PDA

View Full Version : Manny "Pac Man" Pacquiao vs Juan Manuel "Dinamita" Marquez III, 12 noiembrie 2011



Lucian86
20th May 2011, 14:05
http://assets.sbnation.com/assets/716505/pacquiao_vs_marquez_iii_poster.jpg

Data: 12 noiembrie 2011

Locul: MGM Grand, Las Vegas, Nevada, United States

Categoria: welterweight (semi mijlocie) cu "catchweight" la 144 de pound (asta insemnand ca ambii pugilisti vor trebuie sa cantareasca in seara "weigh-in-ului" maxim 144 de pound si nu 147 cu e normal la categoria welter)

Centura: WBO welterweight title (detinuta de Pacquiao)

Televizari: se va actualiza

Lucian86
20th May 2011, 14:38
Marquez a semnat contractul
http://www.fightnews.com/Boxing/shot-of-the-day-109-84658

Actul 3 intre cei doi
In opinia mea e un meci mare, cel mai bun care se poate vedea la Pacquiao exceptand cel cu Mayweather.
Cred de asemenea ca va fi un meci competitiv; nu e o intamplare ca Marquez a facut doua meciuri bune cu Pacquiao in primele doua intalniri.

In opinia multora e un mismatch si motivele principale ar fi ca Marquez e batran deja si pentru faptul ca meciul se va desfasura la 144 de pound, putin cam mare pentru mexican !

Opinia mea este ca Marquez nu e batran, pugilistic vorbind ! e usor sa te uiti pe buletin si sa spui asta ! conteaza ce arati in ring iar Marquez in ultimele sale meciuri arata inca a un boxer de calitate; nu si-a pierdut viteza, conditia fizica si inteligenta in ring ! nu e de mirare ca e in top 5 P4P in opinia multora

In ceea ce priveste categoria la care se vor lupta, in opinia mea e doar pe hartie ! Intradevar Marquez nu e acelasi luptator la categoriile superioare insa sa tinem cont ca nici Pacquiao nu e un welter pana la urma; e maxim un junior welter care se bate la welter ! fizic cei doi sunt aproape la fel ! in ring, ambii s-au prezentat (daca datele HBO sunt corecte) la o greutate nu foarte diferita: Pacquiao 148 pound in meciul cu Mosley, Marquez 145 in meciul cu Katsidis ! Cu siguranta, un mic avantaj fizic pentru Pacquiao va fi insa nu atat de mare incat sa declari acest meci un mismatch, sa fim seriosi (asa cum au scris cei de la The Ring)

Merg tot pe Pacquiao insa va fi un meci mai echilibrat decat se asteapta unii; veti vedea !

Apropo, un video interesant
KQfnc3AAd48&feature=mh_lolz&list=FLJVf5I0Thu-o

Numero Dieci
20th May 2011, 15:03
...sa cantareasca MAXIM 144 nu minim.

Categoria asta nu-l ajuta deloc pe Marquez.

Il face praf Pacquiao.

Ma mai gandesc si studiez pana la ora meciului dar cred ca raman la asta.

Lucian86
20th May 2011, 15:36
...sa cantareasca MAXIM 144 nu minim.

Categoria asta nu-l ajuta deloc pe Marquez.

Il face praf Pacquiao.

Ma mai gandesc si studiez pana la ora meciului dar cred ca raman la asta.

Corect, maxim, scuze ! Ma gandeam ca Marquez se poate prezenta si la o greutate mai mica, una care sa-i fie mai confortabila (cu Mayweather imi amintesc ca s-a prezentat la 142 de pound)

Meciul cu Mayweather poate fi inselator ! S-a vazut intradevar un Marquez mai lent ca deobicei insa Floyd este totusi un campion ! Este foarte posibil ca diferenta sa fi fost facuta in principal de tehnica, de cum s-au mulat cele doua stiluri in acel meci ! Bine, statura, alonja si greutatea superioara au avut un rol dar nu poti sti exact pana unde!

In fine, repet, Pacquiao nu e welter ! asta lumea nu intelege lumea IMO ! a batut welteri dar nu e din categoria asta! niciodata in ziua cantarului n-a avut mai mult de 145 pound ! greutatea trebuie tratata in functie de cum arata cei doi, nu ceea ce scrie pe hartie ! Pacquiao s-a dezvoltat mai bine la categoriile superioare insa cei doi raman substantial la fel la fizic ! in ring, cum spuneam, diferenta e doar de 3 pound

Lucian86
20th May 2011, 15:46
http://imageshack.us/m/84/4408/shot0001uw.jpg

http://img.nattawat.org/images/e66wymt0qmffcap3tjg.jpg

Numero Dieci
20th May 2011, 19:47
Nu conteaza daca esti welter sau cat ai in ziua meciului conteaza cum te-ai adaptat la caetgoriile superioare.

Aceasta ctegorie nu face decat sa-l ajute pe Pacquiao.

Lucian86
21st May 2011, 14:40
Nu conteaza daca esti welter sau cat ai in ziua meciului conteaza cum te-ai adaptat la caetgoriile superioare.

Aceasta ctegorie nu face decat sa-l ajute pe Pacquiao.

Idea e ca nu va fi meci de welter ! Pacquiao s-a luptat cu welteri dar el n-a fost welter adevarat in niciuna din aceste seri ! Marquez era superlightweight cu Mayweather ! In fine, e clar ca Pacquiao are un mic avantaj fata de acum 3 ani insa mai mult datorita faptului ca nu va mai trebui sa se chinuie sa intre in categorie; atunci la 130 pound i-a fost greu sa slabeasca !

Cei doi vor cantari in ring ceva mai mult fata de acum 3 ani cand s-au intalnit

http://imageshack.us/m/30/7180/shot0001oi.jpg


In fine, cum spuneam, avantaj pentru Pacquiao exista insa nu chiar atat de mare incat sa spui ca e "mismatch"

Mark my words ! va fi un meci destul de echilibrat !

Lucian86
21st May 2011, 14:43
Am uitat sa spun, Marquez va avea intre timp un alt meci test, in iulie in Mexic
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=12222&cat=boxer

Initial era vorba de David Diaz....acum probabil vor cauta pe altcineva

Numero Dieci
21st May 2011, 15:15
Sa vedem.Mai aprofundez pana atunci.

Cert e ca nu prea mai ma impresioneaza meciu lasta acum,vroiam un Pac-May prea mult probabil.

Lucian86
21st May 2011, 15:27
Sa vedem.Mai aprofundez pana atunci.

Cert e ca nu prea mai ma impresioneaza meciu lasta acum,vroiam un Pac-May prea mult probabil.

Nu numai ca nu cred ca vom mai vedea meciul asta dar cred ca nu-l vom mai vedea pe Mayweather luptand vreodata ! Se face promoter Pretty Boy !

Meciul cu Marquez e "second best" pentru mine fara discutii !

Nici eu inca nu dau un pronostic !! Cu siguranta merg pe Pacquiao ! KO sau la decizie, nu stiu ! tinand cont de trecut, e greu sa crezi ca Marquez nu va fi facut knockdown macar o data ! Dar cine stie ! Inclin totusi mai mult pe decizie

Lucian86
12th September 2011, 23:38
Runda 0
qQvBRsAk2Rk&feature=player_embedded#!

Numero Dieci
13th September 2011, 15:42
La cantat Pacquiao are experienta.A scos si un album cred.Marquez era la debut di nce stiu.

E bine ca-i vezi asa de apropae si find destul de prietenosi unul cu celalalt nu cu mult inainte de meci.Desi stiu ca Marquez nu prea il inghite pe Pac.

Oricum nu iam fi vazut pe Vargas si Mayorga in postura asta niciodata.

Lucian86
13th September 2011, 17:02
Desi stiu ca Marquez nu prea il inghite pe Pac.

Nu stiu daca e adevarat asta..Cu siguranta nu i-a convenit rezultatele celor doua meciuri si o spune de cate ori are ocazia dar n-am auzit sa zica ceva impotriva lui Pacquiao

Numero Dieci
13th September 2011, 19:46
Nu dar pare genul de om care tine o chestie cu el pana in mormant.Nu e singurul care a fost furat sau a pierdut o decizie stransa dar e unuol care nu paote trece peste.Cum nici Joe Frazier nu poae trece peste ce ia zis Ali in promovarea lui Thrilla in Manila.

Lara a fost furat cu Williams MULT mai rau si nu il vad sa zica asta la fiecare interviu de exemplu.

Lucian86
13th September 2011, 21:05
Nu dar pare genul de om care tine o chestie cu el pana in mormant.Nu e singurul care a fost furat sau a pierdut o decizie stransa dar e unuol care nu paote trece peste.Cum nici Joe Frazier nu poae trece peste ce ia zis Ali in promovarea lui Thrilla in Manila.

Lara a fost furat cu Williams MULT mai rau si nu il vad sa zica asta la fiecare interviu de exemplu.

Intradevar cam exagereaza mai ales ca n-au fost furturi ci doua decizii stranse ! O facea probabil ca sa atraga atentia si sa obtina lupta asta plus ca de multe ori era intrebat in legatura cu chestia asta!
Oricum, raman la parerea ca n-are nimic cu Pacquiao ! Intr-un interviu am vazut ca daduse vina pe Arum si nu pe Manny pentru faptul ca se evita un alt meci impotriva sa. Am vazut si interviuri in care vorbea bine de Pacquiao.

Numero Dieci
13th September 2011, 22:49
Pai se cam stie ca Arum trage sforile(intr-o maniera proasta cateodata chiar si pt. el dar pt. fani) deci asa e.

Personal al 2-lea meci mi se pare o victorie clara a lui Marquez dar ma rog.

Daca el se plange atat atunci Emanuel Augustus sau Glen Johnson ce ar trebui sa faca?

Lucian86
14th September 2011, 01:00
Personal al 2-lea meci mi se pare o victorie clara a lui Marquez dar ma rog.


Eu l-am vazut invingator in primul meci, in al doilea am avut 114-113 pt Pacquiao. Am vazut de 10 ori meciul ala si mereu acelasi rezultat. Dar a fost strans....nu cred c-a fost un rezultat clar

Numero Dieci
14th September 2011, 15:55
Sincer esti cam singurul care l-a punctat asa.Toate prereile pe care le-am auzit sunt de acord ca Marquez a castigat meciul 2.Ala da mi se pare furt.

Primul e discutabilk,daca unul din arbitrii dadea cu mtrebuia 10-6 prima repriza era a lui Pac.

Lucian86
14th September 2011, 16:51
Sincer esti cam singurul care l-a punctat asa

Asta e exagerat ! Sunt multi care l-au vazut pe Pac castigator desi majoritatea au vazut invers. Nu c-ar conta mult caci de multe ori a vazut prost, dar si Lederman l-a vazut castigator pe Pac, chiar si mai clar.

Daca vrei detaliez repriza cu repriza ! Aveam 3 puncte in fata pentru Pac dupa repriza a 10-a si ultimele doua i le-am dat lui Marquez chiar. O repriza care a facut diferenta in scorecardurile multora a fost prima; eu i-am dat-o lui Pac caci a lovit mai mult insa o lovitura clara a lui Marquez (care a starnit si reactia publicului) zic eu ca i-a determinat pe multi sa i-o dea lui Marquez.

In fine, e pe deplin justificata o vitorie a lui Marquez insa nu-mi vorbi de furt te rog !

Lucian86
14th September 2011, 17:37
Source: boxrec

"Experts' Scores:
- Greg Beecham, Associated Press:114-113 Marquez
- Joe Santoliquito:115-112 Marquez
- Dan Rafael, ESPN.com: 114-113 Marquez
- Darius Ortiz, ESPN.com:114-113 Marquez
- Eric Raskin, ESPN.com:114-113 Marquez
- Brian Kenny, Friday Night Fights:115-112 Marquez
- Scott Mallon, Ring Magazine / Boxing News / The Fist / Boxing Digest:114-113 Marquez
- Kevin Iole, Yahoo! Sports:115-112 Marquez
- Victor Perea, Fight News.com:115-113 Marquez
- Steve Carp, Las Vegas Review Journal: 114-113 Marquez
- Norm Frauenheim, Arizona Republic:114-113 Marquez
- Rich Marrotta, Top Rank TV:114-113 Marquez
- Kieran Mulvaney, Reuters:114-113 Marquez
- Gabriel Montoya, DogHouseBoxing:114-113 Marquez
- Brett Conway, MaxBoxing.com:114-113 Marquez
- Rick Reeno, BoxingScene.com:114-113 Marquez
- Gary Randall, MaxBoxing.com:114-113 Marquez
- Bart Barry, 15Rounds.com:115-113 Marquez
- Bruce McTavish, International Judge:115-112 Marquez
- Francis Ochoa, Philippine Daily Inquirer:114-113 Marquez
- Scott Christ, BadLeftHook.com:114-113 Marquez
- William Detloff, The Ring Magazine:115-113 Marquez
- Ron Borges, TheSweetScience.com:114-113 Marquez
- Max Kellerman & Bob Papa:Marquez
- Nonito Donaire:114-113 Marquez
- Filipino Sports Analysts Recah Trinidad and Ed Picson picked Marquez.
- Graham Houston, FightWriter.com:115-112 Marquez
- Andrew Walker, eastsideboxing.com:115-114 Marquez
- Jeff Pryor, The Boxing Bulletin:114-113 Marquez
- Andrew Fruman, The Boxing Bulletin:114-113 Marquez
- Brian Gorman, RingTalk.com: 114-113 Marquez
- Pedro Fernandez, RingTalk.com: 115-113 Marquez
- Larry Merchant, HBO: 114-114 Draw
- Beau Denison, The Fist: 114-114 Draw
- Marco Antonio Barrera: Draw
- Nate Campbell: Draw
- Mark Lichtenfeld, Boxing Digest/ThroughTheRopes Radio Program, SportsByLineUSA: Draw
- Bill Scherer, Suite101.com: 114-114 Draw
- Brad Cooney, 8CountNews.com: 114-114 Draw
- Doug Fischer, MaxBBoxing.com: 114-114 Draw
- Lee Payton, The Boxing Bulletin:114-114 Draw
- Harold Lederman, HBO:115-112 Pacquiao
- Michael Herron, eastsideboxing.com:Pacquiao
- Paul Strauss, eastsideboxing.com:Pacquiao
- Eric Sloan, Washington, D.C. examiner.com: 114-113 Pacquiao
- Ken Pollitt, the13thround.com:114-113 Pacquiao
- Michael Nelson, The Boxing Bulletin:114-113 Pacquiao
- John Vaci, The Boxing Bulletin:115-113 Pacquiao
- Aaron Jones, FightBeat.com: 115-112 Pacquiao
- Pablo Fletes, LaPrensa: 114-113 Pacquiao
- Samson Lewkowicz, Golden Boy Promotions Matchmaker: Pacquiao
- Dave Larzelere, The Sporting News: 114-113 Pacquiao
- Lance Pugmire, Los Angeles Times: 114-113 Pacquiao
- Bill Dwyer, Los Angeles Times: 115-113 Pacquiao
- Undisputed, Round-By-Round Update Correspondent, DogHouseBoxing: 115-114 Pacquiao
- Jeff Haney, Las Vegas Sun: 114-113 Pacquiao
- Lee Groves, MaxBoxing.com: 114-113 Pacquiao
- Franklin McNeil, Newark Star-Ledger: 114-113 Pacquiao
- Robert Morales, Los Angeles Daily News: 114-113 Pacquiao
- Carlos Arias, Orange County Register: 114-113 Pacquiao
- Mark Lyons, 8CountNews.com: Pacquiao
- Frances Martel, RingTalk.com: 114-113 Pacquiao
- Jason Aniel, RingTalk.com: 114-113 Pacquiao
- Ryan Songalia, BoxingScene.com: 114-113 Pacquiao
- Juan Diaz: Pacquiao
- Erik Morales: Pacquiao
- Michael Marley, BoxingConfidential.com: 114-113 Pacquiao
- Steve Cofield, Lotus Broadcasting Las Vegas/ESPN Radio: 114-113 Pacquiao
- Dave Cokin, Lotus Broadcasting Las Vegas/ESPN Radio: 115-112 Pacquiao
- Steve Kim, MaxBoxing.com: 115-112 Pacquiao
- Michael Katz, BoxingScene.com: 115-113 Pacquiao
- Ben Thompson, FightHype.com: 114-113 Pacquiao
- Mike DeLisa, CyberBoxingZone.com: 114-113 Pacquiao
- Ron Lipton, International Referee: Pacquiao
- Frank Baltazar, Fight Manager: Pacquiao
- Ace Freeman, FightFan.com: 115-112 Pacquiao
- Dick Flaherty, Boxing Judge (the judge replaced by Tom Miller): Pacquiao
- Michael Swann, 15Rounds.com: 114-113 Pacquiao
- Jim Murphy, TheSweetScience.com: 114-113 Pacquiao"

Numero Dieci
14th September 2011, 18:38
Eu l-am punctat de multe ori si de fiecare data mi s-a parut ca Marquez a castigat.Nu stiu....pt. mine este o victorie clara a lui Marquez.Asta e parerea mea.

Daca William Detloff e de acord cu mine eu sunt multumit.

Lucian86
4th October 2011, 14:10
wG-OEiJlbU0&feature=player_embedded

Lucian86
25th October 2011, 11:15
HBO 24/7, primul episod
0LMIdEYFAzQ&feature=player_embedded

Numero Dieci
25th October 2011, 23:24
Au fost cateva moment i nambele dar destul de incete.

Mi-au palcut fetele celor 2 boxeri la Face-off cand vizionau meciurile anterioare.Aveau acel ''eye of the tiger'' amandoi.

Nacho injurnad pe unul din pustii sai de la sala ma facut sa zambesc putin.

Desi cred ca nu va fi extraordinar de competitiv acest meci va fi bu ndin punct de vedere al entertainmentuli pt ca Marquez spre deosebire de Clottey say Mosley va veni sa se bata.

Doctor_Satan
7th December 2012, 11:36
Pana la urma se va disputa acest meci in locul celui cu Mayweather?
Cred ca va castiga Pac Man prin KO.

Numero Dieci
7th December 2012, 18:03
Asta e threadul de la meciul 3 de anul trecut,aveam unul si pt meciul 4 din weekend dar s-a dus odata cu alte chestii atunci cu problema forumului.

Nu stiu de ce zici ''in locul celui cu Mayweather'',doar nu a fost programat niciodata vreunul.

El Pistolero
7th December 2012, 18:12
Sansa lui Marquez e sa il faca inca o data bucatele, dar sa castige prin KO. Daca se termina la decizie, e clar ca arbitrii ii vor da din nou victoria aluia...

SuperDumnezeu
7th December 2012, 21:34
Transmis sau o sa fiu nevoit sa caut stream?

Doctor_Satan
8th December 2012, 01:48
Asta e threadul de la meciul 3 de anul trecut,aveam unul si pt meciul 4 din weekend dar s-a dus odata cu alte chestii atunci cu problema forumului.

Nu stiu de ce zici ''in locul celui cu Mayweather'',doar nu a fost programat niciodata vreunul.

N-ai inteles gluma, dar vad ca nu esti singurul care a picat. Ceilalti 2 nu s-au uitat la data ultimei postari inainte de a mea.
Owned!
:happy

El Pistolero
8th December 2012, 15:10
Transmis sau o sa fiu nevoit sa caut stream?

Pe Digi Sport 1 o sa fie, duminica la 04:00.

SuperDumnezeu
8th December 2012, 18:58
Sa traiesti!

Srdjan
8th December 2012, 19:16
Marquez castiga. Nu-l poate Pacquaio opri :P

Srdjan
8th December 2012, 19:39
https://pbs.twimg.com/media/A9nCfkTCcAAzUs7.jpg

Lucian86
8th December 2012, 20:23
Ce e aia ? :)

N-am motive sa cred ca va fi un meci diferit fata de primele 3

Cred ca Marquez va castiga la puncte de data asta ! Il vor compensa pentru cele 2 infrangeri la limita din trecut

Sunt curios sa vad daca Pacquiao se tine de cuvant si-l va ataca mai mult pe Marquez...sper mult asta

Ma rog, tin pumnii filipinezului ;)

Srdjan
8th December 2012, 20:27
Eu tin pumnii mexicanului. :D. Pac Man ma enerveaza de ceva timp incoace.

Aia e cadoul meu de Craciun venit mai repede de la un prieten bun care lucreaza la un ziar :D.

Lucian86
8th December 2012, 20:29
http://imageshack.us/a/img201/7634/pacquiaomarquezweighin1.jpg

http://imageshack.us/a/img6/7634/pacquiaomarquezweighin1.jpg

http://imageshack.us/a/img841/7634/pacquiaomarquezweighin1.jpg

http://imageshack.us/a/img687/7634/pacquiaomarquezweighin1.jpg

http://imageshack.us/a/img11/7634/pacquiaomarquezweighin1.jpg



Arata bine amandoi desi Pacquiao a cantarit 147 de pounds...alteori parca arata mai robust dar avea mai putine kg (in meciul cu Margarito de exemplu=

Marquez de la brau in sus e mai mare decat Pacquiao...well done Heredia ;) he knows his stuff :)

Lucian86
8th December 2012, 20:31
E
Aia e cadoul meu de Craciun venit mai repede de la un prieten bun care lucreaza la un ziar :D.

Serios ? :) vreau poze de la meci cu dedicatie ;)

Srdjan
8th December 2012, 20:34
Le pun maine dimineata aici :D. Ce ciudat o sa ma simt printre jurnalisti. Toti o sa scrie cronici si chestii d-astea si eu o sa ma uit linsitit cu mainile in buzunar :)

Gaara
8th December 2012, 20:42
Norocosule! Se poate sa filmezi ceva?:)) Mi-ar palcea enorm sa urc pe YouTube niste filmulete cu Pac-Man , langa cele cu infrangerea lui Bute :))

Srdjan
8th December 2012, 21:14
Cu pozele mai pot scapa, insa chiar de filmat nu cred ca o sa am voie

Numero Dieci
8th December 2012, 23:28
Acum chiar ca te urasc.Fenomenal sa fii prezent la u nastfel de meci.

Despre meci am aceleasi ganduri ca si inainte de meciul 3.

Probabil un meci echilibrat si din nou controversat.De data asta insa tind sa-l favorizez pe Marquez.

Mentin ca Pacquiao trebuie sa revina la vechiul Pac de acum 6-7 ani.Atunci e in stare sa-i puna probleme mari lui Marquez.Cu un tempo inalt si unghiuri ciudate poate sa-l bata insa luptand tehnic de la distanta poate fi contrat iar Marquez este un maestru in a conduce o lupta in ritmul lui.

Srdjan
8th December 2012, 23:30
Cand te gandesti ca tot ce a trebuit sa fac a fost sa ii dau meditatii lui frate-su ca sa treaca un examen

Numero Dieci
8th December 2012, 23:32
Sa-l saluti pe Dan Rafael din partea mea.

Srdjan
8th December 2012, 23:37
O sa tin minte ;)

Numero Dieci
8th December 2012, 23:40
De meci ce zici?

Dar de undercard?Mi se pare cam slabut.

E bine ca revine Gamboa in sfarsit.

Srdjan
8th December 2012, 23:49
Pai daca ma iau dupa celelalte 3 meciuri, atunci va fi un.meci extrem de disputat. Avantajul lui Manny e clar viteza. Va domina primele 3 runde dupa cred ca va iesi Marquez la rampa, atunci cand simte ca Pac Man nu mai are energie.

Nu cred ca vom vedea vreun KO. Probabil o victorie a lui Marquez la puncte.

Cat despre undercard, tre sa ma uit pe el mai intai :D

Numero Dieci
8th December 2012, 23:53
Patrick Hyland vs Javier Fortuna

Miguel Vazquez vs Mercito Gesta

Yuriorkis Gamboa vs Micheal Farenas.

Asta e undercardul televizat pe HBO,mai sunt si altele dar nu ma intereseaza.Adevarul ca si astea sunt destul de slabe.

Primul test serios pe Gesta insa Vazquez are un avantaj stilistic asupra filipinezului.Dar Vazquez trebuia sa-l bata usor si pe Quintero data trecuta si nu a fost deloc asa.
Revine Gamboa,a arata excelent la cantar,sa-l vedem si in ring.Farenas stiu doar ca lupta bine cu Uchiyama in Japonia nu demult insa probabil cubanezul va reveni in stil mare.
De ceilalti 2 stiu doaer ca sunt neinvinsi insa nu i-am vazut luptand niciodata.

Slab undercard.

Srdjan
8th December 2012, 23:57
Pe mine deobicei la o gala de box ma intereseaza doar main-eventurile sau debuturile

Numero Dieci
9th December 2012, 00:01
:groggy:

Ciudat.

Nu inteleg cum poate sa te intereseze un debut mai mult decat un mei al lui Gamboa.

Oricum itirecomand meciul cubanezului,sper sa fie in foame mare,de obicei Gamboa e o placere de urmarit.

Srdjan
9th December 2012, 00:08
N-am mai urmarit un meci de-al lui Gamboa pana acum. O sa il studiez cu atentie pe baiet

Gaara
9th December 2012, 08:01
FABULOS! Manny facut K.O in Runda a6-a de Dinamita Marquez!

Numero Dieci
9th December 2012, 08:11
KO brutal!Poate chiar KOul anului.

Interesant este ca pana la KO Pacquiao se descurca mai bine.

Gaara
9th December 2012, 08:16
Cred ca putem spune "pana la KO, Pacq castigase meciul"

Lucian86
9th December 2012, 09:43
WOW ! incredibil...nu ma asteptam la asa ceva....ce lovituri a trimis Marquez la primul knockdown si la KO-ul final:groggy:

Nu stiu daca Pacquiao castiga meciul pana atunci....Repriza a 6-a ii apartinea pana la KO si dupa conturile mele ar fi egalat scorul.
Marquez nu se dezminte inca o data...in repriza a 5-a l-am vazut in dificultate; presat de Pacquiao, dadea impresia ca cedeaza usor...chiar atunci mi-am amintit ca mexicanul e nuca tare ceea ce a si demonstrat

Putem spune ca e sfarsitul carierei lui Pacquiao; daca mai lupta inca o data, probabil o va face tot contra lui Marquez....Nici Mayweather vs Pacquiao deja nu mai are niciun rost

Gaara
9th December 2012, 09:45
Acum cred ca Floyd isi doreste mai mult ca oricand o lupta cu Pacq =)))

El Pistolero
9th December 2012, 11:10
Fabulos KO. Trebuia sa vina si aceasta victorie. :yeah:

Srdjan
9th December 2012, 11:20
De la inceputul undercardului

https://pbs.twimg.com/media/A9of3HrCQAABLHj.jpg


https://pbs.twimg.com/media/A9otYyCCIAAZ4ny.jpg

50 CEnt

https://pbs.twimg.com/media/A9pSV9XCAAA1Qe2.jpg

Nu m-or lasat sa fac nicio poza in timpul meciurilor. Mai ales la Min-Event care cica era PPV

Lordul
9th December 2012, 13:51
ce KO !!!

m8k
9th December 2012, 16:24
http://forgifs.com/gallery/d/206516-1/Boxing-Pacquiao-knockout.gif?

Lucian86
11th December 2012, 00:27
Abia acum imi dau seama ca Pac a fost facut KO :(

Lucian86
14th December 2012, 20:29
Am revazut meciul la televiziunea mexicana si in calitate buna la HBO.

La mexicani comentau J.C.C. si Barrera pe langa un alt comentator....normal ca au fost in delir de fiecare data cand Marquez l-a pus jos pe Pac.

La HBO am vazut mai bine meciul; calitate mai buna si camera era mai de aproape...l-am vazut mai bine pe Pac aici...am observat de-a lungul timpului ca loviturile sale uneori nu prea se vad din cauza vitezei...prima repriza initial i-o dadusem lui Marquez...acum mi se pare destul de clar a lui Pac (ma rog, nu chiar atat de clar dar suficient). A doua tot Pac, a 3-a si a 4-a Marquez...A 5-a si a 6-a Pac pana la secunda finala....Totusi, in aceste reprize, Pac arata foarte foarte bine...l-a ranit serios pe Juan Manuel in finalul celei de-a cincea....trebuie sa fie frustrant pentru filipinez...Chiar l-am vazut bine: determinat, rapid, agresiv...ca-n zilele bune; probabil a subestimat puterea lui Marquez...a riscat mai mult si-a crezut ca nu-l va putea rani...din pacate pentru el KO-ul a fost brutal...era greu sa reziste acolo...o facuse deja in repriza a 5-a la o alta lovitura de generic a mexicanului imediat dupa knockdownul suferit de cel din urma. Totul are o limita insa.

Sunt fan Pacquiao dar ma bucur mult pentru Marquez. Merita o victorie cu Pacquiao; nu voi fi niciodata de acord cu el ca a fost furat in niciunul dintre primele 3 meciuri insa per total nu merita sa piarda de 2 ori + un rezultat de egalitate

Interesant ce se va intampla de acum incolo. Cel mai probabil vor face un al 5-lea capitol. Marquez cu Mayweather nu cred ca va fi competitiv, chiar faca fizic acum la welter arata mult mai bine mexicanul fata de acum 3 ani (stie el Heredia ce face).
Inca as vrea sa mai vad Pac vs Mawyeather....Floyd trebuie sa lupte ca sa demonstreze ca-l poate invinge pe filipinez...ok, styles make fights, e favorit, sunt sanse mari sa-l invinga insa pana nu lupti nu demonstrezi nimic...sunt satul sa tot aud acum ca meciul nu mai are sens, ca si Floyd il va face KO...e ca si cum el l-a invins prin KO, nu Marquez :nope:
Floyd, campion la fantasy fights ! Nu se discuta talentul, valoarea dar ramane totusi cu o cariera incompleta in opinia mea....de cand a urcat in categorie, fie s-a luptat cu adversari abordabili, fie s-a retras, fie ca nu avea chef sa lupte, fie s-a dus in inchisoare....Nu asa demonstrezi ca esti un campion.

Ca se revin in subiect, Marquez cred ca avea un cuvant destul de mare de spus la bursa pe care o va primi intr-un eventual capitol 5 a luptei cu Pacquiao si cred ca asta il va motiva sa mai lupte inca o data cu filipinezul.
Manny mi se pare c-a trecut cu bine de momentul asta; chiar zambea...e un tip ciudat...nu situ daca asa e el sau daca, scuzati termenul, s-a cam tampit cu boxul. Ma rog, mi se pare ca nu prea sufera dupa infrangerea asta...Cred ca va reveni si are puterea sa-l invinga pe Marquez in urmatorul meci (daca se va face)

Lucian86
14th December 2012, 20:41
Mda, m-am cam contrazis fata de ce-am spus imediat dupa meci in legatura cu Pac vs MAyweather :)

E doar o reactie la tot ce aud in ultima vreme despre cei doi

Mayweather clar pare favorit cert... greu de crezut ca poate pierde...totusi, trebuie sa intre in ring s-o demonstreze

E si faptul ca revazand meciul, Pac mi s-a parut mai bun decat ce vazusem live

Numero Dieci
14th December 2012, 20:49
Am vazut doar o secventa filmata de la masa comentatorilor mexicani.Finito Lopez si Chavez sr. erau in extaz cand a venit finalul.Oarecum ciudat Barrera a ramas calm si impietrit,nu a schitat nici un gest.Probabil asa e el mai calm,si cand lupta tot asa era.

De acord cu scorul tau,cred ca asa avam si eu,Pac,Pac,JMM,JMM si Pac a 5-a.

Mie mi s-a parut ca Pac a luptat foarte bine,cum nu a mai facut-o de ceva timp.Era agresiv,parca nu mai avea picioarele asa grele ca in ultimile meciuri,precis,puternic,chiar imi ziceam in timp ce ma uitam live la meci''e vechiul Pac,o sa-l bata pe Marquez rau de tot''.
Si dupa aia POC!Si KDul din a 3-a a fost socant.

Dar nu vreau sa mai aud de May-Pac.Chiar nu mai are sens.Amandoi sunt in declin CLAR.Cand naiba a mai aratat vreunul din ei impresionant cu adevarat in ultimul timp?A trecut momentul.Nici sa nu mai aud de meciul asta,mi-e scarba doar cand ma gandesc.
Au fost doua dive,amandoi sa traiasca cu rusinea ca sunt singurii 2 din istorie,aflati in ac. categorie,nr 1 si 2 p4p(indiferent care e care). care nu au fost in stare sa faca meciul.
Marquez acum poate sa mearga spore alte super fighturi sau un al 5- lea meci unde ar porni favorit clar insa cred ca nu e o concluzie victoria sa.Dupa o astfel de infrangere cared ca Pac s-ar antrena ca niciodata tocmai pt a dovedi ca e mai bun,sa fim seriosi,Pac nu a mai fost serios cu pregatirea de cativa ani.Ba amana deplasarea,ba inceputrul pregatirii,sta prea mult noaptea citind povesti din Bibli,ba e ocupat cu politica,divortul,etc.
Ceea ce cred ca ar trebui sa fac pe finalul carierei este un matchmaking si mai strict ca pana acum si s a ia numai meciuri ce vor fi mega entertaining dar si care pot si castigate.Rios ar fi primul,Brandon vine manusa lui Pac pe stil.

Lucian86
14th December 2012, 21:05
Dar nu vreau sa mai aud de May-Pac.Chiar nu mai are sens.Amandoi sunt in declin CLAR.Cand naiba a mai aratat vreunul din ei impresionant cu adevarat in ultimul timp?A trecut momentul.Nici sa nu mai aud de meciul asta,mi-e scarba doar cand ma gandesc.
Au fost doua dive,amandoi sa traiasca cu rusinea ca sunt singurii 2 din istorie,aflati in ac. categorie,nr 1 si 2 p4p(indiferent care e care). care nu au fost in stare sa faca meciul.

Nu pot decat sa te inteleg ! A fost o rusine toata poveastea asta cu Pac si Mayweather

Cu Rios va fi un festival pentru Manny ! alla "Diaz"...Cine stie insa ! chiar orice se poate intampla deja

Numero Dieci
14th December 2012, 21:09
In mod normal as fi de acord ca ar fi un festival......daca vorbim de Manny din 2008.

In 2013 cred ca ar castiga dar ar avea si probleme.Rios e un copac greu de taiat.