PDA

View Full Version : Lucian "Le Tombeur" Bute vs Jean Paul Mendy, 9 iulie 2011



Pages : [1] 2

RunRun1730
23rd March 2011, 19:01
Astazi pe un post tv anuntau ca urmatorul meci al lui Bute ar putea fi cu francezul Jean-Paul Mendy, insa doar din sursele lor, acesta nefiind un adversar cert:)

Jean-Paul Mendy, care are în palmares 29 de victorii și o remiză, a fost facut o data KO de catre Sakio Bika , insa australianul a fost descalificat dupa ce a lovit in momentul in care Mendy avea un genunchi la podea iar francezul a fost declarat invingator.

J.P.Mendy - 37 de ani
- 1.82 m
- 75 kg

melo
23rd March 2011, 19:21
Daca se va disputa urmatorul meci in Romania,Jean-Paul Mendy va fi adversarul.Cred ca e si chalanger din partea IBF.

Lucian86
23rd March 2011, 20:04
Eu sper ca nu !!

melo
23rd March 2011, 20:10
Eu sper ca nu !!

Alta varianta nu are,mai bine face un meci cu Mendy decat sa stea pana in Octombrie - Noiembrie pt meciul cu Kessler.

Lucian86
23rd March 2011, 20:22
Alta varianta nu are,mai bine face un meci cu Mendy decat sa stea pana in Octombrie - Noiembrie pt meciul cu Kessler.

Mai bine varianta a doua...nu-l vad sa aiba 3 meciuri in acest an !!

Numero Dieci
23rd March 2011, 21:22
E o gluma sau ce?Daca Bika nu era prins de moment si de adrenalina il facea KO in prima repriza.

Ar fi 3 panarame la rand.

Dar daca Kessler are nevoie de un toon-up si duapa aia cei 2 se vor bate e suportabil si acest mismatch.

RunRun1730
24th March 2011, 18:08
La cum isi pregateste Bute meciurile nici eu nu-l vad sa se bata de 2 ori in urmatoarele 7-8 luni...

Lordul
24th March 2011, 18:37
pai parca zicea ca o sa se bata cu adversari mai buni....

poate mai bine cu Jean Pascal

melo
24th March 2011, 18:56
pai parca zicea ca o sa se bata cu adversari mai buni....

poate mai bine cu Jean Pascal

Jean Pascal :)) poate peste 2 ani

melo
24th March 2011, 18:59
Lucian Bute, Andre Dirrell will be “On the Ropes” – TODAY 2PM ET! March 24th edition.

Poate le va zice astora la radio ce planuri are. ;)

Numero Dieci
24th March 2011, 19:03
La cum isi pregateste Bute meciurile nici eu nu-l vad sa se bata de 2 ori in urmatoarele 7-8 luni...

Ba asta e planul anul asta,sa se batade 3 ori.

Dupa Magee urmeaza unul in Romania in inuie si unul la finele anului,prin noiembrie-decembrie.

Lucian86
25th March 2011, 11:02
Daca se va lupta in Romania, cel mai probabil va fi un adversar mai accesibil !
Astia mai buni e posibil sa ceara un teren neutru, cu exceptia de a gasi un loc in care se fac cativa banisori ! Bute si Pascal sunt deseori criticati ca se lupta doar in Canada...bine insa la Montreal sau Quebec City se fac bani destui ! De ce-au venit oare B-Hop si Dawson in Canada pentru luptele cu Pascal ??? mai ales de ce actul doi dintre Pascal si "calaul" Hopkins se disputa tot in Canada, avand in vedere ce s-a intamplat in primul meci ?!?!
Simplu: Hopkins si Dawson in SUA nu pot genera tot atatia bani ca in Canada

Daca Bute va avea un meci tare spre final de an, n-ar fi o problema nici pentru mine sa se lupte cu Mendy sau altcineva in vara (cel mai bine ar fi pe stadionul national in Bucuresti); ma indoiesc totusi !!

Denis
25th March 2011, 11:09
Eu nu inteleg de ce nu se lucreaza la o unificare... Poate cineva care cunoaste ma lamureste si pe mine.

Lucian86
25th March 2011, 11:32
Eu nu inteleg de ce nu se lucreaza la o unificare... Poate cineva care cunoaste ma lamureste si pe mine.

Campionii mondiali la supermiddleweight sunt:
- IBF: Lucian Bute
- WBC: Carl Froch
- WBA (super world super middleweight title): Andre Ward
- WBA (world super middleweight title): Dimitri Sartison (care e diferenta intre cele doua centuri ?! habar n-am....o alta idiotenie creata in box....centura lui Ward ar trebui totusi sa fie mai importanta)
- WBO: Robert Stieglitz


Froch si Ward sunt in Supersix deci nu se pot intalni cu Bute pana cand nu termina acel turneu (deocamdata sunt la semifinale deci pana la sfarsitul anului, cel tarziu inceputul lui 2012 ar trebuie sa fie finala)

Stieglitz si Sartison nu sunt mari campioni; amandoi sunt mai slabi decat Andrade de exemplu; mexicanul de altfel l-a si facut KO pe Stieglitz in 2008.
Oricum, din cate stiu, ce-i din stafful lui Bute au incercat sa faca o unificare cu cei doi insa au fost refuzati (cel mai probabil germanii erau constienti ca ar fi pierdut centura)

Eu unul nu dau doi bani pe centure; important e valoarea adversarului! centura conteaza doar pentru astia mai slabi ca sa aiba cu ce sa se laude! Bute cred si sper ca e peste acest nivel !! are nevoie de meciuri tari si bani multi bineneteles.

aLLiin
25th March 2011, 12:23
Pentru o bna reteta financiara va face si meciul cu mendy..ii strica 6 milioane intr-un an?

Lucian86
8th April 2011, 16:30
E aproape oficial.....Bute va lupta in Romania pe 9 iulie probabil pe viitorul stadion national
http://www.digisport.ro/gala-din-romania-va-fi-ca-la-montreal-sau-las-vegas/

E bine ca vine si in Romania; sper si cred ca se va face o gala frumoasa pe noul stadion national (daca va fi gata). In privinta adversarului, cred ca va fi Mendy ! O victorie cu un uppercut de stanga la corp si toata lumea va fi fericita :cya:

melo
8th April 2011, 21:11
E aproape oficial.....Bute va lupta in Romania pe 9 iulie probabil pe viitorul stadion national
http://www.digisport.ro/gala-din-romania-va-fi-ca-la-montreal-sau-las-vegas/

E bine ca vine si in Romania; sper si cred ca se va face o gala frumoasa pe noul stadion national (daca va fi gata). In privinta adversarului, cred ca va fi Mendy ! O victorie cu un uppercut de stanga la corp si toata lumea va fi fericita :cya:

Meciul va fi la Polivalenta sau Romexpo.Stadiunul nu va fi terminat.

Lucian86
20th May 2011, 14:18
http://www.boxingrepublic.com/wp-content/uploads/2011/05/Lucian-Bute.jpg vs http://www.lequipe.fr/Medias/Aussi/201008/430x313/jean-paul-mendy-challenger-pour-le-titre-ibf-des-super-moyen.jpg

Data: 9 iulie 2011

Locul: Romexpo, Bucuresti, Romania

Categoria: super middleweight (super mijlocie)

Centura: IBF super middleweight title

Televizari: Pro TV

aLLiin
18th June 2011, 18:11
Meciul va fi pe pro tv

Lordul
18th June 2011, 23:19
castiga Bute

RunRun1730
22nd June 2011, 00:02
S-au vandut toata locurile VIP la meciul de pe 9 iulie:) Cica vor veni: Gica Hagi, Ilie Nastase, Ion Tiriac, Nadia Comaneci ( nu e 100% sigur), Ilie Balaci, Copos, Basescu, Victor Piturca, Dragomir, clanu' Becali, Elena Udrea, Pepe, Botezatu s.a.
Pacat ca nu are si Bucurestiul o sala de 20.000 de locuri, si aia ar fi fost neincapatoare la un asemenea meci :( Pacat, poate se gandesc si ei sa construiasca una...

Lucian86
22nd June 2011, 10:19
Pacat ca nu are si Bucurestiul o sala de 20.000 de locuri, si aia ar fi fost neincapatoare la un asemenea meci :( Pacat, poate se gandesc si ei sa construiasca una...

E superfluu sa enumer toate utilitatile unei sali de sport moderne pe care un oras ca Bucurestiul ar fi trebuit s-o aiba deja.

Pacat ca stadionul national nu e gata caci s-ar fi putut face un frumos eveniment acolo

aLLiin
22nd June 2011, 18:19
S-ar fi umplut national arena la un pret civilizat...dar pacat ca nu este gata...

Celso
30th June 2011, 10:50
Mare scandal inaintea acestei gale.:)

Ce e drept e anormal sa finantezi o gala privata din banii statului. Si mi se pare chiar scarbos sa dai 200.000 euro numai sa vina Michael Buffer ala sa strige "lets get ready to the rumble" ...cu banii astia s-ar putea face destule pt niste junioare din gimnastica sa zicem:).

melo
30th June 2011, 12:14
Mare scandal inaintea acestei gale.:)

Ce e drept e anormal sa finantezi o gala privata din banii statului. Si mi se pare chiar scarbos sa dai 200.000 euro numai sa vina Michael Buffer ala sa strige "lets get ready to the (cut) rumble" ...cu banii astia s-ar putea face destule pt niste junioare din gimnastica sa zicem:).

Aici se vorbeste despre box nu despre scandaluri.Asa ca nu mai face offtopic.Fa-ti un thread si vorbeste acolo cat vrei !

Lucian86
30th June 2011, 12:30
Aici se vorbeste despre box nu despre scandaluri.Asa ca nu mai face offtopic.Fa-ti un thread si vorbeste acolo cat vrei !

Nu e nimic off-topic ! vorbea despre gala lui Lucian Bute dintr-un alt punct de vedere !

melo
30th June 2011, 12:44
Nu e nimic off-topic ! vorbea despre gala lui Lucian Bute dintr-un alt punct de vedere !

Pe tine te intereseaza scandalul ? Nu stiu de unde stie el de 200.000 la Michael Buffer. :groggy:

Celso
30th June 2011, 12:53
Aici se vorbeste despre box nu despre scandaluri.Asa ca nu mai face offtopic.Fa-ti un thread si vorbeste acolo cat vrei !

Ce ti se pare offtopic? Doar relatam adevarul asa cum este el, trebuie sa discutam si aceste detalii.

Sunt fan Lucian, dar nu sunt de acord cu finantarea unei gale private din banii romanilor, mai ales in situatia economica din zilele noastre.

Ca sa nu mai zic de alti 200.000 pt Don King:) ...

Numero Dieci
30th June 2011, 13:08
Eu stiam de 200 k pt. Don King care chair este o prostie.Ce o avea Obreja in cap sa-i dea banii astia prctic pt. nimic nu stiu.

Pt. Buffer este o suma normala sau chiar mica.

Daca tot se vorbeste macar sa dea banii aia lui Lennox sau Evander(Dumnezeu stie ca are nevoie de ei) ca aia chiar merita.

Pacat ca nu am posibilitatea sa ajung la gala,tare mult mi-as fi dorit o poza cu Holyfield,este unul din preferatii mei all time.

RunRun1730
30th June 2011, 16:46
Si Holyfield si-ar fi dorit o poza cu tine, esti unul din preferatii lui.

Numero Dieci
30th June 2011, 19:58
Desigur.

Mi-am spus toate rugaciunile cand s-a luptat cu Valuev sa nu pateasca nimic si cineva a ascultat.

Doar ca arbitrii nu au cooperat.

fl0o
1st July 2011, 20:17
Carcoteli... se merita fiecare banut dat pentru ca aceasta gala sa fie in Romania.
Asta e un exemplu foarte ieftin de promovarea a tarii, daca ati sti cati ochi din America si din Canada vor vedea in premiera aceasta frunza verde a Romniei de pe tricoul lui Bute si de pe acel panou din spatele sau.

Si foarte bine ca l-au adus si pe Buffer, si el va aduce o mare parte din audienta si isi merita deasemenea si el banii.
-t6UrlsYZH0

Numero Dieci
1st July 2011, 21:04
Cati ochi din America?

Ca meciul nu va fi trnasmis acolo.

Si pe fanii boxului ii doare undeva de frunza aia.

