PDA

View Full Version : Merita Luminta Anghel sa participe la Eurovision?



WishMaster
7th March 2005, 14:08
Astept parerile voastre pe aceasta tema.

WishMaster
7th March 2005, 14:13
Eu cred ca da, avand in vedere prestatia concurentilor participanti la concurs.In schimb nu pot sa cred ca unii sunt de parere ca Loredana ar fi fost cea mai buna.Dupa cum arata diva si cu ce melodie s-a prezentat eu cred ca mai degraba ar fi trebuit sa participe la un spectacol de circ...

WishMaster
7th March 2005, 14:15
Aici este si o fotografie cu cea care ar fi vrut sa ne reprezinte , spunetiva si voi parerea despre ea.

remus
7th March 2005, 16:16
Loredana e maritata cu nu-stiu-ce "mare" compozitor . se credea castigatoare din oficiu saraca. Cred ca e fff dezamagita si cred ca va face un scandal monstru.

zig-zaga -zuga -ziga - zaza - zuzaza- zig - zaga -zazuza
daca intelegeti ceva , aveti capacitati nebaunite :)

Nu am vazut concursul propriu-zis , dar baietii de la Sistem canta bine , iar Luminita are voce faina. nu ne facem de ras.

bagati poll.

alx_ro
7th March 2005, 16:50
Cred ca merita sa mearga Luminita si Sistem la Eurovision, dar pe locul 2 trebuia sa fie Nico si Mihai Traistariu. Au super voci (cred ca cele mai bune la momentul actual de la noi) si melodia a fost si ea buna. Loredana "Media PRO" Boncea trebuia sa fie undeva pe la mijlocul clasamentului sau chiar sa nu ajunga pana aici, daca era corect. Iar intr-un interviu mai si spunea ca tot TVR-ul a votat cu cei care au castigat...

Mihai
7th March 2005, 17:06
Ar fii bun un poll la acest thread!!!

Utilizator
7th March 2005, 18:36
eu zic ca melodia Let me try a meritat sa castige. Nu-mi place Luminita Anghel foarte tare, e din categoria 'tzipatorilor', dar melodia e ok iar faptul ca ii are alaturi pe Sistem eu zic ca ii confera sanse mari la un loc mai in fatza. Va fi prima oara cand vom avea si noi show, va fi ceva deosebit de ceilalti, sunt convins de asta.

Melodia Loredanei nu e foarte rea nici ea, ar fi adus nota de specific national care a facut din Turcia si Ucraina castigatori. S-ar putea insa ca anul asta sa conteze mai putin, lumea se mai si plictiseste.
ca o apreciere generala, la Eurovision pana acum au contat foarte mult criteriile politice si agreementurile intre tarile vecine si prietene. Poate anul asta vor conta mai putin.
As vrea foarte tare sa castigam Eurovizionul dintr-un motiv principal: sa vad unde vom gazdui competitia de anul viitor. Chiar daca problema gasirii unei sali adecvate in tara nu e foarte usoara, cel mai greu mi se pare sa se perie orasul in care se va desfasura concursul.

alx_ro
7th March 2005, 19:54
Cred ca cel mai mare "rau" pe care ni-l pot face strainii este sa ne scoata castigatori la Eurovision... prietenii stiu de ce...

viorel 31
8th March 2005, 08:33
Cred ca este o alegere buna chiar daca -cum spune Utilizator- Luminita face parte din categoria tzipatorilor.
Cred ca as fi preferat-o pe Alexandra Ungureanu langa Sistem. Impreuna au a mai scos o melodie de succes in Romania.
Daca am castiga Eurovision si eu sunt f curios sa vad unde se va organiza in tzara pt ca noi NU avem o sala pt asemena intrecere. Poate organizam in Piata Sfatului din Brasov ar fi ceva deosebit.
Apropos: aici fac o paralela cu tenisul.A-ti vazut in ce salishoara s-a jucat partida de Cupa Davis?!? Este posibil asa ceva?!?
In Romania anului 2005 sa nu avem o sala a sporturilor de nivel international? Se pare ca da... :rosu:

Utilizator
8th March 2005, 10:36
Viorel din cate stiu trebuie sa organizezi concursul intr-o sala pentru a fi acoperiti in caz de vreme rea.
Sali ar fi, se pot aranja, in Bucuresti la Sala Palatului de ex. Problema e sa oferi si activitati extra participantilor, faza finala Eurovision poate fi un promo f. bun pentru tara organizatoare.

iti dau dreptate, si mie mi se pare ca Al. Ungureanu era mult mai buna dar...

Sala de la Brasov a reprezentat exact potentialul nostru in anul 2005 in materie de sali sportive si nu numai.
Desi am obtinut o mare victorie dupa un meci care ne-a tinut cu sufletul la gura, parca ai ramas pe retina si cu imaginea prafoasa a salii.
Pe TVRi (e singurul post romanesc la care am acces deocamdata) am vazut duminica seara un pic din emisiunea lui Moculescu 'Atentie se canta'. Era editia nr. 100 si se vroia ceva festiv si a fost organizata in sala de festivitati a Ministerului admn. publice si internelor..e model '70, scena poate chiar ceva mai veche, un aspect de sedinta de partid comunist albanez...Poate ca avem lucruri valoroase dar ambalajul in care le prezentam e deplorabil si strica mai tot.

pirlinho
13th March 2005, 00:17
Nu. N-ar fi trebuit se mearga nimeni.

Mihai
13th March 2005, 00:18
Poti sa ne explici si noua, astia mai fraieri de ce nu ar trebui sa participe nimeni?

Flesh
21st March 2005, 00:46
Nu merita, ca e grasa, si astia din afara sunt de parere ca romancele sunt frumoase, mai bine sa nu-i dezamagiti. E destul ca sunt proaste, vreti sa le creada si urate??

bebe76
29th March 2005, 18:13
Ea merita mai mult / mai putin . In orice caz astept sa aud reactiile celor de afara , dupa ce ii vor asculta pe cei de la Sistem ( care mie mi se par destul de buni , desi nu se ridica la nivelul celor de la Stomp ) .

Dorin
22nd May 2005, 11:45
A MERITAT! Locul trei pentru Romania , victorie detasata in semifinala confirma o valoare si nu voturi de complezenta.Si foarte multe tari ne-au dat puncte. Bravo! Acum cu suedezii mei pe locul 19 mai pot si eu sa-i stresez ca prea au fost superiori in comentarii! :yeah: Dorin

roxana_cj
22nd May 2005, 12:29
Nu merita, ca e grasa, si astia din afara sunt de parere ca romancele sunt frumoase, mai bine sa nu-i dezamagiti. E destul ca sunt proaste, vreti sa le creada si urate??Bine ca esti tu destept!
Bravo Lumy&baietii. Mie mi-au placut si Zdob&Zdup (sau cum e :D)

realmadrid.com
22nd May 2005, 12:35
Zdop&Zdup au fost bestiali :D...
In schimb ma dezamagit Moldova..ca tara...ca urmare a votului :no:
Noi le-am dat lor 12 puncte, iar moldovenii ne-au dat doar 7....dar au dat rusilor 10 :rosu:

roxana_cj
22nd May 2005, 12:42
Mda! Nasol!
Dar de la Spania tot 12 am luat! NORMAL! :D

realmadrid.com
22nd May 2005, 12:50
Pacat ca nu a fost si Italia in finala :D
Oricum, cine crede ca Grecia merita sa castige :D ?....piesa a fost draguta...dar nu mai buna ca a Luminitiei Anghel cu Sistem :ok: (nu stiu cat de obiectiv sunt :D)

roxana_cj
22nd May 2005, 13:03
Mie imi pare rau ca n-a fost Slovenia in finala! Super tare vocea baiatului!
Mi-au mai placut baietii din Serbia& Muntenegru! :D

realmadrid.com
22nd May 2005, 13:18
Mi-au mai placut baietii din Serbia& Muntenegru!

Pai ce ti-a placut :D ?...vocea :P ?

roxana_cj
22nd May 2005, 15:17
Pai ce ti-a placut :D ?...vocea :P ?Mi-au placut vocile lor, coregrafia si de ei ca sunt draguti! :P

Vadim
22nd May 2005, 15:23
Locul 3 pentru Luminita Anghel spune tot. A meritat 100%. Cutin mai multa buna-vointa de la fratii moldoveni carora noi le-am dat 12 puncte se putea si mai sus. M-a mirat Germania, speram sa se intampla ca la Spania si sa luam tot 12, cu citi romani sint acolo la lucru.

dianette_d
22nd May 2005, 15:50
clar a meritat luminita anghel sa participe la eurovision!!..nush dak mai are cineva vreun dubiu sau mai contesta acum trimiterea ei si a baietilor de la sistem la kiev...bravo lor k ne-au facut niscaiva reclama pozitiva:ok:

de ce tot acuza toata lumea moldova?..kiar credeti k in alea 10 minute au avut timp sa faca listele, sa calculeze cate puncte revin fiecarei tari si cate si mai cate?...eu cred k punctajele se stiau din timp (in cazul unor tari) si prea putin au fost influetate de cei care au votat...eu cred k moldovenii ne-au votat dar listele astea au fost o mare facatura :sleep:

realmadrid.com
22nd May 2005, 16:03
Cum dracu sa nu aiba timp...la ce te-ai uitat ???
Noi cum am avut timp sa le dam lor 12 puncte....poate nu meritau 12 si sigur nu meritau, dar sunt "vecinii" nostri...
Ei au dat Rusiei 10 puncte si Romaniei doar 7 :rosu:....
Am primit 12 puncte de la Spania, Israel parca...si de la Moldova 7 :rosu:

dianette_d
22nd May 2005, 16:14
mai ionutze da ce te arati asa surprins k au dat rusiei 10 pct??...uau ce surpriza
a fost facaturaaaaaaa...au fost interesele la mijloc...am fff multi preteni in republica moldova si kiar am vb inainte de eurovision si ne laudau melodia si sunt absolut sigura k ne-a votat majoritatea insa nu s-a vazut pe liste...
da' sa stii k nu tre' sa fii de acord cu parerea mea :D

realmadrid.com
22nd May 2005, 16:19
Normal ca a fost facatura...fiecare tara vota cu vecinii ei....
Cum noi le-am dat lor 12 puncte...pe merit in nici un caz...asa puteau si ei sa faca...

dianette_d
22nd May 2005, 16:25
park mai sus ziceai k "zdob&zdub au fost bestiali", am incheiat citatu'...
dak reprezentantii nostri erau la fel de celebri in moldova cum sunt zdob&zdub in romania si dak era totu' corect atunci aveam si noi 12 pct de la rep. moldova....

roxana_cj
22nd May 2005, 16:38
Hai mai dia chiar asa... Voturile au fost numarate de un calculator care la sfarsit a "scuipat" rezultatele finale! Asta cred eu! :D

realmadrid.com
22nd May 2005, 16:40
@dianette_d

Au fost bestiali...pt ca imi plac mie...dar asta nu inseamna ca meritau 12 puncte...

PS_Eu cred ca te-ai uitat la Etno Tv si nu la Eurovision :D

dianette_d
22nd May 2005, 16:40
@roxi: pai le-a scuipat dupa ce a umblat un nene la tastatura si a facut mici retusuri:D

@ionut: m-am uitat la taraf tv dak tot esti curios :happy

Tess
22nd May 2005, 17:12
...Luminitza Anghel & Sistem au fost la inaltzime si o demonstreaza si locul obtzinut... cu toate ca o pondere insemnata a avut-o vecinatatea geografica... mi-au placut si reprezentantzii Norvegiei si ai Moldovei pt nonconformismul afisat intr-un concurs pe care eu il consider cam conservator...

roxana_cj
22nd May 2005, 17:25
Hai sa-l gasim pe nenea ala! :D Si il rezolvam noi! :ciocan:

dianette_d
22nd May 2005, 17:41
hai!! unde? cand? cum? :D

roxana_cj
22nd May 2005, 17:51
:thinkso: Aici avem nevoie de putin ajutor! :help:

dianette_d
22nd May 2005, 17:56
shhhht...be vewy vewy quiet:P..sa nu auda baietii...las' k ne organizam noi :D

realmadrid.com
22nd May 2005, 17:59
Incearca YM'u :ok:...e mai folositor si nu umpli threadul de mesaje aiurea :D

roxana_cj
22nd May 2005, 18:06
Hai mai real nu ne mai certa! :P Ca ne-a placut Eurovisionul oricum! Desi as fi vrut sa castige ai nostri! :)

dianette_d
22nd May 2005, 18:14
@ionutz: vai domnule castor da ce dinti albi aveti si ce ras diabolic...cu referire la smile-ul tau ":D"

si cu asta punct.am zis tot ce am avut de zis.

Gabriel
22nd May 2005, 18:14
nasol ca se voteaza pe interese la acest concurs. nu prea reflecta mare lucru clasamentul. oricum..personal mi-a placut foarte mult melodia cu care Romania a participat.

realmadrid.com
22nd May 2005, 18:19
si cu asta punct.am zis tot ce am avut de zis.

Vezi ca atarna pielea pe tine...cu referire la avatarul tau :ok:

dianette_d
22nd May 2005, 18:26
""""Incearca YM'u :ok:...e mai folositor si nu umpli threadul de mesaje aiurea :D"""" :evil:

ionute nu te mai stresa k nu-ti mai raspund :sleep:

Darkslowstar
23rd May 2005, 14:01
Am vazut numai semifinala pe motiv de munte. Din cate am observat eu Anghel asta nu prea are voce. A dat un raget pe final, de mi-a zgariat urechile. Pe scurt, melodia ar fi fost mai misto daca nu era anghelutza si ramaneau numai baietii de la Sistem.
Beton au fost zdubii cu bunica lor pe scena, am ras cu lacrimi.