PDA

View Full Version : Adio patinoar Flamaropol



Ale-Sonia
2nd June 2011, 16:38
Ati vazut ce-i mai bubuie mintea doamnei Udrea?
http://www.mediafax.ro/sport/patinoarul-flamaropol-va-fi-daramat-in-locul-lui-va-fi-construita-o-sala-polivalenta-8307813

Ce parere aveti? Ce putem face?

andreeas
2nd June 2011, 17:21
Pacat! :( Cred ca singurii care pot face ceva sunt cei de la FRP si de la hockei. Singurul motiv pentru ca se construieste o sala polivalenta, de care nu este nevoie in Bucuresti, este sa multumeasca borfasii care fac afaceri cu statul si care prin banii lor sustin actuala clasa politica incompetenta.:mad:
Dvs. v-au spus ceva sau ati aflat doar din presa?

Ale-Sonia
3rd June 2011, 09:28
Am aflat din presa, dar de data asta e serioasa treaba. Zvonuri au mai fost si anul trecut, dar s-a amanat actiunea pentru anul asta. Iar acum, daca s-a implicat doamna de la Plescoi, cu siguranta vor trece la actiune. Are nevoie de bani pentru campania electorala si o astfel de constructie e ideala pentru a spala bani. Bat campii cu construirea unui patinoar de antrenament. E o abureala.
Stiati ca s-a construit un patinoar nou la Carta, in Harghita? Nu stie mai nimeni de chestia asta, bine ca sunt acolo in 60 de KM 3 patinoare acoperite si ditamai capitala ramane fara.
Asta e, la ea la Plescoi nu exista decat un bordel.

SimonaB
3rd June 2011, 10:22
Nu, este ingrozitor!!!:sad::help: Adica il darama sa faca Sala Polivalenta si nu construiesc nimic in loc????? Adica nu va exista niciun patinoar in Bucuresti dar in schimb vor fi prin comunele si oraselele patriei????:rosu::rosu::rosu::headbang::headbang:: headbang::jerk::jerk::jerk:

Geografu
3rd June 2011, 13:24
E ingrozitor. Si asa cum spunea Sonia, se vor apuca de lucru, vor pierde puterea si se va alege praful si de sala si de patinoar. Romanica...

ice_girl
4th June 2011, 00:02
Pe mine nu ma mai mira nimic, oricum pe politicienii nostri nu i-a interesat niciodata sportul:rosu::no::angry:, mai ales pe Elena Udrea:rosu::no::jerk: ( care pt mine ramane c@#%va politicii romanesti, scuzati limbajul dar asta cred), patinajul e cvasiinexistent in Romania, mai bine sa se cheltuiasca niste bani aiurea pe o sala polivalenta care nici maca nu e necesara:no: decat sa investeasca pt consolidarea si modernizarea actualului patinoar si sa incerce construirea si altor patinoare, oricum cred ca Bucurestiul va fi singura capitala europeana fara nici un patinoar:(:sad: dar asta e Romania

SwedishMafia
4th June 2011, 00:06
mai bine sa se cheltuiasca niste bani aiurea pe o sala polivalenta care nici maca nu e necesara:no:rosu: (
uimeste-ma,cum ai ajuns la aceasta concluzie GENIALA.:confused:

ice_girl
4th June 2011, 00:11
uimeste-ma,cum ai ajuns la aceasta concluzie GENIALA.:confused:
Poate ca e necesara dar nu sa fie construita in locul actualului patinoar:rosu::mad:, oricum presupun ca pe tine nu intereseaza patinajul si nu e esti nici fan al acestui sport asa k fiecare cu ale lui;)

SwedishMafia
4th June 2011, 00:19
Ce sa iti spun,am sa vars 3 lacrimi pentru patinoarul ala,care numai patinoar nu era...Mai performant o fi patinoarul din Mall-ul Cotroceni,decat gluma proasta de pationar...pe care ,se ridica "ceata".Vorbim de patinaj,de parca am fi campioni mondiali si n-au unde sa se antreneze campionii.Suntem nimeni in drum la patinaj.Se poate trai 18 luni fara patinoar.Atata cat ar trebui sa tina constructia arenei.Daca nu se face arena,atunci elena sa fie huiduita, daca se face, noua arena va ajuta tot sportul.Implicit si patinajul.Bucurestiul e un oras capitala cu peste 2 milioane de locuitori, in 2011 are nevoie de-o sala conform cu vremurile in care traim.

Miruna1990
4th June 2011, 14:36
Sa se construiasca din partea mea 500 de sali polivalente, dar nu inteleg de ce trebuie sa se desfiinteze un patinoar pentru asta. A, pentru locurile de parcare, am inteles. Da, acum inteleg, se justifica.:rosu:
Om fi noi romanii nimeni in patinajul artistic, dar pe acea "gluma proasta" de patinoar am vazut un spectacol pe gheata fantastic anul trecut(Kings on Ice), primul si probabil ultimul din Bucuresti din moment ce nu vom mai avea alt patinoar. Este pur si simplu o alta forma de spalare a banilor mascata sub impresia ca se face ceva si pentru Bucuresti, o sala "conforma cu vremurile in care traim". Conform cu vremurile in care traim in Romania ar fi eventual sa ne mutam in copaci.

SimonaB
4th June 2011, 15:13
uimeste-ma,cum ai ajuns la aceasta concluzie GENIALA.:confused:

Dar tu cum ai ajus la concluzia geniala ca patinoarul de la Mall e mai performant decat Flamaropol ?????? :groggy:

ice_girl
4th June 2011, 15:23
Ce sa iti spun,am sa vars 3 lacrimi pentru patinoarul ala,care numai patinoar nu era...Mai performant o fi patinoarul din Mall-ul Cotroceni,decat gluma proasta de pationar...pe care ,se ridica "ceata".Vorbim de patinaj,de parca am fi campioni mondiali si n-au unde sa se antreneze campionii.Suntem nimeni in drum la patinaj.Se poate trai 18 luni fara patinoar.Atata cat ar trebui sa tina constructia arenei.Daca nu se face arena,atunci elena sa fie huiduita, daca se face, noua arena va ajuta tot sportul.Implicit si patinajul.Bucurestiul e un oras capitala cu peste 2 milioane de locuitori, in 2011 are nevoie de-o sala conform cu vremurile in care traim.
Din partea poti sa versi si lacrimi de crocodil:rosu::no:, poate ca nu suntem campioni mondiali la patinaj dar sa stii ca avem patinatori de valoare , poate numele lui Zoli Kelemen iti spune ceva , care pt simplul fapt ca nu are decat un ochi dar continua sa faca sport de perfomanta si se antreaza din banii proprii si din cei ai sponsorilor merita tot respectul si admiratia noastra. Poate ca nu are parte de recunoasterea si mediatizarea pe care o merita dar ce sa faci daca nu e fotbalist:jerk: .
Si apropo chiar crezi ca daca vom avea o sala polivalenta perfomanta asta va ajuta cu ceva sportul romanesc:groggy:, imi pare sa te dezamagesc dar sportul romanesc in ultimii ani traieste si a trait numai prin exceptii, din pacate in Romania nu exista o cultura a sportului, aproape pe nimeni nu intereseaza sportul romanesc:rosu:( in afara de fotbal doar cand se castiga cate o medalie sunt pomenite si alte sporturi si alti sportivi). Dupa cum bine ai zis daca nu avem campioni mondiali la patinaj sa se desfinteze si singurul patinoar pe care il avem in Bucuresti ( si apropo anul trecut pe acelasi patinoar prapadit a avut loc spectacolul KOI in cadrul caruia au patinat campioni mondiali si olimpici precum Plushenko, Lambiel,Aliona Savchenko si Robin Solkowy deci chiar daca suntem nimeni in drum au venit si pe la noi).
Iar Elena Udrea si daca va construi 1000 de sali polivalente( acum pe final de mandat ca sa aiba cu se lauda la alegeri) pt mine va ramane tot o nulitate:rosu::jerk::no:, pt k cat timp a fost ministru nu a facut nimic prin care sa ajute sportul si turismul romanesc, din contra:no:

SimonaB
4th June 2011, 15:28
si apropo anul trecut pe acelasi patinoar prapadit a avut loc spectacolul KOI in cadrul caruia au patinat campioni mondiali si olimpici precum Plushenko, Lambiel,Aliona Savchenko si Robin Solkowy deci chiar daca suntem nimeni in drum au venit si pe la noi).

Eu zic ca trebuia sa ii trimitem sa patineze la Mall la Cotroceni, nu sa ii umilim acolo pe Flamaropol, daca ei saracii nu se pricep sa deosebeasca un patinoar performant de o "gluma" ar fi trebuit sa ii invatam noi. :)):happy

ice_girl
4th June 2011, 15:31
Eu zic ca trebuia sa ii trimitem sa patineze la Mall la Cotroceni, nu sa ii umilim acolo pe Flamaropol, daca ei saracii nu se pricep sa deosebeasca un patinoar performant de o "gluma" ar fi trebuit sa ii invatam noi. :)):happy
Clar asa ar fi trebuit sa facem, daca ei nu au fost in stare sa deosebeasca un patinoar "pe care se ridica ceata" de un unul perfomant precum cel de la Cotroceni Mall:happy:)):evil:

SwedishMafia
4th June 2011, 16:24
ice: mi-ai dat cam multe cartonase...esti arbitru?:))avem patinatori de valoare?locul 22-25,zici ca e valoare?:)) aia care-s campioni mondiali,ce-or fi?sunt persoane care sunt pasionati de acest sport,cum sunteti voi,insa la nivel de performanta suntem zero barat.
evident ca o arena la nivelul 2011 va ajuta sportul romanesc.cu o astfel de arena,nu mai te ploua in cap sau nu-ti bate soarele in ochi.romania 2011 are nevoie de-o arena la nivel 2011. noua arena nu va crea campioni mondiali la patinaj,insa vom avea o arena unde se va putea organiza CM de patinaj:D asa o sa-i vedeti pe fanii vostri.KOI se poate organiza si pe noua arena.Nu e nevoie de-un pationar special.Paris Bercy a gazduit destule sporturi,patinaj inclusiv.Aia de KOI au venit pentru ca s-a gasit cineva sa le plateasca show-ul,ca doar n-or fi venit pe zambete sau sa vada patinoarul flamoropol.

Miruna1990
4th June 2011, 16:48
Si pentru ca patinatorii nostri se situeaza pe locurile 22-25(ceea ce nu e de neglijat avand in vedere conditiile din Romania) solutia e sa daramam patinoare? Daca asta e logica, ar trebui sa functioneze si in sens invers, nu? Pentru ca in gimnastica avem campioane mondiale(Ana Porgras) si eurpene(Sandra Izbasa),chiar si olimpice(tot Sandra Izbasa) ele ar trebui sa se antreneze in cele mai tari conditii insa ele se antreneaza, uimitor, in conditii de r*hat. Nu mai stiu sigur daca anul acesta sau anul trecut, la nationale, toate fetele ratau la sol fix in acelasi punct pentru ca....era foarte vechi solul. Ca sa nu mai zic banii aproape inexistenti pe care ii primesc de la stat pentru ceea ce fac.
Sa construiasca mai intai noua arena si apoi sa darame patinoarul Flamaropol. Echipa de hockey unde se va antrena 10-15 ani, pana cand va fi gata noua arena?

ice_girl
4th June 2011, 16:50
ice: mi-ai dat cam multe cartonase...esti arbitru?:))avem patinatori de valoare?locul 22-25,zici ca e valoare? aia care-s campioni mondiali,ce-or fi?sunt persoane care sunt pasionati de acest sport,cum sunteti voi,insa la nivel de performanta suntem zero barat.
evident ca o arena la nivelul 2011 va ajuta sportul romanesc.cu o astfel de arena,nu mai te ploua in cap sau nu-ti bate soarele in ochi.romania 2011 are nevoie de-o arena la nivel 2011. noua arena nu va crea campioni mondiali la patinaj,insa vom avea o arena unde se va putea organiza CM de patinaj asa o sa-i vedeti pe fanii vostri.KOI se poate organiza si pe noua arena.Nu e nevoie de-un pationar special.Paris Bercy a gazduit destule sporturi,patinaj inclusiv.Aia de KOI au venit pentru ca s-a gasit cineva sa le plateasca show-ul,ca doar n-or fi venit pe zambete sau sa vada patinoarul flamoropol.
Da, in secret arbitrajul e pasiunea mea:)), asa ca another :rosu: from me;) ( chiar daca Zoli Kelemen si ceilalti patinatori nu vor castiga niciodata medalii merita tot respectul nostru pt simplul fapt ca ne reprezinta tara si pt conditiile existente la noi se prezinta mai mult decat onorabil) . Apropo daca echipele romanesti joaca in tururile preliminare ale EL inseamna ca fac perfomanta nu??!!:)). Si daca nu avem campioni mondiali la patinaj artistic ai cui crezi tu ca ar fi vina, nu cumva si a statului si acelor implicati in sportul romanesc care nu fac nimic sa ajute la dezvoltarea acestui sport?:rosu::no:.
Si cred ca vor mai trece multi ani pana cand vom avea si noi o arena comparabila cu Paris Bercy, si da cei de la KOI normal ca au venit pt ca a avut cine sa-i plateasca caci asta e meseria lor si e normal sa ceara bani pt asta.
P.S. Pana acum nu am stiut ca avem si fani:happy:D, dar ms mult pt acest compliment:)

Cromatic
4th June 2011, 18:18
Interesant, de ani de zile ii aud pe comentatorii nostri sportivi de la diverse discipline, inclusiv patinaj, plangandu-se ca nimeni nu ne incredinteaza organizarea unor competitii internationale de anvergura pentru ca salile noastre nu corespund cerintelor, dar daca se doreste construirea unei sali moderne, unii sustin ca este o investitie absolut inutila de care Bucurestiul nu are nevoie.

Am fost si eu la Kings on Ice anul trecut si mi-a crapat obrazul de rusine, am avut sentimentul ca ma aflu in Evul Mediu cand am vazut cum arata locul. Fara sa fiu inginer de meserie, ci doar bagandu-ma si eu in seama ca tot romanul care are impresia ca se pricepe la toate si ca poate exprima opinii competente despre ABSOLUT orice chiar fara nici un fel de analiza prealabila, nu vad cum ar putea renovari si consolidari sa aduca Flamaropol la standardele internationale actuale astfel incat sa ajungem si noi sa organizam un CE precum croatii sau chiar un CM precum ungurii. Macar la juniori. Poate are cineva amabilitatea sa-mi explice.

Si cum va spala d-na Udrea bani in acest caz anume, care va fi procedura exacta? Ca mie imi scapa.:confused:

Dar cred ca stiu raspunsul dinainte: "Esti filo-Udrea", mi se va spune si cu asta orice discutie s-a incheiat.:))

Miruna1990
4th June 2011, 19:25
Cum se spala bani, e simplu: construirea salii polivalente se va face cu bani de la stat, da? Vor supraevalua contractul, construirea ei va fi atribuita unei firme care va apartine nepotului/bunicii/matusii cuiva(evident pe criterii de "competenta"), lucrarea propriu-zisa va costa infinit mai putin si iata cum vor zbura banii sub o aparenta de legalitate. Poate gresesc, desi ma indoiesc..a fost un scandal cu patinoarul din Brasov care a costat de 3 ori mai mult decat un patinoar din Budapesta, asemenator si construit cam in aceeasi perioada: http://www.gsp.ro/sporturi/altele/prea-multi-bani-pentru-patinoarul-de-la-brasov-180687.html, http://www.hotnews.ro/stiri-esential-7126564-gsp-patinoarul-olimpic-din-brasov-trei-ori-mai-scump-decat-unul-similar-din-ungaria.htm

Nu cred ca are nimeni ceva de comentat ca se va investi intr-o sala polivalenta, ci ca vor darama patinoarul existent si ca Dumnezeu stie cand si daca noua lucrare va fi gata! De ce nu puteau construi o sala polivalenta in alt loc si sa lase patinoarul asa cum e, sau sa-l desfiinteze ulterior si sa-l faca din partea mea night club! Dar sa existe un loc permanent pentru sportivi sa se antreneze

SwedishMafia
4th June 2011, 20:10
Compari fotbalul cu patinajul?:hmm: mere cu pere...Nu cred ca statul e de vina ca suntem zero la patinaj.N-am avut rezultate in nicio perioada.Pre sau post-comunista.Probabil nu suntem atat de talentati pentru acest sport.Flamoropol e o ruina...nici nu se merita bagat sume in asa epava.Te-o costa mai mult reparatiile decat construirea unui patinoar:))La meciurile de hochei,se facea condes...era ceata pe patinoar.:hmm:Bucuresti are nevoie de-o sala Polivalenta,c-o vor face in locul patinoarului sau in locul cladrii Parlamentului, mi-e indiferent.:D Important e sa se faca!
Cine a zis ca aveti fani?Ma refer la voi,care sunteti fani jabeur boier. Cu o astfel de arena in Buc,s-ar putea organiza un CM de patinaj,astfel aveti sansa de-a vedea pe jabeur boier:D

ice_girl
4th June 2011, 20:50
noua arena nu va crea campioni mondiali la patinaj,insa vom avea o arena unde se va putea organiza CM de patinaj asa o sa-i vedeti pe fanii vostri
Din ce ai scris tu aici reiese ca noi avem fani:)):D


Compari fotbalul cu patinajul? mere cu pere...Nu cred ca statul e de vina ca suntem zero la patinaj.N-am avut rezultate in nicio perioada.Pre sau post-comunista.Probabil nu suntem atat de talentati pentru acest sport.Flamoropol e o ruina...nici nu se merita bagat sume in asa epava.Te-o costa mai mult reparatiile decat construirea unui patinoar La meciurile de hochei,se facea condes...era ceata pe patinoar.Bucuresti are nevoie de-o sala Polivalenta,c-o vor face in locul patinoarului sau in locul cladrii Parlamentului, mi-e indiferent.Important e sa se faca!
Cine a zis ca aveti fani?Ma refer la voi,care sunteti fani jabeur boier. Cu o astfel de arena in Buc,s-ar putea organiza un CM de patinaj,astfel aveti sansa de-a vedea pe jabeur boier:D
Da, asa e compar mere cu pere, nu-i asa:)), oricum in Romania patinajul nu va beneficia niciodata de atentia si mediatizarea de are parte fotbalul.
Sigur are si statul partea lui de vina ca nu avem campioni la patinaj pt ca copii nu au fost si nu sunt incurajati sa practice patinajul, sa existe o baza solida de selectie ( sau probabil tu te ocupi de sondaje si statistici si a reiesit ca poporului roman ii lipsesc cu desavarsire talentele la patinaj artistic:rolleyes:, daca e asa te rog sa faci publice datele, macar sa nu ne mai facem sperante ca vom avea si noi vreodata un campion sau o campioana mondiala la patinaj).
In mod clar nu ti-e indiferent daca sala polivalenta va fi construita in locul patinoarului sau in locul cladirii Parlamentului, din moment ce sustii ca patinoarul e o ruina, un patinoar din care se ridica ceata.
Si patinatorul de care vorbesti vezi ca se numeste BRIAN JOUBERT, nu jaubert boier cum l-ai numit tu:rosu::no::D, oricum din moment ce nu esti fan patinaj si nici nu intereseaza acest sport nu cred ca ar tb sa te preocupe asa mult daca vom avea sau nu ocazia sa-l vedem live pe Brian si pe alti patinatori ( doar daca nu vrei sa ne sponsorizezi sa mergem la un CE sau un CM:yes::D)

SwedishMafia
4th June 2011, 23:35
Din ce ai scris tu aici reiese ca noi avem fani:))

scuze:D

oricum in Romania patinajul nu va beneficia niciodata de atentia si mediatizarea de are parte fotbalul.
Sigur are si statul partea lui de vina ca nu avem campioni la patinaj pt ca copii nu au fost si nu sunt incurajati sa practice patinajul, sa existe o baza solida de selectie ( sau probabil tu te ocupi de sondaje si statistici si a reiesit ca poporului roman ii lipsesc cu desavarsire talentele la patinaj artistic:rolleyes:, daca e asa te rog sa faci publice datele, macar sa nu ne mai facem sperante ca vom avea si noi vreodata un campion sau o campioana mondiala la patinaj).

Din congo pana in franta sau chile,se promoveaza performanta.Nimeni nu da 2 bani pe locul 22,35 sau 75.Lumea baga in seama doar pe castigatori.In romania, statul nu incurajeaza practicarea multor sporturi.De exemplu canotaj sau kaiac-canoe.Ti se pare ca exista o promovarea a canotajului?:)) Nu.Totusi,la aceasta disciplina suntem campioni mondiali si olimpici.Pur si simplu avem talentul sa dam la vasla.:D


In mod clar nu ti-e indiferent daca sala polivalenta va fi construita in locul patinoarului sau in locul cladirii Parlamentului, din moment ce sustii ca patinoarul e o ruina, un patinoar din care se ridica ceata.
Ba da,imi este indiferent.:D Cand am vazut lacrimile pentru acesta patinoar, mi-am adus aminte de conditiile din acest patinoar.


