PDA

View Full Version : Turneele Masters Series



lethal
7th March 2005, 19:40
IN ANUL 2005 nici o televiziune din Romania nu transmite aceste 9 turnee??? :rosu:

Ady
7th March 2005, 19:42
Habar n-am din cate stiu eu azi ar fi trebuit sa inceapa Indian Wells da' vad ca nu e pe nicaieri ... :(

dlgicu
7th March 2005, 20:11
Am fost eu pe site-ul oficial (http://www.pacificlifeopen.com) si se pare ca Indian Wells va fi un turneu de (aproape) doua saptamani.

Conform programului (http://www.pacificlifeopen.com/en/players/schedule/) prezentat acolo, abia miercuri si joi vor fi calificarile la masculin, si de vineri primul tur, probabil pentru a da un ragaz de cateva zile celor care au jucat in Cupa Davis (oricum, de-a lungul acestor doua saptamani nu mai este nici un turneu decat de la nivel de Challenger in jos).

css2
8th March 2005, 02:58
in america master series tournaments sint televizate pe tennis channel dar in romania nu stiu

a_ndrada
8th March 2005, 21:22
cred ca vor da indian wells-ul dar pe la sfarsitul turneului care se termina pe 20 martie parca

Ady
8th March 2005, 21:37
In programul eurosport pe urmatoarele doua saptamani este trecut doar un turneu WTA sa speram ca fac niste modificari de ultima ora

dumy84
8th March 2005, 23:44
Tennis Masters Series nu este transmis de Eurosport, canalul paneuropean urmand sa preia doar turneele WTA atat de la Indian Wells, cat si de la Miami.In Romania sper ca TMS sa fie transmis de TvSport ca si anul trecut.

lethal
10th March 2005, 22:56
am auzit ca tvr2 ar transmite finalul turneului ATP de la INDIAN Wells.voi ce stiti??

mman
20th March 2005, 08:46
Concluzia acest thread este ca nu se transmite nimic.

Suntem o tara de doi bani, pentru noi nu exista decat fotbalul si evident filozoful practician care sa umple spatiile din buletinele de sport.
Cat despre transmisiuni in direct, anul trecut a fost o exceptie....TVSport aproape ma convingea ca este un post adevarat de sport, dar si-a (mi-am) revenit

lethal
21st March 2005, 23:16
imi pare rau sa te contrazic dar TELESPORT a transmis turneul de la Indiana si il va transmite si pe cel de la Miami!!
din pacate nu prinde aproape nimeni acest post :rosu: :rosu:

ilenuta
21st March 2005, 23:57
Mare pacat... :(
E f. ciudat cum se transmite acest post. Am putut afla pe alt thread ca Telesport se prinde intr-un oras (sau orasel ;) ) la 60 km de Galati, dar in Galati doar in mica parte http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=226690&highlight=nici#post226690
Ca sa nu mai zic ca nici in Buc. nu este, nici RCS, nici Astral nu il preiau.
Hm, de fapt nu e ciudat, TV Sport e de vina, firmele de cablu care au apucat sa preia TV Sport acum nu mai baga Telesport... pt ca TV Sport contribuie cu ceva ca sa nu aiba concurenta :rolleyes: (zic si eu)
De fapt, nu era mai simplu sa avem un singur canal de sport :cool:

dianette_d
22nd March 2005, 00:50
turneul de la miami nici pe macar pe telesport nu este transmis,daca ar fi sa ne luam dupa program :(

Sharleeze
22nd March 2005, 17:39
Stati cu ochii pe Telesport,astia care-l prindeti,pentru ca turneul de la Miami va fi transmis.Cel putin,asa au zis la stiri...

mman
22nd March 2005, 18:52
Telesport..!!!!!!!!!!!??????????!!!!!????????? :headbang: