005, 12:07
voi nu aveti aparare. noi nu avem atac. o finala care se va decide prin loviturile de la 11m

Pacala
18th March 2005, 18:17
si castiga Universitatea Craiova :D Guso e mai bun decat portarii lor :P

Mihai
18th March 2005, 19:23
Ce discutii aprinse pe aici! Indiferent de cine joaca mai bine, oricum Dinamo o sa ia cupa prin metodelel lor specifice!
E cam greu sa se joace 14 contra la 11!

cip_81
18th March 2005, 19:51
Cand ai facut afirmatia asta ai gandit sau ai stat in cap?Tot 14 contra 11 s-a jucat si in Cotroceni?Daca vedeai meciul ai fi avut alta parere.Dar asta este frustrarea unora a caror echipa a fost eliminata de un neica-nimeni.

vlad1607
19th March 2005, 10:10
Hahah, si Borcea credea ca o sa joaca in Champions League , de ce n-ar credem oltenii ca la vara joaca in UEFA (si o si castiga) ....
:yeah:
Bai Gheorge ce treaba am eu cu Porcea?Da-l dreaq de infect .Nu mai vb de aiurea.

Kooler
19th March 2005, 14:26
Cupa o castiga Farul pt ca chiar se straduie... si va reusii daca va trece de Universitatea si de Dinamo in finala

tchibos
20th March 2005, 12:29
FARUL CONSTANTA... ptr ca a demonstrat anul asta ca o merita
--------------------------------------------------------------------------------
SA VINA CUPA, SA VINA CUPA, SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!

vlad1607
20th March 2005, 14:31
FARUL CONSTANTA... ptr ca a demonstrat anul asta ca o merita
--------------------------------------------------------------------------------
SA VINA CUPA, SA VINA CUPA, SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!
Cand a demonstrat ca merita?S-a jucat finala si noi nu stim?RELAX si nu vb pe langa.

Catalanul
20th March 2005, 16:02
craiova cu siguranta nu, dinamu fara blaturi nu poate, deci singurele echipe care sunt in stare de a castiga cupa sunt farul si national :) (cu un plus pentru bancari ;))

vlad1607
20th March 2005, 16:49
ei o sa ai parte de o surpiza :D

radcom
20th March 2005, 18:13
:bere: Sper intr-o finala:Farul-National si sa castige care vor fi mai buni(...DIN ASTEA 2). :confused:

vlad1607
20th March 2005, 18:24
Radcom altu care o sa fie dezamagit pt ca...DIN NOU CUPA O SA AJUNA IN STEFAN CEL MARE ! :D

radcom
20th March 2005, 18:33
Radcom altu care o sa fie dezamagit pt ca...DIN NOU CUPA O SA AJUNA IN STEFAN CEL MARE ! :D
:mda: Sa faceti BORS in cupa aia ca degeaba le tot adunati.Pt voi acolo e capat de linie! :rosu:

vlad1607
20th March 2005, 18:35
pai atunci ce te agiti ca o sampanie? :D lasa-ne pe noi in pace cu Cupele si Campionatele noastre si vezi sa nu tte inneci de la atata "Bors" :happy

Sorin
20th March 2005, 18:43
tte inneci ce balbait esti

radcom
20th March 2005, 18:47
pai atunci ce te agiti ca o sampanie? :D lasa-ne pe noi in pace cu Cupele si Campionatele noastre si vezi sa nu tte inneci de la atata "Bors" :happy
:jerk: :jerk: :jerk: "Am inteles sefu"...si nu uita sa inchizi televizorul pe la 20:50 sa nu ti se faca rau la inima. :evil: :evil: :evil:

vlad1607
20th March 2005, 19:10
de la atata ras? :P
Sorine ai zis ceva ca miroase a praz? :P :happy

Pacala
20th March 2005, 19:35
cupa romaniei o castiga steaua bucuresti ieeeeeee

vlad1607
20th March 2005, 19:37
cupa romaniei o castiga steaua bucuresti ieeeeeee
si finala banuiesc ca o sa fie cu rapidul sau cu bragadiru :happy

tchibos
21st March 2005, 17:02
vlade ma uit pe aici si te vad ca un caine turbat incoltit din toate partile care nu stie pe care sa il muste mai intai... si ca sa trecem la cupa vreau sa iti zic ca cel mai tare m-as bucura daca ar fi o finala Farul - Dinamo si sa va arda Farul ca sa nu mai comentezi, dar ma voi bucura si daca va fi eliminata Dinamo de National ca sa nu iti mai vad "fata" de caine pe aici ca sincer iti zic esti dus rau de acasa copile... si inca ceva INDIFERENT DE REZULTAT DINAMO RAMANE DE KKT :no:

vlad1607
21st March 2005, 17:08
Tchibos tati nici nu ma obosesc sa-ti raspund ...sunteti mult inferiori..aveti si voi cateva clipe de bucurie si croncanitzi de parca ati fin inChampions League nu alta ....nu mai sari etapeke pustiulica ca vb aiurea rau de tot ....ciocu mic !!

tchibos
21st March 2005, 17:15
ba incultule inferior nu are grad de comparatie, mai ramane sa imi zici ca tu esti cel mai superior si nu esti tu in masura sa imi zici mie ciocu mic, mai bine pune botu' pe labe si taci din gura javra corcita ce esti

vlad1607
21st March 2005, 17:36
ce ai te doare? tre sa-ti vb in ghilimele ca sa intelegi se pare....relax....oricum tot la mijlocul clasamentului o sa ajungeti.....va saprgeatzi in figuri ca ne rupeti in prima etapa a returului...am vazut ce si cum....fapte tinere nu vorbe dc ne intalnim fata in fata probabil o sa...lipsesti....nu am nimic cu tine da nu mai abera..o dupa-amiaza placuta in continuare :)

Rechinul Ucigas
21st March 2005, 23:49
Nu va mai certati ma ! o sa vedem cine castiga cupa !