Si patinatorul de care vorbesti vezi ca se numeste BRIAN JOUBERT, nu jaubert boier cum l-ai numit tu:rosu::D, oricum din moment ce nu esti fan patinaj si nici nu intereseaza acest sport nu cred ca ar tb sa te preocupe asa mult daca vom avea sau nu ocazia sa-l vedem live pe Brian si pe alti patinatori ( doar daca nu vrei sa ne sponsorizezi sa mergem la un CE sau un CM:yes:
Asa e,nu sunt fan baiatelului asta!Eu is old fashion.Uneori ma uitam la Elvis Stojko sau Yagudin.Patinatori,nu emo pe patine:))

ice_girl
5th June 2011, 00:01
Din congo pana in franta sau chile,se promoveaza performanta.Nimeni nu da 2 bani pe locul 22,35 sau 75.Lumea baga in seama doar pe castigatori.In romania, statul nu incurajeaza practicarea multor sporturi.De exemplu canotaj sau kaiac-canoe.Ti se pare ca exista o promovarea a canotajului?:)) Nu.Totusi,la aceasta disciplina suntem campioni mondiali si olimpici.Pur si simplu avem talentul sa dam la vasla.:D

Ba da,imi este indiferent.:D Cand am vazut lacrimile pentru acesta patinoar, mi-am adus aminte de conditiile din acest patinoar.

Asa e,nu sunt fan baiatelului asta!Eu is old fashion.Uneori ma uitam la Elvis Stojko sau Yagudin.Patinatori,nu emo pe patine:))
1). Asa e in alte tari se promoveaza performanta dar din pacate la noi nu e cazul oricum daca daca o echipa romaneasca trece de turul 3 preliminar din EL inseamna ca e o mare performanta dar daca un patinator in conditiile in care isi plateste singur tot fara nici un sprijin din partea Federatiei, se antreneaza pe banii lui si se claseaza pe locul 19 la CE inseamna ca mai mult nu poate, asta e nivelul lui, in schimb in Turcia ,de exemplu, daca un sportiv a reusit o performanta similara este invitat la tv si apare intr-o multime de ziare, este elogiat pt performanta lui. In sport nu conteaza doar castigatorii si medaliatii, conteaza si cei de la locul 3 in jos, care depun aceeasi munca ca si cei de pe locurile 1-3, se antreneaza la fel de asiduu, au aceleasi visuri si sperante, oricum sportul nu se rezuma doar la medalii, mai exista alte lucruri precum: fair-play, pasiune, dorinta de a continua si de a fi mai bun.
2). Am zis eu ca te pricepi la statistici:ok:,ma bucur sa stiu ca avem talent la dat din vasle( binenteles ca stiu avem campioni mondiali si olimpici la acest sport, care au tot respectul si admiratia mea, ca fiecare sportiv de altfel, pt k fiecare prin munca lui realizeaza ceva impresionant), apropo ce alte talente mai avem, pt k m-ai facut curioasa:D;)
3) Ma bucur ca esti solidar cu noi si ti-ai amintit de conditiile din patinoar:D, oricum madam Udrea ar putea sa te angajaze pe post de consilier pe probleme de sport in Bucuresti pt ca vad ca pricepi.
4). Daca inainte ii urmareai pe Stoiko si Yagudin ar tb sa stii ca Brian Joubert e considerat urmasul lor dar sunt sigura ca nu e cazul. Oricum baietelul asta emo cum il numesti tu iti da clasa oriunde si oricand:yes::).

SwedishMafia
5th June 2011, 00:21
1) promovarea sportului tine si de resurse pe care le detine statul in cauza.e usor de zis ca in germania, statul sprijina popicele sau judo,atunci cand germania e motorul economiei UE.La noi, suntem vai de mama noastra dpdv economic...statul tre sa plateasca pensii si salarii,si nici astea mai nou nu e in stare,nu ma mira ca sportul e ignorat.cand ma refer la faptul ca lumea nu baga in seama decat castigatorii, e vorba de mass-media.evident ca federatiile nationale ofera premii si pentru cei care ocupa o pozitie intre primele 10, la o competitie de anvergura.turcia?pai da, poate pe posturile tv locale.ma indoiesc ca invita la tv publica, pe unu care a terminat pe locul 10.
2.vezi pe google.com
3.nu ma intereseaza cariera politica.
4.te-ai gandit mult pana sa faci comparatie intre boier si mine?e ca si cum l-ai compara pe messi cu mine.iar compari mere cu pere...asa de mult iti plac cele 2 fructe?:happy

ice_girl
5th June 2011, 00:38
1) promovarea sportului tine si de resurse pe care le detine statul in cauza.e usor de zis ca in germania, statul sprijina popicele sau judo,atunci cand germania e motorul economiei UE.La noi, suntem vai de mama noastra dpdv economic...statul tre sa plateasca pensii si salarii,si nici astea mai nou nu e in stare,nu ma mira ca sportul e ignorat.cand ma refer la faptul ca lumea nu baga in seama decat castigatorii, e vorba de mass-media.evident ca federatiile nationale ofera premii si pentru cei care ocupa o pozitie intre primele 10, la o competitie de anvergura.turcia?pai da, poate pe posturile tv locale.ma indoiesc ca invita la tv publica, pe unu care a terminat pe locul 10.
2.vezi pe google.com
3.nu ma intereseaza cariera politica.
4.te-ai gandit mult pana sa faci comparatie intre boier si mine?e ca si cum l-ai compara pe messi cu mine.iar compari mere cu pere...asa de mult iti plac cele 2 fructe?:happy
1. Ciudat ca acum pe final de mandat s-au gasit bani sa se construiasca o sala polivalenta in Bucuresti, pana acum nimeni n-a stiut de acest proiect.
Si da, respectiva sportiva din Turcia a fost invitata pe canalul national ( stiu acest lucru de la cineva din Turcia).
2) Ms de pontul cu Google com. chiar vineri am examen la statistica si am de unde sa ma inspir:))
3). Pacat ca nu te intereseaza politica pt k ai face cariera in domeniu:yes:
4). Comparatia a fost evident una figurata ( nici nu avea cum sa fie altfel comparatia fiind o figura de stil:D:P) Chiar daca nu iti place absolut deloc de el ai putea macar sa-i scrii numele corect: Brian Joubert, nu cred k e chiar asa de greu:drak:, merita macar acest lucru:)
P.S. Nu-mi plac nici merele si nici perele:happy, eu ador lamaia:D:))

Cromatic
5th June 2011, 01:40
Cum se spala bani, e simplu: construirea salii polivalente se va face cu bani de la stat, da? Vor supraevalua contractul, construirea ei va fi atribuita unei firme care va apartine nepotului/bunicii/matusii cuiva(evident pe criterii de "competenta"), lucrarea propriu-zisa va costa infinit mai putin si iata cum vor zbura banii sub o aparenta de legalitate.

Inteleg, este o explicatie foarte coerenta, dar spalarea banilor este altceva, inseamna introducerea in circuitul financiar legal a unor sume de bani provenite din afaceri ilegale. Sau detinerea sau dobandirea de bani sau bunuri care provin din activitati infractionale - cum ar fi traficul de droguri.


Nu cred ca are nimeni ceva de comentat ca se va investi intr-o sala polivalenta

Eu asa am citit negru pe alb in unele postari, anume ca nimeni nu are nevoie de o sala polivalenta noua. Mi-or fi jucat ochii feste.;)


De ce nu puteau construi o sala polivalenta in alt loc si sa lase patinoarul asa cum e

Nu cred ca Flamaropol poate fi lasat asa cum e, conditiile de acolo sunt penibile pentru orice persoana care se respecta si pretinde ca locuieste intr-o capitala europeana. Plus ca patinoarul respectiv comporta cheltuieli serioase de intretinere si, pe de alta parte, nu produce absolut nimic. Sper ca vom avea si noi la Bucuresti un patinoar de care sa nu ne fie rusine si pe care sa se organizeze si concerte rock, asa cum procedeaza ungurii cu patinoarele lor, si nu numai ei.

Foarte bine ca a venit aici si SwedishMafia ca sa vedem si noi cum gandeste o persoana care nu este fana a patinajului, altfel fanii acestui sport ar putea crede ca toata tara va plange daca va fi demolat Flamaropol si daca nu se va mai practica niciodata patinaj de performanta in Romania.:)) Pana una alta, Federatia de hochei careia, din cate stiu, ii apartine patinoarul, tace chitic, nu?

Oare cati fani adevarati ai patinajului au fost printre spectatorii de la Kings on Ice? Tebuie sa ma intreb fiindca am auzit in jurul meu comentarii de genul "Ai vazut ce simpatic a fost patinatorul ala mic?" Sa se fi referit la Denis Ten sau la Amodio?:)) Sau "Cum a zis ca-l cheama pe cel blond, rusul?" Iar o doamna care a intrat in vorba cu mine in pauza mi-a spus ceva de genul "Plushenko degeaba s-a suparat ca Lambiel l-a invins la Vancouver, degeaba s-a suparat fiindca Lambiel este mai bun." Cand am corectat-o informand-o ca nu Lambiel a castigat Olimpiada ci un patinator american pe nume Evan Lysacek, m-a privit cu o totala neincredere, nu auzise niciodata de Lysacek, era clar, asa ca am invitat-o sa verifice informatia pe Internet. Chestia cu Internetul a convins-o si ce crezi ca mi-a spus in continuare? "'Marturisesc ca nu am urmarit Olimpiada personal, stiu de la mama ca a castigat Lambiel si ca sa fiu sincera, am venit la spectacol ca s-o mai scot pe mama din casa.":))

SwedishMafia
5th June 2011, 01:53
Am vazut la realitatea pe vizer,care e presedintele Uniunii Europene de Judo(sper ca titulatura e corecta).In acest sfarsit de saptamana,la Buc se desfasoara etapa de cupa mondiala.Cred..In sfarsit.Competitia se desfasoara la Sala Polivalenta.Vizer a zis ca aceasta sala nu intruneste conditiile necesare pt o astfel de competitie,si ca spera sa se construiasca sali de sport in ton cu anul 2011.Mai este cineva care crede ca nu avem nevoie de-o arena in Buc?:))

Miruna1990
5th June 2011, 10:01
Cromatic, ai dreptate, am folosit termenul de spalare de bani in sens impropriu, dar raman la convingerea mea ca scopul acestei sali polivalente nu e imbunatatirea sportului romanesc ci o alta modalitate de a-si face campanie si de a mai fura ceva bani de la bugetul statului. Ca in final vor beneficia sportivii de ea, asta e un lucru bun, dar mai e pana atunci. Insa ai trunchiat mesajul meu si ai repetat ideea ca Flamaropol e o ruina si o rusine pentru romani. Ok, sunt de acord ca e intr-o stare jalnica, dar tot nu inteleg ce au merele cu perele, cu ce o sa ajute hockey-ul si patinajul artistic daca il desfiinteaza? Cu toti stim cum merg lucrurile in Romania si ca pana va fi gata noul complex si asta daca va fi, vor trece poate ani buni. Am subliniat ca in interesul sportivilor ar fi sa pastreze unicul patinoar, chiar daca e intr-o stare foarte proasta, pana cand va fi gata alternativa. Si dupa asta sa faca ce vor cu el, sa-l darame, nu mai conteaza.

SwedishMafia
5th June 2011, 11:52
Cu toti stim cum merg lucrurile in Romania si ca pana va fi gata noul complex si asta daca va fi, vor trece poate ani buni.
Probabil asa ai zis si cu stadionul Lia Manoliu..:rolleyes: Ti se pare c-au trecut ani buni?:))Acest stadion e o lucrare de amploare.

Miruna1990
5th June 2011, 12:11
Probabil asa ai zis si cu stadionul Lia Manoliu..:rolleyes: Ti se pare c-au trecut ani buni?:))Acest stadion e o lucrare de amploare.

E, avand in vedere ca au inceput cu demolarile prin 2007 :rolleyes: ... hai ca nu vreau sa fiu Gica Contra :D Voi fi prima care recunoaste ca s-a inselat daca sala va fi gata intr-un termen rezonabil si la un pret rezonabil asa cum se lauda(nu ca la stadion, unde costul initial aproape s-a dublat in final).

SwedishMafia
5th June 2011, 12:44
Costurile unei lucrari de amploare, tine si de cursul valutar.Evident ca cursul valutar nu s-a dublat in aceasta perioada,insa de obicei exista o diferenta intre costul initial si cel final al unei constructii precum stadionul in cauza.Cat priveste durata constructiei, trebuie tinut cont si de clima.La noi, din decembrie pana prin partie, toti pun jos harletul.:D

ice_girl
5th June 2011, 15:32
Inteleg, este o explicatie foarte coerenta, dar spalarea banilor este altceva, inseamna introducerea in circuitul financiar legal a unor sume de bani provenite din afaceri ilegale. Sau detinerea sau dobandirea de bani sau bunuri care provin din activitati infractionale - cum ar fi traficul de droguri.

Eu asa am citit negru pe alb in unele postari, anume ca nimeni nu are nevoie de o sala polivalenta noua. Mi-or fi jucat ochii feste.;)

Oare cati fani adevarati ai patinajului au fost printre spectatorii de la Kings on Ice? Tebuie sa ma intreb fiindca am auzit in jurul meu comentarii de genul "Ai vazut ce simpatic a fost patinatorul ala mic?" Sa se fi referit la Denis Ten sau la Amodio?:)) Sau "Cum a zis ca-l cheama pe cel blond, rusul?" Iar o doamna care a intrat in vorba cu mine in pauza mi-a spus ceva de genul "Plushenko degeaba s-a suparat ca Lambiel l-a invins la Vancouver, degeaba s-a suparat fiindca Lambiel este mai bun." Cand am corectat-o informand-o ca nu Lambiel a castigat Olimpiada ci un patinator american pe nume Evan Lysacek, m-a privit cu o totala neincredere, nu auzise niciodata de Lysacek, era clar, asa ca am invitat-o sa verifice informatia pe Internet. Chestia cu Internetul a convins-o si ce crezi ca mi-a spus in continuare? "'Marturisesc ca nu am urmarit Olimpiada personal, stiu de la mama ca a castigat Lambiel si ca sa fiu sincera, am venit la spectacol ca s-o mai scot pe mama din casa."
1. Termenul corect care ar tb folosit cred ca este cel de evaziune fiscala, dar indiferent cum se numeste tot nu are nici o legatura cu sportul, ci cu interesele meschine si aliantele de clan:rosu::no:.
2. Cand ai spus ca nimeni nu are nevoie de o sala polivalenta banuiesc ca te referi la mine, binenteles ca si Bucurestiul are nevoie de o sala polivalenta moderna dar nu inteleg de ce pretul tb sa fie singurul patinoar existent in Bucuresti. Oricum ma intreb de ce oare exact cu un an inainte de alegeri pe madam Udrea si pe cei din partid i-a pocnit brusc grija pt starea jalnica in care se gaseste sportul romanesc si pt conditiile deplorabile din anumite sporturi si s-au gandit ei asa ca Bucurestiul tb sa aiba o sala polivalenta comparabila cu alte capitale moderne.
3. Nu ma indoiesc ca la KOI au fost si persoane care nu au avut nici o treaba cu patinajul dar au fost si f multi fani adevarati( care sigur stiu cine a castigat la Vancouver) , dovada fiind entuziasmul si bucuria cu care i-au primit in special pe Plushenko si Lambiel si faptul ca i-au aplaudat in picioare minute in sir. Ma gandesc ca daca Stephane Lambiel a spus ca "Vous etes incroyables" s-a simtit impresionat de primirea facuta si de faptul ca a vazut ca si in Romania are f multi fani:).


Am vazut la realitatea pe vizer,care e presedintele Uniunii Europene de Judo(sper ca titulatura e corecta).In acest sfarsit de saptamana,la Buc se desfasoara etapa de cupa mondiala.Cred..In sfarsit.Competitia se desfasoara la Sala Polivalenta.Vizer a zis ca aceasta sala nu intruneste conditiile necesare pt o astfel de competitie,si ca spera sa se construiasca sali de sport in ton cu anul 2011.Mai este cineva care crede ca nu avem nevoie de-o arena in Buc?:))
Si pana acum de ce nu s-a gandit nimeni ca si Sala Polivalenta are nevoie de reparatii si de consolidari?:groggy:


Probabil asa ai zis si cu stadionul Lia Manoliu.. Ti se pare c-au trecut ani buni?:))Acest stadion e o lucrare de amploare.
Normal ca a tb terminat la timp din moment ce in 2012 pe acest stadion se va juca finala EL, altfel ma indoiesc ca urmatorii 2 ani ar fi fost gata. Oricum si Oprescu va ramane in istorie prin 2 realizari marete care s-au finalizat in timpul mandatului sau: stadionul national si pasajul Basarab:yes::D

SwedishMafia
5th June 2011, 18:32
ice: lasa carpitul,ca la salile de sport nu merge cu datul a 2 lopeti de ciment si rezolvi treaba.sa faca alta sala.pana cand sa tot carpim sali care-s de pe timpul lui burebista..
"daca", "parca", ce mai conteaza de ce s-au pus pe treaba?!e bine ca in tara fara autostrada, se face o arena precum lia manoliu.nicicum nu nimeresti cu cetateanul mioritic.cand se face ceva, de ce nu x, y,z.cand se construieste ceva, de ce nu sunt poze,de ce nu a,b,c.suntem o tara de plangaciosi...si mai ales cu o mentalitate de comunisti:))

ice_girl
5th June 2011, 18:46
ice: lasa carpitul,ca la salile de sport nu merge cu datul a 2 lopeti de ciment si rezolvi treaba.sa faca alta sala.pana cand sa tot carpim sali care-s de pe timpul lui burebista..
"daca", "parca", ce mai conteaza de ce s-au pus pe treaba?!e bine ca in tara fara autostrada, se face o arena precum lia manoliu.nicicum nu nimeresti cu cetateanul mioritic.cand se face ceva, de ce nu x, y,z.cand se construieste ceva, de ce nu sunt poze,de ce nu a,b,c.suntem o tara de plangaciosi...si mai ales cu o mentalitate de comunisti:))
Te las atunci pe tine cu mentalitate de capitalist sa comentezi cum sta treaba cu salile de sport si ce ar trebui facut sa ne mearga mai bine:D:))
Foarte bine ca s-au pus pe treaba , din partea mea sa faca sali de sport in toate orasele patriei, conteaza doar ca atata timp cat politicul va fi implicat in economie, sport, etc nu ne va merge nicicand mai bine, din contra:rolleyes:

SwedishMafia
5th June 2011, 18:49
Te-ai simtit cu musculita pe fustita?:))
da:D

ice_girl
5th June 2011, 18:53
Te-ai simtit cu musculita pe fustita?:))
:)):))Tu te-ai simtit cu mentalitate de capitalist:happy;):groggy:
Stai linistit ca asta e ultimul meu post pe acest thread, ii las pe cei care stiu cu adevarat cum sta treaba in Romania sa-si dea cu parerea in continuare:D:ok:

Elphax
6th June 2011, 08:48
singura varianta NORMALA e ca sala respectiva sa fie multifunctionala si sa functioneze si ca patinoar

ice_girl
6th June 2011, 12:28
Te-ai simtit cu musculita pe fustita?:))
da:D
Am zis de ieri ca nu mai postez pe acest thread dar vreau doar sa-ti mai spun ca nu ma simt deloc cu "musculita pe fustita":drak::)) pt faptul ca am pareri si opinii diferite de ale tale ca doar traim intr-o tara democrata unde fiecare e liber sa spuna ce gandeste si ce simte:D:yes:;).
P.S.Totusi daca nu se darama patinoarul pt a se construi sala polivalenta in locul lui sper sa nu plangi prea tare:)):rolleyes::D.

Ale-Sonia
6th June 2011, 12:50
Am si eu o intrebare pentru domnul (sau doamna) cu mentalitate de capitalist: de ce spui ca nu murim fara 18 luni de gheata? N-ai inteles ca in acea noua sala NU va exista patinoar? Deci ramanem pentru totdeauna fara patinoar? Ce le spui fetitelor pentru care patinajul e viata lor? Ca o c.... politica vrea sa spele bani si sa-si tina PDL-ul congresele acolo? Nu cred ca inteleg, sunt prea mici. Stii ce inseamna o pauza in pregatirea unui sportiv? Habar n-ai si nici nu te intereseaza. Dar dai din gura ca asa te-a pus partidul. Daca nemernica asta o sa apuce sa-l darame fara sa construiasca unul mai mic de antrenament in prealabil, atunci asa va ramane acolo, o groapa, pentru ca nimeni nu va mai avea bani sa investeasca, iar gasca portocalie nu va mai fi la putere sa poata spala bani. Si uite asa distrugem si ceea ce de bine de rau avem, dar nu punem nimic in loc. Doar portretul doamnei udrea (cu u mic). Care tot nimic inseamna.

SwedishMafia
6th June 2011, 13:03
sonia,chestia aia care numesti "cap",te face sa crezi ca m-a pus partidul?il porti degeaba.
ice girl: aha.

Ale-Sonia
6th June 2011, 15:48
Poate nu in mod direct. Dar stiu bine sa va spele creierele. Si nu stiu cum se face ca fix acum apari pe forumul de patinaj. si la intrebare nu mi-ai raspuns.

SwedishMafia
6th June 2011, 15:57
Da,sonia,esti desteapta de bubui.Ai dreptate,am fost la sedintele PDL-ului...am fost fascinat de cuvintele idolului meu elenaaaaaaaaaaa udrea.Blondina in cauza,e un model in viata.Acum ca ti-am satisfacut dorinta de-a "prinde" un fan al pdl-ului, nu pot decat sa-ti urez la cat mai multe intuitii precum aceasta.:ok:
Ai afirmat "Ce le spui fetitelor pentru care patinajul e viata lor? " ce-i cu tonul asta fatalist?Fetitele in cauza vor da in depresie sau se vor sinucide?Ma indoiesc.In intelepciunea ta, ai putea sa moderezi cuvintele.

SimonaB
6th June 2011, 16:27
Ceea ce am inteles eu din articole si din postul Soniei este ca pe locul respectiv va fi construita o Sala Polivalenta iar Bucurestiul nu va mai avea patinoar. Corectati-ma daca am inteles gresit. :confused:
Nu cred ca cineva ar fi impotriva sa se construiasca o Sala Polivalenta si un patinoar modern in Bucuresti, doar ca ar fi mare pacat sa ramanem si cu patinoarul daramat si cu sala in constructie pentru nu stiu cat timp, pe stil romanesc. :( Poate ca lucrarile vor merge rapid datorita apropierii alegerilor si sala va fi gata in cele 18 luni prevazute, dar cu patinoarul ce va intampla????:confused:

Ale-Sonia
6th June 2011, 16:42
Probabil ca in afara de blondina cu pricina n-ai avut vreo pasiune reala in viata ta. Altfel ai intelege ca atunci cand muncesti de la 4 ani si renunti la joaca pentru sportul preferat esti distrus cand vine o taranca de la Plescoi si iti ruineaza visul. Du-te si vezi-ti de fotbal ca ai creierul la fel de neted ca mingea.

Ale-Sonia
6th June 2011, 16:45
Simona ai inteles perfect. Bucurestiul NU va avea patinoar permanent.

SimonaB
6th June 2011, 16:59
:o: :shock:Pai atunci de ce ne apostrofeaza domnul SwedishMafia ca ne "opunem progresului":D;) si nu vrem sa avem si noi patinoar smecher ca in Franta sau mai stiu eu unde, daca nici macar nu e vorba sa se contruiasca asa ceva? :confused:
Chiar nu se gasea in Bucuresti un alt loc pentru o Sala Polivalenta si sa fi ramas patinoarul la locul lui, pana se putea face o investitie pentru construirea unuia nou????:(

SwedishMafia
6th June 2011, 17:23
Banuiesc ca s-a ales locatia deoarece se afla in apropiere de viitorul stadion Lia Manoliu.
sonia: sa ne anunti care dintre copilasi vor fi distrusi pe viata de disparitia patinoarului.nume,prenume, cnp ,inaltime si gradul de disparitia a tot ce aveau ei in viata:happy

ice_girl
6th June 2011, 20:24
sonia: sa ne anunti care dintre copilasi vor fi distrusi pe viata de disparitia patinoarului.nume,prenume, cnp ,inaltime si gradul de disparitia a tot ce aveau ei in viata:happy
Nu pot sa nu raspund la ceea am vazut scris aici, ceea ce mi se pare nesimtire si lipsa de respect:rosu::no:, cine te crezi tu sa razi si sa-ti bati joc de visurile si de munca unor copii:rosu:, dar probabil tu nu intelegi ce inseamna sa nu mai unde sa te antrenezi si sa renunti la ceea ce iubesti si este viata ta( anumite persoane, intr-adevar f putine au ca menire in viata sa practice un sport iar pt acest lucru sacrifica tot si fac totul pt a-si implini visul, iti doresc sa intalnesti si tu o asemenea persoana si sa te uiti in ochii ei atunci cand face ceea ce iubeste si sa vezi bucuria si placerea extraordinara pe care o degaja de exemplu atunci cand patineaza; eu am cunoscut o asemenea persoana si mi-a spus ca daca ar renunta la ciclism insemnea ca a renuntat la tot si ii inteleg f bine pe copii care nu mai au unde sa patineze) iar asemenea lucruri sunt mai presus de puterea ta de intelegere:groggy:. Daca e asa atunci imi pare sincer rau:(. Oricum prin ceea ce ai scris pana acum se vede ca nu esti fan si nici nu-ti place patinajul dar nu e nevoie sa-i iei in ras pe altii carora le pasa si sunt ingrijorati pt ca copii ( scuze de cacofonie) lor nu mai au unde se antreneze sau simplii fani care sunt solidari cu patinatorii care se antreneaza acolo si deasemenea nu mai au ocazia sa vada show-uri si spectacole pe gheata

SwedishMafia
7th June 2011, 01:13
ice girl =mama ranitilor:D :)) ai inteles gresit.nu "atac" copii,ci ideea ca vezi doamne, patinajul e viata pentru copii..:happy
apoi,nu va mai plangeti atata.n-a fost demolat nimic.ramane de vazut daca va fi demolata mecca patinajului romanesc.cum am zis anterior,mi-e indiferent unde se va construi sala respectiva(in fata la Uniriii,in Gara de Nord sau in Cismigiu) si de cine anume(c-o fi statul,microsoft sau E.T).orasul are nevoie de-o arena de sport.deoarece e o capitala europeana si suntem in 2011.apoi, daca se va construi o arena cu o capacitate de peste 10.000 locuri,asta presupune spatii pe masura.altfel spus,din ce stiu,sala din cluj napoca va avea 7.000 de locuri, pe langa spatiul de joc,vor si sali de antrenament.la o arena de peste 10.000 de locuri,e posibil sa se faca si un patinoar de antrenament,asa toata lumea va fi multumita si vom salva pe parintii de la jelit:D

Ale-Sonia
7th June 2011, 09:28
Iti bati joc cu nerusinare de niste copii care, ce sa-i faci, au ales sa nu joace fotbal. Vom fi singura capitala europeana fara patinoar, asta in timp ce alte capitale au nu unul, ci mai multe (de ex. Praga are 28).
Nu stiu ce cauti pe acest forum de patinaj. Ai aparut fix cand se discuta aceasta problema. Pana acum nu te-a interesat.

ice_girl
7th June 2011, 11:59
ice girl =mama ranitilor:D :)) ai inteles gresit.nu "atac" copii,ci ideea ca vezi doamne, patinajul e viata pentru copii..:happy
apoi,nu va mai plangeti atata.n-a fost demolat nimic.ramane de vazut daca va fi demolata mecca patinajului romanesc.cum am zis anterior,mi-e indiferent unde se va construi sala respectiva(in fata la Uniriii,in Gara de Nord sau in Cismigiu) si de cine anume(c-o fi statul,microsoft sau E.T).orasul are nevoie de-o arena de sport.deoarece e o capitala europeana si suntem in 2011.apoi, daca se va construi o arena cu o capacitate de peste 10.000 locuri,asta presupune spatii pe masura.altfel spus,din ce stiu,sala din cluj napoca va avea 7.000 de locuri, pe langa spatiul de joc,vor si sali de antrenament.la o arena de peste 10.000 de locuri,e posibil sa se faca si un patinoar de antrenament,asa toata lumea va fi multumita si vom salva pe parintii de la jelit:D
Ia vezi cum vorbesti, te rog frumos sa-ti controlezi limbajul pt ca eu nu te-am jignit si nu cred ca ai nici un drept sa ma jignesti:rosu:.
Se vede ca nu ai inteles nimic din am scris, nu pt k nu vrei ci pt ca nu poti, patinajul chiar inseamna viata pt anumiti copii pt ca e ceea ce fac zi de zi,si-au sacrificat copilaria pt a se antrena iar parintii au facut imense sacrificii financiare pt a-i ajuta dar probabil asemenea lucruri sunt peste capacitatea ta de intelegere .
Eu zic mai bine sa te duci sa-i faci galerie blondei de la Cotroceni si sa-i spui ce mandru si fericit esti pt ca in sfarsit va avea si Bucurestiul o sala polivalenta la standarde internationale:yes:

SwedishMafia
7th June 2011, 12:04
aha.pai,daca tot dai sfaturi pretioase, eu zic ca e mai bine sa mergi in fata guvernului, iti legi o tablita de gat pe care scrii ca esti in greva foamei si ca esti impotriva celor care vor sa distruga viata copilasilor:D totusi,sper ca nu iti dai foc.e nevoie de tine pe ols.:D

ice_girl
7th June 2011, 12:19
aha.pai,daca tot dai sfaturi pretioase, eu zic ca e mai bine sa mergi in fata guvernului, iti legi o tablita de gat pe care scrii ca esti in greva foamei si ca esti impotriva celor care vor sa distruga viata copilasilor:D totusi,sper ca nu iti dai foc.e nevoie de tine pe ols.:D
:happy:happy:)) Orice ti-as spune clar nu intelegi asa ca nu are rost sa mai continuam discutia si stai linistit ca nici eu nu am nevoie de sfaturile tale pretioase:D:jerk:
Sa inteleg totusi ca te-ai simtit "cu musca pe caciula" cand ti-am spus sa te duci sa-i galerie blondei de la Cotroceni dar nu stiu de te deranjeaza lucrul asta, oricum e mult mai bine sa fii sincer decat sa mimezi o ipocrizie pe care nu o simti:drak: .
P.S. Te crezi mare capitalist dar in realitate esti mai comunist decat noi toti pt ca nu suporti sa vezi ca pt altii chiar conteaza un patinoar de pe care se ridica ceata:yes:

SwedishMafia
7th June 2011, 12:26
:jerk:

faci din obisnuita?:D
din toata discutia,ati inteles ca-s fan udrea..saracutele..:))

Dexter30
7th June 2011, 12:41
Imi pare rau de patinoar, asa arhaic cum era mie imi facea placere sa mai merg la meciurile de hochei ale Stelei.

Sigur capitala are nevoie de o sala polivalenta moderna, insa lucrul de care ma tem este ca se vor apuca sa demoleze patinoarul, iar sala promisa nu va mai fi construita. Cine crede ca la anul o sa avem sala cu 16.000 de locuri in locului Flamaropolului este extrem de naiv. Mai devreme de 3 ani (cu indulgenta) nu o sa avem nimic. Ce naiba, doar e Romania!

* Swedish Mafia - Dadeai exemplul Stadionului National, ca vezi Doamne se pot realiza proiecte de anvergura si la noi. Dar sa nu uitam faptul ca pretul initial s-a dublat (!!!), iar constructia este in intarziere (in loc sa-i penalizam pe nesimtiti, noi le dam si mai multe fonduri). Sincer nu vad cum ar putea fi gata mai devreme de septembrie la ritmul in care se lucreaza. Sigur meciul cu Argentina se va juca, dar complet finisat nu va fi. Tot o sa se mai lucreze la plantare de pomi, in parcari etc.
Gandeste-te ca acest stadion este dedicat celui mai po****r sport de la noi si am fost presati de acel deadline (mai 2012). Daca in asemenea conditii tot au dat-o in bara, pai la o sala polivalenta cum sa crezi ca o sa-si indeplineasca promisiunea?

Ale-Sonia
7th June 2011, 12:59
Nu esti fan udrea, esti mai rau, agent PDL, ai aparut exact atunci cand a trebuit sa apari. Cu indivizi ca tine discutiile logice nu au nici o valoare fiindca nu vedeti decat portocaliu in fata ochilor, nu mai sunteti in stare sa procesati niste date si niste informatii cu propriul creier, inghititi doar informatii gata rumegate. Degeaba ti se spune ca n-o sa ne alegem nici cu polivalenta, nici cu patinoar, ca aici nu e vorba decat de comision. Patinoarul de la Brasov a fost construit in 4 ani, are 1500 de locuri. Iti dai seama cat va dura constructia unei sali cu 16000 de locuri? Adica de 10 ori mai multe? Crezi ca mafia portocalia va fi vesnic la putere ca sa-i finanteze mofturile lui udrea? Stiu ca vin alegerile si mandra vrea sa scoata bani pentru partid sa ne mai distruga inca 4 ani.

SwedishMafia
7th June 2011, 13:08
dexter: am raspuns intr-un mesaj anterior.am sa iti raspund si tie.intarzierile la constructii exista peste tot, nu e marca inregistrata romania.stadionul lia manoliu,e o constructie de anvergura,ditamai stadionul.costurile unei constructii de anvergura cresc,deoarece moneda nationala se depreciaza.samd.daca te uiti la poze, stadionul lia manoliu nu e pamant...chiar s-a facut,ca nu e gata,inca,e altceva.daca era dupa cum ziceti "se construieste ca-n romania" acum era inca doar fundatia.ceea ce nu e cazul.
Revenind la eventuala constructie a unei polivalente in Bucuresti.O arena de 10.000-16.000, nu necesita acelasi timp de constructie precum lia manoliu.Pornesc de la ideea ca,daca oprescu a reusit sa bage bani in lia manoliu,atunci si guvernul ar putea.Investitia in arena,e inferioara sumei investite in stadionul lia manoliu.

ice_girl
7th June 2011, 18:58
faci din obisnuita?:D
din toata discutia,ati inteles ca-s fan udrea..saracutele..:))
Nu, nu, nu o fac din obisnuinta,doar asa ca sa te enervez pe tine:D:))
Vai, saracutele de noi doar atat am inteles:D, bine ca venit tu pe aici sa ne inveti cum sta treaba cu viata adevarata, sa ne dai lectii despre ce se intampla in realitate in "eterna si fascinanta Romanie". Gracias/hello!!!
P.S. Si Brian Joubert iti transmite salutari si iti multumeste pt pretioasele tale sfaturi:yes:;)
http://i45.tinypic.com/b5jexv.gifhttp://i47.tinypic.com/2l42ue.gif

ice_girl
16th June 2011, 22:20
Vesti bune:great: nu se mai darama patinoarul:cheer:/hello http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/s-a-dat-startul-la-ridicarea-noii-sali-polivalente-misu-ramane-in-picioare-8346526

SimonaB
16th June 2011, 22:52
Vesti bune:great: nu se mai darama patinoarul:cheer:/hello http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/s-a-dat-startul-la-ridicarea-noii-sali-polivalente-misu-ramane-in-picioare-8346526

Vesti foarte bune!!!! DEci pana la urma s-a putut gasi o solutie! Spor Dnei.Udrea cu constructia salii.;)

Ale-Sonia
21st June 2011, 09:23
Nu vreau sa fiu pesimista, dar nu ma pot bucura inca. Turnul parasutistilor nu poate fi atins fiindca este considerat monument istoric. Stiu ca s-a pus mai demult problema construirii unui patinoar de antrenament langa Flamaropol, pe terenul de langa turnul parasutistilor si zvonul era ca nu se poate din aceasta cauza. Sper sa renoveze si vechiul patinoar, sa avem conditii cat de cat civilizate de antrenament.

ice_girl
11th August 2011, 21:30
Vesti f rele, pana la urma Sala Polivalenta se construi in locul patinaoarului Flamaropol :(:(:sad::sad::no::rosu: http://www.gsp.ro/gsp-special/diverse/constructia-salii-polivalente-din-bucuresti-va-incepe-in-acest-an-costurile-se-ridica-la-260-de-milioane-de-lei-251678.html
http://www.tvr.ro/articol.php?id=108150&c=137