PDA

View Full Version : Onlinesport: Sezonul 2011-2012 Discutii, propuneri



aLLiin
2nd June 2011, 08:33
Am deschis acest thread in speranta ca vom avea dialog cu administratia si ca vom hotari impreuna cum va fi noul sezon pe forum...cred ca daca vom hotari impreuna, in sezonul viitor nu vom mai avea sectiuni moarte pe extern... Cred ca ar trebui sa afle administratia cine se poate ocupa de fiecare campionat in parte...
In mod cert anglia este campionatul favorit si va merge de la sine...
Italia traieste doar cu vreo 2 derby-uri...ar trebui promovat mai mult acest campionat...
Spania merge acceptabil...franta/germania slabut...trebuie sa schimbam aceste lucruri printr-un dialog cu administratia...este necoie de ceva nou in fiecare campionat...

aLLiin
2nd June 2011, 08:39
Propun ca fiecare campionat sa aibe minimum 2 moderatori..dar sa fie obligati sa se ocupe daca isi vor asuma responsabilitatea...fiecare etata sa fie promovata agresiv...
Propun ca fiecare campionat important sa aibe concurs de pronostic...daca gasiti sponsor sa dati premii modice este perfect...daca nu, va garantez ca va merge si pentru distractie...astept o dezbatere...

aLLiin
2nd June 2011, 08:42
voi scrie multe ideei aici...dupa ce vom incepe un dialog...dupa parerea mea daca te ocupi de ceva culegi imediat roadele...

Andrei_23
2nd June 2011, 19:15
Propun ca fiecare campionat sa aibe minimum 2 moderatori..dar sa fie obligati sa se ocupe daca isi vor asuma responsabilitatea...fiecare etapa sa fie promovata agresiv...
Propun ca fiecare campionat important sa aibe concurs de pronostic...daca gasiti sponsor sa dati premii modice este perfect...daca nu, va garantez ca va merge si pentru distractie...astept o dezbatere...

:groggy: Cu pop-up, bannere etc...

aLLiin
2nd June 2011, 23:30
Ce parere aveti si de promovarea unui meci (cu thread separat) din fiecare campionat important...

Celso
3rd June 2011, 10:33
alliin@ abia ce se posteaza cateva mesaje pe etapa in fiecare thread al campionatelor respective ..nu cred ca o sa mearga, or sa fie niste threaduri absolut goale ..vezi la Germania care are un campionat f puternic si nu prea se posteaza

si eu sunt de acord ca trebuie facut ceva,dar nu cred ca asta e solutia, insa ai dreptate in privinta moderatorilor

aLLiin
3rd June 2011, 13:07
Ma refeream doar la derby-ul etapei...poll,promovare,etc...si o chestie stranie cei mai activi de pe spania nu modereaza...iar liga2 are un baiat care nu s-a conectat din noiembrie...

delaoltenia
3rd June 2011, 13:13
Vadimeeeee...tu auzi ce spune baiatul asta?
Daca-ti aduci aminte bine,candva am discutat pe tema asta,ar cam trebui sa iei taurul de coarne si sa incerci a numi moderatori cu chef de viata.
Daca doresti iti (re)aduc in fata ochilor o statistica cu cei care ar trebui sa modereze si n-au mai dat un clik pe OLS de foarte mult timp.Lasa-le dracu de reguli si de modificari,iti trebuie oameni care sa aduca un suflu nou.

Leo
3rd June 2011, 14:26
Bravo aLLiin.

Razvan T.
3rd June 2011, 16:00
Ma refeream doar la derby-ul etapei...poll,promovare,etc...si o chestie stranie cei mai activi de pe spania nu modereaza...iar liga2 are un baiat care nu s-a conectat din noiembrie...

care ? :D

aLLiin
3rd June 2011, 16:17
Parca volp...sau ceva de genul...si avea si maxim 1500 postari...

resita
3rd June 2011, 17:35
Vadimeeeee...tu auzi ce spune baiatul asta?
Daca-ti aduci aminte bine,candva am discutat pe tema asta,ar cam trebui sa iei taurul de coarne si sa incerci a numi moderatori cu chef de viata.
Daca doresti iti (re)aduc in fata ochilor o statistica cu cei care ar trebui sa modereze si n-au mai dat un clik pe OLS de foarte mult timp.Lasa-le dracu de reguli si de modificari,iti trebuie oameni care sa aduca un suflu nou.

dario, sunt multi care n-au mai dat pe ols de mult timp dar ei sunt inca albastrii

referitor la sangele proaspat si eu cred ca e nevoie de el, dar in afara de 2-3 persoane ... cam lipseste

ps. puteti sa ma faceti nebun dar eu as merge cu lord la moderare pe liga a II-a

ps2. alin vrea, se implica dar exista un impediment la el (varsta) si vadim stie asta mai ales ca in trecut a avut ceva probele cu unii de varsta lui

aLLiin
3rd June 2011, 18:42
Ce varsta credeti ca am? Ce probleme?nu inteleg despre ce conflict este vorba...
Eu vreau un loc frumos unde sa postez...nu imi doresc sa moderez...
Ps legat de implicare,eu am fost capabil candva,pe alt site sa fac thread pentru fiecare meci de tenis...(era un concurs de pronostic)
Ps2 NU M.AM GANDIT SA MODEREZ.

aLLiin
4th June 2011, 01:53
Si eu credeam ca vom umple pagini cu dezbateri...off

resita
4th June 2011, 08:48
alin, solutii sunt destule totul e sa se puna in practica

