PDA

View Full Version : Romania - Argentina (amical) ANULAT



Marius
13th June 2011, 10:01
meciul se joaca pe 10 august si coincide cu inaugurarea National Arena din Bucuresti.

la un moment dat, se vorbea de pretul biletelor ca va fi cuprins intre 60 si aproape 300 de lei.

"Vom scoate biletele la vanzare in luna mai, iar preturile vor fi intre 15 si 50 de euro" - Sandu

discutii aici.

aLLiin
13th June 2011, 10:04
Abia astept acest meci...si sper sa vedem spectacol...

delaoltenia
13th June 2011, 10:07
Ca de obicei,vom lua bataie.Sa-mi bag picioarele-n stadioanele lui mitica si sandu,ce folos ca nu mai avem nationala.

aLLiin
13th June 2011, 10:16
Cand aveam nationala jucam pe nisip...

delaoltenia
13th June 2011, 10:18
"Ii batem pe micuti" :cry:...bai Mariuse,esti pus pe glume azi?

aLLiin
13th June 2011, 10:24
Poate facem un egal de salon...doar platim acest amical...

fl0o
13th June 2011, 10:25
Ii batem pe micuti :cry:

aLLiin
13th June 2011, 11:07
Parca vad duel : ripa - messi...lol

Celso
13th June 2011, 11:13
"Vom scoate biletele la vanzare in luna mai, iar preturile vor fi intre 15 si 50 de euro" - Sandu



Mai incolo:D

mach
13th June 2011, 11:58
Ii batem fara drept de apel.

fl0o
13th June 2011, 12:15
Parca vad duel : ripa - messi...lolImi doresc mult sa vad asta in CL. La nationala... nu-mi pasa.

Leo
13th June 2011, 13:22
Ii batem fara drept de apel.

:happy:happy:happy
:)):)):))


Pe umar, sa le spunem ca sunt mai buni.

Catalanul
13th June 2011, 14:34
Parca vad duel : ripa - messi...lol

nu cred ca va juca messi

Celso
13th June 2011, 14:44
Daca e apt sunt obligati sa il bage 60 minute, dar cu sigutanta o sa aibe o durere grava de masea in ziua aia si nu o sa vina la Bucuresti:D.

mach
13th June 2011, 17:29
...iar atmosfera va fi mai ceva ca pe La Bombonera . Jucam numai din calcaie.

Gabriel28
13th June 2011, 22:34
Argentina nu ne-au batut decat in meciuri amicale, in cele oficiale nu au reusit niciodata, nici cand juca Maradona si nici cand juca Batistuta. Mizez cel putin pe un egal.

Catalanul
13th June 2011, 23:25
Daca e apt sunt obligati sa il bage 60 minute, dar cu sigutanta o sa aibe o durere grava de masea in ziua aia si nu o sa vina la Bucuresti:D.

i-au obligat prin contract pe argentineni sa-l aduca pe messi ? :D nu stiam asta


pe 14 august e turul supercupei spaniei, pe bernabeu, mi-e greu sa cred ca guardiola il va lasa pe messi sa dispute un amical cu 4 zile inainte, mai ales ca nu va avea vacanta nici in iulie, cand are loc cupa americii.

fl0o
14th June 2011, 06:37
Argentina nu ne-au batut decat in meciuri amicale, in cele oficiale nu au reusit niciodata, nici cand juca Maradona si nici cand juca Batistuta. Mizez cel putin pe un egal.Atunci aveam jucatori mari, acum nu.

Elgorriaga
14th June 2011, 11:22
Argentina nu ne-au batut decat in meciuri amicale, in cele oficiale nu au reusit niciodata, nici cand juca Maradona si nici cand juca Batistuta. Mizez cel putin pe un egal.

Țin minte că ne-au dat un 4-1 scurt la ei acasă în primăvara lui 82, cînd ei se pregăteau de Mundialul spaniol iar noi ne pregăteam să batem Ciprul la Hunedoara :D sau ceva de genul

Bine, în primăvara aia ne-a dat-o parcă și RDG tot cu 4-1, deci nu se pune. :rolleyes:

Ideea era că în campania aia care a ânceput în 83 o echipă a României în reconstrucție a reușit să se califice (mare surpriză!) la un turneu final european. Bine ar fi ca și în vara asta Argentina să ne cotonogească chiar și cu 6-1, dar să ne reconstruim și să prindem Euro 2012 ...

MariusMihalache
14th June 2011, 12:05
Mai multe sanse sunt sa batem noi echie ca Argentina sau Brazilia decat sa ne calificam asta e parerea mea!

Saburo
22nd June 2011, 05:19
Avand in vedere ca dupa "accidentul" cu Bosnia am luat bataie de la Brazilia si pe urma de la Paraguay :)) poate ca reusim si noi un egal...asta daca ne vor lasa argentinienii :rolleyes: ca la ce valoare are nationala...nu mai zicem :happy si asa am ajuns rau de tot...urna a 4-a valorica. E clar ca la mondialul din 2014 ai nostri vor juca cum stiu ei mai bine...din fata televizoarelor :drak: macar vom juca si noi cu cele mai bune echipe din America de Sud...doar in amicale :rolleyes: ca in meciuri oficiale nu avem cum pentru ca cine stie cand mai ajungem pe la un campionat mondial :no:

Leo
22nd June 2011, 21:42
Un asemenea meci nu se pierde, indiferent de pretul unui bilet.

Lordul
22nd June 2011, 22:11
bate Argentina 3-1 ......

dar piti va spune ca echipa a facut un meci mare pe care l-a avut la discretie

delaoltenia
22nd June 2011, 22:52
Un asemenea meci nu se pierde, indiferent de pretul unui bilet.
Nu-s nici foarte scumpe.Cred ca azi am citit pe undeva ca ajung la 50 sau 70 RON.

fl0o
22nd June 2011, 23:02
Nu-s nici foarte scumpe.Cred ca azi am citit pe undeva ca ajung la 50 sau 70 RON.Preturi (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/76418/romania-argentina-pretul-biletelor.htm)
Sunt cam scumpicele, dar care e inebunit dupa nationala poate sa se inscrie in acel fan club infiintat azi cu 200 de lei si li se reduce pretul biletelor cu 20%, si am mai inteles ca acestia isi pot procura cate trei bilete.
Alte beneficii ale fan clubului: http://fanclub.frf.ro/beneficii

Leo
22nd June 2011, 23:03
Nu-s nici foarte scumpe.Cred ca azi am citit pe undeva ca ajung la 50 sau 70 RON.

La peluza.

Leo
25th June 2011, 17:46
Iata preturile biletelor pentru meciul Romania-Argentina, care se vor pune in vanzare pe 10 iulie:

VIP 1 (zona ultra centrala) - 700 lei
VIP 2 (zona centrala) - 600 lei
VIP 3 (stanga-dreapta zonei centrale) - 500 lei

Categoria 1 (Tribuna 2 Est, inelul 1) - 150 lei
Categoria a II-a i (Tribuna 2 Est+Vest, inel int.) - 120 lei
Categoria a II-a (Tribuna Est+Vest, inel 2) - 100 lei

Categoria a III-a (Peluza Sud+Nord, inel 1) - 70 lei
Categoria a IV-a i (Peluza Sud+Nord, inel int.) - 60 lei
Categoria a IV-a (Peluza Sud+Nord, inel 2) - 50 lei

Presedintele FRF a tinut sa precizeze ca o persoana va putea achizitiona doar maxim doua bilete, pentru a evita astfel problemele cu bisnitarii.

Biletele se vor vinde exclusiv online, cu doua exceptii. Se vor deschide doua case de bilete speciale: una la Palatul Parlamentului, pentru seniori si deputati, iar alta la Primaria Orasului, pentru pensionari.