Robertyz
4th July 2011, 17:08
Toata lumea zice ca Bute va invinge prin KO/TKO...Asa este.Astept cu nerabdare meciul :D

Lordul
4th July 2011, 18:20
o sa aiba meci greu...Mendy nu e invins la profesionisti

Robertyz
4th July 2011, 19:39
Daca castiga meciul, o sa urmeze cumva un meci cu Kelly Pavlik ?!

Lucian86
4th July 2011, 20:09
o sa aiba meci greu...Mendy nu e invins la profesionisti

Nu conteaza ! Va castiga fara probleme !


Daca castiga meciul, o sa urmeze cumva un meci cu Kelly Pavlik ?!

Asa se vorbeste

Iaco
4th July 2011, 20:09
Bafta lui Bute...chestia cu banii nu mi se pare oabla deloc...pacat ca unii isi fac campanie pe banii romanilor si pe spatele acestui mare campion...

fl0o
4th July 2011, 20:50
Trebuie sa fim mandri ca avem un asemenea eveniment.
http://i52.tinypic.com/fntkl1.jpg

TeBat
4th July 2011, 21:36
Trebuie sa fim mandri ca avem un asemenea eveniment.


Eu zic că trebuie să ținem capul plecat de rușine. Dar na, unii se simt mandri.

Lucian86
4th July 2011, 22:14
O chestie: n-am vazut nicio imagine, nicio reluare sau interviu cu Jean Paul Mendy pe la televiziune ! Voi ?

melo
4th July 2011, 22:25
O chestie: n-am vazut nicio imagine, nicio reluare sau interviu cu Jean Paul Mendy pe la televiziune ! Voi ?

Asta a fost.

http://www.sport.ro/box/centura-lui-bute-ajunge-la-paris-cum-il-ameninta-mendy-cu-bataia-inainte-de-meciul-vietii.html

mtfk
4th July 2011, 22:31
Are cineva bilete de vanzare la gala?

Numero Dieci
4th July 2011, 22:37
o sa aiba meci greu...Mendy nu e invins la profesionisti

Si cu cine s-a batut?Uita-te cum si-a ''castigat'' eliminatorul pt centura sa vezi ce ''bun'' e.
Nici vorba de meci greu.Va fi interesant sa vedem doar daca il va toca marunt sau va incerca sa-l scoata repde.


O chestie: n-am vazut nicio imagine, nicio reluare sau interviu cu Jean Paul Mendy pe la televiziune ! Voi ?

Au fost azi pe la tv cand a sosit in tara.

But really,who gives a fuck about Mendy?

fl0o
4th July 2011, 23:10
O chestie: n-am vazut nicio imagine, nicio reluare sau interviu cu Jean Paul Mendy pe la televiziune ! Voi ?Mi se pare ca abia azi a venit in Bucuresti.


"Va fi o lupta grea, am venit aici sa infrunt un campion. Stiu ce ma asteapta, dar m-am pregatit bine. Nu mi-e frica de Lucian Bute. Se poate intampla orice in acest meci. Nu caut neaparat sa-l fac KO, dar un astfel de moment poate aparea oricand. Sper sa facem un meci bun si cel mai in forma sa castige.

Sunt pentru a treia oara in Romania. Sper sa fie o lupta frumoasa. Nu stiu daca meciul se va termina înainte de limita", a declarat Mendy la aterizarea in Bucuresti (conform gsp).

Il lauda pe Bute

"Nu imi amintesc de Lucian Bute ca boxer amator decat ca la Mondialul din 1999 eu am fost invins in optimi, iar el a ajuns pana in semifinale. Este un pugilist tehnic care are o lovitura puternica la corp si un upercut teribil de stanga. Stiu ca se adapteaza foarte repede oricarui adversar si nu boxeaza de doua ori la fel", a completat francezul.

relansat
5th July 2011, 21:37
1.03 cota la pariuri pentru o victorie a lui Bute. Nici macar un 1.1. Cam asta ii e valoarea lui Mendy. Mult succes ii urez :ok:

Andrei_23
5th July 2011, 21:44
Antrenamentul de azi, cu public :ok:

X_6gQnjKcNk&feature=player_embedded#at=682

El Pistolero
5th July 2011, 22:11
Il faca praf pe asta. Astept un meci adevarat pentru Bute.

Taquito
6th July 2011, 14:32
dupa cum arată cotele, Bute se bate cu un nimeni:

http://img27.imageshack.us/img27/8318/butemendy.png

Numero Dieci
6th July 2011, 14:38
Chestia e ca e al 3-lea nimeni la rand.

Nu s-a mai batut cu un oponent de calibru mondial de la revansa cu Andrade.

Iar Andrade nu este deloc invincibil.

Lucian86
6th July 2011, 14:40
Se poate paria pe o vitorie la puncte pentru Bute ! Zic eu ca n-ar fi imposibil !
Prea putin se da pentru un KO/TKO

Numero Dieci
6th July 2011, 14:45
Sau ai putea sa arunci banii pe geam.

Tot aia e.

Lucian86
6th July 2011, 14:57
Sau ai putea sa arunci banii pe geam.

Tot aia e.

Eu zic ca merita riscul la cota aia ! In box victoria favoritului este deobicei un rezultat foarte probabil nu insa si KO-ul !

Numero Dieci
6th July 2011, 15:03
Parerea mea ca daca Bute forteaza poate sa-l scaota din prima repiza.

Dar o sa-l toace marunt si o sa-l faca KO undeva spre final,depinzand cat de dur este Mendy.

Parerea mea ca nu o sa duca cat a dus Magee de exemplu.

Lucian86
6th July 2011, 15:42
Parerea mea ca daca Bute forteaza poate sa-l scaota din prima repiza.

Dar o sa-l toace marunt si o sa-l faca KO undeva spre final,depinzand cat de dur este Mendy.

Parerea mea ca nu o sa duca cat a dus Magee de exemplu.

Si eu zic la fel !
E doar un pariu sportiv !

relansat
6th July 2011, 18:05
curios lucru, nu cred c-ar da bine nici la imagine sa-l omoare din prima repriza :D :drak:

Lucian86
6th July 2011, 18:12
curios lucru, nu cred c-ar da bine nici la imagine sa-l omoare din prima repriza :D :drak:

Prima chiar nu cred ! Deobicei Lucian incepe usor, isi studiaza adversarul pentru a-si cauta pe parcus spatii pentru a trimite acel uppercut de stanga la ficat ! Asa a fost cu Magee si Brinkley, ultimii sai adversari. Incepand cu jumatatea meciului mai mult sau mai putin a inceput sa trimita foarte des acele lovituri care i-au gasit si KO-ul in cele din urma

Bobi Cearton
6th July 2011, 20:09
eu as fi dorit sa joace cu unul din astia: Mikkel Kessler, Jermain Taylor, Carl Froch, Ward, Bernhard Hopkins, Jean Pascal, Arthur Abraham, Kelly Pavlik. cer prea mult?:D

Lucian86
6th July 2011, 20:24
eu as fi dorit sa joace cu unul din astia: Mikkel Kessler, Jermain Taylor, Carl Froch, Ward, Bernhard Hopkins, Jean Pascal, Arthur Abraham, Kelly Pavlik. cer prea mult?:D

Bute nu a intalnit inca unul dintre cei mai buni super mijlocii din lume la ora actuala ! Asta e un fapt ! Dar sa nu-l criticam acum in fiecare meci pentru asta.

Pentru un meci in luna iulie strict vorbind:
- Kessler a fost inactiv mai mult de un an de zile si avea nevoie de un meci de intoarcere (care l-a avut recent)
- Taylor era retras (abia acum cateva zile si-a anuntat revenirea)
- Froch era in Supersix
- Ward idem
- Hopkins a avut meci cu Pascal la sfarsitul lui mai
- Pascal a avut meci cu Hopkins la sfarsitul lui mai
- Abraham era in Supersix
- Pavlik a avut si el un meci de revenire ! Nu putea sa-l infrunte in iulie

Mai adaug:
- Dirrell e in vacanta si el
- Stieglitz n-a vrut sa auda de un meci cu Bute si cu-i pasa de german

Bobi Cearton
6th July 2011, 21:24
Bute nu a intalnit inca unul dintre cei mai buni super mijlocii din lume la ora actuala ! Asta e un fapt ! Dar sa nu-l criticam acum in fiecare meci pentru asta.

Pentru un meci in luna iulie strict vorbind:
- Kessler a fost inactiv mai mult de un an de zile si avea nevoie de un meci de intoarcere (care l-a avut recent)
- Taylor era retras (abia acum cateva zile si-a anuntat revenirea)
- Froch era in Supersix
- Ward idem
- Hopkins a avut meci cu Pascal la sfarsitul lui mai
- Pascal a avut meci cu Hopkins la sfarsitul lui mai
- Abraham era in Supersix
- Pavlik a avut si el un meci de revenire ! Nu putea sa-l infrunte in iulie

Mai adaug:
- Dirrell e in vacanta si el
- Stieglitz n-a vrut sa auda de un meci cu Bute si cu-i pasa de german

felicitari pt analiza, e documentata. nu sunt de acord sa se aloce atatea resurse pt un meci cu un mandea. milioane de euro pt o cacialmea, pt o actiune festivista.

Numero Dieci
6th July 2011, 21:53
curios lucru, nu cred c-ar da bine nici la imagine sa-l omoare din prima repriza :D :drak:

Probabil toata sala ar erupe in hiduieli.


eu as fi dorit sa joace cu unul din astia: Mikkel Kessler, Jermain Taylor, Carl Froch, Ward, Bernhard Hopkins, Jean Pascal, Arthur Abraham, Kelly Pavlik. cer prea mult?:D

Sa boxeze.Fotbalul se joaca.:)

Lordul
6th July 2011, 22:47
o sa aiba si adversari de calibru mondial

Elphax
7th July 2011, 16:01
totusi, la ce ora e meciul?

Andrei_23
7th July 2011, 17:37
La 22:30, parca asa am auzit la radio azi.

Numero Dieci
8th July 2011, 14:59
As fi curios sa ne vb putin koko88 de ce a mers pe Mendy via KO...

Lucian86
8th July 2011, 15:06
E o provocare probabil! Tehnic vorbind, nu vad cum ar putea castiga Mendy! O lovitura bine trimisa ? posibil dar asta e o posibilitate in orice meci practic (aproximativ). Mendy are 16 KO/29 victorii in cariera ! nu e chiar lipsit de putere

http://www.onlinesport.ro/stiri/sporturi/box/76896/bute-a-facut-cantarul-oficial-cu-54-de-grame-sub-categorie.htm

Cantarul oficial
Bute: 167,9 pound
Mendy: 166 pound

Emotii pentru Bute care pentru doar 54 grame a fost sub categorie altfel risca sa-si piarda centura ! Personal nu mi-ar parea rau s-o piarda in felul asta :)) Prea mult tine la ea

koko88
8th July 2011, 15:16
As fi curios sa ne vb putin koko88 de ce a mers pe Mendy via KO...

pentru ca mendy este foarte bine pregatit, este tanar, intr-o forma de zile mari, este favorit la casele de pariuri si chiar daca boxeaza in deplasare consider ca o sa castige via KO. uitati-va pe pagina de wikipedia a lui mendy sa vedeti ce biografie bogata are :D


serios vorbind, la nimereala, sa vad mai repede rezultatele.




Emotii pentru Bute care pentru doar 54 grame a fost sub categorie altfel risca sa-si piarda centura ! Personal nu mi-ar parea rau s-o piarda in felul asta :)) Prea mult tine la ea

avea 2 ore la dispozitie sa scape de 200 grame in caz ca era nevoie.

si inaintea meciului cu brinkley lucian a cantarit tot 76,1

Lucian86
8th July 2011, 15:26
avea 2 ore la dispozitie sa scape de 200 grame in caz ca era nevoie.

si inaintea meciului cu brinkley lucian a cantarit tot 76,1

B-Hop a patit asa la ultimul meci cu Pascal; s-a cantarit de vreo 3 ori si a reusit pana la urma sa intre in categorie (a 3-a oara s-a cantarit nud)

Elphax
8th July 2011, 15:38
face o clisma si gata :)

Numero Dieci
8th July 2011, 19:40
Ma uitam pe programul galei sa stiu al ce sa ma astept,cateva chestii interesante si amuzante:

-Bogdan Dinu lupta cu un suedez care este de fapt tanzanian care desi are un record bun evident ca este umflat,orice adversar ce nu a fost o conserva 100% l-a invins(cele 2 infrangeri ca in rest numai panarame a avut).A avut 2 No contest-uri la el in tara,unul din cauza ca s-a stins lumina in timpul unui meci si celalalt din cauza ca ''meciul a fost cuprins de haos si asa a decis arbitrul".

-lupta un super bantam neinvins din Rusia,Usarov,dar pana acum nu a intalnit pe mai nimeni care sa aibe sanse sa-l bata.Nici maine seara nu o s-o faca.

-alt boxer de la Interbox,St-Juste lupta si el cu un mexican pe care ar trebui sa-l bata.

-altul de la Interbox,Pier-Olivier Cote la junior welter(boxer care personal imi place) lupta cu mexicanul care i-a dat probleme mari lui Simion ultima oara,Navarette.Asta e cam singurul meci interesant al galei asta daca Navarette soseste in forma.

-Viorel Simion lupta cu un filipinez de duzina care nici macar nu a facut categoria.Apropo,ce se intampla aici?Ala a facut cantarul dupa 2 ore sau i-au luat 20% din bani?

ducus
8th July 2011, 19:59
Edison Miranda joaca pe 29 iulie impotriva lui Yordanis Despaigne la categoria "light heavyweight". :D Nici n-am auzit de Yordanis asta :P
Oare cat va mai trebui sa asteptam pana il vom vedea pe Lucica in careul de asi, meciurile mult asteptate? Daca ne uitam in urma, el a ramas cam singurul care nu a intrat pana acum in "super cum ii zice ca am uitat" :D
Asa, fostul adversar al lui Bute, Kelly Pavlik joaca si el pe 6 august impotriva lui Darryl Cunningham la categoria "super middleweight".
Pe 17 septembrie meciul meciurilor Floyd Mayweather jr. vs. Victor Ortiz pentru titlul WBC welterweight.
Pe 12 noiembrie Manny Pacquaio vs. Juan Manuel Marquez pentru WBO welterweight tile.
Iar pe 3 decembrie Antonio Margarito vs. Miguel Cotto contand pentru titlul light middleweight.

Numero Dieci
8th July 2011, 20:26
Nu joaca mah,se lupta.Si Yordanis ala e favorit imo in fata lui Miranda desi tin cu Pantera,daca pierde si asta e gata carierea lui.

Pavlik cel putin deocamdata nu e fost adversar al lui Bute.

koko88
8th July 2011, 22:17
Ma uitam pe programul galei sa stiu al ce sa ma astept,cateva chestii interesante si amuzante:

-Bogdan Dinu lupta cu un suedez care este de fapt tanzanian care desi are un record bun evident ca este umflat,orice adversar ce nu a fost o conserva 100% l-a invins(cele 2 infrangeri ca in rest numai panarame a avut).A avut 2 No contest-uri la el in tara,unul din cauza ca s-a stins lumina in timpul unui meci si celalalt din cauza ca ''meciul a fost cuprins de haos si asa a decis arbitrul".

-lupta un super bantam neinvins din Rusia,Usarov,dar pana acum nu a intalnit pe mai nimeni care sa aibe sanse sa-l bata.Nici maine seara nu o s-o faca.

-alt boxer de la Interbox,St-Juste lupta si el cu un mexican pe care ar trebui sa-l bata.

-altul de la Interbox,Pier-Olivier Cote la junior welter(boxer care personal imi place) lupta cu mexicanul care i-a dat probleme mari lui Simion ultima oara,Navarette.Asta e cam singurul meci interesant al galei asta daca Navarette soseste in forma.

-Viorel Simion lupta cu un filipinez de duzina care nici macar nu a facut categoria.Apropo,ce se intampla aici?Ala a facut cantarul dupa 2 ore sau i-au luat 20% din bani?

deci concluzia ta e ca e gala foarte slaba catre slaba? sau este o gala de nivelul celor in care a boxat lucian in canada?

Lordul
8th July 2011, 22:54
a facut Talape cantarul dupa ce a renuntat la toate articolele vestimentare de pe el

Lucian86
8th July 2011, 23:02
deci concluzia ta e ca e gala foarte slaba catre slaba? sau este o gala de nivelul celor in care a boxat lucian in canada?

E o gala de romani cum era normal sa fie ! Pentru un strain e slaba intradevar

Numero Dieci
8th July 2011, 23:18
deci concluzia ta e ca e gala foarte slaba catre slaba? sau este o gala de nivelul celor in care a boxat lucian in canada?

Gala e slaba e clar.

Tuturor li s-au adus carne de tun,cel pitn pe foaie.

Dar tin minte ca la meciu cu Brinkley(parca) am vazut intreaga gala de 8 meciuri,absolut toate meciurile si acolo erau de duzina,favoritii boxau cu boxeri adusi sa piarda.

Deci e slaba dar nu este mare diferenta de galele intregi din Canada.

Elphax
8th July 2011, 23:42
ce tampenii spune idiotu' de graur la realitatea :happy

koko88
9th July 2011, 03:34
se pare ca dupa acest meci de antrenament cu mendy, bute o sa intalneasca castigatorul super six, fie carl froch campion WBC, fie andre ward campion WBA. asta inseamna un meci in prima jumatate a anului viitor pentru unificarea acestor centuri si mai inseamna si intalnirea cu un adversar mult peste ce a intalnit pana acum bute.

ala da meci :)

Bobi Cearton
9th July 2011, 08:22
exista o intelegere intre echipa lui Mendi, staful lui Bute si Elena Udrea ca meciul sa nu se termine in primele 2 reprize. frunza trebuie mediatizata 20-25 min.

Elphax
9th July 2011, 16:06
pai pana la anul se mai bate 2-3 meciuri ...

J.Bond
9th July 2011, 16:11
exista o intelegere intre echipa lui Mendi, staful lui Bute si Elena Udrea ca meciul sa nu se termine in primele 2 reprize. frunza trebuie mediatizata 20-25 min.


Logoul de tara respectiv a fost, este si va mai fi mediatizat prin intermediul acestei gale si de acum inainte.;) Felicitari si din partea mea doamnei Elena Udrea pentru oportunitatea organizarii acestui eveniment in Romania. As paria ca BUTE va castiga prin KO in primele 6 reprize. HAI BUTE! HAI ROMANIA!

RunRun1730
9th July 2011, 17:18
_eL-sLenHWw

:D scz pt melodie...putin offtopic dar e buna pt gala

Abia astept meciul!

Andrei_23
9th July 2011, 17:29
Ko repriza a 7-a zic eu :D

koko88
9th July 2011, 19:14
ko in runda a 3a sau a 4a zic eu :yes:

Vadim
9th July 2011, 19:53
Asteptam un K.O. pentru Romania. Sau un K.O. pentru frunza romaniei.

Numero Dieci
9th July 2011, 20:20
pai pana la anul se mai bate 2-3 meciuri ...

Fals.

Odata maxim.Prin noiembrie.

Taquito
9th July 2011, 20:25
pe ce post se transmite meciul ?

Sorin Blaj
9th July 2011, 20:35
Cred ca va fi un KO rapid. Nu ajunge francezul in repriza a patra.

Sir. Eko
9th July 2011, 20:36
pe ce post se transmite meciul ?

Pro tv cred.

RunRun1730
9th July 2011, 20:41
Pe PRO Tv e.

Kino
9th July 2011, 20:45
Doar la mine e decalata imaginea de sunat? Se vede cand vorbesc comentatorii.

RunRun1730
9th July 2011, 20:57
http://www.1tv4u.net/RO/RO-TV1/ProTV-s2.htm - kino uite aici un link...poate te ajuta :)

Acum astia de la Pro Tv bat recordul la publicitate...

Lordul
9th July 2011, 21:10
si ala e un record care trebuie batut....

Bute stiu ca va mai avea un meci in noiembrie....

cat despre un meci cu Carl Froch...da va fi un meci super-tare.....cu siguranta va fi cel mai greu adversar intalnit de Bute pana acum

RunRun1730
9th July 2011, 21:13
Care o sa fie urmatorul adversar? Froch sau Pavlik?

glacris
9th July 2011, 21:24
Sper sa-l sparga la falci pe cioroi! Vreau sa vad sange de cioara pe jos!

Lordul
9th July 2011, 21:25
in noiembrie 80% Pavlik

si apoi la anul prin martie in 2012 cu Froch

Sir. Eko
9th July 2011, 21:48
Sper sa-l sparga la falci pe cioroi! Vreau sa vad sange de cioara pe jos!

:headbang::headbang:

Roddicted
9th July 2011, 21:48
o victorie inseamna un alt meci jenant, o infragere inseamna final de cariera la nivel inalt :ok:
hmm...greu sa ma hotarasc, dar as merge pe Mendy, desi sansele lui sunt infime.As vrea sa vad siroaie de lacrimi pe la tv si sa aud huiduielile din sala :D

Roddicted
9th July 2011, 21:52
baaaaaaa, ADRIAN TUTU :(??? :headbang::headbang:
Rusine!!!!
hai Mendy

Cristy RVD
9th July 2011, 22:01
ce cauta amaratu` ala sa cante aici ma ?

Roddicted
9th July 2011, 22:03
este un simbol al acestei frumoase tarisoare.
S-a ales in urma rusinii aleia de emisiuni si cu ditamai teancul de bani si cu celebritate.
In Romania non-valorile sunt promovate non stop, de ce ar face individul asta o exceptie?

koko88
9th July 2011, 22:03
seara magica in boxul romanesc :)) asa spun comentatorii.


bogdan dinu cu tanzanianul ala a fost o gluma proasta nu un meci.

ducus
9th July 2011, 22:06
Bravo Dinule, al 3-lea KO si a 6-a victorie a carierei.
Apropo, ce boxeri mai avem la profesionisti in afara de Bute, Jo Jo si Diaconu? De acest Bogdan Dinu nu stiam, iata ca si Simion e acum la profesionisti, e si Ionut Ghoerghe tot la profesionisti?
Ma intreb cine vor veni din urma in anii urmatori, peste 4-5 ani? Tinere talente de la amatori care ar putea sa treaca la profesionisti inainte de 27-28 de ani cine ar fi?

koko88
9th July 2011, 22:12
urmeaza cel mai echilibrat meci al serii.

hai cu victoria simion.

Celso
9th July 2011, 22:33
oare unde va avea Bute tatuata frunza lui Udrea?:drak:

NORGEMAN
9th July 2011, 22:48
Pe la ce ora incepe ko-ul lui Bute?


Sper sa-l sparga la falci pe cioroi! Vreau sa vad sange de cioara pe jos!

:lol:

Lordul
9th July 2011, 23:00
pe la 23.00

tu26dor
9th July 2011, 23:07
Hai Bute! Mult noroc.

alexandru22
9th July 2011, 23:14
Succes campionule !

ducus
9th July 2011, 23:22
L-a capacit bine pe frantuz inca din prima repriza ;) Pana in a cincea zic ca il face :P

tu26dor
9th July 2011, 23:26
s-a incins. Echilibrata repriza a doua. Nu va fi usor sa-l doboare pe francez.

delaparis
9th July 2011, 23:28
Mendy e mai lent, mai scund, si inferior tehnic. Bute are totusi o problema in garda dar nu cred ca va conta. E mult mai rapid si puternic.

tu26dor
9th July 2011, 23:30
o repriza in avantaj pentru Lucian.

Celso
9th July 2011, 23:30
Il lasa lat inca din repriza a 2-a, daca vroia.Bute boxeaza pt public:yes:.

Sergio_D
9th July 2011, 23:30
Foarte enervanți ăștia de la ProTV cu publicitatea lor.

Shinnok
9th July 2011, 23:33
Este !!!

tu26dor
9th July 2011, 23:33
SUper tare!!

ducus
9th July 2011, 23:35
V-am spus eu....un mic pestisor...Lucian mananca zeci din astia la o masa! FE-NO-ME-NAL! Cred ca e unul din cele mai superbel KO efectuate de el :D Culmea, la barbie, nu la ficat!

tu26dor
9th July 2011, 23:35
Ma pregateam sa scriu ca e o repriza pentru francez. Si POC!!! Neasteptat! Bravo Bute! Tot respectul!

Nadalfan
9th July 2011, 23:35
I-a dat de la julit :))

glacris
9th July 2011, 23:36
Bravo, Bute! M-ai facut super fericit! I-ai dat carpeala cat cuprinde negroteiului (scuze moderatorului pentru cuvantul folosit anterior!). Lui Mendy nu-i mai trebuie box vreo 5 ani de-acum incolo... sper! ")))

Iaco
9th July 2011, 23:37
Asta nu ia ban odata...ca deja intrece masura...