Vadim
4th June 2011, 10:06
Propun ca fiecare campionat sa aibe minimum 2 moderatori..dar sa fie obligati sa se ocupe daca isi vor asuma responsabilitatea...fiecare etata sa fie promovata agresiv...
Propun ca fiecare campionat important sa aibe concurs de pronostic...daca gasiti sponsor sa dati premii modice este perfect...daca nu, va garantez ca va merge si pentru distractie...astept o dezbatere...
Allin e buna ideea si e nevoie de asa ceva pe Extern. Ai idei de moderatori? Vrei sa moderezi si tu?

aLLiin
4th June 2011, 11:13
sa nuantez putin...
Ma gandeam ca fiecare campionat sa aibe concurs de pronostic de genul 1x2/scor corect...fiecare etapa promovat un meci cu poll+promovarea etapei(chiar daca initial vorbim singuri,apoi se va aduna si lumea) cu rezultate,statistici,marcatori si tot tacamul...
In spania propun sa se faca thread pentru fiecare meci de-a lui real madrid si barcelona...pentru ca acolo se nasc pasiuni foarte mari...
O sa am si prropuneri de moderatori...
Ps acum nu pot...dar pana incepe sezonul,m-as putea gandi sa ma alatur daca intr-adevar as fi dorit...

Cristy RVD
4th June 2011, 17:56
red-bull red-bull is offline
Moderator
Last Activity: 11th December 2010 23:52


Pe asta nu-l faceti admin ? :))

resita
4th June 2011, 18:10
hamsterutz
Moderator
Send Message User Lists
Last Activity: 5th November 2010 03:17

astia sunt de inteles dar sunt unii pe aici care nau mai scris vreun mesaj pe sectiunea unde sunt moderatori de peste 3-4 lunii :)):)):))

relansat
4th June 2011, 18:27
lasa-l pe hamsterutz in pace. poa' imi mai da si el acces pe RA. de ce esti rau? :D

resita
4th June 2011, 18:38
daca vrei acces pe RA spune ca-ti dau parola de la clona :)):)):))

aLLiin
4th June 2011, 19:06
Cristi_Rvd: moderator pe pariuri sportive/tenis...daca nici baiatul asta nu merita...atunci cine?

Cristy RVD
4th June 2011, 20:23
daca nici baiatul asta nu merita...atunci cine?

are you kidding ? :))

Lordul
4th June 2011, 21:07
lasa-l pe hamsterutz in pace. poa' imi mai da si el acces pe RA. de ce esti rau? :D

lasa k nu e misto pe RA.....am vizitat pe acolo....si nu e fain.....

relansat
4th June 2011, 22:05
ai confundat RA-ul cu Administrativul probabil :cry:

si da, ai dreptate. nu mai e misto pe acolo.

Vadim
5th June 2011, 14:34
CFR1907, Ioca10, Hamsterutz, Samar si Red-Buill au fost scosi de la moderare acum pentru ca asa cum ati observat nu au mai intrat pe forum de 5 luni unii chiar din 2010.

Legat de concursul de pronosticuri, ALLiin, se poate face problema este ca se tine 1-2-3-4 luni si moderatorii se lasa de ele la un moment dat. Asa au fost toate, mai putine cele la care s-au dat premii.

Sunt de acord daca aveti propuneri sau autopropuneri pentru moderare ca sa imbunatatim sectiunile, este mereu nevoie de asa ceva, mereu se pot face lucruile mai bine.

aLLiin
5th June 2011, 20:23
O luna voi face propuneri si voi imbunatati sectiunile,apoi daca merit si primesc incredere ma propuneti/propun...maine aduc propuneri concrete.

delaparis
5th June 2011, 20:58
Anul asta e CM rugby in septembrie.
Ceva propuneri?

Cristy RVD
5th June 2011, 21:00
Da, un articol pe prima pagina in care fiecarui jucator sa i se gaseasca un echivalent in randul animalelor.

ce spui ?

Vadim
5th June 2011, 21:32
Merge o data, dupa aia devine plictisitor.

aLLiin
6th June 2011, 00:47
Fiecare grupa thread...si sa aduc eu un mare pasionat de rugby...:D

Vadim
6th June 2011, 00:49
Adu-l si facem. ;)

aLLiin
6th June 2011, 01:35
O sa vorbesc zilele astea cu el...
Multe mai trebuie sa facem...de exemplu sa promovam mai mult si baschetul...

Bancaru
6th June 2011, 14:18
Tocmai am scris ceva la RAPID: noutati (parca asa se cheama) si desi la mine e ora 14.20 a aparut postarea ca fiind facuta la 07:47. Intereseant. Ideea e ca sunt multe in urma mea si eu tocmai citasem un mesaj din "viitor".
Aici apare bine timpul. DECI s-a stricat ceasul la Rapid.

eventHorizon
6th June 2011, 14:36
Cred ca fost o eroare cu ceasul de pe tot forumul, nu doar la Rapid. Am scris si eu mai devreme la sectiunea Filme si, la fel, mi-a aparut postarea ca fiind scrisa la ora 7 a.m.
Dar se pare ca s-a rezolvat acum :D

aLLiin
17th June 2011, 11:27
Faceti sub forum pentru principalele echipe din anglia? Cum este la barcelona si real?este doar o idee..nu este ceva absolut important..doar o idee..