Biletele online se vor putea achizitiona de pe site-urile Bilete fotbal online - biletele tale pentru meciurile echipei nationale de fotbal, Bilete.ro si myticket.ro.

fl0o
12th July 2011, 12:32
FRF: "Există, într-adevăr, cazurile familiilor, ai căror membri doresc, pe bună dreptate, să asiste la meci de pe locuri alăturate. În aceste cazuri, rugăm solicitanții membri ai aceleiași familii, cu condiția de a fi cumpărat bilete LA ACEEAȘI CATEGORIE, să adreseze un e-mail site-ului de unde au achiziționat biletele respective, specificând numerele comenzilor și alte detalii relevante, precum și solicitarea ca locurile să fie alăturate."

Celso
12th July 2011, 13:57
Eventual sa vina sa faca si niste analize de sange, test de paternitate, ADN etc.

Elphax
12th July 2011, 14:04
penibil astia ! din nou trebuie sa faca unii profit pe spatele suporterilor. am renuntat la ideea de a veni la meci, de ce sa imi fac din nou nervi din cauza frf ? mai ales ca nu vine nici messi ...

M.I.B.
12th July 2011, 22:10
Ba sa mor de nu-i penala situatia.Cand aveam nationala,nu aveam stadion,si cand ne ducem drq din lipsa de talente,nu avem echipa,dar stadioane ataaaat de frumoase :headbang:

Mutu90
13th July 2011, 18:27
penibil astia ! din nou trebuie sa faca unii profit pe spatele suporterilor. am renuntat la ideea de a veni la meci, de ce sa imi fac din nou nervi din cauza frf ? mai ales ca nu vine nici messi ...

Unde ai auzit tu ca nu vine messi???Arata-mi si mie o dovada te rog mult..in secunda in care scriu eu aku,messi va juca si va juca cel putin 60 de minute exista clauza in contract ca Argetina sa vina cu toate vedetele,poate doar sa se accidenteze sau eu stiu ce..dar messi higuain si comp vor venii.Numai vorbiti bai frate sa va bagati si voi in seama..Stai acasa o sa iti fac cu mana de la TV.

Madalina
13th July 2011, 19:26
Un egal chinuit.

Lordul
13th July 2011, 21:18
@Mutu90 asa scrie in contract...numai k Messi pe 14 august are prima mansa a Supercupei Spaniei cu Real Madrid...si Guardiola il vreea pe 11 august la Barca

Xaviesta
14th July 2011, 14:15
Unde ai auzit tu ca nu vine messi???Arata-mi si mie o dovada te rog mult..in secunda in care scriu eu aku,messi va juca si va juca cel putin 60 de minute exista clauza in contract ca Argetina sa vina cu toate vedetele,poate doar sa se accidenteze sau eu stiu ce..dar messi higuain si comp vor venii.Numai vorbiti bai frate sa va bagati si voi in seama..Stai acasa o sa iti fac cu mana de la TV.

Messi trebuie sa joace pe 14 august supercupa cu Real. Avand in vedere ca orice meci cu Real e important pentru Barça sunt sanse mici ca Messi sa vina.

Elgorriaga
14th July 2011, 14:51
Păi să vină Messi să joace la București, și noi îl dăm la Barcelona pe Onofraș să-i țină locul. :rolleyes:

TeBat
14th July 2011, 16:46
Vrei să câștige ăștia de două ori la rând UCL? Nu glumești cu așa ceva.

Grinco
14th July 2011, 17:46
On mod normal, avand in vedere valorilce celor doua echipe, Argentina ar trebui sa castige la vreo 26-27 de goluri diferenta. Dar probabil nu vor tura motoarele :D

Marius
15th July 2011, 00:27
Messi trebuie sa joace pe 14 august supercupa cu Real. Avand in vedere ca orice meci cu Real e important pentru Barça sunt sanse mici ca Messi sa vina.

Las' ca vin Burdisso si Zanetti.

Xaviesta
15th July 2011, 01:31
Majoritatea vor sa vina sa il vada pe Messi.

Celso
15th July 2011, 15:04
majoritatea se duc sa vada stadionul:)

fl0o
15th July 2011, 15:41
Majoritatea isi vor cere banii inapoi :D

Celso
15th July 2011, 15:43
nici unul nu ii va primi:drak:

P1ka
15th July 2011, 17:50
2-16 .

J.Bond
17th July 2011, 11:16
Pierdem la 2 goluri.:bere::D

SwedishMafia
17th July 2011, 11:17
eliminarea argentinei de la copa america, face ca messi sa aiba destul timp de odihna, incat sa joace acest amical.

El Pistolero
17th July 2011, 12:43
Totusi nu cred ca vine.

dextercioby
19th July 2011, 00:09
Sincer, are Messi fatza sa vina in minunea noastra de tara ? Singurul care are cu adevarat fatza de Romania e Tevez :D :D

relansat
19th July 2011, 12:23
cine isi cere banii pe bilete inapoi? :cry: http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/77207/messi-nu-vine-la-bucuresti.htm

fl0o
19th July 2011, 12:27
Aha... sa vedeti ce-si ia Sandu acum in gura :cry:

ZarnicaStefan
19th July 2011, 17:36
Argentina nu o sa joace serios ... doar e amical sunt sigur ca o sa facem un egal chinuit

LucioCodinho
22nd July 2011, 11:05
eu cred ca argentina va veni cu echipa a 2-a sau cu cativa tineri...:-??

Elphax
22nd July 2011, 19:05
Unde ai auzit tu ca nu vine messi???Arata-mi si mie o dovada te rog mult..in secunda in care scriu eu aku,messi va juca si va juca cel putin 60 de minute exista clauza in contract ca Argetina sa vina cu toate vedetele,poate doar sa se accidenteze sau eu stiu ce..dar messi higuain si comp vor venii.Numai vorbiti bai frate sa va bagati si voi in seama..Stai acasa o sa iti fac cu mana de la TV.

trebuia sa pui pariu !

sunt curios cate bilete s-au vandut, si cate se vor mai vinde de acum incolo
nu vin Messi, Higuain, Mascherano, Milito, Di Maria ...

dextercioby
23rd July 2011, 18:44
Sa fie un amical cum a fost cu Nigeria acu' citiva ani, cind n-aveau aia 16 negri in avion, nici cu maseur cu tot. :D

El Pistolero
23rd July 2011, 20:56
Da. :))

Pana la urma e normal. Orice echipa mare nu venea sa joace un amical in perioada asta cu vedetele.

johnnyzeus
23rd July 2011, 23:09
Cum draq ba sa te astepti sa vina aia meseriasi cand la noi nu merg jucatorii sa joace cu Brazilia ?!

MariusMihalache
25th July 2011, 13:21
cat de mult vroiam sa ma duc la meciul asta dar a avut grija FRF-ul sa transforme biletele intr-o cacialma

TeBat
25th July 2011, 22:52
Cum draq ba sa te astepti sa vina aia meseriasi cand la noi nu merg jucatorii sa joace cu Brazilia ?!

Asta.

ask
26th July 2011, 06:48
Cum draq ba sa te astepti sa vina aia meseriasi cand la noi nu merg jucatorii sa joace cu Brazilia ?!

Exact! Mă gândesc ce bucurie e pe unii, care și-au luat bilete, au plătit comision etc. ca să-l vadă pe Messi, pe Tevez și acum o să vadă doar câțiva cai șchipoi, și ăia în echipa noastră!:D

El Pistolero
26th July 2011, 08:29
Presa din Argentina anunta ca meciul a fost anulat. :cry:

relansat
26th July 2011, 08:51
sandu e in extaz. la pariu :))

Tim
26th July 2011, 08:54
Sandu sa se gandeasca la noi.Asta este doar inceputul.:evil::drak::evil:

Lordul
26th July 2011, 08:55
selectionerul Argentinei a fost demis...meciul a fost anulat

melo
26th July 2011, 09:07
Sa-si dea demisia Sandu si "nu stiu acum am aflat" Lupescu !

Tim
26th July 2011, 09:14
Dupa ce a lasat Banatul,Oltenia si Crisana fara fotbal cancerosul sandu inregistreaza un nou succes de rasunet : inaugurarea mult laudatului stadion national fara combatanti. Rezultatul meciului va fi decis de celebrele comisii de la federatie iar Argentina va fi dezafiliata de la FRF.:cry:


Cat ma bucur.

Elphax
26th July 2011, 09:52
stai sa vezi cum merg argentinienii la TAS dupa ce le ia Nasu licentele si toate alea ...

Sergiu
26th July 2011, 09:58
Deja sunteți culmea.
Nu e vina lui Sandu sau a FRF că Argentina a anulat amicalul. Au ei multe bube, dar acum dacă tot vreți să dați vina pe cineva dați vina pe Messi și compania care au decis că n-au chef să vină deși au luat deja bani de la FRF.

whiteLion
26th July 2011, 10:00
eh mai fratilor, ĂL de sus nu doarme ... cum te-o mai rabda pamantul ...... blestemele noastre!

El Pistolero
26th July 2011, 10:02
Gaseste Sandu o echipa pana la urma cu care sa jucam. Gen Zimbabwe, Botswana, cu care o sa facem si scor si toata lumea o sa fie fericita...

delaoltenia
26th July 2011, 10:02
ha ha,ne-au dat cu flit argentinienii.
m*ie sandule :D

Tim
26th July 2011, 10:04
Eu nu inteleg de ce nu apeleaza cancerosu'-sandu la Chiajna sau chiar la Sageata Navodari?;)

Elgorriaga
26th July 2011, 10:05
Să cheme Uruguayul :D ăia ne bat și mai rău ... :))

Elgorriaga
26th July 2011, 10:06
Eu nu inteleg de ce nu apeleaza cancerosu'-sandu la Chiajna sau chiar la Sageata Navodari?;)

Mai bine să cheme pe F.C. Timișoara ca sparring-partner, dar numai dacă acceptați finalizări în gura porții (de la un atacant de gura porții, normal).

relansat
26th July 2011, 10:06
Deja sunteți culmea.
Nu e vina lui Sandu sau a FRF că Argentina a anulat amicalul. Au ei multe bube, dar acum dacă tot vreți să dați vina pe cineva dați vina pe Messi și compania care au decis că n-au chef să vină deși au luat deja bani de la FRF.

nicidecum. cam cat de cretin sa fii sa programezi un meci cu o nationala sud americana prezenta la copa america, care, apropo s-a terminat ieri seara? si logica unei amibe ar fi putut detecta o finala argentina-brazilia. care nu s-a intamplat, dar asta nu inseamna ca trebuia s-o sari din calcul. la fel cum nu trebuia sa scapi din ochi si o posibila castigare a copei america de catre argentina, care s-ar fi tradus prin vreo 3 saptamani de sarbatoare ptr messi et co. sa mai amintesc si de supercupa spaniei a carei prima mansa se va disputa pe 14 august? nu, asta ar insemna ca o fac pe desteptul. oricum, am mai spus-o, mircea sandu isi freaca mainile acum de bucurie :)

relansat
26th July 2011, 10:09
Să cheme Uruguayul :D ăia ne bat și mai rău ... :))

va fi un "triunghiular de lux" cu cipru si moldova:)):)):))

Sergiu
26th July 2011, 10:10
nicidecum. cam cat de cretin sa fii sa programezi un meci cu o nationala sud americana prezenta la copa america, care, apropo s-a terminat ieri seara? si logica unei amibe ar fi putut detecta o finala argentina-brazilia. care nu s-a intamplat, dar asta nu inseamna ca trebuia s-o sari din calcul. la fel cum nu trebuia sa scapi din ochi si o posibila castigare a copei america de catre argentina, care s-ar fi tradus prin vreo 3 saptamani de sarbatoare ptr messi et co. sa mai amintesc si de supercupa spaniei a carei prima mansa se va disputa pe 14 august? nu, asta ar insemna ca o fac pe desteptul. oricum, am mai spus-o, mircea sandu isi freaca mainile acum de bucurie :)

Bine, bine, dar de astea nu trebuiau să-și facă griji argentinienii? Sigur că nu era ușor, dar FRF le-a dat o grămadă de bani și i-au mai și anunțat din timp: cu 10 luni înainte.

ask
26th July 2011, 10:13
Dupa ce a lasat Banatul,Oltenia si Crisana fara fotbal cancerosul sandu inregistreaza un nou succes de rasunet : inaugurarea mult laudatului stadion national fara combatanti. Rezultatul meciului va fi decis de celebrele comisii de la federatie iar Argentina va fi dezafiliata de la FRF.:cry:


Cat ma bucur.

Crezi că dacă comisiile dau un 3-0 pt. noi, pt. neprezentare argentinienii merg la TAS? Și dacă merg vor avea mai multe șanse decât jabba?

ask
26th July 2011, 10:15
Gaseste Sandu o echipa pana la urma cu care sa jucam. Gen Zimbabwe, Botswana, cu care o sa facem si scor si toata lumea o sa fie fericita...

Pe ăia din Botswana cu ce-i plătește? Euro, dolari sau pule?:confused::o::happy

krapulax
26th July 2011, 10:18
de ce nu inauguram cu un meci oficial? cu franta. o sa fie o inaugurare trista, e drept, dar macar va fi un meci oficial, cu un adversar tare.

Cave_Canem
26th July 2011, 10:19
Bine ba, sa vina Hannah Montana si Justin Bieber! :yeah::cheer:

relansat
26th July 2011, 10:19
Bine, bine, dar de astea nu trebuiau să-și facă griji argentinienii? Sigur că nu era ușor, dar FRF le-a dat o grămadă de bani și i-au mai și anunțat din timp: cu 10 luni înainte.

pai nu stiu. mi se pare nebunie curata sa te increzi in sud americani. :)

Vadim
26th July 2011, 10:26
Argentina avea timp sa vina. Mare neseriozitate din partea lor.

miril
26th July 2011, 10:34
de ce nu inauguram cu un meci oficial? cu franta. o sa fie o inaugurare trista, e drept, dar macar va fi un meci oficial, cu un adversar tare.

Asa m-am gandit si eu desi cred ca Argentina isi va respecta contractul pana la urma. Asa ceva nu se face cat il uram noi pe Mircea Sandu.

relansat
26th July 2011, 10:40
buna si observatia lui radu paraschivescu care a facut o analogie cu meciul impotrivei braziliei, la care ne-am prezentat cu selectionata divizionara.

miril
26th July 2011, 10:54
Totul depinde ce s-a scris in contract. Aici este vorba despre un meci unde se inaugureaza noul stadion national.

ask
26th July 2011, 10:55
Miril, adică noi putem fi porci cu alții și alții nu pot fi porci cu noi?

Mario375
26th July 2011, 11:00
Ar trebui sa joace Romania A cu Romania B, sa isi faca si selectionerul o idee despre jucatorii romani care merita sa ajunga in nationala Romaniei. Din 46 de jucatori sigur gaseste vreo 11 -12 care isi dau silinta pe teren.

miril
26th July 2011, 11:02
De unde stii ca am fost porci cu brazilienii? Stii ce scrie in contract? Se dechidea cumva noua Maracana? Aia aveau nevoie de un sparring partner, sa-si exerseze schemele inaintea Copa America, nimic mai mult. Ne-a parut noua rau, suporterilor, nu lor. Eu zic ca Argentina va veni, cu sau fara Messi.

relansat
26th July 2011, 11:03
Totul depinde ce s-a scris in contract. Aici este vorba despre un meci unde se inaugureaza noul stadion national.

corect. nici nu stiu cum am indraznit sa fac o comparatie intre stadionul national si retragerea unui anonim ca ronaldo :happy :D
@miril pot sa te intreb cum iti poti asigura prezenta lui messi la un meci amical? :)

ask
26th July 2011, 11:04
De unde stii ca am fost porci cu brazilienii? Stii ce scrie in contract? Se dechidea cumva noua Maracana? Aia aveau nevoie de un sparring partner, sa-si exerseze schemele inaintea Copa America, nimic mai mult. Ne-a parut noua rau, suporterilor, nu lor.

Era chestie de bun simț. Dar unor români le lipsește!
Nu-i condam pe argentinieni că-și bat joc de noi, că nici noi nu suntem mai breji!

miril
26th July 2011, 11:11
Repet, de unde stii ce intelegere am avut cu brazilienii? Au protestat brazilienii, cumva? Au dat de inteles, atunci, ca marea Carioca s-a simtit lezata? Haideti sa nu mai punem botul la ce spune presa si la ce vrem noi, de fapt. Jucatorii romani intrau in vacanta, brazilienii, nu, de aici diferenta. Meciul cu Argentina este un meci care are o miza simbolica iar daca nu vin nu are nimic de a face cu episodul din iunie sau cand a fost. N-au nicio scuza.

Celso
26th July 2011, 11:12
Hai ca poate jucam cu Portugalia:)). ..doar ca portughejii trebuie sa dea cu flit Luxemburgului...

sunt prea blonav daca miros un mic aranjament la meciul cu Argentina? ..adica si noi sa fii vrut sa nu se joace acum pe 10 august pt ca stadionul nu prea e pus la punct?:D

relansat
26th July 2011, 11:13
i-auzi ce spune sandu: portugalia are jucatori buni. e ***** la cur :cry:

ar mai fi andorra din europa. si aia are jucatori buni :happy

relansat
26th July 2011, 11:18
Repet, de unde stii ce intelegere am avut cu brazilienii? Au protestat brazilienii, cumva? Au dat de inteles, atunci, ca marea Carioca s-a simtit lezata? Haideti sa nu mai punem botul la ce spune presa si la ce vrem noi, de fapt. Jucatorii romani intrau in vacanta, brazilienii, nu, de aici diferenta. Meciul cu Argentina este un meci care are o miza simbolica iar daca nu vin nu are nimic de a face cu episodul din iunie sau cand a fost. N-au nicio scuza.

asa e, mirile. pe harta fotbalului inaugurarea unui stadion din romania e mai importanta decat retragerea unui zeu. simbolic vorbind. cre-ca si argentinienii sunt in vacanta acum :)

miril
26th July 2011, 11:20
N-ar fi exclus Celso, desi are miros de scenarita. Oricum, nici chestia cu Portuglai nu se face. Numai unul ca Sandu poate gandi ca Portugalia ne va alege pe noi in loc de Luxemburg fara ca Luxemburgul sa fie rugat si sa fie de acord, asta daca si Portugalia este de acord.

Uitasem chestia cu Ronaldo, scuze! S-a facut perfectarea din octombrie, cumva? Daca imi amintesc, si s-ar putea sa gresesc, perfectarea cu Brazilia s-a facut in ultima secunda, caci nici Ronaldo nu prea stia daca se retrage sau nu. Repet, totul tine de ce scrie in contract si desi unora le poate pare curios chiar si in cazul retragerii lui Ronaldo simbolul inaugurarii unui stadion este mai mare. Federatia braziliana a ales Romania, deci...foarte important pentru ei, noi am ales Argentina. Sa comparam, un pic. Repet a n-a oara, depinde ce scrie in contract. Eu nu cred ca scrie ca Argentina isi poate rezerva dreptul sa se retraga.

relansat
26th July 2011, 11:21
se face mirile. ne sta in ADN

Celso
26th July 2011, 11:24
N-ar fi exclus Celso, desi are miros de scenarita. .

stiu ca are si miros de scenarita, dar cand trec zi de zi pe langa acel stadion si ma uit peste gard vad la exterior un intreg santier ..nu vad cum aranjeaza ei zona in 15 zile

nu vreau sa ma laud, dar demult am spus ca acest meci probabil nu se va disputa

si sa nu imi zica mie Mircea Sandu ca el nu stia ca Argentina are aceste intentii ...de aia nici nu au trimis biletele pana acum:|

miril
26th July 2011, 11:30
Poate au avut intelegere, la doua capete, altfel nu vad cum. Daca este asa, au esuat inca o data si, sper, definitiv. RUSINE! Apropo, mergem la meciul cu Franta?

ask
26th July 2011, 11:32
Cel de la Paris? Acolo da.:D

Celso
26th July 2011, 11:34
Pai se pare ca o sa fie inaugurat cu Franta pe 6 septembrie. Pana atunci nu se va juca nici un meci.

koko88
26th July 2011, 11:36
stiu ca are si miros de scenarita, dar cand trec zi de zi pe langa acel stadion si ma uit peste gard vad la exterior un intreg santier ..nu vad cum aranjeaza ei zona in 15 zile

nu vreau sa ma laud, dar demult am spus ca acest meci probabil nu se va disputa

si sa nu imi zica mie Mircea Sandu ca el nu stia ca Argentina are aceste intentii ...de aia nici nu au trimis biletele pana acum:|

vezi un intreg santier pentru ca se monteaza gazonul. stadionul e gata dupa ce se pune iarba, acoperisul e ok, nocturna e ok.

krapulax
26th July 2011, 11:37
mergem, desi mai degraba as merge la un otelul- manchester united, city, care-o fi, sau inter, cu barcelona e mai greu probabil

ask
26th July 2011, 11:38
:)) Ca la noi la nimeni!:))

Miril, turneul nostru din America de Sud a fost perfectat cu multe luni înainte. Că s-a retras Ronaldo în meciul cu noi e doar o coincidență, ei doreau un joc de pregătire în vederea participării Caupa Americii, sau cum s-o fi chemând ea!

Ai noștri nu erau încă în vacanță, în timp ce argentinienii sunt deja în vacanță!!!

Retragerea din activitate a unui super-jucător cum a fost RONALDO este o chestie, pe harta fotbalistică MULT MAI IMPORTANTĂ decât inaugurarea unui stadion din România, care în acest moment e în lumea a PATRA a fotbalului!

relansat
26th July 2011, 11:41
cand il aud pe mircea sandu vorbind despre fotbalul romanesc, in speta sectorul juvenil, traiesc cu impresia ca vorbeste despre brazilia, spania si alte cateva :cry: i-auzi, cica eram meseriasi si la fotbal in sala. mai lipseste sa aminteasca de cel cu nasturi si totul e ok :happy

Celso
26th July 2011, 11:43
:(:mad::(:mad: pt mircea sandu
4Spy3Nd2D6w

relansat
26th July 2011, 11:45
si-acum pe bune: cine ar fi interesat de un meci cu portugalia? :) chiar si cu cristiano ronaldo pe teren (ceea ce e cam imposibil) ...

ask
26th July 2011, 11:47
si-acum pe bune: cine ar fi interesat de un meci cu portugalia? :) chiar si cu cristiano ronaldo pe teren (ceea ce e cam imposibil) ...

Cei care au dat 90 de lei pe-un bilet de 50 de lei!:)):))

miril
26th July 2011, 11:51
Era asa de importanta retragerea pentru federatia braziliana ca a inghesuit-o cu noi? Esti sigur ca am perfectat-o demult, adica de anul trecut, caci asta este demult pentru mine. Eu vorbesc de simbol in sine pentru o natiune. Ronaldo, daca era respectat de ai lui, perfectau un meci cu vedetele mondiale sau cu Argentina, spre ex.. Asta am incercat sa facem noi, sa inauguram stadionul cu Argentina. Chestia cu vacanta nu tine caci campionatele incep deja mai peste tot iar Argentina si-a dat deja acordul, stiind agenda competitional la momentul respectiv. Noi am venit cu ce aveam mai bun, ma rog, nu vorbesc de calitatea lor fotbalistica intrinseca, minus trei jucatori, argentinienii nu mai vin deloc. Totusi, o diferenta. Bineinteles ca Mircea Sandu in lasitatea lui si in dispret pentru noi suporterii nu va face tam-tam ci va merge pe sest, la ciupeala, dar asta nu scuza Argentina.In final, sa nu uitam, marea problema care nu tine de prostia si nemernicia lui Sandu ci de alt fenomen mult mai nociv pentru fotbalul ca sport. Refuzul vedetelor de a se prezenta la echipa Nationala, fiind presate ce-i drept de echipele mari de club. Oi fi eu naiv, si prefer asa, dar lacomia asta va duce la sectorizarea fotbalului mondial, in foarte bogati si restul, cu o super liga unde se vor intalni Barca si Real de 13 ori pe an, an de an, pana la saturatie. Atunci va fi semnul inceputului de...sfarsit.

relansat
26th July 2011, 12:13
in poll de ce nu e inclusa si varianta "nu se va juca"? :thinkso:

Celso
26th July 2011, 12:24
Federația din Luxemburg ne dă cu flit: "Nici nu se pune problema să renunțăm la amicalul cu Portugalia!" :cry:

ask
26th July 2011, 12:26
Federația din Luxemburg ne dă cu flit: "Nici nu se pune problema să renunțăm la amicalul cu Portugalia!" :cry:


:happy:happy
Las' că-l inaugurăm c-o cafteală luată de la franțuji!:))

Sergiu
26th July 2011, 12:41
Și chiar dacă am juca cu Portugalia credeți că ar veni Ronaldo? Sigur nu vine.
Să joace în Portugalia e oarecum aproape de Spania, îl poate supraveghea Mourinho lejer. Dar să vină în România e departe, are și el are mare meci mare, vezi Doamne, supercupa...

relansat
26th July 2011, 12:59
pai scuza-ma, supercupa spaniei e cam de o mie de ori mai importanta decat un meci de inaugurare. de data aceasta, realistic vorbind. lasam simbolismul pe altadata. pe de alta parte, se pare ca ne-au refuzat si feroezii. cica e sezon de pescuit. :(

Grinco
26th July 2011, 12:59
Hai ma, ca se poate incropi o puternica selectionata din portughezii ce joaca in Romania:D Orice mi-ati zice, eu sunt convins ca jegul de Sandu e vinovat:D

Sergiu
26th July 2011, 13:11
pai scuza-ma, supercupa spaniei e cam de o mie de ori mai importanta decat un meci de inaugurare. de data aceasta, realistic vorbind.

Dacă asta e părerea ta atunci cred că tu ar trebui să fi extrem de fericit.
Vezi supercupa Spaniei pregătită exemplar în loc să-i vezi pe argentinienii de la real și barca la București și puțin obosiți la meciul din supercupă.

relansat
26th July 2011, 13:19
Dacă asta e părerea ta atunci cred că tu ar trebui să fi extrem de fericit.
Vezi supercupa Spaniei pregătită exemplar în loc să-i vezi pe argentinienii de la real și barca la București și puțin obosiți la meciul din supercupă.

pai si ma vezi trist? :D

ideea e ca de data asta prefer fotbal adevarat in locul circului. de asta am parte zi de zi. un real-barca e cu mult mai important decat super amicalul rasilor cu argentina.

Sergiu
26th July 2011, 13:28
Păi din moment ce-i făceai pe unii tâmpiți și incompetenți credeam că te interesează. Dar oricum îți spun că Messi și compania și-au cam dezamăgit fanii din România care de-abia așteptau să-i vadă.
Nu că i-ar păsa lui de asta...

relansat
26th July 2011, 13:34
ma intereseaza la modul in care sandu si gasca lui si-au aratat inca o data valoarea ... pentru mine, nu exista messi si compania la echipa nationala a argentinei. exista doar messi. pentru el poate ca m-as fi dus la bucuresti. deci, daca juca messi si 10 boschetari adunati din gara de nord, m-as fi dus si atunci. din pacate, mai am si altele de facut. care se mai simte dezamagit de messi pe aici? :)

Sorin Blaj
26th July 2011, 13:43
Repet, de unde stii ce intelegere am avut cu brazilienii? Au protestat brazilienii, cumva? Au dat de inteles, atunci, ca marea Carioca s-a simtit lezata? Haideti sa nu mai punem botul la ce spune presa si la ce vrem noi, de fapt. Jucatorii romani intrau in vacanta, brazilienii, nu, de aici diferenta. Meciul cu Argentina este un meci care are o miza simbolica iar daca nu vin nu are nimic de a face cu episodul din iunie sau cand a fost. N-au nicio scuza.

Miril. Nu mai insista cu ideea asta cu intelegerea. Ai auzit de civilizatie si de bun simt sau in Suedia nu se stie de asa ceva? :)

Daca vrem sa fim considerati civilizati si cu bun simt, trebuie sa ne comportam ca atare. Noi ne-am obisnuit ca se poate si fara si ne miram acum cand Argentina ne trateaza in consecinta.

Hingherul
26th July 2011, 13:46
nu se poate aranja un amical Romania - New dinamo ca sa fie toata lumea multumita? :D

Elphax
26th July 2011, 13:52
topic inchis :P

Poli Timisoara
26th July 2011, 14:16
Pupati-l in cur pe sandu...eram 99% sigur,chiar din ziua cand sa anuntat adversarul pentru inaugurare,ca argentina ori va veni cu echipa a doua ori isi va anula "concertul" !

din cauza acestui "canceros" ,echipa nationala si credibilitatea suporterilor se va duce dracu !

PS: nota 10 pentru stadion !


nu se poate aranja un amical Romania - New dinamo ca sa fie toata lumea multumita? :D

sau poate o selectionata de la POLI, Bistrita, U Craiova si FC Bihor :D

Hingherul
26th July 2011, 14:21
Știți cum se cheamă ceea ce fac argentinienii? Pur și simplu messimțire!

Știți ce dovedesc toate astea. Că naționala are stadion, are valoare dar n-are adversar!

Cneazul
26th July 2011, 14:21
vina lui sandu e ca nu a bagat o clauza de 5 milioane de euro, mai ales dupa ce am patit cu Nigeria si Italia. Adica vezi doamne, noi sa le dam 1 milion de euro ca sa vina cu vedetele care se fac de ras la orice meci al argentinei, dar daca ei nu mai vin nu se intampla nimic. baga jeane 5 milioane de euro daca nu vin. Asa nu te`ar mai refuza.
Apoi, oricat de mult il urasc pe Sandu, daca vin portughezii e doar meritul lui.

Uncle Ben
26th July 2011, 14:26
nu se poate aranja un amical Romania - New dinamo ca sa fie toata lumea multumita? :D
Simpaticule, am auzit (e mult si asa, doar n-aveai pretentia sa ma uit la meci!) ca ciobanasii tai n-au facut nicio branza tocmai in patria telemelei, la Sibiu!
Nu crezi ca ar fi mult mai potriviti pentru meciuri amicale, daca tot in cele oficiale se menajeaza?

Tim
26th July 2011, 14:30
De ce sa inchidem topicul? Deabia acum devine interesant.:D

dextercioby
26th July 2011, 14:41
Deci batem prin neprezentare ? :D

miril
26th July 2011, 15:02
Ce are un meci de pregatire cu Brazilia care a coincis cu iesirea din fotbal a lui Ronaldo si refuzul Argentinei de a nu veni la inaugurarea stadionului National. Cine se respecta nu o face conditionat. Asta inseamna ca toti sunt o apa si un pamant si atunci de ce avem pretentii numai de la ai nostri. Fotbalistii mari se dau loviti in ultima vreme mai peste tot in meciurile de pregatire ale nationalei dar de aici si a nu te prezenta deloc insemana ca argentinienii ne-au intrecut in "civilizatie si bun simt". Nu au motive sa nu se prezinte, indiferent ce echipa a Argentinei vine la Bucuresti. Ca Mircea Sandu et comp. sunt niste lichele incompetente asta-i alta mancare de peste. Ei vin pentru a inaugura un stadion national al unei tari dupa un acord semnat de comun acord si pentru suporterii romani care vin sa-i vada la stadion.

Grinco
26th July 2011, 15:06
Cica aia din Argentina vor schimba sistemul din sezonul viitor si vor uni primele 2 divizii, astfel incat va rezulta un campionat de vreo 38 de echipe. Plus ca River Plate va reveni repede in prima liga. Mitica e mic copil pe langa aia de acolo, desi ar fi o idee buna de luat in seama in caz ca pica Steaua sau Dinamo:D

dextercioby
26th July 2011, 15:09
Haha, sa fie ca-n NBA, cit de jalnic esti, nu retrogradezi. :D Nici de licente nu se pune problema, banuiesc :rolleyes:

Grinco
26th July 2011, 15:18
Pai il vor imparti si pe zone:D

http://www.goal.com/en/news/60/south-america/2011/07/26/2591037/argentine-football-set-for-major-overhaul-as-afa-approve

Elgorriaga
26th July 2011, 15:46
Păi trebuia odată și-odată să scape de sistemul ăla tîmpit cu Apertura și Clausura ...

Elphax
26th July 2011, 15:52
bilet meci - 300 ron
tricou meci - 100 ron
avion timisoara - bucuresti - 500 ron
placerea de a-l injura pe Nasu' - refuzata !

Grinco
26th July 2011, 16:19
Pai am inteles ca i-a trimis Gabi Blondu' ala de la Craiova ceva mesaje de dulce pe mobil. Cu putin efort, i se poate afla numarul si poate fi injurat direct :D

Kainsashiki
26th July 2011, 16:59
Click aici: Argentinienii sunt foc si para: "Tiganii ne-au blestemat" (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/77439/argentinienii-au-luat-foc-blestemul-tiganilor.htm)

Bobi Cearton
26th July 2011, 17:15
pumele nu vor mai veni pe Bucuresti Arena. Nashu face spume, acum are posibilitatea sa-si arate forta, face parte din G8, ii spulbera de nici pampasul nu-i mai scapa...:D

Grinco
26th July 2011, 17:39
Click aici: Argentinienii sunt foc si para: "Tiganii ne-au blestemat" (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/77439/argentinienii-au-luat-foc-blestemul-tiganilor.htm)

Vezi aici :D

"...Ole a intrat in randul ziarelor importante din Europa care alatura imaginea Romaniei cu cea a tiganilor. "Blestemul tiganilor" a fost titlul initial de pe editia online a ziarului argentinian..."

In plus, nu e vina alora ca tiganii romani au grija de imaginea tarii pe afara ;)

Kainsashiki
26th July 2011, 17:39
Grinco, doar ziarele din Europa ne-au facut tigani. In fine, modific ca sa nu existe confuzii.

dextercioby
26th July 2011, 18:27
Cine-a modificat titlul threadului sa schimbe si optiunile in poll: Ce ar fi facut Romania in fata Argentinei? :D

LucioCodinho
26th July 2011, 19:33
stranierii convocati pentru posibilul amical :))
Cristian Sapunaru (FC Porto), Gabriel Tamas (West Bromwich Albion), Stefan Radu (SS Lazio), Dorin Goian (Glasgow Rangers), Razvan Rat (FC Sahtior Donetk), Razvan Cocis (FK Rostov), Costin Lazar PAOK Salonic), Adrian Mutu (AC Cesena) si Ionut Mazilu (Arsenal Kiev).
iar ne ia cu cocis :nope:

Sir. Eko
26th July 2011, 19:47
Il are cu ceva la mana altfel nu imi explic de ce tot il cheama pe Cocis.Sau sunt iubiti,impart aceasi camera in hotel?

Poli Timisoara
26th July 2011, 19:55
probabil Argentina va fi dezafiliata de Nasu' ! :))

relansat
26th July 2011, 20:09
de mazilu stiti ceva? a mai facut vreun purec pe la ucrainieni de-l cheama? ca nu prea-s la curent.

Elgorriaga
26th July 2011, 20:34
De ce nu le propune Nașu portughezilor și luxemburghezilor să vină cu toții la București, să punem de-un triunghiular? :D

Luxemburghezii sigur n-ar refuza, poate își iau revanșa după rușinea de la Piatra Neamț :))

mach
26th July 2011, 20:52
Au ridicat si astia un stadion si nu au cu cine sa faca inaugurarea. Pla mea ---> ce-am fost si ce-am ajuns. Ne meritam rahatul asta de soarta. `geaba ai stadion daca ai un ***** de echipa nationala.

krokobaursolzos
26th July 2011, 20:53
Pai, si *****ul e bun la ceva ... hraneste gazonu' ;)

... pana la urma se pare ca totusi vin argentinienii la plivit de iarba creata :D

Sorin Blaj
26th July 2011, 20:56
stranierii convocati pentru posibilul amical :))
Cristian Sapunaru (FC Porto), Gabriel Tamas (West Bromwich Albion), Stefan Radu (SS Lazio), Dorin Goian (Glasgow Rangers), Razvan Rat (FC Sahtior Donetk), Razvan Cocis (FK Rostov), Costin Lazar PAOK Salonic), Adrian Mutu (AC Cesena) si Ionut Mazilu (Arsenal Kiev).
iar ne ia cu cocis :nope:

Ai impresia ca s-a schimbat Piturca si ai cumva asteptari de la el sa revolutioneze nationala?

mach
26th July 2011, 21:13
Bai fratilor nu mai prezentati stranieii echipei noastre nationale. Lasati-ma sa cred ca in primul unsprezece ii avem macar pe Bumbescu, Iovan, Belodedici. Bumbescu bineinteles varf impins, Iovan pe postul de mijlocas ofensiv iar Belo bineinteles aripa stanga.
p.s.: Mutu--> copil de mingi.

Avion
26th July 2011, 21:13
Il are cu ceva la mana altfel nu imi explic de ce tot il cheama pe Cocis.Sau sunt iubiti,impart aceasi camera in hotel?

Cocis e valoros. Imi aduc aminte destul de clar, acum vreo 4-5 ani a reusit o pasa de aproximativ 6-7 metri. Nu prea mai vezi asa ceva la noi in campionat zilele astea.

M.I.B.
26th July 2011, 21:30
Cocis e valoros. Imi aduc aminte destul de clar, acum vreo 4-5 ani a reusit o pasa de aproximativ 6-7 metri. Nu prea mai vezi asa ceva la noi in campionat zilele astea.

Evident.La cat de scazut este nivelul fotabalului romanesc :))

TeBat
26th July 2011, 22:01
Il are cu ceva la mana altfel nu imi explic de ce tot il cheama pe Cocis.Sau sunt iubiti,impart aceasi camera in hotel?

