PDA

View Full Version : Chivu se retrage de la echipa nationala,cine va prelua banderola?



delaoltenia
22nd May 2011, 08:34
Cristi Chivu a anuntat ieri,21 mai, ca nu va mai onora niciodata convocarile la echipa nationala.A lasat si o scrisoare de retragere in care nu prezinta motivele acestei decizii.

"In viata mea a sosit un moment destul de greu la care m-am gandit mereu cu teama, dar pe care nu-l mai pot amana. Cariera de jucator sub steagul Romaniei a luat sfarsit. Varsta, accidentarile, interventiile chirurgicale la care am fost supus in ultimii ani ma impiedica sa ma lupt pe mai multe fronturi. Odata cu aceasta decizie se incheie una dintre cele mai importante etape din viata mea si acum, cand privesc inapoi, simt mandrie, onoare si recunostinta.

Am fost, sunt si voi fi cat voi trai unul dintre cei mai infocati suporteri ai echipei nationale a Romaniei, al carei capitan am avut onoarea sa fiu. 12 ani am fost parte din familia nationalei Romaniei, am avut privilegiul sa inscriu goluri sub steagul Romaniei, sa joc fotbal cu imnul nostru rasunandu-mi in minte si sa alerg pana la ultima farama de energie pentru mandria romnilor mei. Am facut-o din toata fiinta, ca sportiv si ca roman.

Mi-e greu sa ma opresc din acest drum, insa stiu ca nu voi inceta niciodata sa fiu roman, sa sustin sportivii si fotbalistii romani si sa fiu cel mai mare fan al echipei nationale. Inima mea bate pentru tara si pentru familia mea si asta nu se va schimba niciodata, indiferent de varsta sau de starea de sanatate.

As vrea sa le multumesc din suflet tuturor celor care m-au sprijinit in cariera de jucator al echipei nationale, antrenorilor, colegilor, echipei, Federatiei, suporterilor, familiei, sotiei mele si celor doua fetite ale noastre, pentru acesti 12 ani care mi-au schimbat viata.

Hai Romania! Sa fim mandri ca suntem romani!"



Va invit la discutii.Cine credeti ca va purta banderola de capitan al nationalei?

Numero Dieci
22nd May 2011, 10:13
Evident ca unul din ceilalti mai veterani.

Rat,Tamas,Mutu sau Goian poate.

Sir. Eko
22nd May 2011, 12:17
Goian zic eu.

delaoltenia
22nd May 2011, 13:49
Eu cred ca Mutu.Evident ca asta depinde si de cine va prelua carma nationalei dupa Razvan.
Rog moderatorul acestei sectiuni sa deschida un poll pe tema asta.

Celso
22nd May 2011, 14:33
Goian zic eu.

da Florescu ce are?:)

delaoltenia
22nd May 2011, 14:45
Ce sa aibe,orice jucator are o sansa.Doar sa merite.

abulafia
22nd May 2011, 21:55
Chivu s-a retras la ordinul clanului becali ( vezi atacurile lui Victor si Ion becali ). Se doreste readucerea lui Hagi. In privinta capitanului, acesta va fi Mutu.

AJ.
22nd May 2011, 22:46
Din pacate, Mutu va fi capitan. Deocamdata nu mai sunt jucatori cu experienta care sa poata fi capitani, poate Rat, Tamas...

SwedishMafia
23rd May 2011, 00:55
asta da capitan.se retrage cu cateva zile inainte de meciul cu bosnia.mai sunt cateva meciuri pana la sfarsitul campaniei.nu se putea retrage in noiembrie?penibil.

Celso
23rd May 2011, 11:10
Poate ca deja si-a cumparat bilete de vacanta, ce motiv mai avea sa lipseasca? asta cu accidentarile deja era fumata :D

Marius
23rd May 2011, 11:33
rat sau goian. nu cred ca tiganul cel mic il pune pe mutu capitan.

Taquito
23rd May 2011, 11:45
eu nu-l condamn pe Chivu. calificarea oricum e ratată si e mai bine sa lase locul altora mai tineri. si poate s-o fi saturat si de tara asta...

eu il prefer pe Raț, e mai matur decat Mutu

SwedishMafia
23rd May 2011, 11:48
eu nu-l condamn pe Chivu. calificarea oricum e ratată si e mai bine sa lase locul altora mai tineri. si poate s-o fi saturat si de tara asta...

e capitan,putea sa duca misiunea pana la capat.si-apoi,s-a retras cu cateva zile inainte de-un meci de calificare.
scuza cu accidentarile e pentru cei care se retrag din fotbal,nu de la nationala.putea sa zica pe fata "nu mai joc pentru ca s-a ratat calificarea".
maftei corazon de giulesti sa fie capitan:D

MariusMihalache
23rd May 2011, 15:37
Chivu s-a retras la ordinul clanului becali ( vezi atacurile lui Victor si Ion becali ). Se doreste readucerea lui Hagi. In privinta capitanului, acesta va fi Mutu.

Orice dar nu Hagi la nationala. Omul oricat de bun a fost ca jucator este praf ca antrenor

Sorin Blaj
26th May 2011, 00:33
Naționala de fotbal a României: de la sacrificiul lui Stanciu la scârba lui Chivu!

http://www.evz.ro/detalii/stiri/nationala-de-fotbal-a-romaniei-de-la-sacrificiul-lui-stanciu-la-scarba-lui-chivu-931538.html

Numero Dieci
26th May 2011, 15:30
e capitan,putea sa duca misiunea pana la capat.si-apoi,s-a retras cu cateva zile inainte de-un meci de calificare.
scuza cu accidentarile e pentru cei care se retrag din fotbal,nu de la nationala.putea sa zica pe fata "nu mai joc pentru ca s-a ratat calificarea".
maftei corazon de giulesti sa fie capitan:D

Misiunea:happy s-a incheiat demult.

JKR
26th May 2011, 18:25
Normal ar fi ca Mutu sa fie noul capitan , dar e greu de crezut ca Razvan o sa-i acorde banderola .