GeKuRA
22nd March 2005, 00:35
yo sper ca FARUL !!!
LUPTA FARUL ALE ALE ALE .... !! :D:D:D:D

Rechinul Ucigas
22nd March 2005, 11:23
RA']yo sper ca FARUL !!!
LUPTA FARUL ALE ALE ALE .... !! :D:D:D:D
Apreciez faptul ca vrei Farul sa ia cupa :ok: ! dar din curiozitate , vad ca esti din iasi , cu ce echipa ti ?

Quartz@nu
24th March 2005, 00:42
cupa romaniei o castiga steaua bucuresti ieeeeeee
BINE CA TI-AI RECAPATAT NICK-UL CA TI SE POTRIVESTE LA FIX !!!! :headbang:

ADY19
24th March 2005, 00:49
Gekura e din Iasi, tine cu Poli si Steaua...si cred ca e si antidinamovist :D. Cam multe ,nu? :lol:

ADelPiero
24th March 2005, 03:46
nu :D ... sa nu ma prezint eu ... ca impusc dusmanii :evil:

radcom
24th March 2005, 18:03
Sper ca FARUL, deoarece aceasta este prima echipa de div.A pe care am vazut-o pe viu(...candva demult). :yeah: :yeah: :yeah:

inter
24th March 2005, 18:33
cand? acum 10 zile? :D:D

GeKuRA
24th March 2005, 20:56
Apreciez faptul ca vrei Farul sa ia cupa :ok: ! dar din curiozitate , vad ca esti din iasi , cu ce echipa ti ?


Gekura e din Iasi, tine cu Poli si Steaua...si cred ca e si antidinamovist :D. Cam multe ,nu? :lol:
vad ca nu tre' sa mai raspund...:D:D:D
acusi ma fac si anti-Bucuresti ;););) numai pt. div. A :)

Rechinul Ucigas
25th March 2005, 14:31
ok gekra!

ADelPiero
25th March 2005, 15:13
Sper ca FARUL, deoarece aceasta este prima echipa de div.A pe care am vazut-o pe viu(...candva demult). :yeah: :yeah: :yeah:

iasul nu exista (sau n`ai stiu ca exista) pe vremea aceea? :evil:

GeKuRA
25th March 2005, 15:49
probabil ca era in B ... :D:D

Pustoai-k
29th March 2005, 19:41
Sper sa o castige Farul :ok:

vlad1607
29th March 2005, 19:46
Sper sa o castige Farul :ok:
pe topicul : DINAMO-Poli Iasi SPERAI la un egal..aici SPERI sa castige FARUL....esti plina de SPERANTZA vad eu :P

Pustoai-k
29th March 2005, 20:11
pe topicul : DINAMO-Poli Iasi SPERAI la un egal..aici SPERI sa castige FARUL....esti plina de SPERANTZA vad eu :P

Fara sperantza nu faci nimic!!! :ok:

vlad1607
29th March 2005, 20:35
Fara sperantza nu faci nimic!!! :ok:
atunci...sperantza"placuta"in continuare :P sa vedem ce iese :)

Pustoai-k
29th March 2005, 20:43
:cool:
Sa vedem sa vedem ce o sa iasa :p

radcom
30th March 2005, 09:12
Dinamo, sigur nu va lua nimic anul acesta. :D Sa fie multumiti cu locul 2 in campionat.Asta, daca giulestenii nu vor fi mai harnici. :evil:

vlad1607
30th March 2005, 15:57
Radcom dc esti tu asa de sigur pui un pariu :Uite eu zic ca DINAMO castiga Cupa Romaniei....punem pariu pe ce vrei tu.....te ascult...ok?

tchibos
30th March 2005, 21:59
FARUL IA CUPA lejer... fara drept de apel :ok:
-----------------------------------------
CU FARUL PANA LA MOARTE !!! /hello /hello /hello /hello

claudio25ro
31st March 2005, 08:52
Finala: DINAMO-FARUL
cine castiga..nu stiu...important este ca amandoua sunt echipele mele favorite...nu ma asteptam la o asa finala (daca va fi)...

vlad1607
31st March 2005, 10:21
Claudiule esti intr-o situatie f buna se pare...dc asa va fi finala tu oricum vei fi fericit :)...eu cred ca fericirea va fi alb-rosie in acea seara....chiar dc tchibos viseaza"fara drept de apel" :P :)

ady51a
1st April 2005, 22:57
Bai baieti, scuze catelusi si oltenasi, ce rost mai are sa venim cu astfel de intrbari? Finala cupei este deja Farul-National. craiova si dinamoau in momentul de fata echipe de maxim 2 lei(si nu grei).
FC Farul Constanta este castigatoarea Cupei Romaniei /hello /hello /hello /hello /hello /hello

:rosu: tuturor dinamovistilor
:rosu: tuturor oltenilor

Forza Farul

radcom
2nd April 2005, 06:35
Finala cupei se va juca intre 2 echipe purtatoare de echipament albastru!

fia
2nd April 2005, 09:24
Nu stiu raspunsul la intrebare, dar stiu cine nu o va castiga! Craiova :evil:

miril
2nd April 2005, 09:45
Radcom, si cum in intalnirea dintre cele doua echipe "ale miticilor", doar una este...albastra, iata ca avem o finalista. Ghici ciuperca...cine e?

Bancaru
2nd April 2005, 12:14
Eu zic ca Farul incepe sa se stinga. Vom vedea. Mare minune ca nu a pierdut la Arges. Cred ca oltenii ii vor invinge in meciul de cupa. Ramane de vazut cine va invinge in celalalt meci. Daca Dinamo pierde este de urmarit cum va administra Nationalul unele victorii in campionat. Dinamo la nevoie se cunoaste.

tchibos
3rd April 2005, 13:11
Ce sa invinga oltenii?... ca daca luam unsprezece romani la intamplare si formam o echipa sigur scoate un egal cu Craiova la atmosfera care e acolo... FARUL e sigur in finala!!! :ok:

King of Hell
3rd April 2005, 13:23
Finala foarte interesanta Craiova-Dinamo in care juvetii vor castiga Cupa..fix in anul in care retrogradeaza..

vlad1607
3rd April 2005, 13:43
Finala foarte interesanta Craiova-Dinamo in care juvetii vor castiga Cupa..fix in anul in care retrogradeaza..
ce sa castige? :happy....

radcom
4th April 2005, 09:22
Finala o va juca sigur FC NATIONAL! :yeah:

vlad1607
4th April 2005, 11:59
Radcom pui un pariu pe tema asta dc esti asa sigur? pe ce vrei tu :D sau iar te dai lovit? :D

radcom
4th April 2005, 12:03
Nu ma bag pt. ca ash trai cu prea multa intensitate un meci care nu merita! :no:

vlad1607
4th April 2005, 12:04
ete na ce sa zic...doar gura e de tine...ai dovedit iar treaba asta...stii prea bine la ce ma refer! RUSINICA !

radcom
4th April 2005, 12:25
Sa vedem cum vetzi bate voi Nationalul...

vlad1607
4th April 2005, 12:43
asta e grija ta! ce sa spun....doar gura e de tine!

radcom
4th April 2005, 13:30
...shi nu numai!
Daca tot vrei pariuri, mergi la ASTRA, STANLEY,etc.

King of Hell
4th April 2005, 13:56
Dinamo o sa bata national cu 4-0 in returul cupei..

vlad1607
4th April 2005, 15:33
...shi nu numai!
Daca tot vrei pariuri, mergi la ASTRA, STANLEY,etc.
Si nu numai? :happy :happy
Imi facea placere sa pun un pariu cu tine mai ales ca esti asa de sigur pe tine ....te lasam sa alegi si miza tot tu ! Da na dc vorbesti fara sa gandesti si din ura....dupa aia o dai la intors :rosu:

Vietnam
4th April 2005, 15:56
Pina la finala mai este! Dar mai departe o sa treaca Craiova si Nationalul.
Cum in campionat ne pregatim de matineu, inseamna ca in Cupa rupem tot! :mda:

Ce dracului ma , am ajuns asa de rau de nici ciini nu ne mai baga in seama! :evil:

La Craiova sper sa fie un ditamai tsunami pentru constanteni.
In tribune ... dupa meciul cu Sportul nu stiu ce sa zic ca va fi. Sper sa fie si ceva olteni acolo. Dar macar atit sa faca si baietii nostrii pentru suporteri ... o victorie cu 2-0 e suficient! :yeah:
Dar nu o sa uitam ce au facut in campionat :ciocan:

vlad1607
4th April 2005, 16:10
e usor sa zici un 2-0 dureaza o secunda....dar ca sa-l obtii ....e posibil sa nu va ajunga nici o vesnicie !

PadrinoDog
4th April 2005, 16:23
Vrem sau nu vrem, jucatorii Farului au demonstrat pana acum ca formeaza cu adevarat o echipa, cei drept, de divizia A si atat. Asa cum si granzii fotbalului romanesc se scalda in anonimat atunci cand vine vorba de Europa, de adevaratul fotbal. Steaua a demonstrat ca poate, chiar daca are limitele ei. Cred ca fotbalistii nostri mai mult vorbesc decat joaca. Ar trebui intervievati doar atunci cand au facut ceva notabil, nu de fiecare data cand se scalda in penibil si ne trantesc tot felul de ineptii in nas.
Nu de talent duc ei lipsa, ci de caracter. Despre finala, vad un Dinamo - Farul, cu un retur de semifinala mai usor pentru caini...

PadrinoDog
4th April 2005, 16:25
Pe undeva, surprinde si rezultatul poll/ului...

vlad1607
4th April 2005, 16:30
nu surprinde pe nimeni sar imediat baietii sa voteze contra lui DINAMO :D cred ca tine de ADN-ul lor :D nu prea gandesc inainte..cauta adversarul lui Dinma indiferent ca e sTeaua sau Minerul Motru si baga mare

Rechinul Ucigas
4th April 2005, 21:47
ai dreptate vlad aici ! toti voteaza impotriva lui dinamo .......... Eu am votat FARUL ! (echipa mea de suflet ! si singura ! )

tchibos
5th April 2005, 22:23
Pe undeva, surprinde si rezultatul poll/ului...


nu surprinde deloc :mda: si stii de ce?... pentru ca s-a saturat lumea de echipele de kkt si voteaza impotriva, prefera echipele cu omogenitate care isi vad de drum cu modestie dand ce e mai bun asa cum face Farul (daca te uiti in clasament la locurile 1-6 vei vedea numai echipe din Bucuresti cu o singura exceptie - FARUL care incurca treburile pe acolo) dezamagindu-i pe cei ce credeau sau sperau ca Farul se va stinge in retur... de asta anul asta in cupa s-ar putea sa fie altfel situatia finala :ok:
------------------------------------------------------------------------
/hello /hello sa vina cupa..., sa vina cupa..., sa vina cupa la Constanta /hello /hello

Andrey_Andry
7th April 2005, 15:50
Clar, Farul.

RapGoddess
9th April 2005, 02:10
Vot ptr Dinamo dar nu pot neglija echipa orasului meu :D deci pot sa zic ca si Farul au sanse dupa Dinamo :ok:

be@
9th April 2005, 12:03
FC NATIONAL !
De ce ? Fiindca baietii astia chiar si-au pus in gand sa castige cupa ! Au declarat ca vor sa castige azi cu Rapidul,ca sa aiba un moral bun miercuri in Cupa !
SUCCES FC NATIONAL !

semmaka
9th April 2005, 12:11
FC NATIONAL !
De ce ? Fiindca baietii astia chiar si-au pus in gand sa castige cupa ! Au declarat ca vor sa castige azi cu Rapidul,ca sa aiba un moral bun miercuri in Cupa !
SUCCES FC NATIONAL !


Succes National in cupa. Sa-i bateti pe catei la ei acasa! :drak:

vlad1607
9th April 2005, 13:06
FC NATIONAL !
De ce ? Fiindca baietii astia chiar si-au pus in gand sa castige cupa ! Au declarat ca vor sa castige azi cu Rapidul,ca sa aiba un moral bun miercuri in Cupa !
SUCCES FC NATIONAL !
da tu ce zici :D ceilalti baieti(Dinamo,Farul..) "Chiar"nu si-au pus "in cap "sa castige Cupa?" :happy :happy

Paul
9th April 2005, 17:59
si oltenii vor cupa , dar mai trebuie sa si poata :)

atbrom
10th April 2005, 17:31
FC National sau Farul

Zapada
10th April 2005, 17:33
FC National ar trebui sa elimine pe Dinamo (daca arbitri sunt corecti) si apoi sa ia cupa

be@
10th April 2005, 18:34
Zapada,imi place ca esti obiectiv ! :ok:
Iti dai si tu seama ca U. nu poate castiga Cupa !

tchibos
10th April 2005, 19:49
si oltenii vor cupa , dar mai trebuie sa si poata :)

lasa ca ia Farul cupa si le-o da oltenilor in custodie daca o vor asa mult :)

the lion king
11th April 2005, 14:38
luam cupa si cadem in B!!care e satisfactia?

Bancaru
11th April 2005, 14:59
Jucati in cupele europene. Satisfacator, nu?

dragosblue
11th April 2005, 16:16
Daca trece de Craiova, cred ca Farul este favorita, fiind o echipa foarte omogena.

uti2102
11th April 2005, 16:29
A fost pus Serea arbitru !!! Imi doresc sincer sa nu aiba nimeni ce sa-i reprosheze dupa meciul din groapa, insa tare mi-e frica de un Altmeyer 2. Hai Natzionalu', luptatzi pana la capat shi sper sa vad o finala albastra !

cip_81
11th April 2005, 18:08
Mai, baiatule, dar ce intereseaza pe tine de meciul asta?Mai e cumva stiaua in competitia asta?stiaua are meciul ei cu rapid, si ai face bine daca ti-ai da cu parerea despre partida asta.Sau vrei sa te trimit la proverbe?Stii tu care...ala cu lenesul si prostul.

vlad1607
11th April 2005, 18:13
Zapada si Be@ au un dusman comun :happy ce prieteni buni sunteti voi :happy !
Popica dc cumva nu te pricepi la ghicit viitorul ai rabdare pana la meci si dupa aia da-ti cu parerea....ca a nu mori de grija altuia !

Poli Timisoara
11th April 2005, 23:45
din pacate si adevarat....catzeii !!!

SVensson
12th April 2005, 00:19
Craiova, si poate vor juca in UEFA din "B".

the lion king
12th April 2005, 14:54
din cate stiu galatiu trebuia sa fie in B,nu mai face mishtouri ieftine.....

uti2102
12th April 2005, 21:59
Mai katzei, eu sper din tot sufletul sa nu mi se adevereasca temerile. Shi sa se califice cea mai buna echipa de pe teren. Adica FC Natzional. Macar ashtia shtiu ca-shi dau sufletul pe teren in Cupa Uefa!

vlad1607
13th April 2005, 08:29
popica Nostradamus iar iti dai in petec? du-te tare bai solenza.....iar te apuca?cam des in ultimul timp..ai rabdare vezi meciul si dupa aia iesi pe balcon si tipa ce vrei tu :D

uti2102
13th April 2005, 10:34
De parca eu n-am altceva mai bun de facut decat sa-i vad pe catzei "la lucru". O sa fiu la meci baietzi, dar nu in groapa mediocritatzii ci in templul fotbalului romanesc :happy

vlad1607
13th April 2005, 10:41
adica in orezarie :happy da da vezi sa nu te pierzi in templul....mlastinos :P :happy
Dc ai altceva mai bun de facut fa! nu comenta inainte sa se joace meciul domnule Hancu ! :D :D :evil:

tchibos
13th April 2005, 19:27
nu stiu cine va castiga cupa, dar stiu cine va lupta pentru ea FARUL CONSTANTA, cel putin deocamdata - sa vedem si adversara - oricine ar fi FARUL are sanse mari
----------------------------------------------------------------------------------
FARUL CONSTANTA - CU CUPA PE MASA !!! :ok:

Seahawk
13th April 2005, 19:34
pot sa afirm ca 50% Farul este castigatoarea cupei deja ;) :ok: FORZA FARUL!!!

livaches
13th April 2005, 20:41
Se pare ca trebuie sa actualizati poll-ul asta cu numai 2 candidate. Samifinalele s-au jucat!


FC National ar trebui sa elimine pe Dinamo (daca arbitri sunt corecti) si apoi sa ia cupa

Ai avut o presimtire? :D ... Sau stiai ca va fi Serea la centru?


Vot ptr Dinamo dar nu pot neglija echipa orasului meu :D deci pot sa zic ca si Farul au sanse dupa Dinamo :ok:

:ok: Pana aici ai avut dreptate. Sa vedem ce ne rezerva finala (tare mi-as dori sa te fi inselat).

axterix
14th April 2005, 08:21
sper sa castige Farul dar dupa prestatia lui dinamo de ieri, nu prea cred...

Zapada
14th April 2005, 10:50
dupa cum am mai scris eu
Dinamo ia cupa deoarece are arbitri cu ei
Fara arbitri (2 11 m date gratis si 2 jucatori de la national dati afara) nu er fi eliminat pe National!

fia
14th April 2005, 10:57
Dinamo va lua cupa din nou in acelasi mod ca si anul trecut si ca in alti ani

Ultras
14th April 2005, 11:54
Craciunescu si Netoiu! /hello

axterix
14th April 2005, 12:39
toata lumea stie cum sta treaba dar nimeni nu face nimic
imi pare rau de farul, care ar merita sa joace o finala corecta, dar nu cred ca borcea se va abtine pt. finala
poate cu un arbitru strain...

Rechinul Ucigas
14th April 2005, 13:11
Imi Doresc Din Tot Sufletul Sa Castigam Cupa ! Chiar Daca Dinamo Va Fi Ajutata De Arbitri In Finala , Sper Ca Jucatorii Farului Sa Lupte Pana La Capat Si Cu Putin Noroc Ii Putem Invinge !!!!

/hello /hello /hello


SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!!! :yeah:

uti2102
14th April 2005, 13:25
A fost pus Serea arbitru !!! Imi doresc sincer sa nu aiba nimeni ce sa-i reprosheze dupa meciul din groapa, insa tare mi-e frica de un Altmeyer 2.
INCREDIBIL ! NU POT SA CRED ! Am fost aseara pe Ghencea shi nu m-am uitat la rezultate pana acum. Ce vad ?! Arbitrul Ionica Serea a eliminat doi jucatori de la FC National si, ca sa fie masa bogata, a dat "canilor" si doua penaliuri. Ionica Serea, arbitrul care a facut praf semifinala de Cupa dintre Dinamo si FC National, a fost retrogradat joi in Divizia C pe termen nelimitat si eliminat de pe lista FIFA.
Daca mai era nevoie de o dovada in plus, asta a fost !!! DINAMO : CIUMA FOTBALULUI ROMANESC !!! SA VA FIE RUSHINE NENOROCITZILOR !!!
Totzi catzeii care strigau sus shi tare inainte de meci, inclusiv pe acest thread, ca arbitrul va fi impartzial, ar trebui sa faca ciocu' mic !!! RUSHINE !!! :rosu:

suporterita
14th April 2005, 13:56
nu cred ca iese nimeni din cusca azi si nici in urmatoarele zile.

miril
14th April 2005, 14:01
Exista si caini cu capul si coada sus si nu se lasa dusi in lesa cand nu trebuie. Sa-i apreciem si sa le dam...bucatica cu zahar. Dinamovistilor de bine, scuzati-ma de comparatie, dar sunt sigur ca ati inteles ce am vrut sa spun. In schimb, a venit vremea pentru cateva JIGODII sa fie dati pe mana hingherilor. Ei raspund la numele BORCEA, NETOIU, COHN si chiar si cateaua batrana pe numele de BADEA ar trebui sa fie pusa in botnita pe...viata. Soo pe ei! Pe ei, pe .... lor.

uti2102
14th April 2005, 14:22
Mirile, corect ce spui. Tot respectul pentru acei suporteri ai lui Dinamo care sufera alaturi de echipa lor shi care, in acelashi timp, pot sa priveasca obiectiv. Sunt sigur ca sunt multzi dinamovishti mai dezgustatzi chiar decat mine in acest moment, dar la fel de multzi sunt cei care se afla pe aceeashi lungime de unda cu Borcea&Co.
Ce a facut Dinamo aseara e incalificabil. Aceasta echipa, pana nu se curatza de jigodii, trebuie interzisa in Divizia A shi in Europa :mda:

Vadim
14th April 2005, 14:26
Cred ca mai exista nici o indoiala. Daca in Cupa vor fi arbitri romani, trofeul e al lui Dinamo.

uti2102
14th April 2005, 14:32
Am dat un ochi pe comentarile suporterilor dinamovishti de pe site-ul propriu. Sunt surprins, suporterii sunt dezgustatzi. De asta data nu mai acopera furaciunea! Nu pot sa zic decat : RESPECT! Sper, chiar daca e o utopie, ca vom cashtiga un partener onest de competitzie. Dar totushi......dak in 15 ani nu s-a schimbat nimic, oare se va schimba acum ?!

Paul
14th April 2005, 15:04
n`am vazut meciul , oricum jenant!

Zapada
14th April 2005, 15:50
Craciunescule poate ca citesti si tu pe aici sau poate ca Vadim i-ti transmite propunerea mea.

Propunere:
Finala cupei sa se desfasoare (incepind cu aceasta finala) pe teren neutru (nu in Bucuresti daca in finala e o echipa bucuresteana) iar arbitri sa fie din strainatate.

Indiferent ce arbitri vei pune (din Romania) tot vor fi masluiti, santajati sau corupti de Netoiu.

Pe Sterea trebuia sa-l dai afara definitiv din arbitraj

semmaka
14th April 2005, 16:47
Craciunescule poate ca citesti si tu pe aici sau poate ca Vadim i-ti transmite propunerea mea.

Propunere:
Finala cupei sa se desfasoare (incepind cu aceasta finala) pe teren neutru (nu in Bucuresti daca in finala e o echipa bucuresteana) iar arbitri sa fie din strainatate.

Indiferent ce arbitri vei pune (din Romania) tot vor fi masluiti, santajati sau corupti de Netoiu.

Pe Sterea trebuia sa-l dai afara definitiv din arbitraj

Propun Timisoara. Asta ca sa-i primim cum se cuvine pe potai.

Mariusmadmax
14th April 2005, 17:12
... depinde cine arbitreaza !

pashpa
14th April 2005, 17:47
Eu cred ca Dinamo va pierde anul acesta si cupa si campionatul,asa ca merg pe mana Farului :drak:

dragos_popa17
14th April 2005, 17:59
Orice-ar fi in finala cupei, arbitrii straini sunt o necesitate. De fapt, daca ma gandesc mai bine, Dinamo ar trebui sa fie arbitrata in fiecare meci de arbitrii straini. Bancarii stiu de ce.

Bancaru
14th April 2005, 21:33
Propun sa se faca o adaugire la intrebarea din poll: CINE VA CASTIGA CUPA SI DE CE?

fia
14th April 2005, 21:36
E bine acum :D?

miril
14th April 2005, 21:39
Si...Si de ce nu?

Bancaru
14th April 2005, 21:50
Fia, ai modificat ceva si nu vad eu?
Sau: de ce credeti ca nu va castga Farul cupa?
Sau: cati jucatori vor fi eliminati de la constanteni?
Eu va zic ca ne-am dat fos la valiza cu meciul asta, Landi are prieteni. Zenga, care nu inghite "borcitii" la cap are si el prieteni. De treaba asta se va auzi si se va vorbi in lumea civilizata, adica din Portugalia pana in Bulgaria.

fia
14th April 2005, 21:52
Fia, ai modificat ceva si nu vad eu?


Propun sa se faca o adaugire la intrebarea din poll: CINE VA CASTIGA CUPA SI DE CE?

Da, titlul de la poll ... conform indicatiilor :) La poll ai zis, nu la titlul threadului :)

Bancaru
14th April 2005, 22:02
Ahaaaaaa.... da, da. Acum am vazut. :)) Bravos!

GeKuRA
14th April 2005, 22:14
n-am vazut meciul Dinamo-National ... Arbitrul era imbracat in tricoul dinamovistilor ?? cum se poate sa dezechilibrezi in halul asta un meci ??!! sper sa castige Farul CUPA !!!!

Thanya
14th April 2005, 22:18
Degeaba sperati ca nu au nici o sansa!

Rechinul Ucigas
15th April 2005, 00:16
thania de unde stii tu ca nu avem sanse ?

livaches
15th April 2005, 10:08
A fost pus Serea arbitru !!! Imi doresc sincer sa nu aiba nimeni ce sa-i reprosheze dupa meciul din groapa, insa tare mi-e frica de un Altmeyer 2. Hai Natzionalu', luptatzi pana la capat shi sper sa vad o finala albastra !

Mai, tu ai avut o presimtire :D

livaches
15th April 2005, 10:15
popica Nostradamus iar iti dai in petec? du-te tare bai solenza.....iar te apuca?cam des in ultimul timp..ai rabdare vezi meciul si dupa aia iesi pe balcon si tipa ce vrei tu :D

vladutz, de data asta te-a cam luat gura... pardon, tastatura, pe dinainte; de fapt tu erai ala care trebuia sa aiba rabdare sa vada meciul. Acum ai vazut?

vlad1607
15th April 2005, 10:48
am vazut o eliminare corecta dar am vazut si 2 lovituri de la 11 m care imi lasa un gust f amar....fff amar.....Eu de fff mult timp zic ca principalul rau de la Dinamo e reprezentat de conducatorii astia infecti !
FORZA NOI !:)

R. O`Sullivan
15th April 2005, 11:30
Interesanta schimbarea poll-ului... :D
Serios, sper sa nu se mai intample nimic, fiindca anul asta e o echipa de provincie care chiar merita cupa si are forta (fotbalistica nu `culisistica`) sa o castige.

Sa nutrim ca nu va ramane doar speranta... Asa cum a ramas la unii papagali care se `rugau` ca Farul sa cedeze teren in retur. (Sunt putini dar se stiu ei... Si mai grav, sunt din provincie:D)

P.S Frumos din partea ta Vlade ca recunosti magariile conducerii dinamoviste

radcom
15th April 2005, 13:12
Deshi vreau din tot sufletul sa cashtige Farul, :ok: sunt sigur ca nu vor fi lasatzi.Chiar daca vor fi arbitratzi in finala de arbitri straini, in etapa care va precede finala cupei, "fluierashii" autohtoni vor fi foarte darnici la cartonashe :rosu: (de ambele culori,...dupa cum "va fi nevoie"), cu fotbalishtii Farului. :mda:
Oricum, eu le tzin pumnii marinarilor. :yeah:

RstInPc
15th April 2005, 13:25
Ar trebui schimbat poll-ul, sa fie pus unul nou cu Dinamo si Farul!

Bancaru
15th April 2005, 13:34
Vlade, ai fi vazut o eliminare corecta, daca se juca 11-11 si daca nu isi bate joc de noi un stadion intreg (mai putin cei de la National aflati acolo). Ce s-a facut miercuri pe Dinamo este o nesimtire si o mitocanie specifica echipei Dinamo de ani buni incoace. Nimeni nu se intreaba ce se petrece. La 0-0 avem om eliminat aiurea si lovitura libera din marginea careului, pozitia ideala pentru Niculescu. Orice bou a vazut golurile marcate de asta in pregatiri. Nu mai stia Serea cum sa o puna mai bine si mai aproape. Asa ca mai lasa-ne cu eliminare corecta. Va este rusine sa recunoasteti ca S-A FURAT? De ce? Traiti cu stigmatul asta. Asta daca va doare undeva. Eu zic ca nu.

claudio25ro
15th April 2005, 14:57
Sper din tot sufletul sa bata FARUL ... nu de alta dar dintre cele doua merita anul asta FARUL sa ia cupa !!

tchibos
16th April 2005, 02:27
propun sa se mai faca un poll Cum va fi arbitrajul in finala cupei si ce credeti ca se va intampla
1, un jucator de la Farul eliminat :rosu:
2, doi jucatori de la Farul eliminati :rosu:
3, o lovitura de la 11 m acordata echipei Dinamo :rolleyes:
4, doua lovituri de la 11 m acordate echipei Dinamo :D
5, o lovitura de la 11 m neacordata Farului :no:
6, un cartonas rosu neacordat unui dinamovist :no: :rosu:
... si lista poate continua
... si apoi CINE CASTIGA CUPA si ce pedeapsa va lua arbitru de la Craciunescu :evil:

pashpa
16th April 2005, 23:50
Oare chiar pana in finala sa fie ajutati dinamovistii astia?Sa speram ca nu si mai bine l-am lasa pe Borcea sa se pregateasca de celalalt campionat ca anu asta din event nu prea cred sa mai ia ceva.Forza fie cu voi marinarilor si va urez multa bafta,simt puteti trece de ei,chiar de o sa aiba al 12-lea jucator indiferent de nationalitate.

07Ex
17th April 2005, 08:27
Sper sa bata Farul, nu de alta, dar Dinamo are deja atatea cupe castigate.

R. O`Sullivan
17th April 2005, 11:26
Da, ar fi frumos s-o castige Farul... O si merita
Din pacate va fi extrem de greu. De ce? Simplu... Echipa de pe litoral a avut parte chiar ieri de `un arbitraj de avertisment` din partea unui frate al lui Serea.
Se vor lua toate masurile, chiar si cele disperate:D (care nu au legatura cu arbitrajul), pentru ca Dinamo sa mai ia un trofeu jegos. Vrem sa recunoastem sau nu, asta e adevarul

P.S Sunt curios daca victoria impotriva apaticei echipe din Cluj, nu este altceva decat o incercare ieftina de a dovedi ca Dinamo poate castiga la scoruri mari si fara arbitru

cip_81
17th April 2005, 11:50
Daca-mi aduc eu aminte cam asta ar fi trebuit sa fie si diferenta de scor in fata echipei de pe litoral...sau si atunci tot blat a a fost?

Bancaru
17th April 2005, 12:20
Pana una alta Dinamo este singura echipa din divizia A acuzata ca a facut cel putin 3 blaturi, despre care s-a vorbit in presa la greu. Noroc cu cainele de paza al societatii (pe actiuni DINAMO S.A.) si anume Boanchis. Ce mai musca lantul *******ul ala... Un balos. Ma intreb daca o sa va opriti la 3 (pe fata) sau mai aveti actiuni si la altii?

cip_81
17th April 2005, 12:49
Voi ar trebui sa fiti ultimii care sa vorbiti.Numai departe de sezonul trecut v-ati facut de ras in ultimele etape, cand v-ati transformat in sclavii stelei.Erati asa darnici cu echipele care cu o etapa inainte cedau puncte in fata stelei.

vlad1607
17th April 2005, 12:51
lasa-i Cip ca ei se considera virgini in domeniul asta...

cip_81
17th April 2005, 13:07
Bun, aici a ramas doar domeniul lui Dinamo si Farul...National, Craiova, stiaua etc. nu mai au treaba cu aceasta competitie.Doar suporterii lor pot vota Farul la greu.

miril
17th April 2005, 13:18
Nu Cip, aici este domeniul in care FURTUL si-a facut loc datorita conducerii echipei DINAMO. Nu ne da tu "indicatii pretioase" sa ne spui al cui domeniu este sau nu. Chiar nu pricepi ca situatia este extrem de grava si va priveste pe VOI? Te credeam altfel. Sau ai simtit ca bate vant de Andone si a inceput sa va puta cunoscut. "Fiti linistiti, vom face TOTUL ca acesta cupa sa fie a noastra". Sa fie, in acest caz, la voi acolo.

alamar
17th April 2005, 15:33
"You'll never walk alone"
Haaaaaaaaai Progresuuuuuuuu"

SVensson
20th April 2005, 13:25
Sper ca Farul. Toata provincia va tine cu voi. Daca Otelul nu a reusit anul trecut poate reusesc ei. Deci in finala cupei: Hai Farul

Gigel Sportul
21st April 2005, 00:39
Farul. Si asta direct din Bucuresti, ca sa mai lasati odata complexele astea cu provincia, cea mai mare aberatie pe care o tot aud si de care deja m-am plictisit. E clar ca exista trei echipe foarte puternice in plan financiar, si toate sunt din Bucuresti, asta nu inseamna ca "provincia" nu are un cuvant de spus; totul e sa vina banii la cluburi. Cine vrea exemple poate sa le caute; echipe de traditie au disparut ori au fost facute pierdute prin diviziile inferioare doar pentru ca nu exista un mediu de afaceri local dispus sa bage bani (desi, din punct de vedere economic, zona in cauza nu duce lipsa de firme puternice, a se vedea Prahova, Bihorul sau Clujul).

R. O`Sullivan
21st April 2005, 14:15
Gigele ai dreptate cu asa-zisele ``complexe provinciale``... Dar ele au fost create tot de echipele din capitala
Daca ar fi sa se joace numai PE TEREN, Farul `acapareaza` sigur cupa... Dar stim cu totii ca nu va fi asa (si, din pacate, nu ma refer doar la arbitraj ci si la alte influente meschine).

Iti dau un exemplu de complexare: Reactia oficialilor Farului, care dupa semifinala Serea - National (4-0) au declarat ca au incredere in Craciunescu (???)... In loc sa faca scandal si sa forteze aducerea unui arbitru strain cum, era firesc

P.S Am auzit si eu de declaratia unui papagal de la Dinamo : ``Vom face totul ca sa luam cupa``... Stiam asta, nu era nevoie s-o arunce asa pe fata :D

SORENSEN
21st April 2005, 14:33
Dinamo si cu SEREA : cupa e in "GROAPA" :evil:
Pai cate cupe a luat dinamo in ultimi ani 5 parca ,ar trebui redenumita Cupa Dinamo .
Am auzit ca au primit sau vor primi cate o medalie si SEREA ,ALTMAYER si ceilalti arbitri de casa ai lui dinamo :evil:

TRAIASCA CUPA DINAMO :ok:

PS Mai bine s-ar numi totusi CUPA CRISTIAN PORCEA dupa numele unui ilustru conducator dinamovist ,intemeitorului acestei 'dinastii de campioni second hand ' :evil:

RstInPc
21st April 2005, 14:47
Daca ar fi sa se joace numai PE TEREN, Farul `acapareaza` sigur cupa...
Cata siguranta pe malul marii !? De buna ce-a fost si-a luat-o Farul in "groapa" ?
Sustin ideea jucarii finalei cu arbitrii straini. Craciunescu a spus ca toate meciurile "derby" vor fi arbitrate de straini iar finala cupei intra in aceasta categorie.
Cataline, ti-e ciuda ca echipa ta nu a mai ajuns intr-o finala de...nu mai tin minte ? Pe voi cine v-a oprit ? Tot Dinamo cu arbitrii ? A fost o data un Dinamo-Steaua 3-0 in cupa, sau si aia tot cu arbitrii ?
Cel mai bun (Dinamo) sa castige cupa ! :ok:

cip_81
21st April 2005, 14:49
Sa le mai aducem aminte sustinatorilor echipei dintre cimitire si un 4-1 in dubla mansa.

vlad1607
21st April 2005, 15:13
mama mama cata sigurantza pe marinari.....:happy.pai atunci de ati plecat cu coada intre picioare din Stefan cel Mare la ultimul meci direct?Si atuncea tipatzi ca veniti sa ne umilitzi la noi acasa.....:happy

Rechinul Ucigas
21st April 2005, 23:51
asta e am avut ghinion , in rest am jucat bine !!! voi nu ati facut la fel cand ati venit la c-ta , ca ne bate-ti acasa si ati luat-o !!!!!

pashpa
21st April 2005, 23:59
Sper sa ia farul cupa.de fapt chiar cred ca o merita.Arata bine aceasta echipa

vlad1607
22nd April 2005, 08:30
asta e am avut ghinion , in rest am jucat bine !!! voi nu ati facut la fel cand ati venit la c-ta , ca ne bate-ti acasa si ati luat-o !!!!!
1.spre deosebire de farul DINAMO merge peste tot si oricand la victorie :evil:
2.am fost la meci....au jucat slaabbbbbb.....era firesc sa pierdem..din pacate...:D

cip_81
22nd April 2005, 08:57
Sa nu uitam ca la Bucuresti, Farul a avut ocazii doar datorita bunavointei fundasilor dinamovisti....in rest, il stiau pe Stelea doar de la TV ca pe teren era prea departe pentru ei.

vlad1607
22nd April 2005, 09:26
intr-adevar din pacate fundasii nostri sunt"prietenosi" desi remarc in ultimul timp o crestere in joc a lui Tamas....

cip_81
22nd April 2005, 09:28
E un paradox cu apararea asta a lui Dinamo...desi scartaie din toate incheieturile, in ultimele 7 etape de campionat nu a incasat decat un singur gol (si ala dintr-o faza fixa).

vlad1607
22nd April 2005, 10:07
tre sa recunoastem ca nu mai scartaie ca in tur...dar oricum e departe de cum ar trebui sa fie apararea lui DINAMO.....oricum Cupa tot in Stefan cel Mare ajunge :D

tchibos
26th April 2005, 20:49
E un paradox cu apararea asta a lui Dinamo...desi scartaie din toate incheieturile, in ultimele 7 etape de campionat nu a incasat decat un singur gol (si ala dintr-o faza fixa).


adevarat paradox ... s-a vazut in meciul cu National... 5 dintr-o suflare :no:
---------------------------------------------------------------------
/hello SA VINA CUPA LA CONSTANTA !!! /hello

RstInPc
27th April 2005, 07:57
Se intampla si la case mai mari accidente. In campionatul Spaniei si Real a luat 5 goluri si nu in deplasare, acasa. Sa nu mai zic de un rezultat mai recent AC Monaco - Deportivo 8-1 in LC.

vlad1607
27th April 2005, 12:35
ia auzi Tchibos ce zice taica RstinPc mai sus :D

R. O`Sullivan
28th April 2005, 08:47
Sa nu uitam ca la Bucuresti, Farul a avut ocazii doar datorita bunavointei fundasilor dinamovisti....in rest, il stiau pe Stelea doar de la TV ca pe teren era prea departe pentru ei.


Nu ti se pare ca dandu-ti cu parerea despre Farul iti depasesti conditia? Nu prea e de nasul tau, asa ca mai cresti putin, ordoneaza-ti ceva in ``creieras`` si revino, ca poate cine stie, o sa ai si postari altfel decat comice

Era normal ca Stelea sa fie stiut de la televizor, doar joaca la Dinamo, nu? Asta inseamna accidente, betii, manele, adica panaramele capitalei :D... Si astfel apare la TV

cip_81
28th April 2005, 09:05
Bai, baiete, n-ai face tu mai bine sa-ti gasesti altceva de lucru decat sa-mi spui tu mie ce trebuie, cand trebuie si cum trebuie sa spun?

In final, nu-mi ramane decat sa-ti spun sa faci ce stii tu mai bine:Capu' la fund.

Angelina Jolie
28th April 2005, 15:08
Va castiga Dinamo. Pe bune si fara ajutor. Farul nu e obisnuita sa joace la un asemenea nivel.

vlad1607
28th April 2005, 15:10
pe 11 mai raspunsul la aceasta intrebare...fara sa fiu discipol Nostradamus(ca altii.... :no: ) pariez pe DINAMO UNICO AMORE !!! :D :ok:

george-dinamo
28th April 2005, 21:32
o sa castife sigur Dinamo.farul o sa piarda din turatie pana atunci, plus ca n-au jucat vreodata cu trofeul pe masa, asa ca...
@RstInPic....nu-mi aduc aminte de un 8-1...a fost un 8-3 si un 0-5 la depor acasa sezonul asta.

tchibos
4th May 2005, 20:42
ia auzi Tchibos ce zice taica RstinPc mai sus :D

inainte sa vad eu ce zice vezi tu unde locuieste si o sa il intelegi mai bine :)

Anul asta Farul va juca cu cupa pe masa si o va lua acasa ca a demonstrat ca poate si merita :ok:
-----------------------------------------------------------------------
/hello CONSTANTA CASTIGA CUPA !!! /hello

SORENSEN
5th May 2005, 00:01
Cred ca Farul va avea o cota la pariu , e o sa pun pe Farul .

don_denver
5th May 2005, 00:17
idem..farul..

Dyanna
5th May 2005, 09:13
CRAIOVA!! Pt. ca nu merita sa cada in B!! si va demonstra asta in Cupa!!!
Siu atunci crape de ciuda DINAMO!!

Rechinul Ucigas
5th May 2005, 11:18
Dyanna , Craiova A Fost Eliminata De Farul , Si O Sa Cada Si In B Ca Merita !
Farul Castiga Cupa !!!!!!!!!

claudio25ro
5th May 2005, 11:52
cum cine...??? se stie... FARUL !!!

Al Dracu
5th May 2005, 14:58
CRAIOVA!! Pt. ca nu merita sa cada in B!! si va demonstra asta in Cupa!!!
Siu atunci crape de ciuda DINAMO!!
:happy :happy :happy Mutati postul asta pe Bancuri la Diverse! :D

tchibos
5th May 2005, 17:59
Va Veni Si Ziua-n Care
In Uefa Vom Juca
Si Atunci O Tara-ntreaga
Forza Farul Va Striga !!!
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

FatFrumos
6th May 2005, 04:08
Bai, baiete, n-ai face tu mai bine sa-ti gasesti altceva de lucru decat sa-mi spui tu mie ce trebuie, cand trebuie si cum trebuie sa spun?

In final, nu-mi ramane decat sa-ti spun sa faci ce stii tu mai bine:Capu' la fund.


E timpul si ciinilor sa bage capul la fund unde te crezi nene toata ziua e duminica.......auzi la iei nu poate Farul sa joace la asa nivel cind a maturat cu toate echipele bucurestene la Constanta.

cip_81
6th May 2005, 08:34
Bine zici...la Constanta.Poate nu esti la curent cu ultimele stiri, partida nu se va juca la Constanta.

tchibos
6th May 2005, 15:47
stai linistit ca din punct de vedere al atmosferei, noi suporterii te vom face sa te simti ca la Constanta, sper ca si pe teren jucatorii sa va faca sa va simtiti tot asa :ok:
-----------------------------------------------------------------------
/hello CONSTANTA CASTIGA CUPA !!! /hello