Eu aveam bănuiala asta în cea ce-i privește pe Șoavă și Iordănescu. :sneaky:

NORGEMAN
26th July 2011, 22:55
probabil Argentina va fi dezafiliata de Nasu' ! :))

Da-i incolo. Savurez cu placere anularea meciului si sper sa se tina de cuvant argentinienii. Sa vada si pulicile astea de la federatie ce inseamna neseriozitatea organizarii meciurilor din tara. :rosu: Sa vada cum e cand se schimba peste noapte datele si meciurile, ce inseamna sa nu ai un program bine stabilit din timp!

LucioCodinho
27th July 2011, 11:58
De ce nu le propune Nașu portughezilor și luxemburghezilor să vină cu toții la București, să punem de-un triunghiular? :D

Luxemburghezii sigur n-ar refuza, poate își iau revanșa după rușinea de la Piatra Neamț :))

:happy:happy:happy

Professional
27th July 2011, 17:33
Voi cu biletele cum o rezolvati? pana la urma se vor returna banii?

ror2
28th July 2011, 13:20
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/77503/messi-e-gata-sa-vina-din-vacanta-ca-sa-joace-impotriva-romaniei-trebuie-sa-mergem.htm

Sergiu
28th July 2011, 13:52
Mircea Sandu merită felicitat. A reușit să-l convingă pe Messi să vrea să vină, chiar dacă federația argentiniană nu vrea. (bine nici nu putea să zică nu, că e dată oficială FIFA și trebuie să se conformeze)
Poate mai sunt speranțe să nu se facă de rușine argentinienii și să-și respecte contractul.

Cel mai cel mai
28th July 2011, 18:46
Argentina e slaba la ora asta, nu-i de mirare ca le e frica sa vina in Romania, sa-si ia un 4-1 sau cine stie ce alta pedeapsa gandita de selectionerul nostru.

fl0o
28th July 2011, 19:07
Cred ca ne-ar fi batut Argentina si daca ar convoca numai jucatorii care joaca in liga 1.

Elgorriaga
28th July 2011, 20:20
Cred ca ne-ar fi batut Argentina si daca ar convoca numai jucatorii care joaca in liga 1.

Neah ... ce, avem portari argentinieni în Mitiligă? :rolleyes:

Grinco
28th July 2011, 20:22
Mircea Sandu merită felicitat.

Da...Apoi merita stropit cu benzina si aruncat cu chibrituri aprinse dupa el. Ce ai zis tu acum se numeste blasfemie, nu se spune asa ceva orice s-ar intampla. Eventual daca isi da demisia si se autodenunta:D

Sergiu
28th July 2011, 23:24
Eram ironic la adresa celor care-l criticau pentru neseriozitatea argentinienilor.
Logic e că dacă el e de vină că nu se joacă, tot el ar trebui să fie lăudat pentru că se joacă nu?

Alecsandru87
29th July 2011, 23:51
Acum chiar ca e oficial! Trebuie sa imi iau banii pe bilete:(

Mutu90
30th July 2011, 02:46
http://www.sport.ro/nationala/meciul-cu-argentina-a-fost-anulat-oficial-ce-se-intampla-cu-cele-50-000-de-bilete-cumparate-de-romani.html

OFICIAL A FOST ANULAT MECIUL!!!
Rusine argentina,a incurcat tot programul fotbalului nostru pentru 1 luna,sper ca fifa sa ia masuri drastice de tot,pentru ca se creeaza un precedent foarte periculos,daca doar ne dau banii inapoi,orice echipa pe viitor isi va permite acelasi lucru stiind ca nu va fi sanctionata decat cu plata baniilor inapoi.
Daca era doar un simplu amical nu cred ca era vreo problema,dar e vorba de inaugurarea Stadionului National al unei tari,e vorba de un contract ferm semnat,e vorba de 50.000 de oameni de care iti bati joc,cand semnezi un contract il semnezi si punct,altfel suporti consecinte.Ma intreb daca ei cand au semnat nu stiau ca vor avea jucatorii in vacanta sau etc..Pur si simplu si-au batut joc de o tara intreaga.Acum nici echipele noastre de club nu pot juca pe noul stadion din cauza ca nu vine argentina,steaua se duce la cfr pe stadion alt necaz...si tot asa o inlatuire de neplaceri cauzate de niste nomazi..
Messi a criticat federatia si a spus ca vine,deci in mare masura problema era rozolvata,pentru ca Gordona(sper sa aud ca a murit decapitat) a spus ca nu vin pentru ca nu au jucatorii la dispozitie,e SURPRIZA ca pe cel mai important il ai,dar tot nu ai vrut sa vi ca nu ai stabiliatate pe banca(avearai in pamant maine).
Pur si simplu ne-au luat la misto,numai criticati FRF-ul ca nu are nici-o vina..
Sper ca Mircea Sandu sa isi faca treaba in comitetul executiv al fifa si sa vedem o mare sanciune pentru fraierii astia.
Pe de alta parte poate ca asa esti tratat cand esti pe locul 53 in lume,si la u19 nu dai decat un gol in 3 meciuri...

Lordul
30th July 2011, 10:22
s-a anultat meciul .....

camerunul s-a oferit sa joace in locul argentinei

se mai negociaza si cu peru

ask
30th July 2011, 10:45
Peru de unde?:evil::happy:happy:happy:happy

Bobi Cearton
30th July 2011, 10:52
jet-ul ejaculat de pume spre Romania reprezinta un esec al marketingului FRF. problema e ca la noi demisia se da numai cand indivizii ajung pe ultimul drum, in Ro nu se practica aceasta optiune onorabila. sunt animale carora e crapa obrazul de rusine, vitelor de la FRF, nu!

fl0o
30th July 2011, 10:52
FRF:
Oamenii care au cumpărat biletele menționate vor avea două opțiuni: fie le vor păstra pentru jocul România – Franța, din cadrul preliminariilor EURO 2012 (6 septembrie a.c., de la ora 21.30), fie le vor returna și vor primi în întregime banii cheltuiți pentru achiziționarea lor, incluse fiind și taxele. FRF își asumă responsabilitatea rezolvării chestiunii, astfel încât cumpărătorii de bilete să nu fie păgubiți financiar cu nici măcar un leu.

Site-urile care vand biletele:
Pentru persoanele care au achizitionat bilete la meciul Romania-Argentina din 10 August 2011, care nu doresc participarea la meciul Romania -Franta din 06 Septembrie 2011, in cursul zilei de luni 01 August 2011 se vor face publice modalitatile de rambursare a contravalorii biletelor achizitionate.

Grinco
30th July 2011, 14:09
Daca fotbalul romnesc mai insemna ceva pe plan mondial, nu s-ar fi intamplat chestia asta. Dar puletele de Sandu a avut grija sa ne duca in prapastie cu "priceperea" lui si a celor din jurul sau, care ii umezesc anusul. Pana la urma, jucam cu Uzbekistan, deci va fi un meci echilibrat:D

Bobi Cearton
30th July 2011, 17:23
jucam contra uzbecului Lutfulla Turaev...:D

Saburo
31st July 2011, 02:26
Era prea frumos sa avem parte de un meci cu Argentina la inaugurarea noului stadion national :( pana la urma am ajuns sa jucam cu Uzbekistan...suntem penibili rau :)) dar daca la capitolul fotbal nu mai reprezentam mare lucru...
atunci nu e de mirare ca patim astfel de chestii.
Atata timp cat avem in federatie numai incompetenti nu o sa se schimbe nimic. Pana la urma se pare ca vom inaugura noul stadion national impotriva Frantei...chiar intr-un meci oficial. Ca amicalul "de lux" care trebuia sa fie cu Argentina o sa fie unul cu Uzbekistan :groggy: si se va disputa in Austria.
In concluzie: am ajuns RASII EUROPEI :rosu:

48
31st July 2011, 21:55
eu sunt curios de o singura chestie...a primit cineva pana acum biletele la marele amical anulat?

