PDA

View Full Version : Etapa 27: FC Bihor - ALRO Slatina



Shinnok
8th May 2011, 16:05
Duminica, 15 mai, 12:00

Shinnok
12th May 2011, 01:23
Arbitru: Romulus Constantin Pop (Târgu Mureș); Asistenți: Lorant Szanto (Târgu Mureș) și Florin Potora (Aiud)

Sir. Eko
12th May 2011, 18:20
Hai Bihoru !!!!!!

Tazz
12th May 2011, 22:54
Hai baietii !! :D

Lordul
15th May 2011, 01:27
Bihorul trebuie sa castige...va fi greu...dar cred ca bat cu 2-1

Shinnok
15th May 2011, 01:48
1 solist aici, Bihorul nu trebuie sa se incurce pentru ca celelalte candidate la promovare si-au castigat meciurile din etapa asta.

Lordul
15th May 2011, 01:50
in mod normal bate Bihorul dar cu Alro nu se stie

keluba
15th May 2011, 09:51
le aratam cioaca. hai bihoru!

Sir. Eko
15th May 2011, 10:17
Sper sa nu vin de la meci dezamagit.... :D

JoeDirt
15th May 2011, 13:15
Trebuia Penalty la Ene in minutul 55...

Hopshio
15th May 2011, 13:23
ce ocazie a avut Markus...HAIDE BIHORUUUUUUUUUU

JoeDirt
15th May 2011, 13:24
Hop, ce cauti acasa? Nu esti la meci?

Hopshio
15th May 2011, 13:25
nu am putut sa merg..am fost plecat pana la 12:30 de acasa..si nu m-am reusit..am avut si ceva musafiri...sper sa batem..o sa fie f greu..

Hopshio
15th May 2011, 13:26
Rosu pentru Slatina...haide BIHORUUUUUUUUUUU

JoeDirt
15th May 2011, 13:27
Vorba comentatorului: Ce facusi Madaline? :(

Hopshio
15th May 2011, 13:28
ce ocazie Bihoru..haideti baieti

Hopshio
15th May 2011, 13:34
cred ca o sa primim un penalty:D

Hopshio
15th May 2011, 13:36
ui ca e penalty:D

JoeDirt
15th May 2011, 13:38
Nu se poate asa ceva... Cate etape la rand castiga bihorul puncte pe greseli de arbitraj, e incredibil...

Daca nu dai la Slatina, nu dai nici aici...

Din 4 arbitrii trebuia sa vada unu, da-o-n ma-sa

Hopshio
15th May 2011, 13:39
cica o mai fost un penalty care trebuia dat pentru bihoru in prima repriza...si in a doua pt slatina unu care nu s-a acordat..si asta trebuia dat..a fost penalty:D

JoeDirt
15th May 2011, 13:41
Nu stiu ce penalty trebuia dat in prima repriza pt bihor.

Hopshio
15th May 2011, 13:41
.2-1..pff..nici nu mo surprins penalty-ul..am zis inainte...:D..ma asteptam..:D..hai cu victoria:D

Hopshio
15th May 2011, 13:53
bravo baieti:D...Hai cu victoria si la Deva..:Dpetrolu sa bata..;d

Gabri3l
15th May 2011, 14:19
hotie pe fata pt Bihor...primul gol din ofside, penalty refuzat pt Slatina, penalty usor acordat pt gazde...
in mod normal, trebuia sa bata Slatina la cum s-a jucat.... oricum Bihorul are promovarea asigurata, nu degeaba Emerich Jenei da tarcoale mereu pe langa arbitrii la fiecare meci de pe teren propriu.

Shinnok
15th May 2011, 15:23
Oradea câștigă cu scandal! FC Bihor - ALRO 2-1

FC Bihor s-a impus la limită, 2-1, și cu multe emoții împotriva echipei lui Corneliu Papură, ALRO Slatina. Orădenii au deschis repede scorul prin reușita lui Sergiu Oltean (18) în urma unei lovituri libere și un șut din șase metri. Gazdele nu s-au bucurat mult de avantaj pentru că Dulcea (21) a marcat imediat cu o lovitură de cap din șase metri. După cele două goluri, Slatina a prelua mai mult inițiativa și a cerut penalty la căderea teatrală a lui Goge în careu, însă arbitrul a fost pe fază. Prima repriză s-a terminat cu marea ocazie a lui Mărkuș, care a tras din întoarcere, de la 6 metri, puțin pe lângă poartă.

Startul reprizei secunde începe cu două schimbări ale lui Papură și cu o nouă situație de penalty. De această dată, contactul dintre Oltean și Ene a fost trecut cu vederea de central, fapt ce a dus la proteste din partea oaspeților.

Cu trecerea timpului spirite se încing și mai mult după ratările lui Mărkuș și Florean, și totul pare să devină mai ușor după eliminarea lui Murgan, abia intrat pe teren. Bihorul presează în speranța golului victorios, iar intrarea lui Ghindeanu asupra lui Mărkuș în interiorul careului și acordarea penalty-ului declanșează isteria în tribune și haosul în teren.

Slatina iese la marginea terenului pentru a părăsi jocul, li se acordă trei minute de răzgândire și se întorc în cele din urmă. Selagea execută penalty-ul la vinclu și înscrie cu tot aportul lui Marinescu.

Ultimele minute sunt infernale pentru bihorenii retrași în defensivă, însă cu un om în minus, ALRO nu e în stare să mai pună în pericol poarta lui Pogacsics. Meciul se termină 2-1 și lupta la promovare se va decide în ultimele trei etape.

►FC Bihor: Pogacsics - Ș. Moraru, Muscă (cpt.), S. Oltean, R. Lupu - Chiș, Danci, Selagea - Florean, Mărkuș, Bârza
Rezerve: Fildan - Sorian, Deaconescu, Fl. Pop, Cigan, Iuhas, M. Popa
Antrenor: Gheroghe Ghiț

►ALRO: Marinescu - Pasăre, Vișa, Vodiță, E. Stoica - S. Popescu, Dumitra, Precup (cpt.), Goge - Dulcea, D. Ene
Rezerve: Tătaru - Anghelina, E. Badea, M. Voicu, M. Murgan, Hebga, D. Ghindeanu
Antrenor: Corneliu Papură

Comentariu Live:
http://liga2.prosport.ro/special/live-text/oradea-castiga-cu-scandal-fc-bihor-alro-2-1-8267358

Nole17
15th May 2011, 15:27
hotie pe fata pt Bihor...primul gol din ofside, penalty refuzat pt Slatina, penalty usor acordat pt gazde...
in mod normal, trebuia sa bata Slatina la cum s-a jucat.... oricum Bihorul are promovarea asigurata, nu degeaba Emerich Jenei da tarcoale mereu pe langa arbitrii la fiecare meci de pe teren propriu.

hotii striga hotii :)

Sir. Eko
15th May 2011, 15:51
Cam gretoasa Liga asta :D .ALRO o echipa buna,poate daca nu s-ar fi prostituat ajungeau in A,sau ma rog,se luptau pana la capat.Cum au jucat cu Mioveni si cum au jucat cu noi :D.
Eliminarea a fost corecta,la gol ,eu unu nu am vazut off-side(posibil),penalty pentru ei mai clar decat pentru noi.

JoeDirt
15th May 2011, 16:34
Offside mi s-a parut si mie. Eliminarea a fost corecta. Daca era 2-1 pt noi in minutul 55 altfel stateau lucrurile. Un lucru e cert, se doreste promovarea Bihorului. Mioveniul poate sa stea linistit ca tot la matineu vor ramane... Sibiul cu atat mai mult, desi dupa mine Sibiul ar merita cel mai mult sa promoveze.

Hopshio
15th May 2011, 17:22
Eko cum a fost la meci?:D.
Cu cine avem ultima etapa? mai avem cu Deva(d),Petrolul(a) si?

Shinnok
15th May 2011, 17:28
Cu Gaz Metan CFR, in deplasare

Sir. Eko
15th May 2011, 17:30
Cu Gaz Metan Cfr.Avem in ultima etapa.
Cum sa fie ,cald,nervi,nu mai stiu juca fotbal astia,sut nu ,centrari nu...nimic ,varza.
Daca vrem sa promovam trebuie Petrolu sa bata pe Mioveni,apoi cel mai probabil o dam la pace,Bihoru -Petrolu egal ...si gata e treaba.
In caz ca Mioveniu scoate egal sau bate pe Petrolu,inseamna ca si noi trebui sa batem pe Petrolu si foarte sincer,nu avem sanse.

Lordul
15th May 2011, 23:02
e ceva putred cu Bihorul

Sir. Eko
15th May 2011, 23:20
e ceva putred cu Bihorul

:drak:

solaris
15th May 2011, 23:29
Meci trantit de brigada de fluierasi. Eu nu am sa inteleg niciodata de ce nu sunt lasate sa joace echipele. Daca cineva crede ca Slatina are 5 jucatori buni, sa-i cumpere...dar nu sa distruga o echipa doar ca numele nu spune nimic sau e un club de la tara! Altfel...scuze...sa aruncam cu zarurile...

Sir. Eko
16th May 2011, 09:32
Meci trantit de brigada de fluierasi. Eu nu am sa inteleg niciodata de ce nu sunt lasate sa joace echipele. Daca cineva crede ca Slatina are 5 jucatori buni, sa-i cumpere...dar nu sa distruga o echipa doar ca numele nu spune nimic sau e un club de la tara! Altfel...scuze...sa aruncam cu zarurile...

Cine a mai urmarit Liga 2 stie ca asa e an de an.
U Cluj a facut la fel,Branesti nu mai vorbesc.
Romania...asa`i si fotbalu ca tara.

Hopshio
16th May 2011, 10:30
si Slatina ce a facut etapa trecuta cu Mioveniu? si sa vorbeasca doar cei ce au vazut meciul:D..sa.fim seriosi..