Sergio_D
9th July 2011, 23:39
Mă mir, cum se face că Mendy ăsta era neînvins până acum? Hmmm, probabil Bute al nostru e chiar bun. :D

delaparis
9th July 2011, 23:39
Cred ca e final de cariera pt Mendy (37 ani)
Croseu perfect de stanga care a nimerit urechea francezului, l-a dezechilibrat iar cazatura a fost fatala deoarece a lovit cu capul direct.
Bravo Bute!!!

Celso
9th July 2011, 23:39
I-a taiat lumina:)).

Ba pe mine ma enerveaza Buffer asta ...e chiar hilar cum pronunta Lusieeeeennnn Buteeee...cu accentul ala.

Sorin Blaj
9th July 2011, 23:39
BRAVO Lucian!!!

Un final asteptat, chiar daca la final s-a vazut ca emotiile au fost mari.

Hingherul
9th July 2011, 23:40
ce-a muscat vaca aia incaltata din podea :D
Bravo Bute!

Sir. Eko
9th July 2011, 23:41
Era clar...frumos oricum :ok: .

Sorin Blaj
9th July 2011, 23:41
Cred ca e final de cariera pt Mendy (37 ani)
Croseu perfect de stanga care a nimerit urechea francezului, l-a dezechilibrat iar cazatura a fost fatala deoarece a lovit cu capul direct.
Bravo Bute!!!

Comentariul tau nu are nicio legatura cu boxul.

Cand cazi ca lemnul sub secure dupa o lovitura ca asta, podeaua doar amortizeaza cazatura. :)

Cneazul
9th July 2011, 23:43
Bravo Luciane! Ai facut cinste Romaniei...din nou! Insa cel mai important lucru a fost mesajul transmis la finalul meciului, care sper ca a ajuns si la urechile unor forumisti: "sunt mandru ca sunt roman!"

RunRun1730
9th July 2011, 23:43
Neeeext! :D Bravo Bute!!!foarte bine a punctat: mandru ca sunt roman!

Lordul
9th July 2011, 23:44
ce somn i-a dat Bute lui Mendy

Bravo Campionule ! /OLE/ /OLE/

eventHorizon
9th July 2011, 23:47
Mai bine se oprea dupa cuvintele in franceza ... Avea atatea persoane carora sa le multumeasca, dar el nu, a tinut sa strice toata seara multumind parasutei de udrea :headbang:

delaparis
9th July 2011, 23:49
Comentariul tau nu are nicio legatura cu boxul.


Are, cunosc sportul asta personal practicand ani de zile in tinerete :)

Se vede clar ca urechea dreapta a lui Mendy a primit direct croseul ceea ce, indiferent de categorie sau putere, dezechilibreaza adversarul. Se invata asta la antrenamente, e clasica figura. Oricum Mendy, asa cum am mai spus, a fost mult prea lent pt meciul asta si chiar pt categoria asta.
Bute este puternic si rapid. Un pic vulnerabil la garda dar deoacamdata nu e important deoarece el controleaza situatia. Va avea probleme daca intalneste unul rapid si eficace. Sa vedem cu americanul ala care se anunta teribil etc ...

Lordul
9th July 2011, 23:51
si-a aparat pentru a 8 oara centura :ok:

rhadoo
9th July 2011, 23:51
Felicitari BUTE!!!!!!!!!!!!!

Sorin Blaj
9th July 2011, 23:53
Are, cunosc sportul asta personal practicand ani de zile in tinerete :)

Se vede clar ca urechea dreapta a lui Mendy a primit direct croseul ceea ce, indiferent de categorie sau putere, dezechilibreaza adversarul. Se invata asta la antrenamente, e clasica figura. Oricum Mendy, asa cum am mai spus, a fost mult prea lent pt meciul asta si chiar pt categoria asta.
Bute este puternic si rapid. Un pic vulnerabil la garda dar deoacamdata nu e important deoarece el controleaza situatia. Va avea probleme daca intalneste unul rapid si eficace. Sa vedem cu americanul ala care se anunta teribil etc ...

Dezechilibrare? :)

tu26dor
9th July 2011, 23:53
Mai bine se oprea dupa cuvintele in franceza ... Avea atatea persoane carora sa le multumeasca, dar el nu, a tinut sa strice toata seara multumind parasutei de udrea :headbang:

Udrea a fost desteapta si a incercat sa il exporte pe Bute ca produs al Romaniei.
Era normal sa ii multumeasca. Nu trebuia sa fluiere nimeni pentru ca politica nu avea de ce sa fie amestecata cu aceasta seara. Bute e emotionat ca a luptat si a castigat acasa. A luptat pentru noi. Oricare si oriunde am fi. Ma inclin cu respect pentru ca Lucian Bute ne-a dat astazi pe langa victorie, si o lectie de patriotism! Ar trebui sa fim mandri pentru Romania noastra, asa cum este ea.
Sa auzim numai de bine!

RunRun1730
9th July 2011, 23:54
Mai bine se oprea dupa cuvintele in franceza ... Avea atatea persoane carora sa le multumeasca, dar el nu, a tinut sa strice toata seara multumind parasutei de udrea :headbang:

Mai omule el nu are nicio vina ca e PDL la conducerea tarii...cat de idiot trebuie sa fii sa spui ca a "tinut sa strice seara"... si-a facut datoria de sportiv si a facut-o pt Romania nu pt Udrea...

RunRun1730
9th July 2011, 23:56
Udrea a fost desteapta si a incercat sa il exporte pe Bute ca produs al Romaniei.
Era normal sa ii multumeasca. Nu trebuia sa fluiere nimeni pentru ca politica nu avea de ce sa fie amestecata cu aceasta seara. Bute e emotionat ca a luptat si a castigat acasa. A luptat pentru noi. Oricare si oriunde am fi. Ma inclin cu respect pentru ca Lucian Bute ne-a dat astazi pe langa victorie, si o lectie de patriotism! Ar trebui sa fim mandri pentru Romania noastra, asa cum este ea.
Sa auzim numai de bine!

CORECT! ma pis pe Udrea si pe PDL insa sa ajungi sa spui ca a tinut sa strice seara deja e prea mult...

tu26dor
9th July 2011, 23:58
CORECT! ma pis pe Udrea si pe PDL insa sa ajungi sa spui ca a tinut sa strice seara deja e prea mult...

Eu nu am spsu nimic de stricat seara. Uita-te atent, te rog.

RunRun1730
9th July 2011, 23:58
stiu... ma refeream la event...

delaparis
9th July 2011, 23:59
Dezechilibrare? :)

... sau cum se scrie :)

Mendy era deja ofticat imediat dupa meci, s-a vazut, deoarece a fost prins la propriul joc. Se pare ca el face apel la astfel de tehnica pt a destabiliza adversarul de obicei. Nu zic ca Bute a facut special, el a fulgerat un croseu decisiv acolo. A nimerit unde a nimerit si a iesit bine. Nu era un moment in meci unde francezul era groghi ba chiar era pe cai mari in repriza a 4-a. Cativa pumni au nimerit si barbia lui Bute, de asta ziceam ca are probleme cu garda.

lozinplic
10th July 2011, 00:02
Pe langa faptul ca e un pugilist de exceptie, Bute e un domn. Baiat foarte cerebral si cu mult bun simt. Respect.

Hingherul
10th July 2011, 00:02
"mosu`" e sucarit rau:


Runda 4

”Bute trebuie să treacă la altă versiune pentru a ne mulțumi și pe noi, cei care am făcut box. Mi se pare prea ieftin meciul acesta. Eu unul mă așteptam la altceva. Loviturile pare aruncate doar ca să fie date”

Între timp, Mendy este făcut KO: ”La ce vă așteptați? I-a intrat pînă la urmă croșeul de stîngă. N-a mers o dată, de două ori, dar a treia oară a lovit bine. E normal să se bucure, e munca lui. Știi de ce sînt supărat? Eu am zis că îl doboară în repriza a cincea. Mendy putea să ia premiul Oscar pentru căzătura asta. Și-a luat banii și a plecat!”

relansat
10th July 2011, 00:03
nefiind un cunoscator al boxului, tin sa spun ca mi-a placut enorm de mult lupta dintre simion si filipinez. si bravo lucian bute :ok:

Bobi Cearton
10th July 2011, 00:03
bravo Lucian. astept meciuri adevarate.

Sorin Blaj
10th July 2011, 00:04
... sau cum se scrie :)

Mendy era deja ofticat imediat dupa meci, s-a vazut, deoarece a fost prins la propriul joc. Se pare ca el face apel la astfel de tehnica pt a destabiliza adversarul de obicei. Nu zic ca Bute a facut special, el a fulgerat un croseu decisiv acolo. A nimerit unde a nimerit si a iesit bine. Nu era un moment in meci unde francezul era groghi ba chiar era pe cai mari in repriza a 4-a. Cativa pumni au nimerit si barbia lui Bute, de asta ziceam ca are probleme cu garda.

Tu asa cazi daca te dezechilibrezi? Ca lemnul? :)

Bobi Cearton
10th July 2011, 00:04
"mosu`" e sucarit rau:


Runda 4

”Bute trebuie să treacă la altă versiune pentru a ne mulțumi și pe noi, cei care am făcut box. Mi se pare prea ieftin meciul acesta. Eu unul mă așteptam la altceva. Loviturile pare aruncate doar ca să fie date”

Între timp, Mendy este făcut KO: ”La ce vă așteptați? I-a intrat pînă la urmă croșeul de stîngă. N-a mers o dată, de două ori, dar a treia oară a lovit bine. E normal să se bucure, e munca lui. Știi de ce sînt supărat? Eu am zis că îl doboară în repriza a cincea. Mendy putea să ia premiul Oscar pentru căzătura asta. Și-a luat banii și a plecat!”

nu e rautacios, are dreptate.

NTM
10th July 2011, 00:05
Tu asa cazi daca te dezechilibrezi? Ca lemnul? :)

:happy

s-a impiedicat de stanga lui Bute

Lordul
10th July 2011, 00:05
iar se oftica Doroftei...ca lupta a lasat de dorit....

ca a fost blat...

ca Mendy n-a venit ca unul care lupta pt un titlu

bla-bla-bla

NTM
10th July 2011, 00:06
bravo Lucian. astept meciuri adevarate.

de abia astept sa-l vad cu pavlik

Shinnok
10th July 2011, 00:06
iar se oftica Doroftei...ca lupta a lasat de dorit....

ca a fost blat...

ca Mendy n-a venit ca unul care lupta pt un titlu

bla-bla-bla

despre dinamo pe sectiunea "Intern", va rog ! :D

Bobi Cearton
10th July 2011, 00:07
nefiind un cunoscator al boxului, tin sa spun ca mi-a placut enorm de mult lupta dintre simion si filipinez. si bravo lucian bute :ok:

corect. Simion merita tot respectul. laurii ii castiga Lucian.

eventHorizon
10th July 2011, 00:07
Mai omule el nu are nicio vina ca e PDL la conducerea tarii...cat de idiot trebuie sa fii sa spui ca a "tinut sa strice seara"... si-a facut datoria de sportiv si a facut-o pt Romania nu pt Udrea...

Idiot trebuie sa fii tu sa intelegi ceea ce ai scris mai sus. Ideea era ca putea sa enumere persoanele care au contat cu adevarat pentru el in lupta asta, nu sa faca pe plac ciorditorilor care au bagat atatia bani publici pentru interese politice. Era seara lui si a romanilor mandri de un campion mondial la box, nu a parasutei de Udrea de trebuia sa-i faca publicitate politica, chiar pe ring, in plina audienta, cand adversarul nici nu-si revenise inca din pumnii primiti. :headbang:

UPDATE // La finalul meciului dintre Bute și Mendy, cîștigat de român prin KO în runda a patra, Rudel Obreja i-a transmis lui Bute să-i mulțumească Elenei Udrea în fața spectatorilor, dar aceștia au huiduit copios cînd au auzit numele Ministrului Dezvoltării și Turismului.

Lordul
10th July 2011, 00:08
nu amesteca Dinamo aici......

bravo Bute /OLE/ /OLE/

Shinnok
10th July 2011, 00:09
nu amesteca Dinamo aici......



ai dreptate. se duce dracu toata atmosfera, imi cer scuze.
felicitari lui Bute ! ;)

Sorin Blaj
10th July 2011, 00:09
iar se oftica Doroftei...ca lupta a lasat de dorit....

ca a fost blat...

ca Mendy n-a venit ca unul care lupta pt un titlu

bla-bla-bla

Doroftei este penibil de ceva vreme. El vorbeste? Cand te invinge cantarul, cuvintele sunt de prisos, iar meciul cu Gatti, sa fim seriosi, s-a prezentat doar pentru bani, alt obiectiv nu mai avea.

Cand te plangi cat de greu este sa intri in categorie, cariera ta s-a terminat deja, dar tu inca nu realizezi.

Sorin Blaj
10th July 2011, 00:11
de abia astept sa-l vad cu pavlik

:ok:


PS: Ce inghesuiala pe box: Currently Active Users Viewing This Thread: 91 (30 members and 61 guests)

delaparis
10th July 2011, 00:11
Tu asa cazi daca te dezechilibrezi? Ca lemnul? :)

Sa fiu mai clar, lovitura a fost oricum decisiva pt KO dar faptul ca Mendy nu s-a sculat mai repede este datorita cazaturii. 90% din victorii prin KO in box sunt datorita loviturii capului in cazatura. Foarte rar forta bruta a croseului te pune in situatia asta. Imi amintesc doar un meci Foreman - Frazier cand un upercut a saltat 10 cm adversarul si a fost clar ca oricum cadea nu se mai scula saracul. E vorba de Frazier :)

TIRANE
10th July 2011, 00:12
KO in Runda 4 ! BRAVO BUTE ! !

Dexter30
10th July 2011, 00:13
Felicitari pentru Bute. Totusi sa nu exageram cu bucuria. Doroftei zice bine ce zice. Inca un "pensionar" in CV-ul lui Bute. Asteptam si niste meciuri tari. Sper sa boxeze cu Pavlik in noiembrie. Daca isi mai ia inca un challenger de mana a doua pierde cam toata credibilitatea...

Bobi Cearton
10th July 2011, 00:13
sa joace cu tataie Bernard Hopkins, tataie are 47 de ani. :D

Cneazul
10th July 2011, 00:13
A luptat pentru noi. Oricare si oriunde am fi. Ma inclin cu respect pentru ca Lucian Bute ne-a dat astazi pe langa victorie, si o lectie de patriotism! Ar trebui sa fim mandri pentru Romania noastra, asa cum este ea.
Sa auzim numai de bine!

spune`le asta distinsilor domni de pe acest thread:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=618051

NTM
10th July 2011, 00:14
Sa fiu mai clar, lovitura a fost oricum decisiva pt KO dar faptul ca Mendy nu s-a sculat mai repede este datorita cazaturii.

:happy :))

delaparis
10th July 2011, 00:17
:happy :))

Sa nu te sufoci :D
altceva mai inteligent ai de scris?
Vezi ca exact cand scriam mai devreme pe tema asta chiar Bute a explicat acelasi lucru ...

Altfel te felicit pt competenta in domeniu ... :ok:

NTM
10th July 2011, 00:19
:))

mie mi s-a parut ca a fost ko din lovitura

Sorin Blaj
10th July 2011, 00:19
Sa fiu mai clar, lovitura a fost oricum decisiva pt KO dar faptul ca Mendy nu s-a sculat mai repede este datorita cazaturii. 90% din victorii prin KO in box sunt datorita loviturii capului in cazatura. Foarte rar forta bruta a croseului te pune in situatia asta. Imi amintesc doar un meci Foreman - Frazier cand un upercut a saltat 10 cm adversarul si a fost clar ca oricum cadea nu se mai scula saracul. E vorba de Frazier :)

Tu si crezi ce spui? Poate n-ar strica sa mai vezi o data imaginile, nu de alta, dar sa nu traiesti cu impresia ca si ai dreptate. :)

Uita-te la mainile si picioarele lui, pozitia asta o ai cand esti trimis in lumea viselor.

Incearca sa cazi si urmareste ce fac mainile si picioarele tale. :)

SwedishMafia
10th July 2011, 00:19
bute a avut un adversar slab.sa-l vedem cu alti campioni la alte versiuni.ce huiduieli si-a luat blonda lu base!:))

NTM
10th July 2011, 00:24
Sa nu te sufoci :D
altceva mai inteligent ai de scris?
Vezi ca exact cand scriam mai devreme pe tema asta chiar Bute a explicat acelasi lucru ...

Altfel te felicit pt competenta in domeniu ... :ok:

merci, merci :)) sincer, cred ca daca te referi la declaratia asta "Cînd am văzut cum a căzut, am fost convins că Mendy nu se va mai ridica." ( Lucian Bute ) cred ca ai inteles-o gresit. ideea e ca a fost "lemn" - nu ca a cazut prost. imo

trecand peste asta, felicitari Bute pentru meci ! asteptam meciurile tari in care sa demonstreze ca este un campion adevarat si sa inchida gurile rele ( sau nu ). Eu cred in el, cred ca e un boxer cu adevarat valoros.

Bobi Cearton
10th July 2011, 00:26
Lucian e un baiat sensibil, un mare patriot. problema e ca are o jigodie langa el: Obreja.

Tyler Durden
10th July 2011, 00:26
Hai ca a fost dragut Pe aripile pumnului...

Sir. Eko
10th July 2011, 00:26
Tu si crezi ce spui? Poate n-ar strica sa mai vezi o data imaginile, nu de alta, dar sa nu traiesti cu impresia ca si ai dreptate. :)

Uita-te la mainile si picioarele lui, pozitia asta o ai cand esti trimis in lumea viselor.

Incearca sa cazi si urmareste ce fac mainile si picioarele tale. :)

Omu a luat somn in secunda doi .A primit pumnu -somn .

tu26dor
10th July 2011, 00:27
spune`le asta distinsilor domni de pe acest thread:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=618051

Din (ne)fericire nu fac politica si consider ca politica nu trebuie amestecata cu sportul. Astazi Bute s-a promovat promovand Romania si a multumit celor care i-au oferit aceasta posibilitate. Sunt convins ca nici el nu are nici o tangenta politica si nici nu i-a trecut prin cap ca ar putea sa i se interpreteze mesajul in acest fel. Emotiile lui spun totul. Omul asta chiar e patriot.

SwedishMafia
10th July 2011, 00:27
Lucian e un baiat sensibil, un mare patriot. problema e ca are o jigodie langa el: Obreja.
obreja un mizerabil....cum naiba lucian se asociaza cu infractorul asta?!

Sorin Blaj
10th July 2011, 00:28
Omu a luat somn in secunda doi .A primit pumnu -somn .

Despre asta vorbim. :ok:

Tyler Durden
10th July 2011, 00:28
Ce ciudat, unii au inceput sa simta mandria de a fi roman dupa un meci de box, ma intreb cum ar putea sa se simta dupa un meci de cricket.

Sorin Blaj
10th July 2011, 00:30
O sa promovam boxul ca sport national . :)

Bobi Cearton
10th July 2011, 00:30
Din (ne)fericire nu fac politica si consider ca politica nu trebuie amestecata cu sportul. Astazi Bute s-a promovat promovand Romania si a multumit celor care i-au oferit aceasta posibilitate. Sunt convins ca nici el nu are nici o tangenta politica si nici nu i-a trecut prin cap ca ar putea sa i se interpreteze mesajul in acest fel. Emotiile lui spun totul. Omul asta chiar e patriot.

te inseli. e inconjurat numai de "prieteni" portocalii. stiu ce vorbesc.

relansat
10th July 2011, 00:32
iote peste ce-am dat pe facebook Meciul lui Bute a fost ca Mos Craciun. Am vrea sa credem ca e adevarat

numai specialisti tara asta are ... pacat. pacat si pentru ce-a putut declara doroftei :(

dani.barcelona
10th July 2011, 00:34
tavalitul asta v.a boxa si el macar o singura data cu un boxer adevarat? :rolleyes:
nu s.a saturat sa se bata cu pensionari din astia?
jenanta promovarea galei si gala in sine , jenant sportiv, jenant public.....

delaparis
10th July 2011, 00:34
Tu si crezi ce spui? Poate n-ar strica sa mai vezi o data imaginile, nu de alta, dar sa nu traiesti cu impresia ca si ai dreptate. :)


Am revazut si tot asa cred :) Am spus, victorie prin KO in box este in general deoarece capul loveste greu ...
A fost fulgerat din croseu si in plus a pierdut total echilibrul deoarece urechea a fost atinse direct. Daca observi bine in box, cei care cad in fund se ridica repede, cei care cad direct cu capul nu se mai ridica si se termine meciul. Un pumn primit bine iti provoaca o stare de inconstienta maxim 3 secunde. Cand capul loveste greu podeaua poti sa stai in coma cateva minute.

NTM
10th July 2011, 00:35
nu trebuie sa fii specialist ca sa iti dai seama ca mendy nu a fost un adversar 'tare'. doroftei e liber sa vorbeasca, lucian trebuie sa demonstreze in continuare in ring ca e un luptator valoros.

Sir. Eko
10th July 2011, 00:36
tavalitul asta v.a boxa si el macar o singura data cu un boxer adevarat? :rolleyes:
nu s.a saturat sa se bata cu pensionari din astia?
jenanta promovarea galei si gala in sine , jenant sportiv, jenant public.....

Poi asta de azi a avut 28 de meciuri toate castigate sau asa ceva.A fost challenger nu ?
Urmeaza acum in toamna un meci tare,il castiga si pe ala .E chiar bun omu :ok

SwedishMafia
10th July 2011, 00:36
tavalitul asta v.a boxa si el macar o singura data cu un boxer adevarat? :rolleyes:
nu s.a saturat sa se bata cu pensionari din astia?
jenanta promovarea galei si gala in sine , jenant sportiv, jenant public.....

chiar esti din galati?n-as fi zis ca un galatean sa fie atat de dur cu bute.ai dreptate.:)

Tyler Durden
10th July 2011, 00:37
Ascultati ce va spune maestrul delaparis, cel mai bun incasator din Europa Centrala si de Est!:D

eventHorizon
10th July 2011, 00:37
iote peste ce-am dat pe facebook Meciul lui Bute a fost ca Mos Craciun. Am vrea sa credem ca e adevarat

numai specialisti tara asta are ... pacat. pacat si pentru ce-a putut declara doroftei :(

Da de unde atata ura din partea lu Doroftei pt Bute? Il critica Mosu pe oriunde il prinde de parca e campionul ungurilor :drak:
I-a furat gagica in tinerete, sau ce? :D

Bobi Cearton
10th July 2011, 00:37
iote peste ce-am dat pe facebook Meciul lui Bute a fost ca Mos Craciun. Am vrea sa credem ca e adevarat

numai specialisti tara asta are ... pacat. pacat si pentru ce-a putut declara doroftei :(
Doroftei a avut o soarta la profesionism mai cruda decat a lui Lucian, a plecat de la amatori la 28 de ani, era stors de atata amatorism. nu a avut parte de managementul lui Lucian, s-a infipt direct in adversari de calibru. din acest motiv e putin frustrat. Doroftei e un tip inteligent, cu un simt al umorului superdezvoltat, trebuie ascultat si el.

NTM
10th July 2011, 00:37
Am revazut si tot asa cred :) Am spus, victorie prin KO in box este in general deoarece capul loveste greu ...
A fost fulgerat din croseu si in plus a pierdut total echilibrul deoarece urechea a fost atinse direct. Daca observi bine in box, cei care cad in fund se ridica repede, cei care cad direct cu capul nu se mai ridica si se termine meciul. Un pumn primit bine iti provoaca o stare de inconstienta maxim 3 secunde. Cand capul loveste greu podeaua poti sa stai in coma cateva minute.

hopa mitica, cade-n fund si se ridica :))

mendy a cazut asa din cauza loviturii ! omul vedea stele inainte sa atinga podeaua, deja se stinsese lumina la mansarda !


Ascultati ce va spune maestrul delaparis, cel mai bun incasator din Europa Centrala si de Est!:D

spre deosebire de mendy, el stie cum trebuie sa cada ! in fund ! :))

Cneazul
10th July 2011, 00:38
tavalitul asta v.a boxa si el macar o singura data cu un boxer adevarat? :rolleyes:
nu s.a saturat sa se bata cu pensionari din astia?
jenanta promovarea galei si gala in sine , jenant sportiv, jenant public.....
ai sub nume anti-prosti, dar tu esti adevaratul prost. sa iti fie rusine. Bute e sportiv jenant? El e de vina ca a refuzat kessler meciul? O sa lupte cu pavlik si cu Ward. Ce o sa mai zici atunci? De ce nu urca in categorie sa se bata cu klitschko?

tu26dor
10th July 2011, 00:38
te inseli. e inconjurat numai de "prieteni" portocalii. stiu ce vorbesc.

Uite de asta nu o sa fim niciodata o natiune unita si un popor respectabil. Pentru ca in seara cand un om de-al nostru aduce numele tarii pe culmi inalte, in loc sa fim mandri, incepem sa-l acuzam de cine stie ce practici care nu au legatura cu sportul.
Ramai cu ce stii amice. Eu ma retrag aici mandru ca sunt contemporan cu un campion al Romaniei!

Bobi Cearton
10th July 2011, 00:41
Uite de asta nu o sa fim niciodata o natiune unita si un popor respectabil. Pentru ca in seara cand un om de-al nostru aduce numele tarii pe culmi inalte, in loc sa fim mandri, incepem sa-l acuzam de cine stie ce practici care nu au legatura cu sportul.
Ramai cu ce stii amice. Eu ma retrag aici mandru ca sunt contemporan cu un campion al Romaniei!
problema e ca suntem dezbinati. nu stiu cine a reusit acest lucru, dar l-a reusit.

delaparis
10th July 2011, 00:42
Ascultati ce va spune maestrul delaparis, cel mai bun incasator din Europa Centrala si de Est!:D

Bai nici aici nu scap de tine? :D

apropos sa te felicit deoarece m-am antrenat la Dinamo si apoi la Rapid. La Dinamo ma puneau aia sa fac doar sac si sa sar coarda deci m-am carat la Rapid deoarece colegi la liceu m-au sfatuit ca e mult mai ok. La Rapid antrenorul m-a pus direct in ring si la manusi ... la bataie adica, om serios nu kkt de ******** :)

Sorin Blaj
10th July 2011, 00:42
Am revazut si tot asa cred :) Am spus, victorie prin KO in box este in general deoarece capul loveste greu ...
A fost fulgerat din croseu si in plus a pierdut total echilibrul deoarece urechea a fost atinse direct. Daca observi bine in box, cei care cad in fund se ridica repede, cei care cad direct cu capul nu se mai ridica si se termine meciul. Un pumn primit bine iti provoaca o stare de inconstienta maxim 3 secunde. Cand capul loveste greu podeaua poti sa stai in coma cateva minute.
Am inteles, n-ai cazut niciodata, dar daca o s-o faci vreodata, n-ai nicio treaba sa amortizezi impactul cu genunchiul sau mainile, preferi sa primesti impactul direct in cap. :)

M-am lamurit. Scuze ca am insistat. :)

Tyler Durden
10th July 2011, 00:46
Ok delaparis, o sa transmit mai departe multumirile tale organelor competente.
Nu, nici aici nu scapi de mine, eu sunt asemenei lui Jahve, adica ubicuu. :D


P.S.Te-am rugat ceva ieri pe p.m., dar te faci ca ploua.:P

SwedishMafia
10th July 2011, 00:47
Da de unde atata ura din partea lu Doroftei pt Bute? Il critica Mosu pe oriunde il prinde de parca e campionul ungurilor :drak:
I-a furat gagica in tinerete, sau ce? :D

:happy
bute spre diferenta de doroftei,a facut cantarul,in timp ce doroftei...
bute inca nu s-a batut cu alti campioni.sa vedem ce-l poate pumnu cu alti pugilisti.ca sa te numesti boxer, trebuie sa te bati pentru titlu in SUA,nu la bucuresti sau montreal.
buffer mi se pare ca se uita incrucisat precum base:))

Dexter30
10th July 2011, 00:50
Uite de asta nu o sa fim niciodata o natiune unita si un popor respectabil. Pentru ca in seara cand un om de-al nostru aduce numele tarii pe culmi inalte, in loc sa fim mandri, incepem sa-l acuzam de cine stie ce practici care nu au legatura cu sportul.
Ramai cu ce stii amice. Eu ma retrag aici mandru ca sunt contemporan cu un campion al Romaniei!

Prea mult patetism... Pentru ce sa fim mandri? Pentru un meci la care stiam cu totii rezultatul dinainte? Pai la casele de pariuri avea 1.01 si 1.02 Bute. Ce mai e de zis....cred ca e clar ce valoare avea marele challenger.

Nu zice nimeni ca a fost blat, doar ca Mendy e un boxer de mana a doua, iesit din forma. Magee, Brinkley erau din acelasi aluat. Daca Bute nu ia un adversar tare in noiembrie devine penibil. Isi face singur rau de fapt... E un boxer extrem de talentat si are in opinia mea potentialul de a ajunge cel mai mare pe categoria sa, dar la un moment dat isi va iesi din forma. Trebuie sa profite acum de apogeul carierei sale. La anul trebuie sa incerce unificarea, chiar daca meciul nu se va juca la Montreal. Doar asa va demonstra ca e cel mai bun.

NTM
10th July 2011, 00:51
Poi asta de azi a avut 28 de meciuri toate castigate sau asa ceva.A fost challenger nu ?
Urmeaza acum in toamna un meci tare,il castiga si pe ala .E chiar bun omu :ok

:ok:

corect, Bute merita respect pentru parcursul lui de pana acum ! trebuie sa avem rabdare, vor urma cu siguranta lupte cu adevarat mari in care lucian va avea sansa sa ne arate din ce e facut !

Tyler Durden
10th July 2011, 00:53
Prea mult patetism... Pentru ce sa fim mandri? Pentru un meci la care stiam cu totii rezultatul dinainte? Pai la casele de pariuri avea 1.01 si 1.02 Bute. Ce mai e de zis....cred ca e clar ce valoare avea marele challenger.

Nu zice nimeni ca a fost blat, doar ca Mendy e un boxer de mana a doua, iesit din forma. Magee, Brinkley erau din acelasi aluat. Daca Bute nu ia un adversar tare in noiembrie devine penibil. Isi face singur rau de fapt... E un boxer extrem de talentat si are in opinia mea potentialul de a ajunge cel mai mare pe categoria sa, dar la un moment dat isi va iesi din forma. Trebuie sa profite acum de apogeul carierei sale. La anul trebuie sa incerce unificarea, chiar daca meciul nu se va juca la Montreal. Doar asa va demonstra ca e cel mai bun.

Daca eram pe FB, iti dadeam un like.:ok:

delaparis
10th July 2011, 00:54
Am inteles, n-ai cazut niciodata, dar daca o s-o faci vreodata, n-ai nicio treaba sa amortizezi impactul cu genunchiul sau mainile, preferi sa primesti impactul direct in cap. :)



E vorba de intamplare. Cand esti fulgerat cazi cum ai noroc.
Mendy a cazut nasol si de aici si victoria prin KO. Daca avea sansa cadea "corect" si se putea ridica mai repede si mergea pana la pauza. Oricum pierdea meciul asta deoarece nu avea nivelul necesar.



P.S.Te-am rugat ceva ieri pe p.m., dar te faci ca ploua.:P

Mi-ai trimis un link care nu merge :( ... nu te pot ajuta

Numero Dieci
10th July 2011, 00:55
Bine ca s-a termiant repede ca nu prea aveam chef sa vad mismatchul mau mult de 6 reprize.

Frumos finalul dar Mendy a fost exact cum era de asteptat.

La conferinta de presa Bute a confirmat ca urmatorul meci va fi pe 5 noiembrie in SUA cu Pavlik daca acesta isi castiga meciul in august.

Chiar daca nu ami e ce a fost Pavlik tot este peste Brinkley si Mendy si paote chiar si Magee.

dani.barcelona
10th July 2011, 00:56
@eko : omul are 37 de ani, parca......

@swedish : chiar sunt galatean, dar ma gandsc destul de serios sa.mi anulez "cetatenia" de galatean stiind ca obositul asta e cetatean de onoare al orasului

@cnezulica : respira un pic si baga un ceai de tei. mai usor si cu jicnirile. probabil ti.a palcut cum tarfa aia ieftina a intonat imnul tarii, ai zambit si cand un mascarici care a castigat un ***** de concurs manelistic (tipic prostv) se scremea pe scena mimand un fel de hip hop. cati din fostii adversari ai iubitului tau bute (mc gee, andrade, berrio) au mai contat in lumea boxului? aproape NICIUNUL. toti si.au luat banutii si isi mananca frumos pensia acum....:rosu:

SwedishMafia
10th July 2011, 01:00
rau e catalanul dani:D musca mai ceva decat un pitbull.:D bute desi si-a luat castigul si din banii publici, era mai bine daca nu-i multumea lui udrea.desi mi-au placut huiduielile pentru blonda lui base:))

alexandru22
10th July 2011, 01:00
biine butee ! fericire :)

Cneazul
10th July 2011, 01:01
dani, ramai la fotbal. Dupa cum zicea cine pe threadul asta, ma retrag, mandru ca Lucian a reusit sa faca cinste tarii! Ramaneti la scandaluri de ***** cu portocale, flacari violet si alte magarii. o fi Blatter om corupt, dar macar a introdus o lege prin care taie in carne vie daca se amesteca politicul in sport. Daca voi vreti sa faceti politica sau sa comentati despre adversarii lui Bute, intrati voi in ring! Daca o sa va aparati de 8 ori consecutiv titlul mondial, eu va pup picioarele!

Bobi Cearton
10th July 2011, 01:01
cati bani a luat Mendi? Lucian se pare ca a luat 1 mil euro curati, din cei 2.5...

dani.barcelona
10th July 2011, 01:01
:ok:

corect, Bute merita respect pentru parcursul lui de pana acum ! trebuie sa avem rabdare, vor urma cu siguranta lupte cu adevarat mari in care lucian va avea sansa sa ne arate din ce e facut !

sa avem rabdare? omule bute asta face 32 de ani anu asta? cand o sa.l vad boxand cu adevaratii campioni? la 43 de ani? cand va unifica centurile? la 51 de ani? si atunci daca va pierde o s.o bage la inaintare pe aia cu "simt ca nu mai pot, mintea ma ajuta insa fizic nu mai pot....bla bla bla"

eventHorizon
10th July 2011, 01:02
:happy
bute spre diferenta de doroftei,a facut cantarul,in timp ce doroftei...
bute inca nu s-a batut cu alti campioni.sa vedem ce-l poate pumnu cu alti pugilisti.ca sa te numesti boxer, trebuie sa te bati pentru titlu in SUA,nu la bucuresti sau montreal.
buffer mi se pare ca se uita incrucisat precum base:))

Sa stii ca si asta o fi, Mendy asta arata ca o pisicuta inocenta fata de Gatti. Cu asta n-am avut niciun fel de emotii, la meciul lui Doroftei cu Gatti am crezut ca ni-l omoara pe Mosu' si il si mananca crud pe ring, dar din fericire a scapat doar cu ceva probleme de ficat :D Ala da campion... pacat ca a avut un final asa tragic. Defapt orice moarte e tragica, la orice varsta si in orice conditii...

Numero Dieci
10th July 2011, 01:03
cati bani a luat Mendi? Lucian se pare ca a luat 1 mil euro curati, din cei 2.5...

Cateva sute de mii maxim.

jonsnow
10th July 2011, 01:03
mult circ dat poporului...bleah...

NTM
10th July 2011, 01:03
Chiar daca nu ami e ce a fost Pavlik tot este peste Brinkley si Mendy si paote chiar si Magee.

imi place pavlik, bute n-a intalnit pe cineva de valoarea lui pana acum.

SwedishMafia
10th July 2011, 01:03
cati bani a luat Mendi? Lucian se pare ca a luat 1 mil euro curati, din cei 2.5...
3 banane,2 kiwi,1 portocala, un red bull si ceva romance "prietenoase" sau folcloriste:))

Sifodias
10th July 2011, 01:04
Meciul mi-a lasat un gust amar!Nu prea sunt multe de comentat pe seama lui.Insa m-a impresionat la final Bute.M-au emotionat lacrimile lui.Ne-a aratat tuturor ca e un tip de caracter,cu mult bun simt si un mare sufletist.Nu-i cunosteam asa bine personalitatea dar e un om si un sportiv cu care ne putem mandrii.Nu e tipul de golanas arogant,cocalar infect gen mayweather...

Bobi Cearton
10th July 2011, 01:04
mult circ dat poporului...bleah...

nu mergi in piata? e cald, placut, fetitze dulci la Bucuresti...:)

NTM
10th July 2011, 01:05
mult circ dat poporului...bleah...

daca asta e circ, atunci liga lu` mitica e balamuc ! :))

Dexter30
10th July 2011, 01:05
imi place pavlik, bute n-a intalnit pe cineva de valoarea lui pana acum.

Bika si Andrade au fost mai valorosi.

dani.barcelona
10th July 2011, 01:05
dani, ramai la fotbal. Dupa cum zicea cine pe threadul asta, ma retrag, mandru ca Lucian a reusit sa faca cinste tarii! Ramaneti la scandaluri de ***** cu portocale, flacari violet si alte magarii. o fi Blatter om corupt, dar macar a introdus o lege prin care taie in carne vie daca se amesteca politicul in sport. Daca voi vreti sa faceti politica sau sa comentati despre adversarii lui Bute, intrati voi in ring! Daca o sa va aparati de 8 ori consecutiv titlul mondial, eu va pup picioarele!

o dai in balarii. aduci niste argumente de te doare capu'.:groggy: inainte sa.ti faci retragerea numeste.mi UN SINGUR mare boxer pe care bute l.a invins.

Numero Dieci
10th July 2011, 01:06
imi place pavlik, bute n-a intalnit pe cineva de valoarea lui pana acum.

Nu-s de acord.

Pavlik 2011 e mult inferior unui Pavlik pre Hopkins.

Berrio,Andrade si Bika la mometele respectvie erau mai buni dupa mine.

Pavlik este peste ultimii 3 adversari insa(acestia find foarte slabi).

Sa tinem minte ca Pavlik s-a chinuit in ultimul meci cu necunoscutul Lopez(parerea mea ca a pierdut meciul).

Dexter30
10th July 2011, 01:09
sa avem rabdare? omule bute asta face 32 de ani anu asta? cand o sa.l vad boxand cu adevaratii campioni? la 43 de ani? cand va unifica centurile? la 51 de ani? si atunci daca va pierde o s.o bage la inaintare pe aia cu "simt ca nu mai pot, mintea ma ajuta insa fizic nu mai pot....bla bla bla"

ai si tu dreptate, dar trebuie sa tinem cont si de faptul ca cei mai buni boxeri din categorie au fost in turneul Supersix in ultimii doi ani. Nu e vina lui Bute ca nu l-au invitat.

Sorin Blaj
10th July 2011, 01:11
o dai in balarii. aduci niste argumente de te doare capu'.:groggy: inainte sa.ti faci retragerea numeste.mi UN SINGUR mare boxer pe care bute l.a invins.

N-am nimic cu Doroftei, dar poate ne spui ce mare boxer a invins Doroftei.

Asta asa, ca sa stim cum stam daca Bute va invinge si el un nume mare. Ne va da cu plus sau cu minus comparativ cu Mosul?

SwedishMafia
10th July 2011, 01:12
Piața Universității s-a umplut de fanii lui Bute imediat după victoria prin KO în fața francezului Jean Paul Mendy.
n timp ce la Pechea, locul natal al lui Lucian Bute, românii au încins o horă în cinstea victoriei, la București Piața Universității s-a umplut de fani ca în vremurile de glorie ale naționalei de fotbal.
http://www.realitatea.net/bute-a-scos-romanii-in-strada-transmite-i-un-mesaj_851738.html
:hmm:
ati vazut imaginile date de realitatea , in care cei din satul natal al lui bute,au pus de-o hora.nu ma asteptam sa bage tiesto, van buuren sau john o'callaghan,da, totusi..hora?mi s-a parut ciudat.
andra a cantat imnul.nu va plangeti,se putea mai rau.adica loredana groaza.:))

NTM
10th July 2011, 01:13
Nu-s de acord.

Pavlik 2011 e mult inferior unui Pavlik pre Hopkins.

Berrio,Andrade si Bika la mometele respectvie erau mai buni dupa mine.

Pavlik este peste ultimii 3 adversari insa(acestia find foarte slabi).

Sa tinem minte ca Pavlik s-a chinuit in ultimul meci cu necunoscutul Lopez(parerea mea ca a pierdut meciul).

nu ma asteptam ca pavlik sa se prezinte asa la meciul cu hopkins. intradevar, nu traverseaza o perioada buna. totusi, e un luptator valoros si daca se mobilizeaza pentru meciul cu bute, atunci lucian va avea viata grea in ring cu el. sa vedem daca va fi in forma la ora meciului :)

dani.barcelona
10th July 2011, 01:17
N-am nimic cu Doroftei, dar poate ne spui ce mare boxer a invins Doroftei.

Asta asa, ca sa stim cum stam daca Bute va invinge si el un nume mare. Ne va da cu plus sau cu minus comparativ cu Mosul?

nici eu nu am nimic cu doroftei, nu stiu ce a declarat el si nici nu ma intereseaza.:D cum spunea si cineva mai sus asta macar a avut cojones si s,a urcat in ring cu un "tunet".

Sorin Blaj
10th July 2011, 01:18
nici eu nu am nimic cu doroftei, nu stiu ce a declarat el si nici nu ma intereseaza.:D cum spunea si cineva mai sus asta macar a avut cojones si s,a urcat in ring cu un "tunet".

Eu te-am intrebat ceva. A invins Doroftei vreun boxer mare? Ca poate nu stiu eu si o fi invins vreun mare campion, vreun nume cum tot spui.

Numero Dieci
10th July 2011, 01:21
nu ma asteptam ca pavlik sa se prezinte asa la meciul cu hopkins. intradevar, nu traverseaza o perioada buna. totusi, e un luptator valoros si daca se mobilizeaza pentru meciul cu bute, atunci lucian va avea viata grea in ring cu el. sa vedem daca va fi in forma la ora meciului :)

Pai nu este nimic sa-mi arate ca va putea sa faca altceva decat un efort foarte frumos dar pierzator.

Pavlik din 2008 dupa ce si-a luat-o de la Hopkins nu a mai fost cel de dinainte.
Pare ca nu mai are increderea in sine de dinainte,cred ca infrangerea l-a afectat psihic.
Mai adaugi ca el niciodata nu a avut o tehnica extraordinara desi decenta iar la middleweight isi folosea avantajele fizice foarte mult.
Urcand la super middleweight nu mai are aceste avantaje si cred ca greutatea in plus nu-l ajuta deloc vorbind de viteza sau miscare.In meciul cu Hopkins de exemplu parea ca are plumb in picioare.Nu a arata grozav nici in revnasa cu Taylor desi a castigat.

Numero Dieci
10th July 2011, 01:22
Eu te-am intrebat ceva. A invins Doroftei vreun boxer mare? Ca poate nu stiu eu si o fi invins vreun mare campion, vreun nume cum tot spui.

Nu nu a invins.

Asta nu inseamna ca ce spune nu este adevarat.

Grecu_
10th July 2011, 01:27
o victorie inseamna un alt meci jenant, o infragere inseamna final de cariera la nivel inalt :ok:
hmm...greu sa ma hotarasc, dar as merge pe Mendy, desi sansele lui sunt infime.As vrea sa vad siroaie de lacrimi pe la tv si sa aud huiduielile din sala :D

Te crezi pe Ghencea?

Sorin Blaj
10th July 2011, 01:31
Nu nu a invins.

Asta nu inseamna ca ce spune nu este adevarat.

Asta este adevarul. N-a invins niciun boxer mare.

A luptat cu Spadafora si cu Gatti. Cu primul a fost egal, iar de Gatti n-are rost sa mai aducem aminte.

Ce ma deranjeaza la Doroftei este faptul ca are o problema cu un om care ii va da clasa la orice ora in box. Dupa ce te faci de ras in fata cantarului si ajungi sa boxezi cu Gatti ca sa ai si tu niste bani la batranete, ar trebui sa-ti vezi lungul nasului, dar nu, el batman, batman. :)


Hai sa va spun ceva. Bute procedeaza inteligent. Si-a aparat centura de 8 ori si va ramane in istorie. In plus, cred ca este cel mai important element, a reusit sa si castige niste bani frumosi, bani cu care va ramane, daca va fi la fel de inteligent si dupa retragere.

In ce priveste boxerii mari, vreo cativa au spus pas la o eventuala intalnire, dar dau din gura la greu. O sa vedem ce se va intampla atunci cand se vor intalni in ring si eu sunt convins ca Bute le va spune multe.

SwedishMafia
10th July 2011, 01:38
Cîteva sute de fani ai lui Lucian Bute s-au strîns în Piața Universității, locul unde suporterii români se adună după marile victorii ale sportului românesc.

Campionul român a ajuns în centrul Bucureștiului după ce a trecut de controlul anti-doping și a sărbătorit cîteva minute alături de fani. Președintele FR Box Rudel Obreja a încheiat conferința de presă de după meci cu celebrul mesaj: "Ne vedem în Piața Universității!"
gsp.ro
bute la Universitate.exagerat....
infractoru asta de obreja, e vesnic pe langa bute...cum naiba, bute accepta asa personaj prin preajma sa?:rosu:

Numero Dieci
10th July 2011, 01:48
Asta este adevarul. N-a invins niciun boxer mare.

A luptat cu Spadafora si cu Gatti. Cu primul a fost egal, iar de Gatti n-are rost sa mai aducem aminte.

Ce ma deranjeaza la Doroftei este faptul ca are o problema cu un om care ii va da clasa la orice ora in box. Dupa ce te faci de ras in fata cantarului si ajungi sa boxezi cu Gatti ca sa ai si tu niste bani la batranete, ar trebui sa-ti vezi lungul nasului, dar nu, el batman, batman. :)


Hai sa va spun ceva. Bute procedeaza inteligent. Si-a aparat centura de 8 ori si va ramane in istorie. In plus, cred ca este cel mai important element, a reusit sa si castige niste bani frumosi, bani cu care va ramane, daca va fi la fel de inteligent si dupa retragere.

In ce priveste boxerii mari, vreo cativa au spus pas la o eventuala intalnire, dar dau din gura la greu. O sa vedem ce se va intampla atunci cand se vor intalni in ring si eu sunt convins ca Bute le va spune multe.

Las ca nu e chiar asa.I-a batut si pe St.Clair,si pe Augustus,si pe Balbi de 2 ori(desi prima oara nu mi s-a parut ca a castigat) iar cu Spadafora ala nu a fost egal.
Si O'Malley este o victorie de notat desi Dorin i-a deraiat carierea.

In ce sens ii da Bute clasa in box?Cand va aud cu exprimarile astea.....boxul nu e o manea sa se dea clasa.
Nu e nici primul,nici ultimul care nu a facut un cantar si a piredut la Gatti iseind din retragere si cu Larouche declarand public ca nu este ''asa de pregatit ca inainte dar...''.HBO-ul a facut meciul ala din 2 motive:ca stiau ca stilurile lor vor face un meci frumos si ca stiau si sperau ca Gatti are destule avantaje fizice si tehnice sa castige.Dorin nu era pregatit pt. meci,era trecut de perioada buna plus ca lovitura a fost foarte buna.

In istoria cui va ramane Bute?Poate in istoria boxuluio romanesc,aia da.

Numeste boxeri aia care zu si pas la Bute ca eu nu-l consider pe Stieglitz ''nume mare''.

Lucica a fost cel care in trecut a zis pas la oferte de la Hopkins si Pascal iar Dawson era si el gata sa vina la Montreal pt. un meci.

Dexter30
10th July 2011, 01:50
Hai sa va spun ceva. Bute procedeaza inteligent. Si-a aparat centura de 8 ori si va ramane in istorie.

Deocamdata a intrat in istoria boxul romanesc. Este cu siguranta cel mai talentat boxer pe care l-am avut. Pe plan mondial nu ramane deocamdata cu nimic special in istorie. Sa unifice centurile la anul si abia atunci va demonstra ca este un mare campion. De fapt asta ii reproseaza Doroftei, ca se multumeste cu putin, ca alege doar banii si neglijeaza potentiala glorie. Daca pana acum a fost turneul Supersix, de la anul Bute nu mai are nicio scuza.

* avem aceleasi pareri pe subiect Numero Dieci :)

aLLiin
10th July 2011, 01:52
Asta este adevarul. N-a invins niciun boxer mare.

A luptat cu Spadafora si cu Gatti. Cu primul a fost egal, iar de Gatti n-are rost sa mai aducem aminte.

Ce ma deranjeaza la Doroftei este faptul ca are o problema cu un om care ii va da clasa la orice ora in box. Dupa ce te faci de ras in fata cantarului si ajungi sa boxezi cu Gatti ca sa ai si tu niste bani la batranete, ar trebui sa-ti vezi lungul nasului, dar nu, el batman, batman. :)


Hai sa va spun ceva. Bute procedeaza inteligent. Si-a aparat centura de 8 ori si va ramane in istorie. In plus, cred ca este cel mai important element, a reusit sa si castige niste bani frumosi, bani cu care va ramane, daca va fi la fel de inteligent si dupa retragere.

In ce priveste boxerii mari, vreo cativa au spus pas la o eventuala intalnire, dar dau din gura la greu. O sa vedem ce se va intampla atunci cand se vor intalni in ring si eu sunt convins ca Bute le va spune multe.

Doroftei a fost mare...dar iti dau perfecta dreptate...bute este cu mult mai inteligent/valoros....si prin criticile repetate nu face decat sa para invidios....

Elphax
10th July 2011, 01:55
foarte multi specialisti in box, voi credeti ca Bute face ce vrea in sportul asta? face ce vrea clubul.
cum nu s-a batut cu nici un campion? cand a luat centura a batut campionul, nu ?

bute e mult mai puternic azi decat era acum 2-3 ani. e aproape de apogeul carierei la 32 de ani. poate chiar a fost bine pentru el ca nu a fost in super6 showtime, acolo era totul programat pe 2 ani si ceva. a stat deoparte, a studiat adversarii si poate la anul incearca o unificare de centuri. a scapat si de kessler, si s-ar putea sa le fie lor frica de el acum ;)

si chiar daca nu o face, chiar daca nu lupta cu castigatorul super6, indiferent ce ar spune oricine, inclusiv doroftei, tot e cel mai bun boxer roman din istorie

aLLiin
10th July 2011, 01:56
Deocamdata a intrat in istoria boxul romanesc. Este cu siguranta cel mai talentat boxer pe care l-am avut. Pe plan mondial nu ramane deocamdata cu nimic special in istorie. Sa unifice centurile la anul si abia atunci va demonstra ca este un mare campion. De fapt asta ii reproseaza Doroftei, ca se multumeste cu putin, ca alege doar banii si neglijeaza potentiala glorie. Daca pana acum a fost turneul Supersix, de la anul Bute nu mai are nicio scuza.

* avem aceleasi pareri pe subiect Numero Dieci :)

Stai linistit,va avea si de 10 ori mai multi bani...si mult mai multa glorie...doar sa aveti putina rabdare....lucian va fi si la 35 de ani in ring...nu va face ca si doroftei...

Numero Dieci
10th July 2011, 02:01
foarte multi specialisti in box, voi credeti ca Bute face ce vrea in sportul asta? face ce vrea clubul.
cum nu s-a batut cu nici un campion? cand a luat centura a batut campionul, nu ?bute e mult mai puternic azi decat era acum 2-3 ani. e aproape de apogeul carierei la 32 de ani. poate chiar a fost bine pentru el ca nu a fost in super6 showtime, acolo era totul programat pe 2 ani si ceva. a stat deoparte, a studiat adversarii si poate la anul incearca o unificare de centuri. a scapat si de kessler, si s-ar putea sa le fie lor frica de el acum ;)

si chiar daca nu o face, chiar daca nu lupta cu castigatorul super6, indiferent ce ar spune oricine, inclusiv doroftei, tot e cel mai bun boxer roman din istorie

Nu,a batut un detinator de centura care era si contender(adica in top 10 la momtul ala).O victorie buna dar nu era pt. titlu.
Cum sa fie campion cand campionul adevarat,Calzaghe se batea peste o luna cu contenderul nr 1,Kessler?

E diferenta intre a fi campion si detinator de centura.

In nici un caz nu a fost bine ca nu a intrat in Super 6,e o aberatie sa zici asta,cred ca a fost greseala carierei lui.

Daca nu lupta cu castigatoru lsuper6 o sa fie tinut minte foarte rau,in afara unde conteaza,in Romania mai putin.
Probabil ar fi un fel de Sven Ottke daca auzit de el,numia ca ala avea alte probleme nu alegerea adversarilor.

NTM
10th July 2011, 03:03
pavlik si apoi invingatorul dintre ward /froch ! bute ftw :) ۩۞۩

diana10
10th July 2011, 03:38
Ca sa lamurim un pic cum stau lucrurile in privinta ierarhiilor. Vezi aici http://www.iboboxing.com/rankings/168.html
Nu inteleg de ce bute a spus la conferinta de presa ca meciul cu mendy a fost obligatoriu si ca mendy este pe primul loc la categorie

Cat despre valoarea lui mendy, iata ce a spus chiar antrenorul lui bute http://www.gsp.ro/sporturi/box/stephan-larouche-mendy-nu-putea-fi-prezentat-ca-un-superboxer-in-canada-246584.html

Cred ca nimeni nu poate contesta ce apare in cele doua link-uri

PS

Frunza Udrei are efect. Bute este un canadian nascut in Romania

BUCHAREST, Romania (AP)—Lucian Bute of Canada retained his IBF super middleweight title Saturday by knocking out Jean-Paul Mendy of France in the fourth round at the Romexpo.

Romanian-born Bute’s left jab sent Mendy flying face down to the canvas, where the Frenchman was counted out by referee Marlon Wright at 2:48 in the fourth.

Bute (29-0) dominated the fight between the southpaws, handing Mendy (29-1-1) his first loss.

It was Bute’s eighth defense of the title he won in 2007, but the first time he fought in Romania since 2005.

Bute said he is “proud I made Romania happy.” (preluat din Ring Magazine)

Telespan
10th July 2011, 06:39
As vrea sa-l vad pe Bute aici in Las-Vegas boxind cu crema din USA shi Mexic:D
Nu a auzit nimeni de Mendy shi Bute in USA:D

melo
10th July 2011, 09:08
Ca sa lamurim un pic cum stau lucrurile in privinta ierarhiilor. Vezi aici http://www.iboboxing.com/rankings/168.html
Nu inteleg de ce bute a spus la conferinta de presa ca meciul cu mendy a fost obligatoriu si ca mendy este pe primul loc la categorie


Alo Bute e la IBF

http://www.ibf-usba-boxing.com/

Roddicted
10th July 2011, 09:22
Te crezi pe Ghencea?

asa cum am zis.Un meci jenant, alta gogoasa servita pulimii, care e fericita ca a castigat romanul, nu ca a jucat cu un challenger mai in varsta ca el, fara motivatie.Bani aruncati pe geam, un palmares care pe mine nu ma impresioneaza, atata timp cat sunt inca 5-6 boxeri de o valoare apropiata sau mai buna decat romanul.
Poate ca are valoare si lucica asta, dar daca din 7 meciuri in care iti aperi centura, 4-5 sunt cu niste adversari modesti chiar si pentru nivelul lui, asta nu spune mare lucru
Oare ce petarda se mai gaseste in urmatorul meci?

TeBat
10th July 2011, 10:12
Auzi, nu ești tu puțin cam mucos pentru a-l numi "lucică"? Totuși, cred că niciunul dintre noi n-are dreptul să vorbească așa despre un tip care chiar a muncit să ajungă unde a ajuns.

El Pistolero
10th July 2011, 10:13
Bravo Bute! Asteptam adversari mai buni.

Roddicted
10th July 2011, 10:25
Auzi, nu ești tu puțin cam mucos pentru a-l numi "lucică"? Totuși, cred că niciunul dintre noi n-are dreptul să vorbească așa despre un tip care chiar a muncit să ajungă unde a ajuns.

Din cate stiu BUTE reprezinta Canada.
Meciul asta a fost un circ cu scenariul stiut dinainte.Am vazut ca a tot mancat cacao la conferinta de presa cum ca va lupta pentru unificare in State etc...balivernele astea la aud de 2-3 ani si pana acum, NIMIC! Singurul adversar sanatos a fost Andrade(castigator clar in primul meci, in al 2-lea e meritul canadianului), in rest...

Ma astept azi iar la stiri sa-l vad pe taicasu cum ciocneste un pahar cu tot satul, cum taie porcul si-i trimite jumate chiar si in Canada, pe masa cum boceste live etc.E chiar penibil de la un moment dat

TeBat
10th July 2011, 10:55
Da' eu nu înțeleg de ce ești atât de pornit. :D E vina lui că reprezintă Canada? Țărișoara nostră de rahao nu făcut NIMIC înspre a-l ajuta în carieră. Ai fi preferat să dispară în anonimat prin Pechea și pricipala lui activitate pentru tot restul vieții să fie păzitul caprelor?

ducus
10th July 2011, 11:31
:ok:

corect, Bute merita respect pentru parcursul lui de pana acum ! trebuie sa avem rabdare, vor urma cu siguranta lupte cu adevarat mari in care lucian va avea sansa sa ne arate din ce e facut !
Pai cata rabdare sa mai avem frate, ca mai are 4 maxim 5 ani de activitate si gata! Si la doar 2 meciuri pe an...De ce nu a jucat pana acum cu Ward sau alte nume de calibru? De ce a jucat numai cu no name-uri din astea gen Brinkley, Magee etc.? Daca ne uitam la boxeurii in activitate, doar Pacquaio a mai jucat pe ici pe colo cu no-name-uri, dar in rest cei care detin celelalte centuri au jucat numai cu adversari puternici!
La Bute cand va veni momentul asta? Pana mea, pana si Diaconu a jucat cu canadianul ala Pascal, care e totusi un nume mare!
Pavlik ala ce mari adversari a avut?
Macar daca Bute ar fi unificat centurile hai ca il mai scuzam ca nu juca cu jucatori mari, se mai trecea cu vederea, dar nici una nici alta? De 2-3 ani se tot vorbeste de unificarea centurilor si nimic!
Hai sa recunoastem ca meciul de la Bucuresti, singurul lui meci la profesionisti din Romania, nu e ce ne-am fi dorit cu totii! Macar sa fi adus un adversar din asta mai tanar, o tanara speranta aflata la inceputurile carierei, nu rebuturi de 37 de ani de care n-a auzit nici dracu'! Balbi si alti adversari pe care i-a avut Mosu' macar erau nume la vremea lor!

TeBat
10th July 2011, 11:34
Gosh, cum dracu să "joace"??

Datenshi
10th July 2011, 12:09
Din glezne.

SwedishMafia
10th July 2011, 12:12
Da' eu nu înțeleg de ce ești atât de pornit. :D E vina lui că reprezintă Canada? Țărișoara nostră de rahao nu făcut NIMIC înspre a-l ajuta în carieră. Ai fi preferat să dispară în anonimat prin Pechea și pricipala lui activitate pentru tot restul vieții să fie păzitul caprelor?

Din ce crezi ca si-a luat bursa?din banii provinciei quebec?:))De la blonda lui base via bani contribuabil roman.
Ca locuim intr-o tara cu oameni de rahat,e o certitudine.Insa hai sa nu exageram.Cand s-a apucat de box, tot pe banii statului a facut pregatirea(cantonamente,turnee,samd),caci nu or fi platit parintii sai milionari in euro din pechea.

Celso
10th July 2011, 12:14
Boxul e un mare circ de foarte multi ani, prea multe centuri, prea multe federatii WBA,WBO,IBF, WBt,WBx,WBy, Wbeblablabla ...era mult mai interesant o singura federatie ca si la tenis ..sa se stie naiba cine este campionul mondial.

Am mare respect pt ce a facut Bute, imi aduc aminte cand federatia romana de box l-a trimis pe Dorel Simion la Olimpiada, dupa ce Bute l-a facut varza intr-un meci de baraj...cam asa l-am tratat noi pe Bute in Romania. Asa ca nu prea avem dreptul sa il criticam.

Cu siguranta o sa aiba si Bute probleme cu un adversar odata si odata, nu neaparat cunoscut.

Sifodias
10th July 2011, 12:43
Penibili sunt unii *******i romani care binenteles ca in loc sa se bucure ca au un asemenea campion,incearca sa-i gaseasca nod in papura,sa carcoteasca tembel pentru a jignii un compatriot ce totusi a realizat ceva,a ajuns intr-o anumita pozitie.Unii chiar nu au simtul penibilului cand pulifrici fiind,desconsidera un om care face propaganda Romaniei in lume.Cata diferenta fata de sarbi,care cu mic cu mare l-au asteptat pe Djokovic ca sa-l ovationeze si sa-i multumeasca pentru prestigiul adus tarii lor. lor.Insa cum sa ne putem compara cu sarbii cand noi suntem doar niste curve nerecunoascatore ce nu stim altceva decat sa dam in cap si sa carcotim non stop...Mi-e sila de asemenea specimene!