PSm
31st July 2011, 23:53
Lotul Romaniei vs ???

Portari: Ciprian Anton Tătărușanu (FC Steaua București) și Costel Fane Pantilimon (FC Timișoara)

Jucători de cîmp: Srdjan Luchin (FC Timișoara), Bănel Nicoliță, Florin Gardoș (ambii, FC Steaua București), Vlad Chiricheș (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Paul Papp (Sporting Club Vaslui), Adrian Avrămia (ACSMU Politehnica Iași), Florin Ilie (FC Timișoara), Iasmin Latovlevici (FC Steaua București), Viorel Nicoară, Gabriel Mureșan (ambii, FC CFR 1907 Cluj), Doru Mihai Pintilii (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Nicolae Stanciu (FC Unirea Alba Iulia), Tiberiu Bălan (FC Sportul Studențesc), Cristian Tănase (FC Steaua București), Mircea Cristescu (FC Brașov), Gabriel Torje (FC Dinamo București), Ionuț Năstăsie (FC Steaua București), Sorin Daniel Strătilă (FC Astra Ploiești), Ciprian Brata (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Alexandru Mihăiță Chipciu (FC Brașov), Marius Alexe (FC Dinamo București), Ovidiu Herea (FC Rapid București), Costin Curelea (FC Sportul Studențesc)


Pe 8 august se vor alătura lotului și cei 10 stranieri selecționați pentru acest amical: Cristian Săpunaru (FC Porto), Gabriel Tamaș (West Bromwich Albion), Ștefan Radu (SS Lazio), Dorin Goian (Glasgow Rangers), Răzvan Raț (FC Sahtior Donetk), Răzvan Cociș (FK Rostov), Costin Lazăr (PAOK Salonic), Bogdan Stancu (Galatasaray), Adrian Mutu (AC Cesena), Bogdan Stancu (Galatasaray) și Ionuț Mazilu (Arsenal Kiev)

catel_latos
1st August 2011, 00:19
Cum ma, a convocat jucatori din liga a 2-a si n-a convocat niciunul de la Otelul?

LucioCodinho
1st August 2011, 10:41
mi se pare o tampenie :| sunt unii jucatori de care nu am auzit (avramia, stanciu, brata, stratila) si nu sunt prezenti rapa, bourceanu sau mai ales sanmartean :(

Alecsandru87
1st August 2011, 13:06
eu sunt curios de o singura chestie...a primit cineva pana acum biletele la marele amical anulat?

Mie mi-auy fost livrate in data de 27 iulie. Nu am primit niciun mesaj de la mytiket.ro in legatura cu returnarea banilor.

newcool
1st August 2011, 19:21
http://www.kamikazeonline.ro/2011/07/absolut-toate-glumele-despre-azi-despre-ro-arg/

silver_dream
1st August 2011, 20:11
Ne meritam soarta de echipa mica. Ar fi avut curaj argentinienii sa le traga asa o teapa francezilor sau olandezilor sau spaniolilor?

Tim
1st August 2011, 20:30
Nu mai stiu,v-am spus cat ma bucur?
Astept "ziaristii OLS" ca dupa celebrul interviu cu bucuria onesteanului sa faca un amplu reportaj si cu bucuria mea.:rolleyes:

:D

Leo
1st August 2011, 20:33
Nu mai stiu,v-am spus cat ma bucur?
Astept "ziaristii OLS" ca dupa celebrul interviu cu bucuria onesteanului sa faca un amplu reportaj si cu bucuria mea.:rolleyes:

:D

Bucuria ta? :o:

fl0o
2nd August 2011, 08:43
Pentru neinspiratii care si-au luat bilete:


1. Solicitarile de rambursare a c/v biletelor achizitionate la meciul Romania-Argentina se vor primi pana la data de 10 August 2011, data poștei. Dupa aceasta data si ora, nicio solicitare de rambursare nu va mai fi luata in calcul, biletele nerambursate considerandu-se automat bilete valabile la meciul inaugural al National Arena Romania – Franta din data de 6 Septembrie 2011, ora 21.30.

2. Cererile de rambursare a c/v biletelor la meciul Romania – Argentina se vor face excusiv online prin completarea formularului special ce se va gasi pe fiecare din cele 4 site-uri; nu se vor accepta spre rambursare comenzi parțiale (exemplu: dacă achiziția inițială a fost de 2 bilete se vor putea rambursa numai 2 bilete); banii se vor returna in aceeasi forma in care au fost platiti si vor include c/v biletelor si a taxelor platite in momentul achizitionarii. Nu se va tine cont de nicio solicitare de rambursare exprimata altfel decat prin completarea formularului de rambursare;

3. Rambursarea banilor platiti la achizitionarea online a biletelor se va face intr-un termen de maxim 20 de zile de la data returnarii biletelor achizitionate catre site-ul de unde au fost cumparate; biletele se vor rambursa pe cheltuiala expeditorului SI VOR TREBUI SA FIE IN ACEEASI STARE FIZICA IN CARE AU FOST LIVRATE; biletele care vor prezenta deteriorari fizice, vor avea inscrisuri (altele decat cele scris elegal pe ele), codul de bare deteriorat, etc, NU SE VOR ACCEPTA LA RAMBURSARE.

4. Biletele se vor putea rambursa prin doua metode: prin posta/curier (livrare cu confirmare de primire) sau prin rambursarea fizica la sediul site-ului de unde au fost achizitionate (adresele de rambursare sunt trecute pe fiecare site in parte). Ambele tipuri de rambursari se vor face exclusiv pe cheltuiala expeditorului. In ambele situatii, returnarea contra-valorii biletelor rambursate (inclusiv a taxelor aferente achizitiei) se va face in termen de maxim 20 de zile de la data rambursarii efective a biletelor, in aceeasi forma in care biletele au fost platite!

5. Biletele care au fost rambursate deteriorate se vor analiza de catre o comisie special constituita in data de 17 August 2011 (reprezentanti ai ANPC, Politiei, FRF si ai agentului economic de unde au fost achizitionate), iar expeditorii acestora vor fi instiintati ulterior asupra deciziei luate.

Celso
2nd August 2011, 13:04
FRF a hotărît că amicalul cu Argentina a fost va fi reprogramat pentru 2012, la o dată ce se va stabili ulterior.

Sper ca ne platesc ei de data asta!

Celso
2nd August 2011, 13:35
ce spunea Mircea Sandu saptamana trecuta

"vă asigur că le voi cere ca daune bani mulți argentinienilor; nu poți să-ți bați joc de oamenii ăștia, de suporteri; mai fac eu greșeli manageriale, dar nu poți să-ți bați joc de oamenii care au plătit"

se pare ca s-a razgandit, discurs tipic pt Sandu

Sir. Eko
2nd August 2011, 17:00
ce spunea Mircea Sandu saptamana trecuta

"vă asigur că le voi cere ca daune bani mulți argentinienilor; nu poți să-ți bați joc de oamenii ăștia, de suporteri; mai fac eu greșeli manageriale, dar nu poți să-ți bați joc de oamenii care au plătit"

se pare ca s-a razgandit, discurs tipic pt Sandu

Parca ii Wenger cum se schimba asa :D.

Lup Galben
2nd August 2011, 18:40
Se joaca meciul !!!!

Dar, prin 2012 sau 2013 :happy:happy:)):))


http://www.sport.ro/nationala/argentina-a-acceptat-sa-joace-cu-romania-vezi-cand-se-va-juca-meciul.html

silver_dream
2nd August 2011, 21:16
Mai bine mai tarziu decat niciodata". Greoaie procedura de decontare a biletelor:no: